Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Grindys. Medžiagos, įrengimas, patarimai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Grindys. Medžiagos, įrengimas, patarimai

    Taigi, taigi. Strigęs esu šiam forume jau ilgai, todėl pasikonsultavęs su 99 nutariau sukurti temą apie grindis, nes šioje srityje turiu patirties, tai gal ir kolegoms tiks patarimai ir bus naudingi, o gal ir naujų narių atsiras dėl šios temos (kuo būčiau l.patenkintas) Bandysiu jums patarti ir padėti kiek pajėgsiu Pradžioje rėšiu kelis monologus, jei paklausit ir pradėsit diskutuoti ar klausti būsoi dėkingas jums ponai ir ponios
    You've got one life! Live it!

    #2
    ^^

    O, kokia nuostabi tema Aš jau turiu klausimą.

    Comment


      #3
      Pradėti norėčiau nuo patarimo kaip pasirinkti grindis. Aišku pirma reikėtų pažvelgti į piniginės storumą ir kiek jūs planuojate išleisti pinigų grindims. Sunkmečiu didžioji dalis turi pinigų minimaliai, bet remonto norisi. Tai pigiausias būdas dėti laminatą. Tokio žodžio lietuvių kalboje nėra, bet jis daug dažniau naudojamas tiek šnekamojoje kalboje, tiek google paieškoje, nei laminuotos grindys. Laminuotų grindų (laminato) yra nuo 10 iki 120 lt/m2. Mūsų tautiečiai mėgsta persistengti su taupymų ir dažnai išsirenka, visišką š... Ypač aš asmeniškai nesuprantu tų žmonių, kurie renkasi nepakuotas (antros rūšies grindis, jų Ollo Grindyse daug). Čia tas pats, kas su techn. netvarkinga mašina važinėti ir sakyti, kad viskas ok, juk važiuoja Grindis iki 35 lt/m2 manau tikrai geras, galima išsirinkti ir vaizdą galima išgauti tikrai neblogą, o ilgiau paieškojus ir ant kokio išpardavimo užtaikius galima tikrai gerą variantą rasti. Aišku meistras turi gerai sudėti, nors dedant didelio mokslo nereikia. Turi pagrindas būti tikrai lygus. Ne iš akies pamatuotas, o su dviejų ar trijų metrų gulsčiuku. Neturėtų būti didesni nelygumai nei 5 mm. Kuo mažiau tuo geriau. Paklotą pasirinkit kamštį ir susidėkite plastikinius plintusus ir turėsite tikrai geras grindis. Ir remontas nebus toks brangus.
      You've got one life! Live it!

      Comment


        #4
        Parašė oranger Rodyti pranešimą
        ^^

        O, kokia nuostabi tema Aš jau turiu klausimą.
        Jau rėšk. Laukiu
        You've got one life! Live it!

        Comment


          #5
          Iš asmeninės patirties. Jau greit bus du mėnesiai, kaip susidėjom laminatą. Pirkom iš likučių ir brokuotų, iš viso 3 skirtingų rūšių (Kambariui, koridoriui, virtuvei), dėjom ant visiškų "kalnelių", senų grindų, vietom truputį lyginau užtepdamas kažkokio cemento Ant viršaus klojom porolono plėvelę. Klojau pats. Grubiai - apie 30 kv. grindų (be grindjuosčių) nekainavo nei 300 Lt, o pats laminatas tikrai aukštos kokybės, o brokas minimalus, didžioji dalis to broko šiaip ar taip nusipjovė arba pasislėpė po baldais. Pats laminatas, jei gerai pamenu, kainavo 8 Lt/kv.m, 9 Lt/kv.m ir, berods, 11 Lt/kv.m
          Aišku, laiko dar nedaug praėjo (nepilni 2 mėnesiai), bet kol kas jokių nepatogumų neatsirado. Žiūrėsim kaip bus vėliau

          Comment


            #6
            Pas mane yra medinės grindys, iš uosio lentų (kiekvienos ilgis apie 1 m). Sudėtos prieš 4 metus maždaug. Tai vietomis baisiai girgždėti pradėjo, ne pačios grindys, bet tos atraminės lentelės, ant kurių grindys sudėtos. Ką daryt?

            Comment


              #7
              O kai jau galite išleisti tiek, kiek reikia norimoms grindims išsirinkti, tada daug variantų atsiranda. Kodėl žmonės renkasi:

              1. Laminatą (laminuotas grindis). Nereikalauja priežiūros. Galima išgauti vaizdą išskirtinį, kurio neišgausite su natūraliai (mediniais) produktais. Aišku kaina, jo labai žavi. Kaip pvz.: vieni klientai ieškojo tamsaus laminato, nes tamsios parketlentės brangesnės buvo 30 proc. o tokios spalvos kokios jie norėjo skirtumas buvo jau nepadorus - 3-8 kartai.

              2. Trisluoksnės ar dvisluoksnės parketlentės (parketas, ta pati istorija, kaip ir su laminatu, daug žmonių taip vadina parketlentes). Didelis pasirinkimas nuo 50 iki kiek norite Nes vienas grindis radau už tris tūkst. lt su aukso dulkėmis iš Italijos Svarbi l. kokybė, nes bus kaip man Išsimušiau kainą gerą, bet dimensijos nesuėjo, tai taip ir plyšiai atsirado. Parketlentės renkasi, nes jos šiltos vaikščioti, greitai surenkamos. Daug geriau tinka šildomoms grindims, nei masyvo lentos ar laminatas. Vienintelis minusas, tas kad atnaujinti galima 2-3 kartus.

              3. Masyvo grindys (grindinės lentos). Renkasi, tie kas nori visiško natūralumo ir nori, kad šios grindys liktų jų vaikų vaikams. Atnaujinti galima daug kartų. Minusai, tai, kad jų įrengimas pats brangiausias ir netinka šildomoms grindims. Labai bijo temperatūros pokyčių, atsiranda mažesni didesni tarpai tarp lentų, nes masyvas kelis kartus daugiau "vaikšto", nei parketlentės.

              4. Parketas (vienetinis parketas). Vis mažiau žmonių renkasi šį produktą. Nes jis daug brangiau gaunasi, nei parketlentės, o vaizdas toks pat. Tik tiek, gerai, kad jį atnaujinti galima 3-5 kartus. Netinka ant šildomų grindų.

              5. Kamštinė danga. Renkasi tie, kam jis gražus, bet pagrinde jį renkasi tie žmonės, kurie žino kokios jos šiltos. Ypač renkasi jaunos šeimos, vaikų kambariams. Asmeniškai man jis l.nepatinka dėl išvaizdos, nors ir savybės gundančios.

              6. PVC danga, Hibridinės laminato ir PVC grindys, plytelės, kiliminė danga. Kai kurias aptarsiu vėliau.
              You've got one life! Live it!

              Comment


                #8
                Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                Iš asmeninės patirties. Jau greit bus du mėnesiai, kaip susidėjom laminatą. Pirkom iš likučių ir brokuotų, iš viso 3 skirtingų rūšių (Kambariui, koridoriui, virtuvei), dėjom ant visiškų "kalnelių", senų grindų, vietom truputį lyginau užtepdamas kažkokio cemento Ant viršaus klojom porolono plėvelę. Klojau pats. Grubiai - apie 30 kv. grindų (be grindjuosčių) nekainavo nei 300 Lt, o pats laminatas tikrai aukštos kokybės, o brokas minimalus, didžioji dalis to broko šiaip ar taip nusipjovė arba pasislėpė po baldais. Pats laminatas, jei gerai pamenu, kainavo 8 Lt/kv.m, 9 Lt/kv.m ir, berods, 11 Lt/kv.m
                Aišku, laiko dar nedaug praėjo (nepilni 2 mėnesiai), bet kol kas jokių nepatogumų neatsirado. Žiūrėsim kaip bus vėliau
                Tikiuosi, tau jos laikys ilgai. Kokio storio paralono plėvelę klojai? Tikiuosi tai nepradės girgždėti senosios grindys, po laminatu, nes daug kam taip nutinka. Pigiausiai galima to išvengti sugrežiojant jas, nes niekas nenori lupti senų grindų, nes tada sąmata gaunasi didelė Gerai, jei tas brokas buvo, tarkim kampai nulūžę, o ne aukščių nelygumai tarp lentų. Nes laikui einant, aukščių nelygumas greitas pasimato, vietose tarp sujungimų. Jie pradeda arba baltėti arba tamsėti. Tikiuosi Valiukai po krizės susidėsi geresnius produktus Bet jei nuomojiesi butą, tai turbūt dėl to ir rinkaisi tokį variantą. Ar aš neteisus?
                You've got one life! Live it!

                Comment


                  #9
                  Parašė oranger Rodyti pranešimą
                  Pas mane yra medinės grindys, iš uosio lentų (kiekvienos ilgis apie 1 m). Sudėtos prieš 4 metus maždaug. Tai vietomis baisiai girgždėti pradėjo, ne pačios grindys, bet tos atraminės lentelės, ant kurių grindys sudėtos. Ką daryt?
                  Turi omenyje lagės (gulekšniai) girgždėti pradėjo? Uosio lentos buvo kalamos prie jų? Ar girgžda labiau viduryje kambario ar labiau kraštuose?
                  You've got one life! Live it!

                  Comment


                    #10
                    Parašė fredis Rodyti pranešimą
                    Turi omenyje lagės (gulekšniai) girgždėti pradėjo? Uosio lentos buvo kalamos prie jų? Ar girgžda labiau viduryje kambario ar labiau kraštuose?
                    Taip, lagės. Ne, kalama nebuvo niekas, tiesiog dedama. Nors ten kur girgžda labiausiai, kambario viduryje, - yra prikalta 3 vietose, dėl to, kad truputi lingavo lentos.

                    Comment


                      #11
                      Parašė fredis Rodyti pranešimą
                      Tikiuosi, tau jos laikys ilgai. Kokio storio paralono plėvelę klojai? Tikiuosi tai nepradės girgždėti senosios grindys, po laminatu, nes daug kam taip nutinka. Pigiausiai galima to išvengti sugrežiojant jas, nes niekas nenori lupti senų grindų, nes tada sąmata gaunasi didelė Gerai, jei tas brokas buvo, tarkim kampai nulūžę, o ne aukščių nelygumai tarp lentų. Nes laikui einant, aukščių nelygumas greitas pasimato, vietose tarp sujungimų. Jie pradeda arba baltėti arba tamsėti. Tikiuosi Valiukai po krizės susidėsi geresnius produktus Bet jei nuomojiesi butą, tai turbūt dėl to ir rinkaisi tokį variantą. Ar aš neteisus?
                      Poroloną klojom tą truputį storesnį, nepamenu, 3mm berods. O senos grindys tai girgždėjo anksčiau, girgžda ir dabar, tik gerokai mažiau. Butas nuosavas, bet, kad ta krizė nelemta, tai daug ir nekišom pinigų. Bet kažką daryt reikėjo, nes senos grindys labai jau baisios buvo O dabar iš tiėsų labai patenkinti, rezultatas gerokai viršijo lūkesčius. Aišku, sprendimas čia ne visam gyvenimui, kai gyvenimas pagerės, pasikeisim

                      Comment


                        #12
                        Parašė oranger Rodyti pranešimą
                        Taip, lagės. Ne, kalama nebuvo niekas, tiesiog dedama. Nors ten kur girgžda labiausiai, kambario viduryje, - yra prikalta 3 vietose, dėl to, kad truputi lingavo lentos.
                        Nu truputį sumėtei mane Tai kas kiek cm. buvo dedamos lagės? Kokio storio tavo uosinės lentos? Kas tau jas dėjo, jei ne paslaptis? Šiaip tai keista, kad nekalta prie lagių, nes visur mes kalame. Prie sienos, dedame tankiau lages, nes svoris didesnis arčiau sienų. Netgi yra spec. priemonės masyvo grindų "prišaudymui" prie lagių. Įdomu daugiau sužinoti iš jūsų ponas orakule
                        You've got one life! Live it!

                        Comment


                          #13
                          Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                          Poroloną klojom tą truputį storesnį, nepamenu, 3mm berods. O senos grindys tai girgždėjo anksčiau, girgžda ir dabar, tik gerokai mažiau. Butas nuosavas, bet, kad ta krizė nelemta, tai daug ir nekišom pinigų. Bet kažką daryt reikėjo, nes senos grindys labai jau baisios buvo O dabar iš tiėsų labai patenkinti, rezultatas gerokai viršijo lūkesčius. Aišku, sprendimas čia ne visam gyvenimui, kai gyvenimas pagerės, pasikeisim
                          Aišku. Kai planuosi remontą, tikiuosi ši tema tau padės išsirinkti, tai ko tu tikrai nori. Bet kai remontuosi tas senas grindis, tikrai lupt lauk reikės ir senąsias. Gal ir vamzdžius bus pravartu bus pasikeisti, bei grindinį šildymą susidėti. Taupyt jau gali pradėti Dbr tai visame bute susidėčiau šildomas grindis. Gaila pagailėjau pinigų, kai butą pirkau. Buvo galimybė pasidaryti visame bute grindinį šildymą,, tik reikėjo primokėti, tik dbr neatsimenu kiek tiksliai lt. kainavo.
                          You've got one life! Live it!

                          Comment


                            #14
                            Parašė fredis Rodyti pranešimą
                            Nu truputį sumėtei mane Tai kas kiek cm. buvo dedamos lagės? Kokio storio tavo uosinės lentos? Kas tau jas dėjo, jei ne paslaptis? Šiaip tai keista, kad nekalta prie lagių, nes visur mes kalame. Prie sienos, dedame tankiau lages, nes svoris didesnis arčiau sienų. Netgi yra spec. priemonės masyvo grindų "prišaudymui" prie lagių. Įdomu daugiau sužinoti iš jūsų ponas orakule
                            Lagės kas 40 cm buvo dėtos, lentos tai nežinau tiksliai kokio storio - gal apie 20 mm (ar gali būti taip?). Dėjo pažįstamas meistriukas iš Kauno Kaip aš suprantu, jis tiesiog labai tiksliai apskaičiuodavo reikiamą ilgį ir nieko nekalė. Dar atsimenu, sakė - susigulės grindys ir bus pasaka Šiaip, sakyčiau, grindys tikrai geros, jei ne tas girgždesys - tikra pasaka ir būtų.

                            Comment


                              #15
                              Parašė fredis Rodyti pranešimą
                              Aišku. Kai planuosi remontą, tikiuosi ši tema tau padės išsirinkti, tai ko tu tikrai nori. Bet kai remontuosi tas senas grindis, tikrai lupt lauk reikės ir senąsias. Gal ir vamzdžius bus pravartu bus pasikeisti, bei grindinį šildymą susidėti. Taupyt jau gali pradėti Dbr tai visame bute susidėčiau šildomas grindis. Gaila pagailėjau pinigų, kai butą pirkau. Buvo galimybė pasidaryti visame bute grindinį šildymą,, tik reikėjo primokėti, tik dbr neatsimenu kiek tiksliai lt. kainavo.
                              Sildomos grindys nera gerai visose patalpose ir ypac blogai miegamajame. ir siaip jau tada reikia naudoti spec. valiklius,kad nekiltu dulkes kiekviena karta zmogui praejus.

                              Comment


                                #16
                                Nu poparaliais dar labiau nustebau Atstumas tarp lagių geras, storis 20 mm gali būti. Bet man čia įdomu, kad jis nekalė jų prie lagių. Tikrai keista. Nes tiesiog privaloma masyvo grindis prie lagių, kad nebūtų laisvumo, kad elementariai jos tvirtai būtų pritvirtintos prie pagrindo, šiuo atveju lagių. Vėliau pasikuisiu ir įmesiu iliustracinę nuorodą ar foto. O ilgių apskaičiavimas čia niekuo dėtas. Aš dėl girgždėjimo tau nepadėsiu, nes tau sumontavo jas tikrai savotiškai. Paklausk meistriuko, ką anas siūlo ir įdomu būtų sužinoti, kodėl jis jų 'neprišaudė" prie lagių.
                                You've got one life! Live it!

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė praeivis Rodyti pranešimą
                                  Sildomos grindys nera gerai visose patalpose ir ypac blogai miegamajame. ir siaip jau tada reikia naudoti spec. valiklius,kad nekiltu dulkes kiekviena karta zmogui praejus.
                                  Kai pas mane šuva laksto, tai tos dulkės kyla ištisai. Teisus tu dėl miegamojo, nes aš pas save radiatorių gal tik du kartus esu įsijungęs. Juk įmanoma, taip pasidaryti, kad miegamasis atskirai reguliuotūsi nuo svetainės. O iš savo patirties kalbi, kad dulkės kyla daug dažniau nuo šildomų grindų, nei nuo ne šildomų? Šiaip dulkes labai mėgsta laminatas. Jis turi savybę jas traukti, todėl dažnai žmonės pastebi, kad pasikeitus į natūraliais grindis, jos taip netraukia dulkių.
                                  You've got one life! Live it!

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė fredis Rodyti pranešimą
                                    Nu poparaliais dar labiau nustebau Atstumas tarp lagių geras, storis 20 mm gali būti. Bet man čia įdomu, kad jis nekalė jų prie lagių. Tikrai keista. Nes tiesiog privaloma masyvo grindis prie lagių, kad nebūtų laisvumo, kad elementariai jos tvirtai būtų pritvirtintos prie pagrindo, šiuo atveju lagių. Vėliau pasikuisiu ir įmesiu iliustracinę nuorodą ar foto. O ilgių apskaičiavimas čia niekuo dėtas. Aš dėl girgždėjimo tau nepadėsiu, nes tau sumontavo jas tikrai savotiškai. Paklausk meistriuko, ką anas siūlo ir įdomu būtų sužinoti, kodėl jis jų 'neprišaudė" prie lagių.
                                    Dabar prisiminiau kodėl. Ten mediena buvo padaryta su šoniniais grioveliais, tai kaip LEGO ir sudėjo. O prikalta gal buvo tik palei sienas. Ar tau žinomas toks būdas?

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė fredis Rodyti pranešimą
                                      Kai pas mane šuva laksto, tai tos dulkės kyla ištisai. Teisus tu dėl miegamojo, nes aš pas save radiatorių gal tik du kartus esu įsijungęs. Juk įmanoma, taip pasidaryti, kad miegamasis atskirai reguliuotūsi nuo svetainės. O iš savo patirties kalbi, kad dulkės kyla daug dažniau nuo šildomų grindų, nei nuo ne šildomų? Šiaip dulkes labai mėgsta laminatas. Jis turi savybę jas traukti, todėl dažnai žmonės pastebi, kad pasikeitus į natūraliais grindis, jos taip netraukia dulkių.


                                      Kambari paprastai buna oro dregnumas 40-70 proc. ir dulkes nusedusios prie pavirsiu kazkiek prilimpa. prie vienu pavirsiu stipriau,prie kitu sunkiau. esant sildomoms grindims ,dulkes nusedusios ant grindu 'isdziovinamos ir praeinant zmogui,suniui daug lengviau vel pakyla i ora. Kad to isvengti naudoja specialius grindu valiklius,kurie lyg 'prilipina' dulkes prie pavirsiaus.
                                      Miegamajame sildomos grindys blogai del savo inertiskumo .Ypac pavasari ar rudeni kai oras diena ir vakare smarkiai skiriasi pagal lauko temperatura,tai reguliuojami radiatoriai su termoreguliatoriais speja reaguoti i siuos pokycius,o sildomos grindys ne. Nes jei tai ne elektrinis sildymas,o vandeniu ,tai paprastai buna kaip minimum 5 cm storio betono sluoksnis ir jam reikia laiko isilti ir atvesti.
                                      Dar gana nemalonu sildomos grindys miegamajame del to ,kad zmogui gulint lovoje,sildymo saltinis bus tik 30-40 cm nuo jo galvos. Ne visi tuomet gerai gali issimiegoti.
                                      Beje jei galvojat ,kad irengus sildomas grindis bus galima vaikscioti basomis ir kojoms bus silta-tai taip pat klaidingas isitikinimas.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė fredis Rodyti pranešimą
                                        Šiaip dulkes labai mėgsta laminatas. Jis turi savybę jas traukti, todėl dažnai žmonės pastebi, kad pasikeitus į natūraliais grindis, jos taip netraukia dulkių.
                                        Pritariu. Tikrai galima pagal orą iš karto patalpoje suprasti - kur laminatas, o kur natūrali mediena. Pas mane dulkių tikrai nedaug, jei dar šuns nebūtų, tai būtų galima ilgai nevalyti grindų, nuo šuns plaukų labiau kenčiu nei nuo dulkių.

                                        Tarp kitko, basom kojom galiu vaikščioti namie ir be šildomų grindų, medis yra medis. Šildomos grindys pas mane tik vonioje padarytos, bet taip ir nenaudoju, nes ir taip labai šilta.
                                        Paskutinis taisė oranger; 2010.03.16, 12:35.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X