Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Didysis Vilnius (Vilnius Urban Area), Vilniaus ribos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė udrius Rodyti pranešimą
    Ghmmm... Žiūriu lenteles ir matau, kad teiginiai "Vilnius auga", "gyventojų skaičius Vilniuje auga" neatitinka teisybės.... augimo nėra nei mieste nei rajone. Įdomiai čia.... Ir nepradėkit vėl legendų, kad gyvena daug neregistruotų.
    533k daugiau uz 532k? daugiau. ka tai reiskia - gyventoju skaicius auga. Kokiais tempais - cia jau kitas klausimas.
    as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.

    Comment


      Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
      as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
      Vienas mano kolega Vilniuje faktiškai nuolat gyvena dar nuo 1998, bet iki šiol prisiregistravęs Varėnoje.

      Comment


        Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
        533k daugiau uz 532k? daugiau. ka tai reiskia - gyventoju skaicius auga. Kokiais tempais - cia jau kitas klausimas.
        as pats ir keli zmones mano draugu rate siemet uzsiregistravom Vilniui po 8-10m gyvenimo jame, todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
        Iš kur toks kategoriškas teiginys? Juolab, kad paneigiantis jūsų pačių patirtį. Kas pasikeitė?
        Viena, ką jaučiame ir savo darbovietėje, tai senka potencialių darbuotojų resursas provincijoje.

        Comment


          todel taip - tai yra legendos, kad gyvena neprisiregistravusiu zmoniu daug, nes daugiau niekas taip nedaro kaip as. Visi atvaziuoja ir iskart registruojasi.
          cia sarkazmas.
          Nemazai draugu dar ir zada registruotis (as kaip ir pradininkas viso sito registravimosi pas mus buvau), nes iesko NT pirkimui. Taip, kad tegul tiki, kad tai legendos (panasu, kad jas kuria ir tiki tie patys asmenys).

          Comment


            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Iš kur toks kategoriškas teiginys? Juolab, kad paneigiantis jūsų pačių patirtį. Kas pasikeitė?
            Viena, ką jaučiame ir savo darbovietėje, tai senka potencialių darbuotojų resursas provincijoje.
            Provincijoje su darbuotojais aplamai yra tragiška situacija. Kas kad bedarbystė didelė, kai:
            1) Didelė dalis netinkami jokiam darbui (žalingo įpročiai, nulinė atsakomybė, įprotis gyventi iš pašalpų.
            2) Vyraujantis išsilavinimas - ne aukščiau vidutinio (nei profesinio, nei aukštojo).
            3) Prisiklausę apie tūkstantinius atlyginimus už Lietuvos ribų dirbti už 500 € neina savo kaime / miestelyje. Ką jau kalbėt apie MMA.
            4) Didžioji dalis turinčių bet kokią galimybę bėga iš provincijos į užsienį ar bent jau į didžiuosius Lietuvos miestus.


            Vilniuj registruotis ima tie, kurie mąsto į ateitį ir jaučia, kad Vilniuj liks ir kurs šeimas: darželių klausimas viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pradedant kurti šeima imama greitai registruotis. Tačiau iki šiol labai daug žinau neprisiregistravusių sostinėje, bet save laikančių vilniečiais. Vienas iš argumentų - aš ką kvailas už draudimą mokėt dvigubai?

            Comment


              Man tas draudimo diferencijavimas yra keisčiausias dalykas, kad niekas jo iki šiol neapskundė. Draudimas yra privalomas ir nuo jo nepabėgsi, tai jeigu tu nepabėgsi, tai Vilniuje ir įkalam dar didesnį, nes juk nepabėgs vilniečiai, o tai virš 500 000 potencialių klientų. Toks pasipinigavimas iš Vilniaus atima apie 100 000 (pagal ligonių kasas) potencialių mokesčių mokėtojų, kurie faktiškai gyvena Vilniuje. Mero vietoje kelčiau šitą klausimą.
              Aš neliūdnas - aš blaivus

              Comment


                Parašė geriantis Rodyti pranešimą
                Man tas draudimo diferencijavimas yra keisčiausias dalykas, kad niekas jo iki šiol neapskundė. Draudimas yra privalomas ir nuo jo nepabėgsi, tai jeigu tu nepabėgsi, tai Vilniuje ir įkalam dar didesnį, nes juk nepabėgs vilniečiai, o tai virš 500 000 potencialių klientų. Toks pasipinigavimas iš Vilniaus atima apie 100 000 (pagal ligonių kasas) potencialių mokesčių mokėtojų, kurie faktiškai gyvena Vilniuje. Mero vietoje kelčiau šitą klausimą.
                nukrypstam nuo temos.
                Draudimo kaina yra sudaroma pagal kliento rizikos score'a, jame (tarp daugelio kitu kategoriju) yra ir gyvenama vieta (tik sitoj vietoj, man regis ima info is GRT). Paprasta ekonometrija.

                As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.

                Comment


                  Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
                  nukrypstam nuo temos.
                  Draudimo kaina yra sudaroma pagal kliento rizikos score'a, jame (tarp daugelio kitu kategoriju) yra ir gyvenama vieta (tik sitoj vietoj, man regis ima info is GRT). Paprasta ekonometrija.

                  As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.
                  Taip aš irgi taip galvoju, kad turėtų diferencijuoti miesto teikiamų paslaugų kainas. Tam būtų galima Vilniečio korteles perdaryti į vardines, priristi prie gyvenamosios vietos registro ir kainas taikyti skirtingai. Geri pavyzdžiai Talinas, Kopenhaga.

                  Vilniečiams ir ne Vilniečiams pvz taikyti skirtingas viešojo transporto kainas, skirtingas automobilio parkavimo kainas ir t.t. Tai yra taikyti skirtingą kainodarą savivaldybėms teikiamoms paslaugoms. Šiuo metu tik dėl darželių yra aktualu prisiregistruoti Vilniuje.

                  O kad Vilniuje pilna neregistruotų tai tikrai. Visi mano draugai, neaugę Vilniuje (tame tarpe ir žmona), kol neįsigijo NT Vilniuje, buvo registruoti pas tėvus. Ir taip kokius 8-10 metų Vilniuje gyveno.

                  Vien studentų yra koks 20-30 k ne Vilniečių, bet čia gyvenančių.

                  Comment


                    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
                    nukrypstam nuo temos.


                    As manau, kad reiketu susiet kazkokias nuolaidas studentam su prisiregistravimu Vilniui, na, kad ir tam paciam viesajam transportui.
                    Elementarus Talino pavyzdys, kur miestiečiam VT nekainuoja. Tiesa, jei gerai suprantu, tai nekainuoja ir studentams, nebūtinai deklaravusiems gyv. vt. Taline.

                    Tačiau ar studentai sumoka pakankamai daug mokesčių, kad reikėtų dėl 3-4 metų juos priregistruot Vilniuje?

                    Comment


                      Parašė RoNNeR Rodyti pranešimą
                      Elementarus Talino pavyzdys, kur miestiečiam VT nekainuoja. Tiesa, jei gerai suprantu, tai nekainuoja ir studentams, nebūtinai deklaravusiems gyv. vt. Taline.

                      Tačiau ar studentai sumoka pakankamai daug mokesčių, kad reikėtų dėl 3-4 metų juos priregistruot Vilniuje?
                      GPM perskirsto valstybė savivaldybėms pagal gyventojų skaičių deja nepriklausomai nuo to kiek jie mokesčių sumoka

                      Comment


                        Na kaip, aš matau tarp 2001 ir 2017 minus 8668. Tai jei čia augimas tai ką aš žinau...

                        Comment


                          Neauga, bet ir nekrenta. Palyginkit su Ryga, Kaunu, Klaipėda.

                          Comment


                            Parašė udrius Rodyti pranešimą
                            Na kaip, aš matau tarp 2001 ir 2017 minus 8668. Tai jei čia augimas tai ką aš žinau...
                            O jeigu lyginti su 1989, Vilniuje bus dar didesnis gyventojų sumažėjimas. O jeigu lyginti su 1900 - ženklus padidėjimas.

                            Comment


                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Pilaitė buvo planuota kaip labai didelis mikrorajonas, net su tramvajumi iki oro uosto.
                              Įdomu sužinot iš kur šitas žemėlapis? Gal yra ir likusiom dviem linijom?
                              100 minčių – miestai, transportas ir idėjos

                              Comment


                                Parašė udrius Rodyti pranešimą
                                Na kaip, aš matau tarp 2001 ir 2017 minus 8668. Tai jei čia augimas tai ką aš žinau...
                                Bet butų pastatyta, tai vos ne 20% kiekio per pastaruosius 20 metų, senų praktiškai nenugriauta.
                                Tai ar visi gyvena po vieną, ar krūvos tuščių butų, ar krūvos gyventojų, kurių nėra statistikoj?

                                Comment


                                  Vilnius auga: per metus – 7,5 tūkst. daugiau gyventojų
                                  Labiausiai „išaugęs“ Vilniaus rajonas – Verkiai. Jame per 2016 metus savo gyvenamąją vietą deklaravo 1 655 gyventojai. Kiti labiausiai augantys sostinės rajonai – Naujoji Vilnia, Pašilaičiai, Antakalnis. Juose per metus – net apie tūkstančiu gyventojų daugiau.

                                  Šiuo metu Vilniuje savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau kaip pusė milijono gyventojų – 574 tūkst. 221, nors prie sostinės sveikatos įstaigų „prisirašiusių“ skaičius gerokai didesnis – 622 543 žmonės.

                                  Vadinasi, yra dar daugiau nei 48 tūkst. gyventojų, kurie savo gyvenamąją vietą deklaravę kituose miestuose, nors faktiškai gyvena Vilniuje. Jeigu visi šie gyventojai prisideklaruotų Vilniuje, į miesto biudžetą per metus “įplauktų” apie 17 mln. Eur. Už tokią sumą Vilnius galėtų pastatyti apie 8 modulinius darželius, kuriuose sutilptų apie 1 600 mažųjų vilniečių!

                                  Jūsų GPM dalis atiteks Vilniaus miestui, jei deklaruosite savo gyvenamą vietą sostinėje. Primename, kad dabar tai padaryti – daug paprasčiau. Visus atsakymus rasite čia: www.vilnius.lt/deklaravimas
                                  www.vilnius.lt/index.php?3844737039
                                  p.s. geriausias skatinimas prisiregistruoti būtų per visuomeninio transporto ilgalaikę lengvatą, pvz.: kokių 25%.
                                  Tuo pačiu paskatintų naudotis visuomeniniu transportu.
                                  Nepirk iš Decathlon, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, Volfas Eng, Procter & Gamble / Gillette
                                  Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
                                  [url]https://youtu.be/9u_6BFmkOuQ?t=3868[/url]

                                  Comment


                                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                                    Vilnius auga: per metus – 7,5 tūkst. daugiau gyventojų
                                    Pavadinimas ir straipsnis kažin ar turi ką bendra. Jei Vilniuje gyvenamą vietą deklaravo 7.5 tūkst. gyventojų, tai dar nereiškia, kad tiek ir gyventojų skaičius padidėjo, galėjo tuo pat metu 10 tūkst. gyventojų išsiregistruoti ir gautus, kad gyventojų skaičius mažėjo, o ne didėjo. Bet reikia manyti, kad čia turima omeny, kad per 2016-uosius Vilniuje 7500 gyventojų prisiregistravo daugiau, nei jų išsiregistravo. Tik tai vistiek dar nereiškia, kad tiek gyventojų ir padaugėjo, nes reikia dar paskaičiuoti kiek jų gimė ir kiek mirė. Įdomu būtų pamatyti tikruosius skaičius ir tikrąsias tendencijas. Kažkur buvo rašyta, kad berods kas trečias vaikas gimsta Vilniuje, tai būtų dar labai įdomu pažiūrėti emigracijos palyginimą Vilniuje ir provincijoje gimusių žmonių, turiu tokį įtarimą, kad Vilniuje gimus ir augus emigruoti į užsienį tikimybė yra daug mažesnė.

                                    Comment


                                      Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                                      Statistikos departamentas sausio 11 d. paskelbė preliminarius duomenis.

                                      Didžiausi Lietuvos miestai.
                                      (Paspaudus - visų miestų statistika)
                                      Atvaizdas
                                      Oficialiai Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičus yra 574.221, tačiau miesto gydymo įstaigose yra registruoti 622.543 asmenys.
                                      Tai reiškia, kad 48.000 gyventojų faktiškai gyvena Vilniuje, tačiau nėra čia deklaravę savo gyvenamosios vietos.
                                      Jeigu jie prisdeklaruotų Vilniuje, į miesto biudžetą esą įplauktų per metus apie 17 mln. Eur, skaičiuoja savivaldybė.


                                      Plačiau: http://vz.lt/verslo-aplinka/2017/01/...#ixzz4X8vXnEBV

                                      Kodėl taip stipriai skiriasi Statistikos departamento ir VMS duomenys dėl gyventojú skaičiaus Vilniuje?

                                      Comment


                                        Parašė Brokeris Rodyti pranešimą
                                        Oficialiai Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų skaičus yra 574.221, tačiau miesto gydymo įstaigose yra registruoti 622.543 asmenys.
                                        Tai reiškia, kad 48.000 gyventojų faktiškai gyvena Vilniuje, tačiau nėra čia deklaravę savo gyvenamosios vietos.
                                        Tai visiškai nereiškia, kad tie žmonės gyvena Vilniuje. Nenustebsiu jeigu didelė dalis Lentvario gyventojų registruoti pas gydytojus Vilniuje. Tas pats turbūt ir su Vieviu. Rūdiškių ir Pabradės gyventojams irgi turbūt patogiau pas gydytojus registruotis Vilniuje, jau nekalbu apie išsikėlusius į Riešę, Avižienius, Salininkus ir t.t.
                                        Beje aš pats ilgą laiką nuo studijų laikų buvau prirašytas prie Vilniaus gydytojos nors Vilniuje ir negyvenau, o persiregistravau į artimesniąją poliklinika tik kai teko kreiptis dėl ligos.
                                        Paskutinis taisė lietus; 2017.01.29, 12:10.

                                        Comment


                                          Įdomu ar į tą skaičių(48 000) įskaičiuojamos ir Santariškėse besigydantys, nes ten juk yra skyriai, kuriuose gydosi žmonės iš visos Lietuvos.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X