Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Čigonai Lietuvoje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Čigonai Lietuvoje

    Čia tema ne apie vardus, o apie exčigonus , dabar vadinamais romais. Kadangi vis dažniau pasirodo straipsnių apie juos, tai sukuriu temą, kur galima bus dėti į vieną vietą.
    Pagal wikipedia: Lietuvoje gyvena apie 3000 čigonų, kartais lankosi čigonai iš kitų valstybių. Laikinai atykę čigonai verčiasi prekyba, būrimais, muzikavimu, pinigų ar daiktų prašymu. Dažnai beburdami tiesiog stengiasi išvilioti kuo daugiau pinigų. Didžiausias nuolat Lietuvoje gyvenančių čigonų taboras yra prie Vilniaus. Dalis čigonų gyvena ir atskirai šeimomis tarp kitų Lietuvos tautų. Palaiko ryšius su kitomis čigonų bendruomenėmis, daugiausiai užsiima smulkia prekyba. Didelį smūgį Lietuvos čigonų įvaizdžiui sudavė narkotikų prekyba Vilniaus tabore. Prekiaudami narkotikais nemažai Vilniaus taboro čigonų patys tapo narkomanais.

    Jei kam bus noras pasisakyti apie juos - visada prašom .

    Na ir temos pradžiai trumpas reportažėlis iš jų gyvenimo:

    gera gyventi gerai

    #2
    Nepalaikykite manęs rasistu, bet manau, kad didžioji dauguma- apie 90% čigonų- asocialai.Vadinkite juos romais, deimantais, rubinais, visvien jie prekiauja narkotikais, gyvena ''bomžų'' gyvenimą.Taboruose gyvenantys čigonai- asocialūs žmonės, nusikaltėliai.Tik atskirai gyveną jie tampa padoriais žmonėmis, nes griaunanti taboro čigonų įtaka jiems neleidžia gyventi kitaip, žmoniškai.Vos kas jais nepatenkinti, jie iš karto taria stebuklingus du žodžius-'' Romų teisės''.Ir visuomet yra teisūs, nes visa žmonija juos nuolat skriaudžia.Juk taip jie mano.

    Comment


      #3
      Citata iš forumo taisyklių:

      Nerašyti įžeidžiančių asmeninio, rasinio, etninio, religinio (...) pobūdžio pranešimų.
      http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=178522

      Comment


        #4
        Parašė Romas Rodyti pranešimą
        Jau prasideda...Ką aš įžeidžiau ?Čigonai (jeigu dar taip galima sakyti ?) yra tokie pat žmonės kaip kiti, tad turi atsakyti už savo veiksmus.Aš juk sakiau, kad ir padorių būna, tikrai nemažai.Bet dauguma yra tokia, kokia yra, deja.

        Comment


          #5
          Nenoriu ir aš būti palaikytas rasistu, bet turime pripažinti, kad tų žmonių gyvenimo būdas yra švelniai tariant, nelabai priimtinas. Tik aišku aišku, tuoj pasipils argumentai kad kalti esame mes patys nes esame jiems netolerantiški ir jų neugdome, nesuteikiame sąlygų ir t. t. (kas labai priimta kalbant apie musulmonus vakarų Europoje), tačiau aš to nelaikau rimtais argumentais. Kodėl tada kitos etninės grupės nekelia problemų, gyvena tvarkingai kaip ir dera padoriems piliečiams. Niekas kitas, tik patys čigonai (oi atsiprašau, romai) yra kalti dėl savo gyvenimo būdo. Ir tvarkyti juos reikia griežtai, kaip sakoma nemoki - išmokysim, nenori - priversim.
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            #6
            Susigadino čigonai savo vardą (čigonai) tai reikalauja būti vadinami romais... Aš turiu du draugus kurių vardai yra Romas, ir jie dėl to yra labai įsižeidę...
            „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

            Comment


              #7
              O šiaip būtų labai nuostabu, jeigu moderatoriai pasakytų, dėl ko išbaninot Memelanderį ?
              „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

              Comment


                #8
                Perspėju, kad už neargumentuotą tam tikros tautinės grupės įžeidinėjimą bus baudžiama. Memelenderis jau galėjo tuo įsitikinti.
                Mano galerija Flickr'yje

                Comment


                  #9
                  Nes tiesą pasakė. Paskaitęs jo postus kurie yra šiek tiek aukščiau, nerandu nė vieno teiginio neatitinkančio tikrovės.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    #10
                    Parašė Himleris Rodyti pranešimą
                    O šiaip būtų labai nuostabu, jeigu moderatoriai pasakytų, dėl ko išbaninot Memelanderį ?
                    Memelenderis pašalintas savaitei už 3 surinktus pražangų taškus.
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                      #11
                      Parašė Mantas Rodyti pranešimą
                      Perspėju, kad už neargumentuotą tam tikros tautinės grupės įžeidinėjimą bus baudžiama. Memelenderis jau galėjo tuo įsitikinti.
                      O kuri būtent jo fraze buvo "tam tikros tautinės grupės įžeidimas" ?*

                      *neargumentuotas
                      „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                      Comment


                        #12
                        As irgi nematau nieko izeidziancio, tik tiesos konstantavimas.... Lygiai taip pat galvoju. Ju aplinka kuria juos tokiais. Todel gyvendami atokiau nuo visokiu taboru - tampa visai padorus pilieciai
                        *******
                        Miestai.net Fb

                        Comment


                          #13
                          Parašė Himleris Rodyti pranešimą
                          O kuri būtent jo fraze buvo "tam tikros tautinės grupės įžeidimas" ?*

                          *neargumentuotas
                          Parašė Memelenderis Rodyti pranešimą
                          Nepalaikykite manęs rasistu, bet manau, kad didžioji dauguma- apie 90% čigonų- asocialai.Vadinkite juos romais, deimantais, rubinais, visvien jie prekiauja narkotikais, gyvena ''bomžų'' gyvenimą.Taboruose gyvenantys čigonai- asocialūs žmonės, nusikaltėliai.Tik atskirai gyveną jie tampa padoriais žmonėmis, nes griaunanti taboro čigonų įtaka jiems neleidžia gyventi kitaip, žmoniškai.Vos kas jais nepatenkinti, jie iš karto taria stebuklingus du žodžius-'' Romų teisės''.Ir visuomet yra teisūs, nes visa žmonija juos nuolat skriaudžia.Juk taip jie mano.
                          Jei dar yra klausimų, rašyk asmenine žinute.
                          Mano galerija Flickr'yje

                          Comment


                            #14
                            Aš galiu išvardinti tris dalykus

                            *Iš mano merginos bandė atimti rankinuką
                            *Mano skarbonkei išdaužė stiklą (nors neisivaizduoju dėl ko)
                            *Iš manes bandė telefoną atimt (bet gavo į snukį)

                            O gal kas nors teigiamo ką nors apie juos pasakys ?
                            „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                            Comment


                              #15
                              Dėl pirmojo paryškinto teiginio kad 90 proc. čigonų yra asocialūs - gal ir ne visai tiesa, nes nėra tokios statistikos. Bet kad "Taboruose gyvenantys čigonai- asocialūs žmonės, nusikaltėliai" manau niekas nepaneigs, juk kas vykta tuose taboruose visi daugiau ar mažiau žino. Ar išdrįstumėt kas nors vidury baltos dienos išeiti pasivaikščioti kur nors šalia taboro? Aš atvirai sakant nelabai.
                              Snowflakes will attack U <3

                              Comment


                                #16
                                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                Dėl pirmojo paryškinto teiginio kad 90 proc. čigonų yra asocialūs - gal ir ne visai tiesa, nes nėra tokios statistikos. Bet kad "Taboruose gyvenantys čigonai- asocialūs žmonės, nusikaltėliai" manau niekas nepaneigs, juk kas vykta tuose taboruose visi daugiau ar mažiau žino. Ar išdrįstumėt kas nors vidury baltos dienos išeiti pasivaikščioti kur nors šalia taboro? Aš atvirai sakant nelabai.
                                Tolerancija pražudys Jevropą.O juolabiau kai lietuvoj visi myli bradžį.
                                „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

                                Comment


                                  #17
                                  Akivaizdu, kad tema daug perspektyvų neturi Rakinam.
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    #18
                                    Labai įdomus dok. filmas apie Taborą ir čigonus Lietuvoje

                                    [vimeo]8041444[/vimeo]
                                    Paskutinis taisė John; 2010.02.06, 02:51.

                                    Comment

                                    Working...
                                    X