Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų planavimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė SPX Rodyti pranešimą
    /\ Tai tie dideli "angarai" ir susirinko visą gyvybę po vienu stogu. Ir ne miesto išplanavimas kaltas, o patys gyventojai, kad pasidavė tokiam reiškiniui. Ir dabar tamposi po visokius kiauliopolius.
    Nesurinko, senamiestyje kaip niekad daug kavinių, pramogų centrų ir pan. objektų. Senamiestyje ir neturi būti visokių maximų, senukų ir pan. parduotuvių. Kitas klausimas, kiek būtų patogu gyventi mieste, kuris visas būtų pastatytas kaip senamiestis, ar ne dar tuštesnis centras tokiu atveju būtų?
    Flickr

    Comment


      #22
      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
      Taip yra ir bus, todėl ateities miestai yra tokie kaip Singapūras, Dubajus, kurie turi plačius greitkelius, gatves, išvystytą viešąjį transportą. Ateitis yra funkcionalumas, mobilumas ir galimybė rinktis, o ne viską turėti savo kieme tame pačiame name gyvenant, dirbant, pramogaujant, apsiperkant ir pan.
      Tai tiesiog azijiečiu/arabų miestų planavimas vs europiečių. Aš norėčiau, kad Vilnius būtų europietiškas miestas. Aš važiuoti niekur nenoriu, man viskas turi būti pasiekiama kojomis, todėl tokie miestai kaip Londonas ar Niujorkas man daug patogesni nei gyventi alia Vilniuje kažkur Pašilaičiuose. Vilniuje patogiai galima gyventi nebent centre.

      Comment


        #23
        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        Nesurinko, senamiestyje kaip niekad daug kavinių, pramogų centrų ir pan. objektų. Senamiestyje ir neturi būti visokių maximų, senukų ir pan. parduotuvių. Kitas klausimas, kiek būtų patogu gyventi mieste, kuris visas būtų pastatytas kaip senamiestis, ar ne dar tuštesnis centras tokiu atveju būtų?
        Aš apie senamiestį šiaip nekalbu. Apie Maximas ir Senukus, taip pat. Kalba eina apie Akropolius, Ozus ir tokio tipo batų, pramogų sandėlius. O apie kavines, tai ką aš žinau. Kavos kainos labai panašios ir Akropolyje ir zabigalovkoj prie Vyriausybės, tiesiog kažkam Akropolyje gal jaukiau... Nu ką aš žinau...
        Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

        Comment


          #24
          Parašė felar Rodyti pranešimą
          Tai tiesiog azijiečiu/arabų miestų planavimas vs europiečių. Aš norėčiau, kad Vilnius būtų europietiškas miestas. Aš važiuoti niekur nenoriu, man viskas turi būti pasiekiama kojomis, todėl tokie miestai kaip Londonas ar Niujorkas man daug patogesni nei gyventi alia Vilniuje kažkur Pašilaičiuose. Vilniuje patogiai galima gyventi nebent centre.
          Kas tau turi būti pasiekiama kojomis? Pašilaičiai atmetus visą pilkumą, niekuo nesiskiria nuo centro. Vat prieš 15 metų jei taip būtum pasakęs, tai sutikčiau. O šiandien gali nusipirkti nuo batų iki gero rūšinio vyno, nueit į sporto klubą, nusikirpti, net žmonai kokią puošmeną dovanų gauti...
          Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

          Comment


            #25
            Parašė rat
            Jis nenori važiuoti, jis nori gyventi Londone ar Niujorke! Kur, kaip žinia, nereikia niekur važiuoti!
            Žmogus gal nežino tų miestų populiacijos...
            Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

            Comment


              #26
              Parašė SPX Rodyti pranešimą
              Kas tau turi būti pasiekiama kojomis? Pašilaičiai atmetus visą pilkumą, niekuo nesiskiria nuo centro. Vat prieš 15 metų jei taip būtum pasakęs, tai sutikčiau. O šiandien gali nusipirkti nuo batų iki gero rūšinio vyno, nueit į sporto klubą, nusikirpti, net žmonai kokią puošmeną dovanų gauti...
              Man turi būti pasiekiama:
              - nueiti pavalgyti gero maisto į restoraną (visokie Čili Pica nesiskaito)
              - nusipirkti ką nors greitai mažoj parduotuvėlėj pakeliui namo, o ne Maximoj sugaišti pusvalandį
              - nueit į normalų barą ar vyninę
              - nueiti pažiūrėti filmą ar spektaklį
              - užsukti kur nors išgirsti gyvos muzikos
              - prisisėsti išgert kavos jaukiam coffee shop'e
              - išeit pasivaikčiot galų gale

              Comment


                #27
                Parašė rat
                Jis nenori važiuoti, jis nori gyventi Londone ar Niujorke! Kur, kaip žinia, nereikia niekur važiuoti!
                Štai tau ir paradoksas. Kuo didesnis miestas tuo mažiau reikia kažkur važiuoti. Niujorke teko pagyventi jeigu ką.

                Comment


                  #28
                  Parašė felar Rodyti pranešimą
                  Man turi būti pasiekiama:
                  - nueiti pavalgyti gero maisto į restoraną (visokie Čili Pica nesiskaito)
                  - nusipirkti ką nors greitai mažoj parduotuvėlėj pakeliui namo, o ne Maximoj sugaišti pusvalandį
                  - nueit į normalų barą ar vyninę
                  - nueiti pažiūrėti filmą ar spektaklį
                  - užsukti kur nors išgirsti gyvos muzikos
                  - prisisėsti išgert kavos jaukiam coffee shop'e
                  - išeit pasivaikčiot galų gale
                  Tai puiku. Bet centre tų CanCan, Čili ar Charlie picerijų irgi vos ne ant kiekvieno kampo. Verslas, žmogau, verslas... Ir jeigu turi pinigų, tai gali ir Pašilaičiuose žmonėms jaukią užeigą atidaryti. O mažos parduotuvėlės čia kokios? Aš centre norėčiau kažkur užeit, bet aš tiesą pasakius ten niekur dar nemačiau kažko tokio. Gal kokius kelis pvz. būtų galima, vakare kaip tik užsukčiau AIBĖS nesiskaito...
                  Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                  Comment


                    #29
                    Parašė felar Rodyti pranešimą
                    Štai tau ir paradoksas. Kuo didesnis miestas tuo mažiau reikia kažkur važiuoti. Niujorke teko pagyventi jeigu ką.
                    Tai beveik ir atitinka mūsų miestiečių modelį. Kam važiuoti iki kažkokios zachamurkės Pamėnkalnio g., jei tą patį galima rasti ir Pašilaičiuose...
                    Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                    Comment


                      #30
                      Parašė SPX Rodyti pranešimą
                      Tao beveik ir atitinka mūsų miestiečių modelį. Kam važiuoti iki kažkokios zachamurkės Pamėnkalnio g., jei tą patį galima rasti ir Pašilaičiuose...
                      Jeigu būtu Pašilaičiai bent panašūs į miestą su visais jo privalumais aš mielai ten gyvenčiau. Kadangi tai sovietmečiu statytas taip vadinamas miegamasis rajonas - aš ten kojos nenoriu kelti.

                      Galima kaltinti tą sovietmetį, kad pristatė nesąmoniu, bet Lietuva jau nepriklausoma virš 20 metų, o mes nors ir turėdami šansą pradėti nuo nulio vistiek statom dar vienus Pašilaičius - see Žveryno namai, Naujasis Antakalnis.

                      Comment


                        #31
                        Parašė felar Rodyti pranešimą
                        Man turi būti pasiekiama:
                        - nueiti pavalgyti gero maisto į restoraną (visokie Čili Pica nesiskaito)
                        - nusipirkti ką nors greitai mažoj parduotuvėlėj pakeliui namo, o ne Maximoj sugaišti pusvalandį
                        - nueit į normalų barą ar vyninę
                        - nueiti pažiūrėti filmą ar spektaklį
                        - užsukti kur nors išgirsti gyvos muzikos
                        - prisisėsti išgert kavos jaukiam coffee shop'e
                        - išeit pasivaikčiot galų gale
                        Mažų parduotuvių yra ir dabar, o visi kiti išvardinti dalykai yra nereikalingi.
                        Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                        Comment


                          #32
                          Parašė rat
                          Taip, vatinėse Fabijoniškėse to nerasi, tokiu atveju multikultūriškas ir "vibrantiškas" Stratfordas išskėstomis rankomis laukia jūsų. Nepatingėjau net programos sudaryt pagal jūsų punktus.
                          Aha, matyt neveltui taip lietuvius ir traukia, gimtinę primena. Kiekvienam mieste yra tokių vietų, aš su tuom nesiginčyju. Tiesiog Vilniuje per mažai gerų urbanizuotų vietų, kur galima būtų patogiai gyventi.

                          Comment


                            #33
                            Parašė felar Rodyti pranešimą
                            Jeigu būtu Pašilaičiai bent panašūs į miestą su visais jo privalumais aš mielai ten gyvenčiau. Kadangi tai sovietmečiu statytas taip vadinamas miegamasis rajonas - aš ten kojos nenoriu kelti.

                            Galima kaltinti tą sovietmetį, kad pristatė nesąmoniu, bet Lietuva jau nepriklausoma virš 20 metų, o mes nors ir turėdami šansą pradėti nuo nulio vistiek statom dar vienus Pašilaičius - see Žveryno namai, Naujasis Antakalnis.
                            Prieš 15-20 metų Pašilaičiai gal ir buvo tipinis sovietinis miegamasis su viena parduotuve ir skalbykla, beje, kaip ir dauguma kitų... Dabar ten tų miesto bruožų paslaugų prasme gal net ir per daug. O yra tokių dalykų, kurių prireikus gyvenant centre vis tiek reikia važiuoti būtent ten. Visokie buitinės technikos salonai, autorizuoti technikos servisai, taisyklos, statybinių medžiagų parduotuvės ir t.t.. Lyg ir logiška, kad centre tokiems verslams ir paslaugoms ne vieta. Tai ar tu nori, ar tu nenori, kelti koją iš centro reikia...
                            Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                            Comment


                              #34
                              Parašė SPX Rodyti pranešimą
                              Prieš 15-20 metų Pašilaičiai gal ir buvo tipinis sovietinis miegamasis su viena parduotuve ir skalbykla, beje, kaip ir dauguma kitų... Dabar ten tų miesto bruožų paslaugų prasme gal net ir per daug. O yra tokių dalykų, kurių prireikus gyvenant centre vis tiek reikia važiuoti būtent ten. Visokie buitinės technikos salonai, autorizuoti technikos servisai, taisyklos, statybinių medžiagų parduotuvės ir t.t.. Lyg ir logiška, kad centre tokiems verslams ir paslaugoms ne vieta. Tai ar tu nori, ar tu nenori, kelti koją iš centro reikia...
                              Na, tai būtent. Ten yra daugiabučiai namai ir visokios "techninės" įstaigos: autoservisai, statybinių medžiagų parduotuvės, automobilių salonai ir t.t. Atvažiavai, susitvarkei reikalus ir manu atgal.

                              O norėtųsi, kad ten būtų galima atvažiuoti pasivaikščioti, atsigerti kavos ir dar ką nuveikti, kaip kad dabar žmonės iš ten važiuoja į centrą. O dabar negi vaikščiosi po daugiabučių kiemus, stovėjimo aikšteles ar pievas šalia greitkelių, šalia kurių kartais net šaligatvių nėra.
                              Post in English - fight censorship!

                              Comment


                                #35
                                Parašė index Rodyti pranešimą
                                Na, tai būtent. Ten yra daugiabučiai namai ir visokios "techninės" įstaigos: autoservisai, statybinių medžiagų parduotuvės, automobilių salonai ir t.t. Atvažiavai, susitvarkei reikalus ir manu atgal.

                                O norėtųsi, kad ten būtų galima atvažiuoti pasivaikščioti, atsigerti kavos ir dar ką nuveikti, kaip kad dabar žmonės iš ten važiuoja į centrą. O dabar negi vaikščiosi po daugiabučių kiemus, stovėjimo aikšteles ar pievas šalia greitkelių, šalia kurių kartais net šaligatvių nėra.
                                Šiaurės miestelyje labai malonu pasivaikščioti ar išgerti kavos šalia senukų prekių iškrovimo skyriaus ar tų pačių servisų? Vienas nejaukiausių miesto gyvenamųjų rajonų, tik nelabai kokios kokybės namai ir visur prikaišioti automobiliai. Tuose pačiuose žirmūnuose, karoliniškėse, lazdynuose žymiai daugiau matau vaikščiojančių žmonių po šalia esančiomis žaliomis zonomis.
                                Flickr

                                Comment


                                  #36
                                  /\ O centre pilna "biurokratinių" įstaigų. Ir galiausiai reikėtų į miesto sąvoka atsigręžti, nes viskas yra normalu...

                                  Tai lyg ir žodis miegamieji reiškia, kad jie ne pramogoms skirti.
                                  Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                  Comment


                                    #37
                                    Taigi pasaulyje ant kiekvieno kampo po prabangų restoraną, vyninę ar barą, teatrą ir dar bala žino ką. Tik kažkodėl kai būni užsienyje tokie dalykai ir yra dažniausiai tik centre, o tokiuose tipo naujamieščiuose kaip sakiau, turkų ir kitokio plaukio "picerijos", indu "maisto prekių pardotuvėlės". Tai čia skaitosi aukšto lygio restoranai ir gyvenama aplinka. Apie kalbas, kad reikia po pusvalandi eilėse laukti parduotuvėse, stovėti kamščiuose, ar veiklos nebuvimą tai išvis nėrą ką sakyti, tik įrodo kad žmonės šneka iš kažkokių susikurtų iliuzijų ir stereotipų likusių nuo seno.

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė felar Rodyti pranešimą
                                      Man turi būti pasiekiama:
                                      - nueiti pavalgyti gero maisto į restoraną (visokie Čili Pica nesiskaito)
                                      - nusipirkti ką nors greitai mažoj parduotuvėlėj pakeliui namo, o ne Maximoj sugaišti pusvalandį
                                      - nueit į normalų barą ar vyninę
                                      - nueiti pažiūrėti filmą ar spektaklį
                                      - užsukti kur nors išgirsti gyvos muzikos
                                      - prisisėsti išgert kavos jaukiam coffee shop'e
                                      - išeit pasivaikčiot galų gale
                                      Pagal tavo išvardintus punktus Vilnius yra bažnytkaimis su keliomis gatvėmis apie Katedrą - Pilies, Vilniaus ir Gedo. Visa kita - neaišku kas, nes ten nėra to, ko tu nori. Bet pageidavimai tikrai nemenki - ir vyninė, ir baras, ir restoranas, ir dar teatras. Gal dar meno galerija? Kur rastum tokią infrastruktūra su tokia pramogų pasiūla vienoje vietoje?

                                      Šiaip jau sovietmečio miegamieji rajonai buvo statomi tokiu principu, kad viskas būtų vietoje. Parduotuvės, pramogos, kiek tada žmonėms reikėjo. O dabar miegamieji rajonai yra tiesiog "miegamieji rajonai". Neatidarys juk kur nors Fabijoniškėse aukštos klasės džiazo klubo su gyvai grojančiais New Orleans asais.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė Citylife Rodyti pranešimą
                                        ...Neatidarys juk kur nors Fabijoniškėse aukštos klasės džiazo klubo su gyvai grojančiais New Orleans asais.
                                        O kodėl gi ne, leiskite paklausti? Jei būtų poreikis ir rodoma iniciatyva, kodėl gi ne. Šiaip bet kokie teigiami pokyčiai yra sveikintini ir duoda gerą paskatą kitiems.
                                        Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                                        Comment


                                          #40
                                          Parašė Citylife Rodyti pranešimą
                                          Pagal tavo išvardintus punktus Vilnius yra bažnytkaimis su keliomis gatvėmis apie Katedrą - Pilies, Vilniaus ir Gedo. Visa kita - neaišku kas, nes ten nėra to, ko tu nori. Bet pageidavimai tikrai nemenki - ir vyninė, ir baras, ir restoranas, ir dar teatras. Gal dar meno galerija? Kur rastum tokią infrastruktūra su tokia pramogų pasiūla vienoje vietoje?
                                          https://goo.gl/maps/OBmbs
                                          4-5km nuo centro. Pamėgink pasearchint theater, restaurant, etc.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X