Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Keiptaunas - Pietų Afrikos sostinė

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Keiptaunas - Pietų Afrikos sostinė

    Pasižiūrėjęs šio miesto nuotraukas nustebau, kokie gražūs miestai afrikoje (bent jau vienas gražus, apie kitus nežinau ). Beje, mieste gyvena apie 1,000,000 gyventojų + 3,000,000 priemiesčiuose

















    Mano galerija Flickr'yje

    #2
    Nieko nuostabaus, tai turtingiausia valstybe Afrikoje, pagal BVP 1 gyventojui PAR siuo metu lenkia Lietuva. Beje, ir kiti miestai ten grazus (pvz Johannesburgas).

    Tai turetu buti nuostabus krastas, taciau pas juos yra viena siauba kelianti problema - ZIV epidemija, tikslaus skaiciaus nezinau, bet mazdaug 20-25% visu PAR gyventoju yra ZIV nesiotojai, tai yra katastrofa visai valstybei , su tokiais skaiciais sunku isivaizduoti gera sios salies ateities perspektyva

    Comment


      #3
      Kiek aš žinau apie PAR, tai ten yra siaubingas socialinis skirtumas tarp turtingųjų (daugiausiai britų kilmės baltieji) ir skurdžių juodaodžių. Nieko nuostabaus, kad ŽIV taip paplitęs. O tuose pačiuose gražiuose miestuose yra siaubingų lūšnynų kvartalai. Beje, juose yra labai didelis rasizmas baltųjų atžvilgiu...

      Comment


        #4
        Tai tiesa, kazkada maciau Cekuolio laida apie PAR, kalbejo apie lusnynus, kurie tesiasi istisus kilometrus prie pagrindiniu didmiesciu. Ten patekes baltasis turi neypac daug sansu sugrizti gyvas. Rasizmas irgi yra problema. Mane uz tai turbut apsauktu rasistu, taciau po 1990 ir Apartheido panaikinimo PAR prasidejo betvarke ir griovimas to, kas ten buvo sukurta Europietiskos Britu civilizacijos.



        Beje, kiek zinau keiptaunas nera tikroji PAR sostine, sostine yra Pretorija

        Comment


          #5
          Aš čia turėjau omeny Pietų Afrikos regiono sostinę, ne PAR
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            #6
            Parašė Mantaz
            Aš čia turėjau omeny Pietų Afrikos regiono sostinę, ne PAR


            Pietu Afrika gali buti suprantama kaip PAR, nes paprastai taip ir vadinama PAR, pvz. angliskai PAR vadinama tiesiog South Africa

            Comment


              #7
              Parašė John
              Parašė Mantaz
              Aš čia turėjau omeny Pietų Afrikos regiono sostinę, ne PAR


              Pietu Afrika gali buti suprantama kaip PAR, nes paprastai taip ir vadinama PAR, pvz. angliskai PAR vadinama tiesiog South Africa
              O tai kaip tada pavadint regioną, kuris yra Afrikos pietuose, a?
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                #8
                Parašė Mantaz
                Parašė John
                Parašė Mantaz
                Aš čia turėjau omeny Pietų Afrikos regiono sostinę, ne PAR


                Pietu Afrika gali buti suprantama kaip PAR, nes paprastai taip ir vadinama PAR, pvz. angliskai PAR vadinama tiesiog South Africa
                O tai kaip tada pavadint regioną, kuris yra Afrikos pietuose, a?


                "Pietine Afrikos zemyno dalis", nors cia gaunasi panasiai kaip is serijos "elektronine skaiciavimo masina", bet ka jau padarysi, visgi Afrika

                Comment


                  #9
                  Parašė Mantaz
                  Aš čia turėjau omeny Pietų Afrikos regiono sostinę, ne PAR


                  Nu susivarei cia del sostines !

                  O ir sis pasiteisinimas netinka, nes Johanesburgas yra daug svarbesnis ir daug didesnis miestas nei Keip-Taunas.



                  Beje, as pazystu viena faina mergicka(baltaode) is Pietu Afrikos Republikos. Tai man ji tokiu dalykeliu pripasakojo apie savo "shalele"...

                  Pasakysiu tik viena fakta - Johanesburgas su savo milzinisku nusikalstamumu(ypac smurtiniu) yra vienas is pavojingiausiu miestu pasaulyje...

                  Nors PAR siaip tai labai grazi salis, bet po tu 1994 viskas pradejo griuti. Butu gaila, jei si salis nusiristu iki kitu juoduju valdomu Afrikos valstybiu lygio.

                  Comment


                    #10
                    Šiek tiek yra ne taip. Keiptaunas visgi yra šalies sostinė, tiesa ten pas juos įdomiai, yra trys šalies sostinės. Dėl Johanesburgo... Jis 3 kartus mažesnis už Keiptauną, ir net ne šalies sostinė.

                    Comment


                      #11
                      Ačiū Meier už palaikymą B-)
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        #12
                        Jus visi klystat.

                        Keiptaunas

                        1,060,061 in city and 3,100,000 in metro

                        Johanesburgas

                        712,507 in city and 6,200,000 in metro



                        informacija is skyscrapers.com .



                        Taigi Keiptaunas nera tris kartus didesnis uz Johanesburga.

                        Comment


                          #13
                          Blyn, mokykloj moke, kad PAR sostine yra Pretorija. Gal cia panasiai kaip su Haga?

                          Comment


                            #14
                            Del tos populiacijos, priklauso kaip ja lyginsi



                            Cape Town

                            1,060,061 in city

                            3,100,000 in metro



                            Johannesburg

                            712,507 in city

                            6,200,000 in metro



                            taip kad tikrai ne 3 kartus mazesnis, nes faktiskai jis dvigubai didesnis

                            ir administracine sostine ten tik 1 - Pretorija, kuri yra 50km nuo Johannesburgo. Taip kad Johannesburgas bet kokiu atveju svarbesnis kaip ekonominis ir administracinis centras. Keiptaunas yra daugiau turistu ir poilsio miestas, nes yra prie vandenyno.



                            edit: na va, ir vel ta pati su Edd'u papostinom, turbut telepatinis rysys koks tai

                            Comment


                              #15
                              Na ir kas, man Keiptaunas visuomet liks Pietų Afrikos sostine :vattaip:
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                #16
                                Na visgi enciklopedija aš linkęs pasitikėti labiau nei skyscrapers dot komais



                                Ir sostinės ten yra trys, vėlgi, galiu tą garantuoti tiek, kiek 2004-ųjų metų enciklopedijoje yra tiesos.

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Meier
                                  Na visgi enciklopedija aš linkęs pasitikėti labiau nei skyscrapers dot komais



                                  Ir sostinės ten yra trys, vėlgi, galiu tą garantuoti tiek, kiek 2004-ųjų metų enciklopedijoje yra tiesos.


                                  mesk lauk tokia enciklopedija



                                  Pretorija yra PAR sostine, administracinis centras - faktas. Keiptaune yra legislatura, ir dar kazkur yra teismu valdzia. Visgi fakto tai nekeicia.

                                  Comment


                                    #18
                                    Parašė John
                                    Parašė Meier
                                    Na visgi enciklopedija aš linkęs pasitikėti labiau nei skyscrapers dot komais



                                    Ir sostinės ten yra trys, vėlgi, galiu tą garantuoti tiek, kiek 2004-ųjų metų enciklopedijoje yra tiesos.


                                    mesk lauk tokia enciklopedija



                                    Pretorija yra PAR sostine, administracinis centras - faktas. Keiptaune yra legislatura, ir dar kazkur yra teismu valdzia. Visgi fakto tai nekeicia.
                                    Jei Keiptaune yra įstatymų leidžiamoji valdžia, vadinasi tai sostinė
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      #19
                                      OK, aiškumo dėlei pacituosiu. Priimu tai de facto ir į ginčus neketinu veltis, nebent paaiškinsit kitą žodžio 'captial' reikšmę



                                      ------------

                                      South Africa is divided into nine provinces. These provinces are Gauteng, Northern Province, Mpumalanga, North-West Province, Free State, Eastern Cape, Northern Cape, Western Cape, and KwaZulu-Natal. The country has three capitals: Cape Town is the legislative capital; Pretoria, the executive capital; and Bloemfontein, the judicial capital.

                                      (c) 1993-2003 Microsoft Corporation. All rights reserved.

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Meier
                                        OK, aiškumo dėlei pacituosiu. Priimu tai de facto ir į ginčus neketinu veltis, nebent paaiškinsit kitą žodžio 'captial' reikšmę



                                        ------------

                                        South Africa is divided into nine provinces. These provinces are Gauteng, Northern Province, Mpumalanga, North-West Province, Free State, Eastern Cape, Northern Cape, Western Cape, and KwaZulu-Natal. The country has three capitals: Cape Town is the legislative capital; Pretoria, the executive capital; and Bloemfontein, the judicial capital.

                                        (c) 1993-2003 Microsoft Corporation. All rights reserved.





                                        Visgi pagal valstybini PAR online portala (http://www.gov.za/yearbook/2004/landpeople.htm) Pretorija yra respublikos administracine sostine, Keiptaunas yra tik vienos is provinciju sostine. Bloemfontein taip pat tera vienos is provinciju sostine. Beje, ar ne ta pati Encarta teigia, kad Landsbergis buvo Lietuvos prezidentas?

                                        Comment

                                        Working...
                                        X