Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[PAN] Panevėžys sovietmečiu 1945-1990

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    [PAN] Panevėžys sovietmečiu 1945-1990

    1984 m. išleistas Panevėžio albumas.
    Paskutinis taisė Almis; 2010.12.07, 03:19. Priežastis: Panaikintas dėl galimų autorystės pretenzijų

    #2
    Labai ačiū už nuotraukas.
    Bet atrodo, kad miesto centras nelabai pasikeitė (išskyrus Leniną, SEB/ Iki ir tą "traukinį" Basanavičiaus gatvėje)
    Paskutinis taisė Romas; 2011.08.23, 00:52.

    Comment


      #3
      /\ ne traukinys ten, o "Sasyska". Nėra panevėžiečio kuris nežinotu kur tai yra o šiaip, jei iš šių nuotraukų sprendžiant, Panevėžys pasikeitė, tik ar į gerąją pusę. Sunku pripažint, bet tie daugiabučiai sovietiniai savais laikais ne taip jau ir baisiai atrodė.

      Comment


        #4
        Tikrai didelis dėkui už nuotraukas
        Parašė Romas Rodyti pranešimą
        Labai ačiū už nuotraukas.
        Bet atrodo, kad miesto centras nelabai pasikeitė (išskyrus Leniną, SEB/ Iki ir tą "traukinį" Basanavičiaus gatvėje)
        Na, nepasakyčiau, kad taip niekas ir nepasisekė. Vien ką reiškia Laisvės aikštės rekonstrukcija ir pan. Basanavičiaus gatvėje tenai ne "traukinys", o "Šypsena". Būtent taip bent anksčiau miestelėnai vadino tą gyvenamosios-komercinės paskirties pastatą...

        P.S. Na vat, kol parašiau patikslinimą Romui, Rugby suskubo tai padaryti pirmas "Sasyska" taip pat vadino šį pastatą- šis "pavadinimas" buvo gal net ir populiaresnis...

        Parašė Rugby Rodyti pranešimą
        <...>jei iš šių nuotraukų sprendžiant, Panevėžys pasikeitė, tik ar į gerąją pusę. Sunku pripažint, bet tie daugiabučiai sovietiniai savais laikais ne taip jau ir baisiai atrodė.
        Žvelgiant į šias nuotraukas, pasakyčiau, kad tuo metu miestas neatrodė taip moderniai (geležis ir stiklas), bet ženkliai harmoningesnis nei dabar...
        Paskutinis taisė Romas; 2011.08.23, 00:52.

        Comment


          #5
          Turi si albuma ir as .Gražus miestas buvo ir šiuo metu yra . O dėl daugiabučiu ,kas nauja tas visados gražu

          Comment


            #6
            bjaurūs laikai buvo mums dabar galvojant, bet miestai spindėjo švara ir tvarka, veikia fontanai, pastatų daugumą nauji buvo... ech kaip reikia dabar tokios griežtos tvarkymosi politikos, ne tik vilniuje...
            Paskutinis taisė daktaras; 2008.10.08, 21:52.

            Comment


              #7
              na man kaip panevezieciui labai malonu ziureti siuos vaizdus tik dabar suzinojau kad dabartineje arenos vietoje buvo kazkoks savartynas

              Comment


                #8
                Parašė balabanas Rodyti pranešimą
                na man kaip panevezieciui labai malonu ziureti siuos vaizdus tik dabar suzinojau kad dabartineje arenos vietoje buvo kazkoks savartynas
                Jokio ten sąvartyno nebuvo pagal mane ,ten buvo poilsio ir kultūros parkas

                Comment


                  #9
                  O aš sužinojau, kad mieste kažkada buvo J. Gagarino gatvė . Dabar tenai lygtais Ukmergės gatve vadinasi

                  Comment


                    #10
                    Parašė L33T Rodyti pranešimą
                    Jokio ten sąvartyno nebuvo pagal mane ,ten buvo poilsio ir kultūros parkas
                    na ten nemuno ir parko gatviu sankirtoje prie tu pasiuriu nuolauzos kazkokios matos

                    Comment


                      #11
                      dekui Almi uz visas foto tikrai praskaidrino nuotaika pries rytojaus kontrolinius malonu ziureti i tuometini Panavezi

                      Comment


                        #12
                        Kadangi buvo komentarų, tai parašysiu ir aš.
                        Ten, kur dabar Arena, buvo ar tai garažai, ar tai sandėliai, gal dar ir prekiavo kai kuom, kaip pvz. ten, kur dabar IKI ir Vilniaus bankas buvo medinės tokios parduotuvėlės, mokykline uniforma prekiavo. Gaila, jau nebebuvo, bet dar atsimenu, kad to mažo žiedo centre, kur tarp Ramygalos, Vilniaus ir Laisvės a. buvo namelis, beje Partkomas. Įdomiai žiūrisi Ukmergės g. - dabar visur iškirstos durys ir pilna kavinukių, įstaigų etc.
                        Kas dėl bendro vaizdo, tai tokie albumai tik ir rodė viską, kas gražiausia. Turiu tokius pat Šaiulių, Klaipėdos, truputį didesnį Vilniaus - tas pats. Viskas sukasi apie tą patį - Panevėžy apie aikštę ir senvagę. Būtinas procentas propogandinių nuotraukų. Minimum kultinių pastatų. Kai kur papozuojama. Nemanu, kad Jovaiša fotografuotų dabar buvusį Panevėžio konservų fabriką ir dėtų į savo albumą (beje, seniai ruošiuos jį apeiti iš visų galų, tik prisipažinsiu, truputį bijau ).
                        Albumas tarp kitko duotas rinkti 82.12.02, pasirašytas spaudai 83.11.11. Cenzūrą, reik manyt, gerą praėjo. Gaila, nepamenu, kada Leniną pastatė (senas buvo aikštės centre ir pro medžius niekam nesimatė), bet gal net jo laukė, nes kitose nuotraukose jis dar tik statomas.
                        Iš kitos pusės džiaugiuosi, kad išlaikė per visas suirutes ir aikštę, ir ypač Senvagę, niekas neprivatizavo, kotedžų nepristatė. Tad nėr ko Panevėžio centre ir keisti, tik būtinai konservų klausimą išspręst, kol nenugriuvo, nežinau ką su "Nevėžio" viešbučiu sugalvos, "Semą" jau pradėjo ardyt, bet ji toliaunuo centro; ruošiasi Metrikaciją sukeist su Teismo rūmais ir nugriaut ją (spėt nufotkint ).
                        Dar Elektros g. nišoje prie "Kakadu" vėl bandė pradėt statybas, bet rado kažkokias liekanas ir vėl viskas stabdoma, atvyks ekspertai, tirs...

                        kažkaip ilgas komentaras gavosi
                        Paskutinis taisė Almis; 2008.10.08, 23:09. Priežastis: Rašybos klaidos

                        Comment


                          #13
                          Parašė daktaras Rodyti pranešimą
                          bjaurūs laikai buvo mums dabar galvojant, bet miestai spindėjo švara ir tvarka, veikia fontanai, pastatų daugumą nauji buvo... ech kaip reikia dabar tokios griežtos tvarkymosi politikos, ne tik vilniuje...
                          dabar kelinti nepriklausomybes metai? 19-ti. Devynioliktais LTSR metais (1958) Lietuvoj tikrai nebuvo daug nauju pastatu, zmones tik turejo ka pavalgyti, taigi nereikia lyginti nesulyginamu dalyku. Pagaliau, ivertink, kad TSRS nebuvo:
                          - narkomanijos
                          - lektuvu katastrofu
                          - zemes drebejimu
                          - alkoholizmo

                          ir dar daug kitu dalyku, apie kuriuos nerase. Paziurek i Siaures Korejos propagandines nuotraukas - ten irgi viskas isciustyta, gatves tuscios. Idomu jei kas butu pafotografaves Kauno senamiesti kokiais 1970 metais, kokios isciustytos nuotraukos butu buve...

                          Beje, gera medziaga palyginimui - pabandyk palyginti tai, kaip atrodo smetoniniai pastatai po 70-80 metu po statybu ir kaip atrodo tarybiniai komiblokai po 30-40 m. po statybu. Vat tau ir sovietine kokybe bei architektura!

                          Comment


                            #14
                            Net nežinau ar kada esu vartęs šį albumą, bet buvo labai smagu pamatyti praeitį, kuomet dar tik mokiausi vaikščioti Žiūriu ir Laisvės aikštė gyvesnė būdavo, matyt todėl, kad dar nebuvo Babilono
                            Visos forumo temos apie Panevėžį:
                            http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys

                            Comment


                              #15
                              Tiesiog super, didelis dėkui už nuotraukas! Tikėjausi, kad čia daug įdomių dalykų rasiu, todėl pasilikau šios temos peržiūrą, kai turėsiu pakankamai laisvo laiko .

                              Nuotraukos labai daug įvairių prisiminimų sužadino ir asmeniškai aš tikrai labai daug pasikeitimų mieste matau.



                              Beje, 15-ą vidurinę pats baigiau, visai tikėtina, kad kažkur šioje nuotraukoje dar matosi vienas kitas mane mokęs mokytojas, ech...

                              Comment


                                #16
                                Oj... sita knyga kaip 5 pirstus pazystu, nes tai vienintele knyga pas mociute kurioj budavo nuotrauku, tai isvartes buvau visa koki tuzina kartu. Seip tai tikrai grazios fotkes, irgi atsimenu mama pasokojo apie ta nama vidury sankryzos ir apie ta ponu parduotuve

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Kartmen
                                  Tu kalbi apie Vilniaus ir Ramygalos gatvių sankryža, kuri stipriai pasikeitusi dabar.

                                  Atvaizdas


                                  P.S. man atrodo, kad ta knyga ne 1984, o dar senesnė, reiks grižus pažiūrėt.
                                  Ar man vaidenasi, ar ten kažkas panašaus į žiedą. Net nežinojau, kad Vilniaus-Ramygalos sankryža taip kardinaliai pasikeitė
                                  دائما الليتوانيه

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė arsiakas Rodyti pranešimą
                                    Ar man vaidenasi, ar ten kažkas panašaus į žiedą. Net nežinojau, kad Vilniaus-Ramygalos sankryža taip kardinaliai pasikeitė
                                    Ne, Panevėžyje tik vienas transporto žiedas - Nemuno, Pušaloto ir Katkaus gatvių sankryžoje.
                                    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė Petrozilijus Cvakelmanas
                                      Čia Kerbedžio gatvę į Katkaus pervadino?
                                      Ne, Kerbedžio gatvė tebėra. Į žiedą praktiškai sueina penkios gatvės: Pušaloto, Nemuno, Janonio, Kerbedžio ir Katkų gatvės. Čia galite įsitikinti: http://beta.maps.lt/lt/zemelapis
                                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė balabanas
                                        gal kas apsvies mane kas ten per namas vidury sankryzos ir kuri ta sankryza ?
                                        Stai tas namas:

                                        Paskutinis taisė 99; 2008.10.16, 00:49.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X