Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Svetimų nuotraukų perkėlimas iš SSC ir kitur

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Čia yra ne užsienio forumų perpumpavimo punktas, o lietuviškas forumas. Įdomiausia yra lietuvių įspūdžiai, nuotraukos ir lietuvių komentarai apie tai, kas vyksta kaimyninėje šalyje.

    Atsiprašau, bet turbūt būtų užtekę ir vieno filmuko - nebūtina į čia perkelti visos lenkiškos SSC temos. Tuo labiau kad tų temų yra daug plius viena.
    Nebūtų pakenkę įdėti nuorodas į SSC temą - kam aktualu, tas pats susiras ar išsivers.
    Dėl žemėlapių. Temų atskyrime jau buvo prašymas dėti žemėlapius, nes ne visi žino, kur yra Tžcielis (Trzciel), Liubža (Lubrza) ar Ščebžešynas (Szczebrzeszyn).

    Atsiprašau už pastebėjimus, bet nesinorėtų kad visose temose pasikartotų pati blogiausia "švediška" praktika.

    Comment


      #22
      Mano manymu, geriausia išeitis būtų jeigu pavyktų kaip nors atskirti medžiagą, kuri yra pačių forumiečių darbas ir medžiaga, kuri yra kitų žmonių. Galėtų būti sukurtas tam tikras "kampelis", kuriame tokia informacija būtų talpinama, nes nei Silber418, nei Mortos pateikiama medžiaga nėra bloga ar neįdomi.
      Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.11.05, 17:04.

      Comment


        #23
        Ar neužtenka tiesiog nurodyti medžiagos autoriaus? Jei kažkas mano, kad nuotrauka ar video yra įdomus, ar aktualus, tai neturėtų kelti problemų. Svabu, kad būtų nurodoma visa žinoma autoriaus ir/ar šaltinio informacija.

        Comment


          #24
          Gerai būtų išlaikyti pusiausvyrą.
          Svetimi šaltiniai visų pirma turėtų būti komentuojami ir nurodomas pirminis šaltinis. Juk, pvz., bet koks mokslinis darbas irgi remiasi šaltiniais. Bet juk būna riba tarp naujo darbo su citavimu ir plagijavimo.

          Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
          Mano manymu, geriausia išeitis būtų jeigu pavyktų kaip nors atskirti medžiagą, kuri yra pačių forumiečių darbas ir medžiaga, kuri yra kitų žmonių.
          Efektyviausias atskyrimas būtų šitame forume palikus tik svetimų nuotraukų kratinį (žinoma, su (c) raide ties autoriaus slapyvardžiu, bet be nuorodos į pradinį šaltinį), o tiems, kas deda savo nuotraukas ar dalinasi savo įspūdžiais, paieškoti kitos vietos...

          Atsiprašau už nukrypimą
          Paskutinis taisė Romas; 2011.11.05, 17:21.

          Comment


            #25
            Parašė John Rodyti pranešimą
            Ar neužtenka tiesiog nurodyti medžiagos autoriaus? Jei kažkas mano, kad nuotrauka ar video yra įdomus, ar aktualus, tai neturėtų kelti problemų. Svabu, kad būtų nurodoma visa žinoma autoriaus ir/ar šaltinio informacija.
            Aišku, galima ir taip palikti kaip dabar yra. Tiesiog kartais forumiečių nuotraukos nublanksta ir paskęsta tarp žymiai įspūdingesnių užsieniečių reportažų.
            Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.11.05, 17:33.

            Comment


              #26
              Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
              Aišku, galima ir taip palikti kaip dabar yra. Tiesiog kartais forumiečių nuotraukos nublanksta ir paskęsta tarp žymiai įspūdingiausių užsieniečių reportažų.
              Bent man tai niekada nekėlė problemų, nes visada išsiaiškinu (tam prireikia kelių sekundžių), kas yra autorius. Aišku, visada labiau vertinu paties postintojo nuotraukas/video, nei trečiųjų šaltinių.

              Comment


                #27
                Taip ir nesupratau kas yra negerai mano postuose, jei nepatinka trinkit... nebedėsiu...
                Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                Comment


                  #28
                  Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                  Taip ir nesupratau kas yra negerai mano postuose, jei nepatinka trinkit... nebedėsiu...
                  Viskas OK, video - aktualus lietuviams, nes jame rodoma trasa yra lietuvių pagrindinis kelias į vakarus. Šaltinis nurodytas, komentarų daug irgi nereikia. Žodžiu viskas OK. Kai kuriems žmonėms tiesiog reikia atsipalaiduoti truputį, nes per didelis pedantiškumas = stresas = niurzgėjimas ir širdies ligos
                  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                  Comment


                    #29
                    Dėkui blitz už palaikymą, nesiekiu jokios asmenines naudos iš savo postų. Kadangi pati važinėju šiuo maršrutu ir matau kad namažai lietuvių daro taip pat, supratau kad informacija apie [PL] A2 labai idomi ir naudinga. Aš asmeniškai laukiu nesulaukiu kada pagaliau galesiu važiuoti autobanais bent nuo Varšuvos...
                    Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                    Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                    Comment


                      #30
                      Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
                      Taip ir nesupratau kas yra negerai mano postuose, jei nepatinka trinkit... nebedėsiu...
                      Nei pranešimai, nei informacija nėra bloga - atvirškčiai. Man asmeniškai patinka Romo forumo vizija, kad žmonės patys imtų fotoaparatus/kameras į rankas.

                      Comment


                        #31
                        Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                        ..Man asmeniškai patinka Romo forumo vizija, kad žmonės patys imtų fotoaparatus/kameras į rankas.
                        Man irgi patinka, ar mažai čia mano fotkių/video? Bet jei neįmanomą pačiai, bet info idomi/aktuali kam daryti kažkokių apribojimų?
                        Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                        Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                        Comment


                          #32
                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Ar neužtenka tiesiog nurodyti medžiagos autoriaus? Jei kažkas mano, kad nuotrauka ar video yra įdomus, ar aktualus, tai neturėtų kelti problemų. Svabu, kad būtų nurodoma visa žinoma autoriaus ir/ar šaltinio informacija.
                          Atsiprašau, kad vėlai ir ne į temą. Bet aš visiškai nustojau skaityti temas į kurias nekurie žmonės (ypač iš Švedijos) pastoviai šiukšlina svetimomis nuotraukomis/video. Neturiu tiek laiko ir noro.
                          kaip?

                          Comment


                            #33
                            Labai aktuali tema, kuri galbūt padės visiems laikams išspręsti šią problemą.

                            Comment


                              #34
                              Parašė alm Rodyti pranešimą
                              Atsiprašau, kad vėlai ir ne į temą. Bet aš visiškai nustojau skaityti temas į kurias nekurie žmonės (ypač iš Švedijos) pastoviai šiukšlina svetimomis nuotraukomis/video. Neturiu tiek laiko ir noro.
                              Mano požiūriu, ne savo nuotraukas dėti galima/reikia tais atvejais, jei siekiama parodyti kažką iškirtinio/unikalaus/įdomaus/aktualaus t.y. įdomiausi projektai, architektūros pavyzdžiai, keliai (kaip Mortos papostinto video iš Lenkijos) ar tiesiog tikrai tikrai įspūdingi vaizdai, kuriuos pravartu žinoti, nepriklausomai nuo to, ar yra galimybė juos pačiam aplankyti ir nufotografuoti. Kasdieninis bet kokių vaizdų kėlimas, aišku, nėra skatintinas.

                              Man atrodo, šiuo atveju mes nieko neišsiaiškinsime ir jokios "tiesos" neatrasime. Kažkaip riboti to taisyklėmis irgi nereiktų, nes per daug varžymų ir taisyklių patinka ne visiems ir žmonės gali imti bėgti iš forumo ten, kur tokių taisyklių yra mažiau (pvz. SSC). Tai tiesiog sveiko proto ir sveikos nuovokos reikalas, kai žmogus pats galvoja ir supranta, kas ir kiek yra sveika, o kas nebe. Jeigu kai kas to nevisiškai suvokia, tai galbūt suvoks su laiku. Bet tokių žmonių yra mažuma ir bent aš kol kas nematau jokios problemos.

                              Kitas variantas, galima iš tiesų pagalvoti apie tik savo ir tik kitų šaltinių nuotraukas miestų/šalių/kelionių temose. Tik reiktų sugalvoti, kaip tai atskirti. Problema, kurią čia matau, tai tiesiog nepakankamas lankytojų srautas, kad vertėtų tuo užsiimti. Tai labai gerai veikia SSC, kurį bet kuriuo metu nuolat naršo 10-30 tūkst. žmonių, tačiau mūsų forumas yra palyginus nedidelis ir tiesiog neverta jo dar labiau skaidyti.

                              Kelių, infrastruktūros ir projektų čia išvis neliesčiau, nes mums jie įdomūs ne dėl asmeninių įspūdžių ar nuotraukų autoriystės, bet dėl paties fakto ir informacijos.
                              Paskutinis taisė John; 2011.11.06, 22:24.

                              Comment


                                #35
                                Su daugeliu išsakytų minčių sutinku, o taip pat norėčiau paminėti, jog mėgstu šio forumo viziją - talpinti nuosavas nuotraukas.
                                Tačiau, kaip jau buvo minėta, daug kur keliauti arba būti vienu metu patiems nėra galimybės, todėl tikrai neturėtų būti blogai, jeigu kai kuriuos reportažus su iliustracijomis (nepažeisdami autorystės teisių) galėtume talpinti šiame forume.
                                Pats, asmeniškai, visada stengiuosi kuo tiksliau nurodyti informacijos šaltinius (taip, anksčiau į tai kreipiau mažiau dėmesio) - nuorodas į šaltinius su tekstine arba vizualizacine informacija.
                                Manau, jog didžiausia problema yra spraga taisyklėse - nėra apibrėžta, kokias nuotraukas galima talpinti šiame forume ir kaip tiksliai turėtų būti apibūdinama jų autorystė.
                                Pavyzdžiui, SSC forume įsigaliojo nauja taisyklė - nuotraukas iš Flickr galima talpinti tik su BBL kodu. Tai reiškia, jog kiekviena forume patalpinta nuotrauka turės trumpą aprašymą su nuorodomis į šaltinį.
                                Tokį metodą, beje, praktikuoju ir pats, nors neseniai sulaukiau priekaištų dėl svetimos nuotraukos su BBL kodu talpinimo.
                                Panašu, jog forume trūksta aiškiai apibrėžtų taisyklių ir pačios vizijos apibūdinimo. Kai mes, dalyviai, žinosime, jog šiame forume priimtinos tik nuosavos nuotraukos, o informacijos šaltiniai apibūdinami taip ir taip, manau, bus lengviau ir įdomiau išreikšti savo mintis.
                                Paskutinis taisė Silber418; 2011.11.06, 23:00.

                                Comment


                                  #36
                                  Mano problema yra ne dėl pačių svetimų nuotraukų ar jų talpinimo būdo, o dėl to, kad jų greitai galima pridėti tiek, kad tarp jų paskęsta ir pasimeta autorinė medžiaga, pačių forumiečių darytos nuotraukos, komentarai ir aprašymai - dalykai kurie mane domina.
                                  kaip?

                                  Comment


                                    #37
                                    Prie jau išsakytų minčių pridurčiau, kad dar yra sąžiningumo principas. Visgi SSC ir miestai.net yra konkurentai, nors ir nelygūs, tačiau, jeigu viską, kas yra SSC būtų galima pasiekti per miestus, tai atimtų dalį SSC lankytojų.
                                    Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.11.06, 23:13.

                                    Comment


                                      #38
                                      Romai, tai ne demagogija, o faktai. Tikrai nesu skaitęs šio forumo taisyklių, kuriose būtų aiškiai apibrėžti apribojimai svetimų nuotraukų talpinimui.
                                      Kadangi aš, asmeniškai, šiame forume esu patalpinęs daug nuotraukų ir dalis jų yra skolintos iš kitų šaltinių, galiu jas panaikinti iš tam tikrų temų.
                                      Tačiau labai tikiuosi, jog atsiželksite į prašymus dėl taisyklių patikslinimo, kad nepasikartotų panašios namolonios situacijos.
                                      Ačiū už supratingumą ir pastabas.
                                      Paskutinis taisė Silber418; 2011.11.06, 23:48.

                                      Comment


                                        #39
                                        Stokholmo temos nebeskaitau jau kuris laikas, nes copy/pašte neidmu. Daug įdomiau paskaityti vietinių (miestai.net) forumieciu foto ir komentarus. Juk elementariai eini i SSC ir narsai tarp milijono foto. O kai idedami keli video ir kelios foto nieko blogo, o jei dar ir tema į SSC nurodoma is vis gerai, nes taip dažnai ir padarau...

                                        Atsiprasau dėl sveplavimo nemoku normaliai lietuviskai is iPhone parasyti...
                                        You've got one life! Live it!

                                        Comment


                                          #40
                                          Atsiprašau.
                                          Nesitikėjau, jog taip stipriai galėjau įtakoti forumečių susidomėjimą temomis.
                                          Jeigu yra galimybė, pasistenksiu sutvarkyti temas, pašalindamas netinkamus pranešimus.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X