PDA

Keisti į išsamų rodinį : [KAU] Kauno infrastruktūros projektai


Puslapiai : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Vaidosius
2005.10.02, 20:18
Kaunieciai, dekit savo foto is Kauno gatviu ir keliu:) Pradedu as:
Rietavo g.
http://img27.imageshack.us/img27/582/dsc06622resize8jf.jpg
Baltijos pr.
http://img27.imageshack.us/img27/1025/dsc06156resize0ym.jpg
Zemaiciu pl.
http://img27.imageshack.us/img27/7826/dsc06641resize3yc.jpg

Nedas
2005.10.02, 21:06
Idomu kada prasidės savanoriu prospekto (Nuo Muravos iki ...) rekonstrukcija?

liutass
2005.10.03, 08:04
Idomu kada prasidės savanoriu prospekto (Nuo Muravos iki ...) rekonstrukcija?

Vakar maciau, kad bordiurus jau pradejo keisti.

Nedas
2005.10.03, 12:43
Liutai, tu man paaiškink nuo kur iki kur bus viskas tvarkoma. Nežinau kur ta MURAVA :D

Tomas
2005.10.03, 13:01
Maironio g. uždaryta remontui.

liutass
2005.10.03, 13:14
Liutai, tu man paaiškink nuo kur iki kur bus viskas tvarkoma. Nežinau kur ta MURAVA :D

Murava tai isvaziavimas is Kauno, Svanoriu pr. galas. Ten yra Statoil degaline, Hermio viesbutis, Autotoja, Peugeot ir kt. Tai nuo ten iki Zukausko/Savanoriu sankryzos rekonstruos. O Zukausko g. kur Vilniaus bankas (Salonas "tarp geliu", Anukelis).

Nedas
2005.10.03, 14:04
galėtų vykdyt pilna rekonstrukcija. Su stulpu keitimais ir visais kitais baeriais :) nes situacija nekokia :}

liutass
2005.10.03, 14:36
galėtų vykdyt pilna rekonstrukcija. Su stulpu keitimais ir visais kitais baeriais :) nes situacija nekokia :}

Gal kada nors ir vyks ;)

Nedas
2005.10.03, 14:37
Tai reiškia, kad keis tik dangą? :kkka?

liutass
2005.10.03, 14:41
Tai reiškia, kad keis tik dangą? :kkka?

numatyta tik danga ir saligatvius...Daugiau ka daryti nera is ko :geria: Siaip, viso Savanoriu pr. rekonstrukcija (su viadukais, modernia sviesoforu sistema ir t.t) pateikta ES pinigams gauti, tas projektas Vilniuje nepraejo ir bent jau kol kas paramos is ES negaus. Tikimas teikti pakartotinai kitais metais. Jei gauti piniguis is ES, tada atliktu pilna prospekto rekonstrukcija.

Simex
2005.10.03, 14:43
Nedai, ką reiškia "tik"? Danga ir kelkraščiai ten jau seniai neišlaiko jokios kritikos. O stulpus ir kitus "bajerius" galima ir vėliau pakeisti.

Nedas
2005.10.03, 14:46
Galėtumėt pažiurėt kokia situacija su stulpais ties SAVU ir Kalniečiu super marketu. Jie net pasvirę. Atrodo tragiškai :D

Taip pat iš vieno žmogaus sužinojau, kad siais metais bus pradėti tvarkyti reikalai dėl Žemaičių plento :) Kitais jis turėtų tapti keturių juosų :geria:

Vaidosius
2005.10.03, 18:33
Siaip asfaltas naujas nuo Zukausko iki Taikos pr Savanoriuose. Pilnai rekonstrukcijai reik labai daug babkiu. Bet juk tai antra pagal svarbuma Kauno g.(po Laisves al.)

liutass
2005.10.04, 08:07
Transporto arterijoms jau reikia naujų tiltų
Dėl statybų gausos automobilių spūstys persikėlė iš centro į priemiesčius

Per centrą keliauti sparčiau

Kauno transporto sistemoje susiklostė neįprasta padėtis – didžiausios automobilių spūstys susitvenkia ne centrinėse miesto gatvėse, o aplinkinėse magistralėse, nors jų paskirtis – apsaugoti miestą nuo transporto spūsčių.

Dabar piko metu aplenkti Kauną kur kas greičiau galima važiuojant centrinėmis miesto gatvėmis, o ne autostrados statusą turinčiais Kauno aplinkkeliais.

„Laikinosios sostinės“ kalbinti specialistai teigė, kad tokia padėtis užsitęs dar iki lapkričio pabaigos. Tuomet bus baigti viaduko ir transporto mazgo įrengimo darbai ties dabar statomu prekybos ir pramogų centru „Mega“ bei sutaisytas viadukas per Raudondvario plentą. Šis viadukas yra vakarinio aplinkkelio dalis. Dėl remonto šiose vietose nuolat susidaro automobilių grūstys.

Užblokuoti ir du tiltai

Miesto eismo sistemos funkcionavimą gerokai trikdo ir tai, kad šiuo metu blokuojami du tiltai per Nemuną.

Remontuojamas senasis Aleksoto tiltas dar bus uždarytas iki šių metų pabaigos, o transporto judėjimą ties Lampėdžiais esančiu Č.Radzinausko tiltu trikdo šio tilto tąsos – viaduko atnaujinimo darbai.

Vėl išryškėjo senoji Kauno bėda – ties dviejų upių santaka esančiam miestui stinga tiltų.

Miesto plėtros strateginiame plane numatyta nutiesti kelis naujus tiltus.

Savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėjas Saulius Lukošius teigė, kad miestui labai svarbu būtų pastatyti tiltą per Nemuną ties Raudondvario plente esančia prieplauka, kuri šiuo metu rekonstruojama.

„Toks tiltas nukreiptų automobilių srautus nuo Senamiesčio. Manau, kad kitais metais bus atlikta šio tilto statybos galimybių studija. Apie jo statybos pradžią kalbėti dar būtų ankstoka“,- sakė S.Lukošius.

Pretenzijų nesulaukia

Miesto plėtros strateginiame plane – tiltai per Nerį ties laidojimo biuru „Liūdesys“, Panemunėje, taip pat naujas tiltas ties Kauno hidroelektrine.

Kelio dangos atnaujinimo, viadukų rekonstrukcijos ir statybos darbus atlieka bendrovė „Kauno tiltai“.

Bendrovės technikos direktorius Aldas Rusevičius „Laikinajai sostinei“ sakė, kad dėl vairuotojams kylančių nepatogumų oficialių skundų nėra sulaukę.

„Paburnojimų, kelio darbininkams laidomų replikų netrūsta.

Tačiau kelininkai nekalti. Remontus atlikti būtina. Stengiamės, kad darbai vyktų sparčiai ir kokybiškai, sukeltų kuo mažiau sumaišties transporto sistemoje“,- teigė „Kauno tiltų“ technikos direktorius.

Jis pabrėžė, kad ties Č.Radzinausko tiltu esantis viadukas yra magistralės „Via Baltica“ dalis.

16 kilometrų ilgio magistralės atkarpa tarp Sargėnų ir Garliavos remontuojama jau antri metai. Šių darbų kaina- apie 14 mln. litų. 75 procentus būtinų lėšų skiria ES fondai.

Raudondvario plentą kertančio viaduko remontą planuojama baigti antroje lapkričio pusėje. Bus atnaujinta jo hidroizoliacinė danga, paklotas naujas asfalto sluoksnis.

Maždaug tuo pačiu metu turėtų būti pastatytas naujas viadukas ties Vytėnais.

Laikinoji Sostine

Simex
2005.10.04, 10:33
Gal kas žino, kada zadama baigti Bakanauko (ar dabar jau reikia sakyti- Europos pr.?) gatvės įkalnę ir paleisti ja važiuoti eilinių mirtingųjų transportą?

Vilius
2005.10.04, 13:21
http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=510
Europos prospektuj ira atskira tema.

Vilius
2005.10.05, 17:49
Kauno centre automobiliai stovės po žeme

auno valdininkai baigia rengti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės Vienybės aikštėje detalųjį planą. Šiuo metu visuomenei pristatoma poveikio aplinkai vertinimo ataskaita.Savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius užsiminė, kad šiam projektui įgyvendinti greičiausiai bus paskelbtas dar vienas koncesijos konkursas.

Preliminariais apskaičiavimais, požeminio garažo statyba gali kainuoti apie 50 milijonų litų.

Ieškos koncesininko

“Kol kas dar per anksti kalbėti apie konkrečias konkurso sąlygas. Preliminariai tarėmės su teisininkais. Tai būtų klasikinė koncesija, nes konkurso laimėtojas savo išlaidas padengtų iš rinkliavos.

Tačiau pirmiausiai laukiame, kol bus patvirtintas detalusis planas ir iš Vyriausybės perimtas sklypas”, - teigė Savivaldybės administracijos direktorius.

Iki šiol mokestį už automobilių stovėjimą miesto centrinėje dalyje rinko Savivaldybės bendrovė “Automobilių stovėjimo aikštelės”. Tačiau, pradėjus įgyvendinti Vienybės aikštės požeminės automobilių stovėjimo aikštelės projektą, jos funkcijos gali būti perleistos privačiam investuotojui.

“Galutinio sprendimo nėra, tačiau logiška, kad automobilių stovėjimo sistema turėtų būti vieninga. Manau, kad koncesininkui turėtų būti perduotos visos automobilių stovėjimo vietos. Galbūt patikėjimo teise jiems galima būtų perduoti ir Savivaldybės bendrovę? Tai jau teisinis klausimas”, - sakė G.Buinevičius.

Paprašė papildomų dokumentų

Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius neslėpė, kad dar prieš dvejus metus Vienybės aikštės detalusis planas buvo beveik parengtas. “Trūko tik Aplinkos apsaugos departamento atstovų parašo. Tačiau sulaukėme papildomų užklausimų. Galiausiai teko parengti poveikio aplinkai ataskaitą. Šiuo metu ji pristatyta visuomenei”, - teigė vedėjas.

“Kauno dienos” žiniomis, bendrovės “Ardynas” parengta ataskaita palanki Savivaldybei. “Aplinkui nėra gyvenamųjų namų, todėl papildomų kliūčių neturėtų iškilti”, - sakė N.Valatkevičius.

Jam pritarė ir Savivaldybės administracijos direktorius. “Ši požeminė aikštelė - bene vienintelis būdas sumažinti taršą miesto centre. Dabar vairuotojai priversti sukti ne vieną ratą, kol pavyksta rasti laisvą vietą”, - tvirtino G.Buinevičius.

Ginčai dėl ąžuolo

Vienybės aikštėje požeminės automobilių stovėjimo aikštelės projekto rengėjai buvo susidūrę ir su nenumatytomis kliūtimis. Kai kurių visuomenės veikėjų teigimu, šioje aikštėje pasodintas Steigiamojo Seimo ąžuolas. Tiksli pasodinimo data nežinoma.

“Visus medžius inventorizavome. Įmanomi įvairūs variantai. Galima medžius iškasti ir persodinti. Dėl minėto ąžuolo galima ir šiek tiek pakoreguoti projektą, tačiau pirmiausiai derėtų išsiaiškinti, ar minėtas medis tikrai yra tas, apie kurį kalbama. Kilo tam tikrų abejonių”, - teigė N.Valatkevičius.

Savivaldybės valdininkai tikino, kad Vienybės aikštėje pastačius požeminį garažą bus panaikinta skandalą sukėlusi antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Kol kas dar nėra parengtas požeminės automobilių stovėjimo aikštelės projektas. Specialistai diskutuoja, ar po žeme statyti dviejų ar trijų aukštų statinį. Preliminariais apskaičiavimais, čia vienu metu turėtų sutilpti apie tūkstantį automobilių. Būtent tokiam skaičiui transporto priemonių buvo atliktas poveikio aplinkai tyrimas.

G.Buinevičius taip pat užsiminė, kad dar prieš koncesijos konkurso pradžią būtina sukurti ir Vienybės aikštės koncepciją.

delfi.lt

tikiuos jau nebuvo cia skelbta :D

liutass
2005.10.06, 09:11
Eiguliai

http://www.centromera.lt/sakura/get.php?i.16:h.562:w.750

http://www.centromera.lt/sakura/get.php?i.19:h.562:w.750

liutass
2005.10.06, 10:19
Maironio gatvė netrukus atjaunės

Maironio gatvėje, tarp Laisvės alėjos ir Kęstučio gatvės, pradėti didžiuliai, per milijoną litų kainuosiantys rekonstrukcijos darbai.

Tik dviejų dienų reikėjo bendrovės „Irgita“ darbininkams, kad išpjautų visas senas liepas. Kaip ir buvo prognozuota, didžioji dalis medžių buvo išpuvę.

„Tačiau kai kurių žmonių tai visai nedomino. Visko buvo, ir piktų, ir pritariančių nuomonių“, – sakė darbininkai.

Sodininkai gerai žino, kiek reikia vargo norint išrauti styrant nupjauto medžioį kelmą. Šiuo metu šie darbai atliekami pasitelkus specialią techniką.

„Tokia technika kelmą galima nuskusti maždaug per 40 minučių“, – aiškino darbininkai.

Nelaukiant, kol bus nupjauti medžiai, atliekami gatvės ir šaligatvių rekonstrukcijos darbai – ardoma ir išvežama sena asfalto danga, aplink medžius paklotos metalinės grotelės. Kitą savaitę panašių darbų frontas persikels į kitą atkarpą, tarp Kęstučio ir Karaliaus Mindaugo prospekto. Šiuos darbus planuojama baigti iki spalio 20 dienos.

Ateinantį pavasarį šioje gatvėje vietoj senų medžių bus atsodinti rausvažiedžiai kaštonai.

„Jie bus panašūs, gal truputį aukštesni, nei Vasario 16-osios gatvėje“,- sakė „Irgitos“ direktorius Robertas Mačiulis.

Laikinoji sostine

liutass
2005.10.06, 12:36
Maironio g. jau be medziu :kerta:

vidas
2005.10.08, 11:00
pora fotografiju ir maironio gatveje vykstanciu atnaujinimo darbu:

http://ponaitis.info/up/maironio/1.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/2.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/3.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/4.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/5.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/6.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/7.jpg

http://ponaitis.info/up/maironio/8.jpg

Vaidosius
2005.10.08, 16:44
Dekui, Vidai

vidas
2005.10.09, 22:21
Dekui, Vidai

ner uz ka, kad tik daugiau tos vaizdines info butu :)

liutass
2005.10.20, 13:44
Senovės dvasia, snaudusi po asfaltu

Maironio gatvės atkarpa metų pabaigoje automobiliai dardės taip, kaip tarpukariu - grindiniu

Rekonstruojamoje Maironio gatvėje atkastas tarpukario grindinio fragmentas bus paliktas kaip istorinis eksponatas. Tad jau metų pabaigoje rekonstruota gatve automobiliai dardės ne tik nauju asfaltu, bet ir iš naujo perklotu grindiniu.

Kultūros departamento Kauno teritorinio padalinio vedėja Irena Vaškelienė tvirtino, kad tai 1938 metais išgrįsto grindinio liekanos. Paminklosaugininkės žiniomis, šis grindinys - vienintelis neišardytas ir neišvežtas per sovietmečiu vykusius Centro gatvių remontus.

Nutarta išlikusį grindinio fragmentą, paminklosaugininkų terminu, eksponuoti. Tai reiškia, kad senovinio grindinio akmenys bus iš naujo perkloti ir 50 metrų Maironio gatve automobiliai dardės taip, kaip tarpukariu. “Kauno kelių” darbininkai turi patirties perkloti senovinius grindinius. Bendrovė perklojo visą Rotušės aikštės važiuojamosios dalies dangą, darbavosi kitose Senamiesčio gatvėse.

Metų pabaigoje planuojamas baigti Maironio gatvės remontas Savivaldybei kainuos daugiau kaip milijoną litų. Istorinis radinys, dėl kurio teks koreguoti Maironio gatvės rekonstrukcijos projektą, pasak Z.Girčio, dar kiek padidins šios sumos dydį.

Remonto Maironio gatvėje metu bus pakeistos šaligatvių plytelės, asfalto danga. Vietoje 53 ligotų ir senų liepų pavasarį bus pasodinti nauji, miesto sąlygomis pritaikyti augti medeliai. Kol kas nenuspręsta, ar tai bus liepos, ar klevai.

Kauno diena

joker
2005.10.20, 18:52
Maironio gatve siandien

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/468b591f.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/70969530.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/67c416f7.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/a3b3eeeb.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/605e791d.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/0b8db2f5.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/0a77c2ab.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/d9922ef6.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/3cac24a2.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/27107457.jpg

Dzipas
2005.10.20, 21:32
Beja, pagirsiu savivaldybę, išasvaltavo įvažiavimus į kiemą Eiguliu rajone :) Įvažiavimas į mano kiemą jau kogero 10 metų nebuvo remontuotas, ir buvo pavirtęs keliu off-road'ams :D

vytauc
2005.10.20, 22:26
Maironio gatvė tikrai viena įdomiausių Kaune: čia pakanka "smetoninės" architektūros, keli modernios architektūros pastatai, porą namų užsilikusių nuo carinių laikų, žodžiu Kaunas miniatiūroje:) atnaujinta seno grindinio atkarpa priduos jai dar daugiau išskirtinumo.

Romas
2005.10.21, 18:20
Gal kauniečiai tą vakarykštį straipsnį buvo įdėję kitur ...

Aleksoto tilto remontas baigtas anksčiau nei planuota
Spalio 30 d., 5val. ryte, bus atidarytas eismas Aleksoto tiltu. Nuo vasario mėnesio trukę tilto remonto darbai kainavo 7,5 mln. litų, lėšų remontui skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija, teigiama Kauno savivaldybės pranešime.

Tilto remontas baigtas anksčiau nei planuota - pagal sutartį UAB “Kauno tiltai” darbus turėjo pabaigti iki gruodžio 31 d.

Daugiau:
http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=7752527&categoryID=174757&ndate=1129755600

Tomas
2005.10.21, 18:43
Maironio gatvė tikrai viena įdomiausių Kaune: čia pakanka "smetoninės" architektūros, keli modernios architektūros pastatai, porą namų užsilikusių nuo carinių laikų, žodžiu Kaunas miniatiūroje:) atnaujinta seno grindinio atkarpa priduoj jai dar daugiau išskirtinumo.

O gatvės tragedija ta, kad ji neturėjo normalaus apšvietimo. Dabar apšvietimo stulpus jau stato ...

liutass
2005.10.24, 11:32
Karaliaus Mindaugo prospekto remontas artėja prie finišo

Dėl grandiozinių statybų suparalyžiuotas eismas miesto centre turėtų greitai atgyti

Rugpjūčio pradžioje įsibėgėję “Akropolio” statybos darbai trims mėnesiams buvo užėmę apie pusę Karaliaus Mindaugo prospekto važiuojamosios dalies atkarpoje nuo Kaunakiemio iki A.Mickevičiaus gatvių.

A.Ulozas suskaičiavo, kad atlikti darbai jau kainavo per dešimt milijonų litų, už kuriuos buvo iškeltos ir pilnai atnaujintos vandentiekio, dujotiekio, šilumos, nuotekų bei lietaus kanalizacijos magistralinės miesto komunikacijos. Pašnekovas tikino, jog vykdomus statybos darbus stengiamasi užbaigti kiek įmanoma greičiau, kad gyventojai, artėjant šildymo sezonui, nepajustų nepatogumų, o vairuotojai išvengtų nemalonių trukdžių.Kauno diena

Vilius
2005.11.02, 13:31
Mano :) Kovo-11 gatve.
http://img356.imageshack.us/img356/65/img03870he.jpg

ironaz
2005.11.02, 18:36
Žinot, kai būna, kad nubrozdina mašinos durelės, tai jas perdažai pas kokį meistrą. Paskui sulenki sparną, ir tą perdažai. Paskui kapotą perdažai. Ir taip ilgainiui iš tavo mašinos lieka bjaurus margutis. Ar kaip tik tai nėra taip daroma su Kauno centru? Laisvės alėja su prieigomis turėjo vieningą grindinį, panašius medžius ir šviestuvus, o dabar tai po truputį naikinama. Vienaip sulopė Vasario 16-osios gatvę, dabar kažkaip kitaip Maironio, nes tokių pačių plytelių neberado... Aš, aišku, už rekonstrukcijas ir statybas, bet toks neapdairus centro lopymas neprives prie to, kad kadanors reikės viską per naują kapitaliai taisyti, kaip su ta mašina-margučiu?

Vaidosius
2005.11.02, 18:43
Deja, turiu su tavim sutikti, turetu but vieninga koncepcija, bet kitavertus,man rodos, kad maironio gatves saligatviu dar nekloja. Tad reik tik4tis kad viskas bus gerai.

liutass
2005.11.11, 08:19
Sukūrus Kauno gatvių stebėsenos sistemą remontas atsieis pigiau
| 2005 11 11 07:28:01 |

Kaune bus kuriama Kauno miesto gatvių stebėsenos sistema. Tam ketvirtadienį pritarė Kauno miesto taryba.

Stebėsenos sistema reikalinga gatvių kokybei ir defektams nustatyti, nuolat stebėti ir analizuoti jų būklę bei efektyviai panaudoti gatvių priežiūrai skiriamas lėšas. Įgyvendinant šį projektą bus įdiegti metodai ir priemonės, skirtos formuoti gatvių priežiūros, remonto bei rekonstrukcijos strategijas.

Sprendimo projekte siūlyta, kad šios sistemos sukūrimui kitų metų savivaldybės biudžete turi būti numatyta 800 tūkst. litų. Tačiau daugumos miesto Tarybos narių sprendimu, klausimas, kiek lėšų ir iš kokių šaltinių bus skiriama šiam projektui, bus sprendžiama ateityje.

Manoma, kad didėjant transporto srautams ir prastėjant gatvių dangų būklei, reikalingas sistemingas dangų būklės istorijos kaupimas, analizė bei investicijų planavimas. Intensyvius dangų stebėjimo darbus planuojama atlikti 2006-2012 metais.

Stebėsenos sistemos pagrindinis uždavinys - pateikti operatyvią pagalbą vykdant prevencinę gatvių priežiūrą, remonto ir rekonstrukcijos projektus.

Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus duomenimis, projekto investicijos septynerių metų laikotarpiui sudarys apie 5 mln. litų (metams apie 800 tūkst. litų), o investicijų grąža per tokį patį laikotarpį - 9,71 mln. litų.www.omni.lt

aMariux
2005.11.11, 10:18
beje, ka ten per nesamone padare su ta maironio gatve? As kaip supratau, tai zadejo akmenis pailkti visoje atkarpoje nuo karaliaus mindaugo iki kestucio, dabar ziuriu kad tik koks 10 metru palikta tu akmenu. Kaip tai suprast? Koks tada tikslas to akmeninio grindinio?

liutass
2005.11.11, 10:26
Ne Kauno, bet Los Angeles gatve. Kaunas su LA bendradarbiauja.
http://img354.imageshack.us/img354/4607/lasistercities7zk.jpg

tech
2005.11.11, 16:13
TIk 6230ml? Cia nedaug:)

Dzipas
2005.11.11, 16:22
Kazkaip Kaunas i viena puse, Berlynas i kita :D

Patrakėlė
2005.11.11, 19:51
prikolniai cia kad ne lietuvoj raso rodykese kiek liko iki kauno, keista kad ne iki vilniaus, priciom cia tas kaunas juk vilnius sostine idomiai cia:)
nu jo ...............

normalus
2005.11.11, 20:18
nieko cia idomaus, Kaunas yra susigiminiaves su Los Angeles, tai ir nurodytas atstumas iki Kauno. Kiti toje nuotraukoje matomi miestu pavadinimai - irgi susigiminiavusiu su LA miestai

Vaidas
2005.11.11, 20:24
Ne Kauno, bet Los Angeles gatve. Kaunas su LA bendradarbiauja.
http://img354.imageshack.us/img354/4607/lasistercities7zk.jpg

Tos rodyklės tai rodo vėjo kryptį...
Berlynas piečiau nei Bordeaux, Kaunas šiauriau nei Sankt Peterburgas...
Gaublio po ranka neturiu, bet logikos čia vistiek mažai... :|

Beje, filme "The Island" keliuose kadruose šmėkštelėjo šis ženklas :) Tai lietuviai keliuose forumuose krykštavo Kauno pavadinimą pamatę :juokas:

Dzipas
2005.11.12, 15:42
nieko cia idomaus, Kaunas yra susigiminiaves su Los Angeles, tai ir nurodytas atstumas iki Kauno. Kiti toje nuotraukoje matomi miestu pavadinimai - irgi susigiminiavusiu su LA miestai

Nes Kaunas su LA bendradarbiauja, o Vilnius ne, dėl to rodyklė link Kauno :P

TKO
2005.12.20, 11:45
IS Kauno Dienos

Po vokiečių akibrokšto - Lietuvos kompanijų pasiūlymai
Arūnas ANDRIUŠKEVIČIUS

Trys bendrovės pareiškė norą koncesijos būdu pastatyti M.K.Čiurlionio transporto mazgo prietiltį

Vakar Savivaldybė sulaukė trijų bendrovių pasiūlymų dėl M.K.Čiurlionio transporto mazgo kairiojo prietilčio statybos. Ekonomikos departamento direktoriaus Alvydo Gineito teigimu, artimiausiu metu bus patikrinta, ar tos bendrovės atitinka kvalifikacinius reikalavimus.

“Manau, kad iki sausio pabaigos turėtume gauti ir konkrečius pasiūlymus dėl kainų. Mūsų tikslas sutartį su koncesininku pasirašyti iki pavasario”, - teigė Ekonomikos departamento direktorius.

Nugalėtoją lems derybos

“Kauno diena” rašė, kad dar rudenį Savivaldybė turėjo pasirašyti koncesijos sutartį su Vokietijos kompanija. Tačiau paskutinę minutę vokiečiai atsisakė tai padaryti, nepateikdami jokių argumentų.

Tuomet minėtos kelios versijos: vokiečiams esą nepavyko susiderėti su bankais; pretendentai į Savivaldybės partnerius planavo Lietuvoje dalyvauti ir kituose projektuose, tačiau bene realiausia buvo tokia - jie pasiūlė per mažą kainą, todėl ta sutartis jiems būtų buvusi nuostolinga.

“Nepasirašę sutarties, kreipėmės į Viešųjų pirkimų tarnybą. Koncesijos įstatyme numatyta, kad tokiu atveju derybas galima pradėti supaprastinta tvarka - neskelbiant konkurso. Sulaukę pritarimo, apie derybas ne konkurso būdu paskelbėme “Valstybės žiniose”, - teigė A.Gineitas.

Užsakymo siekia vietos verslininkai

Vakar baigėsi terminas, iki kurio verslininkai turėjo pareikšti norą dalyvauti derybose dėl koncesijos. “Sulaukėme pasiūlymų iš Lietuvos bendrovių. Susidaro įspūdis, kad užsienio kompanijoms tokie užsakymai yra per menki. Jie siekia žymiai didesnių objektų”, - teigė Ekonomikos departamento direktorius.

“Kauno dienos” žiniomis, M.K.Čiurlionio transporto mazgo kairįjį prietiltį norėtų statyti bendrovės “Kamesta”, “Kauno keliai” ir “Žiežmarių hidrostatyba”.

“Iškelti atitinkami kvalifikaciniai reikalavimai. Taip pat patikrinsime šių bendrovių patirtį statant panašius objektus, jų apyvartą. Mūsų tikslas - sudaryti sutartį su pagrindiniu rangovu. Paskui jis galėtų į pagalbą pasitelkti ir kitas bendroves”, - sakė A.Gineitas.

Darbai kainuos brangiau

Kol neprasidėjo derybos, Savivaldybės atstovai negali kalbėti apie konkrečią prietilčio statybos kainą. Sutartis su geriausias sąlygas pasiūliusia bendrove bus pasirašyta 25 metams. Vokiečiams per šį laikotarpį planuota išmokėti daugiau nei 60 milijonų litų.

Specialistų teigimu, dabar darbų sąmata gali šoktelėti 20-30 procentų. Paklausti apie vokiečių pasiūlytą kainą, kai kurie ekspertai pripažino, kad ji buvo “smarkiai optimistinė”.

“Reikia nepamiršti, kad vokiečiai savo kainą pasiūlė 2004-ųjų vidurį. Tačiau statybos darbai pabrango. Miestui naudinga, kad objektas būtų pastatytas kuo pigiau, tačiau reikia būti realistais. Manau, kad kaina turėtų padidėti”, - pripažino A.Gineitas.

Planuojama, kad su naujuoju investuotoju sutartis turėtų būti pasirašyta iki pavasario. Šiuo metu bendrovė “Kauno tiltai” jau baigė Europos prospekto rekonstrukciją. Tačiau darbai sustojo kalno viduryje, nes būtent nuo šios vietos prospektą ir tiltą turėtų sujungti estakada.

Savivaldybėje net svarstytas tarpinis variantas - padaryti laikiną nuvažiavimą. Specialistai nuogąstavo, kad, nepavykus rasti investuotojo, estakados statyba bus atidėta neribotam laikui.

liutass
2006.01.05, 14:30
Rekonstruos Linkuvos gatvę

Ateityje planuojama kapitaliai rekonstruoti ir greta apžvalgos aikštelės iš Vilijampolės į kalną vedančią dabartinę dviejų eismo juostų Linkuvos gatvę.

Po rekonstrukcijos ji turėtų būti keturių juostų, kurias skirtų žalioji rezervinė juosta.

Įkalnės rekonstrukcija labai sudėtingas procesas: po gatve yra gausybė ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai svarbių komunalinių požeminių ryšio komunikacijų.

Kai kurios jų sovietmečiu turėjo net karinę strateginę reikšmę. Pirminiais apskaičiavimais, šiems darbams reikės apie 100 milijono litų.

„Tai labai dideli pinigai. Mes jau šiais metais pradėsime rengti šių darbų techninę dokumentaciją, o finansavimo klausimus spręs politikai“, – sakė Z.Girčys.

TKO
2006.01.07, 20:11
Is "Kauno Dienos"

Nauji ženklai gatvėse

Prieš Naujuosius metus Kaune, Savanorių prospekte, prie daugelio sankryžų buvo įrengtos informacinės lentelės su jį kertančių gatvių pavadinimais.

Anot Savivaldybės atstovų, tai padaryta, kad vairuotojai, ypač atvykę iš kitų miestų, galėtų lengviau rasti juos dominančią gatvę.

Anot Saugaus eismo komisijos nario Zenono Girčio, rudenį remontuojant Savanorių prospektą nutarta įrengti informacines lenteles. “Tokios yra populiarios užsienio ir Lietuvos miestuose. Kol kas jos įrengtos tik Savanorių prospekte, bet atsiras ir kitose į Kauną vedančiose gatvėse - Raudondvario plente, Veiverių gatvėje ir kitur”, - sakė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas.

Dar ne visi vairuotojai pastebėjo naują ženklą prie Savanorių ir Zanavykų bei Aukštaičių gatvių sankryžos. Važiuojant Savanorių prospektu miesto centro link nuo 7 iki 9 val. ryto draudžiama sukti į kairę - į Aukštaičių gatvę.

“Šį ženklą įrengėme reaguodami į skundus dėl transporto šioje vietoje. Piko metu, kai bent vienas vairuotojas sumanydavo sukti į Aukštaičių gatvę, čia susidarydavo kamščiai. Todėl eksperimento tvarka įrengėme šį ženklą. Kitose vietose panašūs ženklai dabar neplanuojami”, - sakė Z.Girčys.

aMariux
2006.01.07, 20:48
Rekonstruos Linkuvos gatvę

Ateityje planuojama kapitaliai rekonstruoti ir greta apžvalgos aikštelės iš Vilijampolės į kalną vedančią dabartinę dviejų eismo juostų Linkuvos gatvę.

Po rekonstrukcijos ji turėtų būti keturių juostų, kurias skirtų žalioji rezervinė juosta.

Įkalnės rekonstrukcija labai sudėtingas procesas: po gatve yra gausybė ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai svarbių komunalinių požeminių ryšio komunikacijų.

Kai kurios jų sovietmečiu turėjo net karinę strateginę reikšmę. Pirminiais apskaičiavimais, šiems darbams reikės apie 100 milijono litų.

„Tai labai dideli pinigai. Mes jau šiais metais pradėsime rengti šių darbų techninę dokumentaciją, o finansavimo klausimus spręs politikai“, – sakė Z.Girčys.

Puiku, tik idomu is kur tokius pinigus istrauks? Geriau Europos prospekta uzbaigtu iki galo ir poto sio darbo imtusi.... Nors padarius Linkuvos gatve 4 juostu, butu maziau kliuciu troleibusams paleisti i silainius. Kiek atsimenu, tai taip ir buvo planuota siuo kalnu leisti troleibusus i silainius. Ar as kazka maisau ?

evvt
2006.01.26, 18:53
Neradau tinkamesnes temos todel ikisau cia :)

http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=8610820

kaunaz
2006.01.26, 19:22
Rekonstruos Linkuvos gatvę

Ateityje planuojama kapitaliai rekonstruoti ir greta apžvalgos aikštelės iš Vilijampolės į kalną vedančią dabartinę dviejų eismo juostų Linkuvos gatvę.

Po rekonstrukcijos ji turėtų būti keturių juostų, kurias skirtų žalioji rezervinė juosta.

Įkalnės rekonstrukcija labai sudėtingas procesas: po gatve yra gausybė ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai svarbių komunalinių požeminių ryšio komunikacijų.

Kai kurios jų sovietmečiu turėjo net karinę strateginę reikšmę. Pirminiais apskaičiavimais, šiems darbams reikės apie 100 milijono litų.

„Tai labai dideli pinigai. Mes jau šiais metais pradėsime rengti šių darbų techninę dokumentaciją, o finansavimo klausimus spręs politikai“, – sakė Z.Girčys.
Idiotai tik dabar susigriebe... Senai reikejo, o vietoj to jie svaisto pinigus kazkokiai debiliskai apzvalgos aikstelei, kuri buvo visiskai nereikalinga.
Pastaruoju metu teko pabuvot ivairiose miesto vietose, tai atkreipiau demesi i tai, kad dauguma net svarbiu gatviu yra labai siauros, net jei ir keliu juostu, tai tos juostos vistiek siauros.
p.s. net nekalbant, kad dauguma tu siauru, nors ir svarbiu miesto gatviu, dar ir duobetos...

evvt
2006.01.29, 21:45
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=8632499

tech
2006.01.30, 16:37
^^^ Gerai. Paskutiniu projektu rezultatai aiskiai matomi. Beje, evvt, galetum pasikesit avatara - vimdo.

Vaidosius
2006.02.01, 20:26
Raudondvario plentas:
http://img458.imageshack.us/img458/1076/dsc01248resize8ax.jpg
Kaniuku gatvė:
http://img458.imageshack.us/img458/49/dsc01250resize2gz.jpg

Tomas
2006.02.18, 11:20
Dar vienas „Laikinosios sostinės“ opusas:

Eismo permainų planai – alyva į ginčų ugnį
Vieni miesto raidos žinovai statybas centre vadina katastrofa, kiti – išganymu
ARTŪRAS JANČYS
LS KORESPONDENTAS
Tyla – prieš audrą
Aršūs ginčai dėl plėtros projektų dešiniajame Nemuno krante – prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, naujų sporto rūmų ir „Respublikos“ viešbučio statybos – tai nurimsta, tai vėl įsisiūbuoja su nauja jėga.
Sprendimai dėl „Akropolio“ ir Nemuno salos jau priimti, tačiau dabar kyla įtampa dėl eismo Karaliaus Mindaugo prospekte: ar ši gyvybiškai svarbi transporto arterija netaps chaoso židiniu, sukursiančiu spūstis visame miesto centre?
Sporto rūmai Nemuno saloje, „Akropolis“ Griunvaldo gatvėje ir „Respublikos“ viešbutis bus sujungti į infrastruktūrinę visumą ir taps milžinišku vidurmiesčio traukos verpetu.
Bus proga laidyti gerkles
Be to, aiškėja, jog problema tampa gerokai gilesnė, nei vien tik eismo Karaliaus Mindaugo prospekte ir gretimose gatvėse klausimas. Būgštaujama, jog pasenusi eismo sistema greitai nebesusidoros su sparčiai didėjančiu transporto srautu. Dėl to vieni urbanistai ir eismo prižiūrėtojai įžvelgia transporto Apokalipsę.
Kiti teigia, jog naujųjų objektų atsiradimas nesukels spūsčių ir net paskatins atnaujinti eismo sistemą miesto centre.
„Laikinosios sostinės“ žiniomis, eismo pertvarka labai greitai bus aptarta miesto Savivaldybėje ir turėtų būti pateikta visuomenės teismui. Tad „Akropolio“ ir sporto rūmų Nemuno saloje statybos šalininkams ir priešininkams vėl atsiras proga kibti vienas kitam į atlapus.
Tarsis su žinovais
Neseniai paskirtas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas teigė, jog, pasibaigus laisvadieniams, kitą savaitę jis ketina sukviesti būrį žinovų ir aptarti eismo Karaliaus Mindaugo prospekte ateitį.
A.Keserauskas pripažino, jog padėtis jam kelia nerimą: „Nenorėčiau, kad naujos statybos taptų spūsčių, avarijų miesto centre priežastimi.
Juolab kad ir visame Kaune daugėja automobilių. Reikia imtis būtinų priemonių užkirsti kelią gresiančiai netvarkai“.
Pavojaus nuojauta apnikusi ir Kauno eismo priežiūros tarnybos komisarą Alfonsą Tarasevičių.
„Dideli traukos objektai miesto centre neprisideda prie eismo saugumo.
„Mega“ pastatyta ne centre, tačiau problemų kilo. Dabar Karaliaus Mindaugo prospekte važiavimo sąlygos geros.
Bet pasipylus didžiulei transporto lavinai, eismo sistema ten gali išsiderinti“, – svarstė A.Tarasevičius.
Parengtas detalusis planas
Savivaldybės įmonė „Kauno planas“ parengė eismo pertvarkos Karaliaus Mindaugo prospekte ir gretutinėse gatvėse projektą. Įmonės architektas Gediminas Šinkūnas tvirtino, kad pagal parengtą planą transporto spūsčių prie naujųjų traukos objektų bus galima išvengti.
„Eismas prospekte bus suskirstytas į ruožus kas 80-100 metrų. Tam, kad užtikrintume ir vairuotojų, ir pėsčiųjų saugumą, – aiškino G.Šinkūnas. – Taip pat numatyta įrengti naujus, automatiškai reguliuojamus šviesoforus Karaliaus Mindaugo prospekto ir A.Mickevičiaus, Kęstučio bei kitose sankryžose“.
G.Šinkūno teigimu, automobilių statymo zonos prie „Akropolio“ idėja taip pat leidžia tinkamai susidoroti su srautais gretutinėse gatvėse. „Kauno plano“ atliktų transporto pralaidumo tyrimų duomenimis, masinių renginių metu iš sporto rūmų automobiliai gali išsivažinėti maždaug per 15 minučių.
Keblumų apstu ir dabar
G.Šinkūnas pripažino, jog eismo patogumui ir saugumui padėtų ir kairiojo Nemuno kranto panaudojimas: pėsčiųjų tiltai į Nemuno salą iš Žemutinės Fredos pusės. Architekto nuomone, „Akropolis“, sporto rūmai ir „Respublikos“ viešbutis tampa grėsme ne Karaliaus Mindaugo prospektui, o labiau tai vidumiesčio daliai, per kurią driekiasi aukštutinė Vytauto prospekto dalis, Kęstučio ir ją kertančios gatvės.
Tačiau problemų kyla ir dabar. Iš Kęstučio gatvės sukti į kairę darosi vis pavojingiau.
Remiasi J.Kairio pavyzdžiu
Savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Paulius Keras taip pat ramus dėl Karaliaus Mindaugo prospekto ateities. Jo nuomone, transporto srautų valdymo problemas išspręs Europos prospekto įkalnės panaudojimas ir nauja eismo šioje miesto dalyje valdymo tvarka.
Optimistines pranašystes žėrė ir Miesto plėtros departamento direktorius Povilas Kuprys.
Kaip argumentą, parodantį, jog eismo perkrovų bus galima išvengti, jis pateikė prieš keletą metų vykusį renginį prie Nemuno. Tuomet į salą buvo susirinkę apie 40 tūkst. žiūrovų stebėti lakūno Jurgio Kairio skrydžio.
„Sala tuomet ištuštėjo per 50 minučių. O pagal projektą sporto rūmuose tilps 10-12 tūkstančių žiūrovų. Tad jie turėtų išsisklaidyti, nesukeldami jokio sąmyšio“, – įsitikinęs valdininkas.
Maištininkas prieštarauja
Griežta prieštara „Akropolio“ ir sporto rūmų projektams garsėjantis architektas Audrys Karalius šaiposi iš valdininkų optimizmo. Jis atkreipė dėmesį, jog Karaliaus Mindaugo prospektas yra tarsi stora, tačiau iš abiejų pusių užspausta žarna: vienas jos galas remiasi į Senamiestį, kitas – į Žemųjų Šančių prieigas.
Jo teigimu, į prekybos ir pramogų centrus atvažiuos apie 55 proc. lankytojų iš kitų miestų. Jiems važiuojant iš miesto, eismas ir prospekte, ir Aleksoto tilto zonoje taps siaubingas.
„Įsivaizduokime, kad per Kalėdas į sporto rūmus atvyks koncertuoti, tarkime, Filipas Kirkorovas, o „Akropolyje“ paskelbtos kalėdinės nuolaidos. Tuomet sulauksime Niujorko centro vertų kamščių“, – tikino A.Karalius.
Architektas teigė, jog Karaliaus Mindaugo prospektu per valandą abiem kryptimis pravažiuos 2,5 tūkst. automobilių.
Tam, kad eismas būtų patogus ir saugus, reikia sankryžose pastatyti apie 10 naujų šviesoforų. O tai – dideli pinigai.
Priverstinių dalybų nebūna
Klausimas, kiek kainuos eismo ties naujaisiais traukos objektais pertvarka ir kas ją finansuos (kokia bus Savivaldybės, kokia verslininkų dalis), tebėra neaiškus. Problema sudėtinga, o kodėl – paaiškino Miesto plėtros departamento direktorius P.Kuprys. Jo teigimu, su maždaug milijardo litų investicijų traukos sritimi susiję keturi subjektai – „Akropolio“ savininkai „VP Market“, „Respublikos“ viešbutį atgaivinti pasišovusi bendrovė „AAA Respublika“, sporto rūmų statyba Nemuno saloje susidomėjusi prancūzų bendrovė „Bouygues Batiment International“ ir Savivaldybė. O teisinio mechanizmo, įpareigojančio skirtingus juridinius asmenis dalytis išlaidomis kuriant bendrą, visiems naudingą infrastruktūrą, nėra.
Aptars investicijų galimybes
P.Kuprys sakė: „Savivaldybės atstovai su šiais verslininkais susitiks ir tarsis, kaip paskirstyti investicijas“.
„Akropolį“ statanti bendrovė „VP Market“ jau yra susitarusi dėl investicijų miesto plėtros labui. Pavyzdžiui, su šia bendrove susijusi įmonė Vakarų skirstomieji tinklai (VST) pažadėjo ties Karaliaus Mindaugo ir Birštono gatvių sankryža įrengti pastotę, aprūpinsiančią elektros energija centrinę miesto dalį.


Eismas bus siaubingas %-), Apokalipsės raiteliai :kuinas: švaistysis ugniniais kalavijais ir nužengs Antikristas Karaliaus :senas: pavidalu ...

Romas
2006.02.19, 06:24
Dar vienas opusas šia tema:
"Delfi" 2006 vasario mėn. 18 d. 17:11

Statybos Kauno centre verčia tobulinti miesto transporto sistemą

Ginčai dėl Kauno plėtros projektų dešiniajame Nemuno krante - prekybos ir pramogų centro "Akropolis", naujų sporto rūmų ir "Respublikos" viešbučio statybos - tai nurimsta, tai vėl įsisiūbuoja su nauja jėga.

Sprendimai dėl "Akropolio" ir Nemuno salos jau priimti, tačiau dabar kyla įtampa dėl eismo Karaliaus Mindaugo prospekte: ar ši gyvybiškai svarbi transporto arterija netaps chaoso židiniu, sukursiančiu spūstis visame miesto centre?

Daugiau: http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=8812216

Tiesą sakant, gatvės pralaidumas važiuojant ir pralaidumas ieškant vietos įsprauti mašiną į parkingą - du skirtingi dalykai. Bus vaizdų...

Vilius
2006.02.22, 17:01
2006.02.22
Ruošiamasi atnaujinti Raudondvario aplinkelio specialiojo plano rengimą


Šiandien Kauno miesto mero Arvydo Garbaravičiaus iniciatyva buvo surengta išvažiuojamoji spaudos konferencija, kurios tikslas aptarti Raudondvario aplinkelio tiesimą ir inicijuoti specialiojo plano rengimo darbus. Ties Raudondvario plentu vykusiame susitikime dalyvavo ir Kauno rajono meras Leonardas Gineika, Raudondvario seniūnas Tomas Gaidamonis, Kauno miesto savivaldybės administracijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai.

2001 m. buvo pradėtas rengti Raudondvario aplinkelio ir naujo tilto per Nevėžį statybos specialusis planas. Kauno rajono savivaldybė specialųjį planą buvo patvirtinusi. Tačiau Kauno miesto savivaldybė to nebuvo padariusi, nes šį procesą stabdė aplinkosauginiai reikalavimai.

Praėjusiais metais iš Aplinkos apsaugos departamento buvo gautas šio projekto suderinimas. Pasak Kauno miesto mero A.Garbaravičiaus, artimiausiu metu Kauno savivaldybėje bus sušauktas pasitarimas. “Prašysime, jog būtų atnaujintos specialiojo plano rengimo sąlygos ir patvirtintas Raudondvario aplinkelio specialusis planas”, - sakė meras.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos yra numačiusi Raudondvario apylankos statybai skirti 30 mln. litų. Pastačius apylanką, būtų pagerinti Raudondvario plento techniniai parametrai, kurie pagerintų eismo pralaidumą Jurbarko link. Pasak Kelių direkcijos generalinio direktoriaus pavaduotojo Petro Tekoriaus, dabartinis Raudondvario tiltas per Nevėžį yra avarinės būklės ir vienas iš avaringiausių Lietuvoje.

Viešųjų ryšių poskyrio vyr. specialistas

Mindaugas ŠIVICKAS

Tel. 8-686-80361

www.Kaunas.lt

daktaras
2006.02.25, 12:12
gatves tvarkyti reikia, cia kas be ko...duobes duobeles jau uzknisa...

liutass
2006.03.24, 09:35
Panemunėje atsiras naujos gatvės
Kareivinių teritorijoje formuojamas kvartalas

Apgriuvę cariniai pastatai išgraibstomi kaip deficitinė prekė. Tai patvirtino aukcionai, kuriuose buvo parduodamos Šančiuose esančios senovinių kareivinių liekanos. Netrukus Kauno rinkai gali būti pateiktas naujas ir viliojantis nekilnojamojo turto pyragas – Panemunės kareivinės. Jau baigtas ir patvirtintas šios teritorijos detalusis planas.

Panemunės rajono architektė Neringa Zinkevičienė sakė, kad teliko įteisinti naujus kai kurių gatvelių pavadinimus, ir visi formalumai bus baigti.

Bus ir stadionas

Kareivinių teritorijoje, kuri ribojasi su Vaidoto gatve, yra ir futbolo stadionas.

Pernai priimtu miesto tarybos sprendimu stadionas dvidešimčiai metų panaudos būdu buvo perduotas Kauno futbolo beisbolo klubui. Klubo vadovybė planuoja čia įrengti šiuolaikinę treniruočių bazę.

„Labai svarbu, kad detaliajame plane stadiono teritorija būtų užfiksuota būtent kaip stadiono teritorija. Tokias vietas labai svarbu inventorizuoti nurodant konkrečią jų paskirtį, kad vėliau jose neiškiltų, pavyzdžiui, gyvenamieji namai“, – sakė miesto tarybos narys Andrius Kupčinskas.

Kareivinės tampa butais

Neabejojama, kad verslininkus labiausiai domins galimybė kartu su apgriuvusiais pastatais aukcionuose įsigyti ir po jais esančią žemę.

Būtent žemė labiausiai viliojo verslininkus, kurie praėjusiais metais nusipirko kelias kareivines Šančiuose. Už dviejų aukštų beveik visiškai sugriuvusį pastatą buvo sumokėta 1,1 mln. litų. Pradinė jo kaina buvo 400 tūkst. litų. Pasak specialistų, paties pastato vertė tesiekė apie 50 tūkst. litų.

Parduotos Šančių kareivinės sparčiai restauruojamos. Čia įrengiami dviejų ir trijų kambarių butai. Už butą su langais į gatvės pusę prašoma 2 400 litų už kvadratinį metrą, 2 700 litų – už į kiemo pusę ir mansardoje.

Pastaruoju metu vyksta Kauno plėtra į pietinius rajonus – Panemunę, Vaišvydavą, Rokus.

Šios tendencijos užtikrina, kad nekilnojamasis turtas kairėje Nemuno pusėje turės nemenką paklausą.Laikinoji sostine

liutass
2006.05.12, 08:42
Siaurinis miesto aplinkelis

http://img302.imageshack.us/img302/3724/11ve.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/574/33xj1.jpg

http://img286.imageshack.us/img286/7951/46cj1.jpg

vytauc
2006.05.12, 09:19
^^^ Ale gerai atrodo. Kaip Vilniui reikia normalaus (vakarinio) aplinkelio, tai tyliu... :(

Svecias
2006.05.12, 12:10
Kaip Vilniui reikia normalaus (vakarinio) aplinkelio, tai tyliu... :(

Nieko, greit ir Vilnius turės savo aplinkelius :eglute:
Čia juk Vilnius - Kaunas - Klaipėda autostrada:)

Smauglys
2006.05.12, 12:35
Svecias taip, cia autostrada. Bet tuo paciu ir aplinkelis siaurinis, matau is Vilniaus esi, tai nezinai.

liutass
2006.05.12, 13:49
Gal su tokiu noretumet? :negausi!
http://img91.imageshack.us/img91/1889/101ok1.jpg

Vilius
2006.05.12, 14:06
^^^
noretume :)
seip gan daznai matau as ji kauno gatvese

Rimantas
2006.05.12, 14:37
Ten nevakarinis o šiaurinis aplinjkelis, ir dar yra rytinis ir vakarinis lankstai... tas vakarinis tai ir VIA BALTICA O šiaip apvažiavimas aplink miestą pakankamai geras...

liutass
2006.05.16, 14:09
Maironio g. atkarpa tarp Kestucio ir Mindaugo Karaliaus pr. perklojo akmenini grindi, taip pat susodino medzius

vytauc
2006.05.16, 14:42
Maironio g. atkarpa tarp Kestucio ir Mindaugo Karaliaus pr. perklojo akmenini grindi, taip pat susodino medzius

Tai vistik paliko tą akmeninį grindinį? Tas būtų išties gerai :taip:

liutass
2006.05.16, 14:50
Tai vistik paliko tą akmeninį grindinį? Tas būtų išties gerai :taip:
Pasirodo, paliko, tik perklojo is naujo.

vytauc
2006.05.16, 14:56
Pasirodo, paliko, tik perklojo is naujo.

Labai džiaugiuosi. Dabar Maironio gatvė išties viena įdomiausių Kaune :taip:

daktaras
2006.05.16, 17:45
gal keletą nuotraukyčių kas pykštelt galėtų? :)

deep'as
2006.05.19, 13:16
Siaurinis miesto aplinkelis

http://img302.imageshack.us/img302/3724/11ve.jpg

Koks ten tolumoje matomas lankas per kelią?

Marelis
2006.05.19, 13:23
ten dar statomas arba jau pastatytas pesciuju tiltas i kleboniskio miska

Smauglys
2006.05.19, 13:25
Jau pastatytas

Svecias
2006.05.19, 13:59
Nesupratau, kur čia dalis mano komentarų prapuolė??????

sanomiz
2006.05.24, 11:00
Kauno viešajam transportui – prioritetinės juostos
Antradienį Kauno miesto savivaldybės tarybos Keleivinio transporto komisija pritarė siūlymui įrengti prioritetines viešojo transporto juostas pagrindinėse miesto gatvėse, teigiama savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Komisijos nariai nusprendė, kad prioritetinės viešojo transporto juostos, naujai ženklinant gatves ar projektuojant gatvių rekonstrukcijas, būtų suformuotos 11-oje gatvių atkarpų.

Komisijos posėdžio metu buvo nuspręsta įpareigoti Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyrių, pagal galimybes, įrengti prioritetines viešojo transporto juostas. Artimiausiu metu Tarybos Keleivinio transporto komisijos sprendimas bus svarstomas ir Savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijoje.

Prioritetinių viešojo transporto juostų sukūrimas yra patvirtintas Kauno miesto viešojo transporto strategijoje. Taip pat prioritetinių viešojo transporto juostų sukūrimo būtinumas patvirtintas Aplinkos apsaugos skyriaus ruošiamoje „Kauno miesto aplinkos oro užterštumo kietosiomis dalelėmis mažinimo programoje“, kaip priemonė mažinti transporto priemonių išmetamų teršalų kiekį.

Kauno miestui pavaldžios bendrovės AB „Kauno autobusai“ ir AB „Autrolis“ ne kartą kreipėsi į Savivaldybės Transporto skyrių dėl prioritetinių viešojo transporto juostų sukūrimo. 2005 metais perkant naujus autobusus buvo atlikta Kauno viešojo transporto sistemos būklės analizė. Šios analizės išvadose teigiama, kad būtina sukurti prioritetines viešojo transporto juostas.

Šaltinis:
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=9630625

Dzipas
2006.05.24, 11:06
Tas juostas jau nuo nežinau kada braižo, vis nepavyksta :D Pamenu ir prieš porą metų pavasarį buvo pasiryžę Savanorių pr. juostas nubraižyt visuomeniniam transportui, bet iki šiol nėra ;)

Smauglys
2006.05.24, 12:10
Pagaliau cia baigineja sviesofora kurio manau senai reikejo, dar galetu kursiu ir jotvingiu sankryzoje pastatyti toki, nes po pietu neimanoma sukti i kaire is kursiu gatves:
http://img210.imageshack.us/img210/6967/sankr0qv.jpg (http://imageshack.us)

liutass
2006.05.24, 12:15
Cia Varniu g. tiltas, jei ka ;)

Tomkis
2006.05.24, 13:11
aha ir man atrodo, kad varniu :D

Smauglys
2006.05.24, 13:16
taip, ten nuo varniu tilto nusileidus.

liutass
2006.05.25, 09:04
Gatvėms sutvarkyti – technika ir milijonai litų
Per vasarą ketinama suremontuoti ir seną asfalto dangą, ir nutiesti naują

Bus pastatytos užtvaros

Vasarą mieste užvirsiantys kelių remonto darbai smarkiai pakoreguos transporto srautus – planuojama uždaryti arba siaurinti eismą judriomis gatvėmis, tiesti naujus kelio ruožus bei platinti gatves.

„Žmonės kurį laiką turės apsišarvuoti kantrybe, bet paskui automobiliams riedėti bus daug patogiau“, – teigė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys.

Liepos 1 dieną užtvaros atsiras prie Marijampolės plento, jungiančio svarbius kelius, vedančius į Kauną ir užmiestį. Čia planuojama ne tik sutvarkyti važiuojamojoje dalyje esančią hidroelektrinės perdangą, bet ir pakloti naują asfalto dangą nuo T.Masiulio gatvės dalies iki pat Vaišvydavos plento. Ketinama imtis Varnių tilto, Sukilėlių prospekto, Panerių ir daugelio kitų gatvių remonto.

Iš viso, anot Z.Girčio, naujiems keliams tiesti ir gatvėms remontuoti, į kiemus vedantiems keliukams tvarkyti, Kaune šiemet ketinama panaudoti apie 40 mln. litų.

Atsiras nauja gatvė

Šiais metais numatoma nutiesti naują Marvelės gatvę palei dabar esančią to paties pavadinimo gatvę.

Vakar miesto Savivaldybėje įvyko specialus posėdis, kuriame aptarti tolesni būsimos gatvės tiesimo ir aplinkinių teritorijų tvarkymo darbai.

Vasarą čia tonomis bus pilami smėlio ir skaldos sluoksniai, o ant jų liejamas asfaltas.

Naujasis maždaug dviejų kilometrų keturių eismo juostų kelias drieksis po Aleksoto tiltu ir sujungs „Via Baltika“ magistralę, iš kurios galima patekti į Žemės ūkio universitetą, Vilijampolę, Šilainius, užmiesčio plentus, su H.ir O.Minkovskių gatve, vedančia į Aleksotą bei centrą.

Šioje teritorijoje prie pat Nemuno planuojama įrengti vaizdingą aikštelę, kurioje bus galima rinktis per masines šventes, Marvelės kvartale pakloti šaligatvius ir pastatyti pėsčiųjų tunelį. Senoji Marvelės gatvė bus palikta.

Iš jos į magistralę ir kitus kelius bus galima patekti per naują Marvelės gatvę, tad vietoj dabartinių dviejų eismo juostų atsiras šešios.

Transportas bus nukreipiamas

Daugiausia laiko eismo dalyviams teks sugaišti dėl Marijampolės plento važiuojamosios apie 8O metrų ilgio perdangos, kuri yra Kauno hidroelektrinės mašinų cecho stogo dalis, remonto.

Iš Petrašiūnų nebebus galima pakliūti į Rokus, Garliavą, Vaišvydavą, Žiegžrius ir kitas pakaunės gyvenvietes.

Kelias bus uždarytas iš abiejų pusių, tad ir iš užmiesčio atvykusiems žmonėms reikės naudotis apylankomis.

Apylanka drieksis nuo vakarinio lanksto per Panemunės ir M.K.Čiurlionio tiltus, taip pat per Švenčionių gatvę Žemuosiuose Šančiuose arba per „Via Baltika“ kelią, vedantį į Vilijampolę, Šilainius.

Tvarkys ir tiltą

Vilijampolėje esančio Varnių tilto asfalto dangos atnaujinimas kainuos apie 750 tūkst. litų. Darbai turėtų prasidėti liepos viduryje ir baigtis rugpjūčio pabaigoje.

Kol vyks tilto atnaujinimo darbai, eismas juo bus susiaurintas ir sulėtės – vietoj šešių juostų turbūt liks tik dvi arba keturios. Panerių gatvės atkarpos nuo Varnių iki Demokratų gatvės tvarkymas, užvažiavimų ant Islandijos plento remontas ir platinimas kainuos maždaug 600 tūkst. litų.

Per milijoną litų planuojama panaudoti Sukilėlių prospekto dalies nuo Eivenių iki Lazūnų gatvių remontui, kuris turėtų būti baigtas iki rugsėjo.

Taip pat bus sutvarkytos Liškiavos, Kopūstų, Užnerio, T.Daugirdo, kitos gatvės.

Juostos – viešajam transportui

Eismą pakoreguos ne tik gatvių remontas, bet ir viešasis transportas. Gegužės 23 dieną Savivaldybės Keleivinio transporto komisija pritarė siūlymui pagrindinėse gatvėse išskirti prioritetines viešojo transporto juostas. Specialiomis pirmomis gatvių juostomis galės važiuoti tik specialiųjų tarnybų transportas, troleibusai, autobusai ir mikroautobusai, o kitų transporto priemonių vairuotojams bus leidžiama jomis pasinaudoti tik įvažiuojant ir išvažiuojant į kitas gatves.

Naujomis juostomis turėtų būti paženklinti Savanorių, A.Juozapavičiaus, V.Krėvės, Karaliaus Mindaugo, Pramonės, Vytauto, Šiaurės prospektai, Parodos, Jonavos, Kovo 11-osios, Kęstučio, Šv.Gertrūdos ir daugelis kitų gatvių. Kai kuriose jų darbai galbūt bus pradėti jau birželio arba liepos mėnesiais.

Miesto Savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Pauliaus Kero teigimu, dalyje gatvių pirmumo juostos atsiras tik tada, kai šios gatvės bus paplatintos.Laikinosios sostines inf.

daktaras
2006.05.25, 17:18
super, jėga, negaliu patikėt, kad tai prasidės! :oho: :bravo:

sanomiz
2006.05.25, 17:51
Nelabai supratau, kokiu būdu bus tosios naujosios juostos viešajam transportui įrengtos? Negi ims ir atiduos dabar esamas? Tokiu atveju, kai kuriuose ruožuose kamščių neišvengsime.

kaunaz
2006.05.25, 18:04
Bus problemų dėl HESo. Bet jei jį pilnai uždarys, tai gal ir sutvarkys greitai. O šiaip tai durnai daro jei visą plentą nuo pat užtvankos pradžios iki Garliavos iškart uždarys, o ne dalimis.

sauls
2006.05.25, 21:14
Nelabai supratau, kokiu būdu bus tosios naujosios juostos viešajam transportui įrengtos? Negi ims ir atiduos dabar esamas? Tokiu atveju, kai kuriuose ruožuose kamščių neišvengsime.

Parodos kalna reikes kuo toliau aplenkti tokiu atveju...

Tomas
2006.05.25, 22:51
Nelabai supratau, kokiu būdu bus tosios naujosios juostos viešajam transportui įrengtos? Negi ims ir atiduos dabar esamas? Tokiu atveju, kai kuriuose ruožuose kamščių neišvengsime.

Kaune pirma juosta ir taip beveik niekas nevažinėja, taip kad situacija realiai nepablogės.

HAMMER
2006.06.15, 12:06
Kauno gatvės bus ženklinamos plastiku

www.delfi.lt

Šiais metais pirmą kartą Kauno miesto gatvės bus ženklinamos nauju būdu – vietoje dažų naudojant plastiką. Pirmoji gatvė ženklinama liejant plastiką - Savanorių prospektas, sakoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.

“Gatvių ženklinimo konkursą laimėjusi įmonė pasiūlė brangesnį, bet ilgaamžiškesnį gatvių ženklinimo būdą – plastiką. Gatvėse, jeigu tai itin intensyvaus eismo gatvės, dažai nusitrina dar nesulaukus naujojo sezono. Plastiko liejimas garantuoja, kad juostos gatvėse laikysis mažiausiai dvejus metus”, - sakė Kauno miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Valentinas Čižinauskas.

Šiais metais naujuoju būdu bus ženklinama Savanorių pr. atkarpa nuo Taikos pr. iki miesto ribos (Islandijos pl.), nes šios gatvės danga yra neseniai atnaujinta. Ateity planuojama, kad atnaujinus kitų gatvių dangą taip pat bus liejamas plastikas, o ne dažoma dažais.

Iš viso šiais metais planuojama perdažyti 22 magistralines Kauno gatves. Šiuo metu 12 pagrindinių miesto gatvių jau yra sutvarkytos. Iš miesto biudžeto šiems darbams, kaip ir pernai, skirta 300 tūkst. litų.

joker
2006.06.16, 19:36
Maironio gatvė

http://i4.photobucket.com/albums/y146/jokeris/8e583588.jpg

Gal kas žinote, kiek užaugs tie medžiai ir kada tai bus?

daktaras
2006.06.22, 23:16
jau kaune su ženklinimu gatvių tai tragedija...varai žiedu ir nežinai, kur esi, 2 ar 1 eilėi...šviesoforai tai visai liūdna :( nesimato visiškai!!! jeigu jų nepakeis, tai bus amen juze kaput...važiuoju vakar ir galvoju, kad lygtais žalia šviečia...

HAMMER
2006.06.22, 23:20
va dėl žalios tai mane itin nervina šviesoforai prie telekomo... Bazės kryptim judant saulėtą dieną neįmanoma suprast kada žalia :| o dėl gatvių žymėjimo tai kažkaip įpratau skirt atstumus :D

daktaras
2006.06.22, 23:38
/\ įprast tai ir aš įprasčiau, bet labai jau nykiai tada gatvės atrodo be ženklinimo...

Berliner
2006.07.20, 13:43
Kauno diena:

Kauno Tarybos nariai susirūpino, ar laiku bus baigti Marvelės gatvės ir Europos prospekto statybos darbai. Marvelės gatvės statybvietėje nedirba daug technikos, nors pusę šio kelio žadama atidaryti dar šiais metais. Išvažiuojamajame Kauno miesto tarybos Miesto ūkio ir energetikos posėdyje valdininkai politikus tikino, kad visi darbai vykdomi pagal numatytą grafiką.

Laiku tikimasi užbaigti ir Europos prospektą. Tuo tarpu jame vykstantys darbai M.K.Čiurlionio tilto prietilčio mazgo statytojus privertė pakoreguoti numatytus planus.

Reklama

Kelias netaps aklagatviu

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Vyšniauskas tvirtino, kad dar šiais metais vairuotojai galės važiuoti Europos prospektu iki M.K.Čiurlionio tilto. „Rūpesčių iškilo, kai užsitęsė prietilčio mazgo koncesijos konkursas, nes „Kauno keliai“ padarė daug darbų, o prietilčio statyba dar tik bus pradėta, - kalbėjo vedėjo pavaduotojas. – Dabar pusė kelio užversta žemėmis ir bendrovė „Hidrostatyba“, kuri tapo koncesininku, dar negalės statyti prietilčio estakados“.

A.Vyšniauskas tikisi, kad iki gruodžio mėnesio Europos prospektas bus užbaigtas. „Nors prietilčio mazgo dar neturėsime, tačiau tai nebus kelias į niekur, - tvirtino jis. - Vairuotojams bus nutiesta įvaža į Lakūnų gatvę“. Šiemet prospekte tikimasi įrengti ir šviestuvus. Laiku baigti visus darbus įpareigoja ir terminai, numatyti Europos Sąjungos fondui pateiktoje projekto paramos paraiškoje.

Prospekto atkarpos nuo Botanikos sodo iki M.K.Čiurlionio tilto statybai ES fondai skyrė 9,5 mln. litų, o 4,7 mln. miesto Savivaldybės administracija turėjo skolintis.

Su tiltu susijungs negreitai

M.K.Čiurlionio tilto prietilčio statybos ir koncesijos konkursą laimėjusi bendrovė „Hidrostatyba“ mazgo statybą turėjo pradėti rugpjūčio mėnesį. Tačiau dėl prospekto statybos įmonė sutiko pakoreguoti darbų seką. „Šios bendrovės dar konsultuosis, kuri iš jų ties įvažą iš Europos prospekto į Lakūnų gatvę“, - sakė A.Vyšniauskas.

Paskui „Hidrostatyba“ pradės statyti apie 300 metrų ilgio estakadą virš geležinkelio bėgių, įrengs kelio pylimus, nuovažas. Tai sujungs tiltą su Europos prospektu. Visus darbus numatyta atlikti per dvejus metus.

Privati bendrovė ne tik pastatys, bet 23 metus prižiūrės ir remontuos transporto mazgą. Šio sandorio vertė - apie 139 milijonai litų.

Marvelėje darbas neverda

Labiausiai politikai susirūpinę Marvelės gatvės tiesimo darbų eiga. Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Zenonas Vainoras ironiškai kalbėjo apie statybvietę. „Nematau, kad čia virtų darbas“, - sakė jis. Komunalininkai tvirtino, kad rangovai daugiau dėmesio sutelkę Aleksoto prietilčiui. „Nematau ten nė vieno“, - replikavo politikas. Kiti politikai svarstė, ar neatsitiks taip, kad pinigai bus panaudoti, o rezultato niekas nepamatys.

A.Vyšniauskas teigė, kad bendrovė „Kamesta“ iki šiol laiku įvykdė visus įsipareigojimus. „Mes jų nekontroliuojame, įmonė pati planuoja savo darbus, kol kas padaryta netgi daugiau, nei iki to laiko reikėtų“, - sakė jis.

Šiais metais ketinama atidaryti pusę gatvės. Kol kas joje automobiliai važiuos tik viena kryptimi –vandenvalos įmonės link. Įvaža į naują kelią bus maždaug už 200 metrų nuo Aleksoto tilto. Per Marvelės gyvenvietę mašinos judės irgi tik viena kryptimi – nuo vandenvalos įmonės iki Aleksoto.

Keturias šio kelio juostas planuojama nutiesti ir sujungti su statomu Aleksoto tilto prietilčio mazgu iki kitų metų pabaigos. 2,2 kilometro ilgio kelias turės dvi požemines perėjas. Šių darbų vertė - 50 mln. litų. Už Aleksoto prietilčio mazgo statybą ir priežiūrą Savivaldybės administracija per 25 metus koncesininkui sumokės 57 mln. litų.

Prietilčio reikia ir “Via Baltica” tiltui

Kauno vicemeras Adolfas Antanas Balutis sakė, kad iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos bus prašoma pinigų Vakarinio lanksto tilto prietilčio statybai. „Reikia pripažinti, kad mūsų administracija nepakankamai veikli - jau seniai reikėjo spausti Susisiekimo ministeriją, kad susirūpintų eismo per tiltą saugumu“, - kalbėjo jis.

Vairuotojai, norėdami įvažiuoti į Marvelės gatvę nuo “Via Baltica” kelio tilto, turi kirsti priešingo eismo juostą. „Ten įvyksta daug avarijų ir būtina įrengti šiuolaikinę saugią nuovažą“, - mano vicemeras.

Šiuo metu Kelių direkcija svarsto prietilčio statybos projektą. Manoma, kad jo statybai reikės maždaug 7 mln. litų.

Simex
2006.08.25, 14:33
Turiu durną klausimą informuotiems žmonėms - gal kas nors žinote, ar šiemet ką nors iš suplanuotų gatvių remonto darbų iš viso padarys, ar visiškai nieko? Nes mane jau siutas ima konkrečiai - nei Varnių g. tiltas, nei Parodos kalnas, nei Sukilėlių prospektas net nepajudinti, nors pagal visą logiką kai kur darbai jau ir baigti turėjo būti...

Vaidosius
2006.08.25, 15:14
Gal tu vis delto parasyk uzklausima Komunalinio ukio skyriui.

liutass
2006.08.25, 15:16
Gal tu vis delto parasyk uzklausima Komunalinio ukio skyriui.
Dabar naujame kaunas.lt galima interaktyviai bendrauti Klauskite-Atsakysime ;)

Dzipas
2006.08.25, 16:04
Apart kiemų šiemet kaip niekas ir nepadaryta, nesugeba net visų perėjų ties mokyklomis nudažyt.
Jei pastebėsit, jog ir nuo šaligatvių žolės neravimos, net ir pačiame centre! Nei vienais metais nebuvo tokių dalykų. Miestas atrodo kaip paliktas likimo valiai...

Vaidosius
2006.08.28, 13:16
Del gatviu atsakymas toks:

Atsakydami á Jûsø paklausimà e. paðtu, informuojame, kad ðiuo metu dar
vyksta vieðøjø pirkimø ástatymu numatytos procedûros dël Varniø tilto
dangos remonto, dël Sukilëliø pr. dangos remonto bei Paneriø gatvës
sujungimo su Islandijos pl. Ávykus konkursams bus sudarytos sutartys su
rangovais ir 2006 m. atlikti darbai.

Pagarbiai,
Komunalinio ûkio skyriaus vedëjo pavaduotojas Z. Girèys

liutass
2006.08.28, 16:28
Džiugina tai, kad veikia klausimai-atsakymai :geras:

Tomas
2006.08.28, 16:45
Kokie dar darbai - taigi žiema ant nosies.

99
2006.08.28, 18:14
čia gal metus supainiojo, nes žinant visas biurokratines procedūras, teiginys:
"..ir 2006 m. atlikti darbai." skamba labai optimistiškai :)

Simex
2006.08.28, 19:20
Na, tiesiog žodžių trūksta - 2006 m. bus atlikti darbai, o konkursai dar nepasibaigę. Jie ką, negali konkursų žiemą suorganizuot arba ankstyvą pavasarį, kad vasarą galėtų normaliai darbus dirbti ?! Džipas labai taikliai pastebėjo - siemet miestas atrodo kaip apleistas. Ir tai vyksta įvertinant, kad savivaldos rinkimai po pusmečio. Konkrečią kilpą ant kaklo sau neriasi dabartinė valdžia.

Mantas
2006.09.09, 12:11
Kauno geležinkelio tunelio remontas kainuos 65 mln. litų
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=10647847

Vilius
2006.09.13, 13:56
Kaune baigiamos didžiųjų gatvių statybos


http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=10680917

Berliner
2006.09.13, 17:27
Štai ir naujienos: Šiais metais iki lapkričio vidurio planuojama užbaigti Europos prospekto atkarpą nuo Botanikos sodo iki M.K.Čiurlionio tilto Kaune. Tačiau ant tilto bus galima patekti tik nuvažiavus siauru keliu į H. ir O.Minkovskių gatvę, todėl prospektas bus uždarytas, kai bus įpusėta šią gatvę su tiltu jungiančios estakados statyba.Kaip kažkas ir sakė, kelio toliaus nepils - statys estakadą. Vnz, žiemą pavažinėsim, o po to teks vel palaukti 2 metus. Ir čia vadinasi "Kaune baigiamos didžiųjų gatvių statybos". Net juokinga...

Jeffas
2006.09.13, 17:32
Štai ir naujienos: Kaip kažkas ir sakė, kelio toliaus nepils - statys estakadą. Vnz, žiemą pavažinėsim, o po to teks vel palaukti 2 metus. Ir čia vadinasi "Kaune baigiamos didžiųjų gatvių statybos". Net juokinga...

Spėju, kad didžioji dalis estakados darbų ten galės vykti nestabdant eismo ir tik paskutiniai keli mėnesiai bus skirti "sujungimui".

Berliner
2006.09.13, 17:44
Spėju, kad didžioji dalis estakados darbų ten galės vykti nestabdant eismo ir tik paskutiniai keli mėnesiai bus skirti "sujungimui".

Čia ir esmė, kad:

Tačiau „Hidrostatyba“ kitais metais prašys vėl uždaryti eismą Europos prospektu. „Jos atstovai sako, kad eismas trukdytų estakados statybai. Gatvę greičiausiai teks uždaryti pavasarį“, - sakė A.Vyšniauskas.

Jeffas
2006.09.13, 17:53
Na tada tai tikrai taip.... :najaune:

Tomas
2006.09.13, 20:44
^^^
Kiek suprantu pagrindinė priežastis dėl ko darbai tęsiasi taip ilgai - problemos su finansavimu, nes miestas negali iš karto paimti paskolos visam projektui įgyvendinti. Dėl to darbai vyksta etapais, kiekvienam etapui vykdomi atskiri konkursai ir t.t. ir pan.

daktaras
2006.09.28, 12:33
Vieniems - naujos gatvės, kitiems - makaronai ant ausų

Kauno miesto politikai tvirtina kelių priežiūros programas, kurios maitinamos lūkesčiais, o ne realiai gaunamomis lėšomis

Kasmet Kauno gyventojai miesto savivaldybei pateikia apie 400 prašymų duobėtoms gatvėms ir kiemams sutvarkyti. Tačiau žmonių prašymai dažnai ignoruojami, nes gatvių tvarkymo pirmumas nustatomas pagal politikų ir valdininkų įnorius. Tai geriausiai iliustruoja Fredos miestelio istorija. Savivaldybė už 2,6 mln. litų privačiame kvartale nutiesė gatves, bet dabar miestas negali jų užregistruoti kaip savo nuosavybę.

Sukrėtė skandalas

Rugsėjo pradžioje Kauną sukrėtė skandalas. “Kauno diena” rašė, kad 2005 metų balandį Savivaldybė iš Fredos miestelį pastačiusios bendrovės “Beržolė” už simbolinį vieną litą įsigijo naujo mikrorajono gatvių dangą. Tačiau dar tų pačių metų kovą miesto Taryba pritarė Kelių priežiūros programai, kurioje buvo įvardytos ir minėto kvartalo gatvės. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos Fredos miestelio gatvėms ir šaligatviams įrengti per dvejus metus skirta 2,6 mln. litų. Fredos miestelį valdo “Beržolė”, kuri faktiškai priklauso Kauno miesto mero Arvydo Garbaravičiaus bičiuliui ir klasės draugui Arvydui Žilevičiui. Meras kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl įvykio ištyrimo, bet jis pats Taryboje balsavo dėl lėšų skyrimo.

“Savivaldybė pinigus skyrė ir panaudojo, bet dabar “Registrų centras” atsisako užregistruoti gatves kaip miesto nuosavybę, nes jos nutiestos vadovaujantis privačios įmonės projektu”, - sakė Savivaldybės Vidaus audito skyriaus vedėja Stasė Rožukienė.

Šis skyrius šiuo metu analizuoja Komunalinio ūkio skyriaus, kuris yra atsakingas už miesto gatvių tiesimą, tvarkymą ir remontą, veiklą.

Pagalbos laukia dešimtmetį

“Jau daugiau kaip 10 metų mūsų gyvenvietė prijungta prie miesto, mokame mokesčius, bet gyvename kaip labiausiai atsilikusiame ir apleistame prieškario kaime”, - įsitikinę Panemunėje esančių Garšvės, Paliepių, Priešbalių, Vičiūnų ir dar kelių gatvių gyventojai. Žmonės tikina kantriai laukę, kol valdininkai pasirūpins jų gyvenimo sąlygomis. Jie prašo bent sutvarkyti gatves, esą jie ir taip nuskriausti - neturi vandentiekio, kanalizacijos, dujų. Tačiau šių žmonių lūkesčiai vargu ar išsipildys, nes vadinamoji Kelių priežiūros darbų programa pagrįsta lūkesčiais, o ne lėšomis.

“Programa sudaroma pagal gyventojų prašymus, kuriuos jie pateikia tiesiogiai mūsų skyriui arba per seniūnijas”, - sakė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys. Kasmet skyriui pateikiama apie 400 prašymų.

“Ne tik Kelių priežiūros, bet ir kitos programos Kaune tvirtinamos tik tautai apmulkinti, - įsitikinęs Kauno miesto tarybos narys socialdemokratas Bronislovas Kučinskas. - Gatvės asfaltuojamos tik ten, kur yra nauda. Kaune kitaip ir nebūna”.

B.Kučinsko įsitikinimu, mieste tvarkos nebus, kol miestą valdys grupuotės.

Įvardijo prioritetus

Pasak Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojo Z.Girčio, gatvių tvarkymo eiliškumą nulemia keli veiksniai - transporto eismo intensyvumas, dangos būklė ir mikrorajonas.

“Naujuose kvartaluose neskubame tiesti gatvių, nes namai daug kur tik statomi, todėl nėra prasmės tvarkyti gatvės, kol joje neįrengtos komunikacijos arba po kurio laiko jas reikės iškelti”, - sakė Z.Girčys.

Tačiau miesto tvarkdariui sunkiai sekėsi paaiškinti, kodėl, nepaisant patvirtintų prioritetų, buvo nutiestos gatvės Fredos miestelyje, nors kitų mikrorajonų gyventojai pagalbos neprisišaukia metų metais. “Bet pripažinkite, gražu, kai naujame namų kvartale yra ir naujos gatvės. Tai reprezentuoja miestą, - sakė Z.Girčys. - Be to, Fredos miestelyje įsikūrė žmonės, kurie anksčiau gyveno senuose rajonuose. Jeigu Savivaldybė nebūtų skyrusi lėšų, žmonėms būstai būtų stipriai pabrangę”.

Įtraukimo į programą mechanizmas

Gatvių įtraukimo į Kelių priežiūros programą tvarka yra palyginti paprasta. Bendruomenė dėl duobėtos gatvės turi kreiptis pirmiausiai į seniūną. Kartą per metus surinkęs paraiškas, seniūnas vėliau tariasi su bendruomenės centro nariais ir atrenka apverktiniausios būklės gatves. Tokį sąrašą seniūnija teikia Komunalinio ūkio skyriui, kuris rengia Kauno miesto tarybos sprendimo projektą ir jį pateikia svarstyti miesto Tarybos komitetams. Juose gatvės dar kartą “filtruojamos”, kol galiausiai lieka vieningas remontuotinų gatvių sąrašas.

“Į minėtą sąrašą papildomos gatvės gali būti įtrauktos ir pavėluotai, - sakė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Z.Girčys. - Jau parengtas tokios tvarkos aprašas, bet jo dar nepatvirtino Taryba”.

Apraše teigiama, kad pavėluotai į Kelių priežiūros programą gali būti įtrauktos tik tos gatvės, jei patys gyventojai prie remonto arba tiesimo prisidės ne mažiau kaip 30 proc. lėšų, reikalingų darbams. Pasak Z.Girčio, šiuo metu jau gauta apie 20 tokių prašymų, savivaldybė yra skyrusi 1 mln. Lt, bet kol aprašo nepatvirtino politikai, jo įgyvendinti kol kas neįmanoma.

Užmojai - dideli, darbai - maži

Apskaičiuota, kad visoms 1440 miesto gatvių ištisai išasfaltuoti reikėtų apie 500 mln. litų. Šiemet Kelių priežiūros programoje valdininkai numatė vien tik gatvėms nutiesti 132 mln. litų, nors realiai visiems darbams (duobių lopymas, gatvių remontas, projektavimas ir pan.) turima tik 18 mln. Lt. Programai įgyvendinti Lietuvos automobilių kelių direkcija skyrė 10 mln. litų. Dar apie 10 mln. litų Savivaldybė skyrė iš miesto biudžeto ir paėmusi iš banko kreditą.

Šiuo metu maždaug trečdalį Kauno gatvių sudaro žvyrkeliai. “Stengiamės bent du kartus per metus tose gatvėse papilti žvyro, bet po stipresnės liūties jos pasidaro neišvažiuojamos”, - sakė Z.Girčys. Jis pripažino, kad gatvės mieste remontuojamos, projektuojamos ir tiesiamos lūkesčių pagrindu, panašiai, kaip jau keliolika metų planuojama kapitališkai suremontuoti Parodos gatvę.

“Šiuo metu Parodos gatvė nėra kritinės būklės, - sakė Z.Girčys. - Architektai jau parengė jos sutvarkymo projektą, pagal kurį darbai kainuotų apie 6 mln. litų. Bet jiems esame pasirengę sumokėti dar apie 100 tūkst. litų, kad jie sugalvotų, kaip išvengti transporto spūsčių. Gal statysime viaduką”.

Statistika nedžiugina

Statistika rodo, kad įvairioms gatvių priežiūros reikmėms Savivaldybė 2001-2005 metais panaudojo apie 112 mln. litų. Per minėtą laikotarpį esą buvo suremontuotos 869 gatvės arba šiek tiek daugiau nei pusė visų Kauno kelių. Tačiau tai nereiškia, kad visi šie keliai buvo ištisai išasfaltuoti. Maždaug 90 proc. darbų sudarė tik kosmetinis remontas.

Komunalinio ūkio skyrius nedisponuoja miesto biudžeto lėšomis. Šito skyriaus patikrinimą atliekantis Vidaus audito skyrius pirmines išvadas ketina patvirtinti kitą savaitę. Lėšas paskirsto arba perskirsto Kauno miesto taryba. Būtent ji savo sprendimais gali pakeisti arba papildyti vadinamąją Kelių priežiūros programą. Gatves siekiantys sutvarkyti gyventojai prašymus pirmiausia turi pateikti seniūnijai. Tiesa, jokios garantijos, kad prašoma sutvarkyti gatvė bus įtraukta į programą, nėra. Kaip ir nėra garantijos, kad gatvė bus išasfaltuota.

nu kas per ...

Jeffas
2006.09.28, 12:44
“Šiuo metu Parodos gatvė nėra kritinės būklės, - sakė Z.Girčys. - Architektai jau parengė jos sutvarkymo projektą, pagal kurį darbai kainuotų apie 6 mln. litų. Bet jiems esame pasirengę sumokėti dar apie 100 tūkst. litų, kad jie sugalvotų, kaip išvengti transporto spūsčių. Gal statysime viaduką”.

Kažkoks briedas - niekaip neįsivaizduoju viaduko nusileidus nuo Parodos kalno Soboro pašonėje! :najaune: Nėra ten jokių ypatingų kamščių, gyvenu netoliese..

daktaras
2006.09.28, 13:42
/\ nesupranta, kad užtektų tik žmoniškai parodos kalną išasfaltuot... :x

kaunaz
2006.09.28, 18:40
Kažkoks briedas - niekaip neįsivaizduoju viaduko nusileidus nuo Parodos kalno Soboro pašonėje! :najaune: Nėra ten jokių ypatingų kamščių, gyvenu netoliese..

:) is ryto pries 8(o ir po 8 dar kokios 20min!) kada nors bandei vaziuot parodos kalnu zemyn? tada paziuresim ar nera kamsciu, tuo labiau kad reikia ziuret i ateiti, taip kad geriau tokius visokius transporto mazgus sprest, platint gatves, ypac miesto centre kuo anksciau, nes veliau bus dar sunkiau tai padaryt.
viena kart parodos kalna autobusu pravaziavau per 5 minutes mazdaug. o snd kamstis buvo iki pat virsaus kalno, tik tik uzsukus iskart jau stovi eilutes...

Tomas
2006.10.01, 11:30
Vytauto pr. nuo Parodos g. iki geležinkelio stoties yra ar ne 6 šviesoforais reguliuojamos sankryžos (kurių šviesoforus tik visai nesenai patenkinamai sureguliavo), taigi vienas viadukas čia nieko neišspręs.

Jeffas
2006.10.01, 12:36
:) is ryto pries 8(o ir po 8 dar kokios 20min!) kada nors bandei vaziuot parodos kalnu zemyn? tada paziuresim ar nera kamsciu, tuo labiau kad reikia ziuret i ateiti, taip kad geriau tokius visokius transporto mazgus sprest, platint gatves, ypac miesto centre kuo anksciau, nes veliau bus dar sunkiau tai padaryt.
viena kart parodos kalna autobusu pravaziavau per 5 minutes mazdaug. o snd kamstis buvo iki pat virsaus kalno, tik tik uzsukus iskart jau stovi eilutes...

kaip tu įsivaizduoji tokio viaduko statymą pačiame miesto centre, kur iš visų pusių stovi namai, o ant viaduko užvažiuoti ir vietos reikia? Čia ne kur nors Vilniuje prie Spaudos rūmų tarp komiblokų viaduką pastatyti. Jau nekalbu, kad urbanistiškai ir architektūriškai jis prie Parodos kalno visiškai neįsipaišytų.

Tada dar reikėtų padaryti viadukus kur nors Vilniuje prie Cvirkos paminklo, kur būna nuolatiniai kamščiai Pylimo-Vilniaus-Pamėnkalnio g. sankryžoje. Pastatykime viadukus prie Žaliojo tilto ir palei Katedrą, nes piko metu valandą per parą tos vietos užsikemša.

Žodžiu, viadukas prie Parodos kalno būtų visiška nesąmonė.

Vaidosius
2006.10.01, 20:39
Kazkada ejo kalba Parodos g. daryti tuneli, o ne viaduka.

daktaras
2006.10.01, 20:56
/\ ta prasme? vienas srautas į viršų ant žemės, o kitas - į pakalnę tuneliu?

Jeffas
2006.10.01, 21:00
Kazkada ejo kalba Parodos g. daryti tuneli, o ne viaduka.

Dar gražiau :D Kaip tuneliu į kalną įvažiuoti? :) Iš viso nemanau, kad tokioje tankiai suspaustoje miesto vietoje pasiteisintų kelių lygių sankryža.

Įdomu tik, kokį ilgalaikį poveikį eismui Parodos kalnu padarys Akropolio atidarymas..

kaunaz
2006.10.01, 22:43
kaip tu įsivaizduoji tokio viaduko statymą pačiame miesto centre, kur iš visų pusių stovi namai, o ant viaduko užvažiuoti ir vietos reikia? Čia ne kur nors Vilniuje prie Spaudos rūmų tarp komiblokų viaduką pastatyti. Jau nekalbu, kad urbanistiškai ir architektūriškai jis prie Parodos kalno visiškai neįsipaišytų.

Tada dar reikėtų padaryti viadukus kur nors Vilniuje prie Cvirkos paminklo, kur būna nuolatiniai kamščiai Pylimo-Vilniaus-Pamėnkalnio g. sankryžoje. Pastatykime viadukus prie Žaliojo tilto ir palei Katedrą, nes piko metu valandą per parą tos vietos užsikemša.

Žodžiu, viadukas prie Parodos kalno būtų visiška nesąmonė.

As juk nesakau kategoriskai kad butinai reikia viaduko, tik pasakiau kad kamsciai ten tikrai buna. ;) Todel kazka su ta sankryza reikia daryt. Be to tam viedukui beveik nereiketu jokiu "uzvaziavimu", nes i ji isilietu tik kairinis srautas is Donelaicio g. i virsu, ir is Donelaicio i Vytauto pr., tai visai nesudetingi ir nedaug vietos uzimtys "mazgai" gautusi. ;)

kaunaz
2006.10.01, 22:54
Dar gražiau :D Kaip tuneliu į kalną įvažiuoti? :) Iš viso nemanau, kad tokioje tankiai suspaustoje miesto vietoje pasiteisintų kelių lygių sankryža.

Įdomu tik, kokį ilgalaikį poveikį eismui Parodos kalnu padarys Akropolio atidarymas..

Tai tikriausiai kad tuneliu ne i kalna :hihihi:, o zemyn, nes tikrai butu kazkoks nesusipratimas, savizudziu tunelis. :D

Jeffas
2006.10.01, 23:09
Tai tikriausiai kad tuneliu ne i kalna :hihihi:, o zemyn, nes tikrai butu kazkoks nesusipratimas, savizudziu tunelis. :D

:D Ar tai tunelis, ar tai viadukas besileidžiant nuo Parodos kalno mašinos vis tiek turės sustoti ties pėsčiųjų perėja per Vytauto prospektą, kuria naudojasi daug žmonių (daryti požeminę perėją?..)

Be to, esant kelių lygių sankryžai, įsiliejančiai į Vytauto prospektą, visai nebeliktų vietos aplenkti troleibusus, masiškai sukančius iš Donelaičio g. į Vytauto prospektą - jie eismą dar labiau užkimštų

Žodžiu, kol kas susilaikyčiau nuo radikalių pertvarkymų :)

PS. beje, dar atsimenu pro vaikystės prisiminimų miglas, kai leidžiantis nuo Parodų kalno buvo galima sukti į dešinę, į Donelaičio g. ir nuvažiuoti tiesiai iki pat Karo muziejaus. Dabar labai keistai atrodytų dvipusis eismas :D

kaunaz
2006.10.01, 23:17
:D Ar tai tunelis, ar tai viadukas besileidžiant nuo Parodos kalno mašinos vis tiek turės sustoti ties pėsčiųjų perėja per Vytauto prospektą, kuria naudojasi daug žmonių (daryti požeminę perėją?..)

Be to, esant kelių lygių sankryžai, įsiliejančiai į Vytauto prospektą, visai nebeliktų vietos aplenkti troleibusus, masiškai sukančius iš Donelaičio g. į Vytauto prospektą - jie eismą dar labiau užkimštų

Žodžiu, kol kas susilaikyčiau nuo radikalių pertvarkymų :)

PS. beje, dar atsimenu pro vaikystės prisiminimų miglas, kai leidžiantis nuo Parodų kalno buvo galima sukti į dešinę, į Donelaičio g. ir nuvažiuoti tiesiai iki pat Karo muziejaus. Dabar labai keistai atrodytų dvipusis eismas :D

Be abejo vykdant toki tos sankryzos pertvarkymo projekta, pries tai reiktu viska tiksliai apskaiciuot, ir pasverti galimas problemas ir pakeitimus, nes gal is tikruju tas viadukas per platus itiltpi toj vietoj.

As irgi karts nuo karto pradedu gaivint atminti ir man irgi atrode kad masinos vaziuodavo Donelaicio gatve pries eisma, ir as kiek atsimenu jei taip buvo tai buvo ne taip ir senai, pries kokius 10 metu, tai gal ir be miglos galima pirisimint :D, bet paskui manydavau kad issigalvoju, kazka maisau, bet ir tu ta pati atgamini reiskia is tikruju buvo galima taip vaziuoti. :) O dabar jau ir esamu 3 eiliu i viena puse beveik per maza darosi. :D

Jeffas
2006.10.01, 23:24
Ten dvipusis eismas buvo iki tol, kol Laisvės alėjoje buvo panaikintas mašinų eismas (berods, kažkur 1981-1982 m.), po kurio keitėsi visa mašinų važiavimo po Kauno centrą schema ir tuo metu kėlė didžiulius prie to nepratusių kauniečių pasipiktinimus :). Žodžiu, jau senokai, iš čia ir miglos, nes į mokyklą dar nėjau :)

Ką atsimenu dar labai ryškiai tai mašinų žiedą aplink Soborą ir siaurus Laisvės šaligatvius, prie kurių suparkuotos mašinos ir vos galima patekti į parduotuves :) Kaip norėčiau pamatyti tų laikų nuotraukų, ypač žiedą aplink Soborą... :)

kaunaz
2006.10.01, 23:33
Ten dvipusis eismas buvo iki tol, kol Laisvės alėjoje buvo panaikintas mašinų eismas (berods, kažkur 1981-1982 m.), po kurio keitėsi visa mašinų važiavimo po Kauno centrą schema ir tuo metu kėlė didžiulius prie to nepratusių kauniečių pasipiktinimus :). Žodžiu, jau senokai, iš čia ir miglos, nes į mokyklą dar nėjau :)

Ką atsimenu dar labai ryškiai tai mašinų žiedą aplink Soborą ir siaurus Laisvės šaligatvius, prie kurių suparkuotos mašinos ir vos galima patekti į parduotuves :) Kaip norėčiau pamatyti tų laikų nuotraukų, ypač žiedą aplink Soborą... :)

Na as tiek neatsimenu, nes 1982 dar buvo toli iki mano gimimo :D, bet Donelaicio g. kita puse atkarpa eismas vistiek buvo veliau dar, tik gal ne nuo parodos kalno, bet nuo Zemaiciu gatves? Ar klystu?

Jeffas
2006.10.02, 00:13
Na as tiek neatsimenu, nes 1982 dar buvo toli iki mano gimimo :D, bet Donelaicio g. kita puse atkarpa eismas vistiek buvo veliau dar, tik gal ne nuo parodos kalno, bet nuo Zemaiciu gatves? Ar klystu?

Nuo Žemaičių gatvės sukimo į Donelaičio (ten, ties galerija) kažkaip nepamenu, kad būtų buvę pastaraisiais metais... Nebent dėl kokio nors remonto, laikinai... Pamenu, kai kokiais 1991m. pervadino Lenino prospektą į Vytauto prospektą (t.y. sugrąžino vardą), jį kapitaliai remontavo ir buvo visiškai uždarę nuo Parodos kalno beveik iki stoties. Porai mėnesių buvo totaliai sujauktas centro eismas. Pavyzdžiui, dabartinėje ramioje Trakų gatvėje buvo padaryti autobusų sustojimai! Kadangi joje gyvenu, pamenu tą košmąrą, kai Vytauto pr. eismas persikėlė į mūsų mažą gatvytę... |:D :)

O, beje, Donelaičio g. ir dabar šiaip jau galima į priešingą pusę važiuoti, bet tik nuo Maironio g. :)

Vaidosius
2006.10.02, 17:03
Apie tuneli kalbejo kazkuris Kauno valdininkas.

Vilius
2006.10.06, 15:51
Pradedami Sukilėlių prospekto ir Varnių tilto dangos remonto darbai
2006-10-06

Spalio 9 d. (pirmadienį) pradedami Sukilėlių prospekto ir Varnių tilto kelio dangos remonto darbai.
Kaip paprastai, gatvių būklė ypač pablogėja asfaltbetonio dangos senėjimo, intensyvaus lengvojo ir sunkiojo transporto eismo ir kitų aplinkos veiksnių kelių dangoje atsiranda plyšiai ir duobės. Ypač dangai kenkia temperatūros svyravimai, atšilimo-užšalimo ciklas.

Kauno miesto savivaldybė prašo vairuotojus būti tolerantiškus ir, atsižvelgiant į kelio remonto darbus šiose judriose gatvėse siekiant išvengti kamščių, be būtino reikalo nevažiuoti minėtomis gatvėmis.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

www.kaunas.lt

Linas
2006.10.06, 16:12
www.kaunas.lt

Šaunu, tačiau tą reikėjo daryti bent mėnesiu anksčiau.

daktaras
2006.10.08, 20:15
/\ nu pas mus kaip visada... tačiau svarbu, kad nors ir mėnesiu vėliau, bet nors šiemet sugebėjo pradėt :)

Sss
2006.10.11, 08:48
Laisvės alėja – ant viešųjų pirkimų prekystalio
2006 10 11 / 07:30 /


Prieš dvejus metus neradus idėjos, kaip atgaivinti svarbiausią Kauno viešėją erdvę, jos vėl ieškoma konkurse, rašo „Kauno diena“.

Geriausią pasiūlymą, kaip rekonstruoti Laisvės alėją, nutarta gauti viešųjų pirkimų būdu. Ką tik „pagimdytas“ architektūrinio konkurso ir Viešųjų pirkimų įstatymo hibridas pirmąkart bus išbandomas renkant svarbiausios Kauno viešosios erdvės sutvarkymo projektinius pasiūlymus.

Viešųjų pirkimų konkurso startas – kitą savaitę.

Specialios komisijos nariai, kurių dauguma – Savivaldybės valdininkai urbanistai, energetikai, paminklosaugininkai, viešųjų pirkimų procedūrų žinovai, pasitelkę ekspertus po mėnesio vertins architektų pateiktus Laisvės alėjos atnaujinimo pasiūlymus.

www.lrt.lt

normalus
2006.10.11, 09:59
"inRED" baigė IBC logistikos centro Kaune statybas
BizNews.lt (http://www.biznews.lt/?psl=naujiena&id=6921) - verslo žinios 2006.10.10 18:46

Nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo bendrovė "inRED" (UAB "Invalda Real Estate"), administruojanti daugiau kaip 81 tūkst. kv. metrų biurų, prekybos, logistikos ploto Lietuvoje, kurio vertė viršija 230 mln. litų, Kaune, Ateities plente, baigė antrąjį IBC logistikos centro statybų etapą. Šio projekto, kurio įgyvendinimas truko apie 2 metus, vertė siekia maždaug 17,5 mln. litų.

Pasak "inRED" direktoriaus Tomo Bučo, IBC logistikos centras Kaune, kurį sudaro maždaug 5 tūkst. kv. metrų sandėliavimo ir administracinės patalpos, įkurdintas 1,8 ha teritorijoje. Visos patalpos jau turi nuomininkus.

[pilnas textas (http://www.biznews.lt/?psl=naujiena&id=6921)]

Metropolis
2006.10.11, 23:22
Kaune po truputi isibegeja ne vien tik gatviu, tiltu remontas (kas, aisku pagirtina),bet ir kiti, manau, dar reiksmingesni projektai. Vienu tokiu neabejotinai taps Kauno centre akcinė bendrovės "VST" pradetas vienas svarbiausių metų projektų – transformatorių pastotės statyba. Tai taps dar vienu postumiu skatinti investicijas Kaune.
Ši 110/10 kV transformatorinė taps moderniausia tokio tipo pastote Lietuvoje. Bendrovė į šios pastotės statybas investuoja 11 mln. litų.
Jau pradėti vykdyti naujosios transformatorinės pastotės Kauno centre darbai. 110/10 kV Nemuno transformatorinė pastotė statoma siekiant pagerinti Kauno miesto centrinės dalies elektros tinklo kokybę. Pasak akcinės bendrovės "VST" Elektros tinklo tarnybos direktoriaus Ryčio Borkio, moderni transformatorinė užtikrins Kauno centre kokybiškos elektros energijos tiekimą.
"Elektros energijos tiekimas bei skirstymas Kauno miesto centre visuomet buvo šiek tiek komplikuotas. Energija čia buvo tiekiama iš aplinkinių transformatorinių ir galios, kuri užtikrintų ne tik jau esantiems objektams, bet ir naujai statomiems pastatams kokybišką elektros energiją, trūko", - esamą padėtį pristato "VST" Elektros tinklo tarnybos direktorius.
Šiuo tikslu, daugiau nei metus vyks nepertraukiami darbai ir planuojama, kad visu pajėgumu transformatorių pastotė pradės dirbti jau 2007 m. spalio mėnesį. Čia bus įdiegtos naujausios "Siemens" technologijos, pastatyta uždara skirstykla, vakuuminiai jungtuvai, į kuriuos nepilama alyva, o pastotės fasadas neišsiskirs iš senamiesčio panoramos.
"Tai patvari ir ilgametė bendrovės investicija siekiant užtikrinti klientams patikimą ir kokybišką elektros energijos skirstymą ir tiekimą. Esame paskaičiavę, kad dėl naujosios pastotės iki minimumo sumažės elektros energijos atjungimų skaičius ir elektros energijos tiekimas taps kokybiškesnis. Be to, bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybe, numatėme, kad pastotė pasitarnautų ir ateityje miesto centre numatomiems objektams elektrifikuoti", - sako Rytis Borkys.
Per 8 šių metų mėnesius Kauno regiono elektros tinklo modernizavimui jau investuota 25 mln. litų. Pagrindinės investicijos skiriamos naujųjų elektros energijos vartotojų pajungimui ir vidutinės įtampos transformatorių pastotėms rekonstruoti.
Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas sako, kad bendrovės požiūris ir siekis užtikrinti kokybišką elektros energijos tiekimą Kauno mieste ir rajone, yra ir motyvacija kitoms bendrovėms investuoti Kaune.
"Elektros energija yra gyvybiškai svarbi kiekvieno kauniečio kasdieniniame gyvenime, todėl bendrovės investicijos į elektros tinklą ir ilgalaikis kokybiškos elektros energijos tiekimo užtikrinimas yra labai naudingas miestui ir rajonui. Manau, kad šie modernizavimo darbai į Kauną atvilios dar daugiau investicijų", - sako Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Vilius
2006.10.12, 14:54
Ar greit važiuosime HE užtvankos keliu?
2006-10-12
Kauno miesto merui Arvydui Garbaravičiui išreiškus susirūpinimą dėl nuo darbų grafiko atsiliekančių kelio dangos virš Kauno Hidroelektrinės remontininkų veiksmų, miesto vadovo iniciatyva, nuspręsta apie tai informuoti Kaune veikiančią Trišalę tarybą.
Problema, kuri susidarė vasarą nutraukus eismą per HE, aktuali šimtams ir tūkstančiams vairuotojų: tiek kauniečių, tiek važiuojančių pro Kauną tranzitu link Suvalkijos. Dzūkijos ar Lenkijos. Automobiliai, kol vyksta remontas, verčiami ilginti savo maršrutus, darydami nemažą lankstą. O tai - papildomos išlaidos. Tikėtasi visus remonto darbus užbaigti iki lapkričio, tačiau, kaip paaiškėjo šią savaitę vykusiame Trišalės tarybos posėdyje, to padaryti nepavyks.
Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Vyšniauskas užtikrino: dalis dangą remontuojančių firmų savo įsipareigojimus įvykdys tikrai laiku, bet, vargu ar tai pasiseks „Kamestos" bendrovei su kitomis partnerėmis. Nederėtų dėl to kaltinti remontininkų. Jie vėluoja, nes per ilgai užsitęsė įstatymų numatytos darbų organizavimo procedūros. Kol nebuvo gautos lėšos, tuo pačiu metu, kai vyksta Hidroelektrinės remontas, sutvarkyti ir virš užtvankos nutiestą kelią, negalėta skelbti konkurso darbams atlikti. Gavusi pinigų, Savivaldybės skelbtas konkursas įvyko rugsėjo 27-ąją. Dabar remontininkai žada dirbti ir savaitgaliais, bet tokių pastangų neužteks viską baigti laiku. Pagal technologiją, betoninė danga turi stingti 28 paras, o prieš ją užliejant, nemažai laiko užtruko senosios dangos nudaužymas bei kiti paruošiamieji darbai.
Petrašiūnų gyventojams, beje, tas užsitęsęs kelio remontas visai parankus - rajone dabar ne tiek daug triukšmo, kaip anksčiau būdavę. Todėl vicemero A.A. Balučio pastebėjimu, miesto valdžiai dar teks pamąstyti, kaip nukreipti tranzitinį transportą nuo Petrašiūnų, kad nevažiuotų per HE.
Trišalės tarybos posėdyje darbdavių atstovai prisiminė prieš daugelį metų parengtą, bet neįgyvendintą aplinkkelio projektą. Meras teigė: „Nuvažiavę į sostinę, „mušamės" dėl pinigų ir bandome jų gauti ne tik tam aplinkkeliui, bet ir kitiems Kaunui reikalingiems projektams. Nepaisant to, kad Kaunui tik vieno aplinkkelio tetrūksta, o Vilnius kol kas jų neturi nė vieno, rankų nenuleidžiame ir toliau siekiame įgyvendinti gerus planus visų kauniečių labui".

Birutė Mačienė
Mero patarėja

www.kaunas.lt

daktaras
2006.10.16, 16:08
Kauno miesto savivaldybė yra parengusi investicinį projektą "Šiuolaikinė integruota miesto eismo valdymo sistema". Projekto autoriai tikisi iš Europos sąjungos struktūrinių fondų gauti beveik 50 mln. litų, už kuriuos Kaune būtų galima visiškai atnaujinti senuosius šviesoforus, pastatyti naujus, taip pat įdiegti automatinę eismo valdymo sistemą.
Kadangi Transporto investicijų direkcija 2004-2006 metų laikotarpiui nenumato papildomų kvietimų teikti paraiškas, tai padaryti planuojama 2007-2013 metais.

projektas gyvybiškai būtinas, bet kodėl jis tik dabar sumąstytas priduot, o dar pamačius, kad tai neįmanoma, išvis nusikelia į kažin kuriuos laikus, tai tik siutas ir imt tegali...

Simex
2006.10.17, 08:35
Spalio 16 d., t.y. vakar, Sukilėlių prospekte nerasta nei vieno dirbančio kelininko ir jokių požymių, kad kelio dangos atnaujinimo darbai pradėti ar bent jau bandomi pradėti. Klausimas grynai retorinis - kurių velnių reikėjo apgaudinėti visus ir savivaldybės svetainėje rašyti, kad darbai pradedami spalio 9 d.?

Dzipas
2006.10.17, 09:37
Na ant Viliampolės tilto danga keičiama, tai po tų darbų gal seka ir Sukilėlių pr. Iki Šv. Kalėdų gal baigs :D

Simex
2006.10.17, 10:33
Džipe, informacija vis tiek buvo klaidinanti net ir tokiu atveju. Juk buvo pranešta, kad pradedami Varnių g. tilto IR Sukilėlių prospekto dangos atnaujinimo darbai. Kam reikėjo meluoti? Tokiais tempais jie 2006 metus baigs kokiais 2009 metais.

Dzipas
2006.10.17, 10:41
Na apie melagingą informaciją visiškai sutinku. Sukilėlių pr. buvo žadėta suremontuoti dar pernai ;)

daktaras
2006.10.30, 14:15
SEB Vilniaus bankas suteikė 73 mln. Lt kreditą Kauno kelių projektui įgyvendinti

Didžiausias Lietuvoje komercinis SEB Vilniaus bankas suteikė 73 mln. litų kreditą UAB „Hidrostatyba“ svarbiam Kauno kelių infrastruktūros projektui įgyvendinti – M. K. Čiurlionio tilto prietilčio statybai.

25 metų trukmės kreditas suteiktas šiai bendrovei pasirašius tokios pačios trukmės koncesijos sutartį su Kauno miesto savivaldybe, rašoma banko pranešime spaudai.

Banko duomenimis, tai vienas iš ilgiausio laikotarpio Lietuvos bankų suteiktų verslo kreditų. Visa projekto vertė yra 80 mln. litų.

Projekto statybas „Hidrostatyba“ planuoja pradėti jau lapkritį, kai tik bus gautas savivaldybės leidimas, ir jas ketina užbaigti per dvejus metus, po to bendrovė prietiltį eksploatuos dar 23 metus.

„Šio svarbaus kelių infrastruktūros objekto kauniečiai laukė jau ilgai – pastačius prietiltį, pietinėje Kauno dalyje sumažės transporto kamščių, oro tarša, o miestas ta kryptimi galės plėstis sparčiau“, – teigė „Hidrostatybos“ generalinis direktorius Pranas Šidiškis. Jis džiaugėsi, kad banko dalyvavimas tokiuose trišaliuose projektuose padeda laiku užtikrinti atsiskaitymą su rangovu.

judam judam :) šitas ruduo kaune kaip niekad derlingas įvairiais projektais :)

Vilius
2006.10.31, 13:56
Nuo spalio 31 d. atidaromas HES tiltas
2006-10-31

Nuo spalio 31 dienos 16 valandos jau galima važiuoti per HES tiltą. Lapkričio 1 dieną kauniečiai ir miesto svečiai jau galės važiuoti per HES tiltą. Miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Keserausko įsakymu nuo birželio 8 dienos buvo uždarytas eismas per hidroelektrinės tiltą. Tada ir pradėti Kauno hidroelektrinės mašinų salės, lubų bei tilto remonto darbai. Energetikų ir kelininkų darbai buvo suderinti, kad nereikėtų atskirai uždaryti eismo šiuo tiltu.
Užbaigti darbus ir atidaryti eismą buvo numatyta lapkričio 4 dieną, tačiau tai pavyko atlikti keliomis dienomis anksčiau. Darbai vyko labai sklandžiai ir pagal numatytą grafiką. Darbus atliko UAB "Kamesta" ir UAB "Fegda". Lėšų - beveik 2 mln. litų - šiam objektui skyrė Lietuvos automobilių ir kelių direkcija, 300 tūkst. litų - Kauno m. savivaldybė ėmė paskolą. Viena gatvės atkarpa - nuo Petrašiūnų pusės iki tilto - kainavo 900 tūkst. litų, o kita - Panemunės ir Rokų link - 1,5 mln. litų. Vienoje pusėje yra 4500 kv. m, o kitoje 7080 kv. m.
Patį tiltą ir mašinų salę savo lėšomis remontavo energetikai. Tilto danga taip pat sudėtinga: betono sluoksnis su armatūros tinklu, po to du sluoksniai hidroizoliacijos ir dar du sluoksniai asfalto.
Kelio apatinės dangos sluoksnis 0/16 SA, viršutinės dangos sluoksnis 0/16 SM, o tai reiškia, kad paklotas asfaltas su modifikuotu bitumu, kitaip sakant mastikinis asfaltas, kuris yra ypatingai atsparus.
Atliktus darbus patikrino Laboratorinių bandymų centras ir pripažino, kad darbai atlikti kokybiškai.
Kelkraščiai dar neišdailinti, juose darbai vyks net ir sudėtingomis oro sąlygomis, tačiau tai eismui netrukdys. Bus ribojamas greitis, t.y. bus galima važiuoti 40 km per valandą greičiu.
Atsižvelgiant į Petrašiūnų gyventojų pageidavimą ir dėl kitų gatvių (nuo Rokų) nepakankamo dangos atsparumo, sunkiasvoris transportas bus nukreiptas aplinkkeliais. Apie tai vairuotojus informuos ženklai Garliavoje.


Danutė MARCINKEVIČIENĖ
Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė, tel. 424570.

www.kaunas.lt

daktaras
2006.10.31, 14:02
/\ jeeee! nebereiks bratkio vežt per šančius! :D

vytauc
2006.10.31, 16:58
/\ jeeee! nebereiks bratkio vežt per šančius! :D

Ir man nebereikės į Šančius pas senelius per centrą pjaut :geras:

Tomas
2006.10.31, 17:29
O kam per centrą? Taikos - Pramonės - Baršausko - Tunelio ir jau Šančiai ;)

daktaras
2006.10.31, 17:36
/\ nu jeigu mes sakom kad geriau, vadinasi mūsų unikaliais atvejais tikrai geriau ;)
mano brat gyvena vaišvydavoj, todėl jokio kaifo man per šančius kratytis, prieš tai visą kauną skersai dar pervažiavus, o po to dar grįžti ir į parodos kalną užvažiuot... :) o dabar atlėkdamas nuo ukmergės tik šmurkšt į ramučius ir skuodžiu iki petrašiūnų :)

kaunaz
2006.10.31, 18:52
www.kaunas.lt

Melagiai... :D As liepos 7 ar 8 dar vaziavau per Hesa. :D O jie sako kad jis jau buvo uzdarytas nuo birzelio 8. :D

Dzipas
2006.10.31, 19:11
Va šiandien Sukilėlių pr. remontas prasidėjo, pačiu laiku tsakant, greit jau ir Kalėdos... ;)

kaunaz
2006.10.31, 19:12
Va šiandien Sukilėlių pr. remontas prasidėjo, pačiu laiku tsakant, greit jau ir Kalėdos... ;)

ne siandien, lyg ir praeita savaite ;)

daktaras
2006.10.31, 19:15
gal kas žinot nuo kur iki kur jį remontuos?

Dzipas
2006.10.31, 19:23
/\
Nuo posūkio į klinikas, ten baigiasi atremotuota atkarpa, ir gal iki galo? Arba iki mero namo :D

ne siandien, lyg ir praeita savaite ;)

Praeita savaite šulinius tik krapštė po truputį, šiandien asfaltą pradėjo gramdyt ;)

daktaras
2006.10.31, 19:30
/\ aišku, būtina jau tą gatvę tvarkyt visą :)

Metropolis
2006.11.02, 23:24
Irengtas kelio apsvietimas Garliavoje:

Akcinė bendrovė ,,Panevėžio keliai“ įrengė apšvietimą Garliavoje.
Tęsiamas projekto ,,Eismo saugos ir aplinkosauginių priemonių diegimas 2004–2006 metais“ įgyvendinimas. Akcinė bendrovė ,,Panevėžio keliai“ Garliavoje (kelio Nr.130 Kaunas–Prienai–Alytus ruože nuo 6 iki 10,8 km) baigė įrengti apšvietimą. Darbai kainavo 1 mln. 303 tūkst. litų, iš kurių 75 proc. skirta iš ES Regioninės plėtros fondo, o 25 proc. – iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Vaidosius
2006.11.11, 12:44
Gal Sukileliu pr. jau sutvarke?

Rimantas
2006.11.11, 13:42
:D pasvajok...

kaunaz
2006.11.11, 14:35
Sukileliu pr., nugramdytas visas desines eismo puses(vaziuojant i Eigulius) senasis asfaltas ir uzpiltos duobes, atkarpoj nuo Algirdo g. iki Riesutu g..

Vaidosius
2006.11.11, 15:32
Gera pradzia-pusė darbo;)

Dzipas
2006.11.11, 20:10
Kas juokingiausia pila jie naują asfaltą tiesiai ant balų :D

Smauglys
2006.11.11, 20:33
O yra skirtumas kad ant balu?gal isgaruoja viskas, kai uzpila karsta. Nors jei vandens lieka, tai gali ziema ledas islauzyt :)

Dzipas
2006.11.11, 21:28
Supylė šiemtet ant balų ir Ukmergės gatvėj, nepraėjo nė mėnuo tuose pačiose vietose duobės naujos ;) Tiksliau senos :D

2006.11.11, 21:54
Ukmergės gatvėj? Čia žiūriu iš Eigulių labai daug :D Na matyt turtingai gyvenam, kasmet kelius iš naujo galim remontuot ;)

Rimantas
2006.11.11, 22:26
Jo bent pora iš eigulių tai yra :)
O kas pavasarį darysis, bijau net pagalvot...

Vaidosius
2006.11.12, 13:22
Na jei kas nufotografuotų, kaip jie ant balų pila asfaltą, tai pavasarį būtų geras įrodymas, kaip "efektyviai" yra naudojami pinigai gatvių tvarkymui.

daktaras
2006.11.12, 18:02
/\ šiaip po rungtynių ketvirtadienį važiavau pro ten 11 vakaro, tai tik tada iš ten išvežinėjo tą asfalto "gremžyklę" :) žodžiu, kaip visada terminai vėluoja, dirba per lietų ir naktimis... :)

goolfietis
2006.11.13, 10:35
Na jei kas nufotografuotų, kaip jie ant balų pila asfaltą, tai pavasarį būtų geras įrodymas, kaip "efektyviai" yra naudojami pinigai gatvių tvarkymui.

Lygiai taip pat asfaltuoja Lakunu plenta dabar... Visa vasara nieko nedare, o dabar pradejo tvarkyti... Kada diena lyja nakty sala, jie asfaltuoja....

Visur lietuvoj bardakas, bardakas ir cia....

liutass
2006.11.13, 10:44
Kelių Lietuvoje nemoka tiesti (taisyti). Ką moka, tai santechniką keisti Prezidentūroje ;)

Vaidosius
2006.11.13, 17:39
Ne nu Liutai, pazek kaip trasa Kaunas-Vilnius sutvarkyta. O dėl gatvių tai grynai yra biurokratiniai trukdžiai. Vėlai paskiriami pinigai, ilgai trunka konkursai ir pan.

kaunaz
2006.11.13, 21:21
Dabar as jau nebesuprantu tos Sukileliu rekonstrukcijos.... Snd ziuriu jau anos puses, t.y. vaziuojant i centra 2 eile nugrandyta. O priesingo eismo puse tipo sutvarkyta daugmaz, bet atrodo tikrai nekaip. Galvojau bus vientisas naujas asfaltas, o ten viskas lopiniais uzlopyta, plemais, kai kur tiesiog asfalto gruntas duobiu vietose... tada nesuprantu kam reikejo nugremzti seno asfalto pavirsiu beveik kilomettro ilgio ruoze, jeigu vistiek ne istisinis asfaltas naujas, o plemais...
o dar kaip dauguma sake kad viskas buvo daroma per lietu, tai irgi ne i nauda ilgaamziskumui.

liutass
2006.11.14, 09:04
Ne nu Liutai, pazek kaip trasa Kaunas-Vilnius sutvarkyta. O dėl gatvių tai grynai yra biurokratiniai trukdžiai. Vėlai paskiriami pinigai, ilgai trunka konkursai ir pan.
nieko gero ta autostrada. Po 2 metų vėl atsiranda įvažos.

zygazas
2006.11.14, 11:42
nieko gero ta autostrada. Po 2 metų vėl atsiranda įvažos.
Kai kuriose vietose netgi anksčiau. Kas keisčiausia danga tipo pritaikyta sunkiasvoriam transportui.

somis
2006.11.14, 11:50
apsvieskite, ar konkurso nugaletojai renkami ir pagal siulomo kloti asfalto kokybe? ar tokia savoka, kaip asfalto kokybe egzistuoja, t.y. ar asfaltas is principo skiriasi?

ir ar koncesijos uzsakovai renkasi vykdytoja pagal kaina, ar asfalto kokybe?

liutass
2006.11.14, 11:58
apsvieskite, ar konkurso nugaletojai renkami ir pagal siulomo kloti asfalto kokybe? ar tokia savoka, kaip asfalto kokybe egzistuoja, t.y. ar asfaltas is principo skiriasi?

ir ar koncesijos uzsakovai renkasi vykdytoja pagal kaina, ar asfalto kokybe?
Visi konkursai rengiami tik pagal mažiausią kainą. Čia ir problema.

vytauc
2006.11.14, 12:05
Visi konkursai rengiami tik pagal mažiausią kainą. Čia ir problema.

Problema yra kontrolės nebuvimas. Nes konkurso sąlygose yra aiškiai nurodyti tech. reikalavimai. Bėda ta, kad nelabai kontroliuojama ar tikrai buvo naudotos reikalingų charakteristikų medžiagos, ar laikomasi visų procesų ir t.t.

Dzipas
2006.11.14, 12:16
Jei palygintumėm šių laikų klojimo kokybę ir senų laikų kai buvo paklotas Kaunas-Karmėlava kelias, tai net verkti norisi. Kaunas-Karmėlava beveik netvarkytas nuo pat atidarymo (prieš daugiau nei dešimt metų jei neklystu) ir jokių vežių, o mat naujai pakloti ruožai Kaunas-Vilnius tokia kokybe tikrai negali pasigirt ;) Vat ir naujos technologijos...

liutass
2006.11.14, 12:18
Problema yra kontrolės nebuvimas. Nes konkurso sąlygose yra aiškiai nurodyti tech. reikalavimai. Bėda ta, kad nelabai kontroliuojama ar tikrai buvo naudotos reikalingų charakteristikų medžiagos, ar laikomasi visų procesų ir t.t.
Ir tas...

sauls
2006.11.14, 22:51
Jei palygintumėm šių laikų klojimo kokybę ir senų laikų kai buvo paklotas Kaunas-Karmėlava kelias, tai net verkti norisi. Kaunas-Karmėlava beveik netvarkytas nuo pat atidarymo (prieš daugiau nei dešimt metų jei neklystu) ir jokių vežių, o mat naujai pakloti ruožai Kaunas-Vilnius tokia kokybe tikrai negali pasigirt ;) Vat ir naujos technologijos...

Vakar kaip tik skaiciau straipsni apie Indija.. kaip man tai primena Indijos statybas.. cituoju road.lt "Pagal Indijos vyriausybės ir JAV projektą dykumoje kasami baseinai vandeniui, statomi namai. Sunku suvokti dėl ko tai daroma, juk šioje šalyje pakanka laisvų plotų, kur gyvenimui sąlygos daug palankesnės. Bet Indijoje viskas įmanoma. Indai, gavę iš fondo pinigų džiunglėms saugoti, gali juos panaudoti administracinio pastato statybai. Ir stovi niekam nereikalingas dangoraižis viduryje džiunglių, juk komunikacijų tai nėra.
Prie statomo namo pamatų dykumoje visi statybininkai sėdi arba guli, geria arbatą. Kasantieji baseinus dainuoja ir šoka kažkokį nacionalinį ratelį. "Dirbti jie neskuba, nes gauna atlyginimą iš Vyriausybės. Kuo ilgiau tęsis projektas, - tuo ilgiau jie turės stabilų pragyvenimo šaltinį", - paaiškino safario palydovai. Jie stebi šiuos vaizdus jau ne pirmus metus.
" http://www.road.lt/keliautojai/fariza/pasakojimai/95/

daktaras
2006.11.14, 23:14
/\ nu čia tai geras :D

Simex
2006.11.15, 10:42
Dar apie Sukilėlių prospektą - vakar specialiai pervažiavau. Viskas paruošta asfaltavimui, bet dar neasfaltuota. Gal kolegos, kurie pagalvojo, kad daugiau nieko nebus daroma, važiavo ta gatve sutemus, kai nelabai matyti, kas padaryta. Pagal vakar dienos vaizdą, asfaltas bus ištisinis visoje atkarpoje.

Vaidosius
2006.11.15, 16:51
Aš irgi šiandien pervažiau Sukileliu pr. Koks ten frezavimas, jei pesciuju pereju baltos juostos matosi? Idomu, kaip susitvarkys su suliniais. Nujauciu, kad gatve nebus lygi kaip ledas.

Svecias
2006.11.15, 17:05
Keliolika kauniečių stabdo Panemunės tilto statybas (http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=11235003)

2006.11.15, 17:13
Nutiesus tiltą pablogės kelių žmonių gyvenimo sąlygos, todėl geriau blogesnes sąlygas palikti visam miestui. Keista logika.

Vaidosius
2006.11.15, 18:23
Nesuprantu, kodel negalima nugriauti senojo Panemunes tilto, o jo vietoje statyti nauja. Negi vel eilinis klerku pasipinigavimas vyksta.

zygazas
2006.11.15, 20:16
Nesuprantu, kodel negalima nugriauti senojo Panemunes tilto, o jo vietoje statyti nauja. Negi vel eilinis klerku pasipinigavimas vyksta.
Bus kaip Savanoriuos prie statoilo didžiulė duobė :)

daktaras
2006.11.15, 23:06
Nesuprantu, kodel negalima nugriauti senojo Panemunes tilto, o jo vietoje statyti nauja. Negi vel eilinis klerku pasipinigavimas vyksta.

tai kad man rodos geriau tikrai tegu stato naują, nes ten žiauriai jau prastas užvažiavimas/nuvažiavimas ant tilto ir nuo jo... iš vaišvydavos kartais susidaro nesveiki kamščiai

HAMMER
2006.11.15, 23:12
Na aš visgi norėčiau, kad senasis Panemunės tiltas išliktų. Kaip minėjo pestiesiems ir dviratininkams, ar, kad ir atsarginiu tiltu į Panemunę atrestauravus. Kotais man tiltai tik puošia miestą :)

Vaidosius
2006.11.17, 15:42
Jus isivaizduokite save tu zmoniu vietoje, pro kuriu namus numatomas nemazas transporto srauto padidejimas. Tiesiog kiekvienas gina savo interesus. O valdininkai turetu rasti visiems priimtina sprendima. O ne spjaut ant zmoniu nuomones ir daryt kaip jiems lengviau.

Linas
2006.11.17, 15:49
Jus isivaizduokite save tu zmoniu vietoje, pro kuriu namus numatomas nemazas transporto srauto padidejimas. Tiesiog kiekvienas gina savo interesus. O valdininkai turetu rasti visiems priimtina sprendima. O ne spjaut ant zmoniu nuomones ir daryt kaip jiems lengviau.

Čia jau dieviškų savybių reikėtų. Gal pasakytum kaip tai padaryti? Jei jau nori visiškos ramybės, tegul kraustosi į kaimą, nors ir ten visko gali būti. Mano tėvai gyvena Savanorių pr., kai ten įsikėlė, eismas buvo nedidelis, dabar - pats matai. Tai ką, turi gultis kryžium, kad uždraustų eismą? Jei visi taip pradės, tai bus bardakas ir mes visi čia suplukę piktinsimės, kad niekas nevyksta.

daktaras
2006.11.17, 15:50
vakar važiavau sukilėlių prospektu, tai jau aplink šulinius apdėliota kuolai, ir išgraužta giliai, bus lyginama viskas normaliai ;)

liutass
2006.11.17, 15:52
Su tais šuliniais gatvėse tai didžiausia nesąmonė. Įdomu, ar normaliose ES šalyse daro gatves su šuliniais? Bent jau Šveicarijoje tai tikrai šulinių kanalai eina šalia gatvių, o gatvės lygios kaip stiklas.

daktaras
2006.11.17, 15:55
/\ smagu, kad lyginu mus su šveicarais, bet dar tikrai ne tas lygis... :D

normalus
2006.11.20, 11:08
Su tais šuliniais gatvėse tai didžiausia nesąmonė. Įdomu, ar normaliose ES šalyse daro gatves su šuliniais? Bent jau Šveicarijoje tai tikrai šulinių kanalai eina šalia gatvių, o gatvės lygios kaip stiklas.

ne, tai nera isskirtinis lietuvisku gatviu bruozas. prancuzijoje kai kur kur kas blogiau, ar pas vokiecius. liuxe irgi suliniai ir vidury gatves buna. viskas priklauso nuo asfalto kokybes. kaip kokybiskai jis issilaiko aplink sulini ir neissimusa nuo eismo apkrovu.

sauls
2006.11.21, 10:11
2 naujienos apie Europos prospekta (gera ir bloga). Gera, kad ji pagaliau atidare (nuokalne), bloga - kad zemyn praktiskai neimanoma pravaziuoti, nes per 2 paskutinius menesius, nors kelias ir buvo uzdarytas, visiskai jokiu darbu nebuvo atlikta, o susiaurejimas is 5 juostu i dvi siuo metu sudarytas is puses metro gylio molio duobiu. Vivat Garbaravicius!

Linas
2006.11.21, 10:38
2 naujienos apie Europos prospekta (gera ir bloga). Gera, kad ji pagaliau atidare (nuokalne), bloga - kad zemyn praktiskai neimanoma pravaziuoti, nes per 2 paskutinius menesius, nors kelias ir buvo uzdarytas, visiskai jokiu darbu nebuvo atlikta, o susiaurejimas is 5 juostu i dvi siuo metu sudarytas is puses metro gylio molio duobiu. Vivat Garbaravicius!

Taip ir įsivaizduoju Garbaravičių su kastuvu kasantį duobes, kad tau būtų prasčiau važiuoti.

sauls
2006.11.21, 10:51
Taip ir įsivaizduoju Garbaravičių su kastuvu kasantį duobes, kad tau būtų prasčiau važiuoti.

Esme, kad Garbaravicius pazadejo atidaryti lapkricio viduryje (ka ir padare), nesvarbu, kad galejo atidaryti tik 3 is 5 juostu ir tos problemos _beveik_ nebutu buve, nesvarbu kad jau paskutinius 2 menesius ten buvo tas pats kelias, ir NEI VIENO darbininko, tik policininkai renkantys baudas. Ten butu uzteke 20 m atkarpa isasfaltuoti per tuos 2 menesius ir viskas butu ciki. Vat del to ir susiparinau, daromas rinkimu spektaklis, pamatysit kiek dar "pabaigtu" projektu Kaune pasipils per siuos 2 menesius.

liutass
2006.11.21, 11:09
Tai geriau buvo neatidaryt?

Linas
2006.11.21, 11:20
Esme, kad Garbaravicius pazadejo atidaryti lapkricio viduryje (ka ir padare), nesvarbu, kad galejo atidaryti tik 3 is 5 juostu ir tos problemos _beveik_ nebutu buve, nesvarbu kad jau paskutinius 2 menesius ten buvo tas pats kelias, ir NEI VIENO darbininko, tik policininkai renkantys baudas. Ten butu uzteke 20 m atkarpa isasfaltuoti per tuos 2 menesius ir viskas butu ciki. Vat del to ir susiparinau, daromas rinkimu spektaklis, pamatysit kiek dar "pabaigtu" projektu Kaune pasipils per siuos 2 menesius.

Paskaityk šios dienos "Kauno dieną", ten yra viskas paaiškinta. Kol nėra apsauginės sienelės tęsinio, kurį turi statyti jau koncesininkas, tol "Kauno keliai" negali pabaigti dar 30 m kelio galiuko.

Simex
2006.11.21, 11:21
Žinai, Liutee, geriau jau tikrai būtų buvę neatidaryti, negu atidaryti taip. Sekmadieni specialiai pravažiavau. Ženklas pakabintas 40 km/h, nesvarbu, kad daugiau kaip 10 km/h ten važiuoti nesusilaužant pakabos fiziškai neįmanoma. Ir jokių, JOKIŲ ženklų apie duobėtą kelią. Duobės iki pusmetrio gylio. Man paprasčiausiai pasidarė gėda, kad mano mieste daromos tokios nesąmonės. Net labai gėda.

Vaidosius
2006.11.21, 17:53
Žinai, Liutee, geriau jau tikrai būtų buvę neatidaryti, negu atidaryti taip. Sekmadieni specialiai pravažiavau. Ženklas pakabintas 40 km/h, nesvarbu, kad daugiau kaip 10 km/h ten važiuoti nesusilaužant pakabos fiziškai neįmanoma. Ir jokių, JOKIŲ ženklų apie duobėtą kelią. Duobės iki pusmetrio gylio. Man paprasčiausiai pasidarė gėda, kad mano mieste daromos tokios nesąmonės. Net labai gėda.

Nenori - nevaziuok. Kam reiks tas pravaziuos.

daktaras
2006.11.22, 12:29
nu sukilėlių prospekte darbai verda kaip iš pypkės :) jau biena eilė asfalto išlieta iki kmu barako 12 aukštų :) daro visai kokybiškai, kaip man - ne ekspertui pasirodė :D šuliniai neišlindę, lygūs, tik pakraštyje kelio ties vandens nutekėjimo grotelėmis yra įdubimai, bet turbūt ten jau kitaip techniškai neįmanoma padaryt :)

kaunaz
2006.11.24, 00:24
nu sukilėlių prospekte darbai verda kaip iš pypkės :) jau biena eilė asfalto išlieta iki kmu barako 12 aukštų :) daro visai kokybiškai, kaip man - ne ekspertui pasirodė :D šuliniai neišlindę, lygūs, tik pakraštyje kelio ties vandens nutekėjimo grotelėmis yra įdubimai, bet turbūt ten jau kitaip techniškai neįmanoma padaryt :)

siaip dabar kai pagalvojau, kodel butent Sukilelius sugalvojo remontuot, o juk Garbaravicius, kaip nesenai suzinojau, gyvena kazkur tarp Sukileliu ir Lazunu gatviu. :) gal cia tik sutapimas, o gal ir ne :)

Simex
2006.11.24, 08:33
Kaunaz - dėl Sukilėių tai ne sutapimas, nes šitą gatvę pagal planą turėjo sutvarkyti dar 2005 metais. O baigs vos ne 2007 :). Nesuprask neteisingai, Garbaravičiaus neginu, bet tą gatvę iš tikrųjų verkiant taisyti reikėjo.

Vaidosius
2006.11.24, 08:56
Tikrai Sukileliu pr. bukle buvo tragiska. Dabar pirmiausia is rimtesniu gatviu reiktu sutvarkyt Partizanu g., Paneriu g.

Giedra70
2006.11.24, 09:09
nieko gero ta autostrada. Po 2 metų vėl atsiranda įvažos.

Įvažos atsiranda dėl prasto padrindo, o ne dėl nekokybiškai pakloto asfalto.

liutass
2006.11.24, 09:19
Įvažos atsiranda dėl prasto padrindo, o ne dėl nekokybiškai pakloto asfalto.
Visumoje jos atsiranda dėl nekokybiškai atlikto kelio tiesimo darbo ;)

Giedra70
2006.11.24, 09:22
Visumoje jos atsiranda dėl nekokybiškai atlikto kelio tiesimo darbo ;)

Tu visiškai teisus.

Vilius
2006.11.29, 22:59
kaip reikalai su europos pr.? gal kas imestu foto

Vaidosius
2006.12.03, 10:03
Sukuleliu pr. jau beveik sutvarkytas. Suliniai suleisti labai neblogai, kelininkai gerai padirbejo. Deja liko nesutvarkyta dalis nuo Zeimenos g. iki Siaures pr.
http://img183.imageshack.us/img183/3595/269resizemk5.jpg
Cia Taikos pr. sestadieni.
Kaireje:
http://img291.imageshack.us/img291/1416/imgp0114resizesi7.jpg
Desineje:
http://img136.imageshack.us/img136/2199/imgp0115resizegp7.jpg

daktaras
2006.12.03, 19:12
kažkaip neatgaminu kuri čia taikos prospekto vieta?

kaunaz
2006.12.03, 19:15
kažkaip neatgaminu kuri čia taikos prospekto vieta?

Uz bazes, ties elektrine ir masinu turgum.

daktaras
2006.12.05, 20:15
rausia sukilėlių prospekto šaligatvius. ir ten, kur jau išlietas naujas asfaltas, ir ten, kur prie topolio. tikiuosi sudės trinkeles. o galbūt ir pratęs naują dangą?

HAMMER
2006.12.05, 20:23
Reiktų gyvai pamatyti tą vaizdelį 6adininį prie auto turgaus :D Visi užkampiai mašinomis "nukloti"

liutass
2006.12.06, 11:06
Nuo M.K.Čiurlionio tilto važiuosime tiesiai į Europos prospektą

"Gargždų hidrostatyba", t.y. koncesininkai, laimėję konkursą svarbiems darbams atlikti, šiandien, gruodžio 6 dieną, pradeda gręžti pirmąjį pamato elementą būsimai estakadai, kuri sujungs Europos prospektą su M.K.Čiurlionio tiltu


www.kaunas.lt

r08n
2006.12.06, 13:10
www.kaunas.lt

"Miesto meras Arvydas Garbaravičius pasistengė, " (ibid.)

Na, ar ne šaunuolis? :hihihi:

sauls
2006.12.06, 21:40
"Miesto meras Arvydas Garbaravičius pasistengė, " (ibid.)

Na, ar ne šaunuolis? :hihihi:

Maksimalus. Ypac pries rinkimus :bang:

Tomas
2006.12.06, 22:28
Garbaravičius ne garbaravičius, bet šios kadencijos valdžia (turiu omeny ne tik liberalcentristus, bet ir visus kitus, net ir konservatorius :juokas:) vis tik išjudino nemažai projektų. Tai rodo ir jai tenkantis kritikos kiekis - visiems buvo ramiau, kai nieko nevyko, nes "nebuvo lėšų". Aišku prie to smarkiai prisidėjo ir gerėjanti ekonominė situacija, bet kai kuriems sprendimams priimti reikėjo ir politinio ryžto, kurio pristigdavo ankstesnėms kadencijoms.

liutass
2006.12.07, 09:34
Ankstesnėms kadencijoms, Tomai, pritrūkdavo ne tik ryžto, bet ir elementaraus profesionalumo.

liutass
2006.12.07, 10:16
Europos prospektą ir tiltą jungs estakada
Vairuotojai galės gerokai greičiau ir patogiau pasiekti Aleksotą

MODESTAS PATAŠIUS
LS KORESPONDENTAS
2006-12-07

Nuo M.K.Čiurlionio tilto atvažiavę vairuotojai nauja įkalne jau gali pakilti ir į Europos prospektą. Tiesa, automobiliams leidžiama važiuoti tik viena iš dviejų eismo juostų.

„Nors įkalnės apačia ir užvažiavimas į ją nuo tilto dar nesutvarkytas, vairuotojai gali patogiai patekti į šią Aleksoto dalį“, – sakė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Vyšniauskas. Laimėję darbų konkursą koncesininkai bendrovės „Gargždų hidrostatyba“ kelininkai vakar pradėjo gręžti pirmąjį būsimos estakados pamato elementą. Ši estakada sujungs Europos prospektą su M.K.Čiurlionio tiltu.

Ateityje tokių polių estakados statybai reikės pastatyti beveik tūkstantį. „Kol kas šie darbai netrukdys eismui, tačiau maždaug po dviejų savaičių jį vėl teks nutraukti“, – sakė darbų vadovas Vaidotas Balčytis. Visiškai baigti darbus planuojama 2008 metų lapkričio 6 dieną.Laikinoji sostinė

somis
2006.12.09, 22:03
Čia prie Kauno infrastruktūros įmetu fotkę, kaip atrodė Dubingių gatvė prieš asfaltavimą:) tiksliau: viena jos duobė, kurią vairuotojai stengėsi apvažiuoti. Dabar jau Dubingių gatvė graži.

somis
2006.12.09, 22:08
Gal čia kai kuriem nieko naujo, bet pats šiandien ryte eidamas truputį nustebau. Tai nufotkinau, ir, galvoju, jums parodysiu.
Prie KTU šeštadienio rytais studentų gatvėje suparkuoti automobiliai.
kita foto:
šalia studentų gatvės esančioj gatvės automobilių parkingas.

Nedas
2006.12.10, 01:06
Prie statybos ir arch. fakulteto situacija nesikeičia, išskyrus penktadienį, kai visi išvažinėja namo, įdomu kada sugalvos aikštelę išplest :D

2006.12.10, 02:00
Prie statybos ir arch. fakulteto situacija nesikeičia, išskyrus penktadienį, kai visi išvažinėja namo, įdomu kada sugalvos aikštelę išplest :D

Vakar (šeštadienį), situacija nuo darbo dienomis esančios nelabai skyrėsi, grupiokui teko automobilį palikt prie stadiono ir eit iki Elektronikos fakulteto pėsčiomis. Ten padėtis tragiška, policinkai kai neturi ką veikt, atvažiuoja nuvilkt keleto automobilių ir kai jau važiuoja tai visada važiuoja urmu, nes žino kad laimikio bus daug, ten nepažeist taisyklių neįmanoma.

Smauglys
2006.12.10, 12:58
Jau antrus metus einu i KTU, nei karto neesu pazeides taisykliu. Kai nori tai ir randi vietos. Aisku padetis nera is geriausiu.

Simex
2006.12.11, 12:53
Nedai - toje vietoje aikštelę nėra kur plėsti. Fiziškai nebėra vietos. O posakis, kad taisyklių nepažeisti neįmanoma, atleisk, mažų mažiausiai nepriimtinas. Aš pats visada darau taip - jei nerandu kur mašinos pastatyti nepažeisdamas taisyklių, tai statau ją kur nors toliau (irig nepažeisdamas taisyklių) ir einu pėsčias. Lipti kitiems ant galvų, ant žolės, bortelių ir pan. nėra kultūringo žmogaus požymis. Deja, taip daug kas iš studentų ir daro.

2006.12.11, 18:03
Nedai - toje vietoje aikštelę nėra kur plėsti. Fiziškai nebėra vietos. O posakis, kad taisyklių nepažeisti neįmanoma, atleisk, mažų mažiausiai nepriimtinas. Aš pats visada darau taip - jei nerandu kur mašinos pastatyti nepažeisdamas taisyklių, tai statau ją kur nors toliau (irig nepažeisdamas taisyklių) ir einu pėsčias. Lipti kitiems ant galvų, ant žolės, bortelių ir pan. nėra kultūringo žmogaus požymis. Deja, taip daug kas iš studentų ir daro.

Tai buvo hiperbolė ;) Žinoma, galima automobilį palikti kažkur toliau.

Vaidosius
2006.12.13, 10:48
Manau, kad kaip tik yra vietos už KTU Statybos fakulteto aikštelei įrengti. Juk ten tarpas nemažas tarp fakulteto ir stadiono.

Simex
2006.12.13, 11:12
Vaidošiau - tarp Statybos fakulteto ir stadiono yra asfaltuotas kelias, užimantis visą laisvą plotą. O gremžti žemes ir artinti aikštelę prie stadiono (iš tikrųjų tai norint pastatyti naują aikštelę automobiliams, reikėtų ją tiesiog atremti vienu galu į stadioną) nemanau, kad realu. Be to, žinant mūsų studentų ir daugumos kitų vairuoklių būdą, man visiškai aišku, kad tokiu atveju mašinos būtų statomos tiesiog stadione. Ne, geriau jau pėsčiomis pavaikščioti...

Vaidosius
2006.12.18, 13:29
Europos pr. Baigtoji dalis.
http://img343.imageshack.us/img343/8601/imgp0164resizejr9.jpg

http://img119.imageshack.us/img119/4946/imgp0166resizerz6.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/9004/imgp0172resizewt7.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/7116/imgp0186resizesr3.jpg

Kol kas eismas vyksta tokiu keliuku. Bet ir tai gerai.
http://img228.imageshack.us/img228/1530/imgp0179resizexf4.jpg

Estakados statybos dar tik prasideda.
http://img205.imageshack.us/img205/4875/imgp0178resizedh4.jpg

Netrukus turėtų vėl uždaryti šią gatvės dalį.

liutass
2006.12.22, 14:33
Čia visi svaigsta dėl tramvajaus (metro?), gal ir Kaune reikia kelti tokią idėją? Pavyzdžiui, nuo Karmėlavos oro uosto per visą Savanorių prospektą iki Laisvės alėjos. Po to per visą Karaliaus Mindaugo pr., per žemutinius Šančius iki Panemunės tilto, arba visas Šiaurės prospektas, per Pramonės pr. iki stoties. Būtų greitas miegamųjų rajonų susisiekimas su centru, su oro uostu, sumažėtų automobilių kamščių, oras pasidarytų grynesnis.
Būtų ne žiedinė sistema, bet linijinė.
Talinas turi apie 400,000 gyventojų, panašiai kaip Kaunas ir turi tramvajų.

music
2006.12.22, 14:43
^^^ Taline to tramvajaus nedaug yra. Tik keli maršrutai. Nedaug ir troleibusų.
Kaunas turi labai gerai išplėtotą troleibusų maršrutų tinklą!
Kol kas nemanau, kad Kaune būtų reikalingas tramvajus. Geriau plėtoti troleibusų maršrutus, atnaujinti parką, kas ir daroma- nauji troleibusai, kontaktinis tinklas link Šilainių.

liutass
2006.12.22, 14:48
^^^ Taline to tramvajaus nedaug yra. Tik keli maršrutai. Nedaug ir troleibusų.
Kaunas turi labai gerai išplėtotą troleibusų maršrutų tinklą!
Kol kas nemanau, kad Kaune būtų reikalingas tramvajus. Geriau plėtoti troleibusų maršrutus, atnaujinti parką, kas ir daroma- nauji troleibusai, kontaktinis tinklas link Šilainių.
Bet tramvajaus linija būtų žymiai greičiau ir patogiau. Be to, moderniam miestui - modernus transportas. Brno yra tramvajus, o miestas panašus į Kauną.

music
2006.12.22, 14:58
Na Taline- nemodernūs tie tramvajai.
Nežinau, šiaip kol kas manau geriau troleibusų plėtra Kaunui tiktų, gal kada..

Tomas
2006.12.22, 15:10
Kažkur buvo rašyta, kad pvz. planuojamame Panemunės tilte bus numatyta ir galimybė tiesti trasą bėginiam transportui. Čiurlionio, Varnių tiltai taip pat manau pakankamai platūs ... Žodžiu kai kas galvoja apie perspektyvą ;)

liutass
2006.12.22, 15:12
Kažkur buvo rašyta, kad pvz. planuojamame Panemunės tilte bus numatyta ir galimybė tiesti trasą bėginiam transportui. Čiurlionio, Varnių tiltai taip pat manau pakankamai platūs ... Žodžiu kai kas galvoja apie perspektyvą ;)
Ir man atrodo, tai būtų žymiai pigiau padaryti, negu Vilniuje. Jei dar greituoju traukiniu sujungus Kauną - Vilnių, tai visai puiku būtų.

liutass
2006.12.22, 15:20
Dar viena gera linija: Garliava, per visą Aleksotą, Marvelę iki Raudondvario. Sustojant ties tiltais, o už jų jau miesto centras, Kauno arena, Akropolis, į kuriuos arba pėškom per tiltus, ar kitu transportu.

2006.12.22, 16:21
Norėčiau. Bet, kad mieste yra būtinensių projektų šiuo metu. Jei tai būtų ne toks brangus projektas tada kitaip žiūrėčiau, bet dabar reikėtų pinigus kitur naudoti, pavyzdžiui, miesto konkurencingumo kėlimui, apskritai, jo tvarkymui.

sauls
2006.12.22, 22:40
Čia visi svaigsta dėl tramvajaus (metro?), gal ir Kaune reikia kelti tokią idėją? Pavyzdžiui, nuo Karmėlavos oro uosto per visą Savanorių prospektą iki Laisvės alėjos. Po to per visą Karaliaus Mindaugo pr., per žemutinius Šančius iki Panemunės tilto, arba visas Šiaurės prospektas, per Pramonės pr. iki stoties. Būtų greitas miegamųjų rajonų susisiekimas su centru, su oro uostu, sumažėtų automobilių kamščių, oras pasidarytų grynesnis.
Būtų ne žiedinė sistema, bet linijinė.
Talinas turi apie 400,000 gyventojų, panašiai kaip Kaunas ir turi tramvajų.

Pries kokius 15 metu buvo tokia kalba, bet tuo metu buvo kalbama, kad is visu Lietuvos miestu tramvajui tinkamiausia yra Klaipeda, nes tiek Vilniuje, tiek Kaune labai nelygus reljefas, tad cia zymiai geriau tinka troleibusai (kaip pavyzdys buvo pateiktas San Franciskas, ten tramvajaus nera, yra tik troleibusai ir cable cars, tam tikra funikulieriu rusis su lynu po zeme, na ir metro, aisku - BART).

Na bet siaip ar taip, visos sitos kalbos su realiais projektais turbut bendro turi nedaug, cia daugiau rinkiminiai triukai tai gal ir gerai, kad bent jau Kaune niekas del to is tuscio i kiaura nepilsto.

Beje, Ryga tikrai yra lygumoje, del Talino tiksliai nepamenu, bet ten turbut tramvajus irgi tik toje dalyje kur lyguma.

Ametistas
2006.12.26, 20:04
Šiaip Kaune viešojo transporto sistema išvystyta gerai, bent man pakanka. Į bet kurią miesto vietą galima patekt jei ne tiesiogiai, tai su vienu persėdimu - tereikia gerai žinot visus autobusų ir troleibusų maršrutus :) o mikriukai tai išvis gerai - nuveža tiesiogiai beveik į kurią tik nori vietą. Sutinku su music, kad Kaune troleibusų maršrutų tinklas išlėtotas labai gerai - iš Raudondvario pl. į centrą, Savanorių pr. Iš Petrašiūnų į Urmą, centrą, Sananorių pr., Klinikas. Iš Eigulių į centrą, Savanorių pr., Urmą. Iš Panemunės į centrą, Klinikas. Ko gi dar reikia? :) O dėl tramvajaus - Kaunas konservatyvesnis miestas, turintis tam tikrą kultūros paveldo dvasią, Kaunas labai skiriasi nuo Kauno, manau tramvajus šiek tiek sugadintų tą vaizdą (juk jei darytų tramvajų, tai tą modernųjį, o jis nelabai tiktų prie Kauno). Man patinka kaip yra ;) tik gal mikriukų galėtų sumažėt.

Smauglys
2006.12.26, 21:21
", Kaunas labai skiriasi nuo Kauno, " !?!

2006.12.27, 13:07
O dėl tramvajaus - Kaunas konservatyvesnis miestas, turintis tam tikrą kultūros paveldo dvasią, Kaunas labai skiriasi nuo Kauno, manau tramvajus šiek tiek sugadintų tą vaizdą (juk jei darytų tramvajų, tai tą modernųjį, o jis nelabai tiktų prie Kauno). Man patinka kaip yra ;)

Ne, ne ir dar kartą ne. "Esame kaimu, kaimu ir likime"? Čia pasakyta "pagražintai", bet bandau mintį perteikt. Kaunas turi eit į priekį, žinoma, reikia derint modernumą su Kauno klasika, bet jei tai priežastis miesto stagnacijai, tuomet aš nesutinku. Tie patys troleibusai ir autobusai ateityje vis modernės. Dvejonės dėl tramvajaus man kyla tik jo būtinumo klausimu. Bet jei jis reikalingas, jei, tuomet aš būčiau tik už. Beje, Vilnius taip pat turi paveldo dvasią, ne vien Kaunas, bet tai jiems nesudaro neįveikiamų problemų visapusiškai miesto plėtrai. Per didelis konservatyvumas mūsų yda.

liutass
2006.12.27, 13:08
Labiausiai reikalingas yra greitasis traukinys į Vakarus (Rail Baltica) bei į Vilnių (Dipolio projektas). O toliau bus matyt.

Ametistas
2006.12.27, 19:19
", Kaunas labai skiriasi nuo Kauno, " !?!

Oi, atsiprašau, sumaišiau :) Kaunas labai skiriasi nuo Vilniaus. Vilnius - verslo ir politikos didmiestis. Kaunas - kultūros miestas. Kol kas sunkiai įsivaizduoju modernų Kauną :D

Ametistas
2006.12.27, 19:22
Greitojo tramvajaus Vilnius-Kaunas modelis lyg ir eina į realybę... Lietuvos geležinkeliai įsigys 2 dviaukščius elektrinius greituosius traukinius, kurie nuo 2008 m. (nepamenu kurio mėn.) važinės maršrutu Kaunas-N.Vilnia vietoj dabartinių šiame maršrute esančių elektrinių senukų ;) Traukinys nuvažiuos per 50 min. Plačiau delfyje buvo prieš savaitę ar dvi...

Ametistas
2006.12.27, 19:25
O kalbant apie viešojo susisiekimo gerinimą mieste, tai kam tas tramvajus, vis tiek nesurinktų žmonių... Nebent reiktų nuimt autikų ir trulikų maršrutus tose vietose... Bent kol Kaunas nesiplės taip sparčiai kaip Vilnius, tai Kaunui nereiks jokio tramvajaus, pakaks troleibusų, autobusų ir mikriukų.

vaidaslt
2007.01.25, 11:15
gal kas turi info info apie naujo z. sanciu/panemunes tilto statyba? girdejau paskebtas konkursas buvo?

daktaras
2007.01.25, 12:03
tas tiltas kažkoks prakeiktas... nesutaria nei su žmonėm dėl žemių, nei dėl to tilto plano, žodžiu praktiškai dėl visko, kas su jo statybomis yra susiję :(

Dom@s
2007.01.26, 16:33
Kaune vadinamoji gatvių priežiūros programa sudaroma vadovaujantis gyventojų prašymais. Tačiau Komunalinio ūkio skyriaus vadovai pripažįsta, kad net į ją patekusios gatvės šiemet nebus sutvarkytos.

Kasmet programą tvirtina Kauno politikai, bet jie kol kas nieko nenuveikė, kad žmonėms būtų aišku, ką ir kokius kelio remonto darbus žada padaryti Savivaldybė, kuri šiemet tikisi panaudoti apie 30 mln. litų.
Reklama

Gauna šimtus prašymų

Vasarą į “Kauno dieną” kreipiasi nemažai nepatenkintų kauniečių. Jie skundžiasi, kad Savivaldybė neišasfaltuoja net tų gatvių, kurios būna įtrauktos į Gatvių priežiūros programą, kuri yra sudaroma metų pradžioje.

“Joje pateiktas gatvių, kurias ketiname remontuoti artimiausius trejus metus, sąrašas, - sakė Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Ramūnas Noreika. - 2007-2009 metų programa turėtų būti patvirtinta iki balandžio, bet prieš tai ją apsvarstys politikų komitetai Taryboje”.

R.Noreika sakė, kad darbų apimtys 2007 m. priklausys nuo to, kokį finansavimą pavyks gauti. Tačiau paklaustas, kokias konkrečiai gatves Savivaldybė planuoja sutvarkyti 2007 metais, R.Noreika negalėjo pasakyti. “Prašymų iš gyventojų gauname šimtais, bet jiems niekuo negalime padėti”, - sakė R.Noreika.

Gatvėms remontuoti, projektuoti ir detaliesiems planams parengti Komunalinio ūkio skyrius tikisi panaudoti apie 30 mln. litų.

Tvirtina formalų planą

Gyventojų prašymai, kurie pasiekia Komunalinio ūkio skyrių dėl gatvių sutvarkymo, iš esmės neturi jokių perspektyvų arba jos yra labai tolimos. Tai pripažino ir šio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys. “Negalime pasakyti žmogui, kad jo gatvės netvarkysime, - kalbėjo Z.Girčys. - Viskas, ką galime pažadėti, - pasiūlyti politikams vieną ar kitą gatvę įtraukti į Gatvių priežiūros programą.”

Jis pripažino, kad į programą gatvė įtraukiama tik formaliai. Net tiesiai paklaustas, kokias gatves planuojama remontuoti šiemet, Z.Girčys tik gūžtelėjo pečiais. “Atvirai tariant, nežinau”, - sakė jis.

Skyriaus vedėjas R.Noreika buvo kategoriškesnis. “Ką mes galime padaryti, kai neturime pinigų”, - sakė R.Noreika. Jam sunkiai sekėsi ir paaiškinti, kam tada būtina sudarinėti trejų metų planą, kuris realiai niekada nebus įgyvendintas. “Turime žinoti, ką ir kaip tvarkysime, jeigu netikėtai iš dangaus nukris keli milijonai litų”, - sakė R.Noreika. Tačiau jis nepaaiškino, kodėl tokiu atveju programoje nenumatytas darbų eiliškumas, kad gyventojai bent apytiksliai žinotų, kada ateis šventė ir į jų gatvę.

Sutvarkys po 70 metų

Programa yra stebėtinai nekonkreti. Pavyzdžiui, 2005-2007 metų programoje darbų vertė siekė net 300 mln. litų. Realiai jų atlikta tik už maždaug 40 mln. litų. Tokiais tempais 2005-2007 m. plane numatytos gatvės būtų sutvarkytos tik 2014-aisiais. Tačiau net jų sutvarkymas būtų formalus, nes tik 40 gatvių būtų kapitališkai suremontuotos, o dar 90 būtų atliktas paprastasis remontas (duobių taisymas).

Be kita ko, trejų metų plane buvo numatyta sutvarkyti tik apie 130 gatvių, kai Kaune jų yra per 1440. Vadinasi, realiai visos gatvės bent kartą būtų suremontuotos tik po 70 metų.

“Tiesą sakant, miestui bent aptvarkyti reikėtų maždaug 500 mln. litų”, - sakė R.Noreika. Tuo tarpu gatvėms tvarkyti kasmet panaudojama tik apie 20 mln. litų. Kapitališkai suremontuojama tik keliolika gatvių.

Kiemais turi pasirūpinti gyventojai

R.Noreika negalėjo paaiškinti, kodėl Komunalinio ūkio skyrius miesto Tarybai nepateikia tokios gatvių priežiūros programos, kurioje būtų įvardyta, kokias gatves eilės tvarka rengiasi sutvarkyti Savivaldybė. 2007 m. užsimota sutvarkyti Raudondvario plentą, Liškiavos, Palangos, Kopūstų ir dar kelias gatves.

Z.Girčys patikino, kad šiemet apie 2 mln. litų numatoma skirti šaligatviams sutvarkyti. Jie beveik nebuvo tvarkomi nuo sovietmečio. “Bet viskas priklausys nuo to, kiek lėšų bus skirta šiems darbams”, - jam antrino Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas R.Noreika.

Jis pridūrė, kad neaišku, ar šiemet bus asfaltuojamos ir įvažos į kiemus. “Žmonės patys turi pasirūpinti savo kiemais ir jeigu jie kreipiasi dėl automobilių aikštelių praplėtimo prie daugiabučių, o ši problema šiuo metu yra itin svarbi, pirmiausia gyventojai turi pasirengti teritorijos detalųjį planą”, - sakė R.Noreika.

mikis
2007.02.02, 11:07
Šviesoforų renesansas stringa abejonėse dėl milijonų. Kauno politikai neapsisprendžia, ar skirti 64 mln. litų įdiegti integruotai eismo valdymo sistemai

Kaune dauguma šviesoforų yra seni ir jau susidėvėję, jų remontui nėra detalių. Miesto Taryba šiemet jau svarstė investicinį projektą, kuriuo ketinama ne tik atnaujinti visus šviesoforus, bet ir sujungti juos į vieningą sistemą. Politikai dar svarsto, ar tai ne per didelė kaina miestui. Tuo tarpu vakar posėdžiavusi Kauno miesto trišalė taryba, kurią sudaro Savivaldybės, darbdavių organizacijos ir profesinės sąjungos atstovai, mano, kad šiam projektui vertėtų pritarti.

Eismo srautus valdytų kompiuteris

Pernai birželį miesto Taryba pritarė investiciniam projektui „Šiuolaikinė integruota Kauno miesto eismo valdymo sistema“.

Pakeistus senuosius šviesoforus naujais, jie būtų sujungti į vientisą sistemą ir aprūpinti vaizdo kameromis. Pasak Savivaldybės administracijos Energetikos skyriaus vedėjo Algirdo Vaitiekūno, visą kameromis perduodamą situaciją miesto sankryžose fiksuotų ir analizuotų speciali programa. „Šviesoforai draudžiančias ar leidžiančias važiuoti šviesas įjungtų priklausomai nuo mašinų srautų, greitai reaguotų į spūstis, pirmenybę teiktų viešajam ir specialiųjų tarnybų transportui. Vaizdo kameros taip pat būtų naudingos saugaus eismo prevencijai, nes fiksuotų pažeidimus“, - aiškino vedėjas.

Pasak jo, sistema leistų atverti pagrindinių gatvių transporto koridorius, pagerėtų jų pralaidumas. Ji pirmiausiai būtų diegiama Savanorių prospekte, Šv.Gertrūdos, Šauklių gatvėse. Paskui įrangą numatyta montuoti Centre, Taikos prospekte, Varnių gatvėje, Raudondvario plente, Pramonės ir Karaliaus Mindaugo prospektuose ir kitose reguliuojamas sankryžas turinčiose gatvėse.

„Numatyta ir šviesoforų plėtra - mieste jų nėra apie 30 sankryžų. Prie šios sistemos bus lengva prijungti naujos kartos įrenginius“ – teigė A.Vaitiekūnas.

Jeigu miesto Taryba ryšis finansuoti šį projektą iš biudžeto, modernią sistemą įdiegti tikimasi per dvejus metus.

Šiuo metu šviesoforai yra 76 sankryžose. 56-iose veikia dar sovietmečiu sumontuota įranga. Ji jau susidėvėjusi ir pasenusi moraliai, nes jų šviesos neryškios. Senųjų šviesoforų eksploatacijai reikia daug lėšų, juos sudėtinga remontuoti, nes jau nėra atsarginių dalių.

Reikės daug milijonų

Pagal parengtą projekto finansavimo planą, per 2007 – 2019 metus iš miesto biudžeto reikėtų skirti 64,238 mln. litų. Sistemos įrengimas kainuotų apie 48 mln. litų, bet dar reikėtų skirti 16 mln. litų paskolos palūkanoms padengti.

Šviesoforus įrengusiai įmonei Savivaldybė dešimtmetį kas mėnesį skirtų po pusę milijono litų. „Jei pavyktų gauti 10 – 12 mln. litų paramą iš Europos Sąjungos fondų, mėnesio įmoka Savivaldybei sumažėtų maždaug šimtu tūkstančių litų“, - mano Savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento direktorius Povilas Kuprys.

Valdininkai skaičiuoja, kad naujos sistemos įdiegimas atneštų 10,6 mln. litų ekonominę naudą: sumažėtų avarijų, vairuotojai sutaupytų laiko dėl pagerėjusio gatvių pralaidumo, mažiau sudegintų degalų ir terštų orą.

Vieninga šviesoforų sistema šiais metais bus diegiama Vilniuje. Sostinei ji kainuos apie 150 mln. litų.

Politikai abejoja

Praėjusią savaitę miesto Taryba po ilgų diskusijų atidėjo šį klausimą. Nemažą dalį politikų išgąsdino projekto įgyvendinimo kaina. Kai kurie įžvelgė galimas sąsajas su skandalingai pagarsėjusiais koncesijos konkursais.

Kai kurie miesto Tarybos nariai siūlė lėšų skirti tik projektavimo darbams, kurie parodytų realias išlaidas. Kiti mano, kad sprendimo projekte nereikėtų nurodyti, kiek kainuos įdiegti sistemą.

Tačiau Savivaldybės administracijos Plėtros programų valdymo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis mano, kad tokiu atveju miesto Taryba tik grįžtų prie ankstesnio, vienbalsiai priimto savo sprendimo. „Buvome įpareigoti parengti detalią projekto įgyvendinimo programą, tai mes ir atlikome“, - sakė V.Grinis.

Pasak A.Vaitiekūno, šis projektas būtų įgyvendinamas ne koncesijos būdu. „Įmonei, įrengusiai šviesoforus ir jų valdymo sistemą, būtų sumokėta per dešimt metų, nes iškart tokių lėšų skirti neįmanoma“, - aiškino jis.

Vakar Miesto trišalės tarybos pirmininkas Gediminas Žemaitis pasiūlė šį klausimą dar kartą apsvarstyti darbdavių, profesinių sąjungų ir Savivaldybės atstovų posėdyje. Taryba, išklausiusi A.Vaitiekūno argumentų, nusprendė kreiptis į politikus, kad jie šį klausimą dar kartą apsvarstytų artimiausiame miesto Tarybos posėdyje ir jam pritartų.

Dom@s
2007.02.03, 16:54
Perpildyti kiemai – kietas riešutas Kauno valdininkams


Kauno miesto valdžia ne tik nežino, kaip išspręsti nuo mašinų dūstančių daugiabučių teritorijų problemą, bet netgi ją aštrina. Kauno daugiabučių kiemuose didėja statomų automobilių skaičius. Jau daug kur sudėtinga įvažiuoti atliekų surinkėjams, greitosios medicinos pagalbos, policijos, ugniagesių mašinoms.

Miesto valdžia prisipažįsta neįsivaizduojanti, kaip šią problemą išspręsti. Ji siūlo gyventojams patiems imtis iniciatyvos – rengti detaliuosius planus ir įrenginėti aikšteles. Tačiau tai nelengvas uždavinys net ir tam pasiryžusiems gyventojams.


Šią problemą aštrina ir detaliųjų planų formavimas, naujų objektų statybos tarp daugiabučių, nors Kauno valdžia oficialiai tikina, kad mikrorajono kvartalai nėra tankinami.

Valdžia bejėgė

Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys sakė, kad miesto valdžia bejėgė išspręsti automobilių problemą kiemuose.

Pasak jo, mieste jau nėra vietų statyti dideles mašinų stovėjimo aikšteles. „Nebent privatininkai savo sklypuose statytų daugiaaukščius garažus ir nuomotų juos gyventojams“, - svarstė Z.Girčys.

Jo nuomone, vienintelė išeitis – burtis į bendrijas ir vietoj žaliųjų plotų, kurie yra nuniokoti, išvažinėti, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles.

Z.Girčys neatmeta galimybės, kad Savivaldybė ateityje galėtų jas ir išasfaltuoti. „Šiuo metu lėšos skiriamos įvažoms remontuoti, o kitas etapas galėtų būti aikštelių įrengimas. Bet tam gali priešintis neturintys automobilių gyventojai“, - kalbėjo Z.Girčys.

Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius teigia, kad bendrijos pačios turėtų rengti detaliuosius planus. „Savivaldybė tikrai palaikytų tokią iniciatyvą ir duotų reikiamus leidimus“, – tikino jis.

Iniciatyva brangiai kainuoja

Keli kalbinti bendrijų pirmininkai pasakojo, kad norint suformuoti automobilių stovėjimo aikštelę tenka įveikti ilgą biurokratinį kelią. „Sklypui suformuoti valstybinėje žemėje reikia parašyti prašymą Savivaldybei, po to sulaukti administracijos direktoriaus įsakymo dėl teritorijos planavimo organizatoriaus teisės perdavimo bendrijai, gauti sąlygas detaliajam planui, patvirtinti jį apskrities viršininko administracijoje, laukti statybos leidimo ir tik tada galima pradėti darbus, - vardijo vienos Dainavos mikrorajono bendrijos pirmininkas Jonas Varanavičius. – Tai ilgai trunka, todėl kai kurie bendrijos gyventojai numoja į tai ranka, o dar yra galimybė, kad neturintys mašinų ir nenorintys nieko keisti kaimynai pradės rašinėti skundus.”

Be šių sudėtingų procedūrų gyventojams neleidžiama daryti net nedidelių pakeitimų kiemo teritorijoje, pavyzdžiui, išasfaltuoti nedidelį pievos plotą automobiliams. Tokių atveju grėstų Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos baudos.

Nedaug laimi ir ryžtingieji

Net ir pasiryžusios rengti detaliuosius planus bendrijos neretai iš to turi mažai naudos. Pasak Taikos prospekto 117-ojo namo bendrijos pirmininkės Irenos Vazgienės, rengiant detalųjį kiemo planą paaiškėjo, kad jų 12 aukštų namo teritorija tegali užimti apie 20 arų. „103 butams tokio dydžio automobilių aikštelės neužtektų“, - sakė ji. Daugiau ploto namui nesuteikiama dėl to, kad šalia yra rengiamas kitas detalusis planas atsisėmusiam žemę savininkui. „Bet blogiausia, kad sužinojome apie šalia mūsų planuojamus statyti dar tris daugiabučius namus, vienas jų bus prie pat mūsų namo. Jau dabar žmonėms nėra kur palikti mašinų, o čia dar tokie planai“, - stebėjosi moteris. Šio namo gyventojai jau yra kvietę policiją, kad išgabentų automobilį, nes per jį į kiemą negalėjo įvažiuoti greitoji.

Kauno miesto trišalėje taryboje Kauno krašto ir pramonininkų asociacijos atstovai ragino Savivaldybės atstovus neleisti statyti naujų objektų tarp daugiabučių, kol nebus rastas būdas padidinti vietų mašinoms. Miesto valdžios atstovai tvirtino, kad šios nuostatos jau seniai laikomasi. Vis dėlto realybėje detaliuosius planus leidžiama rengti kiemuose, kai kur net atriekiant dalį įvažų. Prie pat gyvenamųjų namų iškyla ir parduotuvės.

Trišalės tarybos nariai nutarė bandyti ieškoti sprendimų būdų ir teikti rekomendacijas miesto merui.

Naujienų portalo DELFI užsakytos apklausos duomenimis, nepatogumų ieškodami vietos pasistatyti automobilį prie savo gyvenamojo namo patiria 40 proc. didmiesčių gyventojų.

Eimantas
2007.02.03, 17:06
Matau neskiri kas yra viešasis transportas... abu pastarieji straipsniai įdėti ne į tą temą:nene:

Eimantas
2007.03.21, 16:15
Gatvių labirinte ieškoma greitojo eismo ruožo
http://www.lrytas.lt/?data=20070321&id=lso21_a7070321&sk_id=99&view=2

daktaras
2007.03.21, 20:26
Tačiau šis planas bus įgyvendinamas lėtai – kasmet Kaune planuojama įrengti po dvi šviesoforų reguliuojamas sankryžas. Visus šviesoforus ketinama sujungti į vieną valdymo centrą.

visai bepročiai... galėtų bent po kokias penkias... juk dabar taip stumsis 30 metų... absurdas :(

mikis
2007.03.23, 11:39
Ambicingi užmojai pustuštėmis kišenėmis
Kaune per metus suremontuojama vos viena ar dvi gatvės

Mažiausiai iki 2010 metų vairuotojams teks piktintis duobėtomis Kauno gatvėmis. Komunalininkai užsimojo sutvarkyti gatvių už 300 milijonų litų, nors iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos šiemet gaus tik 12 mln. litų.

Pusė tūkstančio prašymų

Kauno seniūnijos gavo per 500 prašymų, kuriuose žmonės prašo Savivaldybės suremontuoti gatves, kiemus, vienoje ar kitoje vietoje užlopyti duobes. Tačiau gyventojų lūkesčiams nelemta išsipildyti. Miestas neturi tam pakankamai pinigų.

Teisindamiesi dėl duobėtų gatvių Kauno komunalininkai kaltina politikus, esą būtent jie skiria lėšas ir tvirtina Gatvių priežiūros programą. Tačiau iš tikrųjų patys komunalininkai parengia sprendimus, tinkančius nebent Vasiukų projektui.

Kovo pabaigoje Kauno miesto tarybai vėl siūloma pritarti Gatvių priežiūros programai. Joje per 2007-2009 metus užsimota atlikti darbų už 307,6 mln. litų, bet šiuos užmojus įgyvendinti nėra net menkiausios galimybės.

Iš rekordinio šių metų miesto biudžeto (585 mln. litų) gatvėms prižiūrėti buvo skirta tik 0,5 mln. litų. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos tikimasi gauti 12 mln. litų, bet tik 10 mln. planuojama skirti gatvėms remontuoti.

Tikisi manos iš dangaus

Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojui Zenonui Girčiui buvo sunku pasakyti, kiek tiksliai gatvių bus remontuojama šiemet. Žvelgiant realiai, kapitaliai galima būtų suremontuoti tik 1-2 gatves. Maždaug 10 mln. litų 2004 metais kainavo dalies Europos prospekto kapitalinis sutvarkymas.

Minėtoje Gatvių priežiūros programoje, kurią kovo 29 dienos Kauno miesto tarybos posėdžiui teikia komunalininkai, įvardytos 67 gatvės, kurios neva bus suremontuotos. Tačiau Z.Girčys pripažino, kad tai tėra vizija.

“Tikimės, kad šiemet pavyks naujai išasfaltuoti Parodos kalną, sutvarkyti Vokiečių gatvę ir kelias gatves Senamiestyje”, - teigė Z.Girčys.

Jis sakė, kad daug didesnė sąmata parengta nenumatytam atvejui. “Turime būti pasirengę, jei iš Europos Sąjungos Kaunui netikėtai nubyrėtų pinigų”, - sakė Z.Girčys.

Gatvėms suteikiama garantija

Vadovaujantis sutartimis su rangovais, pastarieji turi suteikti išasfaltuotai gatvei 5 metų garantiją. “Atsiradus duobei, ją rangovas turi sutvarkyti nemokamai, - sakė Z.Girčys. Tačiau ši nuostata galioja tik kapitaliai suremontuotai gatvei.”

Rangovai išvengia garantinių įsipareigojimų, jei sutartyje nenumatyta gatvės pagrindą suformuoti iš kelių grunto sluoksnių. Kokybiškesniems darbams Savivaldybė lėšų neskiria, todėl duobės tampa amžinai neatsiejama Kauno gatvių problema.

Paklaustas, kiek per pastaruosius penkerius metus miestas kapitaliai sutvarkė gatvių, Z.Girčys paminėjo Europos prospektą, Maironio gatvę ir dvi gatves, kurios už valstybės lėšas buvo išasfaltuotos privačiame Fredos miestelyje. Dėl Fredos miestelio istorijos iki šiol nemalonumų turi meras Arvydas Garbaravičius ir jo bičiulis, miesto Tarybos narys Arvydas Žilevičius.

Tvarkdariui gresia atleidimas

Daugiau nei 300 mln. litų vertės gatvių priežiūros programą jau patvirtino vienas Kauno politikų komitetų. “Mes du kartus ją atmetėme, bet laikinasis Savivaldybės administracijos direktorius Robertas Stanionis mus įtikino, kad ji tokia reikalinga”, - sakė Miesto ūkio ir energetikos komiteto vadovas Zenonas Vainoras. Pasak jo, paskutiniame šios kadencijos Tarybos posėdyje administracijai programą teks apginti prieš visus Kauno politikus.

Pernykštė sąmata sudarė 63 mln. litų, bet realių darbų atlikta už du kartus mažesnę sumą (31 mln. Lt). Neatlikti darbai kasmet perkeliami į kitus metus. Programoje nėra ir aiškių kriterijų, kokias gatves reikia remontuoti pirmiausia. Tai palikta spręsti valdininkams.

Dėl neskaidrios veiklos papeikimais jau buvo nubausti ir Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Ramūnas Noreika, ir jo pavaduotojas Z.Girčys. Nusižengimus nustatė Savivaldybės Vidaus audito skyrius.

Z.Girčiui šiuo metu gresia ir antra nuobauda dėl Kauno hidroelektrinės plento sutvarkymo darbų, todėl jis gali būti atleistas iš tarnybos.

deep'as
2007.03.23, 15:15
Mažiausiai iki 2010 metų vairuotojams teks piktintis duobėtomis Kauno gatvėmis. Komunalininkai užsimojo sutvarkyti gatvių už 300 milijonų litų, nors iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos šiemet gaus tik 12 mln. litų.

Vilnius šiemet gaus 15 mln. litų.

liutass
2007.03.23, 15:36
Vilnius šiemet gaus 15 mln. litų.
Įdomu kiek pernai/užpernai

somis
2007.03.23, 21:03
Ar aš kažką šitame forume praleidau, ar jūs jau irgi pastebėjote, kad Aleksoto tilto tas besikeičiantis ženklas, taigi ir visas eismas juo, sutvarkytas? Bent jau šįvakar juo važiavau, tai iš miesto leido dviem juostom.