Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

"Prisma" - naujas prekybos tinklas Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė qwe Rodyti pranešimą
    Na kaip bebūtų vistiek negaliu nesijuokt rusų kalba - blogis, anglų kalba - gėris!
    taip ir matau kaip užsieniečiai tarpusavyje kalba: -tu žinai, kad Lietuvoje galima susišnekėti rusiškai? - o ne, jie tokie atsilikėliai postsovietikai!!!
    Aš nesakau, kad kažkokia kalba savaime - blogis, o kažkokia - gėris. Išmok suprasti kontekstą, jei žinai tokį žodį.
    Kalbinė aplinka - tai ir šalies įvaizdžio dalis, nori tu ar nenori. Net iš tų pačių baltarusių ir rusų pusės daugiau pagarbos yra toms šalims, kurios nesilanksto prieš juos kaip tarnaitės. Matyt todėl ir laiko Lietuvą savo "artimu užsieniu", nes jaučiasi čia kaip namie dėl to, kad qwe patinka kaip kasininkai rusiškai šneka.

    Comment


      Parašė oranger Rodyti pranešimą
      Kalbinė aplinka - tai ir šalies įvaizdžio dalis, nori tu ar nenori. Net iš tų pačių baltarusių ir rusų pusės daugiau pagarbos yra toms šalims, kurios nesilanksto prieš juos kaip tarnaitės. Matyt todėl ir laiko Lietuvą savo "artimu užsieniu", nes jaučiasi čia kaip namie dėl to, kad qwe patinka kaip kasininkai rusiškai šneka.
      Būtent! Ir man teko tai patirti, kai priėjo pasiteirauti rusiškai kaip nuvykti nuo centro iki stoties, kai pasakiau, kad rusiškai nesuprantu, bet moku angliškai, susiraukė ir suburbėję kažką palei nosį nuėjo. Nei: nieko tokio, ačiū už pagalbą, nei geros dienos, nieko.
      Kadangi panaši situacija man su rusakalbiais nutikę ne kartą, dėl to esu apie juos susidaręs panašią nuomonę, kokia tavo. Ir dar - manau rusai, baltarusiai yra nenuoširdūs, pikti, neasocialūs žmonės.
      Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:28.
      www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

      Comment


        Parašė Gnoss Rodyti pranešimą
        Aš Žirmūnų žiedo "IKI" ..............
        "Minske"
        Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

        Comment


          Parašė amiko Rodyti pranešimą
          Būtent! Ir man teko tai patirti, kai priėjo pasiteirauti rusiškai kaip nuvykti nuo centro iki stoties, kai pasakiau, kad rusiškai nesuprantu, bet moku angliškai, susiraukė ir suburbėję kažką palei nosį nuėjo. Nei: nieko tokio, ačiū už pagalbą, nei geros dienos, nieko.
          Kadangi panaši situacija man su rusakalbiais nutikę ne kartą, dėl to esu apie juos susidaręs panašią nuomonę, kokia tavo. Ir dar - manau rusai, baltarusiai yra nenuoširdūs, pikti, neasocialūs žmonės.
          Trūksta mandagumo, čia faktas. Vakariečiai bent dažniausiai paklausia ar moki jų kalbą?

          Comment


            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Trūksta mandagumo, čia faktas. Vakariečiai bent dažniausiai paklausia ar moki jų kalbą?
            Va va, čia priminei man irgi: vakariečiai priėję pirmiausia pasisveikina, tada paklausia ar moki angliškai, tada klausia. Rusai, baltarusiai, ukrainai prieina ir iškart rusiškai klausia: pasakykite, kaip nueiti iki ten ir ten...
            Beje, reikia pasakyti, kad ir lietuviai elgiasi vis dar prorusiškai: svetimame mieste lietuviai elgiasi taip:
            Jei vyresnis prie manęs prieina, tai iškart - gal žinai kaip...
            Jaunesnis priėjęs - ar galite pasakyti...

            Kažkodėl lietuviai nelinkę pirmiau pasisveikinti ar bent jau pasakyti „atsiprašau", kas yra mandagumo ir kultūros dalykai.

            Anglai tokius vadina impolite - nemandagus. O jei dar pasišakoji savo pragertu ar neišauklėtu proteliu - tai dar ir rude - grubus.
            Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

            Comment


              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Aš nesakau, kad kažkokia kalba savaime - blogis, o kažkokia - gėris. Išmok suprasti kontekstą, jei žinai tokį žodį.
              Kalbinė aplinka - tai ir šalies įvaizdžio dalis, nori tu ar nenori. Net iš tų pačių baltarusių ir rusų pusės daugiau pagarbos yra toms šalims, kurios nesilanksto prieš juos kaip tarnaitės. Matyt todėl ir laiko Lietuvą savo "artimu užsieniu", nes jaučiasi čia kaip namie dėl to, kad qwe patinka kaip kasininkai rusiškai šneka.
              nemokink tėvo... kaip sakoma
              aiškini man kažką apie kontekstą ir poto pezėt pradedi apie tai jog man "patinka kaip kasininkai rusiškai šneka" tu čia šitą turbūt iš konteksto sugalvojai? Tu gi aiškiai sakai, kad jei skelbime būtų minima anglų kalba, tada viskas būtų gerai, o jei rusų - negerai. O jei tai būtų kiniečių kalba? Arba ukrainiečių?
              Man šiaip apskritai, kaip jau minėjau, keista, kad kasininkui prekybcentryje kaip reikalavimas yra užsienio kalba. Ir dar keista, kad yra žmonių kurie nepatenkinti, kad ta reikalaujama kalba yra rusų, bet jei tai būtų anglų kalba jiem tai nesukeltų neigiamų emocijų.

              Comment


                Šiais laikais, kai taip sunku rasti darbą, manau, jog nėra didelių problemų užsiprašyt vienos ar kitos užsienio kalbos. Rusų kalba kalba nemažai žmonių, o norinčių dirbti vistiek bus daug - tai kodėl nepaprašyti??? Pasakykit man nors vieną priežastį, kodėl taip neturėtų būti? Kokį darbuotoją už tą pačią kainą pasirinktumėt: kalbantį rusiškai, angliškai ir lietuviškai, ar tik lietuviškai, ir čiut čiut suveblenantį "ja ja charašo, bai bai"?

                Comment


                  Parašė Magician Rodyti pranešimą
                  Šiais laikais, kai taip sunku rasti darbą, manau, jog nėra didelių problemų užsiprašyt vienos ar kitos užsienio kalbos. Rusų kalba kalba nemažai žmonių, o norinčių dirbti vistiek bus daug - tai kodėl nepaprašyti??? Pasakykit man nors vieną priežastį, kodėl taip neturėtų būti? Kokį darbuotoją už tą pačią kainą pasirinktumėt: kalbantį rusiškai, angliškai ir lietuviškai, ar tik lietuviškai, ir čiut čiut suveblenantį "ja ja charašo, bai bai"?
                  Neturėtų būti, nes konkurentai to nereikalauja. Jei šitie reikalauja, tada alga turi būti didesnė.
                  Rusų? Kam ta rusų Kaune?

                  Žmogų rinktis reikia ne pagal kalbų mokėjimą, kai tiesiogiai darbe jam tos kalbos reikia labai retai, bet sąžiningą ir gerai dirbantį.
                  Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                    Reikalavimai: sąžiningas, mielas, gražių akių, sukalbamo būdo, mėgsta vaikus
                    Su tokiais reikalavimais visi nesunkiai galėtų pasivadinti svajonių darbuotojais - tai užtenka tik pasakyti. O jau imti visus iš eilės ir po to apmokinti - ne tik varginantis, bet ir brangus ir daug laiko suryjantis darbas, ypač, kai darbuotojų reikia dabar, o ne po poros mėnesių.

                    Comment


                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      žinoma ne, nes anglų kalba yra tarptautinė...
                      turbūt tau malonu kai Lietuva asocijuojama su buvusiomis sovietinėmis respublikomis, kur galima laisvai susikalbėti rusiškai...
                      O jeigu reikalaujama mokėti pvz. vokiečių kalbą, ji irgi ne tarptautinė.
                      Nemanau, kad kalbėjimas bet kokia užsienio kalba yra nusižeminimas prieš užsieniečius. Netgi atvirkščiai, parodymas, kad esi aukščiau, jei moki kalbas. Panašiai kaip ir su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais, į kuriuos pagarbiau žiūrim, į tuos kurie bando kalbėti lietuviškai, ar kalba tik užsienio kalba?
                      Paskutinis taisė Lettered; 2010.12.16, 18:19.
                      Flickr

                      Comment


                        Parašė Magician Rodyti pranešimą
                        Su tokiais reikalavimais visi nesunkiai galėtų pasivadinti svajonių darbuotojais - tai užtenka tik pasakyti. O jau imti visus iš eilės ir po to apmokinti - ne tik varginantis, bet ir brangus ir daug laiko suryjantis darbas, ypač, kai darbuotojų reikia dabar, o ne po poros mėnesių.
                        Bet kasininką priimti į darbą tik dėl to, kad jis moka rusų kalbą, o kitą atmesti yra kvaila. Tokiu būdu atrenkami darbuotojai tik teoriniu atrinkimo būdu - kai atitinka daugiau reikalavimų... Tuo Lietuvos darbdaviai ir skiriasi nuo vakarų, kur didžiausią svarumą turi pokalbis su darbdaviu, kada pamatai, ar darbuotojas sąžiningas, ar mąstantis, pamatai jo charakterį... Juk būtent šie faktoriai yra lemiami darbuose, kur žmogus daugiausia bendrauja su klientais. Čia gi ne darbas biure, kur reikalingos užsienio kalbos.
                        Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                        Comment


                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                          O jeigu reikalaujama mokėti pvz. vokiečių kalbą, ji irgi ne tarptautinė.
                          Nemanau, kad kalbėjimas bet kokia užsienio kalba yra nusižeminimas prieš užsieniečius. Netgi atvirkščiai, parodymas, kad esi aukščiau. Panašiai kaip ir su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais, į kuriuos pagarbiau žiūrim, į tuos kurie bando kalbėti lietuviškai, ar kalba tik užsienio kalba?
                          Na, man kilo keli esminiai klausimai:
                          1. Kodėl rusų? Juk Kaune mažai kas ja bendrauja.
                          2. Koks atlyginimas? Juk esant tokiam reikalavimui jis turi būti didesnis.
                          Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
                          www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                          Comment


                            Parašė amiko Rodyti pranešimą
                            Na, man kilo keli esminiai klausimai:
                            1. Kodėl rusų? Juk Kaune mažai kas ja bendrauja.
                            2. Koks atlyginimas? Juk esant tokiam reikalavimui jis turi būti didesnis.
                            O man kyla klausimas, o kokia kalba Kaune daug kas bendrauja? Be lietuvių žinoma

                            Comment


                              Parašė qwe Rodyti pranešimą
                              O man kyla klausimas, o kokia kalba Kaune daug kas bendrauja? Be lietuvių žinoma
                              Po „Ryanair" atėjimo angliškai kalbančių išgirstu daug dažniau. Ypatingai medicinos universitete studijuojančių.
                              Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
                              www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                              Comment


                                Parašė amiko Rodyti pranešimą
                                Po „Ryanair" atėjimo angliškai kalbančių išgirstu daug dažniau. Ypatingai medicinos universitete studijuojančių.
                                Na, kad po rynairo padaugėjo užsieniečių tas tikra tiesa, bet kaip objektyviai pamatuot ar daugiau angliškai kalba ar rusiškai ar dar kokia kalba? Nemanau jog yra būdų. Objektyvių būdų, o ne "aš girdžiu"
                                Na, o studijuojantys medicinos universitete galėtų ir lietuviškai pramokt bent minimaliai

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  O jeigu reikalaujama mokėti pvz. vokiečių kalbą, ji irgi ne tarptautinė.
                                  Nemanau, kad kalbėjimas bet kokia užsienio kalba yra nusižeminimas prieš užsieniečius. Netgi atvirkščiai, parodymas, kad esi aukščiau, jei moki kalbas. Panašiai kaip ir su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais, į kuriuos pagarbiau žiūrim, į tuos kurie bando kalbėti lietuviškai, ar kalba tik užsienio kalba?
                                  Amiko klausė - kodėl tada nurodyta tik VIENA, būtent rusų kalba? Niekas iki šiol negali atsakyti į jo klausimą, o užsiima spekuliacijomis apie kalbų žinojimo naudą APSKRITAI...

                                  Čia tas pats kai žaidžiant LT rinktinėj kažkur išvykoje, berods Ispanijoje, arenoje paleido rusišką dainą "kalinka-malinka", sakytumėt, kad visos dainos yra gražios ir apskritai - kuo daugiau žinai dainų - tuo geriau..


                                  Parašė qwe Rodyti pranešimą
                                  Tu gi aiškiai sakai, kad jei skelbime būtų minima anglų kalba, tada viskas būtų gerai, o jei rusų - negerai. O jei tai būtų kiniečių kalba? Arba ukrainiečių?
                                  Taip pat pagalvočiau, kad jiems kažkas su galva negerai...
                                  Paskutinis taisė oranger; 2010.12.16, 19:16.

                                  Comment


                                    Kuo labiau mažint rusų kalbos reikalingumą ir naudojimą Lietuvoje!!! Nusibodo, kai Vilniuje dažnai prieina žmogus (matosi, kad vietinis) ir pradeda rusiškai klausti. Aš tada atšaunu: "Lietuviškai galite" (nors ir ne idealiai, bet moku rusų). Ir ką jūs manot, puikiausiai paklausia lietuviškai. Nusibodo, jokios pagarbos. Vis dar galvoja, kad čia kažkokia Rusija. Ir taip visus kartus buvo kiek klausė.

                                    P.s. Bet šiaip manau, kad kuo daugiau kalbų moki, tuo geriau
                                    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                                    Comment


                                      Apsilankiau ir as, jie ne per daug apsvietimo paskaiciavo prekybos salei? Bent jau mano akims nelabai malonu ir daznai sis faktas gali nulemti tai, kad nesilankysiu ten 50/50 situacijose.

                                      Comment


                                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                                        Apsilankiau ir as, jie ne per daug apsvuetimo paskaiciavo prekybos salei? Bent jau mano akims nelabai malonu ir daznai sis faktas gali nulemti tai, kad nesilankysiu ten 50/50 situacijose.
                                        O mano akys gana greitai priprato. Keista, bet Vilniaus „Prismoje" man atrodė per šviesu, o šioje - normaliai. Kai po to nuėjau į šalia esančią „Maximą", pasijutau lyg skylėje, oloje, tunelyje - labai tamsu.
                                        Paskutinis taisė Ametistas; 2010.12.18, 17:29.
                                        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                                        Comment


                                          /\ būtent, būtent šitas apšvietimas lemia, kad jeigu reikia pasivaikščioti ilgiau po parduotuvę, aš renkuosi prismą ir tik ją, nes po maximos man visą vakarą skauda akis, o prismoje jokio diskomforto nejaučiu net po darbo, temiegojęs kelias valandas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X