PDA

Keisti į išsamų rodinį : Hobis: Viešasis transportas (planai, tvarkaraščiai ir kt.)

Puslapiai : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Ametistas
2008.05.26, 16:08
<...> Pasakos - tai daugeliui mano pažįstamų nesuprantami ir jų manymu kvaili klausimai.Visiems atrodo,kad as trenktas, nes domiuosi autobusais. <...>Tu nesi trenktas, o tavo klausimai - ne pasakos. Šis forumas tam ir skirtas, kad atitinkamose temos susiburtų tam tikrų pomėgių entuziastai ir bendrautų mėgiama tema.

Man pažįstamas tavo pojūtis, kai kažkuo domiesi, bet dauguma pažįstamų tavo aktyvų domėjimąsi vadina "nesveiku". Taip yra dėl to, kad kuo toliau, tuo labiau visuomenė, ypač jaunimas, niekuo nebesidomi (išskyrus koncertais, kompiuteriais, žaidimais, vakarėliais ir kitais dalykais, kurie iš esmės neskatina žmogaus tobulėjimo, nedaro jo išskirtiniu). Manau tau reikėtų kuo mažiau kreipti dėmesio į tokius nesusipratėlius ir suprasti, su kuo bendrauti tau patinkančia tema, o su kuo - ne.

Žmogui turėti pomėgį ir domėtis kokia nors sritimi yra labai geras dalykas, išskiriantis jį iš kitų. Gali didžiuotis žinąs tam tikroje sferoje daugiau nei kiti. Tačiau nesipučiam dėl to ir savęs neaukštinam, nes lygiai kaip mes daug žinome apie vieną dalyką, kai kurie mūsų pažįstami galbūt domisi ir daug žino apie kitus dalykus...

Aš labai domiuosi viešuoju transportu: maršrutų optimizavimas, atsiskaitymų būdai, sistemos modernizavimas, tvarkaraščių sudarinėjimas (moku ir pats kurti bei optimizuoti tvarkaraščius). Kitaip tariant, domiuosi labiau ne technine viešojo transporto puse, bet jo organizavimu ir optimizavimu.

<...> Manau daugelis nesupranta tokių entuziastų, nes jų manymu, domėtis tuo, kas tau neteikia naudos, yra beprasmiška gaišatis. Bet nepasiduok tų dykaduonių nesusipratėlių spaudimui :) Kuo nors domėtis yra daug geriau, nei būti tuščiagalve, žinančia tiek pat, kiek visi, niekuo nesidominčia, netobulėjančia, iš visuomenės neišsiskiriančia asmenybe.

Lincas
2008.05.26, 20:14
Tu nesi trenktas, o tavo klausimai - ne pasakos. Šis forumas tam ir skirtas, kad atitinkamose temos susiburtų tam tikrų pomėgių entuziastai ir bendrautų mėgiama tema.

Man pažįstamas tavo pojūtis, kai kažkuo domiesi, bet dauguma pažįstamų tavo aktyvų domėjimąsi vadina "nesveiku". Taip yra dėl to, kad kuo toliau, tuo labiau visuomenė, ypač jaunimas, niekuo nebesidomi (išskyrus koncertais, kompiuteriais, žaidimais, vakarėliais ir kitais dalykais, kurie iš esmės neskatina žmogaus tobulėjimo, nedaro jo išskirtiniu). Manau tau reikėtų kuo mažiau kreipti dėmesio į tokius nesusipratėlius ir suprasti, su kuo bendrauti tau patinkančia tema, o su kuo - ne.

Žmogui turėti pomėgį ir domėtis kokia nors sritimi yra labai geras dalykas, išskiriantis jį iš kitų. Gali didžiuotis žinąs tam tikroje sferoje daugiau nei kiti. Tačiau nesipučiam dėl to ir savęs neaukštinam, nes lygiai kaip mes daug žinome apie vieną dalyką, kai kurie mūsų pažįstami galbūt domisi ir daug žino apie kitus dalykus...

Aš labai domiuosi viešuoju transportu: maršrutų optimizavimas, atsiskaitymų būdai, sistemos modernizavimas, tvarkaraščių sudarinėjimas (moku ir pats kurti bei optimizuoti tvarkaraščius). Kitaip tariant, domiuosi labiau ne technine viešojo transporto puse, bet jo organizavimu ir optimizavimu.

<...> Manau daugelis nesupranta tokių entuziastų, nes jų manymu, domėtis tuo, kas tau neteikia naudos, yra beprasmiška gaišatis. Bet nepasiduok tų dykaduonių nesusipratėlių spaudimui :) Kuo nors domėtis yra daug geriau, nei būti tuščiagalve, žinančia tiek pat, kiek visi, niekuo nesidominčia, netobulėjančia, iš visuomenės neišsiskiriančia asmenybe.

Labai sauniai cia parasei. Visiskai sutinku su viskuom :)

Mettal
2008.05.26, 21:50
Ačiū už palaikymą :dievas! Aš ir pats moku ir mėgstu sudarinėti kokius tvarkaraščius savo išgalvotiems maršrutams- man įdomu viskas, kas susiję su viešuoju transportu- mašinos, maršrutai, istorija, tvarkaraščiai. Nežinau net gi kaip čia gavos, bet kažkodėl atmintinai "išsikalė" visi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Druskininkų ir net Rygos viešojo transporto mašrutai |:D Beje būtų įdomu sužinoti kaip sudarinėjate tvarkaraščius, amiko Ir iš vis metas būtų perkelti administratoriams šiuos pranešimus į naują temą, nes jie kažkaip nesiklijuoja prie "viešojo transporto" fotogalerijos :)

Ametistas
2008.05.26, 22:03
Ačiū už palaikymą :dievas! Aš ir pats moku ir mėgstu sudarinėti kokius tvarkaraščius savo išgalvotiems maršrutams- man įdomu viskas, kas susiję su viešuoju transportu- mašinos, maršrutai, istorija, tvarkaraščiai. Nežinau net gi kaip čia gavos, bet kažkodėl atmintinai "išsikalė" visi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Druskininkų ir net Rygos viešojo transporto mašrutai |:DPranokai mane dėl maršrutų :) aš mintinai moku visus Kauno autobusų ir troleibusų maršrutus ir dalį Klaipėdos ir Vilniaus maršrutų. Mintinai moku visas pagrindines Kauno gatves ir kai kurias Vilniaus, Klaipėdos.

Beje, braižau žemėlapius (išgalvotų miestų) ir kuriu jiems maršrutus ir tvarkaraščius. Didžiausias nubraižytas mano žemėlapis yra 112 cm ilgio ir 120 cm pločio. Netelpa net ant didžiausio stalo namuose esančio stalo :) Būtų įdomu pažiūrėt, kaip kuri tvarkaraščius. Kuriame mieste gyveni?

Ametistas
2008.05.26, 22:11
Ai, matau, kad Vilniuje. Jei būtume iš to paties miesto, būtų galima palyginti, kaip kuriame tvarkaraščius. O skirtingų miestų tvarkaraščių nepalyginsime, nes Vilniaus maršrutų tvarkaraščių negalėčiau sukurti, kaip tu - Kauno. Kadangi nežinau, kokiomis gatvėmis kokiu greičiu autobusas galėtų pravažiuoti, kur būna kamščiai. Tas pats ir dėl maršrutų sudarymo - galima sudaryti bet kaip, bet iš to jokio įdomumo. Reikia pažinti tą miestą, žinoti, iš kokio mikrorajono, į kurią vietą žmonės dažniausiai važiuoja (realybėje) ir pagal tai kurti maršrutus. Manau supratai mane :) ar tu kuri be jokios įžvalgos ir neatsižvelgi į realybę?

Mettal
2008.05.26, 22:20
ŽMOGAU!!! Ar tu tik mes ne vienas kito kopijos? Aš irgi turiu gigantišką žemėlapį (didesnis nei jūsų) pieštą ant sąsiuvinio langeliais lapų. Esu ten sukūręs 5 metro linijas, apie 5 greitojo tramvajaus, 12 paprasto tramvajaus, ~65 troleibusų ir net 130+ autobusų, pastariesiems ir rašau tvarkaraščius :). o dar bus naktiniai ir ekspresai, nes niekaip negaliu jo užbaigti. Kol kas Vilniui nieko negalvoju, nes atrodo yra pakankamai visko, o vat Kaunui tai pagal dydį ir mano turimo žemėlapio duomenis reikėtų susirūpinti - labai maži keleivių srautai, o autobusų reisus tik naikina ir naikina - išimtis būtų 46 (kol Žiegždriuose dirbantys ir Vaišvydavoje su Šlienava bei Girionimis gyvenantys žmonės nesukilo :)) Pagal jo aptarnaujamos teritorijos dydį skirčiau daugiau reisų...

Ametistas
2008.05.26, 22:24
Kalbėkime šioje temoje ir toliau. Pamatę administratoriai tikiuosi nesupyks ir perkels mūsų pokalbį į jų naujai sukurtą temą "Hobi: tvarkaraščių kūrimas, žemėlapių braižymas ir pan.". Dėkui ;)

Mettal
2008.05.26, 22:32
Hm būtų įdomu pamatyti jūsų žemėlapio fragmentą. Jei turite galimybių, galite čia įdėti?

Ametistas
2008.05.26, 22:55
ŽMOGAU!!! Ar tu tik mes ne vienas kito kopijos? Aš irgi turiu gigantišką žemėlapį (didesnis nei jūsų) pieštą ant sąsiuvinio langeliais lapų. Esu ten sukūręs 5 metro linijas, apie 5 greitojo tramvajaus, 12 paprasto tramvajaus, ~65 troleibusų ir net 130+ autobusų, pastariesiems ir rašau tvarkaraščius :). o dar bus naktiniai ir ekspresai, nes niekaip negaliu jo užbaigti.Aš savuoju žemėlapiu nesu labai patenkintas, tai trečiasis žemėlapis. Žinoma, jis jau gerokai tobulesnis, bet su masteliu man kyla problemos. Kartais persistengiu ir nubraižau per didelius objektus.

Žemėlapį braižau ant langeliais braižytų sąsiuvinio puslapių (jie geriausiai tinka), gatvės nėra stačių kampų, o su didesniais vingiais (kad būtų įdomesnis miesto išplanavimas), pieštukais nupaišau: žaliai - miškas, geltonai - pievos, oranžine spalva - gyvenamieji rajonai, mėlynai - vandens telkiniai, upė, violetine spalva - pramonės ir verslo rajonai. Žemėlapyje žymiu tokius objektus: kapinės, ligoninės, prekybos centrai, degalinės, didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės, seniūnijos, savivaldybė, poliklinikos, bažnyčios, universitetai, gamyklos. Šie objektai labai padeda kurti maršrutus (numatyti žmonių srautus). Beje, kiekvienai gatvei suteikiu pavadinimą (pavadinimus renku iš telefonų knygoje prie žemėlapio esančio gatvių pavadinimų sąrašo). O miestą suskirstau į seniūnijas ir vizuoliai atskiriu administracines ribas. Taip pat žemėlapyje taškais sužymiu stoteles.

Turiu didelių problemų su vizijos neturėjimu. Kadangi iš anksto nesusiplanuoju, kokio dydžio bus miestas ir kokiose vietose bus daug, o kokiose - mažai gyventojų, tai gaunasi taip, kad padarau per siauras gatves ten, kur jos turi būti plačios. Realiai mąstant, tai yra tikroviškiau, nes tikrovėje miestai ir kuriasi be didelės vizijos, o gatvės platinamos, tiesiamos naujos, miesto kūrimosi eigoje. Tačiau puslapių kraštus aš krijuoju lipnia juosta (jau viską nubraižęs ir nupaišęs), todėl ties suklijavimais nebeišeina gražiai ir nepastebimai pakoreguoti žemėlapį (pavyzdžiui, praplatinti gatvę). Jei kraštų neklijuočiau lipnia juosta, žemėlapis greitai suplyštų lankstomas.

O kam tiek daug esi sukūręs maršrutų? Aš tai mintyse susikuriu vaizdinį, kuriame mikrorajone kokie maždaug vyrauja namai: nuosavi; penkiaaukščiai;, dvylikaaukščiai; kotedžai ir pan. Pagal tai galima numatyti, kiek ten yra gyventojų ir pagal tai kurti tvarkaraščius. Būtų nelogiška, jei nuosavų namų rajone autobusai važinėtų kas 10 min., o dar nerealiau, jei ten būtų metro linija :)

Taip pat reikia susidaryti viziją apie miestą. Miesto mastelis, gyventojų skaičius, kokio socialinio sluoksnio ir išsilavinimo ten gyvena žmonės, kokio charakterio būdo (namisėdos, daug keliaujantys mieste ar mišrūs) - tai turi didelę įtaką sudarinėjant maršrutus ir tvarkaraščius.

Be to, tikiuosi nedarai tokių maršrutų, kaip pavyzdžiui, autobusas važiuoja iš vieno miegamųjų namų rajono į kitą nei pro centrą, nei pro kitas reikalingas vietas (ligoninės, universitetai ir pan.). Žinoma, tokie maršrutai realybėje egzistuoja, bet tuomet nevažiuoja dažnai. Jei maršrutus kuri be jokios įžvalgos, tai ir darbas, ir galutinis rezultatas yra neįdomus :)

Aš žemėlapį nubraižiau su visomis gatvėmis ir jų pavadinimais, spalvomis ir objektais per pusmetį, prisėdant į savaitę po kartą ar du pusdieniui ar kelioms valandoms.

Šiuo metu paskutiniame žemėlapyje esu sumąstęs, kad bus tramvajaus, autobusų, troleibusų, maršrutinių taksi linijos. Metro nenoriu :) Tiesiog tokia šio miesto vizija...

Tramvajai skirti žmonėms iš mikrorajono patekti į centrą ar kitą didelės traukos vietą (Apskrities ligoninė, oro uostas, universistetų miestelis, Pramonės miestelis ir pan.).

Troleibusai ir autobusai atlieka 3 funkcijas.
1. Jungiamąją funkciją (priveža prie tramvajaus linijų). Šią funkciją atlieka maršrutai, einantys iš tų vietų, kur mažai gyventojų turintys mikrorajonai, yra netoli gausiai apgyvendintų mikrorajonų.
2. Maršrutų papildymo funkcija. Kadangi tramvajai važiuoja tik maršrutais, kurie užtikrina didelį keleivių skaičių, tai troleibusai ir autobusai atitinkamai važiuoja maršrutais, kurie taip pat reikalingi, bet jais keleiviai naudojasi mažiau.
3. Pagrindinė funkcija. Važiuoja lygiaverčiais maršrutais, kaip ir tramvajus, bet važiuoja retai apgyvendintomis vietomis ir yra mažiau apkrauti.

Autobusai ir troleibusai mano mieste skiriasi tik tuo, kad troleibusai važinėja labiau apgyvendintomis vietomis ir tiesiog papildo tramvajaus maršrutų sistemą - važiuoja mažiau apkrautais maršrutais.

Maršrutiniai taksi važiuoja visiškai retai apgyvendintomis vietomis (miesto pakraščiais) ir tik priveža prie pagrindinių miesto maršrutų linijų. Maršrutinius taksi įsivaizduoju ne kaip riedančius metalo laužus, bet normalius apie 20-30 vietų autobusiukus, kurie Lietuvoje naudojami tarpmiestiniuose maršrutuose kaip ekpresai. Beje, mano mieste maršrutiniai taksi stoja tik stotelėse.

Maršrutus skirstau į:
Tramvajus - paprastuosius (dieninius), naktinius.
Autobusus - paprastuosius, greituosius, naktinius.
Troleibusus - paprastuosius, naktinius.
Maršrutinius taksi - paprastuosius, greituosius, naktinius.

Ametistas
2008.05.26, 23:01
Žemėlapio fragmentą įkelsiu ryt. Dabar dėl žemėlapio - esu sudaręs galybę maršrutų ir jų variantų, maršrutų tvarkaraščių, bet juos kursiu iš naujo, tik gerokai vėliau. Nes dabar egzai ant nosies, paskui norėsiu vasara pasidžiaugti, tai prisėsiu tik rudenį.
Svarstau, ar padidinti esamą žemėlapį, ar kurti naują. Naują sukurčiau geresnį, bet užtrukčiau apie metus. O esamą padidinčiau greitai, bet liktų neišspręsta kamščių problema (nes neturiu galimybės paplatinti gatves, padaryti aplinkkelius).

Mettal
2008.05.27, 13:17
Labai ačiū, dabar žinau kas ten toks buvo :) bet kaip nekeista - jo nė karto prieš tai nesu matęs. 400 tai tikrai yra - va vakar mačiau kaip jį Ozo gatve tempė 140 DAF FAG 3300.
Mano žemėlapis irgi labai panašus, braižau irgi pieštuku, spalvinu spalvotais pieštukais. Turiu irgi ne vieną žemėlapį, bet jie visi turi skirtumų, pvz. nėra gatvių pavadinimų arba gatvės tėra linijos (nėra aišku ar jos plačios ar siauros), taip pat po truputį senesniuose rajonuose pradedu žymėti daugiaaukščius pastatus.Braižymo technika panaši, tik kartais kai fantazijos pritrunka arba noriu popieriuje įgyvendinti nebaigtą kokio nors miesto rajono ar gatvės projektą, tai perpiešiu gatvių tinklą iš tikro žemėlapio, kurių aš turiu gana daug.
Tiesa skiriasi ir žemėlapio spalvos: žalia - miškai, parkai; geltona - pievos, laukai; raudona - daugiaaukščių pastatų kvartalai (daugiabučiai ar panašiai); ruda - privačių namų kvartalai; pilka - komerciniai ir pramoniniai objektai. Aš spalvinu pagal "Briedžio" žemėlapį.

Ametistas
2008.05.27, 13:40
Vadinasi, atspalviai skiriasi... Jei turi skaitmeninį fotoaparatą ar skanerį, įkelk dalį savo žemėlapių fragmentų. Būtų įdomu pamatyti ne vieną, bet kelis žemėlapius. Aš šiuo metu esu išsaugojęs tik vieną, todėl tik jį galiu įkelti. Kitus pradanginau kai kraustėmės į kitus namus.

Ametistas
2008.05.27, 13:46
Beje, o pamokų tvarkaraščių kūrime turi patirties? Aš moku kurti ir mokykloms tvarkaraščius. Bet jų kūrimui yra įvarių kompiuterinių programų, todėl tas kūrimas nėra toks įdomus, kaip transporto tvarkaraščių kūrimas - lapas popieriaus, pieštukas ir trintukas... :) Žinoma, dabar toks būdas net ir Lietuvoje nenaudojamas, kuriant transporto tvarkaraščius, nes naudojamos kompiuterinės programos. Nors visiškai tikiu, kad mažos kompanijos tvarkaraščius kuria vis dar pieštuku ir trintuku.

Mettal
2008.05.27, 13:52
Vadinasi, atspalviai skiriasi... Jei turi skaitmeninį fotoaparatą ar skanerį, įkelk dalį savo žemėlapių fragmentų. Būtų įdomu pamatyti ne vieną, bet kelis žemėlapius. Aš šiuo metu esu išsaugojęs tik vieną, todėl tik jį galiu įkelti. Kitus pradanginau kai kraustėmės į kitus namus.

Deja fotoaparato ar skanerio neturiu, o telefono kokybė labai prasta. Bandžiau su videokamera, bet nežinau kaip gauti normalius screenshotus iš video. Gaunasi kažkokia nesamonė. Pats gali pabandyt padaryti screen'ą iš kokio nors filmo.

Mettal
2008.05.27, 15:11
hm įdomu. Pabandysiu ir aš savo kaip nors nufotkinti. Pas mane truputį detalesnis žemėlapis :)

arsiakas
2008.05.28, 00:47
Labai patiko ši tema. Aš pats labai domiuosi tokiais dalykais kaip ir jūs, mėgstu analizuoti įvairius žemėlapius, ne tik viešojo transporto, tiesiog visus iš eilės. Mintinai moku Kauno, Penevėžio, beveik visus Vilniaus viešojo transporto maršrutus ir t.t. Taip pat kartais sedėdamas namuose pakuriu naujų maršrutų Kauno miestui. Aišku, nesivadovauju jokiais kriterijais, nei pagal srautus, nei pagal ką kitą, tiesiog savo malonumui :ai:

Šauniai sukurtas ir nupieštas miestas. Tik nesuprantu vieno dalyko, Amiko. Ar man vaidenasi, ar čia ir reljefas yra pavaizduotas? Labai realistiškai atrodo,arba gal čia susiglamžęs popierius? :) Po tokios temos ir pats užsinorėjau kažką panašaus sukurti:jeee:

Ametistas
2008.05.28, 01:17
Ten tik susiglamžęs popierius. O reljefą, jei pastebėtum, bandžiau parodyti. Pavyzdžiui Pylimų mikrorajone yra gatve ne tiesi, o lenkta ir kitos gatvės ten taip išsidėsčiusios, lyg ten būtų kalnas. Taip ir yra, ten yra kalnas :D vietomis yra trumpi brūkšneliai - tai pėstiesiems skirti laiptai, jie irgi išduoda apie kalno egzistavimą :)

Dėl tavo pomėgio kurti "iš lempos"... Ką galiu pasakyti - feee. Smagu, kad radome ir kitų bendraminčių, bet tau manau reikėtų pabandyt kurti atsižvelgiant į keleivių srautus, tada kūrimas daug realistiškesnis ;)
Tvarkaraščius kuri? Kadangi esi kaunietis, galėtume pasibandyt pakurt, palygint...
Tvarkaraščių kūrimas iš tikrųjų nėra sudėtingas. Vadovaujuosi keliais modeliais:
1. Autobusas dirba nuo ryto iki vakaro ir jį vairuoja du vairuotojai (vidury dienos keičiasi pamaina).
2. Autobusas dirba tik pusę dienos ir grįžta į parką (patogu tik tada, kai maršrutas baigiasi netoli parko). Reikalingas tik vienas vairuotojas.
3. Autobusas dirba tik piko metu. Ryte pavažinėja, dieną ilsisi, vakare vėl dirba. Reikalingas tik vienas vairuotojas. Bet reikia atsižvelgti į autobuso "išėjimą" ir "įėjimą" į trasą ir kad vairuotojas spėtų nuvažiuoti namo, turėtų ten laiko ir grįžti į trasą dirbti. Taip pat yra galimybė, jei jis nori dirbti pusantro etato, jam tuo laisvu laiku paskirti dirbti kitu maršrutu.

Maršruto gale naudoju 7-20 min. prastovą, skirtą vairuotojui pailsėti ir pasivyti grafiką. Kuo maršrutas ilgesnis, tuo prastova ilgesnė. Taip pat kartą per pamainą skiriu 45 min. prastovą. Bet dažniau stengiuosi padaryti dvi po 20-25 min. prastovas.

Tokiu principu, atsižvelgiant į maršruto apkrovą, keleivių srautus tam tikromis valandomis, maršruto nuvažiavimo laiką ir vairuotojo poilsį, kuriamas tvarkaraštis.

Tiesą sakant kurti monotoniškus maršrutus, kai visą dieną maršruto trasa yra pastovi, nėra taip įdomu, kaip kurti maršruto tvarkaraštį, kuris, sakykim, kelis kartus per dieną užsuka į kokią gyvenvietę ar gamyklą. Arba jo trasa yra ilgesnė, nei paprastai. Tada jau tvarkaraščio kūrimas tampa derinimu, kad visiems būtų gerai. Nei vienas vairuotojas nenori gale tupėti valandą, kaip ir nenori turėti poilsio po 5 min... Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kad trumpesne trasa važiuojantis to paties maršruto autobusas "neužliptų ant" ilgesne trasa važiuojančio priešais jį esančio autobuso. Tačiau tokių tvarkaraščių kūrimas užtrunka gerokai daugiau laiko.

Be to, kuriant tvarkaraščius, būtina atsižvelgti į žmonių darbo valandas (darbo pradžia, pabaiga) ir į studentų, mokinių paskaitų/pamokų laiką. Autobusai, važiuojantys pramonės rajonais, turi būti griežtai suderinti, kad atvyktų iki darbo pradžios ir išvyktų po jo pabaigos.

Taip pat egzistuoja ir sezoniškumas: vasarą grafikai retinami, nes mažėja keleivių skaičius, tačiau dažninami arba kuriami nauji maršrutai į rekreacines vietas.

Be to, maršrutų, kurių važiavimo trasa iš dalies dubliuojasi, tvarkaraščiai turi būti griežtai suderinami, kad į stoteles neatvyktų tuo paču metu, turi būti nustatytas apie 5 min. rezervas.

Tankiau apgyvendintuose mikrorajonuose, autobusai turi važiuoti apytiksliai 20 min. intervalu, o troleibusai - 15 min. intervalu.

Tokie kriterijai yra sukurti ir dauguma egzistuoja realybėje.
Dėl tokios kriterijų gausos (jų yra ir daugiau) transporto įmonės nelabai mėgdavo keisti tvarkaraščių, tačiau dabar to daryti nevengiama, nes jau nepamenu kiek metų Vilnius, Kaunas, Klaipėda ir Panevėžys naudojasi transporto tvarkaraščių kūrimo programa Pikas, kuri pagal nustatytus kriterijus ir sukuria tvarkaraštį.

Mettal
2008.05.28, 09:12
Na labai jau čia įdomiai papasakojai :) Tiesa nelabai skiriu kur ten autobusai, kur troleibusai, ir koks maršruto numeris. man pasirodė kad stotelių kai kur irgi yra perdozavimas - jų per daug laukuose. Nu bet tai nėra svarbu. Smagu, kad raonų pavadinimų esi pasiskolinęs iš įvairių Lietuvos miestų. Aš darau tą patį, tik kartais dar ir užsienietiškus pavadinimus išsiverčiu.
Dabar mano eilė rodyti savo šedevrą...
Taigi iš eilės:
1) čia visas miesto vaizdas - nieko beveik nesimato, kadangi jo dydis tai 6x6 sąsiuvinio dvilapiai.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/006.jpg
2) Senamiestis ir Naujamiestis. Kadangi čia gatvių tinklas tankus, bet ne visos pritaikytos sunkiąjam transportui, tai labiausiai apkrauta gatvė (matosi viduryje tarp Senamiesčio ir Naujamiesčio),kuri eina nuo pat Centrinio turgaus iki Vilniaus universiteto - tiek mokslo, tiek didelio transporto centro. šiek tiek sureguliuoti mašinų srautus padeda 1-asis žiedas, kurio statyba dar nėra visiškai baigta. Tos violetinės linijos- Vilniaus pilis- kadaise buvusi valdovų rezidencija, o dabar labai turistų ir miestiečių pamėgtas traukos objektas.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/008.jpg
3) Centrinė miesto dalis. matosi ta pati gatvė nuo turgaus iki VU. Į vakarus nuo VU yra Kalviškės - nelabai populiarus tarp miestiečių rajonas, nes įsikūręs šalia Vakarinio pramonės rajono. Į rytus nuo Vilniaus pilies - centrinė stotis taipogi svarbus transporto centras. Į šiaurę nuo stoties - Sportininkų mikrorajonas, o dar šiauriau - Pietinis pramonės rajonas su baisiai atroadnčia sankryža viršuje :)
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/007.jpg
4) Vilniaus kalvos I, II ir III. Prestižinis, gana kalvotas rajonas, su magistrale pietinėje dalyje, aplipusia prekybos centrais ir vedančia iš miesto centro į uostą. Dešiniojo puslapio centre yra į miestas-uostas magistralę isiliejantis 2-asis žiedas.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/003.jpg
5) Vieni dižiausių daugiabučių namų mikrorajonų - Tarandė ir Dainai, kuriuose vyrauja 10-20 autkštų namai. Gatvių nėra daug, tačiau plačiausios gatvės labai apkrautos viešuoju transportu - troleibusais, kurie veža į centrą, VU ir iki artimiausių metro stočių (stotys tai tokie stori taškai, kaip gali pasirodyti iš pirmo karto)
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/004.jpg
6) Mano naujausias kūrinys - pertvarkyti rytiniai rajonai, iš kurių didžiausias - Petruliškės. Nuo metro stoties iki jo veža greitasis tramvajus, važiuojantis pagal normalaus geležinkelio standartus nutiesta linija.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/010.jpg
7)O čia metro schema. Po paskutinių pertvarkymų nelabai atitinkanti tikrovės |:D
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1395/005.jpg
8) Čia miesto žiedinės gatvės
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/06.jpg

Ametistas
2008.05.28, 10:59
Šaunu. Tau pavyko padaryti būtent tokį, kokį norėdavau - priemiestyje matyti nedaug urbanistikos. Man su tuo nedaug visada gaunasi per daug negu norėjau :) Dėl stotelių... Nepasakyčiau, kad jų yra baisiai per daug, bet sutinku, kad reikėtų tarpus daryti didesnius. Kitavertas, lygiavausi į vieną LR Įstatymo punktą, kad mieste negali būti tarp stotelių didesnis atstumas, nei 1 km su šimtu ar dviem šimtais metrų. Mano mieste stotelių atstumas tarp stotelių 150-500 m. Ir tai dariau fiktyviai, nes transporte naudojama STOP mygtukų sistema. Jei stotelėje niekas nekelia rankos, o transporte niekas nepaspaudžia mygtuko - jis rieda toliau nesustodamas.

Mano mieste, jei pastebėjai, taip pat yra vietinio traukinio linija. Esu sudaręs apie 5 maršrutus. Traukiniai yra brangiausiais, tačiau greičiausias susisiekimo būdas su miesto centru. Traukiniai važiuoja 20-60 min. intervalu, jų tvarkaraščiai sudaromi taip, kad iki ir po traukinio išvykimo griežtai bent 5 min. negali važiuoti kitas traukinys (su ta trasa besidubliuojantis kito maršruto traukinys). Tai - saugumo mano sugalvotas faktorius. Nors iš tikrųjų pati sistema yra reguliuojama standartiniais geležinkelio šviesoforais.

Transporto žymėjimas:
Pilku pieštuku žymėjau tramvajaus linijas mieste. pilkas stačiakampis kvadratėlis ant linijos - stotelė. Jos retesnės, nei autobusų.
Autobusų ir maršrutinių taksi linijos - violetinis tušinukas. Matyti, kad miete autobusų tinklas plačiausias.
Troleibusų linijos pažymėtos rausva spalva, vietomis troleibusų ir autobusų stotelių vietos skiriasi, bet vyrauja sutampančios stotelės.

O dėl maršrutų numerių... Jų nerašiau, nes dar nebaigiau kurti sistemos. Nors dabar pamatęs tavo žemėlapį, užsimaniau sukurti geresnį nei turiu :) Tai įmanoma, kad jis ir liks su nebaigta transporto sistema :) Tavo tikrai netalesnis, man tokius detalius piešti pritrūksta kanktrybės. Nupiešti vieną sąsiuvinio dvilapį trunka 2-6 val.

spirit
2008.05.28, 11:47
Reik ir man pabandyt tokį miestą sukurt :)

groundzer
2008.05.28, 12:01
Sauni tema, kaip tik tokios ir laukiau.As irgi labai domiuosi viesojo transporto planai zemelapiais ir t.t. Ypac megstu atsisedes namie prie stalo su kokiu miesto planu isstudijuoti visus viesojo transporto marsrutus.

Mettal
2008.05.28, 12:50
Nu va - atradom begales bendraminčių. Čia dar viena nuotrauka pačio naujausio - tik sekmadienį pradėto piešti rajono, kurį aptarnaus 23 bei 12x (neprisimenu tiksliai) autobusų maršrutai. Rajonas vadinsis Nemenčinė. (idėją pasiskolinau iš Varšuvos priemiesčio Lomianki)
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/001.jpg
O čia dar vienas iš miegamųjų rajonų - Ginkūnai I. Kadaise, dar 1-ame šio rajono variante, čia buvo metro, bet vėliau pagalvojęs nutariau, kad užteks ir troleibusų.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/002.jpg
Čia dar vienas "pataisytas" rajonas - dar nespėjau uždėti maršrutų tinklo. Yra tik tramvajaus linija ir metro stoties išėjimai.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/013.jpg
Pasirodo mano nokia dar gali sufokusuoti ir bent kažkiek raidžių. Čia jau sudaryto tvarkaraščio iš vieno žiedo pavyzdys (autobuso maršrutas - 80 Tarandė-5 - Prekybos centras "Šilaičiai") Kairėje - tvarkaraštis, dešinėje stulpeliais suskirstyti vieno autobuso reisai. pvz. 1ame stulpelyje mašina (2 varuotojai dviem pamainom) pradeda darbą maršrutu 4:50, baigia 22:22 ir t.t. , 4,5, ir 6 stulpeliai - tik piko metu dirbančios mašinos (1 suskaldyta pamaina ir 1 vairuotojas). Laiką, per kurį autobusas nuvažiuoja 1 rataą nustatau pagal žemėlapį. Žiede atstovai duodu 5-10 min, priklausomai nuo to pro kur važiuoja autobusas ir koks maršruto ilgis. Mažiau 5 min neduodu, nes būna visokių atvejų, kai dėl avarijos gali susidaryti kamštis ten, kur jo mažiausiai tikiesi. Čia tik Vilniuje gali duoti 2 min atstovai žiede piko metu. Čia taip panašiai buvo su 55 prie GPU ligoninės prieš porą metų. Pietūs vairuotojams paprastai būna apie 8-9 ir 17-19 val. Ryte "pietaujančių" mašinų sudarytus tarpus kompensuoja piko autobusai (yra toks rusiškas terminas jiems apibūdinti - "разрывник/разрывной"), o vakare, kai pikas yra ilgesnis,o piko autobusai jau važiuoja į parką, jų nėra kuo pakeisti, tenka ilginti papietavusių ar tik pietausiančių prastovas, kad intervalas nešokinėtų (pvz: val.:16|min.: 05 10 15 35 40 45 50 55) . Taipogi yra toks įstatymas - "pietūs gali būti ne vėliau, kaip 4 val. nuo darbo pradžios", todėl stengiuosi jo laikytis.
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/014.jpg

arsiakas
2008.05.28, 16:37
Mettal, labai noriu pamatyti tavo miestą, bet kažkodėl nerodo nuotraukų. Čia tik man vienam jų nesimato ar dar kam nors? :?

Turbūt jau šiandien aš irgi pradėsiu kurti planus apie savo miestą, ir laikui bėgant sudarysiu viso sukurto miesto žemėlapį :) Labai įdomi tema :geras:

Ametistas
2008.05.28, 17:22
Man foto atidaro, gal pabandyk išjungti antivirusinę, jei tai padės...

groundzer
2008.05.28, 17:27
Man is pradziu irgi neatidare tu nuotrauku, bet dabar viskas gerai.

arsiakas
2008.05.28, 17:42
Man foto atidaro, gal pabandyk išjungti antivirusinę, jei tai padės...

Nemanau kad problema yra tame. Bandžiau - nepadeda. Štai ką matau vietoj nuotraukų:
http://i303.photobucket.com/albums/nn155/arsiakas/bepavadinimo.jpg

Jei kam nesimato teksto: This file doesn't exist. Hosted by www.mylivepage.com

Beje, paskutinė nuotrauka su metro planu matosi. groundzer, tau buvo taip pat?

Ametistas
2008.05.28, 17:44
Tavo žemėlapis detalesnis, nes esi pasirinkęs mažesnį mastelį. Aš pasirinkęs jį didesnį, todėl ir atrodo tarp stotelių tarpai maži. Nors, kaip minėjau, su prekybos centrais tai apsikvailinau - jie gerokai per dideli. Pagal mastelį ir gyventojų tankumą (jis yra Kauno ir Vilniaus apytikslis vidurkis) apskaičiavau gyventojų kiekį mieste. Jų yra apie 1 300 000 - 1 500 000 (paklaida dėl besiplečiančio miesto).

sleader
2008.05.28, 17:57
Nemanau kad problema yra tame. Bandžiau - nepadeda. Štai ką matau vietoj nuotraukų:
http://i303.photobucket.com/albums/nn155/arsiakas/bepavadinimo.jpg

Jei kam nesimato teksto: This file doesn't exist. Hosted by www.mylivepage.com

Beje, paskutinė nuotrauka su metro planu matosi. groundzer, tau buvo taip pat?

Ryte kai žiūrėjau tai man rodė visas foto normaliai. Dabar ta pati bėda kaip ir pas tave.

Mettal
2008.05.28, 17:59
Mettal, labai noriu pamatyti tavo miestą, bet kažkodėl nerodo nuotraukų. Čia tik man vienam jų nesimato ar dar kam nors? :?

Turbūt jau šiandien aš irgi pradėsiu kurti planus apie savo miestą, ir laikui bėgant sudarysiu viso sukurto miesto žemėlapį :) Labai įdomi tema :geras:

Jeigu kas nors ko nors nemato, tai galite viską pamatyti mano tinklapyje. Tik perspėju: atpažinti rajonus eilės tvarka gali būti sunkoka. http://ltautobusai.mylivepage.com/image/1821_My_drawn_maps
Amiko, vis dėlto stoteles reikia praretinti, nes tarpai tikrai nelogiški, palyginimui su autobusu stoties pastatu - tai 2-3 stotelės per visą jo ilgį kad ir koks jis didelis bebūtų. Beje nežinau kokiu tu maateliu pieši, aš tai M1:200 000(cm) (M1:200(m))
Šiaip čia mano 5-as žemėlapis. Piešiau dar Klaipėdą, kuri yra visiškai nelogiška ir neparemta jokiu sveiku protu (buki atstumai tarp stotelių, gatvių tinklas - kaip vienas didžiulis Vilniaus Senamiestis, mašrutai ir tvarkaraščiai - geriau patylėsiu... Vėliau parodysiu keletą nuotraukų.
Pats pirmas žemėlapis - be pavadinimo. Tiesiog spalvos ir linijos, su panašiu į Klaipėdą gatvių tinklu, bet jau logiškesniais tvarkaraščiais ir maršutais, proporcingu rajonų dydžiu. Vėliau nupiešiau dar 2. Visi šie 3 žemėlapiai turėjo skirtingus rajonų ir gatvių pavadinimus, bet bendrą numeraciją (pvz. 4,6,8,9,11 - 1as miestas; 1,2,10 - 2as miestas; 3,5,7 - 3as miestas) dar vėliau sugalvojau sujungti 1 ir 2 miestus, o 3ią, kaip nelogišką - "nurašiau". Ai, pamiršau - aš jų nė nespalvinau, tik po to flomasteriais, vėliau pieštukais juos nuspalvojau. Maršrutų numerius iš 3-io miesto panaudojau jungiamiesiems 1 ir 2 miesto maršrutams. O kai įvedžiau 4 metro linijas (1-ame, 2- 2ame ir 1 tarpmistinė), tai tų maršrutų neliko, o numerius panaudojau naujiems rajonams. Vėliau irgi įdėsiu nuotraukų.
Dar kitas projektas - Panevėžys, mažas, 15 maršrutų turėjęs miestelis 3x3 sąsiuvinio dvilapių. Po kurio laiko, pasibjaurėjęs savo darbo grubumu, perpiešiau Panevėžį iš naujo, bet jau kaip Alytų (nepykit Panevėžiečiai, aš dar turiu senąją versiją) su 30 autobusų maršrutų, nes atsirado naujų rajonų ir įvedžiau 3 troleibusų linijas. Esu seniau fotografavęs Alytų, bet kokybė tikrai prasta. Laikui bėgant įdėsiu VISĄ miestą, o kol kas žiūrėkite oranžinės linijos - pagrindinės gatvės (dėmesio: užima labai daug vietos - 4,22mb, todėl jei nekrauna - žiūrėkit mano tinklapyje, arba jei situacija bus tragiška - pasakykit, kad ištrinčiau. Atsargumas gėdos nedaro :) ) http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/Alytus2.png

Ametistas
2008.05.28, 18:30
Tenka pripažinti, kad tavo žemėlapis įspūdingesnis ir įdomesnis. Braižymo technika kur kas panašesnė į tikrų žemėlapių. Būsi man geras pavyzdys tobulėti :) Pasiknisęs po senus užrašus, radau savo miesto duomenis.
Žemėlapio plotas 11413 kv. cm. (dabar didesnis, nes pridėti du sąsiuvinio dvilapiai).
Mastelis 1 cm : 200m, taigi gaunasi, kad toks kaip ir tavo :)

Miesto plotas 456,52 kv. km (dabar didesnis)
Gyventojų tankis 2500 gyv./kv. km
Gyventojų skaičius 1 141 300 (dabar didesnis)

Mikrorajonų: 33 (dabar daugiau).

Mettal
2008.05.28, 18:42
Pas mane gyventojų 2-3 mln. OOO 1:200 tada tau tikrai reikia LABAI retinti stoteles - jos gi kas 100-50 metrų stovi :kuinas:

Ametistas
2008.05.28, 18:46
Bet pagal tavo miesto tankumą ir tokį mastelį nė už ką neduočiau 2-3 mln. gyventojų. Kur tu tiek sukiši? Neįmanoma.

FlagMan
2008.05.28, 19:02
hmm privertet mane prisiminti, jog kazkur stalciuje turiu susilanketes puse kambario dydzio savo sukurta miesta :D
tik gaila neuzrasyta ant jo kiek man buvo tada metu, bet manau apie 10-12.
beje, jusu zemelapiai labai jau profesionaliai atrodo, galeciau pasakyti :) manasis piestas kreidelemis visas ir jame nera viesojo transporto :D

Mettal
2008.05.28, 19:58
Yra yra tiek gyventojų, tu gi nematei viso žemėlapio, o jame labai daug daugiabučių rajonų. Gali palyginti kokį Minską ar Varšuvą su mano žemėlapiu. skirtumas tikrai yra. Dėl tų nesimatančių vaizdų, tai ten kažkas pas juos blogai - tai jie ten keičia adresą tai dar kažką... nu stebėsim, taisysim jei ką...

Mettal
2008.05.28, 22:06
Na nežinau, bandysiu kaip nors, nes pirma reikia 100 kartų perskaityti ir įsigilinti į tai, o antra nesupratau - koks tada vairuotojo darbo laikas ir taip išeina, kad jis pats išvažiuoja ir pats grįžta į parką? Šiaip galima buvo ir lengvesnį maršrutą parinkti :?

Ametistas
2008.05.28, 22:13
Pabandykit ir kiti, tikrai įdomu kaip seksis ir kaip sukursite. Noriu pastebėti, kad mano minėti kriterijai egzistuoja iš tikrųjų ir esamas tvarkaraštis sudarytas pagal juos. Tačiau sudarytas jis neatsižvelgus į kai kuriuos žmonių prašymus. Dabar baigę darbą 20 val. Klinikose žmonės, nebegali namo į Garliavą grįžti 50 autobusu. O darbuotojai nepatenkinti, kad Karmėlavoje autobusas stovi 40 min.

Tikrai suprantu, kad tau gali būti sudėtinga suprast, nes esi iš kito miesto. Bet pabandyk pasižiūrėt mano pateiktus žemėlapius, trasą. Paskui ant lapo susirašyk, ko norima... Tikiu, kad sugebėsi, reikia tik laiko ;) Aš esu jau sukūręs, bet įdomu kaip jums seksis :) Ir jei kils klausimų - būtinai rašyk.
Vairuotojo darbo laikas yra visas grafiko darbo laikas. Pasižiūrėk mano skenuotą juodraštį. Ekipažas ilgiausiai gali dirbti 15 val. (neskaitant atvykimo iš garažo į trasą ir iš trasos į garažą). Taip, vairuotojas pats išvažiuoja iš garažo ir pats į jį grįžta (juk ir Kauno autobusuose, ir Autrolyje tas pats).

Ametistas
2008.05.28, 22:25
Ar viskas aišku? :) dar klausk jei kas... Aš kaip tik tokį sudėtingą variantą daviau, nes bent jau man tai kur kas įdomiau kurti tvarkaraštį autobusui, kurio maršrutas yra su užsukimais nuo pagrindinės trasos ar trasos pailginimais. Be to, akcentuoju - tvarkaraštį reikia sukurti panaudojant kuo mažiau autobusų. Mažiau septynių tikrai ne, nes su mažiau neįmanoma, pats bandžiau. Esmė tokia, kad reikia suretinti esamą tvarkaraštį taip, kad autobusai būtų pilnesni, bet keleiviai dėl to kuo mažiau nukentėtų. Tikrai įdomu, kokie būtų jūsų variantai. Norėčiau, kad įsitrauktų kuo daugiau žmonių :)

Mettal
2008.05.29, 13:35
Na gerai, bandysim. Žinoma, tai užtruks, nes kol kas dar nebandžiau derinti daug poreikių vienu maršrutu ir dar turėdamas 10 mašinų su su 10 vairuotojų.
Klausimai:
1. Ar negalima būtų surašyti autobuso važiavimo laiką tarp kiekvienos stotelės su visais įmanomais užsukimais ir stotelių pavadinimais (Mastaičiai - Kaunas - Ramučiai - Kapinės - Karmėlava - Salupiai)?
2. Kuriose vietose šiuo metu susidaro didžiausi kamščiai ir kokiu metu (apytikslės valandos)?
3. Kokia pas jus yra minimali prastova žiede?
4. Detaliau apibūdinkite tokią, mano nuomone, nežmoniškai ilgą pamainą - kada pietūs, po kiek laiko, kiek užtrunka nuvažiuoti iš parko iki maršruto ir atgal, kur yra parkas (man to reikia, nes bus ir sutrumpintų reisų) (beje aš daugiausiai pamainai skiriu 11-12 val., dažniausiai - 8-10)
Vilniuje vyrauja 3 rūšių grafikai vienai mašinai - 2 pamainos (apytiksliai:[4:20]-[14:30] ir [14:30]-[23-24:00], piko valandų - [5-6:00] - [8-9:00] [pertrauka] [14-15:00] - [17:30-19:00], vienos pamainos - (tik poilsio dienomis (išimtis 63 maršrutas artėjant vėlinėms) [8-9:30] - [16-18:00] Dar yra budintys arba naktiniai - [23-24:00] - [4:30]
Dėl Kauno tai pastebėjau - labai trumpas maršruto darbo laikas 6:00-20:30 ir arba LABAI ilga 1 vairuotojo pamaina su 2 pietų pertraukom arba 2 trumpos (6-7 val) 2jų.

Ametistas
2008.05.29, 13:58
Na gerai, bandysim. Žinoma, tai užtruks, nes kol kas dar nebandžiau derinti daug poreikių vienu maršrutu ir dar turėdamas 10 mašinų su su 10 vairuotojų.
Klausimai:
1. Ar negalima būtų surašyti autobuso važiavimo laiką tarp kiekvienos stotelės su visais įmanomais užsukimais ir stotelių pavadinimais (Mastaičiai - Kaunas - Ramučiai - Kapinės - Karmėlava - Salupiai)?
2. Kuriose vietose šiuo metu susidaro didžiausi kamščiai ir kokiu metu (apytikslės valandos)?
3. Kokia pas jus yra minimali prastova žiede?
4. Detaliau apibūdinkite tokią, mano nuomone, nežmoniškai ilgą pamainą - kada pietūs, po kiek laiko, kiek užtrunka nuvažiuoti iš parko iki maršruto ir atgal, kur yra parkas (man to reikia, nes bus ir sutrumpintų reisų) (beje aš daugiausiai pamainai skiriu 11-12 val., dažniausiai - 8-10)
Vilniuje vyrauja 3 rūšių grafikai vienai mašinai - 2 pamainos (apytiksliai:[4:20]-[14:30] ir [14:30]-[23-24:00], piko valandų - [5-6:00] - [8-9:00] [pertrauka] [14-15:00] - [17:30-19:00], vienos pamainos - (tik poilsio dienomis (išimtis 63 maršrutas artėjant vėlinėms) [8-9:30] - [16-18:00] Dar yra budintys arba naktiniai - [23-24:00] - [4:30]
Dėl Kauno tai pastebėjau - labai trumpas maršruto darbo laikas 6:00-20:30 ir arba LABAI ilga 1 vairuotojo pamaina su 2 pietų pertraukom arba 2 trumpos (6-7 val) 2jų.
1. Juk parašiau važiavimo laiką su užsukimais. Ar klausi važiavimo laiko trasai Mastaičiai - Kaunas - Ramučiai - Kapinės - Karmėlava - Salupiai? Galėjai susipliusuot:
Mastaičiai - Karmėlava 65-75 min.;
kai užsuka į Ramučius +5 min.;
kai užsuka į kapines +10 min.;
Karmėlav - Salupiai 15 min.
Tai visos trasos Mastaičiai - Kaunas - Ramučiai - Kapinės - Karmėlava - Salupiai važiavimo laikas 95-105 min.
2. Ryte, kai autobusas į galinę stotelę jau atvyksta padaręs pusreisį (pusratį - Mastaičiai - Karmėlava) iki 7 val., jis gali atvažiuoti per 65 min.

Vakare kai išvyksta iš galo po 19 val. vasaros grafike irgi galima daryti 65 min., žiemos grafike (kur neužvažiuoja į kapines) geriau 70 min., nes būna tamsu ir jei dar slydi kelio danga...

Kamščiai - kai į galinę stotelę atvyksta iki 9 val., siūlau duoti maksimalų važiavimo laiką (Mastaičiai - Karmėlava 75 min.). Atrodo 8 val. eismas aprimęs, bet reikia nepamiršti, kad jis kol atvažiuoja per visą miestą, tai tikrai papuola į kamščius.

Šiaip naudokis tokia sistema: anksti ryte ir vėlai vakare - 65 min.; rytinis ir vakarinis pikas 75 min.; dieną - 70 min. Čia trasa Mastaičiai - Karmėlava. Užvažiavimams prisidėk minutes.

Rytinis pikas būna, kai autobusas iš galo išvyksta 6:40-9 val. (po 9 val. jau nepapuola į kamštį).
Vakarinis pikas būna, kai autobusas iš galo išvyksta 15-18 val. (po 18 val. galima skirti 70 min.).
Pietų pikui įveikti pakanka 70 min., o toks laikas ir taip duodamas visu ne piko laiku...
Savaitgaliais sočiai užtenka 70 min., anksti ryte ir vėlai vakare drąsiai pakanka 65 min.

3. Dabar realiai grafike minimali prastova yra 10 min. ir maksimali - 55 min. Tačiau niekas į galvą neduos, jei kelis kartus į dieną bus 5 min. :)

4. Pietūs turėtų būti tris kartus per dieną ir pakanka 20-30 min. Reikia stengtis išlaikyti 10-15 min. stovėjimą gale, nes konduktorius (-ė) turi spėti suskaičiuoti pinigus ir nubėgti į krūmus. Nors aš asmeniškai skaičiuodavau važiuodamas :) (esu ten dirbęs). Tas nežmoniškas valandas žmogus iškenčia, sunkiai, bet iškenčia :) Už tai konduktoriai ir būna tokie pikti :D
Parkas yra Kauno pilyje, mes taip sutarėm :) jis yra visai netoli Kauno pilies, todėl esmės nekeičia... Koks nuvažiavimas nuo Kauno pilies iki Mastačių ar Karmėlavos, esu irgi parašęs. Pamainingumo nėra, ten žmonės kaip robotai dirba :)

Mettal
2008.05.29, 13:59
Dar vienas faktas - man labai nepatiko esamas 50-o tvarkaraštis. Tiesiog tragedija - vasarą yra tokie reisai iš Karmėlavos -
15|00 10
16|00
Kaip čia taip gaunas? tas 15:10 orą veža? O po to 16:00 ir į Karmėlavą atvykstantis prigrūsti turėtų būti?

Mettal
2008.05.29, 14:06
"Įsivaizduokime, kad parke stovi mažiau autobusų, nei jų iš tiesų yra. Vienas autobusas stovi Garliavoje, kitas - Aleksote. Dar vienas Ramučiuose ir kitas Šiaurės pr."
Čia suprasti kaip autobuso darbo pradžios vietą?

Ametistas
2008.05.29, 14:08
Dar vienas faktas - man labai nepatiko esamas 50-o tvarkaraštis. Tiesiog tragedija - vasarą yra tokie reisai iš Karmėlavos -
15|00 10
16|00
Kaip čia taip gaunas? tas 15:10 orą veža? O po to 16:00 ir į Karmėlavą atvykstantis prigrūsti turėtų būti?15:00 neužsuka į Ramučius, o 15:10 užsuka į Ramučius, todėl ties Kalniečių pol. būna taip: išvykęs iš Karmėlavos 15:00, Kalniečiuose būna 15:15; o išvykęs iš Karmėlavos 15:10, Kalniečiuose būna 15:35. Dabartiniame grafike Karmėlava - Kalniečiai važiuoja 15min. (taip ir pas mus bus), tačiau užsukimui į Ramučius duoda 10min. (realiai pakanka 5 min., todėl mes 5 min ir naudosime). Kadangi magistralėje tarp Karmėlavos ir Ramučių net nėra stotelių, todėl jau už Ramučių grafikas išsilygina ir dėl to niekas nenukenčia. Išlyginimą parodžiau Kalniečiuose, kad būtų patogiau.

Taip, paskui tarp 15:10 ir 16:00 val. yra didokas tarpas. Tačiau tokiu metu iš Karmėlavos žmonių daug nevažiuoja. Nepamiršk, kad Karmėlava viso labo nuosavų namų ir keliasdešimties penkiaaukščių senas rajono miestelis su dviem stotelėm ir trečia maršruto gale :) Dar į Karmėlavą važiuoja 29 autobusas, jis iš Karmėlavos išvyksta darbo dienomis 15:25 ir 15:57 val. tuo metu, taigi 16:00 val. 50-as autobusas nebūna prikrautas. Be to, mums gausis geriau, nes dabar 50-as autobusas, kuris važiuoja į kapines, nevažiuoja į Karmėlavą, pagal mano siūlomą variantą, jis važiuotų ir ten, ir ten.

Nuorodas į konkurentų 6 ir 29 autobusų grafikus rasi mano vakarykščiame 21:31 val. pranešime.

Ametistas
2008.05.29, 14:12
"Įsivaizduokime, kad parke stovi mažiau autobusų, nei jų iš tiesų yra. Vienas autobusas stovi Garliavoje, kitas - Aleksote. Dar vienas Ramučiuose ir kitas Šiaurės pr."
Čia suprasti kaip autobuso darbo pradžios vietą?Taip. Vienas autobusas darbą pradeda Garliavoje, kitas Aleksote (jie turi pradėti reisą nuo Mastaičių), kiti pradeda Ramučiuose ir Šiaurės pr. (turi važiuoti į Karmėlavą ir nuo ten dirbti). Šiaip siūlau šitų autobusų nedėti į grafiką, nes anksti ryte iš tų rajonų vis tiek keleivių skaičius į Karmėlavą labai menkas. Nebent reikia į Mastaičius, kad studentai ten būtų prieš 8 val. Bet tie studentai daugiausiai įlipa Kalniečiuose, Eiguliuose ir Kauno pilyje :) Tai, kad būtų lengviau, patariu šitų autobusų nedėti į grafiką. Jie nuvažiuos tušti į reiso pradžią.

Taut.
2008.05.29, 14:13
O, geras, aš irgi tokius žemėlapius kai mažas buvau paišydavau :)

Mettal
2008.05.29, 14:33
Dar klausimas apie Karmėlavos kapines... ten ta schema - nesamonė, ten gi net asfalto nėra. O tai viena pagrindinų sąlygų tokio tipo maršrutams, žiemą tai nepravažiuos. Tuo labiau ten prie kažkokio privataus namelio veža...
OFF-TOPIC: gal kas iš ruošiasi dalyvauti kritinėje masėje (http://criticalmass.tk)?

Ametistas
2008.05.29, 14:40
Dar klausimas apie Karmėlavos kapines... ten ta schema - nesamonė, ten gi net asfalto nėra. O tai viena pagrindinų sąlygų tokio tipo maršrutams, žiemą tai nepravažiuos. Tuo labiau ten prie kažkokio privataus namelio veža...
OFF-TOPIC: gal kas iš ruošiasi dalyvauti kritinėje masėje (http://criticalmass.tk)?Asfaltas ten yra ir gan senokai jau... O dėl žiemos, tai jis ten žiemą vis tiek nevažiuos, kad ir yra asfaltas. Juk sakiau, kad reikia dviejų variantų tvarkaraščių - rudens-pavasario (neužsuks į kapines) ir vasaros (užsuks į kapines). Be to, kad kelias neasfaltuotas, tai dar ne rodiklis. Lietuvoje yra daug neasfaltuotų rajoninių kelių, kuriais važiuoja maršrutiniai autobusai.
<...>Toje akcijoje tai nedalyvausiu.

Mettal
2008.05.29, 15:13
Nu gerai... duomenis persirašiau... Vakare pradėsiu jau darbą :) O dėl tų stotelių, kur klausiau tai turėjau omenyje tai:
Vilnius, 19 maršrutas "Stotis - Salininkai" Darbo d., 3 grafikas, iš Stoties išvyksta 5:50.
Stotelė (laikas min.):
Stotis (0)- Pelesos st.(3) - Stadionas(6) - Liepkalnis(8) - Žirnių st.(11) - Kelininkų st.(12) - Šalčininkų st.(13) - Kuprioniškės(15) - Lydos st.(17) - Sodai(20) - Jašiūnų st.(21) - Pervaža(22) - Vilniaus st.(23) - Melioratorių st.(24) - Salininkų st.(25) - Mechanikų st.(28 (aš duočiau 1-2, nes ten niekas nelipa ir atstumas šiaip tai mažas) - Salininkų žiedas (31( vėl gi 1-2 min, nes ten ne taip toli))

Mettal
2008.05.29, 15:20
Asfaltas ten yra ir gan senokai jau... O dėl žiemos, tai jis ten žiemą vis tiek nevažiuos, kad ir yra asfaltas. Juk sakiau, kad reikia dviejų variantų tvarkaraščių - rudens-pavasario (neužsuks į kapines) ir vasaros (užsuks į kapines). Be to, kad kelias neasfaltuotas, tai dar ne rodiklis. Lietuvoje yra daug neasfaltuotų rajoninių kelių, kuriais važiuoja maršrutiniai autobusai.
<...>Toje akcijoje tai nedalyvausiu.

Bet vis tiek kapinės tai ne tame vienkiemyje ;), o miesto maršrutai tai tikrai nevažinėja žvyrkeliais. 50asis yra mišrūnas nes jis lyg ir iš 2-jų dalių sudarytas "Kaunas - Mastaičiai" ir "Kaunas - Karmėlava"
Po birželio 11-os dienos norėčiau aš pasiūlyti savo maršrutą, (tiksliau 2-jų derinį, kurį ir pats noriu išbandyti)

Mettal
2008.05.29, 16:49
Ačiū už išsamią 50 maršruto istoriją :) Žinau, kad 50as kažkada priklausė Kauno autobusams, bet grafiko nežinojau (beveik dubliavo 6 maršrutą, pagal 2003m "Briedžio" žemėlapį)
Reikia paklausti čia (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=261789#post261789) apie kai kuriuos panaikintus maršrutus ir dabar nenaudojamus žiedus.
O čia vienas įspūdingiausių tvarkaraščių kokius esu matęs Ryga, 15 troleibusas (http://www.marsruti.lv/riga/?a=p.frameset&schedule_id=2050&t=xhtml&l=lv), palyginimui su dažniausiai kursuojančiu Lietuvoje 7 trol. Vilniuje (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=178&stop_id=5300&t=xhtml&l=lt) (nuoroda veiks iki 2008-07-02)(o gal 16 ar 19 :) )

Ametistas
2008.05.29, 21:30
Įdomu kaip vyksta kūrybos procesas... Nejaugi tik Mettal ir aš tuo užsiėmėm?

Mettal
2008.05.30, 10:07
Per porą valandų kiek prasėdėjau, tai spėjau surašyti tik kontrolinius punktus ir 1/3 pirmo grafiko... Kietas riešutėlis - čia visiškai netinka mano įprastai naudojamas metodas.

Ametistas
2008.05.30, 12:37
Taip, tai tikrai nelengvas variantas. Siame variante nors ir imanoma naudoti ''grafikas paskui grafika'' (kai 1gr. vaziuoja prieky, po to 2, 3 ir kiti grafikai is paskos. O ju toks eiliskumas islieka visa diena) metoda, taciau man geresnis rezultatas gavosi nesistengiant issaugoti eiluskuma. Taip yra del trasos pailgejimo iki Salupiu. Bet del grafiku eiliskumo neissaugojimo neverta labai baimintis, nes ekipazui kas kelias dienas dispeceris paskiria vis kita grafika, taip visiems islygina darbo valandas.

Mettal
2008.05.30, 14:09
Na aš tai ir nesistengiu padaryti, kad grafikai eitų iš eilės. Aš juos numeruoju pagal eilę tik nuo darbo pradžios o ne pagal eilę

Kazimieras
2008.05.31, 00:22
sveiki, pamaciau sia tema, prisiminiau kad megstu paiselioti visokius zemelapiukus ir panasiai, tai nutariau pradeti piesti miesto zemelapi, na cia sis pirmasis (dar nebaigtas ir tik ipusetas) maziukas miestelis. tikiuosi sulaukti komentaru:lauzas:

Kazimieras
2008.05.31, 00:30
beje ka jus cia tokio kuriate, jei ne paslaptis, ziurejau i pranesimus ziurinejau, bet nesupratau kas, gal zaidima koki kuriate?:?

Ametistas
2008.05.31, 00:55
Jei tai vienas iš pirmųjų bandymų, tai tikrai palyginti neblogas variantas. Tačiau yra menkų klaidų, kurių geriau kitąkart nedaryti, nes tai tik gadina vaizdą. Pirmiausia, pasižiūrėk Mettal žemėlapius, jis tikrai sugebėjo išlaikyti mastelį. Į mano žemėlapius dėl mastelio nežiūrėk, manau Mettal mastelį sugeba geriau išlaikyti.
Man atrodo tavo jungiamosios sankryžos per didelės (mastelio bėda). Ir miesto išplanavimas kiek nuobodokas (vėlgi, pasimokyk iš Mettal).
Gruboka klaida - maži miesteliai neturi mikrorajonų. Ir dar - nesusigalvojai, koks bus mastelis. Reikėtų tau pasižiūrėti į kelis žemėlapius, pamatytum koks ten mastelis ir pagal tai kurtum. Jei pasirinktum mažesnį mastelį, nei kokiame pavyzdiniame žemėlapyje, tada gatvės turi būti siauresnės nei jame. Jei mastelis didesnis - vaizdas pritrauktas iš arčiau, taigi ir gatvės popieriuje platesnės.
Žiedinėje - viadukinėje sankryžoje, esančioje kairėje, pamiršai viadukus, kuriuos pripaišiau.
Tarp Centro ir Senamiesčio dviem brūkšneliais įrodžiau, kad gatvė vienoje vietoje siauresnė, o kitoje - platesnė. Žinoma, tokių klaidų ir mes darome, bet kad žemėlapis atrodytų gražus ir realistiškas, gatvė turi būti vienodo platumo. O jei ji iš tikrųjų praplatėja ar susiaurėja, tai neturi ji būti vienoj vietoj siaura, po to platesnė ir vėl susiaurėt. Tai labai retas atvejis.
Norėtųsi tankesnio gatvių tinklo. Ypač jei tai mažas miestelis. Kaip žinia, mažuose miesteliuose vyrauja nuosavi namai, o nuosavų namų kvartalo tinklas yra platesnis, nei daugiaaukščių namų kvartalo.
Tarp Naujamiesčio ir Pramonijos, virš klaustuko yra įtartinai plati gatvė, kuri platesnė net už kairėje esantį greitkelį/magistralę/aplikkelį (nežinau kas ten). Ir patarčiau vengti piešti "iš niekur atsiradusias gatves". Tokios yra virš klaustuko. Jos neturi sujungimo su kitomis tavo miestelio gatvėmis. Žinoma, pridėjus dar vieną lapą ir pripaišius, viskas būtų lyg ir gerai, bet patariu taip nedaryti. "Tai - piešimas į ateitį."
Prie klaustuko rodykle pažymėjau gatvę, kurios pabaiga man labai nepatiko. Visų pirma, ties pabaiga jį praplatėja ir sankryžoje negražūs kampai. Jie turėtų būti "L" raidės formos (statūs kampai). Kuo viskas tvarkingiau, tuo žemėlapis gražiau atrodo... O ta gatvė su akligatviu baigiasi už sankryžos, tai nelabai supratau, gal ją planuosi tęsti... Tuomet gal ir gerai. Bet jei ne, tada ji turėjo baigtis daugmaž ties raudonu brūkšneliu sankryžoje. Žinoma, realybėje įmanomas toks akligatvio variantas, bet žemėlapyje jis tiesiog atrdo netvarkingai.
"X" forma nubraukiau kaip suprantu transporto žiedus. Jie pagal mastelį itin nerealistiški - gerokai per dideli tokiam miesteliui. Jei tai būtų didelis miestas, kuriame transporto žiedai būna dideli (ir tai ne visi), kad sutalpintų daug transporto priemonių, tuomet tiktų.
Vienomis ties sankryžomis raudonai pabrūkšniavau - "pakleckavau", tose vietose būtų gerai, kad gražiai korektoriumi užpaišytum nereikalingas tušinuko linijas.

Beje, kur yra sutartiniai ženklai aprašyti, žodyje "seniunija" uždėjau raudoną riebų brūkšnelį ;)

Tai tokios pastabos.
Šiaip viskas labai šauniai atrodo, tikiuosi nenuleisi rankų, tobulėsi ir braižysi toliau. Sėkmės ;)

p.s. Mokykis iš Mettal pavyzdžių, aš irgi iš jo mokausi, nes dar jo lygio nesu pasiekęs :)

http://www.talpykla.com/files/3629/zemelapis.jpg

Ametistas
2008.05.31, 01:01
beje ka jus cia tokio kuriate, jei ne paslaptis, ziurejau i pranesimus ziurinejau, bet nesupratau kas, gal zaidima koki kuriate?:?Kuriame autobuso tvarkaraštį. Jei to nemoki daryti, pasiskaityk ankstesnius mano pranešimus, gal daugmaž ką nors pramoksi. Jei nelabai susigaudai, tai šiame žaidime-projekte dar nedalyvauk, nes mano pateiktas variantas tikrai sudėtingas. Vėliau gal su Mettal įdėsime daugiau pamokų - patarimų, kaip kurti tvarkaraštį, jei bus norinčių...

Kazimieras
2008.05.31, 01:36
Kuriame autobuso tvarkaraštį. Jei to nemoki daryti, pasiskaityk ankstesnius mano pranešimus, gal daugmaž ką nors pramoksi. Jei nelabai susigaudai, tai šiame žaidime-projekte dar nedalyvauk, nes mano pateiktas variantas tikrai sudėtingas. Vėliau gal su Mettal įdėsime daugiau pamokų - patarimų, kaip kurti tvarkaraštį, jei bus norinčių...

o tas autobuso tvarkarastis kuriamas kad lavinti sugebejimus ar gal yra dar kasnors kodel jis daromas, gal kokie pavyzdziai vilniaus/kauno autobusams .....? :? :lt:

Ametistas
2008.05.31, 01:38
Radau naudingos informacijos transporto tvarkaraščių kūrėjams. Teisės aktai (http://www.talpykla.com/files/3629/getfmt%20ideta%20i%20psl.doc), reglamentuojantys vairuotojų poilsį :)

Kazimieras
2008.05.31, 01:47
Jei tai vienas iš pirmųjų bandymų, tai tikrai palyginti neblogas variantas. Tačiau yra menkų klaidų, kurių geriau kitąkart nedaryti, nes tai tik gadina vaizdą. Pirmiausia, pasižiūrėk Mettal žemėlapius, jis tikrai sugebėjo išlaikyti mastelį. Į mano žemėlapius dėl mastelio nežiūrėk, manau Mettal mastelį sugeba geriau išlaikyti.
Man atrodo tavo jungiamosios sankryžos per didelės (mastelio bėda). Ir miesto išplanavimas kiek nuobodokas (vėlgi, pasimokyk iš Mettal).
Gruboka klaida - maži miesteliai neturi mikrorajonų. Ir dar - nesusigalvojai, koks bus mastelis. Reikėtų tau pasižiūrėti į kelis žemėlapius, pamatytum koks ten mastelis ir pagal tai kurtum. Jei pasirinktum mažesnį mastelį, nei kokiame pavyzdiniame žemėlapyje, tada gatvės turi būti siauresnės nei jame. Jei mastelis didesnis - vaizdas pritrauktas iš arčiau, taigi ir gatvės popieriuje platesnės.
Žiedinėje - viadukinėje sankryžoje, esančioje kairėje, pamiršai viadukus, kuriuos pripaišiau.
Tarp Centro ir Senamiesčio dviem brūkšneliais įrodžiau, kad gatvė vienoje vietoje siauresnė, o kitoje - platesnė. Žinoma, tokių klaidų ir mes darome, bet kad žemėlapis atrodytų gražus ir realistiškas, gatvė turi būti vienodo platumo. O jei ji iš tikrųjų praplatėja ar susiaurėja, tai neturi ji būti vienoj vietoj siaura, po to platesnė ir vėl susiaurėt. Tai labai retas atvejis.
Norėtųsi tankesnio gatvių tinklo. Ypač jei tai mažas miestelis. Kaip žinia, mažuose miesteliuose vyrauja nuosavi namai, o nuosavų namų kvartalo tinklas yra platesnis, nei daugiaaukščių namų kvartalo.
Tarp Naujamiesčio ir Pramonijos, virš klaustuko yra įtartinai plati gatvė, kuri platesnė net už kairėje esantį greitkelį/magistralę/aplikkelį (nežinau kas ten). Ir patarčiau vengti piešti "iš niekur atsiradusias gatves". Tokios yra virš klaustuko. Jos neturi sujungimo su kitomis tavo miestelio gatvėmis. Žinoma, pridėjus dar vieną lapą ir pripaišius, viskas būtų lyg ir gerai, bet patariu taip nedaryti. "Tai - piešimas į ateitį."
Prie klaustuko rodykle pažymėjau gatvę, kurios pabaiga man labai nepatiko. Visų pirma, ties pabaiga jį praplatėja ir sankryžoje negražūs kampai. Jie turėtų būti "L" raidės formos (statūs kampai). Kuo viskas tvarkingiau, tuo žemėlapis gražiau atrodo... O ta gatvė su akligatviu baigiasi už sankryžos, tai nelabai supratau, gal ją planuosi tęsti... Tuomet gal ir gerai. Bet jei ne, tada ji turėjo baigtis daugmaž ties raudonu brūkšneliu sankryžoje. Žinoma, realybėje įmanomas toks akligatvio variantas, bet žemėlapyje jis tiesiog atrdo netvarkingai.
"X" forma nubraukiau kaip suprantu transporto žiedus. Jie pagal mastelį itin nerealistiški - gerokai per dideli tokiam miesteliui. Jei tai būtų didelis miestas, kuriame transporto žiedai būna dideli (ir tai ne visi), kad sutalpintų daug transporto priemonių, tuomet tiktų.
Vienomis ties sankryžomis raudonai pabrūkšniavau - "pakleckavau", tose vietose būtų gerai, kad gražiai korektoriumi užpaišytum nereikalingas tušinuko linijas.

Beje, kur yra sutartiniai ženklai aprašyti, žodyje "seniunija" uždėjau raudoną riebų brūkšnelį ;)

Tai tokios pastabos.
Šiaip viskas labai šauniai atrodo, tikiuosi nenuleisi rankų, tobulėsi ir braižysi toliau. Sėkmės ;)

p.s. Mokykis iš Mettal pavyzdžių, aš irgi iš jo mokausi, nes dar jo lygio nesu pasiekęs :)

http://www.talpykla.com/files/3629/zemelapis.jpg

tai ne pirmas bandymas, jau gal net 8 metu braiziau visokius breziniukus seimynai juokingai atrodancius:X bet nelabai kreipe demesi :) bet tie braizymai tai nekokie, kreivi sleivi buvo, ir tai si braozydamas truputi pastangu dejau :)
Taip reikes pasimokinti is Mettal.
Tarp Naujamiesčio ir Pramonijos, virš klaustuko ..... ten as norejau palikti kad butu tesiog nebaigta gatve tiesti.
Ta kur pati placiausia "gatve" ten as braiziau oro uosto pakilimo taka (man visas brezys skenuojant neitilpo, nukirpo kokius 5-6cm).
Aciu uz patarimus ir pastabas, man tai i nauda.
P.S. gal kada koks projektuotojas busiu|:D
taip stengsiuos mokintis, idomus man toks hobis :)

Ametistas
2008.05.31, 01:47
o tas autobuso tvarkarastis kuriamas kad lavinti sugebejimus ar gal yra dar kasnors kodel jis daromas, gal kokie pavyzdziai vilniaus/kauno autobusams .....? :? :lt:Kaip žmonės mėgsta kurti eilėraščius, braižyti žemėlapius, kurti dainas, taip kiti mėgsta kurti transporto tvarkaraščius ;) Tai hobi. Beje, tvarkaraščių kūrimas lavina loginį mąstymą, sugebėjimą analizuoti sutuaciją, gerina atmintį (nes reikia atsiminti daug sąlygų), skatina ne svajoti, o mąstyti realiai, atsižvelgiant ne tik į norus, bet ir į finansinę pusę. Kadangi tvarkaraščiai kuriami skirtingiems maršrutams, kurie driekiasi skirtingomis trasomis, kiekvienas naujo tvarkaraščio kūrimas yra vis naujas išbandymas kūrėjui, nes tai vėl nauja situacija su kitomis sąlygomis. Tvarkaraščių kūrimas trunka iki 2 val. maršrutui, kuriame yra tik viena transporto priemonė. Tuo tarpu maršrutų tvarkaraščių, kuriuose dirba 10 ar daugiau transporto priemonių, kūrimas trunka 8-15 ir daugiau valandų. Nes reikia ne tik suskaičiuoti kiekvienam grafikui laiką, sužiūrėti, kad transportas kursuotų logine seka, bet ir sutikrinti, kad vienu metu nevažiuotų dvi to paties maršruto transporto priemonės viena kryptimi, kad vairuotojo poilsis grafike nepažeistų teisės aktų reikalavimų, kad transportas kursuotų keleiviams patogiu laiku ir reikia atsižvelgti į finansinį klausimą - transportas negali važiuoti dažnai maršrutu, kuriuo važiuoja mažai keleivių, nes tai vestų įmonę į bankrotą.

Ametistas
2008.05.31, 01:50
tai ne pirmas bandymas, jau gal net 8 metu braiziau visokius breziniukus seimynai juokingai atrodancius:X bet nelabai kreipe demesi :) bet tie braizymai tai nekokie, kreivi sleivi buvo, ir tai si braozydamas truputi pastangu dejau :)
Taip reikes pasimokinti is Mettal.
Tarp Naujamiesčio ir Pramonijos, virš klaustuko ..... ten as norejau palikti kad butu tesiog nebaigta gatve tiesti.
Ta kur pati placiausia "gatve" ten as braiziau oro uosto pakilimo taka (man visas brezys skenuojant neitilpo, nukirpo kokius 5-6cm).
Aciu uz patarimus ir pastabas, man tai i nauda.
P.S. gal kada koks projektuotojas busiu|:D
taip stengsiuos mokintis, idomus man toks hobis :)Į šeimyną nekreipk dėmesio. Jie, kaip ir mano šeima, yra per kvaili, kad suprastų ką mes čia darom :D O dėl pakilimo tako... Tai kaip čia gaunasi? Kairėje prie gatvės parašyta į oro uostą. Tai supratau, kad tas oro uostas turi būti kairėje, o gaunasi, kad jis dešinėje? :)

Kazimieras
2008.05.31, 01:57
Į šeimyną nekreipk dėmesio. Jie, kaip ir mano šeima, yra per kvaili, kad suprastų ką mes čia darom :D O dėl pakilimo tako... Tai kaip čia gaunasi? Kairėje prie gatvės parašyta į oro uostą. Tai supratau, kad tas oro uostas turi būti kairėje, o gaunasi, kad jis dešinėje? :)
bet gali gi buti net keli oro uostai :D

del seimos nesijaudinu :)

Ametistas
2008.05.31, 02:01
bet gali gi buti net keli oro uostai :DDingsta visa logika: iš pradžių sakei miestelis, o dabar staiga šalia jo du oro uostai... :D Gal tu kairėje esantį užrašą tiesiog užtušuok.

Kazimieras
2008.05.31, 02:08
Dingsta visa logika: iš pradžių sakei miestelis, o dabar staiga šalia jo du oro uostai... :D Gal tu kairėje esantį užrašą tiesiog užtušuok.

tu teisus, reikia taip ir padaryti, uztusuoti, nelogiska tai yra (du oro uostai mazam miesteliukstyje) :D ) :)

Mettal
2008.05.31, 10:54
Ačiū visiems už vertinimus ir galimybę pabūti pavyzdžiu kitiems. Taip pat šaunu, kad prie mūsų dar vienas prisijungė. Pagrindinius trūkumus amiko jau nurodė, bet aš duosiu dar kelis patarimus:
1) Braižyk pieštuku, taip daug lengviau išlaikyti vienodą gatvių storį (žr. čia (http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/001.jpg))
2) Kaip parodyti tiesiamas gatves? Paprastai - jos, kaip ir kitos pasibaigusios gatvės neturi būti uždaros (priešingu atveju jei abi gatvės kraštų linijos susilieja, mes gauname stovėjimo aikštelė kuri yra gatvės pločio :beee: , o to mums nerekia
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/015.jpg
3) Dėl mąstelio jau viskas aišku, bet matosi, kad jis gana detalus, tačiau pagal seniūnijų ribas to nesimato - pvz. Senamiesčio seniūnija yra pernlyg maža. Maži miesteliai nėra taip smarkiai skirstomi (išimtis - didelis miestas Klaipėda iš vis neturi jokio skirstymo išskyrus neoficialų ir neapibrėžtą - šiaurinė ir pietinė).
4) Jeigu nori, kad viskas atrodytų kaip tikras žemėlapis, tai rajonų pavadinimus geriausia rašyti lygiagrečiai žemėlapio apačiai, o ne pasuktus įvairiais kampais.
5) Tas užrašas "į oro uostą" truputį ne į temą ten stovi, nes kiek suprantu ten dar miesto centras ir žemėlapis dar plėsis. Kai žemėlapis išsiplės toks užrašas centre atrodys kvailokai.
Pastebėjau, kad tas prakeiktas mylivepage vėl pakeitė mano foto adresus :X teks vėl taisyti. Vėl gi primenu, kad viską galima pamatyti per mano tinklapį, jei rodys "this file doesn't exist"
P.S. Amiko, užbaigiau 1-ą grafiką (Mastaičiai - Ramučiai - Karmėlava - Salupiai)
Sėkmės kūryboje!

Ametistas
2008.05.31, 11:07
As vakar per 6val. padariau dar viena 50-ojo autobuso tvarkarasti. Truko ne daug, nes dariau pagal esama grafika, tik mano tikslas buvo sudaryti esama tvarkarasti su 9, o ne 10autobusu. Dar iki 2h nakties isnagrinejau Kauno 11, 12 ir 3 autobusu marsrutu darbo dienu tvarkarascius. Dabar zinau, kiek autobusu dirba kiekviename minetuose marsrutuose.

Kazimieras
2008.05.31, 12:09
na stai kiektai padariau i prieki, zinoma isiziurejau kiek geriau tai kaikur nelabai atrodo, reiks pataisyti dar... :)

Ametistas
2008.05.31, 13:20
Mettal, kai galėsi, atsisiųsk ponaičio Kazimiero žemėlapio du naujausius fragmentus ir su programa Paint (ar kt. programa) papaišyk raudonai, kokio iš tikrųjų turėtų būti Maximos, darželių ir mokyklų pastatų dydžiai. Manau su dydžiu persistengta.
Ir Kazimierai, manau geriau būtų autobusų maršrutų numerius rašyti ne ant pačios gatvės, bet šalia jos. Beje, gatvėms reikėtų pavadinimų :)

p. s., ne Grūdo parkas, bet Grūto parkas :)

Ir nedaryk toks šlykščiai grubios klaidos, kurią būna daro ir suaugusieji. Nerašyk "RiMi", "MAXiMA", DARŽELiS ir t.t. Pastebi, kad tavo rašyboje naudojamos didžiosios raidės, bet vienintelę raidę "i" naudoji mažąją. Taigi tai yra "i" mažoji. Ir tai "I" didžioji (be taškelio). Čia tiesiog rašybos (o gal stiliaus rašybos) klaida, kai tarp didžiųjų įterpiama viena mažoji raidė :)

Mettal
2008.05.31, 17:13
Kazimierai, perpieškite savo žemėlapį pieštuku, nes labai jau grubiai tušinukas atrodo. Mąstelio nustatyti negaliu (todėl ir ką nors taisyti negaliu taip pat) , nes sankryžos labai didelės, o pastatai per maži - primena kioskus :geria:
O! "Senamistis"! (ne senamiEstis) Spalvinti reikia visą plotą nepaliekant jokių tarpų tarp gatvės ir gyvenamojo kvartalo.

Kazimieras
2008.05.31, 19:24
Kazimierai, perpieškite savo žemėlapį pieštuku, nes labai jau grubiai tušinukas atrodo. Mąstelio nustatyti negaliu (todėl ir ką nors taisyti negaliu taip pat) , nes sankryžos labai didelės, o pastatai per maži - primena kioskus :geria:
O! "Senamistis"! (ne senamiEstis) Spalvinti reikia visą plotą nepaliekant jokių tarpų tarp gatvės ir gyvenamojo kvartalo.

Tai gal aš šį žemėlapį užbaigsiu, o kitą pradėsiu pieštuku. O kaip teisingai rašosi senamiestis - Senamistis ar senamiestis("O! "Senamistis"! (ne senamiEstis)")? Ačiū už pataisymus. :)

groundzer
2008.05.31, 19:30
Tai gal aš šį žemėlapį užbaigsiu, o kitą pradėsiu pieštuku. O kaip teisingai rašosi senamiestis - Senamistis ar senamiestis("O! "Senamistis"! (ne senamiEstis)")? Ačiū už pataisymus. :)

Tai zinoma kad Senamiestis :D Logiskai pamastyk tai sudurtinis zodis sudarytas is dvieju zodziu: Senas ir miestas.

Ametistas
2008.05.31, 19:50
Tai gal aš šį žemėlapį užbaigsiu, o kitą pradėsiu pieštuku. O kaip teisingai rašosi senamiestis - Senamistis ar senamiestis("O! "Senamistis"! (ne senamiEstis)")? Ačiū už pataisymus. :)Senamiestis. Kiek jums metų, kad rašyt nemokat??? :? Ir ne "seniunija", bet "seniūnija" (prie sutartinių ženklų parašyta). Atminkit, kad žemėlapių braižymas ir grafikų sudarinėjimas tėra hobi, jis neturėtų nustelbti pagrindinės jūsų veiklos - mokslų. Pirmiau padarot namų darbus, susitvarkot namie, pavalgot ir tada sėdat kurti. Inžinieriais ar projektuotojais niekada netapsite, jei nesimokysite matematikos. Vien mokėti braižyti tai dar ne viskas. Jei gerai neišlaikysite matematikos egzamino, net neįstosite į universitetą studijuoti šių specialybių... Aš labai norėjau į transporto vadybą ar transporto inžineriją. Bet nemoku matematikos taip gerai, tad teko rinktis kitką.

Kazimieras
2008.05.31, 20:01
Man 16 metų, kartais padarau klaidų, nors jų mažai pasitaiko. Čia užsižioplinau rašydamas siuos zodzius "senamistis, seniunija" :D

Kazimieras
2008.05.31, 22:46
http://kazimieras0220.mylivepage.com/image/1686_Zemelapiai
cia mano zemelapis patalpintas, beveik pabaigiau ji :)

Mettal
2008.06.01, 20:40
Dabar tai jau padoresnis :) Tikiuosi, kad autobusų maršrutai nebus labai buki, jeigu nevingiuos visom įmanomom gatvėm ir pagal mąstelį nestos kas 50 metrų.
Amiko, jau baigiau 3-ią grafiką, dabar jau viskas eis kaip sviestu patepta.

Ametistas
2008.06.01, 22:32
Velnias, keistai tu darai... o jei, sakykim, veliau paaiskes, kad 3as grafikas uzlipo ant 4ojo? reiks viska taisyt. kiek masinu naudosi? butu gerai, kad naudotum 9 ar dar maziau.
as tai tvarkarasti statau kitaip. ne pagal grafiku eiliskuma, bet pagal laiko didejima.

Mettal
2008.06.02, 14:16
Neužlips, nebijok - padėtis valdoma, grafikas- tai ta prasme darbo diena vienai mašinai, aš bet kada galiu pakeisti jo numerį į tarkim 10ą. Keista? Mes abu turim savo metodus, o tuo labiau šiuo konkrečiu atveju man teko iš naujo išradinėti dviratį :kerta:

Ametistas
2008.06.02, 15:09
Neužlips, nebijok - padėtis valdoma, grafikas- tai ta prasme darbo diena vienai mašinai, aš bet kada galiu pakeisti jo numerį į tarkim 10ą. Keista? Mes abu turim savo metodus, o tuo labiau šiuo konkrečiu atveju man teko iš naujo išradinėti dviratį :kerta:Aš kuriu kitaip. (http://www.talpykla.com/files/3629/20080601.jpg) Pirmą grafiką sustatau maršrutu "A-B-A". Pvz., Garliava - Kauno pilis - Garliava. Tada matau, koks yra tarpas tarp išvykimų ir išvedęs intervalą, maždaug tokiu intervalu statau kitus grafikus. Prie kiekvieno laiko parašiau skaičių ir jį apvedžiau, sunumeravau, kad matytum eiliškumą. Kai tansportas iki maršruto galo ryte važiuoja iš parko, tai būna šiek tiek daugiau informacijos lape... Čia tik bendrais bruožais parodau kaip kuriu. Būtų įdomu pamatyti, kaip tu darai ir koks eiliškumas.

Mettal
2008.06.03, 13:15
Jau užbaigiau, beliko tik perrašyti į švarraštį bei padaryti kompiuterinį variantą. Gavosi viskas truputį ne taip kaip tikėjausi - 2 grafikai pusę dienos važiuoja sutrumpintu maršrutu iki Kauno pilies, kad galėtų užpildyti likusius tarpus tarp reisų. Vis gi panaudojau 9 mašinas. Grafikas sudarytas žiemai. Dėl paskutinių reisų 20-21 val. nežinau ar jais kas važiuos - aš juk vilnietis, o pas mus anksčiausiai maršrutas darbą baigia 21:10-30. Juodraštis, kuriame sunku ką nors įžiūrėti: http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/047.jpg
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/049.jpg
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/048.jpg
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/046.jpg
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/045.jpg

Ametistas
2008.06.03, 13:26
Bandysiu įžiūrėt :) Šiaip man pavyko sudaryti tvarkaraštį su 9 mašinom ir visu maršrutu, gal per daug laiko poilsiui jiems duodi, reikės pasižiūrėt. Dėl vakarinių reisų esmė ne dėl miesto. Kaune irgi autobusai važiuoja ilgokai, šalutiniai maršrutai darbą baigia 20-21:30val., pagrindiniai - 22-23 val. Tačiau šis autobusas nėra Kauno, tai rajoninis ir keleivių srautai čia kitokie. Iš tikrųjų iš Mastaičių d.d. pakaktų paskutinio autobuso 19-19:30 val., o iš Karmėlavos paskutinis d.d. gali būti 19:50-20:00 val.

Reik išspręst kelias problemas. Iš Mastaičių:
9:30 9:50 val. važiuoja tik iki Kauno pilies, reikėtų, kad kuris nors iš jų važiuotų bent iki Klinikų, nes iš Mastaičių, Garliavos, Aleksoto žmonėms valandos tarpas per didelis.
Išvyksta 10:10 10:30 11:30 - negali būti toks didelis tarpas, turi būti bent kas 30-40 min.
18:35 val. būtinai turi važiuoti į Karmėlavą, nes jis Kalniečiuose būtų apie 19:30 val. ir kaip tik būtų žmonėms autobusas, kurie baigia darbą 19:00 val.
O tarp 18:35 ir 19:15 reikėtų autobuso 18:50-19:05 val., nes iš Garliavos važiuoja nemažai žmonių į Klinikas dirbti naktinėje pamainoje, jie darbą pradeda 20h, Klinikose turėtų būti apie 19:45val.

Iš Karmėlavos:
Norėtųsi esamą laiką 9:50 val. padaryti 9:40 val., tada tarp 9:10 ir 10:10 val. būtų logiškesnis tarpas.
7:15 val. iš Salupių truputį per vėlai, nes autobusas Klinikose bus 8:00 val., o žmonėms nuo stotelės iki darbo vietos reikia eiti pėsčiomis 10-15 min., Klinikos užima didesnį plotą nei Santariškės ;)
Man nepatinka, kad iš Salupių yra 9:35 10:05 12:40, 10:05 išvis nereikalingas, o tarp 9:35 ir 12:40 turi būti 90-120 min. tarpas.

O šiaip tai neblogai padirbėjai, ačiū ;) tik norėtųsi, kad klaidas pataisytum kiek įmanoma. Nebijok duoti mažiau poilsio, matau Mastaičiuose būna ilsisi net 20 min., jei labai reikia laiko, drąsiai gali jo atimti iš šitų prastovų. Karmėlavoj stovi ilgiau, nes to neįmanoma išvengti dėl Salupių.

Mettal
2008.06.03, 13:35
Na va.... jau ir važiuos tušti... pas mane iš Mastačių paskutinis 21:10 iki Kauno pilies, iš Karmėlavos 20:45 iki Kauno pilies, iš Salupių - 20:05 iki Kauno pilies. Į Kapines grafiko nesudarinėjau. Poilsio dienomis grafiko taipogi dar nėra.

Ametistas
2008.06.03, 14:19
Tiems autobusams vis tiek reikia vakare į garažą važiuoti, tai jam iki pilies ar su žmonėmis, ar be jų, visai nesvarbu. Beje, jei iš Mastaičių padarytum 21:05 val., tada autobusas būtų kelios min. prieš 6 autobusą ir turėtume keleivių :D
O jei iš Karmėlavos išvyktų 20:40 val., tai autobusas būtų kelios min prieš 29 autobusą ir vėl važiuotų su žmonėmis :D
reikėjo žiūrėt konkurentų grafikus, juk sakiau...

Mettal
2008.06.03, 17:52
Iš Karmėlavos:
Norėtųsi esamą laiką 9:50 val. padaryti 9:40 val., tada tarp 9:10 ir 10:10 val. būtų logiškesnis tarpas.
7:15 val. iš Salupių truputį per vėlai, nes autobusas Klinikose bus 8:00 val., o žmonėms nuo stotelės iki darbo vietos reikia eiti pėsčiomis 10-15 min., Klinikos užima didesnį plotą nei Santariškės ;)
Man nepatinka, kad iš Salupių yra 9:35 10:05 12:40, 10:05 išvis nereikalingas, o tarp 9:35 ir 12:40 turi būti 90-120 min. tarpas.

Hmm na čia tu iš dalies klysti, bet dėl ne savo kaltės - ten nieko nesimato juodraštyje. Iš Salupių išvyksta 6.15 7.05 9.35 10.45 12.10 14.15 15.35 17.50 19.20 20.05 - iki Kauno pilies
9.35 galima 10 min paankstinti, kad iš Karmėlavos išvyktų 19.40, bet tada jam Salupiuose lieka tik 5min stovėjimo, o Mastaičiuose atstova ilgėja.

Mettal
2008.06.03, 17:55
Tiems autobusams vis tiek reikia vakare į garažą važiuoti, tai jam iki pilies ar su žmonėmis, ar be jų, visai nesvarbu. Beje, jei iš Mastaičių padarytum 21:05 val., tada autobusas būtų kelios min. prieš 6 autobusą ir turėtume keleivių :D
O jei iš Karmėlavos išvyktų 20:40 val., tai autobusas būtų kelios min prieš 29 autobusą ir vėl važiuotų su žmonėmis :D
reikėjo žiūrėt konkurentų grafikus, juk sakiau...

Man jau ir taip per daug paniavos buvo, kad dar kažką ten žiūrėčiau :*) Ačiū už pataisymus!

Ametistas
2008.06.03, 18:27
Tada geriau is Salupiu 9.20h, gaus stovet 10min. Geriausia, kad Salupiuose stovetu maziausiai 10min, isskyrus rytinius pirmus ir vakarinius paskutinius reisus.

Mettal
2008.06.03, 18:50
Tada geriau is Salupiu 9.20h, gaus stovet 10min. Geriausia, kad Salupiuose stovetu maziausiai 10min, isskyrus rytinius pirmus ir vakarinius paskutinius reisus.

:? Nesupratau kažko.... Jei ankstinsiu 9:35 reisą iš Salupių - jis stovės ten tik 5 min. Kaip autobusas gali 9:20 ten atvažiavęs iškart išvažiuoti 9:20 ir dar prieš tai 10 min "pastovėti" :?

Ametistas
2008.06.03, 18:58
9.30h, ne taip parasiau.

zixelis
2008.06.03, 21:57
tai hebra, jus jau drasiai galit siulyt savo paslaugas savivaldybems, viesojo transporto imonems, ce jau is hobio ir profesija gali tapt
o siaip tai respect jums, visiems po + :)

Ametistas
2008.06.03, 22:34
Na dėkui dėkui ;) Bet nėra viskas taip paprasta. Pirmiausia, tokias pareigas gali eiti tik baigę Transporto inžinerijos specialybę žmonės. Kad į ją įstotum, reikia fizikos, matematikos ir lietuvių k. egzaminų. Deja, man matematika nesiseka, nors sekasi lietuvių kalba ir fizika :) Dabar esu abiturientas, taigi kai teko spręsti, kokius egzaminus rinksiuosi, nepasirinkau matematikos, nes pabijojau, jog su ketvertu B lygyje geriau neiti į egzaminą ir nesitikėti stebuklo :) Tad man ši perspektyva nenusimato (nebent kaip nors per pažįstamus, nors asmeninių ryšių su bet kurio miesto ar miestelio Transporto skyriais ar savivaldybėmis neturiu. Taigi man teks šį pomėgį visą gyvenimą ir vadinti tik pomėgiu, o ne profesija... Kaip bebūtų gaila...

Ametistas
2008.06.03, 22:49
Mettal, manau kurie norės, iki birželio 11 d. dar atsiųs savo padarytus tvarkaraščius. O dabar gali užduoti savo užduotį - laukiu čepsėdamas :) Ir tikiuosi dar kas nors prisijungs prie mūsų žaidimo-projekto - transporto tvarkaraščių kūrimo. Tik mudviem juk neįdomu :) Norėtųsi, kad kas nors prisijungtų... Jei yra norinčių, bet nemokančių kurti, nebijokit, rašykite čia ir mes palaipsniui išmokysime ;)

Mettal
2008.06.04, 17:39
Na, galiu užduoti, bet šiaip tai aš savo tvarkaraščio tai nebaigiau... Kaip sakiau - nėra dar grafiko poilsio dienai ir švarraščio...

Ametistas
2008.06.04, 17:48
Na gerai, palauksiu ;)

Mettal
2008.06.05, 21:01
Deja deja deja... Kai perrašinėjau į švarraštį, atradau kelias baisias klaidas... Nu nieko tokio - perdarysiu, o ir grafiką normalesnį sukursiu. Jau įsikirtau kaip ir ką daryt.

Ametistas
2008.06.05, 22:49
Puiku, o ir laiko dar sociai ;)

Ametistas
2008.06.09, 11:54
Įdomu, kaip sekasi kūrybos procesas... :) Mettal, pateik savo užduotį, atsibodo laukt :D o savo sutvarkęs įdėsi kai baigsi...

Mettal
2008.06.09, 14:40
Kurti jau pabaigiau šiandien. Beliko tik viską tvarkingai surašyti. O užduotis bus sekančiame post'e.

Mettal
2008.06.09, 15:58
UŽDUOTIS
Maršrutas(-ai): 36 Žalgirio g. - Balsiai - Naujaneriai (Pagubė), 76 Bireliai - Naujaneriai - Europos parkas
Grafikas: pavasaris
Mašinų skaičius:
a) 36, darbo diena - 6 (2 piko metu); poilsio diena - 3 (1 viena pamaina)
b) 76, visomis dienomis - 1.
Pagrindinis reikalavimas: 36-o maršruto autobusų atvykimas į Naujanerius turi būti suderintas su visais 76-ojo išvykimu į Birelius ir kai kuriais reisais į Europos parką.
Sąlygos:
Iš Birelių ir Pagubės:
8:00 Žaliųjų ežerų pradinėje mokykloje (stotelė "Mokykla") prasideda pamokos (būti 7:50-55)
8:00 Jeruzalėje esančioje mokykloje prasideda pamokos (stotelė "Jeruzalė") (būti 7:40-50)
7:00 ir 8:00 būti Santariškėse (P.Baublio ir Žaliųjų ežerų st.) (būti 6:35-50; 7:35-7:50)
Iš Žalgirio g.:
8:00 Verkių Riešėje atsidaro parduotuvė "Maxima" (st. Verkių Riešė) (būti 7:40-50)
10:00 atsidaro Europos parko muziejus-ekspozicija (būti 9:30-50 ir derinti su 76-u į Europos parką)
Važiavimo laikai:
36 Ryte ir vakare (4-6:30 ir 18:00-23)
Žalgirio st. 0:00
Šatrija 0:01
Tauragnų st. 0:02
Pramogų arena 0:05
J.Kazlausko st. 0:07
Naujakiemio st. 0:09
Baltupiai 0:13
Pušynas 0:15
Seminarija 0:15
Kalvarijos 0:16
Jeruzalė 0:17
Žaliųjų ežerų st. 0:19
P.Baublio st. 0:21
Verkių rūmai 0:22
Ežerėliai 0:24
Mokykla 0:27
Verkių Riešė 0:29
Ragučio st. 0:30
Balsiai 0:33
Kryžiokai 0:38
Krakiškių st. 0:39
Naujaneriai 0:40
Paežerys 0:41
Diemedis 0:42
Gulbinų st. 0:44
Pagubė 0:46
Dienos metu ir piko metu (6:30-9:00 ir 14:30-18:00) pailginti reisui duotą laiką 5-8 min. Rytinio piko metu galima drasiai prideti 8 min. reisams į Žalgirio g. (į Naujanerius nereikia, nes jis tą kryptimi nestovi kamštyje) Vakarinio piko metu ir dieną pridėti laiko į abi puses (daugiau į Naujanerių pusę).
76 kasdien:
Birelių žiedas 0:00
Bireliai 0:01
Sakališkės 0:03
Diemedis 0:06
Paežerys 0:06
Naujaneriai 0:07
Juozapiškių st. 0:09
Europos parkas 0:11
Maršrutų reikalavimai:
Į Pagubę turi važiuoti kas 40-80min. kasdien ir kas 20-50 min. piko metu.
Atstova 36-ame maršrute standartas 5-10min., Naujaneriuose galima ir daugiau.
Atstova 76-ame maršrute 5-10 min., tačiau galima (kai kada ir būtina) ir daugiau.
Viena mašina dirba 2 vairuotojai (pvz. 5-14h ir 14-23 h), pietūs būna per vidurį pamainos (apie 8-10val. ir 17-19 val.) 20-30 min. (galima ir daugiau). 36-u poilsio dienomis yra 1 grafikas, kurio darbo laikas yra nuo maždaug 9 iki 17-18 val. vakaro.
Vairuotojų keitimosi metu gali būti ilgesnė atstova, tačiau šiuo atveju tai rekomenduojama tik 76-am maršrutui.
Kita:
Su reisais į Europos parką, 36-ą galima derinti kas 1-2,5 val, maždaug nuo 9 iki 18-19 val. Kitais atvejais keleiviai palauks ;) Jeigu norite, galima derinti su 35-u maršrutu, kad nesidubliuotų reisai (tikrovėje deja jie vienas paskui kitą per 2-5 min. pravažiuoja ir vėl gaunasi tarpas)
Nuorodos į esamus tvarkaraščius:
36 iš Žalgirio g. (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.frameset&schedule_id=131&t=xhtml&l=lt); iš Naujanerių (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=737&stop_id=8006&t=xhtml&l=lt); iš Pagubės (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=742&stop_id=8011&t=xhtml&l=lt); iš Mokyklos st. į Žalgrio g. (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=737&stop_id=6804&t=xhtml&l=lt)
35 iš Žalgirio g. (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.frameset&schedule_id=129&t=xhtml&l=lt); iš Mokyklos st. (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=723&stop_id=6804&t=xhtml&l=lt)
76 iš Birelių žiedo (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.frameset&schedule_id=330&t=xhtml&l=lt); iš Europos parko (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=1832&stop_id=8087&t=xhtml&l=lt); iš Naujanerių į: Birelius (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=1832&stop_id=8006&t=xhtml&l=lt); Europos parką (http://www.marsrutai.info/vilnius/?a=p.schedule&direction_id=1833&stop_id=8090&t=xhtml&l=lt).
Jei yra klausimų, savaime suprantama, rašykit.
SĖKMĖS!

Ametistas
2008.06.09, 16:42
Dekui ;) Pradesiu kurti treciadieni arba ketvirtadieni. Kiek laiko duodi?

Mettal
2008.06.09, 17:31
Vaje... Visai pamiršau... Manyčiau iki Liepos 1d., nes man ir daugeliui kitų dabar egzaminai :sutariam?
O čia baigtas tvarkaraščio variantas (be atskirų grafikų)
http://image065.mylivepage.com/chunk65/1234558/1821/50-1.jpg

Ametistas
2008.06.09, 20:47
Man treciadieni taip pat egzaminas. O nuo ketvirtadienio dirbsiu menesi be iseiginiu, tai darysiu darbe. Beje, kokie turetu but vaziavimo intervalai abiem marsrutams skirtingais laikotarpiais dienos eigoje? P.s., Tai simet kada 10-okams prasideda egzai? Kokie bus?

Mettal
2008.06.09, 20:55
76-u kažkur apie 40-50 min. - panašiai kaip dabartinis grafikas. Per dažnai kas 40 min. nereikia, nes jis ir taip orą vežioja... 36 jei įmanoma šiek tiek dažniau nei yra dabartiniame grafike, esamų trumpų autobusų nepakanka piko metu, todėl jie prigrūsti važiuoja (galėtų jau ir ilgus paleisti). Ryt man (ir visiems 10-tokams) lietuvių rašinys ir gramatika/teksto suvokimas, kitą savaitę matematika ir lietuvių kalbėjimas, kurio aš nekenčiu. Štai taip...

Ametistas
2008.06.14, 22:28
Štai manasis 50-ojo autobuso tvarkaraščio variantas (http://www.talpykla.com/files/3629/inter-2.doc). Esu padaręs 2 variantus, bet čia vienas iš jų, kitą patalpinsiu atsilaisvinęs.

Mettal
2008.06.26, 20:45
Greičiausiai taip - žali. Deja dėl kėbulo niekuo negaliu padėti - pats kiek žinau - viskas iš to tinklapio. Ten, beje, yra dar vienas toks autobusas, kaip tik žalias :) Numerius gal pasakys Wanderer - jam gali būti prieinama ši informacija.
P.S. Yra toks žaidimas - autobuso vairuotojo simuliatorius Virtualbus. Gal kas girdėjo? Sukūriau šiokias tokias tekstūras (spalvas) šiam autobusui ;)
http://img229.imageshack.us/img229/5936/bus1hx5.th.jpg (http://img229.imageshack.us/my.php?image=bus1hx5.jpg)

Ametistas
2008.06.26, 20:57
Turiu tik žaidimą Bus driver. Ten būni maršrutinio autobuso vairuotojas ir važiuoji pagal grafiką. O kaip žaidžiamas tas Virtual bus?

Nikas
2008.06.26, 21:20
Vbus baisus dalykas :D
Yra dar Bus Simulator 2008. Grafika ir garsas pusė velnio, valdymas tragiškas, bet apskritai gana įdomus žaidimas su ekonomikos elementais.

http://exile123456.ex.funpic.de/Game_Pics/Bus_2.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=pOWLfYyL0n8

Mettal
2008.06.26, 21:51
Žaidžiamas paprastai. Nors yra daug trūkumų, bet užtat autobusų ir mašrutų kokybė tikrai gera. Bus driver ir bus simulator yra parodijos. Vienintelis pliusas - žaidimuose yra fizika (galima į kažką atsitrenkti, virtualbus fizikinis varikliukas dar ruošiamas) ir eismas. Visa kita nesamonė - ir valdymas, ir gatvių tinklas, ir kameros padėtis (nėra normalaus vaizdo iš kabinos). Virtualbus galima pačiam kurti autobusus ir maršrutus (žemėlapius). Jei kas nori pabandyti sužaisti - prašom.
1. Atsisiūskite žaidimą čia (http://www.sendspace.com/file/bgx0pd)
2. Įdiekite
3. Paleiskite virtualbus.exe
4. Pasirinkite kalbą anglų (apačioje) ir nustatykite grafiką.
5. Pasirinkite autobusą ir žemėlapį (pradžioje jų yra po 1, galima atsisiusti daugiau)
6. Paleiskite žaidimą.
Jei kam nesuprantamos instrukcijos, galite atsisiusti mano vertimą (http://ltautobusai.mylivepage.com/file/1588/5302_Lithuanian_language.rar) į lietuvių kalbą (įdėti į X:\Program Files\VirtualBus\Languages)
Jei kam ilgai nepakrauna - spauskite ctrl+alt+delete, ir isjunkite virtualbus.exe. Pastaba: gali pradingti start įrankių juosta. ji atsiras iš naujo įėjus į profilį arba sėkmingai paleidus žaidimą ir iš jo išėjus. Tokiu atveju reikia pasikeisti autobusą - šitie turėtų veikti: Karosa B732 (http://virtualbus.net.ru/modules/mydownloads/visit.php?lid=7) arba Karosa C744 (http://virtualbus.net.ru/modules/mydownloads/visit.php?lid=86)
Kaip juos idėti? Paprastai - išarchyvuojate ir įdedate į Model aplanką. (Pastaba - atidarius to autobuso aplanką turi būti keliolika kitų failų ir aplankas su tekstūromis, o ne dar vienas aplankas su tokiu pačiu pavadinimu - tada žaidimas tiesiog neatras autobuso :) )

arsiakas
2008.06.26, 23:42
Yra toks klausimas. Ar uztenka tik atsisiusti Midtown Madness 2 zaidima kad butu tokie autobusai, ar reikia kazkokiu tai patch'u?

TgOt6DBjXN0&feature=related

Mettal
2008.06.27, 00:54
Neužtenka. Reikia papildomai siųstis. Pats nežinau kaip ten viskas veikia - pas mane kažkodėl nepasileidžia pats žaidimas (įeinu į exe failą ir nieko nevyksta) Šiaip nelabai rekomenduočiau šio žaidimo, nes jis yra gana senas ir greičiausiai nestabilus (kaip pvz. Kelyje II)

Ametistas
2008.06.27, 22:08
Mettal, o iš kur gauti daugiau autobusų atsisiųsti į žaidimą? Atsisiunčiau tą žaidimą. Tiesą sakant grafika prajuokino, atrodo, lyg žaidimas būtų 6-8 metų senumo :) Bet pažaidžiau... Tik iškilo klausimas, kaip žinot, kada reikia būti stotelėje? Viršuje kairėje eina sekundės, bet kaip supratau, jos jokios informacijos nesuteikia.

99
2008.06.27, 22:12
Jei kalba eina apie žaidimą "VirtualBus" tai:

Autobusai: http://virtualbus.net.ru/modules/mydownloads/viewcat.php?cid=1
Troleibusai: http://virtualbus.net.ru/modules/mydownloads/viewcat.php?cid=5
Maršrutai: http://virtualbus.net.ru/modules/mydownloads/viewcat.php?cid=3

groundzer
2008.06.27, 23:17
Pas mane kazkaip labai keistai veikia tas Vbus.Pasikrauna tik Karosa B732 ir Karosa C744 ,o kitu autobusu zaidimas tiesiog neuzkrauna. Kas cia galetu buti?:Z

groundzer
2008.06.27, 23:19
Mettal, o iš kur gauti daugiau autobusų atsisiųsti į žaidimą?

Cia pilna autobusu http://vbusdepot.eu/

Denis_Simonov
2008.06.28, 07:23
Vo,cia yra vilniaus autobusai ir troleibusai http://vilniustransport.mylivepage.com/file/index

Ametistas
2008.06.28, 15:32
Man problema. virtual bus zaidimas pasileidzia, bet neveikia. taip buna su visais autobusais isskyrus karosa. kiti marsrutai taip pat neveikia. o pats zaidimas atvirai tariant yra slamstas. bus driver geresnis del grafikos, transporto judejimo gatvese, valdymo tikroviskumo, galimybes atsitrenkt i pastatus. bus driver idomesnis. virtual bus idomus TIK del realistiskesnio grafiko. keleiviu ir tu sulipusiu autobuse nematyti! gal kas pasiulytu kokiu transporto simuliatoriu? su nuorodom butu gerai.

Mettal
2008.06.28, 17:04
Deja nieko geresnio už esamus NĖRA. Amiko, kiekvieno nuomonė skirtinga. Dėl keleivių galiu pasakyti štai ką - salone jie ne visada būna nes:
1. Jie neįjungti nustatymuose (tada ir stotelėje jų nėra)
2. Autobuse, kuriuo važiuojate, nėra keleivių kodo. Kodėl? Priežastis paprasta - kodo rašymas yra beveik aklas badymas kiekvienam keleiviui.
Virtualbus yra nemokamas lenkų sukurtas, ir vis dar kuriamas žaidimas. Jie už tai nieko negauna, tik ačiū. Dėl kokybės jau perspėjau - jokios fizikos, jokio eismo, jokios įspūdingos grafikos. Pats žaidimo paleidimas yra gana komplikuotas, o kartais nedera autobusai su žemėlapiais, pvz. pas mane ir Groundzer nepasileidžia autobusai su elektronine švieslente standartiniame maršrute, o pas Denis_Simonov jame veikia visi modeliai, kurie tik gali būti, o jis dar gana seną versiją naudoja (beje stabiliausią, su galimybe žaisti tragišką multiplayer (versija a4e))
Beje jis yra padares visai neblogą maršrutą su Vilniaus elementais (šiek tiek ir aš prisidėjau ;) ) Jį galima parsisiųsti čia (http://ltautobusai.mylivepage.com/file/1587/4384_Vilnius_demo.rar)

Denis_Simonov
2008.06.28, 17:17
Mettal:Pas mane ne seniausia versija o naujausia A6C

Mettal
2008.06.28, 17:24
Atsiprašau, suklydau :) Tiesiog, kiek žinojau, tai pas tave ne super kompas, tai naujesnės versijos pastrigdavo.

Denis_Simonov
2008.06.30, 08:28
:lt:
http://www.imageshare.web.id/images/qiram3nrg985yhyde610_thumb.jpg (http://www.imageshare.web.id/viewer.php?file=qiram3nrg985yhyde610.jpg)

groundzer
2008.06.30, 12:37
Is kur si mapa atsisiusti. Atrodo gana kokybiskas.

Denis_Simonov
2008.06.30, 16:21
Pats darau

Mettal
2008.06.30, 21:27
Kol kas niekur. Kiek žinau, jis dar nebaigtas?

Ametistas
2008.06.30, 21:36
Kaip kurti tuos žemėlapius, kuriuos čia kuriate?
p.s., Mettal, dėl 36-ojo ir 76-ojo autobusų tvarkaraščių: kūrimo procesas beveik pabaigoje, bet kadangi dabar dirbu be poilsio dienų nuo birželio 12 d., o darbe laisvo laiko būna tik sekmadieniais, tai užtruksiu dar apie savaitę.

Rimantas
2008.06.30, 22:05
vajėj kaip čia pas jus neįdomu :) kad bent žaidimas būtų gražiai sukurtas...

groundzer
2008.06.30, 22:12
Kaip įkelti žemėlapį į žaidimą Virtual bus?

Pirmiausiai isarchivuoji visus folderius esancius archive.Dazniausiai buna du folderiai maps ir scene. Tai Maps folderije esancius failus meti i zaidimo maps folderi o scene atitinkamai i zaidimo scene folderi.

groundzer
2008.06.30, 22:13
vajėj kaip čia pas jus neįdomu :) kad bent žaidimas būtų gražiai sukurtas...

Aisku jis nera tobulas zaidimas, bent man tai geresnis uz visus tuos Bus Driver ir Bus Simulator 2008.

Ametistas
2008.06.30, 22:22
Dar turiu klausimą. Po kiekvieno pusračio Virtual bus žaidime reikia atstovėti ilgą laiką, ar negalima jo prastumti kaip nors, arba pakoreguoti tvarkaraščio? O šiaip tai labiausia domina, kaip kurti šiam žaidimui žemėlapius, maršrutus ir tvarkaraščius?

Aisttiiss
2008.06.30, 22:29
Dar turiu klausimą. Po kiekvieno pusračio Virtual bus žaidime reikia atstovėti ilgą laiką, ar negalima jo prastumti kaip nors, arba pakoreguoti tvarkaraščio? O šiaip tai labiausia domina, kaip kurti šiam žaidimui žemėlapius, maršrutus ir tvarkaraščius?

Labas,
prastovas galima keisti marsrutopavadinimas.ms1 dokumente su visu tvarkaraščiu.

Mettal sakė, kad dabar bus tavo eilė, galvoti užduotį.{kalbant apie tvarkašaščius}

Ametistas
2008.06.30, 22:36
Taip, bus mano eilė :) Prisijungsi? Pateiksiu užduotį, kai baigsiu esamą. Kaip minėjau, dėl darbo tiesiog nespėjau laiku padaryt.

Kaip Virtual Bus žaidime padaryt, kad ekrano viršuj būtų geltona rodyklė, rodanti, kokius keliu reikia važiuoti?

Aisttiiss
2008.06.30, 22:47
1. Jei gali užduotį pateik ankščiau, nes aš gali būti , kad išvažiuosiu į kaimą, tai ten galėsiu padirbėti.
2.Jei versija A6c.rc2 tai settings turi būti uždėta varnelė ant Stop guidance. Lietuviškoj versijoj prie Nustatymai varnelė ant Navigacija.
3. Jei turi Skype susirask mane. Nikas: Aisttiiss

Mettal
2008.06.30, 22:50
Dažniausiai tvarkaraštį maršrutui kuria visiški lopai, kuriem nedaeina, kad niekas nesedes žiede po 5-10 min. ir laikysis grafiko. Aš 47 ir 47grt stengiausi padaryti su normaliais grafikais.
Kaip keisti grafiką? Atsidarai ms1 failą su teksto redaktorium ir matai kažką panašaus:
3
10000,10000
Maršruto aprašymas
## Vilnius, 47 marsrutas
## (c) map by Mercedes_o405g
## (c) route by Mettal
## WARNING!This map isn't real Vilnius bus route
Maršruto nr ir kryptys
LN 47
K1 PILAITE
K3 CENTRAS

D1 3
D2 1
D3 1
D4 1
Atsiradimo koordinatės
A1 276,88,-18
Nuoroda į pagrindinį žemėlapio failą
M1 0,0,0,180,1,1,1,"scene\Vilniusdemo\test.3ds"

Stotelė, jos nr, koordinatės, pavadinimas
ST 1,303.45,99.77,0.0,0.0,"Rotuses aikste"
ST 2,279.04,91.10,0.0,0.0,"Rotuses aikste"
ST 3,130.48,146.02,0.0,0.00,"Traku"
ST 4,190.09,217.31,0.0,0.00,"Senamiestis"
ST 5,344.836,243.394,0.0,0.00,"Senamiestis"
ST 6,422.182,340.76,0.0,0.00,"Gedimino pr."
ST 7,438.29,339.52,0.0,0.00,"Gedimino pr."
ST 8,541.83,513.32,0.0,0.00,"Kestucio"
ST 9,655.64,521.25,0.0,0.00,"Kestucio"
ST 10,881.06,481.18,0.0,0.00,"Vilniaus"
ST 11,955.91,500.08,0.0,0.00,"Vilniaus"
ST 12,1174.73,511.57,0.0,0.00,"Ligonine"
ST 13,1214.74,499.70,0.0,0.00,"Ligonine"
ST 14,1280.71,480.64,0.0,0.00,"Ligonine"
ST 15,1720.82,501.49,0.0,0.00,"Pilaite"
ST 16,1788.00,478.56,0.0,0.00,"Pilaite"
ST 17,2035.12,498.52,0.0,0.00,"Karaliauciaus"
ST 18,2063.327,509.36,0.0,0.00,"Karaliauciaus"
ST 19,2043.78,676.748,0.0,0.00,"Bitenu st."
ST 20,2036.55,714.33,0.0,0.00,"Bitenu st."
ST 21,906.10,480.57,0.0,0.00,"Vilniaus"

Laikas atsiradus
RB 14:49:00

Tvarkaraštis
Stotelės nr, laikas, islipantys, ilipantys keleiviai
RS 2,14:50:00,0,16
RS 4,14:51:00,2,8
RS 7,14:52:00,1,11
RS 9,14:53:00,2,6
RS 21,14:54:00,8,23
RS 14,14:55:00,10,31
RS 16,14:57:00,18,8
RS 18,14:58:30,36,3
RS 20,15:00:00,88,0

RS 19,15:02:00,0,19
RS 17,15:03:00,1,22
RS 15,15:05:00,9,36
RS 13,15:07:00,22,10
RS 11,15:08:00,13,9
RS 8,15:09:00,15,3
RS 6,15:10:00,8,1
RS 5,15:11:00,10,2
RS 3,15:12:00,9,0
RS 1,15:14:00,100,0
Pabaiga
RE

Ametistas
2008.06.30, 23:39
Radau kelias klaidas tavo sukurtame Vilniaus žemėlapyje Virtual bus žaidimui. Prie Pilaitės dvejose paskutinėse stotelėse nėra išlipančių ir įlipančių, gale taip pat ir pirmoje stotelėje Pilaitėje už autobuso žiedo. Taip pat ties Rotuše atvežęs žmones, tik per 8 durų atidarymus supratau, kur juos reikia išlaipinti (net neprivažiavus stotelės). O šiaip viskas patiko :) Važiavau be rodyklės, kuri rodo, į kurią gatvę sukti, tai vėlavau 5 min. po reiso (Rotušė-Pilaitė-Rotušė).

Mettal
2008.06.30, 23:55
Pataisymas: žemėlapį sukūrė Denis_Simonov (http://www.vilniustransport.mylivepage.com)... Mano darbas čia tik stotelių koordinatės, pavadinimai ir tvarkaraštis. Žaidimo varikliukas varijuoja skaičius, kuriuos įrašau, t.y. parašius 9, gali būti ir 5, ir 14 ar pan. Jei keleiviai visi išlipo, tai kas ten dar gali išlipti? :) Kai kur neįlipa todėl, kad ten tiesiog nėra prasmės važiuoti. (kam gi reikia 6 val. ryto pavažiuoti 1 stotelę?)
Kai rodyklė tampa žalia, reiškia galima stoti (tai yra 8 metrai daugiausiai (kai kur būna daugiau) nuo stotelė koordinačių)
hunte-r sukurk ką geresnio, pusė Europos ir dar Rusijos tau dėkos. primenu, kad šis žaidimas yra pastoviai tobulinamas. nuo pirmosios a3f iki a6c.RC2 daug kas pasikeitė. (tuoj atsiras a6d su fizikiniu varikliuku)

Ametistas
2008.07.01, 00:01
Bet kaip kurti tuos žemėlapius, kaip sukūrė tavo minėtas asmuo, man dar niekas nepaaiškino :) tai sudėtinga, ar yra tam skirta programa?

Mettal
2008.07.01, 00:13
Reikia mokėti naudotis programomis Zmodeler, Anim8tor ar 3dsmax jei nori mapo su objektais. jei be - tik pliką kelią su bukomis sankryžomis - prašom šią programėlę. tik vargu ar žinosi kaip ką paleisti ir koks failas ką reiškia -ms1, ms2, 3ds...

Mettal
2008.07.01, 00:29
O kas blogai? Šiaip tai labai painus dalykas... Aš taip pat nemoku nė viena tų programų naudotis... O problema tame, kad ne visi žino kaip su VJ sukurtą žemėlapį patikrinti.

groundzer
2008.07.01, 11:09
Siaip internete pilna tutorialu (internetiniu pamoku) Zmodeler ir 3 ds maxui. reikia tik pasiieskoti.
Keletas saitu:
www.zmodeler2.com
http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/1

Ametistas
2008.07.03, 21:27
Skelbiu naują užduotį.
Miestas - Kaunas.
Mikrorajonas - Aleksotas.
Tvarkaraštis skirtas rudens - žiemos - pavasario sezonui.
Pagrindinis tikslas - sukurti naujus tvarkaraščius 6, 12, 16 autobusams taip, kad šie nesidubliuotų tarpusavy ir nesidubliuotų su 35-uoju autobusu bei tvarkaraščiai atitiktų tam tikrus reikalavimus, kurie bus išvardyti toliau šiame pranešime.

Visiems minėtiems maršrutams reikalingi dviejų rūšių tvarkaraščiai: darbo dienoms ir savaitgaliams. Tvarkaraščiai reikalingi tik 6, 12 ir 16 maršrutams 35-ojo maršruto tvarkaraštis naudojamas esamas ir tik tam, kad būtų lygiuojamas dėl dubliavimosi.

6-asis autobuso maršrutas Garliava - Technikos g. (tvarkaraštis (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.frameset&schedule_id=791&t=xhtml&l=lt))
Apytiksliai reikalavimai
Iš Garliavos darbo dienomis:
1. Maršruto darbo laikas 5:00 - 23:00
2. 7:50 val. turi būti st. Jonučiai.
3. 8:20 val. turi būti st. Naujakurių g.
4. 6:50 val. būti st. Lazdijų g.
5. 7:45-7:50 val. būti st. Europos pr.
6. 7:45 val. būti st. Kauno kolegija.
7. 7:45-7:50 val. būti st. Dainavos poliklinika.

Iš Technikos g.
1. 16:10, 17:05 ir 18:15 val. išvykimas iš Technikos g.
2. 16:15, 16:35, 17:15, 17:35, 18:15, 18:35 val. išvykimas iš st. Gedimino g.
3. Paskutinis autobusas iš st. Gedimino g. 23:15-23:40 val.

Iš Garliavos savaitgaliais:
1. Maršruto darbo laikas 6:45-22:15 val.
2. 6:50 val. būti st. Lazdijų g.
3. 7:45-7:50 val. būti st. Dainavos poliklinika.

Iš Technikos g.:
1. 16:10, 17:05 ir 18:15 val. išvykimas iš Technikos g.
2. 16:15, 16:35, 17:15, 17:35, 18:15, 18:35 val. išvykimas iš st. Gedimino g.
3. Paskutinis autobusas iš st. Gedimino g. 21:20-21:40 val.

12-asis autobuso maršrutas 2-asis fortas - Kauno apskrities ligoninė (tvarkaraštis (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.frameset&schedule_id=928&t=xhtml&l=lt))
Iš 2-ojo forto darbo dienomis:
1. Skirtas "padėti" 6-ajam maršrutui atkarpoje st. 2-asis fortas- st. Gedimino g., todėl tvarkaraštis turi būti griežtai suderintas su 6-ojo autobuso kuriamu tvarkaraščiu.
2. 7:45 val. turi būti st. Autobusų stotis.
3. 7:50 val. turi būti st. Kauno apskrities ligoninė.

Iš Apskrities lig. darbo dienomis:
1. 16:15-20 val., 17:15-20 val., 18:15-20 val.

Maršruto darbo laikas darbo dienomis gali likti kaip esamas, savaitgaliais iš Gedimino g. paskutinis autobusas 22:15-22:40 val.

12-ojo maršruto važiavimo trukmė gali būti 3-4 min. mažesnė (atkarpoje Geležinkelio stotis - Apskrities lig. duota per daug laiko). Šis maršrutas beveik nejaučia piko, reikalingas tik 2-3 min. prailginimas darbo dienomis išvykstant 15:30-17:30 val. iš Apskrities lig. Vykstant skirtinga puse, papildomai laiko nereikia. Keliaujant iš 2-ojo forto, pikas jaučiamas 7:15-8:15 val. ir reikia papildomai 3-4 min.
Savaitgaliais pikas jaučiamas tik vykstant iš 2-ojo forto 8:00-10:00 val. ir reikia papildomai 2 min. (dėl Aleksoto turgaus).

16-asis autobuso maršrutas Kazliškiai - "Kauno pienas" (tvarkaraštis (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.frameset&schedule_id=1246&t=xhtml&l=lt))
Reikalavimai darbo dienomis:
1. 8:45 val. būti st. Aleksoto tiltas.
2. 7:40 val. būti st. Vilniaus g.
Darbo laikas gali išlikti esamas.

35-asis autobuso maršrutas Kauno aviacijos gamykla - Vytėnai (tvarkaraštis (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.frameset&schedule_id=1122&t=xhtml&l=lt))

Patarimai:
ne piko metu, kai keleivių kiekis yra mažas, 12-asis autobusas kartą kitą gali važiuoti tik iki Geležinkelio stoties, važiuojant nuo 2-ojo forto (geriausia, tik vakare).
ne piko metu, kai keleivių kiekis yra mažas, 16-asis autobusas kartą kitą gali važiuoti tik iki stotelės Alšėnų g., važiuojant nuo Kauno pieno (galima dieną ir vakare, tačiau į Kazliškius intervalas turi išlikti kas 40-50 min.).

6, 12 ir 16 autobusai važiuojant nuo Aleksoto link centro derinami 2-ojo forto stotelėje.
12 ir 35 autobusai važiuojant nuo Aleksoto link centro derinami Julijanavos g. stotelėje.

6, 12, 16 autobusai važiuojant nuo centro link Aleksoto derinami st. Karaliaus Mindaugo pr.

Minėtų maršrutų trasas galite pamatyti čia (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.routes&transport_id=bus#791), ties reikalingo maršruto numeriu paspaudę maža paveikslėlį ir atsidariusio žemėlapio vaizdą galima priartinti ar nutolinti.

Pusračio trukmes galite sužinoti pateiktuose esamamuose tvarkaraščiuose.
Jei bus klausimų, rašykite. Tvarkaraščius kurkime iki rugpjūčio 17 d. Visi, kurie dalyvaus šiame žaidime-projekte, parašykite man asmeninę žinutę, kad dalyvausite. Jei reikės, terminą sutrumpinsime arba prailginsime.
Sėkmės ;)

arsiakas
2008.07.03, 23:08
Sveiki. As truputeli nukrypsiu nuo temos, bet nezinojau i ka dar kreiptis. Yra tokia situacija. Siuo metu esu Airijoje, ir naudojuosi sesers laptopu. Ten, aisku, yra Vista windowsai. Isirasiau GTA SA, prisisiunciau visokiu modu, bet zaidimas nepasileidzia. Pasirodo jis veikia tik ant XP, arba 2000 windowsu. Gal kas zinot ar imanoma ji paleisti per Vista? As nelabai nusimanau kazka kompuose, tai kreipiuosi pagalbos i jus, vistiek turit daugiau koses galvoj :D Aciu

Ametistas
2008.07.04, 00:05
Visu pirma, pranesimas visai ne i tema, yra temu, kuriuos butu tikusios tavo pranesimui, bet matyt tingejai ieskot. Kadangi SA sukurtas anksciau, nei Vista, tiketina, jog del to nepasileidzia, bet didesne tikimybe, kad del kitu dalyku, gal nenukrekinai.

Ametistas
2008.07.04, 00:10
Del tvarkarasciu kurimo noriu pridurti, kad vaziavimo intervalai turetu likti panasus, tik kur didesni nekursavimo tarpai, vertetu juos sumazinti. Taip pat reikia nepamirsti, kad sudaryti kuo geresni tvarkarasti, panaudojant kuo maziau autobusu, yra labai svarbu.

Aisttiiss
2008.07.04, 08:36
Amiko, 16 kaip dažnai turi važiuoti į Kitron? Man atrodo ryte iki 8 valandos turi buti ir vakere 16,17 valandomis{vaziuoja pro Kitron}

Ametistas
2008.07.04, 09:49
Tiksliai nepamenu, tiesiog tvarkarasciuose pasiziurek. Gerai, kad priminei, i Kitron turi islikti grieztai panasus isvykimai. Ryte aktualu vykstantiems i Kitron, vakare - is Kitron. Be to, 16 aut. dabar turi poilsio laika Kazliskiuose, musu kuriamuose tvarkarasciuose Kazliskiuose tegul stovi 2-3min, piko metu 3-5min, nes sio marsruto trasa eina ratu, todel Kazliskiuose buna sedi autobuse keleiviai, kurie lips toliau. Taciau stovejimas reikalingas vairuotojui pailseti ir grafikui pasivyti, nes trasa gan ilga. 16 aut. pietauja tik Kauno pieno st., 12 aut. pietauja tik 2-ojo forto st, o Apskrities lig. stotelej stovi iki 15min, ilgai negali stovet, nes autobusas stovi siauroje dvipusio eismo gatveje su mazu masinu srautu. 6 aut. pietauja bet kurioje trasos galineje stoteleje.

Aisttiiss
2008.07.04, 09:54
Man atrodo, kad 16 pietaut vaziuoja i Partizanų g. st.

groundzer
2008.07.04, 11:24
Sveiki. As truputeli nukrypsiu nuo temos, bet nezinojau i ka dar kreiptis. Yra tokia situacija. Siuo metu esu Airijoje, ir naudojuosi sesers laptopu. Ten, aisku, yra Vista windowsai. Isirasiau GTA SA, prisisiunciau visokiu modu, bet zaidimas nepasileidzia. Pasirodo jis veikia tik ant XP, arba 2000 windowsu. Gal kas zinot ar imanoma ji paleisti per Vista? As nelabai nusimanau kazka kompuose, tai kreipiuosi pagalbos i jus, vistiek turit daugiau koses galvoj :D Aciu

Zmogau nieko tau neiseis. Kadangi GTA SA nebendrauja su VISTA. Be to kai amiko minejo, cia crekas nieko detas. Cia tiesiog GTA SA nesuderintas su VISTA.

Ametistas
2008.07.04, 13:16
16aut kai kurie vairuotojai pietauja Partizanu g., nes ten yra nebrangi kavinuke. bet tokie dalykai neitraukiami i tvarkarasti. I ji itraukiami tik privalomi vaziavimai. Taigi tavo ìnformacija tera praktine, o tvarkarasciu kurimas yra teorine dalis.

Rolandas.
2008.07.04, 14:05

Bandyk per "Microsoft Virtual PC". Man ant Vista irgi kaikurios programos neveike, tad ji padejo ta issprest.

Kosovo
2008.07.23, 23:37
Siūlau pabandyti Bahn 3.84
Adresas: www.jbss.de
Šiaip gana neblogas

Mettal
2008.07.24, 16:07
Žinau šitą - gana linksmas žaisliukas, beje turiu Panevėžio modelį :hahaha: Kam nors reikia?

Kosovo
2008.07.24, 23:56
Žinau šitą - gana linksmas žaisliukas, beje turiu Panevėžio modelį :hahaha: Kam nors reikia?

Aš jį ir sukūriau, jeigu iš jbss-archive parsisiuntei

Ametistas
2008.07.25, 00:41
Atleiskite už apgailėtiną vėlavimą, tačiau dėl darbo ir šiaip visokių reikalų (esu abiturientas) turėjau mažai laiko atlikti šią užduotį. Bet ką tik ją baigiau ir noriu pateikti rezultatus. Primenu užduotį: sukurti 36-ojo autobuso Vilniuje tvarkaraštį, panaudojant d.d. 6 (tarp jų 2 pikiniai) ir š. s. 3 transporto priemones. Tvarkaraštį kurti, atsižvelgiant, kad nesidubliuotų siu esamu 35-ojo maršruto tvarkaraščiu. Taip pat sukurti 76-ojo autobuso tvarkaraštį, kad šis būtų patogiai suderintas su 76-uoju.

Sukūriau taip:
36-as autobusas Žalgirio g. - Naujaneriai - (Pagubė)
Išvykimas iš Žalgirio g. darbo dienomis
4:45 5:18 5:46 6:00 6:20 6:37 6:57 7:13 7:31 7:50 8:10 8:30 8:42 9:00 9:25 9:48 10:12 10:45 11:01 11:25 11:45 12:08 12:30 13:00 13:33 13:55 14:15 14:37 15:00 15:19 15:40 16:00 16:21 16:40 16:57 17:18 17:30 17:48 18:10 18:33 18:55 19:19 19:40 20:03 20:20 20:38 20:57 21:20 21:36 22:01 22:29 22:58 23:35 24:24
Pastaba: 4:45 5:46 6:00 6:20 6:37 7:13 7:50 8:30 9:25 10:12 10:45 11:45 12:30 13:00 13:33 14:15 15:00 16:00 16:21 16:40 16:57 17:18 17:48 18:33 19:19 20:03 21:20 22:01 22:58 - važiuoja iki Pagubės
8:42 11:01 20:20 20:57 21:36 22:29 23:35 24:24 - grįžta į garažą (Vilniaus autobusų parką)

Išvykimas iš Naujanerių darbo dienomis
5:20 5:36 5:54 6:15 6:41 6:57 7:17 7:37 7:50 8:14 8:37 9:04 9:29 10:00 10:19 10:40 11:00 11:22 11:45 12:10 12:42 13:01 13:27 13:57 14:31 14:51 15:12 15:33 15:59 16:20 16:33 16:59 17:23 17:43 18:10 18:31 18:53 19:16 19:36 19:55 20:15 20:35 20:54 21:19 21:45 22:16 22:56 23:47

Išvykimas iš Pagubės darbo dienomis
6:09 6:35 6:51 7:11 7:31 8:08 8:58 9:54 10:34 11:16 11:39 12:36 13:21 13:51 14:25 15:06 15:53 16:14 16:53 17:17 17:37 18:04 18:25 19:10 19:51 20:48 21:13 21:39 22:10 22:50 23:42

Išvykimas iš Žalgirio g. šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
5:23 6:22 7:00 7:26 8:05 8:54 9:20 10:00 10:38 11:20 11:57 12:24 13:01 13:40 14:14 14:56 15:25 15:56 16:33 17:10 17:37 18:18 19:06 19:25 20:10 21:10 22:10 22:53 23:45 24:17
Pastaba: 5:23 6:22 7:00 8:05 9:20 10:38 11:57 13:01 14:14 15:25 16:33 17:10 18:18 19:06 20:10 21:10 22:10 - važiuoja iki Pagubės
19:25 23:45 24:17 - grįžta į garažą (Vilniaus autobusų parką)

Išvykimas iš Naujanerių šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
6:18 6:43 7:17 7:57 8:26 9:12 9:45 10:32 11:07 11:40 12:10 12:55 13:28 14:10 14:40 15:11 15:47 16:23 16:51 17:33 18:09 18:40 19:27 20:13 21:14 22:10 23:03 23:36

Išvykimas iš Pagubės šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
6:12 7:11 7:51 9:06 10:26 11:34 12:49 14:04 15:05 16:17 17:27 18:03 19:21 20:07 21:08 22:00 22:57

76-as autobusas Bireliai - Europos parkas
Išvykimas iš Birelių darbo dienomis
5:06 5:37 6:03 6:29 7:01 7:27 8:23 8:54 9:37 10:08 11:08 12:00 12:30 13:15 14:12 14:38 15:23 16:00 16:45 17:30 17:59 18:40 19:50 20:40 21:33 22:15 22:45 23:14
Pastaba: 23:14 - grįžta į garažą (Vilniaus autobusų parką)

Išvykimas iš Europos parko darbo dienomis
5:23 5:50 6:16 6:48 7:14 8:09 8:39 9:22 9:55 10:55 11:44 12:16 12:59 13:45 14:25 15:05 15:47 16:26 17:09 17:45 18:25 19:35 20:25 21:20 22:00 22:32 23:00

Išvykimas iš Birelių šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
6:08 6:33 7:06 7:46 8:14 9:00 9:35 10:55 11:55 12:42 13:42 14:25 14:53 15:35 16:35 17:35 18:10 18:40 19:15 20:03 21:00 21:50 22:15

Išvykimas iš Europos parko šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
6:21 6:51 7:51 8:00 8:45 9:18 10:38 11:38 12:20 13:19 14:19 14:39 15:18 16:18 17:20 17:55 18:24 19:02 19:50 20:45 21:35 22:03 22:30
Pastaba: 22:30 - grįžta į garažą (Vilniaus autobusų parką)

Užduoties pateikėjęs pageidavo, kad 36-asis autobusas nenaudojant papildomų išteklių, kursuotų dažniau, nei šiuo metu, tačiau šios sąlygos įvykdyti nepavyko, nes vietoj esamų 24 vykimų į Pagubę d.d., buvo padaryta 29 vykimai, taip pat buvo pailginti važiavimo laikai 5-8 min. piko metu, kas prailgino autobusų kelionės laiką ir padidino intervalo laiką tarp grafikų. Išvada: norint sudažninti 36-ąjį autobuso kursavimą, reikia atsisakyti dalies važiavimų į Pagubę arba skirti dar vieną transporto priemonę. Šiuo metu esant 6 autobusams ir jiems vykstant į vieną pusę 40 min. ir gale stovint 5 min., reiso trukmė su stovėjimu būna 90 min. ir taip sudaromas 15 min. intervalas
((40+5)*2/6), tačiau reikia nepamiršti ir pietų pertraukų. Jei būtų 7 transporto priemonės, intervalas būtų 12,86 min. ((40+5)*2/7).

Taip pat rekomenduočiau Vilniaus autobusų parkui 76-ąjį maršrutą anksti ryte ir vėlai vakare, ir dieną, kai į ir iš Europos parko nėra keleivių, keisti į 76-ąjį A maršrutą Bireliai - Naujaneriai. Taip pat, atlikus keleivių srautų analizę, būtų galima adekvačiai pasielgti ir su vykstančiais iš ir į Birelius ir kartais 76-ąjį maršrutą padaryti 76-uoju B Europos parkas - Naujaneriai.
Pasiūlymo privalumai: sutaupomas kuras, sutaupomas laikas, kai jo reikia (nepanaudojant papildomų išteklių).
Pasiūlymo trūkumai: prailgėja vairuotojo poilsio laikas (bet tai netiesioginis trūkumas. Kitaip tariant, vairuotojams būtų sukuriama dirbtinė prastova), įvedama šiokia tokia sumaištis su maršrutais: 76-as, 76-as A ir 76-as B.

Taip pat būtų galima 36-ąjį ir 76-ąjį maršrutus tiesiog integruoti. 76-asis maršrutas būtų naikinamas, o 36-asis kartais važiuotų ir iki Europos parko, ir iki Pagubės.
Privalumai: 36-as maršrutas gautų papildomą reikalingą transporto priemonę, keleiviams būtų sukurta galimybė be persėdimų nuvykti į Pagubę ir Europos parką, būtų išnaudotas autobusas darbui, vietoj to, kad dabar jis 76-ajame maršrute daug laiko ilsisi dėl mažos maršruto apkrovos.
Trūkumai: Vilniaus autobusų parkas praranda dalį lėšų, nes Pagubės ir Europos parko keleiviai, vietoj anksčiau dviejų persėdimų, vyksta vienu įsėdimu ir moka atitinkamai kartą vietoj dviejų. 36-asis maršruto trasa būtų sudėtingesnė ir reikėtų svarstyti apie skirtingą numeraciją maršrutams: 36-as, 36-as A, 36-as B ir pan.

Juodraščius nuskenuosiu kitą dieną ir įdėsiu.

p.s., kaip sekasi kurti tvarkaraščius mano paskutinei pateiktai užduočiai dėl Kauno Aleksoto krypties?

Mettal
2008.07.25, 13:50
Aaa :) man draugas atsiuntė (ne lietuvis), todėl nežinau iš kur jis gavo.
Amiko, ačiū už tvarkaraštį. Pats kol kas nieko nekuriu, nesirgi dirbu, ir šiaip kažko nelabai mane tai traukia dabar :(
Šiaip geriausias varinatas būtų buvęs palikti senąjį 76-ą maršrutą Ateities g. - Sakališkės - Pagubė. Deja kažkam pasirodė, kad geriau pasityčioti iš keleivių ir trumpinti maršrutą vietoj to, kad autobusai darytų užvažiavimą į Pagubę, o toliau į Birelius (užvažiavimas būtų toks pats kaip ir buvo į Sakališkes)

kaskas
2008.07.27, 21:50
sveiki, visu pirma sorry kads taip ilgai nerasiau nieko, as as tas Kazimieras kitu loginu :)
Kuri laika neturejau laiko braizyti schemu, na siandien siektiek prisedau ir pabraiziau oro uosta:
Stai jis:
http://img504.imageshack.us/img504/8397/orouostasvr2.jpg (http://imageshack.us)
http://img504.imageshack.us/img504/8397/orouostasvr2.7f2328fcd4.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=504&i=orouostasvr2.jpg)
P.S. jo dar nebaigiau.

kaskas
2008.07.27, 21:51
cia kur baltoji tai jura, o ten kur yra apvesta aplink linija aplink oro uosta tai tvora, oro uosto ribos ir punktyrais neaptverta teritorija

Mettal
2008.07.28, 12:53
Nu visai nieko, tik reikėtų su pieštuku viską daryti, o štai raidinis žymėjimas sukelia daug painiavos. Vis gi geriau ir lapas langeliais o ne linija ;) Na bet jei tai tik nebaigtas darbas, tai lauksime pilnos spalvotos versijos :)

Mettal
2008.11.02, 12:10
Metas gaivinti šią Dievo užmirštą temą :). Pradžiai įdedu pilną savo didžiojo miesto fotografiją. Vėliau reikės kaip nors suphotoshopinti detalesnį variantą. Jei kas nors irgi turi savo pieštų miestų, tai talpinkite juos čia!
http://img58.imageshack.us/img58/8343/p10007381gb4.th.jpg (http://img58.imageshack.us/my.php?image=p10007381gb4.jpg)

taccido
2008.11.02, 13:04
Oho, kaip gražiai, sakytum, koks žemėlapis:oho:
Aš ir kūriau miestus, šitas tai su autobusų, troleibusų maršrutais, padariau ir metro linijas. Autobusų maršrutų apie 53, troleibusų 8, metro 3 linijos (kelių maršrutų sudariau ir tvarkaraščius). Dar bandau padaryt ir ant estakadų ir kai kur ant žemės traukinio bėgius, kurie eitų aplink centrą ir kitus rajonus, jais galėtų važinėt ir tramvajus. Mane ir įkvėpė tikri rajonai: Lazdynai, Santariškės (ligoninių rajonas, ar kaip pavadint), Alytaus šiaurinis pramonės raj., Laisvės pr. ir kiti.
Čia irgi "buvo" sovietmetis, nes yra blokinukų rajonų, senovinių pramonės rajonų.
Rajonų pavadinimus sugalvoju pats, gatvės irgi sugalvotos (nors sakysit, senoviško stiliaus: jonvabalių, bijūnų, pramonės gatvės, žemumos prospektas) bet pas mane nėra nei vienos gatvės pavadintos kurio nors žmogaus garbei.
Dar, yra mažai sodų mieste, o metro eina nuo vieno miesto galo iki kito, dvi vertikaliai, viena horizontaliai, iki pakraščių.
Palyginus nykštukas su jūsų:
http://img98.imageshack.us/img98/9615/valonasmazevz9.th.png (http://img98.imageshack.us/my.php?image=valonasmazevz9.png)http://img98.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Rajonus sugalvojau keistus (Sapkinė, Pukšiai, Afkliškės, Ufkūnai, Vilkiai, Sorsiškės - source, Skilčiai, Ledukas, Sirpsodžiai, Domeniškės - domain ir kitokie):kuinas:
Nepykit čia už kokybes visokias, atskanuota o paskui su paintu paryškinau gatves, bandau padaryt kaip normalų žemėlapį, bet nebaigiau.
P.S. visos stotelės turi pavadinimus, ir nėra didelių naujoviškų rajonų po "nepriklausomybės", nes visur blokiniai, išskyrus centre:juokas:

Mettal
2008.11.02, 21:24
^^^ :oho: Labai įspūdingas žemėlapis! Jei gali, įdėk kokį neparyškintą fragmentą. Noriu viską pamatyti iš arčiau :) Šiaip aš irgi gana daug fragmentų "skolinausi" iš visokių miestų. Mano mieste yra ~130 autobusų, 70 troleibusų, 15 tramvajų maršrutų, ~5 greitojo tramvajaus ir 5 metro linijos. Miestas tikrai didžiulis. Apie 30 autobusų jau turi tvarkaraščius (nes dar ne visas žemėlapis baigtas). Troleibusų/tramvajų/metro nesudarinėsiu grafikų, nes kai kurie važiuoja kas 2-3 min. piko metu ir čia labai daug rašliavos. Taip pat dar nemoku jų derinti tarpusavyje, kad nebūtų "užkimšti" pietaujančiomis transporto priemonėmis bėgiai/kontaktinis tinklas.
Dar keli fragmentai
Šiaurės-vakarų kampas su nauju "miesto priemiestyje" "skeletu":
http://img393.imageshack.us/img393/4029/p10007391op0.th.jpg (http://img393.imageshack.us/my.php?image=p10007391op0.jpg)
Šiek tiek į rytus (dešinę) nuo ^^^ fragmento.
http://img98.imageshack.us/img98/172/p10007401bx5.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=p10007401bx5.jpg)
Metro ir greitojo tramvajaus linijų tinklas. Taškais pažymėtos stotys, oranžine spalva apvestos persėdimų stotys, punktyrai, taškai ir tuščiaviduriai rutuliukai - statomos arba projektuojamos stotys ir linijų atkarpos. Šviesiai žalia spalva - greitasis tramvajus (linija "miestas - uostas" ir sistema "Petruliškės-Akmeniškės")
http://img143.imageshack.us/img143/9771/mtrgelschemawq0.th.jpg (http://img143.imageshack.us/my.php?image=mtrgelschemawq0.jpg)

taccido
2008.11.03, 19:09
Ačiū. Tavo žemėlapio labai tikroviškas gatvių tinklas, ežeras ar ten marios įdomiai išsidėstę. Taip pat įdomu, kad miesto viduje daug žalumos.
Štai keli mano miesto vaizdai:
1.http://img98.imageshack.us/img98/5674/scan5gq0.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=scan5gq0.jpg)http://img98.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
1.Šiaurės - rytų pusė. Šiauriausioje vietoje, su vandens telkiniais stovi naujas verslo rajonas Domeniškės. Piečiau, blokinis gyvenamasis rajonas (keturkampom gatvėm) Purantiškės. Į kairę tokio pat pavadinimo miškelis, dar į kairę buvusioje pramoninėje (dar išlikę šiauriau, pilka) zonoje įsikūręs didelis pramogų centras. Ai, tiek to. Juodi tuščiaviduriai skrituliukai - metro stotys. Autobusų linijos mėlynai, troleibusų - violetiniai nupaišytos. Raudonos storos linijos - savivaldybių ribos.
Toliau:
2.http://img98.imageshack.us/img98/3815/scan6pl3.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=scan6pl3.jpg)http://img98.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
2. Čia centrinė ir rytinė dalis. Autobusų stotis - skrituliuke parašyta "A".

Toliau: metro (3 ir spalvotos) ir geležinkelių-tramvajų linijos (juodos linijos, o kur jau nutiesti bėgiai - pilkos linijos):
http://img89.imageshack.us/img89/9370/metrovjz8.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=metrovjz8.jpg)http://img89.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Nu va.
O aš gal tik troleibusų dviejų maršrutų sudaręs grafiką, autobusų gal keturių maršrutų. Aišku blogai padariau, nes vairuotojams darbo skyriau tik 7,5 valandų :D

P.S. Argi negali troleibusų vairuotojai pavalgyt žieduose, kur jie niekam netrukdo?

Mettal
2008.11.03, 21:51
Dėkui už informaciją :).
Šiaip tvarkaraštį tavo miestui niekas pats nesudarys. Juk tik tu žinai, kada ir kokie yra keleivių srautai ir pats sprendi, kiek dirbti vairuotojams. Man pvz. ne visada užtenka 2 pamainų po 9 val., nes kai kurie autobusai važiuoja nuo ~4:00 iki 24:00. Manau įdomu būtų pabandyti sudaryti autobusų ir troleibusų maršrutų schemas. Nė karto nebandžiau :).
Rytoj laukite kito miesto - Alytaus vaizdų. (Miestas nedidelis, 30 autobusų ir 3 troleibusų maršrutai).

Mettal
2008.11.05, 19:44
Atsiprašau už vėlavimą. Štai žadėti mano piešto Alytaus miesto vaizdai. Jokiu būtu nesumaišykite su tikruoju miesto planu 8D
Senasis variantas:
http://img139.imageshack.us/img139/5272/p10007411rq6.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=p10007411rq6.jpg)
Naujasis, dar piešiamas variantas:
http://img139.imageshack.us/img139/2109/p10007421xr7.th.jpg (http://img139.imageshack.us/my.php?image=p10007421xr7.jpg)

arsiakas
2008.11.05, 23:27
Taigi vasarą bandžiau kurti savo miestą. Bet pasakysiu, nieko nesigavo. Net nežinau nuo ko pradėti. Bandžiau kurti viso miesto vaizdą, rajonų išsidėstymą ir pan, bet turbūt klydau. Kaip jūs pradėjot? Nuo senamiesčio ar naujamiesčio ir lipdėt po vieną rajoną ar kaip? Bandysiu viską iš naujo...

Mettal
2008.11.06, 13:58
Jeigu nesigauna, gali bandyti pasipaišyti atskirus rajonus - minčių lietų. Tada pasidaryk kokį 3x3 sąsiuvinio lapų dydžio miestelį iš prieš tai nupieštų rajonų eskizų - dėliok kaip tik tau norisi. Tiesa, geriausia būtų palikti tarpus tarp jų, kad galėtum juos laisvai sujungti ir pridėti naujų gatvių tinklą. jei trūksta fantazijos - labai gerai tinka perpiešti fragmentai iš kitų miestų. Be to svarbu paisyti mastelio, nes gali gautis, kad stotelės yra kas 2 metrus, o sankryžos ir gatvės gigantiškos. Jeigu turi kokį žemėlapį, tai maždaug pažiūrėk, kokie ten gatvių pločiai ir svarbumas ir tada brėžk gatves pagal jų svarbą (pvz: siaura - || ; plati - | | ; su skiriamąja juosta (magistralinė) - |||). Senamiesčio ir mikrorajonų gatvės siauros, aplinkkeliai platūs. Po kelių valandų papildysiu vaizdiniais pavyzdžiais.

Mettal
2008.11.06, 17:42
Mano piešto Alytaus troleibusų maršrutų schema:
http://img517.imageshack.us/img517/3109/alytustrolschema1mq7.th.jpg (http://img517.imageshack.us/my.php?image=alytustrolschema1mq7.jpg)http://img517.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

taccido
2008.11.06, 17:59
arsiakas, pirma, gali nusipaišyti upę ar ežerą, prie kurio bus miestas. Paskui nusipaišyk kokį senovinį rajoną, nebūtinai išraizgytą, gali būti ir keturkampesnis. Tada gali visokius daugiabučių rajonus lipint, aplinkkelį padaryti. Dar daugiau visokių ežeriukų ar kokios gamtos paskui padaryt. Jeigu jau paskui pieši ir pastatų išsidėstymą, tai nepamiršk mokyklų, stadionų, prekybos centrų, vaikų darželių ir kitų objektų. Be to, mane kai kur įkvėpė sovietiniai rajonai, savo gatvėmis, mokyklų išdėstymu ir pan., bet nebūtinai persipaišyti, aš nepersipaišiau...
Ai, kaip nori darykis.
P.S. gražus miestas. Turit kokių 99 metų Alytaus žemėlapį?:| Nes žiūriu, kad yra tokie pavadinimai: Daiga, Izomega, Stalių gaminiai, Plaušo plokštė... Aš tokį turiu. Malonu matyti "Alytų":taip:

Mettal
2008.11.06, 18:33
Aha turiu, ko gero jis ir bus 1999m. :taip: Šiaip ten nėra jokių nuorodų į tikrąją jo spausdinimo datą. Leidykla - Briedis. Bet rajonų ir įmonių pavadinimus tikrai ėmiau iš ten. Man pasisekė už palyginti nedaug (6Lt) įsigyti 1 iš 5000 tiražo egzempliorių. Dabar jau Briedis išleido naują variantą su dar keliais mažesniais miestais.
Štai jis:
http://img83.imageshack.us/img83/3240/p10007431qw3.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=p10007431qw3.jpg)http://img83.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img511.imageshack.us/img511/2069/p10007441ah0.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=p10007441ah0.jpg)http://img511.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php) http://img83.imageshack.us/img83/4377/p10007451ta0.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=p10007451ta0.jpg)http://img83.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Kosovo
2008.11.09, 22:52
Ankščiau aš irgi braižydavau, o kiek dingę mano schemų, kartais gaila netgi jų pasidaro, o kad nors vieną jų surasčiau :X

Ametistas
2008.11.29, 00:29
Reikia prižadinti primigusią temą :D Gal kas nors yra internete radęs kompiuterinę programą, kuria būtų galima braižyti žemėlapius?

Mettal
2008.12.06, 09:25
^^^ Paint.NET ? 8-)

Lincas
2008.12.06, 10:55
Atleiskite už apgailėtiną vėlavimą, tačiau dėl darbo ir šiaip visokių reikalų (esu abiturientas) turėjau mažai laiko atlikti šią užduotį. Bet ką tik ją baigiau ir noriu pateikti rezultatus. Primenu užduotį: sukurti 36-ojo autobuso Vilniuje tvarkaraštį, panaudojant d.d. 6 (tarp jų 2 pikiniai) ir š. s. 3 transporto priemones. Tvarkaraštį kurti, atsižvelgiant, kad nesidubliuotų siu esamu 35-ojo maršruto tvarkaraščiu. Taip pat sukurti 76-ojo autobuso tvarkaraštį, kad šis būtų patogiai suderintas su 76-uoju.

....

Užduoties pateikėjęs pageidavo, kad 36-asis autobusas nenaudojant papildomų išteklių, kursuotų dažniau, nei šiuo metu, tačiau šios sąlygos įvykdyti nepavyko, nes vietoj esamų 24 vykimų į Pagubę d.d., buvo padaryta 29 vykimai, taip pat buvo pailginti važiavimo laikai 5-8 min. piko metu, kas prailgino autobusų kelionės laiką ir padidino intervalo laiką tarp grafikų. Išvada: norint sudažninti 36-ąjį autobuso kursavimą, reikia atsisakyti dalies važiavimų į Pagubę arba skirti dar vieną transporto priemonę. Šiuo metu esant 6 autobusams ir jiems vykstant į vieną pusę 40 min. ir gale stovint 5 min., reiso trukmė su stovėjimu būna 90 min. ir taip sudaromas 15 min. intervalas
((40+5)*2/6), tačiau reikia nepamiršti ir pietų pertraukų. Jei būtų 7 transporto priemonės, intervalas būtų 12,86 min. ((40+5)*2/7).

Taip pat rekomenduočiau Vilniaus autobusų parkui 76-ąjį maršrutą anksti ryte ir vėlai vakare, ir dieną, kai į ir iš Europos parko nėra keleivių, keisti į 76-ąjį A maršrutą Bireliai - Naujaneriai. Taip pat, atlikus keleivių srautų analizę, būtų galima adekvačiai pasielgti ir su vykstančiais iš ir į Birelius ir kartais 76-ąjį maršrutą padaryti 76-uoju B Europos parkas - Naujaneriai.
Pasiūlymo privalumai: sutaupomas kuras, sutaupomas laikas, kai jo reikia (nepanaudojant papildomų išteklių).
Pasiūlymo trūkumai: prailgėja vairuotojo poilsio laikas (bet tai netiesioginis trūkumas. Kitaip tariant, vairuotojams būtų sukuriama dirbtinė prastova), įvedama šiokia tokia sumaištis su maršrutais: 76-as, 76-as A ir 76-as B.

Taip pat būtų galima 36-ąjį ir 76-ąjį maršrutus tiesiog integruoti. 76-asis maršrutas būtų naikinamas, o 36-asis kartais važiuotų ir iki Europos parko, ir iki Pagubės.
Privalumai: 36-as maršrutas gautų papildomą reikalingą transporto priemonę, keleiviams būtų sukurta galimybė be persėdimų nuvykti į Pagubę ir Europos parką, būtų išnaudotas autobusas darbui, vietoj to, kad dabar jis 76-ajame maršrute daug laiko ilsisi dėl mažos maršruto apkrovos.
Trūkumai: Vilniaus autobusų parkas praranda dalį lėšų, nes Pagubės ir Europos parko keleiviai, vietoj anksčiau dviejų persėdimų, vyksta vienu įsėdimu ir moka atitinkamai kartą vietoj dviejų. 36-asis maršruto trasa būtų sudėtingesnė ir reikėtų svarstyti apie skirtingą numeraciją maršrutams: 36-as, 36-as A, 36-as B ir pan.

Juodraščius nuskenuosiu kitą dieną ir įdėsiu.

p.s., kaip sekasi kurti tvarkaraščius mano paskutinei pateiktai užduočiai dėl Kauno Aleksoto krypties?

Butu labai saunu, jei kaip nors parasytum ir po grafika kiekvienam vairuotojui. T.y. su pietu pertraukomis ir tada kaip visas reikalas atrodytu. Man atrodo visi tie intervalai labai graziai issimustu is veziu.
O del prastovu, tai vairuotojui ne motais ar ilgesne prastova, nes vistiek AP uzmoka. Todel reiketu pagalvot apie ne toki ilga prastova, tik neaisku kokia ji buvo. O kodel tiek daug grizimu i garaza? Juk nulines ridos kiek daug. Nebutu paprasciau per pietus palikti autobusus galineje stoteleje? Suprantu tik paskutinius reisus, t.y. vakarinius kai jau i garaza reikia vaziuot.

praeivis
2008.12.06, 11:07
Juk nulines ridos kiek daug. Nebutu paprasciau per pietus palikti autobusus galineje stoteleje? Suprantu tik paskutinius reisus, t.y. vakarinius kai jau i garaza reikia vaziuot.

vilniuje autobusai ir troleibusai per pietus stovi galiniuose zieduose ar salia ju ir negrizineja i garaza. is kur jus istraukete tokia informacija???

Lincas
2008.12.06, 11:18
vilniuje autobusai ir troleibusai per pietus stovi galiniuose zieduose ar salia ju ir negrizineja i garaza. is kur jus istraukete tokia informacija???

...

Sukūriau taip:
36-as autobusas Žalgirio g. - Naujaneriai - (Pagubė)
Išvykimas iš Žalgirio g. darbo dienomis
4:45 5:18 5:46 6:00 6:20 6:37 6:57 7:13 7:31 7:50 8:10 8:30 8:42 9:00 9:25 9:48 10:12 10:45 11:01 11:25 11:45 12:08 12:30 13:00 13:33 13:55 14:15 14:37 15:00 15:19 15:40 16:00 16:21 16:40 16:57 17:18 17:30 17:48 18:10 18:33 18:55 19:19 19:40 20:03 20:20 20:38 20:57 21:20 21:36 22:01 22:29 22:58 23:35 24:24
Pastaba: 4:45 5:46 6:00 6:20 6:37 7:13 7:50 8:30 9:25 10:12 10:45 11:45 12:30 13:00 13:33 14:15 15:00 16:00 16:21 16:40 16:57 17:18 17:48 18:33 19:19 20:03 21:20 22:01 22:58 - važiuoja iki Pagubės
8:42 11:01 20:20 20:57 21:36 22:29 23:35 24:24 - grįžta į garažą (Vilniaus autobusų parką)

...

8.42, 11.01 ... grizta i garaza. Galima suprasti jie yra pikiniai. Vadinasi jie pravaziavo piko lika, dbr vaziuos i garaza, o tada po pietu petraukos vel i linija.

praeivis
2008.12.06, 11:42
8.42, 11.01 ... grizta i garaza. Galima suprasti jie yra pikiniai. Vadinasi jie pravaziavo piko lika, dbr vaziuos i garaza, o tada po pietu petraukos vel i linija.

36 marsrutas tur but ir bus vienintele isimtis, nes jo ziedas yra netoli parko ir labai mazas,daugiau autobusu (prie buvusio tevynes kinoteatro) pietu metu ten netelpa. O stai ten kur vietos yra ,sakykim 38 marsruto autobusas stovi zirmunu ziede,nors jam iki parko nebus ir kilometro. taip,kad praktiskai beveik visi stovi zieduose ,isskyrus tuos atvejus kai reikia grizti i parka kokiai profilaktikai ar pan.

Lincas
2008.12.06, 12:58
36 marsrutas tur but ir bus vienintele isimtis, nes jo ziedas yra netoli parko ir labai mazas,daugiau autobusu (prie buvusio tevynes kinoteatro) pietu metu ten netelpa. O stai ten kur vietos yra ,sakykim 38 marsruto autobusas stovi zirmunu ziede,nors jam iki parko nebus ir kilometro. taip,kad praktiskai beveik visi stovi zieduose ,isskyrus tuos atvejus kai reikia grizti i parka kokiai profilaktikai ar pan.

Na tada viskas labai aisku ir logiska. O del kitu autobusu, tai pas mus lygiai tas pats. Visi irgi pasilieka galuose, nebent kokios problemos.

taccido
2008.12.07, 00:16
Čia matau buvo diskutuota ir apie Virtual Bus, tai ir aš norėčiau paklausti...

Ką daryti? Man pasileidus atsirandu autobuse ir matau tik žolę. Su Vilniaus mapu matau tik kelis pastatus šone ir žolę, be gatvių, bet neveikia jokie klavišai, nei užvest variklį, nei posūkį įjungt. O ištrynus pirmas eilutes
"3
10000,10000"
ms1 faile galima išeiti ir su Esc, ir posūkį įjungti, bet tada tik žolė aplinkui, nieko nėra, jokių pastatų.
Ką daryti?:nzn:

Aisttiiss
2008.12.07, 16:08

Ką daryti? Man pasileidus atsirandu autobuse ir matau tik žolę. Su Vilniaus mapu matau tik kelis pastatus šone ir žolę, be gatvių, bet neveikia jokie klavišai, nei užvest variklį, nei posūkį įjungt. O ištrynus pirmas eilutes
"3
10000,10000"
ms1 faile galima išeiti ir su Esc, ir posūkį įjungti, bet tada tik žolė aplinkui, nieko nėra, jokių pastatų.

Būtų gerai, kad parašytum žaidimo versiją, bei autobuso modelį, nes man irgi nevisi autobusai ir nevisi žemėlapiai atsidaro.

taccido
2008.12.07, 16:12
Būtų gerai, kad parašytum žaidimo versiją, bei autobuso modelį, nes man irgi nevisi autobusai ir nevisi žemėlapiai atsidaro.

A6C RC2.2

Būna pradžioj MAN Lion's City, bet su juo jokie klavišai neveikia.
Dabar turiu ir Karosa C744 ir Karosa B732, bet vistiek nieko neišeina, nei klavišai veikia, nei gatvę rodo, tik žolę.
Su Vilniaus mapais tai irgi šitaip, bet su pastatais užnugary.

Aisttiiss
2008.12.07, 16:28
A6C RC2.2

Būna pradžioj MAN Lion's City, bet su juo jokie klavišai neveikia.
Dabar turiu ir Karosa C744 ir Karosa B732, bet vistiek nieko neišeina, nei klavišai veikia, nei gatvę rodo, tik žolę.
Su Vilniaus mapais tai irgi šitaip, bet su pastatais užnugary.

Gali būti daug dalykų, del ko neveikia klavišai: Blogos pasirinktys, blogai sukuti autobusai, trūksta "Tab" failų.
Žemėlapiai turėtų veikti.

taccido
2008.12.07, 16:42
Svarbiausia be pirmų eilučių
"3
10000,10000"
veikia klavišai, bet nėra nei pastatų, nei gatvių, o su tom eilutėm gatvių nėra, bet pastatai yra, ir neina važiuot nei su tuo nei su tuo.

Mettal
2008.12.07, 22:34
Žalgirio žiedas yra per mažas, kad galėtų sutalpinti visus 5 pikinius ir dar ne piko metu atvykstančius 2 autobusus. Beje čia dar yra priemiestinių maršrutų į Raudondvarį, Skirgiškes ir Nemenčinę žiedas. Todėl ir buvo palikti 2 35-i, o 36-us išsiuntė į AP.

"3
10000,10000"
Na, visų pirma tų eilučių, kurias trynei NEGALIMA trinti, nes tada tai jau tikrai nieko neveiks. Ten išvis nieko nereikia taisyti, jei neišmanai. Tokiu atveju gali neužkrauti tų ar anų tesktūrų. Visų pirma reikia nusistatyti vaizdo ir valdymo nustatymus (rekomenduojama tokią pačią ekrano raišką kaip ir desktop). Taip pat įsitikink, kad maršruto ir autobuso pasirinkimo lange pasirinkai autobusą ir jo tekstūras.

praeivis
2008.12.07, 22:48

o kuo jus domina tie autobusai? suprasciau jei furos butu ir tolimi krastai. o cia tas pats per ta pati, monotoniskas ir nervuotas darbas. eikite mokytis autobusu vairuotoju,dabar ju truksta. gausite koki sene ,prasmirdusi dizeliu mersa,kur nebesireguliuoja nei sedynes ,nei vairo aukstis,kur neveikia puse stiklu apiputimu,rasoja stiklai ir nesimato veidrodziu ir t.t. :-))) bus tikrS REALYBES SOU:-)

Ametistas
2008.12.07, 23:09
Butu labai saunu, jei kaip nors parasytum ir po grafika kiekvienam vairuotojui. T.y. su pietu pertraukomis ir tada kaip visas reikalas atrodytu. Man atrodo visi tie intervalai labai graziai issimustu is veziu.
O del prastovu, tai vairuotojui ne motais ar ilgesne prastova, nes vistiek AP uzmoka. Todel reiketu pagalvot apie ne toki ilga prastova, tik neaisku kokia ji buvo. O kodel tiek daug grizimu i garaza? Juk nulines ridos kiek daug. Nebutu paprasciau per pietus palikti autobusus galineje stoteleje? Suprantu tik paskutinius reisus, t.y. vakarinius kai jau i garaza reikia vaziuot.Pasižiūrėk į to komentaro datą. Manai vis dar turiu tuos grafikus? Nesupratau, dėl ko abejoji? Manai tvarkaraštį šiaip sustačiau nesudaręs po grafiką mašinai? :D Gal nejuokaukim šitaip, čia vis tik tvarkaraščių ir žemėlapių kūrėjų tema - man būtų gėdinga taip elgtis :B
Prastovos darytos nedidelės (5-7 min.), nes užduoties pateikėjęs (Mettal) pageidavo, kad 36-as autobusas kursuotų kiek įmanoma dažniau su esamais resursais (pateiktu mašinu skaičiumi ir gan įtemptu važiavimo laiku).
Kadangi nesu vilnietis ir tiksliai nežinau kokia praktika vykdoma VAP, bet aš pabandžiau šitaip. Palikti gale gal ir paprasčiau, bet tiems vairuotojams tai tikrai blogiau.

p.s., jei pats kažkiek išmanai tvarkaraščių kūrimą, net neabejoju, kad sugebėtum iš esamo viso tvarkaraščio atsekti mašinų grafikus :)

arsiakas
2008.12.07, 23:13
o kuo jus domina tie autobusai? suprasciau jei furos butu ir tolimi krastai. o cia tas pats per ta pati, monotoniskas ir nervuotas darbas. eikite mokytis autobusu vairuotoju,dabar ju truksta. gausite koki sene ,prasmirdusi dizeliu mersa,kur nebesireguliuoja nei sedynes ,nei vairo aukstis,kur neveikia puse stiklu apiputimu,rasoja stiklai ir nesimato veidrodziu ir t.t. :-))) bus tikrS REALYBES SOU:-)

O tu čia rašai iš pavydo ar kaip čia tave suprast reikia? Ko iš viso ateini į šią temą jei ji tau nepatinka.

Ametistas
2008.12.07, 23:19
O tu čia rašai iš pavydo ar kaip čia tave suprast reikia? Ko iš viso ateini į šią temą jei ji tau nepatinka.Manau taip rašo ne dėl pavydo, bet dėl to, kad nesupranta kaip mes galime žavėtis autobusais ir autobusų vairuotojų darbu, kai jis yra toks sunkus ir su prastomis darbo sąlygomis. Bet ši tema yra ne tik "svaigimo" apie "gerą" autobusų vairuotojų darbą tema. Čia gi kaip tik didesnis dėmesys skiriamas labiau tvarkaraščių ir žemėlapių kūrimui. Taip, kad tas žmogus nelabai supranta apie ką mes čia diskutuojame :)

praeivis
2008.12.07, 23:35
O tu čia rašai iš pavydo ar kaip čia tave suprast reikia? Ko iš viso ateini į šią temą jei ji tau nepatinka.

Ne,nelabai supratau jusu domejimosi. darbas sunkus ir neprestizinis,kad butu idomu ji dar zaisti kazkokiuose simuliatoriuose. O jei jus sudarinejate ten kazkokius marsrutus ir grafikus ir optimalius aptarnavimo rezimus...valio,gal but jus busite tie ,kurie tikrai geriau visa tai organizuos. siaip jau nenorejau nieko izeisti.

praeivis
2008.12.07, 23:40
Kadangi nesu vilnietis ir tiksliai nežinau kokia praktika vykdoma VAP, bet aš pabandžiau šitaip. Palikti gale gal ir paprasčiau, bet tiems vairuotojams tai tikrai blogiau.

VAP praktika tokia: 36 marsrutu daug laisvo laiko,o pavyzdziui 10 visa laika 'gazas dugnas' su griuvinejanciais keleiviais:-)))

Ametistas
2008.12.08, 00:10
Vadinasi nekompetentingai apskaičiuotas pravažiavimo laikas.

Denis_Simonov
2008.12.08, 07:29
praeivis:Užduosiu tau toki klausima:Kuo tu domiesi?Turi hobbi?

Mettal
2008.12.08, 14:52
VAP praktika tokia: 36 marsrutu daug laisvo laiko,o pavyzdziui 10 visa laika 'gazas dugnas' su griuvinejanciais keleiviais:-)))

Daug laisvo laiko? Nemanau. Dėl sudėtingo tvarkaraščio, iš Naujanerių piko metu intervalas svyruoja nuo 7 iki 20 minučių. O ir stovėti ne visada yra laiko, kad nebūtų autobusų susigrūdimo žiede. 10 tokios situacijos nepastebėjau, nes vairuotojai visada turi laiko pastovėti Kaimelio žiede. Piko metu jiems duodama žymiai daugiau laiko atlikti reisą nei kitu paros metu. Tuo labiau griuvinėjimas būna tik dėl sunkių darbo sąlygų, kai priešais iššoka koks kvailys ir turi staigiai stabdyti arba kai yra vėlavimasis pagal grafiką ir stengiamasi kuo greičiau prašokti spūstį/šviesoforą. Iš dalies kalti ir patys keleiviai, kad nesilaiko už to, už ko reikėtų arba autobuso konstrukcija turi galingą trūkumą.
Jei jau pateikti skubėjimo pavyzdį, tai būtų 45 ir 43 maršrutai, kur vairuotojai beveik nestovi žieduose, o 45 iš viso dėl kamščių ir nedidelio intervalo kartais važiuoja po 2 autobusus iš karto.
Denis_Simonov uždavė tau tikrai gerą klausimą. Įdomu būtų sužinoti, kas patį domina.

Ametistas
2009.01.14, 19:34
Paskutinįjį savo kurtąjį miesto žemėlapį baigiau, tiesa, įmanoma tobulinti ir tvarkyti, bet esu linkęs ne taisyti esamą darbą, bet kurti naują be tų pačių klaidų. Kadangi tam turime ir šią temą, siūlau prisijungti kas nori išmokti kurti arba kuria, bet savo žemėlapį nespėjus įpusėti nutrenkė kur nors į kampą.

Būtų taip - kiekvienas kurtume savo išgalvoto miesto žemėlapį (kaip ir darome), bet čia tuo pačiu galime konsultuoti vienas kitą, semtis minčių ir idėjų, o nemokantieji tuo pačiu mokytis.

Nežinantiems paaiškinu - mes kuriame savo išgalvoto miesto planą (žemėlapį) su visomis gatvėmis ir geografiniais objektais. Vėliau kuriame maršrutus ir tvarkaraščius, bet tai jau paskutinysis etapas.

Žemėlapio kūrimo procesas vyksta ilgai, priklausomai nuo noro ir laiko, galima sukurti nuo vos visą stalą apimantį žemėlapį, galima sukurti ir 6 ir daugiau kvadratinių metrų apimantį.

Žemėlapius braižome, vėliau paišome. Geriausia pieštuku ant popieriaus su langeliais, vėliau spalvomis pažymime urbanizuotas vietas, laukus, pievas, gamyklų kvartalus... Šioje temoje yra šiek tiek pavyzdžių.

Tikiuosi sužadinti jau esamų entuziastų - mėgėjų aktyvumą ir tuo pačiu paskatinti susidomėti kitus. Nedrąsieji - kreipkitės pagalbos. Žinantieji - padėkite. Manau tobulėti yra kur, kadangi noriu sukurti geresnį nei esu sukūręs žemėlapį, todėl norėčiau, kad prisijungtų bent dar keli žmonės, kurie kartu kurtų ir čia įkeltų kuriamų žemėlapių vaizdus. Tuo pačiu vieni iš kitų semtumėmės patirties.

Žemėlapių kūrimas nėra labai sudėtingas dalykas, tereikia kantrybės, noro, sugebėjimo nenuleisti rankų įpusėjus ir kartkartėmis prisėsti po keletą valandų į savaitę (gal kas galės ir daugiau). Žemėlapius kurti sugebės visi, sugebantys orientuotis ir suprasti bet kokio miesto žemėlapiuose, turintys vaizduotę, planuojantys į ateitį, kuriantys ne tik miesto planą, bet ir patį miesto gyvenimą. Žemėlapis kuriamas atsižvelgiant į miesto gyventojų kiekį, vyraujantį amžių, pomėgius. Viskas "rišama" į vieną ir žemėlapis tampa akivaizdus galutinis miesto atvaizdavimo produktas.

Ar bus prisijungiančių? Gal bus ir naujokų? ;) Nagi, prisijunkit! :)

praeivis
2009.01.14, 19:45
Daug laisvo laiko? Nemanau. Dėl sudėtingo tvarkaraščio, iš Naujanerių piko metu intervalas svyruoja nuo 7 iki 20 minučių. O ir stovėti ne visada yra laiko, kad nebūtų autobusų susigrūdimo žiede. 10 tokios situacijos nepastebėjau, nes vairuotojai visada turi laiko pastovėti Kaimelio žiede. Piko metu jiems duodama žymiai daugiau laiko atlikti reisą nei kitu paros metu. Tuo labiau griuvinėjimas būna tik dėl sunkių darbo sąlygų, kai priešais iššoka koks kvailys ir turi staigiai stabdyti arba kai yra vėlavimasis pagal grafiką ir stengiamasi kuo greičiau prašokti spūstį/šviesoforą. Iš dalies kalti ir patys keleiviai, kad nesilaiko už to, už ko reikėtų arba autobuso konstrukcija turi galingą trūkumą.
Jei jau pateikti skubėjimo pavyzdį, tai būtų 45 ir 43 maršrutai, kur vairuotojai beveik nestovi žieduose, o 45 iš viso dėl kamščių ir nedidelio intervalo kartais važiuoja po 2 autobusus iš karto.
Denis_Simonov uždavė tau tikrai gerą klausimą. Įdomu būtų sužinoti, kas patį domina.

ten buvo isivelusi klaida. Ne 36,o 35 marsrutas ozkiniai-zalgirio daug laisvo laiko. 10 marsrutas issimusa is grafiko del kamsciu centre.

arsiakas
2009.01.14, 20:37
amiko. Aš pradėjau kurti žemėlapį prieš gerus tris mėnesius. Pradžioje buvau labai užsivedęs, tačiau laiko stoka atitolino nuo tolimesnių darbų. Vėliau įmesiu savo miesto nuotraukų. Pradejau kurti nuo miesto centro, ir pereinu toliau į kitus rajonus. Didelio senamiesčio nebus, centrą planuoju pasitelkęs Dublino žemėlapiu. Didžiausia problema kuriant: nesiseka tiesti vienodo pločio gatvių :) gal kas turit kokių patarimų

Mettal
2009.01.14, 20:50
Aš gatvių plotį nusižiūrėjau nuo "Briedžio" žemėlapių. Pas mane yra maždaug 4 skirtingi gatvių pločiai. Siūlau ant atskiro lapelio nusibarižyti sau gatvių pločio šablonus pagal šiuos duomenis nuo plačiausios iki siauriausios:
1. Magistralinis kelias/kelias su skiriamąja juosta - pats plačiausias - ||| .
2. Pagrindinis kelias - ~1mm siauresnis nei 1-asis ir be skiriamosios juostos - || .
3. Gatvė - maždaug dvigubai siauresnis nei pagr. kelias.
4. Kiemo įvažiavimas/kaimo keliukas/pvz. mažytė Šnipiškių gatvelė.
Kai braižysite gatves, naudokitės šiuo lapeliu. Vėliau ranka įgus ir jau patys lengvai nustatysite koks plotis kur reikalingas.
Dar pastebėjimas - nereikia braižyti gatvės viena ištisine linija. Geriau "štrichais" po truputį - tada ranka mažiau nukryps.
Mano miesto Vilniaus Kalvų I/II ir Panerių rajonai. Nespalvota teritorija - šiandien užbaigtos gatvės. Kadangi ši žemėlapio dalis nėra nauja, joje kai kur pažymėtas viešasis transportas. Dešiniąjame viršutiniame kampe - Žvėryno mikrorajonas po šio pranešimo parašymo laiko...
http://img407.imageshack.us/img407/3857/p1010932nz8.jpg
...ir prieš pranešimo papildymo laiką. Jau nupieštas gatvių tinklas ir sankryža su estakada. Kadangi tai dariau paskubomis, tai tą sankryžą reikės perdaryti - pasukti 90 laipsnių kampu, kad eitų šiaurės-pietų kryptimi (pietuose - kelias į miesto centrą, šiaurėje - išvažiavimas į Pajūrio plentą - vieną iš 2 pagrindinių kelių į uostą.
http://img407.imageshack.us/img407/5503/p1010933jn7.jpg

Ametistas
2009.01.14, 21:26
amiko. Aš pradėjau kurti žemėlapį prieš gerus tris mėnesius. Pradžioje buvau labai užsivedęs, tačiau laiko stoka atitolino nuo tolimesnių darbų. Vėliau įmesiu savo miesto nuotraukų. Pradejau kurti nuo miesto centro, ir pereinu toliau į kitus rajonus. Didelio senamiesčio nebus, centrą planuoju pasitelkęs Dublino žemėlapiu. Didžiausia problema kuriant: nesiseka tiesti vienodo pločio gatvių :) gal kas turit kokių patarimųSmagu, kad prisijungi, tikrai bus įdomu pamatyti rezultatą.

Dėl užsidegimo, tai man visada taip būdavo. Iš pradžių nuveikdavau daug, vėliau vis mažiau. Šiaip 4-6 kv. m. dydžio žemėlapį sukuriu per 9-12 mėn. Linkėčiau susitelkimo ir kantrybės. Tada tikrai darbas vyks našiai :) Nereikia norėti greitai gauti rezultatą, nes dažniausiai jis būna nuviliantis. Lėtai, bet gerai - toks turėtų būti šūkis ;)

Aš taip pat žemėlapį kuriu pirmiausia nuo centro ir po to pridedu vis naują mikrorajoną. Iš tikrųjų taip manau geriausia daryti, nes senamiesčio dalis ne tik teoriškai, bet ir iš tikrųjų tampa senamiesčiu (kūrimo laiko atžvilgiu :)).

Gatvės, kaip supranti, turi būti vienos platesnės, kitos siauresnės. Bet kaip supratau kalbi apie tai, kad tau nepavyksta išlaikyti panašų tos pačios gatvės plotį. Aš naudoti langeliais braižytus sąsiuvinių lapus, jie padeda išlaikyti proporcijas ir nepasiklysti baltame lape. Bet dar daug įtakos daro ir rankos įpratimas. Dažnai braižydamas, tiesiog pripratau ir mano ranka brėžia daugmaž lygiai. laikinai gali pasitelkti liniuotę, bet iš praktikos galiu pasakyti, kad žemėlapis, braižytas liniuote atrodo prasčiau.

Jei kils klausimų, rašyk. Lauksim ir žemėlapio vaizdų - tikrai įdomu ;)

Beje, paklausyk kažkada pateiktu Mettal pasiūlymu - braižyti pieštuku. Bus galima koreguoti gatvių plotį, sujungimą, prijungti naujas gatves, tiltus. Miestas - gyvas organizmas ;)

Ametistas
2009.01.14, 21:31
amiko. Aš pradėjau kurti žemėlapį prieš gerus tris mėnesius. Pradžioje buvau labai užsivedęs, tačiau laiko stoka atitolino nuo tolimesnių darbų. Vėliau įmesiu savo miesto nuotraukų. Pradejau kurti nuo miesto centro, ir pereinu toliau į kitus rajonus. Didelio senamiesčio nebus, centrą planuoju pasitelkęs Dublino žemėlapiu. Didžiausia problema kuriant: nesiseka tiesti vienodo pločio gatvių :) gal kas turit kokių patarimųSmagu, kad prisijungi, tikrai bus įdomu pamatyti rezultatą.

Dėl užsidegimo, tai man visada taip būdavo. Iš pradžių nuveikdavau daug, vėliau vis mažiau. Šiaip 4-6 kv. m. dydžio žemėlapį sukuriu per 9-12 mėn. Linkėčiau susitelkimo ir kantrybės. Tada tikrai darbas vyks našiai :) Nereikia norėti greitai gauti rezultatą, nes dažniausiai jis būna nuviliantis. Lėtai, bet gerai - toks turėtų būti šūkis ;)

Aš taip pat žemėlapį kuriu pirmiausia nuo centro ir po to pridedu vis naują mikrorajoną. Iš tikrųjų taip manau geriausia daryti, nes senamiesčio dalis ne tik teoriškai, bet ir iš tikrųjų tampa senamiesčiu (kūrimo laiko atžvilgiu :)).

Gatvės, kaip supranti, turi būti vienos platesnės, kitos siauresnės. Bet kaip supratau kalbi apie tai, kad tau nepavyksta išlaikyti panašų tos pačios gatvės plotį. Aš naudoti langeliais braižytus sąsiuvinių lapus, jie padeda išlaikyti proporcijas ir nepasiklysti baltame lape. Bet dar daug įtakos daro ir rankos įpratimas. Dažnai braižydamas, tiesiog pripratau ir mano ranka brėžia daugmaž lygiai. laikinai gali pasitelkti liniuotę, bet iš praktikos galiu pasakyti, kad žemėlapis, braižytas liniuote atrodo prasčiau.

Jei kils klausimų, rašyk. Lauksim ir žemėlapio vaizdų - tikrai įdomu ;)

Ametistas
2009.01.16, 17:20
Na, tai daugiau niekas neprisijungs? Dar tikrai žinau, kad tuo domisi spirit ir groundzer - galėtumėt prisidėti ir jūs :)

groundzer
2009.01.16, 17:24
Nzn, dabar kazkaip nera laiko. Taciau esu kazka panasaus i zemelapi pradejes piesti. :D

Ametistas
2009.01.16, 17:50
Tai nuskenuok, parodyk :)

groundzer
2009.01.16, 19:16
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090116/100_3109.jpg
Cia ant greituju fotkinau. Cia tik pati pradzia. Kaireje taip vadinamas Smeltes pusiasalis ir Kiaules Nugara (sala).

Ametistas
2009.01.16, 19:34
Bandysi perpiešti modernizuotą Klaipėdą? :)

groundzer
2009.01.16, 19:36
Jo, kazkas panasaus :D

Ametistas
2009.01.16, 19:52
Darai klaidą, kad pieši naudodamas liniuotę, be to, bandymas antrąkart išrasti dviratį būna nelabai sėkmingas. Nežinau kaip tau, bet aš pritrūkčiau kantrybės užbaigti tokį darbą. Man įdomiau ne perpiešti esamus (kartu prie jų ką nors pridėjus) žemėlapius, bet kurti naujus.

groundzer
2009.01.16, 19:55
Darai klaidą, kad pieši naudodamas liniuotę, be to, bandymas antrąkart išrasti dviratį būna nelabai sėkmingas. Nežinau kaip tau, bet aš pritrūkčiau kantrybės užbaigti tokį darbą. Man įdomiau ne perpiešti esamus (kartu prie jų ką nors pridėjus) žemėlapius, bet kurti naujus.

As nenaudojau liniuotes. O del zemelapio, tai cia tik sita dali nukopijavau, paskuj viska piesiu is galvos.

Ametistas
2009.01.16, 19:57
Tai labai tiesiai moki piešti ranka tada :) maniau su liniuote ;)

groundzer
2009.01.16, 20:05
Tai labai tiesiai moki piešti ranka tada :) maniau su liniuote ;)

Dar nelabai eina gatves tiesiai piesti. Dazniausiai jos ties ziedais susiaureja ir tampa vinguotos ir negrazios.

Ametistas
2009.01.16, 23:13
Prieš paišydamas kokią sankryžą ar žiedus, pasibandyk ant paprasto lapo :)

taccido
2009.01.28, 14:39
Taigi, Mettal, kokio maršruto norėsi sukurti tvarkaraštį? Daugmaž žinau darbo pradžiais ir pabaigas.
Mikriukai pradeda darbą ~5:30-7:00, žiūrint koks maršrutas ir mikriukas. Baigia 16:30 - 23:30. Pasakysiu, kokie intervalai dabar ir t. t. jei reikės. Tai va, kaip norėsi.

Ametistas
2009.01.28, 16:24
Sukurčiau ir aš, bet dar nesu kūręs maršrutinių taksi tvarkaraščių, ten srautai skirstomi šiek tiek kitaip - nereikia bijoti per dažno intervalo. Dar šiek tiek nedrąsu to imtis, nes nepažįstų Alytaus ir gan sunku nuspręsti, kiek laiko reikia nuvažiuoti trasą.

taccido
2009.01.28, 16:28
Sukurčiau ir aš, bet dar nesu kūręs maršrutinių taksi tvarkaraščių, ten srautai skirstomi šiek tiek kitaip - nereikia bijoti per dažno intervalo. Dar šiek tiek nedrąsu to imtis, nes nepažįstų Alytaus ir gan sunku nuspręsti, kiek laiko reikia nuvažiuoti trasą.
Sutinku. Aš ir negalėčiau kokio Kauno mikroautobusų tvarkaraščių sukurti... Bet jei kas turi noro ir laiko, tai galėsiu parašyt intervalus kokių reikia.

Ametistas
2009.01.28, 16:34
O Alytuje maršrutiniai taksi stoja bet kur, ar tik stotelėse?

LBP
2009.01.28, 16:36
O jūs, kurdami savo miestus, pabandykit nekartoti klaidų. Juk "mikriukai" nėra labai geras dalykas ir iš esmės egzistuoja tik neišsivysčiusiose ar besivystančiose šalyse. Kurdami planus juk siekiat sukurti kažką geresnio už realybėj egzistuojančius dalykus, ar ne?
O pačio miesto struktūras kuriat vadovaudamiesi kokiais nors miestų planavimo, urbanistikos principais, metodais, miestų planavimo logika ar viskas "iš galvos"?
Klausiu iš profesinio smalsumo, nes esu architektas - urbanistas.

Ametistas
2009.01.28, 16:43
O jūs, kurdami savo miestus, pabandykit nekartoti klaidų. Juk "mikriukai" nėra labai geras dalykas ir iš esmės egzistuoja tik neišsivysčiusiose ar besivystančiose šalyse. Kurdami planus juk siekiat sukurti kažką geresnio už realybėj egzistuojančius dalykus, ar ne?
O pačio miesto struktūras kuriat vadovaudamiesi kokiais nors miestų planavimo, urbanistikos principais, metodais, miestų planavimo logika ar viskas "iš galvos"?
Klausiu iš profesinio smalsumo, nes esu architektas - urbanistas.Aš asmeniškai kurdamas savo miesto žemėlapį, kuriu kuo daugiau vadovaudamasis realybe ir principais, pagal kuriuos miestas taptų darnus ir jame kuo mažiau kirstųsi transporto keliai. Savo miestuose kol kas naudojau tik autobusus, troleibusus, tramvajus, greituosius vietinius traukinius. Naudoju ir maršrutinius taksi, kurie atlieka autobuso funkciją - stoja tik stotelėse ir naudojami mažiausiai urbanizuotuose mikrorajonuose. Manau efektyviau naudoti maršrutinius taksi tose vietose, nes jie galėtų kursuoti dažniau nei autobusai dėl ekonominių priežasčių. Savo kuriamame mieste maršrutinius taksi įsivaiduoju kaip Lietuvoje naudojamus ekspresinius tarpmiestinius autobusiukus, kurie yra su maždaug 20 sėdimų vietų, kondicionieriais, garso aparatūra, kurių durys atidaromos automatiškai, o ne fiziniu būdu.

Šioje temoje mes diskutuojame ne tik apie žemėlapių braižymą, bet ir transporto tvarkaraščių kūrimą. Šiuo metu kalbame apie Alytaus mieste kursuojančių maršrutinių taksi tvarkaraščius, norime juos sukurti ir opimizuoti patys. Alytuje, kaip žinia, nėra valstybinio transporto, t.y., miesto autobusų.

taccido
2009.01.28, 16:48
O Alytuje maršrutiniai taksi stoja bet kur, ar tik stotelėse?

Stotelėse sustoja, bet kartais paimt ar išlaipint kokį keleivį sustoja ir ne stotelėj:kuinas: Bet šiokia tokia tvarka yra.
LBP, mikriukai Alytuje atsirado autobusams benykstant... Tai dabar tik privačios įmonės. Bet manau kai kuriais atvejais geriau nei gremėzdiškas, lėtas autobusas. Čia gali nuvažiuoti greitai ir dažnai.

Tik negerai jokiam mieste, kai skirtingos transporto rūšys dubliuoja viena kitą...

Ametistas
2009.01.28, 17:03
Tai jie transporto taisyklėse jiems leidžiama ar draudžiama sustoti bet kur? Ar jie privalo sustoti tik stotelėse? Ar stotelėse sustoja visada, kaip Kėdainiuose, ar tik kai kelia ranką arba paprašo? Na aš tai nepritariu, kad maršrutiniai taksi geriau nei autobusai. Nėra jau jie tokie gremėzdiški, gal tik mažame miestelyje taip atrodo. Bet dabar su maršrutiniais taksi niekas negauna nuolaidų, kurias gauna kituose miestuose autobusuose. Be to, privatininkai ne taip atsakingai žiūri į darbą ir neretai darbą pradeda vėliau ir baigia anksčiau, važiuoja ne visą trasą.

taccido
2009.01.28, 17:51
Tai jie transporto taisyklėse jiems leidžiama ar draudžiama sustoti bet kur? Ar jie privalo sustoti tik stotelėse? Ar stotelėse sustoja visada, kaip Kėdainiuose, ar tik kai kelia ranką arba paprašo? Na aš tai nepritariu, kad maršrutiniai taksi geriau nei autobusai. Nėra jau jie tokie gremėzdiški, gal tik mažame miestelyje taip atrodo. Bet dabar su maršrutiniais taksi niekas negauna nuolaidų, kurias gauna kituose miestuose autobusuose. Be to, privatininkai ne taip atsakingai žiūri į darbą ir neretai darbą pradeda vėliau ir baigia anksčiau, važiuoja ne visą trasą.

Sustoja stotelėse ir taip. Rankos kelt nereikia, nebent jei stovi ten kur nėra stotelės, tiesiog reikia prieit arčiau kelio. Manau, nėra jokių transporto taisyklių mikroautobusams, aišku, išskyrus KET.
Kokias nuolaidas tu turi omeny? Mokiniams, pensininkams? Alytuj, gaila, tik nuo 75 metų nuolaida senesniems žmonėms.
Na, gal ir taip, bet girdėjau ir Klaipėdoj, kitur nesulaukia kai kurių reisų normalių autobusų, tai čia nuo žmonių priklauso. O Alytuj kur atokiau retai keičiami grafikai cilindruose, kai kur jų net ir nėra (gal kai kur ir vandalai prisidėjo), kad ir toj pačioj "Izomegoj". Netoli ten, yra gal 3 metų senumo grafikai. Per visas vasaras, metus mikroautobusų ir sumažėjo, ir reisų laikai pasikeitė, ir sutrumpėjo kai kieno darbo laikas, o paskui žmonės skundžiasi, kad "nesukontroliuoja vairuotojų". Tai aišku ne keleivių kaltė... Bet mieste tai viskas normaliau.

Ametistas
2009.01.28, 18:02
Sustoja stotelėse ir taip. Rankos kelt nereikia, nebent jei stovi ten kur nėra stotelės, tiesiog reikia prieit arčiau kelio. Manau, nėra jokių transporto taisyklių mikroautobusams, aišku, išskyrus KET.
Kokias nuolaidas tu turi omeny? Mokiniams, pensininkams? Alytuj, gaila, tik nuo 75 metų nuolaida senesniems žmonėms.
Na, gal ir taip, bet girdėjau ir Klaipėdoj, kitur nesulaukia kai kurių reisų normalių autobusų, tai čia nuo žmonių priklauso. O Alytuj kur atokiau retai keičiami grafikai cilindruose, kai kur jų net ir nėra (gal kai kur ir vandalai prisidėjo), kad ir toj pačioj "Izomegoj". Netoli ten, yra gal 3 metų senumo grafikai. Per visas vasaras, metus mikroautobusų ir sumažėjo, ir reisų laikai pasikeitė, ir sutrumpėjo kai kieno darbo laikas, o paskui žmonės skundžiasi, kad "nesukontroliuoja vairuotojų". Tai aišku ne keleivių kaltė... Bet mieste tai viskas normaliau.Aš kalbėjau apie Keleivių ir bagažo vežimo taisykles, kurias kuria ir tvirtina miesto savivaldybės. Gal Alytaus savivaldybė jų neturi, bet tikrai turi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestai. Tose taisyklėse reglamentuojama, kur ir kada privalo sustoti viešasis transportas, kada neprivalo. Kada neprivalo vežti vienų ar kitų asmenų ir parašyta dar daug kitų dalykų, apibrėžiančių viešojo transporto veiklą ir tvarką.

Taip, kalbėjau apie nuolaidas, reglamentuotas Susisiekimo ministerijos ir paminėtas transporto lengvatų įstatyme. Kiek Alytuje kainuoja maršrutinio taksi bilietas? Įsigijamas tik pas vairuotoją?

Klaipėdoje su autobusų kursavimu tikrai betvarkė. Nors dabar situacija gerėja, bet tendencija, kad autobusai vėluoja, atvyksta per anksti arba visai neatvyksta, tebėra. Bet kitavertus, ten apie tokius dalykus greitai praneša keleiviai ir tokią savivalę galima kontroliuoti, o vairuotojus bausti. Privačiame sektoriuje šiek tiek kitaip. Čia keleiviui pasiskundus įmonės direktoriui, abejotina, ar jis teiks didelę iniciatyvą padaryti tvarką. Taigi keleiviui reikia kreiptis iškart į savivaldybę, kuri irgi neaišku ar nepatingės pagrūmoti tai įmonei dėl netvarkos. Sakau, kad privačiaas įmones daug sunkiau kontroliuoti, nei savivaldybių. Juolabiau, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra ir savivaldybių Transporto skyriai, kurių misija - prižiūrėti viešojo transpoerto darbą ir veiklą tame mieste, organizuoti susisiekimą, jį tobulinti ir gerinti. O privatininkai taip toli nežvelgia... Taip pat maršrutinių taksi įmonės nedraudžia keleivių sveikatos. Transporto priemonei atsidūrus į avariją ir susižeidus keleiviui, jam nebūtų išmokėtos draudiminės išmokos. O štai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos autobusų ir troleibusų parkai draudžia keleivių sveikatą.

Dėl tvarkaraščių tai keleiviai turėtų kaltinti tikrai ne vairuotojus ir ne maršrutinių taksi įmones, nes tai ne jų reikalas tuo rūpintis. Nebent tai nurodyta sutartyje... Bet labiau tikėtina, kad ši prievolė palikta savivaldybei rūpintis, taigi į ją ir reikia kreiptis su prašymu sutvarkyti informaciją, pateiktą stotelėse.

praeivis
2009.01.28, 18:29

Bent jau vilniaus autobusu parkas ( cia kaip pavyzdys) laikosi tokios nuostatos : keleivius galima ilaipinti -islaipinti tik stotelese , nes jos yra tam pritaikytos, tarp autobuso laiptelio ir stoteles bortelio nedidelis aukscio skirtumas ir jei tu lipdamas griuvai ir nusilauzei koja ,tai pats esi ir kaltas. O jei keleivius laipinti bet kur, tai traumos atveju keleivis gali paduoti i teisma sakydamas,kad buvo nepatogu ilipti,kreivai stovejo autobusas,reikejo aukstai lipti ar dar ka nors ir reikalauti apmoketi gydymo islaidas .

Ametistas
2009.01.28, 18:33
Bent jau vilniaus autobusu parkas ( cia kaip pavyzdys) laikosi tokios nuostatos : keleivius galima ilaipinti -islaipinti tik stotelese , nes jos yra tam pritaikytos, tarp autobuso laiptelio ir stoteles bortelio nedidelis aukscio skirtumas ir jei tu lipdamas griuvai ir nusilauzei koja ,tai pats esi ir kaltas. O jei keleivius laipinti bet kur, tai traumos atveju keleivis gali paduoti i teisma sakydamas,kad buvo nepatogu ilipti,kreivai stovejo autobusas,reikejo aukstai lipti ar dar ka nors ir reikalauti apmoketi gydymo islaidas .Ir protingai daro. Kaune tas pat, bet pastebiu vairuotojai nelabai mėgsta privažiuoti prie pat bordiūro. Kai kuriems žmonėms tai jau būna didžiulė problema, kai reikia įlipti :D

praeivis
2009.01.28, 18:50
Ir protingai daro. Kaune tas pat, bet pastebiu vairuotojai nelabai mėgsta privažiuoti prie pat bordiūro. Kai kuriems žmonėms tai jau būna didžiulė problema, kai reikia įlipti :D

O tu atidziau isiziurek i situacija. Autobusai zemagrindziai, privaziavus prie pat ,jei bortelis aukstesnis,lengvai gali pazeisti bamperi ir vairuotojui bus isskaiciuota is algos.
Antra daznai artejant autobusui ir patys keleiviai eina prie pat bortelio krasto,ypac jaunimas. O po to atkreipk demesi kokiame aukstyje yra autobuso veidrodziai:-))) Stai jei volvo 7700 privaziuotu prie pat saligatvio , o ant jo pacio krasto stovetu zmogus normalaus ugio ( 1,80 ir daugiau) , jis butu paprasciausiai numustas ar uzmustas su veidrodziu ar jo laikikliu ,plieniniu vamzdziu:-)

Ametistas
2009.01.28, 18:54
O tu atidziau isiziurek i situacija. Autobusai zemagrindziai, privaziavus prie pat ,jei bortelis aukstesnis,lengvai gali pazeisti bamperi ir vairuotojui bus isskaiciuota is algos.
Antra daznai artejant autobusui ir patys keleiviai eina prie pat bortelio krasto,ypac jaunimas. O po to atkreipk demesi kokiame aukstyje yra autobuso veidrodziai:-))) Stai jei volvo 7700 privaziuotu prie pat saligatvio , o ant jo pacio krasto stovetu zmogus normalaus ugio ( 1,80 ir daugiau) , jis butu paprasciausiai numustas ar uzmustas su veidrodziu ar jo laikikliu ,plieniniu vamzdziu:-)Kodėl tu nuolat komentaruose viską supranti taip smulkmeniškai... Aš kalbu, kad vairuotojai turi sustoti prie bordiūro per tokį atstumą, kad ir žmogui būtų gerai, ir autobusas nebūtų apgadintas. Žinau, kad per arti irgi blogai, aš tokius dalykus išmanau. Bet žinau ir tai, kad kai kurie vairuotojai tiesiog bijo privažiuoti arčiau, nors tikrai dar gali. Dėl veidrodėlio irgi žinau, nėra net ką kalbėt.

taccido
2009.01.28, 19:12
Aš kalbėjau apie Keleivių ir bagažo vežimo taisykles, kurias kuria ir tvirtina miesto savivaldybės. Gal Alytaus savivaldybė jų neturi, bet tikrai turi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestai. Tose taisyklėse reglamentuojama, kur ir kada privalo sustoti viešasis transportas, kada neprivalo. Kada neprivalo vežti vienų ar kitų asmenų ir parašyta dar daug kitų dalykų, apibrėžiančių viešojo transporto veiklą ir tvarką.

Taip, kalbėjau apie nuolaidas, reglamentuotas Susisiekimo ministerijos ir paminėtas transporto lengvatų įstatyme. Kiek Alytuje kainuoja maršrutinio taksi bilietas? Įsigijamas tik pas vairuotoją?

Klaipėdoje su autobusų kursavimu tikrai betvarkė. Nors dabar situacija gerėja, bet tendencija, kad autobusai vėluoja, atvyksta per anksti arba visai neatvyksta, tebėra. Bet kitavertus, ten apie tokius dalykus greitai praneša keleiviai ir tokią savivalę galima kontroliuoti, o vairuotojus bausti. Privačiame sektoriuje šiek tiek kitaip. Čia keleiviui pasiskundus įmonės direktoriui, abejotina, ar jis teiks didelę iniciatyvą padaryti tvarką. Taigi keleiviui reikia kreiptis iškart į savivaldybę, kuri irgi neaišku ar nepatingės pagrūmoti tai įmonei dėl netvarkos. Sakau, kad privačiaas įmones daug sunkiau kontroliuoti, nei savivaldybių. Juolabiau, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra ir savivaldybių Transporto skyriai, kurių misija - prižiūrėti viešojo transpoerto darbą ir veiklą tame mieste, organizuoti susisiekimą, jį tobulinti ir gerinti. O privatininkai taip toli nežvelgia... Taip pat maršrutinių taksi įmonės nedraudžia keleivių sveikatos. Transporto priemonei atsidūrus į avariją ir susižeidus keleiviui, jam nebūtų išmokėtos draudiminės išmokos. O štai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos autobusų ir troleibusų parkai draudžia keleivių sveikatą.

Dėl tvarkaraščių tai keleiviai turėtų kaltinti tikrai ne vairuotojus ir ne maršrutinių taksi įmones, nes tai ne jų reikalas tuo rūpintis. Nebent tai nurodyta sutartyje... Bet labiau tikėtina, kad ši prievolė palikta savivaldybei rūpintis, taigi į ją ir reikia kreiptis su prašymu sutvarkyti informaciją, pateiktą stotelėse.
Na, dar nei vienam mikroautobuse nemačiau jokių taisyklių. Visi užsikabinę tik transporto lengvatų įstatymą.
Mikroautobuso bilietas 100% kainuoja 1,50 Lt, pusė - 0,75 Lt, 80% neatsimenu kiek, kažkur apie 22 ct.
Alytuj yra lengvatos moksleiviams, žmonėms nuo 75 m., nuo TSRS agresijos per sausio 13 nukentėjusiems žmonėms, neįgaliesiems, vaikams iki 7 m. galima važiuoti nemokamai. Lyg ir viską išvardijau...
Įsigyjamas tik pas vairuotoją, bet gaila, kad nėra jokių mėnesinių bilietų, nes daug individualių, privačių įmonių. Galbūt ir bus ateityje`:op:
http://www.alytausgidas.lt/lt/naujienos/transportas/pristatytas-keleiviu-srautu-tyrimas-miesto-autobusais/
Čia šis tas įdomesnio.
O dėl tų nelaimių tai žiūrint kas atsitiko...

Ametistas
2009.01.28, 19:22
Bilietų kaina analogiška Kauno autobusų ir troleibusų bilietų, perkamų kioske, kainai.

praeivis
2009.01.28, 19:41
Kodėl tu nuolat komentaruose viską supranti taip smulkmeniškai... Aš kalbu, kad vairuotojai turi sustoti prie bordiūro per tokį atstumą, kad ir žmogui būtų gerai, ir autobusas nebūtų apgadintas. Žinau, kad per arti irgi blogai, aš tokius dalykus išmanau. Bet žinau ir tai, kad kai kurie vairuotojai tiesiog bijo privažiuoti arčiau, nors tikrai dar gali. Dėl veidrodėlio irgi žinau, nėra net ką kalbėt.

Daug yra tokiu stoteliu i kurias ilgi autobusai paprasciausiai netelpa. Todel ne tik kad arti neprivaziuoja,bet neatidaro ir paskutiniu duru,nes autobusas buna islinkes ir galiniu duru nesimato veidrodyje.

Ametistas
2009.01.28, 19:50
Daug yra tokiu stoteliu i kurias ilgi autobusai paprasciausiai netelpa. Todel ne tik kad arti neprivaziuoja,bet neatidaro ir paskutiniu duru,nes autobusas buna islinkes ir galiniu duru nesimato veidrodyje.Dėl ilgų tai nieko nesakau, žinau, kad vairuotojams su jais nelengva :)

Mettal
2009.01.28, 22:33
Kaip jau kitoje temoje rašiau, tai norėčiau pabandyti sukurti dabartinio maršruto grafiką, tik kai juo kursuotų normalūs autobusai, o ne mikriukai.
Dabar kreipiuosi į Taccido :)
Mane dabar domintų 4 maršrutas. Norėčiau sužinoti šią informaciją:
1. Kokiomis gatvėmis važiuoja
2. Kokiose stotelėse stoja/pro kokias važiuoja (reikalingos norint nustatyti važiavimo laiką)
3. Apytikslis įmonių darbo laikas pramoninėje Naujosios g. dalyje
4. Mikroautobusų užpildymas skirtingu paros metu (ryte-vakare, piko metu, dienos metu)
5. Minėjai, kad "Izomegoje" (ir ne tik) yra kažkokių tvarkaraščių senų. Būtų įdomu žvilgtelėti :)
Viso šito man nereikia trūks-plyš (ypač 5 punktas nėra būtinas), kai turėsi laiko ir noro, tada ir bus gerai ;).

arsiakas
2009.01.29, 02:34
Įsiterpsiu į amiko ir praeivio diskusiją. Labai įdomi situacija yra Kauno klinikose. Kasdien matau kenčiančius senyvo amžiaus žmones, bandančius įlipti i 3 ar 43 autobusus, kurie nuo bortelio sustoja ~20 metrų atstumu. Kodėl nepadarius bendros stotelės 1, 9, 12 tr ir 3, 43 aut maršrutams bendros stotelės ir taip suteikti komfortą įlipant ir išlipant keleiviams?

Ametistas
2009.01.29, 03:18
Įsiterpsiu į amiko ir praeivio diskusiją. Labai įdomi situacija yra Kauno klinikose. Kasdien matau kenčiančius senyvo amžiaus žmones, bandančius įlipti i 3 ar 43 autobusus, kurie nuo bortelio sustoja ~20 metrų atstumu. Kodėl nepadarius bendros stotelės 1, 9, 12 tr ir 3, 43 aut maršrutams bendros stotelės ir taip suteikti komfortą įlipant ir išlipant keleiviams?Per maža vietos. Būtent dėl to ten ir atskiros stotelės autobusams ir troleibusams. 9 ir 12 troleibusai toje stotelėje pastovi jei reikia pasivyti grafiką. Tai trukdytų autobusams. Ir taip ten vyksta nuolatinės kamšatys darbo dienomis. Ta problema puikiai žinoma Transporto skyriui, jau posėdžiuose kalbėta 3 ar 4 kartus per pastaruosius 2-3 metus. Buvo svarstoma žiedą paversti į viešojo transporto galinį tašką. Tam reikėtų pinigų perdaryti žiedą į tris ar keturias horizontalias įvažas su borteliais, kaip maršruto pabaigoje būna. Toks pavyzdys yra prie 2-osios ligoninės. Būtų skirta įvaža taksi, maršrutiniams taksi, autobusams ir troleibusams bei paprastam transportui sustoti išlaipinti ir įlaipinti žmones. Bet idėja kol kas likusi idėja, kol atsiras pinigų, nors jų labai daug nereikia tam reikalui. Tiesa, reikėtų naikinti žieda su gėlytėmis ir KMU užrašu :) Bei padaryti 2 arba 4 perėjas pėstiesiems.

taccido
2009.01.29, 19:02
Kaip jau kitoje temoje rašiau, tai norėčiau pabandyti sukurti dabartinio maršruto grafiką, tik kai juo kursuotų normalūs autobusai, o ne mikriukai.
Dabar kreipiuosi į Taccido :)
Mane dabar domintų 4 maršrutas. Norėčiau sužinoti šią informaciją:
1. Kokiomis gatvėmis važiuoja
2. Kokiose stotelėse stoja/pro kokias važiuoja (reikalingos norint nustatyti važiavimo laiką)
3. Apytikslis įmonių darbo laikas pramoninėje Naujosios g. dalyje
4. Mikroautobusų užpildymas skirtingu paros metu (ryte-vakare, piko metu, dienos metu)
5. Minėjai, kad "Izomegoje" (ir ne tik) yra kažkokių tvarkaraščių senų. Būtų įdomu žvilgtelėti :)
Viso šito man nereikia trūks-plyš (ypač 5 punktas nėra būtinas), kai turėsi laiko ir noro, tada ir bus gerai ;).
1. Gerai. 4 maršrutas: Naujoji g., Jotvingių g., Pulko g., Ulonų g.
2. Stotelės:
AB "Izomega" > UAB "Aiginta" > Stalių gaminiai > SGG > Kelių valdyba > Audėjų st. > Kalniškės g. > Putinai > Poliklinika > žuvintas > Jotvingis > Autobusų stotis > Aušros g. > Karių kapai > AB "Astra" > Daugų g. > AB "Dainava"

AB "Dainava" > Daugų g. > AB "Astra" > Karių kapai > Aušros g. > Miesto sodas > Autobusų stotis > Jotvingis > Žuvintas > Poliklinika > Putinai > Kalniškės g. > Audėjų st. > Kelių valdyba > SGG > Stalių gaminiai > UAB "Aiginta" > AB "Izomega"
3. ~7:00 - 16:00, 8:00 - 17:00 Dar nuo ~15 val. būna daug keleivių į miestą. Yra daug įmonių, sunku susakyt.
4. Nežinau, kaip iki pusė septynių, bet nuo 6:30 iki 8:10 atvažinėja daug keleivių ir išvyksta į miestą iš Miklusėnų, nuo ~9:00 iki 12:00 nedaug keleivių, nuo ~13:00 grįžta iki Izomegos šiek tiek mokinių ir siuvėjų į darbą, ~15:00-16:30 gan daug keleivių į miestą, paskui jau mažiau gal dar šiek tiek apie 18 val., mikroautobusai važiuoja iki ~19:30 (pagal grafikus iki 20:35!) nors aišku miklusėniškiams praverstų vėlesni reisai. 22:00 baigia darbą siuvėjos, bet jas šiuo metu paima 11-tas prieš tai dar padarydamas kelis reisus (Izomega: 20:50, 21:30, 22:10). Jeigu jau nuo pramonės tuščia, tai keleivių įlipa jau Kalniškės, Putinų ir kitose stotelėse, kai kurie važiuoja iki centro, kai kurie iki Dainavos. Tikiu, kad ir Dainavoj darbą pradeda kažkur apie 8, nežinau, kada baigia. Piko metu mieste keleivių ir gan daug (16-18 val.) Įlipa gan daug nuo centro. Tai va.
5. Seni tvarkaraščiai: kadangi pačioj Izomegoj tvarkaraščio nėra, tai nusirašiau priešpaskutinės stotelės ir pirmos stotelės grafiką, nuo jos iki galo užtrunka nuvažiuot 1 minutę, bet aišku yra padaryta vairuotojam ir poilsio minutėlės. Taigi pagal tuos du grafikus sudariau Izomegos grafiką:

5,11 5,35 5,40 5,50 6,00 6,05 6,15 6,20/21 6,28 6,43 6,50 6,55 7,00 7,10 7,27 7,31 7,36 7,41 7,50 8,08 8,15 8,20 8,25 8,30 8,52 9,00 9,05 9,10 9,16 9,36 9,43 9,50-(išvyksta į Dainavą ir pertrauka) 10,03 10,15 10,26 10,35 10,44 10,55 11,04-(baigia čia darbą) 11,11 11,15 11,23 11,35 11,55 12,13 12,43 12,53 13,02 13,15 13,20 13,29/30 13,35 13,43 13,55 14,00 14,15 14,30-(užupiai?) 14,35 14,43 14,55-(į Dainavą ir pertrauka) 15,03 15,10 15,15 15,25 15,50 15,55 16,00 16,05 16,13 16,33 16,40 16,45 16,50 16,55 17,18 17,25 17,30 17,37 17,44 17,56-(baigia darbą) 18,05 18,10 18,22 18,35 18,45 18,50 19,04 19,15 19,25 19,30-(baigia darbą) 19,44 19,56 20,04 20,36 20,44-(baigia darbą)

Šeštadienis:
6,02 6,48 7,11 7,34 7,57 8,21 8,43 9,06 9,29 9,53 10,13 10,38 11,00-(į Dainavą ir pertrauka) 11,25 12,10-(į Dainavą ir pertrauka) 12,33 13,20 13,43 14,05 14,28 14,50 15,15 15,37 16,00

11 maršrutas:
5,30 5,51 6,00 6,10 6,32 6,45 6,50 7,13 7,24 7,30 7,53 8,05 8,10 8,33 8,43 8,50 9,30-(baigia darbą) 10,55 11,41 11,48 12,10-(pradeda darbą) 12,22 12,30 12,50 13,07 13,15 13,30 13,49 14,00 14,10-(baigia darbą) 14,29 14,50-(pradeda darbą) 14,55 15,12-(baigia darbą) 15,30 15,37 15,53-(pradeda darbą) 16,10 16,18 16,30 16,50 16,58 17,10 17,30 17,53 18,10 18,18-(baiga darbą) 18,50-(baigia darbą) 20,50 20,30 22,10-(nuvažiuoja link Dainavos ir baigia darbą)

Kaip matom, 11 maršruto tvarkaraštyje buvo normaliai suderintas 2 mikroautobusų grafikas (minimalus inervalas 19 min.), bet atsirado trečias "kenkėjas", prisilipdydavo tai prie vieno tai prie kito. Vieno mikroautobuso grafikas labai sistemingas - lygiai kas 40 min. ir jokių išimčių (xx,10 xx,50 xx,30 xx,10).
Tai va, aišku, dabar gan daug kas pasikeitę, bet matyti pagrindiniai sudažnėjimai piko laiku.
Sėkmės!

Mettal
2009.01.31, 19:52
1-asis bandymas sukurti 4-o maršruto grafiką, kai važiuoja normalaus dydžio autobusai.
Važiavimo laikas - nuo 17 iki 19 min. į vieną pusę. Važiavimo laiką sudarinėjau su sąlyga, kad autobuse bus konduktorius, arba bus tiesiog žymimi bilietai (kaip didžiuosiuose miestuose) su sąlyga, kad gali įlipti kontrolė :D.
Naudoti 4 autobusai tam, kad būtų išlaikytas dažnas važiavimas. Šeštadienį - 1 autobusas.
Darbo diena
Iš "Izomega"
05|15 58
06|05 18 33 48 55
07|08 33 48 55
08|08 23 38 55 59
09|13 28
10|30 55
11|20 45
12|10 35
13|00 50
14|07 25 40 57
15|17 30 42 54
16|07 20 32 44
17|10 32 48
18|05 22 55
19|12
20|10
21|10
22|10
Iš "Dainava"
05|18 40
06|08 23 30 43
07|08 23 30 38 58
08|13 25 36 48
09|03 18
10|05 30 55
11|20 45
12|10 35
13|25
14|00 15 32 51
15|05 17 29 41 55
16|07 19 32 45
17|01 16 36 57
18|11 30 47
19|35 40
20|40
21|40
22|32
Šeštadienis
Iš "Izomega"
06|05
07|05
08|05 55
09|
10|10
11|10
12|10
13|10
14|00
15|15
16|05
Iš "Dainava"
06|35
07|35
08|35
09|45
10|40
11|40
12|40
13|35
14|50
15|40
16|30
Raudonai išskirti reisai iki Kalniškės st./Audėjų st. (į autobusų parką)
Mėlynai išskirti reisai iki Kalniškės st. per Vidzgirį, kad nesidubliuotų su sekančiu reisu.
Atskiri autobusų grafikai:
1-asis
iš "Izomegos"
5.15 6.05 55 7.55 8.55 <pertrauka> 14.07 57 15.54 16.44 17.48
iš "Dainavos"
5.40 6.30 7.30 8.25 9.18 <pertrauka> 14.32 15.29 16.19 17.16 18.11
2-asis
iš "Izomegos"
5.43 6.33 7.33 8.23 9.13 10.30 11.20 12.10 13.00 50 14.40 15.30 16.20 17.10 18.05 55 20.10 21.10 22.10
iš "Dainavos"
5.18 6.08 7.08 58 8.48 10.05 55 11.45 12.35 13.25 14.15 15.05 55 16.45 17.36 18.30 19.40 20.40 21.40 22.32
3-asis
iš "Izomegos"
6.18 7.08 8.08 59 <pertrauka> 15.42 16.32 17.32 18.22 19.12
iš "Dainavos"
6.43 7.33 8.36 <pertrauka> 15.17 16.07 17.01 57 18.47 19.35
4-asis
iš "Izomegos"
5.58 6.48 7.48 8.38 9.28 10.55 11.45 12.35 14.25 15.17 16.07
iš "Dainavos"
6.23 7.23 8.13 9.03 10.30 11.20 12.10 14.00 51 15.41 16.32
Šeštadienį ir taip viena mašina važiuoja, todėl nerašau čia atskiro grafiko.
Laukiu Jūsų komentarų - jei kas ne taip, taisysiu.

taccido
2009.01.31, 20:44
Hm... Atrodo visai gerai :) Tik gal geriau iš "Izomegos" pusė aštuonių ryto šeštadienį išvažiuoja, nes 4-as vienintelis į ten važiuoja nedarbo dienomis, tai Miklusėnų gyventojams būtų geriau, o Dainavoj tuo metu 7, 14 maršrutų autobusai vežtų žmones. Dėl 17-19 min. į vieną pusę, tai greituolis turėtų būt autobusas ir vežt keleivius akis išdegęs, jei dar kiekvienoj stotelėj stoja. Gali ir toks grafikas būti, tik mažiau poilsio, nes abejoju, ar per 17 min. nuvažiuotų taip greit. Šio maršruto kelyje yra 6 šviesoforai...

Mettal
2009.01.31, 22:25
Hm... Atrodo visai gerai :) Tik gal geriau iš "Izomegos" pusė aštuonių ryto šeštadienį išvažiuoja, nes 4-as vienintelis į ten važiuoja nedarbo dienomis, tai Miklusėnų gyventojams būtų geriau, o Dainavoj tuo metu 7, 14 maršrutų autobusai vežtų žmones. Dėl 17-19 min. į vieną pusę, tai greituolis turėtų būt autobusas ir vežt keleivius akis išdegęs, jei dar kiekvienoj stotelėj stoja. Gali ir toks grafikas būti, tik mažiau poilsio, nes abejoju, ar per 17 min. nuvažiuotų taip greit. Šio maršruto kelyje yra 6 šviesoforai...

Hmmm... tada gal ir persistengiau kiek... O gali pasakyti kur yra tie šviesoforai? Tada ištaisysiu važiavimo laiką - jis juk ir yra viena priežasčių, dėl kurių tai yra1-asis bandymas sukurti 4-o maršruto grafiką, kai važiuoja normalaus dydžio autobusai. Šiaip aš dariau taip: piko metu 19 min. važiuoja, 6 min. stovi - čia minimumas. Bet jei noriu išlaikyti bent kiek normalesnius ir pastovesnius intervalus, aš darau atstovas ir po 10-11 min. Porą kartų ir daugiau. Poilsio dieną, jei jau daryti 8:30 reisą, tai ir vietoje 6:10 ir 7:10 bus 6:30 ir 7:30. Nelabai norisi versti vairuotoją ir taip jau taupant resursus stovėti 10 min. dirbant 11 valandų...

taccido
2009.02.01, 14:45
Putinų - Kalniškės - Naujosios g. sankryžoje
Žuvinto - Naujosios g. sankryžoje
Naujosios - Statybininkų g. sankryžoje
Naujosios - Tvirtovės - Rūtų - Jotvingių g. sankryžoje
Jotvingių - Pulko g. sankryžoje
Pulko - Santaikos - Ulonų g. sankryžoje

Ametistas
2009.02.02, 14:30
Mettal, man nesuprantama, nejaugi tau patinka kurti tvarkaraščius "iš lempos"? Kalbu apie 4-ąjį Alytaus maršrutą. Tu sukūrei tvarkaraštį, kuriame normalių autobusų kursavimo intervalas beveik toks pats kaip ir esamų maršrutinių taksi. Visai neatsižvelgi į ekonominį faktorių. Jei jau kurčiau autobusams tvarkaraštį, tai būtinai atsižvelgčiau į tai, kad autobuso reiso nuvažiavimo išlaidos gerokai didesnės, nei maršrutinių taksi, o juk keleivių skaičius toks pats. Vadinasi, reikia kurti retesnį tvarkaraštį. Autobuso talpa apie 3-4 kartus didesnė nei maršrutinių taksi. Tad reikia kurti optimalius tvarkaraščius. Ar tu čia šiaip tik pažaidei iš neturėjimo ką veikti? :hmhm: Maniau esi nusiteikęs prieš betikslį tvarkaraščių kūrimą, kai kuriama neatsižvelgiant į ekonominį faktorių...

Mettal
2009.02.02, 15:09
Mettal, man nesuprantama, nejaugi tau patinka kurti tvarkaraščius "iš lempos"? Kalbu apie 4-ąjį Alytaus maršrutą. Tu sukūrei tvarkaraštį, kuriame normalių autobusų kursavimo intervalas beveik toks pats kaip ir esamų maršrutinių taksi. Visai neatsižvelgi į ekonominį faktorių. Jei jau kurčiau autobusams tvarkaraštį, tai būtinai atsižvelgčiau į tai, kad autobuso reiso nuvažiavimo išlaidos gerokai didesnės, nei maršrutinių taksi, o juk keleivių skaičius toks pats. Vadinasi, reikia kurti retesnį tvarkaraštį. Autobuso talpa apie 3-4 kartus didesnė nei maršrutinių taksi. Tad reikia kurti optimalius tvarkaraščius. Ar tu čia šiaip tik pažaidei iš neturėjimo ką veikti? :hmhm: Maniau esi nusiteikęs prieš betikslį tvarkaraščių kūrimą, kai kuriama neatsižvelgiant į ekonominį faktorių...

Šiuo atveju, mikroautobusai kursuoja kur kas dažniau, o ne vos vos. O tam, kad autobusas būtų populiarus, jam reikia ne tik "kad važiuotų" bet ir dažno intervalo. Be to, tai tebuvo bandymas, nes važiavimo laikas tikrai neatitinka tikrovės. Savaime suprantama, kad esu prieš betikslį panaudojimą, bet iš šios situacijos išsisukti galima naudojant midi klasės autobusus, kurie labai sėkmingai išplito Panevėžio mieste. Jei norečiau kurti "iš neturėjimo ką veikti", tai to tvarkaraščio nepublikuočiau, nes jis skirtas tik man pačiam ;).
Kitame variante bus pakoreguotas važiavimo laikas ir , galbūt, mašinų skaičius.

Ametistas
2009.02.02, 15:26
Taccido sakė, kad 4-ame maršrute kursuoja 6 maršrutiniai taksi, vadinasi, autobusų turėtų būti daugiausiai 5 tame maršrute. Nors pats bandyčiau išsitekti su 4. Nepamiršk, kad jei važiuoja dažnai, tai reikia daugiau autobusų, daugiau vairuotojų, daugiau kuro, tepalų, daugiau mechanikų... O keleivių skaičiaus padidėjimas dėl maršruto kursavimo sudažninimo yra retas ir būna tik tada, jei maršrute pastatomas naujas žmonių traukos centras ar kas nors panašaus.

Ametistas
2009.02.02, 20:44
Pagal mano skaičiavimus, 4-as autobuso maršrutas turėtų važiuoti trasą 24-27 min. darbo dienomis ir 22-24 min. savaitgaliais. Kadangi šiame maršrute kursuoja 6 maršrutiniai taksi, tai tvarkaraštį kursiu ne daugiau kaip su 4 autobusais, bet ir tai blogiausiu atveju, nes iš tikrųjų reikia kurti su trimis autobusais. Kurčiau ir su dviem (būtų didesnis autobusų apkrovimas ir mažesni nuostoliai), bet to atsisakysiu, nes bus per didelis intervalas. Baigęs įkelsiu tvarkaraštį.

Ametistas
2009.02.02, 23:24
Na va, sukūriau 4-ojo maršruto autobusų tvarkaraštį.

Darbo dienomis
Išvykimas iš AB "Izomega"
5:15 5:47 6:10 6:28 6:48 7:11 7:30 7:51 8:22 8:44 9:27 10:05 10:37 11:15 11:39 12:05 12:47 13:14 13:37 13:55 14:17 14:40 15:00 15:20 15:40 16:01 16:22 16:43 17:03 17:25 17:45 18:12 18:38 19:12 19:39 20:12 20:37 21:12 21:37 22:12

Išvykimas iš AB "Dainava"
5:20 5:42 6:00 6:18 6:40 7:00 7:20 7:45 8:07 8:25 8:50 9:12 9:55 10:47 11:09 11:41 12:09 12:21 12:35 13:13 13:43 14:08 14:27 14:50 15:09 15:30 15:50 16:11 16:31 16:52 17:15 17:39 18:11 18:38 19:12 19:35 20:00 20:20 20:40 21:12 21:37 22:10 22:38
Pastaba: 8:50 20:20 22:10 22:38 - važiuoja tik iki centro.

Šeštadieniais, sekmadieniais ir šventinėmis dienomis
Išvykimas iš AB "Izomega"
6:30 7:25 8:25 9:47 10:42 11:36 12:30 13:20 14:14 15:15 16:11 17:10 18:18 19:25 20:18 21:15
Pastaba: 21:15 - važiuoja tik iki centro.

Išvykimas iš AB "Dainava"
6:03 6:59 7:53 8:53 10:15 11:11 12:02 12:55 13:45 14:45 15:41 16:40 17:36 19:00 19:53 20:46

Tvarkaraštį, kaip visada, kūriau atsižvelgdamas į keleivių srautus, paros laiką ir laikydamasis įstatymų, kuriuose reglamentuotas vairuotojų darbo ir poilsio laikas.
Darbo dienomis panaudojau 3 transporto priemones, savaitgaliui - vieną.

Vietomis tvarkaraštis nėra statiškas ("išeina" iš intervalo ribų ir gadina vaizdą), taip yra dėl to, kad kai kuriose vietose tai būtina dėl patogumo keleiviams. Bet nesu tikras ar tuo laiku to tikrai reikia.

Pamainingumas:
Darbo dienomis
1 grafikas
1 pamaina 4 val.
2 pamaina 8 val.

2 grafikas
1 pamaina 9 val.
2 pamaina 9 val.

3 grafikas
1 pamaina 8 val.
2 pamaina 8 val.

Yra galimybė 1 grafiko 1 pamainos darbo laiką ilginti ir dažninti tvarkaraštį tarp 9 ir 12 val.

Savaitgaliais
1 grafikas
1 pamaina 8 val.
2 pamaina 8 val.

Ametistas
2009.02.03, 22:51
Apie trejus metus vis retsykiais ieškojęs internete žaidimo, kuriame būtų galima kurti viešojo transporto maršrutus, pagaliau radau. Nors tai ne visiškai tas, ko ieškojau, bet daugiau nei 50 proc. atitinka mano norus.
Žaidimas vadinasi Traffic Giant, jo kūrėjo pavadinimas gerai žinomas strateginių žaidimų žaidėjams - Jowood. Jowood taip pat sukūrė tokius kompiuterinius žaidimus kaip Transport Giant, Industry Giant, Beach Life ir daug kitų panašaus žanro žaidimų.
Žaidimas Traffic Giant nėra pasižymintis gera grafika, vertinčiau keturiais - šešiais balais iš dešimties. Pats žaidimo variklis gan geras.
Žaidimo esmė - mieste sumažinti transporto spūstis ir tai daroma naudojant visuomeninį transportą. Turi įmonę, turi pinigų, perki autobusus, tramvajus, traukinius. Statai bėgius, stoteles, sudarai maršrutą, nustatai bilieto kainą ir vystai verslą. Yra misijos, užduotys. Galima autobusą iš vieno maršruto "permesti" į kitą. Tai greitai pritraukiantis, bet ir greitai atsibostantis žaidimas.

Plačiau apie žaidimą (http://www.jowood.com/?lang=en&site=2&gameid=trafficgiant)
Patarimai žaidžiantiems Traffic Giant Gold Edition
(http://www.btco.net/tg/trafficgiant.html)

Kam įdomu kaip įsigyti šį žaidimą, parašykit man asmeninę žinutę.

abc
2009.02.03, 23:40
Iš tame puslapyje pateiktų paveikslėlių sprendžiu, kad čia tas pats žaidimukas, kurį aptikau kiek anksčiau vasarą; galbūt atsiras susidomėjusių, bet iš savo pusės galiu pasakyt, kad pašalinau vos įdiegęs :)

Ametistas
2009.02.04, 11:36
Jei tokio zanrai nepatinka, tai neverta tiketis, kad patiks ir sis zaidimas. Bet besidomintiems viesuoju transportu ir zaidziantiems ekonominius strateginius ir planavimo zaidimus, Traffic Giant manau susidometu. Bet man juk nesvarbiau, as tik pasiuliau, neveltui ir parasiau sioje temoje.

abc
2009.02.04, 13:09
Tikrai taip, kam reikia, tas atsirinks, tiesiog šiek tiek apmaudas apėmė, pamačius jau išbandytą dalyką. :)

taccido
2009.02.20, 22:50
http://www.alytausnaujienos.lt/alytausnaujienos/paskutinionumeriostraipsniai/?nid=2935
Liūdnos naujienos... Valdininkų pagalba savo pažįstamiem ir giminėm... Gaila.

Ametistas
2009.02.20, 23:17
Reikėjo dėti į temą "Viešasis transportas" skiltyje "Infrastruktūra ir susisiekimas". Bet kuriuo atveju, dėkui už naujieną ;)

Ametistas
2009.04.06, 23:01
Jei kas turite noro ir jėgų, tai su google maps (http://maps.google.com/) pabraižykit naktinio Kauno maršruto galimus variantus. Gali būti ir troleibusas, ir autobusas.
Manau tik tikrai sudėtingiau, nei sukurti dieninį maršrutą, nes naktinis būtų tik vienas maršrutas ir juo būtų stengiamasi aprėpti tankiai apgyvendintas vietas, kur daug gyventojų, ir traukos vietas (pramogos, prekybos centrai ir pan.).
Sudarant maršrutą, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas - kuo daugiau aprėpti miesto su kuo mažiau nuvažiuotų kilometrų.

Būtų dar įdomiau, jei sukurtam maršrutui būtų sukurtas tvarkaraštis su viena transporto priemone.
Kas prisijungs?

arsiakas
2009.04.06, 23:35
Tvarkaraščių kurti nemoku, tad prisidėsiu tik prie maršruto kūrimo :)

Ametistas
2009.04.06, 23:41
Tvarkaraščių kurti nemoku, tad prisidėsiu tik prie maršruto kūrimo :)Pagrindinė esmė ir yra maršrutų sukūrimas. Man įdomu, kokius būtų įmanoma sugalvoti variantus su tokiu ribotumu (kuo trumpesnis ir kad aprėptų kuo daugiau miesto). Reikia nepamiršti, kad eitų pro kuo daugiau studentų bendrabučių.

arsiakas
2009.04.07, 00:16
Štai kokie mano apmąstymai:

1) Troleibusas. Labai daug ko neprigalvosi, nes laidai labai riboja. Mano sprendimas toks, kad Kaniūkai turi likti "už borto". Jei Vilijampolėje maršrutas važinėtų tuščias, būtų galimybė trumpinti iki Kauno pilies, ir aptarnauti tik vieną miesto dalį (kuri, beje, ir yra pagrindinė S maršruto vartotoja). Maršruto ilgis - 36,7km (į abi puses)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090406/trulas.JPG

2) Autobusas. Beveik toks pat kaip troleibusas, tik tęsiamas iki Šilainių. Maršruto ilgis - 47,6km (į abi puses)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090406/autas2.JPG

3) Autobusas. Plačiai aptarnautų Šilainius, Vydūno bendrabučius bei studentų miestelį, taip pat Taikos pr. dalį. Maršruto ilgis - 48.0km (į abi puses)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090406/autas1.JPG

Štai mano pasiūlymai, laukiu komentarų

Ametistas
2009.04.07, 11:35
Labai ačiū, matyt, kad tikrai nepatingėjai ;)
Žinoma, pastabų turiu :D
101: 1. Iki Varnių g. tęsti neverta, geriau apsisuktų prie pilies. S1 ir S2 maršrutų praktika įrodė, kad Varnių g. ir Neries kr. atkarpoje keleivių beveik nebūdavo.
2. Kadangi Sukilėlių pr. yra KMU bendrabučių, todėl vertėtų maršrutą pratęsti iki Klinikų.
Po abiejų pakoregavimų rida manau išliktų panaši. Po tokių pakoregavimų maršrutas būtų tikrai patrauklus ir neblogas variantas.

102: Beveik identiškas variantas į mano pasiūlytą. Tik mano skiriasi tuo, kad pratęstas iki Klinikų, o Šilainiuose užsuka į "Megą".
Taip pat neramu dėl posūkio iš Taikos pr. į Vydūno al. (kairysis posūkis) - anksčiau ten būdavo draudžiamas kairyjį posūkį ženklas tam tikru paros metu, todėl nesu tikras, ar naktį būtų galima organizuoti tokį maršrutą.

103: Neefektyvus variantas.
1. Geriau pratęsti iki Klinikų.
2. Manau Baršausko g. keleivių surinktų mažiau nei važiuojant Vydūno al. (kas yra vidurys tarp Savanorių pr. ir Baršausko g.).
3. Šilainiuose geriau išlankstyčiau šiek tiek kitaip (kad siektų Baltijos g., nes ten daugiau gyventojų). Bet iš esmės tai gerai.

Man labiausiai patiko 102, deja, pats ilgiausias :)
Šito maršruto vienos nakties aptarnavimas kainuotų virš 900 Lt.

disident
2009.04.07, 15:57
Plačiau apie žaidimą (http://www.jowood.com/?lang=en&site=2&gameid=trafficgiant)
Patarimai žaidžiantiems Traffic Giant Gold Edition
(http://www.btco.net/tg/trafficgiant.html)

Kam įdomu kaip įsigyti šį žaidimą, parašykit man asmeninę žinutę.

Tik dabar pamačiau tuos patarimus ir, kas mane nustebino, tai maršrutų skaičius pas patarėją screenshote. Kaip jis sugebėjo tikrai ne pačiam didžiausiam mape sukurti 50 maršrutų. Pas mane 25 max su visais tramvajais visada būna, ir coverage tikrai arti 100. Ką reiškia kaunietiškas įprotis... :)

disident
2009.04.07, 16:37
Kas prisijungs?

http://www.part.lt/img/48d3beceb716660e1f4e60b7e78b4b2b580.bmp (http://www.part.lt/perziura/48d3beceb716660e1f4e60b7e78b4b2b580.bmp)

Na įdedu kaip tokią alternatyvą prieš tai siūlytiems, pagrįsdamas vakariniu 1 ojo maršrutu populiarumu. Taigi, dalis pirmo ir kažkas nuo stoties iki Dainavos. Iki Partizanų važiuoti nematau reikalo, juo labiau, kad tikrai nebus saugu ten ilsėtis, o naktiniam užtenka vienos poilsio vietos.

Ilgis 34,5 km. Googlas sako, kad maršrutui įveikti užtektų valandos ir 6 minučių, realiai greitis mažesnis, taigi troleibusai važiuotų kažkur 1 val ir 15 min intervalu.

http://www.part.lt/img/5ba985791957d27886d178e8ce54117b910.jpg (http://www.part.lt/perziura/5ba985791957d27886d178e8ce54117b910.jpg)

Šiek tiek sutrumpintas variantas.