Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Time-lapse fotografija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Time-lapse fotografija

    Time-lapse (nežinau, ar tam yra lietuviškas terminas) fotografija - filmų kūrimas naudojant per ilgą laiko tarpą reguliariai darytas nuotraukas. Kadangi galutiniai filmai paprastai rodomi 25-30 kadrų per sekundę, o nuotraukos daromos kas kelias sekundes, minutes ar net valandas, vaizdas gaunasi sugreitintas kelis šimtus ar net tūkstančius kartų. Taip galima užfiksuoti tikrai įspūdingų vaizdų.

    Taigi, ar kas nors bandėte tokius video daryti patys?

    Praėjusią savaitę iš Honkongo atkeliavo mano intervalometras, taigi šiandien nusprendžiau pabandyti susukti trumpą video
    Kadangi tai buvo mano pirmasis bandymas, neturėjau jokio supratimo, kokius nustatymus naudoti. Pasirinkau lper ilgą intervalą, taigi valanda fotografavimo pavirto į 20 sekundžių vaizdą, taip pat neteisingai nuspėjau, kiek per tą laiką sutems, taigi nuotraukas teko stipriai koreguoti photoshop'u, tačiau dėl gražių debesų galutinis vaizdas gavosi visai pusėtinas, nors spręsti palieku jums

    Beje, patariu žiūrėti pilno dydžio versiją vimeo puslapyje, nes sumažintoje versijoje kadrai kartais kažkaip negražiai "šokčioja" - matyt mažinimo artefaktai

    [VIMEO]4803399[/VIMEO]

    Taisyta: šiek tiek geresnė versija su pataisyta ekspozicija bei spalvom ir su muzika

    Paskutinis taisė Vaidas; 2009.05.24, 13:40.

    #2
    Puikūs debesys gavosi
    www.nejau.net - kitoks požiūris!

    Comment


      #3
      Šiame forume tikrai nematyta

      IT. Sicilija
      PT. 11 dienų Portugalijos keliais
      LT. Kaunas 2009.01.04

      Comment


        #4
        Kažkas įdomaus

        Šiek tiek smalsu. Su kokia programine įranga tai padarei? Bei kiek čia nuotraukų įdėta?
        | Mundu.lt

        Comment


          #5
          Pats video padarytas iš maždaug 500 nuotraukų. Nuotraukos sujungtos į video naudojant QuickTime Pro, tekstas ir muzika pridėti su iMovie. Šiandien padariau dar keletą video, be to, bandysiu saulėlydį fotografuoti iš naujo. Žiūrėsiu, kas gausis

          Comment


            #6
            Siandien is neturejimo ka veikti, taip pat, padariau timelapse

            Comment


              #7
              Aš ne savo darbą įdėsiu, bet vistiek labai gražiai atrodantis miesto gyvenimą ir naktinį Los Angelą atvaizduojantis time-lapse :



              arba turint daugiau laiko ir kantrybės :

              Paskutinis taisė Ežiukas; 2009.05.25, 16:47.

              Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

              --------------------------------------------------

              Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

              Comment


                #8
                /\

                Kivis visus kitus į vietą pastatė.
                Got sun in my face, sleeping rough on the road

                Comment


                  #9
                  Los Angelo video ties 1:00-1:03? Kas ten? Lėktuvas apskrido aplinkui miestą tris kartus ir nuskrido toliau NSO gal
                  | Mundu.lt

                  Comment


                    #10
                    Tą Los Angeles video mačiau šiek tiek daugiau nei prieš metus, tuomet ir "užsikepiau" tai pabandyti pats Man labiausiai patikusios vietos - lėktuvų nusileidimai LAX bei 1:42-1:53 vaizdelis su mirksinčia lempa

                    O šiaip vieni įspūdingiausių pastaruoju metu matyti vaizdai - šio fotografo: http://www.youtube.com/user/mockmoon2000

                    Comment


                      #11
                      Gražiai šviesos vaikšto ant CW dangoraižių:

                      Paskutinis taisė Vaidas; 2009.05.25, 21:08.

                      Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                      --------------------------------------------------

                      Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                      Comment


                        #12
                        Įspūdingo ilgio projektai:


                        Comment


                          #13
                          Čia dar įspūdingiau. Ir pastangų įdėta kur kas daugiau

                          Comment


                            #14
                            Butu fainai jei taip kas nors Vilniuje koki daugiaaukščio statybų projektą kas diena iš to pačio taško fotografuotu

                            Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                            --------------------------------------------------

                            Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                            Comment


                              #15
                              Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                              Butu fainai jei taip kas nors Vilniuje koki daugiaaukščio statybų projektą kas diena iš to pačio taško fotografuotu
                              Ką gali žinoti

                              Comment


                                #16
                                Parašė Vaidas Rodyti pranešimą
                                Čia dar įspūdingiau. Ir pastangų įdėta kur kas daugiau

                                Youtube video
                                Labiausiai patiko šis komentaras iš šio video:
                                "this is amazing!! Especially when you consider there were no digital cameras back then and each picture would have to be developed, then individually scanned and aligned. WOW!"

                                Jame tiesios yra? Žmogus tada tikrai turėjo labai jau daug pasistengt
                                | Mundu.lt

                                Comment


                                  #17
                                  Na, pirmieji neprofesionalūs skaitmeniniai fotoaparatai atsirado apie '95-'96 metus, tuo tarpu šis projektas pradėtas '91. Nors aš įtariu, kad juosta buvo naudota net iki 2003 ar dar ilgiau - tuo metu maždaug sekundei dingsta pusė vaizdo, kas galėjo būti sukelta sugedusio juostinio aparato - gedimas būtų pastebėtas tik išryškinus juostą. Kaip ten bebūtų, pastangos akivaizdžios.
                                  Kita vertus, tokį projektą gali padaryti tik kartą gyvenime - galima ir pasistengti

                                  O aš pagaliau baigiau tvarkyti savo antrąjį bandymą time-lapsinti saulėlydį. Nuėjus tiesiai į youtube galima pamatyti tikrą HD versiją, ką ir rekomenduoju padaryti

                                  Comment


                                    #18
                                    Dar vienas variantas įtraukti ir garsą:


                                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                    --------------------------------------------------

                                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                    Comment


                                      #19
                                      Man sunkiausia apibrėžti, ar tai timelapse video, ar timelapse fotografija

                                      Štai mano versija: (patariama žiūrėti HQ)




                                      (apie 500 kadrų, Latvija(Bauska))

                                      Comment


                                        #20
                                        /\ Labai gražu, tik norėtųsi bent 24fps.

                                        Beje, kaip tvirtini fotoaparatą? Paprastu trikoju ar kaip nors įmantriau?

                                        Comment

                                        Working...
                                        X