PDA

Keisti į išsamų rodinį : Archyvas: [KAU] Kauno viešasis transportas (2008-2010m archyvas)


Puslapiai : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ametistas
2009.05.02, 17:58
O man kilo toks galbūt keistas klausimėlis, o kodėl į Kauno miesto transporto internetinį puslapį negali įdėti ir Kauno rajono priemiestinių autobusų ir mikroautobusų maršrutų ir grafikų? Juk nemaža tų maršrutų dalis eina per miestą, galų gale ir miesto gyventojai turi reikalų rajone.... Ar nebūtų patogu kad visa informacija apie pavadinkim "didžiojo" Kauno (miestas+rajonas) VT būnų vienoje vietoje o ne keliose atskirose svetainėse....Atsakymas labai paprastas - Kauno m. savivaldybės Transporto skyrius (kaip ir Vilniaus m., Klaipėdos m., Panevėžio m.) kažkada seniai miesto savivaldybės lėšomis įsigijo viešojo transporto tvarkaraščių programą Pikas, kurios dėka taip pat talpinami internete tvarkaraščiai tokiu pavidalu, kokiu mes ir matome. Taip pat yra mokamas mėnesinis aptarnavimo mokestis. Kauno rajono savivaldybė prie programos (kuri yra labai brangi) įsigijimo neprisidėjo, tai kodėl dabar miesto savivaldybė turėtų leisti už dyką rajonui naudotis ta sistema? Be to, miesto ir rajono savivaldybėms retai kada pavyksta susikalbėti, nes jos kartu įgyvendindamos kokius projektus, dažnai siekia, kad tik jai būtų geriau. Ypač nesusikalba miesto ir rajono Transporto skyriai, nes jie gina savo teritorijos vežėjus. Rajonui gal ir būtų naudinga tvarkaraščius integruoti į vieną tinklapį, bet miesto Transporto skyriui tai nepatiktų.

disident
2009.05.02, 18:01
Na, sistema juda link to, tik truputį ne ta linkme. Kauno grafikai dabar pateikiami http://www.marsrutai.lt/kaunas/#Routes/ saite, kur taip galima pasižiūrėti Vilniaus, Panevėžio berods ir dar traukinių maršrutus bei tvarkaraščius. Traukiniai beje, man ten net labiau patinka nei www.litrail.lt jau vien todėl, kad žmoniškai surašyti visi egzistuojantys maršrutai.
O dėl rajono.. teks palaukti, kol susiprotės. Pvz, 81 mikroautobusas tikrai labiau miesto, nei rajono, o važiuoja panašiai kaip 56, kuris įtrauktas į miestiškus.

Ametistas
2009.05.02, 18:12
Na, sistema juda link to, tik truputį ne ta linkme. Kauno grafikai dabar pateikiami http://www.marsrutai.lt/kaunas/#Routes/ saite, kur taip galima pasižiūrėti Vilniaus, Panevėžio berods ir dar traukinių maršrutus bei tvarkaraščius. Traukiniai beje, man ten net labiau patinka nei www.litrail.lt jau vien todėl, kad žmoniškai surašyti visi egzistuojantys maršrutai.
O dėl rajono.. teks palaukti, kol susiprotės. Pvz, 81 mikroautobusas tikrai labiau miesto, nei rajono, o važiuoja panašiai kaip 56, kuris įtrauktas į miestiškus.www.marsrutai.info yra "Piko" programos administratoriui priklausantis (tik nežinau tiesiogiai ar ne) tinklapis, kuriame talpinami visų Lietuvos miestų, kurie įsigiję programą "Pikas" tvarkaraščiai. Taip pat yra visai kito administratoriaus alternatyva - www.marsrutai.lt, kur galima rasti tų pačių miestų tvarkaraščius, bet dar ir "Lietuvos geležinkelių" tvarkaraščius.
81-ojo maršrutinio taksi įmonė įkurta rajone, todėl leidimą jai suteikė rajono savivaldybė, atitinkamai šio maršruto tvarkaraščiai pateikiami rajono savivaldybės tinklapyje www.krs.lt.
56-ojo maršrutinio taksi maršrutą aptarnauja mieste registruota įmonė ir leidimą aptarnauti maršrutą suteikė miesto savivaldybė, todėl ir tvarkaraštis talpinamas prie miesto maršrutų (www.marsrutai.info/kaunas).

p.s., www.marsrutai.lt tinklapis vis dar yra bandomojoje versijoje (beta), todėl www.marsrutai.info ir www.litrail.lt tinklapiuose pateikiama tikslesnė informacija. www.marsrutai.lt nesugeba laiku reaguoti į tvarkaraščių pasikeitimus ir kartais pateikia pasenusią informaciją.

vilijampolietis
2009.05.02, 18:26
Be to, miesto ir rajono savivaldybėms retai kada pavyksta susikalbėti, nes jos kartu įgyvendindamos kokius projektus, dažnai siekia, kad tik jai būtų geriau. Ypač nesusikalba miesto ir rajono Transporto skyriai, nes jie gina savo teritorijos vežėjus. Rajonui gal ir būtų naudinga tvarkaraščius integruoti į vieną tinklapį, bet miesto Transporto skyriui tai nepatiktų.[/QUOTE]

O jie kada nors apie KELEIVIUS galvos ar ne, kaip kolegos manot? amžinas ir beprasmis tarpinstitucinis karas, galima pagalvoti kad miestas ir rajonas yra kaip koks Briuselis ir Minskas.... tai kur ta ES propaguojama regioninė politika jei net to pačio miesto valdžia su rajono valdžia nesugeba palaikyti KONSTRUKTYVIŲ santykių, o juk visi gyvenam toje pačioje valstybėje....

Ametistas
2009.05.02, 18:54
Manau problemą išspręstų ne bedavojimasis, bet realūs veiksmai. Ką siūlau? Paskaitykite šioje temoje (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=343342#post343342) mano parašytą komentarą (http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=343342&postcount=293) :)

Gator
2009.05.03, 01:34
kaip del bandomojo S marsruto? Buvo lyg geru zsiniu, bet negi numire visa tai?

Ametistas
2009.05.03, 15:06
kaip del bandomojo S marsruto? Buvo lyg geru zsiniu, bet negi numire visa tai?
Na, žinot, pažadus valdininkai mėgsta dalyti :) O ar šis pažadas bus įgyvendintas, kol kas neaišku. Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras su manimi turėjo susisiekti praeitą savaitę (nors iš tiesų tai dar anksčiau). Šiuo metu kai ko laukiu. Po to kai ko imsiuosi kai kurių veiksmų, kurie galbūt paskatins prisiminti, ką Pauliui Kerui sakė vieno komiteto pirmininkas posėdžio metu.
S maršrutas taip greitai neatsiras: čia pažadėjau, čia jau ištesėjau. Daugumos valdininkų, deja, bet apsukos bent 3 kartus mažesnės nei entuziastingai nusiteikusio jaunimo.

Ametistas
2009.05.03, 20:43
Va kai Kaune ilgą paleis kokiu 11, amžiną atilsį 5, 40, 44 ir kuo nors dar į Parodos kalną, tai tada ir tau teks nusistebėti ;). Paprastai VA neleidžia autobusų bet kur, kaip Kauno pavyzdžiu į 15-ą. Jei nėra tiek daug žmonių - jie neleidžia ilgų.Smagu buvo, kai vis tik 11-uoju Kaune paleido... ilgą Ikarus :) Nors tai buvo prieš 4-5 metus, bet taip buvo ne vieną kartą. Kartą važiavo kelias dienas iš eilės. Vargas jam buvo, kai reikėdavo sukti iš Veiverių g. į Dariaus ir Girėno g. Rodos, paprastas posūkis į dešinę, bet... Šiaip gatvė nėra labai siaura, skirta važiuoti po vieną eismo juostą skirtingomis kryptimis (iš viso gatvėje 2 juostos), drąsiai gali prasilenkti du platūs sunkvežimiai. Bet iš Dariaus ir Girėno g. norintys išvažiuoti automobiliai privažiuoja labai arti Veiverių g., nes ji šalia sankryžos lenkiasi. Todėl vairuotojai, kad geriau matytų, kartais net šiek tiek įvažiuoja į Veiverių g. pirmą juostą. Deja, ilgo Ikarus autobuso vairuotojui tai apkarsta. Dar gerai, jei mašina tik viena - gali palaukti kol ji nuvažiuos. Bet dažnai jų ten būna po 3-4 ir išvažiavimas ilgai trunka, nes sankryža nereguliuojama. Taigi dažniausiai atstovėjęs minutę, sulaukia kol nors vienas lengvojo automobilio vairuotojas susiprotėja arti sankryžos neprivažiuoti ir duoti autobusui vietos įveikti posūkį. Itin užsukęs vairą ir užvažiavęs ant dešinio bordiūro, ilgas Ikarusas įveikia posūkį :)

Garbanius
2009.05.03, 23:42
Smagu buvo, kai vis tik 11-uoju Kaune paleido... ilgą Ikarus :) Nors tai buvo prieš 4-5 metus, bet taip buvo ne vieną kartą. Kartą važiavo kelias dienas iš eilės. Vargas jam buvo, kai reikėdavo sukti iš Veiverių g. į Dariaus ir Girėno g. Rodos, paprastas posūkis į dešinę, bet... Šiaip gatvė nėra labai siaura, skirta važiuoti po vieną eismo juostą skirtingomis kryptimis (iš viso gatvėje 2 juostos), drąsiai gali prasilenkti du platūs sunkvežimiai. Bet iš Dariaus ir Girėno g. norintys išvažiuoti automobiliai privažiuoja labai arti Veiverių g., nes ji šalia sankryžos lenkiasi. Todėl vairuotojai, kad geriau matytų, kartais net šiek tiek įvažiuoja į Veiverių g. pirmą juostą. Deja, ilgo Ikarus autobuso vairuotojui tai apkarsta. Dar gerai, jei mašina tik viena - gali palaukti kol ji nuvažiuos. Bet dažnai jų ten būna po 3-4 ir išvažiavimas ilgai trunka, nes sankryža nereguliuojama. Taigi dažniausiai atstovėjęs minutę, sulaukia kol nors vienas lengvojo automobilio vairuotojas susiprotėja arti sankryžos neprivažiuoti ir duoti autobusui vietos įveikti posūkį. Itin užsukęs vairą ir užvažiavęs ant dešinio bordiūro, ilgas Ikarusas įveikia posūkį :)

Na ilgi Ikarusai nors ir labai retai, bet dar pasirodydavo 11 iki pat ju nurasymo dienos(2008 12).. Va Volvo ilgas ir dabar retai pasirodo.. Neperseniausiai maciau kaip vaziavo..nera baisus cia stebuklas :)

vilijampolietis
2009.05.04, 00:43
o dar toks vienas pastebejimas.... Vilniaus miesto transporto puslapyje zemagrindziai autobusai/troleibusai isskirti geltonu fonu, o Kauno puslapyje ne, idomu kodel?

Ametistas
2009.05.04, 00:58
o dar toks vienas pastebejimas.... Vilniaus miesto transporto puslapyje zemagrindziai autobusai/troleibusai isskirti geltonu fonu, o Kauno puslapyje ne, idomu kodel?Kai el. bilietas visiškai funkcionuos, tada bus galimybė. Nors pasiteirausiu, ar įmanoma ir dabar.

Aisttiiss
2009.05.04, 06:51
Gegužės 1-3 dienomis vyko "Vilnius Taize" renginys, į kurį važiavo labai daug žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Daugiausia buvo lenkų - užstatyta visa Aukštaičių g., bei keletą autobusų mačiau iš Latvijos.

Va kai Kaune ilgą paleis kokiu 11, amžiną atilsį 5, 40, 44 ir kuo nors dar į Parodos kalną, tai tada ir tau teks nusistebėti ;). Paprastai VA neleidžia autobusų bet kur, kaip Kauno pavyzdžiu į 15-ą. Jei nėra tiek daug žmonių - jie neleidžia ilgų.

Kažkurį penktadienį važiavo 2 ilgi 15 maršruto autobusai.

Garbanius
2009.05.04, 12:51
Kažkurį penktadienį važiavo 2 ilgi 15 maršruto autobusai.

Tai jie dazniausiai ilgi ir vazineja..Kaip ir 28. Jie juk pikiniai marsutai, reikalingi zmoniems nuvezti ir parvezti zmones is stambiu pramones objektu..

qwerty_
2009.05.05, 23:15
Nuo gegužės 4 d. įsigalioja nauji 16-ojo, 18-ojo ir 27-ojo autobusų maršrutų tvarkaraščiai

16-ojo maršruto tvarkaraštyje iš Kazliškių 8 val. ryto koreguojamas laikas (pavėlinama apie 30 min.); 9 val. reisas naikinamas, bet pridedamas 12 val. Atitinkamai kinta išvykimai nuo "Kauno pieno".

<...>

Visi tvarkaraščiai >>> (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.routes&transport_id=bus&t=xhtml&l=lt)

Kiek žiūriu marsrutai.info, tai atsiranda skirtumų tik tarp stotelių Kazliškai - Alšėnų g., nes laikai Veiverių pl. - Savanorių pr. atkarpoje (tiek į vieną, tiek į kitą pusę) nėra pasikeitę. Ar čia gali būti klaidinga informacija tvarkaraščių sistemoje?

Ametistas
2009.05.11, 17:01
Kuriamam Kauno apskrities viešojo transporto tinklapiui reikalingi žmonės, kurie prisidėtų prie tinklapio veiklos. Taip pat reikėtų, kad sutiktumėte įkelti į tinklapyje esančią fotogaleriją Jūsų darytas viešojo transporto nuotraukas. Tinklapis skirtas apskrities keleiviams, gyventojams ir visiems transporto entuziastams. Taip pat tinklapyje yra forumas ir fotogalerija, kuriuose priimsime visus kelių ir geležinkelio transporto entuziastus. Kol kas tinklapis dar kuriamas... Jei kas nors norite ir galite prisidėti, laukiu Jūsų asmeninių žinučių.

kaskas
2009.05.13, 10:57
Sveiki, tenka vaziuoti is Vilniaus i Kauno oro uosta, tai va atvykstant traukiniu greituoju dviauksciu 17:28 labai nepatogu vaziuoti i oro uosta su persedomu per Gelezinkelio stoti... Na gal tesiog tokiu laiku nepatogu, nes atvaziuojant troleibusu suspeti i 29 labai mazai vilciu. Kito laukti valanda. Net pagalvojau, o nebutu galimybes 29 marsruta kiek pakeisti laikinai, bukreipti i Petrasiunus per Kaunas1 traukiniu stoti? taip nereiketu persedineti. Manau yra nemazai vaziuojanciu i Oro uosta tokiu budu, o tiesiogiai atobusu i oro uosta vaziuoti butu labai gerai...

Ametistas
2009.05.13, 12:58
Kiek žiūriu marsrutai.info, tai atsiranda skirtumų tik tarp stotelių Kazliškai - Alšėnų g., nes laikai Veiverių pl. - Savanorių pr. atkarpoje (tiek į vieną, tiek į kitą pusę) nėra pasikeitę. Ar čia gali būti klaidinga informacija tvarkaraščių sistemoje?Mano pasiūlymu, šioje atkarpoje perprogramuotas išvykimo laikų pateikimas. Iki tol stotelėje "Alšėnų g." nerodydavo atvykstančių nuo Kazliškių autobusų. Pateikiau pastabą Transporto skyriui su pasiūlymu kaip tai išspręsti. Taigi 16-ojo autobuso tvarkaraštis nesikeitė, tiesiog buvo ištaisytos Transporto skyriaus paliktos klaidos.

Ametistas
2009.05.13, 13:04
Sveiki, tenka vaziuoti is Vilniaus i Kauno oro uosta, tai va atvykstant traukiniu greituoju dviauksciu 17:28 labai nepatogu vaziuoti i oro uosta su persedomu per Gelezinkelio stoti... Na gal tesiog tokiu laiku nepatogu, nes atvaziuojant troleibusu suspeti i 29 labai mazai vilciu. Kito laukti valanda. Net pagalvojau, o nebutu galimybes 29 marsruta kiek pakeisti laikinai, bukreipti i Petrasiunus per Kaunas1 traukiniu stoti? taip nereiketu persedineti. Manau yra nemazai vaziuojanciu i Oro uosta tokiu budu, o tiesiogiai atobusu i oro uosta vaziuoti butu labai gerai...29-ąjį maršrutą nukreipti per Laikinąją stotį visiškai netikslinga, nes:

1. Remontas truks dar apie metus - pusantrų. Maršruto pakeitimo integravimas į visuomenę trunka 3-6 mėn.
2. 29-as maršrutas reikalingas Vičiūnų ir Karmėlavos (ypač Karmėlavos) gyventojams pasiekti autobusų stotį.
3. 29-ąjį nukreipus pro Laikinąją gel. stotį, nebūtų galimybės maršrutą suorganizuoti taip, kad jis važiuotų pro autobusų stotį. Kadangi į autobusų stotį atvyksta kur kas daugiau žmonių, nei traukiniais į Laikinąją gel. stotį, todėl tai dar vienas faktas, dėl ko tai neapsimokėtų.
4. Organizuoti du maršrutus į oro uostą dviem keliais irgi labai nuostolinga.

Geriausias būdas - ne bandyti vytis tą vienintelį autobusą ir bandyti sutaupyti. Bet tiesiog nuo Laikinosios gel. stoties 4 arba 12 troleibusu pasiekti Kalniečių poliklinikos stotelę, pereiti gatvę ir nuo ten sėsti į minėtąjį 29-ąjį.
Kainuotų brangiau (dvi kelionės), bet būtų sutaupoma laiko.

Noriu priminti, kad iš Vilniaus (nuo viešbučio "Panorama") tiesiogiai į Kauno oro uostą veža patogus tolimajam susisiekimui skirtas mikroautobusas (Kauno oro uosto ekspresas). Plačiau apie jį parašyta Kauno oro uosto tinklapyje.

Linas
2009.05.13, 13:49
29-ąjį maršrutą nukreipti per Laikinąją stotį visiškai netikslinga, nes:

1. Remontas truks dar apie metus - pusantrų. Maršruto pakeitimo integravimas į visuomenę trunka 3-6 mėn.
2. 29-as maršrutas reikalingas Vičiūnų ir Karmėlavos (ypač Karmėlavos) gyventojams pasiekti autobusų stotį.
3. 29-ąjį nukreipus pro Laikinąją gel. stotį, nebūtų galimybės maršrutą suorganizuoti taip, kad jis važiuotų pro autobusų stotį. Kadangi į autobusų stotį atvyksta kur kas daugiau žmonių, nei traukiniais į Laikinąją gel. stotį, todėl tai dar vienas faktas, dėl ko tai neapsimokėtų.
4. Organizuoti du maršrutus į oro uostą dviem keliais irgi labai nuostolinga.

Geriausias būdas - ne bandyti vytis tą vienintelį autobusą ir bandyti sutaupyti. Bet tiesiog nuo Laikinosios gel. stoties 4 arba 12 troleibusu pasiekti Kalniečių poliklinikos stotelę, pereiti gatvę ir nuo ten sėsti į minėtąjį 29-ąjį.
Kainuotų brangiau (dvi kelionės), bet būtų sutaupoma laiko.

Noriu priminti, kad iš Vilniaus (nuo viešbučio "Panorama") tiesiogiai į Kauno oro uostą veža patogus tolimajam susisiekimui skirtas mikroautobusas (Kauno oro uosto ekspresas). Plačiau apie jį parašyta Kauno oro uosto tinklapyje.

Norėčiau patikslinti, kad tunelį turėtų remontuoti jau ilgiausiai pusmetį, tad pakeitimai nelabai tikėtini, nors norint būtų įmanoma 29 autobusą nuo pastoviosios geležinkelio stoties pasukti link Petrašiūnų ir per juos pasiekti Vičiūnus (per HES'o tiltą).

alm
2009.05.13, 14:25
Sveiki, tenka vaziuoti is Vilniaus i Kauno oro uosta, tai va atvykstant traukiniu greituoju dviauksciu 17:28 labai nepatogu vaziuoti i oro uosta su persedomu per Gelezinkelio stoti... Na gal tesiog tokiu laiku nepatogu, nes atvaziuojant troleibusu suspeti i 29 labai mazai vilciu. Kito laukti valanda. Net pagalvojau, o nebutu galimybes 29 marsruta kiek pakeisti laikinai, bukreipti i Petrasiunus per Kaunas1 traukiniu stoti? taip nereiketu persedineti. Manau yra nemazai vaziuojanciu i Oro uosta tokiu budu, o tiesiogiai atobusu i oro uosta vaziuoti butu labai gerai...

Pamiršti traukinį, važiuoji į Kauną autobusu. Kalniečiuose (tik iš autostrados išsukus į Kauną) išlipi, pereini per gatvę ir ten sėdęs į 29-ą nuvažiuoji į oro uostą žymiai greičiau. Per miestą nereiks važiuoti.

Ametistas
2009.05.13, 15:03
Norėčiau patikslinti, kad tunelį turėtų remontuoti jau ilgiausiai pusmetį, tad pakeitimai nelabai tikėtini, nors norint būtų įmanoma 29 autobusą nuo pastoviosios geležinkelio stoties pasukti link Petrašiūnų ir per juos pasiekti Vičiūnus (per HES'o tiltą).Bereikalingi kilometrai, kuriais važiuotų tikrai mažiau žmonių, nei dabar važiuoja Juozapavičiaus pr. Be to, gerokai prailgėtų Vičiūnų gyventojams susisiekimas su centrine miesto dalimi.
Būtų galima spręsti nebent kelių tokių reisų vykdymą. Bet dabar neverta net apie tai kalbėti... Tiesiog ši problema greitai bus nebeproblema.

Ametistas
2009.05.13, 15:08
Pamiršti traukinį, važiuoji į Kauną autobusu. Kalniečiuose (tik iš autostrados išsukus į Kauną) išlipi, pereini per gatvę ir ten sėdęs į 29-ą nuvažiuoji į oro uostą žymiai greičiau. Per miestą nereiks važiuoti.Na, toks malonumas vis tiek brangesnis negu važiuoti traukiniu iki miesto ir nuo ten kad ir dviem mikriukais važiuoti iki oro uosto. Žinoma, jei skubi, tai galima naudotis tavo pasiūlymu.

arsiakas
2009.05.14, 19:32
O man apskritai kyla klausimas, ar tie Vičiūnų gyventojai išvis naudojasi viešuoju transportu? Toks jausmas, kad ne. Esu keletą kartų važiavęs iki galinės stotelės įvairiais paros laikais (nuo 12-17h), ir buvau vienintelis keleivis nuo Baterijos plento tiek į Vičiūnų pusę, tiek link centro. Ar nebūtų geriau, jei 29 maršrutą keisti į Kauno oro uostas - Vaidoto g. (o gal Onkologijos lig.) su papildomais reisais Kauno oro uostas - Vičiūnai?

Ametistas
2009.05.15, 14:03
O man apskritai kyla klausimas, ar tie Vičiūnų gyventojai išvis naudojasi viešuoju transportu? Toks jausmas, kad ne. Esu keletą kartų važiavęs iki galinės stotelės įvairiais paros laikais (nuo 12-17h), ir buvau vienintelis keleivis nuo Baterijos plento tiek į Vičiūnų pusę, tiek link centro. Ar nebūtų geriau, jei 29 maršrutą keisti į Kauno oro uostas - Vaidoto g. (o gal Onkologijos lig.) su papildomais reisais Kauno oro uostas - Vičiūnai?Į tokį mano pasiūlymą, kai teikiau visus viešojo transporto optimizavimo pasiūlymus, Transporto skyrius atsakė taip - Vičiūnuose yra ir taip prasta susisiekimas, todėl reikia, kad bent autobusų eismas būtų toks koks yra. Iš esmės tai jie mano, jog ten besinaudojančių viešuoju transportu yra 3 kartus daugiau negu yra iš tikrųjų.

Linas
2009.05.15, 14:42
O man apskritai kyla klausimas, ar tie Vičiūnų gyventojai išvis naudojasi viešuoju transportu? Toks jausmas, kad ne. Esu keletą kartų važiavęs iki galinės stotelės įvairiais paros laikais (nuo 12-17h), ir buvau vienintelis keleivis nuo Baterijos plento tiek į Vičiūnų pusę, tiek link centro. Ar nebūtų geriau, jei 29 maršrutą keisti į Kauno oro uostas - Vaidoto g. (o gal Onkologijos lig.) su papildomais reisais Kauno oro uostas - Vičiūnai?

Užtenka pasižiūrėti į namus Vičiūnuose ir tampa aišku, kad ten gyvenantys labai intensyviai viešuoju transportu nesinaudoja. Kita vertus, imtis iniciatyvos ir kažką siūlyti sumažinti, sutrumpinti ar apkarpyti nereikėtų, nes krizės metu ir taip šitų veiksmų mieliausiai imamasi.

Ametistas
2009.05.15, 15:05
Kita vertus, imtis iniciatyvos ir kažką siūlyti sumažinti, sutrumpinti ar apkarpyti nereikėtų, nes krizės metu ir taip šitų veiksmų mieliausiai imamasi.Nepasakyčiau. Per pastaruosius 3 mėnesius įsitikinau, kad kai kuris parkas jaučiasi lyg po sparneliu kai kuriems Transporto skyriaus darbuotojams. Mažinimas reiškia neleisti uždirbti parkui daugiau, todėl mažinti ir siaurinti yra mažesnis potencialas nei plėsti ir didinti... Šiuo metu taip, bet įsigilinus, vis tiek matyti tendencijos ir matosi, kad kai kurie sprendimai ir pasisakymai vieni kitiems prieštarauja. Kodėl taip yra, atsakymas paprastas.

disident
2009.05.15, 20:20
Užtenka pasižiūrėti į namus Vičiūnuose ir tampa aišku, kad ten gyvenantys labai intensyviai viešuoju transportu nesinaudoja. Kita vertus, imtis iniciatyvos ir kažką siūlyti sumažinti, sutrumpinti ar apkarpyti nereikėtų, nes krizės metu ir taip šitų veiksmų mieliausiai imamasi.

Nežinau kodėl (galime tik spėlioti), bet Kauno Transporto skyrius tikrai dirba atmestinai. Jau vien todėl, kad smarkiai praretinus troleibusų tvarkaraščius, dubliuojantys maršrutai tokie kaip 1 ir 2 važiuoja beveik tokiu pačiu laiku! Neieškosiu įrodymų tvarkaraščiuose, pačiam teko tuo įsitikinti per pirmąsias gegužės savaites. Taip pat nesąmonė padaryta su 27 autobusu: būtent daugumą jo keleivių ir sudarė Kleboniškio gyventojai ir sodininkai, va ten tai tikrai žmonės važiuodavo, o ne 29 į Vičiūnus.

Ametistas
2009.05.15, 20:36
Nežinau kodėl (galime tik spėlioti), bet Kauno Transporto skyrius tikrai dirba atmestinai. Jau vien todėl, kad smarkiai praretinus troleibusų tvarkaraščius, dubliuojantys maršrutai tokie kaip 1 ir 2 važiuoja beveik tokiu pačiu laiku! Neieškosiu įrodymų tvarkaraščiuose, pačiam teko tuo įsitikinti per pirmąsias gegužės savaites. Taip pat nesąmonė padaryta su 27 autobusu: būtent daugumą jo keleivių ir sudarė Kleboniškio gyventojai ir sodininkai, va ten tai tikrai žmonės važiuodavo, o ne 29 į Vičiūnus.1 ir 2 troleibusai suderinti labai gerai nuo Islandijos pl. pusės. O nuo centro jų neįmanoma suderint, nes 2 troleibusas negali stovėti Kauno pilyje. Dėl šito nesi teisus. Jie gal ir kartu važiuoja jau Savanorių pr., bet taip yra, nes paleisti nuo Islandijos pl. geru intervalu, jie po Klinikų susimaišo, nes 1 važiuoja pro Klinikas, o 2 - ne. Dėl 27 ir 29 sutinku. Kalbant apie Transporto skyriaus darbą, tai dirba tikrai neblogai, o vien dėl maršrutų planuotojų darbo nereikia nurašyt viso skyriaus darbuotojų pastangų. Transporto skyriuje dirba ne vien maršrutų planuotojai, bet ir atsakingi už inovacijas viešajame transporte, besirūpinantys automobilių srautų skirstymu ir kitas pareigas einantys žmonės - jie darbą atlieka gana gerai. Ir šiaip Lietuvoje viskas labai politizuota, todėl ne visada įmanoma pasiekti norimo tikslo - kad ir kokios bebūtų pastangos.

Garbanius
2009.05.15, 23:58
1 ir 2 troleibusai suderinti labai gerai nuo Islandijos pl. pusės. O nuo centro jų neįmanoma suderint, nes 2 troleibusas negali stovėti Kauno pilyje. Dėl šito nesi teisus. Jie gal ir kartu važiuoja jau Savanorių pr., bet taip yra, nes paleisti nuo Islandijos pl. geru intervalu, jie po Klinikų susimaišo, nes 1 važiuoja pro Klinikas, o 2 - ne. Dėl 27 ir 29 sutinku. Kalbant apie Transporto skyriaus darbą, tai dirba tikrai neblogai, o vien dėl maršrutų planuotojų darbo nereikia nurašyt viso skyriaus darbuotojų pastangų. Transporto skyriuje dirba ne vien maršrutų planuotojai, bet ir atsakingi už inovacijas viešajame transporte, besirūpinantys automobilių srautų skirstymu ir kitas pareigas einantys žmonės - jie darbą atlieka gana gerai. Ir šiaip Lietuvoje viskas labai politizuota, todėl ne visada įmanoma pasiekti norimo tikslo - kad ir kokios bebūtų pastangos.

1 ir 2 vaziuoja vienas paskui kita nuo Islandijos tikrai daznai. Man klinikose vyksta paskaitos, tai pastoviai matau, nezinau, kaip jie ten derina, bet tikrai taip yra..

daktaras
2009.05.16, 00:05
/\ nieko jaučiu jie nederina, nei 3 ir 16, nei kitų

Ametistas
2009.05.16, 00:23
1 ir 2 vaziuoja vienas paskui kita nuo Islandijos tikrai daznai. Man klinikose vyksta paskaitos, tai pastoviai matau, nezinau, kaip jie ten derina, bet tikrai taip yra..Piko metu matyti derinimo tendencija. Peržiūrėk tvarkaraščius. Tiesa, derinta ne visiškai lygiai, bet derinimas nustatytas. Tvarkaraščius kuria ne žmogus, bet programa pagal nustatomus kriterijus. Kadangi 1 ir 2 maršrutai labai skiriasi trasos ilgiu, todėl dienos metu jie išsidarko ir derinimui arba reikia daryti ilgesnę prastovą 2 maršrutui, arba jį paleisti tada, kada reikia paleisti. Iš esmės šioje situacijoje padaryta gana neblogai. Jei būtų derinama labiau, tada 2 maršrutas kursuotų rečiau.. Žinoma, tobulumui ribų nėra, bet ne visada norai gali pavirsti realybe, kai 1 ir 2 važiavo dažniau, jie buvo suderinti dar prasčiau, bet to keleivis nepajautė, nes kursuodavo dažniau. Kai rečiau kursuoja, visada minusai išlenda ir geriau pastebimi. Kalbant apie tvarkaraščių sudarymą, tai nėra juos taip paprasta sukurti ir suderinti kaip atrodo. Jau minėjau dėl ko - arba derinama ir didinami intervalai (tuo pačiu ir ilgėja darbo valandos vairuotojui), arba derinama minimaliai.

Ametistas
2009.05.16, 00:27
/\ nieko jaučiu jie nederina, nei 3 ir 16, nei kitųDerinimo darbai atliekami ir neapsimesk, kad to nežinai. Dėl 3 ir 16 jau esu kalbėjęs. Ir vien dėl šito vieno pavyzdžio tu dažnai prikiši prastą Transporto skyriaus darbą. Šis pavyzdys - tikrai atsainus neapsižiūrėjimas, bet šiaip derinami troleibusų maršrutai: 1 su 2 nuo Islandijos pl.; 3 su 15 ties Kęstučio g.; 6 su 7 ties gelež. stotimi; 11 su 7 nuo Kaniūkų... Berods yra ir daugiau derinimų, bet šiuo metu nepamenu.

Garbanius
2009.05.16, 12:40
Piko metu matyti derinimo tendencija. Peržiūrėk tvarkaraščius. Tiesa, derinta ne visiškai lygiai, bet derinimas nustatytas. Tvarkaraščius kuria ne žmogus, bet programa pagal nustatomus kriterijus. Kadangi 1 ir 2 maršrutai labai skiriasi trasos ilgiu, todėl dienos metu jie išsidarko ir derinimui arba reikia daryti ilgesnę prastovą 2 maršrutui, arba jį paleisti tada, kada reikia paleisti. Iš esmės šioje situacijoje padaryta gana neblogai. Jei būtų derinama labiau, tada 2 maršrutas kursuotų rečiau.. Žinoma, tobulumui ribų nėra, bet ne visada norai gali pavirsti realybe, kai 1 ir 2 važiavo dažniau, jie buvo suderinti dar prasčiau, bet to keleivis nepajautė, nes kursuodavo dažniau. Kai rečiau kursuoja, visada minusai išlenda ir geriau pastebimi. Kalbant apie tvarkaraščių sudarymą, tai nėra juos taip paprasta sukurti ir suderinti kaip atrodo. Jau minėjau dėl ko - arba derinama ir didinami intervalai (tuo pačiu ir ilgėja darbo valandos vairuotojui), arba derinama minimaliai.

Kad dirba ir bando kazka tai taip, ju toks darbas uz kuri moka pinigus..Tai tegu vairuotojus gal derina, kad pagal grafika vazinetu ar kaip. Nes sorry, rezultatas atrodo, kad padaryta belenkaip..

Ametistas
2009.05.16, 13:47
Kad dirba ir bando kazka tai taip, ju toks darbas uz kuri moka pinigus..Tai tegu vairuotojus gal derina, kad pagal grafika vazinetu ar kaip. Nes sorry, rezultatas atrodo, kad padaryta belenkaip..Turbūt nelabai supratai. Suderint įmanoma, bet ne visi juk siekia tobulumo :) Kitiems pakanka padaryt minimaliai gerą rezultatą ir toliau sėdi ramūs be darbo :) O dėl derinimo, tai jei labai pratampytume prastovas, tada būtų gerai suderinta, bet kaip minėjau, keleiviai nukentėtų dėl didesnių intervalų, o papildomą transporto priemonę paleisti į trasą irgi kainuoja. Vairuotojams pratempti darbo laiką irgi kainuoja... Kartais tenka rinkti blogą iš kelių blogų variantų. Bet dėl tobulumo nesiginčiju.

Ametistas
2009.05.20, 20:09
Šventės "Kauno miesto diena 2009" metu gegužės 20-26 dienomis Jonavos g. teritorijoje, kurioje įrengtos Kauno miesto ir priemiestinių maršrutų stotelės "Kauno pilis", bus pastatyto atrakcionai. Šiomis dienomis galinė stotelė "Kauno pilis" bus įrengta aikštelėje prie restorano "Žemyn upe".

Po šventės "Kauno miesto diena 2009" renginių naktimis iš gegužės 22 d. į gegužės 23 d. ir iš gegužės 23 d. į gegužės 24 d. keleivius iš stotelių "Kauno pilis" veš 10-ojo, 20-ojo (tik link Bitininkų g.), 23-iojo (tik link Rokų) ir 37-ojo maršrutai autobusai. Taip pat minėtais vakarais po renginių veš 2-ojo, 5-ojo (tik link Petrašiūnų), 7-ojo, 10-ojo (tik link stotelės "Partizanų g."), 11-ojo (tik link Islandijos pl.) maršrutų troleibusai.

Šaltinis Transporto skyrius (http://transportas.kaunas.lt/index_lt.php)

Ametistas
2009.05.20, 20:11
Nuo birželio 1 d. keičiami Kauno miesto 10-ojo, 21-ojo, 28-ojo, 34-ojo, 37-ojo, 38-ojo, 43-ojo autobusų maršrutų tvarkaraščiai.
43-ojo maršruto autobusai nuo birželio 1 d. nebevažiuos į Girionis.


Atnaujintus tvarkaraščius rasite čia >>> (http://kaunastrans.ucoz.net/index/0-29)

Šaltinis KaunasTrans - Kauno apskrities viešojo transporto tinklapis (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Ametistas
2009.05.25, 16:12
Nuo šiol Kauno elektroninį bilietą galima ne tik papildyti, bet ir pasitikrinti el. bilieto galiojimo laiką (papildymo terminą) internetu www.kaunobilietas.lt

Šaltinis KaunasTrans - Kauno apskrities viešojo transporto tinklapis (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Ametistas
2009.05.26, 12:52
Gegužės 30 d. keičiamas 6-ojo autobusų maršrutas Garliavoje

2009 m. gegužės 30 d. Garliava minės savo 200-ųjų metų jubiliejų. Šventės metu bus nutrauktas transporto eismas Vytauto gatvės atkarpoje nuo J. Lukšos g. iki Stadiono ir Marijampolės gatvių sankryžos. 2009 m. gegužės 30 d. nuo 8.00 val. iki 24.00 val. 6-ojo maršruto autobusai Garliavoje važiuos iki Vytauto ir S. Lozoraičio gatvių sankryžos ir, apsisukę šioje sankryžoje, keleivius išlaipins bei įlaipins stotelėje „Naujakurių g.“. Autobusai iš stotelių išvyks pagal esamą eismo tvarkaraštį.

Transporto skyrius (http://transportas.kaunas.lt/index_lt.php?page=3200001)

kaskas
2009.05.26, 13:01
Gal kas žinote kokios autobusu PIGIAUSIOS kainos tarp Vilniaus ir Kauno?

Ametistas
2009.05.26, 13:31
Gal kas žinote kokios autobusu PIGIAUSIOS kainos tarp Vilniaus ir Kauno?Tarp Vilniaus ir Kauno kainų skirtumų man atrodo nėra. Manau, kad kainos beveik visų įmonių šiame maršrute vienodos, nes keleivių srautas didelis. Perkant internetu "Kautra" siūlo kainą 21,85 Lt. Traukiniu gerokai pigiau ir greičiau.

kaskas
2009.05.26, 13:35
Tarp Vilniaus ir Kauno kainų skirtumų man atrodo nėra. Manau, kad kainos beveik visų įmonių šiame maršrute vienodos, nes keleivių srautas didelis. Perkant internetu "Kautra" siūlo kainą 21,85 Lt. Traukiniu gerokai pigiau ir greičiau.

Aisšku taip ir maniau kad tokia kaina gali būti.. O gal žinote ar gerai užkraunami autobusai tokiom kainomis vežiojant? Gal teko važiuoti..

alm
2009.05.26, 13:48
Tarp Vilniaus ir Kauno kainų skirtumų man atrodo nėra. Manau, kad kainos beveik visų įmonių šiame maršrute vienodos, nes keleivių srautas didelis. Perkant internetu "Kautra" siūlo kainą 21,85 Lt. Traukiniu gerokai pigiau ir greičiau.

19,40 Lt už naują traukinį nėra gerokai pigiau (nuolaidų neskaičiuojant). Šiaip visokie Šakių autobusų parko ir panašių autobusai būna litu ar pora pigesni už Kautros standartinę kainą, o pigiausiai veža iš autobusų turbūt rusai reisu Kaliningrad-Baranoviči (tiesa seniai važiavau, praėjusią vasarą - buvo 17 Lt kai kituose jau 20 siekė).

Ametistas
2009.05.26, 13:50
Kaip kuriomis valandomis, kaip ir mieste, yra piko valandos, tik kiek kitokiu metu. O žiūrint vidutiniškai tai ekspresai iš Kauno išvažiuoja pusėtinai pripildyti. O ne ekspresai Kaune užpildomi mažai, bet pakeliui prirenka žmonių. Jei žmonių būtų mažiau, tai autobusai iš Kauno nekursuotų kas 20-30 min. kaip dabar ir kaina būtų mažesnė.
19,40 Lt už naują traukinį nėra gerokai pigiau (nuolaidų neskaičiuojant). Šiaip visokie Šakių autobusų parko ir panašių autobusai būna litu ar pora pigesni už Kautros standartinę kainą, o pigiausiai veža iš autobusų turbūt rusai reisu Kaliningrad-Baranoviči (tiesa seniai važiavau, praėjusią vasarą - buvo 17 Lt kai kituose jau 20 siekė).Na kam naujas, jei su senesniu pigiau :) Mąstykim studentiškai ;) O dėl baltarusių tai tikrai jie pigiai veža, bet ir autobusai susenę.

kaskas
2009.05.26, 13:58
O kur jie pakeliui keleivių daugiausiai prirenka? kokiose miestuose? Vievyje? ar visokiose stotelese autostradoje? O kaip manote ar galima pelningai dirbti vežant žmones po 15 lt (būnant apie 50 - 75 % užpildymui?)?
P.s. gal ir nekokie klausimai, bet man reikia, nes darau ekonomikos darba - plana (Įmones sukūrimo planą.)
Tai va pasirinkau autobusų įmonę.

Ametistas
2009.05.26, 14:15
O kur jie pakeliui keleivių daugiausiai prirenka? kokiose miestuose? Vievyje? ar visokiose stotelese autostradoje? O kaip manote ar galima pelningai dirbti vežant žmones po 15 lt (būnant apie 50 - 75 % užpildymui?)?
P.s. gal ir nekokie klausimai, bet man reikia, nes darau ekonomikos darba - plana (Įmones sukūrimo planą.)
Tai va pasirinkau autobusų įmonę.Tarpmiestiniai maršrutai visada pelningesni nei rajono ar juo labiau miesto.
Esu ir aš vidurinėje mokykloje daręs įmonės kūrimo projektą matematikai. Tada nuėjau į skelbimų tinklapius, susiradau autobusų kainas, išsiaiškinau vairuotojų kainas. Nusimanančių išklausinėjau kiek galėtų tas autobusas ryti kuro ir kiek turėtų kainuoti jo išlaikymas (priežiūra ir taisymas), dar reikia apmąstyti, kiek įmonėje dirbtų darbuotojų ir administracijos sudėtis kokia... Šiaip tai 50-75 proc. užpildymas vargu ar būtų. Realiau gal 50-65 proc. Nors ir dabar su didesnėm kainom užpildymas iš akies žiūrint 30-55 proc.

Gator
2009.05.27, 01:18
O kur jie pakeliui keleivių daugiausiai prirenka? kokiose miestuose? Vievyje? ar visokiose stotelese autostradoje? O kaip manote ar galima pelningai dirbti vežant žmones po 15 lt (būnant apie 50 - 75 % užpildymui?)?
P.s. gal ir nekokie klausimai, bet man reikia, nes darau ekonomikos darba - plana (Įmones sukūrimo planą.)
Tai va pasirinkau autobusų įmonę.

Tai aisku, kad apsimoketu, cia is pirmo zvilgsnio matosi. Gi paskaiciuok su tokiu uzpildymu kiek pinigu per reisa paimtum. O siaip tai kainos nelogiskos, nu kaip gali buti kelione autobusu prakstiskai tiek pat kiek vaziuojant vienam su savo automobiliu (ne paciu rajausiu) ?

Ametistas
2009.05.27, 13:11
Tai aisku, kad apsimoketu, cia is pirmo zvilgsnio matosi. Gi paskaiciuok su tokiu uzpildymu kiek pinigu per reisa paimtum. O siaip tai kainos nelogiskos, nu kaip gali buti kelione autobusu prakstiskai tiek pat kiek vaziuojant vienam su savo automobiliu (ne paciu rajausiu) ?Tai tave, kolega, taip pat skatinu logiškai pamąstyt. Ar tikrai būtų užpildymas iki 75 proc.? Tai iš piršto laužtas skaičius (spėjimas), be jokių apskaičiavimų.

KASKAS, jei užsiimčiau atlikti tokį projektą, tai nepatingėčiau geru oru Kaune ar Vilniuje autobusų stoty pasėdėt keletą valandų ir pažiūrėt koks yra šiame maršrute keleivių srautas.

Gator
2009.05.27, 18:53
as atsakiau i klausima ar butu pelningas marsrutas jei uzpildymas butu 50-75%, o ne i klausima ar marsrutas butu uzpildytas 50-75%

Gator
2009.05.27, 18:57
O zvelgiant i tai ar imanomas uzpildymas - tai isivaizduoju jei kaina bus 15LT tai bus dauguma klientu nusiurbiama is visu kitu reisu, kur kaina kokia 20-23+
Taip, kad lyginti dabartini uzpildyma ir sita teorini uz 15LT neimanoma, nes sitas butu zenkliai labiau uzpildytas

Al1
2009.05.27, 19:15
Kaune dar Savanoriu prospekte prilipa keleiviu, net ir ekspresai berods ilaipina (isskyrus mikroautobusu). Siaip tai 100 proc. uzpildymas (ne mikroautobusui) - retas atvejis, nebent pries sventes, penktadieniais ir sekmadieniais pavakary, kai studentai vaziuoja.
Manau, kad tarp Vilniaus ir Kauno yra per daug autobusu. As neiskaitau tu marsrutu, kurie vaziuoja per Kauna i Vilniu ar i savo miesta, kaip kad Sakiai, Taurage ir pan. Ir negali buti didelio uzpildymo, jei autobusai vaziuoja kas 10-15-20 min. Juk ne miesto marsrutas. Manau, kad pakaktu kas pusvalandi -40 min isvykstanciu greituju autobusu, kurie nestotu niekur, arba stotu 2-3 stotelese (Elektrenuose, Vievyje dar kokioje vienoje).

kaskas
2009.05.27, 19:30
Tai tave, kolega, taip pat skatinu logiškai pamąstyt. Ar tikrai būtų užpildymas iki 75 proc.? Tai iš piršto laužtas skaičius (spėjimas), be jokių apskaičiavimų.

KASKAS, jei užsiimčiau atlikti tokį projektą, tai nepatingėčiau geru oru Kaune ar Vilniuje autobusų stoty pasėdėt keletą valandų ir pažiūrėt koks yra šiame maršrute keleivių srautas.

Tai reikes turbut ir nuvaziuoti i Vilniaus autobusu stoti, pasiziureti keleiviu srautus.

Zinoma taip, jei laikyti 15lt kaina ir parduoti didziaja dali biletu i ateiti... tai uzsipildytu laisvai, nuviliojant nuo kitu autobusu keievius, bet ilgai tai netruktu, nes kitos kompanijos kaip mat sureguotu, kaip i kainu kara, ir nuleistu.

Al1
2009.05.27, 20:37
Tai reikes turbut ir nuvaziuoti i Vilniaus autobusu stoti, pasiziureti keleiviu srautus.

Zinoma taip, jei laikyti 15lt kaina ir parduoti didziaja dali biletu i ateiti... tai uzsipildytu laisvai, nuviliojant nuo kitu autobusu keievius, bet ilgai tai netruktu, nes kitos kompanijos kaip mat sureguotu, kaip i kainu kara, ir nuleistu.

O dar kitas zingsnis butu - sumazinti marsrutu skaiciu tarp Vilniaus ir Kauno. Negi apsimoka leisti du mikorautobusus kas 15 min. jei galima paleisti viena autobusa kas 30 min. Kuro sutaupoma autobuso atveju. O vairuotojo darbas turbut nieko nekainuoja? Tik dusmanus pripjauti reiktu, nes ju padaugetu.

kaskas
2009.05.27, 20:45
O dar kitas zingsnis butu - sumazinti marsrutu skaiciu tarp Vilniaus ir Kauno. Negi apsimoka leisti du mikorautobusus kas 15 min. jei galima paleisti viena autobusa kas 30 min. Kuro sutaupoma autobuso atveju. O vairuotojo darbas turbut nieko nekainuoja? Tik dusmanus pripjauti reiktu, nes ju padaugetu.

Taip nebus, kad pakeisti mikroautobusiukus i autobusus, nes juk dirba ne dvi ir ne trys imones uzsiimancios keleiviu vezimu, o kur dar kitos autobusu kompanijos, ir visokie "dusmanai"...
Beje kyla klausimas, o jei esi uzregistraves keleiviu vezimo imone ir moki mokescius, bet vezi keleivius mikroautobusu, tai cia butu dusmanas tas vairuotojas?

Al1
2009.05.27, 20:54
Taip nebus, kad pakeisti mikroautobusiukus i autobusus, nes juk dirba ne dvi ir ne trys imones uzsiimancios keleiviu vezimu, o kur dar kitos autobusu kompanijos, ir visokie "dusmanai"...
Beje kyla klausimas, o jei esi uzregistraves keleiviu vezimo imone ir moki mokescius, bet vezi keleivius mikroautobusu, tai cia butu dusmanas tas vairuotojas?


Na, pravaziuojancius per Kauna atmeskim. Tarp Vilniaus ir Kauno veza tik "Kautra", "TOKS" ir "Transrevis".
O esant konkurencijai, kai kas gali ir neatlaikyti. Tas pats "Transrevis" veza ir mikroautobusais ir autobusais.
Dusmanai - problema. Dusmanai dabar turi licencijas vezti keleivius uzsakomaisiais reisais. Visisku nelegalu kazin ar belike. Taciau dusmanai keleivius renka nelegaliai, o veza pazeisdami istatymu normas. T.y. nesudaro keleiviu sarasu, neveda buhalterines apskaitos - kas yra butina bet kokiai imonei. Tiksliau - jie veda fiktyvia apskaita.

Tik jau baisiai nukrypom nuo temos.

Ametistas
2009.05.27, 23:19
Na, pravaziuojancius per Kauna atmeskim. Tarp Vilniaus ir Kauno veza tik "Kautra", "TOKS" ir "Transrevis".
O esant konkurencijai, kai kas gali ir neatlaikyti. Tas pats "Transrevis" veza ir mikroautobusais ir autobusais.Na kodėl? Pravažiuojančių yra ir ne vienas kitas, bet bent 10 per dieną šiame maršrute, tarp pravažiuojančių yra Šakių AP, Šilalės AP, Šilutės AP, Minsko AP Nr. 2, Jurbarko AP. Jei ne pravažiuojančių gausa, visiškai tikiu, kad "Kautra" su "Transrevis", kaip monopolininkai maršrute, užsiplėštų dar didesnes kainas.

Al1
2009.05.28, 16:32
Na kodėl? Pravažiuojančių yra ir ne vienas kitas, bet bent 10 per dieną šiame maršrute, tarp pravažiuojančių yra Šakių AP, Šilalės AP, Šilutės AP, Minsko AP Nr. 2, Jurbarko AP. Jei ne pravažiuojančių gausa, visiškai tikiu, kad "Kautra" su "Transrevis", kaip monopolininkai maršrute, užsiplėštų dar didesnes kainas.

Tai as ir norejau pasakyti, kad pravaziuojanciu yra nemazai, tame tarpe ir "TOKS" bei "Kautros" autobusu. Bet vezanciu tarp dvieju sostiniu - tik trys. Tiek "TOKS", tiek "Kautra", tiek "Transrevis" mazdaug po vienoda marsrutu skaiciu turi tarp Vilniaus ir Kauno.

kaskas
2009.05.28, 23:32
Na kodėl? Pravažiuojančių yra ir ne vienas kitas, bet bent 10 per dieną šiame maršrute, tarp pravažiuojančių yra Šakių AP, Šilalės AP, Šilutės AP, Minsko AP Nr. 2, Jurbarko AP. Jei ne pravažiuojančių gausa, visiškai tikiu, kad "Kautra" su "Transrevis", kaip monopolininkai maršrute, užsiplėštų dar didesnes kainas.

Tuomet dauguma perbegtu i traukinius. negarantuotas, bet bent 50% garantuoju. :D

kaskas
2009.05.28, 23:34
Tai as ir norejau pasakyti, kad pravaziuojanciu yra nemazai, tame tarpe ir "TOKS" bei "Kautros" autobusu. Bet vezanciu tarp dvieju sostiniu - tik trys. Tiek "TOKS", tiek "Kautra", tiek "Transrevis" mazdaug po vienoda marsrutu skaiciu turi tarp Vilniaus ir Kauno.

Jo jei kitos komapanijos nuzsukinetu i Kauna, tuomet butu monopoline rinka. bet jei per daug uzsikels kainas, dalis zmoniu perbegs arba i traukinius, arba i automobilius.. :)

Al1
2009.05.29, 16:55
Jo jei kitos komapanijos nuzsukinetu i Kauna, tuomet butu monopoline rinka. bet jei per daug uzsikels kainas, dalis zmoniu perbegs arba i traukinius, arba i automobilius.. :)

Dar yra dusmanai, kurie suklestetu...

kaskas
2009.05.29, 17:59
Dar yra dusmanai, kurie suklestetu...

:D
Bet jie tikrai negerai, salies ekonomikai, ir tai legaliems keleiviu vezejams.

Al1
2009.05.29, 18:03
:D
Bet jie tikrai negerai, salies ekonomikai, ir tai legaliems keleiviu vezejams.

Yra kaip yra. Vdziai nerupi sazinigai dirbantys vezejai. Dargi dusmanai randa uztareju savivaldybese.

Ametistas
2009.05.29, 18:07
:D
Bet jie tikrai negerai, salies ekonomikai, ir tai legaliems keleiviu vezejams.Na, jie juk moka valstybei mokesčius. Bent jau daugiau nei pusė jų tikrai išsipirkę patentus. Deja, licencijos keleiviams vežioti tam tikru maršrutu ir tvarkaraščio kas yra būtina, jie neturi. Jie taip pat ir nedraudžia keleivių, jei kelyje jiems kas nors nutiktų. Vienintelis būdas atsikratyti jais - nesinaudoti jų paslaugomis. Yra paklausa - yra ir pasiūla.

Al1
2009.05.29, 21:08
Na, jie juk moka valstybei mokesčius. Bent jau daugiau nei pusė jų tikrai išsipirkę patentus. Deja, licencijos keleiviams vežioti tam tikru maršrutu ir tvarkaraščio kas yra būtina, jie neturi. Jie taip pat ir nedraudžia keleivių, jei kelyje jiems kas nors nutiktų. Vienintelis būdas atsikratyti jais - nesinaudoti jų paslaugomis. Yra paklausa - yra ir pasiūla.


Ne. Atitinakmos institucijos tiesiog neatlieka savo darbo. Teisiskai juos uz pazeidimus galima bausti. Tik tai ivyksta retai.

Ametistas
2009.05.29, 21:49
Ne. Atitinakmos institucijos tiesiog neatlieka savo darbo. Teisiskai juos uz pazeidimus galima bausti. Tik tai ivyksta retai.O už ką konkrečiai juos būtų galima bausti?

Ametistas
2009.06.01, 17:15
Keičiami Kauno rajono maršrutinių taksi tvarkaraščiai

Nuo birželio 1 d. keičiami 81-ojo, 99-ojo ir 120-ojo maršrutinių taksi maršrutų tvarkaraščiai.

81-ojo maršrutinio taksi tvarkaraščio pasikeitimai:
Vėlinama kai kurių reisų darbo laiko pradžia ryte ir ankstinama vakare. Dienos metu koreguojami kai kurių reisų išvykimo laikai.

99-ojo maršrutinio taksi tvarkaraščio pasikeitimai:
Diferencijuojami išvykimo laikai darbo dienomis ir šeštadieniais, koreguojami kai kurių reisų išvykimo laikai.

120-ojo maršrutinio taksi tvarkaraščio pasikeitimai:
Išvykimo laikai nekeičiami, bet keičiami intervalai, kuomet užsukama į Kauno oro uostą Karmėlavoje. Smarkiai dažninamas važiavimas į Senąsias Karmėlavos kapines.

Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Al1
2009.06.01, 17:16
O už ką konkrečiai juos būtų galima bausti?

Uz fiktyvia buhalterija. Uz tai, kad renka keleivius prie stociu, nors pagal istatyma tai draudziama. Uz tai, kad veza nesudare keleiviu sarasu. Aisku, visa tai sunkiai irodoma. Isskyrus keleiviu rinkima prie stociu. Bet ir cia dazniausiai dirba samdomi veikejai. Pastarieji, beje, turbut aplamai dirba nelegaliai. Vienu zodziu, nelegaliu vezeju veikla primena organiuota nusikalstamuma... Tik kam tai rupi?

uH1978
2009.06.02, 19:31
Dar apie 68 maršrutinio taksi maršrutą. Iš pradžių jam pakeitė važiavimo trasą. Pavažiavus kelias dienas litų rinkimo praktiškai nebuvo. Kiek laiko jie nevažiavo. Prieškriziniais laikais vairuotojai išsilakstytų ir maršrutą uždarytų. Dabar matyt, bėgt nelabai yra kur, todėl maršrutas vėl bando kursuot senąja trasa Partizanų gatvė - Seniavos plentas. Kažin kiek jie išsilaikys?

Ametistas
2009.06.02, 19:36
Dar apie 68 maršrutinio taksi maršrutą. Iš pradžių jam pakeitė važiavimo trasą. Pavažiavus kelias dienas litų rinkimo praktiškai nebuvo. Kiek laiko jie nevažiavo. Prieškriziniais laikais vairuotojai išsilakstytų ir maršrutą uždarytų. Dabar matyt, bėgt nelabai yra kur, todėl maršrutas vėl bando kursuot senąja trasa Partizanų gatvė - Seniavos plentas. Kažin kiek jie išsilaikys?Neaišku. Tai priklauso tik nuo vežėjo įmonės, o įmonė aišku spręs priklausomai nuo keleivių kiekio ir nuostolingumo. Maršrutas Bitininkų g. - Vilniaus g. Jiems visai neapsimokėjo. Dabar kursuos vėl senuoju maršrutu Bitininkų g. - Partizanų g., o ne Partizanų g. - Seniavos pl. kaip sakai.

uH1978
2009.06.02, 19:47
sorry, suklydau dėl Seniavos pl.. Kalbėjau su 30 vairuotojais, tai atkarpoje nuo Ožeškienės 68 pralošia "tricokui" praktiškai sausai. Plius 30-tieji aprūpinti racijomis, tai įspėja vienas kitą, jei tarp jų papuola 68, tai prieky jo važiuojantis žiuri į veidrodžius ir velkasi kiek įmanoma, o iš paskos važiuojantys elgiasi pagal situaciją.

Ametistas
2009.06.02, 20:02
30-i išvis didžiausi chamai. Elgiasi nesąžiningai, neduoda bilietų ir dažnai pažeidžia KET. Laukiu nesulaukiu kada šitas blogis bus išstumtas iš rinkos.

uH1978
2009.06.02, 20:18
Na visus priemiestinius "Girobusas" jau prarado. Liko tik 30, 27, 92 ir didesnė dalis 120. Dar važiuoja 3 autobusiukai atseit 21 maršrutu, bet jis pilnai atkartoja 24. Svarbiausia šilainiškai daugumoje jo net nestabdo, nes mano kad jis pas juos nevažiuoja, tai primena 1995 metus kai tuo pačiu maršrutu važinėjo mikroautobusai, pažymėti 13,24,31 numeriais.
O 30 tai yra klasikinis mikriukas - konkurentai visi, važiuoja kas 3 minutes, lenktyniauja net patys su savim:)
prieš 10 metų buvo atvejis, kai link Šilainių 6 forte 30-asis suėjo su 27, tai lenktynių metų aplenkė prieš jį važiuojantį 30-ąjį, ir Vytauto pr ir Miško g. sankryžoje rėžėsi dar prieš tai važiavusiam saviškiui į galą.:)

Garbanius
2009.06.03, 14:55
Esme, kad "Girobuso" sefas yra mikroautobusu asociacijos prezidentas ir gali viska labaiu pakreipt sau tinkama linkme. 30 vazineja ne tik "Girobusas", bet ir kiti vezejai, su tais problemu maziau, kiek tenka stebet..

Mettal
2009.06.05, 12:43
Neįgalieji dabar galės laisvai naudotis Kauno autobusais ir nebandyti laimės "pataikyti ant žemagrindžio" - visuose autobusų maršrutuose yra išskirti žemagrindžių autobusų važiavimai (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.routes&transport_id=bus&t=xhtml&l=lt).

daktaras
2009.06.05, 12:47
nesueina man su 3 maršrutu galai... tankiausias autobusas, jungia dvi ligonines, o išstenėti vos 5 žemagrindžiai per visą dieną? aš vizualiai jų daugiau pastebiu tam maršrute :D

Al1
2009.06.05, 12:58
Neįgalieji dabar galės laisvai naudotis Kauno autobusais ir nebandyti laimės "pataikyti ant žemagrindžio" - visuose autobusų maršrutuose yra išskirti žemagrindžių autobusų važiavimai (http://www.marsrutai.info/kaunas/?a=p.routes&transport_id=bus&t=xhtml&l=lt).

Kas jau ten taiko, i koki autobusa pataikyti. Vaziuoja tokiu ,koks atvaziuoja.
O tas zemagrindziu isskyrimas grafike - del pasipuikavimo: vat ir pas mus ruoinamasi neigaliaisiais, tevais su vezimeliais ir pan. Vilniuje neretai vietoj pazymeto grafike zemagrindzio atvaziuoja nezemagrindis.

Ametistas
2009.06.05, 13:35
Kas jau ten taiko, i koki autobusa pataikyti. Vaziuoja tokiu ,koks atvaziuoja.
O tas zemagrindziu isskyrimas grafike - del pasipuikavimo: vat ir pas mus ruoinamasi neigaliaisiais, tevais su vezimeliais ir pan. Vilniuje neretai vietoj pazymeto grafike zemagrindzio atvaziuoja nezemagrindis.Anoks čia puikavimasis, pone PESIMISTE. Neįgaliajam kur kas patogiau, kai žinos, kad tuo metu TIKRAI atvažiuos žemagrindis. Kaune tokių nesąmonių kaip Vilniuje NEBUS.
Dėl žemagrindžių išskyrimo turime padėkoti Transporto skyriui ir kai kurių šiame forume rašančiųjų iniciatyvai - jų dėka išgirstas šis prašymas. Netrukus žemagrindžiai bus išskirti ir švieslentėse, prie transporto numerio bus pažymėta raidė "ž" ir informacija apie žemagrindą transporto priemoną švieslentėje bus pateikiama: T5ž; A6ž principu.
Taip pat Kaune jau nuspręstos, bet dar nepatvirtintos naujos el. bilieto rūšys ir kainos, bet jų techninis įdiegimas, patikrinimas ir kainų patvirtinimas savivaldybės Taryboje užtruks.nesueina man su 3 maršrutu galai... tankiausias autobusas, jungia dvi ligonines, o išstenėti vos 5 žemagrindžiai per visą dieną? aš vizualiai jų daugiau pastebiu tam maršrute :DKaip matyti pagal tvarkaraštį, kol kas žemagrindžiai paskirstyti po visus maršrutus, Vilniuje taip nėra. Taigi reikia matyti, jog tai laikina ir po kiek laiko keleivių prašymu žemagrindės transporto priemonės bus labiau paskirstytos būtent ten, kur labiausiai reikia.
Noriu atkreipti dėmesį, kad geltonai pažymėti langeliai tėra tie laikai, kuriais TIKRAI atvažiuos žemagrindė transporto priemonė, gali būti ir geltonai nepažymėto laiko, kada žemagrindė irgi atkeliautų. Ne visos žemagrindės transporto priemonės išskaidytos dėl to, kad turi būti paliktas rezervas. Vilniuje tikėtina, kad išskaitos visos arba palikta tik viena kita rezervinė žemagrindė transporto priemonė ir dėl to dėl jų trūkumo numatytu lauku atvyksta nežemagrindė.
Problemos nuvykti į 2-ąją ligoninę arba Onkologijos ligoninę nematau net jei ir 3-uoju žemagrindis tikrai atvažiuos tik 5 kartus per dieną, nes į tas vietas veža ir kiti autobusų maršrutai, reikia tik prisiderint laiką.

Prie to paties:
Žemagrindės transporto priemonės pažymėtais laikais pradės kursuoti nuo liepos 1 d.

Žemagrindžių transporto priemonių atvykimo laikai taip pat bus specialiai pažymėti ir stotelėse esančiuose eismo tvarkaraščiuose, senieji tvarkaraščiai naujaisiais bus keičiami palaipsniui.

Šiuo metu vyksta ir stotelėse įrengtų informacinių švieslenčių programavimo darbai, po jų švieslentėse specialiu simboliu bus pažymėtos į stotelę atvykstančios žemagrindės transporto priemonės. kaunastrans.kde.lt (http://kaunastrans.kde.lt)

Ametistas
2009.06.05, 14:22
Ką gi, buvo nemažai žmonių, kurie skundėsi ar šiaip stebėjosi, kodėl nėra tinklapio, kuriame būtų Kauno miesto rajono viešojo transporto tvarkaraščiai vienoje vietoje. Jis yra, bet mažai kas jame lankosi :D Taigi paradoksas tikrai... Juk adresą jau esu paskelbęs šiame forume, o ir tie nustebę buvo būtent iš šio forumo... Tai kaip visa tai paaiškinti? :D

Ametistas
2009.06.07, 22:06
Nuo birželio 1 d. nutrauktas Kauno priemiestinio autobusų maršruto 103A Sodų bendrija „Lokomotyvas" – Kauno pilis aptarnavimas.

Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Tarnautojas
2009.06.07, 23:28
nesueina man su 3 maršrutu galai... tankiausias autobusas, jungia dvi ligonines, o išstenėti vos 5 žemagrindžiai per visą dieną? aš vizualiai jų daugiau pastebiu tam maršrute :D

Norėčiau informuoti - tvarkaraščiuose pažymėti tik pusė kursuojančių žemagrindžių autobusų, realiai jų važiuos kur kas daugiau. Buvo nuspręsta, kad geriau žymėti mažiau laikų, bet būti tikriems, kad pažymėtais laikais tikrai važiuos žemagrindės transporto priemonės.

Reikia žinoti, kad toks žemagrindžių žymėjimas yra didelis papildomas darbo krūvis transporto įmonėms, taip pat norėčiau pažymėti, kad įmonės nesipriešindamos sutiko, kad toks papildomas informavimas yra reikalingas, nors tikėjausi, kad įmonės visais būdais bandys priešintis.

Todėl prašyčiau nesipiktinti, o džiaugtis, nes susidaro toks įspūdis, kad kuo daugiau stengiesi, tuo daugiau nepatenkintųjų atsiranda.

Tuo pačiu siūlyčiau padėkoti Amiko, nes iš dalies šios įgyvendintos papildomos informavimo priemonės yra ir jo iniciatyvos rezultatas.

daktaras
2009.06.07, 23:52
/\ ei tik nesupraskit manęs neteisingai, aš anaiptol nepykstu ar prieštarauju ar priekaištauju tokioms iniciatyvoms :) tiesiog keista, kai net mano pramintas "dažnučiu" (:D) 17 autobusas pažymėtas 6 kartus, kad tikrai važiuos žemagrindis, o populiariausias 3 maršrutas turi tik 5 išskirtus žemagrindžius :)

Linas
2009.06.08, 09:39
Norėčiau informuoti - tvarkaraščiuose pažymėti tik pusė kursuojančių žemagrindžių autobusų, realiai jų važiuos kur kas daugiau. Buvo nuspręsta, kad geriau žymėti mažiau laikų, bet būti tikriems, kad pažymėtais laikais tikrai važiuos žemagrindės transporto priemonės.

Reikia žinoti, kad toks žemagrindžių žymėjimas yra didelis papildomas darbo krūvis transporto įmonėms, taip pat norėčiau pažymėti, kad įmonės nesipriešindamos sutiko, kad toks papildomas informavimas yra reikalingas, nors tikėjausi, kad įmonės visais būdais bandys priešintis.

Todėl prašyčiau nesipiktinti, o džiaugtis, nes susidaro toks įspūdis, kad kuo daugiau stengiesi, tuo daugiau nepatenkintųjų atsiranda.

Tuo pačiu siūlyčiau padėkoti Amiko, nes iš dalies šios įgyvendintos papildomos informavimo priemonės yra ir jo iniciatyvos rezultatas.

Manyčiau, reikėtų stengtis, kad 29 bent jau didžiąja reisų dalimi važiuotų žemagrindis, nes vis dėlto tai reprezentacinis maršrutas. Gali būti, kad kai kas pasirinks taksi, nei vizualiai nepatrauklų autobusą. Juk jis dažnai nekursuoja, kad labai paprastai sulauktum kito, ypač savaitgaliais ar vakare. Iš viso, darbo dienomis vakare reikėtų po 21 val. dar įterpti vieną reisą, nes būna krūva lėktuvų. Ir iš viso, reikėtų kad paskutiniai reisai lauktų nusileidžiančių lėktuvų, nes porą sykių pastebėjau, kad nusileidęs lėktuvas važiuoja taku, tuo tarpu iš stotelės išvažiuoja tuščias autobusas. Ypač tai pasakytina apie Frankfurto reisą, kur būna daug keleivių, kurių niekas nepasitinka.

Ametistas
2009.06.08, 23:57
/\ ei tik nesupraskit manęs neteisingai, aš anaiptol nepykstu ar prieštarauju ar priekaištauju tokioms iniciatyvoms :) tiesiog keista, kai net mano pramintas "dažnučiu" (:D) 17 autobusas pažymėtas 6 kartus, kad tikrai važiuos žemagrindis, o populiariausias 3 maršrutas turi tik 5 išskirtus žemagrindžius :)Na, galbūt ateityje reikės padaryti kokį nedidelį tyrimą ir maršrutams, einantiems lik ligoninių, priskirti daugiau žemagrindžių, kurie būti žymimi (t. y., TIKRAI atvažiuotų). Bet tai reikės atidėt po vasaros.
O Tarnautojui reikia padėkoti už pastangas, iniciatyvą ir labai gerą įsijautimą į Tarnautojo vaidmenį :) (ne visi moka ir nori atlikti savo pareigą ir taip entuziastingai myli savo darbą).

Ametistas
2009.06.09, 00:00
Manyčiau, reikėtų stengtis, kad 29 bent jau didžiąja reisų dalimi važiuotų žemagrindis, nes vis dėlto tai reprezentacinis maršrutas. Gali būti, kad kai kas pasirinks taksi, nei vizualiai nepatrauklų autobusą. Juk jis dažnai nekursuoja, kad labai paprastai sulauktum kito, ypač savaitgaliais ar vakare. Iš viso, darbo dienomis vakare reikėtų po 21 val. dar įterpti vieną reisą, nes būna krūva lėktuvų. Ir iš viso, reikėtų kad paskutiniai reisai lauktų nusileidžiančių lėktuvų, nes porą sykių pastebėjau, kad nusileidęs lėktuvas važiuoja taku, tuo tarpu iš stotelės išvažiuoja tuščias autobusas. Ypač tai pasakytina apie Frankfurto reisą, kur būna daug keleivių, kurių niekas nepasitinka.Mano žiniomis 29 autobusų 90 proc. reisų važiuoja Solaris. Kartais pasitaiko Scania ir Volvo, o Vanhool nesu matęs šiame maršrute.
Dėl darbo laiko pavėlinimo reikėtų paretinti maršruto kursavimą dienos metu ir pavėlinti ryte, kas antroji pamaina darbą pradėtų vėliau. Manau prieš darant tokius veiksmus, reikėtų atlikti keleivių srautų tyrimą šiame maršrute ir tada būtų galima spręsti kaip elgtis... Ačiū už pasiūlymą, bandysiu "kabinti" po vasaros :) Deja, dabar negaliu, nes apsikroviau darbais.

daktaras
2009.06.09, 12:27
/\ vanhool'ą esu matęs tą tokį geltonai baltą ne vieną kartą :)

Garbanius
2009.06.09, 14:26
Mano žiniomis 29 autobusų 90 proc. reisų važiuoja Solaris. Kartais pasitaiko Scania ir Volvo, o Vanhool nesu matęs šiame maršrute.
Dėl darbo laiko pavėlinimo reikėtų paretinti maršruto kursavimą dienos metu ir pavėlinti ryte, kas antroji pamaina darbą pradėtų vėliau. Manau prieš darant tokius veiksmus, reikėtų atlikti keleivių srautų tyrimą šiame maršrute ir tada būtų galima spręsti kaip elgtis... Ačiū už pasiūlymą, bandysiu "kabinti" po vasaros :) Deja, dabar negaliu, nes apsikroviau darbais.

Karosa matau patoviai :) Kai Ikarusai vazinejo,man rodos ir ji esu mates :)

Ametistas
2009.06.09, 14:31
Keista, dar nesu mates Karosos 29-ame. Matyt nepataikydavau pamatyt :)

Mettal
2009.06.09, 20:45
Mano žiniomis 29 autobusų 90 proc. reisų važiuoja Solaris. Kartais pasitaiko Scania ir Volvo, o Vanhool nesu matęs šiame maršrute.
Dėl darbo laiko pavėlinimo reikėtų paretinti maršruto kursavimą dienos metu ir pavėlinti ryte, kas antroji pamaina darbą pradėtų vėliau. Manau prieš darant tokius veiksmus, reikėtų atlikti keleivių srautų tyrimą šiame maršrute ir tada būtų galima spręsti kaip elgtis... Ačiū už pasiūlymą, bandysiu "kabinti" po vasaros :) Deja, dabar negaliu, nes apsikroviau darbais.

Teko man patirti VanHool A300 autobuso komfortą 29-u maršrutu, kai netilpo visi norintys nuvažiuoti į aviacijos šventę. Jau nuo pat gel. stoties prisigrūdo žmonių, šiaip ne taip užtraukė į Parodos kalną ir praktiškai nestodamas stotelėse ir ignoruodamas keleivių prašymus išleisti nulėkė link Kauno oro uosto. Išvažiavus iš Kauno, nusuko į kelkraštį ir visus lenkdamas nurūko link Karmėlavos. Nesustojo Biruliškėse, todėl salone prasidėjo didelis sujudimas ir rėkavimai. Sustojo po pusės kilometro. Karmėlavoje privažiavo iki posūkio į oro uostą, išvarė visus keleivius ir nurūko tiesiai, kad apsisuktų ties 2-osios Karmėlavos stotele ir grįžtų į Kauną. Įspūdis buvo - :oho::oba::welcome:

Ametistas
2009.06.10, 00:16
Jei nori dar didesnių įspūdžių, siūlau pasivažinėti 29A į Karmėlavos kapines lapkričio 1 d., kai autobusas vėluoja po valandą ir daugiau :D
Dėl nuvažiavimo į Aviacijos šventę problemų iškyla kasmet, kadangi tai yra rajone, tai čia kaip ir rajono savivaldybės transporto skyriaus rūpestis, pasirūpinti, kad keleiviai nuvyktų į šventę komfortabiliai ir saugiai.

O konkrečiai dėl 29-ojo galbūt miesto Transporto skyrius tobulės.

Al1
2009.06.10, 14:17
Jei nori dar didesnių įspūdžių, siūlau pasivažinėti 29A į Karmėlavos kapines lapkričio 1 d., kai autobusas vėluoja po valandą ir daugiau :D
Dėl nuvažiavimo į Aviacijos šventę problemų iškyla kasmet, kadangi tai yra rajone, tai čia kaip ir rajono savivaldybės transporto skyriaus rūpestis, pasirūpinti, kad keleiviai nuvyktų į šventę komfortabiliai ir saugiai.

O konkrečiai dėl 29-ojo galbūt miesto Transporto skyrius tobulės.

Greiciau sventes organizatoriu rupestis. Ar jie mano, kad visi tik automobiliais ir atvaziuos?

Mettal
2009.06.10, 18:21
Greiciau sventes organizatoriu rupestis. Ar jie mano, kad visi tik automobiliais ir atvaziuos?

Buvo paleistas ir 29A Geležinkelio stotis - Kauno oro uostas, kuris galėjo niekieno netrukdomas važiuoti per Savanorių, o ne Parodos kalną, tada juo galima buvo paleisti ilgus autobusus, nors atgal jau važiavau 29A Ikarus 260, tai užpildymas buvo labai geras, bet be grūsties.

Ametistas
2009.06.10, 18:35
Jei kalbi apie Ikarus, vadinasi, tai vyko daugiau nei prieš 2 metus. Manau dabar problema nebe tokia didelė, kaip anksčiau. Šiaip tai susisiekimas su Karmėlava labai geras: kas 5-10 min. maršrutiniai taksi, 29, 50 autobusai, dar Jonava-Kaunas, taip pat Išorų keli reisai. Turbūt 29-as prisigrūdė dėl to, kad dauguma žmonių nežinojo kitų kelionės būdų arba jais nepasidomėjo.

Mettal
2009.06.10, 22:51
Jei kalbi apie Ikarus, vadinasi, tai vyko daugiau nei prieš 2 metus. Manau dabar problema nebe tokia didelė, kaip anksčiau. Šiaip tai susisiekimas su Karmėlava labai geras: kas 5-10 min. maršrutiniai taksi, 29, 50 autobusai, dar Jonava-Kaunas, taip pat Išorų keli reisai. Turbūt 29-as prisigrūdė dėl to, kad dauguma žmonių nežinojo kitų kelionės būdų arba jais nepasidomėjo.

Tiesiog tada buvo dar tik pati 29A kursavimo pradžia ir 29 važiavo kaip tik tarp 29A reisų (~25 min. nebuvo autobuso). Buvo tai prieš 2-3 metus.

Ametistas
2009.06.10, 23:14
Tiesiog tada buvo dar tik pati 29A kursavimo pradžia ir 29 važiavo kaip tik tarp 29A reisų (~25 min. nebuvo autobuso). Buvo tai prieš 2-3 metus.Šiek tiek klysti. Ne 29-as važiavo tarpuose 29-ajam A, bet atvirkščiai - 29A buvo priderintas prie 29-ojo. Tokio nuolatinio maršruto kaip 29A išvis nėra. 29A būna tik retomis progomis Geležinkelio stotis - Karmėlava, o per Vėlines Geležinkelio stotis - Karmėlavos kapinės. Kalbant apie Ikarus, tai jų Kaune jau neįmanoma pamatyti maršrute.
Kalbant apie intervalus, tai 29-as važiuoja maždaug kas 35 min., o 50-as kas 20 min., maršrutinis taksi kaip minėjau, kas 5-10 min. Tokiai nedidelei gyvenvietei kaip Karmėlava, toks viešojo transporto gausumas yra daugiau negu gerai.

Mettal
2009.06.11, 13:22
Šiek tiek klysti. Ne 29-as važiavo tarpuose 29-ajam A, bet atvirkščiai - 29A buvo priderintas prie 29-ojo. Tokio nuolatinio maršruto kaip 29A išvis nėra. 29A būna tik retomis progomis Geležinkelio stotis - Karmėlava, o per Vėlines Geležinkelio stotis - Karmėlavos kapinės. Kalbant apie Ikarus, tai jų Kaune jau neįmanoma pamatyti maršrute.
Kalbant apie intervalus, tai 29-as važiuoja maždaug kas 35 min., o 50-as kas 20 min., maršrutinis taksi kaip minėjau, kas 5-10 min. Tokiai nedidelei gyvenvietei kaip Karmėlava, toks viešojo transporto gausumas yra daugiau negu gerai.

Tai sakydamas neturėjau omenyje, kad būtent 29 derino prie 29A, tiesiog kad jie važiavo pakaitomis - 29-29A-29-29A ir 29-u dar važiavo žmonių nuo Panemunės iš Šančių. Kvaila man būtų manyti, kad pastovus maršrutas būtų derinamas prie vienadienio :).
Dėl įdomumo, 29A grafikas iš Kauno oro uosto:
10|31 46
11|24 52
12|39 58
13|17 55
14|14 33
15|11 33 51
16|26

Ametistas
2009.06.15, 20:18
Šią vasarą, skirtingai nei pernai, smarkiai koreguojami priemiestinių Kauno maršrutų tvarkaraščiai. Šįmet intensyviau retinama dėl sumažėjusio keleivių skaičiaus dėl žmonių nemokumo.

Nuo birželio 16 d. atnaujinami Kauno rajono 80-ojo (Girininkai - Ringaudai - Kaunas) ir 179-ojo (Arlaviškės - Kaunas) autobusų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Naujieji tvarkaraščiai galios vasaros sezono metu, iki rugpjūčio 31 d.
Kauno apskrities viešojo transporto tinklapis (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Ametistas
2009.06.16, 19:20
Nuo 2009 m. birželio 26 d. iki liepos 10 d. bus atliekami Vydūno alėjos kelio dangos remonto darbai. Dėl to bus draudžiamas visų transporto priemonių, įskaitant ir viešojo transporto, eismas minėta gatve.

Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

daktaras
2009.06.16, 19:26
/\ vat man labai jau rūpėjo paklausti, o kaip su viešuoju tom dienom? per kur kreips? per radvilėnus?

Ametistas
2009.06.16, 19:27
/\ vat man labai jau rūpėjo paklausti, o kaip su viešuoju tom dienom? per kur kreips? per radvilėnus?Taip. O šiaip tai viskas parašyta Kauno apskrities viešojo transporto tinklapyje :D

arsiakas
2009.06.17, 05:16
O as visai nesupykciau, jei kuri nors viena is 10, 21 ar 37 marsrutu paliktu vaziuoti per Radvilenu plenta link Petrausko gatves. Ir Radvilenu gyventojams butu labai patogu, ir is Petrausko gatves butu pasiekiama pilis be persedimu. (Atsiprasau kad svepluoju - nera lietuvisku raidziu)

Ametistas
2009.06.17, 19:51
O as visai nesupykciau, jei kuri nors viena is 10, 21 ar 37 marsrutu paliktu vaziuoti per Radvilenu plenta link Petrausko gatves. Ir Radvilenu gyventojams butu labai patogu, ir is Petrausko gatves butu pasiekiama pilis be persedimu. (Atsiprasau kad svepluoju - nera lietuvisku raidziu)Vienintelis variantas - 10-ą maršrutą, nes 37-as tam per dažnas, o 21-uoju studentai naudojasi į Megą nukeliauti. Šiaip nežinau ar verta leisti kas 20-30 min. autobusą pro Radvilėnų pl., ten vien nuosavi namai ir iki Radvilėnų pl. nesunku paeiti 10 min. nuo Vydūno al. arba nuo Taikos pr. Važiavimas pro Radvilėnų pl. truktų ilgiau ir šiek tiek prailgėtų trasa. Po keliasdešimt reisų per dieną susidarytų nemažas nuostolis. Tikrai abejoju ar keleivių Radvilėnų pl. būtų daugiau nei Vydūno al. Ir šiaip nesu girdėjęs, kad po 8-ojo maršruto panaikinimo kas nors prašytų paleisti autobusą pro Radvilėnų pl. Tavo idėjai pritarčiau, bet nebent pro Radvilėnų pl. leisti ne visus maršruto reisus, bet dalį, pvz., pridėjus raidę A prie maršruto numerio.

Ametistas
2009.06.17, 20:08
Nuo liepos 1 d. keičiamas Kauno miesto 10-ojo troleibusų maršruto pavadinimas, trumpinama darbo dienomis galiojanti trasa ir keičiamas eismo tvarkaraštis.
Nuo šiol informacija apie žemagrindžių transporto priemonių atvykimą pateikiama ne tik apie autobusus, bet ir apie troleibusus.
Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Kosovo
2009.06.17, 22:56
Kaunui reikia miesto autobusų maršrutų numerių pakeitimų, nes tie tarpai tarp numerių ne kažin kaip atrodo, sudaro įspūdį, kad autobusų maršrutai merdi

disident
2009.06.17, 23:07
Kaunui reikia miesto autobusų maršrutų numerių pakeitimų, nes tie tarpai tarp numerių ne kažin kaip atrodo, sudaro įspūdį, kad autobusų maršrutai merdi

Pakeitimai įneštų daug sumaišties, manau daug kas kėlė tą mintį, bet kuo blogai šitaip? Jau geriau mikriukų numerius sutvarkyt, ten tai tikrai be priežasties maišalynė. Autobusų maršrutai ne merdi, o tiesiog evoliucionuoja. Paskutinė maršrutų skaičiaus sumažėjimo priežastis: daugelis maršrutų buvo sujungti, kiti panaikinti kaip nenaudingi.

Mettal
2009.06.18, 00:06
Tai taip išeina, kad dabar Kėdainių g. žiedas lieka nenaudojamas?

Ametistas
2009.06.18, 00:11
Tai taip išeina, kad dabar Kėdainių g. žiedas lieka nenaudojamas?Ne dabar, bet nuo liepos 1 d. taip, jis bus nenaudojamas. Beje, tai vienas iš mano pasiūlymų, kuriuos esu pateikęs kaip optimizuoti viešojo transporto darbą Kaune. Pasiūlymai pateikti kovą ir jie pamažu priimami palaipsniui, kad nebūtų didelis smūgis miestiečiams. Žinoma, nes viskas priimama, ką siūliau, kai kas šiek tiek pakoreguotai, bet manau mano pasiūlymai naudos davė ir leido sutaupyti nemažai pinigų priimant kai kuriuos sprendimus, taip pat darė įtaką ir sustabdė norint padaryti kai kuriuos tikrai neapgalvotus optimizavimo punktus, dėl kurių keleiviai būtų smarkiai nukentėję.

Kosovo
2009.06.18, 06:58
Pakeitimai įneštų daug sumaišties, manau daug kas kėlė tą mintį, bet kuo blogai šitaip? Jau geriau mikriukų numerius sutvarkyt, ten tai tikrai be priežasties maišalynė. Autobusų maršrutai ne merdi, o tiesiog evoliucionuoja. Paskutinė maršrutų skaičiaus sumažėjimo priežastis: daugelis maršrutų buvo sujungti, kiti panaikinti kaip nenaudingi.
Mano manymu paburbėtų visi truputį ir nutiltų

Ametistas
2009.06.18, 11:10
Zinoma, mintis gera. Ir ja anksciau ar veliau reikes igyvendint.

OneMillion
2009.06.21, 16:54
Ne dabar, bet nuo liepos 1 d. taip, jis bus nenaudojamas. Beje, tai vienas iš mano pasiūlymų, kuriuos esu pateikęs kaip optimizuoti viešojo transporto darbą Kaune. Pasiūlymai pateikti kovą ir jie pamažu priimami palaipsniui, kad nebūtų didelis smūgis miestiečiams. Žinoma, nes viskas priimama, ką siūliau, kai kas šiek tiek pakoreguotai, bet manau mano pasiūlymai naudos davė ir leido sutaupyti nemažai pinigų priimant kai kuriuos sprendimus, taip pat darė įtaką ir sustabdė norint padaryti kai kuriuos tikrai neapgalvotus optimizavimo punktus, dėl kurių keleiviai būtų smarkiai nukentėję.

kazkas tik pasiulymus teikia, biskel egositas tu, savo nuoziura, ka noriu ta ir darau iseina. o kad zmoniu paklaust tai nereik, nei apklausos nepadare, bus sokas slabodkinems.

Mettal
2009.06.21, 17:02
kazkas tik pasiulymus teikia, biskel egositas tu, savo nuoziura, ka noriu ta ir darau iseina. o kad zmoniu paklaust tai nereik, nei apklausos nepadare, bus sokas slabodkinems.

Pamiršai vieną dalyką - Amiko irgi priklauso grupei, kuri vaidnama žmonėmis.
Amiko visa tai daro ne taip, kad tai būtų tik jam naudinga - jis atsižvelgia situaciją. Be to, yra toks dalykas, kaip viešojo transporto komisijos posėdis, kuriame gali dalyvauti kiekienas, tik reikia registruotis iš anksto, ir išreikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Turėtum džiaugtis, kad Kaune yra toks žmogus, kuris moka realiai įvertinti situaciją ir pateikti kompromisinius pasiūlymus.
Be to, jei nori rašinėti panašius komentarus, tai tam yra skirtas Delfi.lt

Taut.
2009.06.21, 17:16
Ar taip ar taip Vilijampolėje juo beveik niekas nebevažiuodavo. Šiaip įdomu ar pasiteisintų paleisti 10-ą maršrutą darbo dienomis apsukti ratą aplink centrą (na, kaip kad 3-iasis maršrutas). Dubliuotusi su 3-iu gan nemažai, bet būtų galima suderinti.

OneMillion
2009.06.21, 18:42
Pamiršai vieną dalyką - Amiko irgi priklauso grupei, kuri vaidnama žmonėmis.
Amiko visa tai daro ne taip, kad tai būtų tik jam naudinga - jis atsižvelgia situaciją. Be to, yra toks dalykas, kaip viešojo transporto komisijos posėdis, kuriame gali dalyvauti kiekienas, tik reikia registruotis iš anksto, ir išreikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Turėtum džiaugtis, kad Kaune yra toks žmogus, kuris moka realiai įvertinti situaciją ir pateikti kompromisinius pasiūlymus.
Be to, jei nori rašinėti panašius komentarus, tai tam yra skirtas Delfi.lt

labai apsidziaugs vilijampoles gyventojai, dauguma nemoka naudotis internetu, nesilanko transporto puslapiuose ir neseka kero kontoros posedziu, tai bent jiem bus staigmena, vienas mega ekspertas sumaste ir padare:) Vitalijau, gal as pats apsispresiu kur man lankytis ir kur ka komentuot:) reguliuok eisma Pasilaiciu ziede, bus daugiau naudos:)

arsiakas
2009.06.21, 19:00
labai apsidziaugs vilijampoles gyventojai, dauguma nemoka naudotis internetu, nesilanko transporto puslapiuose ir neseka kero kontoros posedziu, tai bent jiem bus staigmena, vienas mega ekspertas sumaste ir padare:) Vitalijau, gal as pats apsispresiu kur man lankytis ir kur ka komentuot:)

Pone OneMillion, pradėkite mąstyti su galva. Patys žmonės kalti, kad nesilanko internete, niekuo nesidomi. Jiems viskas turi būti ant lėkštutės pateikta? Be to, Vilijampolės gyventojai visiškai nejaus diskomforto. Į visus rajonus, į kuriuos veždavo 10 troleibusas, veža kiti troleibusai. T11 - per visus Savanorius, A10, 21, 37 - link TEO ir į Krėvės prospektą, na o Partizanai pasiekiami tais pačiais autobusais, ir dar T7. Tad baikite verkšlenti kaip boba.

Be to, tai ne vieno "mega"eksperto nuomonė, ir ne jis vienas tai nusprendė. Ten sėdi kompetetinga komisija, kuri, manau, daro labai gerus sprendimus, nes galiu drąsiai teigti, kad Kaunas geriausiai visoje Lietuvoje susitvarko su viešuoju transportu. Na, o jei komisija turėtų tokį narį kaip Jūs....

OneMillion
2009.06.21, 19:06
Pone OneMillion, pradėkite mąstyti su galva. Patys žmonės kalti, kad nesilanko internete, niekuo nesidomi. Jiems viskas turi būti ant lėkštutės pateikta? Be to, Vilijampolės gyventojai visiškai nejaus diskomforto. Į visus rajonus, į kuriuos veždavo 10 troleibusas, veža kiti troleibusai. T11 - per visus Savanorius, A10, 21, 37 - link TEO ir į Krėvės prospektą, na o Partizanai pasiekiami tais pačiais autobusais, ir dar T7. Tad baikite verkšlenti kaip boba.

Be to, tai ne vieno "mega"eksperto nuomonė, ir ne jis vienas tai nusprendė. Ten sėdi kompetetinga komisija, kuri, manau, daro labai gerus sprendimus, nes galiu drąsiai teigti, kad Kaunas geriausiai visoje Lietuvoje susitvarko su viešuoju transportu. Na, o jei komisija turėtų tokį narį kaip Jūs....

kaunas dar geriau tvarkytusi, labai gerai cia jus suskelet:)

Mettal
2009.06.21, 21:25
Vitalijau, gal as pats apsispresiu kur man lankytis ir kur ka komentuot:) reguliuok eisma Pasilaiciu ziede, bus daugiau naudos:)

Nesuprantu prie ko čia reguliavimas ir aš? Nėra labai mandagu vadinti vienas kitą vardu, kai net nesame pažįstami, todėl siūlau prikąsti liežuvį ir kitą kartą pagalvoti prieš kažką rašant. Aš tau nenurodinėju, o rekomenduoju.

SkyMan
2009.06.21, 22:08
Sveiki,
įsivelsiu ir aš trumpam į diskusiją. Norėčiau priminti, kai kuriems forumo nariams, kad jų nuomonė apie viešojo transporto reikalingumą, ten ar kitur, ne visada sutampa su visuomenės nuomone. Ne viskas gali būti pamatuota pinigu. :)
Todėl, prieš pasiūlydami sprendimą, reikėtų jį jautriau išnagrinėti. Tai taikytina ir T10 atveju.
Aš pats kasdien važiuoju į darbą Raudondvario plentu, anksti pro Kėdainių žiedą. T10 ir kiti trolikai anksti ryte atveža visą armiją "Audimo", ir kitų aplinkinių įmonių darbuotojų, vėliau kauniečiai važiuoja ir "tvarkyti reikalus" į "Kauno Energiją". Tai daugiausiai mažai uždirbantys žmonės ir besinaudojantys tik visuomeniniu transportu. Trumpinant maršrutą, sudaromi papildomi nepatogumai ir tuo pačiu bloginamas miesto įvaizdis.
Tuo labiau reikia suvokti, kad tikrai ne visi žmonės naudojasi internetu ir juo naudosis ateityje. Tuo labiau vyresnioji karta. :)

Tad tik tiek - ir nieko asmeniško.

Ametistas
2009.06.21, 22:19
kazkas tik pasiulymus teikia, biskel egositas tu, savo nuoziura, ka noriu ta ir darau iseina. o kad zmoniu paklaust tai nereik, nei apklausos nepadare, bus sokas slabodkinems.Manau būsi negerai supratęs. Siūlymai yra pilietiškas veiksmas, siūlyti niekas netrukdo ir tau. Tai ko tada sėdi ir burbi, dar drįsti kitus egoistais vadint, jei pats jokios iniciatyvos nedarai?
Mano pasiūlymai buvo ne vien mano asmeninės nuomonės, bet ir šioje temoje daugumos išsakytų nuomonių samplaika, šiek tiek patobulinta, permąstyta, pritaikyta. Nesuprantu kodėl tu manai, kad mano pasiūlymai buvo tam, kad suprastėtų susisiekimas, nes pasiūlymų pagrindinis tikslas buvo - sutaupyti ir tuo pačiu aprūpinti pakankamu viešuoju transportu (trumpai tariant - optimizuoti veiklą). Jei nebūtų buvę taupoma, tai vėliau tas būtų daroma dar skaudžiau. O tavo vietoje tik džiaugčiausi, kad dar yra Lietuvoj pilietiškų žmonių, kurie už dyką vien iš gerų paskatų sėdi naktimis prie kompiuterio, rašo pasiūlymus ir juos teikia savivaldybės administracijai.
Dar noriu pridurti, kad skirtingai nei manai, pasiūlymai nėra nurodymas ką nors daryti. Savivaldybėje sėdi ne kvailiai, jie nepriiminėja pasiūlymų punktų, jie juos pirmiausia išnagrinėja ir sprendžia, diskutuoja.Sveiki,
įsivelsiu ir aš trumpam į diskusiją. Norėčiau priminti, kai kuriems forumo nariams, kad jų nuomonė apie viešojo transporto reikalingumą, ten ar kitur, ne visada sutampa su visuomenės nuomone. Ne viskas gali būti pamatuota pinigu. :)
Todėl, prieš pasiūlydami sprendimą, reikėtų jį jautriau išnagrinėti. Tai taikytina ir T10 atveju.
Aš pats kasdien važiuoju į darbą Raudondvario plentu, anksti pro Kėdainių žiedą. T10 ir kiti trolikai anksti ryte atveža visą armiją "Audimo", ir kitų aplinkinių įmonių darbuotojų, vėliau kauniečiai važiuoja ir "tvarkyti reikalus" į "Kauno Energiją". Tai daugiausiai mažai uždirbantys žmonės ir besinaudojantys tik visuomeniniu transportu. Trumpinant maršrutą, sudaromi papildomi nepatogumai ir tuo pačiu bloginamas miesto įvaizdis.
Tuo labiau reikia suvokti, kad tikrai ne visi žmonės naudojasi internetu ir juo naudosis ateityje. Tuo labiau vyresnioji karta. :)

Tad tik tiek - ir nieko asmeniško.
1. Nepamirškime, kad nuo liepos 1 d. didelė tos armijos dalis išeis atostogų.
2. Nepamirškime, kad reikia taupyti.
3. Nepamirškime, kad Raudondvario pl. važiuoja dar dviejų maršrutų troleibusai.
4. Nepamirškime, kad yra el. bilietas, kuriuo naudojantis, kelionė su persėdimais būtų pigesnė.
5. Neatmeskime varianto, kad šis pakeitimas galios iki rugsėjo 1 d. (greitu metu tai išsiaiškinsiu).
6. Kas nesinaudoja internetu, apie naujienas turi teisę nemokamai bibliotekose sužinoti "Kauno dienos" dienraštyje. Jame visada skelbiamos naujienos apie viešąjį transportą. Bet jei žmogus nenori domėtis, tai jam ir per prievartą informacijos neįgrūsi...
Beje, esu pateikęs pasiūlymą, kad viešasis transportas apie svarbesnius pakeitimus praneštų stotelėse esančiose švieslentėse. Bet kol kas nelabai noriai naudojasi ta funkcija. Iš tikrųjų tą funkciją turėtų atlikti "Autrolis", nes jam pavesta rūpintis švieslentėmis. Deja, "Autroliui" nelabai tai rūpi.Ar taip ar taip Vilijampolėje juo beveik niekas nebevažiuodavo. Šiaip įdomu ar pasiteisintų paleisti 10-ą maršrutą darbo dienomis apsukti ratą aplink centrą (na, kaip kad 3-iasis maršrutas). Dubliuotusi su 3-iu gan nemažai, bet būtų galima suderinti.Deja, darbo dienomis ryte 10-uoju nuo Krėvės pr. keliauja žmonės link Kėdainių g. Bet ne piko metu tavo siūlymas tikrai pasiteisintų, nes pagerėtų susisiekimas iš Krėvės pr. ir Taikos pr. link centro. Kita vertus, Dalis Krėvės pr. keleivių iš autobusų, vežančių į centrą, perliptų į troleibusus, o ekonominio sąstingio metu geriau viešąjį transportą organizuoti taip, kad jis kuo mažiau dubliuotų esamus maršrutus arba mažintų jų rentabilumą.
Manau (o tai ir dar kelių kažkurių kitų forumo dalyvių nuomonė), kad geriausia būtų naikinti 8-ojo troleibuso aptarnavimą arba jį reikėtų aptarnauti tik piko metu, arba tik darbo dienomis, o 10-ąjį nuo Krėvės pr. ir Kovo 11-osios g. nukreipti į Draugystės g., maršrutas būtų Kėdainių g. - Draugystės g. O vasarai, kad sutrumpino iki Kauno pilies, manau labai gerai. Tiesa, dar tiksliai nežinau ar tiktai vasarai.

SkyMan
2009.06.21, 22:34
<...> Nesuprantu kodėl tu manai, kad mano pasiūlymai buvo tam, kad suprastėtų susisiekimas, nes pasiūlymų pagrindinis tikslas buvo - sutaupyti ir tuo pačiu aprūpinti pakankamų viešuoju transportu (trumpai tariant - optimizuoti veiklą).<...>

Taupyti reikia ir už tai niekas nelinčiuoja, bet gal buvo geriau po piko valandų sutrumpinti T10 iki Kauno pilies ir vėl prailginti išvežant įmonių darbuotojus iš Vilijampolės per vakarinį piką? Tiesmukiškai kertant sutaupoma daugiau :) - lanksčiau taupant - išlošiama visuomenės nuomonė ir palankumas. Tuo pačiu neprarandami keleiviai.

Ametistas
2009.06.21, 22:39
Taupyti reikia ir už tai niekas nelinčiuoja, bet gal buvo geriau po piko valandų sutrumpinti T10 iki Kauno pilies ir vėl prailginti išvežant įmonių darbuotojus iš Vilijampolės per vakarinį piką? Tiesmukiškai kertant sutaupoma daugiau :) - lanksčiau taupant - išlošiama visuomenės nuomonė ir palankumas. Tuo pačiu neprarandami keleiviai.Dėl korektiškumo plačiai nekomentuosiu Transporto skyriaus sprendimo. Vis tik, tokiu sprendimus nagrinėja Transporto komisija, kurioje dirba kompetentingi asmenys. Kadangi yra tendencija taupyti, tai gal ir nieko baisaus pasivažinėt su perlipimu. Aišku, keleiviai bus nepatenkinti. Jie juk nesupranta kiek kainuoja išlaikyti maršrutą ir jie net nemąsto, kad troleibusas elektrą gauną ne už dyką.kaunas dar geriau tvarkytusi, labai gerai cia jus suskelet:)Kvailiui atrodys juokinga. Protingas, bet nežinantis - patylės. Protingas ir žinantis - pritars. Daugiau pasidomėk, nes atrodai kaip neišmanėlis ir dar labai nekultūringas.

OneMillion
2009.06.21, 22:51
Nesuprantu prie ko čia reguliavimas ir aš? Nėra labai mandagu vadinti vienas kitą vardu, kai net nesame pažįstami, todėl siūlau prikąsti liežuvį ir kitą kartą pagalvoti prieš kažką rašant. Aš tau nenurodinėju, o rekomenduoju.

pasikartosiu, savo rekomendacijas pasilaikyk sau:) laisva salis, todel reiksti savo mintis bei nuomones nera uzdrauta:)

Ametistas
2009.06.21, 22:58
pasikartosiu, savo rekomendacijas pasilaikyk sau:) laisva salis, todel reiksti savo mintis bei nuomones nera uzdrauta:)Neuždrausta ir vaizduoti save durnium prieš visus. Prašom, leidžiam reikštis, jei turi ką nors protingo (objektyvaus, pagrįsto) pasakyt.

OneMillion
2009.06.21, 23:03
Neuždrausta ir vaizduoti save durnium prieš visus. Prašom, leidžiam reikštis, jei turi ką nors protingo (objektyvaus, pagrįsto) pasakyt.

zinoma, tu gi esi pasaulio bamba, visazinis kero kontoros darbuotojas:)

Ametistas
2009.06.21, 23:06
zinoma, tu gi esi pasaulio bamba, visazinis kero kontoros darbuotojas:)Ačiū už komplimentą :D Gerai būtų, jei būtų tiesa :)

Ametistas
2009.06.27, 01:43
Nuo liepos 1 d. koreguojamas Kauno miesto 16-ojo autobusų maršruto Alšėnų g. (Kazliškiai) — „Kauno pienas" („Kitron") eismo tvarkaraštis.Nuo liepos 1 d. keičiamas Kauno miesto 10-ojo troleibusų maršruto pavadinimas, trumpinama darbo dienomis galiojanti trasa ir keičiamas eismo tvarkaraštis.

Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

Ametistas
2009.07.02, 12:10
Nuo liepos 1 d. 16-ojo autobusų maršruto autobusai nebeužsuka į stotelę "2-asis fortas".

Kita informacija šaltinio tinklapyje:
Po XIV Pažaislio muzikos festivalio renginių naktį iš liepos 3 d. į liepos 4 d. ir po „Operetė Kauno pilyje" renginių naktimis iš liepos 5 d. į liepos 6 d. bei iš liepos 6 d. į liepos 7 d. keleivius iš stotelių „Kauno pilis"<...>
Kauno apskrities viešasis transportas (http://www.kaunastrans.kde.lt)

somis
2009.07.02, 12:47
Pamiršai vieną dalyką - Amiko irgi priklauso grupei, kuri vaidnama žmonėmis.
<...> Be to, yra toks dalykas, kaip viešojo transporto komisijos posėdis, kuriame gali dalyvauti kiekienas, tik reikia registruotis iš anksto, ir išreikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu.

Pamiršai, kad yra toks dalykas, kaip mokesčių mokėtojai, kurie dirba tuo metu, kol tam tikros komisijos turi atlikti savo darbą - nustatyti tiems mokesčių mokėtojams patogiausius maršrutus. O tai dabar juokingai atrodo - vargstu ariu, kad sumokėčiau 88litus už nuolatinį bilietą, o dar, matai, lyg to būtų negana, turiu kelias valandas skirti registracijai ir dalyvavimui posėdžiuose, kad tik išsikovočiau patogesnį maršrutą, rizikuodamas savo darbo vieta.
Kai, tuo tarpu, studentai, turintys daug laiko, ir mokantys už bilietą po 18 litų, diktuoja maršrutus, nes, matai, jie turi daugiau laiko. Tau neatrodo tai juokinga ir graudu?

Ametistas
2009.07.02, 13:26
Pamiršai, kad yra toks dalykas, kaip mokesčių mokėtojai, kurie dirba tuo metu, kol tam tikros komisijos turi atlikti savo darbą - nustatyti tiems mokesčių mokėtojams patogiausius maršrutus. O tai dabar juokingai atrodo - vargstu ariu, kad sumokėčiau 88litus už nuolatinį bilietą, o dar, matai, lyg to būtų negana, turiu kelias valandas skirti registracijai ir dalyvavimui posėdžiuose, kad tik išsikovočiau patogesnį maršrutą, rizikuodamas savo darbo vieta.
Kai, tuo tarpu, studentai, turintys daug laiko, ir mokantys už bilietą po 18 litų, diktuoja maršrutus, nes, matai, jie turi daugiau laiko. Tau neatrodo tai juokinga ir graudu?Ne, man tai neatrodo juokinga ir graudu. Tu mąstai kaip paprastas nenuovokus klientas, paslaugos pirkėjas. Tavo mąstymas tiktų privataus kapitalo įmonei. Bet Lietuvoje miestų viešasis transportas yra ne privataus, bet valstybinio kapitalo. Vien tai pasako, kad dirbantys viešojo transporto srityje taip gerai neatlieka savo pareigos ir taip labai nesistengia, kaip tai darytų privatininkų darbuotojai. Priežastis paprasta - nėra atskaitomybės, nėra didelės atsakomybės.
Kalbant apie suaugusįjį ir studentus, tai būtent studentai kur kas geriau nusimano ir yra šimtus kartų pilietiškesni nei suaugusieji. Dabar visai nereikia gaišti savo brangaus laiko sėdint posėdžiuose. Visai nebūtina, yra ir kitų būdų, norint išsakyti savo nuomonę - el. laiškai, įprasti registruoti laiškai, kiti komunikavimo būdai. Studentai yra visuomeniški ir aktyvūs, jie rūpinasi miesto gerove, o ne vien savimi. Ir man keistas tavo toks švelnus priekaištas, kad va studentai reikalauja ir gauna. Gerai, kad studentai reikalauja ir yra aktyvūs, jie lyg ir atstovauja visus miestelėnus (kiek tik išgali ir sugeba), nes jie šiek tiek laisvesni, bet tuo pačiu labai energingi, nenusivylę miesto ateitimi, tikintys ja, siekiantys tikslų. Suaugusieji jei ir nori, tai bijo arba nesiryžta kažką daryti. Dauguma suaugusiųjų yra gimę sovietmečiu ir pripratę, kad už juos kažkas pasirūpins (valstybė), dabar pasikeitus santvarkai studentai gyvena ir elgiasi demokratiškai, o suaugusieji nelabai dar sugeba prisitaikyti, nors laiko praėjo daug.

Kalbant apie viešojo transporto keleivių stengimąsi ką nors pakeisti ir inicijuoti. Reikia vieną kartą Jums visiems suprast, kad jei įmonė priklauso savivaldybei arba valstybei, tada pats klientas turi į ją kreiptis norėdamas ką nors pakeisti ar bent inicijuoti ką nors. Lietuvoje valstybinėse institucijose dar neveikia toks viešųjų ryšių ir rinkodaros aparatas, kai už klientą pamąsto darbuotojai. Taip yra Europoje, Lietuvoje tas bus, to siekiama, bet dar nėra. Todėl geriau jau daryti ką nors, nei nedaryti nieko (nesigiriu, tai buvo tik keliskart, bet sakau, kad įmanoma pasiekti ir bendru tarpininkavimu).

Beje, negalintys lankytis posėdyje, jau ne kartą yra prašę manęs jame apsilankyti ir paklausyti ką kalba. Esu ir keliskart inicijavęs kai kuriuos pokyčius prašant tam tikroms organizacijoms, kurios atstovauja daug tam tikrų vietovių keleivių.

Naujokelis
2009.07.02, 13:33
Pamiršai, kad yra toks dalykas, kaip mokesčių mokėtojai, kurie dirba tuo metu, kol tam tikros komisijos turi atlikti savo darbą - nustatyti tiems mokesčių mokėtojams patogiausius maršrutus. O tai dabar juokingai atrodo - vargstu ariu, kad sumokėčiau 88litus už nuolatinį bilietą, o dar, matai, lyg to būtų negana, turiu kelias valandas skirti registracijai ir dalyvavimui posėdžiuose, kad tik išsikovočiau patogesnį maršrutą, rizikuodamas savo darbo vieta.
Kai, tuo tarpu, studentai, turintys daug laiko, ir mokantys už bilietą po 18 litų, diktuoja maršrutus, nes, matai, jie turi daugiau laiko. Tau neatrodo tai juokinga ir graudu?

Parasei lyg butum pensininkas :D. Bet su tavim cia sutinku. Tik, kalbomis nieko nepakeisim. Tad kovoti teks, norim to ar ne (kalbu bendraja prasme).

somis
2009.07.05, 23:12
Nežinau, ar jau tai buvo aptarta, bet vienas iš autrolio darbuotojų neoficialiai prisipažino, kad nėra retas toks atvejis, kai papildomas elektroninis bilietas, o kontrolieriams jis rodomas, kaip nepapildytas.
Na, bent jau mano vienai draugei buvo taip, kad internetu papildė bilietą, o kontrolieriai iš jos paėmė baudą. Suprantama, jei ji nebūtų skubėjusi - galėjo ginčytis, bet dabar baudos atsiimti turbūt teks važiuoti į centrinę būstinę.

OneMillion
2009.07.06, 12:35
Nežinau, ar jau tai buvo aptarta, bet vienas iš autrolio darbuotojų neoficialiai prisipažino, kad nėra retas toks atvejis, kai papildomas elektroninis bilietas, o kontrolieriams jis rodomas, kaip nepapildytas.
Na, bent jau mano vienai draugei buvo taip, kad internetu papildė bilietą, o kontrolieriai iš jos paėmė baudą. Suprantama, jei ji nebūtų skubėjusi - galėjo ginčytis, bet dabar baudos atsiimti turbūt teks važiuoti į centrinę būstinę.

tai jei kyla tokių problemų, galima nueit i banka ir atsispauzdint išrašą, kad padarytas pavedimas. Viskas, bus irodymas ,kad bilietas papildytas

Ametistas
2009.07.06, 20:57
Nežinau, ar jau tai buvo aptarta, bet vienas iš autrolio darbuotojų neoficialiai prisipažino, kad nėra retas toks atvejis, kai papildomas elektroninis bilietas, o kontrolieriams jis rodomas, kaip nepapildytas.
Na, bent jau mano vienai draugei buvo taip, kad internetu papildė bilietą, o kontrolieriai iš jos paėmė baudą. Suprantama, jei ji nebūtų skubėjusi - galėjo ginčytis, bet dabar baudos atsiimti turbūt teks važiuoti į centrinę būstinę.Tegul nueina į banką, per kurį mokėjo internetu, gauna popierinę pažymą apie bilieto papildymą, su pažyma nueina į Transporto skyrių, parašo skunda ir prašymą grąžinti pinigus už baudą. Problema bus išspręsta. Bet jei draugė, pildydama internetu el. bilietą, suklydo rašydama bilieto numerį ir papildė ne savo, o kažkieno kito bilietą, tada baudos negrąžins. Primenu, kad tame pačiame tinklapyje, per kurį pildomas bilietas, galima pasitikrinti ir ar jis papildytas.

somis
2009.07.06, 21:21
vyrai, vyrai, įsijautėte. Aš juk daviau suprasti, kad autrolis pripažįsta, kad bilietas yra papildytas (tas faktas matomas iš jų centrinės būstinės). bet to fakto nepripažįsta kontrolieriai.
O juk išrašo kontrolieriams neparodysi (net jei ir atsispausdinsi - kontrolieriai tik pasijuoks, nes tokį nesunku suklastoti). O va didžiuasia bėda ir yra ta, kad po to reikia važinėti iki centrinių būstinių, ir aiškintis. O jei tai atsitiko nepilnamečiui, tuomet turi aiškintis jo tėvai, kurie galbūt troleibusais ir nevažinėja (taigi papildomos išlaidos ir laikas).

OneMillion
2009.07.07, 11:40
vyrai, vyrai, įsijautėte. Aš juk daviau suprasti, kad autrolis pripažįsta, kad bilietas yra papildytas (tas faktas matomas iš jų centrinės būstinės). bet to fakto nepripažįsta kontrolieriai.
O juk išrašo kontrolieriams neparodysi (net jei ir atsispausdinsi - kontrolieriai tik pasijuoks, nes tokį nesunku suklastoti). O va didžiuasia bėda ir yra ta, kad po to reikia važinėti iki centrinių būstinių, ir aiškintis. O jei tai atsitiko nepilnamečiui, tuomet turi aiškintis jo tėvai, kurie galbūt troleibusais ir nevažinėja (taigi papildomos išlaidos ir laikas).

lai tevai perka kioske ir nebus problemų :)

Taut.
2009.07.07, 12:02
Pastebėjau kad jau kuris laikas švieslentėse neberodomi autobusai. Kas per?

Ametistas
2009.07.07, 12:57
Apie sia problema jau esu praneses Transporto skyriui. Nors priezasti numanau, bet geriau savo nuomone kol kas pasilaikysiu.

Ametistas
2009.07.07, 21:55
Galiu pašnibždėti, kad baigiantis vasarai, Kauno el. bilieto sistemoje atpūs nauji vėjai :) Gal kol kas netokie įstabūs kaip norėtųsi, bet situacija bus geresnė nei dabar.

somis
2009.07.08, 00:30
OneMillion:
kitą mėnesį ji jau pirks popierinį nuolatinį bilietą.
Bet tai kam tada daryti elektroninio bilieto papildymą internetu, jei tai neveikia puikiai?

amiko:
nou.. nejaugi reklamą kitoj elektroninio bilieto pusėj pakeis? ;)

OneMillion
2009.07.08, 10:36
tai gi sistema kaip suprantu dar vis tobulinama, na nzn bent as internetu pildausi, kruipsciai patikrinu skaicius, o jie prikibtu, tegul veza mane kur prie interneto argusai, irodyciau kad apmoketa mano kelione:)

galejo svieslentese palikti data su laikrodziu vietoj www.kaunas.lt

somis
2009.07.08, 11:18
tegul veza mane kur prie interneto argusai, irodyciau kad apmoketa mano kelione:)

Aiškiai tu neturi ką veikti vasarą. Ar čia man vienam laikas atrodo labai didelė vertybė?

Garbanius
2009.07.08, 11:23
Dabartiniai biletai galioja iki siu metu galo.. Kazkas naujo bus?:)

Al1
2009.07.08, 12:05
Aiškiai tu neturi ką veikti vasarą. Ar čia man vienam laikas atrodo labai didelė vertybė?

Teisybe ir teisingumas irgi kainuoja.:(

Ametistas
2009.07.08, 12:26
Daug kam neaiskumu pasidare, smagu matyt kaip speliojat, manau tai naudinga, nes bespeliojant galite pasiulyti nemazai genialiu minciu. Speliokit, prasom, toliau :) del menesiniu popieriniu bilietu - ju greit prekyboje nebeliks, bus tik el. bilietas ir vienkartiniai popieriniai. Tam Taryba jau pritare. Svieslentese reklamuojamas www.kaunas.lt laikinai. Prie gero greit priprantama, teks vel nesiotis i stalcius padetus laikrodzius :) lyg tai butu didele beda... Laikinas nepatogumas ir tiek.

Ametistas
2009.07.10, 21:44
Nuo rugpjūčio 1 d. keičiami Kauno miesto autobusų maršrutų Nr. 3, 9, 10, 11, 13, 16, 17, 20, 21, 23, 27, 34, 35, 36, 37, 38, 43 eismo tvarkaraščiai. Sekmadieniais pradės kursuoti naujas 6-asis A autobusų maršrutas pavadinimu Garliava - Geležinkelio stotis. Nuo Garliavos maršrutas važiuos įprasta 6-ojo autobusų maršruto trasa, toliau: K. Donelaičio g., Vytauto pr. O 16-asis autobusų maršrutas nuo rugpjūčio 1 d. savaitgaliais ir šventinėmis dienomis kursuos sutrumpintu maršrutu Kazliškiai - Kauno pilis. 17-asis maršrutas trumpinamas ir pavadinimas keičiamas į Prūsų g. - Palemono keramika.

Daugiau informacijos >>> (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-07-10-71)
Tvarkaraščių pasikeitimo apžvalga >>> (http://kaunastrans.ucoz.net/index/0-179)
Tvarkaraščiai >>> (http://kaunastrans.ucoz.net/index/0-29)

Ametistas
2009.07.17, 13:32
Štai ir nauji vėjai Kauno miesto viešojo transporto sistemoje, apie tai užsiminiau prieš keletą dienų, bet neišdaviau paslapties. Kai jau informacija oficialiai paskelbta, jau galiu pasakyt :)

Nuo 2009 m. rugpjūčio 1 dienos Kauno miesto viešojo transporto sistemoje įvedamos naujos e. bilietų rūšys (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-07-17-81)

Ši naujovė - ne pabaiga, netrukus bus bandoma naujoji e. bilieto sistema, kuri po bandymų ir taisymų suteiks galimybę praplėsti e.bilietų rūšių sąrašą ir padidins sistemos funkcionalumą. Po to bus galima džiaugtis dar didesniu tarifų diferenciacijos lankstumu ir galimybėmis.

Tomas
2009.07.17, 13:39
Malonios naujovės, tik su kainom eilinį kartą nusikliedėta.

Ametistas
2009.07.17, 13:41
Malonios naujovės, tik su kainom eilinį kartą nusikliedėta.Buvo siūlomos dar didesnės kainos, bet pavyko nusiderėt :)

Pagrįsk nuomonę, kodėl nusikliedėta? Akcentuoju, kad 3 parų bilietas skirtas daug važinėjantiems (mažiausiai 4 kartus per dieną). Tokiu atveju 1,8 Lt x 4 x 3 d. = 21,6 Lt (pirkti 3 parų būtų pigiau - 19 Lt).

7 parų bilietas skirtas važiuojantiems mažiausiai 3 kartus per dieną. Tokiu atveju 1,8 Lt x 3 x 7 d. = 37,8 Lt (pirkti 7 parų kainuoja 29 Lt).

3 mėn. bilietas važiuoti tik darbo dienomis kainuoja 200 Lt, perkant kas mėnesį, kainuotų 75 Lt x 3 = 225 Lt.
O perkant 3 mėn., kuris galioja visomis dienomis kainuoja 230 Lt, kas mėnesį perkant, kainuotų 84 Lt x 3 = 252 Lt.

Nematau kur čia nusikliedėta kaip sakai.

Tomas
2009.07.17, 14:01
Trimėnesinių bilietų kainos tai daugmaž. Ne visai suprantu tridienio ir savaitinio bilieto paskirties, kas bus jo pirkėjas. Tas kas naudojasi VT kasdien vis tiek pirks mėnesinį, o atsitiktiniam važinėtojui (1-2 kartai per dieną) šie bilietai per brangūs.

Turiu omeny, kad galbūt bereikalingai eikvojamos lėšos ir energija nelabai reikalingų produktų diegimui.

Ametistas
2009.07.17, 14:11
Trimėnesinių bilietų kainos tai daugmaž. Ne visai suprantu tridienio ir savaitinio bilieto paskirties, kas bus jo pirkėjas. Tas kas naudojasi VT kasdien vis tiek pirks mėnesinį, o atsitiktiniam važinėtojui (1-2 kartai per dieną) šie bilietai per brangūs.

Turiu omeny, kad galbūt bereikalingai eikvojamos lėšos ir energija nelabai reikalingų produktų diegimui.Nuo bilieto rūšių kiekio ir įvairovės nepriklauso projekto kaina. Sistemą vis tiek reikėjo diegti ir atnaujinti, juk negali VT stovėti vietoje ir būti pasenęs ir negalim per amžius naudot popieriukus.
3 parų bilietas naudingas atvykusiems iš kito miesto žmonėms - klaipėdiečiams ir vilniečiams Kaune veiks ir jų miesto el. bilietas (bet dar vėliau).

7 parų bilietas naudingas tiems, kas Kaune vieši savaitę ar šiek tiek mažiau, o mėnesinis per brangus, o vienkartiniai - nepatogu ir taip pat per brangu.

3 ir 7 parų bilietai naudingi kaip alternatyva vienkartiniams, ypač kai naudojamasi kelionėmis su persėdimu.

Atmetu tavo pasakymą, kad diegiamos nereikalingos rūšys. Ateity jų daugės, bus plečiamas funkcionalumas ir galimybės. Be dabartinių techninių galimybių, nebūtų galima plėsti kitų.

Tomas
2009.07.17, 14:22
Nuo bilieto rūšių kiekio ir įvairovės nepriklauso projekto kaina. Sistemą vis tiek reikėjo diegti ir atnaujinti, juk negali VT stovėti vietoje ir būti pasenęs ir negalim per amžius naudot popieriukus.


Suprantama. Gal žinai kada atsiras vienkartiniai el. bilietai?


3 parų bilietas naudingas atvykusiems iš kito miesto žmonėms - klaipėdiečiams ir vilniečiams Kaune veiks ir jų miesto el. bilietas (bet dar vėliau).


Pabandžiau save įsivaizduoti "turisto" vietoje. Atvykstu į Kauną ir sužinau, kad 3d. nuolatinis bilietas kainuoja 19Lt :begulauk! Kiek kartų per dieną važiuočiau VT neįsivaizduoju, bet puikiai žinau, kad už tiek Lt vakare bare išgersiu 4 alaus, o grįžt vis tiek reiks su taksi, nes vakare VT nebevažiuos.
Tai kam man toks bilietas?

Manau, kad realesnė 3d. bilieto kaina būtų 9Lt (ar 9Lt99ct).
7d. - 19Lt.

Ametistas
2009.07.17, 14:40
Suprantama. Gal žinai kada atsiras vienkartiniai el. bilietai?
Pabandžiau save įsivaizduoti "turisto" vietoje. Atvykstu į Kauną ir sužinau, kad 3d. nuolatinis bilietas kainuoja 19Lt :begulauk! Kiek kartų per dieną važiuočiau VT neįsivaizduoju, bet puikiai žinau, kad už tiek Lt vakare bare išgersiu 4 alaus, o grįžt vis tiek reiks su taksi, nes vakare VT nebevažiuos.
Tai kam man toks bilietas?

Manau, kad realesnė 3d. bilieto kaina būtų 9Lt (ar 9Lt99ct).
7d. - 19Lt.
Vienkartiniai el. bilietai kada bus negaliu pasakyti, tik dabar bus pradėti naujos technologijos bandymai, kuriuose dalyvausiu. Dabartinė technologija netinkama vienkartiniams. Manau ne anksčiau kaip po metų, kai bus išbandyta sistema ir paruošta darbui.
VT - ne labdara, kol kas kainos nustatytos tokios, kad VT gyvuotų, o ne merdėtų ir kad galėtų žvelgti į ateitį. Vakaruose VT taip pat labai brangus, tik tai nesijaučia, nes ten algos proporcingai didesnės. Išlaidos išlaikyti viešąjį transportą yra labai didelės. Nemanau, kad 19 Lt yra daug. Bet jei keliaujama tik kelis kartus, tuomet vienkartiniai vis dar lieka naudingesni.

Tiesa, siūliau 1 paros bilietą, bet tam nepritarė.

Noriu šiek tiek apžvelgti VT išlaidas:
algos, kuras, draudimas, transporto priemonių techninė priežiūra bei valymas iš vidaus ir plovimas iš išorės, išlaidos kontrolei (baudų tiek neprirenkama, kad padengtų).
O kas už tai gaunama? Vargani 1,8 Lt už vieną kelionę. Iš keleivio pusės - tai daug, o žvelgiant iš vežėjo pozicijos - per mažai. Todėl savivaldybė ir dotuoja VT, bet dotuoja tiek, kiek išgali, o tiek, kiek reikėtų.

Vos prieš metus VT keleiviams svarbiausia buvo: dažnas kursavimas, patogus maršrutų išdėstymas ir gera paslaugos teikimo kokybė. Dabar svarbiausia tik kaina, o minėti dalykai tapo ne tokie svarbūs prioritetu.

Šiuo metu žaidžiu labai paprast, bet logiškai sukurtą miesto viešojo transporto sistemos kūrimo žaidimą Traffic Giant. Jį žaisdamas maždaug supranti kuo viešasis transportas skiriasi nuo bet kurios kitos verslo rūšies ir kaip kardinaliai skiriasi bandymas suvaldyti tokį verslą.

Trumpai: iš pradžių keleiviai daugiausia naudojasi nuosavu transportu, nes mieste nėra VT, jis pamažu kuriamas ir problema tampa keleivių srautuose, nes nėra pakankamo kapitalo įsigyti transporto priemonėms, o keleivių yra labai daug. Vėliau gaunamos pajamos skiriamos įsigyti transporto priemonėms, kuriami nauji maršrutai, atsiranda konkurentai vežėjai, tada įsigytų transporto priemonių skaičius tampa per didelis, pamažu retinami kursavimai, koreguojami maršrutai, derinamos kainos. Įdomu, kad nežinai konkurento kainų, tad konkurencija sunkėja. Sumažėję automobilių srautai (nes keleiviai naudojasi VT) pamažu vėl didėja, nors VT sistema išvystyta gerai. Mažėjantis keleivių skaičius ir pajamos verčia elgtis drastiškai - investuoti į naujų transporto priemonių įsigijimą... Žodžiu, pažaidus šį paprastą, bet logiškai grindžiamą žaidimą, galima šiek tiek suprasti VT valdymo ir organizavimo problemas.

Plačiau apie žaidimą šioje temoje >>> (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=321669&highlight=traffic+giant#post321669)

Al1
2009.07.17, 15:43
Ar i tu keliu dienu bilietu kaina iskaicuota ir korteles kaina? Juk ji irgi kaunuoja, ir brangiai. Nezinau, kiek Kaune, bet Vilniuje lyg ir 8 Lt. As tai nusipirkau, pacioje pradzioje, tuomet,berods, 2 Lt kainavo.

Ametistas
2009.07.17, 15:51
Ar i tu keliu dienu bilietu kaina iskaicuota ir korteles kaina? Juk ji irgi kaunuoja, ir brangiai. Nezinau, kiek Kaune, bet Vilniuje lyg ir 8 Lt. As tai nusipirkau, pacioje pradzioje, tuomet,berods, 2 Lt kainavo.Aišku, kad neįskaičiuota el. bilieto kortelės kaina. Tai tik papildymo kaina. Nauja kortelė Kaune dabar kainuoja 2 ar 3 litus, ateityje kaina bus apie 5 Lt, bet tikrai ne didesnė nei Vilniuje. Problema tikrai akivaizdi - el. bilietas nenaudingas tiems, kurie į Kauną atvyksta iš kitų miestų išskyrus Klaipėdos ir Vilniaus, nes vėliau galios bet kurio minėto miesto e. bilieto kortelė.

audrytis
2009.07.18, 19:50
Man pavyzdžiui nekartą kau būtų pravertęs trijų dienų bilietas, tais atvejais kai mašina sugenda ir reikia servisiuke palikt keliom dienom. O į darbą važiuot reikia. Taigi, su dviem tp. priemonėm į darbą, su dviem namo.. gaunasi 4 per dieną. Padauginam 4 iš 3 dienų gaunasi 12. Padauginam iš kainos 12x1,80 = 21,60 Lt., taigi su el. bilietu pigiau ir patogiau.

Čia mano atvejis vienas iš daug galimų. Taip kad bus kam naudingas ir 3 dienų ;)

agnette
2009.07.19, 10:47
Butu labai naudingas keleiviams vienos dienos bilietas (man asmeniskai ypac), bet matyt jis labai nenaudingas VT.

Ametistas
2009.07.19, 14:30
Vienos dienos e.bilieto rusi siuliau, bet tam nepritare Transporto skyrius. Taigi abejoju ar artimiausius metus bus tokia rusis ivesta.

agnette
2009.07.19, 14:32
..bet tam nepritare Transporto skyrius...
Kokie buvo ju argumentai pries vienos dienos bilieto?

Ametistas
2009.07.19, 22:18
Kokie buvo ju argumentai pries vienos dienos bilieto?Etiketo sumetimais neįvardysiu, juolab kad tai buvo mano ir Transporto skyriaus darbuotojo neoficialus pokalbis. Nenoriu sudaryti įspūdį, kad Transporto skyrius dirba blogai ir nebandau tai įrodyti, tiesiog pasakiau pastebėjimą, kad galbūt galėjo geriau įvesti 1 dienos bilieto rūšį, bet galbūt tuomet būtų tekę atsisakyti kurios nors dabar jau esamos rūšies. Nesu įsigilinęs į situaciją, kur aš nesu tas žmogus, kuris gali viską žinoti. Galiu tik pabrėžti, kad esama e. bilieto sistema technologine prasme yra prastesnė ir ribotesnė, nei šiuo metu diegiama, po kurios bandymų ir tvarkymų bei paruošimo darbui, bus galima džiaugtis dar didesniu e. bilieto rūšių patogumu.

Tomas
2009.07.20, 09:23
O kodėl iš karto nebuvo diegiama normali sistema?

Ametistas
2009.07.20, 11:49
O kodėl iš karto nebuvo diegiama normali sistema?Nebuvo techninių galimybių. Kaip matyti, lygiai tokiu pačiu pavyzdžiu eina Vilnius ir Klaipėda. Viskas vyksta nuosekliai, kalbant apie technines savybes.

Ametistas
2009.07.20, 11:51
Trumpas pastebėjimas - Tarybos posėdžio metu pakoreguota 3 dienų e. bilieto rūšies kaina. Iki šiol skelbėme, kad ji yra 19 Lt, Taryba nusprendė, kad 3 dienų kaina bus 16 Lt, iki šiol bilietą pildę nuo nuo pirmos dienos, kai įsigaliojo ši rūšis, mokėjo 16 Lt.

Informacija pakoreguota ir papildyta tinklapyje www.kaunastrans.kde.lt

Mørtã
2009.07.20, 11:58
Amiko, gal gali paaiskinti kaip naudotis tuo e-bilietu?

Ametistas
2009.07.20, 12:38
Amiko, gal gali paaiskinti kaip naudotis tuo e-bilietu?Informaciją apie elektroninį bilietą galima rasti Kauno apskrities viešojo transporto tinklapyje: www.kaunastrans.kde.lt (http://kaunastrans.ucoz.net/index/0-98) (nukreips tiesiai į informaciją apie e. bilietą). Jei perskaitęs (-usi), nieko nesuprasi, arba kils dar klausimų, tuomet rašyk šioje temoje ir būtinai padėsiu, bet pirmiau nepatingėk kad ir keliskart paskaityt ;)

daktaras
2009.07.20, 13:32
o kaip su lengvatomis? studentams perkant bet kurios rūšies papildymą bus teikiama 80 procentų nuolaida?

Tomas
2009.07.20, 14:11
Trumpas pastebėjimas - Tarybos posėdžio metu pakoreguota 3 dienų e. bilieto rūšies kaina. Iki šiol skelbėme, kad ji yra 19 Lt, Taryba nusprendė, kad 3 dienų kaina bus 16 Lt, iki šiol bilietą pildę nuo nuo pirmos dienos, kai įsigaliojo ši rūšis, mokėjo 16 Lt.

Informacija pakoreguota ir papildyta tinklapyje www.kaunastrans.kde.lt

Vis dar brangu, bet jau arčiau tiesos.

Mørtã
2009.07.20, 14:38
Vis dar brangu, bet jau arčiau tiesos.

16Lt : 1.8Lt ~ 9 keliones (per 3 dienas). Man tiek nereikia. Man popierinis-vienkartinis geriau. Be to supratau kad zymeti auto/troleibuse jo nereikia, nera prasmes, pinigai vistiek po 3 dienu pradings, kad ir praguletu tas e-bilietas ant lentynos.

Ametistas
2009.07.20, 14:45
o kaip su lengvatomis? studentams perkant bet kurios rūšies papildymą bus teikiama 80 procentų nuolaida?
Ne tik studentams, bet ir visiems, kuriems priklauso pagal LR Transporto lengvatų įstatymą. Nuolaidomis taip pat gali naudotis ES piliečiai studentai, kurie savo statusą gali įrodyti tarptautiniu studento pažymėjimu ISIC. Pabrėžiu, kad Lietuvos piliečiai, įsigiję ISIC, Lietuvoje nepripažįstami studentais, nes Lietuvoje studentai savo statusą gali įrodyti TIK bet kurios Lietuvos aukštosios mokyklos studento pažymėjimu.
Lengvatinės nuolaidos taikomos visoms bilietų rūšims, išskyrus 3 dienų bilieto rūšiai, kuri skirta naudotis atvykusiems iš kito miesto, arba atsitiktiniams pavieniams keleiviams.

Ametistas
2009.07.20, 14:48
16Lt : 1.8Lt ~ 9 keliones (per 3 dienas). Man tiek nereikia. Man popierinis-vienkartinis geriau. Be to supratau kad zymeti auto/troleibuse jo nereikia, nera prasmes, pinigai vistiek po 3 dienu pradings, kad ir praguletu tas e-bilietas ant lentynos.Tikrai taip, jį papildžius, žymėti visai nereikia. Lygiai tas pats su bet kuria kita esama e. bilieto rūšimi. Dėl bilieto kainos galima visaip mąstyti, bet jis daugiausia skirtas tiems, kurie per dieną nuvažiuoja mažiausiai 3 kartus. Tai 3 dienų bilietas kur kas pigiau, nei popieriniai vienkartiniai, jei pavyzdžiui keliaujama į vieną pusę su dviem persėdimais.

Mørtã
2009.07.20, 14:54
/\ Papildymas internete kainuoja 1 Lt, o tada kiek kioske?

Ametistas
2009.07.20, 14:59
/\ Papildymas internete kainuoja 1 Lt, o tada kiek kioske?Nei cento. Internetu Kauno e. bilieto papildymas pigiausias, lyginant su Klaipėdos arba Vilniaus e. bilietų papildymu (nes jie naudojasi kitos įmonės paslaugomis). 1 Lt mokestis yra simbolinis už įmonės patiriamus nuostolius dėl tinklapio išlaikymo + šiek tiek pelno už tarpininkavimo paslaugas. Pildant kioske, už paslaugas sumoka Transporto skyrius, kuris pinigus moka iš bendro biudžeto, gauto už įsigytus bilietus. Todėl savivaldybei naudingiau, jei žmogus pildo internetu, nes taip sutaupo ir pinigus gali investuoti į atnaujinimus.

Mørtã
2009.07.20, 15:51
Aj, nu tada mano skaiciavimai koreguojami:

(16Lt + 1Lt) : 1.8Lt ~ 10 vaziavimai (per 3 dienas)... dar prastesne situacija tiems kas nereguliariai vazineja VT.

patiko:
Todėl savivaldybei naudingiau, jei žmogus pildo internetu
Visada geriau kada kazkas kitas sumoka... :D

Ametistas
2009.07.20, 16:44
Aj, nu tada mano skaiciavimai koreguojami:

(16Lt + 1Lt) : 1.8Lt ~ 10 vaziavimai (per 3 dienas)... dar prastesne situacija tiems kas nereguliariai vazineja VT.

patiko:

Visada geriau kada kazkas kitas sumoka... :DNemanau, kad 1 lito mokestis yra didelis. Juk yra alternatyva: eiti iš namų ir pasipildyti arba tą padaryti kur nors pakeliui, arba tiesiog namuose ar darbe pasipildyt internetu. Man tavo komentarai pradeda nepatikti, tu vis bandai įžvelgti blogį tame mokestyje. O skaičiuoti kaip 17 Lt neadekvatu, nes kaina yra 16 Lt ir 1 Lt mokestį moka tik pildantys internetu.

Niekas kitas už tave nesumoka, taip tik gali būti sakoma, nes įsigilinus į situacija, tai aišku, kad susimoki pats, tiesiog vienu atveju tai įeina į kainą, kitu - ne.

Taut.
2009.07.21, 17:13
Pasirodo "Kauno Autobusuose" restauruojamas KAG'as:

http://www.dpskaunas.puslapiai.lt/Raimundas%20Kaminskas.html

daktaras
2009.07.21, 17:18
/\ tai šiaip jau turėjo būti baigtas jis... :)

Ametistas
2009.07.21, 17:39
Aha, pasenusi informacija.

Ametistas
2009.07.23, 01:36
Nuo rugpjūčio 1 d. keičiami visų Kauno miesto troleibusų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Naikinami ankstyvieji ir vėlyvieji reisai, kai kuriuose maršrutuose mažinamas reisų skaičius dienos metu.
Kauno apskrities viešasis transportas (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-07-23-82)

Gator
2009.07.23, 01:43
eina ****** su velyvuju reisu naikinimu, taip juokingai anksti paskutiniai marsrutai vaziuodavo.....

Ametistas
2009.07.23, 01:53
eina ****** su velyvuju reisu naikinimu, taip juokingai anksti paskutiniai marsrutai vaziuodavo.....Dabar bus visiškai juokingai, jei po darbo nebespėsiu į paskutinį troleibusą. Dabar ir taip dar vos spėju į priešpaskutinį, bet dar ne taip baisu, nes yra dar vienas. O nuo rugpjūčio keliausiu paskutiniuoju reisu, o jie dar ir keliomis minutėmis anksčiau mėgsta atvykti, tad nujaučiu, kad teks keliauti pėsčiomis kartais... Ironiška, bet savaitgaliais paskutinieji reisai bus vėliau, nei darbo dienomis.

Mørtã
2009.07.23, 08:31
Nemanau, kad 1 lito mokestis yra didelis. Juk yra alternatyva: eiti iš namų ir pasipildyti arba tą padaryti kur nors pakeliui, arba tiesiog namuose ar darbe pasipildyt internetu. Man tavo komentarai pradeda nepatikti...
Visur perkant prekes/paslaugas internetu moki maziau, o cia atvirksciai. Nelogiska. Man tavo komentarai irgi pradeda nepatikti, matosi kad esi ju, vezeju, puseje, o ne musu, keleiviu.

Ametistas
2009.07.23, 15:30
Siuo atveju brangiau internetu, del ko jau paaiskinau. Nesu niekieno puseje. Nors dazniau ginu keleiviu interesus. Viesojo transporto srityje nusimanau daugiau nei paprastas keleivis, todel galiu logiskai paaiskint kai kuriuos keistai atrodancius keleiviui dalykus. Beje, esu ir pats keleivis - kasdien naudojuosi viesuoju transportu, tai kodel gi tureciau buti vezeju pusej? Gal mano pasisakymai ir keistai atrodo, bet jie atitinka esama situacija, mano pasisakymuose vyrauja ''yra'', o ne ''turetu buti'' ar ''galetu buti''. Sioj srity nenusimananciam tikrai gali pasirodyt keisti kai kurie dalykai ir taip yra, nes jis apie tai per mazai nusimano. Mano komentarai gali tau nepatikti, tai tavo nuomone, kiekvienas turime teise i ja.
Kalbant apie papildyma internetu, tai norint padaryt ji nemokamu, reiketu ta paslauga teikianciai imonei moketi pinigus uz aptarnavima, o is kur juos gaut? Didint bilieto kaina arba mazint kiosku skaiciu, kuriuose butu platinami bilietai.

OneMillion
2009.07.25, 00:47
Kauno apskrities viešasis transportas (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-07-23-82)

na va, teks ir man savo parke keist grafikus...

Ametistas
2009.07.25, 01:07
na va, teks ir man savo parke keist grafikus...
Jei ką nors nori pasakyti, tai ir sakyk tiesiai šviesiai. O tai dabar toks tavo komentaras panašus į kažkokį leptelėjimą apie kažką, tiksliai neaišku apie ką.

somis
2009.07.25, 01:36
Kalbant apie papildyma internetu, tai norint padaryt ji nemokamu, reiketu ta paslauga teikianciai imonei moketi pinigus uz aptarnavima, o is kur juos gaut? Didint bilieto kaina arba mazint kiosku skaiciu, kuriuose butu platinami bilietai.

Mažinant administracinį aparatą?
Juokingai atrodo, kai ten yra visokių pavadinimų direktorių, visą dieną neturinčių ką veikti, sekretorių, skaitančių delfį, ir pan. Ar tu pas juos niekada nebuvai netikėtai užšokęs į kabinetus?

Ametistas
2009.07.25, 12:47
Mažinant administracinį aparatą?
Juokingai atrodo, kai ten yra visokių pavadinimų direktorių, visą dieną neturinčių ką veikti, sekretorių, skaitančių delfį, ir pan. Ar tu pas juos niekada nebuvai netikėtai užšokęs į kabinetus?Kalbi apie "Autrolį" ar Transporto skyrių? Transporto skyriuje manau darbuotojų mažinti nereikia, manau jų nėra per daug, nes kiekvienas turi savo kuruojamą sritį, o "Autrolyje" tai ryškiai administracijoje darbuotojų per daug, apie rašė ne kartą ir spauda, bei meras reiškė nepasitenkinimą, bet ką jis pakeis, jei ten sėdi pusė konservatorių (t. y., saviškių :juokas:). Meras kaip tarp dviejų sienų: arba susipyks su miestiečiais, arba su partiniais.

agnette
2009.07.25, 13:59
...Meras kaip tarp dviejų sienų: arba susipyks su miestiečiais, arba su partiniais.

Mesti reikia tokia partija, kuri eina pries tauta, miestiecius.

Aidzius
2009.07.25, 13:59
Kalbi apie "Autrolį" ar Transporto skyrių? Transporto skyriuje manau darbuotojų mažinti nereikia, manau jų nėra per daug, nes kiekvienas turi savo kuruojamą sritį, o "Autrolyje" tai ryškiai administracijoje darbuotojų per daug, apie rašė ne kartą ir spauda, bei meras reiškė nepasitenkinimą, bet ką jis pakeis, jei ten sėdi pusė konservatorių (t. y., saviškių :juokas:). Meras kaip tarp dviejų sienų: arba susipyks su miestiečiais, arba su partiniais.

ai, taupot vis...bet ne ten kur reikia. Musu viesojo transporto kainos siekia tokiu miestu kaip Atenai , kainas. Na bet nesigilinam i tai.....juk tik pas mus viskas brangsta. Pradzioj kuras, kai atpigo, tai rado dar kazka brangstancio. Bet parasiau ne del to. Vaziuoju kasdien i darba, stotelej bunu apie 9.20 na ir ka situacija tokia... 1 ir 2 marsruto troleibusai ,akip matau pagal grafikus, vaziuja mazdaug 12 min intervalu. O va kai vaziuoju i darba , abieju marsrutu troleibusai atvaziuoja kartu.Atvaziuja vienas ir iskart matosi uz kokiu 300 metru kitas. O abu vaziuoja tokiu pat marsrutu iki pat laisves alejos. Nup jos 2 marsruto troleibusas vaziuja tik viena stotele iki pilies. O po to vel lauk apie 10- 12 min. Dauguma vistiek dirba centre, arba vaziuoja i centra kazkokiais reikalais, ar nebutu tikslingiau padaryt kad pvz 1 marsruto trolikui isvaziavus , uz 5 min butu 2 marsruto trolwibusas, dar uz 5min vl 1 ...o ne abu iskarto, o po to neij vieno. AN grafike matosi 3 minuciu skirtumas, bet realiai jei atvaziuja vienas paskuj kita.

Ametistas
2009.07.25, 19:19
Mesti reikia tokia partija, kuri eina pries tauta, miestiecius.Kaip suprast mesti? Kaip tu ją mesi? Vienintelis patarimas: mąstyti už ką balsuojame. Nes ne kas kitas, kaip tik mes, balso teisę turintys miestiečiai išrenkame tokius savivaldybėje dirbančius žmones.

Ametistas
2009.07.25, 19:24
Aidžiau, šią problemą ne kartą gvildenome šioje temoje ir jai pritariu. Konkrečiai šią problemą yra išgirdęs ir "Autrolio" komercijos direktorius. Deja, jis yra per daug pasipūtęs (mano asmeninė nuomonė) ir jam nėra svarbu kaip ir kas važiuoja, svarbu, kad turi gerą darbo vietą ir gerą atlyginimą, o jo paklausus, kiek Kaune važiuoja troleibusų maršrutų, kiek transporto priemonių per dieną išvyksta į reisus, kažin ar jis tai atsakytų be ilgo knaisiojimosi po popierius ir prašymo pasufleruoti.
Kita vertus, tvarkaraščių kokybe rūpinasi dar ir du Transporto skyriaus darbuotojai, konkrečiai troleibusų - vienas. Todėl dėl šios problemos reikėtų kreiptis el. paštu arba telefonu į Transporto skyriaus darbuotoją, atsakingą už troleibusų eismo tvarkaraščių sudarymą.
Aš asmeniškai siūliau nežymiai suretinti 1-ojo troleibusų maršruto kursavimą, o 2-ąjį aptarnauti tik piko metu ir savaitgaliais smarkiai suretintu tvarkaraščiu, deja pasielgė kur kas kvailiau - kirto per tvarkaraštį tiek 1-am, tiek 2-am maršrutui ir gegužę situacija buvo tokia, kad vakarinio piko metu į 1-ąjį troleibusą Laisvės alėjos stotelėje važiuojant nuo centro jau nebetilpdavo keleiviai. O 2-asis troleibusas ties Utenos g. stotele būdavo tuščias (pastebėjimui - toje stotelėje geriausiai matomas 1-ojo ir 2-ojo troleibusų reiso užpildymas, nes tai stotelė, kur vienas srautas išlipa, o kitas - įlipa).

agnette
2009.07.25, 20:26
Kaip suprast mesti? Kaip tu ją mesi? ...

Ne man ir ne tau mesti, o merui, jei kazkokia partija trukdo jam priimti sprendimus, reikalingus patenkinti miestiecius.

Ametistas
2009.07.25, 21:10
Ne man ir ne tau mesti, o merui, jei kazkokia partija trukdo jam priimti sprendimus, reikalingus patenkinti miestiecius.Gal geriau nejuokink tu žmonių su tokiom savo sapalionėm. Nuo kada meras gali mesti partiją? :D Mesti darbuotojus gali, bet ne partiją :D Be to, jis niekada neišmes savo partinio. Tai kažkas panašaus, jei išmestum iš darbo savo giminaitį :) Ir tai abejoju ar meras gali išmest iš darbo "Autrolio" darbuotoją, juk merui nėra "Autrolio" direktorius, meras gali tik inicijuoti direktoriaus pakeitimą, bet negali keisti administracijos sudėties (nors dėl to nesu visiškai tikras).

OneMillion
2009.07.29, 17:33
Nuo 2009-07-28 padidėjo baudos už važiavimą be bilieto viešuoju transportu.


Gerbiami keleiviai, nuo 2009-07-28 įsigaliojo administracinės teisės pažeidimo kodekso pakeitimas, kuriuo yra ženkliai didinamos baudos už važiavimą viešuoju transportu neįsigijus bilieto. Pateikiame informaciją apie padidintų baudų dydžius:
Neapmokėto bagažo vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis –užtraukia baudą nuo dešimties iki dvidešimties litų.
Vaikų nuo septynerių iki keturiolikos metų vežimas be bilieto arba vaikų nuo keturiolikos iki šešiolikos metų važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis - užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 40 lt (keturiasdešimties) iki 80 (aštuoniasdešimties) litų.
Keleivių važiavimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, - užtraukia baudą nuo 20 (dvidešimties) iki 40 (keturiasdešimties) litų.
Keleivių važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba važiavimas įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, neturint teisės į transporto lengvatas, – užtraukia baudą nuo 60 (šešiasdešimties) iki 100 (vieno šimto) litų.
Atsisakymas sumokėti už važiavimą taksi arba už taksi iškvietimą – užtraukia baudą nuo 60 (šešiasdešimties) iki 100 (vieno šimto) litų.
Keleivių vežimas be bilieto ar nesilaikymas nustatyto tarifo arba keleivių, įsigijusių važiavimo bilietus su nuolaida, tačiau nepateikusių reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, vežimas, arba dviejų ar daugiau važiavimo bilietų su nuolaida pardavimas vietoj vieno važiavimo bilieto, arba važiavimo bilietų su nuolaida išspausdinimas, kai nėra keleivių, arba dviejų ar daugiau važiavimo bilietų su nuolaida duomenų išspausdinimas viename važiavimo biliete keleiviniame kelių transporte – užtraukia baudą nuo 250 (dviejų šimtų penkiasdešimties) iki 500( penkių šimtų) litų.
Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio šeštojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą nuo 350 (trijų šimtų penkiasdešimties) iki 700 (septynių šimtų) litų.Transporto ir eismo organizavimo skyrius

somis
2009.07.29, 23:45
Mesti reikia tokia partija, kuri eina pries tauta, miestiecius.

Be partijos į mero postą Kaune sunkiai kas bepakliūtų. O autrolyje, jei ne konservatorių statytiniai, tai socialdemokratų. Jei ne socialdemokratų, tai kokių liberalų, ir tt.
Jei netikite, kad socialdemokratai ne geresni - nueikite prieš rinkimus į kokią biudžetinę biurokratinę įstaigą (A la Kauno rajono miškų urėdija) ir užmeskite akį, kurio kandidato reklaminiai plakatai kabo skelbimų lentoje.

rimantasg
2009.07.30, 10:40
naudikės tai žiaurios..
Kažkaip nesinori net važinėt.. O jei pamirši kada..

Mjso
2009.07.30, 11:01
Gal geriau nejuokink tu žmonių su tokiom savo sapalionėm. Nuo kada meras gali mesti partiją? :D Mesti darbuotojus gali, bet ne partiją :D Be to, jis niekada neišmes savo partinio. Tai kažkas panašaus, jei išmestum iš darbo savo giminaitį :) Ir tai abejoju ar meras gali išmest iš darbo "Autrolio" darbuotoją, juk merui nėra "Autrolio" direktorius, meras gali tik inicijuoti direktoriaus pakeitimą, bet negali keisti administracijos sudėties (nors dėl to nesu visiškai tikras).

Meras - kontroliuoja ir prižiūri savivaldybės viešojo administravimo institucijų bei įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus.

vilijampolietis
2009.07.30, 19:08
Kaune važiuos mažiau troleibusų

Kaune nuo rugpjūčio pradžios gatvėmis rečiau važinės troleibusai. "Troleibusų rida mažinama 8 proc. Stengėmės neliesti grafikų per piką - ryte ir po pietų", - "Kauno dienai" sakė savivaldybės kontroliuojamos įmonės "Autrolis" direktorius Mindaugas Legas.

Jo nuomone, dėl to miestiečiams didelių problemų neturėtų kilti.

Savivaldybės sprendimu, troleibusų rida 12 proc. buvo sumažinta balandį pakeitus viešojo transporto maršrutus.

Optimizuojant miesto transporto įmones neišvengiamai teks atleisti kai kuriuos darbuotojus, mažinti jų atlyginimus. Troleibusų vairuotojai jau prabilo apie ketinimus rugpjūtį rengti įspėjamąjį streiką.

"Kol kas apie streiką ir vairuotojų atlyginimus nenoriu nieko komentuoti. Vyksta derybos su profesine sąjunga", - sakė M.Legas.

Jo teigimu, administracijos darbuotojų atlyginimai sumažinti du kartus.

Šaltinis

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=23344185

vilijampolietis
2009.07.30, 19:10
Kauno troleibusų vairuotojai ruošiasi streikui, valdžia - jungtuvėms

Naujasis Kauno keleivių vežimo troleibusais bendrovės "Autrolis" vadovas Mindaugas Legas stebisi profsąjungų nesupratingumu šio sunkmečio sąlygomis ir klausia, kieno interesams jos atstovauja. Jo teigimu, taupant savivaldybės lėšas, nuo balandžio 1 dienos metinė planinė rida "Autroliui" buvo sumažinta 12,2 proc. nuo pradinio plano, o nuo rugpjūčio 1-osios ji mažės dar 2,7 proc. Vairuotojams bei kitiems darbuotojams sumažėjus darbo bendrovės vadovai pasiūlė maždaug 15 proc. visiems sumažinti atlyginimus, tačiau tam pasipriešino profesinės sąjungos.

Siekdama išsaugoti darbo vietas visiems darbuotojams, bendrovė siūlė dirbti sumažintu darbo krūviu arba 1-2 dienas per mėnesį išleisti darbuotojus nemokamų atostogų, tačiau profesinė sąjunga tam irgi nepritarė.

Pasak M. Lego, dauguma darbuotojų neprieštarauja algų mažinimui, supranta, kad ekonominė krizė užklupo ne tik "Autrolį", bet ir visos Lietuvos įmones.

"Tačiau Kauno troleibusų vairuotojų profesinė sąjunga ne tik nepadeda spręsti šios situacijos, bet ir trukdo vadovybei stabilizuoti padėtį ir verčia imtis vienašališkų problemos sprendimo būdų", - teigė M. Legas.

Vadovams nepavyko perkalbėti troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos komiteto ir dėl vairuotojų dviejų valandų įspėjamojo streiko rugpjūčio 17 dieną, o nuo rugpjūčio 24 d. - neterminuoto streiko.

Profsąjungos pirmininkas Petras Balčaitis pareiškė, kad Kaune, be "Autrolio", keleivius veža ir autobusai, ir maršrutiniai taksi, ir taksi, todėl troleibusų vairuotojų streikas keleiviams neigiamų pasekmių nesukels.

"Kyla klausimas: kam iš tikrųjų atstovauja Kauno troleibusų vairuotojų profesinė sąjunga? Gal kitų keleivių pervežimu užsiimančių įmonių interesams? Juk "Autrolis" troleibusų vairuotojų streiko atveju pajamas papildys ir smarkiai pensininkų, bedarbių, moksleivių, studentų kišenes patuštins maršrutiniai taksi", - sako M. Legas.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas teigia, kad streikas šiuo laiku problemos neišspręs, o tik dar labiau gali pabloginti įmonės finansinę situaciją.

Savivaldybė šiuo laiku neturi pakankamai finansinių išteklių įmonių būklei pagerinti, todėl yra pavedusi jos valdomų įmonių valdyboms ir vadovams patiems ieškoti išeičių bei sprendimų siekiant optimizuoti įmonių veiklą.

Meras miesto tarybai rudenį taip pat siūlys imtis ryžtingų žingsnių sujungti bendroves "Autrolis" ir "Kauno autobusai". Pirminės analizės rodo, jog tai daryti ekonomiškai tikslinga.

"Europos didmiesčiuose paprastai veikia viena viešojo transporto kompanija, jungianti visų rūšių keleivių vežimo transportą. Pas mus konkuruoja dvi savivaldybės valdomos bendrovės, o savivaldybė dėl to tik patiria dar daugiau išlaidų. Neabejoju, kad bendrovių sujungimas savivaldybei leistų smarkiai sumažinti išlaidas ir efektyviau valdyti miesto viešąjį transportą", - teigia A. Kupčinskas.

Šaltinis:
http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=23355451

digital
2009.08.02, 03:23
http://www.lrytas.lt/?data=20090801&id=lso01taj090801&view=2
Artūras JANČYS
LS korespondentas
2009-08-01
Pasirodo, taupyti dar yra iš ko. Nuo rugsėjo 1-osios, kai miestą užtvindys studentai ir moksleivija, sumažės troleibusų, keisis jų maršrutai. Šiaip jau nieko baisaus – jaunimas daugiau vaikščios.
O troleibusai – transporto priemonė ekologiška, bet neestetiška. Girgždanti dėžė su ūsais atrodo kvailokai.
Apskritai troleibusuose ir autobusuose derėtų įrengti ventiliaciją – ten karšta ir dvokia kaip pragare. Aišku, ne šiais sunkumų laikais, anksčiau reikėjo galvoti. Kai tik tapo aišku, kad klimatas Europoje šyla.
Mįslė, kurios įminti niekam nesiseka: kodėl valdžia ima taupyti mūsų pinigus tik tada, kai jų nebelieka? Juk pustuščių troleibusų riedėjo gerokai iki krizės. Jei tuomet būtų sumažinę, ir litų būtų sutaupyta, ir atleisti vairuotojai lengviau naujo darbo radę. O dabar jie gąsdina streiku – bet ką jais išgąsdins, vargšeliai.
Beje, miesto transporto optimizavimas irgi įdomus. Paklaustas, kurie troleibusų maršrutai nepopuliarūs, „Autrolio“ vadovas Mindaugas Legas atsakė: „Nežinau, aš šiose pareigose naujas žmogus, dar išsiaiškinsiu.“
Toks jau dabartinės miesto valdžios stilius: paskirti į atsakingas pareigas valdininką iš kitos parapijos. Kaip vyruką iš Kalvarijos – į Kauno miesto plėtros departamento direktoriaus kėdę. Tas pusę kadencijos aiškinsis, kuo skiriasi Laisvės alėja nuo Partizanų gatvės, kitą pusę, susipažinęs su miestu, imsis plėtros darbų. Bet pinigų tai plėtrai nebebus, liks tik algą pasiimti. Irgi neblogas užsiėmimas.

vilijampolietis
2009.08.02, 10:25
O man dar toks keistas klausimas iškilo. Skaičiau apie planuojamą troleibusų streiką ir buvo minima pareigybė "maršruto viršininkas". Gal kas žinote, ką tai reiškia, t.y. kokios jo (viršininko) funkcijos??

praeivis
2009.08.02, 10:31
naudikės tai žiaurios..
Kažkaip nesinori net važinėt.. O jei pamirši kada..jei vazineji su bilietu,tai nieko cia ziauraus. kitaip ir negali buti. pasiziurek europoje,kur vazineja ilgi tramvajai sukabinti is keliu vagonu su keletu duru,kaip ten reiketu tikrinti tokius keleivius,jei baudos butu mazos? tai begiotu istisai ten visi ne pro vienas ,tai pro kitas duris. o kai baudos dideles,tai uztenka kontrolei nuciupti nors viena,nesvarbu,kad kitas ir isbega,bet kita karta ir jam nekyla noras taip vaziuoti.

Aisttiiss
2009.08.03, 18:52
Sveiki,

turiu NAUJIENĄ!!! Kaune ir vėl važiuoja DAB-Silkeborg 11-0860S. Vienintelis iš 5, kiti nurašyti ir neatgis. Šis vienintelis tik vairuotojo priežiūros dėka likęs "gyvas"
Važiuoja tik 41 maršrutu, žemagrindžio grafiku, tačiau ne visą dieną.

Taip atrodo gatvėje:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3272
priekis:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3270
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3271
iš vidaus:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3274
bei vairuotojo kabina:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3273
ir smulkmenytė iš šono:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=282&pictureid=3269

Mettal
2009.08.03, 22:54
O aš jau maniau, kad jiems visiems amen :). Kokie asmeniškai tavo ir vairuotojo įspūdžiai apie šį autobusą? Labai neįprasta vieta vairuotojui - beveik autobuso centre sėdi.

Garbanius
2009.08.04, 17:54
O aš jau maniau, kad jiems visiems amen :). Kokie asmeniškai tavo ir vairuotojo įspūdžiai apie šį autobusą? Labai neįprasta vieta vairuotojui - beveik autobuso centre sėdi.

Dar maciau ir 27 vazineja.. Jam paciam irgi tuoj bus kaput, nes matosi visas aprudijes ir nepriziurimas.. Realiai jis labai neekonomiskas ir vazineti jau neturetu..

Aisttiiss
2009.08.04, 18:40
O aš jau maniau, kad jiems visiems amen :). Kokie asmeniškai tavo ir vairuotojo įspūdžiai apie šį autobusą? Labai neįprasta vieta vairuotojui - beveik autobuso centre sėdi.

Autobuso vairuotojas, jau susigyvenęs su autobusu. Pagal vairuotoją paskutinis kartais kai netilpo visi keleiviai buvo balandžio 23d., tik neišgirdau kuriais metais. Vairuotojas dirba tik šiuo autobusų, ir pats jį prižiūri. Labiausiai mane stebina, kad važiuoja itin punktualiai. Autobuso trūkumai, tik kad nemanevringas ir jau pasenęs. Dėl manevringumo, tai autobusas iš vieno karto niekaip neišsuka iš Chemijos g. galinės stotelės. Beja autobusas baisiai žemas, yra vietų, kur bordiūras su šaligatviu aukštesni už autobuso grindų aukštį. Važiavimo šiuo autobusu su kitu nesulyginsi. Pagrindinės sėdynės ,kairėje autobuso pusėje, nepritvirtintos prie grindų, todėl važiuojant didesniu greičiu juda. Pagal vairuotoją, jis dirba 41 maršrute nuo 15:27 iki vakaro ir budinčiu naktį.

Mettal
2009.08.04, 22:45
Karosa B741 Klaipėdoje, Geležinkelio stoties st. ;)

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20090804/i9_DSD05461.jpg)
Jeigu Vilniuje įvestų įlipimą per priekines duris, tai tektų pirma nurašyti Karosas arba ardyti kabinas ir tuo pačiu masiškai piktinti vairuotojus :).
Autobuso vairuotojas, jau susigyvenęs su autobusu. Pagal vairuotoją paskutinis kartais kai netilpo visi keleiviai buvo balandžio 23d., tik neišgirdau kuriais metais. Vairuotojas dirba tik šiuo autobusų, ir pats jį prižiūri. Labiausiai mane stebina, kad važiuoja itin punktualiai. Autobuso trūkumai, tik kad nemanevringas ir jau pasenęs. Dėl manevringumo, tai autobusas iš vieno karto niekaip neišsuka iš Chemijos g. galinės stotelės. Beja autobusas baisiai žemas, yra vietų, kur bordiūras su šaligatviu aukštesni už autobuso grindų aukštį. Važiavimo šiuo autobusu su kitu nesulyginsi. Pagrindinės sėdynės ,kairėje autobuso pusėje, nepritvirtintos prie grindų, todėl važiuojant didesniu greičiu juda. Pagal vairuotoją, jis dirba 41 maršrute nuo 15:27 iki vakaro ir budinčiu naktį.

Manevringumas spėju ir pas prailgintą autobusą būtų geresnis, nes šio DAB Silkeborg dizainą "pasiskolino" MB Cito, kurių manevringumas irgi prastas. Tokie autobusai turi labai ilgą atstumą tarp priekinės ir galinės ašies (DAB atveju jos yra autobuso galuose, kas nėra gerai). Kadangi MB Cito yra hibridinis dyzelinis-elektrinis autobusas, tai šis DAB tada irgi? Kol kas kitaip paaiškinti tokios konstrukcijos negaliu.

Vytautas_LT
2009.08.05, 15:32
Jeigu Vilniuje įvestų įlipimą per priekines duris, tai tektų pirma nurašyti Karosas arba ardyti kabinas ir tuo pačiu masiškai piktinti vairuotojus :).
Klaipėdoje pas tą Karosa kabina neišardyta, o tik sumažinta. Panašiai kaip Vilniuje pas Škoda 14Tr 2121, 2128...


Manevringumas spėju ir pas prailgintą autobusą būtų geresnis, nes šio DAB Silkeborg dizainą "pasiskolino" MB Cito, kurių manevringumas irgi prastas. Tokie autobusai turi labai ilgą atstumą tarp priekinės ir galinės ašies (DAB atveju jos yra autobuso galuose, kas nėra gerai). Kadangi MB Cito yra hibridinis dyzelinis-elektrinis autobusas, tai šis DAB tada irgi? Kol kas kitaip paaiškinti tokios konstrukcijos negaliu.
Gali būti nebūtinai elektrinė pavara, bet ir hidraulinė arba mechaninė arba kombinuota. Toks kėbulas buvo bandymas maksimaliai padidinti keleivių salono erdvę išlaikant visame plote žemas grindis. Kaip matyti - nenusisekė, manevringumas labai prastas.

Garbanius
2009.08.05, 19:17
Kiek teko girdeti tas invalidinis DAB'as sunaudoja labai dauga kuro ir tepalo, kuro bakas itaisytas prie dugno, tad buvo atvejis, kai kylant i kalna buvo uzkabintas ir visas dyzelis upeliu nutekejo zemyn:) Atsimenu, kai teko anksciau vazinet, tai tokiu kietu autobusu dar nesu vaziaves :)

Mettal
2009.08.05, 22:04
Tos minėtos Škodos 14Tr yra nupirktos visai neseniai iš Čekijos (Pardubice, Zlin), kur įlipimas yra per priekines duris, todėl jos jau pagamintos tokiomis. Vilniaus Karosos B741 irgi yra su gamyklinėmis patogiomis kabinomis, kurių ardymas-mažinimas atsieitų brangiai ir sukeltų labai daug nepatogumų vairuotojams.

Skomantass
2009.08.07, 16:34
Grįžtant prie kauno autobusu DAB-Silkeborg temos norėčiau pridurti.
Jog kai seniau jų važinėdavo visi 5. Dažniausiai jie būdavo šiuose maršrutuose:
5-Pranzūzų g.-Vokiečių g.
27-Pranzūzų g.-Kleboniškis
Ir viena karta buvau mates jį maršrute: 17-Prūsų g.-Palemono keramika
:) :) :)

Ametistas
2009.08.15, 00:15
Dėl vairuotojų dviejų valandų įspėjamojo streiko 2009 m. rugpjūčio 17 d. (pirmadienį) nuo 4.05 iki 6.05 val. iš galinių stotelių šie troleibusai nevažiuos:

5-ojo maršruto Petrašiūnai – Varnių g.
Iš stotelės Petrašiūnai 5.28, 6.11
Iš stotelės Varnių g. 6.11

9-ojo maršruto Petrašiūnai – Klinikos
Iš stotelės Petrašiūnai 6.04
Iš stotelės Klinikos 5.17

10-ojo maršruto Partizanų g. – Kauno pilis
Iš stotelės Partizanų g. 5.37
Iš stotelės Kauno pilis 6.02

12-ojo maršruto Petrašiūnai – Klinikos
Iš stotelės Petrašiūnai 5.18, 5.55
Iš stotelės Klinikos 5.58

13-ojo Islandijos pl. – Centras
Iš stotelės Islandijos pl. 4.51, 5.44
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.00, 5.28, 6.21

14-ojo Islandijos pl. – Centras
Iš stotelės Islandijos pl. 4.59, 5.50
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.00, 5.29, 6.20

15-ojo Partizanų g. – Centras
Iš stotelės Partizanų g. 5.23, 6.00
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.48, 6.25

16-ojo Partizanų g. – Centras
Iš stotelės Partizanų g. 5.11, 5.50
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.48, 6.27

2-ojo, 6-ojo ir 8-ojo troleibusų maršrutai įspėjamojo streiko metu nuo 4.05 iki 6.05 val. nevažiuos.
1-ojo, 3-ojo, 4-ojo, 7-ojo ir 11-ojo maršrutų troleibusai važiuos įprastais tvarkaraščiais.

Rugpjūčio 17 d. troleibusų eismo tvarkaraščiai (http://www.marsrutai.lt/kaunas/#Routes/TrolleyBus)

Transporto ir eismo organizavimo skyrius (http://transportas.kaunas.lt/index_lt.php?page=3200001)

Kauno apskrities viešasis transportas (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-08-15-110)

mandan
2009.08.15, 17:38
Gal kas norėtų įsigyti Solaris Urbino 12 1:87 M raudonos kaip ir Kauno autobusai modelį?
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=48&pictureid=3358

Plačiau Autobusų ir troleibusų fanų grupės diskusijose (http://www.miestai.net/forumas/group.php?do=discuss&discussionid=15)

OneMillion
2009.08.16, 10:13
Dėl vairuotojų dviejų valandų įspėjamojo streiko 2009 m. rugpjūčio 17 d. (pirmadienį) nuo 4.05 iki 6.05 val. iš galinių stotelių šie troleibusai nevažiuos:

5-ojo maršruto Petrašiūnai – Varnių g.
Iš stotelės Petrašiūnai 5.28, 6.11
Iš stotelės Varnių g. 6.11

9-ojo maršruto Petrašiūnai – Klinikos
Iš stotelės Petrašiūnai 6.04
Iš stotelės Klinikos 5.17

10-ojo maršruto Partizanų g. – Kauno pilis
Iš stotelės Partizanų g. 5.37
Iš stotelės Kauno pilis 6.02

12-ojo maršruto Petrašiūnai – Klinikos
Iš stotelės Petrašiūnai 5.18, 5.55
Iš stotelės Klinikos 5.58

13-ojo Islandijos pl. – Centras
Iš stotelės Islandijos pl. 4.51, 5.44
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.00, 5.28, 6.21

14-ojo Islandijos pl. – Centras
Iš stotelės Islandijos pl. 4.59, 5.50
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.00, 5.29, 6.20

15-ojo Partizanų g. – Centras
Iš stotelės Partizanų g. 5.23, 6.00
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.48, 6.25

16-ojo Partizanų g. – Centras
Iš stotelės Partizanų g. 5.11, 5.50
Iš stotelės Geležinkelio stotis 5.48, 6.27

2-ojo, 6-ojo ir 8-ojo troleibusų maršrutai įspėjamojo streiko metu nuo 4.05 iki 6.05 val. nevažiuos.
1-ojo, 3-ojo, 4-ojo, 7-ojo ir 11-ojo maršrutų troleibusai važiuos įprastais tvarkaraščiais.

Rugpjūčio 17 d. troleibusų eismo tvarkaraščiai (http://www.marsrutai.lt/kaunas/#Routes/TrolleyBus)

Transporto ir eismo organizavimo skyrius (http://transportas.kaunas.lt/index_lt.php?page=3200001)

Kauno apskrities viešasis transportas (http://kaunastrans.ucoz.net/news/2009-08-15-110)

na va, zmones gali planuotis savo diena.nemanau ar ju streika mes labai pajusime

Ametistas
2009.08.16, 15:40
Del Transporto skyriaus pastangu ir bendradarbiavimo su Autroliu, pagrindiniai troleibusu marsrutai vaziuos iprastais grafikais, reikalingi marsrutai, bet ne butini anksti ryte nevaziuos kelis pirmus reisus, o pervezantys maziausia keleiviu skaiciu - nevaziuos visais reisais streiko metu, tokiu marsrutu yra tik 3. Sioje situacijoje troleibusu eismu esu patenkintas, manau Transporto skyrius ji suplanavo profesionaliai. Todel del streiko abejoju ar nukentes keleiviai - bus alternatyvu nuvykti i darbus.

x21
2009.08.17, 18:39
tai kam tada streikas? :nzn:

Ametistas
2009.08.17, 18:48
tai kam tada streikas? :nzn:Taigi dėl to, kad vairuotojai reiškia nepasitenkinimą dėl jų atlyginimų mažinimo.

x21
2009.08.17, 18:50
Del ko jis, aisku. Bet jei nebus nepatenkintu, kas paragins jiems algas sukelti?

daktaras
2009.08.17, 19:01
/\ taigi čia įspėjamasis

x21
2009.08.17, 19:02
/\ o tai kada tikrasis?

daktaras
2009.08.17, 19:03
/\ neatsimenu, bet žadamas ir kažkoks visuotinis vėliau, kiek užmačiau kažkokioj publikacijoj

Al1
2009.08.17, 19:09
Todel Lietuvoje chrenovair ir gyvenam, nes per visa nepriklausomybes laikotarpi ivyko vos keli normalus streikai. Visi kiti - tik streiku parodija. Paziurekit, kas vyksta Vakaru Europos miestuose, kai streikuoja transporto darbuotojai. Prie ju prisideda dar ir kitu sriciu darbuotojai. Efektas buna milziniskas. Valdzia buna priversta eiti i dialoga. O pas mus valdzia gali drasiai tokius streikininkus pasiusti...

Ametistas
2009.08.17, 19:43
Todel Lietuvoje chrenovair ir gyvenam, nes per visa nepriklausomybes laikotarpi ivyko vos keli normalus streikai. Visi kiti - tik streiku parodija. Paziurekit, kas vyksta Vakaru Europos miestuose, kai streikuoja transporto darbuotojai. Prie ju prisideda dar ir kitu sriciu darbuotojai. Efektas buna milziniskas. Valdzia buna priversta eiti i dialoga. O pas mus valdzia gali drasiai tokius streikininkus pasiusti...Sutinku su tavim - lietuviai yra bailiai, moka tik drąsiai kalbėti, bet ryžto jokio nerodo.

kempas
2009.08.17, 20:33
O kas būtų jei dirbtų privačioje įmonė jei nepatinka nešk skudurus priimsime kita. Taip ir šitiems vairuotojams turi dašusti kad dabar ne darbuotojas renkasi darbą, o darbavys. Tuoj darbo biržą iškeps krūva naujokų ir visi laimingi bus. Tie kas neturi darbo dirbs, o tiem kam per mažai galės eiti kur nori. Kad ir maximos valyt už 900lt. Streikas turi būti rengiamas su galvą, kai darbuotojai valdo situacija o ne darbdavys. Ir kada streikai bus rengiami, pvz:. kad verslui palengvinti sąlygas, arba sumažinti vadovų algas??? o ne mastant apie savo užpakalio storumą ????

Al1
2009.08.17, 20:37
O kas būtų jei dirbtų privačioje įmonė jei nepatinka nešk skudurus priimsime kita. Taip ir šitiems vairuotojams turi dašusti kad dabar ne darbuotojas renkasi darbą, o darbavys. Tuoj darbo biržą iškeps krūva naujokų ir visi laimingi bus. Tie kas neturi darbo dirbs, o tiem kam per mažai galės eiti kur nori. Kad ir maximos valyt už 900lt. Streikas turi būti rengiamas su galvą, kai darbuotojai valdo situacija o ne darbdavys. Ir kada streikai bus rengiami, pvz:. kad verslui palengvinti sąlygas, arba sumažinti vadovų algas??? o ne mastant apie savo užpakalio storumą ????

Su valstybinemis ir savivaldybiu imonemis privataus sektoriaus nelygink. Cia galioja kitokios nerasytos taisykles, net ir kriziu metu. Bet kokiu atveju stipriausios profsajungos daugiausiai ir veikia ne privaciose imonese, todel ir streikuoja ar kitaip protestuoja daugiausiais valstybinio ir savivaldybiu imoniu, istaigu ir bendroviu darbuotojai.
Streikuoti gali tik samdomi sarbuotojai. Verslininkai yra darbdaviai, o darbdaviai steikuoti negali. Ju protestams pries valdzios veiksmus ar neveikima yra kitokios israiskos formos.

kempas
2009.08.17, 20:46
va tuo valstybes valdymas ekonominės naudos siekiačiose įmonėse yra visiškai nefektyvus pastoviai kažkokie nepritekliai skolos bankrotai. Ne savivaldybėm valdyti tokias įmones arba surinkti tokia komanda kuri sieks maximalaus pelno minimaliomis sanaudomis. Pažėkit kas buvo su vst kai jinai priklausė valstybei pastoviai kažkokie nuostoliai. O dabar dirba ir svarbiausia uždirba. Nors kainos kosminių lygių dar nelabai pasiekė bet če jau valdžios kaltė.

Ametistas
2009.08.17, 20:57
O kas būtų jei dirbtų privačioje įmonė jei nepatinka nešk skudurus priimsime kita. Taip ir šitiems vairuotojams turi dašusti kad dabar ne darbuotojas renkasi darbą, o darbavys. Tuoj darbo biržą iškeps krūva naujokų ir visi laimingi bus. Tie kas neturi darbo dirbs, o tiem kam per mažai galės eiti kur nori. Kad ir maximos valyt už 900lt. Streikas turi būti rengiamas su galvą, kai darbuotojai valdo situacija o ne darbdavys. Ir kada streikai bus rengiami, pvz:. kad verslui palengvinti sąlygas, arba sumažinti vadovų algas??? o ne mastant apie savo užpakalio storumą ????Atsibusk. Ne karo metai, kad reikia žmogų kankinti lyg jis būtų tavo liaudies priešas. Nesvarbu kokia situacija darbo rinkoje, bet darbuotojas turi teisę reikalauti jo darbą atitinkančio atlyginimo dydžio ir tinkamų darbo sąlygų. Tu nei Dievas, nei tos darbo srities žinovas, todėl ne tau ir kalbėti šioje situacijoje. Jei tau kyla pavydas, kad kitas turi darbą ir sunkiai dirbdamas uždirba virš 1500 Lt, tai tavo problema. Man pavyzdžiui visai negaila, kad troleibusų vairuotojai tiek uždirba, manau, jog tai gerokai per mažai, nes darbo sąlygos yra sunkios ir darbas labai atsakingas. Todėl pateisinu vairuotojų ryžtą streikuoti ir pritariu Al1 išreikštai nuomonei, kad Lietuvoje tikrojo streiko dar nė karto nebuvo, tik kažkokios kankinių parodijos. Perskaitęs tavo komentarą susidariau tik blogą nuomonę apie tave, nes nesugebi reikšti rišliai minčių, nesugebi pagrįsti savo nuomonės ir kalbi per užuolankas, nepasakydamas tiesioginės savo pozicijos.

Al1
2009.08.18, 19:23
va tuo valstybes valdymas ekonominės naudos siekiačiose įmonėse yra visiškai nefektyvus pastoviai kažkokie nepritekliai skolos bankrotai. Ne savivaldybėm valdyti tokias įmones arba surinkti tokia komanda kuri sieks maximalaus pelno minimaliomis sanaudomis. Pažėkit kas buvo su vst kai jinai priklausė valstybei pastoviai kažkokie nuostoliai. O dabar dirba ir svarbiausia uždirba. Nors kainos kosminių lygių dar nelabai pasiekė bet če jau valdžios kaltė.

VST - pavyzdys, kaip imone pries rengiama privatizacija (ar dar gerokai anksciau, nei pradedama oficialiai apie privatizacija kalbeti) staiga pradeda dirbti nuostolingai. Tai gi aisku is pat pradziu buvo, kad skirtomieji tinklai ir buvo padalinti, kad butu galima privatizuoti, o ne "rinka kurti". Jokios rinkos nebuvo sukurta, o ir tikslo to daryti nebuvo keliama.

Linas
2009.08.18, 21:54
Streikas dėl atlyginimų - viskas tvarkoj, pilnai palaikau. Kita vertus, Transporto skyrius turėtų suvokti, kad troleibusų ridos negalima mažinti be galo. Dar rugpjūtį pakenčiamas toks tvarkaraštis, bet atėjus rugsėjui, to bus maža. Tarsi taupydami praras iš kito galo - žmonės ims mažiau pirkti nuolatinių, nes tiesiog nebus garantijos, kad laiku nuvažiuosi, kur reikia. Kai, pavyzdžiui, Laisvės alėjos - Kauno pilies tarpstotėje bet kokio troleibuso vidury baltos dienos reikia laukti 10 minučių, tai netvarka, to negali būti, aš nekalbu apie konkretų maršrutą. Tokiu būdu galima vėl sugrįžti į chaosą, buvusį prieš dešimtmetį, kai malėsi tūkstančiai mikriukų. Ar tai siekiamybė? Ar norime sugrįžti ten, nuo ko jau buvo kiek nutolta? Suprantu, krizė, trūksta pinigų, bet tuo miesto įvaizdžio ir elementarių paslaugų miestiečiams griauti negalima.

Ametistas
2009.08.18, 22:04
Streikas dėl atlyginimų - viskas tvarkoj, pilnai palaikau. Kita vertus, Transporto skyrius turėtų suvokti, kad troleibusų ridos negalima mažinti be galo. Dar rugpjūtį pakenčiamas toks tvarkaraštis, bet atėjus rugsėjui, to bus maža. Tarsi taupydami praras iš kito galo - žmonės ims mažiau pirkti nuolatinių, nes tiesiog nebus garantijos, kad laiku nuvažiuosi, kur reikia. Kai, pavyzdžiui, Laisvės alėjos - Kauno pilies tarpstotėje bet kokio troleibuso vidury baltos dienos reikia laukti 10 minučių, tai netvarka, to negali būti, aš nekalbu apie konkretų maršrutą. Tokiu būdu galima vėl sugrįžti į chaosą, buvusį prieš dešimtmetį, kai malėsi tūkstančiai mikriukų. Ar tai siekiamybė? Ar norime sugrįžti ten, nuo ko jau buvo kiek nutolta? Suprantu, krizė, trūksta pinigų, bet tuo miesto įvaizdžio ir elementarių paslaugų miestiečiams griauti negalima.Žiūrint iš šalies, manau kai kuriems aukštesnes pareigas einantiems Transporto skyriaus darbuotojams, o taip pat ir autobusų bei troleibusų parkų direktoriams tiesiog trūksta ryžto elgtis protingai - šiek tiek sumažinti bilietų kainas ir šiek tiek pagerinti susisiekimo galimybes. Po tokių pokyčių grįžtų dalis keleivių. Kita vertus, dabar ne piko metu viešasis transportas Kaune važiuoja neadekvačiai keleivių skaičiui - važinėja tuščiai ir nuostolingai, o piko metu transporto labai trūksta. Taigi reikia elementaraus keleivių srautų tyrimo, šiek tiek vadybos ir ekonomikos pagrindų bei europietiškesnio mąstymo. Dabar gi Transporto skyriuje yra dvikova tarp jaunų ir ryžtingai nusiteikusių darbuotojų ir seniai čia dirbančių, turinčių didelę patirtį, bet bijančių pokyčių.

kempas
2009.08.19, 11:45
jei piko metu daugiau vazinės tarkim tai ką jie darys ne piko metu vairuotojai troleibusus plaus ??? Bet kad ryžtingumo ir ūkiškumo trūksta tai faktas :) Ir galėtų atlikti audita viešajame trasporte

Ametistas
2009.08.19, 12:01
Kempai, piko metu dirbant vairuotojai ne piko metu grizta i garaza ir jame laukia antros darbo dalies pradzios. Arba eina namo. Tokie pikiniai grafikai vadinami rezerviniais ir jie naudojami visame pasaulyje. Negali ryte pradeti darba tiek grafiku, kiek ju reikia piko metu, nes tai butu nuostolinga. Todel tvarkarasciai sudaromi dazniausiai is visa diena dviem pamainom dirbanciu grafiku + rezerviniu vienos pamainos grafiku. Tokiu grafiku dirbdamas vairuotojas vairuoja nedaug, bet jo darbo diena ilga. Grafikai vairuotojams po lygiai mainomi. Man keista, kad tu visiskai nesuvokdamas elementaraus darbo organizavimo VT, reiski nepasitenkinima taip save parodydamas tikrai ne is protinguju. Del audito, tai ji ne tik Transporto skyriuj, bet ir vezeju imonese nepakenktu padaryt. Deja, audita inicijuot niekas nenori, juk po to tektu pripazint savo klaidas ir tai butu politiskai nenaudinga.

giurza
2009.08.19, 12:18
skaitant tema, idomu priminti Vilniaus situacija. Man dirbanciam privaciam sektoriui tai pasirode isties idomu:
Situacija
Vilniaus viešasis transportas skendi skolose ( tame tarpe ir dėl negaunamų dotacijų iš valstybes biudžeto). Tam , kad skolas susimažinti apkarpe ( atrodo net per du kartus) maršrutų skaičių. Tuomet, aišku, sumažėjo vairuotojų algos ir jie grasino streikuoti.
Mano nuomone, toks optimizavimo būdas nėra pats kvailiausias, nes man kaip paslaugos gavėjui svarbu jog būtų užtikrinama paslauga: pervežimas. Nes esminis šio optimizavimo tikslas susimažinti skolas, kurių didėjimo pasekmes galima įsivaizduoti.

Kitas tokių situacijų aspektas, savaime aišku, atlygis. Kaip nustatyti kokia troleibuso vairuotojo alga yra adekvati ( 1k, gal 3k?).

Ametistas
2009.08.19, 12:22
Kitas tokių situacijų aspektas, savaime aišku, atlygis. Kaip nustatyti kokia troleibuso vairuotojo alga yra adekvati ( 1k, gal 3k?).Airijoje, kur pragyvenimo lygis lyginant su Lietuva, pažengęs keliskart (pagal valiutos santykį - 3,5 karto), tai miesto viešojo transporto autobusų vairuotojai, dirdami per dieną po 9-10 val., per mėnesį gauna apie 7-12 tūkst. eurų. Kitose Europos sąjungos šalyse taip pat pripažįstama, kad miestų viešojo transporto vairuotojo darbas yra vienas iš sunkiausių. Nors ir ne fizinis, bet sunkus psichologine prasme ir didžiule atsakomybe, todėl atitinkamai jis vertinamas didelėmis algomis.

Na, o kalbant apie VT optimizavimą, siekiant išlįsti iš skolų, tai manau reikėjo pirmiausia atlikti auditą ir išsiaiškinti lėšų efektyvų naudojimą. Po to atlikti keleivių srautų turimą ir pagal jo duomenis atlikti maršrutų, tvarkaraščių pakeitimus. Bilietų kainos pakėlimo faktą sunkmečio metu vertinti atsisakau - iš šono kvailai atrodo, bet bilieto pakėlimas 0,1 Lt vienkartiniam bilietui nėra toks baisus, tuo tarpu surenkama dėl to pinigų daugiau ir užtikrinamos apyvartinės lėšos.
Kalbant apie viešąjį transporto kaip privatų ir kaip biudžetinį, reikia pabrėžti, jog labai skiriasi situacijos šiose srityse.

giurza
2009.08.19, 12:35
Na, o kalbant apie VT optimizavimą, siekiant išlįsti iš skolų, tai manau reikėjo pirmiausia atlikti auditą ir išsiaiškinti lėšų efektyvų naudojimą. Po to atlikti keleivių srautų turimą ir pagal jo duomenis atlikti maršrutų, tvarkaraščių pakeitimus. Bilietų kainos pakėlimo faktą sunkmečio metu vertinti atsisakau - iš šono kvailai atrodo, bet bilieto pakėlimas 0,1 Lt vienkartiniam bilietui nėra toks baisus, tuo tarpu surenkama dėl to pinigų daugiau ir užtikrinamos apyvartinės lėšos.
Kalbant apie viešąjį transporto kaip privatų ir kaip biudžetinį, reikia pabrėžti, jog labai skiriasi situacijos šiose srityse.

Nei vairuotoju algos nei pati paslauga nebus kokybiška,kol veikla nebus optimizuota. Dėl audito - sutinku kaip dėl būdo išsiaiškinti efektyvumo skyles, gal yra ir kitų.
Esminis niuansas manau yra tas jog mūsų miestai VT vertina kaip balą į kurią reikia pastoviai mesti pinigus, o ne kaip į pridėtinės vertės kūrėją. Nepasikeitus prioritetams ten pat ir liksime.
Dėl privataus sektoriaus, jokių sąsajų su keleiviniu transportu neturiu, tiesiog norėjau pabrėžti, jog esant tokiai padėčiai bet kuri tokio sektoriaus įmonė kaip mat būtų priversta imtis optimizavimo/ restruktūrizacijos, čia reguojama gerokai lėčiau.

Ametistas
2009.08.19, 12:43
Tiesą sakant, apsidžiaugiau kai ketino optimizuoti Kauno VT. Tikėjausi, kad bus priimti protingi sprendimai ir apgalvotai pakeisti ir pakoreguoti maršrutai bei tvarkaraščiai. Deja, kaip buvo turgaus tvarka, tokia ir liko: maršrutai sudaryti bet kaip, o tvarkaraščiai netenkina maždaug trečdalio keleivių. Turiu labai daug minčių ir idėjų, kaip Kauno VT būtų galima išpopuliarinti, ar bent jau iškrutinti iš transo būsenos, deja, ne visi moka ir nori pripažinti savo klaidas, o gal bijo įsileisti nepažįstamą prašalietį..? Kauno VT pažangos projektuose skina laurus, bet pats VT toks, kokį mato miestiečiai - prilygsta viso labo kažkiek pažengusiu ir kiek mutavusiu. Dabar VT yra toks, koks būtų, jei jį valdytų dalis komersantų, konservatorių, dalis pasiekėjų ir idėjininkų ir dalis neryžtingų politikų. Būtų, o gal jau toks yra?
Kaip ten bebūtų, pats Transporto skyrius iš pažiūros dirba labai gerai. Bet blogai (o tiksliau, tai visai nedirba) tik maršrutų ir tvarkaraščių planuotojai. Jie dienų dienomis naršo delfi, kas valandą laksto parūkyt ir kavos su sausainiukais nachaliavai pavalgyt, o dirba tik tada, kai reikia apkarpyt tvarkaraščius ir maršrutus, nors nurodymas iš aukščiau būna kitoks: išanalizuot ir optimizuot.

kempas
2009.08.19, 16:59
Tikuos kada nors atsiras tikrai inciatyvus žmogus, kuris turės įdėjų, gera komanda. Gal tada kas pasikeis. O talonėlių kainos kėlimas trumpiausias kelias į bankrotą. Net troleibusų vairuotojai suprato, kad reik piginti talonėlius. O jūs kalbate apie branginimą. :(

Ametistas
2009.08.19, 17:06
Tikuos kada nors atsiras tikrai inciatyvus žmogus, kuris turės įdėjų, gera komanda. Gal tada kas pasikeis. O talonėlių kainos kėlimas trumpiausias kelias į bankrotą. Net troleibusų vairuotojai suprato, kad reik piginti talonėlius. O jūs kalbate apie branginimą. :(Troleibusų vairuotojai ir dirba vairuotojais, nes jie apie eismo organizavimą nieko nesupranta. Bet jie tik mato bilietų kainų pakėlimo priežastis. Vienas žmogus nieko nepakeis, juk bilietų kainos keitimui turi pritarti visa miesto Taryba, o žmonių ten kelios dešimtys.
Reikia nepamiršti, kad į bilieto kainą įskaičiuoti visi atlyginimai parkų vadovybei, vairuotojams ir techniniams darbuotojams, išlaidos kurui ir draudimui, išlaidos mokėti už banko paskolą, už kurią įsigytos naujos transporto priemonės, išlaidos už bilietų platinimą.

Al1
2009.08.19, 18:44
Idomu, ar nuo rugsejo 1 d. padidejus PVM'ui, bus didinamos bilkietu kainos?

Ametistas
2009.08.19, 19:22
Idomu, ar nuo rugsejo 1 d. padidejus PVM'ui, bus didinamos bilkietu kainos?Kaune bent jau iki Naujųjų metų tai tikrai nebus didinamos kainos. Kol kas jokių kalbų apie tai nėra.

Taut.
2009.08.21, 12:14
„Kautra” siūlosi pakeisti protestuojančius Kauno vairuotojus

http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/kautra-siulosi-pakeisti-protestuojancius-kauno-vairuotojus.d?id=23674594Na va, net pastreikuoti žmonės Lietuvoje normaliai negali.

Ametistas
2009.08.21, 14:32
Manau to ir reikejo tiketis - kas gi atsisakytu laikinai prisiimt aptarnaut papildoma kieki zmoniu, jei tam yra ir atliekamu darbuotoju, ir transporto. Kam praleist proga uzsidirbt?

Taut.
2009.08.21, 14:48
Aš tai iš principo nesinaudočiau. Nėra tas Kaunas toks jau didelis, pasiekti kitą miesto galą pėsčiomis trunka daugiausiai valandą.

Linas
2009.08.21, 14:57
Aš tai iš principo nesinaudočiau. Nėra tas Kaunas toks jau didelis, pasiekti kitą miesto galą pėsčiomis trunka daugiausiai valandą.

Na na, nueik kur nors nuo Kaniūkų iki Partizanų galo, pamatysi. Žmogaus vidutinis greitis 5-6 km/h, tai per valandą gal iki centro ir nueisi, bet po to jau ir tempas kris.

Taut.
2009.08.21, 15:04
Na OK, gal ir persistengiau su "kitais miesto galais". Bet nuo bet kurio miesto pakraščio pasiekti centrą tikrai netrunka daugiau valandos. Gyvenu netoli KTU studentų miestelio ir VDU pėsčiomis pasiekiu per dvidešimt minučių.

praeivis
2009.08.21, 15:20
Aš tai iš principo nesinaudočiau. Nėra tas Kaunas toks jau didelis, pasiekti kitą miesto galą pėsčiomis trunka daugiausiai valandą.


Yra senu zmoniu (kurie beje state ta visa infrastruktura,kuria tu dabar naudojiesi), kuriems sunku paeiti ir viena stotele. Bet kadangi tu esi jaunas pilnas jegu ir dar kvailas,tai tau tai sunku suprasti. Nenoreciau taves izeisti,bet kai tu savo interesus statai auksciau uz visos bendruomenes ,tai as esu priverstas konstatuoti,kad esi jaunas ir kvailas.

qwe
2009.08.21, 16:14
Na OK, gal ir persistengiau su "kitais miesto galais". Bet nuo bet kurio miesto pakraščio pasiekti centrą tikrai netrunka daugiau valandos. Gyvenu netoli KTU studentų miestelio ir VDU pėsčiomis pasiekiu per dvidešimt minučių.

Gerai cia suskeliai :D miesto pakrastys ir studentu miestelis. Studentu miestelis praktiskai centre ir yra, tai gal deretu sakyti, kad per miesto centra pereiti valandos netrunka.

Man va dabar pasidare idomu, gal kas zinot, pagal ka mokamos algos vairuotojams? Pagal nuvaziuotus kilometrus? Pagal valandas? Ar koks maisytas variantas? O tai dabar ta pateikiama info, kad vidutiniskai gauna 2 tukstancius i rankas ir kad dabar nori sumazinti 15% atrodo mazu maziausiai keista. Troleibusu rida jau mazinta du kartus siais metais. 12% ir 3% berods? Tai atlyginimas speju irgi automatiskai JAU tiek sumazejes. Ar klystu?

Dariau cia vasaros pradzioj apklausa apie Kauno VT, gaila kad nesugalvojau zmoniu poziurio i vairuotojus patyrinet, manau butu idomus tyrimelis gavesis.

Taut.
2009.08.21, 16:32
Yra senu zmoniu (kurie beje state ta visa infrastruktura,kuria tu dabar naudojiesi), kuriems sunku paeiti ir viena stotele. Bet kadangi tu esi jaunas pilnas jegu ir dar kvailas,tai tau tai sunku suprasti. Nenoreciau taves izeisti,bet kai tu savo interesus statai auksciau uz visos bendruomenes ,tai as esu priverstas konstatuoti,kad esi jaunas ir kvailas.

Didžiąjai daliai bendruomenės važinėjančios viešuoju transportu tikrai nebūtų sunku apsieiti be troleibusų vieną streiko dieną, juolab vasarą.

praeivis
2009.08.21, 16:40
Didžiąjai daliai bendruomenės važinėjančios viešuoju transportu tikrai nebūtų sunku apsieiti be troleibusų vieną streiko dieną, juolab vasarą.Pagal mane vis tik didzioji dalis bendruomenes dirba kazkoki tai darba ir iki jo nuvaziuoti naudojasi viesuoju transportu. Gal jiems ir nesunku butu viena diena pavazineti staigiai pabrangusiais taksi...as nezinau. tu tvirtini,kad jiems tai butu pofix. Na tu sakai,tu matyt zinai:-)))

Taut.
2009.08.21, 16:40
Beje, geresnė streiko forma, palanki tiek vairuotojams, tiek keleiviams, bet nepalanki vadovybei būtų jeigu troleibusų vairuotojai porą savaičių boikotuotų "Argus'ą" ir pamatę kontrolierius tiesiog atidarytų visas duris.

Taut.
2009.08.21, 16:42
Pagal mane vis tik didzioji dalis bendruomenes dirba kazkoki tai darba ir iki jo nuvaziuoti naudojasi viesuoju transportu. Gal jiems ir nesunku butu viena diena pavazineti staigiai pabrangusiais taksi...as nezinau. tu tvirtini,kad jiems tai butu pofix. Na tu sakai,tu matyt zinai:-)))

Studentai nueitų pėškomis, dirbantys žmonės persėstų į "Kauno Autobusų" maršrutus (Šilainių gyventojai be troleibusų kažkaip nenumiršta), o pensininkai pakentėtų vieną dieną ir nenuvažiavę į turgų.

praeivis
2009.08.21, 16:48
Gerai cia suskeliai :D miesto pakrastys ir studentu miestelis. Studentu miestelis praktiskai centre ir yra, tai gal deretu sakyti, kad per miesto centra pereiti valandos netrunka.

Man va dabar pasidare idomu, gal kas zinot, pagal ka mokamos algos vairuotojams? Pagal nuvaziuotus kilometrus? Pagal valandas? Ar koks maisytas variantas? O tai dabar ta pateikiama info, kad vidutiniskai gauna 2 tukstancius i rankas ir kad dabar nori sumazinti 15% atrodo mazu maziausiai keista. Troleibusu rida jau mazinta du kartus siais metais. 12% ir 3% berods? Tai atlyginimas speju irgi automatiskai JAU tiek sumazejes. Ar klystu?

Dariau cia vasaros pradzioj apklausa apie Kauno VT, gaila kad nesugalvojau zmoniu poziurio i vairuotojus patyrinet, manau butu idomus tyrimelis gavesis.Galiu tau pasakyti labai konkreciai,nes manau kad ju visu atlyginimau skaiciavimas nesiskiria. Taigi vilniaus autobusu parko vairuotoju uzdarbai ( i rankas): pagrindinis ,stabilus atlyginimas mokamas uz valandas ir priklausomai nuo ju skaiciaus sudaro apie 1250 lt/men. toliau prisideda 50 proc. uz parduotus talonus,kas sudaro vidutiniskai apie 250litu. bet ju gali ir nebuti ,jei reisai papuole blogesni.po to apie 500 litu uz beavirini vaziavima ir kulturinga keleiviu aptarnavima. jei buvo kokia avarija ar skundas is keleiviu,sito priedo gali nebeskaiciuoti.na ar bent jau kokiu 50 jo procentu.dar siek tiek prisideda uz ilga autobusa ar troleibusa (solaris), uz pertraukiama darbo grafika,uz sataza. bet tai jau dabartiniu laiku mazinamos sumos. Taigi ju pagrindinis uzdarbis yra apie 1300 litu. visa kita yra priedai ,kuriais valdzia kaip nori taip ir manipuliuoja. Viena karta gali juos gauti,kita menesi prarasti uz koki nedeganti gabarita. O siaip vidutiniskai uz darba istisa menesi ,jei nebuvo jokiu skundu ir kitokiu netiketumu iseina apie 2000 lt i rankas. ateityje zadama tai mazinti.

qwe
2009.08.21, 17:08
Tai tokiu atveju jei sumazinta rida sumazeja ir darbo valandos. Jei sumazeja darbo valandos, sumazeja ir atlyginimas. Taigi is tu 1300Lt atmetam apie 10-15%. Talonai - sekmes reikalas, tarkim lieka ta pati suma ~250Lt. Priedu kaip suprantu gali nebesitiket po streiku, nes norint visada rasi prie ko prisikabint. Na tarkim dali priedo gali gaut, dar 250Lt. Va tarkim vidutines algos dydzio suma susidaro, bet tikrai nemanau, kad tai yra perdaug uz pertraukiama darbo grafika, uz tai kad tarkim turi pradeti darba nuo 4 ryto, savaitgali, sventinem dienom, saugiai vezti keleivius piko metu, maloniai aptarnauti naglus patcukus, piktas bobutes ir kitus musu malonios visuomenes narius linkusius i krastutinumus, uz karsti vasara ir salti ziema kabinoj(na gal nevisose transporto priemonese tai aktualu, bet..). Sakyciau streikuokit ir streikuokit kol nugalesit. Bet is kitos puses ziurint, tai musu "atsakingi asmenys" VT nesinaudoja ir jiem problemu del to nekils, tai reiskias gali trukti ilgai visas sitas reikalas. O paprasti miestieciai patirdami nepatogumus gali labai greit supykti ant streikuotoju. Panasus atvejis kaip su mokytojais. Skaldyk ir valdyk... Nekokia situacija, bet uztai kupcinskiukas siandien i susitikima su vairuotojais vaziavo troleibusu, pasireklamavo kaip rupestingas ir geras miesto meras, idomu taloneli pirko ar zuikiu?

Ametistas
2009.08.21, 22:59
Beje, geresnė streiko forma, palanki tiek vairuotojams, tiek keleiviams, bet nepalanki vadovybei būtų jeigu troleibusų vairuotojai porą savaičių boikotuotų "Argus'ą" ir pamatę kontrolierius tiesiog atidarytų visas duris.Už tokį dalyką vairuotojų pareigybinėje sutartyje nurodyta bauda, kuri gali siekti kelis šimtus litų. Taigi toks vairuotojų boikotas geriausiu atveju jiems kainuotų baudą, blogiausiu - išmetimą iš darbo dėl pareigybinių nuostatų nesilaikymą.

Ametistas
2009.08.21, 23:02
Galiu tau pasakyti labai konkreciai,nes manau kad ju visu atlyginimau skaiciavimas nesiskiria. Taigi vilniaus autobusu parko vairuotoju uzdarbai ( i rankas): pagrindinis ,stabilus atlyginimas mokamas uz valandas ir priklausomai nuo ju skaiciaus sudaro apie 1250 lt/men. toliau prisideda 50 proc. uz parduotus talonus,kas sudaro vidutiniskai apie 250litu. bet ju gali ir nebuti ,jei reisai papuole blogesni.po to apie 500 litu uz beavirini vaziavima ir kulturinga keleiviu aptarnavima. jei buvo kokia avarija ar skundas is keleiviu,sito priedo gali nebeskaiciuoti.na ar bent jau kokiu 50 jo procentu.dar siek tiek prisideda uz ilga autobusa ar troleibusa (solaris), uz pertraukiama darbo grafika,uz sataza. bet tai jau dabartiniu laiku mazinamos sumos. Taigi ju pagrindinis uzdarbis yra apie 1300 litu. visa kita yra priedai ,kuriais valdzia kaip nori taip ir manipuliuoja. Viena karta gali juos gauti,kita menesi prarasti uz koki nedeganti gabarita. O siaip vidutiniskai uz darba istisa menesi ,jei nebuvo jokiu skundu ir kitokiu netiketumu iseina apie 2000 lt i rankas. ateityje zadama tai mazinti.Bent jau rajoniniuose maršrutuose, tai daugiausia atlyginimų skaičiavimui naudojamas pagrindinis skaičius, ne darbo valandos, bet nuvažiuotas kilometražas - pagal jį moka atlyginimą. Todėl manau, kad ir miesto vežėjai taiko ne valandinį, bet kilometražinį tarifą, bet tiksliai to tikrai nežinau.