Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Fotografijų spauda

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Fotografijų spauda

    Sveiki. Nors visos nuotraukos atsiradus skaitmeniniams fotoaparatams persikėlė tik į virtualią erdvę, visgi foto laboratorijos, popierinės nuotraukos neišnyko. Viliuosi, kad šiame forume rasis žinovų. Man kaip visiškai nesigaudančiam, atsakykit prašau į šiuos klausimus:
    • Koks gerai atspausdintų ant gero popieriaus nuotraukų ilgaamžiškumas?
    • Kaip saugiausiai laikyti nuotraukas, kad išliktų kuo ilgiau?
    • Kokia medžiaga ilgaamžiškiausia.
    kk3

    #2
    Parašė Haski Rodyti pranešimą
    Sveiki. Nors visos nuotraukos atsiradus skaitmeniniams fotoaparatams persikėlė tik į virtualią erdvę, visgi foto laboratorijos, popierinės nuotraukos neišnyko. Viliuosi, kad šiame forume rasis žinovų. Man kaip visiškai nesigaudančiam, atsakykit prašau į šiuos klausimus:
    • Koks gerai atspausdintų ant gero popieriaus nuotraukų ilgaamžiškumas?
    • Kaip saugiausiai laikyti nuotraukas, kad išliktų kuo ilgiau?
    • Kokia medžiaga ilgaamžiškiausia.
    • Juodai baltos nuotraukos sidabro emulsijos pagrindu išsilaikė nuo fotografijos išradimo pradžios XIX amžiuje.
    • Spalvotos tarybinės (SVEMA) išblunka per metus ar dvejus.
    • Spalvotos vakarietiškos Agfa, Kodak, Fuji mano albumuose laikosi jau 30 metų. Saulės šviesoje išblunka per kelis metus.
    • Ilgaamžiškiausia senovinio proceso sidabro pagrindu juodai-balta fotografija.

    Comment


      #3
      Parašė J.U. Rodyti pranešimą
      • Ilgaamžiškiausia senovinio proceso sidabro pagrindu juodai-balta fotografija.
      O ši išsilaiko saulės šviesoje?

      Comment


        #4
        Parašė digital Rodyti pranešimą
        O ši išsilaiko saulės šviesoje?
        Vaizdas išsilaiko, bet pagelsta popierius.
        Paskutinis taisė J.U.; 2016.01.20, 10:59.

        Comment


          #5
          Bet tikriausiai sidabro emulsijos technika išliko tik fotoentuziastų rankose?
          kk3

          Comment


            #6
            Parašė Haski Rodyti pranešimą
            Bet tikriausiai sidabro emulsijos technika išliko tik fotoentuziastų rankose?
            Tai čia jau taip. Madžiagos smarkiai pabrango atsiradus skaitmeninei, matyt dėl mažos gamybos apimties. Tačiau dar yra. Aš vis galvojau dar kada nors užsiimti, liko ir juostinių aparatų, geros optikos didintuvui ir netgi pats čekiškas dar nė neišpakuotas didintuvas Meopta guli sandėly. Matyt jau nebepanaudosiu.

            Comment


              #7
              Parašė digital Rodyti pranešimą
              O ši išsilaiko saulės šviesoje?
              P.S.
              Štai nuotrauka iš seno šeimos albumo, fotografuota 1901 metais. Kaip matome, niekas neišblukę, tik aptrinta.

              http://silver.ring.lt/tif/tif1.jpg

              Kita nuotraukos pusė, nugarėlė:

              http://silver.ring.lt/tif/tif2.jpg

              Comment

              Working...
              X