Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bėgimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė vap Rodyti pranešimą
    Na aš pradėjau bėgioti būtent dėl šio sporto. Tiksliau brolis privertė sudalyvauti varžybose ir tai vienas geresnių užsiėmimų.
    O klausykit, kur būtų galima tokiam kaip aš susipažinti su orientaciniu sportu? Kur kreiptis, nuo ko pradėti? Vilniuje norėčiau

    Comment


      #82
      Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
      O klausykit, kur būtų galima tokiam kaip aš susipažinti su orientaciniu sportu? Kur kreiptis, nuo ko pradėti? Vilniuje norėčiau
      lencas buvo greitesnis, tai visa informacija aukščiau.

      Pernai žinau, kad būdavo berods sekmadieniais vakarais pamokos (vaikams ir pradedantiesiems). Galėsiu sužinoti ar šįmet dar būna.
      P.

      Comment


        #83
        Aš kai prieš 3 metus sugalvojau, kad noriu bėgioti, tai irgi net 1 km atstumas atrodė kaip kažkas super sudėtingo, iškart uždusdavau ir vos paeidavau po kelių minučių bėgimo. Vėliau po truputį po truputį kažkaip pripratau. O labiausiai padėjo va šita programa: http://www.beginrunning.com/plans/ea...#axzz231eO8yiO
        Iš pradžių mažai bėgimo, daug ėjimo, palaipsniui ilgini bėgimą ir trumpini ėjimą, galiausiai net pats nepastebi, kai bėgi pusvalandį be sustojimo ir nubėgi 5 km
        Žodžiu, esmė pradedant bėgioti yra ne atstumą skaičiuot, bet bėgimo laiką.
        Tai pas mane šioje vietoje ir gaunasi šioks toks "konfūzas".
        Bėgu 32 minutes (čia paskutinį kartą) ir nubėgu 25 ratukus stadione mažam, kuris pagal ta žemėlapinę skaičiavimo programą rodo, kad ilgis jo - 120 metrų.
        Vadinas nubėgu viso labo 3 km. ir gaunas 1 km - 10,66 minutes. Noriu begti 4,2 km. Vilniaus maratone ir neapsisprendziu ka likusi menesi man daryti:

        a) begti tas pacias 32-35 minutes stengiantis didinti greiti (tuo paciu nubegant ir didesni atstuma).
        b) tokiu paciu vezlio greiciu begti 33-34-35-36 ir t.t. minutes tuo paciu pamazu ilginant atstuma.
        Kaip paciam igauti psihologinio pasirengimo ir uztikrintumo galvojant, kad 4,2 km. bus iveikti lygiai po menesio?

        Comment


          #84
          Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
          Tai pas mane šioje vietoje ir gaunasi šioks toks "konfūzas".
          Bėgu 32 minutes (čia paskutinį kartą) ir nubėgu 25 ratukus stadione mažam, kuris pagal ta žemėlapinę skaičiavimo programą rodo, kad ilgis jo - 120 metrų.
          Vadinas nubėgu viso labo 3 km. ir gaunas 1 km - 10,66 minutes. Noriu begti 4,2 km. Vilniaus maratone ir neapsisprendziu ka likusi menesi man daryti:

          a) begti tas pacias 32-35 minutes stengiantis didinti greiti (tuo paciu nubegant ir didesni atstuma).
          b) tokiu paciu vezlio greiciu begti 33-34-35-36 ir t.t. minutes tuo paciu pamazu ilginant atstuma.
          Kaip paciam igauti psihologinio pasirengimo ir uztikrintumo galvojant, kad 4,2 km. bus iveikti lygiai po menesio?
          Gal tu tikrai pasieškok kitos vietos savo greičio pasitikrinimui. Nes toks greitis, kokį parašei, tai yra šiek tiek spartesnio ėjimo greitis. Jei greitis tikrai toks, bet bėgdamas tiek laiko, kiek bėgi jautiesi normaliai, tada stenkis šiek tiek didinti spartą.

          Comment


            #85
            Gal tu tikrai pasieškok kitos vietos savo greičio pasitikrinimui. Nes toks greitis, kokį parašei, tai yra šiek tiek spartesnio ėjimo greitis. Jei greitis tikrai toks, bet bėgdamas tiek laiko, kiek bėgi jautiesi normaliai, tada stenkis šiek tiek didinti spartą.
            Kadangi turiu viršsvorį, rūbų ant savęs nepamažinu, visais atvejais bėgti baigiu gerokai sušlapęs, bet jeigu gale nedidinu greičio-"trasą" pabaigiu visiškai neuždusęs.
            Imanomas C variantas, kad ten ne 120 o tarkim 150 metrų atstumas, tuomet keistusi ir visi 'rodikliai'. Štai kodėl kaip užsuktas kartoju, gal kas gali pasakyti TIKSLIAI atstumą galinčia parodyti trasą.

            Comment


              #86
              Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
              Kadangi turiu viršsvorį, rūbų ant savęs nepamažinu, visais atvejais bėgti baigiu gerokai sušlapęs, bet jeigu gale nedidinu greičio-"trasą" pabaigiu visiškai neuždusęs.
              Imanomas C variantas, kad ten ne 120 o tarkim 150 metrų atstumas, tuomet keistusi ir visi 'rodikliai'. Štai kodėl kaip užsuktas kartoju, gal kas gali pasakyti TIKSLIAI atstumą galinčia parodyti trasą.
              nu ir as virssvorio turiu ir nuo begimo jis tikrai nemazeja, taciau istverme tikrai dideja. Greitis iseina 1 km - 6:20-7:05 min,
              KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

              Comment


                #87
                O nebuvo taip sovietiniais laikais, kad mokyklu stadionai-lygiai 250 metru?ar as cia susapnavau kazka?

                Comment


                  #88
                  Parašė rat
                  Išmatavau su google earth du stadionus, tai pagal vidinę liniją 252-255 metrai. Gal ir teisybė, kad 250.
                  Ir kurie gi cia sakykit?Domina Uzupio,Antakalnio rajonuose.

                  Pries 2 val. pasidariau "eventa": nubegau 33 minutes savo mini stadione.Begau jei ne visa jega tai 80-90 proc. tikrai.Gale uzdusau ir galva patvinkciojo. Taigi stai vat ir skaiciavimas nezinant atstumo...turetu gautis nuo 3250 iki 4050 metru (120-150 metru ratukas).Pirmu atveju-ekskrementai, antruoju-pusetina (kaip man).Reikia numatuotos trasos nors ka

                  Comment


                    #89
                    Petro Vileišio pagrindinės gavosi 285, +- keli metrai. Daugiau nelabai žinau tose vietose stadionų
                    Dekoju Jums.

                    Comment


                      #90
                      Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                      Ir kurie gi cia sakykit?Domina Uzupio,Antakalnio rajonuose.
                      Bent jau "mano laikais" Antakalnio vidurinės stadiono takas už 200 metrų užsiskaitydavo. Dabar pagal tą patį Google Earth pabandžiau pamatuot, lyg ir nepasikeitė.
                      Got sun in my face, sleeping rough on the road

                      Comment


                        #91
                        Ačiū jums

                        Comment


                          #92
                          Deka gerb.P.Cvakelmano mano distancija ismatuota. 35 minutes Antakalnio vid. m-los stadione, kuriame nurisnoti 22,5 ratukai, kas suponuoja minti 4500 metru.
                          Minimaratonas turetu buti iveiktas!

                          Comment


                            #93
                            Kam jūs dėl to greičio taip galvą sukate? Vis tiek medalio nelaimėsite. Bėgime svarbiausią pajusti malonumą. Ne greičiau, ne toliau, ne ilgiau. Svarbiausia kuo smagiau praleisti laiką. Naujoko uždaviniai yra išmokti bėgti lėtai (taip, taip lėtai nes tai nėra taip lengva kaip atrodo), ir pajusti malonumą. Kuomet šita stadija praeita tada gali pradėti naudoti endomondo, nike+ ar kitą skaitmeninį šlamštą, norėdamas žinoti kiek ir kaip greitai. Tik galiu pasakyti, kad retas iš rimtų megėjų šitais dalykais naudojasi. Ką patarčiau naujokui? Patarčiau bėgti palei Nerį ir gerėtis senamiesčiu besileidžiant saulei, karštą vasaros dieną prasukti ratuką, kitą Vingio parko pušų paūksmėj. Niekada, niekada nebėgti stadione jeigu nesiruoši sprinto varžyboms, nebėgti palei gatvę uostant automobiliu dūmus, nebėgti taip, kad jaustumeisi uždusęs (pirma pramok bėgti, po to žaisk su greičiu). Patarčiau bėgimą paversti įpročiu. Geriau po mažiau, bet dažniau. Svarbiausia pajusti meilę bėgimui. Kai tai nutiks, pamatysite, kad ir svoris krenta, ir valanda bėgimo nėra ilgai ir nėra sunku, kad 21 km yra kiekvienam įveikiamas, o kas norės patirti tikrą išbandymą ir 42 km galės nurisnoti.. Norėjau parašyti tik kelis sakinius, bet neišėjo
                            http://noriubegti.blogspot.com/
                            http://miestutransportas.blogspot.com/

                            Comment


                              #94
                              Parašė Engineer Rodyti pranešimą
                              Kam jūs dėl to greičio taip galvą sukate? Vis tiek medalio nelaimėsite. Bėgime svarbiausią pajusti malonumą. Ne greičiau, ne toliau, ne ilgiau. Svarbiausia kuo smagiau praleisti laiką. Naujoko uždaviniai yra išmokti bėgti lėtai (taip, taip lėtai nes tai nėra taip lengva kaip atrodo), ir pajusti malonumą. Kuomet šita stadija praeita tada gali pradėti naudoti endomondo, nike+ ar kitą skaitmeninį šlamštą, norėdamas žinoti kiek ir kaip greitai. Tik galiu pasakyti, kad retas iš rimtų megėjų šitais dalykais naudojasi. Ką patarčiau naujokui? Patarčiau bėgti palei Nerį ir gerėtis senamiesčiu besileidžiant saulei, karštą vasaros dieną prasukti ratuką, kitą Vingio parko pušų paūksmėj. Niekada, niekada nebėgti stadione jeigu nesiruoši sprinto varžyboms, nebėgti palei gatvę uostant automobiliu dūmus, nebėgti taip, kad jaustumeisi uždusęs (pirma pramok bėgti, po to žaisk su greičiu). Patarčiau bėgimą paversti įpročiu. Geriau po mažiau, bet dažniau. Svarbiausia pajusti meilę bėgimui. Kai tai nutiks, pamatysite, kad ir svoris krenta, ir valanda bėgimo nėra ilgai ir nėra sunku, kad 21 km yra kiekvienam įveikiamas, o kas norės patirti tikrą išbandymą ir 42 km galės nurisnoti.. Norėjau parašyti tik kelis sakinius, bet neišėjo
                              Geriau bėgti trumpesnį laiką ir greičiau ar ilgesnį, bet lėčiau (mano atveju tas lėtai tikrai yra labai lėtai), taip pat ar tiesa, kad trumpesnis bėgimas nei 30 min. nieko neduoda? Beje, gal dar galėtumėte rekomenduoti kokius nors sportinius batus, kad sąnariai mažiau dėvėtųsi (jei realiai jie kuom nors apart marketingo nuo paprastų kedų su tiesiog storu padu nesiskiria).
                              Flickr

                              Comment


                                #95
                                Parašė Engineer Rodyti pranešimą
                                Kam jūs dėl to greičio taip galvą sukate? Vis tiek medalio nelaimėsite. Bėgime svarbiausią pajusti malonumą. Ne greičiau, ne toliau, ne ilgiau. Svarbiausia kuo smagiau praleisti laiką. Naujoko uždaviniai yra išmokti bėgti lėtai (taip, taip lėtai nes tai nėra taip lengva kaip atrodo), ir pajusti malonumą. Kuomet šita stadija praeita tada gali pradėti naudoti endomondo, nike+ ar kitą skaitmeninį šlamštą, norėdamas žinoti kiek ir kaip greitai. Tik galiu pasakyti, kad retas iš rimtų megėjų šitais dalykais naudojasi. Ką patarčiau naujokui? Patarčiau bėgti palei Nerį ir gerėtis senamiesčiu besileidžiant saulei, karštą vasaros dieną prasukti ratuką, kitą Vingio parko pušų paūksmėj. Niekada, niekada nebėgti stadione jeigu nesiruoši sprinto varžyboms, nebėgti palei gatvę uostant automobiliu dūmus, nebėgti taip, kad jaustumeisi uždusęs (pirma pramok bėgti, po to žaisk su greičiu). Patarčiau bėgimą paversti įpročiu. Geriau po mažiau, bet dažniau. Svarbiausia pajusti meilę bėgimui. Kai tai nutiks, pamatysite, kad ir svoris krenta, ir valanda bėgimo nėra ilgai ir nėra sunku, kad 21 km yra kiekvienam įveikiamas, o kas norės patirti tikrą išbandymą ir 42 km galės nurisnoti.. Norėjau parašyti tik kelis sakinius, bet neišėjo
                                Viskas teisingai, tiesiog skirtingus žmones motyvuoja skirtingi dalykai. Vienus motyvuoja gera savijauta tiesiog pastoviai bėgiojant ir būnant geros formos, o kitiems būtinai reikia iššūkių, nesvarbu, aukštų, ar ne. Aš pvz. visą gyvenimą daugiau mažiau bėgioju, bet manęs niekada nemotyvavo pats bėgimas. Man visada reikia tikslo - laiko, atstumo ar pan. Tik tada aš nusiteikiu, sportuoju ir siekiu. Ir tik tada patiriu malonumą tai darydamas.

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Geriau bėgti trumpesnį laiką ir greičiau ar ilgesnį, bet lėčiau (mano atveju tas lėtai tikrai yra labai lėtai), taip pat ar tiesa, kad trumpesnis bėgimas nei 30 min. nieko neduoda? Beje, gal dar galėtumėte rekomenduoti kokius nors sportinius batus, kad sąnariai mažiau dėvėtųsi (jei realiai jie kuom nors apart marketingo nuo paprastų kedų su tiesiog storu padu nesiskiria).
                                  Kol nėra susiformavę bėgimo įgūdžiai visada geriau bėgti lėčiau. Tiesa, greitai ar lėtai matuojama ne km/h, bet pojūčiais. Bėgimas turi būti lengvas. T.y. bėgant tau turi būti patogu šnekėtis. Bet koks judesys kažką duoda ir 30 min. nėra kažkoks stebuklingas laikas. Tas laikas trauktas daugiau iš praktiškumo, juk prieš bėgant reikia apsirengti, o grįžus nusiprausti ir pan. Jeigu 30 minučių per sunku išbėgti rekomenduojama daryti ėjimo intarpus. Visi bėgimo batai turi smūgį sugeriančias technologijas, todėl juos būtinai reikėtų įsigyti. Deja geri batai gerai ir kainuoja. Prieš perkant batus reiktų kaip minimum žinoti savo pėdos tipą (aukštas, normalus, žemas skliautas), o visai neblogai būtų pasižiūrėti kaip jinai dirba bėgimo metu. Winner sport VCUP gali nemokamai padaryti dinaminį pėdos tyrimą. Aš papildomai esu tyręsis kojas prie Kalvarijų turgaus (ortopedijos centras ar kažkas pan.) kur pastato tave ant bėgimo takelio ir gyvai pažiūri bėgimo techniką.
                                  Paskutinis taisė Engineer; 2012.08.13, 12:47.
                                  http://noriubegti.blogspot.com/
                                  http://miestutransportas.blogspot.com/

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                                    Viskas teisingai, tiesiog skirtingus žmones motyvuoja skirtingi dalykai. Vienus motyvuoja gera savijauta tiesiog pastoviai bėgiojant ir būnant geros formos, o kitiems būtinai reikia iššūkių, nesvarbu, aukštų, ar ne. Aš pvz. visą gyvenimą daugiau mažiau bėgioju, bet manęs niekada nemotyvavo pats bėgimas. Man visada reikia tikslo - laiko, atstumo ar pan. Tik tada aš nusiteikiu, sportuoju ir siekiu. Ir tik tada patiriu malonumą tai darydamas.
                                    Visiškai sutinku. Pats pradėjau bėgioti nuo iššūkio - "įveikti maratona". Bėda ta, kad daugelis žmonių (aš irgi patenku į tą sąrašą) bando padaryti per greitai ir per daug. Kai kuriems tai pavyksta (maratoną nubėgau, gal būt todėl, kad mėgėjiškam lygmenyje sporto niekada nebuvau apleidęs), kitiems per dideli krūviai priveda prie traumų arba persitreniravimo, dėl ko jie apskritai meta šitą nuostabų užsiėmimą arba jų forma stovi vietoje. 90 % naujokų bando bėgti per greitai. Todėl jaučiu pareigą patarti neskubėti Maratono treniruočių programoje yra toks bėgimo treniruotės tipas - recovery. Jis daromas sekančią dieną po sunkių treniruočių, siekiant atgauti jėgas. Bėgama labai lėtai, ir netoli. Man prireikė maždaug vienerių metų bėgiojimo praktikos, kol išmokau nugalėti savo ego (kaip aš galiu bėgti labai lėtai?) ir teisingai atlikti šitą treniruotę Labai lėtai turiu omenyje bėgti taip lėtai, kad tave lenktų visos panelės. Kaip sakė vienas bėgikas: "per treniruotes treniruokis, varžykis kuomet bus varžybos".
                                    http://noriubegti.blogspot.com/
                                    http://miestutransportas.blogspot.com/

                                    Comment


                                      #98
                                      Kalbant apie mane-noriu nubėgti 4,2 km. Vilniaus "minimaratona". Buvo idomu išsimatuoti atstumą nes iki šiol galėjau tik spėti kiek nubėgu. Kai klausimas sau pateikiamas "ar galiu tiek apskritai nubegti?" tai nėra jokia prabanga ir karštligiškai ieškoti kur gi tą atstumą išmatuoti.

                                      Jei nepaves valia ir sveikata, bėgiosiu ir šaltu oru. Deja, bet man, persišaldyti lengviau negu kojines pasikeisti ir ne todėl,kad aš jas retai keičiuosi.

                                      Labiau patyrę bėgikai gal padiskutuos ir apie bėgimą rudenį-pavasarį?
                                      Tarkim, ar finansiškai įperkama kuomet labai šalta, Vilniuje nusipirkti valandos treniruotę lengvosios atletikos manieže?

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė sausuolis75 Rodyti pranešimą
                                        Kalbant apie mane-noriu nubėgti 4,2 km. Vilniaus "minimaratona". Buvo idomu išsimatuoti atstumą nes iki šiol galėjau tik spėti kiek nubėgu. Kai klausimas sau pateikiamas "ar galiu tiek apskritai nubegti?" tai nėra jokia prabanga ir karštligiškai ieškoti kur gi tą atstumą išmatuoti.

                                        Jei nepaves valia ir sveikata, bėgiosiu ir šaltu oru. Deja, bet man, persišaldyti lengviau negu kojines pasikeisti ir ne todėl,kad aš jas retai keičiuosi.

                                        Labiau patyrę bėgikai gal padiskutuos ir apie bėgimą rudenį-pavasarį?
                                        Tarkim, ar finansiškai įperkama kuomet labai šalta, Vilniuje nusipirkti valandos treniruotę lengvosios atletikos manieže?
                                        Nors tavęs asmeniškai ir nepažįstu, bet tikrai galiu garantuoti, kad nustebtum sužinojęs ką tu gali! Nori matuoti atstumą? Nueik į www.maps.lt pasiimk liniuotę, išsimatuok atstumus tarp Vilniaus tiltų ir lakstyk grožėdamasis saulėlydžiu. Maniežo kainų nežinau, nebandžiau ten eiti, nes skaitau, kad jis skirtas profesionalams bei sprinto mėgėjams. Sukti ilgas distancijas manieže yra mazohizmas. Šią žiemą bėgau lauke prie -15 laipsnių. Tikras puikumėlis. Tik po treniruotės reikia iškarto persirengti, kad nesušaltum ir aišku reikia nusipirkti tinkamą aprangą, nes paprasti drabužiai per daug prisigeria drėgmės..
                                        http://noriubegti.blogspot.com/
                                        http://miestutransportas.blogspot.com/

                                        Comment


                                          Ačiū už pasitikėjimą ir motyvaciją
                                          Jei jau link drabužių temos:
                                          kokius rūbus žiemai Jūs rekomenduotumėte?
                                          skaičiau apie neperšlampančius batelius su specialiu žieminiu protektoriumi ir tiesiog pirštines bei kepurę? Beje, kepurė turėtų būti sintetinio audinio?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X