Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Liukai, dangčiai ir kiti smulkūs objektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Klaipėdos senoji vandenvietė:







    Comment


      Visai įdomus variantas ant Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčios:



      Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

      Comment


        (CZ) Znojmo (Znaim)

        Paskutinis taisė HSV; 2011.07.25, 22:19.

        Comment


          (A) Krems a.d. Donau

          Comment


            (CH) Bern

            Comment


              Sankt Peterburgas

              Neseni, tačiau pagal senoviškus pagaminti šviečiantys namų numeriai centre:


              Ir dieną:


              Standartinis paprastas numeris miesto centre:


              Kanalizacijos dangtis. Tose įdubose tikriausiai turėjo būti akmenys (bent jau panašių yra pas mus)


              Peterhofe:
              Paskutinis taisė Godo; 2011.09.26, 01:32.

              Comment


                jau buvau dėjęs, dangtis iš palangos vytauto g.

                pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                Comment


                  Parašė railman Rodyti pranešimą
                  Goštauto, ne - Algirdo
                  Atvaizdas
                  norėčiau paklausti, o kodėl ant tos lentelės su pirmuoju gatvės pavadinimu ant viršaus buvo uždėtas antrasis? žinau, kad čia gerokai prieš 1995metus, nes iki tol manęs dar nebuvo
                  Daugiau mano nuotraukų >>
                  Mano rajonas ir apylinkės >>

                  Comment


                    Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                    jau buvau dėjęs, dangtis iš palangos vytauto g.

                    Atvaizdas
                    Geras, ačiū Fotografuodamas ir galvojau, labai jau matyti liukai, bet maniau, tik panašūs, ne tokie patys pas mus Iš toli atkeliavo, kai pagalvoji...

                    Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                    norėčiau paklausti, o kodėl ant tos lentelės su pirmuoju gatvės pavadinimu ant viršaus buvo uždėtas antrasis? žinau, kad čia gerokai prieš 1995metus, nes iki tol manęs dar nebuvo
                    Daug tokių atvejų esu matęs: ir uždažyta ant viršaus, ir parašyta kitoje lentelės pusėje. Tiesiog atgimimo laikais nuimant dvigubus (rusų/lietvių k.) pavadinimus, ir vėlesniais laikais (Goštauto g. iki nepriklausomybės K. Požėlos g. vadinosi) buvo "restauruotos" lentelės : ant seniau nuimtų skardinių lentelių daryti nauji pavadinimai. Ko gero laikytasi principo - vienoje gatvėje iš karto pakeičiami pavadinimai pagamintais iš seniau kitose gatvėse nuimtų, taip ir įvyko rotacija
                    Paskutinis taisė Godo; 2011.09.26, 21:08.

                    Comment


                      kanalizacijos dantis Salininkuose, Vaikų g.


                      soduose, netoli mano namų


                      bus daugiau dangčių nuotraukų iš Salininkų
                      Paskutinis taisė ssnaiperis; 2011.10.02, 22:02.
                      Daugiau mano nuotraukų >>
                      Mano rajonas ir apylinkės >>

                      Comment


                        Kanalizacijos dangčiai Salininkuose. Papildymas

                        Vaikų g.


                        Vaikų g.


                        Pagal ženklą ant dangčio galima suprasti, jog čia elektros kabeliai nutiesti Vaikų g.


                        Dar pasitaikė ir tokio rašto.


                        Pagal plyteles matosi, kad čia papildoma kanalizacija įrengta. Vaikų g.


                        Mokyklos kieme. Vaikų g.


                        Tokių istorinių grotelių vargu ar dar kur galima pamatyti Mokyklos kieme.


                        Ir taškuotas dangtis. Vaikų g.


                        tai tiek šiam kartui
                        Daugiau mano nuotraukų >>
                        Mano rajonas ir apylinkės >>

                        Comment


                          /\ Eiliniai niekuo neypatingi dangčiai.

                          Comment


                            Asmeniškai man labai patinka - kelio bortai su surinkimo grotelėmis.
                            Įdomu kur dar Lietuvoje yra panašių apart Druskininkuose.

                            Foto pvz iš Woukeagan su gražiai konstrastuojančiais rūdimis (USA, Il.):


                            Druskininkų pvz:
                            Paskutinis taisė GYARD-P; 2011.10.09, 21:51.

                            Comment


                              Parašė GYARD-P Rodyti pranešimą
                              Asmeniškai man labai patinka - kelio bortai su surinkimo grotelėmis.
                              Įdomu kur dar Lietuvoje yra panašių apart Druskininkuose.
                              Funkciškai gal ir neblogas daiktas - sunkiau užsikemša, nesudaro duobės važiuojamojoje dalyje. Bet mūsų kraštui nebūdingi tokie dangčiai, atrodo, tai anglų, amerikiečių tradicija. O dabar rekonstruotose gatvėse jau tikrai tokių yra, Vilniuje, jei tiksliai pamenu, Drujos g. (senamiesčio aplinkkelis), dar ir Kaune kažkur teko matyt.

                              Comment


                                Parašė GYARD-P Rodyti pranešimą
                                Asmeniškai man labai patinka - kelio bortai su surinkimo grotelėmis.
                                Įdomu kur dar Lietuvoje yra panašių apart Druskininkuose.

                                Foto pvz iš Woukeagan su gražiai konstrastuojančiais rūdimis (USA, Il.):
                                Atvaizdas


                                Druskininkų pvz:
                                Atvaizdas
                                kaune, kudirkos g.

                                pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                Comment


                                  O Jus man paaiskinkite, kodel pas mus niekaip neatsisakoma tu dangciu vidury kelio? Juk galima projektuojant juos perkelti i saligatvius, skiriamasias juostas ir pan. vietas? Svieziausias pvz - vakarinio Vilniaus aplinkkelio pirmoji dalis vaziuojant nuo Karoliniskiu link gariunu - trecioje juostoje automobiliu su pakietinta pagkaba vaziuoti yra tikrai nemalonu, nors ir naujas kelias ir tie liukai sudeti atrodo labai tvarkingai, lygiai su asfaltu. Ir prideta ju ten ypatingai tankiai, mazdaug kas 20-30m, tokiu atstumu nuo kelkrascio, kad butinai turi per juos vaziuoti. O kas bus kai asfaltas susinesios, atsiras provezios? (retorinis klausimas )
                                  Galbut as kazko nezinau ir yra rimtu argumentu, kodel daroma taip o ne kitaip?

                                  Comment


                                    o aš tikrųjų dangčių ekspertų norėjau paklausti kaip identifikuoti kokią komunikaciją slepia dangtis? Beveik visi jų turi inicialus (ypač rusiškus), tačiau ką jie konkrečiai reiškia?

                                    Gal galėtų kas nors surašyti.

                                    Comment


                                      Parašė jarik Rodyti pranešimą
                                      O Jus man paaiskinkite, kodel pas mus niekaip neatsisakoma tu dangciu vidury kelio? Juk galima projektuojant juos perkelti i saligatvius, skiriamasias juostas ir pan. vietas? Svieziausias pvz - vakarinio Vilniaus aplinkkelio pirmoji dalis vaziuojant nuo Karoliniskiu link gariunu - trecioje juostoje automobiliu su pakietinta pagkaba vaziuoti yra tikrai nemalonu, nors ir naujas kelias ir tie liukai sudeti atrodo labai tvarkingai, lygiai su asfaltu. Ir prideta ju ten ypatingai tankiai, mazdaug kas 20-30m, tokiu atstumu nuo kelkrascio, kad butinai turi per juos vaziuoti. O kas bus kai asfaltas susinesios, atsiras provezios? (retorinis klausimas )
                                      Galbut as kazko nezinau ir yra rimtu argumentu, kodel daroma taip o ne kitaip?
                                      Paprastai tiesiant naujas komunikacijas taikomasi prie esamų tinklų taip, kad būtų patogus pasijungimas, taipomi "metrai" ir pan.
                                      Žaliose zonose gatvių šonuose tarp kelio ir šaligatvio, būna numatyti medžiai bei apšvietimo stulpai. Tiesiant vandentieki ar nuotekas reikia laikytis norminių atstumų. Pvz nuo medžio kamieno iki vandentiekio yra 0,5 m. prošvaisoje. Nuo elektros kabelių (priklausomai nuo įtampos) dar daugiau. Netgi nuo kelio borto riekia prisilaikyti apie 0,5 m. Taigi kelio pjūvį pažiūrėjus kartais tiesiog nėra kur daugiau vamzdynų kišti Bet stengtis reikia

                                      Comment


                                        Parašė AllFOLK Rodyti pranešimą
                                        o aš tikrųjų dangčių ekspertų norėjau paklausti kaip identifikuoti kokią komunikaciją slepia dangtis? Beveik visi jų turi inicialus (ypač rusiškus), tačiau ką jie konkrečiai reiškia?

                                        Gal galėtų kas nors surašyti.
                                        Įdomi tema, tačiau iš praktikos žinau kad ankščiau žymėjimų niekas nežiūrėdavo. Projekte užtenka nurodyti apkrovos klasę (pagal LST EN 124) pvz D400.
                                        Kartais miestelių vandenys sąlygose išrašo, kad pvz vandentiekio - nuotekų šuliniai būtų su "XXX miestelio vandenys" logotipu.
                                        Konkretesnių žymėjimų ar reikalavimų nežinau
                                        Paskutinis taisė GYARD-P; 2011.10.10, 17:19.

                                        Comment


                                          Parašė AllFOLK Rodyti pranešimą
                                          o aš tikrųjų dangčių ekspertų norėjau paklausti kaip identifikuoti kokią komunikaciją slepia dangtis? Beveik visi jų turi inicialus (ypač rusiškus), tačiau ką jie konkrečiai reiškia?

                                          Gal galėtų kas nors surašyti.
                                          Ne visuomet, tačiau žymėjimas būna. Pasinaudosiu ssnaiperio iliustracijomis:


                                          Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                                          Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          Pagal ženklą ant dangčio galima suprasti, jog čia elektros kabeliai nutiesti Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          Dar pasitaikė ir tokio rašto.
                                          Atvaizdas


                                          Pagal plyteles matosi, kad čia papildoma kanalizacija įrengta. Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          Mokyklos kieme. Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          Tokių istorinių grotelių vargu ar dar kur galima pamatyti Mokyklos kieme.
                                          Atvaizdas


                                          Ir taškuotas dangtis. Vaikų g.
                                          Atvaizdas


                                          tai tiek šiam kartui
                                          Pirmoje foto šiuolaikinis kanalizacijos dangtis, tai žymi "K".
                                          Antroje - tarybinis, vandentiekio arba kanalizacijos (be žymėjimo).
                                          Trečioje - šiuolaikinis ryšių liukas (raidės MTT - miesto telekomunikacijų/ telefono tinklai).
                                          Ketvirtoje - tarybinis ryšių be žymėjimo, atskiriama pagal ornamentą. Kartais ant tarybinių ryšių liukų būna rusiškos raidės "МС СССР" - Министерство связи СССР (TSRS Ryšių ministerija).
                                          Penktoje - šiuolaikinis šilumos tinklų (ŠT).
                                          Šeštoje - tarybinis vandentiekio - rus. raidės "ГВ", tokie patys su raidėmis "ГК" - žymi kanalizaciją.
                                          Septintoje - tiesiog lietaus grotelės.
                                          Aštuntoje - vienas iš standartinių tarybinių ryšių liukų, tai žymi išskirtinis ornamentas ir raidės "ГТС" - городские телефонические сети" - miesto telefono tinklai.
                                          Taip pat Vilniuje yra lenkų laikų kanalizacijos liukų su tarpeliais lietaus vandeniui, ant jų užrašai Zarzadmejski m. Wilna ir Magistrat m. Wilna.
                                          Dar yra ir daugiau įvairių žymėjimų, bet neturiu po ranka vaizdinės medžiagos. O šiaip norint beveik visada galima išsiaiškinti, kur kokie tinklai yra. Beje, dėl to, jog kanalizacijai reikia didelių šachtų ir gylio, jos tinklai dažniausiai būna gatvės viduryje, vandentiekis šiek tiek šone, ryšių tinklai po šaligatviais (jie labai negiliai).

                                          Comment

                                          Working...
                                          X