Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kėdainiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kėdainiai

    Kėdainiai
    2004 liepa
    Vienas gražiausių LT miestų, įsikūręs prie Nevėžio
    XVI a. buvo reformacijos centras.
    XVII a. buvo trumpam sudaryta unija su švedais
    XIX a. dėl aplinkinių dvarų gausos buvo visai tapęs lenkiškas

    Per II pas. karą buvo smarkiai sugriautas
    Po karo aplink senamiestį pristatyta chruščiobų (silikatinių 1960 m. namų), išplėsta pramonė, įrengtas karinis aerodromas



    Pradžiai - politinė informacija:
    Kai kas pranašauja Kėdainių partijos pergalę rudens rinkimuose.
    Gal dar per anksti skelbti Kėdainius penktąja LT sostine, bet gal pravers žinios,
    kokį jubiliejų Kėdainiai šiais metais švenčia ir kokį padažą čia mėgsta valgyti…



    Panoramos
    Prieš pasivaikščiojant reikia apsidairyti, kur eiti
    Nuo devynaukščio Josvainių g
    Tolumoj dešinėj - šv. Jurgio bažn., kiek kairiau - šv. Juozapo bažn. bokštai


    Už penkiaaukščių - senamiestis


    Tolumoj - cerkvė ir savivaldybė


    Evangelikų liuteronų bažnyčia visai netoli




    Ten ir eisim
    Paskutinis taisė Romas; 2010.01.27, 22:10.

    #2
    Ačiū už nuotraukas. Tik vat man baisu dėl to Agurkicho partijos, nes su šitom nesąmonėm dabar jų reitingai tik auga
    Mano galerija Flickr'yje

    Comment


      #3
      Kėdainių bažnyčios, kiti maldos namai
      Kėdainiuose suskaičiavau 6 bažnyčias ir maldos namus

      Evangelikų liuteronų bažnyčia.
      Sovietmečiu buvo dailės galerija








      Katalikų šv.Juozapo bažnyčia
      Sovietmečiu buvo elektrotechnikos gamyklos teritorijoja. Dabar pramoniniai pastatai nugriauti






      Evangelikų reformatų bažnyčia

      Viduj galima apžiūrėti Radvilų sarkofagus



      Katalikų šv. Jurgio bažnyčia, statyta XV a.






      Viena iš nedaugelio gotikinių LT bažnyčių






      Cerkvė ir buv. karinis dalinys
      Tipiškas XIX a. pr. Rusijos klasicizmo peizažas
      Turint noro galima sukti filmus apie Rusijos husarus – nereikia važiuoti į Suvalkus ar kokį Ujezdovską




      Yra ir nekrikščioniškų religijų pėdsakų
      Dvi buv. sinagogos




      Minaretas.
      Turint noro galima įsirangyti laiptais į viršų
      Caro laikais Kėdainių apylinkėse dvarus gavo daug rusų valdininkų (net P.Stolypinas turėjo, lyg Kalnaberžėj)
      Vienas caro generolas grįžęs iš 1877 rusų-turkų karo, pasistatė minaretą su arabiškais užrašais (turbūt citatomis iš Korano)



      Paskutinis taisė Romas; 2010.03.28, 13:17.

      Comment


        #4
        Hehe, o kam grįžus iš karo su turkais statyt minaretą? Gal nebent ten prakeikė turkų tautą turkiškais rašmenimis Šiaip įdomu, net nežinojau, kad tokių dalykų Lietuvoj esama
        Mano galerija Flickr'yje

        Comment


          #5
          nu wa pagaliau kaskas ir kedainiais susidomejo liux

          siaip daug galeciau apie kedainius papasakot ir kedainieciu megstamiausias tikrai ne daumantu padazas o kedainiu koncervu fabriko gaminama produkcija kita savaitgali kedainiai sves savo gimtadieni tai prasome uzsukti as asmeniskai varysiu i kaskokia simfonija ;/

          kedainiai tikrai daug istorijos turi ir daugeli mazumu kulturos mieste, beto ten nuotraukos is josvainiu gatves tai liux nes as pats toje gatveje gyvenu (tiksliau tevai mano gyvena) per mano langus gerai matosi ta Evangelikų liuteronų bažnyčia, kelios nuotraukos tiesiai is mano kiemo. Saunu jas ziureti sitas forumas apreme daugeli lietuvos vietu, valio

          Valio Kedainiaims tegyvuoja Radvilos

          Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

          --------------------------------------------------

          Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

          Comment


            #6
            Tai Radvilos man regis daugiau Biržuose sukiojos. Beje, lenkai galvoja, kad Radvilos buvo lenkiša bajorų šeima. Ką nors apie tai žinot?
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #7
              nu as kiek zinau Radvilos tikrai kedainiu chebra Evangelikų reformatų bažnyčioje ten kaskurio is ju palaikai buvo atsimenu dar mokykloje ten ekskursijas rengdavo galima buvo net skeleta apziuret

              Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

              --------------------------------------------------

              Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

              Comment


                #8
                Kėdainių perspektyvos, aikštės

                Kėdainiuose sutvarkyta Nevėžio krantinė, tiesiamas dviračių takas palei upę





                Mieste yra 5 aikštės – Didžioji rinka, Senoji rinka, Knypavos rinka, Jonušavos rinka (dab. turgus)
                ir bevardė, bet pati didžiausia – Basanavičiaus g., priešais savivaldybę, iš kitos pusės – Maxima, Rimi ir Vilniaus bankas
                Didžioji rinka








                Senoji rinka
                Dvi sinagogos


                Knypavos rinka ir Josvainių g.
                Paskutinis taisė Romas; 2010.03.28, 13:18.

                Comment


                  #9
                  Smilgos gatvė.
                  Deja, iš vienos pusės apstatyta chruščiobomis*. Reikėjo pasitengti, kad jos nepatektų į kadrą.
                  Chruščioba = Chruščiovas + truščioba (1956-1964 m. statyti silikatiniai penkiaaukščiai namai)



                  Pagrindinė senamiesčio gatvė kaip ir Vilniuje – Didžioji g. (anais laikais lyg ir Taikos g.)





                  Nors senamiestis labai tvarkomas, likę ir tokių namų Paelsmilgio g.
                  Jožikai, as tas Paesmilgys?


                  Senoji g.


                  Išliko žydiški užrašai



                  Kokio miesto senamiestį primena tvarkoma Kranto II gatvė?
                  Paskutinis taisė Romas; 2010.03.28, 13:19.

                  Comment


                    #10
                    siaip nevezio krantines dar toli grazu sutvarkytos ,bet progresas juda jas tvarkyti pradejo apie 1995 paskiau darbai sustojo dabar viskas tesiama nes savivaldybe pradejo tvarkyti miesto senamiesti , tai tos krantines prie to pacio ! Dar zadama biski pravaliti pacia nevezio upe nes jau baige vandens zolemis uzaugti

                    del bevardes aikstes pries savivaldybe tai ten kaskada tikrai buvo grazu ir tikrai galima buvo aikste pavadinti ten centrine miesto egle stovedavo per kaledas ir panasiai viskas buvo labai graziai bet dabar ten labiau automobiliu stovejimo aikstele nei aikste , is aikstes ne kvapo neliko (nebent senas graikisko riesuto medis viduri aikstes) ten greiciau uzdustum nuo ismetamu duju nei ramiai pasedetum del sito galima padekoti savivaldybiai ir prekybos centrams maxima ir rimi galejo jie tas stovejimo aiksteles ir is kitos puses padaryt, bet tipo dabar geresnis privazevimas nuo basanaviciaus gatves (ilgiausia ir didziausia gatve kedainiuose)

                    dar vienas kuriozas kad prie tos aikstes/stovejimo aiksteliu einanciame basanaviciaus gatvers kelio ruose kuris trunka koki 100 metru yra net 5 sviesaforai, kedainiu savivaldybeje vadinasi rimti vyrai dirba

                    miesto meras galetu daugiau demesio miestui suteikt nei Pono Viktoro rinkimu kompanijoms

                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                    --------------------------------------------------

                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                    Comment


                      #11
                      Neblogai atrodo tos aikštės, matau Kėdainiai pasitvarkę
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        #12
                        Siaip politika be komentaru:

                        http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=4889625

                        Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                        --------------------------------------------------

                        Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                        Comment


                          #13
                          Kėdainiai - Lietuvos centras

                          Sukuriu tema apie Kėdainius, miestelis aisku ne is didziausiu bet vistiek turintis savo zavesio :


                          Pradziai idesiu tik nuotraukas is senamiescio surankiotas is ivairiu puslapiu, taigi senamiestis:



                          baroko stiliaus pastatai statyti apie 16 - 17 amziu:




                          Rinkos aikste:


                          Didzioji gatve seniausia gatve kedainiuose:






                          Kedainiu cerkve :


                          viduje:




                          Sv. Juozapo medine baznycia:




                          Sv Jurgio baznycia gotikinio stiliaus visai nieko tik reiktu jai rekonstrukcijos pradziai:


                          Kalvinistu baznycia renesanso stylius statyta 1631 - 1653:


                          Baznycios laikrodzio bokstas nuotrauka daryta pries rekonstrukcijos darbus


                          dabar bokstas atrodo taip:


                          Viktoro Uspaskich'o rezidencija (pastatas statytas dar 1908 metais):




                          bendras vaizdas:






                          ........ laukite dar

                          tiek pradziai jei kada busite kedainiuose ar pro sali vaziuosite butinai pasibastykite senamiestyje tai geriausia daryti savaitgali vakare pries sauliai nusileidziant atsiduri kaip kokiam graziame vaiduokliu mieste ne gyvos dvasios beveik bet LABAI grazu

                          Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                          --------------------------------------------------

                          Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                          Comment


                            #14
                            Labai grazus miestelis. Reikes kada uzsukt.

                            Comment


                              #15
                              Gal nezinojot, kad Kedainiuose antras pagal dydi senamiestis ?
                              Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

                              Comment


                                #16
                                Labai gražus miestas
                                buvau jame kelis kartus pries kokius 6 metus. jau tada paliko neblogą ispudį. tada pasirodė labai judrus, nes dar aplinkelio nebuvo, tad 'fūros' lėkė per pati centrą..
                                Dabar vėl norėciau nuvykt, gal kada vasara
                                Lietuva jau . Bet dar .

                                Comment


                                  #17
                                  Dėkui už foto, beje aš irgi turiu ketetą iš po savo kelionės, tik niekaip neprisiruošiu įdėt. Gal greitu laiku reiks tai padaryt
                                  Mano galerija Flickr'yje

                                  Comment


                                    #18
                                    Labai šaunus miestas. Tenką pabūvoti keletą kartų į metus, daug giminių ten gyveno/a. Tikrai gražiai sutvarkytas miestas.
                                    Beja ta Rimi ir Maxima kartais nepastyta prieš pat senamiestį?


                                    Parašė keen
                                    Gal nezinojot, kad Kedainiuose antras pagal dydi senamiestis ?
                                    Šiaip trečias
                                    Vilniaus 360ha
                                    Kauno 130ha
                                    Kėdainių 80ha
                                    www.donatas-mazeika.lt

                                    Comment


                                      #19
                                      Tai netgi didesnis už Talino? Šaunu

                                      Beje, koks Klaipėdos ir iš kur info trauki?
                                      Mano galerija Flickr'yje

                                      Comment


                                        #20
                                        / per google.lt paieškojau. O Klaipėdos nesuradau
                                        www.donatas-mazeika.lt

                                        Comment

                                        Working...
                                        X