Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Dar ju yra like pacioj aikstej jau nebe,bet toje nuotraukoje, kur laiptai vedantys i parka man atrodo dar stovi

    Comment


      Parašė disident Rodyti pranešimą
      Minėtais RKU03 ar panašiais tebeapšviestas Kleboniškio A1 greitkelio tiltas (tas, kur viena dalis sugriovus buvo, taip ). Galima užmesti akį. Įdomu, kodėl jų nepakeitė?
      Parašė railman Rodyti pranešimą
      Atsakymas paprastas: nepakeisti nei niekas nekeitė, tikriausiai tam nėra lėšų. Kaip teko skaityti laikraštuke „Vilniaus diena“ žibintininkams už vieno šviestuvo pakeitimą sumokama 900Lt, o pastarieji norėtų gauti dar daugiau, nes nes tokia paslauga už tokią kainą – „į minusą“.
      Taip, išties ant Kleboniškio tilto vis dar - RKU03. Bent jau iki rugsėjo buvo, nes tada paskutinį kartą tiltu važiavau. Šie šviestuvai jau buvo publikuoti, tačiau dabar noriu padaryti nedidelę jų apžvalgą. Sunku pasakyti kada jie buvo pradėti gaminti, bet manau, kad tai byrančios sovietų sąjungos produktas. Šviestuvo stilius, jei taip galima išsireikšti - minimalistinis. Vien tik tai, kad korpusas yra kartu ir reflektorius, mano maymu rodo resursų trūkumą ir taupymą. Šviestuvai buvo gaminami/skirti naudojimui su gyvsidabrinėms lempoms - RKU03 ir natrio - ŽKU03, su apsauginiu gaubtu arba be jo, su 250 arba 400 vatų lempomis.

      Modelis su gaubtu:

      Fotografuota Kauno gatvėje ("Židinio" mokykla).

      Tarpinė išduoda buvus modelį su gaubtu. Gaubto segtukų nematyti nes jie buvo ant paties gaubto (ne ant šviestuvo korpuso), nes taip mano manymu pigiau (nesvarbu ar modelis su gaubtu ar be jo, gaminamas vieno tipo korpusas):

      Fotografuota Šeškinėje.

      Ir dar, kai kas įdomaus... Tai - dvejopo tvirtinimo/kabinimo šviestuvas. Gali būti tvirtinamas ne tik ant gembės (taip kaip nuotraukose), bet ir horizontalia pozicija ant vertikalaus stulpo (nuotraukoje alternatyvią tvirtinimo vietą pažymėjau). Dar vienas sprendimas taupymo sumetimais.
      Tačiau čia kyla klausimas, ir ne vienas. Ar tvirtinimo elementas gali būti keičiamas gamykloje ar jis jau paruoštas ir tik "groteles" išlaužti reikia.
      Ar dvejopas tvirtinimas nebuvo tik popieriuje. Ir, ar kas matė taip pritvirtintus RKU/ŽKU03?

      Fotografuota Visorių gatvėje.

      Na o pabaigai, "4 in 1" arba kaip lenkai mėgsta vadinti "kwiat"

      Fotografuota kiemuose netoli Algirdo ir Ševčenkos gatvių sankryžos.
      ....
      Paskutinis taisė railman; 2010.10.23, 15:33.

      Comment


        Sveiki, Jūsų nepamiršau, tik per darbus neturėjau pakankamai laiko prisėsti ir parašyti išsamaus pranešimo, taigi pasistengsiu ištaisyti šią problemą.

        Parašė Godo
        Sveikas, seniai negirdėtas, bet kaip visuomet, puikūs reportažai Gal gali išsamiau, ką turėjai omenyje su tais "nukenksminimais"?

        Lauksim reportažo Tai reikia ne tik fotografuoti, bet ir įsimetus kokį butelaitį, progai pasitaikius, bandyti išsikauyti kokių eksponatų
        Kadangi mano originali profesija yra tiesiogiai nesusijusi su elektra, išsamiai ir galbūt netgi teisingai paaiškinti man nepavyks, tik aš žinau, jog kondensatorius, kaip jam ir pridera kaupia elektros krūvį, taigi ir išjungus įtampą, galima lengvai nusitrenkti, prieš tai jo neiškrovus, aš įsivaizduoju, tai galima atlikti tiesiog prijungus kondensatorių prie įžeminimo, tačiau pats nebandžiau to dar atlikti. Dar žinau, jog krūvis "išsivėdina" per kažkurį tai laiko tarpą, tad išjungus kondensatorių turinčius šviestuvus geriau prie jų kurį laiką nelysti.

        Na, o jei aš ir neteisus, būčiau labiau nei dėkingas kad kas nors paaiškintu kaip iš tikrųjų ten yra, nes man pačiam ne pro šalį sužinoti daugiau.

        Dėl eksponatų, tai visad nepataikau kada juos nuiminėja, kažkada teko pataikyti kai mano gatvės RKU-03 keitė Sintrom, tai darbininkas užsigiedojo 50 Lt, už gan prastos jau būsenos šviestuvą, tai būdamas, dar moksleiviu, buvo man dideli pinigai. Teko susilaikyti.

        Jei atvirai neesu matęs realybėje tų liuminescencinių šviestuvų Neringoje, net ir kur nors užsilikusiu, tiesa, matęs dvigubų SKZR padėtų išmetimui, bet man buvo gal 10 - 11 metų tada, o šie atrodė tokie griozdiški.

        Dizainas... Ir tikros medžiagos (stiklas, o ne koks plastmasinis beformis bliūdas)
        Manau kad tai yra laikmečio reikalas, anksčiau plastikas buvęs galbūt brangesnis, gal nepatvarus, tai gamindavę metalinius karkasus ir stiklinius plafonus turinčius šviestuvus (Nors gal ir ne, nes RTU-01 buvę su plastikiniais, o RTU 02 ir 04 linijos su stikliniais (arba metaliniais :p)). Geležiniai šviestuvai be galo sunkūs, ir linkę rūdyti, o aliuminiai - labai brangūs.

        Kad stikliniai gaubtai nėra labai geras sprendimas matosi iš visais laikais buvusių RTU 02 "sukultų" gaubtų (arba tiesiog suskilusių dėl temperatūrų svyravimų, pvz. žiemą arčiau lempos buvę karščiau, o toliau nuo lempos šalčiau, kadangi stiklas juda gravitacijos jėgų ir laiko veikiamas, viršus išplonėdavęs).

        Aš neesu taip kategoriškai nusiteikęs prieš visus "plastmasinius" šviestuvus, yra tikrai gražių ir modernių modelių.
        Beje, RTU 02 labai panašus į Gama tipo Thorn'o šviestuvus gamintus jau nuo labai senai, galbūt tai tiesiog sutapimas (kaip universaliai paplitę rutuliai), o gal kažkas juos užmatė kažkur ir nusprendė pagamint ir sąjungoje.

        Ach! Prisiminimai... Esu gyvenęs tuose poilsio namuose, vakarais dar šviesdavo tie šviestuvai, man, kaip vaikui tai buvo kažkas nepaprasto stebėti šviestuvus taip žemai, kad galėdavai paliesti ranka.

        O dėl keičiamų originalių šviestuvų, tai galia ir man, serijinės gamybos "trantų" niekad nebuvo gaila anksčiau, nors ir tie patys seni "trantai" pasidarė retenybe šiais laikais.

        Bet kai yra pagaminami specialūs šviestuvai, jie galėtų būti atnaujinami. Deja pas mus "retrofittinimo" praktika nepaplitus.

        O pabaigai, šioks toks netikėtas radinys Klaipėdoje kažkokioje gamykloje.



        Taigi, paslaptingasis ŽKU-01.

        Nuotraukos kokybė nėra įtin gera, bet pats šviestuvas buvo ant pastato stogo ir už tvoros, tad neišėjo pritraukti, pateikiu pašviestiną versiją (kad matytųsi ovalus reflektorius) http://www.visionweb.lt/imghost/imag...a3fa95i0w4.jpg

        Iki greito, visgi turiu pratęsti naujųjų Neringos toršerinių šviestuvų apžvalgą, o dar liko ir gembiniai Neringoje ir Klinikose.

        Be to apsiėmiau atnaujinti savo seną Polamp OUS-400 (Strada versiją) bei nusipirkom nauja Phillips Urbana Luner šviestuvą, įmesiu nuotraukų vėliau.
        Paskutinis taisė Lich; 2010.10.28, 10:11.

        Comment


          Parašė Lich Rodyti pranešimą
          O pabaigai, šioks toks netikėtas radinys Klaipėdoje kažkokioje gamykloje.

          Atvaizdas


          Taigi, paslaptingasis ŽKU-01.
          Pagaliau!!!

          Comment


            Parašė railman Rodyti pranešimą
            Taip, išties ant Kleboniškio tilto vis dar - RKU03. Bent jau iki rugsėjo buvo, nes tada paskutinį kartą tiltu važiavau. Šie šviestuvai jau buvo publikuoti, tačiau dabar noriu padaryti nedidelę jų apžvalgą. Sunku pasakyti kada jie buvo pradėti gaminti, bet manau, kad tai byrančios sovietų sąjungos produktas. Šviestuvo stilius, jei taip galima išsireikšti - minimalistinis. Vien tik tai, kad korpusas yra kartu ir reflektorius, mano maymu rodo resursų trūkumą ir taupymą. Šviestuvai buvo gaminami/skirti naudojimui su gyvsidabrinėms lempoms - RKU03 ir natrio - ŽKU03, su apsauginiu gaubtu arba be jo, su 250 arba 400 vatų lempomis.

            Ir dar, kai kas įdomaus... Tai - dvejopo tvirtinimo/kabinimo šviestuvas. Gali būti tvirtinamas ne tik ant gembės (taip kaip nuotraukose), bet ir horizontalia pozicija ant vertikalaus stulpo (nuotraukoje alternatyvią tvirtinimo vietą pažymėjau). Dar vienas sprendimas taupymo sumetimais.
            Tačiau čia kyla klausimas, ir ne vienas. Ar tvirtinimo elementas gali būti keičiamas gamykloje ar jis jau paruoštas ir tik "groteles" išlaužti reikia.
            Ar dvejopas tvirtinimas nebuvo tik popieriuje. Ir, ar kas matė taip pritvirtintus RKU/ŽKU03?
            Pasidžiaugsiu ir pagirsiu išsamų railman'o pasakojimą apie RKU/ŽKU-03 Vis pats maniau, kada nors rašyti apie tai, bet džiugu, kai darbą kompetentingai atliko kolega. Aš tik keletą savo pastebėjimų pridursiu, o jei kas domitės apšvietimu tik truputį - galite neskaityti, tai smulkmenos apie tvirtinimą ant vertikalaus vamzdžio, nes punktyrus vertikaliai gembei taip pat seniai pastebėjau. Kiek teko matyti atidarytą tokį šviestuvą, susidarė įspūdis, jog tie punktyrai nereikalauja keisti konstrukcijos, jie, manau, skirti šviestuvą montuoti ant vertikalaus vamzdžio, kurio galas užlenktas 90-120 laipsnių kampu. Tuomet vamzdis tvirtinasi taip pat, kaip horizontali gembė, o į šviestuvą jis "įeina" per apatinę dalį. Aišku, RKU-03 ant vertikalios gembės nėra matyti, tad tikriausiai nepasiteisinusi ši idėja, arba tie punktyrai iš tiesų yra neįgyvendinto šviestuvo varianto palikimas Tai tiek mano painių pamąstymų šįsyk. Beje, šie šviestuvai man savo forma primena širšę
            Man į RKU/ŽKU-03 labai panašūs ir nauji rusiški šviestuvai RKU/ŽKU 21
            Čia ta proga RKU/ŽKU-21:

            Kurios reflektorius ir korpusas taip pat bendri, tačiau modelis šiuolaikinis Kai pirmąsyk pamačiau ŽKU-21 Kaune, dar nieko apie jas nežinodamas pamaniau, kad tai tikriausiai rusiškos lempos, dėl jų panašumo į RKU-03.
            Paskutinis taisė Godo; 2010.10.26, 10:22.

            Comment


              "Kepurė"...


              Comment


                Parašė railman Rodyti pranešimą
                Sakyčiau visai "jaunai" atrodanti - gerai išsilaikiusi
                Parašė Lich Rodyti pranešimą
                Sveiki, Jūsų nepamiršau, tik per darbus neturėjau pakankamai laiko prisėsti ir parašyti išsamaus pranešimo, taigi pasistengsiu ištaisyti šią problemą.
                Kadangi mano originali profesija yra tiesiogiai nesusijusi su elektra, išsamiai ir galbūt netgi teisingai paaiškinti man nepavyks, tik aš žinau, jog kondensatorius, kaip jam ir pridera kaupia elektros krūvį, taigi ir išjungus įtampą, galima lengvai nusitrenkti, prieš tai jo neiškrovus, aš įsivaizduoju, tai galima atlikti tiesiog prijungus kondensatorių prie įžeminimo, tačiau pats nebandžiau to dar atlikti. Dar žinau, jog krūvis "išsivėdina" per kažkurį tai laiko tarpą, tad išjungus kondensatorių turinčius šviestuvus geriau prie jų kurį laiką nelysti.

                Na, o jei aš ir neteisus, būčiau labiau nei dėkingas kad kas nors paaiškintu kaip iš tikrųjų ten yra, nes man pačiam ne pro šalį sužinoti daugiau.
                Mano profesija taip pat labai labai nesusijusi su elektra, bet nuo seno tuo domiuosi, teko ir padirbėti visokių chaltūrų, tad žinių šiokių tokių prisikaupė Apie kondensatorius teisingai mąstai, bet gatvinėse lempose nuo jų gauti per nagus nelabai realu Pirmiausia dėl to, kad ten kondensatorius yra lygiagrečiai įjungtas į leputės-droselio grandinę, taigi išjungus prietaisą, visą kondensatoriaus krūvį akimirksniu suvartoja droselis su lempute. Jei lempa neveikia (išsukta/perdegusi lemputė), teoriškai nedidelis krūvis kondensatoriuje gali likti, bet lempose, kiek mačiau, naudojami tik gana nedidelės talpos - apie 20mkf kondensatoriai, ilgo ir stiprus krūvio neturi. Ir galiausiai - jei nenori, kad dirbant liktų tikimybė būti lengvai "įgnybtam" kondensatoriuje užsilikusio krūvio, yra labai paprastas liaudiškas nedidelės talpos kondensatorių iškrovimo metodas: kondensatoriaus polius (arba tiesiog lempos pajungimo gnybtus arba lemputės lizdo polius) suliesti atsuktuvu ar kokiu metaliniu daiktu - jei ten buvo krūvio, po nedidelės kibirkštėlės jo tikrai neliks
                Parašė Lich Rodyti pranešimą
                Dėl eksponatų, tai visad nepataikau kada juos nuiminėja, kažkada teko pataikyti kai mano gatvės RKU-03 keitė Sintrom, tai darbininkas užsigiedojo 50 Lt, už gan prastos jau būsenos šviestuvą, tai būdamas, dar moksleiviu, buvo man dideli pinigai. Teko susilaikyti.
                Beje, ir aš neturiu nė vieno iš gatvių apšvietimo tinklų gauto eksponato, vis iš visokių kitokių teritorijų prisirankiojau O už RKU-03 - 50 lt ir aš pagailėčiau
                Parašė Lich Rodyti pranešimą
                Manau kad tai yra laikmečio reikalas, anksčiau plastikas buvęs galbūt brangesnis, gal nepatvarus, tai gamindavę metalinius karkasus ir stiklinius plafonus turinčius šviestuvus (Nors gal ir ne, nes RTU-01 buvę su plastikiniais, o RTU 02 ir 04 linijos su stikliniais (arba metaliniais :p)). Geležiniai šviestuvai be galo sunkūs, ir linkę rūdyti, o aliuminiai - labai brangūs.

                Kad stikliniai gaubtai nėra labai geras sprendimas matosi iš visais laikais buvusių RTU 02 "sukultų" gaubtų (arba tiesiog suskilusių dėl temperatūrų svyravimų, pvz. žiemą arčiau lempos buvę karščiau, o toliau nuo lempos šilčiau, kadangi stiklas juda gravitacijos jėgų ir laiko veikiamas, viršus išplonėdavęs).

                Aš nesu taip kategoriškai nusiteikęs prieš visus "plastmasinius" šviestuvus, yra tikrai gražių ir modernių modelių.
                Beje, RTU 02 labai panašus į Gama tipo Thorn'o šviestuvus gamintus jau nuo labai senai, galbūt tai tiesiog sutapimas (kaip universaliai paplitę rutuliai), o gal kažkas juos užmatė kažkur ir nusprendė pagamint ir sąjungoje.
                Tikrai sutinku, kad būna ir šiuolaikinių gražių šviestuvų Bet kadangi buvo sukritikuotas mano vienas mėgstamiausių modelių - RTU-02, kuris tiek vaikystės sentimentų kelia it pan., nesusiturėjau nepagyręs jo

                Parašė Lich Rodyti pranešimą
                O pabaigai, šioks toks netikėtas radinys Klaipėdoje kažkokioje gamykloje.

                Atvaizdas

                Taigi, paslaptingasis ŽKU-01.
                Na čia tai geras radinys, na o Vilniuje - 99%, kad tokių nebuvo Kažkada išsisaugojau nuorodą iš ixbt.ru forumo, kur ŽKU-01 reflektorius geriau matomas: http://fotkidepo.ru/photo/436023/103...wB/186077w.jpg
                O rusų nuotraukose ŽKU-01 tai pat labai reti, matyt jų tikrai mažai buvo pagaminta. Beje dar nesu tuo įsitikinęs, bet man atrodo, kai ir RKU-02 ir ŽKU-02 reflektoriai taip pat skiriasi - RKU - gilesni, ŽKU - plokšti, kaip lėkštės. Galbūt buvo paskaičiuota pagal natrio ir gyvsidabrio lempų šviesos spektrą, kokia reflektoriaus forma efektyviau skaido skirtingų lempų šviesą? Reikės parinkti foto medžiagos ir pasidomėt išsamiau RKU/ŽKU-02
                Paskutinis taisė Godo; 2010.10.27, 16:02.

                Comment


                  Dar keletas "kepurių" Žemuosiuose Paneriuose (antro stulpo "kepurė" iš arti publikuota http://www.miestai.net/forumas/showp...postcount=57):


                  Ir šiek tiek informacijos apie šio tipo šviestuvus:

                  Comment


                    Kaip Vilniaus savivaldybė „taupo“ (nuotraukos)
                    "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
                    Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

                    Adam Mickiewicz

                    Comment


                      Trumpam sugrįšiu į Tilto gatvę ir trumpai apžvelgsiu apšvietimo techniką.
                      Maniau, kad Tilto gatvėjė nebuvo tarpkukarinio stiliaus apšvietimo stulpų, tačiau vieną vieną seną originalų apšvietimo stulpą pokario Vilniaus nuotraukose pavyko aptikti:
                      Apie 1950-tuosius:

                      Šaltinis: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp

                      Apie 1955-tuosius. „Kepurės“.

                      Šaltinis: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp


                      Šaltinis: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp

                      Tilto gatvės „troleibuzacija“. Manau buvo išrautas jau matytas senas stulpas, nukabintos „kepurės“, sumontuoti liuminescenciniai šviestuvai. Išdidinus nuotraukas jie matomi ant gembių, trosų ir sienų (apie sieninius Godo jau rašė pranešime #344):

                      Autorius A. Kunčius


                      Autorius A. Kunčius

                      Sovietinė senovinių stulpų imitacija. Matyti dviejų rūšių šviestuvai: gerai žinomas SPZP (techninėje literatūroje jis vadimas SZP, bet apie tai vėliau) ir man mažai žinomas ankstesnis variantas aukštesniu korpusu su smailesniu stikliniu gaubtu.

                      Autorius: M. Sakalauskas

                      1989-ieji. Sakyčiau panašu į lenkiškus ORZ-10 :

                      Autorius: Romas

                      1999-ieji. Sunku įžiūrėti, tačiau panašu į SPOR‘us be plafonų.
                      Nykus vaizdelis.

                      Šaltinis: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp

                      O kaip atrodo šiandien, jau publikavau http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=105

                      Comment


                        Parašė Civis Rodyti pranešimą
                        Senieji buvo originalūs marijampolietiški, o naujieji tiesiog serijiniai šiuolaikiniai šviestuvai. Nugalėjo pragmatiškumas. Gaila tų senųjų...
                        Nuvykus į kitą miestą norisi pamatyti ką nors kitoniško, autentiško, savito. Pasidaro liūdna kai pamatai maksimas, makdakus, serijinius naujoviškus šviestuvus ar kitus iki skausmo pažįstamus elementus...

                        Beje, kaip ten Marijampolėje reikalai su senojo Laisvės alėjos tipo stulpais/šviestuvais. Mačiau juos pravažiuodamas pavasarį. Godo minėjo, lyg tai Sporto gatvėje...

                        Comment


                          Vokietijos miestų gatvėse dar gausu tokių šviestuvų:



                          Kiek žinau, tai tokie šviestuvai gan seni, tik kodėl jie taip dažnai sutinkami ir šiandien?

                          Comment


                            Parašė HSV Rodyti pranešimą
                            Vokietijos miestų gatvėse dar gausu tokių šviestuvų:

                            Atvaizdas


                            Kiek žinau, tai tokie šviestuvai gan seni, tik kodėl jie taip dažnai sutinkami ir šiandien?
                            Vakaruose ir, kas keisčiausia, Skandinavijos kraštuose, kur pakankamai šalta, liuminescesinės lempos naudojamos gatvių apšvietimui ir dabar. Tik mūsų kraštuose liuminescensinių lempų gatvių apšvietimui praktiškai atsisakyta. Nors pvz., Kretingoje ir kituose Žemaitijos miesteliuose mačiau nemažai štai tokių naujų čekiškų "Elektrosvit" lempų būtent su liminescensinėmis lemputėmis ir tik keletą su natrio. Tie šviestuvai gaminami ir natrio, ir liuminescensinėms lemputėms.
                            Paskutinis taisė Godo; 2010.11.01, 14:03.

                            Comment


                              Man patinka Elektrosvit diplomatiniai modelių pavadinimai... Ambassador, Attache

                              Ta proga, įdėsiu keletą savo senojo OUS 400 šviestuvo nuotraukų prieš renovaciją. Tiesa, kol kas turiu susipirkęs reikiamas dalis ir priemones (išskyrus talpos kondensatorių, ir naujus varžtus/veržles ir pan.), bet nerandu tam pakankamai laiko.

                              Prisipažinsiu, kad mintis, jog reikėtų nufotografuoti šviestuvą, atėjo jau tada kai jis buvo gan stipriai paardytas, tad, sumečiau kelias dalis atgal, kad susidarytų bendras vaizdas.



                              Šie šviestuvai, pradėti gaminti 1985 metais Lenkijoje. Gaminami iki šiol. Gamintojas veikiausiai tas pats, tik kito jo vardai/savininkai: pradžioje Polamp (ar Polam), vėliau Elgo, o dabar Brilux-Elgo. Pats modelis, kaip ir visi lenkiški vadinosi OUS - 400 (matyt senasis OUS - 400 "kvadratovka" buvęs šio šviestuvo pirmtakas), šiuo metu tapatinantis su EU madomis, įvardijant modelius kažkokiu pavadinimu, pervadintos į "Strada". Gaminta dviejų dydžių optika: 400W lempom ir 250W lempom, kurios skyrėsi dydžiu (taip šie gaminami iki šiol: 400W modelis yra didelis, o modelis 250W, 125W, ir 150W mažesnis). Sovietinės eros pabaigoje, nepriklausomybės pradžioje, gan mėgstamas šviestuvas senųjų renovacijai, bent jau Kaune. Net ir dabar, gan gerai išsilaikę OUS 250 yra sumontuoti Savanorių pr. dalyje nuo Laisvės alėjos, Utenos gatvėje, keletoje kitų.



                              Šveistuvo korpusas duraliumininis (išskyrus kai kuriuos varžtus ir droselio dėžės dangtelį/laikiklį, kuris yra geležinis). Reflektorius iš nupoliruoto aliuminio. Tiesa, ankstesnių, senesnių modelių reflektoriai buvę netokie "blizgūs" kaip naujųjų.



                              Šiaip pats šviestuvas, gana lengvai išsiardo, iškyrus kniedes ant droselio, kurias reikėjo nugręžti, norint šį nuimti.



                              Šviestuvų gaubtai buvę jų silpnoji dalis, bent jau senose versijose. Manasis, buvo neilgai naudojamas (kažkur apie 7 - 10 metų, nereguliariai ir pakankamai neilgais laikotarpiais) spėjo susilankstyti ir deformuotis, esu matęs daug tokiu susilanksčiusių, su jūra numirusių vabzdžių bei vandeniu. Gaubto segtukai irgi iš geležies ankstesniuose modeliuose, šie surūdydavę ir gaubtas arba nukrisdavęs, arba užsiteršdavęs kol jį nuimdavo. Tiesa šviestuvas turi IP reitingą 54/23 (dabartiniai turi 64/23) tai rodo, kad jis skirtas veikti ir be gaubto, jei jau jis nebetinkamas. Dabartinių Stradų gaubtai su nerūdijančio plieno segtukais, ir šiaip kokybiškesni, tad rečiau būna sugadinti (Palyginus su Sintromis ir Stradomis, pastarųjų gaubtai kaip nauji, o Sintrų jau gerai aptemę nuo UV spindulių).



                              Mano šviestuvas išleistas 1988 metais, tad ir lempos paleidimo technologijos senos. Tiesa, nors šviestuvas yra OYS (Rusiškai OUS), ir pritaikytas DNaT (Rusiškos natrio) jis niekada jų nepaleisdavo ir buvo naudojamas su gyvsidarbio lempomis. Kol nesenai, perpratau kur buvusi problema - gamyklinis lempų starterio (centre, pilkas) brokas. Įmontavus naują paleidėją, lempa po 22 metų įžiebė būtent tą lempą kurią ir turėjo. Kiek atsimenu mes net naudojom HQL ir LRF 250W lempas, šis šviestuvas jas paleisdavo be problemų.

                              Tad dažai nupirkti, naujas gaubtas nupirktas, naujas paleidėjas yra, trūksta tik kondensatoriaus. (Ir naujo droselio, bet pastarasis kainuoja 100 Lt, tai manau, kad senajam veikiant neblogai, apsiribosiu perdažymu ). Žiūrėsim kas gausis.
                              Paskutinis taisė Lich; 2010.11.01, 17:54.

                              Comment


                                Parašė railman Rodyti pranešimą
                                Trumpam sugrįšiu į Tilto gatvę ir trumpai apžvelgsiu apšvietimo techniką.

                                1989-ieji. Sakyčiau panašu į lenkiškus ORZ-10 :
                                Atvaizdas

                                Autorius: Romas

                                1999-ieji. Sunku įžiūrėti, tačiau panašu į SPOR‘us be plafonų.
                                Nykus vaizdelis.
                                Atvaizdas

                                Šaltinis: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp

                                O kaip atrodo šiandien, jau publikavau http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=105
                                Liuks darbelis apie Tilto gatvę. Beje, SPOR'us be gaubtų ant visų tų rekonstruotų senovinių stulpų puikiai atmenu, iki kokių 1999 m. iškabojo. Buvo, atrodo "Vilniaus vaizdų kaitoj", o gal kažkur kitur, nuotrauka, kur jie matomi iš arti, deja, jos neberadau" Kadangi ten visur buvo SPOR'ų korpusai (arba SPZPR'ų), matyt, kad 1989 m. nuotraukoje matomi ORZ-10 - mažai tikėtina, greičiausiai ten aplamdyti SPZPR be stiklinių gaubtų. O ORZ-10 Vilniuje, manu, tikrai niekad niekur nėra buvę. Ir dar: liuminescensinių šviestuvų ten buvo ne tik ant sienų, bet ir ant stulpų, Kunčiaus nuotraukoje, ties sankryža, matyti net dvi puokštės po 3 ar 4 vnt. Esu matęs nuotrauką, kur tos "puokštės" gerai matomos, jei kada surasiu, įdėsiu

                                Dabar apie retai Lietuvoje matomus šviestuvus PFS (прожектор фасадный среднего светораспределение ("prožektorius" fasadinis vidutinio šviesos skaidymo)) A. Juozapavičiaus g. Jie panašūs į labai populiarius PZS šviestuvus skaidriu gaubtu (apie juos kada nors vėliau), o skiriasi tik lizdo vieta (čia jis yra ne šone, o dugne) bei matinio stiklo tvirtinimu ir atsparumu.


                                Ant kito stulpo jų net du, greta matyti droseliai gyvsidabrio lempoms. Aišku, šie šviestuvai seniai nebenaudojami, jie buvo skirti administracinių pastatų prieigoms apšviesti.


                                PFS brėžinys iš railman'o prirodytos knygelės: Освещение открытых пространств, Ленинград, 1981


                                1956 m. Juozapavičiaus (tuomet M. Melnikaitės) gatvėje matomi stalininiai puošnūs stulpai su baltais bumbulais:

                                (iš: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp)
                                Paskutinis taisė Godo; 2012.09.23, 14:59.

                                Comment


                                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                  Dabar apie retai Lietuvoje matomus šviestuvus PFS (прожектор фасадный среднего светораспределения ("prožektorius" fasadinis vidutinio šviesos skaidymo)) A. Juozapavičiaus g.
                                  Nesu jų matęs

                                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                  1956 m. Juozapavičiaus (tuomet M. Melnikaitės) gatvėje matomi stalininiai puošnūs stulpai su baltais bumbulais:
                                  Atvaizdas

                                  (iš: http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp)
                                  Prie Stalino mandros gatvelės būta...

                                  Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                  Liuks darbelis apie Tilto gatvę. Beje, SPOR'us be gaubtų ant visų tų rekonstruotų senovinių stulpų puikiai atmenu, iki kokių 1999 m. iškabojo. Buvo, atrodo "Vilniaus vaizdų kaitoj", o gal kažkur kitur, nuotrauka, kur jie matomi iš arti, deja, jos neberadau" Kadangi ten visur buvo SPOR'ų korpusai (arba SPZPR'ų), matyt, kad 1989 m. nuotraukoje matomi ORZ-10 - mažai tikėtina, greičiausiai ten aplamdyti SPZPR be stiklinių gaubtų. O ORZ-10 Vilniuje, manau, tikrai niekad niekur nėra buvę.
                                  Aš linkęs manyti, kad tai ORZ-10 (tokie, kaip Šiauliuose, Vilniaus gatvėje kabėjo). Lenkai lyg ir "surado" tokius Vilniuje: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=22&t=337


                                  Ir pagaliau prisiruošiau Lapų gatvės "burbulus" publikuoti. Sakyčiau, vieninteliai sieninio tvirtinimo "burbulai" sostinėje. Be to ir patys šviestuvai mano manymu retai sutinkami (gal klystu) OZP-70. Pagaminimo data, berods - 1998.







                                  Comment


                                    Parašė railman Rodyti pranešimą
                                    Aš linkęs manyti, kad tai ORZ-10 (tokie, kaip Šiauliuose, Vilniaus gatvėje kabėjo). Lenkai lyg ir "surado" tokius Vilniuje: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=22&t=337
                                    Aišku, reikėtų rasti aiškesnių nuotraukų, nes prisiminimai - subjektyvu, bet Tilto g., ties sankryža su Radvilų g., dar nuo vaikystės puikiai atmenu "SPOR'us su prarūdijusiais apskritimo formos gaubtais (tikrai ne kiaušinio) - vadinasi tai buvo SPZPR. Tad tikėtina, kad ant to stulpo 1989 m. kabojo SPZPR, matyt visa Tilto gatvė ir buvo jais, ne SPOR'ais apkabinta - o jų korpusai gi tokie patys. Apskritai elipsės formos ORZ-10 tikrai nesu matęs Vilniuje nei gyvai, nei nuotraukose. Beje, toj Romo nuotraukoj įžiūrimas ir Narva LR Vrublevskio g.. O tuo lenkų atradimu nuo seno man kažkaip nesinori tikėti, bandžiau didinti, tai ne itin panašu į jų ORP Ten ir droseliai ant trosų kažkodėl kabo, ir pernelyg apvalūs tie šviestuvai, gal ten kokie seni pramoniniai, jei ne tie patys SPZPR be stiklų? Štai Šiulių nuotraukose ORZ-10 tikrai pailgesni atrodo (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=9976).

                                    Kažkada kalbėjau, apie railman'o atrastus lenkiškus ORZ-1 Vilniuje, tai štai nuotraukėlė, kur matyti ORZ-1

                                    (http://vilnius.borda.ru/?1-11-0-00000052-000-40-0)
                                    Parašė railman Rodyti pranešimą
                                    Ir pagaliau prisiruošiau Lapų gatvės "burbulus" publikuoti. Sakyčiau, vieninteliai sieninio tvirtinimo "burbulai" sostinėje. Be to ir patys šviestuvai mano manymu retai sutinkami (gal klystu) OZP-70. Pagaminimo data, berods - 1998.

                                    Atvaizdas


                                    Atvaizdas


                                    Atvaizdas


                                    Atvaizdas
                                    Iki jų toj Lapų gatvelėj RTU-04 buvo, tai net nesimatė, kai pakeitė

                                    Comment


                                      Parašė railman Rodyti pranešimą
                                      Na, o čia vaizdelis iš senamiesčio atgimimo laikų ar pirmųjų neprikalusomybės metų:
                                      Atvaizdas

                                      Nuotrauka iš: Acquaintance with Lithuania (išleista 1995).
                                      Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                      Jei kai kuriose senamiesčio gatvelėse atsimenu senąsias lempas, tai senųjų šviestuvų šioje vietoje - kad ir kas užmuštų - nepamenu Bet man atrodo čia RKU-07 kabo.
                                      1988-ieji:

                                      Autorius G.Jucys.

                                      Comment


                                        Parašė railman Rodyti pranešimą
                                        1988-ieji:
                                        Atvaizdas

                                        Autorius G.Jucys.
                                        Nors nuotrauka labai maža, man visgi į SPZPR be stiklo panašiausia

                                        Comment


                                          Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                          Apskritai elipsės formos ORZ-10 tikrai nesu matęs Vilniuje nei gyvai, nei nuotraukose.
                                          OK, ORZ-10 Vilniuje daugiau neieškosiu

                                          Trumpam sugrįšiu į pranešimą #36, kuriame rašiau apie RKU01 ir publikavau šio modelio šviestuvus pakabintus ant troso, ir rašiau, kad - sovietmečiu. Pagal http://www.heritage.lt/km/laik/000b.asp, čia 1996-ieji...




                                          O netolies "aptikau" kepurę, 1996-aisiais?!


                                          Na, šviestuvai tikrai dabar geresni, bet daug kas šioje srityje - archaiška. Kai pamažu pradedama kalbėti apie LED, VGAET darbuotojai kiekvieną mėnesį apvažiuoja gatvių šviestuvų maitinimo punktus ir nurašinėja elektros skaitiklių duomenis. O tokių punktų yra 500!
                                          Info iš straipsnio: http://www.diena.lt/dienrastis/miest...lijonus-166813

                                          Comment

                                          Working...
                                          X