Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bėgimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė Andrewass Rodyti pranešimą
    Tai nebūtina visiškai basomis galima plonais padais Man asmeniškai tikrai pagerėjo, kai pakeičiau avalynę.
    Šaunu, kad pagerėjo. Galbūt ištiesų jie tau yra tinkami. Tačiau negalima sakyti tokių dalykų:
    o gi pasirodo, kad reikia bėgti su beveik visiškai plokščiu padu, nes žmogus bėgdamas naturaliai t.y. basas iš viso kulnu neliečia žemės, o visi tie sportiniai bateliai su pakelimu ir kulnais padaro taip, kad pirmiausia žmogus deda butent kulną ant žemės, taip duodamas didžiulias apkrovas ant kelių taip sunaudojama ir daugiau energijos ir greičiau dėvisi kelio sąnariai.
    Esmė tame, kad kiekvienas žmogus bėga skirtingai, vieni mažiau taisyklingai, kiti daugiau, o tinkamos avalynės pasirinkimas gali padėti savo bėgimą padaryti taisyklingesniu. Bėgimo bateliai padeda, o ne trukdo.
    Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.05.13, 23:13.

    Comment


      #22
      Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
      Šaunu, kad pagerėjo. Galbūt ištiesų jie tau yra tinkami. Tačiau negalima sakyti tokių dalykų:


      Esmė tame, kad kiekvienas žmogus bėga skirtingai, vieni mažiau taisyklingai, kiti daugiau, o tinkamos avalynės pasirinkimas gali padėti savo bėgimą padaryti taisyklingesniu. Bėgimo bateliai padeda, o ne pablogina.
      esmė tame, kad visi žmonės iš prigimties bėga naturaliai ir be jokių batelių

      Pirmą kartą apie šituos dalykus per National Geographic išgirdau, buvo laida apie argentinoje esančią gentį ( valiuko nuorodoje apie tą patį šneką ) , kur tiek seni, tiek jauni sugeba nubėgti po 300 -400 km, o užregistruotas rekordas 700 km. Gan neblogas skirtumas, kai didžiausi šiuolaikiniai maratonai maks. 100 km .

      Žodžiu mokslininkai pradėjo tirinėti, gal dėl oro, gal dėl maisto ir t.t. galu gale pasiėmė dabartini maratoninką ir davė bėgti su bėgimo bateliais ( specialiai pritaikytiems ilgoms distancijoms ) ir basomis.
      Tyrimo rezultatas:
      • bėgikas su bateliai pavargo daug labiau toje pačioje distancijoje, negu bėdamas basomis.
      • Visų kojos sąnarių devėjimasis buvo daug mažesnis.
      • Raumenų veikimas ir suvartotos energijos kiekis mažesnis ir t.t.


      Kai to bėgiko paklausė ar jis sąmoningai deda koją taip, kad bėgant kulnas neliečia žemės, atsakymas bus neigiamas - koja pati tai dedasi.


      Plius su bėgimu susijusios traumos atsirado nuo kažkur 60 metais praeitam šimtmetį, kada prasidėjo "bėgimo" batelių bumas, padaryti minkščiau geriau, lengivau ir t.t. ( kitaip tariant gražiai padaryti pakuotę )
      Paskirk laiko ir pasižiūrėk Valiuko duota nuoroda iš TED, manau tikrai pakeisi savo nuomonę.
      Kairiarankių klubas - Left.lt

      Comment


        #23
        Matau, kad nelabai išmanai apie ką kalbi tai šiek tiek pasidalinsiu savo žiniomis su tavimi.
        Pirmą kartą apie šituos dalykus per National Geographic išgirdau, buvo laida apie argentinoje esančią gentį ( valiuko nuorodoje apie tą patį šneką ) , kur tiek seni, tiek jauni sugeba nubėgti po 300 -400 km, o užregistruotas rekordas 700 km. Gan neblogas skirtumas, kai didžiausi šiuolaikiniai maratonai maks. 100 km .
        Visų pirma tai maratonas yra 42,195km. Visos kitos ilgesnės distancijos už maratoną yra vadinamos ultramaratonais, o tai yra ir 100km, ir 24 valandų bėgimai ir t.t. Geriausi pasaulio bėgikai yra etiopai ir keniečiai, o ne joki argentiniečiai, taigi arba ne taip kažką supratai arba National Geographic smarkiai "sufailino". 700km toooli nuo rekordo.
        Žodžiu mokslininkai pradėjo tirinėti, gal dėl oro, gal dėl maisto ir t.t. galu gale pasiėmė dabartini maratoninką ir davė bėgti su bėgimo bateliais ( specialiai pritaikytiems ilgoms distancijoms ) ir basomis.
        Tyrimo rezultatas: [LIST][*]bėgikas su bateliai pavargo daug labiau toje pačioje distancijoje, negu bėdamas basomis.[*]Visų kojos sąnarių devėjimasis buvo daug mažesnis.[*]Raumenų veikimas ir suvartotos energijos kiekis mažesnis ir t.t.
        Tikras maratoninkas siekia rezultatų ir bėga greitai(matyt nelabai suvoki tempus), o sveikata dažniausiai lieka antrame plane. Basamos bėgti dideliu tempu tiesiog neįmanoma. Todėl šiti palyginimai iš vis nelogiški.
        Kai to bėgiko paklausė ar jis sąmoningai deda koją taip, kad bėgant kulnas neliečia žemės, atsakymas bus neigiamas - koja pati tai dedasi.
        Pasakymai "kulnas pats dedasi" rimtesniam bėgikui juoką sukeltų. Profesionalai yra atidirbę savo techniką taip, kad jų bėgimas yra praktiškai tobulas.
        Plius su bėgimu susijusios traumos atsirado nuo kažkur 60 metais praeitam šimtmetį, kada prasidėjo "bėgimo" batelių bumas,
        Gražiai žurnaliūgos sufantazavo . Traumos didėjo ne dėl batelių, o dėl to, kad gerėjo rekordai, intesyvėjo treniruočių krūviai ir t.t.
        padaryti minkščiau geriau, lengivau ir t.t. ( kitaip tariant gražiai padaryti pakuotę )
        Atsiprašant nusipezėjai. Minkščiau geriau, lengviau nėra tas pats kas graži pakuotė. Minkštumo principas veikia lygiai taip pat kaip automobilyje amortizatoriai, t.y. minkšti padai sumažina krūvį žmogaus sanariams, o batelių lengvumas padeda taupyti energiją.

        Aš tau siūlau pasiskaityt ne sensacijų besivaikančių žurnaliūgų blevyzgas, o Lietuvos ir viso pasaulio legendos Piotro Silkino mintis:
        http://lbma.lt/naujienos-190
        Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.05.14, 00:15.

        Comment


          #24
          Toj Valiuko nuorodoje radau ganėtinai logišką komentarą dėl netaisyklingo bėgimo ir bėgimo batelių.

          Running shoes! Running bare-foot, you instinctively land on the front part of your foot, reducing injury. Running on shoes, people tend to pound away on their heels. It's this heel-run that gets you injured, not the shoes.
          Trumpai sakant, jeigu tingi tobulint savo techniką, tai nebėgiok išvis arba bėk basas.
          Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.05.14, 00:51.

          Comment


            #25
            Aš bėgioti nelabai matau reikalo, bet kasdien vakare, jau beveik 10 metų, einu pasivaikščioti. Kokio ilgio mano 'maršrutas' tiksliai nežinau, bet paprastai jį nueinu per 50-60 minučių. Einu gana greitai. Iš pradžių eidavau tik geru oru, bet vėliau pradėjau vaikščioti kasdien, nepriklausomai nuo oro sąlygų ir metų laiko. Sakyčiau, tie kasdieniniai pasivaikščiojimai yra turbūt vienas geresnių dalykų mano gyvenime. Iš vienos pusės sveika fiziškai, iš kitos pusės ėjimas yra labai gera psichologinė terapija. Iš esmės aš visus svarbius sprendimus priimu tų kasdieninių pasivaikščiojimu metu, ir šiaip, einant protas išsigrynina, dingsta neigiamos emocijos.

            Comment


              #26
              Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
              Toj Valiuko nuorodoje radau ganėtinai logišką komentarą dėl netaisyklingo bėgimo ir bėgimo batelių.



              Trumpai sakant, jeigu tingi tobulint savo techniką, tai nebėgiok išvis arba bėk basas.
              Visas reikalas tame, kad bėgimo bateliai ir sudaro prielaida taip bėgti, nes jie yra taip pagaminti. Čia ne technikos reikalas, teisinga technika yra pas kiekvieną žmogų nuo gimimo

              Antra: toji argentiniečių gentis nedalyvauja maratonose, o yra moksliškai įrodyta, kad jie yra ilgiausius atstumus nubėgantys žmonės
              Liekam abu prie savo nuomonės, nes prasidės beprasmis ginčas be galo
              Paskutinis taisė Andrewass; 2011.05.15, 13:41.
              Kairiarankių klubas - Left.lt

              Comment


                #27
                Parašė Andrewass Rodyti pranešimą
                Visas reikalas tame, kad bėgimo bateliai ir sudaro prielaida taip bėgti, nes jie yra taip pagaminti.
                Būtent. Ne kartą bandžiau apsiavęs savo Adidasus bėgt "taisyklingai" - t.y., nededant kulno. Ir ką - nesigauna, nepatogu..

                Comment


                  #28
                  Parašė lencas
                  Šiandien bėgau ilgą atkarpą vien kieta danga (asfaltu) ir stebėjau tai, kaip dedu koją. Niekada nesimokiau taisyklingai ją statyti, tačiau man savaime gaunasi koją statyti ne kulnu, ne priekine pėdos dalimi, o visa pėda. Atsispiriu priekine pėdos dalimi. Reikės pasikonsultuoti su daugiau kompetencijos turinčiais žmonėmis šiuo klausimu. Įdomu ar darau teisingai
                  Koja turi nusileist ant kulno, o kampas tarp pėdos ir žemės turi būt apie 15 laipsnių.
                  Dėl atsispyrimo gerai darai, aš pats turiu problemą šitoj vietoj, nes esu įpratęs atsispirt nuo visos pėdos.

                  Comment


                    #29
                    Dešimt svarbių tiesų apie bėgimą

                    Nieko labai nežinomo, ar netikėto, bet pasiskaityti įdomu.

                    Comment


                      #30
                      Kažkur keturis metus brolis orientacininkas vis bandė priversti nuvažiuoti į varžybas ir prabėgti.

                      Per keturis metus sugebėjo įkalbėti ir dabar bėgioju 5-6 dienas per savaitę po 30-40 min., savaitgaliais daugiau negu valandą.

                      Begu ryte apie 6 val., tad darbe būnu jau žvalus, „išvalyta“ galva.
                      P.

                      Comment


                        #31
                        Parašė vap Rodyti pranešimą
                        Kažkur keturis metus brolis orientacininkas vis bandė priversti nuvažiuoti į varžybas ir prabėgti.

                        Per keturis metus sugebėjo įkalbėti ir dabar bėgioju 5-6 dienas per savaitę po 30-40 min., savaitgaliais daugiau negu valandą.

                        Begu ryte apie 6 val., tad darbe būnu jau žvalus, „išvalyta“ galva.


                        Aš prieš du metus, kai pradėjau bėgiot irgi bandžiau rytais, bet po keliolikos bandymų galutinai įsitikinau, kad nebūsiu "vyturys" ir dabar tik vakarais bėgioju. Va, prieš pusvalandį grįžau: http://www.endomondo.com/workouts/vwyriN5VTEk
                        Beje, kairiajame Neries krante, tarp Mindaugo ir Žaliojo tiltų tupėjo toks visai nemažas tikras gyvas bebras Keli žmonės fotkino telefonais. Šiaip būčiau net nepastebėjęs, bet pro mane bėgantį pravažiavo tėvas su sūnum ir nugirdau jų pokalbį maždaug "žėk, ten tas pats bebras, kur matėm"

                        Comment


                          #32
                          Na, aš kol kas treniruojuosi didindamas ne nubėgtą atstumą, bet laiką, kurį bėgu. Tiksliau, kaip ir rašiau temos pradžioje, dabar stengiuosi pasiekti 30 minučių nepertraukiamo bėgimo. Kol kas su pora 1-2 minučių ėjimo pertraukėlių, per pusvalandį įveikiu ~5 km. Šių metų tikslas Nr.1 - garbingai sudalyvauti Vilniaus maratono mini maratono (4,2 km) rungtyje; tikslas Nr.2 - nubėgti 10 km.

                          Comment


                            #33
                            Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                            Na, aš kol kas treniruojuosi didindamas ne nubėgtą atstumą, bet laiką, kurį bėgu. Tiksliau, kaip ir rašiau temos pradžioje, dabar stengiuosi pasiekti 30 minučių nepertraukiamo bėgimo. Kol kas su pora 1-2 minučių ėjimo pertraukėlių, per pusvalandį įveikiu ~5 km. Šių metų tikslas Nr.1 - garbingai sudalyvauti Vilniaus maratono mini maratono (4,2 km) rungtyje; tikslas Nr.2 - nubėgti 10 km.
                            Labai jau menki tikslai kaip pastoviai bėgiojančiam.

                            Comment


                              #34
                              Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                              Labai jau menki tikslai kaip pastoviai bėgiojančiam.
                              Kam menki, o kam antžmogiški
                              Flickr

                              Comment


                                #35
                                Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
                                Labai jau menki tikslai kaip pastoviai bėgiojančiam.
                                Aš niekur neskubu O ir dar tik pradedantis esu. Ir nenoriu kankintis, aš mėgaujuosi bėgimu, tikslai man ne taip labai ir svarbūs

                                Comment


                                  #36
                                  Anksčiau užsėmiau bėgiojimu pagal kardio programą, o vėliau nutraukiau šį užsiėmimą. Kadangi už lango vasara ir norisi atsigauti po žiemos, mąstau vėl bėgioti, tik nebeprisimenu programos. Vienas mano tikslų - stiprinti širdies veiklą bei ištvermę.

                                  Comment


                                    #37
                                    pradėjau ir aš bėgioti šį savaitgalį, nes metus laiko nesportavau visai, tai labai pasijautė, krepšinio įgūdžių nepraradau, bet vat fizinė forma kritus smarkokai, tai noriu atsigauti nubėgu kol kas apie 3km KTU stadione, bet dar po to atsispaudimų padarau, kaip sakant kompleksiškai darbuojuosi manau tokio plano tikslui pasiekti užteks, o jeigu pavyktų iki kasdieninių 4-5km "datraukt" būtų visai gerai

                                    Comment


                                      #38
                                      Na ką, pirmasis mano "išbėgimas" šiemet buvo balandžio 2 dieną ir nuo to laiko pastoviai bėgiojau, didžiausia pertrauka buvo 7 dienos. Vakar bėgau 35-ąjį kartą. Žiūrim ką rodo mano "Endomondo" statistika:

                                      Total workouts: 35
                                      Total duration: 17h:12m:48s
                                      Total distance: 165.43 km
                                      Trips around the world: 0.004
                                      Trips to the Moon: 0
                                      Average speed: 9.61 km/h
                                      Average pace: 6m:14s
                                      Calories burned: 13319 kcal
                                      Burgers burned: 24
                                      Įdomu, kada pasieksiu bent 0,0001 "Trips to the Moon" atstumą

                                      Pagal savo programą, vakar bėgau 2 kartus po 13 minučių ir 2 minutės ėjimo. Liko vienas "žingsnelis" - 14-1 ir tada pusvalandis be sustojimo Žiauriai džiaugiuosi, kad atradau "Endomondo", daug įdomiau bėgiot, kai gali matyt visą statistiką ir bėgiojimų istoriją.

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė lencas
                                        Geras jausmas, kai nubėgi daugiau/greičiau/lengviau.
                                        Pats antradienį netikėtai sumušiau naują rekordą - nubėgau 20 km. Norėjau po truputį artėti prie tos ribos per visą vasarą, bet gavosi taip, kad kito kelio atgal nebuvo, turėjau bėgt į priekį... bėgau bėgau, o kai parbėgau namo, tai raumenis uch kaip maudė... Manau, kad paliksiu ramybėj šitą rekordą kuriam laikui...
                                        Tikriausiai man pritars dauguma praktikuojančių sportininkų, kad tempą-greitį-atstumą reikia didinti palaipsniui, ne daugiau kaip 1/10 per dieną, antraip... Pats dar būdamas mokinys nieko iš anksto nesiruošęs ėmiau ir nubėgau... virš 11km. Po to kelias dienas kojos kaip akmeninės buvo. Prieš 3 metus vėl tas pats pasikartojo, kai nieko nesiruošęs dviračiu nuvažiavau... apie 70km. Vėl kelias dienas save keikiau.
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          #40
                                          Geriausia didesniam krūviui palaipsnui save pratinti. Netikėtai kuo nors užsiėmus organizmas gautų šoką.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X