Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT->PL] Lietuvių kelionės į Lenkiją

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Į šį klausimą reiktų žiūrėti plačiau. Lietuvoje faktiškai visos pagrindinės politinės jėgos skelbia įvairaus laipsnio liberalias ekonomines pažiūras ir atstovauja išimtinai stambiojo kapitalo interesus. Tai reiškia, kad demokratinis procesas (t.y. rinkimai) neduoda piliečiams pilno pasirinkimo. Todėl nenuostabu, kad piliečiai "balsuoja" savo piniginėmis. Ir tai yra ne Lenkijos problema, tai Lietuvos problema.

    Lyginti tokius piliečius su vagimis ir kontrabandininkais, vadinti Lietuvos išdavikais - gana silpnaprotiška.
    Ar pjauti šaką ant kurios pats sėdi yra tas platesnis požiūris? Žmonės važiuojantys apsipirkti į Lenkiją tikrai taip giliai nekapsto, paprasčiausiai žiūri kaip sutaupyti pinigų. Kita vertus, politikai visko sukontroliuoti ir negali, visuomenė turi pati keistis.

    Kada pagaliau žmonės pradės klausti ne "ką man Lietuva davė?", o "ką aš Lietuvai daviau?"
    Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.12.18, 22:47.

    Comment


      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
      Matyt, kažkas su mokesčių sistema pas mus ne taip. Plėškime už maistą 21% PVM'ą ir maitinkime Lenkijos pardavėjus, tuo pačiu ir gamintojus bei ūkininkus.
      Matyt nuo maisto lengviau rinkti mokesčius.

      Comment


        Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
        Ar pjauti šaką ant kurios pats sėdi yra tas platesnis požiūris? Žmonės važiuojantys apsipirkti į Lenkiją tikrai taip giliai nekapsto, paprasčiausiai žiūri kaip sutaupyti pinigų. Kita vertus, politikai visko sukontroliuoti ir negali, visuomenė turi pati keistis.

        Kada pagaliau žmonės pradės klausti ne "ką man Lietuva davė?", o "ką aš Lietuvai daviau?"
        O gal klauskime ne "ką man davė Maxima?", o "ką aš daviau Maximai"?

        Jau kažkada rašiau, kad beveik verkiu nuo tokių aiškinimu, kad jei nepirksime Lietuvoje, tai mūsų seneliai negaus pensijų, sustos traukiniai, nukris kosminiai laivai ir t.t.
        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

        Comment


          Mes važiuojame pigesnių prekių į Lenkiją, danai - į Vokietiją, norvegai - į Švediją, suomiai - pigesnio alkoholio į Estiją...

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Tai be abejo, niekas nevažiuoja nusipirkti pieno ar duonos.
            Aš! Aš, jeigu tik tenka būti Lenkijoje, visada nusiperku bent dvi dėžės (24 pakelius) pieno.

            Lenkijoje 3,2% riebumo pienas kainuoja 1,99 zloto. Lietuvoje šiuo metu - ne mažiau 2,89 lito. Kainos skirtumas - lygiai dvigubai.

            Tiesa, prekės ne visai vienodos - Lietuvoje kažkodėl paplitęs įsitikimas, kad pienas, kurio trumpas galiojimo laikas ir kurį būtina laikyt šaldytuve, yra "geresnis". O UHT pienas Lietuvoje dar brangesnis (gerokai virš 3 lt).

            Comment


              Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
              Aš! Aš, jeigu tik tenka būti Lenkijoje, visada nusiperku bent dvi dėžės (24 pakelius) pieno.

              Lenkijoje 3,2% riebumo pienas kainuoja 1,99 zloto. Lietuvoje šiuo metu - ne mažiau 2,89 lito. Kainos skirtumas - lygiai dvigubai.

              Tiesa, prekės ne visai vienodos - Lietuvoje kažkodėl paplitęs įsitikimas, kad pienas, kurio trumpas galiojimo laikas ir kurį būtina laikyt šaldytuve, yra "geresnis". O UHT pienas Lietuvoje dar brangesnis (gerokai virš 3 lt).
              Pralinksminai su tuo pienu
              Flickr

              Comment


                Ka tik gryzau is lenkijos nes per varsuva skrydau poilsiauti i egipta tai va is lietuvos ta kelione vienam zmogui butu kainavusi 2000 lt dviem jau 4000 lt plius sveikatos draudimas ir dar ten visokie pasirankiojimai o is lenku 1000 lt su viskuo ir tai i 5 zv viesbuti viskas iskaiciuota!!! Aisku kainavo kelione iki varsuvos bet ta kaina tokia juokiga berods pirmyn ir atgal 50 lt.....lektuve lietuviu paskaiciavau buvo apie 10%...kiek per kvailas lt agenturas lietuva negauna pajamu na ir jos pacios aisku...atgal vykdami stabtelejom musu suvalkuose...jauciausi kaip lietuvoje vien lietuviskos masinos...beveik viskas 20% pigiau o mesa,rubai gerokai pigesni nei lt...aisku vaziuoti pirkti maisto is vilniaus nesamone bet jei ko stambiau tai apsimoketu...baldu,sodo technikos,katilo ir pan...pvz granulem kurenamas katilas senukuose pas mus apie 9000 lt ten tokie 4000-6000 zlotu ne litu o zlotu!!!

                Comment


                  Parašė AIDAS69 Rodyti pranešimą
                  Ka tik gryzau is lenkijos nes per varsuva skrydau poilsiauti i egipta tai va is lietuvos ta kelione vienam zmogui butu kainavusi 2000 lt dviem jau 4000 lt plius sveikatos draudimas ir dar ten visokie pasirankiojimai o is lenku 1000 lt su viskuo ir tai i 5 zv viesbuti viskas iskaiciuota!!! Aisku kainavo kelione iki varsuvos bet ta kaina tokia juokiga berods pirmyn ir atgal 50 lt.....lektuve lietuviu paskaiciavau buvo apie 10%...kiek per kvailas lt agenturas lietuva negauna pajamu na ir jos pacios aisku...atgal vykdami stabtelejom musu suvalkuose...jauciausi kaip lietuvoje vien lietuviskos masinos...beveik viskas 20% pigiau o mesa,rubai gerokai pigesni nei lt...aisku vaziuoti pirkti maisto is vilniaus nesamone bet jei ko stambiau tai apsimoketu...baldu,sodo technikos,katilo ir pan...pvz granulem kurenamas katilas senukuose pas mus apie 9000 lt ten tokie 4000-6000 zlotu ne litu o zlotu!!!
                  Išvada - reikia devalvuoti litą.
                  Flickr

                  Comment


                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                    O gal klauskime ne "ką man davė Maxima?", o "ką aš daviau Maximai"?

                    Jau kažkada rašiau, kad beveik verkiu nuo tokių aiškinimu, kad jei nepirksime Lietuvoje, tai mūsų seneliai negaus pensijų, sustos traukiniai, nukris kosminiai laivai ir t.t.
                    Lietuvoj ne vien maxima yra. Jeigu nepatinka maxima, gali rinktis kitą parduotuvę.
                    Taip, kosminiai laivai nenukris ir niekas per daug nepasikeis, tačiau tokia tauta, kuri nejaučia atsakomybės ir nenusipelno gyventi geriau.
                    Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.12.19, 17:54.

                    Comment


                      Visų pirma - valstybės gerbūvis iš esmės nepriklauso nuo tavo sumokamų mokesčių.
                      Visų antra - kai teks išlaikyti šeimą, man rodos greit pamirši savo principus.

                      Aš pats beje nė karto neapsipirkinėjau Lenkijoje, bet nelaikau tą darančių išdavikais ir parazitais. Tikrieji parazitai - tai tie, kurie savo vykdama politika verčia žmones išvykti. Ką trumpam, tik apsipirkti į Lenkiją. Kitus - ilgam, ar visam laikui - į anglijas, airijas, vokietijas ...
                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                      Comment


                        Na, aš šiuo klausimu tai noriu tiesiog pasakyti, kad pagal visus ekonomikos dėsnius kitaip ir būti negali. Lenkija, šalis su 36 mln. gyventojų tikrai turi didesnes galimybes turėti mažesnes kainas, nei rinka, kurioje yra 3 mln. gyventojų. Kada rinka visai kito dydžio, tai ir konkurencija kita, ir kainos kitos. Negi galima sulyginti dvi visai skirtingas rinkas? Mano nuomone, kad tikrai ne.
                        Jei žmonės važiuoja apsipirkinėti, tai aš jų nesmerkiu - jų čia pasirinkimas. Jei pusė Lietuvos taip važiuotų matyt pajustumėme efektą, bet kai taip nėra, tai manau nedidelis čia tas litų išplaukimas iš Lietuvos. Beje, lenkai dar ir ne fiksuotą valiutą turi, tai jau patys reguliuojasi savo konkurencingumą. Lenkas, sėdintis šalyje, matyt nelabai jaučia šiuos pasikeitimus, kai gaunamos stabilios pajamos zlotais. Kadangi mes turim galimybę pasinaudoti jų valiutų kursų pokyčiu, tai kodėl gi ne, jei žmogus įskaičiuodamas visus nepatogumus važiavimo apsipirkti svetur, važiuoja ten įvertindamas ekonominę naudą.

                        Comment


                          Parašė Xmaster Rodyti pranešimą
                          Pagal visus ekonomikos dėsnius kitaip ir būti negali. Lenkija, šalis su 36 mln. gyventojų tikrai turi didesnes galimybes turėti mažesnes kainas, nei rinka, kurioje yra 3 mln. gyventojų. Kada rinka visai kito dydžio, tai ir konkurencija kita, ir kainos kitos.
                          Vargšai žmonės, gyvenantys Liuksemburge ir Maltoje. O estai apsipirkinėti tikriausiai plaukia į Suomiją ir Švediją?
                          I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                          Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                          Comment


                            Parašė AIDAS69 Rodyti pranešimą
                            Ka tik gryzau is lenkijos nes per varsuva skrydau poilsiauti i egipta tai va is lietuvos ta kelione vienam zmogui butu kainavusi 2000 lt dviem jau 4000 lt plius sveikatos draudimas ir dar ten visokie pasirankiojimai o is lenku 1000 lt su viskuo ir tai i 5 zv viesbuti viskas iskaiciuota!!! Aisku kainavo kelione iki varsuvos bet ta kaina tokia juokiga berods pirmyn ir atgal 50 lt.....lektuve lietuviu paskaiciavau buvo apie 10%...kiek per kvailas lt agenturas lietuva negauna pajamu na ir jos pacios aisku...atgal vykdami stabtelejom musu suvalkuose...jauciausi kaip lietuvoje vien lietuviskos masinos...beveik viskas 20% pigiau o mesa,rubai gerokai pigesni nei lt...aisku vaziuoti pirkti maisto is vilniaus nesamone bet jei ko stambiau tai apsimoketu...baldu,sodo technikos,katilo ir pan...pvz granulem kurenamas katilas senukuose pas mus apie 9000 lt ten tokie 4000-6000 zlotu ne litu o zlotu!!!
                            Sutaupytus pinigus galėsi išleisti lietuvių kalbos pamokoms ir kompiuteriui su lietuviškom raidėm.

                            Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                            Visų pirma - valstybės gerbūvis iš esmės nepriklauso nuo tavo sumokamų mokesčių.
                            Visų antra - kai teks išlaikyti šeimą, man rodos greit pamirši savo principus.

                            Aš pats beje nė karto neapsipirkinėjau Lenkijoje, bet nelaikau tą darančių išdavikais ir parazitais. Tikrieji parazitai - tai tie, kurie savo vykdama politika verčia žmones išvykti. Ką trumpam, tik apsipirkti į Lenkiją. Kitus - ilgam, ar visam laikui - į anglijas, airijas, vokietijas ...
                            Ir kurios partijos politika privers pasilikti? Ir iš vis ką valdžia turėtų daryti, kad žmonės pasiliktų?
                            考纳斯, 立陶宛

                            Comment


                              Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                              Vargšai žmonės, gyvenantys Liuksemburge ir Maltoje. O estai apsipirkinėti tikriausiai plaukia į Suomiją ir Švediją?
                              Aš turėjau omenyje panašaus ekonominio išsivystymo šalis Suomiai su estais nelabai lyginasi, na tik žinoma daug kas estus laiko suomių filialu.
                              Lietuva ir Lenkija abi dar besivystančios. Juk nelyginu Lietuvos su Vokietija

                              Comment


                                Parašė Xmaster Rodyti pranešimą
                                Aš turėjau omenyje panašaus ekonominio išsivystymo šalis Suomiai su estais nelabai lyginasi, na tik žinoma daug kas estus laiko suomių filialu.
                                Lietuva ir Lenkija abi dar besivystančios. Juk nelyginu Lietuvos su Vokietija
                                Liuksemburgas - panašaus išsivystymo kaip ir kaimyninės valstybės (Vokietija, Belgija ir Prancūzija). Bet Liuksemburge pigiau

                                Comment


                                  Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                  Vargšai žmonės, gyvenantys Liuksemburge ir Maltoje. O estai apsipirkinėti tikriausiai plaukia į Suomiją ir Švediją?
                                  Važinėjimas "pas kaimynus" apsipirkti yra visiškai normalus ir įprastas dalykas. Pvz. norvegai gyvenantys netoli Švedijos nevengia užsukt į Švediją apsipirkt.
                                  Mano brolis su šeima gyvena Vokietijoj, nelabai toli Olandijos. Tai jei kokį savaitgalį važiuoja pagastroliuot į Olandiją, dyzelį pilasi ten, nes dažniausiai būna pigiau (ir gerokai) nei Vokietijoj.

                                  Tame pačiame Liuksemburge kurą pilasi turbūt visos Europos "fūros", nes kuro kainas ten nustato vietinis kunigaikštis savo dekretais, o ne "rinka". Todėl kuras ten gerokai pigesnis nei aplinkinėse valstybėse
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Parašė Romas Rodyti pranešimą
                                    /\ Ačiū už nuomonę.

                                    - reikėtų susimąstyti, ar lietuviais gali būti vadinami emigrantai, kurie išveža ne tik pinigus, bet ir save ir savo vaikus.
                                    Deja, viskas kur kas sudėtingiau.

                                    J
                                    Daugelis jų kaip tik parveža,parsiunčia pinigus į Lietuvą. Manai, kad būtų geriau jei jie būtų Lietuvoje ir sėdėtų be darbo, be duonos, būtų išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų? Ne visi gali būti mokslininkais ir visiems jiems darbo neužtektų. Juk kažkas turi atlikti ir juodą darbą, už kurį mažiausiai ir mokama.Kiekvienas esame žmogus ir tai yra normalu, kad norime skaniau pavalgyti,gražiau apsirengti, pakeliauti, pamatyti pasaulį.. Deja, tai Lietuvoje yra vos ne prabanga. Daugiau kalbėti reikėtų apie jaunus žmones, kurie stoja į verslo vadybą,teisę ir panašiai.. tai specialybės, su kuriomis dauguma žmonių liks be profesijos arba išvažiuos į užsienį.

                                    Comment


                                      Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
                                      Ir kurios partijos politika privers pasilikti? Ir iš vis ką valdžia turėtų daryti, kad žmonės pasiliktų?
                                      Tai aišku ne šios diskusijos tema, bet valstybė gali daug ką padaryti. Tik tam reikia atmesti daugumai giliai įkaltą liberalią ideologiją, kad "kuo mažiau valstybės tuo geriau", o priimti tai, kad valstybė gali ir turi turėti daugiau galių už eilinį pilietį ar eilinį uab'ą. Ir tas galias išnaudoti - skatinti ir remti darbo vietų kūrimą, investuoti į piliečių švietimą, į infrastruktūrą, neleisti įsigalėti mono/oligopolijoms (tai ypač aktualu tokiai mažai šaliai kaip LT) ir t.t. ir pan.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                        Tai aišku ne šios diskusijos tema, bet valstybė gali daug ką padaryti. Tik tam reikia atmesti daugumai giliai įkaltą liberalią ideologiją, kad "kuo mažiau valstybės tuo geriau", o priimti tai, kad valstybė gali ir turi turėti daugiau galių už eilinį pilietį ar eilinį uab'ą. Ir tas galias išnaudoti - skatinti ir remti darbo vietų kūrimą, investuoti į piliečių švietimą, į infrastruktūrą, neleisti įsigalėti mono/oligopolijoms (tai ypač aktualu tokiai mažai šaliai kaip LT) ir t.t. ir pan.
                                        Liberalai kaip tik labiausiai iš visų politinių judėjimų skatina darbo vietų kūrimą, kai socdemai ir soclibai užsiima tik pašalpų didinimu. O kaip kairieji investuoja į švietimą? Pamiršote Kirkilo ir Žakaitienės viražus? Monopolijų ir oligopolijų bus gerokai mažiau, kai bus palankiausios sąlygos ateiti naujiems rinkos žaidėjams, štai jau atėjo Prisma, ateina ir IKEA. Dar laukiame Lidl, Carefour, etc..
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          Lietuviai į Lenkiją, latviai į Lietuvą. Tik nežinau kiek tame straipsnyje tiesos...

                                          Panevėžyje - pirkėjų iš Latvijos antplūdis

                                          http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika...pludis-679090/
                                          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                          Comment

                                          Working...
                                          X