PDA

Keisti į išsamų rodinį : Pramonės ir LEZ plėtra

Puslapiai : 1 2 [3] 4

Fanas
2008.01.09, 17:17
Prasiplėtusiame Klaipėdos LEZ nebus cigarečių gamintojo

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė patikslintai Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijai, kuri oficialiai padidėja maždaug trečdaliu – iki 300 hektarų, tačiau atsisakė sumanymo, kad į lengvatinio verslo sąlygų zoną galėtų patekti ir privačių asmenų valdoma žemė, kuri LEZ plotą būtų padidinusi iki 429 hektarų.

Numatytas padidinimas įteisintų jau dabar egzistuojančią tvarką, nes atlikus matavimus, nustatyta, kad LEZ teritorija yra didesnė nei šiuo metu numatyta įstatyme. Galutinai dėl priimto sprendimo dar turės apsispręsti Seimas. Šiuo metu oficialus Klaipėdos LEZ dydis yra 205 hektarai.

Ministrų kabinetas taip pat sulaukė LEZ valdančios bendrovės patikinimo, kad šiuo metu veikiančios tabako gaminių bendrovė „Philip Morris Lietuva" ir PET granulių gamykla „Neo group" nepateks į zonos teritoriją pagal Klaipėdos savivaldybės parengtą planą.

„Dėl antrojo plėtros etapo, kuris susijęs su privačiomis žemėmis buvo išreikštas Valstybės saugumo departamento neigiamas požiūris, kad netikslinga zoną plėsti panaudojant privačias žemes, taigi Vyriausybė pritarė iki 300 hektarų plėtrai valstybinės žemės pagrindu", – po Vyriausybės posėdžio sakė ūkio ministras Vytas Navickas.

Anot ministro, šis sprendimas neprieštarauja Europos Sąjungoje galiojantiems teisės aktams.

Klaipėdos LEZ plėtrai yra pritarusi Klaipėdos apskrities administracija ir miesto savivaldybė.

Lietuvoje dabar veikia trys laisvosios ekonominės zonos: Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

LEZ yra pramonės parkai, kuriuose taikomos mokesčių lengvatos arba numatytas sumas investavę įmonės apskritai kuriam laikui atleidžiamos nuo kai kurių mokesčių.

www.delfi.lt

Memelenderis
2008.01.10, 15:38
Klaipėdos LEZ ir netoliese esanti ''Neo Group'' gamykla yra tikras š*das.Dabar jau ne taip, be dar visai neseniai taip rytais dvokė nuo Biokuro gamyklos, kad neįmanoma kvėpuoti.O apie ''Neo Group'' nėra jokios kalbos- tiesiog nuodija Klaipėdą.Aš gyvenu visai netoli, todėl viskas kuo puikiausiai jaučiasi.

URBANISTAS
2008.01.10, 16:21
Klaipėdos LEZ ir netoliese esanti ''Neo Group'' gamykla yra tikras š*das.Dabar jau ne taip, be dar visai neseniai taip rytais dvokė nuo Biokuro gamyklos, kad neįmanoma kvėpuoti.O apie ''Neo Group'' nėra jokios kalbos- tiesiog nuodija Klaipėdą.Aš gyvenu visai netoli, todėl viskas kuo puikiausiai jaučiasi.

Klysti labai, nereik maišyt viso LEZo su viena įmone!!!Ir ar nieko nemaišai dėl biokuro gamyklos?

Gintautas
2008.01.11, 00:17
Gerbiamas Memelenderi,

Jusu kaltinimai kompanijai "Neo Group" yra neturi jokio pagrindo ir panasu, kad padiktuoti isankstinio nusistatymo.
Musu bendroves tarsa nera didesne nei bet kurios kitos pramones imones, atitinka visas Lietuvos ir ES nustatytas normas.
Jei turite kokiu abejoniu, visuomet galime pateikti visa dominancia informacija, pakviesti i gamykla ir paaiskinti gamybos procesa. Svarbu tik, kad butu noras isigilinti ir tik tuomet reiksti kategoriska nuomone.

Gintautas
2008.01.11, 00:18
Klysti labai, nereik maišyt viso LEZo su viena įmone!!!Ir ar nieko nemaišai dėl biokuro gamyklos?

Del "vienos imones maisymo su LEZ" noreciau priminti, kad LEZ teritorijoje veikia LYGIAI TOKIA PATI gamykla kaip ir musu.

Eimantas
2008.01.11, 07:56
Gintautui:
Kokios medžiagos ir iš kur atkeliauja geležinkeliu į gamyklą, bei kaip ir kur išvežama produkcija? Kiek vagonų per parą "paduodama"?

Bandit_romis
2008.01.11, 12:01
...Jei turite kokiu abejoniu, visuomet galime pateikti visa dominancia informacija, pakviesti i gamykla ir paaiskinti gamybos procesa. Svarbu tik, kad butu noras isigilinti ir tik tuomet reiksti kategoriska nuomone. O gal galite suorganizuoti šiokią tokią ekskursiją? Aš su mielu noru pasidairyčiau po gamyklą. :)

Memelenderis
2008.01.11, 13:44
Gerbiamas Memelenderi,

Jusu kaltinimai kompanijai "Neo Group" yra neturi jokio pagrindo ir panasu, kad padiktuoti isankstinio nusistatymo.
Musu bendroves tarsa nera didesne nei bet kurios kitos pramones imones, atitinka visas Lietuvos ir ES nustatytas normas. Jei turite kokiu abejoniu, visuomet galime pateikti visa dominancia informacija, pakviesti i gamykla ir paaiskinti gamybos procesa. Svarbu tik, kad butu noras isigilinti ir tik tuomet reiksti kategoriska nuomone.
:uhuhaha: :uhuhaha: :uhuhaha: Kvailystės.Aš niekada nepatikėsiu jūsų svaičiojimais.Jūs darote didžiulę žalą Klaipėdos gamtai ir žmonėms.Norėčiau sužinoti kuo jūs ten dirbate, gerbiamasis Gintautai ?Jūsų gamykloje apsilankyti nenoriu, nes tiesos jūs nepasakysite.

ValdasJ
2008.01.11, 14:00
O gal galite suorganizuoti šiokią tokią ekskursiją? Aš su mielu noru pasidairyčiau po gamyklą. :)

Aš irgi su malonumu prisijungčiau prie ekskursijos betkurią darbo dieną po 17-tos val.

Gintautas
2008.01.11, 14:12
:uhuhaha: :uhuhaha: :uhuhaha: Kvailystės.Aš niekada nepatikėsiu jūsų svaičiojimais.Jūs darote didžiulę žalą Klaipėdos gamtai ir žmonėms.Norėčiau sužinoti kuo jūs ten dirbate, gerbiamasis Gintautai ?Jūsų gamykloje apsilankyti nenoriu, nes tiesos jūs nepasakysite.

Nemandagu taip reiksti savo nuomone apie zmones, kuriu net nepazistate ir pramones sritis, kuriu neismanote.

Gintautas
2008.01.11, 14:22
Eimantai, del kroviniu dabar atsakysiu trumpai, jei bus dar klausimu galesiu patikslinti.
Gelezinkeliu atvezama DEG (Diethylene glycol), apie 100 tukst. t per metus. Tad per para "paduodama", kaip Jus rasote, labai nedaug vagonu. Isvezama gelezinkeliu tik labai maza dali produkcijos - apie 1000 t. Kita produkcija isvezama autotransportu.

Gintautas
2008.01.11, 14:26
Visiems norintiems pamatyti gamykla - su malonumu padarysim ekskursija. Gal tik noresime surinkti didesne nei dvieju zmoniu grupe. Mano siulymas toks - jei susirinktu daugiau norinciu darom is karto, o jei lieka tik du jau pasisake - prijungtume jus prie kitos kurios grupes?

Analitikas PlėtRa
2008.01.11, 14:32
Aš tai sakyčiau, ačiū dievui, kad bent kažkiek pas mus tos pramonės chemijos ir kitokios panašios yra. Nes skudurėlių siuvimas, baldelių konstravimas, runkelių auginimas ir naudotų mašinų reeksportas yra labai trapios dedamosios ekonomikoje, Kinijos ir kitų monstrų vystymosi akivaizdoje, o jau apie kažkokį ES vidurkių pralenkimą net nekalbu.. Kol neateisim į protą bandyti kurti terpę aukštesnėm ir sudetingėsnem industrijom ir šakom, tol bent šioks toks paįvairinimas ekonomikos bazėje yra sveikintinas. Ir vargu, ar smardina labiau nei tai anksčiau darydavo "Klaipėdos Kartonas". dar nuo mažų dienų pamenu tą dvoką sieros, tai viena ryškiausių asociacijų su klaipėda man, neskaitant jūros..

Memelenderis
2008.01.11, 14:33
Nemandagu taip reiksti savo nuomone apie zmones, kuriu net nepazistate ir pramones sritis, kuriu neismanote.
Nemandagu yra iš jūsų įmonės pusės mulkinti žmonės.Juk visiems žmonėms aišku, kad jūs pažeidžiate visas normas.Ir naivu būtų tikėtis iš jūsų tai pripažinti.

Gintautas
2008.01.11, 14:47
Nemandagu yra iš jūsų įmonės pusės mulkinti žmonės.Juk visiems žmonėms aišku, kad jūs pažeidžiate visas normas.Ir naivu būtų tikėtis iš jūsų tai pripažinti.

O cia jau atviras smeiztas.

Analitikas PlėtRa
2008.01.11, 14:52
Memelanderis tai turėtų laimėti metų žmogaus titulą už pasiaukojamą patriotizmą ir žaliųjų idėjų propagavimą. :D

Memelenderis
2008.01.11, 14:57
O cia jau atviras smeiztas.
Buvęs Vilniaus meras dažnai sakė ,jog visi jam mesti kaltinimai tai tiesiog šmeižtas.O kaip išėjo ?Kodėl mane, gerbiamasis Gintautai, taip kaltinate ?Nereikėjo man čia rašyti, idant ''neužrūstinčiau'' pramonės atstovų.O toks Analitikas Plėtra greičiausiai Klaipėdoje negyvena arba gyvena šiaurinėje miesto dalyje.Tikiuosi Lietuvoje nebus chemijos pramonės.

Mazutis
2008.01.11, 15:24
Memelenderi tavo poziuris i didmiesti ziuriu labai jau keistas, nenori tu chemijos pramones, nenori dangoraiziu, man atrodo tau kaimas prie sirdies arba bent jau koks baznytkaimis :)

Memelenderis
2008.01.11, 15:30
Memelenderi tavo poziuris i didmiesti ziuriu labai jau keistas, nenori tu chemijos pramones, nenori dangoraiziu, man atrodo tau kaimas prie sirdies arba bent jau koks baznytkaimis :)
Čia tavo požiūris keistas.Manai, didmiestyje turi būti chemijos pramonė ?Šalia gyvenamųjų namų ?Absurdas.Tavo didmiesčio idealas turbut Delis, Mumbajus ir panašūs miestai.

Mazutis
2008.01.11, 15:40
Tikiuosi Lietuvoje nebus chemijos pramonės.

Prie ko cia gyvenamieji namai, jei kalbam lietuvos mastu ? ir neuzmirsk, kad chemijos gamyklos sukuria geras darbo vietas ir kelia ekonomikos lygi ir t.t tai manau tikriausiai esi pries LEO atsiradima ? :)

Memelenderis
2008.01.11, 15:49
Tikiuosi Lietuvoje nebus chemijos pramonės.

Prie ko cia gyvenamieji namai, jei kalbam lietuvos mastu ? ir neuzmirsk, kad chemijos gamyklos sukuria geras darbo vietas ir kelia ekonomikos lygi ir t.t tai manau tikriausiai esi pries LEO atsiradima ? :)
Ar užmiršai ką rašei ?Tu susiejai didmiesčius su chemijos pramonę.Ar ne taip ?Turbut esi už LEO LT atsiradimą.Aš esu prieš.Ne tiek dėl branduolinės energetikos, kiek dėl LEO LT nerealumo.Tai yra gryniausia afera.

Analitikas PlėtRa
2008.01.11, 15:55
Ar užmiršai ką rašei ?Tu susiejai didmiesčius su chemijos pramonę.Ar ne taip ?Turbut esi už LEO LT atsiradimą.Aš esu prieš.Ne tiek dėl branduolinės energetikos, kiek dėl LEO LT nerealumo.Tai yra gryniausia afera.

Hipis antiglobalistas.. :uhuhaha: afera ne afera, be naujos AE tapsim Rusijos vasalu visišku. Ir tada nebebus nei pramonės (o gal kaip tik bus, tik dar labau sunkesnė ir daugiau teršianti), nei dangoražių, tik šlapianka ir kiaulių galvos bei eilės prie deficito. Žinoma, Memelenderis būtų laimingas tada, o toks Analitikas PlėtRa (parašyta kur aš gyvenu - Vilniuj, bet su Klaipėda esu ganėtinai susijęs, myliu tą miestą su visu senamiesčiu, K ir D ir net Pilsotu, o LEZ apskritai yra vienas geriausių dalykų visoje mūsų absurdo ekonomikoje) ir kiti turbūt jau būtume prie Laptevų jūros išgabenti kaip "pavojingi elementai" kapitalizmo sugadinti. Peace. :buksvx:

Mazutis
2008.01.11, 15:57
nesusiejau, o tiesiog nevisiskai aiskiai tavo supratimui isreikiau savo minty.
Tu labai skeptiskai ziuri i viska, tiek i dangoraizius, tiek i chemijos pramone, tiek energetikos pramone, kodel taip yra ?

ValdasJ
2008.01.11, 15:59
nesusiejau, o tiesiog nevisiskai aiskiai tavo supratimui isreikiau savo minty.
Tu labai skeptiskai ziuri i viska, tiek i dangoraizius, tiek i chemijos pramone, tiek energetikos pramone, kodel taip yra ?

Jaunatviškas idealizmas ;)

Reptilias
2008.01.11, 19:15
Memelenderi, pasiklausyk radioshow, surasi labai daug panasumu su tavo paties pozicija

Eimantas
2008.01.11, 19:27
Eimantai, del kroviniu dabar atsakysiu trumpai, jei bus dar klausimu galesiu patikslinti.
Gelezinkeliu atvezama DEG (Diethylene glycol), apie 100 tukst. t per metus. Tad per para "paduodama", kaip Jus rasote, labai nedaug vagonu. Isvezama gelezinkeliu tik labai maza dali produkcijos - apie 1000 t. Kita produkcija isvezama autotransportu.

O kur autotransportu išvežama produkcija ir kur geležinkeliu?

P.S.Aš irgi prisijungčiau prie ekskursijos.

Rokas
2008.01.11, 21:51
Aš tai sakyčiau, ačiū dievui, kad bent kažkiek pas mus tos pramonės chemijos ir kitokios panašios yra. Nes skudurėlių siuvimas, baldelių konstravimas, runkelių auginimas ir naudotų mašinų reeksportas yra labai trapios dedamosios ekonomikoje, Kinijos ir kitų monstrų vystymosi akivaizdoje, o jau apie kažkokį ES vidurkių pralenkimą net nekalbu.. Kol neateisim į protą bandyti kurti terpę aukštesnėm ir sudetingėsnem industrijom ir šakom, tol bent šioks toks paįvairinimas ekonomikos bazėje yra sveikintinas. Ir vargu, ar smardina labiau nei tai anksčiau darydavo "Klaipėdos Kartonas". dar nuo mažų dienų pamenu tą dvoką sieros, tai viena ryškiausių asociacijų su klaipėda man, neskaitant jūros..

Nei pridursi, nei atimsi :geras:

Rokas
2008.01.11, 21:53
Gintautui mažių mažiausiai gerus pietus reikėtų pastatyt už tokius informatyvius atsakymus. Miela malonu, taip ir toliau :)

ValdasJ
2008.01.11, 22:46
Dėl ekskursijos: mes su Gintautu susirašėm e-mail'ais, jie priimtų 10-12 žmonių. Iš forumo kaip suprantu norinčių yra jau trys: bandit_romis, aš ir Eimantas. Be to jau turiu 3 atstovus iš žaliųjų. Taigi dar yra iki 6 laisvų vietų. Dėl laiko susitarsim kai bus aiški grupelė.

tricky_kid
2008.01.11, 23:30
Aš irgi įkišiu savo trigrašį.

Su Analitiku_plėtra sutinku dėl pačios ekonominės situacijos Lietuvoje ir jos ateities perspektyvų ... beje negalima pamiršti universitetų ir jų prisidėjimo prie žinių ekonomikos ir aukštųjų technologijų kūrimo, o kur dar dizainas ir kt dalykai kuriantys produktų pridėtinę vertę. Tik va klausimas ar tikrai kažkokių plastiko bonkių gamyba labai jau tokia aukštoji pramonė arba silkių ir kilkių skrodimo fabrikėlis ? :ai:
Klaipėdoje reikia centrų susijusių su jūriniais tyrimais ir įvairių elektroninų uosto sistemų kūrimu ir pan. Universitetas yra, bet ...

Dabar kritikos strėlės LEZ'o steigėjams. Kaip žinia LEZ'as atsirado tiek ir Klaipėdos savivaldybės iniciatyva, taigi žemė buvo parinkta pačio miesto ribose visai netoli gyvenaųjų kvartalų .. sakykim. Bet toliau linksmiau pradėjo dygti chemijos gamyklos ... kas čia tokio, juk papūs gaivus vėjelis nuo jūros ir viską į Lietuvos gilumą nuneš ?! Bet .. jau tada buvo pradėję kurtis gyvenamųjų namų kvartalai važiuojant link Gargždų ir pan. Tas tyras, gaivus užmiesčio oras ...
Faktas tas, kad nėra praktiškai jokios urbanistinės analizės viso Pajūrio regiono, o jos jau verkiant reikia, nes pramonė tikrai norės kurtis, bet ar jai bebus kur, kai aplink tas pačias pramonės zonas aplips gyvenamieji kvartalai ?? Bendrieji planai berods yra, bet kokia iš jų nauda, kai reikia kūrybinių idėjų apie visą regiono plėtrą.

Beje straipsnelis apie taršą: http://www.gargzdai.lt/?lt=1183581223 Geriausia, kai visuomenės sveikatos centras siūlo kreiptis patiems gyventojams į advokatus ... viršūnė
Beje įdomų ar iš vis tas pats visuomenės sveikatos centras turi galimybes fiksuoti visas į aplinką gamybos metu patenkančias medžiagas ?

Memelenderis
2008.01.12, 13:42
Hipis antiglobalistas.. :uhuhaha: afera ne afera, be naujos AE tapsim Rusijos vasalu visišku. Ir tada nebebus nei pramonės (o gal kaip tik bus, tik dar labau sunkesnė ir daugiau teršianti), nei dangoražių, tik šlapianka ir kiaulių galvos bei eilės prie deficito. Žinoma, Memelenderis būtų laimingas tada, o toks Analitikas PlėtRa (parašyta kur aš gyvenu - Vilniuj, bet su Klaipėda esu ganėtinai susijęs, myliu tą miestą su visu senamiesčiu, K ir D ir net Pilsotu, o LEZ apskritai yra vienas geriausių dalykų visoje mūsų absurdo ekonomikoje) ir kiti turbūt jau būtume prie Laptevų jūros išgabenti kaip "pavojingi elementai" kapitalizmo sugadinti. Peace. :buksvx:
Nesu hipis, nesu ir antiglobalistas.Tiesiog nenoriu, kad dėka tokių kaip tu, taptume pasaulio sąvartynu.Kuo gera ta tavo chemijos pramonė ?Jeigu tu negyveni Klaipėdoje, tai tu nesuprasi vasaros vakarų ir naktų ''nuostabiai gaivaus'' kvapo.Tu matyt esi ir GMO šalininkas ir apskritai pramonės gerbėjas.Kodėl Lietuva turi vystyti chemijos pramonę, jeigu turime tokią nuostabią gamtą.Jūs, pramonės šalininkai, esate pasiruošę paaukoti didelią dalį Lietuvos pajūrio dėl idiotiškos giliavandenio uosto vizijos įgyvendinimo.Pramonė vyrauja neturtingų, besivystančių šalių ekonomikose.O Lietuva turėtų vystyti aukštasias technologijas, turizmą. O turistams įdomi gamta o ne kaminai, iš jų sklindantys dūmai ir aplink tvyrantis neužmirtamas kenksmingas kvapas.:nene: Jūs nesuprantate ką remiate.Tas LEO LT yra afera.Ten esmė ne energetineje priklausomybeje nuo Rusijos, o didžiuliose nuostoliuose valstybei.O visokie palyginimai su ''Radioshow'' veikėjų visiškai idiotišku humoru čia netinkami.

Rokas
2008.01.12, 14:18
Nesu hipis, nesu ir antiglobalistas.Tiesiog nenoriu, kad dėka tokių kaip tu, taptume pasaulio sąvartynu.Kuo gera ta tavo chemijos pramonė ?Jeigu tu negyveni Klaipėdoje, tai tu nesuprasi vasaros vakarų ir naktų ''nuostabiai gaivaus'' kvapo.Tu matyt esi ir GMO šalininkas ir apskritai pramonės gerbėjas.Kodėl Lietuva turi vystyti chemijos pramonę, jeigu turime tokią nuostabią gamtą.Jūs, pramonės šalininkai, esate pasiruošę paaukoti didelią dalį Lietuvos pajūrio dėl idiotiškos giliavandenio uosto vizijos įgyvendinimo.Pramonė vyrauja neturtingų, besivystančių šalių ekonomikose.O Lietuva turėtų vystyti aukštasias technologijas, turizmą. O turistams įdomi gamta o ne kaminai, iš jų sklindantys dūmai ir aplink tvyrantis neužmirtamas kenksmingas kvapas.:nene: Jūs nesuprantate ką remiate.Tas LEO LT yra afera.Ten esmė ne energetineje priklausomybeje nuo Rusijos, o didžiuliose nuostoliuose valstybei.O visokie palyginimai su ''Radioshow'' veikėjų visiškai idiotišku humoru čia netinkami.

Apie kokią tu čia nuostabią gamtą tauški, a? |:D Nors Skandinavijoj esi buvęs?

Memelenderis
2008.01.12, 14:33
Apie kokią tu čia nuostabią gamtą tauški, a? |:D Nors Skandinavijoj esi buvęs?
:kvailys: O tu nors Nidoje esi buvęs ?O Juodkrantėje ?O Dzūkijoje, Kaune, prie Žemaitijos ir Aukštaitijos ežerų ?Kodėl mes, lietuviai, nemokame vertinti tai kas čia pat, arti.Nemokam vertinti mūsų Lietuvos gamtos.Visi užsieniečiai negali atsistebėti Kuršių nerijos grožiu, o mes ją ją tiesiog žemės gabalu.Kernavė ie Kuršių nerija, beje, yra įvertinti UNESCO.O tau tai nieko nereiškia ?Dar Tomas Manas yra sakęs, kas Kuršių nerija yra unikali, panaši į Šiaurės Afrikos, Egipto smėlėtus krantus.Tai pagal tave imkime ir suš*kim viską ?Juk čia tik Lietuva, nieko verta kvailių runkelių šalis ?Ar norime, kad mūsų graži šalis taptų chemijos pramonės, radioaktyvių atliekų, visokio labai nuodingo šlamšto saugykla, bandymų poligonas GMO.Asmeniškai aš to nenoriu.Ir tikiuosi, kad jūs taip pat manote.

Rokas
2008.01.12, 14:56
:kvailys: O tu nors Nidoje esi buvęs ?O Juodkrantėje ?O Dzūkijoje, Kaune, prie Žemaitijos ir Aukštaitijos ežerų ?Kodėl mes, lietuviai, nemokame vertinti tai kas čia pat, arti.Nemokam vertinti mūsų Lietuvos gamtos.Visi užsieniečiai negali atsistebėti Kuršių nerijos grožiu, o mes ją ją tiesiog žemės gabalu.Kernavė ie Kuršių nerija, beje, yra įvertinti UNESCO.O tau tai nieko nereiškia ?Dar Tomas Manas yra sakęs, kas Kuršių nerija yra unikali, panaši į Šiaurės Afrikos, Egipto smėlėtus krantus.Tai pagal tave imkime ir suš*kim viską ?Juk čia tik Lietuva, nieko verta kvailių runkelių šalis ?Ar norime, kad mūsų graži šalis taptų chemijos pramonės, radioaktyvių atliekų, visokio labai nuodingo šlamšto saugykla, bandymų poligonas GMO.Asmeniškai aš to nenoriu.Ir tikiuosi, kad jūs taip pat manote.

Nusiramink biški. Vadovaukis ne emocijom, kaip dabar darai, o šaltu protu. Niekas neiginčija, kad pas mus yra gražių vietų, bet arti jų niekas nieko ir nestato. Jei drausime pramonės atsiradimą Lietuvoje, nebus nei aukštųjų technologijų, nei kryptingai besivystančių miestų. Žiūrėk į viską plačiau. Reikia rasti pusiausvyrą, o ne užsispyrus kvailai gint tik vieną pusę. No offence.

Memelenderis
2008.01.12, 15:12
Nusiramink biški. Vadovaukis ne emocijom, kaip dabar darai, o šaltu protu. Niekas neiginčija, kad pas mus yra gražių vietų, bet arti jų niekas nieko ir nestato. Jei drausime pramonės atsiradimą Lietuvoje, nebus nei aukštųjų technologijų, nei kryptingai besivystančių miestų. Žiūrėk į viską plačiau. Reikia rasti pusiausvyrą, o ne užsispyrus kvailai gint tik vieną pusę. No offence.
Aš nesu prieš visą pramonę, esu prieš chemijos pramonę.Ji neturi nieko bendro su aukštosiomis technologijomis.Apie kokią pusiausvyrą galima šnekėti, jeigu dabar šalia gyvenamųjų namų vystoma chemijos pramonę ?

4ward
2008.01.12, 15:19
pramone yra visos ekonomikos pagrindas, visi zinome kokia pries kelis metus buvo padetis rytu vokietijoj ir viskas tik del to, kad sujungus sia sali, pas rytiecius buvo statoma daugybe ofisu, gyvenamuju namu bet nebuvo investuota i pramone, po 10 metu pasimate rezultatas. nedarbo lygis pasieke 15%, nauji blizgantys ofisai stovejo tusti ir niekam nereikalingi. Taip, kad pramone butina Lietuvai, o del jos poveikio aplinkai siek tiek perdedi. Kas liecia giliavandeni uosta tai neabejodamas paaukociau melnrage. Tarkim dabar valstybe vien is uosto per metus gauna apie 1 mlrd. litu pajamu, kai is sostines tik apie 300mln. Taip, kad Klaipedos uostas yra be galo svarbus Lietuvos ekonomikai, tuo paciu ir lietuviu gerbuviui ir reikia daryti viska, kad jis isliktu konkurencingu. Kai dabar sedim pavalge, turim stoga virs galvos lengva sneket apie absoliutu gamtos saugojima, taciau nereikia uzmirsti is kur tie visi pinigai atsiranda.

Memelenderis
2008.01.12, 15:37
Kas liecia giliavandeni uosta tai neabejodamas paaukociau melnrage. Tarkim dabar valstybe vien is uosto per metus gauna apie 1 mlrd. litu pajamu, kai is sostines tik apie 300mln. Taip, kad Klaipedos uostas yra be galo svarbus Lietuvos ekonomikai, tuo paciu ir lietuviu gerbuviui ir reikia daryti viska, kad jis isliktu konkurencingu. Kai dabar sedim pavalge, turim stoga virs galvos lengva sneket apie absoliutu gamtos saugojima, taciau nereikia uzmirsti is kur tie visi pinigai atsiranda.
Idiotizmas- tiek mažai pajūrio teturinti šalis jį aukoja dėl vienadienės naudos.Kiek aš žinau tasai giliavandenis uostas tikrai nebus naudingas.Man absoliučiai nesuprantama teorija, kad dėl svarbaus, didelio tikslo galima viską paaukoti.Panašiai kaip su alkoholio reklama- reklamuokites, girdykite žmones, ir... kovokite su alkoholio vartojimu.Kokią teisę Vilnius nurodynėti Klaipėdai, ką mums statyti, o ką- ne ?Ką turime aukoti, o ką- ne ir panašiai.Juk premjeras G.Kirkilas ir susisiekimo ministras A.Butkevičius negyvena Klaipėdoje, jie čia net neatostogauja- jie atostogauja saulėtoje Maljorkoje ar Egipte.Tad kodėl jiems turėtų rūpėti klaipėdiečiai ?O kas tas šventasis valstybės interesas ?O kas yra ta valstybė, kuriai taip reikia giliavandenio uosto ?Valstybė tai esame mes, ir tik mums spręsti ar būtina aukoti gamtą dėl kvailų vizijų.

Eidvis
2008.01.12, 15:45
Idiotizmas- tiek mažai pajūrio teturinti šalis jį aukoja dėl vienadienės naudos.Kiek aš žinau tasai giliavandenis uostas tikrai nebus naudingas.

Is kur tokios zinios? Nes kiek as zinau, tai buvo atlikta studija, kuri nustate, kad jau netolimoje ateityje del ribotu Klaipedos Uosto galimybiu kils problemos ir prarasim daug pinigu/kroviniu. Ir nuo kada uostas yra vienadiene nauda? :D Juk tai kaip tik ilgalaike nauda. Vien pasiziurejus i kaimynes Latvija ir Estija darosi geda, kad Lietuva budama didziausia salimi, kroviniu krauna daug maziau uz jas, kiek mes pinigu del to prarandam... Nesuprantu, kaip kiti zmones nenori gyventi geriau... Lyg pastacius uosta nebebutu kur degintis :)

pablonis
2008.01.12, 16:36
Idiotizmas- tiek mažai pajūrio teturinti šalis jį aukoja dėl vienadienės naudos.Kiek aš žinau tasai giliavandenis uostas tikrai nebus naudingas.Man absoliučiai nesuprantama teorija, kad dėl svarbaus, didelio tikslo galima viską paaukoti.Panašiai kaip su alkoholio reklama- reklamuokites, girdykite žmones, ir... kovokite su alkoholio vartojimu.Kokią teisę Vilnius nurodynėti Klaipėdai, ką mums statyti, o ką- ne ?Ką turime aukoti, o ką- ne ir panašiai.Juk premjeras G.Kirkilas ir susisiekimo ministras A.Butkevičius negyvena Klaipėdoje, jie čia net neatostogauja- jie atostogauja saulėtoje Maljorkoje ar Egipte.Tad kodėl jiems turėtų rūpėti klaipėdiečiai ?O kas tas šventasis valstybės interesas ?O kas yra ta valstybė, kuriai taip reikia giliavandenio uosto ?Valstybė tai esame mes, ir tik mums spręsti ar būtina aukoti gamtą dėl kvailų vizijų.

http://foto.terpe.lt/inkelti/20080112/WB-PVM03015.jpg

Analitikas PlėtRa
2008.01.12, 17:00
http://foto.terpe.lt/inkelti/20080112/WB-PVM03015.jpg

:uhuhaha: čia taikliai..

Mane tokie virkavimai irgi nervina. Visko reikia - ir uosto, ir pramonės ir paplūdimių. Sakai mažai pajūrio turim? tai kodėl realiai yra tik 3 vietos su išvystytais paplūdimiais Klaipėdoje Palangoje ir Nidoje, o dar keliasdešimt km yra laukinio pajūrio, kur nėra infrastruktūros ir visi runkeliai grūdasi į tuos kelis? Yra to pajūrio pakankamai mūsų mažai šaliai tik reikia jį išnaudoti, o ne užkonservavus laikyt ir galvot "vajezus kaip gerai, kaip gražu, kaip saugoma, utiutiu - paveldas, gamta". Užteks jo ir uostams ir turistams ir pramonei - tik reikia dirbti ties jo panaudojimu visos šalies naudai.

deep house
2008.01.12, 18:50
.... Nes kiek as zinau, tai buvo atlikta studija, kuri nustate, kad jau netolimoje ateityje del ribotu Klaipedos Uosto galimybiu kils problemos ir prarasim daug pinigu/kroviniu. ..... Vien pasiziurejus i kaimynes Latvija ir Estija darosi geda, kad Lietuva budama didziausia salimi, kroviniu krauna daug maziau uz jas, kiek mes pinigu del to prarandam... Nesuprantu, kaip kiti zmones nenori gyventi geriau... Lyg pastacius uosta nebebutu kur degintis :)

Giliavandenio uosto pastatymas tik dalį uosto krovos problemų išspręstų. Jeigu Lietuva turėtų modernų, gilų ir daugiafunkcijinį uostą (geresnį, nei artimiausi kaimynai), tai nuo to jo akcijos šiame versle tik kiltų.

Bet esmė yra kitur: Klaipėdos uostas gyvena pagrinde vien iš krovos, logistikos darbų. Esmė čia yra kroviniai-prekės. Bus prekių, bus darbo, bus pelno; nebus prekių, nebus pelno. Dabar pažiūrėkite iš kur į Klaipėdos uostą atkeliauja tos prekės. Iš kokių šalių (ir per kokias šalis) jos čia transportuojamos... Vilko dalį sudaro Didysis Kaimynas (DK) ir Didžiojo Kaimyno kaimynai. DK turi savo dabar labai intensyviai plėtojamą uostą (tiesa, užšalantį), per kurį bus linkes visus savo prekių srautus leisti būtent tik per jį (nors galbūt tai ir ne visada apsimokės). tuo pačiu, ir DK kaimynai per kurio "kiemą" keliaus prekės, kad ir link Klaipėdos (nes čia palankesni tarifai), DK paspausti savo vagonus pasuks ten, kur DK norės, t.y. į savajį uostą.

Kaip matote, politikos čia yra daug. Problemos neišsispręs taip paprastai tik pastačius giliavandenį Klaipėdos uostą. O kur bus garantijos, kad bus daug užsakymų? Čia kažkas panašiai kaip su Mažeikių Nafta - kiek norės, tiek rusai duos (alegoriškai).

Žinoma, galbūt rasis alternatyvūs verslo partneriai, kurių prekių srautai nebus įtakojami DK kaimynystės. bet kol kas, kol nėra 100% garantijos, kad prasiplėtęs uostas turės pastovių užsakymų-prekių srautų, kad bus uosto atsiperkamumas ir pelningumas, tol nepatikėsiu tokio uosto platinimo būtinybę (iš principo sutinku, kad Lietuvai reikia gero ir modernaus uosto). Nes jei dėl tam tikrų problemų (problemos, kurių sprendimų lietuviai negali niekaip įtakoti) uostas dirbs tik 1/3 ar net tik 1/4 savo pajėgumu, tai kam jis toks reikalingas?

P.s.: dar reikėtų gerai įvertinti ir kaimynų/konkurentų uostus, jų tendencijas, jei jau turėti pilną supratimą apie tai, kaip pelningai dirbs naujasis klaipėdos uostas.

ValdasJ
2008.01.12, 23:11
<...> Bet esmė yra kitur: Klaipėdos uostas gyvena pagrinde vien iš krovos, logistikos darbų. Esmė čia yra kroviniai-prekės. Bus prekių, bus darbo, bus pelno; nebus prekių, nebus pelno. Dabar pažiūrėkite iš kur į Klaipėdos uostą atkeliauja tos prekės. Iš kokių šalių (ir per kokias šalis) jos čia transportuojamos... Vilko dalį sudaro Didysis Kaimynas (DK) ir Didžiojo Kaimyno kaimynai.
<...>

Ta "vilko dalis" yra apie 10%.

somis
2008.01.12, 23:24
Šiaip aš būčiau labai už, visą teršiančią pramonę sukoncentruoti netoli didmiesčio, ir šalia pastatyti valdininkams tarnybinius butus/namus, kuriuose jie turėtų gyventi visą savo darbo laikotarpį.
Ne dėl to, kad pramonę žlugdyti, bet dėl to, kad būtų normaliai įvertintos taršos normos;) Dėkui už dėmesį.

tricky_kid
2008.01.12, 23:52
Šiaip aš būčiau labai už, visą teršiančią pramonę sukoncentruoti netoli didmiesčio, ir šalia pastatyti valdininkams tarnybinius butus/namus, kuriuose jie turėtų gyventi visą savo darbo laikotarpį.
Ne dėl to, kad pramonę žlugdyti, bet dėl to, kad būtų normaliai įvertintos taršos normos;) Dėkui už dėmesį.

Iš tikro labai gera idėja :hihihi: Arba visuomenės sveikatos centrą įkurdinti tokios pramonės zonos vidury.

Jei dar grįžti prie offtopic'o apie uostą, tai berods Lietuvos kroviniai sudaro didžiąją dalį visos krovinių apyvartos.

Eidvis
2008.01.13, 00:12
Žinoma, galbūt rasis alternatyvūs verslo partneriai, kurių prekių srautai nebus įtakojami DK kaimynystės. bet kol kas, kol nėra 100% garantijos, kad prasiplėtęs uostas turės pastovių užsakymų-prekių srautų, kad bus uosto atsiperkamumas ir pelningumas, tol nepatikėsiu tokio uosto platinimo būtinybę (iš principo sutinku, kad Lietuvai reikia gero ir modernaus uosto). Nes jei dėl tam tikrų problemų (problemos, kurių sprendimų lietuviai negali niekaip įtakoti) uostas dirbs tik 1/3 ar net tik 1/4 savo pajėgumu, tai kam jis toks reikalingas?

P.s.: dar reikėtų gerai įvertinti ir kaimynų/konkurentų uostus, jų tendencijas, jei jau turėti pilną supratimą apie tai, kaip pelningai dirbs naujasis klaipėdos uostas.

Laisvoj rinkoj niekas negali duoti jokiu 100%, kad uostas veiks pilnu pajegumu, taciau jo tikrai nereiktu lyginti su Mazeikiu Nafta. Kaip jau kazkas minejo, Rusijos kroviniai tesudaro 10%. Pasoneje gi stovi desimtmilijonine Baltarusija, kuri neturi nei vieno uosto, kurios santykiai su Lietuva tikrai yra pakankamai geri ir kuri turi dideli potenciala. Nepasinaudoti tuo butu neprotinga. Taip pat nemanau ir kad Rusijoje tokia situacija visa laika bus. Jos ekonomikai kylant, turetu kilti ir zmoniu mentalitetas, kuris turetu paskatinti netoleruoti tokios valdzios. Galbut to dar nebus 5 metus, bet po 10 tai jau tikrai turetu buti. Galu gale Rusai tikriausiai irgi uzsimanys i ES, taip kad tures liberalizuoti savo rinka. O ir pacios Lietuvos prekyba auga. Nu bet tam yra studijos, mes nesam ekspertai ;)

deep house
2008.01.13, 08:40
.... Kaip jau kazkas minejo, Rusijos kroviniai tesudaro 10%. Pasoneje gi stovi desimtmilijonine Baltarusija, kuri neturi nei vieno uosto, kurios santykiai su Lietuva tikrai yra pakankamai geri ir kuri turi dideli potenciala. Nepasinaudoti tuo butu neprotinga. Taip pat nemanau ir kad Rusijoje tokia situacija visa laika bus. Jos ekonomikai kylant, turetu kilti ir zmoniu mentalitetas, kuris turetu paskatinti netoleruoti tokios valdzios. Galbut to dar nebus 5 metus, bet po 10 tai jau tikrai turetu buti. Galu gale Rusai tikriausiai irgi uzsimanys i ES, taip kad tures liberalizuoti savo rinka. ....

na, dėl tų procentų nesiginčysiu (ne mano kompetencijoje tai). Ne taip senai teko bendrauti su rimtu rinkos analitiku dėl Klaipėdos uosto problemų. O kad uostas neturi problemų, manau niekas nesutiks. Kalba ėjo apie uostą valdančių "oligarchų" įvairiapusius pajėgumus, apie užsakymų srautus, tendencijas... Situacija maždaug nupiešta buvo tokia: mažai žinantiems piliečiams uosto veikla atrodo pelninga ir jo plėtra perspektyvi (žodžiu jo veiklos modelis "optimistiškas"). Tačiau labiau gilinantis į uosto problematiką ir jo perspektvas, "vaizdelis" nėra jau toks optimistinis. tai iš dalies dėl mano aukščiau išvardindų faktorių, iš dalies dėl kitų... Kaip minėjau, bendras vaizdas uosto veiklos priklausys nuo to, kaip gyliai žvelgsi į jį. Ir esu linkęs labiau palaikyti "pesimistinį" uosto veiklos variantą, nes čia yra per daug sunkiai užginčijamų argumentų, nei kad dėl "optimistinio" uosto vystymosi varianto.

Žodžiu bendras (asmeninis) įvairiapusis požiūris į šią problemą priklauso nuo turimos informacijos kiekio apie nagrinėjamą objektą.

P.s.: Baltarusija jau sudedamoji Rusijos dalis. ir kuo toliau, tuo labiau įaugs į jos struktūras. Tad kalbėti apie perspektyvinius Baltarusijos (autonomiškus) ekonominius sprendimus tiesiogiai(ar ne) nedalyvaujant Rusijai, manau būtų naivu. Gal baltarusams ir apsimokėtų vystyti tranzitą per Lt, bet jei tai dėl kokių tai priežąsčių nepatiks Rusijai, ji savo srautus bus priversta pasukti kita linkme. žodžiu politika.

P.s.s.: rusai - europos sąjungoje? tokia perspektyva manau tenkintų visus (?) europiečius. Bet ar tai tenkintų pačią Rusiją? Į tai atsakymą tik ji viena gali duoti. O kada ir koks jis bus, niekas nežino. Galimi Rusijos, kaip valstybės, vystymosi modeliai yra ne vienas ir ne du. Labai daug faktorių visa tai įtakoja.. Jei trumpai, tai manau viskas priklausys nuo jėgų pasiskirstymo abipus "barikadų". Kuo rusai stipresni, tuo labiau jie linkę demonstruoti savo valią ir t.t.. Žodžiu politika+ekonomika=....
.................................................. ..................................
žinoma, jei pagrindinis krovinių srautas bus iš Vakarų į Rytus, Klaipėdos uostas dirbs pelningai. Aišku dar Vidurinė Azija, ukraina ir t.t. taip pat pelningos rinkos.. (na, čia jau ne į savo daržą lendu).

Pabaigai: esu UŽ stiprų ir konkurencingą Klaipėdos uostą. Esu UŽ, kad jis būtų plėtojamas ir vystomas su sąlyga, kad jis tvirtins Lietuvos valstybės ekonominius pagrindus/pamatus.

Memelenderis
2008.01.13, 13:44
Mane tokie virkavimai irgi nervina. Visko reikia - ir uosto, ir pramonės ir paplūdimių. Sakai mažai pajūrio turim? tai kodėl realiai yra tik 3 vietos su išvystytais paplūdimiais Klaipėdoje Palangoje ir Nidoje, o dar keliasdešimt km yra laukinio pajūrio, kur nėra infrastruktūros ir visi runkeliai grūdasi į tuos kelis? Yra to pajūrio pakankamai mūsų mažai šaliai tik reikia jį išnaudoti, o ne užkonservavus laikyt ir galvot "vajezus kaip gerai, kaip gražu, kaip saugoma, utiutiu - paveldas, gamta". Užteks jo ir uostams ir turistams ir pramonei - tik reikia dirbti ties jo panaudojimu visos šalies naudai.
Štai tavo požiūris į žmonės.O laukinį pajūrį galima greitai ir be vargo paversti išvystytu.Bet ar to reikia ?Ar gerai būtų, jeigu pastačius giliavandenį uostą (Melnragė paralyžiuota, žmonės nebevažiuoja) visi imtu važinėtis į Smiltynę, Kuršių neriją ?Ne, nes gamta būtų niokojama, išnaudojama.Tavo nuomonė šiuo klausimu yra grynai vartotojiška. ''Atvažiavau į pajūrį degintis, maudytis.Visur turi būti dušai, geriamasis vanduo, kavinės.Jokios gamtos nereikia.Reikia civilizacijos.Kam saugoti viską.Ką čia tos kopos, man mano automobilį naują reikia pastatyti.Tai tegu išlygina čia viską, tas kopas-parkingą padaro.Kam man vilktis taip toli, tegu tiltą pastato per Kuršmarias...''Bet reikia gamtos, ne vien paplūdimių.Tokiems kaip tu į visus ''paveldus'' nusispjauti.:nene: Bet toks požiūris netinkamas, jis yra griaunantis.

Memelenderis
2008.01.13, 14:40
Ganetinai senas straipsnis apie giliavandenį uostą:
http://www.ve.lt/?rub=1078895039&data=2007-02-07&id=1170781925Šiame straipsnyje apibendrintos JICA išvados.
Šiuo klausimu vykdytos apklausos:
http://www.ve.lt/?data=2007-10-24&rub=1065924816&id=1193160745
Dauguma klaipėdiečių nepritaria gilivandenio uosto atsiradimui Melnragėje.
http://http://www.gargzdai.lt/?lt=1183581223
Ir dar:
http://www.klaipeda.daily.lt/
Aplinkosaugininkai pateikė bendrovei “Neo Group” ieškinį dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo, o už nustatytų taršos normatyvų viršijimą atsakingiems įmonės darbuotojams skyrė administracines baudas.

Analitikas PlėtRa
2008.01.13, 18:42
Štai tavo požiūris į žmonės.O laukinį pajūrį galima greitai ir be vargo paversti išvystytu.Bet ar to reikia ?Ar gerai būtų, jeigu pastačius giliavandenį uostą (Melnragė paralyžiuota, žmonės nebevažiuoja) visi imtu važinėtis į Smiltynę, Kuršių neriją ?Ne, nes gamta būtų niokojama, išnaudojama.Tavo nuomonė šiuo klausimu yra grynai vartotojiška. ''Atvažiavau į pajūrį degintis, maudytis.Visur turi būti dušai, geriamasis vanduo, kavinės.Jokios gamtos nereikia.Reikia civilizacijos.Kam saugoti viską.Ką čia tos kopos, man mano automobilį naują reikia pastatyti.Tai tegu išlygina čia viską, tas kopas-parkingą padaro.Kam man vilktis taip toli, tegu tiltą pastato per Kuršmarias...''Bet reikia gamtos, ne vien paplūdimių.Tokiems kaip tu į visus ''paveldus'' nusispjauti.:nene: Bet toks požiūris netinkamas, jis yra griaunantis.

Kur aš rašiau, kad kopas reikia užasfaltuot ir paverst dar viena Palanga? Nustebsi, bet kai pats būnu Lietuvos pajūry, važiuoju toliau už Melnragės į Karklę, kur beveik nebūna žmonių ir man ten labai gerai. BET, ten nėra nei persirengimo būdelių, nėra šiukšlių dėžių, todėl viskas metama čia pat (ačiū dievui, kad žmonių nėra daug) krantas akmenuotas, smėlis labai akmenuotas, jūros jau labai išplautas, o mašinas statyt iš viso nėra kur ir nuo kelio iki jūros koks 1-2 km (jei neturi pažįstamų gyvenančių uždaroje paprastiem žmonėm draustinio teritorijoje). Turiu omeny, kad Melnragė tegu tampa uostu, bet yra daugybė pakrantės, kurią galima paversti prieinama žmonėms ir štai - visi laimingi, yra ir uostas, nešantis miestui pajamas, už kurias galima tvarkyti pajūrį ir SAUGOTI PAVELDĄ, ir yra žmonėms prieinamos poilsio vietos. Kas blogai? Tas, kad tai nedaroma, visi tada grūdasi į tą prišnerkštą Smiltynės ar Melnragės pliažą ir verkia, kad oj, uostas, teršalai, naikinimas. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. :nene:

tivoli
2008.01.13, 18:57
Is kur tokios zinios? Nes kiek as zinau, tai buvo atlikta studija, kuri nustate, kad jau netolimoje ateityje del ribotu Klaipedos Uosto galimybiu kils problemos ir prarasim daug pinigu/kroviniu. Ir nuo kada uostas yra vienadiene nauda? :D Juk tai kaip tik ilgalaike nauda. Vien pasiziurejus i kaimynes Latvija ir Estija darosi geda, kad Lietuva budama didziausia salimi, kroviniu krauna daug maziau uz jas, kiek mes pinigu del to prarandam... Nesuprantu, kaip kiti zmones nenori gyventi geriau... Lyg pastacius uosta nebebutu kur degintis :)

Na gal reikia priminti, jog Estijoje ir Latvijoje yra ne vienas ir ne du uostai...Plius pajūrio, vien kiek turi Latvija ir Estija...

tricky_kid
2008.01.13, 20:33
Kur aš rašiau, kad kopas reikia užasfaltuot ir paverst dar viena Palanga? Nustebsi, bet kai pats būnu Lietuvos pajūry, važiuoju toliau už Melnragės į Karklę, kur beveik nebūna žmonių ir man ten labai gerai. BET, ten nėra nei persirengimo būdelių, nėra šiukšlių dėžių, todėl viskas metama čia pat (ačiū dievui, kad žmonių nėra daug) krantas akmenuotas, smėlis labai akmenuotas, jūros jau labai išplautas, o mašinas statyt iš viso nėra kur ir nuo kelio iki jūros koks 1-2 km (jei neturi pažįstamų gyvenančių uždaroje paprastiem žmonėm draustinio teritorijoje). Turiu omeny, kad Melnragė tegu tampa uostu, bet yra daugybė pakrantės, kurią galima paversti prieinama žmonėms ir štai - visi laimingi, yra ir uostas, nešantis miestui pajamas, už kurias galima tvarkyti pajūrį ir SAUGOTI PAVELDĄ, ir yra žmonėms prieinamos poilsio vietos. Kas blogai? Tas, kad tai nedaroma, visi tada grūdasi į tą prišnerkštą Smiltynės ar Melnragės pliažą ir verkia, kad oj, uostas, teršalai, naikinimas. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. :nene:

Čia jau offtopic'as prasidėjo ... bet kažkaip norisi kitu kampu pažvelgti į šią problemą.

Faktas tas, kad jei pastatys giliavandenį uostą tokiame pavidale kokį dabar bando "prastumti", tai butų labai rimtų problemų:

1. Realiai pats išvardijai visas problemas su kuriomis susidurs minios poilsiautojų. Visama ruože nuo Girulių (ten maždaug baigtųsi uosto sala), Karklės ir iki pat Nemirsetos praktiškai ribotos galimybės plėsti pliažų infrastruktūra dėl geomorfologinių darinių, miškų ir pačių priekopės zonų, kurias išsaugoti ir buvo įkurtas regioninis parkas. Nuo Karklės iki pat Nemirsetos didžioji prieškopės dalis turi rezervato statusą, ten net kojos kelti nelabai galima!
Sprendimas: kartu su uostu statyti greitąjį tramvajų, kuris poilsiautojus nugabentų iki Nemirsetos, Palangos, Kunigiškių ir Šventosios. Nuo Palangos iki Šventosios tramvajus galėtų važiuoti itin arti jūros palei dviračių taką. Be to tuomet galėtų padaryti kur nors atokiau infrastruktūrą mašinoms laikyti, o žmones po pajūrį paskirstytų tramvajus ... jau pradėjau svaigti ... gaila, bet daugeliui lietuvių reikia su mašiną kone į patį pliažą įvažiuoti :Z

2. Ribotos galimybės paplūdymų infrastrukūrai Smiltynėje plėsti, kurios pliažai yra vieni geriausių Lietuvoje (po likusios Kuršių Nerijos aišku). Beje Nacionalinis parkas.

Jei šiaip apie patį uostą, tai man visiškai nesupratamas elementarus dalykas ... kodėl iš pradžių nori priimti sprendimą, jog būtent čia ir tik tokį uostą reikia statyti, o tik tada darytų poveikio aplinkai vertinimą ? Juk pagal lietuvišką standartą poveikio aplinkai vertinimas būtų palankus uosto statytojams, nes jau mechanizmas būtų paleistas ... Taigi pirma reikia kokybiško poveikio aplinkai vertinimo, kuris nustatytų visą dabartinę srovių ir nešmenų dinamiką bei kompiuteriniai modeliai tiksliai parodytų, kas bus paplūdymiams ir priekrantei kai pastatys būtent tokį uostą ... nes bijau, kad Karklėj pliažai dar labiau sumažėtų, o Giruliuos atsirastų tokia pati gili ir sūkuringa duobė ir lenktas krantas, kaip dabar palei Melnaragę..

Klausimų daug, bet atsakymų niekas visuomenei neteikia ... Beje o kur kiti galimi variantai ... Būtingė ? Galėtų su latviais susitarti, kad statyti tą uostą palei sieną (kurios vaidmuo labiau formalus dabar) ir tt ... Kitokie variantai Klaipėdai ...

Analitikas PlėtRa
2008.01.13, 20:51
jo, nusiofftopinom visai. Geriausias sprendimas, matyt, būtų - jokio uosto, esamą irgi uždaryt ir išardyt, jokių pliažų pritaikytų žmonėms, visą pakrantę aptverti stikline siena ir leisti grožėtis natūralia gamta ir paveldu tik iš atstumo. Atgal į gamtą!!! :D

Reptilias
2008.01.13, 21:56
Juk pagal lietuvišką standartą poveikio aplinkai vertinimas būtų palankus uosto statytojams, nes jau mechanizmas būtų paleistas ... Taigi pirma reikia kokybiško poveikio aplinkai vertinimo, kuris nustatytų visą dabartinę srovių ir nešmenų dinamiką bei kompiuteriniai modeliai tiksliai parodytų, kas bus paplūdymiams ir priekrantei kai pastatys būtent tokį uostą ...
Manau, kad pirma Lietuvos vyriausybe pritarusi dirbtines salos statymui tiesiog turetu suprojektuoti tokia sala, kuri nedarytu zalos pajuriui ir tiek.Aisku galima ir is kito galo

deep house
2008.01.14, 07:40
Manau, kad pirma Lietuvos vyriausybe pritarusi dirbtines salos statymui tiesiog turetu suprojektuoti tokia sala, kuri nedarytu zalos pajuriui ir tiek.Aisku galima ir is kito galo

dirbtinės salos sukūrimas ir joje įkurdinus uostą, manau tai būtų pats geriausias variantas Klaipėdai (ji galėtų atverti miestui visas esamas uosto prieigas prie jūros), pajūrio gamtai (nebūtų neigiamos tiesioginės invazijos į ją) ir galiausiai patiems žmonėms (nereikės gyventi už uosto tvoros ir t.t.)...

P.s.: gaila tik, kad tai mažai realu...

liutass
2008.01.14, 08:37
Pritariu Memelenderiui. Chemijos pramonė mūsų pajūryje yra absurdas.

Gintautas
2008.01.14, 08:47
Ir dar:
http://www.klaipeda.daily.lt/
Aplinkosaugininkai pateikė bendrovei “Neo Group” ieškinį dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo, o už nustatytų taršos normatyvų viršijimą atsakingiems įmonės darbuotojams skyrė administracines baudas.

Butu korektiska nurodyti apie koki perioda kalbate, apie kokia tarsa ir apie kokias baudas. Nes vel puciate ta pati burbula.
Dar karta noriu pasakyti - musu gamyba yra paremta naujausiomis technologijomis. Jei paziuretumete AM puslapyje polimeru Geriausia prieinama gamybos praktika, tai pas mus viskas idiegta, jei ne daugiau.
Dar isvardinsiu, kur Europoje isikure musu konkurentai - Prancuzija, Italija, Ispanija, Didzioji Britanija, Vokietija, Olandija, Graikija, Lenkija. Tai Vakaru Europos salys, nes aukstosioms technologijoms reikia daug geru specialistu.

Memelenderis
2008.01.14, 13:19
jo, nusiofftopinom visai. Geriausias sprendimas, matyt, būtų - jokio uosto, esamą irgi uždaryt ir išardyt, jokių pliažų pritaikytų žmonėms, visą pakrantę aptverti stikline siena ir leisti grožėtis natūralia gamta ir paveldu tik iš atstumo. Atgal į gamtą!!! :D
Nusibodo tavo vartotojiškas požiūris.Kodėl reikia visą pajūrį paversti paplūdimiais ?Vasara lankausi Smiltyneje netoli Kopgalio.Matau daug geriančių poilsiautojų.Jie butelius ir šiukšles sudeda į krūvą už dviejų metrų nuo šiukšliadėžės.Lyg kažkas turi viską išmesti.Man baisu net pagalvoti, kas atsitiks , jei poilsiautojai plūstels į Kuršių neriją, Nemirsetą, Karklę.Gamta bus niokojama, poilsiautojai viską suš*ks.Melnragėje vasara beveik nesilankau, ten per daug žmonių.O žiemą, pavasarį kaip ten gražu.Nenoriu ten matyti jokio giliavandenio uosto.Apklausų rezultatai aiškiai parodo, kad klaipėdiečiai nenori jokio giliavandenio uosto.To nori vilniečiai. Jiem nusispjauti į mus.

Mazutis
2008.01.14, 13:27
Aiskus, kad plustels, dar ir kaip, ir prisiuklsins gerai, gal net dar karta padegs . . .
Bet ka tu padarysi ? nieko, taip jau yra, juk neuzdrausi zmonem ten eiti, o giliavandenis uostas, klaipedai duotu didziule nauda, lyginant su tuom ka reiktu paaukoti, kad jis atsirastu

Memelenderis
2008.01.14, 13:40
Butu korektiska nurodyti apie koki perioda kalbate, apie kokia tarsa ir apie kokias baudas. Nes vel puciate ta pati burbula.
Dar karta noriu pasakyti - musu gamyba yra paremta naujausiomis technologijomis. Jei paziuretumete AM puslapyje polimeru Geriausia prieinama gamybos praktika, tai pas mus viskas idiegta, jei ne daugiau.
Dar isvardinsiu, kur Europoje isikure musu konkurentai - Prancuzija, Italija, Ispanija, Didzioji Britanija, Vokietija, Olandija, Graikija, Lenkija. Tai Vakaru Europos salys, nes aukstosioms technologijoms reikia daug geru specialistu.
Čia kalbama apie praejusius, 2007 metus.Visas straipsnio tekstas:
Įmonės plėtra įžiebė konfliktą

Uostamiesčio valdininkai baiminasi, kad besiplečianti įmonė gali dar labiau nuodyti aplinkinius gyventojus. Bendrovė „Neo Group“ įsikūrusi ant ribos, skiriančios miesto ir rajono teritorijas. Todėl nerimaujama, kad didelė dalis teršalų teks klaipėdiečiams.

Praėjusią savaitę posėdžiavę savivaldybės Miesto ūkio komiteto nariai nutarė sugėdinti rajono valdžią, jau palaiminusią pramonininkų planus. Esą Klaipėdos rajonas didelis, jame daug laisvų plotų, kur būtų galima plėtoti chemijos pramonę, nesiveržiant į miesto teritoriją.

Projekto poveikio aplinkai vertinimo programai rajono savivaldybė jau pritarė. Miesto valdžia atmetė du kartus.

„Bendrovė slepia norą gaminti naują cheminę medžiagą makro-fleksą. Tai naujas produktas, kuriam keliami kitokie reikalavimai. Jo poveikis aplinkai nėra žinomas. Todėl kaip komiteto pirmininkas inicijuoju kreipimąsi į rajono tarybą. Mes reikalaujame, kad jie nustotų klaipėdiečiams po nosimi kišti visokį cheminį šlamštą“, - piktinosi Tarybos narys Naglis Puteikis.

Prašys veto

Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė užtikrino, kad miesto valdžia palaimintų „Neo Group“ plėtrą tik tuo atveju, jei bendrovė įrodytų, jog neteršia aplinkos.

„Perdirbant gamybines atliekas taršos turėtų būti mažiau, tačiau iki šiol įmonė nesugebėjo susitvarkyti su teršalų kiekiu. Paskutinio monitoringo rezultatai parodė, kad vienų elementų kiekis ore normą viršijo keturis kartus, kitų – septynis kartus“, - sakė D.Berankienė.

Miesto ūkio komitetas ketina kreiptis į rajono valdžią ir siūlyti koreguoti prieš dvejus metus tarp keturių pajūrio savivaldybių pasirašytą „QUATTRO“ sutartį.

Ši sutartis suteikia galimybę Klaipėdos miesto, rajono, Palangos miesto bei Neringos savivaldybėms bendradarbiauti verslo plėtros srityje.

N.Puteikio nuomone, savivaldybėms reikėtų suteikti veto teisę. Mat uždrausti bendrovės „Neo Group“ planus miesto valdžia neturi juridinės teisės, nes įmonė veikia rajono teritorijoje.

Taršos nebus?

Bendrovės „Neo Group“ atstovai tvirtina, kad gamyklos veikla žalos aplinkai nedaro, o miesto valdžios triukšmą vadina nemotyvuotu užsispyrimu.

„Svarstant poveikio aplinkai vertinimo programą savivaldybė galėjo pateikti savo pasiūlymus, tačiau to nepadarė, todėl jos pasipriešinimas mums nesuprantamas, nėra jokių argumentų“, - kalbėjo bendrovės korporatyvinių reikalų direktorius Gintautas Dirgėla.

Kaltinimus esą įmonė nesusitvarko su tarša jis pavadino nesąmoningais. Bendrovės atstovas paneigė pasklidusias kalbas, kad rengiamasi atidaryti trečiąją gamybos liniją.

„Jokių planų plėsti gamybą nėra. Mes norime naujo pastato, kuriame galėtume perdirbti apie pusę procento brokuotų plastiko granulių. Jas norime perdirbti į statybines putas, naudojamas kaip izoliacinę medžiagą“, - aiškino G.Dirgėla.

Pašnekovas užtikrino, kad įdiegus papildomus filtrus į aplinką visai nepateks kenksmingų medžiagų.

Jeigu bendrovei pavyks įveikti valdininkų pasipriešinimą, atliekų perdirbimo padalinys gali pradėti veikti dar šiemet.

Skyrė baudų

Pernai Rytų ir Centrinėje Europoje padalinius turinti įmonė „Neo Group“ aplinkosaugai skyrė daugiau dėmesio.

Siekdama sumažinti į orą išmetamų atliekų kiekį, bendrovė sumontavo papildomą teršalų šlapio valymo įrenginį skruberį. Įrenginyje išvaloma iki 95 proc. oro teršalų.

Šiuo metu yra komplektuojami įrengimai, apsaugos ir matavimo priemonės analogiško oro valymo įrenginio montavimui ir antroje gamybinėje linijoje. Tai leis įmonei dar labiau sumažinti oro taršą.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas “Neo Group” įmonei buvo pateikęs privalomuosius nurodymus pakoreguoti techninį projektą ir įgyvendinti priemones taršai sumažinti.

Klaipėdos pramonės plėtra ir jos galima neigiama įtaka gyventojų sveikatai susirūpino ir aukščiausi šalies politikai.

Praėjusią savaitę uostamiestyje lankėsi europarlamentarė Margarita Starkevičiūtė. Jos teigimu, gyventojų abejones dėl pramonės taršos išsklaidytų nepriklausomų ekspertų atliktas tyrimas.

„Deja, pastaruoju metu dėl sparčios industrializacijos ir nelabai išmintingų urbanistinių sprendimų smėlėti Baltijos paplūdimiai pamažu išnyksta jūroje, aplinką nuodija sukauptos pesticidų krūvos, įvairios gamybos atliekos. Nerimą kelia gamyklų planai, kurie patvirtinami neištyrus poveikio aplinkai“, - sakė M.Starkevičiūtė.

Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto direktoriaus pavaduotojas Saulius Gulbinskas įsitikinęs, kad didžiausia atsakomybė tenka miesto valdžiai.

„Be valdininkų palaiminimo nė viena įmonė negali pradėti savo veiklos. Bėda ta, kad negalvojama pirmoje plėtros stadijoje, kai rengiami planai.

Vėliau staiga susigriebiama, todėl kyla konfliktų. Nerimo būtų mažiau, jei gyventojai turėtų daugiau informacijos apie tai, kas ir kur gaminama, kas daroma, kad jų gyvenimo kokybė gerėtų“, - aiškino mokslininkas.

S.Gulbinsko nuomone, Klaipėdoje būtina įrengti nepriklausomą tyrimų laboratoriją. Dabar poveikio aplinkai analizė palikta pačioms įmonėms. Jų pateiktais duomenimis visuomenė linkusi abejoti.
Nevisos jūsų minėtos šalys yra Vakarų Europos dalis.

Eidvis
2008.01.14, 13:44
Nusibodo tavo vartotojiškas požiūris.Kodėl reikia visą pajūrį paversti paplūdimiais ?Vasara lankausi Smiltyneje netoli Kopgalio.Matau daug geriančių poilsiautojų.Jie butelius ir šiukšles sudeda į krūvą už dviejų metrų nuo šiukšliadėžės.Lyg kažkas turi viską išmesti.Man baisu net pagalvoti, kas atsitiks , jei poilsiautojai plūstels į Kuršių neriją, Nemirsetą, Karklę.Gamta bus niokojama, poilsiautojai viską suš*ks.Melnragėje vasara beveik nesilankau, ten per daug žmonių.O žiemą, pavasarį kaip ten gražu.Nenoriu ten matyti jokio giliavandenio uosto.Apklausų rezultatai aiškiai parodo, kad klaipėdiečiai nenori jokio giliavandenio uosto.To nori vilniečiai. Jiem nusispjauti į mus.

Memelenderi, kiek as pastebejau, tai tavo mazdaug toks poziuris: Giliavandeniui uostui- NE. Gamykloms- NE. Papludimiu pritaikymui zmonems- NE. Alkoholio reklamai- NE. Netgi Klaipedos puosmenoms K & D- NE :) As siulyciau tau truputi keisti poziuri. Yra tokiu zmoniu, kurie visa savo energija nukreipia tik kazkam priestarauti. Pvz liberaldemokratai Vilniaus miesto savivaldybeje dabar uzsiima ne nauju projektu igyvendinimu, o senu projektu zlugdymu. Tai yra tiesiog kenkejiska. Ir tokiu zmoniu yra labai labai daug, kurie patys nieko nedaro, o tik viskuo nepatenkinti ir viskam priestarauja. Jeigu jiems butu sukeikta visiska valdzia, tai spek ar butu bent vienas projektas igyvendintas? Netgi tiltu gatves rekonstrukcija jus matytumet kaip "kenkiancia senamiescio veidui". Taip po truputi prisidengdami skambiom frazem "saugokim gamta, saugokim pavelda, saugokim dorove" jus paverstumet musu miestus lusnynais, be jokios naujos architekturos, be gamyklu (pramones) ir netgi be rekreaciniu zonu. As nesakau, kad tu turi viskam tik pritarti, bet as siulyciau tau geriau pagalvoti prie ko tu gali prisideti, o ne galvoti ka tu gali suzlugdyti ar uzdrausti ;)

Memelenderis
2008.01.14, 13:56
Memelenderi, kiek as pastebejau, tai tavo mazdaug toks poziuris: Giliavandeniui uostui- NE. Gamykloms- NE. Papludimiu pritaikymui zmonems- NE. Alkoholio reklamai- NE. Netgi Klaipedos puosmenoms K & D- NE :) As siulyciau tau truputi keisti poziuri. Yra tokiu zmoniu, kurie visa savo energija nukreipia tik kazkam priestarauti. Pvz liberaldemokratai Vilniaus miesto savivaldybeje dabar uzsiima ne nauju projektu igyvendinimu, o senu projektu zlugdymu. Tai yra tiesiog kenkejiska. Ir tokiu zmoniu yra labai labai daug, kurie patys nieko nedaro, o tik viskuo nepatenkinti ir viskam priestarauja. Jeigu jiems butu sukeikta visiska valdzia, tai spek ar butu bent vienas projektas igyvendintas? Netgi tiltu gatves rekonstrukcija jus matytumet kaip "kenkiancia senamiescio veidui". Taip po truputi prisidengdami skambiom frazem "saugokim gamta, saugokim pavelda, saugokim dorove" jus paverstumet musu miestus lusnynais, be jokios naujos architekturos, be gamyklu (pramones) ir netgi be rekreaciniu zonu. As nesakau, kad tu turi viskam tik pritarti, bet as siulyciau tau geriau pagalvoti prie ko tu gali prisideti, o ne galvoti ka tu gali suzlugdyti ar uzdrausti ;)
Nesutinku.Tiltų gatvės rekonstrukciją pavadinčiau destrukcija.
K ir D yra Klaipėdos centro puošmena:uhuhaha: .Palyginimas su liberaldemokratais- paksistais yra, švelniai tariant, netikslus.Jie yra populistai iš Maskvos.Ir aš nesu jų šalininkas, greičiau atvirkščiai.

ValdasJ
2008.01.14, 14:18
<...> Apklausų rezultatai aiškiai parodo, kad klaipėdiečiai nenori jokio giliavandenio uosto.To nori vilniečiai. Jiem nusispjauti į mus.

Informacija iš tavo nuorodos ( http://www.ve.lt/?data=2007-10-24&rub=1065924816&id=1193160745 ) :

"Klaipėdos apskrities visuomenės tyrimai". Rugsėjo 15 - spalio 2apklausų rezultatai:

51% statybai nepritaria.
25% neturi nuomonės arba abejoja.
11% pritaria iš dalies.
13% pritaria be išlygų.

51% tikrai neparodo, kad "klaipėdiečiai nenori jokio giliavandenio uosto", todėl prašyčiau nekalbėti visų klaipėdiečių vardu.

Memelenderis
2008.01.14, 14:26
Informacija iš tavo nuorodos ( http://www.ve.lt/?data=2007-10-24&rub=1065924816&id=1193160745 ) :

51% tikrai neparodo, kad "klaipėdiečiai nenori jokio giliavandenio uosto", todėl prašyčiau nekalbėti visų klaipėdiečių vardu.
O 25% neapsisprendusių ?Tu kalbi kaip S.Dobilinskas, pareiškęs, jog ''klaipėdiečiai pritaria vienbalsiai''.Jis sudėjo visus, kurie abejoja, pritariančius iš dalies ir šalininkus.Ir pasakė, kad visi yra ''už''.Ar tu žinai, kad rinkimuose 51% pakanka prezidentui išrinkti.

Mazutis
2008.01.14, 14:51
idekite cia apklausa,del giliavandenio uosto, butu idomu pamatyti rezultatus

ValdasJ
2008.01.14, 14:54
O 25% neapsisprendusių ?Tu kalbi kaip S.Dobilinskas, pareiškęs, jog ''klaipėdiečiai pritaria vienbalsiai''.Jis sudėjo visus, kurie abejoja, pritariančius iš dalies ir šalininkus.Ir pasakė, kad visi yra ''už''.Ar tu žinai, kad rinkimuose 51% pakanka prezidentui išrinkti.

25% neapsisprendusių būtent tai ir reiškia- kad jie neapsisprendę nei už nei prieš. Gal gali pacituoti kurioj vietoj aš sakiau, kad klaipėdiečiai pritaria vienbalsiai? Tiesiog norėjau pasakyti, kad 51% nereiškia absoliutaus klaipėdiečių nepritarimo (analogiškai 24% nereiškia absoliutaus pritarimo). Kaip klaipėdietis prašau nesisavinti mano balso. Jei nori gali kalbėt apie daugumą, bet jokiu būdu ne apie visus.

Eidvis
2008.01.14, 15:05
As nemanau, kad politikai turetu vadovautis kazkokiomis apklausomis. Ka eilinis zmogelis zino apie giliavandeni uosta? Ar jis zino jo kaina? Ar jis zino jo atnesama nauda? Ar jis zino jo atsiperkamuma? Ar jis zino kiek jame bus kraunama kroviniu? Ka jis apskritai zino apie ji? Dauguma apie ji masto tik kaip apie Melnrages papludimio praradima. Ar sprendimai turetu buti priimami atsizvelgiant i nieko nenusimananciu nuomone ar i ekspertu analizes? Nepopulistiniai sprendimai, kurie daznai yra tiesiog butinybe, niekad neturi gyventoju paramos. Taciau tai nekeicia fakto, kad jie yra butini. Padaryk apklausa su klausimu "Ar pritartumet vyriausybes sprendimui branginti paskolas". Spek koks rezultatas butu, nors toks sprendimas gal but galetu isgelbeti nuo krizes, vistiek niekas nenoretu palukanu didejimo. Taip, kad ekspertai ir profesionalai tokius dalykus turi spresti, o ne kazkokia asociali troleibusu stoteles gyventoja, kuri nieko neismano.

Analitikas PlėtRa
2008.01.14, 15:07

Toli gražu, vaikeli, toli gražu.. Bet taigi va, žiūrėk, tu mane įtikinai, aš gi ir siūlau nutraukti bet kokią vartotojišką veiklą pajūry - užkonservuokim ir grožėkimės per atstumą. :hihihi:

O visuomenės nuomonės apklausos yra labai netikslios, nes jei ir apklausiama 500 žmonių, tia jau labai gerai būna.. Todėl realiai gali būti, kad į apklausą pateko vien Memelanderiai daugumoj ir gavosi, kad net 51 proc. to uosto nenori. Egzistuoja labai didelė paklaida, todėl net ir tamstos teigimas, kad 51 jau yra legitimi dauguma - labai klaidingas.

Uostui, pramonei, pliažams, dangoraižiams, mašinoms, mobelekams, alaus reklamai, karui keliuose ir viskam kitam - NE!!! Norėtume Jus pakviesti ateiti į mūsų tyros meilės paskaitas..:uhuhaha:

tricky_kid
2008.01.14, 15:11
As nemanau, kad politikai turetu vadovautis kazkokiomis apklausomis. Ka eilinis zmogelis zino apie giliavandeni uosta? Ar jis zino jo kaina? Ar jis zino jo atnesama nauda? Ar jis zino jo atsiperkamuma? Ar jis zino kiek jame bus kraunama kroviniu? Ka jis apskritai zino apie ji? Dauguma apie ji masto tik kaip apie Melnrages papludimio praradima. Ar sprendimai turetu buti priimami atsizvelgiant i nieko nenusimananciu nuomone ar i ekspertu analizes? Nepopulistiniai sprendimai, kurie daznai yra tiesiog butinybe, niekad neturi gyventoju paramos. Taciau tai nekeicia fakto, kad jie yra butini. Padaryk apklausa su klausimu "Ar pritartumet vyriausybes sprendimui branginti paskolas". Spek koks rezultatas butu, nors toks sprendimas gal but galetu isgelbeti nuo krizes, vistiek niekas nenoretu palukanu didejimo. Taip, kad ekspertai ir profesionalai tokius dalykus turi spresti, o ne kazkokia asociali troleibusu stoteles gyventoja, kuri nieko neismano.

O ar tu žinai atsakymus (ne abstrakčius) į savo pateiktus klausimus ? |:D

Aš tai prisipažinsiu, kad nežinau, nes niekas tos japonų analizės viešai neskelbė ... o tie vakarų eksprese spausdinti apibendrinimai labiau atsako į ekonominius klausimus ir tai po kelių metų pertraukos manau jau reiktų peržiūrėti tą pačią studiją. Man tai svarbiausia žinoti ataskymus apie tai kaip paveiks visą priekrantės srovių sistemą tas uostas, nes jis gali sukelti itin stiprią krantų eroziją ... kodėl niekas apie tai nešneka ?

Eidvis
2008.01.14, 15:16
O ar tu žinai atsakymus (ne abstrakčius) į savo pateiktus klausimus ? |:D

Aš tai prisipažinsiu, kad nežinau, nes niekas tos japonų analizės viešai neskelbė ... o tie vakarų eksprese spausdinti apibendrinimai labiau atsako į ekonominius klausimus ir tai po kelių metų pertraukos manau jau reiktų peržiūrėti tą pačią studiją. Man tai svarbiausia žinoti ataskymus apie tai kaip paveiks visą priekrantės srovių sistemą tas uostas, nes jis gali sukelti itin stiprią krantų eroziją ... kodėl niekas apie tai nešneka ?

As tai irgi pripazinsiu, kad nezinau, del to ir sakau, kad tokie sprendimai turi buti ekspertu rankose ;)

tricky_kid
2008.01.14, 15:21
As tai irgi pripazinsiu, kad nezinau, del to ir sakau, kad tokie sprendimai turi buti ekspertu rankose ;)

Bet kai tie egzpertai tyli, tai man jie visiškai nekelia jokio pasitikėjimo ... jokių viešų diskusijų, nieko. Aišku žmonių nuomonė jiems nesvarbi, nes tai jie juk ekspertai. O po to sugalvos, kad reikia 1005 Lietuvos vardo minėjimui reikia turėti uostą ir kaip akis išdegę tie ekspertai nuspręs kas ir kaip turi būti :buksvx:

P.S. aš tai irgi linkęs nepritarti šiai uosto statybai, vien tik todėl, kad manęs niekas nenori įtikinti, kodėl būtent toks uosto projektas bus geriausias ir nepateikiamos kitos alternatyvos, nes po kol kas viskas labiau primena "raganų medžioklę". Nors iš tikro labai gerai suprantu kokią naudą turės uostas ir kokios pasekmės bus, jei mes jo nepastatysim ankščiau ar vėliau. Bet ar tikrai šis variantas geriausias ir pateisiną pajūrio praradimą ?!

Memelenderis
2008.01.14, 15:37
As nemanau, kad politikai turetu vadovautis kazkokiomis apklausomis. Ka eilinis zmogelis zino apie giliavandeni uosta? Ar jis zino jo kaina? Ar jis zino jo atnesama nauda? Ar jis zino jo atsiperkamuma? Ar jis zino kiek jame bus kraunama kroviniu? Ka jis apskritai zino apie ji? Dauguma apie ji masto tik kaip apie Melnrages papludimio praradima. Ar sprendimai turetu buti priimami atsizvelgiant i nieko nenusimananciu nuomone ar i ekspertu analizes? Nepopulistiniai sprendimai, kurie daznai yra tiesiog butinybe, niekad neturi gyventoju paramos.
Tiems tavo ''ekspertams'' galima duoti kyšius ir jie kaipmat pakeis nuomonę bet kokių klausimu |:D .Tai kodėl aš turiu pasikliauti tokių ''ekspertų'' nuomonę ?Apklausos yra rengiamos pagal tam tikras taisykles, todėl paklaida nėra didelė.

Analitikas PlėtRa
2008.01.14, 15:43
Tiems tavo ''ekspertams'' galima duoti kyšius ir jie kaipmat pakeis nuomonę bet kokių klausimu |:D .Tai kodėl aš turiu pasikliauti tokių ''ekspertų'' nuomonę ?Apklausos yra rengiamos pagal tam tikras taisykles, todėl paklaida nėra didelė.

Matematiškai - taip, nedidelė, o realiai?.. Pagal apklausas Vilniuje dabar valdžioje turėjo būt bet kas tik ne Paksininkai. Deja, ta 'nedidelė' paklaida staiga netikėtai tapo tokia didelė, kad dabar tenka gėdytis prieš visą pasaulį dėl Paleckiuko ir oro gondolų tipo idėjų..

4ward
2008.01.14, 16:19
Jau norejau ta pati rasyt del vln savivaldybes rinkimu apklausu, ir cia ne vienas toks atvejis buvo, gal tik ne toks ryskus.
kas del tos neo group tarsos itariu, kad cia gali buti ispustas reikalas. Indorama uzsiima tuo paciu taciau apie sia gamykla neteko skaityt blogo straipsnio. O pinigai gi cia milziniski, teko girdet kaip del mazesniu objektu kai kurie savivaldybiu nariai padedavo zlugdyt viena ar kita komapanija. Apskritai ir pilsota kai state kiek gandu buvo, net laikrasti rase, kad svyra, kiti snekejo, kad buvo japonai atvaziave tyre pamatus ir nustate, kad pilsota nedelsiant reikia nugriaut ir dar daug absurdisku paskalu, tokie patys konkurentu paskleisti gandai eidavo ir apie europa vln. Nenustebintu, kad analogiski gandai skleidziami ir apie gamyklas. Ko zmones nesupranta ir bijo tuo labai lengva pasinaudoti panikai paskleisti

Bandit_romis
2008.01.14, 19:01
Ir dabar mes tik pučiam burbulą nieko per daug neargumentuodami, bet ir aš prisidėsiu. Pirma, giliavandenio uosto nenorėčiau vien dėl to, kad nesubjaurotų Smiltynės ir visos likusios Kuršių Nerijos- man ten yra pats artimiausias rojaus kampelis. Karklės, Nemirsetos taip pat būtų gaila, bet tik ne Melnragės- ten absoliutus šiukšlynas (mano nuomone). Kaip minėjo triky kid, tai aš irgi norėčiau sulaukti daugiau galimų variantų dėl uosto plėtojimo. Antra, apie pramonę. Vėl pučiamas burbulas, kad gamyklos smarvę leidžia naktim ir t.t :D Bet ką aš, gyvendamas pietinėje miesto dalyje, užuodžiu, tai karštą vasaros dieną, papūtūs pietiniam vėjeliui, tą nepaprastai "malonų" kvapą kilusį iš Dumpių. Va su ta bėda ir reikia kovoti.
Visi nori visam pasauly, kad būtų aukšosios pramonės gamyklos, bet leiskite paklausti iš ko ta aukštosios materijos pramonė susideda? Ar ne iš tų papraščiausių produktų, kuriuos pagamina chemijos pramonės atstovai? O gal jūs visą chemijos pramonę norit išsiūst į Kiniją, o patys pasilikt tik aukštąją? Taigi tada Kinija tampa monopolininke, užraukia visą eksportą ir mes vėl Albanų lygio. :)
Galimos klaidos. Lauksiu kandžių komentarų ypač iš memelenderio, kurio gyvenimo moto yra: "užkonservuokim visą pasaulį, naujovėms-ne, žmonijai-ne!". Užkietėjęs konservatorius. Bet ne visiems tavo žodžiams aš nepritariu, yra kai kur ir nemažai tiesos.

Gintautai, lauksiu informacijos dėl ekskursijos. :)

Eidvis
2008.01.15, 08:32

Tai tu sakai reikia geriau tiketi tavaja nuomone, nes ale ekpertams galima duoti kysi? :) O tau kysio negalima duoti? :) Visam pasauly yra priimta dirbti tokia sistema, kai pries priimant svarbius sprendimus, jie yra ivertinami ir analizuojami ekpertu. Taip ir turi buti dirbama. Su kysiai turi buti kovojama. Bet jeigu sprendimus priimtu tokie, kaip tu, tai visi projektai zlugtu. Ir isvis, kokie gi cia tavo tie argumentai? Polsiautojai persikels i kursiu nerijos puse ir ten daugiau siuklins? Ir cia pagrindinis argumentas?:) As suprantu, kad taip gali atsitikti, bet atitinkamai melnrageje maziau bus siukslinama :) O tai isvis, kam Klaipeda bando prisivilioti kruizinius laivus? Juk ju turistai irgi siukslina visur. Tai gal reiktu visu pirma kruizine laivyba uzdrausti? :)

Gintautas
2008.01.15, 08:50
Čia kalbama apie praejusius, 2007 metus.Visas straipsnio tekstas:
Įmonės plėtra įžiebė konfliktą

Nevisos jūsų minėtos šalys yra Vakarų Europos dalis.

Kad straipsnis isspausdintas 2007, tai nereiskia, kad rasoma apie praejusius metus. Aprasomi ivykiai yra is 2005 metu ir jau kuris laikas neaktualus.

Taip, Lenkija nera Vakaru Europos valstybe, atsiprasau http://www.miestai.net/forumas/images/icons/icon7.gif Bet ar tai keicia esme?

Del kysiu davimo ekspertams - Jusu poziuris mane stebina. Jei taip ziureti i gyvenima, tai ir apklausu organizatorius galima papirkti, ir pacius tuos kur apklausas vykdo. O kur tuomet Lietuvoje saziningi zmones dingo?

Bandit_romis - paziurek savo private mail'a.

Memelenderis
2008.01.15, 13:50
Kad straipsnis isspausdintas 2007, tai nereiskia, kad rasoma apie praejusius metus. Aprasomi ivykiai yra is 2005 metu ir jau kuris laikas neaktualus.

Taip, Lenkija nera Vakaru Europos valstybe, atsiprasau http://www.miestai.net/forumas/images/icons/icon7.gif Bet ar tai keicia esme?

Del kysiu davimo ekspertams - Jusu poziuris mane stebina. Jei taip ziureti i gyvenima, tai ir apklausu organizatorius galima papirkti, ir pacius tuos kur apklausas vykdo. O kur tuomet Lietuvoje saziningi zmones dingo?

Bandit_romis - paziurek savo private mail'a.
Praejusiais, 2007 metais tas pats ''kvapelis'' iš Neo Group.Ir patikėkite, tai nėra tas pats kas iš Dumpių dvokia.Kai vėjas nuo Dumpių- juntamas ''malonus'' dumblo kvapas.O naktimis juntamas sieros ir įvairių chemikalų kvapas.Tai jūsų įmonė teršia.Lietuvoje sąžiningų žmonių tikrai yra.Tačiau ir nuolat puolami ir šmeižiami.

Gintautas
2008.01.15, 15:05
Praejusiais, 2007 metais tas pats ''kvapelis'' iš Neo Group.Ir patikėkite, tai nėra tas pats kas iš Dumpių dvokia.Kai vėjas nuo Dumpių- juntamas ''malonus'' dumblo kvapas.O naktimis juntamas sieros ir įvairių chemikalų kvapas.Tai jūsų įmonė teršia.Lietuvoje sąžiningų žmonių tikrai yra.Tačiau ir nuolat puolami ir šmeižiami.

Nelabai turiu ka Jums daugiau ir pasakyti. Nepanasu, kad esate pasiruoses klausyti.
O tiems, kam idomu, galiu pasakyti, kad musu gamybos procesas yra nenutrukstamas ir visiskai toks pat 24 valandas per para ir 7 dienas per savaite. Todel istorijos apie naktinius kvapus yra nesuprantamos. Juo labiau sieros.

Mazutis
2008.01.16, 09:32
Man tas kvapas labiau panasus i kukuruziniu spragesiu, visai jis neblogas ir seip esu uzuodes tik pora kartu, nors gyvenu mogiliovo rajone, o nuo dumpiu tikrai ne "dumblo" kvapelis pareina, o tikras Š*** kvapas.

Memelenderis
2008.01.16, 14:27
Man tas kvapas labiau panasus i kukuruziniu spragesiu, visai jis neblogas ir seip esu uzuodes tik pora kartu, nors gyvenu mogiliovo rajone, o nuo dumpiu tikrai ne "dumblo" kvapelis pareina, o tikras Š*** kvapas.
Tai nuo biokuro gamyklos kvapas.Asmeniškai man jis panašus į bulvių traškučių kvapą.Rudenį rytais buvo jaučiamas šis stiprus dvokas, pykinanuo tų kvapų, visai ne geras.

Reptilias
2008.01.16, 17:22
Kvapas kaip prie svyturio alaus daryklos

Memelenderis
2008.01.17, 14:39
Nelabai turiu ka Jums daugiau ir pasakyti. Nepanasu, kad esate pasiruoses klausyti.
O tiems, kam idomu, galiu pasakyti, kad musu gamybos procesas yra nenutrukstamas ir visiskai toks pat 24 valandas per para ir 7 dienas per savaite. Todel istorijos apie naktinius kvapus yra nesuprantamos. Juo labiau sieros.
Netikiu.Lyg kitame lygmenyje esate.Jūs nei dvoką jaučiate, nei naktį teršiate, ir iš viso neteršiate.Tiesiog pavyzdinė ekologiška įmonė.Tuoj pat rašysite, kad tai ne jūs, tai ''Indorama PET'' labaiau teršia.Pilnai suprantu, juk konkurencija.Bet matau, laukan išėjęs ne ''Indorama PET'' gamyklą ir visai ne Dumpius(tiesa ir ten teršiama- ''Indorama PET''gamykla pradėjo darbą visai be leidimo).Matosi jūsų įmonės bokštai.Vasara dar ir dūmai matosi, giedrą dieną.Aš nesitikiu, kad jūs priepažinsite tuos pažeidimus.Bent jau nesigirkite savo ekologiškumu.

vap
2008.01.17, 15:37
Netikiu.Lyg kitame lygmenyje esate.Jūs nei dvoką jaučiate, nei naktį teršiate, ir iš viso neteršiate.Tiesiog pavyzdinė ekologiška įmonė.Tuoj pat rašysite, kad tai ne jūs, tai ''Indorama PET'' labaiau teršia.Pilnai suprantu, juk konkurencija.Bet matau, laukan išėjęs ne ''Indorama PET'' gamyklą ir visai ne Dumpius(tiesa ir ten teršiama- ''Indorama PET''gamykla pradėjo darbą visai be leidimo).Matosi jūsų įmonės bokštai.Vasara dar ir dūmai matosi, giedrą dieną.Aš nesitikiu, kad jūs priepažinsite tuos pažeidimus.Bent jau nesigirkite savo ekologiškumu.

Man tik įdomu, kaip žmonės neturėdami faktų tik nuojautą gali kaltinti bei šmeižti kitus.

URBANISTAS
2008.01.17, 15:50
Man tik įdomu, kaip žmonės neturėdami faktų tik nuojautą gali kaltinti bei šmeižti kitus.

Visad galvojau, kad tokią nuojauta turi senyvo amžiaus žmonės, bet pasirodo ir moksleiviai ją turi.... :uhuhaha:

deep house
2008.01.17, 21:36
Visad galvojau, kad tokią nuojauta turi senyvo amžiaus žmonės, bet pasirodo ir moksleiviai ją turi.... :uhuhaha:

jei tai būtų moksleivis, tai jis turėtų būti labai protingas ir talentingas (ne pagal savo jaunus metelius). Nes tokio "moksleivio" pastabos nelabai adekvacios "moksleiviškam amžiui" savo giliamintiškumu ir tam tikrų specifinių dalykų išmanymų (kas suprantama tik tam tikros srities specams arba daug ir ilgai gylinantiems savo žinias tam tikrose sferose). Klaipėdoje nėra tokios aukštosios mokyklos, kur būtų mokoma analitinio mąstymo, pagarbos praeičiai, savo kultūrai, supratimo apie paveldą ir t.t.. Ar bent jau tokio lygio aukštosios mokyklos.
Tad "moksleivis" turėtų jau nuo vystyklų gilintis į architektūrines, urbanistines ir paveldosaugines problemas, kad taip imtų ir diskutuotų. Moksleivis negali turėti tokios patirties ir žinių, kad veltusi į diskusijas apie paveldą. net pas studentus apie Tai dar ribotas labai supratimas... Čia kaip sakoma, "moksliukas" "senuko" protu....

.....arba aš labai labai klystu...

P.s.: kas dėl tos taršos, tai tolesnis ginčas beprasmis: kiekviena pusė konstatavo savo "neginčyjamas" nuomones. Tad dabar į šviesą reikia traukti Argumentus, dokumentus ir visa kita, kas patvirtintų vieno ar kito oponento teiginius.

Sėkmės, pagarbos ir konstruktyvumo tolesnėje diskusijoje.

Gintautas
2008.01.18, 09:11
P.s.: kas dėl tos taršos, tai tolesnis ginčas beprasmis: kiekviena pusė konstatavo savo "neginčyjamas" nuomones. Tad dabar į šviesą reikia traukti Argumentus, dokumentus ir visa kita, kas patvirtintų vieno ar kito oponento teiginius.

Sėkmės, pagarbos ir konstruktyvumo tolesnėje diskusijoje.

As su Jumis visiskai sutinku ir pasiruoses kalbetis argumentu kalba. Pateikti visus matavimus, leidimus, normatyvus, pakviesti asmeniskai pasiziureti kas per daiktas ta musu gamykla.
Va, ka tik gavome 2007 metu pozeminio vandens monitoringo ir dirvozemio monitoringo ataskaitas, kurios yra teigiamos. Galiu duoti susipazinti, kam idomu.

arturiux
2008.01.18, 13:32
Gintautai, tik kodėl visų tų tyrimų nepaviešinate spaudoje? To lauktų ne tik aplink gyvenantys, bet ir NT agentūros, turinčios čia nemenkų interesų, ir susiduriančios su investuotojų abejonėmis.

Memelenderis
2008.01.18, 13:41
As su Jumis visiskai sutinku ir pasiruoses kalbetis argumentu kalba. Pateikti visus matavimus, leidimus, normatyvus, pakviesti asmeniskai pasiziureti kas per daiktas ta musu gamykla.
Va, ka tik gavome 2007 metu pozeminio vandens monitoringo ir dirvozemio monitoringo ataskaitas, kurios yra teigiamos. Galiu duoti susipazinti, kam idomu.
Nelabai suprantu, prie ko čia dirvožemis,juk jūs orą teršiate.O žinant Aplinkos Minesterijos ''sąžiningumą'', ir, kad visos jūsų pasamdytos agenturos, atlikusios tuos monitoringus, dirba jūsų bendrovės naudai, todėl objektyvumo tikėtis neverta.Visos tos ataskaitos turi savo kaina, todėl jūs ir galite laisvai vadintis ekologiška bendrove.

Analitikas PlėtRa
2008.01.18, 13:58
Nelabai suprantu, prie ko čia dirvožemis,juk jūs orą teršiate.O žinant Aplinkos Minesterijos ''sąžiningumą'', ir, kad visos jūsų pasamdytos agenturos, atlikusios tuos monitoringus, dirba jūsų bendrovės naudai, todėl objektyvumo tikėtis neverta.Visos tos ataskaitos turi savo kaina, todėl jūs ir galite laisvai vadintis ekologiška bendrove.

:oi!

Gintautas
2008.01.18, 16:23
Gintautai, tik kodėl visų tų tyrimų nepaviešinate spaudoje? To lauktų ne tik aplink gyvenantys, bet ir NT agentūros, turinčios čia nemenkų interesų, ir susiduriančios su investuotojų abejonėmis.

Na, monitoringo ataskaitos yra gan storos knygos :) Todel teks publikuoti santraukas.
Bet jau paruoseme komunikacijos plana, pradejome kalbetis su ziniasklaida ir siais metais tikrai viesinsime tyrimu ir monitoringu rezultatus.
O del NT agenturu tai labai gera mintis - pats dar nebuvau sugalvojes.

ValdasJ
2008.01.21, 14:54
Mane kątik pasiekė žinios, kad NeoPet'e šiandien įvyko avarija. Nuotėkos liejasi tiesiai į aplinką. Gal kas žino kąnors tiksliau?

Gintautas
2008.01.21, 17:31
Mane kątik pasiekė žinios, kad NeoPet'e šiandien įvyko avarija. Nuotėkos liejasi tiesiai į aplinką. Gal kas žino kąnors tiksliau?

As zinau tiksliai. Avarija ivyko ne gamykloje, bet sunkvezimiu stovejimo aiksteleje uz gamyklos teritorijos. Is ten esancio sulinio i aplinka pradejo teketi ukines nuotekos. Tai nuotekos, kurios isvalytos musu valymo irenginiais, bet ne iki tolio lygio, kad butu galima isleisti i aplinka. Todel jos keliaudavo i miesto valymo irenginius.
Iki buvo likviduota avarija, i aplinka galejo patekti iki 175 kubiniu metru nuoteku.
Gamtai padaryta zala nustatineja aplinkosaugos specialistai. Apie rezultatus informuosiu.

Tomasl
2008.01.21, 17:36
175 m3 nėra šiaip mažai.
Koks kenksmingumas, ir kokios pasekmės.?
Tikimes Gintautai gauti objektyvę informacija.
Nes, dabar atsiras didžiulis pretekstas, pulti ir taip iž blogio reputacijos neišsivaduojančios įmonės.

Memelenderis
2008.01.21, 17:47
As zinau tiksliai. Avarija ivyko ne gamykloje, bet sunkvezimiu stovejimo aiksteleje uz gamyklos teritorijos. Is ten esancio sulinio i aplinka pradejo teketi ukines nuotekos. Tai nuotekos, kurios isvalytos musu valymo irenginiais, bet ne iki tolio lygio, kad butu galima isleisti i aplinka. Todel jos keliaudavo i miesto valymo irenginius.
Iki buvo likviduota avarija, i aplinka galejo patekti iki 175 kubiniu metru nuoteku.
Gamtai padaryta zala nustatineja aplinkosaugos specialistai. Apie rezultatus informuosiu.
O sakot neteršiat:nene: .Įsivaizduoju, kokios ten ''mūsų valymo irenginiais išvalytos'' nuotekos.

Gintautas
2008.01.21, 18:03
175 m3 nėra šiaip mažai.
Koks kenksmingumas, ir kokios pasekmės.?
Tikimes Gintautai gauti objektyvę informacija.
Nes, dabar atsiras didžiulis pretekstas, pulti ir taip iž blogio reputacijos neišsivaduojančios įmonės.

Del kenksmingumo ir pasekmiu gamtai tyrima darbar atlieka aplinkosaugos pareigunai. Jie paeme pavyzdzius, kuriuos istyrus ir bus aisku.
Butinai paskelbsime visa informacija ir objektyviai.
Ar 175 m3 yra daug ar mazai spreskime pagal analogija:
"2007/03/19
Klaipėdos miesto nuotekos tebeteka į Kuršių marias Po avarijos valymo įrenginiuose į Kuršių marias tebeteka nevalytos Klaipėdos miesto nuotekos. Darbai gali tęstis visą pirmadienį.
Bendrovės "Klaipėdos vandenys" vadovas Leonas Makūnas Lietuvos radijui teigė, kad valandą į marias išteka 1,5 tūkst. kub. metrų nuotekų, per parą - 30 tūkst.
Sekmadienį Klaipėdoje trūkus pagrindinei nuotekų linijai, į pievas išsiliejo apie 3 tūkst. kubinių metrų teršalų."
Cia rasoma apie 2007 kovo avarija (niekaip nesusijusia su musu bendrove) ir kalba eina apie nevalytas nuotekas.
Zinoma, kiekviena avarija yra labai blogai ir imones ju stengiasi isvengti visomis priemonemis.
Siuo metu mes bandome issiaiskinti, kodel vaduo pateko i aplinka ir imsimes priemoniu, kad tai nepasikartotu.

Gintautas
2008.01.21, 18:07
O sakot neteršiat:nene: .Įsivaizduoju, kokios ten ''mūsų valymo irenginiais išvalytos'' nuotekos.

Kiekviena gamykla, fabrikas ir net automobilis tersia aplinka. Svarbu tai, kad tarsa nevirsytu valstybes nustatytu leistinu normu. Mano supratimu, kanalizacijos avarija negali buti "irodymu", kad gamykla nesilaiko nustatytu normu.
Nuoteku pavyzdzius paeme istirti aplinkosaugos pareigunai ir rezultatus paskelbsime.

tricky_kid
2008.01.21, 18:30
Na iš karto kyla klausimas, kur šuo pakastas ? Projekavimo klaida, gruntiniai vandenys ar tiesiog teršalai per "riebūs" ir užkimšo vamzdžius ... ?

Reikia šalinti priežąstį, kad ir vėliau tas pats neįvyktų.

Iš tikro būtų idomu sužinoti nuo kokių medžiagų valomas vanduo pačioj gamykloj ir kas keliauja į Dumpius ir ar visa tai pilnai išvaloma ?

arturiux
2008.01.21, 19:10
Gintautai, apie avariją labai operatyviai informavote aplinkosaugininkus- lygiai po paros. Šaunuoliai!

Gintautas
2008.01.21, 19:32
Gintautai, apie avariją labai operatyviai informavote aplinkosaugininkus- lygiai po paros. Šaunuoliai!

Arturiux,

Jusu sarkazmas visiskai suprantamas - pranesta paveluotai ir tai labai apmaudi klaida. Dabar aiskinames, kodel aplinkosaugininkai nebuvo informuoti anksciau.

deep house
2008.01.21, 19:35
teko šia proga pasikalbėti su nešališku specialistu. Gerbiemieji, liūdnos žinios...

- pasirodo, šie nedideli nesklandumai (nedidelės avarijos) tėra tik pradžia. Vėliau bus dar daugiau ir daug didesnių problemų (čia viskas priklausys nuo įrenginių kokybės ir kitų "saugiklių"). Nes pasirodo, sklendės, tarpinės ir dar "kažkas" greitai rūdija, dėvisi... visko nesužiūrėsi ir nespėsi. O dar daug kas iš tiesų priklauso nuo jau atliktų darbų kokybės..

- memelenderis teisus buvo dėl kvapo ir dėl to, kad Europoje, tokių gamyklų stengiamasi kuo greičiau atsikratyti, iškeliant jas į periferiją. Klaipėdos valdžia sutiko tokią vieną priimti; tad kuo visa tai gali baigtis, tik laikas parodys. Tikėkimės, kad neįvyks nieko blogo. (tiesa, dėl blogo oro būtų gerai, jei kas daugiau tai patvirtintų; nes vieno memelenderio nuomonės maža)

- gal ir kiek tendencinga ir pesimistinė gavosi ši žinutė, bet pasipiktinimą sukėlė labiausiai tai, kad dėl panašaus pobūdžio gamyklos sukeltos tech.avarijos, Indijoje net išmirė visas kaimas (skaičiuojama apie 10,000žmonių). Na šito fakto man pilnai užteko, kad pradėčiau labai įtariai žiūrėti į šią gamyklą; o kai dar pasako, kad čia tik problemų pradžia...

P.s.: pabaigai - tikiuosi, kad šis "nedidelis" nuotėkis tebuvo pirmas ir paskutinis incidentas. Ir kad nereikės daugiau išgirsti apie didesnes ar mažesnes avarijas... Sėkmės darbuose.

Gintautas
2008.01.21, 19:39
Na iš karto kyla klausimas, kur šuo pakastas ? Projekavimo klaida, gruntiniai vandenys ar tiesiog teršalai per "riebūs" ir užkimšo vamzdžius ... ?

Reikia šalinti priežąstį, kad ir vėliau tas pats neįvyktų.

Iš tikro būtų idomu sužinoti nuo kokių medžiagų valomas vanduo pačioj gamykloj ir kas keliauja į Dumpius ir ar visa tai pilnai išvaloma ?

Kaip tik siuo metu aiskinames, kaip Jus sakote - "kur suo pakastas". Butent tam, kad avarijos nepasikartotu.

Klausimas del to, ka valome is nuoteku yra aktualus, pasitarsiu su technologais kaip tai aiskiai ir glaustai parasyti.

Gintautas
2008.01.22, 14:20
teko šia proga pasikalbėti su nešališku specialistu. Gerbiemieji, liūdnos žinios...

- pasirodo, šie nedideli nesklandumai (nedidelės avarijos) tėra tik pradžia. Vėliau bus dar daugiau ir daug didesnių problemų (čia viskas priklausys nuo įrenginių kokybės ir kitų "saugiklių"). Nes pasirodo, sklendės, tarpinės ir dar "kažkas" greitai rūdija, dėvisi... visko nesužiūrėsi ir nespėsi. O dar daug kas iš tiesų priklauso nuo jau atliktų darbų kokybės..

- memelenderis teisus buvo dėl kvapo ir dėl to, kad Europoje, tokių gamyklų stengiamasi kuo greičiau atsikratyti, iškeliant jas į periferiją. Klaipėdos valdžia sutiko tokią vieną priimti; tad kuo visa tai gali baigtis, tik laikas parodys. Tikėkimės, kad neįvyks nieko blogo. (tiesa, dėl blogo oro būtų gerai, jei kas daugiau tai patvirtintų; nes vieno memelenderio nuomonės maža)

- gal ir kiek tendencinga ir pesimistinė gavosi ši žinutė, bet pasipiktinimą sukėlė labiausiai tai, kad dėl panašaus pobūdžio gamyklos sukeltos tech.avarijos, Indijoje net išmirė visas kaimas (skaičiuojama apie 10,000žmonių). Na šito fakto man pilnai užteko, kad pradėčiau labai įtariai žiūrėti į šią gamyklą; o kai dar pasako, kad čia tik problemų pradžia...

P.s.: pabaigai - tikiuosi, kad šis "nedidelis" nuotėkis tebuvo pirmas ir paskutinis incidentas. Ir kad nereikės daugiau išgirsti apie didesnes ar mažesnes avarijas... Sėkmės darbuose.

Gerbiamas Deep_House,

Dristu abejoti Jusu eksperto kompetencija. Visu pirma, jei jis butu teisus, Lietuvoje neveiktu nei viena trasu gamykla, naftos imone ir panasiai. Rudijancias sklendes ir vamzdzius reikia priziureti ir keisti. Tai daroma kasmetiniu kapitaliniu remontu metu.
Memelenderis buvo NETEISUS ir del kvapo, ir del gamybos iskelimo is Europos. Tokia gamyba koncentruota Vakaru Europoje ir tokie naujokai kaip mes tik trukdome ju verslui.
O jau lyginti mus su Union Carbide ir Bopal tragedija galima tik pasitelkus lakia fantazija. Mes ne chemijos gamykla, mes negaminame chemijos. Mes gaminame plastiko granules, nekenksminga, svaru produkta.
Aciu uz palinkejimus, mes ne tik tkimes, bet ir aktyviai dirbame ta linkme.

liutass
2008.01.22, 14:31
Gerbiamas Deep_House,

Dristu abejoti Jusu eksperto kompetencija.
O aš drįstu abejoti Jūsų nuomone, kadangi Jūs esate šališkas šios gamyklos atveju.

liutass
2008.01.22, 16:11
Be abejo, mes suprantame ir vertiname Gintauto šališkumą, nes Jūs viešai deklaravote, kad esat Neo Group darbuotojas. :buksvx:

Memelenderis
2008.01.22, 16:17
Kiekviena gamykla, fabrikas ir net automobilis tersia aplinka. Svarbu tai, kad tarsa nevirsytu valstybes nustatytu leistinu normu. Mano supratimu, kanalizacijos avarija negali buti "irodymu", kad gamykla nesilaiko nustatytu normu.
Nuoteku pavyzdzius paeme istirti aplinkosaugos pareigunai ir rezultatus paskelbsime.
Drįstu teigti, kad, gerbiamas Gintautai, nuolat meluojate ir mulkinate visuomenę, aplinkosaugininkus.Taip pat drįstu abejoti jūsų bendrovės, ''Neo Group'' galimybėmis toliau veikti.Tikiuosi jūsų gamyklą aplinkosaugininkai kadanors uždarys.Ir kuo greičiau, tuo geriau.Kaip jūs galėjote nepranešti apie tokią avariją iš karto :najaune: .Tai jau viršunė.Tai yra nusikaltimas, už kurį, tikuosi, busite greitai nubausti.Kaip jūs galite tuos veiksmus pateisinti ?Negalite.Nes esate šališkas.

Gintautas
2008.01.23, 10:10
Drįstu teigti, kad, gerbiamas Gintautai, nuolat meluojate ir mulkinate visuomenę, aplinkosaugininkus.Taip pat drįstu abejoti jūsų bendrovės, ''Neo Group'' galimybėmis toliau veikti.Tikiuosi jūsų gamyklą aplinkosaugininkai kadanors uždarys.Ir kuo greičiau, tuo geriau.Kaip jūs galėjote nepranešti apie tokią avariją iš karto :najaune: .Tai jau viršunė.Tai yra nusikaltimas, už kurį, tikuosi, busite greitai nubausti.Kaip jūs galite tuos veiksmus pateisinti ?Negalite.Nes esate šališkas.

As niekam nemeluoju ir nieko nemulkinu ir nei vienas zmogus negali apie mane to pasakyti, nebent anoniminiuose forumuose, kur pagristi kaltinimu nereikia :(
Del avarijos mastu ir paaiskinimu - jau minejau, kad aplinkosaugininkai ir mes patys aiskinames visas aplinkybes, o apie isvadas informuosime.
Avarija - taip, nusikaltimas - jokiu budu.

URBANISTAS
2008.01.24, 09:51
Už Klaipėdos – sandėlių miestelis

Už „Draugystės“ geležinkelio stoties 300 hektarų teritorijoje turėtų būti pastatytas milžiniškas logistikos centras. Klaipėdos rajone už valstybės ir Europos Sąjungos lėšas kils sandėliai. Juos ketinama nuomoti verslininkams. Viešieji logistikos centrai planuojami ir Vilniuje bei Kaune.

Klaipėdos apskrities viršininkas Vytautas Rinkevičius vakar dalyvavo Vyriausybės posėdyje, kur buvo ketinama jiems suteikti valstybinės svarbos objektų statusą.
Reklama

„Vyriausybės nutarimas užstrigo, nes kauniečiai dar nesutarė dėl logistikos centro vietos“, - apgailestavo apskrities viršininkas.

Grandiozinėms sandėlių miestelio statyboms prireiks išpirkti iš savininkų žemės sklypus, panašiai kaip tai daroma plečiant Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną Lypkiuose ir Švepeliuose

www.delfi.lt

arturiux
2008.02.03, 14:37
Jusu sarkazmas visiskai suprantamas - pranesta paveluotai ir tai labai apmaudi klaida. Dabar aiskinames, kodel aplinkosaugininkai nebuvo informuoti anksciau.[/QUOTE]

Gal pavyko ką išsiaiškint? Taip aktyviai puolėte aiškintis, norėtųsi rezultatus sužinoti ir mums, Gintautai.

Memelenderis
2008.02.03, 14:46
As niekam nemeluoju ir nieko nemulkinu ir nei vienas zmogus negali apie mane to pasakyti, nebent anoniminiuose forumuose, kur pagristi kaltinimu nereikia :(
Del avarijos mastu ir paaiskinimu - jau minejau, kad aplinkosaugininkai ir mes patys aiskinames visas aplinkybes, o apie isvadas informuosime.
Avarija - taip, nusikaltimas - jokiu budu.
Ar aš sakiau, kad ''avarija- nusikaltimas'' ?:uhuhaha: Skaitykite, Gintautai, atidžiau.Aš rašiau, kad tai, jog jūs pavėluotai pranešete apie avariją yra nusikaltimas.Savo žodžių neišsižadu.Tikuosi greitai sulauksite pelnytų dviejų baudų.Tikiuosi, jos bus kuo didesnės.Ir labai tikuosi, kad kada nors visdėlto jūsų ''ekologiška'' įmonė bus uždaryta.

Mr. Padla
2008.02.03, 14:46
Ponas Gintautas tikrai mulkina visuomene, o taip pat ir aplinkosaugininkus. Kadangi turime ziniu, jog si imone NEO Group naudoja koncerogenines medziagas tokias kaip stibis (Sb) kurios labai kenksmingos sveikatai ir aplinkai. Trumpa santraukele apie stibio junginius:
NUODINGA. GALI SUKELTI VĖŽĮ. PATEKĘS ANT ODOS GALI SUKELTI JAUTRUMĄ
TOKSIKOLOGINĖ INFORMACIJA - - - - - - - -
STIPRUS POVEIKIS
GALI SUKELTI ODOS DIRGINIMĄ. SUSIGĖRĘS Į ODĄ GALI BŪTI PAVOJINGAS.
GALI SUKELTI AKIŲ DIRGINIMĄ. ĮKVĖPUS GALI BŪTI PAVOJINGAS.
MEDŽIAGA GALI ERZINTI GLEIVINĘ IR VIRŠUTINĮ KVĖPAVIMO TRAKTĄ.
PRARIJUS GALI BŪTI PAVOJINGAS. GALI SUKELTI ALERGINES ODOS REAKCIJAS.
CHRONIŠKAS POVEIKIS
ŠIS PRODUKTAS YRA ARBA JAME YRA SUDEDAMŲJŲ DALIŲ, KURIOS LAIKOMOS KANCEROGENINĖMIS, PAGRĮSTOS IARC, OSHA, ACGIH, NTP OR EPA KLASIFIKACIJA.
PAŽEIDŽIAMI ORGANAI:
AKYS, PLAUČIAI, KRAUJAS, KEPENYS, ŠIRDIS, BLUŽNIS
PAŽEIDŽIAMŲ ORGANŲ DUOMENYS
PLAUČIAI, KRŪTINĖS LĄSTA AR KVĖPAVIMAS (AUGLIAI)
KEPENYS (AUGLIAI)
ODA IR APENDIKSAS (AUGLIAI)
TĖVO POVEIKIS (SPERMATOGENEZĖ)
TĖVO POVEIKIS (SĖKLIDĖS, KIAUŠIDĖ, SPERMOS LATAKAS)
POVEIKIS DERLINGUMUI (IKIIMPLANTACINIS MIRTINGUMAS)
POVEIKIS DERLINGUMUI (POIMPLANTACINIS MIRTINGUMAS)
POVEIKIS EMBRIONUI AR VAISIUI (FETOTOKSIŠKUMAS)
POVEIKIS EMBRIONUI AR VAISIUI (FETALINĖ MIRTIS)
TUMORIGENINIS (KANCEROGENINIS PAGAL RTECS KRITERIJUS)
TUMORIGENINIS (NEOPLASTINIS PAGAL RTECS KRITERIJUS)

Tai va galite isivaizduoti koks brudas pateko i aplinka, nes Sb junginiai gamyboje naudojami kaip katalizatoriai. Tai reiskia nutekamuosiuose vandenyse arba valymo irenginiuose jo yra pilna. Jokiais cheminiais ar biologiniais valymo įrengimais Sb negalima pasalinti is vandens. Vadinasi viskas kas issiliejo is NEO GROUp pateko i grunta. :)
O del to kad NEO GROUP aplikosaugininkams pranese po paros, tai manau bande nuslepti nelaime ir plove labai dideliu kiekiu vandens, nes puikiai zinojo kad tarsos nepavyks isvengti.

Gintautas
2008.02.04, 09:02
Jusu sarkazmas visiskai suprantamas - pranesta paveluotai ir tai labai apmaudi klaida. Dabar aiskinames, kodel aplinkosaugininkai nebuvo informuoti anksciau.

Gal pavyko ką išsiaiškint? Taip aktyviai puolėte aiškintis, norėtųsi rezultatus sužinoti ir mums, Gintautai.[/quote]

Dabar galiu pasakyti tik tiek, kad "Klaipedos vandenims" apie avarija pranesta po 6 min.
Perziurejome visus teises aktus, bet kol kas niekas nesugebejo nurodyti teises akto, pagal kuri mes turejome informuoti aplinkosaugininkus.
Todel kol kas galutinio atsakymo Jums duoti negaliu.

Gintautas
2008.02.04, 12:08
Ar aš sakiau, kad ''avarija- nusikaltimas'' ?:uhuhaha: Skaitykite, Gintautai, atidžiau.Aš rašiau, kad tai, jog jūs pavėluotai pranešete apie avariją yra nusikaltimas.Savo žodžių neišsižadu.Tikuosi greitai sulauksite pelnytų dviejų baudų.Tikiuosi, jos bus kuo didesnės.Ir labai tikuosi, kad kada nors visdėlto jūsų ''ekologiška'' įmonė bus uždaryta.

Pasikartosiu, nors cia diskusiju forumas, nelabai matau kaip su Jumis diskutuoti. Liudna, zinoma, kad Jums neidomus argumentai. Tuomet ir NEO Group gamykla atrodo kazkas isskirtinio ir blogo. Gal noretumete pasidometi arciausiai Jusu esancios katilines emisijomis? Tuomet energija galetumete skirti is tiesu vertingam tikslui...

Gintautas
2008.02.04, 12:52
Ponas Gintautas tikrai mulkina visuomene, o taip pat ir aplinkosaugininkus. Kadangi turime ziniu, jog si imone NEO Group naudoja koncerogenines medziagas tokias kaip stibis (Sb) kurios labai kenksmingos sveikatai ir aplinkai. Trumpa santraukele apie stibio junginius:
Tai va galite isivaizduoti koks brudas pateko i aplinka, nes Sb junginiai gamyboje naudojami kaip katalizatoriai. Tai reiskia nutekamuosiuose vandenyse arba valymo irenginiuose jo yra pilna. Jokiais cheminiais ar biologiniais valymo įrengimais Sb negalima pasalinti is vandens. Vadinasi viskas kas issiliejo is NEO GROUp pateko i grunta. :)
O del to kad NEO GROUP aplikosaugininkams pranese po paros, tai manau bande nuslepti nelaime ir plove labai dideliu kiekiu vandens, nes puikiai zinojo kad tarsos nepavyks isvengti.

Kur mulkinu visuomene ar aplinkosaugininkus? Gal galite pagristi?
Stibis naudojamas gamybos procese kaip katalizatorius ir nieko cia slapto, apie tai "tureti ziniu" gali kiekvienas besidomintis. Klausimas kiekiai ir patekimas i aplinka.
Jusu atsakymas apie stibio valyma rodo, kad esate diletantas. Labai atsiprasau uz ta zodi, bet tai tiesa. Visu pirma, stibi sorbuoja valymo irenginiuose esantis dumblas.
Antra, musu valymo irenginiu dumble esantis stibio kiekis nevirsija _dirvozemio_ _foninio_ lygio. Reiskia, jo ten yra ne daugiau kaip siaip dirvozemyje.
Trecia, kiek veliau, nes esu ne darbe, atsiusiu Jums musu nuotekose esancio stibio kiekius palygintus su DLK (didziausia leistina koncentracija). Galesite palyginti ir spresti ar reikia vandeni vandeniu plauti...

Memelenderis
2008.02.04, 13:11
Gal pavyko ką išsiaiškint? Taip aktyviai puolėte aiškintis, norėtųsi rezultatus sužinoti ir mums, Gintautai.

Dabar galiu pasakyti tik tiek, kad "Klaipedos vandenims" apie avarija pranesta po 6 min.
Perziurejome visus teises aktus, bet kol kas niekas nesugebejo nurodyti teises akto, pagal kuri mes turejome informuoti aplinkosaugininkus.
Todel kol kas galutinio atsakymo Jums duoti negaliu.[/QUOTE]Gal, gerbiamasis Gintautai, apsieikime be šlykštaus melo.Jūs patys žinote, ką padarėte ir ko nepadarėte, todėl bent nemeluokite.O arčiausiai manęs kaip tik jūsų ''ekologiška'' įmonė ''Neo Group''.

Mr. Padla
2008.02.04, 13:36
Ponas Gintautai, matot as nusimanau apie siuosj unginius ir ne mane jums mulkinti, galite bobutei papasakoti apie leistina kieki. Stibis suskaidomas esant labai aukstai temperaturai.
Taip kad galite toliau pasakoti apie leistinas normas, labai idomu klausytis.

Reptilias
2008.02.04, 17:37
Mr.Padla, gal galetum pasireikst o kaip gi stibis yra skaidomas ir kur?Jeigu butum chemikas sakytum kad stibis skyla, taciau nemanau kad vidurinej mokeisi chemijos...

Gintautas
2008.02.04, 18:32
Ponas Gintautai, matot as nusimanau apie siuosj unginius ir ne mane jums mulkinti, galite bobutei papasakoti apie leistina kieki. Stibis suskaidomas esant labai aukstai temperaturai.

Gerbiamas Padla, as visuomet siuliau ir siulau tokias diskusijas daryti viesas ir susitikti gyvai.
:welcome:
Tada galesime ivertinti vieni kitu kompetencija chemijos, fizikos, aplinkosaugos ir inzinerijos srityse. NEO Group yra atvira diskusijoms ir gali pristatyti Jums visa informacija apie DLK, pateikti monitoringu ataskaitas. "Papasakok bobutei" stilius mums ne visai tinkamas...

Gintautas
2008.02.04, 18:45
[/quote] Gal, gerbiamasis Gintautai, apsieikime be šlykštaus melo.Jūs patys žinote, ką padarėte ir ko nepadarėte, todėl bent nemeluokite.O arčiausiai manęs kaip tik jūsų ''ekologiška'' įmonė ''Neo Group''.[/quote]

:nzn:

Tomasl
2008.02.04, 20:49
Kiek suprantu stibis yra atomas.
Tik va nesuprantu kam skaldyti "skaidyti" atomą ?( šiap šį reikalą kiek žinau atlieka atominė elektrinė, ir gauna milžinišką kiekį išlaisvintos iš atomo energijos + radiacijos, ir beje uranas skyla pats,kitu atveju energijos kaštai.....:nene: )
Nžn gal kažka praleidau,
mažu tai reiškia kad jūs NEO grupeje skaldote stibio atomus....?
ir mažu kur jūs generuojate tokius kiekius energijos (gal toje 35 m aukščio bačkutėje)?
Ar tai super mini teghologi atominė lietuvoje.?
:uhuhaha: :uhuhaha: :uhuhaha:

Perskaitęs pamaniau, kad tai kokia pikta molekulė (stibis)
O pasirodo ji pupso periodinėje lentelėje.

To Gintautas
Tik va jai, tai koncerogeninis pusmetalis
Tai būtų noras sužinoti koks kiekis yra naudojamas katalizuojant tarkim 1 tonai polimerų ?

Gintautas
2008.02.04, 23:20
Kiek suprantu stibis yra atomas.
Tik va nesuprantu kam skaldyti "skaidyti" atomą ?( šiap šį reikalą kiek žinau atlieka atominė elektrinė, ir gauna milžinišką kiekį išlaisvintos iš atomo energijos + radiacijos, ir beje uranas skyla pats,kitu atveju energijos kaštai.....:nene: )
Nžn gal kažka praleidau,
mažu tai reiškia kad jūs NEO grupeje skaldote stibio atomus....?
ir mažu kur jūs generuojate tokius kiekius energijos (gal toje 35 m aukščio bačkutėje)?
Ar tai super mini teghologi atominė lietuvoje.?
:uhuhaha: :uhuhaha: :uhuhaha:

Perskaitęs pamaniau, kad tai kokia pikta molekulė (stibis)
O pasirodo ji pupso periodinėje lentelėje.

To Gintautas
Tik va jai, tai koncerogeninis pusmetalis
Tai būtų noras sužinoti koks kiekis yra naudojamas katalizuojant tarkim 1 tonai polimerų ?

Stibio neskaidome, elektros is jo negaminame... Nors gal reiketu - butu alternatyva LEO LT :juokas:

Del stibio reikia pasakyti, kad metaliniame pavidale jo niekas nenaudoja. Naudojamas arba trioksidas, arba triacetatas. Kam idomu, pateiksiu pora nuorodu pradziai
http://www.napcor.com/pdf/ATOS_statement_PET_bottles_Feb2007.pdf
http://www.bfr.bund.de/cm/279/frequently_asked_questions_about_pet_bottles.pdf
Del naudojamu kiekiu - paprasysiu kad technologai paskaiciuotu ir parasysiu.

Gintautas
2008.02.04, 23:27

Gerai, kad turiu susidomejusiu klausytoju. Kaip ir zadejau - skaiciai:

Apie valymo irenginiu dumblą. Dumble randamų metalų koncentracijas reglamantuoja LAND -20 "Nuotekų dumblo tręšimui bei rekultivaviomui reikalavimai" (Pb, Cd, Cr, Cu, Ni, Zn, Hg).Bet apie Sb ten nieko nėra. Todėl lyginame su HN 60:2004 'Pavojingų cheminių medžiagų didžiausios leidžiamos koncentracijos dirvožemyje".

Sb foninės reikšmės dirvožemyje 1-1,5 mg/kg , DLK- 10 mg/kg. Mūsų dumble- 6,18 mg/kg.

Is karto atsiprasau, del klaidos ankstesneje zinuteje - mes nevirsijame DLK, o ne fonines koncentracijos. Kaip sako Andrius Kubilius - mea culpa.

Nuotekose Sb kol kas niekas nenormuoja. Mūsų nuotekose :
Sb 0,033 mg/l (11 mėn.) ir 0,05 mg/l (12 mėn.)

liutass
2008.02.15, 10:30
Remdamasi slaptomis Valstybės saugumo departamento išvadomis valdžia atsisako įsileisti į Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ) vieną didžiausių Europos plastiko taros žaliavos gamintoją - UAB "Neo Group", rašo „Verslo žinios”.

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=15980746

Memelenderis
2008.02.15, 14:27
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=15980746
Dar anksčiau girdėjau, kad tie parazitai yra susiję su Rusijos mafiją, nusikaltėliais, V.Uspaskichu, ir KGB generolais.''NEO Group''- VARYKITE LAUK IŠ KLAIPĖDOS.

Eimantas
2008.02.15, 15:40
Dar anksčiau girdėjau, kad tie parazitai yra susiję su Rusijos mafiją, nusikaltėliais, V.Uspaskichu, ir KGB generolais.''NEO Group''- VARYKITE LAUK IŠ KLAIPĖDOS.

Jie rajone, jei neklytu...

vap
2008.02.15, 16:03

Faktai?

Reptilias
2008.02.15, 16:52
@Memelenderis:
Maziau tikek tu visais tais delfi ir vakaro ziniom...

ValdasJ
2008.02.15, 18:15
Faktai?

Faktai tik bailiams.

Memelenderis
2008.02.15, 18:28
@Memelenderis:
Maziau tikek tu visais tais delfi ir vakaro ziniom...
Tau VSD atrodo panašus į ''Vakaro žinias'' ir delfi.lt ?Baikite ginti turtingų piniguočių, neleidžiančių mums ramiai gyventi.

Gintautas
2008.02.17, 23:15

Gerb. Memelenderi,

parazitais kitus vadinti gali tik nelabai isaukleti zmones.

Dabar apie faktus, o tiksliau, apie ju nebuvima. Kas sekete Pakso reikalus ir VSD parlamentini tyrima, tai suprantate, kad VSD pazymose pateikiama ne faktai, o operatyvine informacija. Kas yra operatyvine informacija - nepatikrinti teiginiai. T.y., koks nors memelenderis VSD agentui papasakoja, kad NEO Group susijusi su Setonu ir agentas tai iraso i byla. Toje byloje taip pat gali buti informacijos ir apie tai, kad NEO Group yra susijusi su memelenderiu, nes pirko is jo zeme gamyklos pletrai. Paskui agentai tokius pasakymus tikrina ir atmeta arba kelia byla ir perduoda i teisma.
Na, o jei i teisma neperduoda, tai, matyt, nelabai yra ir ka perdavineti. Gal tik kokias laikrasciu iskarpas ar nuorodas is interneto diskusiju svetaines, kur memelenderis imone kaltina, kad "nuodija"... Anonimiskai, beje.

Siandien radau tokia Herakleito citata - "Teisybe uzklups melagysciu meistrus ir liudytojus". Protingai rase zmogus.

Gintautas
2008.02.17, 23:18
Faktai?

Deja, faktu nera... Zr. auksciau.

Gintautas
2008.02.17, 23:29
Jie rajone, jei neklytu...

Gal gerbiamas memelenderis is tiesu mus painioja su musu konkurentais, kurie is tiesu yra Klaipedoje?? Ir as cia be reikalo vargstu?

arturiux
2008.02.18, 13:35
Todel kol kas galutinio atsakymo Jums duoti negaliu.[/QUOTE]

O aplinkosaugininkai pripažino jus kaltais, ir baudą skyrė, tiesa, kurios dydis priklausys nuo teismo sprendimų. Ar klystu, Gintautai?

Gintautas
2008.02.19, 09:28
Todel kol kas galutinio atsakymo Jums duoti negaliu.

O aplinkosaugininkai pripažino jus kaltais, ir baudą skyrė, tiesa, kurios dydis priklausys nuo teismo sprendimų. Ar klystu, Gintautai?

Tai kad dar nepripazino ir baudos neskyre.
Bet atskirkime du dalykus - nuotekos i aplinka issiliejo, bauda uz tai gausime ir nesigincysime su valstybes institucijomis (kitas dalykas rangovai, kurie vamzdzius klojo ir garantijas dave).
Bet nuobauda uz tariama nepranesima mes tikrai skusime teismui, nes ji, jei tokia butu, neturi jokio pagrindo.

GigaMan
2008.02.19, 13:13
Bet nuobauda uz tariama nepranesima mes tikrai skusime teismui, nes ji, jei tokia butu, neturi jokio pagrindo.

Puikiai naudojamasi įstatymu spragomis.

Gintautas
2008.02.19, 16:13
Puikiai naudojamasi įstatymu spragomis.

Kas Jusu supratimu yra istatymo spragos, is tiesu yra konstitucine teise i savo teisiu gynima nesaliskame teisme.

GigaMan
2008.02.19, 18:03
Kas Jusu supratimu yra istatymo spragos, is tiesu yra konstitucine teise i savo teisiu gynima nesaliskame teisme.

Iš kurios pusės žiūrima, taip ir interpretuojama.

Gintautas
2008.02.19, 23:35
Iš kurios pusės žiūrima, taip ir interpretuojama.

Butent. Kadangi zmoniu nuomones skiriasi, buvo israstas toks institutas kaip teismas, kur, remiantis istatymais ar precedentais (anglosaksiska tradicija) nusprendzima kas teisus.

tivoli
2008.02.20, 00:10
Butent. Kadangi zmoniu nuomones skiriasi, buvo israstas toks institutas kaip teismas, kur, remiantis istatymais ar precedentais (anglosaksiska tradicija) nusprendzima kas teisus.

Nežinau, ar Anglijoje, ar JAV gyvenate, bet čia Lietuva...ir kiek žinau precedentas neturi aukštesnės kategorijos už romėniška teise pagrįstu įstatymu teismo procese. Kažkaip abejotinas tas Jūsų precedentas ir lengva teismo įstatymo traktuotė, kuomet bent keli žiniasklaidos šaltiniai eskaluoja nuosprendį kaip palankų įmonei.

Gintautas
2008.02.21, 09:14
Nežinau, ar Anglijoje, ar JAV gyvenate, bet čia Lietuva...ir kiek žinau precedentas neturi aukštesnės kategorijos už romėniška teise pagrįstu įstatymu teismo procese. Kažkaip abejotinas tas Jūsų precedentas ir lengva teismo įstatymo traktuotė, kuomet bent keli žiniasklaidos šaltiniai eskaluoja nuosprendį kaip palankų įmonei.

As kalbejau placiau - apie teismo kaip teisinguma vykdancios valdzios sakos vaidmeni. Lietuvoje remiamasi kontinentine teises tradicija, t.y., viska reguliuoja ir lemia istatymai, o teismai sprendimus priimati tik istatymu pagrindu. Anglosaksu tradicijoje (JAV, D. Britanija ir kt.) teises normas formuoja precedentai.
Paskutinis Jusu sakinys man lieka misle, nes joks teismas musu klausimo dar nenagrinejo. Dar daugiau - mums kol kas nera pskirta jokia nuobauda, kuria teismui butu galima skusti...

arturiux
2008.02.21, 14:41
Gintautai, bet pats gerai žinote, kad ji bus skirta, kad ir vėliau, o jūsų teiginiai, kodėl mes apie avariją turėtume pranešti aplinkosaugininkams, skamba ciniškai, juolab dirbat ne su pieno produktais...

Fanas
2008.02.21, 15:50
Klaipėdos šiukšles degins suomiai

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=16040853

tricky_kid
2008.02.21, 16:03
Klaipėdos šiukšles degins suomiai

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=16040853

Kaip visada iš antro galo viskas daroma. Aišku kam rūšiuoti atiekas jei jas geriau galimas sudeginti. Genialu.

O atliekas rūšiuoti žmones jau reikėjo pradėti įviriais būdais skatinti prieš 5 ar net daugiau metu. Daugiasiai tie konteineriai ir prigrūdami kartoninių dėžių ir panašių atliekų iš krautuvių arba šiaip pačių gyventojų, o paprasiems maišeliams nebelieka vietos.

Beje patys sukūrė tokia neveiksnią atliekų išvežimo sistemą su n firmų ir vienoje vietoje stovinčiais 4 skirtingų firmų konteineriais . genialu irg.

Gintautas
2008.02.21, 18:47
Gintautai, bet pats gerai žinote, kad ji bus skirta, kad ir vėliau, o jūsų teiginiai, kodėl mes apie avariją turėtume pranešti aplinkosaugininkams, skamba ciniškai, juolab dirbat ne su pieno produktais...

Ne apie tai kalba. As sakau, kad baudos dar neskirtos, o ziniasklaida jau apie kazkokius eismus pranesineja.
Del pranesimo dar karta pasikartosiu - visur reikia laikytis nustatytos tvarkos ir mes butent jos ir laikemes. Kadangi vamzdis issimove uz imones teritorijos ribu, per 6 minutes praneseme, kaip tai reikalaujama, Klaipedos vandenims. Be to, _mes patys_ ir gamtosaugininkams praneseme, nors tokios pareigos ir neturejome. Del to ir zadetos baudos "uz nepranesima" neskiria, nes, kiek suprantu, neranda pagal ka bausti.
Ir velgi, mes patys apie nuotekas praneseme, o ne zinaiasklaida ar kas nors kitas. Kur jus matote ciniskuma?

Gintautas
2008.02.21, 18:50
Kaip visada iš antro galo viskas daroma. Aišku kam rūšiuoti atiekas jei jas geriau galimas sudeginti. Genialu.

O atliekas rūšiuoti žmones jau reikėjo pradėti įviriais būdais skatinti prieš 5 ar net daugiau metu. Daugiasiai tie konteineriai ir prigrūdami kartoninių dėžių ir panašių atliekų iš krautuvių arba šiaip pačių gyventojų, o paprasiems maišeliams nebelieka vietos.

Beje patys sukūrė tokia neveiksnią atliekų išvežimo sistemą su n firmų ir vienoje vietoje stovinčiais 4 skirtingų firmų konteineriais . genialu irg.

Cia jau ne mano darzas, bet liezuvis niezti... :juokas:
Kai musu gamyklos tai kiekviena grama nuoteku seka, o kad visos apskrities siuksles po nosim tuoj degins - kaip ir nieko baisaus...

Arba kai katiline mieste be PAV ataskaitos pastato - tylu ramu. Va ka reiskia entuziastingi kaimynai :buksvx:

arturiux
2008.02.21, 19:29
Gintautai, turbūt pats žinote kokia jautri klaipėdiečiams yra jūsų gamykla- dėl nuolat gąsdinamos galimos taršos pažiūrėkite kaip kaimynystėje, pastačius gamyklą, kito(t.y. žiauriai krito) NT kainos. Ir dabar, užuot sklaidę pramanus(galbūt) apie padidintą taršą, jūs įvykus avarijai nesugebate net laiku aplinkosaugininkams tai pranešti. Ir visiškai nesvarbu, kad nerandate kur parašyta, kad tai turėtumėte daryti. Kuo tada verti jūsų norai per žiniasklaidą gerinti nuomonę apie jus...

Gintautas
2008.02.21, 22:38
Gintautai, turbūt pats žinote kokia jautri klaipėdiečiams yra jūsų gamykla- dėl nuolat gąsdinamos galimos taršos pažiūrėkite kaip kaimynystėje, pastačius gamyklą, kito(t.y. žiauriai krito) NT kainos. Ir dabar, užuot sklaidę pramanus(galbūt) apie padidintą taršą, jūs įvykus avarijai nesugebate net laiku aplinkosaugininkams tai pranešti. Ir visiškai nesvarbu, kad nerandate kur parašyta, kad tai turėtumėte daryti. Kuo tada verti jūsų norai per žiniasklaidą gerinti nuomonę apie jus...

Na, bukime teisingi - po musu ten pat pasistate gamyklas ir musu konkurentai Orion Global PET ir Mestila ir dar daug kitu. Ar kainos krito tik del musu gamyklos? Vargu. Kodel gamyklos cia kuriasi? Todel, kad rajono bendrasis planas aiskiai ivardija sia zona kaip pramonei skirta (ne komercijai ir ne zemes ukiui).
Mes suprantame, kad dalis gyventoju yra nusimine del NT kainu kritimo, o gal tiksliau - del to, kad jos neaugo kartu su visa rinka. Tai labai jautri tema kiekvienam pilieciui, taciau musu galimybes ka nors pakeisti labai ribotos. Tik stengiames dirbti pagal visas normas ir sklaidyti gandus.
Keisciausia, kad kai kiurie aplinkiniai gyventojai, pvz., musu kaimynas ukininkas, viesai skleidzia visokius pramanus apie musu gamykla ir jos veikla, kaltina del nebutu dalyku. "Geltoni dumai", "naktimis isleidziami tersalai", "neimanoma smarve" - juk tokie prasimanymai tik dar labiau atbaido galimus NT pirkejus ir musa kaina. Gal kam nors is tiesu naudinga gandais numusti kainas ir sklypus supirkti?
Dar - uzbaikim kalbas apie pranesimus - ne mes nerandam, kur taip parasyta, bet institucijos. Nuoteku linijos gedimas nepriskiriamas prie ekstremalios situacijos, ekstremalaus ivykio ar ypatingos ekologines situacijos. Nuoteku linijos gedimas taip pat nepriskiriamas prie avariju, kurioms taikomas imoneje patvirtintas avariju likvidavimo planas. Todel vadovaudamiesi Aplinkos ministro isakymu patvirtinta tvarka apie ivyki informavome Klaipedos vandenis. Mes savo pareiga atlikome ir galiausiai MES praneseme aplinkosaugininkams apie avarija. Norintiems galiu atsiusti ivykio tyrimo komisijos protokola, kur viskas issamiai paaiskinta.

Fanas
2008.02.25, 12:15
Klaipėdos LEZ - logistikos centras

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje statomas logistikos centras.

UAB „Vingės logistika“ statybos darbus numato pabaigti 2009 metų pirmą ketvirtį.
www.ve.lt

Memelenderis
2008.02.25, 14:25
Gal, gerbiamasis Gintautai, nenusišnekėkite ir nemeluokite.Faktiškai jūs neturite jokios moralines teisės kalbėti ir juolab ginti įmonę NEO Group, nes pats joje dirbate ir netgi to neslepiate.Tad, jūs, gindamas savo įmonės interesus ir faktiškai ją reklamuodamas tikrai nesate objektyvus.Tad jūsų išsakomos mintys yra skleidžiamos šiame forume, siekiant reklamuoti įmonę NEO Group, kurioje jūs pats dirbate.Drįstu daryti tokią prielaidą, kad jums už tai mokama arba kitaip esate už šią savanaudišką veiklą skatinamas.Tai kam su jumis, Gintautai, diskutuoti ?

Analitikas PlėtRa
2008.02.25, 14:36
:oi! Nai nai, guess who's back..

4ward
2008.02.25, 22:18
Gal, gerbiamasis Gintautai, nenusišnekėkite ir nemeluokite.Faktiškai jūs neturite jokios moralines teisės kalbėti ir juolab ginti įmonę NEO Group, nes pats joje dirbate ir netgi to neslepiate.Tad, jūs, gindamas savo įmonės interesus ir faktiškai ją reklamuodamas tikrai nesate objektyvus.Tad jūsų išsakomos mintys yra skleidžiamos šiame forume, siekiant reklamuoti įmonę NEO Group, kurioje jūs pats dirbate.Drįstu daryti tokią prielaidą, kad jums už tai mokama arba kitaip esate už šią savanaudišką veiklą skatinamas.Tai kam su jumis, Gintautai, diskutuoti ?

Daug kas samdo zmogu rysiam su visuomene, kuris turi visa moraline teise issakyti oficialia imones, vieno ar kito asmens, kuriam atstovauja, pozicija. Ir man, tiesa sakant, visai idomu ta pozicija isgirst.

Gintautas
2008.02.26, 08:16

Na, musu supratimas apie si klausima skiriasi. As tikiu, kad prisistates ir pateikes savo interesa - ginti bendroves reputacija - turiu teise tai daryti. Taip, as gaunu atlyginima is bendroves NEO Group ir niekada to neslepiau. Kodel tureciau? Viena is mano darbo daliu yra pateikti informacija apie bendrove ir jos veikla visiems suinteresuotiems ir/ar susidomejusiems.
O jau visuomenes prerogatyva sia informacija vertinti, atsizvelgiant i kitus informacijos saltinius ir i tai, kad as esu NEO Group darbuotojas. Ir jau tikrai nematau kuo butu geriau, jei niekas is musu bendroves diskusijose nedalyvautu. Man tai atrodo paprasta ir aisku.

Beje, ponas Memelenderi, tos slykstaus turinio zinutes i asmenine dezute visai nesiderina su interneto etiketu.

tricky_kid
2008.03.07, 14:16
Dedikacija p. Gintautui:

http://video.google.com/videoplay?docid=-7987612343225687713

Pažiūrėkite šią prezentaciją ... gal per ilga truputį, bet verta to laiko.

"From the design persective regulation is a pure signal of design failure"
Čia apie tai kad pagal dabartinį modelį valdžia pasilieka teisę žudyti, o visi tie apribojimai su nustatytais minimaliais kiekiais tai tėra tas pats žudymas. Tik šiuo atveju nuodijami vietinai gyventojai.

Pažiūrėkit visi. Tikrai bus į naudą.

Gintautas
2008.03.11, 11:44
Dedikacija p. Gintautui:

http://video.google.com/videoplay?docid=-7987612343225687713

Pažiūrėkite šią prezentaciją ... gal per ilga truputį, bet verta to laiko.

"From the design persective regulation is a pure signal of design failure"
Čia apie tai kad pagal dabartinį modelį valdžia pasilieka teisę žudyti, o visi tie apribojimai su nustatytais minimaliais kiekiais tai tėra tas pats žudymas. Tik šiuo atveju nuodijami vietinai gyventojai.

Pažiūrėkit visi. Tikrai bus į naudą.

Tricky, ilga sneka buvo, bet paziurejau iki galo.
Vienas dalykas, ka, mano nuomone, praleidote ziuredamas, tai buvo raginimas ziureti i viska is tam tikros perspektyvos. O Jus paziurejote 2000 metu irasa (copy-paste) ir taikote vienintelei zinomai imonei. Gal per daug skubotai? Ypac ta dalis apie vietiniu gyventoju nuodijima...
Dabar apie esme - ikvepti panasiu kalbu dizaineriai ir valstybes institucijos pradejo technologijas tobulinti, kad galetu pasiekti maksimalu rezultata minimaliai veikdami aplinka. Tai vadinama geriausia prieinama gamybos praktika ir musu gamykla ja atitinka 100 proc. T.y., pramone XXI amziuje pasikeite labai smarkiai ir nereikia jos lyginti su praejusio amziaus vidurio gamyklomis.

Gintautas
2008.03.26, 09:10
Na, va - lyg ir buvo viskas apirimę, bet vėl prasideda visokios kalbos... Šį katą apie SAZ (sanitarinės apsaugos zonas) - neva NEO Group bando jas mažinti. Sakiau žurnalistams, bet dar pakartosiu - mes absoliučiai nesusiję su šiuo projektu ir net su šia idėja. Dar labiau - net jei ir būtų pakeistos SAZ ribos pagal siūlomą projektą, mūsų SAZ dydis išliktų nepakitęs, t.y., lygiai toks, koks yra dabar. Mes net atsakymą LPK esam išsiuntę, kad mūsų ši iniciatyva nedomina.

Kasco
2008.03.28, 22:40
[QUOTE=Gintautas;247323]Na, va - lyg ir buvo viskas apirimę, bet vėl prasideda visokios kalbos...

Brrr....jau senai skaitau sia tema,del to ,kad truputi domiuosi gamyklomis ir fabrikais KLP lez`e ir aplink...nedirbu ten ir nesu suinteresuotas kazkuo tiesiogiai...bet labiausiai patinka,kad kazkas atstovauja cia labai puolama viena imone,gina ja labai argumentuotai ir tvirtai...tai tik patvirtina spaudoje skelbta zinia,kad Neo pet bus kiek imanoma atvira visuomenei,stengsis argumentuotai issklaidyt kylancius gandus ir suteikt teisinga informacija...butent tai siame forume ir surandu...todel sekmes Gintautai...jusu pastangos cia nenueina tusciai,o primytivus puolimas is kai kuriu forumo nariu jiems garbes neprideda...:nene:

Eimantas
2008.04.02, 00:50
Du šiokie tokie vakaro vaizdeliai...
http://foto.terpe.lt/inkelti/20080401/LG20080401%20033.jpg

http://foto.terpe.lt/inkelti/20080401/LG20080401%20034.jpg

Kema
2008.04.03, 09:59
Klaipėdoje gamykloms darosi per ankšta

Uostamiesčio pašonėje veikiančios gamyklos ir pramonės įmonės užsimojo dar toliau plėsti savo valdas. Nepaisydami gyventojų priekaištų dėl taršos, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrę verslininkai neslepia, kad jiems jau darosi per ankšta. Tačiau jiems dar teks įtikinti Seimą ir Vyriausybę, kad zonos plėtra būtina.

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos įstatyme numatytas pramoninio parko plotas – 205 hektarai.

Seimo Audito komitetas svarsto įstatymo pataisą, kuri leistų LEZ teritoriją padidinti bent dukart. „Tačiau Vyriausybė laikosi nuostatos, kad zona neturėtų užimti didesnio nei trijų šimtų hektarų ploto.

Vienas iš argumentų yra ir aplinkinių gyventojų protestai“, – sakė vakar Klaipėdoje viešėjusio Seimo Audito komiteto atstovė Ingrida Rumševičienė.

Jeigu valdžia pritartų plėtrai, į LEZ teritoriją patektų bendrovė „Neo group“, kurios veiklos poveikį aplinkai neseniai pavesta ištirti premjero sudarytai komisijai.

Pradėti gamybą LEZ teritorijoje verslininkai pageidauja dėl mokesčių lengvatų. Tačiau bendrovės „Neo group“ korporatyvinių reikalų direktorius Gintautas Dirgėla tikino, kad prisijungti prie pramoninio parko buvo ne jų idėja.

„Mums tai pasiūlė Seimo Ekonomikos komitetas beveik prieš trejus metus. Prisijungę jokių lengvatų negautume, tačiau priklausydami zonai lengviau pritrauktume užsienio investuotojus, juolab kad turime daug nenaudojamo ploto“, – aiškino G.Dirgėla.

Prijungus bendrovę „Neo group“ LEZ plotas padidėtų iki 305 hektarų. Tačiau to būtų per maža.

LEZ valdymo bendrovės direktorius Povilas Vasiliauskas įsitikinęs, kad nesiplėsdama daugiau pramonės zona neturi ateities.

„Kaimyninių šalių laisvosios ekonominės zonos valdo tūkstančių hektarų plotus. Į mus dairosi kompanijos iš Vokietijos, Japonijos, Tailando, Skandinavijos. Kviesdami juos čia, turime pasiūlyti ir geras sąlygas. Tačiau sprendimus priimame ne mes“, – sakė pašnekovas.

Šiuo metu LEZ priklauso 22 įmonės. Iš jų veikia 7, ką tik baigta statyti 1 gamykla, 6 statomos dabar, kitas dar rengiamasi statyti.

Pasak LEZ valdymo bendrovės vadovo, ES investuotojai į Klaipėdą veržiasi ne tik dėl greta esančio uosto, bet ir dėl kur kas mažesnių gamybos kaštų.

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=16548522

Eimantas
2008.04.03, 11:57
Kokios 6 dabar statomos?

Gintautas
2008.04.03, 16:59
Kaip dainavo G&G Sindikatas, "...bet sitoj pasakelej klaida isivele..." Prijungus NEO Group teritorija butu 412 ha, o ne 305. Tiek (305) de facto yra jau dabar ir to neiseina pletra vadinti...

Kasco
2008.04.03, 18:25
Kaip dainavo G&G Sindikatas, "...bet sitoj pasakelej klaida isivele..." Prijungus NEO Group teritorija butu 412 ha, o ne 305. Tiek (305) de facto yra jau dabar ir to neiseina pletra vadinti...

man cia panasu ne i LE zona,o greiciau i laisva ekonomini kaima...
tai kaip suprantu didele tikimybe,kad forumietis Gintautas yra tas auksciau minetas korporatyviniu reikalu direktorius?

arturiux
2008.04.03, 18:32
man cia panasu ne i LE zona,o greiciau i laisva ekonomini kaima...
tai kaip suprantu didele tikimybe,kad forumietis Gintautas yra tas auksciau minetas korporatyviniu reikalu direktorius?

Tai kad Gintautas to niekad ir neneigė..

Gintautas
2008.04.04, 08:54
Tai kad Gintautas to niekad ir neneigė..

Ne tik neneigiau - visur pabreziu, kad esu NEO darbuotojas. Kad nebutu kokiu nesusipratimu.

Kasco
2008.04.05, 15:29
Ne tik neneigiau - visur pabreziu, kad esu NEO darbuotojas. Kad nebutu kokiu nesusipratimu.

as tik tikslinau del korporatyviniu reikalu direktoriaus G.Dirgelos...tiesiog idomu ar tai tas pats zmogus ir tiek..

Gintautas
2008.04.06, 17:56
Tas pats, tas pats... :)

Kasco
2008.04.08, 19:10
Tas pats, tas pats... :)

aha..tai malonu zinoti,kad gerai informuotas asmuo cia diskutuoja...tikiuosi jus papasakosit idomiu detaliu is teismo,kuri Neo pradejo pries netoliese gyvenanti ukininka S.,kuris kaip itariu taip pat cia kalba forume,ir taip pat raso "malonius" tekstus i el.pasta.Nejucia prisimenu J.Savickio apsakyma AD ASTRA apie toki ukininka Dalba...:beee:

Gintautas
2008.04.09, 09:57
Nemanau, kad bus kas nors idomaus tam teismo procese forumo dalyviams. Bet jei bus klausimu - prasom. Pries pati ukininka asmeniskai mes nieko neturime - musu pozicija visuomet buvo ir yra siekti dialogo ir tarpusavio supratimo. Deja, siuo atveju smeizto lygis pasieke ta riba, kai teko imtis teisiniu priemoniu.

Fanas
2008.04.15, 12:12
LEZ plėtrai - ministro parama

Artėjant rinkimams ilgai įstrigę Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtros projektai sulaukia vis didesnio politikų palankumo.

Balandžio pradžioje LEZ teritoriją apžiūrėję Seimo Audito komiteto nariai žadėjo siekti, kad klausimas dėl jos plėtros būtų išspręstas dar iki Seimo kadencijos pabaigos šiemet spalį. Paramą LEZ plėtrai išreiškė ir praėjusį penktadienį čia lankęsis ūkio ministras Vytas Navickas.

Žinia, LEZ plėtros projektas Vyriausybės dėmesio sulaukė tik po pustrečių metų - sausio pradžioje ministrų kabinetas pagaliau išreiškė savo nuomonę dėl LEZ ribų pakeitimo įstatymo projekto. Ministrai sutiko, kad būtų panaikinti įstatyme egzistuojantys prieštaravimai tarp zonos ribų ir jos ploto. Tačiau Vyriausybė nepritarė, kad į zoną patektų ir apie 100 ha privačios žemės, priklausančios PET granulių gamintojai "Neo Group".

"LEZ plėtra įvyks, klausimas tik didesnė ar mažesnė, taip pat - valstybinių ar privačių žemių sąskaita. Plečiant privačios žemės sąskaita iškyla teisinių reglamentavimo problemų, tačiau galbūt Seimas dabar diskutuodamas dėl plėtros galėtų išspręsti šiuos teisinius niuansus", - "Vakarų ekspresui" sakė ministras.

Jis pripažino, kad esminė priežastis, kodėl Vyriausybė nepritarė zonos plėtrai iki 429 ha įtraukiant "Neo Group" žemės buvo neigiamos Valstybės saugumo departamento išvados. Dėl ekonominės tokio projekto naudos, anot V. Navicko, sutarė visos kitos institucijos.

"Galbūt aiškiau suformulavus problematiką, teisiškai sureguliavus privačios žemės įtraukimo į zoną niuansus išnyktų prieštaraujantys motyvai ir atsirastų galimybė suderinti tuos klausimus", - sakė ministras.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad pati "Neo Group" LEZ plėtros įstatymo projekte siūlo numatyti punktus, užtikrinsiančius, jog įmonei patekus į zonos teritoriją neliktų net menkiausios galimybės prašyti lengvatų už praėjusius laikotarpius.

"Jei Seimas pritartų, kad žemė patektų į LEZ, tada kalbėtume su zonos valdymo bendrove dėl žemės nuomos. Šiuo metu naudojamės Lenkijoje esančiais logistikos sandėliais, tad atsiradus lengvatoms naujoms investicijoms atsirastų ir prielaidos tokius sandėlius pastatyti šalia Klaipėdos", - "Vakarų ekspresui" yra sakę "Neo Group" atastovai.
www.ve.lt

Reptilias
2008.04.21, 21:43
Mieli klaipedieciai, gyvenantys pietineje miesto dalyje.
Jau keli menesiai man kirba toks klausimas: ar jauciate vakarais dvoka, salstelejusi, labai panasu i sklindanti nuo svyturio alaus daryklos?Gal numanote kas tai galetu buti?Savaime suprantama tai negaletu buti alaus darykla, nes aplinkui ju nera, tai kyla itarimas pramones gamykloms.Konkreciai "neo group" nekaltinu, lez'e ir pietineje dalyje yra daug gamyklu, taciau tas kvapas vakarais mane smarkiai pykina, bijau netik del savo, bet ir del savo artimuju sveikatos.Gal ka nors konkretaus zino arba numano ponas Gintautas?Lauksiu atsakymo :)

P.S.Dar karta pabreziu, kad nekaltinu bendroves "neo group", tiesiog noriu issiaiskinti tiesa.

Eimantas
2008.04.22, 00:17
"Mestila" gal? Rapsus perdirba, gyvenamuosiuose rajonuose nesu užuodęs dar, bet prie geležinklio porą kartų jaučiau, nes visai šalia.

Gintautas
2008.04.22, 10:20
Sveiki, Reptilai,

As gal nelabai galeciau pasakyti konkreciai, nes nezinau kas tai per kvapas, kuri Jus jauciate. Mano isitikinimu, tai negali buti nuo musu gamyklos, nes tiesiog per toli yra miestas + vyraujantys vejai yra nuo juros. Galiu pasiulyti toki varianta - letai pravaziuokite koki karta ar du per pramones teritorija ir pabandykite tuos kvapus surasti. Nemoksliska, zinoma, bet kitaip nelabai sugalvoju.
O jei del musu gamyklos - atvaziuokite pas mus kada ir parodysime visus savo kvapus - is kur gali buti ir kokie. Gal tuomet bent vienas itariamasis atkris. Dar vienas variantas - jei jauciate kvapus ir manote, kad nuo musu gamyklos - paskambinkite ir pabandysime kartu issiaiskinti.

Reptilias
2008.04.22, 16:38
Kiek pastebejau tai tas kvapas jauciamas netik mano namie, o ir prie Vyturio, Vingyje."Kvepeti" pradeda apie 23:00, buna kad tik keletui valandu, o buna kad ir ryte eidamas i mokykla ji jauciu.Noreciau tiketi, kad man ne sizofrenija ir tas kvapas is tikruju egzistuoja, taciau jis nera zalingas.Malonu, kad jusu gamykla sneka su vietiniais.Aciu uz atsakymus :)

Gintautas
2008.04.22, 18:29
Ir dar - nelabai imanoma, kad musu kvapas butu jauciamas tik nakti. Pas mus procesas yra nenutrukstamas 24 val. per para. 7 dienas per savaite. Pas mus neimanoma sukaupti tersalu nakciai ir tuomet juos isleisti - tiesiog nera jokiu talpu... :(

Gaxas
2008.04.22, 19:30
Na aš prie Vyturio gyvenu, bet nėra jokio kvapo, bent nesu užuodęs. Na vieną kartą ryte tai buvo kvapas, bet tik vieną kartą. Gintautas teisingai pastebėjo, kad vėjai iš jūros, iš vakarų, todėl sunkiai tikėti, kad iš lez'o čia. O galbūt iš uosto kvapas?

Eimantas
2008.04.22, 21:51
Šiandien ne nuo jūros vėjas...lyg kitokių nebūtų. Nuo uosta šioje dalyje nėra kvapų, ir toli, ir minimali krova (KVJU laivyno bazė, žvejybinių laivų uostelis, KJP, "vakarai").

tricky_kid
2008.04.22, 21:52
/\

Na jei kvapas panašus į kepamų blynų (aliejaus), tai greičiausiai Mestila su biodegalu priedais.

Beje naktį oro masės juda nuo žemyno, o dieną nuo jūros. Bet tai labiau jaučiama vasarą.

Nieko tokio - manau po keliu metų neliks tos Mestilos arba rekonstruosis į ką nors kitą, nes kaip žinia pasaulį apėmusi maisto krizės karštinė ir kuo tuoliau, tuo ji labiau didės. Taigi biodegalai be ateities.

URBANISTAS
2008.04.23, 14:20
/\

Na jei kvapas panašus į kepamų blynų (aliejaus), tai greičiausiai Mestila su biodegalu priedais.

Beje naktį oro masės juda nuo žemyno, o dieną nuo jūros. Bet tai labiau jaučiama vasarą.

Nieko tokio - manau po keliu metų neliks tos Mestilos arba rekonstruosis į ką nors kitą, nes kaip žinia pasaulį apėmusi maisto krizės karštinė ir kuo tuoliau, tuo ji labiau didės. Taigi biodegalai be ateities.

Biodegalai be ateities? kas čia per naujienos?

Gintautas
2008.04.23, 14:40
Ar turi ateiti ar neturi, as nezinau. Bet biodelgalu gamyba labai smarkiai sukele maisto kainas + labai paveike misku kirtima treciojo pasaulio salyse. Todel dabar rimtai svarstoma, ar biodegalu hype'as nebuvo per didelis.

Kasco
2008.04.29, 21:21
Ar turi ateiti ar neturi, as nezinau. Bet biodelgalu gamyba labai smarkiai sukele maisto kainas + labai paveike misku kirtima treciojo pasaulio salyse. Todel dabar rimtai svarstoma, ar biodegalu hype'as nebuvo per didelis.

kaip sakoma,lazda turi du galus...o dar kartais ir issauna:taip:

Eimantas
2008.05.08, 00:12
LEZ bus rūšiuojamos siuntos

http://www.ve.lt/galery/2008-05-08/ke10-1_.jpg
Europos siuntų gabenimo tinklui DPD priklausanti Lietuvos kompanija "DPD Lietuva" Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje atidarė siuntų rūšiavimo terminalą.

"Suteiksime geresnes sąlygas įmonėms pristatyti prekes nuo durų iki durų sujungdami jūrų ir kelių transportą", - sakė kompanijos generalinis direktorius Vytautas Kudzys.

Jo teigimu, pasaulinėje rinkoje vyrauja tendencija ruošti siuntas gamybos vietoje, jas konsoliduoti ir vežti jūra iki vartojimo rinkų dideliais kiekiais, o pasiekus žemyną, jas išrūšiuoti pagal gavėjus ir toliau transportuoti sausumos transportu. Taip yra sukuriama patogi ir ekonomiškai naudinga kompleksinė tiekimo grandinė.

Naujajame terminale įrengti 46 vartai, skirti kurjerių automobiliams iškrauti bei pakrauti siuntas. Jame įrengta siuntų skirstymo konvejerių sistema. Per vieną valandą naujajame terminale bus galima išrūšiuoti iki 2000 siuntų.

www.ve.lt

Fanas
2008.05.10, 10:33
Klaipėdos LEZ daugėja įmonių

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=16971360

godless
2008.05.10, 11:07
Mieli klaipedieciai, gyvenantys pietineje miesto dalyje.
Jau keli menesiai man kirba toks klausimas: ar jauciate vakarais dvoka, salstelejusi, labai panasu i sklindanti nuo svyturio alaus daryklos?Gal numanote kas tai galetu buti?Savaime suprantama tai negaletu buti alaus darykla, nes aplinkui ju nera, tai kyla itarimas pramones gamykloms.Konkreciai "neo group" nekaltinu, lez'e ir pietineje dalyje yra daug gamyklu, taciau tas kvapas vakarais mane smarkiai pykina, bijau netik del savo, bet ir del savo artimuju sveikatos.Gal ka nors konkretaus zino arba numano ponas Gintautas?Lauksiu atsakymo :)

P.S.Dar karta pabreziu, kad nekaltinu bendroves "neo group", tiesiog noriu issiaiskinti tiesa.

tikrai taip ir mes jauciame butent vakarais, kvapas labai panasus i svyturio daryklos. gyvename debrecene netoli gedminu g.

TasPats
2008.05.11, 02:01
Taip sis kvapas is mestilos, taciau manes jis taip neveikia kaip tamsta. ;)

Reptilias
2008.05.11, 11:22
Matai, gal tau tas kvapas patinka, bet yra nuodingas...Nemanai?

Gintautas
2008.05.11, 17:09
Jei manote, kad kvapas gali buti kenksmingas (nuodngas jis buti negali, nes jau neskaitytume Jusu minciu), ir itariate konkrecia imone, yra du variantai.
Variantas A - paprastas, bet reikalaujantis siek tiek laiko - nueiti i svaivaldybe ir paprasyti tos imones PAV ataskaitos, kurioe aprasytos visos emisijos ir ju galimas poveikis aplinkai. PAV ataskaitos ilgi ir sudetingi dokumentai, todel jiems perskaityti prireiks laiko.
Variantas B - sudetingesnis, bet greitesnis - susisiekti su itariama imone ir paprastyi ju paaiskinti situacija. Bendrove gali pateikti Jums konkrecius atsakymus i konkrecius klausimus - tik suformuluokite is anksto. Mes taip darome, vakar toks susitikimas vyko ir pas musu konkurentus Indoramoje (Orion Global PET).
Sverbu, kad butu noro suprasti ir issiaiskinti...

alvis
2008.05.16, 19:10
Na ka, Neo Group vel patręšė pajūrio žemelę, tik šį kart putomis iš valymo įrenginių. Įdomu ką veikia operatoriai, jei net rezervuare lygio nebemato?
http://www.delfi.lt/news/daily/crime/article.php?id=17053463

Gintautas
2008.05.16, 19:59
http://foto.terpe.lt/inkelti/20080516/gamykla%20valymo%20irengimai.JPG
Ne, nieko mes nepatreseme. Delfis, beje, maziausiai ka suprato visoje situacijoje, nes ir nesidomejo...
Pridedu paveiksliuka su teritorijos planu. Raudonai apvedziau valymo irenginius. Tai tos putos is tiesu buvo cia pat surinktos ir supiltos atgal i valymo irenginius, o visas reikalas net nekvalifikuotas kaip avarija. Didzioji dalis putu pateko ant betonines dangos, o kita dalis ant salia esancios zoles. Kadangi putos nebuvo skystos, jos niekur nesusigere (del visa ko paememe ir divozemio meginius). Pavojus aplinkiniams gyventojams, darbuotojams ar aplinkai kiles nebuvo. Zala gamtai nepadaryta. Va tiek to ir incidento...
Bet mes, pasimoke is anksciau, iskart praneseme inspektoriams, kurie atvyko ir visa laika buvo gamykloje. Jei ka domintu detales - klauskite.

TasPats
2008.05.18, 19:21
Jei ka domintu detales - klauskite.
Aga domina.
1. Kas tai per putos?
2. Kaip jos susidaro?
3. Kaip jos naikinamos?

Gintautas
2008.05.19, 13:37
Atsakant į TasPats klausimus:
1. Putos susideda iš oro ir skysčio, kuris yra aerotanke, t.y., valymo įrenginių rezervuare. Skystis aerotanke - tai dalinai išvalytos nuotėkos ir šiek tiek aktyvaus dumblo. Santykis oras/skystis yra maždaug 1000/1.
2. Putos gali susidaryti dėl dviejų priežasčių - a) patekus paviršiaus aktyvioms medžiagoms (muilas, plovimo priemonės ir pan.) arba, b) kai pasikeičia mikroorganizmų gyvenimo sąlygos (temperatūra, maisto kiekis ar sudėtis ir kt.). Kol kas bandome nustatyti, kas įvyko mūsų atveju.
3. Naikinti jų specialiai nereikia - mes jas tiesiog supylėme atgal į valymo įrenginius, kur jos bus išvalytos bendra tvarka.
Visiškai išvengti putojimo neįmanoma, bet galima jį lokalizuoti naudojant muilus ardančias medžiagas ir mechaniškai gesinant putas, o taip pat ir atstatant bakterijų gyvenimo sąlygas.

Gintautas

JlL
2008.05.24, 20:43
ar neplanuojat plesti gamyklos?

Gintautas
2008.05.26, 08:32
Jei cia klausimas man, tai siuo metu rengiamasi statyti nekondicines produkcijos tvarkymo ir perdibimo cecha. Per metus pas mus susidaro iki 0,5% nekondicines produkcijos (borko), kuri galima perdirbti i polioli - pagrindine statybiniu putu a la Makroflex sudedamaja dali. Taciau tai tikrai negali buti vertinama kaip pletra.
Del pletros, tai siuo metu konkreciu planu nera. Aisku tik tiek, kad grynosios teraftalio rugsties (PTA) gamybos, kuri buvo planuota salia musu gamyklos, tikrai nebus.

JlL
2008.05.29, 23:35
Na as is tu kur palaiko pramones pletra tai gal kazkiek ir gaila kad kazko nebus:)
O kokioj stadijoj rengimosi procesas statyti ta cecha?

Gintautas
2008.05.30, 08:07
Baigta koreguoti PAV ataskaita pagal subjektu pateiktas pastabas ir sia savaite turejo buti atiduota galutiniam tvirtinimui. Bet, kaip visuomet su projektais, uztruksime iki kitos savaites.

Gedvinas
2008.05.30, 15:06
Sveiki Gintautai.Nemanau kad Neo Group ir OGP yra konkurentai.Ar aš klystu?
Visu juntamas kvapas pietiniame rajone sklinda iš Mestilos.Jis gal ir nepavojingas bet ilgiau su juo pabuvus pradeda ne juokais erzinti.

Gintautas
2008.05.30, 15:21
Gedvinai,

NEO Group ir OGP yra tiesioginiai konkurentai, gaminantys identiska produkcija is tu paciu medziagu.
Del kvapu as nesu specialistas, bet savo nuomone jau esu parases kiek anksciau.

Gedvinas
2008.05.31, 23:20
Na kiek žinau pas jus 1 ar 2 rusys produkto o pas OGP daugiau ir nesijaučia kad labai jau konkuruotu tos dvi įmones.O dėl kvapo esu įsitikinęs 80% kad mestila nes pakankamai dažnai aš ji jaučiu :( .

TasPats
2008.06.02, 15:15
Atsakant į TasPats klausimus:
...
2. Putos gali susidaryti dėl dviejų priežasčių - a) patekus paviršiaus aktyvioms medžiagoms (muilas, plovimo priemonės ir pan.) arba, b) kai pasikeičia mikroorganizmų gyvenimo sąlygos (temperatūra, maisto kiekis ar sudėtis ir kt.). Kol kas bandome nustatyti, kas įvyko mūsų atveju....
Gintautas

Jei nepaslaptis, informuokite apie susidarymo priezastis ir kokiu prevenciniu priemoniu imsites, kad tai neatsitiktu ateityje. ;)

Fanas
2008.06.06, 00:40
Išplės Klaipėdos LEZ

Ketvirtadienį Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma padidinti Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritoriją iki 412 ha vietoj dabartinių 205 hа.Taip pat atsisakoma nuostatos įstatymu nustatyti šios zonos konkrečias teritorijos ribas. Jas turės nustatyti Vyriausybė.

Šiuo metu galiojantis Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos įstatymas nustato konkretų teritorijos plotą ir konkrečias teritorijos ribas – 205 ha. Pasak Seimui pateikto aiškinamojo rašto, tai neatitinka faktinių aplinkybių. Geodeziniai matavimai parodė, kad zonos teritorijos dydis pagal įstatymo nustatytas ribas yra ne 205 hа, о 291 ha. Be to, tapti zonos įmonėmis pareiškė pageidavimą įmonės, veikiančios greta zonos - UAB "Philip Morris Lietuva", UAB "Autoverslas", UAB "Nemuno banga". Tokiu būdu zonos teritorijos dydis sudarytų 429 ha.

www.ve.lt

Gintautas
2008.06.06, 10:04
To Tas Pats,

Griztant prie putu klausimo, komisijos isvados sako, kad putojimas padidejo del pasikeitusiu mikroorganizmu gyvenimo salygu.
Taip pat konstatuojama, kad putojimo visiskai isvengti neimanoma ir imone turi paketa priemoniu putojimui kontroliuoti. Tai antiputoksnis (medziaga, mazinanti putojima), vandens purkstukai (susidaranciu putu "gesinimui") ir technologinio proceso pakeitimo proceduros putojimo atveju.
Tam, kad nepasikartotu panasus atvejai, bendrove pakeis dabartini antiputoksni efektyvesniu, praves pakartotini darbuotoju instruktavima, itrauks analogisko atvejo imitacija i vykdomu pratybu programa, paaukstins kietos dangos bortelius salia aerotanko.
Tikiuosi, kad atsakiau i klausima.

URBANISTAS
2008.06.18, 09:21
Zona lauks prezidento verdikto

Vakar Seimas priėmė įstatymo pataisas, išplečiančias Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritoriją iki 412 ha.

Pagal priimtą įstatymą, zonos teritorijos ribas nustatys Vyriausybė.

Šiuo metu galiojantis Klaipėdos LEZ įstatymas nustato konkretų teritorijos plotą (205 ha) ir konkrečias teritorijos ribas. "Vakarų ekspresas" jau ne kartą rašė, kad šios dar galiojančios įstatymo normos prieštarauja realybei. Atlikus geodezinius matavimus, buvo nustatyta, kad zonos teritorijos plotas pagal nurodomas ribas plotas siekia ne 205, o 300 ha.

Klaipėdos LEZ plėtrą numatančios pataisos buvo parengtos prieš trejus metus. Vyriausybė savo nuomonę dėl jų išreiškė tik šių metų sausį. Tada ministrų kabinetas nesutiko, jog į LEZ teritoriją patektų per 100 ha PET granulių gamyba užsiimančios bendrovės "Neo Group" žemės. Neoficialiai buvo teigiama, kad zonos plėtrai iki 412 ha Vyriausybė nepritarė, nes buvo gautos neigiamos Valstybės saugumo departamento išvados.

Visgi Seimas neatsižvelgė į Vyriausybės nuomonę ir numatė, jog Klaipėdos LEZ gali būti plečiama įtraukiant ir privačią žemę.

"Dabar reikia sulaukti prezidento verdikto. Jau sklando gandai, kad Jo ekscelencija gali nepasirašyti šio įstatymo", - sakė Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės valdybos pirmininkas Povilas Vasiliauskas.

Anot jo, jei prezidentas ir pasirašytų įstatymo pataisas, ne ką mažiau dar reikėtų nuveikti, kol Vyriausybė patvirtintų zonos ribas. P. Vasiliauskas mano, jog valdžia gali pareikalauti detaliųjų ar specialiųjų naujos teritorijos planų.

"Tačiau jau ir Seimo sprendimas yra teigiamas signalas potencialiems investuotojams, kad valdžia rimtai žiūri į šią zoną. "Neo Group" priklausančios žemės šiuo metu yra plyni laukai. Ši teritorija atrodo taip, kaip dabartinė zona prieš dešimtmetį. Taigi reikia jau galvoti apie jos perspektyvas", - sakė LEZ valdymo bendrovės valdybos pirmininkas.

Įstatyme yra numatyta, kad zonai priskirtą teritoriją LEZ valdymo bendrovė gali be konkurso išsinuomoti iš Klaipėdos apskrities viršininko administracijos. Pasak P. Vasiliausko, teritorija išsinuomojama sklypais pagal konkretų poreikį.

"Neo Group" vadovai "Vakarų ekspresui" yra teigę, jog į LEZ įtraukus bendrovei priklausančią žemę pati įmonė ne tik nuomotų žemę, bet galbūt ir statytųsi logistikos sandėlius, nes tokiais objektais dabar naudojasi Lenkijoje.

Įstatymas numato, kad LEZ lengvatos (įmonės nemoka pelno mokesčio pirmuosius šešerius metus;moka tik 50 proc. pelno mokesčio vėlesniu dešimties metų laikotarpiu; nemokamas nekilnojamojo turto mokestis) galės būti taikomos 49 metus. LEZ jau funkcionuoja šešerius.

Martynas VAINORIUS

http://www.ve.lt/?rub=1065924814&data=2008-06-18&id=1213721904

Gintautas
2008.07.02, 14:55
LEZ įstatymas priimtas, Prezidento pasirašytas ir išspausdintas "Valstybės žiniose". Dabar Vyriausybės savo nutarimu turi patvirtinti LEZ ribas.

Fanas
2008.07.18, 09:39
Bus gaudomi nusigręžiantys Klaipėdos LEZ investuotojai

Keletas galimų investuotojų pristabdė atėjimą į Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ), dairydamiesi palankesnių sąlygų kitose šalyse. Siekdamos, kad investuotojai neaplenktų Lietuvos, ekonominės plėtros agentūros kartu su Klaipėdos LEZ ir uostamiesčio savivaldybe nutarė imtis bendrų veiksmų, rašo "Verslo žinios".

Pasak Eimanto Kiudulo, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės direktoriaus, jei nebus priimta pateikta Teritorijų planavimo įstatymo pataisa dėl detaliųjų planų pramonei, Lietuvoje planuojami dar 7 pramonės parkai vargu ar sulauks užsienio investuotojų.

Lietuvos ekonominė plėtros agentūra (LEPA) 2006-2008 m. inicijavo 48 investicinius projektus, iš jų 22 kompanijos pasirinko kitas šalis. Tomo Dobrovolskio, LEPA Investicijų skatinimo departamento direktoriaus teigimu, šalies ūkis dėl neįgyvendintų projektų neteks daugiau nei 4,7 mlrd. litų, nebus sukurta 11 000 darbo vietų.

Investuotojai tokio pasirinkimo priežastimi nurodo sudėtingas nekilnojamojo turto įsigijimo procedūras mūsų šalyje, infrastruktūros, personalo ir paskatų trūkumą. Lietuvoje negalima rasti 20 ha teritorijos, o visos procedūros trunka be galo ilgai.

LEPA, uostamiesčio savivaldybė, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra (KEPA) ir Klaipėdos LEZ parengė bendradarbiavimo veiksmų planą, jame numatė iki metų pabaigos sukurti bendrą komunikacijos sistemą, informacinę duomenų bazę investuotojams pritraukti.

http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=17762666

Analitikas PlėtRa
2008.07.18, 10:49
O kol TUI bėga kitur, mūsų seimas sprendžia labai svarbius klausimus: kokia yra šeimos koncepcija? ar galima rūkyti lauko kavinėse? ar galima vežtis atidarytą alaus butelį mašinoje? ar galima reklamuoti alų per sporto varžybas? ar reikia perkelinėti motinos dieną sutampančią su sekmadieniu? ar dygliuotos padangos gadina asfaltą?

Sad but true - gloomy future.

a_p
2008.07.18, 11:35
O kol TUI bėga kitur, mūsų seimas sprendžia labai svarbius klausimus: kokia yra šeimos koncepcija? ar galima rūkyti lauko kavinėse? ar galima vežtis atidarytą alaus butelį mašinoje? ar galima reklamuoti alų per sporto varžybas? ar reikia perkelinėti motinos dieną sutampančią su sekmadieniu? ar dygliuotos padangos gadina asfaltą?

Seip tai gal ir gerai, kad dabartinis seimas pernelyg nekisa nosies ten kur nieko nesupranta. Bo kartais sprendimas buna blogesnis uz problema.

TUI medziojimas yra ganetinai delikatus biznis, nes anie vaikinai nera vien nekvestionuojamas geris. Atsijoti pelus nuo grudu pakankamai sudetinga.

Analitikas PlėtRa
2008.07.18, 11:49
Apie grūdus mes galime tik svajoti, neblogai būtų bent pelų šiek tiek įlieti į mūsų ekonominio kraujo sistemą.

Kitas seimas kitoks bus, manot? Toks pats, gal dar blogesnis. Liksim augti tik iš vidinių resursų ir toliau, o kadangi pravalgom ir taip jau daugiau nei uždirbam, tai nieko linksmo nešviečia. o tai nežada nieko šviesaus nei mums, nei mūsų vaikams. deja.

Gintautas
2008.07.22, 16:31
Apie grūdus mes galime tik svajoti, neblogai būtų bent pelų šiek tiek įlieti į mūsų ekonominio kraujo sistemą.

Kitas seimas kitoks bus, manot? Toks pats, gal dar blogesnis. Liksim augti tik iš vidinių resursų ir toliau, o kadangi pravalgom ir taip jau daugiau nei uždirbam, tai nieko linksmo nešviečia. o tai nežada nieko šviesaus nei mums, nei mūsų vaikams. deja.

Galiu tik pritarti - bandyti atsijoti "geras" investicijas nuo "blogų" yra labai sudėtingas ir subtilus darbas. o kadangi objektyvių kriterijų nėra, tokie bandymai dažniausiai baigiasi korupcija. :negerai:

Gintautas
2008.07.24, 15:15
Apie investicijas ir jų reikšmę Klaipėdai ir Klaipėdos rajonui galime spręsti pavartę Verslo žinių priedą TOP1000. Iš 6 Klaipėdos įmonių, paliūvančių į TOP 100, penkios yra užsienio investuotojai. Dėl šeštos - Vakarų laivų statyklos - nesu tikras, bet ir jie, regis, turi užsienio investicijų?

Eimantas
2008.07.25, 03:05
Klaipėdiečiams statys termofikacinę elektrinę

Kristina Paukštytė

Jau netrukus Klaipėdoje bus pradėta statyti nauja termofikacinė jėgainė, kurios dėka uostamiesčio gyventojams šilumos energija kainuotų pigiau nei kituose šalies miestuose.

Prieš pradedant maždaug 0,5 mlrd. litų vertės jėgainės statybas bus atliktas išsamus poveikio vertinimas aplinkai. Anot elektrinės statybas organizuojančios bendrovės „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Juozo Donielos, pusmetį derintoje aplinkos vertinimo programoje numatyta atlikti naujos jėgainės poveikio visuomenės sveikatai, orui, esamai infrastruktūrai, kraštovaizdžiui, socialinei bei ekonominei aplinkai vertinimą.

„Poveikio vertinimo programa buvo suderinta su visomis įstatymuose numatytomis sveikatos, priešgaisrinės saugos, savivaldos, apskrities ir kultūros paveldo institucijomis, kurių atstovai pateikė savo pastabas bei pasiūlymus. Tikiuosi, kad numatyti tyrimai bus atlikti dar iki rudens, o vertinimo ataskaitą gausime spalio viduryje. Jei viskas vyks pagal planą, statybas turėtumėme pradėti šių metų pabaigoje“, – patikino J.Doniela.

Naująją Klaipėdos termofikacinę jėgainę planuojama statyti netoli Lypkių katilinės Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijoje. Joje veiks 86 megavatų kuro galios ardyninis garo katilas ir 20 megavatų turbina. Čia ketinama pagaminti 40 proc. viso uostamiesčiui reikalingo šilumos kiekio.

„Manau, jau po kelerių metų klaipėdiečiai pajustų šios jėgainės naudą, nes visą pagamintą energiją ketiname nebrangiai parduoti „Klaipėdos energijai“, todėl tai leistų stabilizuoti šilumos tiekimo kainas gyventojams. Nesakau, kad būstų šildymas atpigs, bet jo kaina taip sparčiai, kaip dabar, tikrai nekils, o stabilizuosis“, – pabrėžė J.Doniela.

Pasak vadovo, būsimoji elektrinė leis ilgiau eksploatuoti ir naująjį Klaipėdos regiono sąvartyną, nes jėgainėje elektra ir šiluma bus gaminama naudojant komunalines atliekas bei biokurą.

Kasmet elektrinėje planuojama sudeginti ne mažiau kaip 110 tūkst. tonų komunalinių atliekų.

J.Doniela tikisi jėgainės statybas užbaigti ir pradėti ją eksploatuoti iki 2011 metų pabaigos.

Tai būtų pirmoji tokio pobūdžio termofikacinė jėgainė Lietuvoje. Netrukus panašius projektus ketinama pradėti įgyvendinti Vilniuje ir Kaune.

www.kl.lt

URBANISTAS
2008.08.10, 10:48
Klaipėdoje - naujas laivų aptarnavimo centras

http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=17990254

Eimantas
2008.08.17, 23:20
Ką stato LEZ'o kampe prie Jakų žiedo, šalia tabako fabriko?

Tomasl
2008.08.18, 06:49
Ką stato LEZ'o kampe prie Jakų žiedo, šalia tabako fabriko?

Nuomai sandeliai

Eimantas
2008.08.18, 14:40
O kas dar LEZ'e statoma ar artimiausiu metu numatoma statyti?

Fanas
2008.08.19, 09:29
Klaipėdos LEZ - logistikos sandėlis

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje statomas plataus vartojimo prekių sandėlis su administracinėmis ir kavinei skirtomis patalpomis.

Šis UAB "Vingės logistika" objektas turėtų pradėti veikti ateinančių metų pirmąjį ketvirtį.

Anot "Vingės logistikos" atstovų, 20 tūkst. kv. m ploto sandėlyje bus laikomi jūriniaiskonteineriais gabenami bendros paskirties kroviniai iš Baltijos šalių bei kitų Europos valstybių. 3,2 tūkst. kv. m bus skirta administracinėms patalpoms.

Sandėlyje bus teikiamos ir krovinių pakavimo bei paskirstymo paslaugos.

Šiuo metu "Vingės logistika" logistikos centrus turi Vilniuje ir šalia kelio Vilnius-Kaunas, už Grigiškių. Jų bendras plotas viršija 33 tūkst. kv. m.

http://www.ve.lt/?data=2008-08-19&rub=1065924814&id=1219084864

spak
2008.08.22, 21:05
O kas dar LEZ'e statoma ar artimiausiu metu numatoma statyti?

Be jau paminėtų sandėlių prie jakų žiedo dar statomas stiklo fabrikas, metalo apdirbimo
įmonė ir dar 2 objektai iš kurių vieno statyba lyg ir sustabdyta arba juda labai lėtai.

Eimantas
2008.08.22, 21:15
Apie stiklo ir metalo įmones plačiau galima?

Jegermeister
2008.08.22, 23:03
Be jau paminėtų sandėlių prie jakų žiedo dar statomas stiklo fabrikas, metalo apdirbimo
įmonė ir dar 2 objektai iš kurių vieno statyba lyg ir sustabdyta arba juda labai lėtai.

Kiek teko girdėti, tai ne stiklo fabrikas, o tik stiklo paketų gamykla (pats stiklas Lietuvoje deja negaminamas). Jos savininkas ir investuotojas lygtai iš Baltarusijos, užsiimantis ir ten tuo pačiu.

spak
2008.08.25, 13:48
Apie stiklo ir metalo įmones plačiau galima?

Kažką plačiau apie šiuos objektus pasakyti nelabai galiu tiesiog dažnai tenka būti LEZ'e tai iš atminties parašiau ką perskaičiau ant informacinių lentų šalia statybviečių.:)

Beje trečias objektas elektronikos komponentų surunkimo gamykla.
Kiek teko girdėti, tai ne stiklo fabrikas, o tik stiklo paketų gamykla (pats stiklas Lietuvoje deja negaminamas). Jos savininkas ir investuotojas lygtai iš Baltarusijos, užsiimantis ir ten tuo pačiu.
O del to stiklo fabriko visai gali būti kad tai ir bus stiklo paketų gamykla, nes kaip jau sakiau rašiau iš atminties tai nevisai tiksliai išsireiškiau.
O jei tiksliau tai ten rašoma stiklo apdirbimo įmonė

Alchemikas
2008.08.27, 00:40
Baltarusiai gamins pramoninį stiklą
Augustė Bajoraitė, Dienraštis "Verslo žinios"", 2007 08 09

Klaipėdos savivaldybės nuolatinė statybos komisija nusprendė duoti leidimą Klaipėdos laisvojojoje ekonominėje zonoje statyti stiklo apdirbimo įmonę. Baltarusijos kapitalo UAB "Glassbel Baltic" uostamiestyje planuoja gaminti konstrukcinį, fasadinį, architektūrinį stiklą. Bendras gamybos cecho plotas sudarys apie 9.200 m2. Stiklo apdirbimo įmonę planuojama pastatyti per metus, tačiau investicijų apimtys kol kas neatskleidžiamos. „Mums svarbus kiekvienas naujas klientas, svarbu, kad tai nauja gamybos sritis. Pramoninis stiklas iki šiol pas mus nebuvo gaminamas. Tai švari, ekologiška gamyba. O tai, kad Klaipėdoje kuriasi bendrovė iš Baltarusijos, – irgi tam tikras įvykis mūsų investicinėje erdvėje“, - teigia Povilas Vasiliauskas, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės valdybos pirmininkas. Techniniame projekte nurodoma, kad per metus laminuotojo stiklo bus pagaminama apie 840.000 m2, o lakštinio stiklo apdorojimas gaminant stiklo paketus sieks 500.000 m2. Didžiąją dalį produkcijos bendrovė tikisi realizuoti Lietuvoje bei kitose ES šalyse. „Iš stiklo kaip ruošinio bus gaminami pusfabrikačiai stiklo pramonei, pavyzdžiui, gaminant langus ar stiklo fasadus. Pats stiklas čia nebus gaminamas, žaliava – lakštinis stiklas bus įsivežamas iš Europos stiklo gamintojų", - aiškino techninio projekto vadovė Zita Jatkauskienė. Klaipėdos LEZ ši įmonė jau 19-oji. Šiandien LEZ veikia 6 bendrovės, 2 statybas baigs ir pradės veiklą šiemet. Dar 11 klientų atlieka įvairius parengiamuosius, techninius darbus būsimai veiklai LEZ.

Fanas
2008.09.12, 09:22
Logistikos centrai krypsta į Klaipėdą

Logistikos centrų kūrimas, nors ir pavėluotai, įsibėgėja ir uostamiestyje. Mažiau nei prieš pusmetį veiklą Klaipėdos LEZ pradėjo UAB "Ad Rem LEZ" logistikos sandėliai, dabar kaimynystėje atidaromas vienos didžiausių Lietuvos logistikos ir transporto bendrovių UAB "Autoverslas" logistikos centras, rašo "Verslo žinios".

Klaipėdos LEZ veiklą pradeda 7 200 kvadratinių metrų ploto sandėlis, kuriame bus teikiamos visos logistikos paslaugos - nuo muitinės sandėlių, saugojimo iki krovinių paskirstymo. Universalus logistikos centras, į kurį investuota 15 mln. litų, įsikūrė iš įmonės "Gelsta", priklausančios UAB "Autoverslas" grupei, nuomojamose patalpose.

Teigiama, kad bus orientuojamasi į tranzitinius krovinius bei krovinius, skirtus Baltijos šalių rinkai.

http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=18514011

md_bzzz
2008.10.11, 06:24
kazin, kuri imone is LEZ'o pajus labiausiai dabartine krize? m? kiek girdejau labai taupymo programas visi ijunge :zzz:

Kasco
2008.10.21, 00:06
UAB „Albright Lietuva“ yra gerai žinomos pasaulyje elektros jungiklių gamintojos "Albright International" atstovybė Lietuvoje. Albright jungikliai tai standartas, kuriuo stengiasi sekti daugelis kitų įmonių, tačiau kol kas "Albright International" išlieka lyderis šioje srityje. Ji yra populiariausias savo produkcijos tiekėjas visame pasaulyje ir turi patikimo gamintojo vardą.

Iki šiol "Albright International" veikė dviejuose Pietų Anglijos miestuose. Čia jie yra įkūrę modernius biurus ir gamyklas. "Albright International" plečia veiklą Lietuvoje ir Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje stato naują gamyklą. Įmonė kviečia į savo entuziastingą ir aukštos kompetencijos komandą įsijungti naujus darbuotojus.

gal kas zino kas tai per gamykla statoma,kokio dydzio,kokio solidumo si imone? ir katroij vietoj?

Fanas
2008.10.25, 15:01
LEZ - po padidinamuoju stiklu

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos taršą ateinančiais metais numatoma tirti dar intensyviau nei planuota anksčiau.

Pasak Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Daivos Berankienės, LEZ iniciatyva į pernai Klaipėdos miesto tarybos patvirtintąSavivaldybės aplinkos monitoringo programą buvo įtraukti dar penki papildomi taškai. Oro tyrimams šiuose taškuose ateinantiems metams prašoma papildomo finansavimo - maždaug 10 tūkst. litų - iš Savivaldybės specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos.

"Kad nebūtų ginčų ir nesakytų niekas, jog tyrimus finansuoja įmonės, ir juos nusipirko", - sakė D. Berankienė.

LEZ valdymo bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojo Raimondo Bako teigimu, nuo ateinančių metų kiekvienas norintysis tinklalapyje www.fez.lt jau galės susipažinti su periodiškai daromų LEZ įmonių vandens, dirvožemio, oro ir triukšmo taršos tyrimų rezultatais.

Beje, anot R. Bako, LEZ valdymo bendrovė savo strategijoje yra numačiusi, kad labai taršių įmonių teritorijoje negali būti.

"Orientuojamės į trečią pavojingumo klasę iš galimų penkių. Pas mus maksimaliai galima vidutinio taršumo įmonė, bet net ir tokias paraiškas labai atidžiai peržiūrime su ekspertais, aplinkosaugininkais, sveikatos specialistais. Net ir šitų vidutiniškai taršių įmonių kelioms investicijoms esame pasakę "ne", mūsų prioritetas - aukštosioms švarioms technologijoms", - sakė R. Bakas.

Šiuo metu, anot jo, daroma poveikio aplinkai vertinimo ataskaita šiukšlių deginimo įrenginiui, kuris gamintų šilumą ir tiektų ją uostamiesčio vartotojams. Tai ir būtų viena iš taršesnių įmonių.

"Kai ekspertai pasakys, ar tokios įmonės statyba įmanoma, priimsime sprendimą, ar ji ateis į mūsų teritoriją", - sakė R. Bakas.

Savivaldybės Aplinkos kokybės skyrius kiekvieną rudenį organizuoja uostamiesčio aplinkosaugininkų, Savivaldybės specialistų ir įmonių ekologų seminarus. Vykusiame penktadienį gvildenta tema "Miestas ir Laisvoji ekonominė zona: ar įmanoma darni strategija?". Renginio metu lankytasi ne taip seniai veiklą pradėjusiose "Orion Global Pet" ir "Mestila".

Anot D. Berankienės, ekologams svarbu patiems pamatyti, kaip dirba įmonės, kokios jose įdiegtos aplinkosauginės technologijos, bei aptarti rūpimus klausimus.

Giedrė NORVILAITĖ

http://www.ve.lt/?data=2008-10-25&rub=1065924810&id=1224873369

tricky_kid
2008.10.25, 18:27
/\
Net ir šitų vidutiniškai taršių įmonių kelioms investicijoms esame pasakę "ne", mūsų prioritetas - aukštosioms švarioms technologijoms", - sakė R. Bakas.

Įdomu kurios čia tos aukštosios technologijos:
-Šiukšlių deginimas
-Silkių marinavimas
-Plastmasės gamyba
... ??

Būtų juokinga, bet dabar graudu ir tiek.

LuDux
2008.10.25, 18:36
/\

Įdomu kurios čia tos aukštosios technologijos:
-Šiukšlių deginimas
-Silkių marinavimas
-Plastmasės gamyba
... ??

Būtų juokinga, bet dabar graudu ir tiek.

Manai siuksliu deginimas ir plasmases gamyba zemosios technologijos?

tricky_kid
2008.10.25, 18:46
Manai siuksliu deginimas ir plasmases gamyba zemosios technologijos?

Manau kad pati nuo šiuolaikinės žmogaus veiklos neatsiejama atliekų samprata yra kažkoks nesusipratimas. Ir šiaip visuomenės rykštė. Bet reikia tikėtis, kad čia pereinamojo laikotarpio efektas. Kaip žinia gamtoje visos sistemos funkcionuoja uždarame rate (viskas perdirabama), nes žemės ištekliai baigtiniai kaip bebūtų gaila, o didžioji žmogaus veiklos dalis arba neturi uždaro rato, arba jis yra laaaabai didelis.

O šiukšlių deginimas tai išvis neusipratimas...

O plastmasę galima gaminti ir toliau nuo miestų ar gyvenamų vietų ... kokiose dykynėse.

Gintautas
2008.10.27, 09:05
Taip taip. plastmase reikia gaminti Afrikoje, nes ji kenksminga :)
Bet kai paskaitysite siuksliu deginimo PAV, pasirodys, kad tai ne tik nera kenksminga, bet ir naudinga. Ir dar truputi arciau miesto nei plastmase, kad uzstotu nuo blogo plastmases poveikio... Juokas ir tiek.

Fanas
2008.11.05, 16:21
Klaipėdos LEZ turės gaisrinę

Lapkričio 6-ąją Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje bus iškilmingai atidaryta Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-oji komanda.

LEZ teritorijai, kurioje įsikūrusios bendrovės, turinčios pavojingų aplinkai įrenginių, atliekančios sudėtingus technologinius procesus, sandėliuojančios pavojingas medžiagas (tereftalio ir druskos rūgštis, etilenglikolius, amoniaką, izobutano dujas, įvairius katalizatorius ir t.t.), labai reikėjo.

“Šio gelbėtojų padalinio atsiradimas Klaipėdos LEZ - tai didžiulis pliusas mūsų klientams, kuriems užtikrinamas fizinis saugumas ir sumažinami rūpesčiai dėl priešgaisrinės saugos. O šalia LEZ įsikūrusiems gyventojams tai dar ir psichologinis saugumas. Manau, miegas daug ramesnis, kai žinai, jog į šalia stovinčią gamyklą bėdos atveju gelbėtojai atvyks po minutės”, - sakė Klaipėdos LEZ valdybos pirmininkas Povilas Vasiliauskas.

Tiesa, naujai pastatyta komanda, kol nėra patvirtintas jos operacijų rajonas, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbus atliks tik Klaipėdos LEZ teritorijoje. Planuojama, kad 12 etatų komanda ateityje bus didinama ir turės vykti į iškvietimus Klaipėdos rajone - Jakus, Dituvos sodus bei kitas arti LEZ esančias gyvenvietes.

Naujoji komanda aprūpinta šiuolaikine technika ir įranga. Padedant ekonominės zonos įmonėms, įsigytas automobilis "Iveco Magirus". Jis automobilis gali vežti 6 ugniagesius, jo vandens cisternos tūris – 4 000 l, siurblio našumas – 3 000 l/min., sumontuota papildoma įranga. Pamainose budės du ugniagesiai gelbėtojai ir pamainos vadas.

Naujojoje komandoje įrengtos patogios buitinės ir poilsio patalpos, erdvūs garažai.

Gaisrinės statybų projektą parengė UAB "Klaipėdos komprojektas", statybos darbus atliko UAB "Baltva". Jų vertė – per 3,5 mln. Lt. Lėšų statybai skyrė šalies Vyriausybė

http://www.ve.lt/?data=2008-11-05&rub=1190113119&id=1225872959&gem=hot&rub=1190113119

Gintautas
2008.11.06, 15:14
Klaipėdos LEZ turės gaisrinę

Naujoji komanda aprūpinta šiuolaikine technika ir įranga. Padedant ekonominės zonos įmonėms, įsigytas automobilis "Iveco Magirus". Jis automobilis gali vežti 6 ugniagesius, jo vandens cisternos tūris – 4 000 l, siurblio našumas – 3 000 l/min., sumontuota papildoma įranga. Pamainose budės du ugniagesiai gelbėtojai ir pamainos vadas.

Naujojoje komandoje įrengtos patogios buitinės ir poilsio patalpos, erdvūs garažai.

Gaisrinės statybų projektą parengė UAB "Klaipėdos komprojektas", statybos darbus atliko UAB "Baltva". Jų vertė – per 3,5 mln. Lt. Lėšų statybai skyrė šalies Vyriausybė

http://www.ve.lt/?data=2008-11-05&rub=1190113119&id=1225872959&gem=hot&rub=1190113119

Keistai uzmirso pamineti, kad gaisrines automobilis nupirktas uz triju imoniu lesas - susimete po 300 tukst. litu kiekviena. Viena is ju - NEO Group, kitos tegu pacios pasigiria... Ir kas projektavimo darbus apmokejo irgi nepasakyta :bravo:

md_bzzz
2008.11.07, 01:01
demesio pritruko kai kam......... kas pakels uodega jei ne pats.
siaip is tikruju, tikrai imones metesi pinigelius, kad butu ikurta ta stotis.

URBANISTAS
2008.11.07, 08:39
Na tai normalu, įsikūrė teritorijoje kur sumažinti mokėsčiai, kai kurie teršia aplinką, na ir ta stotis jų pačių gesinimui skirta....

Gintautas
2008.11.07, 09:25
demesio pritruko kai kam......... kas pakels uodega jei ne pats.
siaip is tikruju, tikrai imones metesi pinigelius, kad butu ikurta ta stotis.

Keista tamstos ironija - pamineti kas atliko projektavimo darbus normalu, o kas uz juos mokejo - nereikia? Pasakyti, kad valstybe dave 3.5 mln. kaip ir gerai, o kad privacios kompanijos dar 1 mln. pridejo tai jau nebereikia... Nei to demesio truksta, nei ka - tiesiog is zmogiskos puses butu grazu visa istorija papasakoti.

Kasco
2008.11.17, 13:11
UAB „Albright Lietuva“ yra gerai žinomos pasaulyje elektros jungiklių gamintojos "Albright International" atstovybė Lietuvoje. Albright jungikliai tai standartas, kuriuo stengiasi sekti daugelis kitų įmonių, tačiau kol kas "Albright International" išlieka lyderis šioje srityje. Ji yra populiariausias savo produkcijos tiekėjas visame pasaulyje ir turi patikimo gamintojo vardą.

Iki šiol "Albright International" veikė dviejuose Pietų Anglijos miestuose. Čia jie yra įkūrę modernius biurus ir gamyklas. "Albright International" plečia veiklą Lietuvoje ir Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje stato naują gamyklą. Įmonė kviečia į savo entuziastingą ir aukštos kompetencijos komandą įsijungti naujus darbuotojus.

gal kas zino kas tai per gamykla statoma,kokio dydzio,kokio solidumo si imone? ir katroij vietoj?

kartoju savo ankstesni posta...o tai gal sakau siukslese sededami,marinuotu silkiu apsivalge,aliejum akis uzpyle nepastebejot..:) tai gal esat kas girdeje apie sia imone? dekui.

md_bzzz
2008.12.16, 15:10
"Neo Group" pralaimėjo

© V.Liaudanskio nuotr. S.Gvazdžiauskas prisipažino nesitikėjęs, kad šmeižto byloje pavyks laimėti prieš bendrovę "NeoGroup".Įgrisusi gamybinio monstro kaimynystė vyrą atvedė į teismą. Vienai didžiausių apskrities įmonių nepavyko įrodyti, kad ji buvo apšmeižta.

Maždaug prieš metus šalia bendrovės "NeoGroup" gamyklos gyvenantis Stasys Gvazdžiauskas viešai pasiskundė, kad po neva kelias dienas trukusios "cheminės atakos" susirgo jo šeima. 63 metų vyras tvirtino, jog jo iki tol sveikatos problemų neturėjusi paauglė dukra rimtai susirgo dėl esą nuolat iš gamyklos sklindančių teršalų.

Mergaitei diagnozuota alergija. S.Gvazdžiauskas tikino, jog vėjui pučiant nuo gamyklos dukra negalinti išeiti į lauką, nes ją kaipmat išberia.

Plastiko tarą gaminanti bendrovė "Neo Group" paprašė S.Gvazdžiauską viešai paneigti savo žodžius, nes jo išsakyti teiginiai neturi pagrindo ir kenkia įmonės reputacijai. Teismui pateiktas ir bendrovės ieškinys – 10 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Klaipėdos rajono apylinkės teismas atmetė bendrovės ieškinį ir įpareigojo ją apmokėti S.Gvazdžiauskui 8 tūkst. litų už advokato paslaugas.

"Ne dėl pinigų teisiamės, dėl teisybės. Mes nenuodijame nei aplinkos, nei žmonių. Toks sprendimas, žinoma, nuliūdino, tačiau teks jį skųsti. Tegu Aukščiausiasis Teismas pagaliau išaiškina, kas yra faktas, o kas – nuomonė", – sakė bendrovės Korporatyvinių reikalų direktorius Gintautas Dirgėla.

Išgirdęs teismo sprendimą S.Gvazdžiauskas neslėpė džiaugsmo.

"Tikrai nesitikėjau laimėti. Aš tik išsakiau savo nuomonę, o mane nutempė į teismą. Manau, kad ir toliau liksiu jiems lyg rakštis. Tačiau ši pergalė labai svarbi. Pasirodo, galima kovoti ir su monstru. Jeigu niekas nekovos, greitai visi dėl jų išmetamų teršalų ir smarvės iškrisime kaip musės", – rėžė S.Gvazdžiauskas.

200 ha sklypą ir namą šalia gamyklos turintis ūkininkas neabejojo, kad kone metus užsitęsę teisminiai ginčai tik įsibėgėjo.

Bendrovė "Neo Group" šiuo metu dėl gerokai sumažėjusių užsakymų dirba vos trečdalio pajėgumu.
:zzz:

Gintautas
2008.12.17, 09:44
"Tikrai nesitikėjau laimėti. Aš tik išsakiau savo nuomonę, o mane nutempė į teismą. Manau, kad ir toliau liksiu jiems lyg rakštis. Tačiau ši pergalė labai svarbi. Pasirodo, galima kovoti ir su monstru. Jeigu niekas nekovos, greitai visi dėl jų išmetamų teršalų ir smarvės iškrisime kaip musės", – rėžė S.Gvazdžiauskas.

Teisme irodinejo, kad tai tik jo nuomone, kuria susidare is dvieju metu senumo LNK laidos. Apie susirgimus jokiu irodymu nepateike, ir apskritai jokiu irodymu neturejo. Teiseja pasigailejo, prieme sprendima jo naudai, o jis apsisukes vel smeiztais metosi. Panasu i nauja byla...

Eimantas
2008.12.21, 04:41
2008-12-12
Termofikacinės elektrinės projektas juda į priekį (http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miesto-naujienos/termofikacines-elektrines-projektas-juda-i-prieki-189616)

Fanas
2009.01.08, 16:52
LEZ‘e įsikurs elektros jungiklių gamintojai

Britų kompanija „Albright International" dar šiemet Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja atidaryti naują gamyklą. Naujojo objekto plotas sieks apie 2 tūkst. kv. m.

Didžiosios Britanijos verslininkai pajūryje gamins elektros jungiklius, skirtus elektra varomoms priemonėms. Visa produkcija bus eksportuojama.

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miesto-naujienos/lez-e-isikurs-elektros-jungikliu-gamintojai-193775

kaskas
2009.01.08, 17:03
Puiku, eksportas gerai, dauges pinigu LT rinkoje. :)

URBANISTAS
2009.01.09, 08:34
Jau Kasko apie šią gamyklą rašė rudenio pradžioj, kokios pasenusios laikraščiuose naujienos....

groundzer
2009.02.26, 15:58
Klaipėdos LEZ padidėjo 112 ha

http://www.ve.lt/?data=2009-02-26&rub=1190113119&id=1235654742&gem=hot&rub=1190113119

Fanas
2009.05.14, 13:30
Klaipėdos LEZ – 12,5 mln. Lt

http://www.ve.lt/?data=2009-05-14&rub=1190113119&id=1242294287&gem=hot&rub=1190113119

Fanas
2009.06.04, 16:02
LEZ kils transformatorių pastotė

http://www.ve.lt/?data=2009-06-04&rub=1190113119&id=1244104142&gem=hot&rub=1190113119

Vidma
2009.06.09, 12:57
Klaipėdoje stringa termofikacinės elektrinės statybos
http://www.delfi.lt/news/economy/energetics/article.php?id=22553642
ELTA
2009 birželio mėn. 9 d. 08:03

Vyriausybės atstovui sustabdžius uostamiesčio tarybos sprendimą, kuriuo pritarta AB "Klaipėdos energija" akcininkų sutarties projektui, įstrigo būsimosios termofikacinės elektrinės reikalai, rašo „Verslo žinios“.

Yra numatyta, kad elektrinė bus statoma kartu su privačia bendrove, jai parinkti nebuvo skelbtas konkursas.

AB "Klaipėdos energija" (KE), kurios 75 proc. akcijų valdo savivaldybė ir bendrovės akcininko UAB "Fortum Heat Lietuva" įkurta bendra įmonė UAB "Fortum Klaipėda", Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja statyti komunalines atliekas deginsiančią termofikacinę elektrinę.

Vos prieš savaitę savivaldybės taryba pritarė KE akcininkų sutarties pakeitimui, kuriame numatyta, kas statys elektrinę.

Daiva Kerekeš, Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje vyresnioji specialistė, nurodo, kad uostamiesčio tarybos sprendimas yra neteisėtas ir jo pagrindu gali būti sudarytas neteisėtas bei pažeidžiantis viešąjį interesą sandoris, nes buvo pažeistas nepiktnaudžiavimo valdžia principas ir kiti teisės aktai.

ELTA

Fanas
2009.07.09, 16:46
Į Klaipėdos LEZ jau investuota 40 mln. litų

http://www.ve.lt/?data=2009-07-09&rub=1065924814&id=1247142758

Eimantas
2009.09.28, 14:13
2009-09-28, 10:00
Plieno pramonės gamintojas dairosi Klaipėdoje (http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/plieno-pramones-gamintojas-dairosi-klaipedoje-240389)

Nieko konkretaus.

Fanas
2009.10.28, 09:01
Rasta lėšų gyventojams iš Kaipėdos LEZ iškeldinti

http://www.delfi.lt/news/economy/business/rasta-lesu-gyventojams-is-kaipedos-lez-iskeldinti.d?id=25126361

Rokas
2009.11.04, 12:24
Kiek teko iš pakankamai patikimų šaltinių girdėt, Yazaki Bulgarijoj turi nemažai bėdų su savo perkelta gamykla iš Klaipėdos. Pagrinde su žmonėm.

Eimantas
2009.11.16, 12:18
2009-11-16
"Yazaki" gamykla į Bulgariją gali būti perkelta pavasarį
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/-yazaki-gamykla-i-bulgarija-gali-buti-perkelta-pavasari-248847

"Yazaki" pavasarį gali išsikelti iš Klaipėdos
http://www.ve.lt/?data=2009-11-16&rub=1190113119&id=1258362781&gem=hot&rub=1190113119

Fanas
2009.11.16, 13:15
2009-11-16
"Yazaki" gamykla į Bulgariją gali būti perkelta pavasarį
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/-yazaki-gamykla-i-bulgarija-gali-buti-perkelta-pavasari-248847

"Yazaki" pavasarį gali išsikelti iš Klaipėdos
http://www.ve.lt/?data=2009-11-16&rub=1190113119&id=1258362781&gem=hot&rub=1190113119

gaila kai tokios didžiulės įmonės išsikelia sunkmečio laikotarpiu, visgi labai daug žmonių dirbo

Fanas
2009.11.26, 22:27
Klaipėdos LEZ įvertinta Prezidentūroje

http://www.ve.lt/?data=2009-11-26&rub=1190113119&id=1259246565&gem=hot&rub=1190113119

apdovanojimai apdovanojimais, bet nieko negirdėti apie naujas kompanijas, kad tik neužmigtų ant laurų.

Fanas
2009.12.04, 12:57
Klaipėdos LEZ'e – eksporto augimas

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios bendrovės šiemet padidino eksportą. Bendri laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančių 15 įmonių eksporto rodikliai šiemet per 9 mėnesius išaugo 13 proc. (palyginti su tuo pačiu 2008 m. laikotarpiu).

"Kad ekonomikos nuosmukio fone Klaipėdos LEZ įmonės sugeba didinti eksporto apimtis – mums džiugi žinia. Tai dar kartą patvirtina veiklos laisvojoje zonoje efektyvumą. Ir ypač šiuo laikotarpiu, kai eksporto svarbą valstybės ūkiui sunku pervertinti. LEZe šia prasme turim du aiškius lyderius – UAB "Mestilla“ ir UAB "Orion Globat PET“. Jų bendras indėlis į LEZ'o eksporto katilą – apie 88 procentus“, – sakė Povilas Vasiliauskas, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės pirmininkas.

Per 9 šių metų mėnesius Klaipėdos LEZ įmonių pardavimo pajamos siekė 855 mln. Lt, iš jų eksportas – 797 mln. Lt. Eksporto dalis visuose pardavimuose sudarė 93 proc.

Eksporto lyderiais LEZ'e įvardintos biodegalų gamintojos UAB "Mestila“ generalinis direktorius Arūnas Zubas mano, jog ši pramonės šaka Lietuvoje turi didžiulį potencialą vystytis - kurti pridėtinę vertę ir generuoti eksporto pajamas.

"2009 metais gamykla dirba maksimaliu pajėgumu. Eksportuojame net 96 proc. produkcijos. Bet šiai jaunai pramonės šakai labai svarbus Lietuvos vyriausybės dėmesys ir parama”, - sakė A. Zubas.

Pasak jo, kitose pasaulio šalyse ši pramonė remiama ir skatinama ivairiomis formomis. Keliose Europos valstybėse ilgalaikės investicijos buvo kompensuojamos iki 50 proc. JAV remia biodegalų pramonės vystymą skatindama eksportą.

"Gamyklos pastatymas Klaipėdos LEZ'e suteikė papildomų pranašumų, tačiau konkuruojant pasaulinėje rinkoje biodegalų sektorius daugiausiai įtakojamas politinių sprendimų. ES šalyse biodegalų gamyba per keletą metų išaugo virš 20 kartų. Jei Lietuvoje atsirastų ilgalaikė šio verslo skatinimo politika, nauda valstybei būtų didžiulė”, - aiškino A.Zubas, pridurdamas, kad 2010 metais ”Mestila” planuoja eksportuoti iki 90 proc. produkcijos ir pasiekti apie 330 mln. litų apyvartą.

Į Klaipėdos LEZ nuo 2002 metų pritraukta 20 įmonių, iš kurių šiuo metu veikia 15. Dauguma iš jų savo produkciją eksportuoja. Bendra Klaipėdos LEZ įmonių apyvarta nuo zonos veiklos pradžios - per 4,998 mlrd. Lt, iš kurių 90 proc. - eksportas.

Būtent už eksporto pasiekimus Klaipėdos LEZ šiemet įteiktas Lietuvos eksporto apdovanojimas – tradicinis Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų prizas verslo lyderiams.

http://www.ve.lt/?data=2009-12-04&rub=1190113119&id=1259920727&gem=hot&rub=1190113119

Eimantas
2009.12.16, 23:30
Pamiršo gyventojų iškeldinimą iš Klaipėdos LEZ
http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/pamirso-gyventoju-iskeldinima-is-klaipedos-lez.d?id=26905789