Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rusijos informacinis karas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Parašė Tomizmas
    Nežinau kaip likusioje Lietuvos dalyje, bet Vilniuje ir apskritai Vilniaus regione jauni žmonės (bet kurios tautybės) rusų kalbą dažniausiai moka, ar bent jau supranta.
    Atvirkščiai!!!
    Mano vaikai puikiai moka rusiškai (Vilniuje), bet nežiūri tų televizijų.Nežiūrint to, kad aš ir žmona žiūrime (atseit, turėjo "išsiauklėti").
    Tuo tarpu Tauragėje ir pakaunėje dalis jaunimo sunkiai kalba rusiškai, bet žiūri rusišką TV ir klauso rusiško "muzono".
    Tai jau seniau mano pastebėtas paradoksas.
    Tomizmai, kiek suprantu, gyvenate rusakalbių lenkų aplinkoje. Tai dar kita istorija.

    Comment


      #42
      Parašė oranger Rodyti pranešimą
      Problemos tame, kad kabelinė yra labiausiai prieinama ir paplitusi.
      Čia tas pats kaip sakyti, nepirk prekių parduotuvėse, užsisakyk internetu iš Italijos, kokios problemos?
      Kalbama apie Lietuvos informacinę erdvę, o ne apie "galimybę žiūrėti". Juk ir asilui aišku, kad ką paprasti žmonės žiūri per dėžę, tas ir jų galvose...
      Kreipkis į kab.TV vadus, patark jiems tinklelio formavimo problema, gal atsižvelgs, gal net premiją tau išmokės, jeigu bus daug naujų abonentų.

      Comment


        #43
        Lietuvoje apie 7 proc. yra rusai - apie 30 rusiškų kanalų paprastoje kabelinėje TV.
        Lenkų yra kokie 5 proc. turbūt - 1 kanalas!
        Ukrainiečių gyvena gan nemažai, turbūt apie 1,5 proc. - ne vieno TV kanalo!

        Štai ir atsakymas, kodėl putinas "teisus"... O visi kiti yra "fašistai".

        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
        Kreipkis į kab.TV vadus, patark jiems tinklelio formavimo problema, gal atsižvelgs, gal net premiją tau išmokės, jeigu bus daug naujų abonentų.
        Aš to nedarysiu. Informacinis saugumas - tai valstybės problema, ne tik mano. Yra atsakingi žmonės, tegu jie užsiima...
        Pabandyk kartais galvoti plačiau.
        Paskutinis taisė Romas; 2014.03.18, 21:28. Priežastis: Sujungti 2 pranešimai iš eilės

        Comment


          #44
          Parašė oranger
          Aš to nedarysiu. Informacinis saugumas - tai valstybės problema, ne tik mano. Yra atsakingi žmonės, tegu jie užsiima...
          Pabandyk kartais galvoti plačiau.
          Teisingai, informacinis saugumas yra valstybės problema, rūpestis, tik kad niekas Lietuvoje tuo nesirūpina ir atsakingų žmonių taip pat nėra. Postai yra, jie užimti, bet žmonių nėra.

          Comment


            #45
            Parašė oranger
            Aš to nedarysiu. Informacinis saugumas - tai valstybės problema, ne tik mano. Pabandyk kartais galvoti plačiau.
            Valstybė negali to kontroliuoti, kokias televizijas žiūrėsi per savo palydovinę lėkštę, taip pat ir internete, kokius puslapius naršysi. Jau nekalbant apie tai, kas užsiims filtracija, kur prasideda melas, o kur tik savaip interpretuojama tiesa, ką žodžio laisvė leidžia. Valstybė, ką gali ir turi daryti, tai šviesti visuomenę, jog žmonės patys mąstytų ir sugebėtų atskirti, kas yra kas. Draudimai tik didintų tų kanalų populiarumą. Aš pažįstu daug žmonių, žiūrinčių rusiškas televizijas, bet Rusijos vykdomai politikai nepritariančių.
            Flickr

            Comment


              #46
              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
              Valstybė negali to kontroliuoti, kokias televizijas žiūrėsi per savo palydovinę lėkštę, taip pat ir internete, kokius puslapius naršysi. Jau nekalbant apie tai, kas užsiims filtracija, kur prasideda melas, o kur tik savaip interpretuojama tiesa, ką žodžio laisvė leidžia. Valstybė, ką gali ir turi daryti, tai šviesti visuomenę, jog žmonės patys mąstytų ir sugebėtų atskirti, kas yra kas. Draudimai tik didintų tų kanalų populiarumą. Aš pažįstu daug žmonių, žiūrinčių rusiškas televizijas, bet Rusijos vykdomai politikai nepritariančių.
              Būtent valstybė tą ir kontroliuoja. Nes mes kalbame apie paprasčiausiai prieinamus kabelinius tinklus, kuriuos turi dauguma gyventojų. Prie ko čia iš viso internetas ir lėkštės?
              Ar žinai ką nors apie licencijas transliacijai, apie kvotas, apie RTK, apie informacinių srautų lobistus? Tai tada kalbėkime toliau...

              Aš kalbu tiesiog apie tinklelio teisingą paskirstymą. Lietuvoje negyvena 50-60 procentų rusakalbių, kad toks procentas TV kanalų būtų rusiški. Tik į tai noriu atkreipti dėmesį. Ir dar į karo propaguotojus per kai kuriuos Rusijos TV.

              Gerai, jei tavo draugai yra mąstantys, išsilavinę. Bet kiek daug tokių, kuriems ir tų kanalų žinios tampa vienintelis informacijos šaltinis. Ką jau kalbėti, jei apie įvykius Lietuvoje jie sužino per "Litovskaje vremia"...
              Paskutinis taisė oranger; 2014.03.18, 21:39.

              Comment


                #47
                Parašė oranger Rodyti pranešimą
                Aš kalbu tiesiog apie tinklelio teisingą paskirstymą. Lietuvoje negyvena 50-60 procentų rusakalbių, kad toks procentas TV kanalų būtų rusiški.
                Tiek nėra, koks 1/4, dalis yra visokiausi pažintiniai, kus galima pasirinkti kalbą (bent jau mano telekas tai daro), vistiek geriau, nei visokiausi muzikiniai.
                Dėl kanalo ukrainiečių kalba - buvo neblogas ir įdomus "Inter +", atjungė, parašiau kabelistams, atsakė: "kanalas pabrangino licenziją, todėl ir blablabla".

                Comment


                  #48
                  Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                  Tiek nėra, koks 1/4, dalis yra visokiausi pažintiniai, kus galima pasirinkti kalbą (bent jau mano telekas tai daro), vistiek geriau, nei visokiausi muzikiniai.
                  Dėl kanalo ukrainiečių kalba - buvo neblogas ir įdomus "Inter +", atjungė, parašiau kabelistams, atsakė: "kanalas pabrangino licenziją, todėl ir blablabla".
                  Kažkada skaičiavau, kad maždaug 35 iš 60, čia "Inite". Taip, kalbą gali pasirinkti, bet pagal nutylėjimą yra rusų kalba dažniausiai.

                  Comment


                    #49
                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                    Tiek nėra, koks 1/4, dalis yra visokiausi pažintiniai, kus galima pasirinkti kalbą (bent jau mano telekas tai daro), vistiek geriau, nei visokiausi muzikiniai.
                    Dėl kanalo ukrainiečių kalba - buvo neblogas ir įdomus "Inter +", atjungė, parašiau kabelistams, atsakė: "kanalas pabrangino licenziją, todėl ir blablabla".
                    Kad ir apie mainstreem'inius snekant. Budavo isijungi Parfionovo kokia laida pasiziuri, isijungi koki Lnk - Radzis, grizti prie Parfionovo..
                    Show must go von!

                    Comment


                      #50
                      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                      Kiek Lietuvoje žmonių moka ukrainiečių, latvių, italų kalbas, ir kokiai daliai žmonių tie kanalai yra aktualūs ir įdomūs? Tuo tarpu rusų kalbą moka dauguma, ir Rusija Lietuvai yra kultūriškai ir istoriškai žymiai artimesnė, negu Italija. Filmai, dainos, žvaigždės, žmonės ir t. t. - didelei daliai lietuvių tai yra artima.
                      Gyvas pavyzdys: po Sočio INIT atjungė Viasat Sport Baltic'ą, gal dar kelis kanalus, bet ir TV5 Monde, nes per maža auditorija ir neapsimoka. O labai gaila.
                      Čia reiktų pradėti nuo to, ar žmonėms (sakykim žemiausio socialinio sluoksnio) apskritai yra įdomios žinios. Gal jiems įdomiau žiūrėt kokius tai šokius, o pas rusus visi veidai pažįstami, ne taip kaip kokios Vokietijos ar Prancūzijos ar tos pačios JAV. Mes esam per maži, kad sukurtumėm kažką pompastiško.
                      O šiaip tai, ponai, štai kam ir naudinga mokėti kuo daugiau kalbų!

                      Comment


                        #51
                        Parašė Tomizmas
                        Nežinau kaip likusioje Lietuvos dalyje, bet Vilniuje ir apskritai Vilniaus regione jauni žmonės (bet kurios tautybės) rusų kalbą dažniausiai moka, ar bent jau supranta.

                        Kažkaip labai sunku patikėti, kad likusioje Lietuvos dalyje rusų mokėjimas toks jau prastas, dar plius turint omenyje rusiškos muzikos ir filmų pomėgį... Dar studijuodamas univere pastebėjau, kad būna atvejų, kai jauni žmonės apsimetinėja, kad nemoka ar nesupranta, nes kai mūsų žiniasklaidoje pora dešimtmečių rėkiama "rusai puola Lietuvą, va jau tuoj", tai duoda savo rezultatus. Nieko, su amžiumi tai kai kuriems praeina.
                        Rusakalbių dar nemažai Vilniuje, Klaipėdoje. Į Vilnių atvykus, nepratusi ausis lietuviškai praktiškai net negirdi.Tačiau Kaune visiška dauguma taip įsiintegravę, kad jų nematyti ir negirdėti. Lietuviškai kalba didesnė dalis absoliučiai be akcento. O ir rusiškos televizijos Kaune negaudo. Nelabai todėl čia ji ir reikalinga.

                        Rimtai? Ir netgi ta legendinė frazė iš Šūriko nuotykių "A kompot?" nesukelia emocijų?

                        Ir Šatunovo dainos?

                        Ir Ruki Vverch? Netikiu kažkaip.
                        Kultūriškai Rusija labai tolima. Kaip ir kokiam vokiečiui – Gruzija.
                        Mažą mane mokė „negerk arbatos neišsiėmęs šaukštelio“. Teko pabendrauti su išsilavinusiais rusais – jų kultūra vis tiek žema. Geria su šaukšteliu, eina ne per perėją – anarchiška visuomenė.

                        Beje, mes katalikai, rašome lotyniškomis raidėmis, priklausome ES ir NATO, septynis šimtmečius bendraujame su vokiečiais ir lenkais. Taigi, Vakarų Europos kultūroje mes. Kur sveiko proto žmonės ir priskiria.

                        Rusai pravoslavai, rašo kirilica ir patys neslepia, jog yra Europos Rytuose.


                        O SSRS man tereiškia Tautos kančią ir 2/3 įvykdyto Lietuvos genocido, sugadintą artimųjų gyvenimą.

                        Comment


                          #52
                          Bet kokie televizijų draudimai yra nesąmonė, mano nuomone. Kiekvienas ką nori tą ir žiūri. Galimybės yra prieinamos žiūrėti tiek italų, tiek ukrainiečių TV, tiek bet kokią kitą. Jeigu siulomuose paketuose dauguma yra rusiški kanalai, tai tik reiškia, kad taip rinka reikalauja. Kiekvieno operatoriaus tikslas yra uždarbis, o ne nacionaliniai kažkokie įsitikinimai.

                          Comment


                            #53
                            Parašė Resutas Rodyti pranešimą
                            Bet kokie televizijų draudimai yra nesąmonė, mano nuomone. Kiekvienas ką nori tą ir žiūri. Galimybės yra prieinamos žiūrėti tiek italų, tiek ukrainiečių TV, tiek bet kokią kitą. Jeigu siulomuose paketuose dauguma yra rusiški kanalai, tai tik reiškia, kad taip rinka reikalauja. Kiekvieno operatoriaus tikslas yra uždarbis, o ne nacionaliniai kažkokie įsitikinimai.
                            O as manau, kad viskam turi buti ribos. Televizija yra viesa erdve, informavimo priemone ir zmones tai tansliuojantys turi buti atsakingi. Kadangi pastaruoju metu rusiskuose televizijose apstu melo, dezinformacijos, paminamas Lietuvos valstybingumas - tie kanalai turi buti kazkaip suspenduoti. Lygiai taip pat, kaip kiekvienas is musu negaletume sneketi viesai nesamoniu, nes butume patraukti baudziamojon atsakomyben, tai zinant fakta kad sie kanalai yra is uzsienio, uz atitinkamus pazeidimus turi jie buti uzdrausti LR teritorijoje. Ir tai neturi nieko bendro su demokratija, kultura ar rusu kalba. Isjungtiem kanalam aisku turetu atsirasti alternatyvos, kad ir tie patys mineti orangerio ukrainietiski kanalai ar, kad ir LRT galetu rusu kalba startuoti kanala, kuri dar plius bangomis i baltarusijos pakrascius ir kaliningrada patransliuotu.
                            Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa

                            Comment


                              #54
                              Niekas negali garantuoti, kad ir LRT dezinformacija nebus/nėra transliuojama, tiek anti- tiek pro-lietuviška. Tas pats su bet kokiu rusišku ar amerikietišku kanalu.

                              Objektyvumas iš esmės neegzistuoja, bet koks šaltinis yra kažkieno nuomonės atspindys.

                              Comment


                                #55
                                Parašė Resutas Rodyti pranešimą
                                Niekas negali garantuoti, kad ir LRT dezinformacija nebus/nėra transliuojama, tiek anti- tiek pro-lietuviška. Tas pats su bet kokiu rusišku ar amerikietišku kanalu.

                                Objektyvumas iš esmės neegzistuoja, bet koks šaltinis yra kažkieno nuomonės atspindys.
                                Tuomet gal galėtum patarti, kaip priešintis dabartiniam Rusijos propagandos cunamiui Lietuvos žiniasklaidoje? (racionalaus žmonių mąstymo ir šaltinių atsirinkimo nesiūlyti, nes tai neįmanoma)

                                Comment


                                  #56
                                  Parašė Recoiler Rodyti pranešimą
                                  O as manau, kad viskam turi buti ribos. Televizija yra viesa erdve, informavimo priemone ir zmones tai tansliuojantys turi buti atsakingi. Kadangi pastaruoju metu rusiskuose televizijose apstu melo, dezinformacijos, paminamas Lietuvos valstybingumas - tie kanalai turi buti kazkaip suspenduoti. Lygiai taip pat, kaip kiekvienas is musu negaletume sneketi viesai nesamoniu, nes butume patraukti baudziamojon atsakomyben, tai zinant fakta kad sie kanalai yra is uzsienio, uz atitinkamus pazeidimus turi jie buti uzdrausti LR teritorijoje.
                                  Internetą ir lėkštes taip pat uždrausį? Jeigu Rusija norės skleisti savo propagandą, sugebės be problemų įrengti kiekvienam potencialiam klientui po lėkštę ir draudimai taps absoliučiai neveiksmingais. Taip kad geriausias variantas - kurti vietinį kanalą, įdomų kanalą, kuris retransliuotų net ir geras Rusijos TV laidas (o tokių ten dar yra), t.y. veikti šiuolaikinėmis rinkos priemonėmis.

                                  Comment


                                    #57
                                    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                                    Tuomet gal galėtum patarti, kaip priešintis dabartiniam Rusijos propagandos cunamiui Lietuvos žiniasklaidoje? (racionalaus žmonių mąstymo ir šaltinių atsirinkimo nesiūlyti, nes tai neįmanoma)
                                    Manau, lietuviška, ES, amerikietiška propaganda puiki atsvara rusiškajai. O patarti aš nieko negaliu. Nesu nei mokytojas, nei mesijas. Ir nebandau dabar pakeisti ne kieno nuomonės. Kiekvienas ją turime.

                                    Draudimai atskiroms televizijoms iš esmės man nėra priimtini. Galėčiau tik pritarti televizijos iš esmės uždraudimui (ironizuoju).

                                    Didžiausia daroma klaida, tai informacijos iš Rusijos visiškas priskyrimas propagandai arba priskyrimas visiškai tiesai.

                                    Ir visgi kiekvienas tūri savo pasirinkimą ką žiūrėti per TV.

                                    Comment


                                      #58
                                      Lietuviška propaganda šiuo metu beviltiškai silpna, jei tokia apskritai yra.

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė Resutas Rodyti pranešimą

                                        Ir visgi kiekvienas tūri savo pasirinkimą ką žiūrėti per TV.
                                        To pasirinkimo kaip tik ir nėra, beveik vien rusiški kanalai. Jūsų šnekos apie internetą ir lėkštes čia visiškai ne į temą.

                                        Comment


                                          #60
                                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                          To pasirinkimo kaip tik ir nėra, beveik vien rusiški kanalai. Jūsų šnekos apie internetą ir lėkštes čia visiškai ne į temą.
                                          Kodėl ne į temą? Kuo palydovinė televizija nėra žiniasklaida?

                                          Turiu daugiau pažįstamu žmonių žiūrinčių TV per palydovus, nei kitais būdais (dauguma jų užmiestyje). O ten pasirinkimas pagal kalbas didžiulis. Tiek lenkišku, tiek ukrainietiškų.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X