Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Pilaitė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    [VLN] Pilaitė

    Paskutinis sovietinių blokinukų rajonas Vilniuje.
    Kai pradėjo jį statyti, laikraščiuose rašė, kad bus perimetrinis užstatymas, bus visa infrastruktūra. Įgyvendinta tik maža dalis užmojų. Dabar šiame rajone labiau nei kituose matosi projektavimo klaidos numatant parkingų skaičių, labai trūksta mokyklų.

    Tiesą pasakius, nežinau, į kurį forumą dėti nuotraukas - į "Miestus ir architektūrą" ar į "Projektus". Pilaitėje yra ir to, ir ano. Yra vykdomi keli nauji projektai. Tačiau mes dar nežinome visų projektų, kurie čia bus - aplink sparčiai ruošiami detalieji planai ir 3 km laukų teritorija bus neužilgo užstatyta.

    Tipiški namai su išsikišusiomis liftų šachtomis. Įsruties gatvė


    Šis III pasaulio savanos vaizdelis žemėlapyje pažymėtas kaip Gilužio gatvė.
    "Rūmo" vystomas kvartalas. Rangovas - "Šiaulių titanas"


    Ir dabar statomi blokinukai, tiesa, pagal suomišką technologiją. Gal kas nors girdėjot, ar geresni už sovietinius...


    Bendras "Modernaus namo" vystomo kvartalo vaizdas


    Karaliaučiaus g. perspektyva


    Vilniaus Kapitalinės statybos statomi (turbūt) socialinia būstai


    Pagrindinė kvartalo gatvė - Vydūno


    Viename kadre nelabai galima atvaizduoti bendro Vydūno/Karaliaučiaus g. sankryžos vaizdo. Stalinistinėje urbanistikoje labai mėgtas "iškirstas" kampas.


    Kita Vydūno g. pusė.
    Vilniaus kapitalinės statybos / (rangovai "Vingės statyba" ir/ar Arkada") namai


    Karaliaučiaus / Pajautos g. sankryža
    Tos pačios "Vilniaus kapitalinės statybos" namai
    Beje, Pajautos g. jau sujungta su Tolminkienio gatve


    Pilaitės bažnyčia


    Už kokio puskilometrio laukuose "Vilmesta" statys savo namus. Kol kas ten nematyti jokių reklamoje minimų gatvių pėdsakų.

    Gal kas nors pats gyvena Pilaitėje

    #2
    Labai dėkui už nuotraukas Kažkaip dar neteko nei būti, nei pravažiuoti pro Pilaitę, nors matau, kad ten nieko įspūdingo tikrai nėra
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #3
      Ačiū už foto Romai.

      Šiaip apie Suomišką technologiją esu girdėjas (jeigu čia aišku bus naudojama būtent ši).

      Pastatomas normalus blokinis pastatas o apdailai naudojamas vadinamas "sumuštinis", ypač lengvai montuojamas.

      Šiaip tai technologija ganėtinai gera. "Sumuštinis" - šildymo medžiagos ir metalinis paviršius apipurkštas kažkuo, kad atrodytu kaip tinkas. Kiek žinau gana dažnai šią technologiją naudoja ir Suomiai, šis "sumuštinis" tarnauja ilgai (t.y. nebūna, kad kaip paprastas tinkas pradeda kristi po kelių metų) geros šilumos savybės ir leidžia sienai (t.y. cementui) kvėpuoti (kas šiaip yra gerai, tačiau nestatybininkas nežinau kodėl).

      Comment


        #4
        Parašė Mantaz
        matau, kad ten nieko įspūdingo tikrai nėra
        Sudomino, kur bus nauji projektai, tai ir nuvažiavau dviračiu pasidairyti.
        Apie 1991-1992 m. tai buvo kažkuria prasme prestižinis rajonas, nes gana nebloga aplinka (miškai, keli ežeriukai), be to kaimynai beveik be išimties pirko butus už savus pinigus, o ne "gavo"; todėl ten visur švarios laiptinės ir pan. geros kaimynystės privalumai. Pažįstu keletą žmonių, keitusių butus iš Pilaitės į ...tą pačią Pilaitę.
        Kažkas tame rajone yra tokio gero. Nors nuvažiavus atrodo kaip mėnulio peizažai.

        Kai prasidėjo nauja statyba, Pilaitė buvo pačiame žemiausiame segmente (po Ūmedžių gatvės ir Grigiškių), nes tie 3 km važiavimo laukais, ypač po stovėjimo kamščiuose prie Spaudos rūmų, ir sudarė nutolimo įspūdį. Bet išsikvėpus (ar užsikimšus) Ukmergės g. rajonams - Fabijoniškėms ir Pašilaičiams - čia bus didžiausi naujos pigesnės ir vidutinės statybos projektai. Tai, žinoma, netrukdys vystytojams pasiimti ne vieną ar du, o kelis viršpelnius, pardavinėjant butus "prestižiniame" rajone.

        Comment


          #5
          Dėkui už apšvietimą Šiaip man patinka, kad dauguma gatvių pavadinimų ten paskirta Karaliaučiui
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            #6
            As turbut uz Manta esu daugiau kartu ten buves
            Vienam is tu namu mano gimines gyvena, tai apsilankau vasara.
            Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

            Comment


              #7
              Ačiū, Romai. Tu mane aplenkei. Prieš kokias 2 savaites ir aš buvau Pilaitėje, tik nespėjau fotkių sudėt.
              Beje, Pilaitėje taikomas įdomus statybos principas: priešais devynaukštį būtinai yra penkiaaukštis namas. Jei kas netikit galit kada ten nuvykę patys įsitikinti.
              Dar vienas įdomus dalykas- milžiniški kiemai kvartalų gilumoj. Jie čia palikti tam, jog kadais čia turėjo būt pastatyti vaikų darželiai. Dabar ten tėra 1 veikiantis ir 1 nebaigtas statyti darželis, o senovėje, kai Pilaitė buvo tik planuojama, ten turėjo atsirasti virš 20 tokių įstaigų.

              Comment


                #8
                Esu tikras, kad nuotraukas galėsi įdėti ir tu
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #9
                  Žinoma. Tik paieškosiu iš kitų kampų, kad nesikartotų.

                  Comment


                    #10
                    Pilaitės prospektas:

                    Viadukas virš nenutiestos gatvės į Pilaitės šiaurę.


                    Pilaitės pr. pirma eilė. Skiriamoji juosta buvo numatyta greitajam tramvajui.


                    Prie Pilaitės pr.


                    Nenutiesta Pilaitės prospekto dalis:






                    Pilaitėje:







                    Keistas gyv. namas. Mano manymu, tokie patys (tik daug aukštesni, maždaug 20-25a.) pastatai turėjo atsirast prie transporto žiedo Pilaitės pr.


                    Vienas iš milžiniškų vidinių kiemų, apie kuriuos jau pasakojau aukščiau. Ateityje čia galėtų iškilti ne vienas daugiabutis.


                    Naujos statybos:

                    Nauji pastatai kyla ir prie Salotės ežero.


                    Naujos kartos stambiaplokštis.


                    Štai tokie vaizdai.


                    Jau išdygę 3 stambiaploščiai ir naujas stambiaplokščio statybos.


                    Gražus statinys.


                    Naujas municipalinis būstas.


                    Kelias į niekur. Kadaise sankryžoje stovėjo net neveikiantis šviesoforas. Įprastas šio rajono vaizdelis- dar vienas nebaigtas objektas.

                    Comment


                      #11
                      Bus faina visus pilaitės obejektus po kokiu 5-10 metų pažiūrėt, spėju kad daugelis didžiūjų kiemų bus užstatyti ir gatvės nedabaigtos nutiestos
                      Ne esme yra manyje. Muse, visuose musyse yra esme!

                      Comment


                        #12
                        aciu uz puikias foto, Romai ir farbrom

                        Comment


                          #13
                          Labai ačiū už nuotraukas, farbrom
                          Parašė farbrom
                          Vienas iš milžiniškų vidinių kiemų, apie kuriuos jau pasakojau aukščiau. Ateityje čia galėtų iškilti ne vienas daugiabutis.
                          Nežinojau, kad tokios erdvės.



                          Parašė farbrom
                          Pilaitės prospektas:
                          Nenutiesta Pilaitės prospekto dalis:
                          Tie vamzdžiai likę nuo anų laikų, ar komunikacijos tik dabar tiesiamos į "Vilmestos" kvartalą?

                          Comment


                            #14
                            Vamzdžiai čia guli jau gerą dešimtmetį..Dar nuo tų laikų, kai norėjo tiesti Pilaitės pr.

                            Comment


                              #15
                              nu tai ka as jum galiu pasakyt apie pilaite...
                              tai va jau trecia diena man pries langus dirba kruva ekskavatoriu sunkvezimiu ir pan. zodziu mano spejimu tai arba bus baigiamas tiest Pilaites pr. arba isaugs dar vienas gyvenamuju namu kvartaliukas tai va tiek ziniu is manes

                              Comment


                                #16
                                Sveikas atvykęs ir dėkui už info Šiaip kurioje ten gatvėj viskas vyksta, tai būtų galima per statybų registrą atsketi

                                Fotiko neturi?
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #17
                                  fotiko gaila bet neturiu... o gatve tos vietos nepavadinsi greiciau lauku o jei grubiai apie vieta tai tarp baznycios ir pilaites pr. tam tarpe nors nzn kaip cia geriau pasakyt...

                                  Comment


                                    #18
                                    O čia viskas bendrai:



                                    Comment


                                      #19
                                      Zodziu mano spejimu tai bus dar vienas gyvenamuju namu kvartaliukas a tai panasu kad kasami greziniai ir tyriamas gruntas

                                      Comment


                                        #20
                                        Pilaitė nuo Gilužio gatvės labiau primena ne Lietuvą, o kokią stepių ar dykumų šalį

                                        Comment

                                        Working...
                                        X