Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonominė situacija Vilniaus miesto savivaldybėje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    "Laisvai tik rusiškai" nereiškia, kad nešneka lietuviškai. Šiaip jau rusakalbių vairuotojų mažiau, bet vistiek jų dar daug ir aišku jie moka šnekėti lietuviškai.
    Nu tai pasikeis dar viena karta ir visi jau laisvai kalbės lietuviškai, kaip dabartiniai rusų mokyklų moksleiviai. Man problemų taksistų akcentas nesudaro. Beje, manau Rygoj šiuo klausimu kur kas blogesnė situacija - kur kas daugiau rusakalbių taksistų ir kur kas mažiau mokančių latviškai.

    Comment


      #82
      O dėl grafiti, ar nėra normalių baudų, ar ten kokie nebaudžiami vaikai juos paišo. Nes kur be pasisuksi - ten primaliavota.

      Comment


        #83
        @miestas: Primeni man "vilniusguide" iš SSC forumo. Tie tavo surinkti fontanai yra greičiau per jėgą pritempti prie fontano vardo, plius kai kurie jų net aptverti vidiniuose kiemuose. Jei iš Rygos rankiotumėm tokius, tai daug jų pririnktumėm, net mano viešbutis turėjo geresnį fontaną nei pusė čia tavo pateiktų.

        Comment


          #84
          Parašė digital Rodyti pranešimą
          Nu tai pasikeis dar viena karta ir visi jau laisvai kalbės lietuviškai, kaip dabartiniai rusų mokyklų moksleiviai. Man problemų taksistų akcentas nesudaro. Beje, manau Rygoj šiuo klausimu kur kas blogesnė situacija - kur kas daugiau rusakalbių taksistų ir kur kas mažiau mokančių latviškai.
          Šiaip man rusiškas akcentas problemų nesudaro, gal daugiau norėjau pasakyti, kad pas mus taksistai aplamai sunkiai moka įvairias kalbas ir nėra tokio mandagaus bendravimo su klientais koks yra kituose Europos miestuose.

          Comment


            #85
            O kokie darbai vykdomi Pučkorių atodangoje?
            GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

            Comment


              #86
              Parašė lencas
              Kažin ar taip skaičiuojamas regionų/apskričių BVP. Pvz., visos įmonės suregistruoja būstines Vilniuje. Pagal jūsų logiką, įmonės sukurta BVP dalis priskaičiuojama Vilniui. Taip gaunasi, kad Vilnius sukuria 100% šalies BVP. Toks BVP rodiklis reikštų, kad jokia ekonominė veikla šalyje nevykdoma niekur, išskyrus Vilnių. Bet realiai taip nebūtų, nes įmonių padaliniai, dukterinės įmonės veiklą vykdytų visoje šalyje. Tada BVP skaičiavimas praranda esmę, nes neparodo visiškai nieko (na, tik visos šalies BVP, bet ne atskirų regionų).
              Bet juk taip ir yra - telekomas, LG, bankai, Maxima grupė, RIMI , etc.... Net ir Mažeikiai savo laiku buvo įkurę Mažeikių Naftos prekybos namus Vilniuje, Achema kiek žinau irgi. Todėl ir atrodo kad Vilnius daugiausiai augina kiaulių ir grūdų, bei daugiausiai jų perdirba, kas patikėkite atrodo visiškai nelogiška.

              Comment


                #87
                Gal kokio TEO ir išdalina, bet žinau daugybę smulkių įmonių kurios kertą mišką, o registruotos Vilniuje arba Kaune, nemanau, kad jų sukuriamą BVP perkelia rajonams kuriuose tas miškas kertamas.

                Comment


                  #88
                  Parašė lencas
                  Kažin ar taip skaičiuojamas regionų/apskričių BVP. Pvz., visos įmonės suregistruoja būstines Vilniuje. Pagal jūsų logiką, įmonės sukurta BVP dalis priskaičiuojama Vilniui. Taip gaunasi, kad Vilnius sukuria 100% šalies BVP. Toks BVP rodiklis reikštų, kad jokia ekonominė veikla šalyje nevykdoma niekur, išskyrus Vilnių. Bet realiai taip nebūtų, nes įmonių padaliniai, dukterinės įmonės veiklą vykdytų visoje šalyje. Tada BVP skaičiavimas praranda esmę, nes neparodo visiškai nieko (na, tik visos šalies BVP, bet ne atskirų regionų).
                  Tai BVP taip ir neskaičiuojamas. BVP pagal įmonių registracijos vietą skaičiuoja tik 'mitų griovėjas' Udrius :-)

                  Comment


                    #89
                    Tai gal galėtumete išduoti paslaptį kaip tas BVP skaičiuojamas pagal miestus ir apskritis?

                    Comment


                      #90
                      Jeigu turtingi ir mėgstantis tvarką vokiečiai nesusitvarko visko iki galo, tai mums nėra jokių šansų

                      Comment


                        #91
                        /\ Tai rodiklis, kad mes neturėdami pinigų, geriau nei jie nesusitvarkysime.

                        Comment


                          #92
                          Parašė andyour Rodyti pranešimą
                          /\ Tai rodiklis, kad mes neturėdami pinigų, geriau nei jie nesusitvarkysime.
                          Geriau mes be pinigų nesusitvarkysime, nes kelios atrinktos nuotrakos (tokių galima rasti bele kur, gal tik iškyrus Singapūrą ) jokiu būdu nereiškia, kad ten blogai tvarkomas miestas. Vilniuje tai visuotinė problema, kuri pasidaro akivaizdi vos išlipus iš autobuso/traukinio/lėktuvo... man tik keista, iš kokio medžio iškrito forumo narys miestas, kuris teigia, kad tai normalu ir kad Vilnius visai nėra apleistas
                          Paskutinis taisė John; 2012.08.26, 18:09.

                          Comment


                            #93
                            Parašė miestas

                            Lol, gal nevažiuokite į Vilnių, kam taip smarkiai nusivilti.
                            Kur jam jau iki elegantiško Londono. Džiaugiuosi už jus, kad gyvenate tobulame mieste ir ačiū, kad atvedat mane į protą, kad gyvenu skylėj ir purvyne, matyt man mažiau pasisekė. Išgerkit už mane arbatos
                            Ironiška yra tai, kad aš kone kiekviename pranešime apie Londona kalbu, kaip čia daug kas blogai tvarkoma ir neprižiūrima
                            Man atrodo, tau reiktų pasieškoti solidesnių argumentų. Nors laikantis tokios pozicijos (kad Vilnius nėra apleistas), tiesą sakant, neįsivaizduoju, kaip tokių argumentų būtų galima rasti.
                            Paskutinis taisė John; 2012.08.26, 18:15.

                            Comment


                              #94
                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Vilniuje tai visuotinė problema, kuri pasidaro akivaizdi vos išlipus iš autobuso/traukinio/lėktuvo...
                              Ką daryti?

                              Comment


                                #95
                                Parašė digital Rodyti pranešimą
                                Ką daryti?
                                Išsiaiškinti kokios to priežastys.

                                Jau buvo minėta, kad viena iš tikėtinų priežasčių - visiškai neadekvatus miesto poreikių finansavimas dėl nevykusio mokesčių skirstymo.

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė miestas
                                  Ne iš medžio.
                                  Iš Londono specialiai atskridau pafotografuoti čigonų taborų ir Naujininkų, kad galėčiau visiems pudrinti smegenis, kad jie nesusitvarko ir didžiuotis emigracija
                                  Vilniaus tvarkymas visiškai nepriklauso nuo John ar bet ko kito su fotoaparatu atvykstančio iš Londono. Su emigracija tai irgi vargu ar turi ką nors bendro.

                                  Beje, dauguma mano nuotraukų nėra su tokiais apleistais subjektais, nes nenoriu to rodyti užsieniečiams SSC forume. Tokių vaizdelių mano fotoreportažuose yra neproporcingai mažai, o anksčiau jų išvis nebūdavo. Jeigu daryčiau "teisingus" reportažus, kurie realiau atspindi bendrą vaizdą, tokių nuotraukų turėčiau daryti kokius 10-15 kartų daugiau.

                                  Comment


                                    #97
                                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                    Taip, o kas teigia, kad priklauso nuo miesto pajamų? Šiaip, ne tik grafiti, bet ir daugiau tvarkingumo problemų nepriklauso nuo miesto pajamų, o priklauso nuo gyventojų. Nors dažniausiai priklauso ir nuo pajamų, ir nuo gyventojų, tarkim prie grafiti išpaišaliotų fasadų tvarkymo savivaldybė irgi galėtų prisidėti.
                                    Kadangi Jūs pradėjote šią diskusiją, o vėliau (kuomet kiti forumiečiai paprieštaravo dėl pajamų trūkumo problemos) pradėjote žerti pavyzdžius vieną po kito apie grafiti ir neprižiūrėtus kiemus, tai peršasi išvada, kad Jūs visą tai siejate.

                                    Nors greičiausiai bergždžias reikalas, bet visgi išreikšiu savo nuomonę. Na, aš esu vienas iš tų, kurių Jūs nemėgstate. Aš 5 dienas būnu Vilniuje, 2 - Varėnoje. Esu registruotas Varėnoje. Jus tai matau labai dirgina. Gerbemieji, Jūs trumparegiškai į visą tai žiūrite (mano nuomone).

                                    Daug kartų čia buvo paminėta, kad naudojama Vilniaus infrastruktūra. Ką gi Jūs tuo norite pasakyti? Aš važinėju viešuoju transportu, bet kas mėnesį moku po 100 litų. Tai mano manymu ir yra mokestis už šios infrastruktūros naudojimą.

                                    Toliau, Jūs neįvertinat to, kad tokie kaip aš ne tik dirba Vilniuje, bet ir teikia pajamas vilniečiams. Kasdien pietauju ne namie, kasdien naudojuosi viešojo sektoriaus paslaugomis, pramogauju, galų gale apsipirkinėju. Už visą tai aš moku. Jei moku, tai reiškia, kad prisidedu prie darbo vietų kūrimo (paklausa kuria pasiūlą). O tai, gerbemieji, kelia Vilniaus savivaldybės pajamas. Kitaip tariant, aš netiesiogiai sumoku tuos pinigus Vilniui. Jūs kažkodėl to neįvertinante. Iš kart puolate nurašinėti pinigus nuo kitų algų. Galų gale aš būnu ne tik Vilniuje (grįžtu į tėviškę). Tai dabar pagal Jūsų argumentus gaunasi, kad aš naudojuosi infrstruktūra Varėnos, bet jei moesčiai eis Vilniui, tai automatiškai nieko negaus mano tėviškė (vėlgi, aš ten reguliariai būnu)...

                                    Na ir pabaigai, vajėtau - na ir požiūrį Jūs turite. Tokie pasisakymai kaip "greitai NET ir Kaunas bus geresnis už Vilnių" ar "Lietuvos miesteliai vietomis atrodo geriau" tikrai glumina. Parodo Jūsų požiūrį į Lietuvą. Žinot, sporte yra toks pasakymas "susirgo žvaigždių liga". Nors tai ir kita sritis, manau, Jums galima drąsiai skirti šią diagnozę (ne tik Edd).
                                    Paskutinis taisė Klajojanti Mintis; 2012.08.26, 18:41.

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė liolekas Rodyti pranešimą
                                      Nors greičiausiai bergždžias reikalas, bet visgi išreikšiu savo nuomonę. Na, aš esu vienas iš tų, kurių Jūs nemėgstate. Aš 5 dienas būnu Vilniuje, 2 - Varėnoje. Esu registruotas Varėnoje. Jus tai matau labai dirgina. Gerbemieji, Jūs trumparegiškai į visą tai žiūrite (mano nuomone).
                                      Ne tai didžiausia problema, o tai, kad Vilniaus gyventojų pajamų mokesčio atimama 60%.

                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė liolekas Rodyti pranešimą
                                        Na ir pabaigai, vajėtau - na ir požiūrį Jūs turite. Tokie pasisakymai kaip "greitai NET ir Kaunas bus geresnis už Vilnių" ar "Lietuvos miesteliai vietomis atrodo geriau" tikrai glumina. Parodo Jūsų požiūrį į Lietuvą. Žinot, sporte yra toks pasakymas "susirgo žvaigždių liga". Nors tai ir kita sritis, manau, Jums galima drąsiai skirti šią diagnozę (ne tik Edd).
                                        Šiaip tai dauguma miestelių (ir miestų) jau dabar atrodo kur kas geriau, nei Vilnius pagal gatvių ir erdvių sutvarkymą.

                                        Ir nereikia nieko kaltinti kažkokiu "požiūriu". Vilnius yra šalies sostinė, didžiausias ir turtingaiusias meistas, kuriame sukoncentruotos svarbiausios turizmo atrakcijos ir verslas. Nežinau, ar Vilnius turi būti sutvarkutas geriau už kokį nors mažą miestelį, bet jis neturi atrodyti kaip po karo (t.y. kaip atrodo dabar).

                                        Comment


                                          Parašė miestas
                                          Na štai, pagaliau konstruktyvumo atsiranda, o ne vien kritika.
                                          Šiaip tai šitas klausimas jau buvo gvildenamas prieš kurį laiką. Tik į forumą įgriuvęs tamsta tikriausiai nesivargino tos diskusijos ieškoti, bandydamas įrodinėti kažkokias tiesas.

                                          Bet nereikia painioti priežasčių su pasekmėmis. Aš apie priežastis iki šiol net nekalbėjau. Tiesiog konstatuoju faktą, koks jis yra. Žmogus (tarkim, turistas iš užsienio), atvažiavęs į Vilnių, tikrai nesidomės, ar taip yra dėl GPM skirstymo ar dėl marsiečių invazijos. Jis tiesiog matys nesutvarkytą ir apleistą miestą. Man keista, kad to nemato mūsų šalies Vyriausybė. Tik daugelio akyse "vagis" Zuokas kažką ten kalba ta tema. Nors nepanašu, kad jį kas labai girdėtų. Ir net neaišku, kokie jo paties motyvai.
                                          Paskutinis taisė John; 2012.08.26, 18:41.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X