Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bėgimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Sveiki,
    planuoju begti minimaratono trasa rugsejo 9 diena.
    Idomios nuomones Jusu: kokios maksimalios treniruotes turetu buti, kad veliau be problemu iveikti tuos 4.2 km.?
    Dabar begioju itin letai 28-31 minute ir iveikiu 3-3.7 km. Iki starto dienos, tureciau pasiekti tuos 4.2 km.
    Ar visgi manote,kad drasiai begti 4.2 km reiketu sugebeti nusuoliuoti bent kokius 5?
    Laikas reiksmes neturi-esu tikras, kad paskutine vieta man bet kokiu atveju jau uztikrinta

    Comment


      #62
      lencas, ačiū už išsamų atsakymą.

      Comment


        #63
        Parašė lencas
        Na, jeigu laikas nesvarbus, tai gali lėtai prabėgti ir visą maratoną.

        Per mėnesį laiko galima visai padoriai pasiruošti tiems 4.2 km. Tiesiog reikia bėgioti ir nedaryti daugiau nei 2 dienų poilsio, nes antraip visos treniruotės eina niekais. Patariu nebėgioti stadione, nes tas monotoniškas ratų sukimas duoda per psichologiją ir greitai nelieka noro bėgioti. Vilniuj daug miškų, galima ten takeliais bėgioti. Aišku, reikia įvertinti ir tai, kad varžybose bėgsi tikriausiai kieta danga, tai ir treniruotės turėtų būti ant kietos dangos. Tokiu atveju labai gera vieta treniruotėms - Vingio parkas.

        4.2 km nėra daug, kiekvienas iš mūsų įveiktų tokį atstumą - vieni greičiau, kiti lėčiau, bet įveiktų. Svarbu nesiplėšyti ir nebėgti virš savo galimybių ribos. Yra netgi sakoma, kad bėgimas yra 90% psichologinis ir vos 10% fizinis, t.y. valios pastangom gali įveikti daugiau, nei dėl fizinio pasirengimo. Nors po tokio bėgimo organizmui reikėtų labai ilgo laiko tarpo atsistatymui

        Po treniruotės daryk tempimo pratimus - greitesnis atsistatymas garantuotas. Reikia ištempti raumenį ir palaikyti 15-20 sek. Taip reikia pereiti per visus raumenis. Tik tempti reikia proto ribose, kad nesuplyštų raumenys.

        Apšilimas prieš treniruotę - skonio reikalas. Aš pradžioje bėgu lėčiau ir užskaitau kaip apšilimą, o tempimo pratimus padarau rengdamasis aprangą.
        Tempimo pratimai prieš treniruotę turėtų būti kitokio pobūdžio. Reikėtų apie 5 kartus raumenį lengvai ištempti ir atleisti.

        Siūlyčiau likus kelioms savaitėms pasidaryti kontrolinį bėgimą ir prabėgti distanciją tokiu greičiu, kokiu įprastai bėgi. Taip pat reikėtų pasirinkti tinkamą dangą ir trasą, kad sąlygos būtų kuo panašesnės. Taip įsivaizduosi kam ruošiesi ir jei jausi, kad kažką turi daryti kitaip, bėgant varžybose galėsi ištaisyti klaidas.

        Prirašiau prirašiau ir neatsakiau į klausimą. Jeigu bėgsi tą vienintelį kartą ir viskas, tai ištempti gali ir be treniruočių. Jeigu ir toliau bėgiosi, tai reikia, kad organizmui tos varžybos nebūtų šokas, į jas reikia įvesti organizmą palengva. Tai siūlyčiau iki kontrolinio bėgimo pakelti nubėgamą atstumą iki 4.2 km ir vėliau laikyti tokį patį.
        teko skaityt kad tempimo pratimai pries ilgo nuotolio begima yra tiesiausias kelias link traumos.
        Negaliu nei patvirtint nei paneigt. Naudoju patikima apsilima- 5 min greito ejimo.
        Dabar kodel as nebegu 4,2 km ? Greit nenubegu o ir neturiu tokio tikslo. 4,2 km nubegt gali beveik kiekvienas, tik neaisku kokiu greiciu. O va nubegt pvz 20+ km toli grazu ne visi. Todel turiu tiksla begt pradzioj puse maratono, po to gal ir visa. Tokius atstumus nubeges gali pasakyt : "as tai padariau " . mane tai labiau motyvuoja, negu begimas 4,2 km ir uzimt 405 vieta is 648 dalyviu.
        Tikslas - puse maratono kitais metais.
        KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

        Comment


          #64
          Aidzius, mane motyvuoja ir 4,2 km. Labai pagrįstai spėju, kad užimsiu 648 vietą iš 648 bėgikų ir vis tiek motyvuoja. Prieš 3 mėnesius aš sunkiai būčiau išbėgęs, kad ir 1 km. o visą ligšiolinį gyvenimą bėgimas man buvo kaip šilta kontrabandinė degtinė-kažkas šlykštaus ir nesuvokiamo.Kai visa tai pradeda keistis ir 4,2 km tampa nuostabiu tikslu

          Comment


            #65
            Parašė lencas
            Kiekvieno žmogaus tikslai skirtingi. Aš apskritai neturiu kažkokio konkretaus tikslo - bėgioju, kad organizmas tobulėtų.

            Bėgant ilgesnę distanciją labai svarbu maitinimas. Karštą dieną reikia vartoti daugiau skysčių, o bėgant ilgiau nei 1 val. aš mėgstu, o ir patartina, kažką suvalgyti. Pvz, šiek tiek šokolado, bananą ar pan. Jei organizmui stinga skysčių ar maisto, iš kurio gaminama energija, treniruotės efektyvumas labai krenta.
            Na ipratusiam begiot tai suprantama, bet pradedanciajam labai reikia motyvacijos. Nebus motyvacijos, nebus ir begiojimo. Man siuo metu jos truksta, tiksliau labai sunku 6 ryto atsikelt
            KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

            Comment


              #66
              Parašė lencas
              Keletą kartų ir aš bandžiau bėgiot ryte. Iš pradžių bėgiojau, po to perėjau prie pasivaikščiojimo, o galiausiai pabudęs apsiversdavau ant kito šono ir toliau miegodavau Per žiauru rytais bėgiot

              Tačiau vakarais po paskaitų/darbo labai smagu išbėgt bei išliet visas mintis ir rūpesčius bėgiojant miško takeliais.

              Ko gero prie to prisideda tas įpratimas bėgiot. Kartais išbėgu ir net nejaučiu kaip bėgu ir prisuku keliolika kilometrų.. Kojos pačios neša
              Visiškai pritariu, ypač dėl bėgiojimo rytais. Vakare bėgti nepalyginamai maloniau

              Comment


                #67
                /\ Kas maloniau nebūtinai geriau. Savęs prisivertimas ir tam tikros disciplinos išmokimas vėliau gali suteikti dvigubą malonumą.

                Comment


                  #68
                  Rytai kartiais yra vienintelis neužimtas laikas. Tik nežinau ar sveika, tiesiai iš lovos... Aš rytais bėgu 3 km (ale atisbudimui). Iš vis vis beginėju bginėju, bet galvoju, gal reikia kažkokio progreso, tad reikia išsikelt tikslą (ar kokią programą pasirinkt), nes dabar tokia stagnacija su tais 4-6 km., Tiesa, laikas lyg ir gerėja. Šį savaitgalį palindau po 6 min/km., man tai buvo toks mini tikslas iki rudens. Gal kažkaip reikia jau eit prie ilgesnių distancijų, bet iš esmės vis tiek galiu bėgiot tik rytais ir savaitgaliais. Ką daryt?

                  Comment


                    #69
                    Ir visgi užsiregistravau ketvirčio maratono bėgimui Nusprendėm, kad brangiosios gimtadienį švęsim penktadienį, tai dar turėsiu laiko atsigaut
                    Teks treniruotis dabar

                    Comment


                      #70
                      Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                      Ir visgi užsiregistravau ketvirčio maratono bėgimui Nusprendėm, kad brangiosios gimtadienį švęsim penktadienį, tai dar turėsiu laiko atsigaut
                      Teks treniruotis dabar
                      Laukiam rezultatu. kitais metais gal puse maratono ? Prisijungciau
                      KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                      Comment


                        #71
                        Parašė jungengg Rodyti pranešimą
                        Rytai kartiais yra vienintelis neužimtas laikas. Tik nežinau ar sveika, tiesiai iš lovos... Aš rytais bėgu 3 km (ale atisbudimui). Iš vis vis beginėju bginėju, bet galvoju, gal reikia kažkokio progreso, tad reikia išsikelt tikslą (ar kokią programą pasirinkt), nes dabar tokia stagnacija su tais 4-6 km., Tiesa, laikas lyg ir gerėja. Šį savaitgalį palindau po 6 min/km., man tai buvo toks mini tikslas iki rudens. Gal kažkaip reikia jau eit prie ilgesnių distancijų, bet iš esmės vis tiek galiu bėgiot tik rytais ir savaitgaliais. Ką daryt?
                        man irgi problema su laiku. nuo rugsejo tik sunkiau bus. Atsikelt reikia pirmam, isbegt ir grizt kol zmona i darba neisejo. Tada vaika i darzeli ir pats i darba ..o darbas tai stovimas . Vakare neiseina del 2 priezasciu : norisi su seima pabt pra valandu, o be to po darbo reikia dar pavalgyti, o pietus gaunasi velyvi...apie 20val. o privalgius ne kas...
                        KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                        Comment


                          #72
                          Parašė rat
                          Va jums motyvacija, moterų rekordus gerint

                          http://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%85...kordai#Moterys
                          Nu jo, Balčiūnaitės 10 km rekordas - 32:30.48. Mano (kol kas) - 58:51. Labai džiaugsiuos, jei šiemet ketvirtį maratono (kas yra dar puskilometriu daugiau nei 10km) nubėgsiu per mažiau nei valandą. O tada jau galėsiu link Balčiūnaitės rekordo artėt

                          Comment


                            #73
                            Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                            Nu jo, Balčiūnaitės 10 km rekordas - 32:30.48. Mano (kol kas) - 58:51. Labai džiaugsiuos, jei šiemet ketvirtį maratono (kas yra dar puskilometriu daugiau nei 10km) nubėgsiu per mažiau nei valandą. O tada jau galėsiu link Balčiūnaitės rekordo artėt
                            Tai sakyčiau labai geras rezultatas, ypač jei nesi 160cm skeletas prisiryjęs dopingo
                            Flickr

                            Comment


                              #74
                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Tai sakyčiau labai geras rezultatas, ypač jei nesi 160cm skeletas prisiryjęs dopingo
                              Aš esu ~178cm 82 kg sveriantis, nemažą pilvą nešiojantis, alų geriantis, kartais parūkantis, macdonaldą ir čipsus valgantis, ilgus metus tik prie TV sportavęs statistinis lietuvis

                              Comment


                                #75
                                O ziuriu aktualia tema atradau. Begioju nuo vasaros pradzios pora kartu per savaite pradejau nuo 3km dabar mazdaug po 4 km. Pries pora savaiciu bebegant toptelejo mintis artejancio gimtadienio proga mesti rukyti ir pabandyti sudalyvauti mazajame Londono maratone, kuomet yra kazkoks tikslas atsikratyti zalingo iprocio zymiai paprasciau. Taigi jau siek tiek daugiau kaip savaite nesutraukiau nei vienos cigaretes ir tris kartus prabegau tuos pacius 4km. Jeigu pries metima rukyt 1km vidutiniskai iveikdavau per 5:10 - 5:15 tai dabar per 4:43 4:44. O vidutinis visos distancijos greitis padidejo 1km per valanda nuo 11.7 iki 12.7. Tiesa sakant nesitikejau tokio staigaus ir ryskaus efekto, bet tikiuosi kad rezultatai pamazu ir toliau geres, o ne stagnuos. Ketinu padidinti distancija iki 6km jau sekanti karta, o veliau ir kokius 10 ir daugiau.

                                Comment


                                  #76
                                  Pavydu ir keista skaityti, tiesa sakant, nes skamba kaip supermamu pasisnekejimai begimo tema "mergaites pries savaite pradejau begioti, tai dabar begu tik 3 km ir gale pavargstu, ar tai normalu?"
                                  O jei atsako, kad cia "nieko tokio, nes pradejau begioti pries dvi savaites ir tik nuo 2,5 km..."
                                  Nezinau kas per monstrai cia visi, as pirmo isbegimo metu, po geru 15 ar daugiau metu pertraukos nubegau 900 metru ir po to 2 dienas jauciau koju raumenis.Dabar (3-ias begiojimo menuo) siek tiek virsiju 3 km ir ruosiuosi i savaite 200-300 metru distancija ilginti, ne daugiau.

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė lencas
                                    Džiugu, kad taip gerai sekasi ir forma gerėja taip greitai Gal būsi koks neatrastas bėgimo talentas 4:45 min/km yra labai labai geras rezultatas. Net man, gana daug bėgiojančiam, tokį greitį ilgai išlaikyti sunku. O jei ir išlaikau, tai po keleto dienų tenka daryti arba poilsį arba mažinti tempą, nes organizmas nespėja atsistatinėt
                                    30-meciui jau tikriausiai gan veloka sporte talentu ieskoti Na jei pavyktu toki tempa islaikyt 10km tuomet rezultatas mane pilnai tenkintu ir sakyciau kad mazajam maratonui pasiruoses, bet kolkas tik 4km Beja manau padariau klaida pries begima neapsilineti tad menesi laiko teko kenteti skausma blauzdoj, kuris siuo metu jau neatsinaujina, bet uztat jauciasi skausmas patemptu kitos kojos raisciu.

                                    Beja kokia distancija pats begi kaip nuolat sportuojantis?

                                    Comment


                                      #78
                                      Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                                      Pavydu ir keista skaityti, tiesa sakant, nes skamba kaip supermamu pasisnekejimai begimo tema "mergaites pries savaite pradejau begioti, tai dabar begu tik 3 km ir gale pavargstu, ar tai normalu?"
                                      O jei atsako, kad cia "nieko tokio, nes pradejau begioti pries dvi savaites ir tik nuo 2,5 km..."
                                      Nezinau kas per monstrai cia visi, as pirmo isbegimo metu, po geru 15 ar daugiau metu pertraukos nubegau 900 metru ir po to 2 dienas jauciau koju raumenis.Dabar (3-ias begiojimo menuo) siek tiek virsiju 3 km ir ruosiuosi i savaite 200-300 metru distancija ilginti, ne daugiau.
                                      Aš kai prieš 3 metus sugalvojau, kad noriu bėgioti, tai irgi net 1 km atstumas atrodė kaip kažkas super sudėtingo, iškart uždusdavau ir vos paeidavau po kelių minučių bėgimo. Vėliau po truputį po truputį kažkaip pripratau. O labiausiai padėjo va šita programa: http://www.beginrunning.com/plans/ea...#axzz231eO8yiO
                                      Iš pradžių mažai bėgimo, daug ėjimo, palaipsniui ilgini bėgimą ir trumpini ėjimą, galiausiai net pats nepastebi, kai bėgi pusvalandį be sustojimo ir nubėgi 5 km
                                      Žodžiu, esmė pradedant bėgioti yra ne atstumą skaičiuot, bet bėgimo laiką.

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                                        Aš kai prieš 3 metus sugalvojau, kad noriu bėgioti, tai irgi net 1 km atstumas atrodė kaip kažkas super sudėtingo, iškart uždusdavau ir vos paeidavau po kelių minučių bėgimo. Vėliau po truputį po truputį kažkaip pripratau. O labiausiai padėjo va šita programa: http://www.beginrunning.com/plans/ea...#axzz231eO8yiO
                                        Iš pradžių mažai bėgimo, daug ėjimo, palaipsniui ilgini bėgimą ir trumpini ėjimą, galiausiai net pats nepastebi, kai bėgi pusvalandį be sustojimo ir nubėgi 5 km
                                        Žodžiu, esmė pradedant bėgioti yra ne atstumą skaičiuot, bet bėgimo laiką.
                                        as irgi panasia programa naudojau. is pradziu atrode juokinga begt 1 ar 2 minutes ir kokias 3 min po to eiti. Juokinga buvo kol nereikejo begt Begiot pradejau balandzio vidury tik ir dabar turejau menesio pertrauka, bet po pertraukos iskart kibau i bridge to 10k ir sakyciau nebloga pradzia . 4 kartus kartot reikejo 15 min begina ir 1 min ejima . iveikiau gana nesunkiai. Tik problema kad neiseina reguliariai begiot. Reikes susiimt .
                                        KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                                        Comment


                                          #80
                                          Parašė lencas
                                          Mano oficialus sportas -orientavimasis, o ten fizinis pasiruošimas kiek kitoks nei grynai bėgime.
                                          Na aš pradėjau bėgioti būtent dėl šio sporto. Tiksliau brolis privertė sudalyvauti varžybose ir tai vienas geresnių užsiėmimų.
                                          P.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X