Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Buto nuoma

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Buto nuoma

    Kaip optimaliai išnuomoti butą? Kaip garantuoti, kad klientas mokės visus mokesčius? Kaip neatiduoti "liūto" dalies NT agentūrai?
    Reikalingi patarimai, pasidalinimai patirtimi. Ačiū.

    #2
    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    Kaip optimaliai išnuomoti butą? Kaip garantuoti, kad klientas mokės visus mokesčius? Kaip neatiduoti "liūto" dalies NT agentūrai?
    Reikalingi patarimai, pasidalinimai patirtimi. Ačiū.
    Sutarties reikia ir viskas. O "liūto" dalies tai tikrai jokiai agentūrai (nu, normaliai agentūrai) neatiduosi, nes už surastus nuomininkus agentūra paprastai ima vieno mėnesio nuomos sumos komisinius ir viskas. Ir tai tuos komisinius dažniausiai sumoka nuomininkas. Bet, esant tokiai situacijai butų nuomos rinkoje, nemanau, jog reikia kreiptis į agentūrą.

    Nebent tavo butas yra kokių 300 kvadratų, afigienai įrengtas ir tu nori už jį gaut kokius 3000 Lt/mėn. Tada tai jo, agentūra padėtų.
    Paskutinis taisė Valiukas; 2008.02.11, 14:00.

    Comment


      #3
      Parašė liutass Rodyti pranešimą
      Kaip optimaliai išnuomoti butą? Kaip garantuoti, kad klientas mokės visus mokesčius? Kaip neatiduoti "liūto" dalies NT agentūrai?
      Reikalingi patarimai, pasidalinimai patirtimi. Ačiū.
      Jei trumpai ir aiškiai - sutartis. Jei nori kokių nors papildomų garantijų, gali sutartį tvirtint notariškai... Bet už tai turėsi nuleist kainą...

      Jei nenori nieko aukoti agentūrai, gali iškelt sąlygą, kad Tu nori gaut tiek ir tiek KIEKVIENĄ mėn, o jie gali imt papildomai. Kitas variantas - reklamuotis pačiam... Laikui imlus darbas, bet jei gerai moki ruošti "parduodančius" tekstus - atsiperkantis...

      Čia iš patirties...

      Comment


        #4
        Bet jei pasirašai sutartį, tai reikia valstybei mokėti mokesčius, nes iškilus teisminiam ginčui gali pasirodyti, kad tu nuomavai butą gaudamas pajamas, bet nemokėjai mokesčių. Ar kaip?

        Comment


          #5
          Tai, kad lyg ir nelabai.. kažką esu girdėjęs, kad sutartis neįpareigoja mokėt mokesčių, tačiau turi teisinę galią išieškot iš nuomininkų nesumokėtų pinigų ar iškeldint juos ir pan. Nors galvos neguldau, kad būtent taip ir yra.. Reikia teisininkų pasiklaust.

          Comment


            #6
            http://www.sutartys.lt/

            Comment


              #7
              Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
              Tai, kad lyg ir nelabai.. kažką esu girdėjęs, kad sutartis neįpareigoja mokėt mokesčių, tačiau turi teisinę galią išieškot iš nuomininkų nesumokėtų pinigų ar iškeldint juos ir pan. Nors galvos neguldau, kad būtent taip ir yra.. Reikia teisininkų pasiklaust.
              Pati sutartis mokesčių mokėti neįpareigoja, bet buto nuoma yra papildomos pajamos ne iš pagrindinės veiklos, todėl jos yra apmokestintos.
              O jei sutartį sudarau su NT agentūra. Kas atsako, jei nuomininkas nemoka mokesčių, sugadina turtą ir pan.?

              Comment


                #8
                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                Pati sutartis mokesčių mokėti neįpareigoja, bet buto nuoma yra papildomos pajamos ne iš pagrindinės veiklos, todėl jos yra apmokestintos.
                Nu jo, tavo tiesa.. Tuomet visgi turbūt tau reikėtų susimokėt 15 proc. GPM, arba verslo liudijimą pirkt, kad galėtum verstis nuomos veikla...

                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                O jei sutartį sudarau su NT agentūra. Kas atsako, jei nuomininkas nemoka mokesčių, sugadina turtą ir pan.?
                Jei su "tradicine" nekilnojamojo turto agentūra, tai ji tau tik nuomininką suras ir tavo sutartis su agentūra bus tik kaip su tarpininku, o su nuomotoju vistiek pats pasirašinėsi. Nebent kreiptumeisi į kokią nors specializuotą "nuomos agentūrą", tačiau nežinau kokiu principu jos dirba.

                Comment


                  #9
                  Aha, tai NT agentūra padeda tik surasti klientą ir už tai paima vienkartinį mokestį?
                  Aš maniau, kad ima procentą nuo mėnesinės įmokos. Sudaro sutartį su manim dėl nuomos, komisinių ir pan., taip pat sudaro sutartį su nuomininku (jis gi ateina į NT agentūra ior nuoojasi iš jos, bet ne iš manęs) dėl mokesčių mokėjimo ir kitų dalykų.

                  Comment


                    #10
                    Aš tai naudoju normaliai surašytą sutartį be jokių notarų. Iš patirties galiu pasakyti, kad imk avansą už kuo daugiau mėnesių į priekį (2-3 mėn), kad atsiskaitant už einamąjį mėnesį, dar turėtum bent vieno - dviejų mėn. įmoką į priekį iš kurios galėtum padengti nuostolius. O visi tie notarai ir agentūros, tai tik laiko gaišimas, jei nesąžiningi nuomotojai.

                    Galėčiau įmesti pavyzdį pasiskaitymui, bet kažkodėl neduoda prikabinti failo, arba kažko aš čia nemoku.
                    gera gyventi gerai

                    Comment


                      #11
                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      Aha, tai NT agentūra padeda tik surasti klientą ir už tai paima vienkartinį mokestį?
                      Aš maniau, kad ima procentą nuo mėnesinės įmokos. Sudaro sutartį su manim dėl nuomos, komisinių ir pan., taip pat sudaro sutartį su nuomininku (jis gi ateina į NT agentūra ior nuoojasi iš jos, bet ne iš manęs) dėl mokesčių mokėjimo ir kitų dalykų.
                      Tai kaip sakiau, tokios agentūros kaip Ober-haus, InReal, ReMax ir t.t. dirba pagal mano aprašytą principą. Galbūt (tiksliai nežinau) yra ir kažkokios "nuomos" agentūros, kurios dirba pagal tai, kaip čia aprašei.. bet čia jau tikrai nežinau kaip ten vyksta.

                      Comment


                        #12
                        Parašė Kema Rodyti pranešimą
                        Aš tai naudoju normaliai surašytą sutartį be jokių notarų. Iš patirties galiu pasakyti, kad imk avansą už kuo daugiau mėnesių į priekį (2-3 mėn), kad atsiskaitant už einamąjį mėnesį, dar turėtum bent vieno - dviejų mėn. įmoką į priekį iš kurios galėtum padengti nuostolius. O visi tie notarai ir agentūros, tai tik laiko gaišimas, jei nesąžiningi nuomotojai.

                        Galėčiau įmesti pavyzdį pasiskaitymui, bet kažkodėl neduoda prikabinti failo, arba kažko aš čia nemoku.
                        Tai už kiek mėn. imi nuomą į priekį? Ir kaip tikrini, ar moka mokesčius?

                        Comment


                          #13
                          Parašė liutass Rodyti pranešimą
                          Tai už kiek mėn. imi nuomą į priekį? Ir kaip tikrini, ar moka mokesčius?
                          Pas mane 2 mėn. rezerve. Mokesčius sumoku pats, knygelė pas mane. Susitinkam aptarta dieną, apžiūriu butą, skaitliukus, susirenku į pašto dėžutę sumestas sąskaitas. Su nuomininku suskaičiuojam, jis man duoda tą sumą už paslaugas ir nuomą, o aš apmoku. Mokesčius geriau tvarkyti pačiam, o tai paskui nerasi nei nuomininkų nei knygutės ir dar liksi su

                          Ir dar iš patirties. Venk studentų (nepykit studentai ) ir šeimų su mažais vaikais. Negražu, bet toks gyvenimas .
                          gera gyventi gerai

                          Comment


                            #14
                            Parašė Kema Rodyti pranešimą
                            Ir dar iš patirties. Venk studentų (nepykit studentai ) ir šeimų su mažais vaikais. Negražu, bet toks gyvenimas .
                            tai kas belieka?

                            Comment


                              #15
                              Galėčiau įmesti pavyzdį pasiskaitymui, bet kažkodėl neduoda prikabinti failo, arba kažko aš čia nemoku.
                              Pasinaudok prisegtukais prie pranešimo, jei tai tekstas, tai .pdf ar .doc formatai.
                              Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                              Comment


                                #16
                                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                tai kas belieka?
                                Ai, dar venk vienišos "plaštakės", tėvų nuomojamame bute tokia buvo susukus lizdelį . Kadangi prekė tavo, tai tu ir sąlygas ir pirkėją renkiesi. Kuo daugiau apie jį turėsi informacijos, tuo geriau. Geriausia aišku koks dirbantis vyrukas, jauna porelė (dirbanti), na jei vieniša mergina, tai tikrai nepasikuklink kuo ir kur dirba. Paskui galima pasiskambint į nurodytą darbovietę, pasitikslinti. Svarbiausia išsiaiškinti kaip "paneš" nuomos krūvį.
                                Ir dar, jei matai, kad atsiskaitymai stringa ir tai darosi sistema - mesk lauk, kol "neiškapsėjo" tau duotas avansas.
                                gera gyventi gerai

                                Comment


                                  #17
                                  geriausia surasti pazystamus zmones, gali kelis simtus litu nuleisti, bet nesuksi galvos del mokesciu, busimo kapitalinio remonto, sutarciu nesilaikymu ir kitu nesamoniu. Bent as pats, tai buvau pasiruoses kone uz dyka, bet pazystamiems. Nes svarbiausia tai yra zmones. Jei jau nepazystami, tai bent issiklausinek ka veikia gyvenime ir panasiai, galima susidaryti nebloga vaizda. O studentus tai is kart isprasyt.., brrr

                                  Comment


                                    #18
                                    Na iš kito kompo bandau. Pas mane IE visai sulūžo
                                    Paskutinis taisė Kema; 2009.03.04, 12:48.
                                    gera gyventi gerai

                                    Comment


                                      #19
                                      Ačiū už sutartį, Kema. Bet teisme tokios neparodysi, jei nemokėjai mokesčių valstybei. Nebent pačiam nuomininkui labiau įpareigoti.
                                      Išvada peršasi tokia: tik pažystamiems arba su rekomendacijomis.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                        Ačiū už sutartį, Kema. Bet teisme tokios neparodysi, jei nemokėjai mokesčių valstybei. Nebent pačiam nuomininkui labiau įpareigoti.
                                        Išvada peršasi tokia: tik pažystamiems arba su rekomendacijomis.
                                        Na iki teismų neteko (tfiu, tfiu, tfiu) nukeliauti, bet jei jau tektų, tai išsitraukčiau kaip kažkokį įrodymą, kad tas ir anas iš manęs nuomavosi. Mokesčius valstybei susimokėsi vėliau .
                                        Ir šiaip, juk dėl mėnesio nesumokėtos įmokos juk neisi į teismą, čia tik kraštutiniu atveju: gaisras, užlietas, apvogtas butas ir t.t. Teismo išlaidos bus didesnės, nei nauda.

                                        Na sėkmės versle, kad blynai nesviltų!
                                        Paskutinis taisė Kema; 2008.02.11, 15:23.
                                        gera gyventi gerai

                                        Comment

                                        Working...
                                        X