Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno aukštybinių pastatų specialusis planas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kauno aukštybinių pastatų specialusis planas

    Aukštybinis pastatas (toliau AP) laikomas aukštesniu nei 30m. Jo paskirtis gali būti gyvenamoji, visuomeninė, komercinė, gamybos ir mišri. Šiuo metu kaip tik rengiama AP išdėstymo schema. Būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę apie tai:
    1. Koks Kauno įvaizdis Jums priimtiniausias ir kodėl? Pavyzdžiui "žemaūgis green city", "Šanchajus-Dubajus", "panašus į Vilnių" ir t.t.;
    2. Kam Kaune suteiktumėte kompozicinės vertės plėtojimo prioritetą ir kodėl? - gamtinei aplinkai, senamiesčiui, naujiems AP, kita;
    3. Kuris AP sklaidos varijantas butu priimtiniausias Kaunui ir kodėl? - "koncentruotas", "išbarstytas", "nauji nestatomi paliekant dominuoti prisikėlimo bažnyčiai, senamiesčio bokštams, soborui;
    4. Kokios paskirties AP statybai vizualiai vertingiausiose Kauno vietose atiduotumėte prioritetą ir kodėl?;
    5. Ką manote apie gyvenimo kokybę daugiaaukščių gyvenamųjų namų kvartaluose?
    Tikiuosi, kad šios, klausimų forma išreikštos mintys sugeneruos vaisingą diskusiją tarp mūsų.

    #2
    Mano manymu reiketu ir aukstybiniu. Geriausia tam vieta - dabar esamoje "Pergales" koncerno vietoje. Taip pat ir Savanoriu pr., "Neries kranto" teritorijoje (salia buvusio Taxi parko).
    Centrine miesto dali ir senamiesti reikia issaugoti zalia ir grazu (kaip dabar), taciau butina is esmes renovuoti.

    Comment


      #3
      Butu puiku jei Kaunas sugebetu atsispirti AP manijai. Daznai Kaunieciai save laiko labiausiai rafinuotais ir issilavinusiais gyventojais lietuvoje. Noredami patvirtinti sita ivaizdi jie turetu pletoti KOKYBISKA architektura. Naujieji pastatai turetu graziai isilieti i aplinka ir egzistuojancius urbanistinius konturus. Graziausiai butu jei nauja architektura 'uzpildytu' skyles ir suteiktu miestui dar daugiau 'miestiskumo'. Zali plotai galetu buti grieztai ribojami ir mazinami. Teigiamas pavyzdys yra "Kariges" gamyklos konversija, Kauno arena, netgi "Akropolis". Neigiamas yra naujasis Fredos kvartalas.
      Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

      Comment


        #4
        jei AP pradetu dygti bet kur, miesto tikrai nepuostu... reikia tam skirt kelis plotus mieste kur jie turetu bazuotis. Pritariu liutui del pergales koncerno ir savanoriu prospekto reikia griauti visas savanoriu budas ir daryt kazka.. o centrine miesto gatve labai graziai su dangoraiziais ziuretusi. Zalioji zona visvien ten niekad nebus. Kalbant apie zaliasias zonas, tai reiktu stengtis visa centra, senamiesti ir ju prieigas padaryti patrauklius ne tik turistams, bet ir kaunieciams, kurie verztusi savaitgaliai ten pailseti, praleisti laika, papramogauti. Taip pat esu uz renovacija miegamuosiuose rajonuose esanciu parku. Reik kazka daryti su jais, nes db paliktos pievos ir nieks per daug jomis nesirupina
        Mano nuotraukos @Fotki.com

        Auto Show Millennium 2007
        Retromobile 2007
        "Kova 1". Driftingo čempionatas
        "Foje" Gali Skambėti Kitaip
        Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
        BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
        Kauno Marių Regioninis Parkas

        Comment


          #5
          Parašė unesco
          Aukštybinis pastatas (toliau AP) laikomas aukštesniu nei 30m. Jo paskirtis gali būti gyvenamoji, visuomeninė, komercinė, gamybos ir mišri. Šiuo metu kaip tik rengiama AP išdėstymo schema. Būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę apie tai:
          1. Koks Kauno įvaizdis Jums priimtiniausias ir kodėl? Pavyzdžiui "žemaūgis green city", "Šanchajus-Dubajus", "panašus į Vilnių" ir t.t.;
          Nei vienas iš pateiktų variantų. Man labiau patinka europietiški miestai ...

          2. Kam Kaune suteiktumėte kompozicinės vertės plėtojimo prioritetą ir kodėl? - gamtinei aplinkai, senamiesčiui, naujiems AP, kita;
          Labai gudriai suformuluotas klausimas.
          Šiaip - miesto ribose esančių apleistų teritorijų "įsisavinimui".

          3. Kuris AP sklaidos varijantas butu priimtiniausias Kaunui ir kodėl? - "koncentruotas", "išbarstytas", "nauji nestatomi paliekant dominuoti prisikėlimo bažnyčiai, senamiesčio bokštams, soborui;
          Jei jau statyti - be abejo koncentruotai. Kurioje vietoje - diskutuotinas reikalas.

          Kita vertus nemanau, kad toks "dangoraižių kvartalas" būtinas. Geriau didinti bendrą aukštingumą pvz. Naujamiestyje.

          4. Kokios paskirties AP statybai vizualiai vertingiausiose Kauno vietose atiduotumėte prioritetą ir kodėl?;
          Nemanau, kad vizualiai vertingiausias Kauno vietas būtina užstatyti AP, yra ir kitų vietų (žr. 2 punktą).

          5. Ką manote apie gyvenimo kokybę daugiaaukščių gyvenamųjų namų kvartaluose?
          Manau, kad gyvenimo kokybė menka
          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

          Comment


            #6
            Parašė liutass
            Mano manymu reiketu ir aukstybiniu. Geriausia tam vieta - dabar esamoje "Pergales" koncerno vietoje. Taip pat ir Savanoriu pr., "Neries kranto" teritorijoje (salia buvusio Taxi parko).
            Centrine miesto dali ir senamiesti reikia issaugoti zalia ir grazu (kaip dabar), taciau butina is esmes renovuoti.
            Visiškai pritariu liutui, aukštybinių Kaunui reiktų, bet tikrai ne centrinėje dalyje/senamiestį.

            Comment


              #7
              Taip pat prisidesiu prie Liutoo. Mano manymu tinkamiausia vieta naujajam Kauno centrui butu Pergales teritorijoje, bei aplinkiniuose kvartaluose, kodel? Todel, kad vieta yra salia 2 dideliu gatviu, taip pat labai arti senojo centro. O AP Savanoriu prospekte vaizdo taip pat neturetu gadinti, nes nuo dabartiniu 2-3 aukstu stikliniu deziu jau darosi neigiamas ispudis, ka jau kalbet apie medinias lusnas...

              Comment


                #8
                Esamo "Pergales" koncerno vieta igys svarbia reiksme uzbaigus ViaBaltikos sujungima su Kauno centru Europos pr. ir per Ciurlionio tilta. Sioje vietoje galima padaryti savotiskus Kauno "vartus" (architekturine prasme). Tokie vartai galetu atsirasti ir savanoriu pr. pradzioje, is Vilniaus atvaziuojant i Kauna.

                Comment


                  #9
                  Kam reikalingas "naujas centras", jei yra senasis centras, kuriame, tsakant, nearti dirvonai?
                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                  Comment


                    #10
                    Parašė liutass
                    Esamo "Pergales" koncerno vieta igys svarbia reiksme uzbaigus ViaBaltikos sujungima su Kauno centru Europos pr. ir per Ciurlionio tilta. Sioje vietoje galima padaryti savotiskus Kauno "vartus" (architekturine prasme). Tokie vartai galetu atsirasti ir savanoriu pr. pradzioje, is Vilniaus atvaziuojant i Kauna.
                    tj kiek pamenu pries metus kitus buvo dideli uzmojai toje vietoje.. nuo karmelavos atvaziuojant ir nuo vilnius-klaipeda viaduko leidziantis
                    Mano nuotraukos @Fotki.com

                    Auto Show Millennium 2007
                    Retromobile 2007
                    "Kova 1". Driftingo čempionatas
                    "Foje" Gali Skambėti Kitaip
                    Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
                    BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
                    Kauno Marių Regioninis Parkas

                    Comment


                      #11
                      Kad kiek žinau Viči planuose, jei viskas ok, yra aukštuminis pastatas šalia Peugeot centro. Aišku visi laukia tos nelemtos aukštuminių pastatų išdėstymo chemos

                      Comment


                        #12
                        1. Man priimtiniausias zalias, gyvas, jaunas (studentishkas) Kaunas.
                        2. Senamiesciui (senamiescio atnaujinimui, gyvinimui) + naujamiescio Zemojoje Fredoje, Karaliaus Mindaugo prospekte vystymui.
                        3. AP turetu buti koncentruojami vienoje zonoje. Pasisakau uz tai, jog AP butu statomi buvusioje Pergales teritorijoje, Zemojoje Fredoje ir t.t. Visishkai nematau vietos AP statybai Savanoriu prospekte ir nepritarciau tam nes tai butu pavieniai ishsibarste projektai, nekurie ju uzgoshtu Prisikelimo baznycia.
                        4. Gyvenamieji statiniai, verslo centrai ir t.t. Is esmes man jokio skirtumo nera.
                        5. NY gal ir gerai, bet tik ne Kaune...
                        Occupation: igra na balalaikach v traktirach

                        Comment


                          #13
                          AP turetu buti ne "flat top" o "spire", taip labiau prisitaikant prie Prisikelimo baznycios boksto

                          Comment


                            #14
                            Mano manymu, Žemoji freda AP tinkamiausia vieta.
                            Kaip po dykumą blaškiausi

                            Comment


                              #15
                              AP Kaune isvis galetu ir nebuti , kaip tik tuom ir issiskirtu kaunas nuo vilniaus ir klaipedos ir butu dar labiau savitas. O naujos uzstatomos teritorijos galetu buti 8/9 aukstu
                              ir perimetrinio kvartalo uztatymo principu, neturetu buti visiskai "flat top" , o kampuose (gatviu sankryzose) galetu siekti iki max18/20a

                              Comment


                                #16
                                1. Panašus į Vilnių. Ten tikrai ne viskas idealu, kadangi šiuo atveju velkamės Vilniui iš paskos, tai galėtume nedaryt tų pačių klaidų. Bet jame yra žalumos, išlaikyta ir senoji miesto dalis ir naujoji kuriama. Šanchajaus (nereik suprast Šanchajaus tiesiogine prasme) pas mus niekada nebus, nepakanka potencialo. Nors niekada negalima sakyt niekada. Bet man jo ir nereikia, man mielesnis toks miestas kaip Vilnius. Pats mieliausias visada buvo ir bus Kaunas

                                2. AP ir senamiesčio prioritetus reikėtų derint. Gamtinė aplinka eitų po jų, tačiau tai nereiškia, kad su ja galima nesiskaityti. Manau mieste yra pakankamai vietų, kur AP nenaikintų nei senamiesčio nei aplinkos.

                                3. Kocentruotas. Todėl, kad jų, manau, nebus tiek daug, kad susikurtų daug mažų AP polių, o pavieniai AP man nesudarytų tokio įspūdžio kaip koncetruotas rajonas

                                4. Vertingiausiose vietose turėtų stovėt ir vertingesnės architektūros AP, o kaip esu skaitęs šiame forume, gražiausia architektūra pasižymi biurų pastatai. Jiems turbūt ir atiduočiau priotitetą

                                5. Na šitas klausimas truputį į šoną nuo pagrindinės temos (arba aš kažko iki galo nesupratau), bet gyvenimo kokybė juose nekokia. Seni neeokonomiški butai, vaizdas pro langą depresiją įvarytų bet kuriam užsieniečiui, ne iš buvusios SSRS, pagyvenusiam čia bent savaitę Kiemuose aikštelės suprojektuotos žvelgiant 2 - 3 metus į prieky, turbūt komunizmas neplanavo klestėt Sekmadienio vakare, ypač blogu oru, tai mano ir daugelyje kitų kiemų mašinų būna 2x daugiau nei vietų joms pastatyti, paskui tenka, norint apsisukt, kažkieno automobilio dažus nubraukt (tai nutiko ne man, aš sveikas gyvas, nesirūpinkit) Na čia vardint ir vardint..


                                Beje, kažkas pasisakė, kad geriau neturėt aukštų AP ir taip išsiskirt iš Vilniaus ir Klaipėdos.... Mane siutina šita nuomonė, noriu gyvent moderniam, augančiam mieste, mano jaunam kraujui tai būtina. Galima tai įgyvendint ne vien AP, bet juk miestas didelis, ir mažiem ir dideliem projektam vietos čia užteks. Norit išsiskirt? Tai pastatom dvigubai aukštesnius AP už Vilnių ir Klaipėdą ir išsiskirsim, va ką aš manau. Blyn...

                                Manau ši diskusija turėtų būt kur kas aktyvesnė ir šitas klausimas labiau diskutuotinas. Neapsileiskim, nes šitoj srity pralaimim
                                Įžvalgos.lt - FB - G+

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė evvt Rodyti pranešimą
                                  AP Kaune isvis galetu ir nebuti , kaip tik tuom ir issiskirtu kaunas nuo vilniaus ir klaipedos ir butu dar labiau savitas. O naujos uzstatomos teritorijos galetu buti 8/9 aukstu
                                  ir perimetrinio kvartalo uztatymo principu, neturetu buti visiskai "flat top" , o kampuose (gatviu sankryzose) galetu siekti iki max18/20a
                                  pritariu gal ne 8-9 aukštai, gal iki kokių 12, bet tai galėtų būti riba. manau svarbiausiai užstatant reikėtų atsižvelgti į aplinką. jeigu visame Kaune išmėtys šešiolikaaukščius, tai atrodys ne kaip. manau tokiem daugiaaukščiam tinka tik miesto pakraščiai ir senieji(tarybiniai) rajonai. jokiu būdu neliečiant žemutinio Kauno( ž.fredos, vilijampolės, panemunės, ž.šančių). žemutiniam Kaune tiktų pastatai iki 6-8 aukštų, nesvarbu ar gyvenamieji, ar biurai. manau svarbiau yra ne aukštis, o pastato architektūra.
                                  netgi ir 3-4 aukštų pastatas gali būti žymiai pranašesnis ir gražesnis už 20-aukštį...
                                  manau Vilnius yra vienas blogiausių pavyzdžių, kai labai eklektiškai po visą miestą mėtomi daugiaaukščiai pastatai, niekuo neišsiskiriantys vienas nuo kito. lietuva apskritai yra pakankamai maža šalis(gyventoju skaičiumi), todėl nematau būtinybės dangoraižiams.

                                  Comment


                                    #18
                                    aš už AP kaune, bet tik nebelekaip išmėtitus, po miesta. Labiausiai manau kaune AP tiktu statyt stoties rajone, savanorių pr., z.fredoj ir ten kur db taksi parkas stovi.

                                    Comment


                                      #19
                                      Tinkamiausios vietos tokiem statiniam, mano skoniu tai Savanoriu pr. ties Kalnieciais kazkur(tik jei pavyktu italpint, bet pati vieta labai tinkama), Savanoriu pr. nuo Utenos g. Sankryzos ir zemyn iki zemaiciu g. (kazkur tam tarpe isodint kvartaliuka galima, vietoj mediniu trobu), kitos vietos kaip minejot Neries kampinis krantas, salia Akropolio galima irgi, bet kazkaip man atrodo Akropolis labai gadintu vaizda, ir dar viena vieta tai kita Nemuno puse Minkovskiu gatvej kur dabar Kauno grudai stovi, ten manau galetu buti daugiausia AP sukoncentruota.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                        Kita vertus nemanau, kad toks "dangoraižių kvartalas" būtinas. Geriau didinti bendrą aukštingumą pvz. Naujamiestyje.
                                        Idomu tada ka tu laikai Naujamiesciu?

                                        Comment

                                        Working...
                                        X