PDA

Keisti į išsamų rodinį : Automobiliai

Puslapiai : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

Wycka
2010.08.20, 15:09
^^^
Hmmm. Nežinau, nežinau. Keliuose ir taip pilna žmonių, kurie vairuoja taip, lyg prie vairo sėdėtų pirmą kartą. Jei dar bus panaikintas reikalavimas lankyti normalią vairavimo mokyklą, tai kas bus tada? Manau, reiktų laukti įvykių bei mirčių keliuose padidėjimo. Vairavimo teisių gavimas kaip tik turėtų būti griežtinamas, o praktinio vairavimo mokymas intensyvinimas.

Mano nuomone, reiktų labiau sugriežtinti kandidatų atranką, pirmiausia per medicininę komisiją. Šiandien net turintis silpniausią psichinę negalią — debilas (intelektas nuo 70 iki 90 procentų visuomenės vidurkio) jeigu nėra daltonikas ir neserga kokia papildoma liga (tarkim epilepsija), gali gauti vairuotojo pažymėjimą. Tuo pačiu vairuoti automobilius leidžiama nuo 16 metų (jeigu automobilis triratis arba nedidelė automobilio masė, pvz Smart). Dar keista, kad dukart pagavus neblaivų už vairo, konfiskuojamas automobilis. mano nuomone, reikia konfiskuoti ne automobilį, o vairuotojo pažymėjimą, ir negrąžintinai (ypač jei abu kartus pagautas vidutiniškai ar smarkiai nablaivus).
Kažkiek keista, kad į vairavimą žiūrimą kaip į teisę (ir tas nelemtas paveldėtas terminas „vairuotojo teisės“), o ne savotišką privilegiją.
Kai kažką labai lengvai gauni, tai nėra reikalo ir branginti.
Kas dėl pačio mokymo, nematau nieko bloga, jeigu tėvas ar brolis papildomai pamokins įgūdžių, padės įgyti daugiau vairavimo patirties.

Vaidosius
2010.08.20, 19:10
Mazda6 yra gėris. Tas modelis man tikrai labai patiko ir iš japonų, greičiausiai, būčiau ėmęs būtent šį (dėl vairavimo malonumo) [nors Accord ir Avensis turi daug pliusų prieš jį garso izoliacijoje ir plastikuose].

Nežinau ar čia UK rinkos ypatumai ar visur taip, bet dar pigiau pasiimiau tų pačių metų Volvo S60 su visais "pribumbasais" (oda, TV, integruota navigacija ir tt.) su 2.4 litrų 5 cilindrų variklių, kuris turi 45 AG daugiau nei Mazda 6 2.0 dyzelis, bet ima dar mažiau kuro. Prieš perkant galvojau, kad liksiu ištikimas japonams (esu turėjęs net ir senesnę Mazda 6 (t.y. 626)), bet kai pasitaikė toks skandinaviškas variantas tai tiesiog patriotizmui vietos nebeliko. Čia ir išlindo tie japoniški minusai - Volvo vidus yra žymiai geresnis nei bet kurio japono, garso izoliacija irgi, važiavimo komfortas (ypač važiuojant dideliais greičiais) irgi, variklis irgi... gal tik vairavimo malonumas kiek atsilieka, spėju ir patikimumas bus ne toks geras.

Čia truputį išsiplėčiau, bet japonai tikrai nėra be savo minusų. Iš esmės, jie yra gėris ir tikrai pagarbos vertos mašinos, bet, mano nuomone, variantų yra geresnių (ypač tarp naudotų auto).

Tu visiškai teisus, Mazda6 yra labai sportiška, aš ją pavadinčiau japoniška BMW alternatyva. Ypač su 143 AG dyzeliniu varikliu.

Volvo vidaus apdaila įspūdinga, lyginant su japonais, bet vairavimo malonumo nera jokio.

John
2010.08.21, 00:36
Tu visiškai teisus, Mazda6 yra labai sportiška, aš ją pavadinčiau japoniška BMW alternatyva. Ypač su 143 AG dyzeliniu varikliu.

Volvo vidaus apdaila įspūdinga, lyginant su japonais, bet vairavimo malonumo nera jokio.

Kas kaip supranta malonumą. Man didžiausias vairavimo malonumas - komfortas. Kuo mažiau išorės triukšmo, kuo labiau "smooth" važiavimas ir valdymas, tuo maloniau. :)

Čikupakas
2010.08.21, 01:01
Dar keista, kad dukart pagavus neblaivų už vairo, konfiskuojamas automobilis. mano nuomone, reikia konfiskuoti ne automobilį, o vairuotojo pažymėjimą, ir negrąžintinai (ypač jei abu kartus pagautas vidutiniškai ar smarkiai nablaivus).
Nesutinku. Jeigu tas žmogus sėda prie vairo neblaivus, tai dažniausiai jis ir taip nebus genijus, o tai reiškia, kad linkęs toliau daryt nusižengimus. Tokiu atveju automobilio konfiskavimas, tampa efektyvia priemone užkirsti kelią tolimesniam pažeidimui(vairavimui be pažymėjimo). Aišku, būtų neteisinga, jeigu konfiskuotų automobilį, kuris priklauso nekaltam žmogui.

Wycka
2010.08.21, 01:09
Nesutinku. Jeigu tas žmogus sėda prie vairo neblaivus, tai dažniausiai jis ir taip nebus genijus, o tai reiškia, kad linkęs toliau daryt nusižengimus. Tokiu atveju automobilio konfiskavimas, tampa efektyvia priemone užkirsti kelią tolimesniam pažeidimui(vairavimui be pažymėjimo). Aišku, būtų neteisinga, jeigu konfiskuotų automobilį, kuris priklauso nekaltam žmogui.

Nemanau, kad vairuotojo pažymėjimo konfiskavimas būtų vienintelė bausmė. Šalia to eitų piniginė bausmė, kurią nesusimokėjus per tam tikrą terminą būtų konfiskuojamas automobilis, jeigu pažeidėjas yra jo savininkas. O dabartinė tvarka, kai konfiskuojamas TIK automobilis, mažai ką reiškia tiems, kas vairuoja tarnybinį arba vogtą automobilį.

Lettered
2010.08.21, 01:10
Nemanau, kad vairuotojo pažymėjimo konfiskavimas būtų vienintelė bausmė. Šalia to eitų piniginė bausmė, kurią nesusimokėjus per tam tikrą terminą būtų konfiskuojamas automobilis, jeigu pažeidėjas yra jo savininkas. O dabartinė tvarka, kai konfiskuojamas TIK automobilis, mažai ką reiškia tiems, kas vairuoja tarnybinį arba vogtą automobilį.

Arba pvz. vairuoja autobusą ar traukinį.

Čikupakas
2010.08.21, 01:16
Nemanau, kad bent 20% sulaikytų neblaivių vairavo tarnybinį automobilį ar vogtą. Ai, čia tų bausmių tobulinimui pabaigos nėra, bet faktas, kad Lietuvoje esančiai sistemai dar yra daug kur tobulėt.

Wycka
2010.08.21, 01:19
Nemanau, kad bent 20% sulaikytų neblaivių vairavo tarnybinį automobilį ar vogtą.

Beveik galiu garantuoti, kad virš 20% sulaikytų neblaivių vairavo automobilį, kurio vertė neviršija sumos, kurią išleistum mokydamasis vairuoti ir visoms procedūroms siekiant gauti vairuotojo pažymėjimą ;)

Čikupakas
2010.08.21, 01:29
Beveik gali.. bet ką tuo įrodai? o, gi tai, jog antros tokios pat, artimiausia tikrai nenusipirks. Beje, nesu įsigilinęs visiškai į tą bausmių sistemą, bet ar kartais, kai atima automobilį ar tuo pačiu ir neatima teisių? :/

Eimantas
2010.08.21, 08:26
2010-08-21, 06:00
Kokie automobiliai labiausiai genda?
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/transportas/kokie-automobiliai-labiausiai-genda-294660

dts
2010.08.23, 10:40
Dar kiek įdomios statistikos: patikimiausi UK modeliai pagal šių metų statistiką (iš whatcar.com):

1 Honda S2000 (’99-’09)
2 Mazda Premacy (’99-’04)
3 Audi A4 Cabriolet (’05-’09)
4 Chrysler Crossfire (’03-’08)
5 Honda HR-V (’99-’05)
6 Mazda MX-5 (’98-’05)
7 Mitsubishi Colt (’04-)
8 Honda Accord (’02-’08)
9 Honda Civic (’96-’01)
10 Honda CR-V (’01-’06)

cia jau seniai aisku :) kad honda, toyota, subaru ir kiti japonai (del mazdos tik nzn.. ji ten po fordo sparneliu sedi) yra vieni patikimiausiu automobiliu. O visos VAG'inos gyvenima turbut neprilygs jiems

innuendo
2010.08.23, 17:26
Patarkit kokią gerą mašiną. Variklis iki 1.4 . Senesnės nei '00 metų taipogi nenoriu. Kaina iki ~2000 eurų :)

fredis
2010.08.23, 18:06
Patarkit kokią gerą mašiną. Variklis iki 1.4 . Senesnės nei '00 metų taipogi nenoriu. Kaina iki ~2000 eurų :)

Tik Smart į galvą ateina :)

innuendo
2010.08.23, 18:11
Tik Smart į galvą ateina :)

Smart kainos Airijoje nuo 3000 eurų. Aš pati galvoju apie Seat Ibiza, bet I'm not too sure :)

Darius555
2010.08.23, 22:16
Japonas geru dyzeliu neturejo ir dabar kazka bando sukurti, bet europa vistiek viena koja pirmyn.. Keista,kad uz tu plasmasiu kaip koks zurnalistas uzsikabinai.. Normaliai ten viskas, netgi man kaip tik S60 plastikas toks reziantis aki atrodo.. O passatas su 2.5 TDI,tai visi zino..

Nu pasatas 2006 2.0TDI dirba kaip traktorius pries toyotos D-CAT 2.2, taciau jis kuro ima 1-1.5l maziau. O nuo 2.5TDI bek kiek galima toliau, geriausias variantas tu laiku 1.9TDI - 96kW

pauliaK
2010.08.28, 21:46
Senoka jau naujiena, tačiau atsitiktinai beskaitant akis užkliuvo už lietuviškai skambančio vardo ir pavardės, pamaniau - pasidalinsiu :):

Tesla Roadster Sets New World Record With 313 Mile Journey (http://www.allcarselectric.com/blog/1037332_tesla-roadster-sets-new-world-record-with-313-mile-journey)

The Global Green Car Challenge took place this week in Australia. Participants in numerous categories faced off for supremacy. One vehicle, the Tesla Roadster, set a new world record in the battery powered production vehicle class.

Driver Simon Hackett and co-driver Emilis Prelgauskas set out in the 2008 Tesla Roadster with a goal in mind, betting the existing EV record for production vehicles. They knew they were up against some decent numbers. Earlier this year, the Roadster achieved 241 miles on a single charge in the Rally Monte Carlo d'Energies Alternatives. The Roadster's EPA rating is 244 miles per charge.

The driver and co-driver proceeded with a light foot and not only broke the record, they shattered it. When the event was over, the Tesla Roadster became the new world record holder travelling a total of 313 miles on a single charge. Squeezing the most out of the vehicle's lithium-ion battery pack is no easy feat, but the two drivers were up to the task.

P.S. Pas mus tai būtų beveik 504 kilometrai :).

Čikupakas
2010.08.29, 02:45

Vw lupo.

Magician
2010.08.29, 13:03
Ford Ka, Alfa Romeo 145.

Raptor
2010.08.29, 14:56

Na, galiu patart nusipirkt Toyota Yaris, labai gera kokybe, motina turi '99' metu, pirko 2005-tais, tai dar sake ne karto nebuvo sugedus ;)

bet jeigu nepatinka Yaris, tai dar yra Mitsubishi Colt, Opel Corsa, Peugeot 206

John
2010.08.29, 16:25
Alfa Romeo 145.

Ką tau blogo padarė Innuendo? Už ką tokia neapykanta žmogui :?

zanaz
2010.08.30, 01:29

Patarsiu pasitaupyt/dasiskolint iš banko iki 3000-4000€
206 Peugeot

innuendo
2010.08.30, 02:32
Ką tau blogo padarė Innuendo? Už ką tokia neapykanta žmogui :?

:D :D

Na, galiu patart nusipirkt Toyota Yaris, labai gera kokybe, motina turi '99' metu, pirko 2005-tais, tai dar sake ne karto nebuvo sugedus ;)

bet jeigu nepatinka Yaris, tai dar yra Mitsubishi Colt, Opel Corsa, Peugeot 206

Yaris čia brangokos ir šiaip man ji tokia "granny car". No offense :D
Vw lupo.
Jau tokiu atveju geriau vw polo pirkt. Žaislinė ji man atrodo :)

Ford Ka, Alfa Romeo 145.
Seni (na, dešimtmečiai) fordai ir alfa romeos man yra dizaino katastrofos.

Patarsiu pasitaupyt/dasiskolint iš banko iki 3000-4000€
206 Peugeot

Jop, Peugeot 206 turiu omeny, tik nesuprantu kam taupytis 3000-4000 eurų? Tą pežą laisvai už 1000 gali nusipirkt :).

Dėkui už patarimus, vistiek mano list'e pirma lieka SEAT Ibiza, nors kai jau reikės rinktis normaliai, pažiūrėsiu kuri labiausiai man prilips :).

zanaz
2010.08.30, 03:13
:D :D

Jop, Peugeot 206 turiu omeny, tik nesuprantu kam taupytis 3000-4000 eurų? Tą pežą laisvai už 1000 gali nusipirkt :).

Dėkui už patarimus, vistiek mano list'e pirma lieka SEAT Ibiza, nors kai jau reikės rinktis normaliai, pažiūrėsiu kuri labiausiai man prilips :).

Gali gal ir dar pigiau :) Kaip suprantu Airijoj perki, darau prielaidą kad ten panašiai su mašinų kainom kaip UK - už £3000-4000 išeina tikrai padori mašina 5-7 metų, na nebent turi sąlygas ir laiko pats visokius nedidelius remontėlius darytis, ar turi gerų pažįstamų kurie tai daro :)

John
2010.08.30, 03:22
Nenaują Peugeot ar Citroen rekomenduoti galimą tik žmogui, kurio nekenti labiau, nei savo motinos žudiko ir kurį norėtum nukankinti pačiais žiauriausiais būdais. Nors, kaip suprantu, kalbėdami apie Peugeot 206 tik juokaujate?

Lettered
2010.08.30, 03:24
Nenaują Peugeot ar Citroen rekomenduoti galimą tik žmogui, kurio nekenti labiau, nei savo motinos žudiko ir kurį norėtum nukankinti pačiais žiauriausiais būdais. Nors, kaip suprantu, kalbėdami apie Peugeot 206 tik juokaujate?

O kuo blogi automobiliai? Kiek važinėju, tai galiu pasakyti, kad labai geri varikliai dyzeliniai. Beto ir gražūs automobiliai, ko nebūtų galima pasakyti apie kokias Toyotas.

John
2010.08.30, 03:27
O kuo blogi automobiliai? Kiek važinėju, tai galiu pasakyti, kad labai geri varikliai dyzeliniai. Beto ir gražūs automobiliai, ko nebūtų galima pasakyti apie kokias Toyotas.

Mama turi Citroen C3... variklis išties geras, bet visa kita... gal net nepradėsiu :|

Lettered
2010.08.30, 03:32
Mama turi Citroen C3... variklis išties geras, bet visa kita... gal net nepradėsiu :|

O apie C4 ir C5 irgi galėtum tą patį pasakyti? Na yra problemų su elektronika, bet dėl to, kad jos apskritai daug kur visur prikišta. Bet apskritai tikrai nėra taip jau blogai, paskutiniais metais prancūzų, ypač Citreon ir Renault kokybė tikrai pakilus.

zanaz
2010.08.30, 03:37
Nenaują Peugeot ar Citroen rekomenduoti galimą tik žmogui, kurio nekenti labiau, nei savo motinos žudiko ir kurį norėtum nukankinti pačiais žiauriausiais būdais.

tokiems rekomenduojame audines, bnv ir galfukus :oba:

John
2010.08.30, 03:39

Ne ne, nieko panašaus. Jei ribotas biudžetas ir nenori taškyti pinigų remontams ir tenkina neįmantrus dizainas, tiesiog perki japoną :)

Lettered
2010.08.30, 03:39

Aha, man irgi taip kažkuris autotransporto priemonių expertas sakė važinėjantis su vokyškos kokibės bulka, kad viskas kas baigiasi ,,o'' (Renault, Peugeot) yra gavno%-)

John
2010.08.30, 03:44
O apie C4 ir C5 irgi galėtum tą patį pasakyti? Na yra problemų su elektronika, bet dėl to, kad jos apskritai daug kur visur prikišta. Bet apskritai tikrai nėra taip jau blogai, paskutiniais metais prancūzų, ypač Citreon ir Renault kokybė tikrai pakilus.

Taip, būtent elektronika. Sugedusio elektroninio bagažinės mygtuko pakeitimas tiek šimtų Lt, sugedusio durelių užrakto elektros varikliukas tiek šimtų, po stipresnio lietaus sušlapusios elektronikos tvarkymas aniek šimtų, iš normalios pozicijos išslinkęs pedalio jungties cilindriukas (tiesa, ne elektroninis :D) vėl kaži kiek šimtų. Tas pats (originalus) cilindriukas, vėl išslinkęs iš normalios pozicijos vėl kaži kiek šimtų... ir t.t.

Su japonais paprasčiau: užsipili benzino, kas 10000km pakeiti tepalą ir filtrus ir tiek "taisymo" :|

Lettered
2010.08.30, 13:46
Taip, būtent elektronika. Sugedusio elektroninio bagažinės mygtuko pakeitimas tiek šimtų Lt, sugedusio durelių užrakto elektros varikliukas tiek šimtų, po stipresnio lietaus sušlapusios elektronikos tvarkymas aniek šimtų, iš normalios pozicijos išslinkęs pedalio jungties cilindriukas (tiesa, ne elektroninis :D) vėl kaži kiek šimtų. Tas pats (originalus) cilindriukas, vėl išslinkęs iš normalios pozicijos vėl kaži kiek šimtų... ir t.t.

Su japonais paprasčiau: užsipili benzino, kas 10000km pakeiti tepalą ir filtrus ir tiek "taisymo" :|

Na tenka sutikti, savo Mazdai 6 dar nieko nereikėjo remontuoti, o nuvažiavus jau apie 180k. Nors taip varyti ant prancūzų irgi nereikėtų, nes kokybė tikrai gerėja. Tą patį galima pasakyti ir apie korėjiečius, kurių automobiliai anksčiau irgi byrėdavo tiesiogine to žodžio prasme.

Garbanius
2010.08.30, 13:50
Vazineju su Citroen XM,geresnes kainos/kokybes santykio nesu asmeniskai as turejes..

Čikupakas
2010.08.30, 14:01
Jau tokiu atveju geriau vw polo pirkt. Žaislinė ji man atrodo :)
Prašei patarimo, pateikęs kelis kriterijus tai ir parašiau. Kad žaislinė tai pritariu, bet nežinojau, kad tau žaislinė netinka. :D

sleader
2010.08.30, 14:06
Na tenka sutikti, savo Mazdai 6 dar nieko nereikėjo remontuoti, o nuvažiavus jau apie 180k. Nors taip varyti ant prancūzų irgi nereikėtų, nes kokybė tikrai gerėja. Tą patį galima pasakyti ir apie korėjiečius, kurių automobiliai anksčiau irgi byrėdavo tiesiogine to žodžio prasme.

Per visą laiką kol nuvažiavo 180k nieko nereikėjo tvarkyt ? Nelabai norėčiau tikėti.
O šiaip perkant dėvėtą automobilį labai svarbu, kaip jis buvo sutvarkytas prieš pardavimą ir kaip buvo prižiūrėtas prieš tai buvusio savininko.

Lettered
2010.08.30, 15:01
Per visą laiką kol nuvažiavo 180k nieko nereikėjo tvarkyt ? Nelabai norėčiau tikėti.
O šiaip perkant dėvėtą automobilį labai svarbu, kaip jis buvo sutvarkytas prieš pardavimą ir kaip buvo prižiūrėtas prieš tai buvusio savininko.

Kodėl keista? Sutvarkytas prieš tai nebuvo, kątik atvežtas. Tik filtras užsikimšęs, keli nubrėžimai šonuose ir dar lempas pareguliuoti reikėjo. Na aišku priklauso kas prieš tai važinėjo ir kokiais keliais. Galima ir labai suvaryti automobilį, bet tvarkingai važinėjant nematau ką reiktų remontuoti.

blitz
2010.08.30, 15:31

Prieš parduodant savo Mitsubishi Colt buvau prasukęs 176k km. nuo praktiškai nulio. Vienintelis, ką taisiau, buvo mažą elektronikos problemėlė. Mechaninės problemos neturėjau nei vienos. Anksčiau turėjau Renault Megane coupe tai per ~20k km. taisiau gerokai daugiau nei Coltukui per 176k. km. Jei reiktų rinktis tarp prancūzo ir japono, tikrai primokėčiau nemažai, kad pasiimti atitinkamos klasės/komplektacijos japoną. Japonai > prancūzai. Tai sakau tiek iš savo, tiek iš draugų patirties.

Apie Peugeot iš viso net nešneku. Tai - važinėjančios problemos.

blitz
2010.08.30, 15:38
Innuendo, vaikeli, už 2k EUR tu šiais laikais pasiimsi tik labai, labai prastą auto. Ypač jei imsi mažą ir jei tau rūpi jo amžius. Jei aš turėčiau 2k, pasiimčiau kokį seną nudrožtą 5er BMW kokių 1998 metų, ar panašių metų Audi A6, gal Volvo S80. Tai būtų geriau nei visos Fiestos ir Ibizos kartu sudėjus. Deja tau, spėju, tokio dydžio auto nesueis, tad nusiteik tam, kad reikės važinėti su plastmasiniu barškalu. Visiems tenka, aš pats su tokiu tris metus važinėjau :D

sleader
2010.08.30, 16:16
Prieš parduodant savo Mitsubishi Colt buvau prasukęs 176k km. nuo praktiškai nulio. Vienintelis, ką taisiau, buvo mažą elektronikos problemėlė. Mechaninės problemos neturėjau nei vienos.

Ir nieko neteko tvarkyti pakaboje? Arba gal čia ne Lietuvoje važinėjai.

Ir beje jei lyginti japoną nuo nulinės ridos (naują) su jau gerokai devėtu prancūzu, tai akivaizdu kieno naudai bus rezultatas :)

blitz
2010.08.30, 16:26
Važinėjau JK, bet čia keliai nėra smarkiai geresni nei Lietuvoje. Ne, pakabos tvarkyti nereikėjo. Kaip jau sakiau, nereikėjo tvarkyti absoliučiai nieko išskyrus vieną elektronikos problemą.

Prancūzas mano buvo pravažiavęs apie 65k km. kai jį pirkau, taigi pravažinėjau su juo iki 85k km kai (anksčiau laiko) trūko dirželis ir sudrožė visą variklį. Be to dar turėjau krūvą problemų tiek mechaninių, tiek elektroninių.

sleader
2010.08.30, 16:31
Įdomiai čia su tuo dirželiu. Tikrai nesakau, kad prancūzai geriau už japonus, pas kuriuos daug patikimesnių techninių sprendimų. Tačiau nėra jau tokie ir tragiški. O jei kalbant apie senesnių modelių važiavimo komfortą, tai beveik kaip į vienus vartus :)

artexs
2010.08.30, 16:49
Prancūzas mano buvo pravažiavęs apie 65k km. kai jį pirkau, taigi pravažinėjau su juo iki 85k km kai (anksčiau laiko) trūko dirželis ir sudrožė visą variklį.

Nu tu čia įdomiai skundiesi prancūzu, kad trūko dirželis po 65k.:) Čia ir taip aišku, kad dirželį reikia pasikeist po tokios ridos, nes kitaip dirželiui taspats ant kokio variklio jis sukasi - ar ant japono ar ant vokiečio ar ant italo.
Čia tas pats kaip skųstis, kad prancūzai šūdas, nes po to kai nekeičiau tepalų 30k užlinko variklis:)

innuendo
2010.08.30, 16:57
Prašei patarimo, pateikęs kelis kriterijus tai ir parašiau. Kad žaislinė tai pritariu, bet nežinojau, kad tau žaislinė netinka. :D
Tai sužinojai :). Netraukia vos vos už smart'ą didesnės mašinos :)

Gali gal ir dar pigiau :) Kaip suprantu Airijoj perki, darau prielaidą kad ten panašiai su mašinų kainom kaip UK - už £3000-4000 išeina tikrai padori mašina 5-7 metų, na nebent turi sąlygas ir laiko pats visokius nedidelius remontėlius darytis, ar turi gerų pažįstamų kurie tai daro :)
Man 1000+ išeis ant draudimo. Tai tikrai nežadu pirkt mašinos už 4000 eurų, žinant, kad su ja važinėsiu max 3 metus :).

Innuendo, vaikeli, už 2k EUR tu šiais laikais pasiimsi tik labai, labai prastą auto. Ypač jei imsi mažą ir jei tau rūpi jo amžius. Jei aš turėčiau 2k, pasiimčiau kokį seną nudrožtą 5er BMW kokių 1998 metų, ar panašių metų Audi A6, gal Volvo S80. Tai būtų geriau nei visos Fiestos ir Ibizos kartu sudėjus. Deja tau, spėju, tokio dydžio auto nesueis, tad nusiteik tam, kad reikės važinėti su plastmasiniu barškalu. Visiems tenka, aš pats su tokiu tris metus važinėjau :D

blitz, aukseli tu mano. Aš su mielu noru nusipirkčiau tavo siūlomą Volvo ar BMW, bet jei prižadėsi, kad prisidėsi prie mašinos draudimo, kuris ant mašinų su tokiom engine size yra nenormalus, žinant kad "oficialiai" vairuoju tris metus (neoficialiai pusantrų) :D. Tai aš gal geriau pasivažinėsiu su apypadoria balalaika aka ibiza (nors dabar akys nukreiptos ir į mitsubishi colt bei mazda 323)

blitz
2010.08.30, 23:55
Nu tu čia įdomiai skundiesi prancūzu, kad trūko dirželis po 65k.:) Čia ir taip aišku, kad dirželį reikia pasikeist po tokios ridos, nes kitaip dirželiui taspats ant kokio variklio jis sukasi - ar ant japono ar ant vokiečio ar ant italo.
Čia tas pats kaip skųstis, kad prancūzai šūdas, nes po to kai nekeičiau tepalų 30k užlinko variklis:)

Nežinau kaip yra Lietuvoje, bet JK yra labai įprasta serviso darbus daryti profesionalams. Yra einamojo serviso knygutė, kurioje yra dedami antspaudai, o vienintelis ką tau reikia žinoti yra serviso intervalai, kuriuos nurodo auto gamintojas. Paprastai jie būna kas 10-12k mylių (t.y. kas 16-20k km.), o juose yra tiksliai nurodoma, ką ir kada reikia daryti ir ką ir kada reikia keisti. Visa tai kainuoja, bet dėl to gali važinėti ramia galva. Parduodant auto pirkėjai visada klausia ar yra serviso antspaudai. Jei jie yra - reiškia auto buvo prižiūrėtas pagal gamintojo nurodymus.

Savo serviso istoriją vedu visada. Nebuvo išimtis ir su Megane. Problema buvo tame, kad dirželis trūko gerokai anksčiau, nei buvo nurodyta jį pakeisti paties gamintojo (Renault) (jie nurodė apie 100k km.), dėl ko mano vietinis servisas jo ir nepakeitė. Dėl to sakyti, kad jis trūko dėl mano apsileidimo yra neteisinga, nes net jei ir tau yra akivaizdu, kad dirželį reikia keisti kas 65k km., tai nėra akivaizdu Renault.

Gamintojai turėtų tą dirželio "galiojimo" intervalą pasirinkti labai atsargiai, kad nebūtų nei menkiausios galimybės, kad dirželis truks anksčiau laiko (nes tai, iš esmės, yra kaput varikliui). Akivaizdu, kad mano Meganes atveju, Renault to nepadarė.

JK yra "nacionalinis myliažo registras", kuris gana patikimai gali pasakyti ar mylios buvo atsuktos ar ne (nebent jau pirmas savininkas pradeda su jomis ką nors sukti ir labai atsargiai). Saviškę buvau patikrinęs ir jos mylios nebuvo atsuktos.

Beje, vienas ,ano draugas yra turėjęs Clio su kuria yra tekę nemažai važinėti ir nemažai kartų "užsilenkti". Nuo to laiko gerbti ar mėgti Renault auto man yra labai sunku :) Ypač po savo ir savo draugų nepriekaištingų įspūdžių su japonais.

blitz
2010.08.31, 00:11
Tai sužinojai :). Netraukia vos vos už smart'ą didesnės mašinos :)

Man 1000+ išeis ant draudimo. Tai tikrai nežadu pirkt mašinos už 4000 eurų, žinant, kad su ja važinėsiu max 3 metus :).

blitz, aukseli tu mano. Aš su mielu noru nusipirkčiau tavo siūlomą Volvo ar BMW, bet jei prižadėsi, kad prisidėsi prie mašinos draudimo, kuris ant mašinų su tokiom engine size yra nenormalus, žinant kad "oficialiai" vairuoju tris metus (neoficialiai pusantrų) :D. Tai aš gal geriau pasivažinėsiu su apypadoria balalaika aka ibiza (nors dabar akys nukreiptos ir į mitsubishi colt bei mazda 323)

Realiai tau tada reikia pirkti auto, kuris turi didžiausia nuvertėjimą ir kurio detalės yra pigiausios, bet kurio nebūtų gėda vairuoti. JK tokie auto yra Ford ir Vauxhall (Opel). Į Corsa/Fiesta klasę lįsti nerekomenduoju, todėl rekomenduočiau Focus/Astra. JK gali pasiimti pusė-velnio padrožtą ~2001-2002 Focus'ą už panašią kainą. Jei primesi kelis šimtus, nusipirksi net dyzelinį (TDI nusipirktum ir už 2k, bet to nerekomenduočiau, jei pirksi dyzeli pirk tik TDCI). Opel Astra yra kiek pigesni, todėl irgi gali surasti gerų variantų, gal net dyzelinių ir kiek geresnių metų. Jei pirksi dyzeli - pirk 2.0 litrų (ne 1.7).

Vokietukai visi per brangūs, nebent nori lįsti į ekstremalumus :D (pirkt daužtą ir duoti pataisyti "Dareliui"). Visi padoriai atrodantys ir neblogos kokybės japonai bus irgi brangesni už Ford/Opel. Jei gali skirti kiek daugiau pinigų, pasiimk kokių 2003 metų Corolla. Tas yra vykęs modelis ir iki 3k manau pasiimtum net dyzelį. Kiti yra arba per seni arba per brangūs.

Tiek dėdės blitz išminties šiam kartui :)

dts
2010.08.31, 00:26
nusipirkau 89 metu honda civic shuttle :D smagu tas kad tai honda ir kad gatveje sutikus tokiapacia reiktu islipti ir pasisveikinti su seimininku, nes siu masinu laabai reta musu keliuose :) ir nusispjaut kad ji 21 metu senumo :) tai tiesiog isskirtinis automobilis

Raptor
2010.09.02, 13:13
Rugpjūtį Lietuvos naujų automobilių rinka išaugo 19 proc.

http://auto.delfi.lt/autonews/article.php?id=36079191

Preliminariais „AutoTyrimu“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuota metodika išanalizavus „Regitros“ pateiktus pradinius duomenis, rugpjūtį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) rinka išaugo 19 proc., iki 672 vnt. Augimui įtakos turėjo kiek suaktyvėjusi paklausa bei smarkiai sumažėjusi palyginamoji bazė – praėjusių metų rugpjūtį šalyje buvo įregistruoti tik 565 nauji automobiliai.

Praėjusį mėnesį asmeninių automobilių (M1) registravimas padidėjo 17 proc., iki 618 vnt., o lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) rinka ūgtelėjo 54 proc., iki 54 vnt.

Rugpjūtį Lietuvos rinkoje tarp markių toliau pirmavo „Volkswagen“ (114 vnt.), antrąją vietą išsaugojo „Peugeot“ (103 vnt.), o trečioje liko „Toyota“ (73 vnt.). Tarp prestižinių markių pirmavo BMW (16 vnt.).

Praėjusį mėnesį populiariausi asmeninės paskirties (M1) modeliai Lietuvoje buvo „Peugeot 206+“ ir „Peugeot 3008“ (po 35 vnt.) bei „Subaru Legacy/Outback“ (34 vnt.). Tarp lengvųjų komercinių (N1) modelių pirmavo „Volkswagen Caddy“ (16 vnt.).

Sausio-rugpjūčio laikotarpiu Lietuvoje iš viso įregistruota 5 016 naujų lengvųjų automobilių, t.y. 16 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu 2009 m. (5 980 vnt.).

Rugpjūtį Lietuvos rinkoje debiutavo „Honda CR-Z“, „Peugeot RCZ“, „Seat Exeo“ bei „Kia Venga“, nors kitose Baltijos šalyse šie modeliai pasirodė gerokai anksčiau.

nepolitikas
2010.09.03, 15:34
verslo žiniose apie kiniečių invaziją:
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=337&pictureid=9314
labai turėtų patikti "bnv" fanams :D

John
2010.09.04, 05:41
verslo žiniose apie kiniečių invaziją:
Atvaizdas
(http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=337&pictureid=9314)
labai turėtų patikti "bnv" fanams :D

Viskas čia gerai. Užtat dažnas BNV fanatas, ko gero, net nenutuokia, kas gamina jų mylimas mašinas Kinijos rinkai: http://www.brillianceauto.com/brands/bmw.html

http://www.bmw.com.cn/cn/_common/shared/newvehicles/5series/lwb/2010/showroom/_img/F18_homepage.jpg

Taip taip, tas pats žymusis gamintojas, kurio crash-testų video sklandė internete prieš kelis metus :D
PHZqcKj7jNM

Xmaster
2010.09.15, 22:26
Naujas Ken Block video :) Smagiai lekioja
4TshFWSsrn8

Eimantas
2010.09.29, 01:51
Tokio aparato apie du dešimtmečius nebuvau matęs. Atvežė maistą ir gėrimus.
http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=477&pictureid=9882

Vytautas_LT
2010.09.29, 10:47
Tokio aparato apie du dešimtmečius nebuvau matęs. Atvežė maistą ir gėrimus.
Atvaizdas
(http://www.miestai.net/forumas/picture.php?albumid=477&pictureid=9882)

ЕрАЗ-762. Pasirodo, jie buvo gaminami net iki 1996 metų.

Al1
2010.09.29, 10:49
Iš pat pradžių - Latvija, RAF. Tik vėliau gamyba buvo perkelta į Jerevaną.

Garbanius
2010.09.29, 21:46
Iš pat pradžių - Latvija, RAF. Tik vėliau gamyba buvo perkelta į Jerevaną.

Eraz'u dar yra like keli Lietuvoje. Bet RAF'o, keli metai kolega iesko, kad ir prastos bukles-neranda.

Raptor
2010.10.04, 13:31
Rugsėjį naujų automobilių rinka augo 53 proc.
http://www.diena.lt/naujienos/transportas/rugseji-nauju-automobiliu-rinka-augo-53-proc-302519

Lietuvos naujų automobilių rinka toliau atsigauna – rugsėjį parduoti 826 nauji automobiliai, 53 proc. daugiau nei prieš mėnesį.

Kaip ir praėjusį mėnesį, ši augimą daugiausiai lėmė suaktyvėjusi paklausa bei maža palyginamoji bazė: pernai rugsėjį šalyje buvo įregistruoti tik 539 nauji automobiliai, praneša „AutoTyrimai“.

Rugsėjį asmeninių automobilių įregistruota 44 proc. daugiau (724 vnt.), o lengvųjų komercinių transporto priemonių – beveik tris kartus daugiau (102 vnt.).

Praeitą mėnesį Lietuvoje lyderio poziciją išsaugojo „Volkswagen“ (137 vnt.), antrąją vietą užėmė „Toyota“ (123 vnt.), o trečioje liko „Škoda“ (80 vnt.).

Per devynis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruotas 5841 naujas lengvasis automobilis – 10 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

wrm
2010.10.11, 20:25
Gal kas galit Kaune parekomenduot servisa ar siaip taska kur kokybiskai sutvarkytu automobilio elektra uz protinga kaina?

zaraza-Šiauliai
2010.10.11, 20:30
Gal turėjote kas audi a4 1.9 dyzeli universalą? Žadu pirkt ir norėčiau sužinot jūsų nuomone kokie pliusai ir kokie minusai šio automobilio? Ar dažnai tenka remontuoti ir t.t. :)

Garbanius
2010.10.11, 20:35
Gal turėjote kas audi a4 1.9 dyzeli universalą? Žadu pirkt ir norėčiau sužinot jūsų nuomone kokie pliusai ir kokie minusai šio automobilio? Ar dažnai tenka remontuoti ir t.t. :)

Kuriu metu?kurio motoro?

zaraza-Šiauliai
2010.10.11, 20:37
Kuriu metu?kurio motoro?

Motorą rašiau 1.9 tdi, o metai tai nuo 1996 iki 2000 :)

Garbanius
2010.10.11, 20:46
Motorą rašiau 1.9 tdi, o metai tai nuo 1996 iki 2000 :)

Yra 66 ir 81kW. Imt tai siulyciau tik pastaraji.. Siap masina kaip masina, bet pakankamai sena+dyzelis ir avant'as,geros nupirkt mazai galimybiu.. Kazka siulyciau ziuret kitka, bet jei butinai sita, tai ziurek, motora, ypatingai turbina, dar galine vaziuokle tokia prieziuros reikalaujanti,nebepamenu kainu dabar detaliu..

zaraza-Šiauliai
2010.10.11, 20:55
Yra 66 ir 81kW. Imt tai siulyciau tik pastaraji.. Siap masina kaip masina, bet pakankamai sena+dyzelis ir avant'as,geros nupirkt mazai galimybiu.. Kazka siulyciau ziuret kitka, bet jei butinai sita, tai ziurek, motora, ypatingai turbina, dar galine vaziuokle tokia prieziuros reikalaujanti,nebepamenu kainu dabar detaliu..
81kw ir ieškau. Šeip noriu aš ekonomiškos ir didesnės nes pats nesu žemas, o audi man jau senai krito į akį :) Aišku pirkčiau ir naujesnę, bet biudžetas neleidžia, nes pats dar tik studentas taip, kad pirmai pradžiai ir audi bus gerai. Va aš tik ir esu girdėjas, kad sako važiuoklė jeigu pareina, kad labai brangiai atsieina sutvarkyt ir tai man kelia daugiausiai abejonių. Ar tikrai taip blogai su tom važiuoklėm? :hmhm:

Garbanius
2010.10.11, 20:58
81kw ir ieškau. Šeip noriu aš ekonomiškos ir didesnės nes pats nesu žemas, o audi man jau senai krito į akį :) Aišku pirkčiau ir naujesnę, bet biudžetas neleidžia, nes pats dar tik studentas taip, kad pirmai pradžiai ir audi bus gerai. Va aš tik ir esu girdėjas, kad sako važiuoklė jeigu pareina, kad labai brangiai atsieina sutvarkyt ir tai man kelia daugiausiai abejonių. Ar tikrai taip blogai su tom važiuoklėm? :hmhm:

Jei viska normaliom dalim persirenki ir saugai bei priziuri, viskas ten normaliai.. Keistai skamba:ir audi bus gerai.. Audi kaip beversi yra prestizine marke uz kuria atitinkamai turi ir sumoketi.. Taigi tiek masina, tiek dalys bei prieziura pigios nebus..

daktaras
2010.10.11, 21:01
gal zaraza norėjo pasakyti: ir tokio senumo audi bus gerai :)

zaraza-Šiauliai
2010.10.11, 21:02
Keistai skamba:ir audi bus gerai..
Kai pasakei, kad mašina pakankamai sena ir siūlytum kokią kitą į tai atsakydamas ir pasakiau kad gerai bus ir audi gal biški nekaip nuskambėjo. Nu tai dėl tos važiuoklės aišku. Ačiū už patarimus :)

Garbanius
2010.10.11, 21:03
Kai pasakei, kad mašina pakankamai sena ir siūlytum kokią kitą į tai atsakydamas ir pasakiau kad gerai bus ir audi gal biški nekaip nuskambėjo. Nu tai dėl tos važiuoklės aišku. Ačiū už patarimus :)

Tai sekmes isirenkant :)

zaraza-Šiauliai
2010.10.11, 21:05
Tai sekmes isirenkant :)

Po tikrovei ieškau jau pora mėnesiu, bet man vis prikiša kasnors dėl tos važiuoklės tai niekaip ir nenusiperku :D

blitz
2010.10.11, 21:05
Šiaip linksmas aparatukas, bet tas dyzelis 100 AG tai tikrai per silpnas. Imk tą 130 AG ir bus viskas OK :)

fredis
2010.10.12, 07:39
Gal kas galit Kaune parekomenduot servisa ar siaip taska kur kokybiskai sutvarkytu automobilio elektra uz protinga kaina?

Statybininkų 4, Kaunas. Garažuose ieškok Alvydo, ten tikrai geras elektrikas. Visi mūsų draugai ten varo, jei reikia tikrai gero elektriko. Ne kartą mačiau ir darbines policijos mašinas...

fredis
2010.10.12, 07:42
Po tikrovei ieškau jau pora mėnesiu, bet man vis prikiša kasnors dėl tos važiuoklės tai niekaip ir nenusiperku :D

Tai Audi centre pasiimi patikrą už 100 lt. gal dbr ir daugiau. Ir tau viskas aišku kas ir kaip. Tik nžn ar Šiauliuose Audi centras yra...

zaraza-Šiauliai
2010.10.12, 12:19
gal zaraza norėjo pasakyti: ir tokio senumo audi bus gerai :)

Būtent :)

Tai Audi centre pasiimi patikrą už 100 lt. gal dbr ir daugiau. Ir tau viskas aišku kas ir kaip. Tik nžn ar Šiauliuose Audi centras yra...

O Kaune audi centras yra?

zaraza-Šiauliai
2010.10.12, 12:30
Pasigooglinau jau pats :D

wrm
2010.10.17, 19:34
Statybininkų 4, Kaunas. Garažuose ieškok Alvydo, ten tikrai geras elektrikas. Visi mūsų draugai ten varo, jei reikia tikrai gero elektriko. Ne kartą mačiau ir darbines policijos mašinas...

Dekui, radom. Tikrai galiu rekomenduot visiem :)

dts
2010.10.17, 20:49

a4 tai kaip bulka.. sedi gale ir galva ciut i stoga nesiremia, o bulkoje tai remiasi. Jei vilioja aliuminio vaziuokle, gali rinktis a4, Tdi varikliai nera blogi ir patvarus kaip zmones kalba.. bet pries pirkdamas pagalvok ar atsipirks tau didesne dyzelinio automobilio kaina. Jei nedaug km pravaziuoji, gal vertetu apie benzinini automobili pamastyti? nors kitavertus VAG benzinai siektiek tragiski.. na pamastyk :)

nepolitikas
2010.10.19, 15:43
važinėju su a4 tdi darbine. kol nereikia nieko tvarkyti, tikrai gera, dinamiška mašinytė, kai tik reikia kokio remonto, prasideda problemos su detalėm. jeigu kreipiesi į audi centrą, tai ten viskas aukso kainos ir plius pristatymo laikas iš "sandėlių švedijoje".
sau tokios nepirkčiau, nors pasakysiu, kad kelyje golfistai gerbia 4žiedus, o bnv'istai ir mersistai nepyksta, kai aplenkiu :)
pastebėjau, kad, kai tą patį darau su savo almera, reakcija iš suminėtų markių savininkų pusės būna visai kitokia :D

Sefas210
2010.10.19, 16:43
važinėju su a4 tdi darbine. kol nereikia nieko tvarkyti, tikrai gera, dinamiška mašinytė, kai tik reikia kokio remonto, prasideda problemos su detalėm. jeigu kreipiesi į audi centrą, tai ten viskas aukso kainos ir plius pristatymo laikas iš "sandėlių švedijoje".
sau tokios nepirkčiau, nors pasakysiu, kad kelyje golfistai gerbia 4žiedus, o bnv'istai ir mersistai nepyksta, kai aplenkiu :)
pastebėjau, kad, kai tą patį darau su savo almera, reakcija iš suminėtų markių savininkų pusės būna visai kitokia :D

Aš asmeniškai nepirkčiau audi a4 nes man jinai yra kieta(važiuoklė) ir per ankšta, nebent quattro. Tikrai pirkčiau audi 100(A6)

dts
2010.10.19, 19:28
o gal reiktu atkreipti demesi i honda ar toyota?

Silber418
2010.10.20, 18:16
„Volvo Trucks” išbando suskystintomis dujomis varomus sunkvežimius

http://img838.imageshack.us/img838/5254/file377121578f9814cbef1.jpg

'„Volvo Trucks“ oficialiai pradeda suskystintomis metano dujomis ir dyzelinu varomų sunkvežimių bandymus.'

Šaltinis: http://auto.delfi.lt/archive/article.php?id=37712081

zaraza-Šiauliai
2010.10.20, 18:19
o gal reiktu atkreipti demesi i honda ar toyota?

O į kokį modelį?

Garbanius
2010.10.20, 20:19
O į kokį modelį?

Koki geresnes bukles rasi.. Is praktikos Hondos dyzelines(Roverio motoras) i LT pakliuna arba suvazinetos arba tuomet jau apynaujes(2-3metu senumo)

aesde
2010.10.20, 23:11
„Volvo Trucks” išbando suskystintomis dujomis varomus sunkvežimius

Atvaizdas
(http://img838.imageshack.us/img838/5254/file377121578f9814cbef1.jpg)

'„Volvo Trucks“ oficialiai pradeda suskystintomis metano dujomis ir dyzelinu varomų sunkvežimių bandymus.'

Šaltinis: http://auto.delfi.lt/archive/article.php?id=37712081

o ten gale kas? dujų balionas? rajus padla :)

blitz
2010.10.21, 01:25
Kitas mano auto tikrai turės šį daikčiuką (adaptive cruise control). Super dalykėlis ir labai naudingas. Be to, daug auto modelių nuo ~2007 metų jį turi, įskaitant mano mėgiamą Volvo S80.

CkEipB8lvOA

Dzipas
2010.10.21, 11:15
Kitas mano auto tikrai turės šį daikčiuką (adaptive cruise control). Super dalykėlis ir labai naudingas. Be to, daug auto modelių nuo ~2007 metų jį turi, įskaitant mano mėgiamą Volvo S80.

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=CkEipB8lvOA)

O jame Volvo naudoja tą pačią technologiją kuri jau pora kartų nesuveikė per demonstraciją? :D

blitz
2010.10.21, 12:00
Heh, ta sistema nesuveikė ant pre-production modelio dėl komandos, kuri paruošė automobiliį tam testui, kaltės. Žurnalistai po S60 išleidimo labai intensyviai bandė įrodyti, kad ta sistema neveiks, bet niekam nepasisekė :) Deja, ji veikia ir veikia puikiai :)

B39KPYXxdfE

Dzipas
2010.10.21, 12:16
Heh, ta sistema nesuveikė ant pre-production modelio dėl komandos, kuri paruošė automobiliį tam testui, kaltės. Žurnalistai po S60 išleidimo labai intensyviai bandė įrodyti, kad ta sistema neveiks, bet niekam nepasisekė :) Deja, ji veikia ir veikia puikiai :)

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=B39KPYXxdfE)

Po to pirmo video sekė antras, kai žurnalistas nujungė tą pripučiamą manekeną :D Kažkur dingęs filmukas iš youtube'o mistiškai :oi! Nieko prieš Volvo neturiu, kaip tik nauji modeliai S60, XC60 ir t.t. labai patinka, bet kiek suprantu su ta sistema dar reik padirbėti jiems :kuinas:

blitz
2010.10.21, 12:31
Visų pirma, ta sistema yra pagalbai ir įsijungia tik tuo atveju, jei vairuotojas nepamato pėsčiojo kelyje, todėl net jei ji ir nesuveiktų, mašina tiesiog būtų palikta vairuotojo rankose t.y. atsitiktų lygiai tas pats, kas vairuojant bet kurį neVolvo auto ;) Antra, po išleidimo tą sistemą testavo daugybė žurnalistų ir ji visada suveikė. Mačiau tą video, kur atsitrenkiama į manekeną, bet:

- tai atsitiko tik vieną kartą ir filmuojant su kažkokia megėjiška kamera, todėl klausimas kaip ten viskas iš tikrųjų buvo, nes oficialiuose žurnalistų testuose taip nėra įvykę;

- manekeną yra sunkiau identifikuoti nei žmogų, nes žmogus juda, o manekenas ne; Kaip matai nuo 00:50, sistema atskiria žmones pagal formą ir judesį:

XU43SjMIzW8

Nėra tobulos sistemos, bet ši yra arti to :) Be to, nereikia pamiršti, kad Volvo išrado šią sistemą ir, kad S60 yra pirmas auto, kuriame ji yra įdiegta. Neabejoju, kad greitai pasirodys krūva update, kurie šią jau ir taip labai gerai veikiančia sistemą padarys dar geresne.

Dzipas
2010.10.21, 12:38
Visų pirma, ta sistema yra pagalbai ir įsijungia tik tuo atveju, jei vairuotojas nepamato pėsčiojo kelyje, todėl net jei ji ir nesuveiktų, mašina tiesiog būtų palikta vairuotojo rankose t.y. atsitiktų lygiai tas pats, kas vairuojant bet kurį neVolvo auto ;) Antra, po išleidimo tą sistemą testavo daugybė žurnalistų ir ji visada suveikė. Mačiau tą video, kur atsitrenkiama į manekeną, bet:

- tai atsitiko tik vieną kartą ir filmuojant su kažkokia megėjiška kamera, todėl klausimas kaip ten viskas iš tikrųjų buvo, nes oficialiuose žurnalistų testuose taip nėra įvykę;

- manekeną yra sunkiau identifikuoti nei žmogų, nes žmogus juda, o manekenas ne; Kaip matai nuo 00:50, sistema atskiria žmones pagal formą ir judesį:

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=XU43SjMIzW8)

Nėra tobulos sistemos, bet ši yra arti to :) Be to, nereikia pamiršti, kad Volvo išrado šią sistemą ir, kad S60 yra pirmas auto, kuriame ji yra įdiegta. Neabejoju, kad greitai pasirodys krūva update, kurie šią jau ir taip labai gerai veikiančia sistemą padarys dar geresne.

Šiaip ar taip idėja yra labai sveikintina, ir ankščiau ar vėliau Europoj turėtų būti ši sistema kaip bazinė įranga padaryta, ką norima padaryti su ESP kaip suprantu :geras:

blitz
2010.10.21, 12:44
Pritariu, tai sustabdys daug incidentų mieste, ypač kai ta įranga ištobulės. Beje, manau, kad ir adaptive cruise control turėtų būti padaryta kaip bazinė, nes žmonės paprasčiausiai nemoka laikyti pastovaus greičio ir patys neretai nejaučia kokiu greičiu važiuoja. Vakar važiavau greitkeliu su savo senu S60 įsijungęs pastovaus greičio palaikymą (cruise control) tai pilna žmonių, kurie aplenkia ir po to iš karto važiuoja lėčiau, kiti važiuoja prilipę per arti, kiti vėl kokią nesąmonę susigalvoja. Toks dalykas yra labai geras, nes jis ne tik labai patogus, bet ir neleidžia vairuotojui kitų nervinti be jokios priežasties nelaikant pastovaus greičio ar per arti priartėti prie priekyje esančio auto. Toks dalykas yra nepakeičiamas greitkeliuose piko metu ir jei visi auto jį turėtų, saugumas ir važiavimo malonumas greitkeliuose tikrai išaugtų.

dts
2010.10.23, 09:52
O į kokį modelį?

as i dyzelius nelabai linkes ir honda nelabai linkusi i juos :) tik ne taip ir seniai pati pradejo juos gaminti. O senesniuose modeliuose galima rasti puikiu benzininiu varikliu ir gana taupiu.
Su toyota kita situacija. Gali paziureti avensis kokiu 98~ metu. Kiek kalbama, tikrai labai patikima masina

Vytautas_LT
2010.10.24, 14:33
Ar jau pasikeitėt ratus? :)

http://foto.terpe.lt/inkelti/20101024/i1_DSC04849.JPG

Garbanius
2010.10.24, 14:44
Priminsiu tik,kad pries sezona ratus labai patartina isbalansuoti

Vytautas_LT
2010.10.24, 14:47
Priminsiu tik,kad pries sezona ratus labai patartina isbalansuoti

Tik gal SUbalansuoti. :) Pritariu, ypač jei daug važinėjama.

wrm
2010.10.25, 00:08
Pasikeiciau ka tik :) O balansuot reikia jei vaziuojant virs 100 jauciasi vairo drebejimas ar siaip pasikeicia valdymas. Nebutina kasmet.

LBP
2010.10.25, 09:17
Pakeitus ratus tikrai reikėtų atlikti šią procedūrą. Nepataupykit :)

fredis
2010.10.25, 09:50
Taip, balansuoti būtina...

Garbanius
2010.10.25, 21:27
Pasikeiciau ka tik :) O balansuot reikia jei vaziuojant virs 100 jauciasi vairo drebejimas ar siaip pasikeicia valdymas. Nebutina kasmet.

na, o kaip tau atrodo, kam tas balansavimas reikalingas ir del ko jis daromas? Vairas dreba del suportu/stabziu disku.

Sefas210
2010.10.25, 21:39
/\ Dar vairo drebėjas priklauso ne vien nuo šitų aspektų, pasitikrink pakaba.

Vytautas_LT
2010.10.25, 23:48
/\ Dar vairo drebėjas priklauso ne vien nuo šitų aspektų, pasitikrink pakaba.

Dar yra atvejis, kad vairas dreba dėl susidėvėjusių pusašių "granatų".

Lettered
2010.10.26, 01:17
Geriausia keisti ne ratus, o tik padangas. Nereikia brangių antrų ratų.

le bronius
2010.10.26, 10:50

Ir sumokėti kiekvienais metais ~200 lt (rudenį ir pavasarį) už padangų montavimą, balansavimą ir t.t.?

nepolitikas
2010.10.26, 13:39

tikrai daug pigiau ir patogiau turėti sumontuotą ratų komplektą ir jeigu eilės pas montuotojus, išsitraukei domkratą, raktą ir pasikeitei, o paskui privažiuoji, jeigu reikia subalansuoti...

Eimantas
2010.10.28, 23:35
Tik antrą komplektą geriausia įsigyti iškart po automobilio įsigijimo, nes gali būti, kad nespės atsipirkti, o mašinos nebeturėsite.

Lettered
2010.10.28, 23:41
Ir sumokėti kiekvienais metais ~200 lt (rudenį ir pavasarį) už padangų montavimą, balansavimą ir t.t.?

Na jau tiek tikrai nekainuoja. 100 maksimum pačiame geriausiame servise.

pauliaK
2010.10.31, 21:02
/\
Manau le brolius turėjo galvoje, kad per metus du kartus šia paslauga pasinaudoti tenka ir gaunasi ~200Lt. Šiaip panašus skaičius, tik reikėtų gal sakyti iki 200Lt, daugiau gal ir nelabai bus :).

qwe
2010.11.01, 10:50
50 litų sumokėjau penktadienį už 4 ratų permontavimą, tuo pačiu užmečiau akį ir į mašinos pilvuką, granatų gumos sveikos, bet va pamačiau, kad duslė laikys geriausiu atveju iki pavasario. Taip, kad kaip sakoma nėra to blogo...

LBP
2010.11.02, 10:27
O man didesnė bėda ne automobilio modelio, bet kuro rūšies pasirinkimas. Benzinas ar dyzelinas? Nekalbant jau apie dujas.

fredis
2010.11.02, 11:01
Aš dbr tik Dyzel Power renkuosi, nes daug važinėju ir benzas per brangus, o ir dar yra galimybė dažytą kurą pirkti, tai ekonomine prasme man tik Dyzelis. Benzas gerai trumpom distancijoms ir tik mieste maltis...

Sefas210
2010.11.02, 11:18
Pas mane irgi dyzelis gauno jo 1ltr/2lt

Vytautas_LT
2010.11.02, 19:09
Aš dbr tik Dyzel Power renkuosi, nes daug važinėju ir benzas per brangus, o ir dar yra galimybė dažytą kurą pirkti, tai ekonomine prasme man tik Dyzelis. Benzas gerai trumpom distancijoms ir tik mieste maltis...

Tai kad ir nedažytas, bet kokiu atveju bent perpus pigiau gaunasi nei su benzu važinėt. O ir važiuoja dyzeliukas labai smagiai.

dts
2010.11.02, 19:32

ir eksplotacija kokius 4 kartu brangesne :) o jei kas sugedo.. tai geriau pasikarti nei remontuoti :) (kalbant apie 10 metu senumo ir naujesnius automobilius) ir masina brangesne dyzeline :)

Vytautas_LT
2010.11.02, 19:36
Kompromisas būtų toks, kad dyzelį apsimoka rinktis, jei daug važinėjama.

Smauglys
2010.11.02, 20:34
Flame ON. Dyzelis ftw. Ekonomika + galingumas in one package. 170 KW su 8l/100 km mieste, netaupant. Jei ir kas suges, tai sumoje bus pigiau kiek ant kuro būsi sutaupęs. Kiek yra daug važinėjama nežinau, 20k km į metus daug ar ne.

Lettered
2010.11.02, 20:40
ir eksplotacija kokius 4 kartu brangesne :) o jei kas sugedo.. tai geriau pasikarti nei remontuoti :) (kalbant apie 10 metu senumo ir naujesnius automobilius) ir masina brangesne dyzeline :)

Pigiausia eksploatacija to automobilio, kuris negenda, o ne benzininio ar dyzelinio.
Beje, mieste kaip tik išryškėja dyzelio privalumai (maksimalus sukimo momentas jau prie žemų apsaukų, minimalios degalų sąnaudos stovint, apskritai degalų sąnaudų santykis benzo ir dyzelio kur kas didesnis mieste nei užmiestyje, plius dar dyzelis pigesnis už benziną).
OT, skaitant komentarus tik pasitvirtina stereotipai, kad Kaunas yra chalturščikų miestas.

Sefas210
2010.11.02, 20:43
Kiekviena mašina reikia remontuoti.....

blitz
2010.11.02, 20:46
Pats neseniai persėdau prie dyzelio, esu labai patenkintas. Kita vertus, analogiška benzininė mašina būtų buvusi pigesnė, o už kainos skirtumą būtų buvę galima įsidėti dujas, būtų išėję praktiškai tas pats. Važinėti su benzinu be dujinės įrangos, manau, apsimoka tik važinėjant mažai.

Lettered
2010.11.02, 20:54
Kiekviena mašina reikia remontuoti.....

Ne kiekvieną, konkrečiai apie variklį jau net nekalbant...

rat
2010.11.02, 21:39
Va dujas tai tikrai remontuoja. Ir koks malonumas bagažinėj balioną tampytis.

daktaras
2010.11.02, 21:49
OT, skaitant komentarus tik pasitvirtina stereotipai, kad Kaunas yra chalturščikų miestas.

iš kur tokią nuomonė? kurie čia tokie chalturni komentarai?

Garbanius
2010.11.02, 21:54
Konkreciai pavazinekit bent su 10skirtingu masinu po 200000km, panasiu metu ir su panasia rida, tada diskutuokit su kuo labiau apsimoka ;)

e2ards
2010.11.02, 21:54
iš kur tokią nuomonė? kurie čia tokie chalturni komentarai?

o tu kaip tikras Kaunietis to net nepastebi ?

Pvz. "zalias" dyzelis

Garbanius
2010.11.02, 21:57
Pas jus vln kiek vazineja is vis su kontrobandiniu rusisku dikutuot tikriausia neverta ;)

somis
2010.11.02, 22:03
o tu kaip tikras Kaunietis to net nepastebi ?

Pvz. "zalias" dyzelis

Pamenu, tik nusipirkęs automobilį užsipyliau porą litrų atsarginio dyzelino iš statoil. Įsipylė skaidžiai žalsvas skystis. Ir po to man keista buvo, kai kitoj degalinėj (ne statoil) dyzelinas buvo geltonas.
Po to sužinojau, kad dažytas būna žalias, bet kažkaip nesinorėtų tikėti, kad statoil parduoda dažytą už paprastą. Ar gali koks D fortis turėti žalsvą atspalvį?

Sefas210
2010.11.02, 22:11
Mano tėvas dujų negali pakesti nes jam jos smirdas, bendzinas arba tik dyzelis daugiau nieko...

Eimantas
2010.11.02, 22:12
Tai tegul neuosto.

pauliaK
2010.11.02, 22:14
Benzinas ir dyzelinas tai jau kvepia :). Šiaip tai tegul nelenda prie netvarkingos dujų įrangos apskritai, nes pavojinga.

Garbanius
2010.11.02, 22:21
Daug pazistu zmoniu(tarp ju ir as) kuriem benzino kvapas patinka :D

Sefas210
2010.11.02, 22:33
Daug pazistu zmoniu(tarp ju ir as) kuriem benzino kvapas patinka :D
Aš prie jūsų irgi prisidedu :geras: man bendzino kvapas malonus

Vytautas_LT
2010.11.02, 22:39
Dyzelio vis tiek malonesnis. :)

Sefas210
2010.11.02, 22:43
Dyzelio vis tiek malonesnis. :)

Dyzelis tai jau smirda negaliu pakesti kai apsilaistau:nene:

dts
2010.11.02, 23:35
tokiu, kurie perka nauja automobili laukia apskaiciavimas, brangesnis bet dyzelinis ar pigesnis bet benzininis. Pagalvokim apie + ir -

benzinas - praktiskai nera variklio garso, paprastesnis varklio aptarnavimas, maziau problemu ziema, bet didesne degalu kaina ir didesnes sanaudos. Tiesa dabartiniai automobiliai uzmiestyje benzino vartoja tikrai nedaug p.s. ( mano senuciuke 1.4 litro honda suvartoja apie 6 l benzino)
dyzelinas - Kartais erzinantis burzgimas, sudetingas variklio aptarnavimas, kartais buna bedu ziema. Mazos kuro sanaudos, gerai traukia is vietos, bet po to uzdusta kaip kaukazo stepiu briedis (kalbu is praktikos)

Lettered
2010.11.03, 01:10
Nereikia važinėti su kontrabandiniu ar dažytu dyzelinu ir nebus problemų su varikliu. Beje, dyzeliniai varikliai yra daug ilgaamžiškesni, nes kuriami taip, kad galėtų daugiau km prasukti, nes su dyzeliniais varikliais dažniau perkami darbiniai automobiliai.

qwe
2010.11.03, 01:18
Nereikia važinėti su kontrabandiniu ar dažytu dyzelinu ir nebus problemų su varikliu. Beje, dyzeliniai varikliai yra daug ilgaamžiškesni, nes kuriami taip, kad galėtų daugiau km prasukti, nes su dyzeliniais varikliais dažniau perkami darbiniai automobiliai.

Kuo dažytas dyzelis pavojingas varikliui? Paaiškink tu nechaltūrščikų miesto atstove...

dts
2010.11.03, 08:49

vaziuoja visi daug kilometru :) yra sociai pavyzdziu apie 700 000 ir daugiau pravaziavusius tiek dyzelius tiek benzinus :)

Tomas
2010.11.03, 09:34
Kompromisas būtų toks, kad dyzelį apsimoka rinktis, jei daug važinėjama.

Tai labiau aktualu vakarų Europoje, kur už automobilius reikia mokėti nemažus mokesčius, o už dyzelinius jie būna gerokai didesni nei už benzininius.

Smauglys
2010.11.03, 09:43
Tai labiau aktualu vakarų Europoje, kur už automobilius reikia mokėti nemažus mokesčius, o už dyzelinius jie būna gerokai didesni nei už benzininius.

O kartais mokesčiai ne mažesni, nes pagal CO2 skaičiuoja?(Čia gal maišau) O dyzelio co2 mažesnis būna to paties galingumo. Dėl variklio garsumo, tai važiuojant dyzelis gal būt net tylesnis (naujesnių kartų varikliai, common rail ir panašiai), stovint ant laisvų kita situacija :). Problemos žiemą, būna tik su netvarkingom mašinom. Reikia kad būtų akumuliatorius tvarkingas ir pakaitinimo žvakės. Jei netvarkai ir nesikuria, pats kaltas. O tiems kur netraukia dyzeliai tik iš starto, tai matyt su mažai kw mašina bandei. Čia kaip pvz:
3bsn1pn1QBI, bet yra ir daugiau pvz.

dts
2010.11.03, 10:31
O kartais mokesčiai ne mažesni, nes pagal CO2 skaičiuoja?(Čia gal maišau) O dyzelio co2 mažesnis būna to paties galingumo. Dėl variklio garsumo, tai važiuojant dyzelis gal būt net tylesnis (naujesnių kartų varikliai, common rail ir panašiai), stovint ant laisvų kita situacija :). Problemos žiemą, būna tik su netvarkingom mašinom. Reikia kad būtų akumuliatorius tvarkingas ir pakaitinimo žvakės. Jei netvarkai ir nesikuria, pats kaltas. O tiems kur netraukia dyzeliai tik iš starto, tai matyt su mažai kw mašina bandei. Čia kaip pvz:
Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=3bsn1pn1QBI), bet yra ir daugiau pvz.

dyzelinis variklis ismeta didesnis kieki kietuju daleliu.. todel ir mokesciai dyzeliams kogero buna didesni. Antra jei ant to 335 uzmautumem turbo, man rodosi skirtumas butu isviso zveriskas. O turbo reikalauja papildomos prieziuros ir vairavimo iprociu

Smauglys
2010.11.03, 10:41
dyzelinis variklis ismeta didesnis kieki kietuju daleliu.. todel ir mokesciai dyzeliams kogero buna didesni. Antra jei ant to 335 uzmautumem turbo, man rodosi skirtumas butu isviso zveriskas. O turbo reikalauja papildomos prieziuros ir vairavimo iprociu

335i turi turbo :). O dėl mokesčių, tai tikrai visko gali būti, bet nauji ten turi DPF (diesel particulate filter) ir t.t. Šiaip įdomu būtų info susirasti kur kaip ten su tais mokesčiais, reikės paguglint.
Kiek info radau apie Vokietijos mokesčius, tai dabar pagrinde naudoja darbinį tūrį, bet nuo 2010 pridės ir CO2 į formulę:
http://green.autoblog.com/2008/06/12/germany-switching-to-federal-co-sub-2-sub-based-car-tax-in-201/

Šitam PDF pateikta europos šalių taxai paremti CO2 skaičiavimais:
http://www.acea.be/images/uploads/files/20080302_CO%202%20tax%20overview.pdf

Išvada: dyzelis šiuo klausimu geriau, nes to paties galingumo CO2 išmeta mažiau.

fredis
2010.11.03, 11:05
Kuo dažytas dyzelis pavojingas varikliui? Paaiškink tu nechaltūrščikų miesto atstove...

Man irgi labai parūpo šis klausimas, nes aš nechaltūrinti negaliu :P Jei neturi galimybės pirkti dažytą ar kontrabandinį kurą pats Lettered esi kaltas ir nereikia stumti ant likusių žmonių ir ypač ant kauniečių. Ir tubūt didesnė pusė suvalkiečių važinėja dažytu arba rusišku D. Nuo lievo rusiško esu girdėjęs, kad būna problemų, o dažytam tik, kad dažų pridėta, tik tuo.

O naują perkant aišku reikia pasidaryti skaičiuoklę, per kiek laiko atsipirks dyzelio ir benzino skirtumas. Laiku prižiūrint dyzelio eksplotacija, ne ką brangesnė. Pats važinėjau su dujomis ir daug draugų su jomis važinėjo, tai viena išvada: dujos skirtos maisto ruošimui ir namų šildymui :D

Dyzel Power 4ever :P Pavažiavus su BMW 530d, tai suprasite..

fredis
2010.11.03, 11:12

Aš važinėjau su Auris dyzelinu, darbinė, niekas 2 metus nesugedo...
Draugas važinėja su Golf'u D, darbinė, niekas, kas liečia D sistemas per 4 metus nesugedo...
Sesės darbe visos dyzelinės Focus ir Škodos... Nes nepalyginamai pigiau, kai nuvažiuojama l.daug....

Smauglys
2010.11.03, 11:15
Man irgi labai parūpo šis klausimas, nes aš nechaltūrinti negaliu :P Jei neturi galimybės pirkti dažytą ar kontrabandinį kurą pats Lettered esi kaltas ir nereikia stumti ant likusių žmonių ir ypač ant kauniečių. Ir tubūt didesnė pusė suvalkiečių važinėja dažytu arba rusišku D. Nuo lievo rusiško esu girdėjęs, kad būna problemų, o dažytam tik, kad dažų pridėta, tik tuo.

O naują perkant aišku reikia pasidaryti skaičiuoklę, per kiek laiko atsipirks dyzelio ir benzino skirtumas. Laiku prižiūrint dyzelio eksplotacija, ne ką brangesnė. Pats važinėjau su dujomis ir daug draugų su jomis važinėjo, tai viena išvada: dujos skirtos maisto ruošimui ir namų šildymui :D

Dyzel Power 4ever :P Pavažiavus su BMW 530d, tai suprasite..

Dažyto nedrįsau pilt. Pats su 530d važinėju, dar pačipavau po kurio laiko. Dabar turiu 220hp ir 480Nm, su sąnaudom miete 9l, spaudžiant pakankamai. Seniau turėjau mazda 323f 1.8 doh, tai imdavo 14l benzo mieste, biski pagailo pinigų. Ir šiaip lygint mazda vs bmw, visiškai skirtingos klasės mašinos, aišku pati 323f ne geriausios klasės.

dts
2010.11.03, 11:34
335i turi turbo :). O dėl mokesčių, tai tikrai visko gali būti, bet nauji ten turi DPF (diesel particulate filter) ir t.t. Šiaip įdomu būtų info susirasti kur kaip ten su tais mokesčiais, reikės paguglint.
Kiek info radau apie Vokietijos mokesčius, tai dabar pagrinde naudoja darbinį tūrį, bet nuo 2010 pridės ir CO2 į formulę:
http://green.autoblog.com/2008/06/12/germany-switching-to-federal-co-sub-2-sub-based-car-tax-in-201/

Šitam PDF pateikta europos šalių taxai paremti CO2 skaičiavimais:
http://www.acea.be/images/uploads/files/20080302_CO%202%20tax%20overview.pdf

Išvada: dyzelis šiuo klausimu geriau, nes to paties galingumo CO2 išmeta mažiau.

keistas tada tas 335 benzininis variklis :) kad is tokios kubaturos ir turbo turi gana mazai galios... kai 3 litru topacio bmw variklis be turbo turi 270 AG, o sitas apie 300 su puse litro didesne kubatura ir dar turbina :)

p.s. honda is 2 l variklio yra sukurusi 180 kw :) be jokiu turbinu pagalbos

dts
2010.11.03, 11:37
Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=3bsn1pn1QBI), bet yra ir daugiau pvz.

dar beje del netvarkingu masinu :) sia ziema automobiliu neuzkure keli mano pazistami, kurie vazineja su 1~2 metu senumo automobiliais, o va 28 metu senumo vw passat :D aplenke visus ir uzsikure esant patiems didziausiems salciams

Smauglys
2010.11.03, 11:38
keistas tada tas 335 benzininis variklis :) kad is tokios kubaturos ir turbo turi gana mazai galios... kai 3 litru topacio bmw variklis be turbo turi 270 AG, o sitas apie 300 su puse litro didesne kubatura ir dar turbina :)

p.s. honda is 2 l variklio yra sukurusi 180 kw :) be jokiu turbinu pagalbos

Tas .5 litro nereiškia darbinio tūrio (čia bmw žymėjimuose). 335d yra 3l variklis su turbinom, o 335i yra 3i variklis su turbina, čia turbūt kad žmogus atskirtų pagal galingumą. O kad honda sukūrė, tai net neabejoju. Bet aš dar vis kalbu: galingumas + ekonomika, galima ant to hondos 2l variklio primontuoti 2 turbinas, bus žvėris, bet ir bus 30l/100km, jei nedaugiau. Kai ieškojau sau mašinos pirkt, buvau subaru wrx nusižiūrėjęs, tai mieste būtų 14l, o jei pasmaugiant ir virš 20 ramiai galima padaryti :). Tai va. Jei kalbant vien tik apie galingumą, tai tik benzas. Dar sakyčiau mieste dyzelio gal privalumas, kad sukimo momentas nuo žemų apsukų pradeda tempti maloniai.

Iš tikro šita tema neišsemiama, kaip ir visos kitos: Mac vs PC, Kaunas vs Vilnius ir dar dar daug kitų :).

dts
2010.11.03, 11:42
Tas .5 litro nereiškia darbinio tūrio (čia bmw žymėjimuose). 335d yra 3l variklis su turbinom, o 335i yra 3i variklis su turbina, čia turbūt kad žmogus atskirtų pagal galingumą. O kad honda sukūrė, tai net neabejoju. Bet aš dar vis kalbu: galingumas + ekonomika, galima ant to hondos 2l variklio primontuoti 2 turbinas, bus žvėris, bet ir bus 30l/100km, jei nedaugiau. Kai ieškojau sau mašinos pirkt, buvau subaru wrx nusižiūrėjęs, tai mieste būtų 14l, o jei pasmaugiant ir virš 20 ramiai galima padaryti :). Tai va. Jei kalbant vien tik apie galingumą, tai tik benzas. Dar sakyčiau mieste dyzelio gal privalumas, kad sukimo momentas nuo žemų apsukų pradeda tempti maloniai.

del ekonomijos tai tikrai neketinu gincytis :) dyzelis cia kala i vienus vartus
o del 335i tai tada vistiek keista, kad turbina prideda tik 40 AG tokiai kubaturai.. gal uzdeta su dideliu rezervu del ekologiniu normu

narkomasutra
2010.11.03, 11:45
Matau daug kas darote klaidą manydami jog benzininė mašina pigesnė už dyzelinę, taip yra todėl, kad lyginat mažos kubatūros benziną su kur kas didesnės dyzeliu, bet ar tai to paties kalibro mašinos ? Nemanau, kuro sąnaudos gal bus ir kažkiek panašios, tačiau galia skirsis labai daug, be to ar daug 1.6 benzinų matėt su odiniais salonais ir panašiai ? Lyginant to paties galingumo automobilius kaina gali net nusvirti benzino nenaudai. O kas liečia eksplotacija, tai dyzeliai tarkim su 200 000km rida žymiai rečiau genda nei benzinai. Tiesiog dyzelių su mažesne ar bent panašia rida Lietuvoje yra nedaug, nes dauguma yra prasuktos, o nusipirkęs mašina su 400 000 - 600 000 rida į ją kiši ir kiši pinigus, nepriklausomai tai benzinas ar dyzelis.

Vytautas_LT
2010.11.30, 00:24
Kaip sekasi jūsų mašinoms kovoti su šalčiu? Kiek jau "užšalusių" akumuliatorių turim? :)

Silber418
2011.01.23, 17:55
Vienas normalesnių Delfi straipsnių :):

„AutoVikingai“: „Volvo“ istorija (http://auto.delfi.lt/soft/autovikingai-volvo-istorija.d?id=41106059)

Pavadinimas „Volvo“ yra kilęs iš lotyniško žodžio „volvere“ – riedėti, suktis. Ši lotyniška šaknis yra žinoma ir kituose žodžiuose, pavyzdžiui „revolveris“ – ginklas su besisukančiu būgnu. Žodis „volvo“ – tos pačios šaknies ir reiškia „aš riedu“. <...>

http://img404.imageshack.us/img404/1558/file411085931097c7f6.jpg

www.delfi.lt

Straipsnio apačioje pateikta chronologinė lentelė, o straipsnio pratęsimas bus paskelbtas kitą savaitę.

kaskas
2011.01.24, 12:11
Gal ir netinkama tema tokiam klausimui, bet norejau paklausti, gal zinote ar yra kokia nors duju irangos imone montuojanti duju iranga i mikroautobusus?

Garbanius
2011.01.24, 15:56
Gal ir netinkama tema tokiam klausimui, bet norejau paklausti, gal zinote ar yra kokia nors duju irangos imone montuojanti duju iranga i mikroautobusus?

Tau gamtiniu duju reikia ar propano-butano?

LC.
2011.01.24, 19:48
Naujas Pekino iššūkis: planuojama, kad automobiliai važinės tik po žeme (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/naujas-pekino-issukis-planuojama-kad-automobiliai-vazines-tik-po-zeme-57-134451)
Kinijos sostinėje skelbiama „žalioji revoliucija“ – planuojama sukurti milžinišką požeminių kelių sistemą, – tuomet privatūs Pekino automobiliai važinėtų tik po žeme, skelbia „La Repubblica“.

Planuojama, kad teisę važinėti ne požeminiais tuneliais turės tik autobusų, taksi vairuotojai. Privačių automobilių vairuotojai galėtų važinėti požeminiuose tuneliuose įrengtais keliais, o į paviršių išvažiuotų tik tam tikrose vietose – savo mašinas galėtų statyti viršuje įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse. Šio projekto tikslas – sutvarkyti transporto sistemą viename iš labiausiai užterštų miestų pasaulyje, kuris taip pat kamuojamas milžiniškų spūsčių.

Pekine šiuo metu yra 5 mln. automobilių, o 2015 metais jų turėtų būtų apie 10 mln.

„Žalioji revoliucija“ Pekine prasidės nuo 26 tunelių statybos. Planuojama, kad po žeme bus įkurtos ne tik gatvės – čia atsiras viešbučiai, prekybos, verslo centrai. Sostinės meras teigia, kad negatyvų poveikį, kurį jaus žmonės važinėdami ar dirbdami be dienos šviesos, kompensuos tai, kad grūstyse jie sugaiš trumpiau ir todėl galės daugiau laiko praleisti gryname ore. Be to, planuojama, kad įgyvendinus šį planą Pekine atsiras daugiau parkų, o pėstiesiems bei dviratininkams gyvenimas mieste turėtų tapti žymiai patogesnis.

Čikupakas
2011.01.24, 20:06
^^^ Čia kaip tie nykštukai iš pasakų, kur gyvena miestuose po žeme. :D
O šiaip tai man atrodo, kad tai yra nerealu..

qwe
2011.01.24, 20:28
Važinės po žeme, o "savo mašinas galėtų statyti viršuje įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse" :D

LC.
2011.01.24, 20:34
^^^ Čia kaip tie nykštukai iš pasakų, kur gyvena miestuose po žeme. :D
O šiaip tai man atrodo, kad tai yra nerealu..
Važinės po žeme, o "savo mašinas galėtų statyti viršuje įrengtose automobilių stovėjimo aikštelėse" :D
O ką? Visiškai realu, žinant Kinijos galimybes ir jos užmojus tapti pasaulio ašimi.

qwe
2011.01.24, 20:46
O ką? Visiškai realu, žinant Kinijos galimybes ir jos užmojus tapti pasaulio ašimi.

Na aš ir nesakau, kad nerealu, bet ar neatrodo keistai, kad važinės po žeme, o mašinas statys ant žemės, paviršiuje? :) Šiaip dažniausiai kaip tik stengiamasi automobilius sukišt po žeme. Juk jei jau kalba apie "žaliąją revoliuciją" tai manau parkas atrodytų geriau nei automobilių aikštelė.

pauliaK
2011.01.24, 20:46
Skamba fantastiškai, kaip kokio filmo apie ateitį scenarijus :). O šiaip matyt, kad Kinija ir yra šiuo metu vienintelė vieta kur tokie projektai gali vykti.

LC.
2011.01.24, 20:50
Na aš ir nesakau, kad nerealu, bet ar neatrodo keistai, kad važinės po žeme, o mašinas statys ant žemės, paviršiuje? :) Šiaip dažniausiai kaip tik stengiamasi automobilius sukišt po žeme. Juk jei jau kalba apie "žaliąją revoliuciją" tai manau parkas atrodytų geriau nei automobilių aikštelė.

Nu ir kas, kad aikštelės automobiliams bus? Gi aikštelės įrengs tik kai kuriose (kaip supratau) buvusių gatvių atkarpose. O apskritai, Europoje, propaguojama Park and ride sistema. Na, čia gal perdėtas ir netinkamas palyginimas, tačiau manau, kad čia bus kažkas panašaus stovėjimo aikštelių atžvilgiu.

Darius555
2011.01.24, 21:06
Flame ON. Dyzelis ftw. Ekonomika + galingumas in one package. 170 KW su 8l/100 km mieste, netaupant. Jei ir kas suges, tai sumoje bus pigiau kiek ant kuro būsi sutaupęs. Kiek yra daug važinėjama nežinau, 20k km į metus daug ar ne.

Cia kalba eina apie 530d nuo 2004m? E60?

Čikupakas
2011.01.24, 21:13
Tai galimybes mes puikiai žinom, tiesiog pati idėja atrodo nelabai vykus. Ir, kad kinai pasirinkis kitokį sprendimą.

Smauglys
2011.01.24, 21:14
Cia kalba eina apie 530d nuo 2004m? E60?

Čipuotas e39, nors žiemą su webasta tai žiūriu ir 9.5 išeina. KW gal biški padauginau: 164 kW / 220 bhp, 480 Nm, buvo prasukta ant dyno.

Darius555
2011.01.24, 21:16
Čipuotas e39

Bent E60 automato vidurkis 9l/100 , mieste vien malantis >10 paima,
120d (130kW) trasa 5,2 kompas rodo, mieste ~7l

Smauglys
2011.01.24, 21:20
Bent E60 automato vidurkis 9l/100 , mieste vien malantis >10 paima,
120d (130kW) trasa 5,2 kompas rodo, mieste ~7l

Pas mane mechaninė. Pagal kompą niekada nežiūriu. Atsirakinus kompą galima padaryti kad vidurkį rodytų ir 5 ir 15. O pats pilu pilną baką kol atmuša.

Darius555
2011.01.24, 21:21
Pas mane mechaninė. Pagal kompą niekada nežiūriu. Atsirakinus kompą, ten pilu pilną baką kol atmuša.

Tai gal ir ima 8, nes senesnis petakas imdavo 1,5l maziau uz E60 kazkur

Silber418
2011.01.29, 20:25
Vienas normalesnių Delfi straipsnių :):

„AutoVikingai“: „Volvo“ istorija (http://auto.delfi.lt/soft/autovikingai-volvo-istorija.d?id=41106059)

Atvaizdas
(http://img404.imageshack.us/img404/1558/file411085931097c7f6.jpg)

www.delfi.lt

Straipsnio apačioje pateikta chronologinė lentelė, o straipsnio pratęsimas bus paskelbtas kitą savaitę.

Antra pasakojimo dalis:

„AutoVikingai“: „Volvo“ istorija (II dalis) (http://auto.delfi.lt/soft/article.php?id=41386313)

Švediškų automobilių gerbėjus vienijantis klubas „AutoVikingai“ tęsia istoriją apie „Volvo“. Šio automobilių gamintojo pradžia laikoma 1924 metų balandžio 25 diena, kai du buvę koledžo bendrakursiai Assaras Gabrielsonas ir Gustavas Larssonas, susitikę Stokholmo restorane „Sture-hof“, nusprendė įkurti automobilių surinkimo įmonę. Bendraminčių subrandinta idėja tapo realybe 1927 metų balandžio 14 dieną, kai „gimė“ pirmasis serijinis „Volvo“ automobilis – tai buvo automobilių pramonės gimimo Švedijoje metai. <...>

www.delfi.lt

LC.
2011.02.12, 10:43
"Žiguliukų" daugiau nebeštampuos? (http://www.diena.lt/naujienos/transportas/-ziguliuku-daugiau-nebestampuos-332087)
Kompanija "AutoVAZ" baigė modelio "Lada 2105" gamybą. Sausio mėn. buvo pagaminta vos keli vienetai.

1980 m. pasirodęs modelis, tada sukėlęs didelį šurmulį buvusioje SSSR, nors ir atnaujintas bei modernizuotos išvaizdos, savo esme vis dar buvo tas pats senasis "Žiguli", kurio šaknys savo ruožtu siekia 1960-ojo dešimtmečio FIAT.

Beveik pusšimtis metų – čia tai ilgaamžiškumas.

Iš viso Toljačio gamykloje pagaminta daugiau nei 2 milijonai "Lada 2105".

Senolis vis dar neatsisveikina galutinai – paskutinio šios šeimos modelio, "Lada 2107" gamyba tęsis gamykloje Iževske.
http://g.diena.lt/02/46/232a93.jpg

Garbanius
2011.02.12, 11:29
Keista, kad dar buvo perkanciu. Pati ziguliu kokybe iki 80'uju buvo geriausia. Veliau tik prastejo. Patys naujausi, nepriklausomai nuo prieziuros isvis tragedija..

LC.
2011.02.12, 11:40
Keista, kad dar buvo perkanciu. Pati ziguliu kokybe iki 80'uju buvo geriausia. Veliau tik prastejo. Patys naujausi, nepriklausomai nuo prieziuros isvis tragedija..

Jų kaina siekė apie 15 tūkst. litų. Kodėl nepirkt? Pigu, ganėtinai talpu ir nauja. :) Rusija - ne Jungtinės Valstijos ir ne Vokietija, jos gyventojai tojotų ar leksusų neįperka. Na, nebent, oligarchai ir jų vaikai. :)

Garbanius
2011.02.12, 16:37
Jų kaina siekė apie 15 tūkst. litų. Kodėl nepirkt? Pigu, ganėtinai talpu ir nauja. :) Rusija - ne Jungtinės Valstijos ir ne Vokietija, jos gyventojai tojotų ar leksusų neįperka. Na, nebent, oligarchai ir jų vaikai. :)

Ne tame esme. Kazkada dar visai nesenai uzsiiminejom ziguliu exportu is Lietuvos i Ukraina ir kai kurias likusias NVS salis. Tai patys ukrainieciai ar kirkizai sakydavo, kad nauji ziguliai ir Nivos nepalyginami su senaisiais..

LC.
2011.02.12, 16:44
Ne tame esme. Kazkada dar visai nesenai uzsiiminejom ziguliu exportu is Lietuvos i Ukraina ir kai kurias likusias NVS salis. Tai patys ukrainieciai ar kirkizai sakydavo, kad nauji ziguliai ir Nivos nepalyginami su senaisiais..

Ne tame esmė. Palyginkim šalių (Lietuvos ir Ukrainos/Rusijos/Gudijos automobilių parko sandarą. Pas mus vyrauja VW Passat, Golf, Audi ir pan., o ten, turbūt, vyraus rusiški automobiliai. Kodėl? Nes pigu.

Garbanius
2011.02.12, 17:04
Ne tame esmė. Palyginkim šalių (Lietuvos ir Ukrainos/Rusijos/Gudijos automobilių parko sandarą. Pas mus vyrauja VW Passat, Golf, Audi ir pan., o ten, turbūt, vyraus rusiški automobiliai. Kodėl? Nes pigu.

Milziniski muitai ivezamiem seniems automobiliams.

spirit
2011.02.14, 18:13
Galėjo bent jau minimaliai su dizainu padirbėt per visą laikotarpį nuo pirmo modelio :)

Raptor
2011.02.16, 02:15
Ziuriu BMW darosi vis pazangesnes ir pazangesnes, nesulaukiu, kada jie isleis koki 3-cios, 5-tos serijos, ar net koki X-5 elektrinius modelius :loli:

BMW pradės elektromobilio „ActiveE“ bandymus (http://auto.delfi.lt/autonews/bmw-prades-elektromobilio-activee-bandymus.d?id=42045177)
Ženevos automobilių parodoje debiutuos pagal BMW 1-os serijos modelį sukurtas „ActiveE“ elektromobilis. Tai yra antrasis BMW koncerno koncepcinis elektromobilis po „Mini E“.

Pirmoji „BMW ActiveE“ koncepcija buvo pademonstruota dar pernai Detroito automobilių parodoje.
„BMW ActiveE“ ir „Mini E“ elektromobilių tikslas – padėti koncernui įgyvendinti „Megacity Vehicle“ projektą ir sukurti elektra varomą automobilį, kurio gamybos pradžia numatyta 2013 m.

Šiuo metu europiečiai ir amerikiečiai išbando apie 600 „Mini E“ elektromobilių. BMW šiemet taip pat pradės „ActiveE“ bandymus. JAV, Europos ir Kinijos keliais riedės daugiau nei 1 tūkst. šių elektromobilių, pagamintų Leipcigo gamykloje. Bandymų metu surinkta informacija bus skirta vystyti „Megacity“ projektą.

Gamintojai nurodo, kad „BMW ActiveE“ elektros motoras išvysto 170 AG ir maksimalų 250 Nm sukimo momentą. 1800 kg sveriantis automobilis nuo 0 iki 100 km/val. gali įsibėgėti per 9 sek. Maksimalus greitis yra elektroniškai ribojamas iki 145 km/val.

Su pilnai įkrautomis baterijomis „ActiveE“ gali nuvažiuoti 160 km. Automobilio įkrovimas užtrunka apie 5 valandas, o per 1 valandą galima įkrauti energijos, reikalingos 40 km kelio.

Gamintojai giriasi, kad tai yra pirmasis BMW elektromobilis, turintis 4 sėdimas vietas ir 200 l talpos bagažinę.

tMJM_h59Wcc

:buksvx2: :geras:

mersiukas
2011.02.16, 10:07

Dažytas DYZELINAS tai tas pats dyzelinas kaip ir kolonėlese.Tik kai veža iš Mažeikių į autocisterna 30t. įpila 6 kg žalios spalvos miltelių.O rusiškas dyzelinas yra peilis cdi varikliams,ji yra sausesnė negu pas mus kolonėlese ir labai žieminė smirda.Pvz furai į baką reiktų 20 litrų tepalo supilti.

Robert
2011.02.16, 20:13
Dažytas DYZELINAS tai tas pats dyzelinas kaip ir kolonėlese.Tik kai veža iš Mažeikių į autocisterna 30t. įpila 6 kg žalios spalvos miltelių.O rusiškas dyzelinas yra peilis cdi varikliams,ji yra sausesnė negu pas mus kolonėlese ir labai žieminė smirda.Pvz furai į baką reiktų 20 litrų tepalo supilti.

Rašai labai netiksliai ir dėl to abejoju tamstos kompetencija. Įprastos autocisternos neveža 30t. Veža manau iki 24t, bet nesu tikras. Su 30-čia tonų viršytų leistiną bendrą transporto sąstato svorį, todėl, esu tikras, kad taip nebūna, o ir netilptų.

Ką reiškia sausesnė?

"Furu" bakai yra labai skirtingos talpos, todėl kai sakai kad reikia būtent 20 litrų tepalo, man skamba labai įtartinai. Jau nepaisant to, kad tepalo jokiu atveju ten niekas nepiltų.

Ir klausimas. O kaip Rusijoj žmonės važinėja CDI variklių varomomis mašinomis, atgabentomis iš Vakarų Europos? Juk ir ten yra pusnaujų automobilių, ir gerų mašinų, ne vien traktoriai MTZ. Ir jautriais kurui varikliais važiuoja ir nieko. Tiesiog nepila iš kur papuola, o normaliose degalinėse kuras yra ganėtinai geras.

Garbanius
2011.02.17, 09:00
Zalius dazus pila ne i automobiline cisterna, o degalineje i rezervuara jei ka;)
Del sausumo, tai tikra tiesa. Taciau jis toks "sausas" buna paprastai tik pasienio degalinese(is kur dazniausiai ir keliauja i musu sali. Galima pilti nebutinai tepalo. Puikiai tinka koks litras panaudoto aliejaus (tarkim 1l/50l)

Raptor
2011.02.27, 19:08
78 centai už benzino litrą! (http://www.vilniausmetro.lt/78_centai_uz_benzino_litra)

Aut.: Mindaugas Stankovičius

Pastaruosius ketverius metus britų mokslininkai slapta dirbo ir sukūrė naują, vandeniliu grįstą, benzino molekulinę struktūrą.

Naujasis „sintetinis benzinas“ daug kartų mažiau išskiria kenksmingų aplinkai dujų, kadangi degalų pagrindas yra vandenilis, o ne anglis. Be to, šiam benzinui nereikės jokių variklio modifikacijų, tad jį galės piltis visi benzininių automobilių savininkai.

Planuojama, jog pirmieji šio benzino bandymai prasidės kitąmet. O jeigu viskas seksis puikiai, benzinas turėtų rinkoje pasirodyti per ateinančius trejus – penkerius metus.

Paskaičiuota, jog litras šio benzino kainuoja vos 78 centus.Tiesa, kaina gali kisti dėl pritaikytų naujų mokesčių. Tačiau nepaisant to, kaina vis tiek bus ženkliai mažesnė už dabartinę benzino kainą.

Tikėkimes, viskas bus gerai, ir šitas dalykas sėkmingai išeis i prekyba :geras:

LC.
2011.02.27, 19:16
78 centai už benzino litrą! (http://www.vilniausmetro.lt/78_centai_uz_benzino_litra)

Tikėkimes, viskas bus gerai, ir šitas dalykas sėkmingai išeis i prekyba :geras:

Vau... Taip ir galvojau, kad dėdulė Pasaulis nėra toks jau ir kvailas... :|

Valiukas
2011.02.27, 19:41
Pilnas straipsnis: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1351341/Relief-pumps-Revolutionary-hydrogen-fuel-cost-just-90p-GALLON-run-existing-cars.html

blitz
2011.03.01, 04:13
M3 vs RS5 (Top Gear)

9sXFFAXeQ4g

Eiliniam "M3 žudikui" parodyta jo vieta ;) Būtų įdomu paskaičiuoti kiek jau tų "žudikų" buvo: C63, RS4, IS-F, RS5, ... jie vis atsiranda ir atsiranda, atrodo vis pikčiau ir pikčiau, bei naudoja vis agresyvesnius reklamos šūkius, tik kažkodėl M3 kaip buvo kiečiausia savo klasėje, taip ir liko kiečiausia ir panašu, kad tokia liks dar ilgam :D

Dzipas
2011.03.01, 09:07
M3 vs RS5 (Top Gear)

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=9sXFFAXeQ4g)

Eiliniam "M3 žudikui" parodyta jo vieta ;) Būtų įdomu paskaičiuoti kiek jau tų "žudikų" buvo: C63, RS4, IS-F, RS5, ... jie vis atsiranda ir atsiranda, atrodo vis pikčiau ir pikčiau, bei naudoja vis agresyvesnius reklamos šūkius, tik kažkodėl M3 kaip buvo kiečiausia savo klasėje, taip ir liko kiečiausia ir panašu, kad tokia liks dar ilgam :D

Kiečiausia nes taip nusprendė Topgear? :D

blitz
2011.03.01, 12:42
Ne, todėl, kad aš taip nusprendžiau ;)

FlagMan
2011.03.01, 12:54
Sutikau su JC iskarto ziuredamas sita laida.

John
2011.03.02, 05:23
Ne, todėl, kad aš taip nusprendžiau ;)

Gali tekti spręsti iš naujo ;)
SQKADZcQM4c

Šiaip, nereiktų TopGear'o ir Clarksono imti už Alachą ir Koraną.

fredis
2011.03.02, 08:17
Bet man, tai įdomu, kur panaudosi tokių mašinų galimybes? Važiuosi į autobaną ar į kokią uždarą trasą? Kiekvieną dieną mašina tokia tik nervus gadintų, kad negali paspausti :) Imi paprastą kupą, be jokių raidelių, ekonomišką ir užsidedi tas raides pats M ar RS :D

arviss
2011.03.02, 08:20
Ka issirinko amerikieciai:
http://vz.lt/straipsnis/2011/03/02/Zurnalas_isrinko_geriausius_automobilius_amerikiec iams

Silber418
2011.03.04, 19:36
Ženevos parodoje pristatyta naujo "SAAB" modelio "PhoeniX" konepcija (http://auto.delfi.lt/autonews/zeneva-2011-saab-phoenix-koncepcija.d?id=42599913)

„Saab“ Ženevos automobilių parodoje pristato „PhoeniX“ koncepcija, kurios dizaino bruožus ir technologijas perims nauji šios markės modeliai. Gamintojai naująjį dizainą vadina „aeromotional“ vardu.
„PhoeniX“ yra nauja užuomina į ateities „Saab“ automobilių dizainą. Tai simbolizuoja pažangos ir aistros atgimimą, šios vertybės įkvėpė „Saab“ sukurti pirmą savo automobilį. „Aeromotional“ dizainas pasižymi emocija, galia ir grakštumu. Pagal šį estetišką dizainą bus kuriami ateities „Saab“ modeliai“, – sakė „Saab Automobile“ dizaino vadovas Jasonas Castriota.
Po „Saab PhoeniX“ variklio gaubtu sumontuotas 1.6 l turbobenzininis variklis, pasiekiantis 200 AG. Automobilio galiniai ratai varomi 25 kW (34 AG) elektros motoru, o tokia hibridinė sistema leidžia pasiekti vidutines 5 l/100 km degalų sąnaudas bei 119 g/km CO2 emisiją.
Aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas yra tik 0.25.

http://img12.imageshack.us/img12/4053/saabphoenixconceptsida6.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/197/saabphoenixh.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/1045/saabphoenix.jpg

www.delfi.lt

Dizainas labai primena kitos švedų automobilių markės "Koenigsegg" modleius, tačiau tikėkimės, kad naujas "SAAB" modelis dar bus patobulintas prieš pristatant jį masėms. :)
Beje, "SAAB" jau nebebendradarbiauja su "Spyker".

Vaidas
2011.03.04, 19:53
Na, mano nuomone, Koenigsegg'ų jis nė kiek neprimena.

Šiaip tai yra tik koncepcija, kažkiek parodanti naujų modelių dizaino kryptį, tačiau būtent šis modelis, bent jau artimiausiu metu, gaminamas nebus. Tiesa, šis konceptas pagamintas ant 2012 pasirodysiančio 9-3 bazės, taigi proporcijos bei variklis/hibridinė transmisija (nežinau, ar lietuvių kalboje yra "powertrain" atitikmuo) torėtų būti tokie patys, tik su hečbeko ir kabrioleto kėbulu.

Dizainerio Jason Castriota pristatymas:

sAJyHLll9sw

Silber418
2011.03.04, 20:03
O štai "Koenigsegg CCR" žuvėdų sostinės gatvėje:

http://img543.imageshack.us/img543/3627/3110628429f9b79f61f7b.jpg

Manau, kad kėbulai panašūs. :D

Eimantas
2011.03.29, 11:18
BMW 530d: baisiai malonus vokietis
http://www.ve.lt/uploads/img/catalog/1/bmw-530d-baisiai-malonus-vokietis2.jpg

http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai/bmw-530d-baisiai-malonus-vokietis-565035/

Gator
2011.03.29, 15:22
Alfa romeo leidzia ta 4C ar kaip jis ten, o kaina didesne nei kai kuriu ferrari ar lambo. Sunkiai manau jiems seksis, nes vartotoju akyse alfa prekes zenklas nera vienoj gretoj su minetais milzinais.

FlagMan
2011.03.29, 15:43
8c dar brangesnis, bet ir geresnis.

Vaidas
2011.03.29, 15:49
Tai kad 4C prognozuojama kaina yra apie 45k Eur, kas yra maždaug 1/3 pigiausių Ferrari (California) bei Lambo (Gallardo) kainos.
Beje, visi Alfa 8C, kurių kaina buvo apie 230k Eur, t.y. žymiai daugiau, nei minėtų Ferrari bei Lambo, buvo išpirkti labai greitai.

Beje, mano nuomone, artimiausias 4c konkurentas yra Lotus Elise, o ne kiti italai.

Gator
2011.03.29, 16:02
Jo sumaisiau su 8c. Tada mane nustebino, nes as pvz tirai nesvarstyciau alfos kaip superautomobilio pirkimo. Tiek ferrari, tiek lambo, tiek lotus - visai kito segmento atrodo. Na tas pats kaip volksvagenas isleistu super auto, irgi buciau skeptiskas tam auto. Aisku cia pripazistu, kad ziuriu neobjektyviai i konkretaus auto galimybes, bet daugiau i ivaizdi markes.. Taciau juk dauguma super auto pirkeju butent tokie.

BiSa
2011.04.17, 00:43
Dėkui Arviss- tik dabar perskaičiau, kad važinėjuosi šių metų "žaliausiu JAV automobiliu". Kažkaip prasileido per darbų srautą ši nominacija ... gal žaliai persidažyt jį?
:)

Garbanius
2011.04.30, 11:28
Kicas prie Kauno nekropolio:

Tikiuosi sitam "Bondui" bent cossworth'as po kapotu..
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110430/i85_IMG_0122.jpg

Ant galinio "Hot Road'o" spoilerio galima drabuzius lygintis:)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110430/i85_IMG_0123.jpg

e39 vienintelis man patikes..
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110430/i85_IMG_0124.jpg

celica man 100kart originali grazesne, apie mazda neturiu ka pasakyt..:)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110430/i85_IMG_0125.jpg

Egiuxz
2011.04.30, 16:31
Jei kalbi apie raudoną paskutinėj nuotraukoj, tai čia ne Celica, o Nissan 350Z ;)

Gator
2011.04.30, 16:34
Galvojau sis stilius mire sulig mazdaug 2 fast and furious filmu :D
Beje - baisiai atrodo tas fasadas, negi prie agropolio tokias patalpas turint sunku patinkuot/padazyt..

Nikas
2011.05.01, 00:39
Lipdukai lipdukais, o svarbu kas "po dangčiu".
Mustangui ir 350Z ir lipdukų nereikia :D

ViR2
2011.05.01, 01:09
niekaip nesuprantu, negi jiem patiem toks pasityciojimas grazus? :) Jei daryt, tai daryt su skoniu, o ne lazdavotis is masinos...

ViR2
2011.05.01, 01:17
Tai kad 4C prognozuojama kaina yra apie 45k Eur, kas yra maždaug 1/3 pigiausių Ferrari (California) bei Lambo (Gallardo) kainos.
Beje, visi Alfa 8C, kurių kaina buvo apie 230k Eur, t.y. žymiai daugiau, nei minėtų Ferrari bei Lambo, buvo išpirkti labai greitai.

Beje, mano nuomone, artimiausias 4c konkurentas yra Lotus Elise, o ne kiti italai.

4c masinis produktas, nederatu statyti i greta su 8c :)
Del alfos brando, tai jis paprastai pasaulyj suvokiamas kaip luxury sport klases brandas ;) O 8c tik brangsta... ;)

Big Cat
2011.05.01, 20:47
Kieta Chrysler'io reklama:

SKL254Y_jtc

Gator
2011.05.01, 21:00
Jo va tokias reklamas, kad dazniau rodytu per TV.. :)

Wycka
2011.05.19, 19:45
Sugedus šviesoforui Vilniuje įvyko avarija, per kurią sužalota moteris (http://www.alfa.lt/straipsnis/11392654/Sugedus.sviesoforui.Vilniuje.ivyko.avarija..per.ku ria.suzalota.moteris=2011-05-19_17-13/)

Pikantiška detalė: abu automobilius vairavo dvi jaunos merginos... :B

spirit
2011.05.19, 20:02
^^^
Daug pasakantis sakinys :D

„Peugeot“ vairuotoja sakė, kad vairuotojo pažymėjimą ji pasiėmė tik balandžio 26 d.

rat
2011.05.19, 20:12
/\ O citata iš delfi pasako dar daugiau:
„Audi A4 Avant“ vairavusi moteris liūdnai pasakojo, jog T. Narbuto gatve priartėjusi prie sankryžos pamatė, kad neveikia šviesoforas, todėl ji orientavosi pagal toliau esantį, kuris tuo metu švietė žalia spalva. Avarijos kaltininkė sakė pagalvojusi, kad galima važiuoti per sankryžą.

rat
2011.05.21, 23:32
Žiūrėkit, koks automobilis/bulka :D

Jaguar E-Type 2011. Negi ir gamins tokį, nes neparašyta, kad konceptas.
http://www.proautoinfo.com/wp-content/uploads/2011/05/wpid-New-photos-2011-Jaguar-E-Type-Speedster-4.jpg

http://www.netcarshow.com/jaguar/2011-e-type_speedster/

Wycka
2011.05.22, 11:58
Sugedus šviesoforui Vilniuje įvyko avarija, per kurią sužalota moteris (http://www.alfa.lt/straipsnis/11392654/Sugedus.sviesoforui.Vilniuje.ivyko.avarija..per.ku ria.suzalota.moteris=2011-05-19_17-13/)
Pikantiška detalė: abu automobilius vairavo dvi jaunos merginos... :B

Kažkaip pastaruoju metu matyt užėjo tokia Mėnulio fazė, kad padaugėjo merginų/moterų padaromų avarijų.

Klaipėdoje prie „Akropolio“ apsivertė moters vairuojamas automobilis (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/klaipedoje-prie-akropolio-apsiverte-moters-vairuojamas-automobilis.d?id=45757453)

Moters vairuojamas automobilis užsidegus raudonam šviesoforo signalui nesustojo, o tik padidino greitį, tad atsitrenkė į iš kitos gatvės važiuojančią „Opel Astrą“.
Nelaimę matę klaipėdiečiai spėjo, jog „Renault“ vairuotoja sumaišė pedalus ir vietoj stabdžio paspaudė greičio pedalą.

Įkaušusi vairuotoja sudaužė iš JAV atgabentą “Hummer” (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ikaususi-vairuotoja-sudauze-is-jav-atgabenta-hummer.d?id=45758145)

Į posūkį įvažiavęs sunkiasvoris visureigis nuvažiavo nuo kelio ir kelis sykius vertėsi. Prie vairo sėdėjusi 28 metų moteris teigė, kad nesugebėjo suvaldyti greit skriejančio automobilio. Avarijos metu ji ir kartu važiavęs automobilio savininkas atsipirko įbrėžimais. Vairuotojai nustatytas lengvas girtumas.

A.Armoškaitė su prabangiu „Lexus“ vėl pateko į nepatogią situaciją (http://www.klubas.lt/party/aarmoskaite-su-prabangiu-lexus-vel-pateko-i-nepatogia-situacija-foto.d?id=45061903)

Prašmatnus „Lexus“ automobilis buvusiai futbolininko Deivido Šembero sutuoktinei, renginių organizatorei Agnei Armoškaitei vėl sukėlė rūpesčių.
Neseniai moteris vairuojamas automobilis buvo patekęs į nedidelę avariją bei užfiksuotas stovintis neįgaliesiems skirtoje vietoje. Antradienio vakarą gausus būrys žiniasklaidos atstovų tapo nepatogios situacijos, į kurią pateko A.Armoškaitė, liudininkais.
Moteris, atlikusi savo numerį, persirengė, ir išskubėjo prie automobilio, tačiau išvairuoti „Lexus“ iš mašinomis apstatytos aikštelės, Agnei sekėsi nelengvai. Per milimetrą vos „nepabučiavusi“ šalia pastatyto mėlyno mikroautobuso šono, Armoškaitė kurį laiką sėdėjo prie vairo, nebedrįsdama atlikti jokio manevro. Moterį iš nepatogios situacijos išgelbėjo prodiuseris Martynas Tyla, atskubėjęs jai padėti. Tvirtos patyrusio pramogų vilko rankos nesunkiai išvairavo „Lexus“ į televizijos aikštelės plotą, kur Armoškaitė jau pati galėjo sėsti prie savo automobilio vairo.

Wycka
2011.05.26, 20:53
Kažkaip pastaruoju metu matyt užėjo tokia Mėnulio fazė, kad padaugėjo merginų/moterų padaromų avarijų.
Klaipėdoje prie „Akropolio“ apsivertė moters vairuojamas automobilis (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/klaipedoje-prie-akropolio-apsiverte-moters-vairuojamas-automobilis.d?id=45757453)
Įkaušusi vairuotoja sudaužė iš JAV atgabentą “Hummer” (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ikaususi-vairuotoja-sudauze-is-jav-atgabenta-hummer.d?id=45758145)
A.Armoškaitė su prabangiu „Lexus“ vėl pateko į nepatogią situaciją (http://www.klubas.lt/party/aarmoskaite-su-prabangiu-lexus-vel-pateko-i-nepatogia-situacija-foto.d?id=45061903)

Tęsinys:
Mažeikių r. automobiliui susidūrus su traukiniu žuvo moteris (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/mazeikiu-r-automobiliui-susidurus-su-traukiniu-zuvo-moteris.d?id=45964285)

Viena moteris žuvo ir dvi buvo sužalotos ketvirtadienio pavakare Mažeikių rajone automobiliui susidūrus su traukiniu. Avarija apie 16 val. įvyko Daubiškių kaime. Čia automobilis „Opel Vectra“ susidūrė su keleiviniu traukiniu, vykusiu maršrutu Radviliškis–Mažeikiai.
Policijos pareigūnai sako, kad nelaimės priežastis galėjo būti neatidumas.
Liudininkų teigimu, automobilis prieš pervažą stabtelėjo, tačiau staiga vėl pajudėjo. Traukinys mašiną nubloškė nuo kelio.
Vietoje žuvo šalia vairuotojos sėdėjusi jos 61 metų jos mama, 38 metų vairuotoja į ligoninę išvežta komos būklės. Mažiausiai sužeista 15 metų keleivė, ji irgi ligoninėje. Paauglė yra vairuotojos dukterėčia.

liutass
2011.06.02, 08:20
Va toki užmačiau kiemuose
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110602/i26_photo (2).JPG

EdvinasB
2011.06.10, 14:33
Kieta Chrysler'io reklama:

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=SKL254Y_jtc)

ds6iaBIPmhE

Eminem žada paduoti (ar jau padavė) Audi į teismą, nes be jo sutikimo panaudojo muziką.O chrysler kompanija irgi mąsto apie padavimą Audi į teismą,tipo jie nukopijavo Chrysler reklamą. Tik , kad mašina Audi.

http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/eminemas-padave-audi-i-teisma-221-154818

Nikas
2011.06.13, 12:41
Na čia tai žema...ir svarbiausia, kad reklamos apie nieką. Gamintojai jomis kaip ir sako: sorry, chebra, nieko gero nepagaminome ir suprantame, kad auto sucks, bet būkite patriotai - vardan meilės valstybei - pirkit .....ška produktą :D

Norėčiau dar tokio stiiiaus LADA reklamos :D Su Maskva ir kokiu žinomu aktorium ar pan.

Raptor
2011.06.16, 14:19
Naujas „BMW M5” - be turboduobės (http://auto.delfi.lt/autonews/naujas-bmw-m5-be-turboduobes.d?id=46657327)

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282087_nUwYTr.jpeg

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282060_UXvWhJ.jpeg

Po visokių paskalų ir kalbų „BMW“ koncernas pagaliau oficialiai paskelbė informaciją apie naują „BMW M5” automobilį. Automobilis beveik nesiskiria nuo konceptinio „M5“, kurio detalės atskleistos šių metų ankstyvą pavasarį. Aišku yra viena: naujame modelyje nebeliko seno gero ir tiesiog fantastiško dešimties cilindrų 4,4 l variklio. Vietoj jo sumontuotas dviem cilindrais mažiau turintis V8 tipo 560 AG 680 Nm monstras su dviem turbinomis. Kaip teigia bavarai, šis automobilis neturi „turboduobės“.

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282070_Rptzzz.jpeg

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282073_DKirej.jpeg

Vokiečiai sumontavo septynių pavarų dėžę su dviguba sankaba. Toks automobilis iki 100 km/h įsibėgėja per 4,4 sek, o 200 km/h – vos per 13 sek. Deja, baziniame modelyje maksimalus greitis apribotas elektronikos ties niekingais 250 km/h, bet už papildomą mokestį, kurį bavarai pavadino „M driver‘s package“ ribotuvas atjungiamas ir automobilis pasiekia maksimalų 305 km/h greitį.

Turbūt nepatikėsite, bet „BMW“ teigia, kad automobilis vartoja vidutiniškai vos 9,9 l/100 km kuro.

Žinoma, jau standartinėje įrangoje siūlomi visi įmanomi penktos serijos sedanuose privalumai.

Kaina kol kas neskelbiama, bet Lietuvoje ji turėtų siekti netoli 400 tūkst. litų.

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282077_fUmzqC.jpeg

http://iy.delfi.lt/norm/96484/4282082_IRtsBu.jpeg

Informacija tiksliukams:
Durų/vietų skaičius: 4/5
Ilgis/plotis/aukštis (mm): 4910/1891/1456
Ratų bazė (mm): 2964
Prošvaisa (mm): 117
Apsisukimo spindulys (m): 12,6
Kuro bako talpa (l): 80
Svoris (kg): 1870
Bagažinės talpa (l): 520
Variklis: V8, 4 vožtuvai 1 cilindrui su dviem kintamos geometrijos turbinomis, tiesioginis degalų įpurškimas.
Darbinis tūris cm3: 4395
Suspaudimo laipsnis: 10,0
Kuro tipas: 98 okt. sk. benzinas (min. 95)
Maks. galia: 560 AG esant 6000-7000 aps/min
Maks. sukimo momentas: 680 Nm esant 1500-5750 aps/min
Stabdžių diskai: kompozitiniai
Vairo stiprintuvas: hidraulinis
Padangos: 265/40 ZR19 priekyje, 192/35 ZR19 gale
Įsibėgėjimas 0-100 km/h: 4,4 sek.
Įsibėgėjimas iš vietos 1000 m: 21,9 sek.
Maks. greitis: 250 (305) km/h

Va čia tai tikras mano svajonių automobilis, gal kada nors ir pasiseks kažką tokįo isigyti :geras:

blitz
2011.06.16, 14:23
:geras:

M5 yra ir mano svajonių auto :) Net jeigu turėčiau trilijoną Eurų, vis tiek pirkčiau M5. Jis tiesiog yra fantastiškas.

Smauglys
2011.06.16, 14:26
/\

Ir kur su tokiu važinėti?

Visur. Kuo galingesnis tuo geriau. Bent jau mano toks mąstymas :), kuris manau daug kam yra nesuprantamas.

Raptor
2011.06.16, 14:28
/\

Ir kur su tokiu važinėti?

Autobahn'e ;)

blitz
2011.06.16, 14:33
Visur. Kuo galingesnis tuo geriau. Bent jau mano toks mąstymas :), kuris manau daug kam yra nesuprantamas.

Tikrai taip :) Žmonės, kurie mažai vairuoja, dažnai galvoja, kad galingi auto yra vien "draskymuisi" ir pan. dalykams. Bet taip tikrai nėra. Pvz. sustojus/sulėtėjus prie žiedo ir iš jo išvažiavus, tau vėl reikia įsibėgėti iki leistino greičio, kas su negalingu auto užima ilgai. Tuo tarpu su tokiu žvėriu, leistiną greitį pasieki vėl per kelias sekundes. Tai suteikia labai daug malonumo ir tu net nepažeidi jokių greičio apribojimų! Tas pats galioja ir lenkiant ir dar daugybėje situacijų.

Galingi auto yra dieviški dalykai, juos vairuoti - vienas didžiausių gyvenimo malonumų (bent man).

M5 ist geil!

Wycka
2011.06.16, 14:40
M5 ist geil!

James Bond 007's Car?

yeah#7
2011.06.16, 19:54
Tikrai taip :) Žmonės, kurie mažai vairuoja, dažnai galvoja, kad galingi auto yra vien "draskymuisi" ir pan. dalykams. Bet taip tikrai nėra. Pvz. sustojus/sulėtėjus prie žiedo ir iš jo išvažiavus, tau vėl reikia įsibėgėti iki leistino greičio, kas su negalingu auto užima ilgai. Tuo tarpu su tokiu žvėriu, leistiną greitį pasieki vėl per kelias sekundes. Tai suteikia labai daug malonumo ir tu net nepažeidi jokių greičio apribojimų! Tas pats galioja ir lenkiant ir dar daugybėje situacijų.

Galingi auto yra dieviški dalykai, juos vairuoti - vienas didžiausių gyvenimo malonumų (bent man).

M5 ist geil!

Tikrai taip, tačiau tam malonumui reikės storos piniginės, nes kuro sąnaudos, manau, milžiniškos. /\

Smauglys
2011.06.16, 20:26
Tikrai taip, tačiau tam malonumui reikės storos piniginės, nes kuro sąnaudos, manau, milžiniškos. /\

Na pas mane ne M5, bet pasismagint galima. Ypač smagu lenkiant arba bėgėjantis. Prieš tai turėjau 55kW (iš kurių neaišku kiek likę) 93 metų mersą dyzelį, tai va ten tai baisu būdavo lenkti mašinas ir ypač fūras.
http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=541896&postcount=494

liutass
2011.06.16, 22:24
Betkoks BMW yra geris, o M 5 yra kosmosas, ne mums cia apie jie svajoti.

Xmaster
2011.06.21, 21:29
Jau nuo šio sekmadienio 6 naujų serijų 17-asis TopGear sezonas :dievas!

wJnpCp841_0
LUvgOheLHqI

bebop
2011.06.21, 21:41
Va toki užmačiau kiemuose
Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20110602/i26_photo (2).JPG)
Panašiau į CG:hm:

Lettered
2011.06.21, 21:48
Jau nuo šio sekmadienio 6 naujų serijų 17-asis TopGear sezonas :dievas!

Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=wJnpCp841_0)
Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=LUvgOheLHqI)

Kodėl Bernie Ecclestone važiuoja be šalmo?:|

goolfietis
2011.06.22, 15:21
Kodėl Bernie Ecclestone važiuoja be šalmo?:|

O saugos diržas pas Bernie kaip???

Silber418
2011.07.15, 20:45
Pabuvojo žmogus Švedijos miestelyje Ängelholm ir štai tokį video nufilmavo:

„Koenigsegg“: superautomobiliai kitapus Baltijos (http://www.balsas.lt/naujiena/546366/koenigsegg-superautomobiliai-kitapus-baltijos-video)

http://img8.imageshack.us/img8/5774/993f3fc50dbaa8637fb8db6.jpg

Čia nėra jokio užkadrinio teksto, viskas labiau panašu į puikiai padarytą muzikinį klipą. Užtat be jokių saldžialiežuvavimų galima pasigrožėti, kaip gaminami „CCXR“ ir „Agera“ automobiliai. Na o pačiam desertui kompanijos įkūrėjas Christian Koenigsegg parodys, kaip galima deginti padangas su šiuo automobiliu.

30QqLc5SZbE&

www.balsas.lt

John
2011.09.19, 01:21
Patiks Bė En Vė mėgėjams :)

syGzaGIXfxM

blitz
2011.10.14, 19:11
Turim naują trečiuką :)

http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-bmw-3-series-revealed/259573/pictures/new-bmw-3-series-revealed.aspx

Manau, kad, po dabartinės vidutinybės, šis atrodo labai neblogai :)

ViR2
2011.10.14, 19:58
vienintelis dalykas kas pasikeite tai lempos :) Tik idomu, ar ismoko BMW kanors kokybisko visgi pagaminti ar ir toliau siurpatreba kaip ankstesniu kartu treciukus pils :)

Lettered
2011.10.14, 20:11
vienintelis dalykas kas pasikeite tai lempos :) Tik idomu, ar ismoko BMW kanors kokybisko visgi pagaminti ar ir toliau siurpatreba kaip ankstesniu kartu treciukus pils :)

Jo, iš tų trečiukų nieko doro, 5 serija jau kitas lygis. Geriau tada koks nors Passatas :)

Raptor
2011.10.14, 21:21

http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/new-bmw-3-series-revealed/259573/pictures/new-bmw-3-series-revealed.aspx

Va čia tai ''krėgždutė'' mano laukiamiausia mašina šiais metais, pagaliau :bravo! tolimesnioj ateity labai tikiuosi turėti kada nors šitą F30 arba F10 (penktukas nuo 2010m.) savo garaže :)

blitz
2011.10.15, 04:18
Jo, iš tų trečiukų nieko doro

:|

Ar esi vairavęs bent kokį 330d?

Smauglys
2011.10.15, 11:27

Norėčiau 335d pavairuot.

Garbanius
2011.10.15, 11:28
Uztenka ir 320d su cipu. Maza nepasirodys. Kiek bandes visu laiku bmw, tai 3er man nr1

Raptor
2011.10.15, 14:37
Uztenka ir 320d su cipu. Maza nepasirodys. Kiek bandes visu laiku bmw, tai 3er man nr1

Galima daugiau informacijos apie tą čipą? :hm:

Smauglys
2011.10.15, 15:20
Galima daugiau informacijos apie tą čipą? :hm:

http://www.vimota.lt/chip_tuning.html

Lettered
2011.10.15, 15:24

Konkrečiai iš trečiuko, 320d.

Gator
2011.10.16, 23:35

Teiisingai apibendrinai. Praeitas treciukas nykus isvaidos prasme. O sitas toks sportiskesnis, pritemptas link praeitos kartos treciuko coupe grozio :)

dts
2011.10.18, 07:31

Pamenu kai vienas 320D mano 1.4 hondai nesugebejo ikresti :D

John
2011.10.29, 01:40
Panašu, kad SAAB, kaip ir Volvo, priklausys kinams

ADjaZBu0GiA

„Saab“ parduodamas kinams
http://auto.delfi.lt/autonews/saab-parduodamas-kinams.d?id=51184197

andyour
2011.11.19, 23:03
/\ Tačiau, Volvo ir SAAB nesugebėjo konkuruoti pasaulio rinkoje.

John
2011.11.19, 23:23

Nežinau, kaip su SAAB, bet Volvo problemos didele dalimi buvo Ford politikos rezultatas. Perėjus naujiems savininkams, kurie nepagailės $ investicijoms, Volvo reikalai klostosi puikiai ir pardavimai auga geru tempu. Volvo, galima sakyti, buvo nustekenta tyčinės Ford politikos Volvo atžvilgiu, o ne Švediško konkurencingumo trūkumo.

Silber418
2011.11.19, 23:52

Tačiau dažnai pamirštama, jog tiek Volvo, tiek SAAB neužsiima vien automobilių gamyba. Be to, šių kompanijų priklausomybė užsienio investuotojams nereiškia, jog visas pelnas aplenka motininę rinką.
Kita vertus, Švedijoje ir pasaulyje sėkmingai konkuruoja IKEA, H&M, SKF, Husqvarna, Scania ir t.t.

andyour
2011.11.20, 00:02
Išties, SAAB grupės pardavimai, paskutinius 10 metų nuolat tik augo :)
saab (http://www.saabgroup.com/en/About-Saab/Investor-relations/Financials/Income-statements/)

Tomas
2011.11.20, 11:44
Šiaip jau Saab automobilių firma senai neturi nieko bendra su Saab aviacijos koncernu (tik bendrą istorinį pavadinimą). Lygiai taip pat Volvo lengvųjų automobilių įmonė neturi nieko bendra su Volvo laivų, aviacinių motorų įmonėm, ir netgi su Volvo sunkvežimių įmone (vėlgi tik bendrą istorinį pavadinimą).

John
2011.11.20, 16:09
Šiaip jau Saab automobilių firma senai neturi nieko bendra su Saab aviacijos koncernu (tik bendrą istorinį pavadinimą). Lygiai taip pat Volvo lengvųjų automobilių įmonė neturi nieko bendra su Volvo laivų, aviacinių motorų įmonėm, ir netgi su Volvo sunkvežimių įmone (vėlgi tik bendrą istorinį pavadinimą).

Tai be abejo. Visgi panašu, kad Volvo Cars šiandien sekasi labai gerai. Dėl SAAB kol kas neaišku ir panašu, kad esminė problema yra GM nenoras perleisti kai kurių SAAB'o technologijų naujiems savininkams.

Chinese firms still eying Saab purchase as deadline expires
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5gt7l1E6HGAXJCdZXJFD0ymn-TtXw?docId=CNG.74e1e8ebf81a22e8b2b0577c5462a0cc.83 1

Saab's former owner GM has said it will block the transfer of technology licences to the two Chinese firms if they buy all of Saab, putting what is considered the Swedish carmaker's last chance of survival in jeopardy.

andyour
2011.11.20, 18:04
Manau, lengvųjų automobilių paklausa turėtų mažėti lygiagrečiai su augančiomis naftos kainomis. Nenuostabu, jeigu pardavimai nuolatos mažėtų.

John
2011.11.20, 18:07
Manau, lengvųjų automobilių paklausa turėtų mažėti lygiagrečiai su augančiomis naftos kainomis. Nenuostabu, jeigu pardavimai nuolatos mažėtų.

Ką tu čia dabar kalbi :D
O kas sakė, kad lengvieji automobiliiai bus varomi nafta? Jie bus varomi elektra, vendeniliu... you name it. Taigi gamintojai nėra prisirišę prie naftos. Koks Volvo kad ir šiandien galėtų paleisti elektrinius, jei tik tam būtų sukurta infrastruktūra ir būtų komercinė paklausa. Jiems būtų dar geriau, nes elektros varikliai paprastesni ir nereiktų jų rinkti iš milijono gelžgalių, vamzdelių ir šlangučių. Kai kurie gamintojai jau pradėjo masinę elektromobilių gamybą ir tokios mašinos jau važinėja gatvėmis.

andyour
2011.11.20, 18:43
Nors ir burtais varomi :D Kolkas dar nėra sugalvota tam tinkamų batareikų :)

John
2011.11.20, 18:55
Nors ir burtais varomi :D Kolkas dar nėra sugalvota tam tinkamų batareikų :)

Batareikos kaip ir yra. Nėra pakankamai ekstensyvios įkrovimo infrastruktūros. Nuvažiuoti dabar galima ~300km, bet jei, tarkim, tau reiks važiuoti 400km, labai tikėtina, kad pakeliui nebus greito įkrovimo (iki 30min.) šaltinio, kas automatiškai atmeta tokio keliavimo galimybę (iš buitinio elektros šaltinio gali tekti krauti bent kelias valandas). Problema kol kas yra čia, o ne batareikose. Taip pat problema yra tokių mašinų kainoje dėl kol kas mažų gamybos apimčių ir iš to išplaukiančio skalės ekonomijos nebuvimo. Tačiau, tai nėra esminės problemos ir jos bus išspręstos dar iki tol, kol ims mažėti pardavavimai dėl naftos kainų. Ypač turint omeny, kad ir benzininiai/dyzeliniai modeliai yra tobulinami ir kaskart tampa vis taupesni. Pavyzdžiui, tas pats Volvo lyg ir rengiasi išvis atsisakyti didesnių variklių ir montuoti ypač taupius V4 dyzelinius variklius net į aukščiausių specifikacijų modelius. V12 ir V8 era paprastose mašinose kaip ir turėtų artėti prie pabaigos, nes tokie varikliai nėra praktiški ir iš esmės yra nereikalingi. O vien tik tam, kad ant popieriaus daug cilindrų ir didelė variklio talpa atrodo krutai, irgi neverta kišti resursų ir investicijų.

O šiaip iš principo visi auto gamintojai kad ir šiandien neturi kliūčių kad ir visus savo modelius paversti elektriniais.

andyour
2011.11.20, 19:25
Batareikos kaip ir yra. Nėra pakankamai ekstensyvios įkrovimo infrastruktūros. Nuvažiuoti dabar galima ~300km, bet jei, tarkim, tau reiks važiuoti 400km, labai tikėtina, kad pakeliui nebus greito įkrovimo (iki 30min.) šaltinio, kas automatiškai atmeta tokio keliavimo galimybę (iš buitinio elektros šaltinio gali tekti krauti bent kelias valandas).

Tuos 300km važiuosi lėtėdamas :D O kaip veiktų prie minusinės temperatūros?

John
2011.11.20, 19:37
Tuos 300km važiuosi lėtėdamas :D O kaip veiktų prie minusinės temperatūros?

Tikriausiai taip pat, kaip ir kiti batareikomis varomi prietaisai.
Nors yra toks variantas, kaip plug-in hibridai, kurie gali nuolat važiuoti elektra ir įsijungti benzino/dyzelio variklį (kuris bus labai silpnas, bet taupus). Ar net paprasti hibridai, kurie tiesiog sumažina degalų vartojimą. Žodžiu, variantų pereinamąjam laikotarpiui irgi yra.

senasnamas
2011.11.20, 19:55
Jei visi mąstytų kaip andyour, dar tebevažinėtume arklių traukiamais vežimais :). Pirmieji automobiliai juk irgi važiavo panašiu greičiu kaip žmogus eina, įveikdavo trumpą atstumą, dažnai gesdavo, turėjo krūvą kitų trūkumų ir užteko skeptikų, kurie iš tokių automobilių šaipėsi. Tačiau sulig kiekvienais metais automobiliai tobulėjo ir skeptikų mažėjo. Tas pats ir su elektromobiliais. Kol naftos pakanka ir jos kaina įkandama, tol alternatyvių transporto priemonių plėtra nebus sparti. Tačiau agregatai nuolat tobulinami, o pasiekus tam tikrą masiškumą elektromobiliai ims pigti ir taps vis labiau prieinami.