Parašė oivej
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Neatpažintos Lietuvos vietovės senose fotografijose
Collapse
X
-
Daug ten klaidų pridaryta ir vietovardžių sumakaluota. Ne Varėna šioje nuotraukoje.Parašė oivejtai musėt tam muziejuj vietovardžiai sumakaluoti, nes Varnių FB albume dešiniam kampe pačioj apačioj esanti nuotrauka jų puslapy priskirta Varėnai?
Comment
-
Na nežinau. Ten dešinėj kaip loma ar upė. Obelis tada. Bet visai ne taip realybėj vaizdas atrodo. Gal Vanga? Ir kuri Šėtoj pagrindinė gatvė ir dar tokio pločio? Ramygalos? Pagirių? Kauno? Ukmergės? Kur tada bažnyčia? Gaila neišsiskaito rodyklės, būt viskas aišku.Parašė Civis Rodyti pranešimąŠėta, Kėdainių r.
Jeigu teisingai perskaičiau, tai parašyta: pagrindinė Šėtos (Shat) gatvė (šiek tiek paprakaitavau su hebrajiška abecėle
).
Comment
-
Architekto inž. Felikso Vizbaro nuotrauka (iš jo albumo). Galimai Panevėžio apskrities miestelis. Gali būti netoli F. Vizbaro gimtojo kaimo Zubiškių (dabar - Ragaudžiai).

Pilnas dydis: http://s2.postimg.cc/ahttod1ah/F_Vizbaro_nuotrauka.jpg
http://postimg.cc/image/4gw4raeo5/
бесплатный хостинг картинок
Comment
-
Svėdasai, Anykščių r.Parašė Zaliakalnis Rodyti pranešimąArchitekto inž. Felikso Vizbaro nuotrauka (iš jo albumo). Galimai Panevėžio apskrities miestelis. Gali būti netoli F. Vizbaro gimtojo kaimo Zubiškių (dabar - Ragaudžiai).
Atvaizdas
бесплатный хостинг картинок
http://postimg.cc/image/4gw4raeo5/
Comment
-
http://kehilalinks.jewishgen.org/set...922setamap.htm yra 1922 metų Šėtos žemėlapis - pagal jį priekyje esanti gatvė būtų Ramygalos, o į dešinę - turbūt Kėdainių gatvė (dabar Lakštingalų). Tada bažnyčia būtų fotografui dešinėje (pačiame fotografijos kraštelyje galima įžiūrėti baltą skulptūrą - tokia stovi prieš bažnyčia ir šiuo metu).Parašė Stepas Rodyti pranešimąNa nežinau. Ten dešinėj kaip loma ar upė. Obelis tada. Bet visai ne taip realybėj vaizdas atrodo. Gal Vanga? Ir kuri Šėtoj pagrindinė gatvė ir dar tokio pločio? Ramygalos? Pagirių? Kauno? Ukmergės? Kur tada bažnyčia? Gaila neišsiskaito rodyklės, būt viskas aišku.
Comment
-
Yra pagrindo taip manyti. Gatvė tikrai plati, nors nematome sankryžos į Kėdainius kairėje, tarkim, kad ji yra, tai kairėje maždaug 9 posesijos – atitinka foto. Toliau namų nesimato, jų ten ir neturėjo būti, nes buvo turgus. Dabar aikštės prieš bažnyčią namų nei kvapo, tarkim, visą kvartalą (!) nušlavė statant mokyklą. Tuomet dar jaunus medelius (jie yra ir plane) sakykim irgi kažkada vėliau likvidavo. Dešinėje sakykim tebestovinti skulptūra.
Nelabai aiškios svarbius punktus rodančios rodyklės į dešinę. Į ten tik Kėdainių g., vedanti į arimus. Na, bet tarkim čia rodomas laužtinis posūkis į Ukmergę-Vilnių. Tačiau klaustukas dėl namo (ar namų eilės) dešinėje beveik priešais bažnyčią. Jų ne tik dabar nėra, bet ir niekada nebuvo. Jie buvo tik už tolimesnės sankryžos į Pagirius. Taip pat dėl Ramygalos g. – tiek dabar, tiek tuomet ji nuo Kėdainių sankryžos per maždaug 3 kvartalus ėjo tiesiai kaip styga, o nuotraukoje sukasi jau už menamo turgaus.
Na, daugiau „už“, nei „prieš“. Tarkim, kažkas pasikeitė, ko mes nebežinom.
Comment
-
http://grossgrisly.livejournal.com/6968.htmlParašė Stepas Rodyti pranešimąDabar aikštės prieš bažnyčią namų nei kvapo, tarkim, visą kvartalą (!) nušlavė statant mokyklą.
galima pamatyti, kaip namų eilė kairėje atrodė 1941 m. birželio 28 d.
Comment
-
Labai panašu, nors smarkiai abejočiau, ar visose albumo nuotraukose, kur pažymėta Seta, tikrai yra Šėta.
Dėkui už nuorodą į man nežinotą grossgrisly blogą. Ten mane smarkiai sudomino diskusija apie tankų mūšį ir ši foto http://grossgrisly.livejournal.com/p...alog/372/37716
Mūšis, kaip ir tankas, specų lokalizuotas prie Šėtos pakraščio. Kol kas nepuolu ginčytis, tačiau įkyriai lenda galvon Vilainių tanko istorija. Nuotraukoje tankas beveik tokioje pačioje situacijoje - įklimpęs upelyje lygiai tokiu pačiu atstumu iki kelio, kaip tankas buvo įklimpęs Kraujupėje šalia Šėtos-Kėdainių plento.
Comment
-
Mano nuomone visose nuotraukose sunkvežimių eilė važiuoja Kėdainių gatve link posūkio ant tilto:Parašė Stepas Rodyti pranešimąLabai panašu, nors smarkiai abejočiau, ar visose albumo nuotraukose, kur pažymėta Seta, tikrai yra Šėta.
pirmojoje nuotraukoje sunkvežimiai jau pravažiavę T raidės formos Kėdainių ir Ramygalos gatvių sankryžą. Nuotraukoje dar matyti namų eilė Ramygalos gatvėje, prieš bažnyčią. Tvorelė prie šaligatvio tokia pati, kaip ir anksčiau nagrinėtoje nuotraukoje.
antrojoje nuotraukoje sunkvežimių eilė įvažiuoja į T raidės Kėdainių ir Ramygalos gatvių sankryžą. Nuotraukoje už sugriautų namų eilės galvoju matosi Šėtos miestelio sinagoga, aišku prieš pokario rekonstrukciją.
trečiojoje nuotraukoje sunkvežimiai jau daro posūkį link tilto. Vėl tokia pati tvorelė prie šaligatvio. Įdomu tai, kad ši gatvės dalis dabar yra aikštelė priešais miestelio prekybos centrą.
Comment
-
Atsakymo reikėtų ieškoti tarp bažnyčių, kurios anksčiau buvo cerkvėmis. Visas interjeras tiesiog pulsuoja stačiatikių cerkvių puošybos ir išplanavimo elementais. Abejoju, kad į naujai pastatytą bažnyčią būtų kažkas pertempę tokius "stačiakiškus" paveikslų rėmus, tvoreles, pakylas ir kt.Parašė Zaliakalnis Rodyti pranešimąNeatpažinta bažnyčia. Gali būti inž. Felikso Vizbaro parapijinė (Panevėžio apskr.). Architekto inž. Felikso Vizbaro nuotrauka (iš jo albumo).
Atvaizdas
Comment
-
Manau, kad klystate. Pagal trisienę absidą čia gali būti Upytės Šv.Karolio Boromėjaus bažnyčia: http://www.autc.lt/Public/HeritageOb...x?id=1254&pl=5Parašė Beniux Rodyti pranešimąAtsakymo reikėtų ieškoti tarp bažnyčių, kurios anksčiau buvo cerkvėmis. Visas interjeras tiesiog pulsuoja stačiatikių cerkvių puošybos ir išplanavimo elementais. Abejoju, kad į naujai pastatytą bažnyčią būtų kažkas pertempę tokius "stačiakiškus" paveikslų rėmus, tvoreles, pakylas ir kt.
Comment
-
Tai - Maironių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia (pastatyta 1872 m.) http://foto.terpe.lt/inkelti/2008121...u_baznycia.jpgParašė Beniux Rodyti pranešimąAtsakymo reikėtų ieškoti tarp bažnyčių, kurios anksčiau buvo cerkvėmis. Visas interjeras tiesiog pulsuoja stačiatikių cerkvių puošybos ir išplanavimo elementais. Abejoju, kad į naujai pastatytą bažnyčią būtų kažkas pertempę tokius "stačiakiškus" paveikslų rėmus, tvoreles, pakylas ir kt.
Comment
-
Ačiū, formumo dėka radau: Meškuičiai, Šiaulių r. Gaila, kad apie Šiaulių r., bažnyčias tik 4 sakralinės architektūros puslapyje buvo paskutinisyk užsimintaParašė fui Rodyti pranešimą
Bet vertėjo praversti, keletą nematytų gražių bažnyčių užtikau
פוניקולאַר
Comment

Comment