PDA

Keisti į išsamų rodinį : Šiaulių projektai


Puslapiai : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Vaidele
2006.05.04, 21:13
gerai aisas sake kad siauliuose senamiestis bus tik po simto ar daugiau metu ! jei tik siaulieciai ir ai jo nenuniekins

Vaidele
2006.05.05, 20:30
ale siauliuose tiek projektu daroma, bet kazin ar visus juos galima bus igivendinti :hm:

Karolis!
2006.05.05, 21:39
Tvarkomas skverelis

Pradėta skverelio, esančio priešais Šiaulių miesto savivaldybę, rekonstrukcija. Ji kainuos daugiau nei du milijonus litų. Konkurso nugalėtoja – Kaišiadorių rajone įsikūrusi bendrovė "Žiežmarių hidrostatyba". Bendrovė vietoj buvusio fontano, paversto gėlynu, turės įrengti modernų, valdomą per atstumą, apšviestu dugnu fontaną su 88 purkštukais. Buvę takai išliks, tik bus iškloti trinkelėmis. Bus pasodinta per 90 naujų medžių ir krūmų. Kai kurie seni medžiai bus iškirsti. Bus įrengtas apšvietimas, pastatyti suoleliai ir šiukšliadėžės.

Vaidele
2006.05.06, 16:42
bus tikrai grazu ! :bang: kad tik daugiau tokiu projektu butu ! atgaivetu siauliai !

Karolis!
2006.05.09, 15:11
Beržynėlis pradėjo antrąjį darbo sezoną

Vakar Šiaulių vaikų pramogų ir poilsio parkas Beržynėlis sulaukė pirmųjų gyventojų — ožkų šeimynos. Čia užvežti ir nuomai skirti dviračiai. Šių pramogų tradiciją pernai veiklą pradėjęs parkas tęsia ir šiemet.

Parko vadybininkas Romualdas Jonaitis žadėjo, kad kiekvieną penktadienį vaikų gyvajame Beržynėlio kampelyje lauks vis kiti gyvūnai. „Juos mažieji galės lankyti visą savaitę, kol pakeisime naujais. Neišduosiu, kokie tai bus gyvūnai, tačiau pažadu, kad pernai vaikams itin patikusius stručius atvešime kelis kartus“, — teigė R. Jonaitis.

Beržynėlio teritorijoje jau sukrauta gausybė medienos. Tai mieste nukirstų medžių kamienai, iš kurių bus gaminamos naujos parko lipynės ir supynės, skulptūros, labirintas. Parke sutikome Tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus atstovą Kęstutį Samalionį, atvežusį būsimų gaminių brėžinius. Ponas Kęstutis pasakojo apie vieną iš įdomesnių sumanymų — keturių pelėdų kompoziciją, kuri bus pritaikyta laipioti mažiesiems išdykėliams. Tikimasi, kad nauji atrakcionai parke atsiras iki birželio vidurio.

Parko dviračių nuomos punkte — per 80 dviračių. Tarp jų — triratukai, paauglių, suaugusiųjų, dviviečiai ir keli kiti originalesnės konstrukcijos. Jų nuomos kainos nuo pernai metų liko nepakitusios. Parko administracija primena, kad nuomininkai su savimi privalo turėti asmens dokumentą.

Vasarą parke padaugės šviestuvų, kurie bus puošti gyvų gėlių vazonais. Artimiausiu metu bus gražinamas ir Beržynėlio alpinariumas.

Kitą savaitę į parką bus atvežtos smėlio dėžės, parko administracija tikisi šiauliečių geranoriškumo ir laukia norinčių dovanoti smėlio ar žvyro.

Jau dabar parke įrengta 50 medinių stalų su suoleliais. Šiltais gegužės vakarais tarp jų laivų rasti itin sunku. Alkoholinių gėrimų mėgėjus R. Jonaitis perspėja, kad šiemet sustiprinta parko apsauga, teritorija stebima visą parą.

skrastas.lt

Karolis!
2006.05.09, 15:35
Naujas miesto vakarinės dalies .......
o kur tiksliau sita vieta randasi?

aisas
2006.05.09, 15:42
o kur tiksliau sita vieta randasi?

J.Zemaicio g., prie PC.
Tiek parasyta skelbime, ir daugiau nelabai zinau. Galvoju, kad jei pradeti kazkokie darbai, tai gal kas uzmate.

ether
2006.05.09, 23:19
J.Zemaicio g., prie PC.
Tiek parasyta skelbime, ir daugiau nelabai zinau. Galvoju, kad jei pradeti kazkokie darbai, tai gal kas uzmate.

O jai konkreciau tai kurioj vietoj?

aisas
2006.05.10, 17:15
Landzioju po Ober-Hauso puslapi, ir ziuriu, kad nuomuoja patalpas busimame( atidarymas š.m. spalio mėnesį ) prekybos centre adresu Gardino/Žaliūkių gatvės kampas. Keletas vizualizaciju ideta (labai mazos ir neaiskios). Ar kas nors ka nors yra girdeje/mate visa ta reikala? ;)
http://www.ober-haus.lt/pages.php/01120101?object_id=OH73282

PC statybos prasides kita menesi ir zada baigt lapkriti. Bendras plotas ~2000 kv.m., prekybinis plotas ~1600 kv.m. Parkingas - 85 masinytes.

Karolis!
2006.05.11, 12:31
Šiandien geležinkelio stotyje nustebau pamatęs .......

Renovuojamas pėsčiųjų tiltas

Šį mėnesį Šiaulių geležinkelio stotyje pradėtas renovuoti pėsčiųjų tiltas. Pasak AB „Lietuvos geležinkeliai“ padalinio “Šiaulių geležinkelių infrastruktūra“ viršininko Algirdo Karužio, pėsčiųjų tiltas buvo pastatytas 1959 metais ir iki šiol atnaujintas nebuvo. Dabar keičiamas visas tiltas, bus montuojamos naujos konstrukcijos. Tiltą atnaujinti planuojama iki metų pabaigos. Kol tvarkomas pėsčiųjų takas, padaryta laikina pėsčiųjų perėja per bėgius.

Remontuojamas ir geležinkelio rūmų pastatas.

„Šiaulių krašto“ inf.

Karolis!
2006.05.11, 12:37
Pradėta pasimatymų skvero rekonstrukcija

Šiauliuose pradėtas rekonstruoti skveras prie miesto Savivaldybės. Iki rugsėjo pirmosios ši vieta pasikeis neatpažįstamai. Skveras vėl turėtų tapti miestiečių mėgstama pasimatymų vieta.

Dabar skvere vyksta paruošiamieji darbai — ardoma sena danga, kertamos senos eglės ir liepos. Daiva Pakeltienė, Šiaulių savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė sakė, kad želdinių rekonstruotame skvere netrūks.

Vietoje 42 iškirstų medžių atsiras 91 naujas medis, krūmas. Ir iš visos Lietuvos suvežta nauja augmenija bus labai įvairi: čia augs paprastieji sidabrakrūmiai, guobos, kelių rūšių bukai, mažalapės liepos, jazminai, forzicijos.

Atnaujintame fontane su vandens apytaka bei vandens kupolu stovės ir skulptūra. Kokia, turėtų paaiškėti šią savaitę.

Skveras bus išklotas vokiškomis geltonos spalvos klinkerio trinkelėmis, o šaligatvis — rudomis. Rekonstruotame skvere stovės nauji šviestuvai, suoliukai, šiukšlių dėžės.

Bus išsaugotas ir stalininės architektūros pavyzdys — arka. Pasak D. Pakeltienės, tai bus sudėtinga, nes arka yra tokios prastos būklės, jog ją pajudinus gali ir subyrėti.

Senieji tualetai taip pat liks, tik juos planuojama papuošti 4 metrų aukščio stikliniu tūriu, kurį bus galima naudoti kaip informacinį stendą.

Skvero rekonstrukcijos projektą dar praėjusiais metais parengė architektai Jonas Barkauskas ir Vitalija Mikalkėnienė. Pasak J. Barkausko, rekonstruotas skveras vėl turėtų tapti miestiečių traukos centru, nes čia bus vietos ir renginiams.

http://img98.imageshack.us/img98/1160/skveras20prie20savivaldybes202.jpg (http://imageshack.us)

http://img136.imageshack.us/img136/1160/skveras20prie20savivaldybes202.jpg (http://imageshack.us)
Miesto skveras bus rekonstruojamas visą vasarą. Darbus atliekanti bendrovė „Žiežmarių hidrostatyba“ pagal sutartį objektą turi priduoti rugsėjo 1 dieną. Jo vertė yra 2 milijonai litų.

skrastas.lt

Paulius
2006.05.11, 13:55
Pirmakart girdziu, kad tai megstama pasimatymu vieta!

aisas
2006.05.11, 14:25
Siaip "gaidys" yra megstama Siaulieciu pasimatymu vieta :bang: O tam skverely gal pensininkai susirinkdavo pasedet.. ;)

Karolis!
2006.05.12, 15:43
20 milijonų litų - sporto centrui Šiauliuose

Atgyjančioje senosios dviračių gamyklos teritorijoje pradėtas statyti didžiulis sporto centras. Jau po Kalėdų lankytojams duris atvers restoranas, grožio salonas, baseinas ir pirčių kompleksas, įvairios sporto salės. Užsakovė - sporto klubų tinklą valdanti Vilniaus bendrovė "Sportida" - Šiauliuose ketina investuoti per dvidešimt milijonų litų. Tačiau bendrovė tikina, kad išleistų pinigų nesistengs susigrąžinti teikdama brangias paslaugas – modernus centras bus skirtas vidutines pajamas gaunantiems šiauliečiams.

http://img142.imageshack.us/img142/2171/phpjtgb0d5oc.jpg

Sporto centras, kokio Šiauliams trūksta

Tilžės ir Vairo gatvių kampe šią savaitę pradėtas statyti didžiulis sporto ir pramogų centras. Vilniaus bendrovė "Sportida" nusprendė išplėsti savo sporto klubų tinklą Vilniuje bei pradėjo statybas Kaune ir Šiauliuose. Statybos vadovas Albertas Sėliukas aiškino, jog bendrovė tyrimo neatliko, bet mano, kad šiauliečiams trūksta šiuolaikiško sporto centro, kuriame būtų viskas: ir sporto salės, ir baseinas su pirtimis, ir grožio salonas, ir maitinimo įstaigos, ir pramogų vaikams. Šiauliams reikia tokios vietos, kur būtų galima ateiti su visa šeima.

Centras bus didžiausias mieste

Dviejų aukštų sporto ir pramogų centrą projektavo šiauliečio Algimanto Černiausko architektūros studija, vidaus projektą rengė vilnietis Jokūbas Fišeris. Centrinis įėjimas numatytas iš Tilžės gatvės, likusi pastato dalis projektuojama už Šiaulių regiono televizijos "S plius" pastato. Pirmame aukšte bus įrengtas restoranas, grožio salonas su soliariumais bei vestibiulis su rūbine ir baseinų zona. Projektuojamas 25 metrų trijų takų baseinas, vaikams - atskiras baseinėlis su nusileidimo kalneliais. Šalia – gaiviųjų gėrimų baras, masažo ir sūkurinės vonios bei pirčių kompleksas, kuriame bus rusiška, turkiška, suomiška ir infraraudonųjų spindulių pirtys, ledo kambarys. Antrame aukšte – aerobikos, Rytų kovos menų, treniruoklių, dviračių aerobikos, skvošo salės, vaikų žaidimo kambariai. Visos centro patalpos užims beveik penkis tūkstančius kvadratinių metrų. Manoma, kad vienu metu sporto centre galės lankytis iki 500 žmonių.

Stato šiauliečiai

Viso sporto ir pramogų centro statybų vertė – beveik 20 milijonų litų. Darbus vykdo konkursą laimėjusi bendrovė "Šiaulių titanas", kuri ir pardavė investuotojams žemės sklypą sporto centrui statyti. Statyti ketinama iki vėlyvo rudens, tada bus atliekama vidaus apdaila. Pagal sutartį "Šiaulių titanas" įsipareigojo "Sportidai" įrengto komplekso raktus įteikti gruodžio mėnesį. Toks tempas statybininkų negąsdina – jie tikina suspėsią. Kai kuriems specifiniams darbams atlikti ketinama samdyti subrangovus. Sporto ir pramogų centras – gana sudėtingas inžinerinis statinys su naujais technologiniais sprendimais. Pavyzdžiui, monolitiniai vandens baseinai bus kabinami ant kolonų, rūsyje montuojama sudėtinga vandens valymo ir vėdinimo įranga. "Šiaulių titano" generalinis direktorius Stanislovas Valius sako turįs tokių darbų patirties - Vilniuje sėkmingai veikia tam pačiam užsakovui statyti sporto centrai "Impuls" ir "Olympic Gym".

siauliaiplius.lt

Karolis!
2006.05.17, 05:56
Šiauliai pretenduos surengti 2013 m pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes

Šiauliai pretenduos surengti 2013 m pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes. Šios žaidynės vyksta kas ketverius metus. Pernai jos buvo surengtos Vokietijoje, o 2009-aisiais keliaus į Taivaną.

'Pateiksime tarptautiniam 'Pasaulio žaidimų' organizaciniam komitetui Šiaulių kandidatūrą ir lauksime kitų metų birželio mėnesio – tada ir sužinosime, ar mums bus leista surengti planetos neolimpines sporto žaidynes', – teigia Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Petraitis.

Imtynės 'alyš', dritftingas, sumo, radiopelengacija, motobolas – tokių egzotiškų bei dar dvylika lietuvio ausiai žinomesnių sporto šakų galima buvo pamatyti savaitgalį Šiauliuose įkurtose sporto arenose. Nuo šiol neolimpinių sporto šakų žaidynės 'Saulės miestas' nuolat vyks Šiauliuose. 'Neslepiame, kad jas rengdami siekiame gauti teisę surengti pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes', – sako K.Petraitis.

Savaitgalį vykusių žaidynių programoje buvo 17 sporto šakų varžybų, o jose savo jėgas išbandė 1984 sportininkai iš trylikos šalių. Lietuvos atstovai per 2 dienas iškovojo 906 medalius iš 977. Latvijos sportininkai džiaugėsi 41 apdovanojimu, ukrainiečiai – 14, rusai – 6, slovakai – 4, estai – 3, baltarusiai – 2 ir kubiečiai – vienu medaliu.

L.T.

Karolis!
2006.05.19, 15:29
Automobilių centras kursis Karaliaučiaus gatvėje

Šiauliuose vienas po kito statomi naujų automobilių prekybos ir aptarnavimo centrai. Pramonės gatvėje rekonstrukcijos dar nebaigė "Volkswagen", statybų įkarštyje "Tokvila", o bendrovė "Sostena" pareiškė liepą pradėsianti statyti Karaliaučiaus gatvėje. Pastarasis projektas galėtų būti naujo verslo kvartalo prie Karaliaučiaus gatvės atsiradimo pradžia.

55 arų sklype Karaliaučiaus gatvėje šalia buvusios Transporto registracijos įmonės automobilių centrų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje valdanti bendrovė "Sostena" atidarys automobilių centrą su prekybos salonu ir serviso patalpomis. Šiauliuose vilniečiai pasiryžę investuoti 10,5 milijono litų. Verslininkai sako neskaičiavę, kada išlaidos atsipirks, bet įsitikinę, kad investuoti regionuose būtina. "Sostenos" generalinis direktorius Mindaugas Glinskis sako, kad tik veiklos pradžioje turėjo tikslą įsikurti pagrindiniuose miestuose. Šiandien, kai konkurencija vis aukščiau kelia teikiamų paslaugų kokybės kartelę, norima būti kuo arčiau kliento. Be to, palanki ir ekonominė situacija – gyventojų pajamos didėja. Tik atidariusi centrą, dar šiemet "Sostena" tikisi didesnės nei du milijonai litų apyvartos, o 2007 metais – 7,3 milijono. Per metus ji mano parduosianti 250 "Volvo", "Renault", "Land Rover", "Jaguar" ir "Dacia" automobilių.

"Sostena" nepasirinko kitų automobilių pardavėjų Pramonės ir Pabalių gatvėse kaimynystės. Karaliaučiaus gatvę prie įvažiavimo į Šiaulius bendrovė laiko patrauklesne vieta klientams, nors dėl nesamos infrastruktūros investicijos išaugs. Dėl didelės kainos buvo atsisakyta dujotiekio, tačiau kitas komunikacijas investuotojas ketina nutiesti savo lėšomis. Tai bus gera pradžia tiems, kas ketina kurtis aplink.

Bendrovė "Sostena" naujame centre žada sukurti apie 30 naujų darbo vietų. Besiruošiantys čia dirbti Šiauliečiai viliojami mokymais ir tokiomis pat darbo sąlygomis bei atlyginimais kaip ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

siauliaiplius.lt

aisas
2006.05.19, 16:07
Automobilių centras kursis Karaliaučiaus gatvėje

Šiauliuose vienas po kito statomi naujų automobilių prekybos ir aptarnavimo centrai. Pramonės gatvėje rekonstrukcijos dar nebaigė "Volkswagen", statybų įkarštyje "Tokvila", o bendrovė "Sostena" pareiškė liepą pradėsianti statyti Karaliaučiaus gatvėje. Pastarasis projektas galėtų būti naujo verslo kvartalo prie Karaliaučiaus gatvės atsiradimo pradžia.

55 arų sklype Karaliaučiaus gatvėje šalia buvusios Transporto registracijos įmonės automobilių centrų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje valdanti bendrovė "Sostena" atidarys automobilių centrą su prekybos salonu ir serviso patalpomis. Šiauliuose vilniečiai pasiryžę investuoti 10,5 milijono litų. Verslininkai sako neskaičiavę, kada išlaidos atsipirks, bet įsitikinę, kad investuoti regionuose būtina. "Sostenos" generalinis direktorius Mindaugas Glinskis sako, kad tik veiklos pradžioje turėjo tikslą įsikurti pagrindiniuose miestuose. Šiandien, kai konkurencija vis aukščiau kelia teikiamų paslaugų kokybės kartelę, norima būti kuo arčiau kliento. Be to, palanki ir ekonominė situacija – gyventojų pajamos didėja. Tik atidariusi centrą, dar šiemet "Sostena" tikisi didesnės nei du milijonai litų apyvartos, o 2007 metais – 7,3 milijono. Per metus ji mano parduosianti 250 "Volvo", "Renault", "Land Rover", "Jaguar" ir "Dacia" automobilių.

"Sostena" nepasirinko kitų automobilių pardavėjų Pramonės ir Pabalių gatvėse kaimynystės. Karaliaučiaus gatvę prie įvažiavimo į Šiaulius bendrovė laiko patrauklesne vieta klientams, nors dėl nesamos infrastruktūros investicijos išaugs. Dėl didelės kainos buvo atsisakyta dujotiekio, tačiau kitas komunikacijas investuotojas ketina nutiesti savo lėšomis. Tai bus gera pradžia tiems, kas ketina kurtis aplink.

Bendrovė "Sostena" naujame centre žada sukurti apie 30 naujų darbo vietų. Besiruošiantys čia dirbti Šiauliečiai viliojami mokymais ir tokiomis pat darbo sąlygomis bei atlyginimais kaip ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

siauliaiplius.lt

Gales siaulieciai naujais masiniukais vazinet ;)

Paulius
2006.05.19, 16:53
Šiauliai pretenduos surengti 2013 m pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes

Šiauliai pretenduos surengti 2013 m pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes. Šios žaidynės vyksta kas ketverius metus. Pernai jos buvo surengtos Vokietijoje, o 2009-aisiais keliaus į Taivaną.

'Pateiksime tarptautiniam 'Pasaulio žaidimų' organizaciniam komitetui Šiaulių kandidatūrą ir lauksime kitų metų birželio mėnesio – tada ir sužinosime, ar mums bus leista surengti planetos neolimpines sporto žaidynes', – teigia Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Petraitis.

Imtynės 'alyš', dritftingas, sumo, radiopelengacija, motobolas – tokių egzotiškų bei dar dvylika lietuvio ausiai žinomesnių sporto šakų galima buvo pamatyti savaitgalį Šiauliuose įkurtose sporto arenose. Nuo šiol neolimpinių sporto šakų žaidynės 'Saulės miestas' nuolat vyks Šiauliuose. 'Neslepiame, kad jas rengdami siekiame gauti teisę surengti pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes', – sako K.Petraitis.

Savaitgalį vykusių žaidynių programoje buvo 17 sporto šakų varžybų, o jose savo jėgas išbandė 1984 sportininkai iš trylikos šalių. Lietuvos atstovai per 2 dienas iškovojo 906 medalius iš 977. Latvijos sportininkai džiaugėsi 41 apdovanojimu, ukrainiečiai – 14, rusai – 6, slovakai – 4, estai – 3, baltarusiai – 2 ir kubiečiai – vienu medaliu.

L.T.

iki tokio lygio!

Vaidele
2006.05.19, 21:03
iki tokio lygio!


tai tu dziaukis :buksvx: ! o kuo Siauliai blogesni uz kitus miestus?

amigo
2006.05.23, 12:48
Labai graziai ir placiai apie vykstancias statybas siauliuose:
http://www.skrastas.lt/?data=2006-05-23&rub=1144174552&id=1148328822

ir visi nori iki Kaledu :)

AIRzol
2006.05.24, 17:44
2006.05.23


Vyriausybė siūlo du variantus, kaip pertvarkyti Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių ribas. Pirmajame variante siūloma sujungti Šiaulių miesto ir rajonų savivaldybes. Tokia reforma pigiai kainuotų. Antrasis variantas – dalį Šiaulių rajono miestelių prijungti prie Šiaulių ir vietoj Šiaulių rajono savivaldybės įkurti Kuršėnų savivaldybę. Tokia reforma nemažai kainuotų, o Šiaulių miesto teritorija didėtų 10 kartų. Vyriausybė Šiaulių savivaldybės atsakymo, kuris variantas geresnis, norėjo sulaukti per tris dienas, tačiau šiauliečiai nenusiuntė atsakymo, nes kiekvieną variantą reikia apsvarstyti.

siauliaiplius.lt

aisas
2006.05.25, 08:45
2006.05.23


Vyriausybė siūlo du variantus, kaip pertvarkyti Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių ribas. Pirmajame variante siūloma sujungti Šiaulių miesto ir rajonų savivaldybes. Tokia reforma pigiai kainuotų. Antrasis variantas – dalį Šiaulių rajono miestelių prijungti prie Šiaulių ir vietoj Šiaulių rajono savivaldybės įkurti Kuršėnų savivaldybę. Tokia reforma nemažai kainuotų, o Šiaulių miesto teritorija didėtų 10 kartų. Vyriausybė Šiaulių savivaldybės atsakymo, kuris variantas geresnis, norėjo sulaukti per tris dienas, tačiau šiauliečiai nenusiuntė atsakymo, nes kiekvieną variantą reikia apsvarstyti.

siauliaiplius.lt

Prie to patie straipsnio buvo Juskaus nuomone, kad tuo atveju Siauliu miesto ribos atsidurtu kazkur uz Gruzdziu.. Butu didziausias miestas Lietuvoje, su milziniskais laukais, miskais ir pan ;)

AIRzol
2006.05.25, 12:46
Prie to patie straipsnio buvo Juskaus nuomone, kad tuo atveju Siauliu miesto ribos atsidurtu kazkur uz Gruzdziu.. Butu didziausias miestas Lietuvoje, su milziniskais laukais, miskais ir pan ;)
Prie kokio straipsnio? :hm:

aisas
2006.05.25, 15:24
Prie kokio straipsnio? :hm:

Va sito:

Vyriausybė vėl karpo savivaldybių teritorijas
2006 m. Gegužės 23 d.
Petras BALČIŪNAS Spausdinti Komentarai (6)

Šiaulių miesto savivaldybė gavo Vyriausybės parengtą galimybių studiją apie savivaldybių teritorijų perskirstymo galimybes. Reakcija turėjo būti žaibinė: per tris dienas — nuo gegužės 16 iki 19 dienos — reikėjo pareikšti nuomonę.

Šiauliai padidėtų 10 kartų

Šiauliams siūlomi du variantai: prijungti visą rajono savivaldybę prie miesto; prijungti dalį rajono teritorijos prie Šiaulių ir sukurti Kuršėnų savivaldybę.

Studijoje teigiama, kad pirmuoju atveju sumažėtų administracinių įstaigų skaičius, atpigtų valdymas. Šiaulių savivaldybė užimtų 828 kvadratinius kilometrus, dabar miesto teritorija — 82 kvadratiniai kilometrai.

Pagal kitą variantą Šiauliams atitektų apie pusė rajono teritorijos, dabartinės seniūnijų teritorijos būtų perskeltos, dalį jų įjungiant į Kuršėnų savivaldybę. Šiaulių savivaldybėje gyventų apie 150 tūkstančių žmonių.

Vyriausybės parengta studija siūlo kai kurias savivaldybes smulkinti, įkuriant naujų, o dalį sustambinti.

Genadijus Mikšys, Savivaldybės administracijos direktorius, pareiškė, kad išanalizuoti variantus ir išsiųsti atsipiepimą per tris dienas į Vyriausybę yra absurdas.

Merų nuomonės

Šiaulių miesto meras Vytautas Juškus siūlymą visą rajono teritoriją prijungti prie miesto vadina labai nepamatuotu. „Turėtume šitokią teritoriją, netgi kažkur už Gruzdžių ir dar toliau. Kaip visa tai suvaldyti? Kam miestui tie tūkstančiai hektarų reikalingi?“.

Anot V. Juškaus, logiška prie miesto būtų prijungti aplinkines gyvenvietes — Ginkūnus, Kairius, Vijolius, naują gyvenvietę, besikuriančią už Gimdymo namų. Tokį pasiūlymą miesto valdžia ir teiks Vyriausybei.

Raimundas Jakutis, Šiaulių rajono meras, „Šiaulių kraštui“ sakė: “Grįžtama į laikus, kai valdininkai ten sostinėje kažką braižo, bet apie pasėkmes nė kiek negalvoja. Smulkūs kaimai, atsidūrę didelio miesto šešėlyje visiškai susmuktų“.

Nelogišku R. Jakutis vadina ir antrąjį variantą — prie miesto jungti dalį rajono. „Pusė Raudėnų ar Šakynos — rajonui, pusė miestui. Viskas būtų sujaukta, o gyventojams — tik daug nepatogumų. Mes siūlysime trečiąjį variantą — nekeisti savivaldybių teritorijų“. Meras nelinkęs miestui atiduoti ir priemiestinių gyvenviečių.

Paklaustas apie socialinį aspektą, ar daug valdymo specialistų neteks darbo, R. Jakutis atsakė, kad apie tai mažiausiai galvoja, nes tokie reikalai vis tiek kaip nors susitvarkytų.

Šiaulių rajono meras piktinosi, kad, rengiant galimybių studiją, niekas nekalbėjo su rajono gyventojais ir valdžia, niekas nerengė apklausų, o dabar ragina kuo skubiau teikti atsakymus.

saltinis - www.skrastas.lt

AIRzol
2006.05.25, 19:26
^^^
Dekui. Bet nelabai suprantu, kam ta rajona jungti prie Siauliu..

Karolis!
2006.05.25, 20:04
^^^
Dekui. Bet nelabai suprantu, kam ta rajona jungti prie Siauliu..
As irgi nesuprantu :nzn:

pauliaK
2006.05.25, 22:38
Šiaulių savivaldybė užimtų 828 kvadratinius kilometrus, dabar miesto teritorija — 82 kvadratiniai kilometrai.Nu ir sugalvok dar taip...

aisas
2006.05.26, 08:44
^^^
Dekui. Bet nelabai suprantu, kam ta rajona jungti prie Siauliu..

Cia taip protingi dedes Vilniuj :geria: nusprende, kad gal neblogai butu Siaulius padidint :hihihi:

vytauc
2006.05.29, 10:30
Na, šiauliečiai, ir ko tylit, kad predėta skvero tarp savivaldybės ir Projektavimo instituto rekonstrukcija?

AIRzol
2006.05.29, 13:23
Na, šiauliečiai, ir ko tylit, kad predėta skvero tarp savivaldybės ir Projektavimo instituto rekonstrukcija?
http://tinkle.miestai.net/showpost.php?p=88045&postcount=387
http://tinkle.miestai.net/showpost.php?p=89108&postcount=391

;)

vytauc
2006.05.29, 13:52
http://tinkle.miestai.net/showpost.php?p=88045&postcount=387
http://tinkle.miestai.net/showpost.php?p=89108&postcount=391

;)

heh, atsiimu pretenzijas :)

vakar važiuodamas mačiau darbus vykstant- atrodo, kad danga bus raudona ?

Karolis!
2006.05.29, 14:01
heh, atsiimu pretenzijas :)

vakar važiuodamas mačiau darbus vykstant- atrodo, kad danga bus raudona ?
jo as ir maciau kad plyteles tokios pat spalvos, kaip bulvaro sonuose ( atnaujintoje dalyje ) ;)

aisas
2006.05.29, 17:09
Gal kas netycia vaziavot pro sali, kur zada statyt ta kvartala? Ar siaip zinot ka nors daugiau?
Nes i emaila UAB'e "Alvalsta" visa savaite nesiteikia atsakyt ]:D

Naujienos is sito projekto - siandie/ryt turetu buti patvirtintas detalus planas, ir birzelio gale prasides statybos :)

aidz
2006.05.29, 21:23
nu kaip butu smagu, jeigu mieste vyrautu raudonos plyteles.. :) butu tikrai visai nieko.. :)

amigo
2006.05.30, 21:09
Remontuos Saulės laikrodžio aikštę
2006 m. Gegužės 30 d.
Savivaldybėje sudaryta komisija Saulės laikrodžio aikštės defektams nustatyti. Komisijos darbe pakviesti dalyvauti ir aikštės autoriai — architektai Algimantas Černiauskas bei Remigijus Jurėla.

Sudarius defektinį aktą, paaiškės, kiek kainuos kosmetinis aikštės remontas, kurį numatoma baigti iki Šiaulių gimtadienio rugsėjį. Manoma, kad aikštei aptvarkyti prireiks 80 tūkstančių litų.

„Šiaulių krašto“ inf.

auksellis
2006.06.05, 23:17
Gal kas ką nors naujesnio girdėjot dėl PC + bažnyčia statybos Pietiniam rajone, ten, kur dabar stovi tie neaiškios paskirties pastatai? Sakė: statys, statys, o kažkaip dabar įtartinai tylu...

aisas
2006.06.06, 15:10
Gal kas ką nors naujesnio girdėjot dėl PC + bažnyčia statybos Pietiniam rajone, ten, kur dabar stovi tie neaiškios paskirties pastatai? Sakė: statys, statys, o kažkaip dabar įtartinai tylu...

Tikriausiai tyla pries audra :)

Karolis!
2006.06.07, 19:31
Pramonės gatvė tampa servisų gatve

2006 m. Birželio 7 d.
Nijolė KOSKIENĖ

Šiaulių Pramonės gatvė pamažu tampa servisų ir automobilių salonų gatve. Vilniškė bendrovė „Skuba“, įgaliota “Renault track“ atstovė Lietuvoje ir Estijoje, investuoja 8 milijonus litų į “Renault“ krovininių automobilių serviso statybą Šiauliuose.

Veiklą šiame servise vykdys dukterinė vilniečių įmonės bendrovė „Šiaulių skuba“. Pustrečio tūkstančio kvadratinių metrų pastate įsikurs bendrovės administracija, automobilių remonto dirbtuvės, prekyba atsarginėmis dalimis ir naujais automobiliais, sandėliai, plovykla, diagnostikos centras. Čia planuojama sukurti apie 50 darbo vietų. Statybos darbus vykdanti bendrovė “Šiaulių titanas“ ketina darbus baigti šį rudenį.

„Išaugome, prireikė naujos vietos ir platesnės veiklos, prisidės servisas ir prekyba naujais automobiliais“, — sakė Algirdas Zibolis, “Šiaulių skubos“ vadovas. Bendrovė, veiklą Šiauliuose vykdanti nuo 2000-tųjų metų, iki šiol užsiėmė tik didmenine prekyba atsarginėmis dalimis. Anot A. Zibolio, statyti tokį servisą Šiauliuose planuota anksčiau, tačiau kilo problemų įsigyti žemę. Galiausiai žemė buvo nupirkta iš privataus asmens.

Praėjusių metų pabaigoje „Skuba“ pastatė analogišką servisą Taline, šiuo metu baigiami darbai Klaipėdoje.

Pasak A. Zibolio, naujame servise planuojama įdarbinti kelias dešimtis naujų darbuotojų, daugiausiai autošaltkalvių. „Šaltkalvių su patirtimi gauti nesitikime, priimsim jaunus žmones, kurie nori dirbti ir kuriems patinka technika, ir juos apmokysime patys. Kas mėnesį mūsų bazėje Vilniuje vyksta specializuoti kursai“, — pasakojo bendrovės vadovas.

UAB „Šiaulių skuba“, kurios pernai metų apyvarta siekė beveik 6 milijonus litų, pastačius servisą, jau kitąmet planuoja augti keturgubai, iki 20— 30 milijonų litų.

Algirdas Zibolis, bendrovės „Šiaulių skuba“ direktorius, tvirtina: “Šiauliai — vežėjų miestas, todėl logiška gerinti jiems verslo sąlygas“

http://img268.imageshack.us/img268/7936/siauliu20skuba20nijolei20014tw.jpg
Šį rudenį Pramonės gatvėje iškils pustrečio tūkstančio kvadratinių metrų „Renault“ krovininių automobilių servisas ir pardavimo centras.

skrastas.lt

osiz
2006.06.07, 20:07
Grazus centras bus;) taciau as galvoju,kad pramones gatve tuoj gali netekti savo pavadinimo

Cheetah
2006.06.07, 22:01
O cia kurioje vietoje ji stato ar prie "Siauliu sporto rumu" ar pries Toyota centra ? Nes siandien maciau, kad darbai vyksta abiejose vietose.

Karolis!
2006.06.07, 23:01
O cia kurioje vietoje ji stato ar prie "Siauliu sporto rumu" ar pries Toyota centra ? Nes siandien maciau, kad darbai vyksta abiejose vietose.
Prie to straipsnio buvo dar viena nuotrauka, is kurios matosi, jei neklystu, tai kad netoli sporto rumu turbut stato ;)
http://img527.imageshack.us/img527/5219/statyba20reno20auto20centro20p.jpg

amigo
2006.06.08, 08:47
Priešais Šiaulių sporto rūmus Pramonės gatveje.

r4224
2006.06.20, 10:05
Skaitinejau ir pasigedau vieno projekto Šiauliuos. Gal kas girdęjot ledo arenos Šiauliuose likimą? Kiek prisimenu buvo rengiamas projektas statyti pramogu kompleksą kartu su ledo arena. Jei ka žinot pasidalinkit |:D

AIRzol
2006.06.20, 10:33
Skaitinejau ir pasigedau vieno projekto Šiauliuos. Gal kas girdęjot ledo arenos Šiauliuose likimą? Kiek prisimenu buvo rengiamas projektas statyti pramogu kompleksą kartu su ledo arena. Jei ka žinot pasidalinkit |:D
Sioj temoj turetu kazkur buti Projektų naujienos iš Šiaulių (http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=776). Dabar ledo arena zada statyti "Brukline".

Karolis!
2006.06.20, 18:25
Šiauliai gelbės smunkantį 'AgroBalt' prestižą?


Rugsėjo 6-9 d. pirmą kartą paroda 'AgroBalt' vyks Šiauliuose. Kas lėmė tokį pasirinkimą ir kaip vyksta parodos pasirengimo darbai, pasakoja parodos organizacinio komiteto pirmininkas Žemės ūkio ministerijos atsakingasis sekretorius Gediminas Radzevičius.

- Sostinėje vyksta šimtai tarptautinių renginių, Vilnių paskelbus Europos kultūros sostine, jų skaičius dar padidės. Tačiau tai, kad jau 15 metų tradicijas skaičiuojantis renginys iš Vilniaus kraustosi į Šiaulius, nekasdienis reiškinys...

- Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu susiformavo tradicija valstybę reprezentuojančius renginius pirmiausia rengti sostinėje. Tai sąlygojo nepagrįstai didelę renginių koncentraciją Vilniuje, o kituose šalies regionuose galimybė betarpiškai susipažinti su techninėmis ir technologinėmis naujovėmis buvo labai ribota. Šis pastebėjimas taikytinas ir parodai 'AgroBalt'.

Pastaraisiais metais pastebėtas susidomėjimo 'AgroBaltu' mažėjimas. 1999 m. parodoje dalyvavo 728 ūkiai ir įmonės, o 2005 m. – tik 417. Lankytojų skaičius taip pat smuktelėjo - nuo 66 iki 34 tūkst.

- Galbūt žemės ūkio pasiekimų paroda tapo niekam nebeįdomi?

Nemanau. Parodos 'Ką pasėsi...' parodos augimo mastai rodo ką kita. Viena iš sėkmės priežasčių – geografinė padėtis regioninė politika. Siekiant tolygesnės regionų plėtros, inovacijas ir pažangiąją patirtį reikėtų propaguoti ne tik sostinėje. Daugelis potencialių parodos dalyvių atsisakė dalyvauti parodoje dėl ypač aukštos LITEXPO nustatytos parodos ploto nuomos kainos.

Žemės ūkio ministerija, kaip pagrindinė parodos rėmėja, atsižvelgdama į nuolatinių parodos dalyvių, socialinių partnerių bei užsienio ekspertų nuomonę, siekdama geriau pristatyti naujus laimėjimus, technologijas, produktų asortimentą bei norėdama racionaliai panaudoti skiriamas lėšas parodoms Lietuvoje remti, pakvietė didžiausios Baltijos regione žemės ūkio parodos 'AgroBalt' pagrindinį organizatorių 'IFW Heidelberg GmbH' pateikti atnaujintą parodos koncepciją, ieškoti naujų jos raiškos ir organizavimo formų renginio patrauklumui padidinti.

Buvo priimtas sprendimas parodą sostinėje Vilniuje rengti kas antri metai, o tarpiniais metais ją organizuoti viename iš šalies regionų. Vilniuje rengiama paroda bus labiau orientuota pristatyti maisto ūkio technologines inovacijas, regioninėse parodose prioritetas bus skiriamas žemės ūkio ir žuvininkystės technologinių naujovių bei kaimo regionų tolygios plėtros priemonių pristatymui.

- Pavasarį žemės ūkio specialistai, ūkininkai po parodos 'Ką pasėsi...' įpratę laukti 'Agrobalt'?...

Daug diskutuota dėl parodos organizavimo laiko. Tradiciškai paroda Vilniuje vykdavo pirmą arba antrą gegužės mėnesio savaitę, tačiau pastebėta, kad parodą lankė palyginti nedaug žemdirbių, ja domėjosi daugiausia Vilniaus miesto gyventojai. Gegužės mėnuo - intensyvios žemdirbystės ir sėjos laikas, todėl net ir labai besidomintiems žemdirbiams atvykti į parodą galimybės ribotos.

Be to, Lietuvai įstojus į ES, gegužės mėnesį įvairiose Europos šalyse vyksta daug formalių ir neformalių ministrų susitikimų įvairiose Europos šalyse. Tai objektyviai sumažina galimybę pakviesti daug kitų šalių delegacijų dalyvauti parodos 'AgroBalt' politiniuose renginiuose, forumuose, seminaruose. Todėl parodai pasirinktas laikas – rugsėjo vidurys.

Pirmąją ne vilnietišką parodą 'AgroBalt 2006' nuspręsta surengti Šiauliuose. Kas lėmė pasirinkimą?

Šiauliai pasirinkti apsvarsčius kitų didžiųjų Lietuvos miestų galimybes rengti tokio masto parodą. Buvo atsižvelgta į esamą infrastruktūrą, apskrities administracijos ir miesto savivaldos suinteresuotumą bendradarbiauti, geografinę padėtį ir žemdirbių savivaldos organizacijų rekomendacijas.

Apsispręsti dėl parodos rengimo Šiauliuose padėjo tai, kad tuo pačiu metu vyks ir Šiaulių miesto 770 m. jubiliejaus paminėjimo šventė, todėl abu renginiai vienas kitą papildys. Mažesnė nei Vilniuje parodos ploto kaina, organizuojant parodą regione, leidžia plačiau eksponuoti žemės ūkio techniką, įrengti didesnę gyvulių ekspoziciją. Tikimės, kad daugiau mažų ir vidutinių regiono įmonių eksponuos savo technologijas, techniką, produktus.


Omni.lt

r4224
2006.06.20, 21:39
Ir dar man kaškas su geografija nevisai aišku su tuom bruklino projektu. Kiek suprantu jį stato buvusioje dviračių gamyklos Baltic vairo teritorijoje. Ten jau žmonės apsitvėre griauna senus sandėlius ir ruošia viską po truputi. Ar vėl kašką maišau?

AIRzol
2006.06.20, 21:50
Ten stato kazkoki sveikatingumo centra (paziurek "Projektų naujienos iš Šiaulių" temoj), o Bruklinas bus prie Norfos, Pramones gatvej.

r4224
2006.06.20, 23:00
Va darbar jau viskas aišku :) Reikės nulėkt apsipirkt į norfą ir pažiūrėt kaip ten jiems sekasi... Gal ir keleta nuotraukėlių padarysių

Karolis!
2006.06.21, 15:34
Siūloma įrengti kompiuterinį informacinį terminalą

2006 m. Birželio 21 d.

Šiaulių miesto teigiamo įvaizdžio formavimo komisija siūlo prie Turizmo informacijos centro bulvare įrengti informacinį terminalą.

Tokią mintį iškėlė 2005 metų „Metų idėjos“ premijos laureatė Videta Samienė, pelniusi šį titulą ir 3000 litų premiją už pernai pirmą kartą Šiauliuose surengtą šventę “Aš — mažasis šiaulietis“.

Pagal premijos nuostatus laureatė kitai idėjai įgyvendinti gali iš Savivaldybės gauti iki 30 tūkstančių litų. V. Samienė pateikė prašymą skirti šiuos pinigus terminalui.

Terminale miestiečiai ir miesto svečiai rastų informacijos apie lankytinas vietas, maitinimo įstaigas ir viešbučius, pramogas ir kultūros renginius, maršrutus ir kitą turistus dominančią informaciją.

Terminalas būtų įrengtas pastato sienoje ir susietas su Turizmo informacinio centro interneto svetaine. Informacija būtų teikiama keliomis užsienio kalbomis.

Anot Justino Sartausko, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo ir Įvaizdžio komisijos pirmininko, tokie kompiuteriniai terminalai kituose pasaulio miestuose — jokia naujovė, Lietuvoje tai naujas reiškinys.

Pasiūlymą turi tvirtinti Šiaulių miesto taryba birželio pabaigoje.

„Šiaulių krašto“ inf.

amigo
2006.06.27, 14:54
Gal kas zinot ka ruosiasi statyti antroj pusej statomp TOYOTA centro, Pramones gatveje?
nes jau zemes pradejo stumdyti.

jinxx
2006.06.29, 13:58
Naujas pastatas Vytauto gatvėj.Vaizdai iš www.archimedia.lt
http://www.archimedia.lt/news_foto/68.jpg
http://www.archimedia.lt/nuotraukos/181.jpg
http://www.archimedia.lt/nuotraukos/179.jpg
http://www.archimedia.lt/nuotraukos/180.jpg

Berliner
2006.06.29, 14:12
Naujas pastatas Vytauto gatvėj.Vaizdai iš www.archimedia.lt

http://www.archimedia.lt/nuotraukos/181.jpg


Tas raudonas apšvietimas atrodo labai nekaip, čia tikiuosi negalutinis variantas.

vytauc
2006.06.29, 14:24
Naujas pastatas Vytauto gatvėj.Vaizdai iš www.archimedia.lt


Nelabai suprantu- čia kuri tiksliau vieta Vytauto g.?

ether
2006.06.29, 14:35
Kad man cia labiau uznesa i vilniuas g. pesciuju bulvara:hm:

vytauc
2006.06.29, 14:50
Kad man cia labiau uznesa i vilniuas g. pesciuju bulvara:hm:

Kuo toliau žiūriu, tuo labaiu įsitikinu, kad čia yra Vilniaus-Dvaro gatvių sankryža. Ir tas naujas pastatas, tai ne kas kitka, o "Baltija". Tik klausimas ar ją ruošiamasi rekonstruoti, ar griauti ir statyti naują pastatą?

Projektai vizualizacijose tai šiaip sau. Šis dar pusė velnio:
http://www.archimedia.lt/nuotraukos/180.jpg

Bet kas toptelėjo architektui dėl tų raudonų kiaušinių (http://www.archimedia.lt/nuotraukos/181.jpg), tai man sunku suvokti :nene:

jinxx
2006.06.29, 15:00
Šiaulių nelabai pažystu, tai rašiau kas buvo pateikta puslapyje.Tas kur su kiaušiniais panašesnis į pirminį pasiūlymą.Ir ačiū dievui :)

Al&G
2006.06.29, 15:50
Kiausiniai ir raudonos sviesos man labiau primena pazystama gatve Amsterdame..............

Didmiestis
2006.06.30, 11:12
Man tai visai nieko tas naujas pastaciukas, tik visai nesupykciau, jeigu ji pastatytu truputeli aukstesniu!

Didmiestis
2006.06.30, 11:56
Senai jau reikejo ta padaryti. Jeigu si ideja bus igyvendinta, tai miestas turetu gerai pasipelnyti. Ne karta esu sutikes pravaziuojancius uzsienio turistus Siauliuose, kurie del informacijos stokos kelias (2-3) valandas leidzia sededami autobuse ar ant suoliuku.

Karolis!
2006.06.30, 13:20
Pristatytas fontano projektas

Savivaldybėje žiniasklaidai pristatytas fontano, kuris bus statomas skverelyje priešais savivaldybės pastatą, projektas. Skvero centre, buvusio fontano vietoje, negiliame vandens baseine turėtų būti pastatyti trys skirtingo dydžio balto metalo skrituliai, nuo kurių viršaus tarsi kriokliai kristų apšviestos vandens čiurkšlės. Skritulius skirtų takeliai, kuriais galima būtų vaikščioti. Skvero rekonstrukcijos projekto autorius architektas J.Barkauskas liko patenkintas fontano projektu ir mano, kad jis pakankamai atitinka Saulės miesto idėją, puikiai tiks atnaujintame skvere. Anot projekto autoriaus, tai modernus statinys, kuris trauks ir miestiečius, ir turistus.
Fontano projekto autoriai skulptorius G.Lukošaitis ir architektas A.Burba tikisi, kad objektas bus gyvas ir žmonėms patrauklus. Jie nesiekė sukurti kažko monumentalaus, o atvirkščiai, norėjo, kad fontanas būtų žaismingas, kad kiekvienas pats sugalvotų sau jo pavadinimą. Kūrybinė projekto dalis baigta, šiuo metu rengiami techniniai brėžiniai.
Atliekančios skvero rekonkstrukcijos darbus UAB “Žiežmarių hidrostatyba” atstovai negalėjo užtikrinti, kad skveras bus sutvarkytas ir fontanas stovės rugsėjo 1-ajai, nors ir stengsis šio termino laikytis. Darbus apie du mėnesius suvėlino parkelyje atlikti archiologų kasinėjimai, kitos kliūtys.
Skverelio rekonstrukcija kainuos per 2 mln.Lt.

http://img236.imageshack.us/img236/4703/imgp0907jpgm4hb.jpg

http://img236.imageshack.us/img236/2503/imgp0908jpgm7od.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/9994/balciunui20parkas2035vj.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/7800/balciunui20parkas2008bn.jpg

informacija is siauliai.lt

r4224
2006.07.01, 09:43
Čia tikrai ne vytauto gatvė :najaune:
O kaip vytauc sakė Dvaro ir Vilniaus gatvių sankryža. Čia buvęs Baltijos restoranas. Tik man pastato stilius nepatinka visai jis nesiderina prie senų pastatų.

amigo
2006.07.03, 12:48
:) kiek pamenu tai vienas is EXTASY zenkliuku :)

ether
2006.07.03, 15:39
Na lauksim galutinio skverelio varianta. Idomu bus pamatyti realiai savo akim:)

AIRzol
2006.07.07, 13:52
Tvarkomas Kryžių kalnas

Šią vasarą bus pradėtos tvarkyti Kryžių kalno prieigos – bus pastatytas Turizmo informacijos centras, prekyvietė, įrengtas pėsčiųjų takas, tualetai. Šie statiniai turėtų iškilti dar šiemet. Visus darbus planuojama užbaigti kitą vasarą. Sutvarkyti Kryžių kalno aplinką kainuos apie tris milijonus litų.Paaiškės bažnyčios ribos

Paaiškės "Beržynėlio" parko ir naujosios bažnyčios ribos. Savivaldybėje bus pradėti rengti Gegužių ir Lyros gatvių sankryžos teritorijos specialusis ir detalusis planai. Kadangi čia bus statoma bažnyčia, sklypo paskirtis keičiama iš rekreacinės į visuomeninę. Be to, bus konkrečiai apibrėžtos "Beržynėlio" parko ribos.
siauliaiplius.lt (http://www.siauliaiplius.lt)

Karolis!
2006.07.07, 19:27
Tai vat, dar teko girdėti, kad tame rekonstruojamajame skverelyje priešais savivaldybe, bus visos Europos sąjungos valstybių vėlevos :)

taimis
2006.07.07, 19:42
Veliavos visada grazu, puosia miesta ir viesiem svieciam malonu pamatyti savo veliava. Na man bentjau visada grazu kai uzsienyje plevesouja musu trispalve :) . Manau Vilniuje reiketu bent jau ES saliu velevas O:} .

Karolis!
2006.07.07, 19:45
Veliavos visada grazu, puosia miesta ir viesiem svieciam malonu pamatyti savo veliava. Na man bentjau visada grazu kai uzsienyje plevesouja musu trispalve :) . Manau Vilniuje reiketu bent jau ES saliu velevas O:} .
Jop, čia tai tu teisus, buna labai faina pamatyti savo trispalve svečioje valstybeje :geras:

Andas
2006.07.08, 18:56
hm.. o idomu ar yra kur nors koks nors palapiniu kempingas aplink siaulius?
Visgi manau butu visai neblogai prie ezeriuko padaryt.. Nes dabar turi trenktis nezinia kur, nezinia i kuria puse, su nezinia ar automobilis stoves saugus, su nezinia ar neuzpuls dar labiau ar nebusi ishvarytas kokio privatininko...

Andas
2006.07.08, 19:02
Siaip girdejau teva kalbant, kad yra uzsakytas vienas "taskas" kur reikia suvedzioti ventiliacija.
Taigi uz buvusios "Sustok ir pirk" "Vikondos" ar kaip ji dabar ten vadinasi yra vaistine, o virs jos tuscios patalpos, taigi jej bus gautas leidimas, bus irengta Diskoteku sale ar sokiu klubas na tiksliai nezinau.. Kol kas tik tiek info.. Bet siaip butu puikus sprendimas, nes "pietinio jaunimui" tikrai nera kur padukti apart centro..

deep'as
2006.07.08, 20:09
Projektai vizualizacijose tai šiaip sau.

O man tai netgi labai patinka. Atrodo solidžiai.

Karolis!
2006.07.18, 17:26
AgroBalt 2006 dinamiškai besivystančiame biznio regione!

Žinomos specializuotos Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto pramonės parodos perkėlimas į Šiaulius suteikė renginiui naujų pozityvių impulsų: šiais metais paroda tapo ypatingai sėkmingo ir konstruktyvaus politikos ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiu. Lietuvos Respublikos Žemės Ūkio Ministrės Prof. K. Prunskienės nuosekliai vykdomos politinės regioninės plėtros skatinimo priemonės atsispindi regionui tiksliai pritaikytoje parodos koncepcijoje. Jei anksčiau tik nedaugelis gyvulininkystės ir žemės ūkio srities specialistų per pavasario darbus rasdavo kelią i Vilnių, tai šiemet šių sričių ekspertai noriai žvelgia į regiono centrą- Šiaulius. AgroBalt 2006 garantuoja kokybišką visų žemės ūkio ir pirminio perdirbimo sričių pristatymą.

Didžiausia gyvulių ekspozicija Baltijos šalyse

Parodos metu 3,7 ha teritorijoje bus galima išvysti daugiau nei 360 veislinių gyvulių, tarp jų 44 pieninės karvės, 50 mėsinių galvijų, 70 kiaulių, 90 arklių, o taip pat įvairių naminių paukščių, kailinių žvėrelių veislių. Dalyviai iš užsienio pristatys pienines karves, avis ir telyčias (iš Vokietijos, Estijos ir Nyderlandų). Parodoje bus atstovaujamos visos Lietuvos veislininkystės asociacijos, taip pat gausus pašarų gamybos, tvartų, bei kitokios įrangos gamintojų ir tiekėjų skaičius.

Žinomiausių pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojų susitikimo vieta

3.000 m² teritorijoje lauke dvi Lietuvos didžiausios žemės ūkio technikos asociacijos pristatys platų žemės apdirbimo, bei derliaus nuėmimo technikos asortimentą, taip pat įvairius žemės ūkio reikmenis. Bus atstovaujami žinomiausi šių sričių tarptautiniai gamintojai.

AgroBalt 2006 parodoje taip pat bus gausiai atstovaujamos tokios sritys kaip augalininkystė, šiltnamių įranga ir technologijos, trąšos ir augaulų apsaugos priemonės

Maisto perdirbimas is maisto produktai

Šios sritys taip pat bus pristatytos AgroBalt 2006 parodoje. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros sudarytas Lietuvos maisto produktų gamintojų dalyvavimas leidžia susidaryti įspūdį apie šios srities raidą Baltijos šalyse. Čia užsienio šalių maisto perdirbimo technikos gamintojai galės rasti kompetentingų atstovų bei biznio partnerių.

Parodos programa

Kaip ir ankstesniais metais visas tris parodos dienas vyks plati ir įvairiapusiška parodos programa. Lietuvos Žemės Ūkio Ministerija organizuoja forumą ,,Tolygi regionų plėtra – žemės ir maisto ūkio, kaimo vietovių sėkmės pagrindas”, kuriame dalyvaus ir 11 užsienio šalių žemės ūkio ministrų atvykstančių į AgroBalt 2006 parodą Šiauliuose.

Vyks seminarai specialistams žemės ūkio finansavimo, technikos, gyvulininkystės temomis, bus pasiūlyta plati ir įdomi informacinė ir pramoginė programa lankytojams.


agrobalt.lt

Karolis!
2006.08.02, 14:09
2006-08-02

Artimiausiu metu prie Šiaulių turizmo informacijos centro bus pastatytas terminalas, kuriame miestiečiai ir svečiai ras informaciją lietuvių ir anglų kalbomis apie lankytinus objektus, kultūros renginius, parodas. Kuri iš trijų įmonių grupių, dalyvavusių konkurse bus paskelbta laimėtoja, paaiškės kitą savaitę. Turizmo informacijos centras buvo paskelbęs konkursą dėl naujos Turizmo informacijos centro svetainės sukūrimo, terminalo įrengimo. Mažiausia pasiūlyta kaina - apie kaina 40 tūkstančių litų.

splius.lt

Moss
2006.08.05, 22:17
Vakar prie Kryžių kalno iškilmingai padėtas būsimo Turizmo informacijos centro kertinis akmuo.

Ceremoniją, į kurią gausiai susirinkę šalies, miesto bei rajono savivaldybių vadovai vieninteliai nuo kaitrių saulės spindulių glaudėsi vasaros palapinėje, pradėjo Šiaulių rajono meras Raimundas Jakutis. Jis neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau bus įgyvendinta šešerius metus puoselėta mintis deramai sutvarkyti ir turizmo reikmėms pritaikyti rečiausią iš šalies kultūros paminklų.

Informacinis lapas su visų institucijų valdininkų parašais buvo įdėtas į kapsulę. Ją rajono meras įdėjo į išbetonuotą duobutę, kurią užbetonavo ir ant jos kertinį statinio akmenį uždėjo UAB „Aitra“ statybininkai.

Kryžių kalno infrakstruktūrai sutvarkyti ir pritaikyti turizmo reikmėms numatyta skirti apie 4 milijonus 706 tūkstančius litų. Prie Jurgaičių piliakalnio bus klojami inžineriniai tinklai (išorės vandentiekis, išorės fekalinė kanalizacija su valymo įrengimais, išorės lietaus kanalizacija su valymo įrengimais, artezinis gręžinys su vandens paėmimo įranga, išorės elektros tinklai). Bus pastatyta ir įrengta automobilių parkavimo aikštelė, įvažiavimai, sutvarkyta ir apželdinta aplinka.

Naują statinį, požeminę pėsčiųjų perėją bei taką su apšvietimu ir prekyviete prie kultūros paminklo, garsinančio Lietuvą visame pasaulyje, numatyta pastatyti iki 2007 metų spalio mėnesio.

aisas
2006.08.07, 16:52
Saulės miestas - statybos kranų paunksnėje


Verslo žinios
07.08.2006

Šiaulių dangų šiemet intensyviai raižo ne tik Zokniuose dislokuoti NATO naikintuvai, vykdantys Baltijos šalių oro policijos funkcijas, bet ir statybos kranų strėlės, besisukiojančios vos ne kiekviename erdvesniame sklype; Tokių aktyvių statybų Saulės mieste nėra buvę keletą dešimtmečių.

Šiaulių apskritis įvairių statistikos rodiklių dinamika lenkia visus kitus
regionus, ji auga remdamasi daugiausia ne užsienio investicijų, o vietinio
verslo jėgomis. Šiauliuose veša pramonė, aktyvėja smulkus ir vidutinis verslas,
tačiau jis dar neišnaudoja visų galimybių.

Saltinis: www.city24.lt

dts
2006.08.07, 22:27
as jauciu is kazkokio kampo paziurejus ir balbieriskis pirmautu lietuvoje pagal investicijas. Koks grazus zodziu zaismas, kad pirmauja :D toli jiems dar iki to pirmavimo

aisas
2006.08.08, 09:17
Klausimukas toks iskilo. Savaitgali netycia teko pravaziuot pro Ginkunus, ir pastebejau, kad yra statomas daugiabutis namas. Gal kas zino statytojus/investuotojus ar ka nors panasaus?

oxygens
2006.08.09, 18:50
gal kasnors žinot koks likimas pastato korsako gatvej (giliai giliai pietiniam prie Šventupio vidurinės mokyklos) ? Ir isvis, kas ten statoma ? Nes jau kokie 2-3 mėnesiai ten niekas nejuda į priekį.

Arnas
2006.08.09, 18:53
Ten statomas pc "Norfa" ,statybos po biski juda, bet gan idomiai, dirba viena diena 2-3 savaites atostogauja.

aisas
2006.08.10, 09:37
Em.. o kaip kazkoks statomas daugiabutis Ginkunuose? Gal kas matet ar siaip kokios info turit? ;)

Didmiestis
2006.08.10, 09:59
Klausimas: gal Ginkunai jau prijungti prie Siauliu miesto?

vytauc
2006.08.10, 10:45
Klausimas: gal Ginkunai jau prijungti prie Siauliu miesto?

Ne- tai dar atskiras darinys.

Didmiestis
2006.08.10, 11:44
Ne- tai dar atskiras darinys.

Aisku!!! Seip tai manau, kad su laiku tiek Ginkunai, tiek Vijoliai taps Siauliu mikrorajonais. Galiu ir klysti:D

AIRzol
2006.08.10, 17:58
Kad jau dabar man jie panasesni i mokrorajonus, nei i "atskirus darinius" ;)

http://foto.miestai.net/inkelti/20060810/sl%20map.JPG

FruityLoopsas
2006.08.11, 22:07
Ten salia ginkunų bus 600 butų gyvenamų namų kompleksas arba, gyvenamieji namai kurie statomi siuo metu, arba visai naujas projektas... :-) tik 1 is trijų pasidomek, cia buvo daugkas aprasyta :-)

Karolis!
2006.08.12, 11:24
Ir netoliese esantis sklypas, kuris neperseniausiai buvo visiškai išvalytas nuo senobinių lušnų bei šiukšlynų įdomu , kas čia bus statoma:

http://img59.imageshack.us/img59/6088/p33000156ds.jpg

Darbai prasidėjo, jau ir šitoje vietoje ! :geras:

FruityLoopsas
2006.08.13, 00:52
Darbai prasidėjo, jau ir šitoje vietoje ! :geras:

Naujas centras jau kaip ir formuojasi, kai isgriaus visus blokus aptrupejusius, tai bus ir grazu gal net ziuret... dar ta bendika su milijonu antenu tegul pakeicia kokiu mandresniu gyvenamuoju :-) ir tada pamatysim kita vaizda...:buksvx:

AIRzol
2006.08.17, 03:39
Šiaulių rajono bendrojo plano rengėja - bendrovė „Urbanistika" - šią savaitę rajono tarybai pateiks du koncepcijos variantus. Vienu atveju intensyvios statybos rajone siūlomos Kuršėnų kryptimi nuo Šiaulių. Kitu atveju - ir Kuršėnų, ir Kurtuvėnų kryptimi.
Pirmąjį variantą planuotojai į vertino ir gyventojams pristatė kaip reikšmingai teigiamą, o antrąjį - kaip reikšmingai neigiamą. Kai kurių gyventojų ir specialistų nuomone, toks vertinimas labai kategoriškas. Todėl ketinama Šiaulių rajono politikams prieš priimant sprendimą, pristatyti abiejų variantų privalumus ir trūkumus. Didžiausias pavojus aplinkai iškiltų neapgalvotai urbanizuojant Bubių apylinkes, todėl planuotojai plotus aplink tvenkinį ir piliakalnį siūlo paversti rekreaciniais arealais, kuriose statyba būtų saikinga. Tačiau tose vietose gyvenamus namus jau stato gyventojai, gavę leidimus iki 2004 metų. Politikų valioje spręsti - leisti ar drausti toliau statytis kitiems.
http://www.siauliaiplius.lt/

Andrr
2006.08.17, 15:50
Sveiki visi,
Prasau suteikit info apie naujas butu statybas Siauliuose, t.y. kur bus statomi.

Stendalis
2006.08.17, 18:27
Ipusejo daugiabucio statyba Voveriskiu gt. Praeita savaite gautas leidimas pradeti daugiabucio statyba salia pietinio bulvaro (Dainu mikraj.). Siu metu pask. naujienos.

Andrr
2006.08.17, 19:25
kokios kompanijos pardavineja siuos namus?

AIRzol
2006.08.21, 15:19
2006-08-21

Šiaulių rajono taryba vienbalsiai pritarė bendrojo plano rengėjų siūlymui plėsti rajoną ir Kuršėnų, ir Bubių link nuo Šiaulių.
Vienoje gražiausių Šiaulių rajono vietų - aplink dirbtinį Bubių tvenkinį bus galima statyti mažaaukščius gyvenamus namukus, taip pat poilsiui skirtus statinius, o Kuršėnų link - ir komercinius ar pramoninius pastatus. Šiaulių rajono politikai pritarė bendrojo plano rengėjų - bendrovės „Urbanistika" - rekomenduotam kaip palankesniam aplinkai plėtros variantui.
Kitame rajono bendrojo plano koncepcijos variante Bubių apylinkėse būtų leidžiama urbanizacija be apribojimų. Todėl ten būtų galėję atsirasti įvairių kraštovaizdį darkančių statinių - kad ir fabrikai. Atmetus šį variantą, toliau rengiant planavimo dokumentus bus vadovaujamasi pritartąją plėtros koncepcija.
http://www.siauliaiplius.lt/

Stendalis
2006.08.21, 18:34
Labai svarbus zingsniai Siauliu regiono pletros atzvilgiu:
1. Industrinio parko ikurimas;
2. Siauliu rajono reorganizacija.
Laukiame trecio svarbaus zingsnio: miesto teritorijos prapletimo iki aplinkeliu ribu projekto patvirtinimo.

FruityLoopsas
2006.08.25, 18:59
Kas Pajegus Siu Momentu Pagyvinkit Situ Projektu Tema Nes Manau Greitai Numirs.... Ir Siaip Idomu Butu Suzinot Apie Tal(k)sa :-)

Karolis!
2006.08.26, 13:44
Verslo inkubatoriuje — įkurtuvės

2006 m. Rugpjūčio 26 d.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ

Vakar atidarytas VšĮ Šiaulių verslo inkubatoriaus naujas gamybinis ir biurų pastatas. Tai — pirmasis projektas apskrityje, įgyvendintas iš ES struktūrinių fondų paramos lėšų.

Verslo inkubatorius patalpas galėjo išplėsti, gavęs ES paramą projektui „Šiaulių verslo inkubatoriaus plėtra, įsisavinant naujas paslaugas“.

Verslo inkubatorius perėmė šalia esantį 500 kvadratinių metrų pastatą ir jį išplėtė iki 1000 kvadratinių metrų: iš dviejų aukštų pastatė keturių aukštų pastatą. Įrengti jį kainavo per 1 milijoną 800 tūkstančių litų. ES struktūriniai fondai projektą finansavo 75 procentais, likusios lėšos — nacionalinio biudžeto.

Pasak Verslo inkubatoriaus direktoriaus Aliaus Valio, šis projektas sustiprino Šiaulių verslo inkubatoriaus materialinę techninę bazę, ji išsiplėtė daugiau nei trečdaliu.

„Galėsime priimti apie 20 naujų įmonių, išplėsime paslaugas. Naujovė — virtualūs biurai. Verslininkams bus suteikiami ne tik kabinetai, bet ir nedidelė kompiuterizuota darbo vieta. Mikroįmonėms tokia paslauga labai reikalinga: verslininkas, neišgalintis nuomotis savo biuro, galės kartą per savaitę susitvarkyti reikalus kompiuterizuotoje vietoje.

Didėja mūsų potencialas, darbuotojų skaičius. Galėsime organizuoti daugiau renginių. Vadinasi, viena iš Ūkio ministerijos tinklo įstaigų sustiprins savo pozicijas regione„, — sako A. Valys.

Pasak A. Valio, sėkminga paramos verslui regione aplinka skatins Šiaulių miesto ir apskrities gyventojus užsiimti privačiu verslu.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Rainys, Šiaulių apskrities viršininkas Alvydas Šedžius, Šiaulių miesto meras Vytautas Juškus, verslininkai.

G. Rainys sveikinimo kalbą suderino su kita aktualija — Pasaulio vyrų krepšinio čempionatu Japonijoje ir citavo Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Vlado Garasto žodžius: „Žiūriu krepšinį ir nematau jokio grožio, tik daug klaidų“.

„Tas pats su struktūriniais fondais — vien problemos. Tik ne šį kartą, šis projektas sėkmingai įgyvendintas“, — gyrė šiauliečius Ūkio ministerijos sekretorius.

A. Šedžius buvo gerai nusiteikęs: „Mes įpratę pradėti pirmi, o kad baigiame pirmi — dar maloniau“.

Apskrities viršininkas, dėkodamas G. Rainiui už pagalbą, sakė, kad Ūkio ministerijos sekretorius jau dabar yra nusipelnęs Šiaulių garbės piliečio vardo. Susirinkusieji šiai idėjai pritarė plojimais.

Perkirpus simbolinę juostelę, dalyviai apžiūrėjo ir įvertino naująsias patalpas, dalyvavo konferencijoje ,,Verslas Šiaulių regione — dabartis, aktualijos ir perspektyvos„.

http://img218.imageshack.us/img218/7244/verslo20inkubatorius3korpusas20200608253120gbspk0. jpg
Naujajame pastate įrengta 20 kabinetų, kabinetų dydžiai — nuo 10 iki 90 kvadratinių metrų.

skrastas.lt

FruityLoopsas
2006.08.26, 21:32
Wau

Andas
2006.08.27, 02:09
Tex vaziuoti apziureti :)

liutass
2006.08.28, 16:37
"Šiaulių tauro televizoriai" pradeda televizorių LCD ekranais pardavimą
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=10512075

FruityLoopsas
2006.09.04, 16:15
Dabar prisipazinkit kuris pateike man tokia atlyginimu statistika...
Vilnius 3000lt
Kaunas 2000lt
Klaipeda 1500lt
Siauliai 700lt
Stai tikroji:
2000 m. 2001 m.2002 m.2003 m.2004 m.2005 m.
Šiauliuose 864 865 869 934 1030 1143*
Respublikos vidurkis971 982 1014 1073 1149 1290*

Arunas*
2006.09.08, 11:10
vakar uzbetonavo sudetinga perdanga

Arnas
2006.09.08, 11:33
Dėkui už nuotraukas, kiek supratau čia webcam ? Gal būtu galima gauti nuorodą į ją ? :)

Andrr
2006.09.08, 13:41
vakar uzbetonavo sudetinga perdanga

Aciu uz foto!:buksvx:

Karolis!
2006.09.17, 14:59
Industrinis paveldas – naujos turizmo ir verslo galimybės

Daiva GRIKŠIENĖ Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė

Viešoji įstaiga Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių bei Daugpilio (Latvija) universitetai pradeda įgyvendinti projektą "Industrinio paveldo naudojimas turizmo ir verslo plėtrai" (TURBINE). Šis vienas iš devyniolikos patvirtintų projektų bus įgyvendinamas pagal Baltijos jūros regiono INTERREG III B kaimynystės programą ir bendrafinansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) ir Tacis lėšų.

http://img223.imageshack.us/img223/1334/phplo4sgmsb4.jpg
Buvusiame "Elnio" fabrike jau vyko tarptautinis studentų idėjų festivalis SIKON. Šį pastatą svajojama panaudoti vadinamajam "Kultūros fabrikui" įkurti.

Pusantrų metų trukmės projektui įgyvendinti skirta 539 350 litų. Istorijos, turizmo bei rinkodaros specialistai iš Šiaulių ir Daugpilio sieks surasti ir pasiūlyti įvairių galimybių, kaip išnaudoti turimą pramoninį miestų paveldą ir kaip plėtoti kultūrinį turizmą ir verslą. Jie rengs seminarus verslininkams, kurių veikla susijusi su pramoninio paveldo statusą turinčiais pastatais ar naudoja unikalią senovinę įrangą.

Pasaulis su galingais fabrikais ir dideliais miestais - toks, kokį jį regime šiandien – pradėjo funkcionuoti maždaug prieš tris šimtus metų. Pramonės plėtra pirmiausia prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, vėliau ir kitose Europos valstybėse bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Baltijos šalių pramonė gerokai jaunesnė. Šiandien Lietuva ir Latvija negali pasigirti turinčios kokių nors ypač vertingų industrinio paveldo objektų, tačiau ir čia pramonė turi specifinių ir itin įdomių bruožų.

Iki šių dienų ir Šiaulių mieste dar galima aptikti senosios pramonės akcentų. Šalia Talkšos ežero tebestovi Ch. Frenkeliui kadaise priklausiusios odų perdirbimo gamyklos pastatai, vėliau tapę "Elnio" fabriku. Vienas pirmųjų konkrečių žingsnių - šiuos apleistus šiuos pastatus panaudoti vadinamajam "Kultūros fabrikui" įkurti. Bendrovė "Gubernija" taip pat turi neįkainojamą istorinį kultūrinį paveldą - čia išlikę senosios alaus daryklos rūsiai puikiai tiktų miesto istorijai, pramonės vystymuisi iliustruoti ir turistams pritraukti. Industrinio paveldo dalis yra ir dabartinis bendrovės "Rūta", seniausiai veikiančios konditerijos įmonės Lietuvoje, XX amžiaus pradžios pastatas.

Projekto "Industrinio paveldo naudojimas turizmo ir verslo plėtrai" tikslas – plėtoti bendradarbiavimą tarp Šiaurės Lietuvos ir Pietų Latvijos (Latgala ir Žiemgala) regionų, kuriant tinklą, produktus, projektus ir naujas iniciatyvas bei siekiant panaudoti industrinio paveldo išteklius kultūrinio turizmo, verslo plėtrai ir edukacinėms reikmėms.

Projekto TURBINE metu bus parengta galimybių studija, kurioje bus identifikuoti ir ištirti industrinio paveldo objektai Šiaulių apskrityje, Šiaurės Lietuvoje, Latgaloje ir Žiemgaloje. Joje bus nustatytas industrinio paveldo potencialas ir kultūrinė vertė bei išanalizuotos galimybės, kaip šį potencialą būtų galima pritaikyti turizmui, verslui, ir edukacinėms paslaugoms vystyti. Šiuo projektu bus siekiama atkreipti dėmesį ir į išlikusį, nors negausų, bet neįkainojamą Šiaulių miesto bei apskrities istorinį pramoninį paveldą, kad jis būtų tinkamai naudojamas verslo reikmėms bei pritaikytas turizmo ar edukacijos poreikiams. Taip pat bus sukurtas skaitmeninis Šiaurės Lietuvos ir Pietų Latvijos industrinio paveldo objektų žemėlapis bei demonstracinis skaitmeninis industrinio paveldo objektų turistinis maršrutas šiame regione. Visa tai bus pateikta internete, informacija pasirodys ir specialiame leidinyje. Be to, bus atlikta ir pateikta gerosios praktikos analizė, kaip kitose pasaulio šalyse turizmui ir verslui naudojami pramoninio paveldo objektai. Projekto TURBINE metu verslininkams, savivaldybėms ir įmonėms, valdančioms industrinio paveldo objektus, bus teikiamos nemokamos konsultacijos, kaip jų turimus išteklius panaudoti verslo ir turizmo plėtrai.

straipsnis is www.siauliaiplius.lt

ether
2006.09.25, 12:43
Šiauliuose statys naujus prekybos centrus, čiuožyklas ir baseinus
http://www.skrastas.lt/?data=2006-09-25&rub=1065924812&id=1159111614

oxygens
2006.09.25, 13:07
cia tokio Norfa prekybos centro statybos Korsako gatvej paciam pietiniam. Nelabai jis vertas demesio, bet pro mano tevu buto langus kaip ant delno, tai idedu pasiziuret
http://foto.miestai.net//inkelti/20060925/norfa.jpg

osiz
2006.09.25, 13:49
Šiauliuose statys naujus prekybos centrus, čiuožyklas ir baseinus
http://www.skrastas.lt/?data=2006-09-25&rub=1065924812&id=1159111614

:oho:.Tik kazkai labai daug man kyla abejoniu del viso sito:hm:

liutass
2006.09.29, 11:34
Šiauliuose bus statoma termofikacinė elektrinė

Po trejų metų šiauliečiai galės šildytis pigia šiluma ir naudoti pigią elektros energiją. Miesto taryba pritarė bendrovės „Šiaulių energija“ siūlymui mieste statyti termofikacinę elektrinę, praneša Lietuvos radijas.

20 megavatų galingumo šilumos ir 9 megavatų elektros gamybos įmonė įsikurs šalia pietinės miesto katilinės bendrovės „Šiaulių energija“ teritorijoje, kur dar yra laisvos vietos, patalpų ir įrangos. Tikimasi, kad ji 15 proc. sumažins šilumos ir elektros gamybos savikainą. Elektrinė bus kūrenama biokuru – medienos atliekomis ar šiaudais. Jų per parą reikėtų iki 300 kubinių metrų.


Elektrinė, kurios vertė 60 mln. Lt, bus statoma nuosavomis „Šiaulių energijos“ ir skolintomis lėšomis, bus teikiama paraiška finansavimui iš ES gauti.

Paleidus termofikacinę elektrinę planuojama kasmet sutaupyti po 6 mln. Lt. Jau apsvarstyta galimybė prijungti ją prie veikiančių elektros tinklų. Planuojama, kad termofikacinės elektrinės gaminama šiluma šiauliečių butus pasieks 2009 m.www.delfi.lt

vytauc
2006.09.29, 11:44
^^^ Geras ŠE požiūris ir geros naujienos Šiauliams. 2009 uždarius IAE ir dujoms pabrangus iki EU lygio, tiek pigesnė elektra, tiek šiluma bus labai pageidautini...
Geras pavyzdys kitiems miestams :taip:

osiz
2006.09.29, 13:13
http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=10817263 Visai neblogas projektelis:buksvx:

dts
2006.09.29, 15:42
gera kpija nuo panevezio :D cia jau dygsta tokia :)

FruityLoopsas
2006.10.02, 10:00
gera kpija nuo panevezio :D cia jau dygsta tokia :)

Kad dygsta dar nereiskia kad pas kitus negali dygt, ir manau jog tai nera autoriniu teisiu pazeidimas.... o gal yra koks nors pastatu cenzo istatymas??? :pirst:

dts
2006.10.02, 18:22
nea nea nieko blogo neturejau galvoje :) labai dziugu kad lietuva tobuleja :)

FruityLoopsas
2006.10.03, 09:02
Ledo arenos bus dvi.... Viena "ledaine" prie siauliu arenos o kita bus "Brukline" tik neaisku kas pirmas pastatys :-)

FruityLoopsas
2006.10.03, 09:04
Na bet kainos tai ojojoj! Sunku jiems bus prastumti tuos namus po 700.000-900.000 Lt. Reikejo daryti kotedzius po 100 kv.m. tada turtas butu buves likvidesnis ir prienamesnis klientams. O dabar kas gali tokias sumas sukisti i NT, tai jie turi galvas, nes gali uzdirbti ar padengti tokias sumas, todel jis statysis patys nuosavus namus, su zymiai didesniu zemes plotu uz ta pacia ar net mazesne suma. Manau, kad sis projektas toks koks yra numatomas, yra arba per ankstyvas arba jis labai jau optimistinis.

Cia kalba eina apie kotedzus NEvidutinio uzdarbio zmonems.... Cia eina kalba apie prestiza.... dar vienas turciu kvartaliuX :-) taip kad jie orentavosi i aukstuomene :-)

Karolis!
2006.10.04, 14:11
MIESTO CENTRE - NAUJAS FONTANAS

Savaitgalį jau visai baigiamą Prisikėlimo aikštės skvero rekonstrukciją vainikavo naujo fontano atidarymas. Fontano autorius skulptorius Gintautas Lukošaitis pasidžiaugė galimybe pastatyti savo kūrinį miesto centre ir išreiškė viltį, kad jis sukels linksmų emocijų miestiečiams. Fontaną, kurio pastatymas kainavo apie 300 tūkst. Lt, miestui dovanojo AB “VP Market”. Meras Vytautas Juškus sakė esąs patenkintas dovana ir akcentavo sėkmingą verslo bei savivaldybės bendradarbiavimo rezultatą. Mero padėkomis buvo apdovanoti skvero projekto ir fontano autoriai, aikštės skvero rekonstrukcijos vykdytojai. Galutinai sureguliuoti fontano darbą ir užbaigti skvero rekonstrukciją tikimasi iki kitos savaitės pradžios.

http://img81.imageshack.us/img81/797/fontanas1xp9.jpg


www.siauliai.lt

Andrr
2006.10.04, 21:04
www.siauliai.lt

Geras, labai sauniai atrodo! Pagarba projekto autoriui ir prisidejusiems igyvendinant si projekta

FruityLoopsas
2006.10.05, 07:43
Na gerai o dabar.... :-) Ar kas nors atkreipet demesi kad palei plenta (ten kur gimdymo namai) "oberhouse" ispirkiojo sklypus ir viename jau dygsta kazkoks pastatas :-) manau kad si gatve bus apgaubta pastatais :-)

Toliau pasidomesiu :-)

Lauris
2006.10.05, 08:16
Kiek man žinoma, tai ten statomas autoservisas :bang:

osiz
2006.10.05, 12:20
Šaunu:geras:.Kad tik daugiau tokiu papuosimu miestui:geria:

toshas
2006.10.05, 12:25
atrodo visai ydomiai. nekantrauju pamatyt gyvai:)
tikiuos vakare sportiškiem šiauliečiam neužklius:D

dts
2006.10.06, 21:26
maciau siandien ji :) pasirodo pareme MAXIMA jo statyba :) o siaip tai visai grazus tikiuosi ji priziures kad neapeitu nuo vandens visokiomis rudimis po kiek laiko

Didmiestis
2006.10.07, 08:13
Eee... visai nebloga fonaneli pastate! Idomu butu gyvai pamatyti:)

pauliaK
2006.10.07, 10:55
Šaunu ir gražu :geras: Labai trūksta Lietuvoj tokių puošmenų...

syle
2006.10.07, 13:38
Labai gražus ir gan greit pastatytas paminklas, džiugu, kad Šiauliai taip sparčiai atsigauna, jį jau buvo pradėjęs užgožti Panevežys, Šiauliai sparčiai ir tvarkingai juda į priekį.:geras:

Karolis!
2006.10.07, 13:55
Ar Šiaulius užvaldo didysis turizmo verslas?

Daiva GRIKŠIENĖ

Daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje, turizmas dažnai įvardijamas kaip viena iš prioritetinių, sparčiausiai besivystančių verslo šakų. Ant tos šakos bando "atsisėsti" ir Šiauliai. Tik ar sėkmingai?

Kai mes skaičiuojame - džiaugiamės

Kurdami savo ateitį, Šiauliai siekia ne tik įprasminti Saulės įvaizdį, bet ir tapti moderniu, atviru mokslui ir konkurencijai, veržlaus verslo, savitu, kūrybingu ir saugiu miestu. Šie artimiausio dešimtmečio siekiai tarsi užgožia miesto kultūrinę vertę. Dėmesio vis dar pristinga turtingą istoriją saugančios miesto kultūros paveldo vertybės, unikali gamtinė aplinka, tarptautinio skambesio pritrūksta įvairiems kultūros renginiams. Vis dėlto aplinka turizmui Šiauliuose palanki: turizmo paslaugų sparčiai gausėja, miesto informacijos ir reprezentacijos spragos mažėja, šiauliečių veiduose svetingumo atsiranda vis daugiau.

Aštuonerius metus Šiaulių turizmo informacijos centre kaupiami statistiniai duomenys nuteikia optimistiškai - lankytojų srautas į Šiaulius kasmet didėja. Šiek tiek mažiau turistų būta prieš šešerius metus, bet tai būdinga visai Lietuvai, nes susiję su Rusijos krize. Pastaruosius ketverius metus miesto svečių padaugėdavo vidutiniškai trim tūkstančiais. Tuo tarpu šių metų devyni mėnesiai sumušė visus rekordus - Šiauliuose jau apsilankė gerokai per trisdešimt tūkstančių keliautojų. Praėjusių metų skaičius jau pasiektas, o iki metų pabaigos, ko gero, gali ir padvigubėti.

Ir užsieniečiai, ir kitų Lietuvos miestų gyventojai dažniausiai į Šiaulius atvyksta savarankiškai – ši tendencija nesikeičia metų metus. Galima pastebėti tik tai, kad Saulės mieste daugėja apsilankančių šeimų su vaikais.

Kai mes pamąstome - liūdime

Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, kelionių agentūrų paslaugomis naudojasi maža dalis miesto svečių. Turizmo organizavimo paslaugas Šiauliuose teikia apie dvi dešimtis įmonių, tačiau visos jos kol kas labiau orientuojasi į išvykstamąjį, o ne atvykstamąjį turizmą. Tiesa, tai nereiškia, kad Šiaulių neaplanko didesnės turistų grupės. Tiesiog dažnai Šiauliai yra tik viena trumpa maršruto stotelė, kurios metu informaciją apie miestą suteikia grupę lydintis kelionių vadovas ar gidas. Tam yra ir objektyvios priežastys: vis dar pasigendama pigesnių ekonominės klasės viešbučių, galinčių vienu metu apnakvindinti vieną ar kelis autobusus turistų, trūksta ir tokį kiekį iš karto galinčių pamaitinti įstaigų, be to, Šiauliai kol kas dar nepatrauklūs atrakcijomis, aktyvaus poilsio galimybėmis, vis dar neišgrynintas, o gal dar neatrastas stiprusis miesto turizmo koziris.

Paskutinį XX amžiaus dešimtmetį Šiaulius dažniausiai lankydavo Latvijos, Estijos, NVS piliečiai. Prieš penkerius metus situacija pradėjo kisti. Nors pagal apsilankiusiųjų užsienio turistų skaičių Šiauliuose lyderių gretose latviai iki šiol išlieka, tačiau vokiečių turistai mūsų kaimynus jau aplenkė. Sparčiai gausėja svečių iš JAV, skandinavų, prancūzų, olandų, Didžiosios Britanijos piliečių. Pagal amžių į Šiaulius atvykstantys turistai "jaunėja" – jų amžiaus vidurkis yra nuo 30 iki 40 metų.

Dar prieš keletą metų didžiąją dalį turistų Šiauliuose galima buvo pavadinti užklydusiais vienadieniais svečiais. Tuomet paskaičiuota, kad miesto kavinėse, parduotuvėse ar paslaugų centruose vidutiniškai jie palikdavo apie šimtą litų per dieną. Šiandien keliautojai vis labiau pamilsta Saulės miestą ir čia užsibūna ilgiau, taip savo dėmesiu bei atvertomis piniginėmis skatindami ir vietos verslą. Tačiau liūdnai galima konstatuoti ir visiems žinomą faktą - turistai labiau trokšta aplankyti ir daugiau žino apie Vilnių, Kauną, Nidą, Klaipėdą ar Trakus. Be abejo, tam įtakos turi visos valstybės turizmo politika. Tačiau ši situacija tik dar kartą primena, kad Šiaulių vardo propagavimas užsienyje ir Šiaulių miesto, tiksliau, regiono patrauklaus įvaizdžio kūrimas vis dar gyvena kūdikystės amžių bei nori sulaukti du ar tris kartus didesnio motiniško dėmesio ir tėviškos finansinės paramos.

Kai jie nori paslaugų - ieško

Šiandien turistai nakvynei Šiauliuose gali rinktis vieną iš keliolikos apgyvendinimo įstaigų. Tačiau sezono metu pasiūla ne visada atitinka paklausą ir kartais apgyvendinti miesto svečią būna keblu. Nors kalbų apie galimas investicijas į naujų viešbučių statybą daugėja, deja, pagal viešbučių kambarių, tenkančių tūkstančiui gyventojų, skaičių Šiauliai nuo Europos atsilieka net keletą kartų.

Šiuo metu Šiauliuose vienu metu gali gyventi maždaug 650 turistų. Viešbučių problema tapo aktuali, Šiauliuose įsikūrus NATO karinei oro pajėgų bazei ir mieste apsigyvenus kariškiams. Todėl turistams, pageidaujantiems gauti kambarį keturių žvaigždučių viešbutyje, turizmo sezono metu ne visada pasiseka.

Be viešbučių, turizmo plėtrai be viešbučių svarbūs ir kiti paslaugų sektoriai - maitinimo įstaigos, transportas, renginiai, finansinė aplinka. Natūralu, kad galėdami palikti daugiau pinigų, turistai pageidauja geresnių gyvenimo sąlygų, kokybiškesnių paslaugų, įdomesnių renginių, platesnio spektro pramogų bei atrakcijų ir, žinoma, trokšta palepinti savo skrandžius neregėtais "užjūrio ar užkraščio" valgiais. Maždaug šimtas mieste veikiančių restoranų, kavinių, barų siūlo įvairių nacionalinių virtuvių patiekalų. Gerėja aptarnavimas restoranuose, ypač tuose, kurie įsikuria aukštos klasės viešbučiuose. Tačiau kol kas problemų dar kyla, nes maitinimo įstaigas aptarnaujantis personalas ne itin moka užsienio kalbų, kai kur netenkina pati paslaugos kokybė.

Kai jie nori pamatyti - atranda

Buvo laikas – maždaug praeito dešimtmečio pabaiga – kai dauguma turistų kaip savo vizito tikslą Šiauliuose nurodydavo naujų prekių (daugiausia maisto ir pramoninių) įsigijimą. Tuo metu net unikalų Šiaulių krašto kultūros paveldo paminklą – Kryžių kalną - aplankydavo mažiau keliautojų. Apklausti miesto svečiai daugiausia balų skirdavo šiaulietiškoms kainoms.

Kainos užsienio turistams mūsų krašte išlieka patrauklios ir šiandien. Užsieniečiai visada gana gerai atsiliepia apie šiauliečių svetingumą. Kartais šį bruožą tiek pablukina įvykęs vienas ar kitas incidentas, bet dauguma keliautojų teigia apie panašius faktus nėra girdėję. Svečiai pasitiki Šiaulių žmonėmis ir sako, kad mieste jaučiasi saugūs.

Natūralu, kad pagrindiniu traukos tašku Šiaulių regione išlieka kryžiais, kryželiais, kryžiukais nusagstytas Kryžių kalnas. Beveik visi atvykstantys turistai yra girdėję ir nori pamatyti šią unikalią Lietuvos vietą. Tačiau vis dažniau turistai atranda ir pačius Šiaulius: miesto dominantę renesanso stiliaus Šv. Petro ir Pauliaus katedrą ar atsinaujinusią puošnią secesinio stiliaus Ch. Frenkelio vilą. Turistams patinka vaikščioti baigiama atnaujinti pėsčiųjų gatve, o šiauliečiams malonu pasakoti, kad tai yra seniausias šalyje ir trečiasis visoje Europoje pėsčiųjų bulvaras. Svečių laukia ir kelios dešimtys senas tradicijas turin1čių, net unikaliais vadinamų muziejų.

Deja, pramogos Šiauliuose dar netapo turistų traukos objektu. Atrakcijų deficitas – viena iš dažniausiai minimų kliūčių, mažinančių miesto turistinį patrauklumą.

Kai mes norime juos sudominti - vargstame

Dar vienas skaudulys – sunkiai sprendžiamas turizmo sezoniškumo klausimas. Konferencijų turizmas būtų panacėja šiai problemai - dalykinis turizmas yra pelningiausia turizmo kryptis. Kol kas trūksta analizės, ar Šiauliai gali pritraukti pakankamai verslo turistų ir kaip ilgai. Mokslo įstaigos, kultūros centrai, muziejai, viešbučiai jau bando užpildyti šią spragą, tačiau statistika teigia, kad dauguma turistų į Šiaulius atvyksta praleisti laisvalaikio, atostogų, aplankyti giminių, draugų ir tik kas penktas kaip vizito tikslą nurodo verslo reikalus. Situacija nesikeičia jau aštuonerius metus.

Tik šiemet tarsi iš letargo miego pradėjo busti informacija apie Šiaulius. Jos jau buvo pasigedęs visas turizmo verslas ir visa jo infrastruktūra. Mieste tik prieš mėnesį atsirado pirmosios rodyklės į lankytinus objektus. Yra ir guodžiančių detalių – ties įvažiavimais į miestą pastatyti ženklai bei stendai su turistui būtina informacija ir miesto planu.

Informacijos alkis turistus kamuoja nuolat: jie niekada nestokoja klausimų apie Šiaulių miesto lankytinas vietas, muziejus, transporto tvarkaraščius, prekybos vietas, leidinius... Atvykusieji į Šiaulius nori gauti kuo daugiau informacijos ir apie kitus Lietuvos miestus, kaimo sodybas, kaimynines Baltijos šalis. Be to, Šiaulių turizmo informacijos centro atliekamose apklausose turistai nuolat akcentuoja, kad Šiaulių regione pasigenda kempingų, golfų aikštynų, kad mieste trūksta pramogų, kad vis dar sudėtinga rasti tualetą, ir apgailestauja, kad muziejų darbo laikas savaitgaliais nepatogus turistams (sekmadieniais miesto muziejai nedirba).

Kai viską išspręsime – turėsime didįjį verslą

Žvelgiant į ateitį, reikėtų aktyviau formuoti Šiaulių turizmo įvaizdį – ne tik miesto, bet viso regiono. Reikėtų daugiau lėšų skirti turistiniams leidiniams, sparčiau plėtoti visamo regiono turizmo infrastruktūrą, išnaudoti Šiaulių oro uosto galimybes, bandyti ieškoti savo išskirtinės nišos po turizmo saule. Galbūt Šiaulių identifikavimo simboliu ir reiškiniu galėtų tapti industrinis paveldas ir jo pritaikymas turizmo bei verslo reikmėms - pirmieji žingsniai jau žengti. O gal verta visas jėgas sutelkti piligriminiam turizmui propaguoti ar "Via Hanzos" idėjai plėtoti? Specializacija kartais gali būti stebinanti išeitis.

Turizmui dirvos arti Šiauliuose nereikia, užtenka ją palaistyti, nes visos reikalingos sąlygos yra: patogi geografinė padėtis (čia galima atvykti automobiliu, autobusu, traukiniu, o jei norite - ir lėktuvu), auganti aptarnavimo paslaugų kokybė, kylantis kūrybinis potencialas, gražėjanti aplinka.

Pagrindinė priežastis, kišanti koją turizmui Saulės mieste – gana menkas turizmo sektoriaus plėtros skatinimas, jo finansavimas ir investicijų į turizmo verslą stygius. Turizmo verslo greitai sukurti neįmanoma. Neįmanoma jo greitai ir išplėtoti. Tam reikalingas visų turizmo versle dalyvaujančių viešųjų ir privačiųjų sektorių nuolatinis bendradarbiavimas.

Ir pabaigai. Tie turistai, kurie Šiauliuose lankosi ne pirmą kartą, vienareikšmiškai teigia, kad turizmo situacija mieste gerėja. O tie, kurie atvyksta pirmą kartą, neslepia - apsilankymas mieste pranoksta jų lūkesčius.


straipsnis is www.siauliaiplius.lt

Karolis!
2006.10.07, 13:59
Beje sito fontano pavadinimas yra renkamas kaip tik siuo metu, galite pasiuliti ir savo variantu :)


ŠIAULIEČIUS KVIEČIAME RINKTI FONTANO PAVADINIMĄ


PRISIKĖLIMO AIKŠTĖS FONTANO PRIEŠ SAVIVALDYBĘ
PAVADINIMO KONKURSO NUOSTATAI

I. TIKSLAS

1. Išrinkti originaliausią ir tinkamiausią fontano pavadinimą.

II. KONKURSO VIETA IR LAIKAS

2. Konkursas organizuojamas spalio mėnesį.
3. Renginį organizuoja Šiaulių miesto savivaldybės administracija (telefonai pasiteirauti: 59 62 08, 59 62 47).

III. DALYVIAI

4. Konkurse turi teisę dalyvauti visos Šiaulių miesto įstaigos, įmonės, organizacijos, pavieniai asmenys.

IV. KONKURSO SĄLYGOS

5. Fontano pavadinimą turi sudaryti žodis ar žodžių junginys.
6. Konkurse turi teisę dalyvauti visos Šiaulių miesto įstaigos, įmonės, organizacijos, pavieniai asmenys ir pateikti ne daugiau kaip 3 pasiūlymus.
7. Prie pateikiamo pavadinimo turi būti nurodoma informacija apie konkurso dalyvį: vardas, pavardė ar įstaigos, organizacijos pavadinimas, telefonas, adresas, el. paštas.
8. Pavadinimo vertinimo kriterijai:
8.1. Originalumas;
8.2. Šiuolaikiškumas.
9. Pavadinimą pateikti iki spalio 18 d. adresu: Prisikėlimo aikštės fontano prieš Savivaldybę pavadinimo konkursui, Šiaulių miesto savivaldybė, Vasario 16-osios g. 62, LT 76295 Šiauliai arba fontanas@siauliai.lt .
10. Konkurso komisijos sprendimu geriausio pavadinimo konkurso laimėtojui bus skiriamas prizas.

pauliaK
2006.10.08, 10:51
/\

Siūlau: "Chuck Norris fontanas" :D

slasher
2006.10.08, 13:46
Siūlau Sun City Suns arba Sin City Suns:uhuhaha:

FruityLoopsas
2006.10.09, 00:59
Kadangi tie veidukai labai primena tableteles, tai Ekstaze manau visai tiktu :-) bet banaliai skamba.... bet nieko sueis :-DDDD

Karolis!
2006.10.10, 12:52
Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas pažadėjo paramą Šiauliams

Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Algirdas Raslanas Šiauliuose susitiko su miesto vadovais ir pažadėjo paramą plečiant miesto sporto bazes.

'Apžiūrėjome daugiafunkcinį Aukštabalio kompleksą. Didelį įspūdį padarė sparčiai vykstančios statybos, pastato funkcionalumas ir išvaizda. Po pirmojo įspūdžio jį norisi lyginti netgi su Pekino dviračių treku ar kitais statiniais - darbai atliekami gretai, kokybė gera ir bent jau dabar atrodo, jog būsimasis kompleksas bus labai šviesus pastatas', - įspūdžiais dalijosi šalies sporto vadovas.

Pasak A.Raslano, KKSD skirs 0,5 mln. litų BMX trasos įrengimui. 'Šiauliuose kuriamas BMX dviračių sporto centras. Antrą tiek į šią trasą investuos savivaldybė. Ir 2007 m. pavasarį turėtume turėti europinių standartų BMX trasą',- kalbėjo šalies sporto vadovas. Šiaulių lengvosios atletikos maniežo renovacijai KKSD kol kas finansinės pagalbos nežada, tad jį savo jėgomis palaipsniui renovuos savivaldybė.

Susitikime Šiauliuose taip pat aptartas tarptautinės irklavimo bazės Talšos ežere įrengimo klausimas. 'Iš ES fondų skirta 2 mln. Lt ežero vandens išvalymui. O per 2007-2008 metus turėtų būti įrengta irklavimo sistema, kuri būtų tinkama ir baidarių bei kanojų, ir akademiniam irklavimui. Tada Šiauliuose būtų galima rengti tarptautines varžybas. Aišku, jeigu per tą laiką šiauliečiai išspręs tarptautinius standartus atitinkančių viešbučių klausimą, nes bet kokios varžybos pritrauks apie 600-800 žmonių',- sakė A.Raslanas.

Šalies sporto ir Šiaulių miesto vadovai taip pat aptarė, kokiems sporto renginiams galėtų būtų skirta Kultūros ir sporto rėmimo fondo parama. KKSD vadovo vertinimu, palaikymo sulauks programa, skirta tarptautinėms sporto žaidynėms Šiauliuose, Šiaulių miesto žaidynės 2007 m., tarptautinės Jono Pinskaus irklavimo varžybos, bokso turnyras Paleckio taurei laimėti.

Ateityje Šiaulių mieste privačiomis lėšomis planuojama pastatyti 50 metrų ilgio baseiną, dabar sprendžiami jo žemės klausimai. 'Šiame baseine būtų kultivuojamas plaukimas ir šuoliai į vandenį. Tai mus labai džiugina. Ateityje galėtume kooperuotis ir palaikyti šį projektą. Taip pat galvojama apie ledo rūmus, kurie būtų finansuojami irgi iš privataus kapitalo. Tai irgi labai puiku, nes atsirastų dar vienas taškas Lietuvoje, kuriame būtų galima pradėti kultivuoti žiemos sporto šakas - ledo ritulį, greitąjį čiuožimą, galbūt akmenslydį',- sakė KKSD vadovas.

Be to, Šiauliai žada imtis iniciatyvos, jog Lietuvos elitinėje moterų krepšinio lygoje dalyvautų ir šio miesto moterų krepšinio komanda.


Sportas.lt

Andrr
2006.10.10, 13:54
Sportas.lt

Dziaugiuosi, kad Siauliai sparciai verziasi pirmyn! :)

Metropolis
2006.10.14, 22:39
vienas protingiausiu energijos taupymo poziuriu sprendimu. Galima teigti, geriau veliau, negu niekad, nes tokia elektrine jau dabar kaip siaulieciams praverstu...Besidomintiems sia kuro rusimi, galima pasklaidyti saita:
http://www.biokuras.lt/

FLSHS
2006.10.15, 18:58
Jeigu pavyktu igyvendinti visus projektus, tai Siauliai taptu super miestu neabejotinai. Bet reikia labai dideliu investiciju, kurios neateina is oro..

Didmiestis
2006.10.16, 00:25
/\

Siūlau: "Chuck Norris fontanas" :D

Cia buvo geras:D

Andas
2006.10.16, 11:49
"Visi keliai veda į Šiaulius"

osiz
2006.10.16, 14:53
Straipsnyje rasoma,kad Siauliu titanas statys daugiabuti su 150 butu.Idomu, kiek aukstu galetu tureti toks namas:hm:

amigo
2006.10.16, 16:01
Man tai patiko, ispanai investuoja N.Akmeneje :D
Idomus pasirinkimas, kažin kas tokie?

Karolis!
2006.10.16, 17:27
2006-10-16

Verslininkai žada nugriauti Šiaulių miesto centre įsikūrusius fabrikus - „Verpstą", Titnagą" ir „Duonos kepyklą". Vietoj jų žada statyti šiuolaikiškus pastatus, kuriuose būtų biurai, restoranai, viešbučiai, gyvenamieji būstai. Verslininkai sako, jog pačiame Šiaulių centre, vienas šalia kito įsikūrę fabrikai, darko miesto vaizdą.
„Verpsto" savininkai per pora metų planuoja perkelti gamybą. Spaustuvė „Titnagas" žada įsikurti Šiaulių pakraštyje. Senojoje „Duonos kepykloje" jau treji metai nevyksta gamyba. Dabartinėje „Titnago" teritorijoje turėtų iškilti viešbutis. „Šiaulių duonos" ir „Verpsto" žemėje žadama statyti daugiaaukščius pastatus, kuriuose galėtų būti butai, biurai, komercinės patalpos, požeminiai garažai.
Architektai rengia šios miesto teritorijos, kuri užima daugiau kaip pusantro hektaro, vizualizaciją. Planuojama investicija siekia 150 milijonų litų. Verslininkai sako, jog galvojama ne tik apie gamyklų nugriovimą, bet ir gatvių tinklo pertvarką.
Verslininkai siekia, kad jų sumanymai atsispindėtų ruošiamame miesto bendrajame plane. O realūs dabai pagal optimistines prognozes galėtų prasidėti 2008 metais.

info is www.splius.lt

osiz
2006.10.16, 17:31
^^^ WOW,neblogai:geras: :jeee:

dts
2006.10.16, 17:57
kurioj cia siauliu vietoj gal galite pavaizduoti, nes nlb zinau kur tai yra

Karolis!
2006.10.16, 18:05
kurioj cia siauliu vietoj gal galite pavaizduoti, nes nlb zinau kur tai yra

http://img49.imageshack.us/img49/498/mapsiauliaidec2003sd9.jpg

raudonas taskiukas: "Titnagas"; zalias: "Verpstas"; melynas: "Duonos kepykla" , viskas galima sakyti vienoje vietoje :)

osiz
2006.10.16, 18:14
Rastaman,is kur taip gerai visus Siaulius pazysti?

dts
2006.10.16, 20:20
a mat kur :) as kartas nuo kartu bunu siauliuose, bet dar nepazistu ju taip gerai :)

FruityLoopsas
2006.10.16, 23:15
Straipsnyje rasoma,kad Siauliu titanas statys daugiabuti su 150 butu.Idomu, kiek aukstu galetu tureti toks namas:hm:

Turetu but maximum 15 aukstu :-)

O SU ANDU TAI PLUSEJOM ISIJUOSE>>> ;-) nuo pietinio iki centro ir nuo centro jau su pora al;aus buteliuku namo nuliovu autobusu :-DDD

FLSHS
2006.10.17, 00:23
Nerealios naujienos, net sunku tuom patiketi... Miestas keiciasi ir tik i gera..

oxygens
2006.10.17, 00:43
toks jausmas paskaicius visa sita kad netrukus reikes thread'o pavadinima keisti is "siauliai ir panevezys" y "siauliai" ir "panevezys" atskirai :)

osiz
2006.10.17, 00:52
toks jausmas paskaicius visa sita kad netrukus reikes thread'o pavadinima keisti is "siauliai ir panevezys" y "siauliai" ir "panevezys" atskirai :)

Zinai,man jau seniai tokia mintis buvo kilusi,gal is tikruju taip butu geriau|:D

Edd
2006.10.17, 00:56
Džiugu, kad vis daugiau Lietuvos miestų įsibėgėja. :) Manau, kad tai dar tik pradžia ir tokio dydžio miestai kaip Šiauliai/Panevėžys turi nebogas perspektyvas.

liutass
2006.10.17, 09:49
raudonas taskiukas: "Titnagas"; zalias: "Verpstas"; melynas: "Duonos kepykla" , viskas galima sakyti vienoje vietoje :)
Štai ir Šiauliuose pradeda rastis NMC.

osiz
2006.10.17, 15:31
^^^ Tai jau tikrai...:)

toshas
2006.10.17, 16:33
Štai ir Šiauliuose pradeda rastis NMC.

norėčiau patikslinti , minėtieji objektai - "Verpstas" ir kt. yra pačiame centre ir taip:) pvz. Šiauliu katedra nuo verpsto - vos už poros kvartalu. kol kas tai nebutu naujasis miesto centras - tai jau esamas, pats tikriausias istorinis miesto centras. aišku džiugu, kad pagaliau su tais monstriukais prades kažka daryti.
Jei kalbėti apie naująji centrą Šiauliuose - tai galėtų būti nebent tarybiniais laikais pradėtas fuormuoti pietinio rajono centras.

FruityLoopsas
2006.10.17, 18:15
As jau pradedu jaust kad siauliuose statysiu kavine... nesvarbu kad po 10 metu... bet statysiu :-DDD

osiz
2006.10.17, 18:20
As jau pradedu jaust kad siauliuose statysiu kavine... nesvarbu kad po 10 metu... bet statysiu :-DDD

Kodel butent kavine?

FruityLoopsas
2006.10.17, 18:28
Kodel butent kavine?

Paaiskinsiu savaip./... kiekvienas verslinikas sulaukia sekmes del savo izulumo, optimizmo, ir santaupu... ir geros idejos... turiu ideja, turiu izulumo, ir optimizma... taciau liko smulkmena... INVESTICIJOS :-DDDD taciau jei realizuociau tai ka dabar esu sumastes as milijonierius... verslas pati perspektyviausia saka... jeigu tu ne verslininkas u verslo pavaldinys... visada :-) arba dar yra vienas variantas .... tai..... bedarbis :-DDDDDDDDD

osiz
2006.10.17, 18:34
Paaiskinsiu savaip./... kiekvienas verslinikas sulaukia sekmes del savo izulumo, optimizmo, ir santaupu... ir geros idejos... turiu ideja, turiu izulumo, ir optimizma... taciau liko smulkmena... INVESTICIJOS :-DDDD taciau jei realizuociau tai ka dabar esu sumastes as milijonierius... verslas pati perspektyviausia saka... jeigu tu ne verslininkas u verslo pavaldinys... visada :-) arba dar yra vienas variantas .... tai..... bedarbis :-DDDDDDDDD

Bet kodel apie tai rasai cia?Sukurk tema skiltyje Prospektas ir ten galesi destyt savo vizijas:).O beto linkiu sekmingo verslo;)

Andas
2006.10.17, 21:35
Kas cia darosi.. Tik zmogus savo miesta pagiria, ish karto yra uzpuolamas ish visu pusiu... Jetau Gedikytes nors kiek... Kur jusu tolerancija?
TOks jausmas, kad norit Siaulius paverst Lietuvos centru :|

liutass
2006.10.18, 08:15
norėčiau patikslinti , minėtieji objektai - "Verpstas" ir kt. yra pačiame centre ir taip:) pvz. Šiauliu katedra nuo verpsto - vos už poros kvartalu. kol kas tai nebutu naujasis miesto centras - tai jau esamas, pats tikriausias istorinis miesto centras. aišku džiugu, kad pagaliau su tais monstriukais prades kažka daryti.
Jei kalbėti apie naująji centrą Šiauliuose - tai galėtų būti nebent tarybiniais laikais pradėtas fuormuoti pietinio rajono centras.
Na, "naujasis" ta prasme, kad susiformuos naujų verslo pastatų centras, o kad tai istorinis miesto centras tai sutinku.

FruityLoopsas
2006.10.18, 17:26
gera kpija nuo panevezio :D cia jau dygsta tokia :)

Andai cia va kame kampas.... o ne siaulius centru verciam...

auksellis
2006.10.19, 20:05
Čia toks straipsniukas iš siauliai.lt:

2006-10-16
Seimo nariams pristatyti investiciniai projektai
Spalio 13 d. miesto Savivaldybėje buvo surengtas įgyvendinamų investicinių projektų aptarimas, kuriame dalyvavo miesto meras V. Juškus, Seimo nariai R.Bašys, J.Pinskus, Z.Mikutis, R.Baškienė bei miesto Tarybos nariai. Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja A.Žalevičienė trumpai pristatė Aukštabalio multifunkcinio komplekso investicinį projektą, kurio statybos darbų užbaigimui ateinantiems metams papildomai reikalinga 14 mln. litų suma.

Taip pat buvo pristatytas Savarankiško gyvenimo namų įkūrimo investicinis projektas (jo įgyvendinimui reikia 6 mln.Lt). Miesto meras akcentavo šio projekto svarbą ir prašė Seimo narių tarpininkavimo.

Pagal Valstybinę Investicijų Programą 2007 – 2009 m. pateikti Šiaulių miesto Gegužių, Lieporių ir S.Daukanto vidurinių mokyklų bei tęstiniai S.Šalkauskio, V.Kudirkos mokyklų bei Romuvos gimnazijos renovaciniai investiciniai projektai.
Miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Sartauskas trumpai pristatė Šiaulių oro uosto situaciją bei paprašė ateityje nebevartoti pavadinimo „Zoknių oro uostas“, kadangi šis pavadinimas yra neteisingas ir klaidina miesto svečius. Kasmet Šiaulių oro uosto išlaikymui miesto savivaldybė skiria 0.5 mln. litų. Spalio mėn. pabaigoje Šiaulių oro uostas bus sertifikuotas. Jame įrengtas Baltijos valstybėse šiuo metu geriausias kilimo – nusileidimo takas. Civilinio ir karinio oro uosto teritorijos jau pasidalintos, tačiau vis dar išliekanti problema – civilinio oro uosto teritorijos perleidimas nuosavybės teise. Šiuo metu kariškiai ketina šią teritoriją savivaldybei išnuomoti.

Šiaulių Universiteto bibliotekos direktorė L.Burbaitė pristatė bibliotekos, kuri įsikurs Vytauto g. 84 pastate, projektą ir prašė Seimo narių patarpininkauti, kadangi šiuo metu projekto įgyvendinimui vis dar trūksta apie 1.1 mln. litų sumos. Miesto meras pabrėžė, kad šis projektas jau pateiktas Finansų Ministerijai bei paprašė Seimo narių skirti šią sumą, perskirstant 2007 m. biudžetą.

Aptarimo metu taip pat pasisakė Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius P. Simavičius. Direktorius prašė Seimo narių rasti galimybę 2007 m. valstybės biudžete numatyti lėšas Motinos ir vaiko klinikos užbaigimui. Taip pat buvo minima Onkologinė ligoninė bei poreikis atnaujinti spindulinės terapijos techninę būklę, siekiant pagerinti sergančiųjų gyvenimo kokybę bei sumažinti mirtingumą.

Aptarimo pabaigoje buvo diskutuojamas vyriausybės parengtas įstatymo projektas dėl miško parkų kaip buvusios nuosavybės grąžinimo natūra. Miesto tarybos nariai ir meras V. Juškus išreiškė susirūpinimą Talkšos ežero miško parku, miesto parku ir vandens telkiniais mieste, jei jie būtų grąžinti jų buvusiems savininkams, bei pasiūlė Seimo nariams kreiptis į Prezidentą, prašant persvarstyti šio įstatymo projektą.

Mero patarėja Virginija Žukauskienė,
tel. (8~41) 59 62 02, el.paštas virginija.z@siauliai.lt

Straipsnis paimtas iš čia: <> (http://www.siauliai.lt/siauliai/informacija/index.php?shownews=7&cat=1)

auksellis
2006.10.19, 21:53
Gal kas turit žemės pločiuką centre? :D

Šiauliuose sunku rasti laisvos žemės komercinės paskirties pastatams. lrt.lt. reportažas (http://www.lrt.lt/news.php?strid=39424&id=2555885&sid=#)

Karolis!
2006.10.20, 12:33
Šiauliečiai išrinko pavadinimą fontanui

Skvere prie savivaldybės įrengtas naujas fontanas vadinsis 'Saulės diskai'. Taip nusprendė Miesto teigiamo įvaizdžio komisija, apsvarsčiusi per dvi savaites gautus 74 šiauliečių pasiūlymus.

Pavadinti fontaną 'Saulės diskais' siūlė keturi šiauliečiai. Jiems bus įteikti prizai. Konkursą laimėti pretendavo pavadinimų 'Saulės fontanas', 'Saulės ratai', 'Trisaulis', 'Saulėveidis' autoriai. Komisijos nuomone fontano pavadinimas turi sietis su Saulės miesto įvaizdžiu ir būti lengvai vartojamas šnekamojoje kalboje.

EZ

osiz
2006.10.20, 14:33
EZ

Visai grazus pavadinimas,gan paprastas ir tikrai tinka Siauliams-saules miestui.

Andrr
2006.10.20, 14:50
EZ

mmm kaip gaila, kad nelaimejo mano pateiktas pasiulymas, nors ir buvo tarp pretendentu (saules ratai).
Dziaugiuosi, kad pavadinimas taikliai apibudina si fontana ir su juo susijusia vietove.

Sekmes/\

Karolis!
2006.10.20, 16:03
Autobusų lauksime pervadintose stotelėse

2006 m. Spalio 20 d.
Angelė MOCKUTĖ

Šiauliuose autobusų stotelės iki Kalėdų pasikeis iš esmės: ant naujų stulpų puikuosis nauji stotelių pavadinimai, jas vežančių autobusų numeriai ir grafikai, maršrutų schemos. Komisija jau išrinko pavadinimus, konkurso tvarka firmos pasiskirstė darbais. Informacijos pakeitimas miestui kainuos 150 tūkstančių litų.

„Praeities revizija“,

— taip naują iniciatyvą vadina Vilius Puronas, dizaineris, Šiaulių miesto Infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas, idėjos autorius.

„Pavadinimų ir informacijos revizijos pirmiausiai reikėjo žmonėms, nes Šiauliai yra vienintelis miestas, kuriame jį įstrigo, netvarkomos stotelės ilgainiui tapo įvairiai surinktų pavadinimų kratiniu, kurį reikėjo peržiūrėti,“ — dėsto V. Puronas.

Šiauliuose yra virš 220 stotelių. Darbą pradėjusi Savivaldybės Gatvių bei visuomeninių objektų pavadinimų parinkimo komisija pamatė, jog trečdalio stotelių pavadinimai yra diskutuotini.

„Naujus pavadinimus rinkome eidami skirtingais vieškeliais. Stengėmės laikytis mieste susiklosčiusių tradicijų stoteles vadinti maršrutų vardais ir jų nekeitėme — “Dainai“, “Medelynas“, “Pabaliai“. Galutinius sustojimus, kuriuos transportininkai vadina žiedais, įteisinome ir paskutinės stotelės vadinsis “Pramonės žiedas“, “Ginkūnų žiedas“, “Gegužių žiedas“. Suvienodinime linksnius — “Vaidoto“, “Birutės“, — pasakoja V. Puronas.

Komisija paisė ir naujos kalbininkų taisyklės — netrumpinti asmenvardžių, tad sustojimas „Daukanto“ bus “Simono Daukanto“, “Cvirkos“ — “Petro Cvirkos“.

Net kelios stotelės turėjo tą patį pavadinimą — „Turgus“. Dabar Vilniaus gatvėje ši stotelė pavadinta “Sukilėlių kalneliu“, tas pats pavadinimas “Turgus“ paliktas Žemaitės gatvėje, K. Korsako gatvėje patikslinta — “Žemdirbių turgus“, o J. Basanavičiaus gatvėje — “Verslo inkubatorius“.

Patikslinti objektai

Mieste daug stotelių yra prie mokyklų ir gydymo įstaigų. Jas nutarta pavadinti šalia esančių objektų pavadinimais. Taip S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje buvę du pavadinimai „Lieporiai“ taps “Saulėtekio“ mokykla“ ir “Gegužių mokykla“ o sustojimas “Gegužiai“ — “Romuvos mokykla“. Pasak V. Purono, tai yra aišku ir nedviprasmiška.

„Vilniaus gatvėje prie sustojimo “Ežeras“ nėra jokio ežero ir tą vietą žmonės vadina paprastai — “Slaugos ligoninė“. Vietoj Tilžės gatvėje buvusio sustojimo “Poliklinika“ atsiras “Dainų poliklinika“, o vietoje “Respublikinė ligoninė“ V.Kudirkos gatvėje — “Ligoninė“, — pakeitimus vardijo V. Puronas.

Sunkiai šifruojamas stotelės pavadinimas „VKTI st.“ pavadintas suprantamai — “Transporto inspekcija“.

Patikslinti stotelių pavadinimai prie verslo objektų: „Baltik Vairas“ keičiamas į “Dviračių“, “Kogas “ — į “Gaisrinė“. Taip norima išvengti ir paslėptos reklamos.

Atsiranda „Karalbarzdis“

Renkant pavadinimus, prisiminti žmonių pamėgti senieji vietovardžiai. Taip „Papievių“ stotelė Vilniaus gatvėje prie Buitininkų mokyklos tapo “Šimše“.

„Radome dar vieną gražų vietovardį — Karalbarzdis. Taip bus pavadintas sustojimas Pramonės gatvėje prie prekybos centro — “Karalbarzdis“. Nes šis vietovardis buvo pietinėje miesto pusėje, senais laikais čia buvo pelkių apsupta kalva, kur nuo kalavijuočių ir kryžiuočių slėpdavo gyvulius, vaikus ir moteris. Neįprasta liežuvį laužyti, bet patinka“, — valiūkiškai šypsosi V. Puronas.

Zokniuose, pasak dizainerio, yra nevertingi ir nieko nesakantys pavadinimai „Autogaražų st.“, “Parduotuvės st.“, “V. Čkalovo st.“ Šie pavadinimai atitinkamai keičiami “Juozo Kumpio“ (pirmas lakūnas, žuvęs Nepriklasomybės metais 1918-aisiais ir palaidotas Šiaulių kapinėse), “Felikso Vaitkaus“ (po S. Dariaus ir S. Girėno Atlantą perskridęs lietuvis lakūnas, kurio tėvai kilę nuo Gruzdžių) ir “Antano Gustaičio“ (lietuviškų lėktuvų konstruktorius).

http://img81.imageshack.us/img81/7374/puronostotelerukaliai20061018gbs07me7.jpg
„Dabar kiekvienas stulpas autobusų stotelėse taps didžiuliu meniškai ir grafiškai sutvarkytu informacijos telkiniu“, — sako Vilius Puronas.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

straipsnis is www.skrastas.lt

osiz
2006.10.20, 17:09
Galetu Eziukas Siauliu projektus atnaujint,nes ju jau vykdoma tikrai daugiau nei trys.

FruityLoopsas
2006.10.20, 18:03
Bet kodel apie tai rasai cia?Sukurk tema skiltyje Prospektas ir ten galesi destyt savo vizijas:).O beto linkiu sekmingo verslo;)

Is tikro tai kazkaip nesusimasciau... atsiprasau... turejau rasyt kitur :-)

Siaip jau seniai reikejo parasyti kada kas kur vaziuoja, nes is tikro labai jau neaisku atvykusiems, i vilniuj bei klaipedoj tokie jau senai yra... taciau siauliuose su zemelapiu tai katu katu :-)

Paulius
2006.10.24, 12:34
Gal kas zino ka ten stato Architektu gatveje netoli gimdymo namu? Pastatelis nedidelis, lyg ir degaline ar kazkas panasaus

Karolis!
2006.10.24, 13:42
Miestiečius stebės kameros

2006 m. Spalio 24 d.

Šiaulių gatvėse atsiras stebėjimo kameros. Savivaldybė paskelbė rangovo ir techninio projekto ruošimo konkursą stebėjimo kameroms miesto centre įrengti.

Iš Europos Sąjungos fondų gauta 1,7 milijono litų, už kuriuos Vilniaus gatvėje ir skvere prie Savivaldybės bus įrengta 14 stebėjimo kamerų, stebėjimo pultai policijoje ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Gaisrininkų gatvėje. Be to, dalis lėšų skiriama Greitosios pagalbos įrangai pirkti ir automobilių stoginei pastatyti.

Grįžtama prie Prisikėlimo aikštės plano

2006 m. Spalio 24 d.

Savivaldybės administracija apsisprendė atlikti Prisikėlimo aikštės detaliojo plano, parengto dar 1998 metais, korekciją ir pradėti rengti techninį aikštės sutvarkymo projektą.

Pasak Genadijaus Mikšio, Savivaldybės administracijos direktoriaus, planą taisyti būtina, nes reikia numatyti vietą paminklui laisvei ir nepriklausomybei. Be to, ankstesnysis planas numatė, kad priešais Kolegiją turėtų būti statinys — buvo numatytas penkiaaukštis gyvenamasis namas netoli Katedros. Dabar tokių statinių būtų atsisakoma.

Tikimasi techninį projektą parengti ateinančiais metais. Bet Savivaldybėje dar nekalbama, kada galėtų prasidėti aikštės rekonstrukcija. Tai priklausys nuo miesto finansinių galimybių.

http://img217.imageshack.us/img217/8057/prisikelimoaikste04gbsrj2.jpg
Prisikėlimo aikštės planą nutarta koreguoti dėl čia numatomo statyti paminklo.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

straipsniai is www.skrastas.lt

Paulius
2006.10.24, 13:47
EZ

Utopija, bet ka tik perskaites apie konkursa sugalvojau pavadinima "Saules ratai". O dabar perskaiciau ir... sakes. Reikejo anksciau ta tema paskaitinet

vytauc
2006.10.24, 14:43
„Šiaulių duonos" ir „Verpsto" žemėje žadama statyti daugiaaukščius pastatus, kuriuose galėtų būti butai, biurai, komercinės patalpos, požeminiai garažai.

Nemanau, kad ten leistų statyti išties daugiaaukščius- Katedra perarti :nene:

liutass
2006.10.24, 14:59
Nemanau, kad ten leistų statyti išties daugiaaukščius- Katedra perarti :nene:
NYC tai nebūtų problema (St. Paul Cathedral)
http://www.usatourist.com/slideshows/newyork1/images/09fifthave.jpg

syle
2006.10.24, 16:16
:uhuhaha: Prajuokinai liutass, Šiauliai ne NYC, jei ką tai ir prie Vilniaus katedros yra nemažai laisvos vietos.

liutass
2006.10.25, 08:25
:uhuhaha: Prajuokinai liutass, Šiauliai ne NYC, jei ką tai ir prie Vilniaus katedros yra nemažai laisvos vietos.
Nelyginu Šiaulių su NYC, tiesiog laisvame pasaulyje senoji architektūra su naująja puikiai dera ir niekas nieko "neužgožia" :)

FLSHS
2006.10.25, 09:23
Šiaulių apskrityje daugėja statybų
Spalis 24 2006 17:05
Remiantis Šiaulių apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus duomenimis, per devynis šių metų mėnesius Šiaulių apskrityje išduota 400 leidimų naujiems pastatams statyti, 368 nauji pastatai pripažinti tinkamais naudoti.

Pasak skyriaus vedėjo Rimvydo Justino Šileikos, pastaraisiais metais statybų skaičius Šiaulių apskrityje ženkliai išaugo, daugėja ir patikrinti pateikiamų teritorijų planavimo dokumentų. Iki šių metų spalio 1 dienos Šiaulių apskrityje atlikti 322 statinių statybos valstybinės priežiūros patikrinimai, nustatyti 79 pažeidimai, paskirta baudų už 18 300 litų, sustabdytos 24 statybos, iš kurių 17 – savavališkos. Dėl trijų savavališkų statinių nugriovimo kreiptasi į teismą.

Šiaulių apskrities informacija
infosiauliai.lt

Mantas
2006.10.25, 09:33
(...) ir niekas nieko "neužgožia" :)

Kažkaip neatrodo, žvelgiant į tą NYC nuotrauką :)

liutass
2006.10.25, 10:02
Kažkaip neatrodo, žvelgiant į tą NYC nuotrauką :)
Prasta nuotrauka (nepavyko geresnės rasti). Realiai tik išryškina, o ypač naktį apšvietus. JAV yra puikus pavyzdys senos/naujos architektūros sintezės, pvz. Chicago Water tower
http://www.intheloop-chicago.com/images/pic-water_tower.jpg

http://www.dam.brown.edu/people/glin/Chicago_Postcards/water-tower.jpg

FruityLoopsas
2006.10.25, 11:28
Gal kas zino ka ten stato Architektu gatveje netoli gimdymo namu? Pastatelis nedidelis, lyg ir degaline ar kazkas panasaus

Ten labai aiskiomis raidemis parasyta.... autoservisas.... plius salia dar 2 oberhouse parduodami sklypai....

FruityLoopsas
2006.10.25, 11:35
Nelyginu Šiaulių su NYC, tiesiog laisvame pasaulyje senoji architektūra su naująja puikiai dera ir niekas nieko "neužgožia" :)

Manau naujos idejos nevertos senuju.... o kai daroma is to misraine... gaunasi chaosas....

FruityLoopsas
2006.10.25, 12:26
Manau niekur nera kalbama apie tai kad gatveje palei gimdymo namus ober house supirkti parduodami sklypai... 2 prie statomo autoserviso, ir 1 arciau pietinio rajono bei dar vienas kuriame jau vyksta senosios(tarybines) degalines griovimo darbai.... visa tai yra prie najojo veduko, link pietinio rajono :-) maciau dirbant ten 3 zmogeliukus kurie lygino zvyra....

Paulius
2006.10.25, 13:27
Ten labai aiskiomis raidemis parasyta.... autoservisas.... plius salia dar 2 oberhouse parduodami sklypai....

Is tiesu tai maciau tik pravaziuodamas, todel nespejau paskaitinet

syle
2006.10.25, 16:01
Prasta nuotrauka (nepavyko geresnės rasti). Realiai tik išryškina, o ypač naktį apšvietus. JAV yra puikus pavyzdys senos/naujos architektūros sintezės, pvz. Chicago Water tower


Gražiai atliktos nuotraukos, bet realiai, manyčiau, tas pastatas gerokai sumenksta prieš dangoraižius. Aišku, Čikagoj nebuvęs negaliu vienareikšmiškai teigti.

Manau naujos idejos nevertos senuju.... o kai daroma is to misraine... gaunasi chaosas....

Pilnai pritariu

FruityLoopsas
2006.10.26, 12:24
Is tiesu tai maciau tik pravaziuodamas, todel nespejau paskaitinet

Tai as irgi pravaziuodamas :-) o kaip tu manai?? :-)

FruityLoopsas
2006.10.26, 12:40
Siandienos architektai, netgi yra menkinami del to kad negauna pakankamai biudzeto, ir yra priversti projektuoti horizontalius stulpus, ir kvadratinius "tetris" statinius.... senoji architektura nesuilaike jokiu desniu, ir puose miestus... o naujoji - tera stiklai, minimalizmas, ir tikrai nieko gero.... o dar atsiranda tokiu kurie teigia jog minimalizmas tai madinga... greit prieisim prie to kad namai bus be sienu, ir tai bus madinga.... SYLE DEKUI

Dom@s
2006.11.04, 21:52
Lapkričio 1 dieną iš kapiniu važiavau į centra. Mačiau kažka ten stato prie dvaro gatvės stovi didžiausias kranas :D

FLSHS
2006.11.05, 18:50
Ajo.. itariu, kad tu matei visa ta prie tokios keistos sankryzos :) Ten manrods bus daugiabuciai arba kotedzai

Dom@s
2006.11.05, 18:53
prie tos sankryzos kur parduotuve aibe

FLSHS
2006.11.05, 19:49
nu ten netoli "aukstosios" ? Tai jeigu ten, tai aktik pravaziavau.. buvo uzrasyta "Butai ir kotedzai" :) Atspejau praitam poste. Nors ten daugiau niekam ir nelabai tinkanti vieta, nes jau nuosaliau centro :) Bet gana patogi.

Dom@s
2006.11.05, 19:55
juk centras ten prie pat kainos butu tikrai ten neblogos:taip: :taip:

Karolis!
2006.11.15, 20:34
2006-11-15

Kitąmet Šiauliuose verslininkai planuoja statyti du didžiulius prekybos centrus, kurių vienas bus „Stumbro" gamyklos teritorijoje, kitas priešingoje miesto pusėje - Gegužių - Karaliaučiaus gatvių kampe.
Bankrutavus „Stumbro" gamyklai, jos vietoje įsikurs didžiulis prekybos centras. Beveik 8 su puse hektarų teritorijoje kitų metų pavasarį planuojama pradėti statybas. Dalis senų pastatų bus nugirtauti. Detalusis planas baigiamas rengti. Per žiemą bus padarytas techninis projektas. Numatytas įvažiavimas į prekybos centrą iš dviejų pusių - Tilžės gatvės ir iš būsimo Sodo gatvės tęsinio. Pavasarį čia turėtų prasidėti statybos. Apie prekybos centro statybas pavasarį planuoja ir islandai, kurie Karaliaučiaus - Gegužių gatvių kampe yra įsigiję apie 6 hektarus žemės.
Minėtų prekybos centrų salės užims daugiau kaip 10 tūkstančių kvadratinių metrų. Iš viso tokių prekybos centrų pagal Šiauliuose parengtą schemą numatyti 6-ši. Keli jau pastatyti, vienas planuojamas vietoj buvusių „Nuklono" kultūros namų. Architektai sako, kad miestui prekybos centrų nėra per daug, nes jeigu nebūtų pirkėjų, verslininkai neinvestuotų.

www.splius.lt

vizas
2006.11.15, 21:12
www.splius.lt


Gegužių - Karaliaučiaus g. kampas, čia nebus kur Nestes, Lukoil degalinės stovi? Ar dar toliau iki išvažiuojant iš Šiaulių? Jei ten kur Lukoil, tai jei gerai pamenu, statyti turėtų, kur dabar yra kažkoks obelų sodas, kitas variantas, kur Neste, bet man atrodo, kad už Lukoil turbūt. Bet, kad visai netoli bus Maximos naujas PC, kur bažnyčią nugriaus, ir palyginus arti abu šie PC bus. Ne per didelė konkurencija kaip 2 dideliems PC? Toj pačioj Karaliaučiaus gatvėje, šalia nurašytos vairavimo aikštelės kiek pamenu stato naują Auto centrą dar :)

Karolis!
2006.11.15, 23:11
šalia nurašytos vairavimo aikštelės kiek pamenu stato naują Auto centrą dar :)

Ar jau stato? Kiek žinau, ten bus Volvo autocentras. :)

vizas
2006.11.16, 08:16
Ar jau stato? Kiek žinau, ten bus Volvo autocentras. :)Neseniai važinėjau toj aikštelėj, tai teko matyt, statybos atrodo prasidėjo, gal šiandien nepatingėsiu nueiti keletą kadrų pagaminti ;)

vizas
2006.11.16, 09:08
http://img165.imageshack.us/img165/64/plan2ow4.png

Tai ar aš teisingai supratau: žalia ar geltona juosta pažymėti plotai - galimos to didelio PC vietos? Jei taip, tai mėlyna spalva pažymėtas plotas - vieta, kur bus statomas kitas didelis PC nugriaunant bažnyčią. Bent man nelogiškai atrodo statyti du didelius šalia :fui:
Raudona spalva pažymėta Volvo autocentro statybų vieta.

Karolis!
2006.11.16, 09:52
Tai ar aš teisingai supratau: žalia ar geltona juosta pažymėti plotai - galimos to didelio PC vietos? Jei taip, tai mėlyna spalva pažymėtas plotas - vieta, kur bus statomas kitas didelis PC nugriaunant bažnyčią. Bent man nelogiškai atrodo statyti du didelius šalia :fui:
Raudona spalva pažymėta Volvo autocentro statybų vieta.

Atrodo viska teisingai pazymejai :) man igri nelogiskai atrodo vienas salia kito du pc :)

FruityLoopsas
2006.11.22, 10:42
Zinok, istikruju tai yra atvirksciai: dangoraiziai sumenksta pries sita Water Tower'i. Sitas ypac nakti pasireiskia, net is tolo, artejant prie sito "senuko":)

LABA DIENA, SI TEMA SIAULIU PROJEKTA VADINASI... MALONEKIM....

Paulius
2006.11.23, 14:16
Tiesa, gal kas zinot ka nors apie ta verslo centra (?) salia BMS Megapolio?

osiz
2006.11.23, 14:46
Tiesa, gal kas zinot ka nors apie ta verslo centra (?) salia BMS Megapolio?

Zinau,kad darbus vykdo Plunges statybos bendrove Warff-Adakris,o daugiau tai nieko.Tik aisku,jog pastatas nebus aukstas ir nebus verslo centras.Jo paskirtis lygtais komercine.

Andrr
2006.11.23, 16:11
Tiesa, gal kas zinot ka nors apie ta verslo centra (?) salia BMS Megapolio?

Mano ziniomis ten turetu isikurti Nord LB bankas.

osiz
2006.11.23, 16:18
Mano ziniomis ten turetu isikurti Nord LB bankas.

Is kur tokios zinios?:)

Andrr
2006.11.23, 16:33
Is kur tokios zinios?:)

Koks skirtumas is kur, as juk rasiau kad tai mano ziniomis :) pagyvensim ir pamatysim ar as buvau teisus.

osiz
2006.11.23, 16:37
Tikiuosi,kad teisus,nes man asmeniskai patinka banku pastatai.Jie ypac suteikia modernumo miestui.

Paulius
2006.11.23, 16:40
Ypac Vilniaus Banko. Kiek matau, visuose miestuose SEB neblogai atrodo. Bet tas naujasis panasu, kad bus apstiklinta batu deze.

FruityLoopsas
2006.11.24, 12:38
Na va... :-) jei kas pastebejote Pramogu klubas "Mega" pleciasi, ir autoservisas prie gimdymo namu jau igavo formas.. :-)

FLSHS
2006.11.24, 16:30
Na va... :-) jei kas pastebejote Pramogu klubas "Mega" pleciasi

wooooow... Pala pala.. papasakok daugiau.. zinok nepastebejau. man asmeniskai tai btuu nereali naujiena, nes esu kaip ir pastovus megos lankytojas :))

FLSHS
2006.11.24, 16:40
Vieniems mano pazystamiems investuotojams, kurie lankesi siauliuose ir siauliu klubuose atejo ideja siauliuose pastatyti dar viena pramogu kluba. Nes kiek aplankeme klubu, nei vienas nepatiko. Tipo siauliuose nera vakarietisko lygio pramogu klubo. Bet as asmeniskai sakau, kad siauliuose klubu yra gana nemazai ir konkurencija butu turbut didele. Maxas , mega , martini , grand club , neopolis .. dar pegasas.. kazkaip atrodo utopine ideja iterpti dar 1. kaip jus manote ar butu verta kanors cia organizuoti?

Stendalis
2006.11.25, 09:41
Del Siauliu klubu, tai kiekybine prasme per akis 6 klubu, bet kokybine - toli grazu.. Vadinamaisiais "klubais" galetu vadintis tik mega, martinis ir neopolis. Kiti - uzgese arba be ideju. Naujas geras klubas uzgesintu dar viena is likusiu triju. Mums, kaip lankytojams, tai tik i nauda. Savininkams - stimulas naujoms idejoms.

Vaidele
2006.11.25, 20:03
Bet gi ne visi sveciai ziuri nuo pradzos. Bent jau nuo vidurio . . .

FruityLoopsas
2006.11.26, 11:03
wooooow... Pala pala.. papasakok daugiau.. zinok nepastebejau. man asmeniskai tai btuu nereali naujiena, nes esu kaip ir pastovus megos lankytojas :))

Na mega pradejo darbus jau pries pora savaiciu, savo patalpas plecia dvigubai krepsinio aiksteles saskaita, jau yra israusta kazkuri dalis pamatams ir.... RUSIUI??? na tiksliai nzn, bet greiciausiai dar po zeme viena nemaza patalpa iseit turetu, nes 2-3metrai gylis tikrai yra :-)... bus kazkam liudna kad kasiuko nebegales palost :-) toliau bulvare buratinas atrodo klasiskai, nu nerealiai... toks stiklinis, ir visai ne kazkoks turegelis kaip kazkas ten sake :-) toliau VOLVO autoservisas jau irgi apsitvere savo zona(isvaziuojant link bubiu :-)

Andrr
2006.11.26, 14:25
Na mega pradejo darbus jau pries pora savaiciu, savo patalpas plecia dvigubai krepsinio aiksteles saskaita, jau yra israusta kazkuri dalis pamatams ir.... RUSIUI??? na tiksliai nzn, bet greiciausiai dar po zeme viena nemaza patalpa iseit turetu, nes 2-3metrai gylis tikrai yra :-)... bus kazkam liudna kad kasiuko nebegales palost :-) toliau bulvare buratinas atrodo klasiskai, nu nerealiai... toks stiklinis, ir visai ne kazkoks turegelis kaip kazkas ten sake :-) toliau VOLVO autoservisas jau irgi apsitvere savo zona(isvaziuojant link bubiu :-)

Butu smagu isvysti siu objektu foto, imeskit jei turi siu naujienu. :)
^^^

osiz
2006.11.26, 17:39
Kadangi į Ginkūnus reikia važiuoti pro centrą,tai "nutraukiau jau čia diskutuotą komercinės paskirties pastatą netoli BMS Megapolio(nuotraukos nelabai ryškios,nes darytos iš važiuojančios mašinos pro nešvarų langą,tačiau statybų eiga vistiek matosi). http://img385.imageshack.us/img385/3079/picture0221gr5.jpg (http://imageshack.us) http://img385.imageshack.us/img385/5263/picture0231oj2.jpg (http://imageshack.us)

FruityLoopsas
2006.11.26, 21:00
Vieniems mano pazystamiems investuotojams, kurie lankesi siauliuose ir siauliu klubuose atejo ideja siauliuose pastatyti dar viena pramogu kluba. Nes kiek aplankeme klubu, nei vienas nepatiko. Tipo siauliuose nera vakarietisko lygio pramogu klubo. Bet as asmeniskai sakau, kad siauliuose klubu yra gana nemazai ir konkurencija butu turbut didele. Maxas , mega , martini , grand club , neopolis .. dar pegasas.. kazkaip atrodo utopine ideja iterpti dar 1. kaip jus manote ar butu verta kanors cia organizuoti?

Manau verta nes daugumoje ju ar bent daugumos daugumoje vakaru amziaus cenzas yra 21 metai :-) jei tai butu klubas nuo 18 metu... tada sakyciau perpektyviau :-) ir efektyviau konkurencingumo atzvilgiu :-)

FruityLoopsas
2006.11.26, 21:19
Butu smagu isvysti siu objektu foto, imeskit jei turi siu naujienu. :)
^^^

Na manau pirmai progai pasitaikius tai igyvendinsim :-) o kas liecia bubiu krypti, tai ten gigantai prekybos centrai irgi svieciasi :-) kadangi siauliu pletros plane yra numatyta siaulius plesti link bubiu, ir link kursenu, tai nenuostabu kad jau sklypeliai tirpsta :-D

Andas
2006.11.27, 22:30
Tai vat, pabandysiu trumpai aprašyti visai įdomu projektėlį, kuris gali visiškai pakeisti Šiauliu centro įvaizdį ir atverti naują statybų "era" mūsų mieste, gal ir šalyje (nežinau ar tokio tipo projektai yra įgyvendimai kituose miestuose)
Visame pasaulyje vėl grįžta vadinamųjų „pent-house” namų („namas ant namo”) mada. Tai idealus variantas tiems, kurie norėtų gyventi miesto centre, tačiau tuo pat metu svajoja apie nuosavą namą. Pasirodo, kartais tereikia pasitelkus vaizduotę įdėmiai apsižvalgyti ir paaiškės, kad neišvaizdus namas yra puikia vieta, kur galima įsikurti. Kas gyvenate, ar bent jau dažnai lankotės Šiaulių mieste, manau žinote kur yra kavinė-baras "Kapitonas Morganas". (Aišku, "jie" nuomoja patalpas, į mėnesį moka 7000-9000lt nuomos, bet tai visai ne į temą.) Taigi kur aš čia dabar baigiau, ai, joa.. Tai vat dabar vyksta derinamieji planai, architektai atlieka įvairius skaičiavimus ir manau metų bėgyje ant šito namo išvysime nuosavą gyvenamąjį namą Manau, tai dar kažkiek pagyvins centrinio bulvaro išvaizdą (nors jis jau ir taip pranoksta daugelį Lietuvos miestų)...
Taigi trumpai apie tai, kaip aš supratau, kaip bus statomas šis Pent-House:
1. Visų pirma bus sutvirtinamas senasis namas, nes manau išlaikyti papildomas kelis šimtus tonų yra jau šis tas
2. Toliau ant senojo namo bus pastatyta atitinkamo dydžio platforma - pamatai, ant kurių bus statomas namas, įrenginėjamas kiemas, sodinamas vienas kitas medelis, bei auginamos gėlės.
3. Pradedama pati namo statyba. (Tik nelabai supratau kaip ant stogo bus užkeltos statybinės medžiagos?) Gal bus statomas koks kranas šalia senojo namo? O gal ant jau pastatytosios platformos.. Neaišku.
Dar man kilo keli klausimai, iš kur savininkai gavo visus leidimus statyti šitokį statinį miesto centre? Juk tai kažkiek užgoš patį bulvara, o gal ne? Na nežinau... pastatys bus matyti..
Tai vat šiam kartui tiekm gal kas žinot ką daugiau? O gal tokia tema jau buvo? Tik per jusu piktžodžiavimus vienas ant kito (bereikalingus) nebeįmanoma rasti normalios, apie naujus projektus susijusios informacijos.. ex..

Andas
2006.11.28, 02:46
Gerai butu rytoj pafotografuoti toje vietoje :)

Andrr
2006.11.28, 09:10
Tai vat, pabandysiu trumpai aprašyti visai įdomu projektėlį, kuris gali visiškai pakeisti Šiauliu centro įvaizdį ir atverti naują statybų "era" mūsų mieste, gal ir šalyje (nežinau ar tokio tipo projektai yra įgyvendimai kituose miestuose)
Visame pasaulyje vėl grįžta vadinamųjų „pent-house” namų („namas ant namo”) mada. Tai idealus variantas tiems, kurie norėtų gyventi miesto centre, tačiau tuo pat metu svajoja apie nuosavą namą. Pasirodo, kartais tereikia pasitelkus vaizduotę įdėmiai apsižvalgyti ir paaiškės, kad neišvaizdus namas yra puikia vieta, kur galima įsikurti. Kas gyvenate, ar bent jau dažnai lankotės Šiaulių mieste, manau žinote kur yra kavinė-baras "Kapitonas Morganas". (Aišku, "jie" nuomoja patalpas, į mėnesį moka 7000-9000lt nuomos, bet tai visai ne į temą.) Taigi kur aš čia dabar baigiau, ai, joa.. Tai vat dabar vyksta derinamieji planai, architektai atlieka įvairius skaičiavimus ir manau metų bėgyje ant šito namo išvysime nuosavą gyvenamąjį namą Manau, tai dar kažkiek pagyvins centrinio bulvaro išvaizdą (nors jis jau ir taip pranoksta daugelį Lietuvos miestų)...
Taigi trumpai apie tai, kaip aš supratau, kaip bus statomas šis Pent-House:
1. Visų pirma bus sutvirtinamas senasis namas, nes manau išlaikyti papildomas kelis šimtus tonų yra jau šis tas
2. Toliau ant senojo namo bus pastatyta atitinkamo dydžio platforma - pamatai, ant kurių bus statomas namas, įrenginėjamas kiemas, sodinamas vienas kitas medelis, bei auginamos gėlės.
3. Pradedama pati namo statyba. (Tik nelabai supratau kaip ant stogo bus užkeltos statybinės medžiagos?) Gal bus statomas koks kranas šalia senojo namo? O gal ant jau pastatytosios platformos.. Neaišku.
Dar man kilo keli klausimai, iš kur savininkai gavo visus leidimus statyti šitokį statinį miesto centre? Juk tai kažkiek užgoš patį bulvara, o gal ne? Na nežinau... pastatys bus matyti..
Tai vat šiam kartui tiekm gal kas žinot ką daugiau? O gal tokia tema jau buvo? Tik per jusu piktžodžiavimus vienas ant kito (bereikalingus) nebeįmanoma rasti normalios, apie naujus projektus susijusios informacijos.. ex..

O kazkas idomaus, labai intriguojanciai skamba sis projektas. Ar jis realus?

Andas
2006.11.28, 13:53
Na, savo akimis nemaciau ar ten kas vyksta, kazkaip pro sali praeini, ir akiu nekeli i dangu :)

Paulius
2006.11.28, 14:00
Tik aš gyventi ant stogo centre nenorėčiau. Ypač tada kai toks pastatas vienintelis mieste. Visi tik žiūri...

FLSHS
2006.11.29, 12:28
Joo.. teko girdeti apie tokius namus. Bulvare turetu atrodyti gana idomiai ir tuo paciu ispudingai. Galbut tai butu pavizdys kitiems, nors dauguma pagyvenusiu zmoniu sakys, kad tai visiska nesamone.. Zmones neturi proto.. Bet reikia naujoviu.. verkiant reikia..

FLSHS
2006.11.29, 12:33
Manau verta nes daugumoje ju ar bent daugumos daugumoje vakaru amziaus cenzas yra 21 metai :-) jei tai butu klubas nuo 18 metu... tada sakyciau perpektyviau :-) ir efektyviau konkurencingumo atzvilgiu :-)

Jo.. Bet siaip kai aptarinejome visas idejas, tai man irode, kodel reikalingas tas amziaus cenzas. Bet yra ir gyvas pavyzdys.. Neopolis. Apsilankeme praita savaite ketvirtadieni. Zmoniu buvo tiek, kad rubineje nebebuvo kur pasikabinti rubu. Mat paprastomis dienomis isskyrus penktadieni - ijejimas nuo 18 metu. Kitomis dienomis jaunesniems patekti i kluba gana problematiska :) Kadangi apsauginius pazystu, tai sake, kad paprastomis dienomis, konkreciai ketvirtadieni, yra didziausias kosmaras ir didziausias lankytoju antpludis. Bet pinigine prasme toks jaunimas yra neparankus klubams, todel amziaus cenzas egzistuoja daugumoje klubu. Tie pazystami isvyko i savo vakaru europa ir ten galutinai apgalvos viska. Nes siaip investiciju reikia labai dideliu.. ir siaip atsiperkamumas ir t.t.

Andas
2006.11.29, 20:36
Jo.. Bet siaip kai aptarinejome visas idejas, tai man irode, kodel reikalingas tas amziaus cenzas. Bet yra ir gyvas pavyzdys.. Neopolis. Apsilankeme praita savaite ketvirtadieni. Zmoniu buvo tiek, kad rubineje nebebuvo kur pasikabinti rubu. Mat paprastomis dienomis isskyrus penktadieni - ijejimas nuo 18 metu. Kitomis dienomis jaunesniems patekti i kluba gana problematiska :) Kadangi apsauginius pazystu, tai sake, kad paprastomis dienomis, konkreciai ketvirtadieni, yra didziausias kosmaras ir didziausias lankytoju antpludis. Bet pinigine prasme toks jaunimas yra neparankus klubams, todel amziaus cenzas egzistuoja daugumoje klubu. Tie pazystami isvyko i savo vakaru europa ir ten galutinai apgalvos viska. Nes siaip investiciju reikia labai dideliu.. ir siaip atsiperkamumas ir t.t.

Nors man ir 19 metu :) Ir niekur neileidzia, taciau visishkai pritariu, kad i klubus "jaunimas" butu ileidziamas nuo 21 metu :) Visgi zmones suauge i prota, ir ishauge is to dirbtiniu "ereliu" amziaus :) Tad kaip nors jau tuos 2 metelius istversiu :)
O siaip paneles galetu ileisti nuo 19 :)

FruityLoopsas
2006.12.04, 00:53
Jo.. Bet siaip kai aptarinejome visas idejas, tai man irode, kodel reikalingas tas amziaus cenzas. Bet yra ir gyvas pavyzdys.. Neopolis. Apsilankeme praita savaite ketvirtadieni. Zmoniu buvo tiek, kad rubineje nebebuvo kur pasikabinti rubu. Mat paprastomis dienomis isskyrus penktadieni - ijejimas nuo 18 metu. Kitomis dienomis jaunesniems patekti i kluba gana problematiska :) Kadangi apsauginius pazystu, tai sake, kad paprastomis dienomis, konkreciai ketvirtadieni, yra didziausias kosmaras ir didziausias lankytoju antpludis. Bet pinigine prasme toks jaunimas yra neparankus klubams, todel amziaus cenzas egzistuoja daugumoje klubu. Tie pazystami isvyko i savo vakaru europa ir ten galutinai apgalvos viska. Nes siaip investiciju reikia labai dideliu.. ir siaip atsiperkamumas ir t.t.

Na del klubu pelno nesigincysiu... bet kalbu apie tai kaip pritraukt zmoniu... kol konkurentai su 21 metais nores pelno... visi 18 - ikiniai vieses naujajam klube... :) be to jei kosmaras tai greiciausiai del to kad yra paklausa nera pasiulos... nebeitelpa norintys i galimas vietas :)

DVR
2006.12.04, 10:21
Miestiečius stebės kameros
2006 m. Spalio 24 d.
Šiaulių gatvėse atsiras stebėjimo kameros. Savivaldybė paskelbė rangovo ir techninio projekto ruošimo konkursą stebėjimo kameroms miesto centre įrengti. Iš Europos Sąjungos fondų gauta 1,7 milijono litų, už kuriuos Vilniaus gatvėje ir skvere prie Savivaldybės bus įrengta 14 stebėjimo kamerų, stebėjimo pultai policijoje ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Gaisrininkų gatvėje. Be to, dalis lėšų skiriama Greitosios pagalbos įrangai pirkti ir automobilių stoginei pastatyti. ...

P>S. is siauliukrasto laikrascio..

Gal kas zinote kokie dalyviai siam projekte..?
Kas ruosia techninius projektus siam uzsakymui....?

Kiek girdejau tik centre planuoja kameras statyti, kazi ar jie masto kameru ispletima ateiciai...
Jusu pamastymai...bulvarines nuogirdos...pasijunkite i diskusija..
ar tai reikalinga...ar ne per mazai kameru...ar ne suniveliuojama kameru statyma su greitosios pagalbos irangos pirkimu ir stogines statymu...man atrodo ,kad sie dalykai turetu buti atskirti, nes kiekvienas suinteresuotas asmuo/imone lenks pinigus i savo interesu pirmumui ir reikalingumui...
Kazi kokia dalis kam...?????
Kas turi atsakyma??? nors ir nelabai tikslu, bet visdelto butu idomu isgirsti...
Jei kazkuriai daliai truks pinigu , tai gali buti nevisavertis projektas?...ypac vaizdo stebejimui...juokinga kai tokiam mieste numatoma tik 14 stac.kameru, kai reiktu maziausia ~70 nusikaltimu prevencijai,eismo saugumo pazeidejams isaiskinti ir t.t.

pirmyn......

DVR
2006.12.04, 10:44
dar vienas pamastymas ,kodel valdzia nebando pajungti verslininku, kad jie statytu savo reikalingose vietose kameras ir jos butu pajungtos i bendra pulta uz tam tikra mokesti + privaciu bendriju/namu vaizdo stebejima prijungti uz abonentini mokesti,
taip sprestusi klausimas aptarnavimo ir ir ilgalaikio atsiperkamumo ir nebutu kaip klaipedoje neberadus pinigu taisymui, operatoriaus vietai jos numire

ar valdzia masto...ar tik nori isleisti pinigus...jei tik pinigus ,tai mes jiems padesim :)

Paulius
2006.12.04, 13:59
:durnas? Jokios būtinybės toms kameroms nėra. Apskritai tuos 1,7 mln. galėjo ivestuoti svarbesniems dalykams. Dabar toks jausmas, kad neturi kur pinigų dėti.

Vaidas
2006.12.04, 20:36
>100k už kiekvieną kamerą? :kkka? Gal tos kameros HDTV, kad tokios sumos? :lol:

Šiaip pritariu stebėjimo kamerų statymui, nes, mano nuomone, tai tikrai veiksminga priemonė mažinti nusikalstamumui, tačiau 1,7M už 14 kamerų + porą stebėjimo postų atrodo tikrai labai labai per daug... :hm:

FLSHS
2006.12.05, 23:55
Nors man ir 19 metu :) Ir niekur neileidzia, taciau visishkai pritariu, kad i klubus "jaunimas" butu ileidziamas nuo 21 metu :) Visgi zmones suauge i prota, ir ishauge is to dirbtiniu "ereliu" amziaus :) Tad kaip nors jau tuos 2 metelius istversiu :)
O siaip paneles galetu ileisti nuo 19 :)

Man paciam dar nera 21 :))))))) Bet nepatogumu del to patiriu labai retai :)
Paneles galetu ileisti, ir siaip jas ileidzia dazniausiai nuo 18 , o bachuram amziaus cenzas yra butinai reikalingas. bet is kitos puses reikia tiems 18 - 21 irgi kazkur tusintis.. Todel Visi tokie ereliukai renkasi "Arklius" ir t.t. Kazkada buvau uzsukes ir supratau, kad ten normalus zmones neturi ka veikti :)
Tai atlek i Neopoli koki Ketvirtadieni :) Ikalsim po alaus bokala.. pamatysi kame reples :)

vizas
2006.12.08, 14:48
Neradau tinkamos temos, tai čia parašysiu. Kelios nuotraukos iš Pietiniame rajone esančio LYROS PC priestato. Nežinau kieno užsakymu virš "Senukų" parduotuvės iškilo dar vienas aukštas bei priestatas. Manau tikrai gera idėja, nes vieta labai palanki prekybai, o jos aplink kaip ir nebelabai yra. Kažkada girdėjau, kad ar tai VP Market norėjo nupirkti visas LYROS patalpas, bet nepardavė šeimininkai, nes jiems čia oj dideli pinigų srautai teka. Tai va, dabar galvoju, kas trečiame aukšte galėtų būti, pirma mintis šauna, kad galėtų būti maisto turgus - artimiausias sakyčiau toli, o aplink kaip ir artimesnių nėra, tad įrengti čia turgų būtų labai pelninga. Antras variantas, kad "Senukai" nutarė praplėst savo patalpas. Taip pat, ir antras aukštas atrodo yra įrenginėjamas iš naujo ir ten dabar siūloma nuomotis patalpas prekybai. Paskutinėm dienom iš trečio aukšto vis siurbiamos šiukšlės, vidus vis dar įrenginėjamas. Gan lėtai ten viskas juda, bet juda. Taip pat neseniai buvo praplėsta, aptvarkyta auto aikštelė prie tų pačių "Senukų". Tiek apie šį "remontą":

http://img174.imageshack.us/img174/7483/img4066lm2.jpg

http://img213.imageshack.us/img213/1333/img4067xb4.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/1149/img4069zj3.jpg

http://img170.imageshack.us/img170/6144/img4070pz3.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/6755/img4072gs8.jpg

oxygens
2006.12.08, 20:07
atrodo kaip autoservisas arba koksnors sandelys is isvaizdos :)

Jeffas
2006.12.08, 20:16
Spalvos tai "Velkam tu Polska" serijos :)

vizas
2006.12.08, 20:27
atrodo kaip autoservisas arba koksnors sandelys is isvaizdos :)

O ko tu tikiesi, čia juk priestatą pastatė, aukštą vieną padidino, nebekeis viso PC centro stiliaus, kuris statytas seniausiai :hihihi:

vizas
2006.12.09, 19:30
Autoserviso Karaliaučiaus gatvėje statybos:

Raudonai apibrėžta autoserviso vieta.
http://img247.imageshack.us/img247/6326/plan2ty8.png

http://img90.imageshack.us/img90/4093/img4096rw9.jpg

Plane atrodo gan gražiai.
http://img183.imageshack.us/img183/8704/img4094gc3.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/1843/img4097dl2.jpg

http://img167.imageshack.us/img167/9428/img4098up1.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/7846/img4099km9.jpg

http://img243.imageshack.us/img243/3517/img4100fs7.jpg

http://img296.imageshack.us/img296/4480/img4103vs4.jpg

Paulius
2006.12.09, 22:01
O tai kas ten tam žemėlapy žaliai apibrėžta?

vizas
2006.12.09, 22:08
O tai kas ten tam žemėlapy žaliai apibrėžta?

Geltonai ir žaliai apibrėžta vieta, kurioje turėtų įsikurti dar vienas didelis PC. Anksčiau apie tai šnekėjom, kad kažkaip nesiriša ta vieta, kai bažnyčios vietoje bus dar didesnis...

Paulius
2006.12.09, 22:12
Geltonai ir žaliai apibrėžta vieta, kurioje turėtų įsikurti dar vienas didelis PC. Anksčiau apie tai šnekėjom, kad kažkaip nesiriša ta vieta, kai bažnyčios vietoje bus dar didesnis...

Kodėl tu įvardijai vienu? Argi ne du? Juk skirtingose gatvės pusėse. Visgi ten galėtų įsikurti koks Ermitažas, jei jau vietoj bažnyčios bus Akropolis.

Beje, man dar įdomu kas su tuo PC kur prie Architektų g. - Gardino g. sankryžos turėjo atsirasti gavosi.

vizas
2006.12.09, 22:18
Kodėl tu įvardijai vienu? Argi ne du? Juk skirtingose gatvės pusėse. Visgi ten galėtų įsikurti koks Ermitažas, jei jau vietoj bažnyčios bus Akropolis.

Beje, man dar įdomu kas su tuo PC kur prie Architektų g. - Gardino g. sankryžos turėjo atsirasti gavosi.


Tiksliai kuriame gatvės kampe bus neaišku, arba žaliame, arba geltoname, todėl ir abu pažymėjau. Gal žinai tiksliai kuriame?

Paulius
2006.12.09, 22:21
Tiksliai kuriame gatvės kampe bus neaišku, arba žaliame, arba geltoname, todėl ir abu pažymėjau. Gal žinai tiksliai kuriame?

Ne, bet geltonąjį sklypą pardavinėjo. Buvo skelbimas ir gana ilgai. Kaip dabar - nežinau. Manau, kad geltonajame nebus (nuomonė, ne faktai).

vizas
2006.12.09, 22:23
2006-11-15

Kitąmet Šiauliuose verslininkai planuoja statyti du didžiulius prekybos centrus, kurių vienas bus „Stumbro" gamyklos teritorijoje, kitas priešingoje miesto pusėje - Gegužių - Karaliaučiaus gatvių kampe.
Bankrutavus „Stumbro" gamyklai, jos vietoje įsikurs didžiulis prekybos centras. Beveik 8 su puse hektarų teritorijoje kitų metų pavasarį planuojama pradėti statybas. Dalis senų pastatų bus nugirtauti. Detalusis planas baigiamas rengti. Per žiemą bus padarytas techninis projektas. Numatytas įvažiavimas į prekybos centrą iš dviejų pusių - Tilžės gatvės ir iš būsimo Sodo gatvės tęsinio. Pavasarį čia turėtų prasidėti statybos. Apie prekybos centro statybas pavasarį planuoja ir islandai, kurie Karaliaučiaus - Gegužių gatvių kampe yra įsigiję apie 6 hektarus žemės.
Minėtų prekybos centrų salės užims daugiau kaip 10 tūkstančių kvadratinių metrų. Iš viso tokių prekybos centrų pagal Šiauliuose parengtą schemą numatyti 6-ši. Keli jau pastatyti, vienas planuojamas vietoj buvusių „Nuklono" kultūros namų. Architektai sako, kad miestui prekybos centrų nėra per daug, nes jeigu nebūtų pirkėjų, verslininkai neinvestuotų.

Va ką rašė www.splius.lt neperseniausiai

Paulius
2006.12.09, 22:27
Šeši prekybos centrai. Bruklinas, Saulės miestas, Akropolis (?), Tilžė, Stumbro teritorijoje ir paskutinis toj sankryžoj. O pagal išmatavimus aišku, kas žaliame. Juk geltonojo (jei atmintis neapgauna) plotas - apie 1 ha, tad telpa tik salės be parkingo. Tad kažkaip nesigauna...

vizas
2006.12.09, 22:48
O tai kada tą bažnyčią griauti pradės? Vis laukiu, nesulaukiu.

Paulius
2006.12.09, 22:51
Aš buvau rašęs į savivaldybę. Iš ten gavau atsakymą, kad darbai ten pajudės 2007 II ketvirtyje. Atrodo, tuomet ir griaus (jei ne anksčiau)

Irena Bureikytė
kam: man
Daugiau parinkčių Spl 31 d.Laba diena,

Domėjotės planuojamu statyti prekybos centru Šiauliuose. Šio prekybos centro planuojama statybų pradžia yra 2007 m. II ketvirtis, pabaiga – 2008 m. I ketvirtis. Prekybos centro koncepcija.šiuo metu dar yra svastoma.Pagarbiai,Irena Bureikytė

Plėtros skyrius

Tel. 204 22 77, 8 659 52286

vizas
2006.12.09, 22:55
Tai įdomu, ką jie dabar ten bažnyčioj tiek laiko veiks?

Paulius
2006.12.10, 12:58
Tai kad daug laiko turėtų užimti mašinų iškeldinimas iš tos aikštelės šalia bažnyčios. Arba ruošiamas projektas, arba žiemą nenori pradėt :nzn:

ramulis
2006.12.18, 17:06
O ka ten toki nemaza stato salia Baltic Vairo? Vis pravaziuoju, nespeju suziureti kas parasyta.

Karolis!
2006.12.18, 17:11
O ka ten toki nemaza stato salia Baltic Vairo? Vis pravaziuoju, nespeju suziureti kas parasyta.

Sporto klubą ! Daugiau info čia : http://tinkle.miestai.net/showpost.php?p=85958&postcount=362

ramulis
2006.12.21, 17:09
Kažkodėl taip ir maniau, kad kažkas tokio bus :) Na bet kaip rašoma "iki kalėdų išdygs" tai tikrai neišsipildys :) Nebent koks kalėdų stebuklas...

osiz
2006.12.21, 17:16
Kažkodėl taip ir maniau, kad kažkas tokio bus :) Na bet kaip rašoma "iki kalėdų išdygs" tai tikrai neišsipildys :) Nebent koks kalėdų stebuklas...

Informacija,kurią pateikė rastaman yra truputį pasenusi,nes atidarymas atidėtas,jei neklystu,kovo mėnesiui.

Karolis!
2006.12.22, 11:52
Keleivius pervežančiai bendrovei „Busturas" Šiaulių miesto tarybos nariai leido imti 5,5 milijono litų paskolą. Bendrovė už minėtą sumą įsigytų ir įdiegtų komposteravimo įrangą miesto maršrutiniuose autobusuose. Anot Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos skyriaus vedėjo Stasio Gurėjevo, naujoji sistema leistų kontroliuoti keleivių pervežimą, kuro sąnaudas, mažinti kaštus, važiuojant trumpesnį maršrutą, sumažinti bilietėlių kainą.
Planuojama, kad naujoji kompostiravimo sistema atsipirks per 7 metus. Šiauliečiai naująja įranga gali pradėti naudotis geriausiu atveju tik 2008 metais. Šiauliuose tokią sistemą planuojama įrengti 106 autobusuose. Panaši kompostiravimo sistema yra įdiegta Taline, daugelyje Europos miestų.

www.splius.lt

Drag4s
2006.12.23, 10:51
Kiek maciau ten ta baznycia jau pradejo griaut. bent jau langai pradeti ardyti, automobiliu jau senokai toj aikstelej nebestovi... laukiam pirmuju buldozeriu :)

vizas
2006.12.23, 13:56
Kiek maciau ten ta baznycia jau pradejo griaut. bent jau langai pradeti ardyti, automobiliu jau senokai toj aikstelej nebestovi... laukiam pirmuju buldozeriu :)

Smagu girdėt, galėsiu fotoreportažų padaryti kai darbai įpusės, nes bažnyčia man lengvai pasiekiama ;)

Paulius
2006.12.23, 19:12
Dėl verslo centro šalia Saulės miesto:

http://www.city24.lt/MEDIA/PICTURE/PICTURE_1999675.jpeg
http://www.city24.lt/MEDIA/PICTURE/PICTURE_1999679.jpeg
http://www.city24.lt/MEDIA/PICTURE/PICTURE_1999678.jpeg

Informacija: Prekybinės-administracinės patalpos labai geroje strateginėje Šiaulių m. vietoje ant Tilžės g. ir P.Cvirkos g. sankryžos, priešais naujai statomo prekybos ir pramogų kompleksą "Saulės miestas", iš kairės kaiminystėje "BMS Megapolis". Aplink pastatą numatyta didelė automobilių parkavimo aikštelė, pastate 2 liftai, dujinis kolektorinis šildymas. 1 aukšto plotas-771kv.m. iš jų "Omnitel" užsiėmė apie 300kv.m., antro aukšto plotas - 800kv.m. iš jų "Omnitel" užsiėmė apie 350kv.m., ir trečio aukšto plotas 802kv.m.-laisvos. Ideali vieta įmonėms ketinančioms plėstis į Šiaulių miestą.
1aukšto kaina - 40-45 Lt./kv.m., 2 aukšto - 30-35 Lt./kv.m ir 3 aukšto - 22-25 Lt./kv.m. į kaina įskaičiuotas GPM. Kainos priklauso nuo nuomos termino ir nuomininko. Mažiausias galimas plotas 150kv.m. Atidarymo data apie 2007m. rugpjūti.

osiz
2006.12.23, 19:16
Dėkui,pauliezaz.Pagaliau sulaukėme tikslios informacijos apie tą paslaptingąjį pastatą.