Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2012.06.23 [KAU] Napoleono persikėlimui per Nemuną - 200 metų

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Straipsnis prancūziškoje spaudoje apie Kaune vykusius Napoleono renginius

    http://www.leparisien.fr/flash-actua...12-2063344.php
    ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
    - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

    Comment


      #42
      Na, pats renginys gal ir gražus, bet, prasmės čia tikrai nėra daug. Suprantu, jog kai kurie istorikai labai įsižeis, bet esu įsitikinęs, kad Napoleono kariauna persikėlė per dešimtis upių ir upelių. Dar prisiminus šios armijos nekokias šėliones mūsuose.. Žiūrint į tai kaip kaip iš eilinio piliečio prizmės, tai yra abejotinos vertės pasirodymas. Na, bet jei yra žmonių, kuriems ne gaila laiko važiuoti, persirenginėti ir vaidinti- tai jų laisva valia. Tik nereikia peikti tų, kas turi kitą nuomonę, ar atkakliai teigti, jog tai super svarbus įvykis ir aplink vieni istorijos neišmanėliai.

      Comment


        #43
        Parašė Raelis Rodyti pranešimą
        O čia jau mano asmeninis reikalas

        Čikupakai, reikėjo pačiam sudalyvaut ir būtų kita nuomonės, nors kaip žinia visiems žmonėms neįtiksi, visokių buvo, visokių ir reikia, nes žemėje turi būti pusiausvyra.
        siaip ir man ,kaip VDU istorijos studentui, butu idomu suzinot.

        Pats renginys yra gerai, nes renginiu niekadsa nebus per daug. Daug zmoniu, su nematytom uniformom...miestieciam turetu but idomu. Bet manau Hitlerio apsilankymas Klaipedoje tikrai yra ne mazesnes svarbos. Situacija panasi juk. Apsilanke, nuzygiavo i rytus, parbego atgal ( dalinai del oro salygu ) ..panasumu daug.
        Siulyciau neziureti i si rengini ,kaip i NApoleono persikelima per Nemuna, neakcentuokit to. Tai tiesiog buvo gyvosios istorijos savaitgalis, kuris kiekvienais metais galetu buti vis kitoks. Edukacine nauda juk yra, kazkas susidomejo istorija, pasiskaite gal daugiau, suzinojo kas su kuo kariavo, pamate ginklus ir uniformas.
        KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

        Comment


          #44
          Man ir mano šeimynai labai patiko. Sužinojau daug naujų smulkmenų apie to meto karybą, pasigrožėjom gražiais vaizdais, pabendravom su tokių inscenizacijų maniakais (maniakais gerąja prasme). Besiskundžiantiems pasakysiu taip: nepatinka - neikit ir nežiūrėkit.
          Raeli - gražios nuotraukos Ačiū
          Birth, school, METALLICA, death

          Comment


            #45
            Įsikišiu šiek tiek kitu kampu. Man yra labai keista, kodėl vilkaviškiečiai nesugebėjo laiku paminėti bene dar reikšmingesnio įvykio - karo paskelbimo Rusijai. Tiesa, tai jie darys birželio 30 d. Juk būtų galėję kai kurie Kauno renginio dalyviai pasirodyti ir Vilkaviškyje ... Apsiskaičiavo suvalkiečiai.
            www.dvylikakedziu.lt

            Comment


              #46
              Parašė Raelis Rodyti pranešimą
              Į tokią kvailą išvadą net nėra prasmės atsakinėt, patariu jei nežinai istorijos XIX a. prad. ir politinės to meto buvusios LDK padėties - paskaityt knygas - pravers. Ir Rusija čia visiškai ne prie ko.

              Be to patariu pasidomėti Napoleono karais Lietuvoje. Tam puikiai tinka Pugačiausko knygos ir straipsniai...nes matau, kad kuo toliau, tuo labiau nukalbama į lankas. O čia ne istorijos paskaita, kad aš viską aiškiničiau...
              Išmanau istorija gerai galbūt net geriau nei tamsta, o skirtingos nuomonės nėra didesnio ar mažesnio istorinio išmanymo reikalas, taip kad nesipūsk kaip burundukas
              Kairiarankių klubas - Left.lt

              Comment


                #47
                IV. dalis. Deltuvos mūšis.

                1.

                2.

                3.

                4.

                5.

                6.

                7.

                8.

                9.

                10.

                11.

                12.

                13.

                14.

                15.

                16.

                17.

                dar šiek tiek neturiu laiko, tai užbaigsiu vėliau...
                ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                Comment


                  #48
                  Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                  Tikrą rusą, ane?
                  Čia tu pasakei

                  Aš gal apibūdinčiau tą vaizdą kaip "skandinančio stipriuose gėrimuose savo napoleoniškas ambicijas rytų slaviškos kilmės atstovo fizionomija".

                  Comment


                    #49
                    Iš esmės Napoleonas į LDK žvelgė,tik kaip į Lenkijos dalį. Apie šios valstybės atkūrimą nelabai kažko ir svarstė. Aišku labai įdomu pamatyti tokius vaizdus. Bet man asmeniškai sukyla didesnės pasididžiavimo emocijos, kai kažkada pamačiau Vilniuje, rotušės aikštėje LDK uniforma vilkinčius sukilėlius, su vyčio ženklais.
                    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                    Comment


                      #50
                      Pratęsiu paskutinę dalį...

                      18.

                      19.

                      20.

                      21.

                      22.

                      23.

                      24.

                      25.

                      26.

                      27.

                      28.

                      29.

                      30.

                      31.

                      32.

                      33.

                      34.

                      35.

                      36.

                      37.

                      38.

                      39.

                      40.

                      41.

                      42. Mūšio pabaiga, armijos rikiuojasi...



                      43.

                      44. Kauno meras taria žodį..



                      45.

                      46. Sveikina Prancūzijos ambasados atstovė.



                      47.

                      48.

                      Pabaiga.
                      ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                      - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                      Comment


                        #51
                        Parašė Raelis Rodyti pranešimą
                        O čia jau mano asmeninis reikalas
                        Beveik lygiai prieš du metus temoje apie kauno pilies atstatymą rašėt, kad "Šiaip gerbiamasis apie Lietuvos viduramžius tai aš kita savaitę darbą ginuosi, tai jau architekturoje ismanau ka kalbu" , "nes visiems rupi Prancūzijos ir LDK viduramžių teologija..."
                        Pagal datas tai kaip ir bakalaurinių darbų gynimo laikas, na geriausiu atveju magistrinių. Tai kažkaip keista su tom paskaitom taip greit

                        Comment


                          #52
                          Parašė kostasas Rodyti pranešimą
                          Beveik lygiai prieš du metus temoje apie kauno pilies atstatymą rašėt, kad "Šiaip gerbiamasis apie Lietuvos viduramžius tai aš kita savaitę darbą ginuosi, tai jau architekturoje ismanau ka kalbu" , "nes visiems rupi Prancūzijos ir LDK viduramžių teologija..."
                          Pagal datas tai kaip ir bakalaurinių darbų gynimo laikas, na geriausiu atveju magistrinių. Tai kažkaip keista su tom paskaitom taip greit
                          O kur aš minėjau, kad aš paskaitas dėstau??? Aš tik sakau, kad ne mano reikalas jums paskaitas dėstyt, galit knygose paskaityt. Be to aš esu istorikas, kuris sėdi archyvuose LT ir užsienio, tai yra nematomoji istorijos pusė..
                          ,, - Il parait que monsieur est decidement pour les suivantes.
                          - Que voulez-vous, madame? Elles sont plus fraiches."

                          Comment


                            #53
                            labai dėkoju už nuotraukas, gaila neteko sudalyvauti...

                            Comment

                            Working...
                            X