PDA

Keisti į išsamų rodinį : Klaipėda (archyvas)


Puslapiai : [1] 2

win2k3
2005.03.17, 08:00
Naujausia tema:
http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=1437&page=1&pp=20

http://tinkle.miestai.net/images/icons/icon4.gif Senesnę temą galite rasti šiuo adresu
http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=344

Iš Kanų grįžę valdininkai jau laukia investuotojų
http://www.ve.lt/galery/2005-03-17/laikrastis/be12_.jpg
Kanuose Klaipėdą pristatę valdininkai tikina, jog mūsų
miestu parodoje domėjosi per 200 įvairių interesantų

Iš Kanuose vykusios tarptautinės nekilnojamojo turto parodos MIPIM grįžusi uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus vadovaujama delegacija, pristatydama parodos rezultatus, tikino, jog Klaipėda sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo.

Bendrame visos Lietuvos kontekste uostamiestis bus pristatomas ir netrukus prasidėsiančioje pasaulinėje parodoje "Expo-2005", kuri vyks Japonijoje. Tačiau prie šio pristatymo organizavimo neprisidės nei Klaipėdos, nei kitų šalies miestų savivaldybės.

Domisi "Hilton"

Kovo 8-11 dienomis Kanuose vykusios parodos, kuri Klaipėdos savivaldybei kainavo apie 300 tūkst. litų, metu miesto delegacija pasikeitė informacija daugiau nei su 200 besidominčiųjų. Pasak R. Taraškevičiaus, pasakyti, kada pasipils investuotojai, yra sunku, tačiau nedalyvaudami parodoje esą jų apskritai nesulauktume.

Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir strategijos departamento direktorės Linos Domarkienės teigimu, informatyvumu iš visų Lietuvos bei Baltijos valstybių miestų išsiskyrusį Klaipėdos stendą daugiausiai lankė kompanijos, užsiimančios atskirų projektų įgyvendinimu, teritorijų parengimu investicijoms. Taip pat sulaukta norinčiųjų investuoti, besidominčiųjų prekybos centrų plėtra, architektų ir projektuotojų, konsultacinių bei finansinių institucijų, ieškančių patrauklių finansuoti projektų, dėmesio.

Delegacijos nariai pastebėjo, kad investuotojus labiausiai domino centrinė miesto dalis, Danės upės krantinės, kultūros fabriko projektas, nauji stambūs visuomeninės paskirties objektai - sporto arenos, prekybos centrai.

Pasak Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros vadovo Raimundo Vaitiekūno, net keletas didelių kompanijų jau paprašė, kad per dvi savaites apie investavimo galimybes Klaipėdoje būtų pateikta išsamesnės informacijos. Viena iš tokių kompanijų - pasaulinis viešbučių "Hilton" tinklas. Anot R. Taraškevičiaus, šio tinklo atstovas, detaliai išanalizavęs, kur ir kokie viešbučiai pastatyti uostamiestyje, susidomėjo ir ketina atvykti.

Netrukus į Vilnių ir Klaipėdą planuoja atvykti Barselonos valdininkų ir verslininkų delegacija.

Taip pat jau gautas kvietimas dalyvauti panašaus pobūdžio parodose Lenkijoje ir Ispanijoje.

Koreguos bendrąjį planą

Parodoje dalyvavusi delegacija ne tik pristatė Klaipėdą, bet ir domėjosi uostamiesčių planavimo ir plėtros tendencijomis, norėdama patikrinti, ar Klaipėdos miesto plėtra atitinka pasaulio bei Europos uostamiesčių urbanistines tendencijas. Delegacijos nariai pastebėjo, kad uostamiesčiai siekia gamybos ir sandėliavimo patalpas kelti už senamiesčio ar centro ribų, o šiuos pastatus stengiasi pritaikyti naujoms kultūrinėms, pramoginėms, visuomeninėms reikmėms.

Barselonos ir Madrido projektuotojų kompanijos esą net išreiškusios nusistebėjimą, kad Klaipėdos miesto centre esančios krantinės yra užstatytos sandėliais ir panašaus pobūdžio statiniais, nors tai yra labai patrauklios ir brangios senamiesčio teritorijos.

Pasak Klaipėdos miesto tarybos nario Povilo Vasiliausko, paroda Klaipėdai buvusi itin svarbi dar ir dėl to, kad šiemet ketinama patvirtinti miesto bendrąjį planą.

"Buvo labai puiki galimybė susipažinti su urbanistinėmis tendencijomis, madomis ir pažiūrėti, kokiu keliu mums derėtų eiti toliau. Tai bus labai naudinga koreguojant bendrąjį planą", - sakė P. Vasiliauskas.

Pristatys Japonijoje

Kovo 24-ąją Japonijos Nagojos mieste atidaromoje pasaulinėje parodoje "Expo-2005" klaipėdiečiai nedalyvaus ir neprisidės prie Lietuvos pristatymo rengimo, tačiau uostamiestis ir visas pajūris nebus pamiršti.

Pasak R. Taraškevičiaus, Klaipėda savęs šioje parodoje neeksponuos, bet, anot Lietuvos ekspozicijos "Expo-2005" generalinio komisaro Romo Jankausko, tai esantis valstybės finansuojamas projektas, ir nė vienas šalies miestas prie jo neprisideda.

"Tai nėra kokia nors prekybinė mugė ar renginys, kuriame viskas būtų sudėliota pagal regionus. Tai leidžia mums objektyviai atspindėti visą Lietuvą - vaizdas nebus deformuotas komercinių interesų", - pabrėžė R. Jankauskas.

Apie Lietuvą šiai parodai yra parengti trys filmai, kompaktiniai diskai, vaizdo instaliacijos. Anot R. Jankausko, atskirai Klaipėda pristatoma nebus, tačiau tiek vaizdo medžiagoje, tiek leidiniuose bus informacijos ir apie Kuršių neriją, Palangą bei Klaipėdą.

"Stengtasi atspindėti visa tai, ką Lietuva turi geriausio - gamtos grožį ir ypatumus, kultūrą, politiką, pramonę, gamybą, technologijas ir visa kita. Parodos, kurioje turėtų apsilankyti apie 15 mln. žmonių, tikslas yra pritraukti kuo daugiau turistų, rasti rinką mūsų intelektui, gamybai", - sakė R. Jankauskas.

Lietuvai ši paroda, vyksianti nuo kovo 25 iki rugsėjo 25 dienos, kainuos apie 10 mln. litų.

Rokas
2005.03.17, 08:39
na man kazkaip nelabai tikisi, kad netolimoj ateiti klp stoves Hilton viesbutis :|

liutass
2005.03.17, 08:49
na man kazkaip nelabai tikisi, kad netolimoj ateiti klp stoves Hilton viesbutis :|

Kodel ne? Jei bus poreikis, dauges kruiziniu laivu, tai ir viesbuciu poreikis bus.

Rokas
2005.03.17, 09:08
^^^
matai, dazniausiai tie kruiziniai laivai uztrunka tik diena. O jei pasiliktu ir per nakti, tai kam jiems eit i visbuti, kai turi gera kajute ir uz ja nereik moket.

kiek zinau, tai hilton yra vienas brangiausiu viesbuciu tinklu pasaulyje. man rods dabartinius klp poreikius puikiai atitinka esami viesbuciai klp. aisku, laikas bega, daugeja turtingu zmoniu bei turtingu sveciu, todel ateiti ir imanomas toks variantas, bet jau kaip ir minejau nemanau, kad tai greitu laiku ivyks ;)

isivaizduokit toki varianta :) klp atidaromas prabangus Hilton viesbutis, o i jo atidaryma atvyksta Paris Hilton :D kazkaip as pakolkas niekaip neisivaizduoju tokio vaizdelio :| salia taraskeviciaus stovi Paris Hilton :D

win2k3
2005.03.17, 09:15
Kaip ir daugelis lietuvaiciu, nuvertini savo (arba jau nebe savo) miesta, savo sali... As tikiu tais planais, ir nors nera jokiu realiu sanderiu, bet kodel ne. Per Juros Svente Klaipedoje neuztenka vietu viesbuciuose. O toks prabangus sudarytu labai didele konkurencija.

Beje, Taraskevicius ne toks blogas zmogus, kad negaletu salia jos stoveeti... Turi pora (desimciu ;) ) milijardu daugiau ir tiek...

Rokas
2005.03.17, 09:23
as ir labai noriu, kad klp butu #1 miestas, bet ziurekim siek tiek realiau ;)

kokia jis konkurencija sudarytu,a? per juros svente daugumai klientu reikia pigiu, vidutiniu kamabariu, o ne prezidento apartamentu ;)

Arturas001
2005.03.17, 11:07
del Hiltono tai tikriausiai kol jo nebus vilniuje apie klaipeda galime nesvajoti

Rokas
2005.03.17, 11:42
^^^
nu va, siek tiek realiau mastantis zmogus :geras:

win2k3
2005.03.17, 12:01
Neviska reikia kisti i vilniu, kad butu Klaipedoje. Sita tendencija ypac erzina.

win2k3
2005.03.17, 12:08
Vesbuciu yra. Manau laikas kelti lygi. Geriausi Klaipedoje yra: Radisson SAS, Europa, Baltpark ir Navalis. Manau laikas kelti kartele.

Beje! Ka tik pamaciau, kad teritorija tarp "Kapitolijus" ir "Zemaitija" aptverta ir kranas kazka daro!!! Arba naujas statinys arba pagaliau Zemaitijos rekonstrukcija! Nes statybininkai ardo konstrukcijas!

Rokas
2005.03.17, 12:25
Neviska reikia kisti i vilniu, kad butu Klaipedoje. Sita tendencija ypac erzina.

esme yra tame, jog sostinej sukasi patys didziausi $ Lietuvoje. automatiskai ten gyvena vieni turtingiausi Lietuvos zmoniu. del to ten atvyksta zymiausios uzsienio zvaigzdes, turtingi investuotojai, kurie pvz. investuoja po puse milijardo litu i viena projekta. kai klp pasieks toki ir dar aukstesni lygi, tuomet ir klp viskas atsiras. atsiras ir zymiausiu dizaineriu parduotuves ir t.t. cia reik zvelgt is ekonomines puses, o ne is kazkokiu tai principu ir pan.

Edgaex
2005.03.17, 13:34
Stai kokius atsakymu as gavau del B-1 is info@b1.lt ir is cia http://www.b1.lt/index.php?pid=24 :
klausiau kada pradesite ir koks aukstis, stai atsakymas, kuri gavau is Algimanto :

Sveiki
dėkojame, kad susidomėjote mūsų projektu

apgailestaujame, bet pagal projektą ir kitus norminius aktus (detalųjį
planą) aukštuminis mūsų pastatas yra ribotų galimybių - jo aukštis
tebus
96,50 metro.
Mes norėjome, tikriausia, kaip Jūs ir tikėjotės, pasiekti 100,00 metrų
aukštį.
Dar be kita ko nepraradome vilties, kad bus ir 100 metrų riba peržengta


O cia is info@b1.lt Ieva:

Si projekta zadame pradeti statyti siu metu geguzes pabaigoje, o pastatas sieks 100.8 metru auksti

Maloniai prasom


Nejaugi Gandraliskiu 34 aukstu dangoraizis sieks tik 102m. ? Kodel Skyscraperpage jis pavaizduotas ~120m. ?

Mantas
2005.03.17, 13:38
O kas čia nuostabaus? Gyvenamasis namas, tad galime imti nuo lubų-iki-lubų aukštį ~3 m. Padaugijame iš 34 ir gauname 102 m. Sakyčiau normalu :)

Dodo
2005.03.17, 13:59
Beje! Ka tik pamaciau, kad teritorija tarp "Kapitolijus" ir "Zemaitija" aptverta ir kranas kazka daro!!! Arba naujas statinys arba pagaliau Zemaitijos rekonstrukcija! Nes statybininkai ardo konstrukcijas!
Ir rek-cija, ir naujas statynis (kiek zinau, prekybcentris).
vadinasi, jau prasidejo??? Ar ten kartais ne "Parama" darbuojasi???

win2k3
2005.03.17, 14:07
Nezinau, bet ka tik baige tvora statyti ir jau ardo blokus :)

FM'as
2005.03.17, 17:22
ar jau B1 pradejo statyti? :P

WILD_WEST
2005.03.17, 17:38
ar jau B1 pradejo statyti? :P

DAR NE. PRADĖS ARBA PAVASARĮ ARBA VASARĄ.
MAN JIE ATRAŠĖ:"Siuo metu vyksta projektavimas, kuris uztruks dar keleta menesiu.
Tikimes, kad leidimo statybai gavimas truks ne daugiau 1-2 menesiu.
Vadinasi, tai bus vasaros pabaiga."

FM'as
2005.03.17, 17:55
jei ka suzinosit apie statybas tarp Kapitolijaus ir Zemaitijos pasakykyt as dabar nevaikstau mieste biskis sirgau ir neturiu laiko va.. :zirgagalv

ArTuRAs
2005.03.17, 21:18
"Klaipėdos konditerija" iškelia gamybą,"Invalda" planuoja statybas

Investicijų bendrovė "Invaldos" valdoma įmonė "Klaipėdos konditerija" artimiausiu metu gamybą iškels iš centro, kur planuojama statyti naują viešbutį. "Pagal paruoštą detalųjį planą numatyta visus pastatus, išskyrus vieną, kuris yra saugomas valstybės, nugriauti ir suformuoti naują plotą viešbučio statybai", - Eltai sakė "Invaldos" prezidentas Alvydas Banys.

Pasak jo, kol kas nenuspręsta, ar viešbutį statytų "Invalda", ar tam būtų ieškoma investuotojo.
Reklama

Šiuo metu "Invalda" netiesiogiai valdo du Vilniaus viešbučius - "Holiday Inn Vilnius" ir "Ecotel Vilnius".

"Kadangi įmonė buvo miesto centre, tai gamybą ten plėtoti žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, neprasminga. Dėl to buvo priimtas sprendimas "Klaipėdos konditerijos" gamybą perkelti į pramoninį rajoną", - sakė A. Banys.

"Klaipėdos konditerijos" gamybiniai pastatai užėmė 52 arų plotą Turgaus gatvėje. Bendrovės, kurios 63 proc. akcijų valdo "Invalda", gamyba netrukus galutinai bus iškelta į Šilutės plentą.

Viešbučio "Holiday Inn Vilnius", kurį "Invalda" valdo per 100 proc. akcijų kontroliuojamą bendrovę "Valmeda", pajamos 2004 metais siekė 9,09 mln. litų - 16,8 proc. daugiau nei 2003-iaisiais (7,78 mln. litų). Vilniaus viešbučio neaudituotas grynasis pelnas palyginamuoju laikotarpiu išaugo 2,8 karto nuo 303,8 tūkst. iki 844,6 tūkst. litų.

Antrus metus veikiantis ekonominės klasės viešbutis"Ecotel" pernai pardavimų apimtis padidino beveik dvigubai - iki 3,63 mln. litų. Šį viešbutį "Valmeda" valdo per jai priklausančią įmonę "Kelionių viešbučiai", jis buvo pernai įsigytas iš koncerno "MG Baltic".

Taip, kad viesbuciu paklausa turbut yra Klaipedoj ;)

win2k3
2005.03.18, 10:55
Klaipėda nukonkuravo Rygą

http://www.ve.lt/galery/2005-03-18/laikrastis/27f8_.jpg
Ties "Hyper Maxima" jau atliekami buvusio Namų
statybos kombinato konstrukcijų griovimo darbai

Didžiausią mažmeninės prekybos tinklą Baltijos šalyse valdanti Lietuvos bendrovė "VP Market" prioritetą šiemet suteikė Klaipėdos, o ne Rygos "Akropolio" statyboms.

"Maximos" neuždarys

"Akropolio" Rygoje statyba šiemet tikrai nebus pradėta, kadangi pirmenybė suteikta tokio prekybos ir pramogų centro Klaipėdoje statybai", - sakė "VP Market" direktorius Latvijoje Mindaugas Bagdonavičius.

"Vilniaus Akropolio" valdybos pirmininkas Mindaugas Marcinkevičius "Vakarų ekspresui" teigė, jog investicijos į Klaipėdos "Akropolį" sieks apie 200 mln. litų.

"Griovimo darbai pradėti jau praėjusią savaitę. Objekto atidarymas numatytas gruodžio 9 dieną", - teigė M. Marcinkevičius.

Anot jo, statybos darbų metu bus uždaryta tik ta "Hyper Maximos" dalis, kur yra įsikūrę nuomininkai. "Maximos" parduotuvės žadama neuždaryti. Tai bus padaryta nebent trumpam laiko tarpui.

Nauda miestui

Ruošdamasi įgyvendinti minėtąjį projektą "Vilniaus Akropolis" šiemet sausį iš uostamiesčio Savivaldybės už 6 mln. 20 tūkst. litų nupirko 5,9 hektaro ploto žemės sklypą, esantį Taikos prospekte 61C.

"Akropolio" statytojai taip pat yra įsipareigoję rekonstruoti šalia esančią aukštos įtampos elektros oro liniją į kabelinę, rekonstruoti "Neptūno" sporto salę.

"Vilniaus Akropoliui" taip pat teks rekonstruoti Taikos prospekte esančias sankryžas su Kauno ir Dubysos gatvėmis ir įrengti jose šviesoforus. Be to, rekonstruoti Dubysos gatvės atkarpą nuo Taikos prospekto iki Šilutės plento.

Dar numatyta įrengti naują viešojo transporto stovėjimo stotelę ties degaline "Statoil", rekonstruoti stovėjimo stoteles prie Taikos pr. ir Kauno g. bei Taikos pr. ir Dubysos g. sankryžų. Nutiesti privažiavimo kelius į įsigytą sklypą iš Kauno g., Taikos pr., Dubysos g. bei dviračių takus. Pagal teritorijos apželdinimo projektą, čia numatyta persodinti arba pasodinti medžių.

win2k3
2005.03.18, 10:57
Patvirtintas jachtų uosto projektas laukia finansavimo

Užvakar, kovo 16 d., Statybos komisija patvirtino jachtų ir mažųjų laivų uosto projektą. Jį aptarti vakar mero svetainėje susirinko AB "Smiltynės perkėla", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) bei miesto Savivaldybės atstovai.

Šis projektas tarsi susideda iš dviejų dalių: ruošiamasi išplėsti, modernizuoti esantį Pilies uostą ir sutvarkyti Danės krantines nuo upės žiočių iki Biržos tilto.

Dėl antrosios projekto dalies teks iškelti Senąją perkėlą. Buvo planuojama ją įrengti Šiaurės Rage arba priešingoje Danės žiočių pusėje - prie Kruizinių laivų terminalo. Apsistota prie pastarojo varianto.

"Reikės mažiau investicijų, bus didesnis saugumas. Bus daug patogiau žmonėms. Šioje pusėje planuojama statyti pramogų ir biznio centrą, kuris bus sujungtas su senamiesčiu. Manau, kad tie du milijonai žmonių, kuriuos mes pervežame keltais per metus pagyvins šios krantinės pusės verslą ir įvaizdį", - komentavo šį pasirinkimą "Smiltynės perkėlos" direktorius Algirdas Žukauskas.

Jau nuo šių metų birželio mėnesio Senąja perkėla nebebus keliami automobiliai. Pasak A. Žukausko, Naujosios perkėlos keltai puikiai susitvarko su automobilių srautu. "Keldami Senąja perkėla tik žmones, apsaugosime ir Danės krantines, ir senuosius savo keltus", - sakė "Smiltynės perkėlos" direktorius.

Jau parengta Jachtų uosto projekto galimybių studija, techninis projektas, kuris užvakar buvo patvirtintas. Iki balandžio 1 d. turi būti pateikta paraiška Lietuvos verslo paramos agentūrai prie Ūkio ministerijos. Jei bus skirtos lėšos projekto įgyvendinimui, darbai jau galėtų prasidėti kitų metų pradžioje.

"Projekto vertė - 32 mln. litų. Iš šių pinigų 20 mln. litų turėtų būti skirta Danės krantinėms, 12 mln. Lt - jachtų uostui", - sakė Savivaldybės administracijos Investicijų ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Skirmantas Buivydas.

Dalis krantinių, prie kurių dabar švartuojasi "Smiltynės perkėlos" keltai, yra KVJUD nuosavybė. Todėl paraišką lėšoms gauti Klaipėdos savivaldybė teiks kartu su KVJUD. Netrukus turėtų būti pasirašyta partnerystės sutartis.

Jachtų ir mažųjų laivų uosto studijai bei techniniam projektui parengti lėšų skyrė PHARE fondas. Iš viso Europos Sąjunga šiam projektui skyrė 279 tūkst. eurų. "Kadangi iš Europos Sąjungos jau buvo skirta pinigų šiam projektui, yra galimybė gauti ir tolesnį projekto finansavimą", - teigė S. Buivydas.

Rokas
2005.03.18, 11:52
del VPM, tai malonu girdet :geras:

Dzipas
2005.03.18, 11:56
Aha, be to malonu girdet kad Klaipeda sugebejo papildomu salygu nemazai jiems iskelt ;> Ypac del Neptuno sales hie hei ;]

Rokas
2005.03.18, 12:06
^^^
aha, tikrai gerai klp valdzia pasirode cia :geras: beje, tuos aukstos itampos kabelius, kiek girdejau, yra l.brangu sukist po zeme.

Edgaex
2005.03.18, 14:16
Tai i tuos 200mln. litu ieis ir keliu rekonstrukcija, ir neptuno sales rekonstrukcija, tu aukstos itampos kabeliu kisimas pozeme, ir visa kita ? nes jei taip mazai liks basliu Akropoliui...del ploto nieks nieko nezinot ?

Rokas
2005.03.18, 14:31
^^^
uzteks tu $ ;)

Rokas
2005.03.18, 14:33
i 200 mln. jie dar skaiciuja prekes ermitazui.(chia mano nuomone)

ka tu turi omeny prekes ermitazui,a? :|

Rokas
2005.03.18, 14:54
^^^
cia jau su pvm'u suma yra. plius yra isipareigojimai miestui ;)

kas del prekiu, tai uz jas bus atsiskaitoma pagal sutarti su tiekeju, o tai gali but, kad tik po keliu men. tiekejas gaus $ uz savo produkcija ;)

siaip tikrai dziugu, jog bus investuojama didele suma $ :geras: daug kas pasikeis ;)

win2k3
2005.03.18, 14:55
ka tu turi omeny prekes ermitazui,a? :|

Turbut, kad is ermitazo pirks statybines medziagas. Nu neesme. Istikruju KLP valdzia visada sugeba issireikalauti to, ko jai reikia ir gal net daugiau. Vienai firmai padare nuolaida, tai paskui sake daugiau tokiu bairiu nebus. Nes nepastate pozeminio garazo. Reiks nuvaziuoti paziureti kaip kas prie Maximos.

Dzipas
2005.03.18, 20:34
^^^
aha, tikrai gerai klp valdzia pasirode cia :geras: beje, tuos aukstos itampos kabelius, kiek girdejau, yra l.brangu sukist po zeme.


Kai kiso kabelius po zeme statan Sava Kaune, tai uz kelis simtus metru kiek pamenu kelis milijonus paklojo :dumas:

Arturas001
2005.03.18, 21:13
nepamirskit, kad jiems tie elektros tinklai ir priklauso , o kisa po zeme tam kad ta zeme galetu naudoti parkingui. chia ne klaipedos valdzios nuopelnas del tu kabeliu.

gal kas zino ar bus akropolyje chiuozykla ir kino sales?

Draugelis
2005.03.18, 21:18
Siandien buvau maksimoj tai pastebejau, kad salia jos stovincios kaikurios kolonos pradejo dingti... :zirgagalv

Rokas
2005.03.18, 21:37
nepamirskit, kad jiems tie elektros tinklai ir priklauso , o kisa po zeme tam kad ta zeme galetu naudoti parkingui. chia ne klaipedos valdzios nuopelnas del tu kabeliu.

gal kas zino ar bus akropolyje chiuozykla ir kino sales?

tie elektros laidai priklauso elektros tinklams, tik jie yra VPM'o teritorijoj

Tomasl
2005.03.19, 18:38
tie elektros laidai priklauso elektros tinklams, tik jie yra VPM'o teritorijoj

Vakarų skirstomieji elektros tinklai priklauso VP.
Jei teisingai pamenu 2003 m. pavasarį privatizavo. :op:

win2k3
2005.03.19, 19:49
Aga, rimtai :)

WILD_WEST
2005.03.19, 20:24
Taip bus ciuozykla ir kino sales.

win2k3
2005.03.19, 22:47
Akropolyje?

WILD_WEST
2005.03.20, 12:03
Akropolyje?
Tai aisku Akropolyje

Mosk
2005.03.21, 17:09
klaipedos m. investiciniu proj. dizaineriu daryto maketo fotkes?

win2k3
2005.03.22, 08:07
"Žemaitija" pakeis savo veidą

http://www.ve.lt/galery/2005-03-22/laikrastis/a37b_.jpg http://www.ve.lt/galery/2005-03-22/laikrastis/12db_.jpg

Iki šių metų pabaigos Herkaus Manto gatvę papuoš dar vienas naujas šiuolaikiškas pastatas.

Trijų aukštų statinys, kuriame bus įrengtos komercinės paskirties patalpos, išdygs vietoje dalies "Žemaitijos" pastato. Šiuo metu jau pradėti šios pastato dalies griovimo darbai.

UAB pramogų centras "Žemaitija" generalinio direktoriaus Vytauto Rickaus teigimu, statybas planuojama užbaigti gruodžio mėnesį.

"Bus statomas 2,4 tūkst. kvadratinių metrų ploto šiuolaikiškos architektūros pastatas. Pirmajame ir antrajame aukšte bus įrengtos komercinės ir prekybinės patalpos, o trečiajame - moderni biliardo salė ir picerija", - pasakojo V. Rickus.

Pastato kieme bus įrengta apie 70 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Anot V. Rickaus, investicijos į šį projektą sieks apie 6 mln. litų.

Pramogų centro vadovo teigimu, dėl likusios "Žemaitijos" pastato dalies rekonstrukcijos bus apsispręsta tuomet, kai paaiškės situacija uostamiesčio kino teatrų rinkoje po "Akropolio" atidarymo.

Žinia, naujojo prekybos ir pramogų centro atidarymas yra numatytas šių metų gruodžio 9 dieną.

Rokas
2005.03.22, 13:02
^^^
:geras: dar reik vietoj tu buities rumu ka nors grazaus pastatyt ir ta HM atkarpa tikrai l.graziai atrodyu :geras:

Rokas
2005.03.22, 13:04
bet tai iseina, kad ta dalis bus nuo kapitolijaus iki zemaitijos kino teatro, o taip iseina, kad kino teatro ir nelies? nekas tada... :/

win2k3
2005.03.22, 18:33
Taip, kokas nelies, kol nepastatys akropolio. Buities rumus tikrai reik rekonstruoti....

Tomasl
2005.03.23, 06:21
klaipedos m. investiciniu proj. dizaineriu daryto maketo fotkes?

Kad lygtais dar tas projektas nėra paruoštas. :nzn:

win2k3
2005.03.23, 11:05
Tauralaukis sulauks permainų

http://www.ve.lt/?rub=1065924810&data=2005-03-23&id=1111513574

Populiariausiame aukcione pradinė kaina pakelta trigubai

http://www.ve.lt/galery/2005-03-23/laikrastis/275b_.jpg

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos surengtame aukcione už beveik 1,5 mln. litų buvo parduotas sklypas Birutės g. 17a.

Savivaldybės administracijos Žemėtvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Raimonda Gružienė pastebėjo, jog šįkart sulaukta didžiausio aukciono dalyvių skaičiaus nuo pat 2000-ųjų metų.

20,80 arų sklype Birutės gatvėje sovietmečiu yra buvę kariškiams priklausę sandėliai. Dabar čia - plynas laukas. Jame numatytas gyvenamosios paskirties sklypas. Pagal detalųjį planą šiame sklype galės stovėti ne aukštesnis kaip keturių aukštų pastatas, kuriame galės būti ne daugiau kaip dešimt butų.

Šį sklypą Birutės g. 17a pageidavo įsigyti trylika pirkėjų. Pradinė sklypo kaina buvo 520 tūkst. litų.

Vakar atplėšus vokus su išankstiniais aukciono dalyvių pasiūlymais, paaiškėjo, kad didžiausia pasiūlyta kaina - 1 mln. 40 tūkst. litų. Nuo šios sumos ir prasidėjo atviras aukcionas. Sklypas buvo parduotas už 1 mln. 400 tūkst. litų.

"Žinant gyvenamojo būsto paklausą, tai gana normali kaina. Mes, aukciono organizatoriai, panašios ir tikėjomės - maždaug 1 mln. 200 tūkst. litų", - sakė R. Gružienė.

Naujasis sklypo savininkas bus patvirtintas per penkias darbo dienas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Per šį laiką aukciono laimėtojas gali būti užginčytas kitų aukciono dalyvių. Kol praeis šis terminas, naujasis savininkas informacijos apie save nepanoro atskleisti.

ArTuRAs
2005.03.23, 15:45
Naujas prekybos centras bus atidarytas vasarą

http://www.ve.lt/galery/2005-03-23/laikrastis/3948_.jpg
Ar vietoje buvusio "Batų kalno" vis dėlto iškils
modernus daugiabutis, turėtų paaiškėti per mėnesį

Bendrovė Laivyno inžinerijos centras tikina, kad užsitęsusios prekybos centro statybos Herkaus Manto gatvėje bus baigtos dar šią vasarą.

Žadama, jog netrukus bus pradėti realizuoti ir kiti šios įmonės projektai - daugiabučio statybos Taikos prospekte bei ties Jūrininkų prospektu stovinčio namo "vaiduoklio" renovacija.

Užtruko projekto derinimas

Trijų aukštų pastatas tarp kino teatro "Žemaitija" ir namo, kuriame yra įsikūrusi antstolių kontora, pagal anksčiau skelbtus planus turėjo iškilti iki praėjusių Kalėdų.

"Jokių problemų nėra, tiesiog užtruko projekto derinimas. Be to, mes ir nebuvome įsipareigoję pastato statybos darbus baigti iki praėjusių metų pabaigos", - tikino Laivyno inžinerijos centro (LIC) rinkodaros direktorė Birutė Mitkutė.

http://www.ve.lt/galery/2005-03-23/laikrastis/c082_.jpg
Taip atrodys šalia "Žemaitijos" kino teatro
išdygsiantis naujasis prekybos pastatas

Anot jos, per 1000 kv. metrų ploto pastato vien prekybai skirtas patalpas tikimasi atiduoti eksploatuoti jau šių metų liepos mėnesį. Kokios parduotuvės čia įsikurs, rinkodaros vadovė neatskleidė.

Informuos per mėnesį

LIC taip pat jau senokai buvo paskelbęs apie ketinimus šalia Taikos prospekto, buvusios parduotuvės "Batų kalnas", vietoje statyti modernų daugiabutį namą su komercinėmis patalpomis bei požeminėmis stovėjimo aikštelėmis.

Kada tiksliai prasidės šios statybos, B. Mitkutės teigimu, bus atskleista mėnesio laikotarpyje surengsiamos spaudos konferencijos metu.

Tada esą bus atskleista ir namo "vaiduoklio", stovinčio greta Taikos ir Jūrininkų prospekto sankryžos, atgaivinimo darbų pradžia. Neatmetama versija, kad šio daugiabučio gyvenamosiomis patalpomis gali būti papildytas uostamiesčio Savivaldybės Socialinio būsto fondas. Jei taip ir nenutiktų, LIC atstovai "Vakarų ekspresą" patikino, jog apleistas daugiabutis vis vien bus atgaivintas.

ArTuRAs
2005.03.23, 18:38
Bet man idomu vienas dalykas del to sklypo. Uz zeme paklojo 1,4mln., o statyt gali tik 4 aukstu pastata, ir 10 butu :D . Idomu kaip turetu jie atsipirkt ar kiek jie turetu kainuot? Turbut nepagailes dar biski pinigu ir pakeis detaluji plana :)

Rokas
2005.03.24, 01:37
tas naujasis prekybos centras salia zemaitijos man patinka :) ir jis ten graziai isipaisys. belieka toj atkarpoj pati kino teatra bei buities rumus rekonstruot ir ta atkarpa pavyzdine butu :geras:

WILD_WEST
2005.03.24, 15:02
Norvegijos projektavimo bendrovė "Niels Torp" planuoja netrukus pateikti uostamiesčio įmonės "Klaipėdos laivų remonto" (KLR) teritorijos, kurioje numatoma pastatyti pramogų ir laisvalaikio kompleksą, studiją.

"Niels Torp" studija taps pasiūlymu galutiniam teritorijos detaliajam planui", - sakė KLR direktorius Alvydas Butkus. Pasak jo, Norvegijos bendrovės parengta studija gali būti pristatyta antroje balandžio mėnesio pusėje.

Maždaug 5 hektarų "Klaipėdos laivų remonto" teritorijoje, kuriai priklauso kruizinių laivų terminalas, svarstoma galimybė pastatyti daugiaaukščių pastatų su biurų patalpomis ir brangiais butais, įkurdinti čia žinomus viešbučių tinklus bei išsaugoti ten esančius kultūros paveldo objektus.

"Studijoje bus įvertinti kruizinių laivų terminalo, jachtų uostelio, miesto interesai", - žadėjo A. Butkus.

"Jūros vartai" valdo 70,01 proc. KLR akcijų. "Jūros vartų" savininkės statybų bendrovė "Eika" ir trąšų gamintoja "Achema" yra įsigijusios dar 17,63 proc. KLR akcijų.

Bendrovė "Jūros vartai" kontrolinį KLR akcijų paketą pernai lapkritį privatizavo už 5,2 mln. litų. Per penkerius metus "Jūros vartai" įsipareigojo investuoti ne mažiau kaip 30 mln. litų, iš jų 10 mln. litų - per pirmus dvejus metus.

"Vakarų ekspreso" ir BNS inf.
:bang:

ArTuRAs
2005.03.24, 15:08
Maždaug 5 hektarų "Klaipėdos laivų remonto" teritorijoje, kuriai priklauso kruizinių laivų terminalas, svarstoma galimybė pastatyti daugiaaukščių pastatų su biurų patalpomis ir brangiais butais, įkurdinti čia žinomus viešbučių tinklus bei išsaugoti ten esančius kultūros paveldo objektus.

Hilton? :D

WILD_WEST
2005.03.24, 16:19
Hilton? :D
Deja, nezinau HILTON ar dar koks. Tame saltinyje neparasyta,o kitu informacijos saltiniu apie si projekta neradau. B-)

Tomasl
2005.03.24, 20:11
Akropolio priestatas apie 48000 m2 plius jau esamas 22000 m2.viso 70000 m2.Nu neblogai.
Tai tik pastatų plotas. :P

ArTuRAs
2005.03.24, 20:15
Akropolio priestatas apie 48000 m2 plius jau esamas 22000 m2.viso 70000 m2.Nu neblogai.
Tai tik pastatų plotas. :P

Pagaliau tiksliai zinom, ar tikrai tiksliai? :D
O kaip suprast tai tik pastatu plotas?

Edgaex
2005.03.24, 20:47
Akropolio priestatas apie 48000 m2 plius jau esamas 22000 m2.viso 70000 m2.Nu neblogai.
Tai tik pastatų plotas. :P
Valio ! bijojau, kad tik nebutu 25000 m2 kaip sklande gandai, 70000 m2 galingai :bang: beto is kur zinai ? :) ir ka turi omeny sakydamas, kad tai tik pastatu plotas ?

win2k3
2005.03.25, 08:15
O cia jegele naujienos... Am, kiek Vilniaus Akropolio yra? Kad isivaizduoti Klaipedos akropoli.. :)

Edgaex
2005.03.25, 14:17
O cia jegele naujienos... Am, kiek Vilniaus Akropolio yra? Kad isivaizduoti Klaipedos akropoli.. :)
Vilniaus atrodo siek tiek virsija 100 tukstanciai m2, bet jis senai statytas, todel musu bus grazesnis ir kokybiskesnis :) kiek zinau tu eini i Dacho mokykla, kuri yra salia K tower'io statybvietes, siandien pravaziuodamas maciau, kad atsirado atrodo dar vienas kranas ir graztas didziulis ? gal zinai kas vyksta ?

Edgaex
2005.03.25, 14:22
Klaipėdos uoste įdiegta nauja navigacinė sistema

Klaipėdos uoste už tris milijonus litų baigta montuoti bangų, srovių ir meteorologinių parametrų matavimo bei laivų vedimo ir švartavimo sistema. Daugybę parametrų apjungianti sistema - naujovė ne tik rytinės Baltijos, bet ir pasaulio uostuose. Tokios sistemos, be Klaipėdos veikia, tik Dubajaus ir Roterdamo uostuose, penktadienį rašo dienraštis "Klaipėda".

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto įplaukos kanalo tobulinimo projekto įgyvendinimo grupės vadovas Vytautas Kaunas teigė, kad bangų, srovių ir meteorologinių parametrų matavimo bei laivų vedimo ir švartavimo sistema įdiegta iš Pasaulio banko paskolos, kuri buvo imta uosto vartams rekonstruoti, dalies.
ReklamaNaują įrangą Klaipėdos uoste diegia danų kompanija "Marimatech", Danijos hidraulikos institutas ir Lietuvos bendrovės "Virgenis", "Stolitas", įmonė "Lokys".

Sistema žymiai padidins "Panamax" tipo saugaus laivų įplaukimo ir išplaukimo iš Klaipėdos uosto lygį, bus didžiulis pagalbininkas locmanams.Jega tik Dubajuje, Roterdame ir Klaipedoje tokios sistemos :gitara:

ArTuRAs
2005.03.25, 17:39
Politikai išdalino biudžeto likutį

Didžiausia miesto biudžeto lėšų likučio dalis atiteks švietimo reikmėms bei miesto plėtros, modernizavimo ir infrastruktūros objektų priežiūrai.

Vakar priimtu sprendimu Klaipėdos miesto savivaldybės taryba paskirstė biudžeto 2004 metais gautas viršplanines pajamas bei netekusius paskirties asignavimus, iš viso - 17292,8 tūkst. litų.

Iš jų 13176 tūkst. Lt - viršplaninės pajamos ir 4116,8 tūkst. Lt - netekę paskirties asignavimai.

"2004 metus baigėme neblogai, biudžeto sąskaitoje turėdami gana didelį - daugiau nei 25 mln. Lt likutį", - miesto Tarybos posėdyje sakė Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Aldona Špučienė.

Tarybos posėdyje sausio mėnesį jau buvo paskirstyta 4067,8 tūkst. Lt viršplaninių pajamų, tvirtinant 2005 metų biudžetą - 2000,0 tūkst. Lt apyvartos lėšų biudžeto lėšų stygiui padengti.

Vakar per 17 mln. Lt nutarta skirti trylikos programų papildomam finansavimui.

Daugiausiai lėšų - daugiau nei 6 mln. Lt - atiteks švietimo įstaigoms, Ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo programai. 1860 tūkst. Lt skirta pasirengimui naujiems mokslo metams - šiomis lėšomis bus remontuojamos mokyklos, darželiai ir vaikų ir jaunimo klubai. Už 854,9 tūkst. Lt bus remontuojami švietimo įstaigų sanitariniai mazgai. 200 tūkst. Lt skirta apšvietimo gerinimui, 135 tūkst. Lt - priešgaisrinės apsaugos reikalavimams vykdyti. 250 tūkst. Lt skirta respublikinei dainų šventei, 200 tūkst. Lt - greitaveikiui interneto ryšiui įrengti švietimo įstaigose; prie LITNET internetinio ryšio planuojama prijunti penkiolika įstaigų.

Kita viršplaninių lėšų liūto dalis atiteko Miesto plėtros, modernizavimo ir infrastruktūros objektų priežiūros programai - 5083,5 tūkst. Lt. Už 1 mln. Lt bus remontuojamos daugiabučių namų kiemų ir įvažiavimo kelių dangos, 490 tūkst. Lt skirta asfaltbetonio dangų gatvių duobėms užtaisyti, 429,9 tūkst. Lt - gatvių apšvietimo gerinimui, 400 tūkst. Lt - Vėtros gatvės rekonstrukcijai, 300 tūkst. Lt - kilnojamiesiems tualetams įsigyti, 290 tūkst. Lt - Šiaurės rago krantinės teritorijai sutvarkyti, 234 tūkst. Lt - Turgaus g. rekonstrukcijai, 200 tūkst. Lt - Skulptūrų parko tvarkymo darbams, 185 tūkst. Lt - keleivinio transporto paslaugų kokybei gerinti.

Papildomai finansuojant kitas programas, 300 tūkst. Lt skirta Jūros šventei ir 100 tūkst. Džiazo festivaliui remti, 200 tūkst. Lt - Klaipėdos miesto kompensuojamojo dantų protezavimo programai įgyvendinti, 290,7 tūkst. Lt - Nakvynės namų Viršutinės g. remontui, 250 tūkst. Lt - Lengvosios atletikos maniežui renovuoti, 100 tūkst. Lt - reprezentaciniams suvenyrams, atspindintiems sukurtą Klaipėdos miesto prekės ženklą, pagaminti.

Savivaldybės administracijos asignavimai padidinti 9610,6 tūkst. Lt.

Miesto taryba taip pat pritarė praėjusių metų Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų likučio paskirstymui - 409,0 tūkst. Lt bus panaudota įvairiems aplinkosauginiams darbams.

Nebuciau supykes jei svietimui butu maziau skyre :D

Tomasl
2005.03.25, 19:34
"ir ka turi omeny sakydamas, kad tai tik pastatu plotas ?
Vakar 20:15 "
Dauguma prekybos centrų kad įspūdingiau atrodytu užimama plotą skelbia kartu su automobilio stovėjimo aikštelėmis.(kurios užima didžiulius plotus.)
"Pagaliau tiksliai zinom, ar tikrai tiksliai? "
Na tai buvo pokalbis dėl stogo ploto.Plano nemačiau. tai tiksliai tiksliai manau žinosiu po vėlyku.
Kiek pamenu tai griausis tas visas priestatas kuris toks ilgas ir statysis naujas kuris jungsis(ar pasiglemžs) su
"lemoro" sandeliais.paskui truputi istrižai ir toliau kitas kampas dabar nugriautų kolonų vieta.O lygtais tas žalias plotas taps aikštelė...
Sakė kad KLP Akropolis bus didesnis už Vilniaus Akropolį

ArTuRAs
2005.03.25, 19:37
Sakė kad jis bus didesnis už Vilniaus.

Kas didesnis? Akropolis?
Noreciau :D
Beje, gal galetum gaut renderiu ar kazka panasaus. Nes tikrai butu idomu suzinot kaip jis atrodys.

Tomasl
2005.03.25, 19:48
Kas didesnis? Akropolis?
Noreciau :D
Beje, gal galetum gaut renderiu ar kazka panasaus. Nes tikrai butu idomu suzinot kaip jis atrodys.

Gaila bet ne. :nene:
Prieinu gal daugiau prie projektų ir tai ne visų.

Edgaex
2005.03.25, 20:09
Tai biski neikirtau su kuo tu cia kalbejaisi, ar is kur tu tai zinai ? Tu ka nori pasakyti, kad Vilniaus "Akropolis" tik su visom masinu stovejimo aikstelem sieke 109 tukst. m2 ?

Tomasl
2005.03.25, 20:23
Tai biski neikirtau su kuo tu cia kalbejaisi, ar is kur tu tai zinai ? Tu ka nori pasakyti, kad Vilniaus "Akropolis" tik su visom masinu stovejimo aikstelem sieke 109 tukst. m2 ?

Čia iš temos Kauno akropolis.Ar tai tiesa nežinau.

"Kauno "Akropolis" bus šiek tiek didesnis už vilniškį. Pastarojo plotas - 55 tūkst. kvadratinių metrų, o būsimo objekto - 56 tūkst. kvadratinių metrų. Sostinės "Akropolyje" per savaitę apsilanko 220-230 tūkst. žmonių. Tikimasi, kad panašiai tiek pat lankytojų užsuks ir į Kauną."

Edd
2005.03.25, 20:28
Čia iš temos Kauno akropolis.Ar tai tiesa nežinau.

"Kauno "Akropolis" bus šiek tiek didesnis už vilniškį. Pastarojo plotas - 55 tūkst. kvadratinių metrų, o būsimo objekto - 56 tūkst. kvadratinių metrų. Sostinės "Akropolyje" per savaitę apsilanko 220-230 tūkst. žmonių. Tikimasi, kad panašiai tiek pat lankytojų užsuks ir į Kauną."
Cia seni duomenys. Vilniaus akropolis buvo pastatytas lygtais 2002 metais. Jo plotas buvo ~55 000 m^2. Taciau neseniai ji padidino beveik dvigubai t.y. iki 109 000 m^2. Beje, sie dydziai be jokiu automobiliu aiksteliu, siaip dazniausiai niekas neiskaiciuoja automobiliu aiksteles. :D

Draugelis
2005.03.28, 21:46
S. Daukanto ir Naujojo uosto sankryžoje statybų darbai labai sparciai juda į prieki...

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04083.jpg

Ir dar kam idomu perėja per geležinkelį. Turbūt nevienas yra jau mates renderius kaip jis atrodys kada nors, tačiau dabar jis atrodo stai taip

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04054.jpg

Šiandien nupūčiau dulkes nuo savo fotoaparatu ir išlindau į miesta pasižmonėti :zirgagalv

Rokas
2005.03.29, 11:27
^^^
kaip tik geras oras :geras:

Rokas
2005.03.29, 11:37
atsylo oras, tai dabar klp prasides didziosios statybos :) na jau daug dideliu statybu prasidejo, bet tuoj ju bus dar daugiau :D

pakolkas: akropolis, K, zemaitija, salia zemaitijos, gandraliskes, daukanto ir naujojo uosto, siaurinis isvaziavimas

veliau turi prisidet: stombergu 11 aukstu centre, minijos - bijunu 27 aukstu, manto gatvej ( kur audros rumai statys ), salia lujos, manto gatves rekonstrukcija

jei kas dar ka nors zinot, tai pridekit :) tikrai neprisimenu kada tiek butu statoma klp :|

win2k3
2005.03.29, 12:04
Stai ir klaipediskis grizo :D Per ta tilta vaikstau kiekviena diena :| Pabosta, bet kai ivaldes, tai kas antra laiptuka zemyn aukstyn nusokineju ir normaliai yra. Pensininkams, su dviraciais ir vezimais rya tragedija ten :|

win2k3
2005.03.29, 12:13
Derybos dėl sporto arenos tebevyksta
Viešojo būsimosios sporto arenos detaliojo plano svarstymo metu jau sulaukta keleto pastabų ir, nors jas bus galima teikti dar beveik mėnesį, daugiau jų plano rengėjai nebesitiki.

Pasak bendrovės "Vakarų projektai", rengusios detalųjį planą, direktorės Zitos Jatkauskienės, viešojo svarstymo metu dalyvavo ir visuomenės atstovai, tačiau jokių pretenzijų iš jų nesulaukta.

"Pretenzijas dar bus galima reikšti maždaug mėnesį, tačiau nebesitikime sulaukti bent jau tokių, į kurias būtinai reikėtų atsižvelgti", - tikino Z. Jatkauskienė.

Uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus teigimu, viešojo svarstymo metu sulaukta keleto pastabų iš teritorijos tarp Baltijos, Taikos prospektų ir Dubysos gatvės žemės sklypų savininkų. Su vienu iš sklypo Dubysos gatvėje, kur yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, bendrasavininkių jau vyksta derybos.

Anot R. Taraškevičiaus, toje vietoje būtų pati tinkamiausia vieta statyti jaukų, nedidelį maždaug 3 tūkst. vietų miesto stadioną. Stadionas su treniruočių salėmis tada būtų šalia arenos ir sporto komplekso.

Pačiai sporto arenai yra numatyta vieta, kur dabar dar stovi nebaigti statyti anksčiau numatyto sporto komplekso statiniai. Anot R. Taraškevičiaus, susitarimas su bendrove "Vilniaus prekyba", kuri yra nebaigto statyti komplekso savininkė, yra pakeistas. Sklypas bus "perstumtas" arčiau Baltijos prospekto ir, mero nuomone, jokių pretenzijų dėl to net ir vėliau tikriausiai nebus, nes naujoji vieta bendrovei turėtų būti naudingesnė komerciniu atžvilgiu.

"Pati teritorijos užstatymo idėja ir yra tokia - palei Baltijos ir Taikos prospektus bus komercinės paskirties statiniai su automobilių stovėjimo aikštelėmis, o viduryje - sporto arena. Čia bus apie 3,5 tūkst. parkavimo vietų ir privažiavimo keliai iš visų pusių", - sakė miesto meras.

Klaipėdiečių poilsį paįvairino nuolaužų kėlimo darbai
http://www.ve.lt/galery/2005-03-29/laikrastis/52d3_.jpg

Antrosios velykų dienos rytą prie šiaurinio molo pasilepinti saule susirinkusius klaipėdiečius džiugino dar ir įdomus reginys - ties uosto vartais plūduriavo keli laivai bei didžiulė žemkasė, dirbo narai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Sigito Dobilinsko teigimu, čia buvo tęsiami nuolaužų kėlimo darbai. Žinia, šioje vietoje yra nuskendęs tanklaivis "Globe Asimi".

Uosto įplaukos tobulinimo projekto įgyvendinimo grupės vadovas Vytautas Kaunas pasakojo, kad šiuo metu yra ištraukta jau 82 tonos metalo laužo. Be to, tikimasi netrukus sulaukti techninės įrangos iš Danijos, mat tai turėtų gerokai paspartinti darbus.

V. Kauno teigimu, planuojama, kad visos laivų nuolaužos uosto vartų teritorijoje bus ištrauktos iki 2007 metų sausio mėnesio.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog laivų nuolaužų kėlimo darbai prasidėjo dar praėjusių metų rugsėjį, kai konkursą atlikti šiuos darbus laimėjusi UAB "Garant" ištraukė prie pietinio molo buvusias baržos nuolaužas. Kol kas įmonė atlieka tik pirmojo etapo darbus, antrojo metu bus traukiamos šiaurinio molo pusėje esančios vokiečių laivo "Rudolf Breitscheid" nuolaužos.

Kiekvieno etapo darbai yra įvertinti 6 milijonais litų. 63 procentai šios sumos bus finansuojama iš Pasaulio banko suteiktos paskolos, 37 proc. - iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto lėšų.

Edgaex
2005.03.29, 12:16
atsylo oras, tai dabar klp prasides didziosios statybos :) na jau daug dideliu statybu prasidejo, bet tuoj ju bus dar daugiau :D

pakolkas: akropolis, K, zemaitija, salia zemaitijos, gandraliskes, daukanto ir naujojo uosto, siaurinis isvaziavimas

veliau turi prisidet: stombergu 11 aukstu centre, minijos - bijunu 27 aukstu, manto gatvej ( kur audros rumai statys ), salia lujos, manto gatves rekonstrukcija

jei kas dar ka nors zinot, tai pridekit :) tikrai neprisimenu kada tiek butu statoma klp :|
prie "pakolkas" galiu dadet jau beveik pastatyti du desimtauksciai gyvenamieji namai, prie prano masioto mokyklos kazka stato, na juk dar stato prie Lietuvos Draudimo pastato irgi prekybos centra, Saturnas irgi dar neatidarytas, reiskia dar stato :) o kaip sul kotedzu rajono "Amsterdamas" ji jau pastate ? ar dar stato? ar tik prades statyti ? turbut vistiek ka nors pamirsau :) o prie "veliau turi prasidet" ziurint kiek tas veliau, bet: Elektromarkt dangoraiziai, uz saturno du trisdesimtauksciai gyvenamieji namai, gal jau greit prades sporto arena statyti, Prekybos centras Tilžės g. 145, kazkur salia memelio baisu viesbuti, dar prie BIG'o zada statyti gyvenamuju namu kvartala atrodo iki 16 aukstu, na gal dar 35 aukstu komercinis pastatas prie "Klaipedos vartu", vistiek kanors pamirsau :|

Architect
2005.03.29, 12:18
Gal kas galit paaiskinti kaip iterpti paveiksliukus?

Edgaex
2005.03.29, 12:24
Gal kas galit paaiskinti kaip iterpti paveiksliukus?
http://miestai.sutartis.net/showthread.php?t=1096
be to :welcome: Klaipedietis ? :buksvx:

ArTuRAs
2005.03.29, 20:06
Klaipėdoje bus statoma didžiausia Baltijos šalyse aliejinių žaliavų perdirbimo gamykla

Agroverslo grupė “Linas ir viza” statys didžiausią Baltijos šalyse metilo esterio gamyklą, pranešė bendrovė. Metilo esteris yra žaliava muilo ruošinių, tepalų, biokuro, plastifikatorių, skalbimo miltelių ir kitų gaminių gamybai. Prognozuojama, jog šis projektas daugiau nei dvigubai padidins lietuviškų rapsų paklausą.

Klaipėdos Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) iškilsianti gamykla veikti turėtų pradėti 2006 metais. Į vieną pažangiausių Europoje gamybos technologijų bus investuota 108 mln. litų. Jau susitarta dėl įrangos tiekimo, pasirašytos preliminarios sutartys su būsimos produkcijos pirkėjais.

Modernioje įmonėje dirbs 40 darbuotojų. Per metus bus pagaminama apie 115 tūkst. tonų metilo esterio.

Statybas planuojama pradėti jau šių metų rudenį. Kaip teigia bendrovės “Linas ir viza” investicijų direktorius Arūnas Jarmolavičius, sprendimas statyti gamyklą Klaipėdoje nėra atsitiktinis. Įmonės produkcija iš Klaipėdos laivais bus eksportuojama į kitas Europos šalis.

Klaipedos LEZ valdo :bang: :D

win2k3
2005.03.29, 22:49
[B]Klaipedos LEZ valdo :bang: :D
Jo, vopsim valdom :lol: :buksvx: :gitara:

ArTuRAs
2005.03.30, 13:30
bet man idomu vienas dalykas:

Į vieną pažangiausių Europoje gamybos technologijų bus investuota 108 mln. litų.

Cia i technologijas tiek ar i visa gamykla? Tikekimes kad i technologijas :D

Rokas
2005.03.30, 13:39
^^^
gal tiesiog ta technologija nera sudetinga ;)

ArTuRAs
2005.03.30, 13:41
^^^
gal tiesiog ta technologija nera sudetinga ;)

:D

Tel Avivo verslininkui pasiūlė statyti pramogų kompleksą

Sukurti tokį verslo centrą, koks kuriamas Prahoje, - su tokiu pasiūlymu vakar Klaipėdos savivaldybėje lankėsi Izraelio investicinės kompanijos „LIM limited“ vadovas Avis Veinermanas.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius žadėjo apsvarstyti Tel Avivo verslininko pasiūlymą ištirti Klaipėdą ir investuoti pas mus. R. Taraškevičius kaip galimų investicijų pavyzdį nurodė „Kopgalio“ projektą. Už Lietuvos jūrų muziejaus ir akvariumo galima įrengti didelį pramogų kompleksą, kuris į uostamiestį trauktų turistus.

Svečias iš Tel Avivo papasakojo, kad jo kompanija, priklausanti tarptautiniam konsorciumui, septintajame Čekijos sostinės rajone ketina statyti didelį verslo centrą. Pasak A. Veinermano, centre būtų ir biurų, ir gyvenamųjų pastatų bei viešbučių. Centro bendras plotas - apie 250 tūkst. kv. m. Prahoje centras bus pastatytas senosios elektrinės vietoje, todėl šis projektas prilygsta senojo Klaipėdos tabako fabriko rajono perstatymo projektui. A. Veinermanas papasakojo ir apie kitą projektą, kuriame jis dalyvauja. Tai 66 km ilgio vieno bėgio oro kelio su 10 stočių kūrimas Prahoje.

---------------------

Klaipėdoje - Izraelio investuotojų žvalgai

http://www.ve.lt/galery/2005-03-30/laikrastis/7954_.jpg

Po sėkmingo Klaipėdos miesto pristatymo tarptautinėje nekilnojamojo turto parodoje Kanuose apie savo galimus projektus Lietuvos uostamiestyje prabilo investuotojai iš Izraelio.

Vakar miesto meras Rimantas Taraškevičius ir Savivaldybės skyrių vadovai susitiko su vienai investicinei Tel Avivo kompanijai vadovaujančiu Aviu Veinermanu.

Svečiui buvo pristatyti, R. Taraškevičiaus nuomone, investicijoms tinkamiausi Klaipėdos objektai - vadinamieji Kopgalio ir Tabako fabriko projektai.

A. Veinermanas tvirtino, kad darbo patirties postsovietinėse šalyse jo kompanija jau turi - šiuo metu esą ruošiamas itin didelis, net 500 milijonų eurų vertės, projektas centrinėje Prahos dalyje.

Verslininko teigimu, 250 tūkstančių kvadratinių metrų ploto teritorijoje projektuojama turgavietė, pramogų parkas, viešbutis, kazino bei gyvenamieji pastatai.

Kitas golfo aikštynų ir vilų projektas, įgyvendinamas 250 ha plote pietinėje Prahos dalyje, vertinamas iki 70 mln. eurų.

Pasak verslininko, Čekijos sostinėje dabar aktyviai veikia dar 20 investuotojų iš Izraelio. Anot A. Veinermano, jo kompanija jau 40 metų darbuojasi ir Frankfurte (Vokietija).

Rokas
2005.03.30, 13:44
kuo toliau tuo labiau klp mane dziugina :geras:

Mosk
2005.03.30, 20:47
taip man niekas neatsake apie Klaipedos miesto investicini maketa Kanuose

Mosk
2005.03.30, 20:49
bus konkursas prie svyturio administracinio pastato ir net svyturi bus galima keisti

ArTuRAs
2005.03.30, 20:51
@Mosk
kazkaip nelabai as suprantu tuos tavo pranesimus. :D
Koki maketa? Kur kanuose buvo? Apie ji daugiau nieks nieko nezino, nors savivaldybej turbut turetu but jis.
O kaip suprast del to konkurso? Konkursas ar aukcionas ar kas? Nesuprantu...

Edgaex
2005.03.30, 22:15
@Mosk
kazkaip nelabai as suprantu tuos tavo pranesimus. :D
Koki maketa? Kur kanuose buvo? Apie ji daugiau nieks nieko nezino, nors savivaldybej turbut turetu but jis.
O kaip suprast del to konkurso? Konkursas ar aukcionas ar kas? Nesuprantu...
as irgi nelabai ikirtau ka Mosk'as ten klausia :D

Mantas
2005.03.30, 22:18
^^^ Štai citata ;)
klaipedos m. investiciniu proj. dizaineriu daryto maketo fotkes?

win2k3
2005.03.30, 22:52
Ne tave viena :) Jau viena arka pradejo prie zemaitijos pjaustyti agromnu pjuklu :)

Rokas
2005.03.30, 23:42
ne nu sakau, ta manto atkarpa, tai tuoj mane vezt prades :D

ArTuRAs
2005.03.31, 10:00
Klaipėdoje - gyvenamosios paskirties sklypų badas

http://www.ve.lt/galery/2005-03-30/laikrastis/be5a_.jpg
Atgimimo aikštės detaliuoju planu yra suformuoti trys sklypai - vienas palei Herkaus Manto ir du palei Danės gatves

Per beveik penkerius metus uostamiesčio Savivaldybės administracija pardavinėdama žemės sklypus miesto biudžetą papildė apie 22 mln. litų. Intensyviausiai sklypai buvo pardavinėjami pernai.

Iki šiol Klaipėdoje daugiausia parduota komercinės paskirties sklypų. Tačiau didžiausias sumas pirkėjai pakloja už gyvenamųjų namų statybai skirtus sklypus, esančius netoli komunikacijų.

Jų poreikis nuolat auga, tačiau Savivaldybės administracijos žemėtvarkininkai pripažįsta, kad tokių sklypų pasiūla yra tikrai menka ir jos padidėjimo nežada.

Parduoti 39 sklypai

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės, valstybinės žemės sklypų pardavimo aukcionai uostamiestyje buvo pradėti rengti 2000-ųjų vasarą.

"Kelią aukcionų rengimui atvėrė 1999 metų birželį priimtas Vyriausybės nutarimas. Tačiau pirmasis aukcionas Klaipėdoje įvyko tik maždaug po metų, mat visas tas laikas buvo skirtas paruošiamiesiems darbams, teko intensyviai susirašinėti su apskrities viršininko administracija, draudusia rengti aukcionus. Prireikė net Vyriausybės nutarimo pakeitimo", - pasakojo R. Gružienė.

Anot jos, pirmasis aukcione parduotas sklypas yra ties Šilutės plento ir Statybininkų prospekto sankryža. Šį beveik hektaro ploto sklypą įsigijęs didžiausio mažmeninės prekybos tinklo Baltijos šalyse operatorius "VP Market" pernai jame pastatė prekybos centrą "Maxima". Vilniečiai tada už vieną arą mokėjo po 14 tūkst. litų.

Nuo 2000 metų uostamiesčio Savivaldybės administracija jau pardavė 39 sklypus. Savivaldybės biudžetas už juos gavo apie 22 mln. litų. Tiek pat buvo papildytas Nacionalinės žemės tarnybos fondas - šie pinigai skirti kompensacijoms už piliečiams negrąžinamą žemę. Per beveik penkerius metus neįvyko 27 aukcionai, bet beveik visi juose bandyti parduoti sklypai buvo nupirkti pakartotiniuose aukcionuose.

"Intensyviausiai sklypai buvo pardavinėjami pernai. 2004 metais parduota 15 žemės sklypų, iš kurių 6 buvo skirti gyvenamajai statybai, 5 komercinės paskirties, 3 - pramoninės ir vienas skirtas rekreacijai", - sakė R. Gružienė.

Didžiausi ir brangiausi - gyvenamosios paskirties

"2000 metais buvo parduotas ir pirmasis gyvenamosios paskirties sklypas Varpų gatvėje, kuriame vėliau gana sparčiai buvo pastatytas daugiabutis. Šiame aukcione už vieną žemės arą pasiūlyta kaina yra pati mažiausia ir siekė tik 5 tūkst. litų. O štai praėjusią savaitę parduotame gyvenamosios paskirties 20,8 aro ploto sklype Birutės g. 17a vieno aro kaina pasiekė net 67 tūkst. litų. Tai yra rekordas", - teigė žemėtvarkininkė.

Didžiausia suma aukcionuose buvo sumokėta taip pat už gyvenamosios paskirties sklypą. 7,6 mln. litų už 2,3 ha ploto sklypą priešais prekybos centrą BIG sumokėjo Šiauliuose veikianti bendrovė "Arkada". Jau šią vasarą čia turėtų būti pradėtos keleto daugiabučių statybos.

Didžiausias parduotas sklypas - 10,7 ha ploto - taip pat gyvenamosios paskirties. Šį šalia Liepojos plento tarp Dragūnų bataliono, Girulių miško ir ligoninių komplekso esantį sklypą už 5,1 mln. litų pernai lapkritį įsigijo bendrovė "Kleta". Čia bus pastatytas gyvenamasis rajonas su prekybos centru, sveikatingumo kompleksu, viešbučiu.

"Nors šio sklypo kaina atrodo lyg ir nedidelė, tačiau ji yra reali - jo savininkas vien į kvartalo infrastruktūros sukūrimą turės investuoti apie 10 mln. litų", - sakė valdininkė.

Senamiestyje - tik nuoma

Be sklypų pardavimų aukcionų, uostamiesčio Savivaldybės administracija skelbia ir žemės nuomos aukcionus miesto centre ir senamiestyje. Tai teritorija, kuri yra įrašyta į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Tokioje teritorijoje sklypų pardavimas yra draudžiamas įstatymu.

"Nuo 2002 metų yra išnuomota 16 sklypų. Tokių nuomos sutarčių populiarumą iliustruoja faktas, kad, pavyzdžiui, sklypo Skerdėjų g. 8 nuomos kaina aukciono metu išaugo 9 kartus. Visi sklypai, išskyrus vieną Karoso gatvėje, yra išnuomoti komercinei paskirčiai", - pasakojo R. Gružienė.

Anot jo, senamiestyje jau yra parengta nemažai detaliųjų sklypų planų, tačiau aukcionų skelbti čia neskubama - viskas daroma labai apdariai ir atsakingai.

"Štai yra patvirtintas detalusis Atgimimo aikštės planas - jos pakraščiuose yra suformuoti trys sklypai - vienas palei Herkaus Manto ir du palei Danės gatves. Nors yra nustatytos griežtos sąlygos būsimiems pastatų projektams, tačiau aukcionai dėl šių sklypų bus skelbiami tik tada, kai bus priimtas politinis sprendimas. Tačiau jau dabar jaučiamas didžiulis susidomėjimas šiais sklypais", - teigia žemėtvarkininkė.

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius dienraštį patikino, kad klausimas dėl Atgimimo aikštės užstatymo gali būti netrukus pateiktas viešai diskusijai.

"Buvusios kadencijos miesto Taryba jau parodė politinę valią patvirtindama detalųjį šios teritorijos planą, kuriame numatytas aikštės pakraščių užstatymas. Šios vietos aš net nesiryžtu pavadinti aikšte, ją dar reikia suformuoti. Dabar tai tik vieta, kurioje anksčiau stovėjo paminklas. Tačiau sprendimai dėl šios aikštės likimo bus priimti tik po diskusijos su miesto visuomene ir specialistais", - teigė meras.

Netrūksta interesų

R. Gružienės teigimu, visi keturi sklypai, esantys šalia Danės krantinės Žvejų gatvėje, jau yra išnuomoti. Jų detalieji planai dar yra derinimo stadijos, tačiau, ko gero, jau šiemet juose turėtų prasidėti statybos.

Šiais metais senamiesčio zonoje bus išnuomojama pora sklypų, esančių greta senojo turgaus, pora - šalia Jono kalnelio.

"Taip pat yra patvirtintas detalusis planas gyvenamųjų namų kvartaliukui šalia Tomo gatvės. Šiuo metu vykdomos procedūros, rengiami dokumentai šio sklypo išnuomojimo aukcionui. Tikimės jį paskelbti šių metų pabaigoje arba ateinančiųjų pradžioje", - sakė Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėja.

Viena problematiškiausių vietų siekiant atkurti autentišką senamiesčio užstatymą - teritorija šalia "Kiro" prekybos centro.

"Jai jau buvo padarytas detalusis planas, sulaukęs labai didelio visuomenės susidomėjimo. Atsižvelgiant į jos nuomonę, buvo nuspręsta išnuomoti tik vieną sklypą, esantį šalia Tiltų gatvės. Tačiau tam labai priešinasi "Kiro" savininkas, kuris yra suinteresuotas šiame sklype ir toliau išlaikyti automobilių stovėjimo aikštelę", - sakė R. Gružienė.

Statybos - privačiose žemėse

"Šiemet jau parduoti keturi sklypai. Dar planuojama parduoti 4 komercinės paskirties sklypus Melnragėje, pramoninės paskirties sklypą Šilutės pl. 97. Taip pat bus parduodami komercinės paskirties sklypai šalia Taikos prospekto - greta "Hansabanko" būstinės, tarp netoliese esančių bendrabučių. Planuojamas parduoti ir už BIG prekybos centro esantis apie 4 hektarų komercinės paskirties sklypas", - pasakojo vedėja.

R. Gružienės teigimu, ypač pageidaujamų gyvenamajai statybai skirtų valstybinės žemės sklypų su komunikacijomis jau nebėra.

"Investuotojams miestas gali pasiūlyti sklypą šalia Taikos ir Jūrininkų prospekto sankryžos, skirtą gyvenamųjų namų kvartalui, tačiau čia nėra jokių komunikacijų. Taip pat dar šiemet gali būti paskelbti aukcionai šalia pradedamo tiesti šiaurinio išvažiavimo kelio, ties Rokiškio gatve. Tačiau ir čia investuotojai turėtų būti nusiteikę įrengti infrastruktūrą. Bene vienintelė išimtis - 20 arų sklypas Tilžės gatvėje tarp daugiabučių", - teigia valdininkė.

Anot jos, nauji gyvenamieji kvartalai ar daugiabučiai galės būti statomi jau tik privačioje žemėje, mat Klaipėdoje nuosavybės atkūrimo procesas iš esmės jau yra baigtas - beliko grąžinti žemę tik keletui asmenų. Tiesa, ateityje dar gali būti suformuoti sklypai gyvenamajai statybai tarp Labrenciškių kvartalo ir Medelyno.


Manau dangoraiziu turesim dar daugiau ateitij :D

ArTuRAs
2005.03.31, 10:03
Verslo idėjas Ledo arenoje įšaldė valdininkų klaidos

http://www.ve.lt/galery/2005-03-31/laikrastis/550d_.jpg

Klaipėdos ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo mėgėjai vienintelę mieste Ledo areną vadina daržine. Žmonės piktinasi, kad Šilutės plente esančius rūmus juos eksploatuojantys verslininkai visiškai apleido. Tiesa, tuo pačiu pripažįstama, kad jiems maniežas atiteko pagal neteisėtai miesto valdžios sudarytą panaudos sutartį.

Neseniai įsikūrusio klubo "Gintarinė pačiūža" direktorius Kazimieras Budrys teigia, kad dabartinė Ledo arenos būklė neatitinka reikalavimų - čia įrengta tik aikštė.

"Nėra normalaus apšvietimo, drabužinių, dušinių. Aikštelės bortai išsikraipę, o ir pats ledas dažnai būna apgailėtinas: pačiužų supjaustytas gabalais arba ant jo telkšo balos", - sako K. Budrys.

"Kam imtis tokio verslo, jei nenori niekuo rūpintis. Gal geriau visai šiuos rūmus uždaryti nei tyčiotis iš norinčiųjų sportuoti", - supykę kalbėjo ledo ritulininkai. Baisiomis sąlygomis laukiant sportuojančių vaikų skundėsi ir jaunųjų čiuožėjų tėvai.

Pagal panaudos sutartį maniežą prižiūrintis verslininkas Antanas Sadauskas sutinka, kad Ledo arenos būklė yra apgailėtina, tačiau tvirtina negalėjęs į ją nieko investuoti, nes neleidusi miesto valdžia. Pastaroji aiškina, kad sutartis, pagal kurią ši arena atiteko A. Sadauskui, buvo sudaryta neteisėtai.

Neteisėta sutartis

1998 metais tuometinis Savivaldybės sporto skyriaus vadovas Ignas Pocius sudarė UAB "Žalgirio teniso aikštynas" panaudos sutartį 20-čiai metų. A. Sadauskui tapus bendrovės direktoriumi ir akcininku, Ledo arena atiteko jo priežiūrai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto ir privatizavimo skyriaus vedėjas Jurgis Rima tvirtina, jog ši sutartis buvo sudaryta neteisėtai.

"Šios sutarties nepalaimino nei miesto Taryba, nei valdyba. Ant sutarties yra tik I. Pociaus ir tuometinio mero Eugenijaus Gentvilo parašai. Jau dabar šią sutartį esame atidavę Juridiniam skyriui - dėl dokumentų paruošimui teismui. Be to, miesto politikų sprendimu Ledo arenos pastatas yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą", - "Vakarų ekspresui" teigė J. Rima.

Anot jo, tuometinė Savivaldybė panašiai, t.y. sudariusi neteisėtą sutartį - su Šachmatininkų klubu, pastarojo patalpas "atidavė" verslininkams. Šie vėliau čia įkūrė kavinę "Metų laikus".

Kova su vėjo malūnais

A. Sadauskas pripažįsta, jog dabartinė Ledo arena neatitinka šiuolaikinių sąlygų, tačiau dėl to kaltina Savivaldybę.

"Kai tik pradėjau rūpintis investicijomis, iš Savivaldybės pasipylė raštai, jog bus nutraukta panaudos sutartis, - sakė verslininkas. - Kaip galima rūpintis pastatu ir galvoti apie jo kapitalinį tvarkymą, jei kartą per mėnesį gauni perspėjamuosius raštus apie sutarties nutraukimą?"

A. Sadauskas tikino nežinojęs, jog su Savivaldybe sudaroma sutartis yra neteisėta.

"Negi mes, verslininkai, turime nepasitikėti valdininkais, kurie sudaro tokias sutartis. Ir tais laikais dirbo valdininkai, ir dabar jie dirba. Tai tegul jie pirmiausia tarpusavyje išsiaiškina, o jau tada kalbasi su mumis", - teigė jis.

Pasak A. Sadausko, jau nuo šiandien Ledo arena nebedirbs: "Mąstau apie tai, jog ateinantį rudenį atsisakysiu šio verslo. Pavargau kovoti su vėjo malūnais".

Ateitis - neaiški

Klaipėdos sporto centro direktorius Rimantas Vitkus mano, jog situacija Ledo arenoje nėra labai bloga - ten esą yra sudarytos minimalios sąlygos sportuoti. Anot jo, ateityje šią problemą ruošiamasi spręsti, tačiau neaišku, ar dar bus norinčiųjų joje apsilankyti.

"Jei rudenį ar žiemą atsidarys ledo arena naujajame "Akropolyje", žmonių srautai persikels ten", - spėjo R. Vitkus.


Kazkaip man atrodo kad greit tai arenaj bus ragas.

Rokas
2005.03.31, 11:56
salia tu ledo rumu yra plakatas su vizualizacija apie bent jau zadama statyti komercines paskirities pastata

ArTuRAs
2005.03.31, 12:57
Ten statys vietoj tu kazkokiu nesamoniu, kur tas plakatas ir uzkabintas. Nes buvau girdejes, kad buvo nupirktos tos backos kazkada neseniai. Nu aisku jau galetu prasidet statybos :D

win2k3
2005.03.31, 19:26
Turiu gera naujiena :) Susitvarkiau dvirati!!! O kas is to jums? Kad greit bus Tur la France, oj pciu Klaipeda :D Kaip sumazinti VISAS foto pm me prasau!

win2k3
2005.04.01, 08:50
Gyventojai kyla prieš dar vienus investuotojus
http://www.ve.lt/galery/2005-03-30/laikrastis/4728_.jpg

Šalia Jakų esančio Budrikų kaimo gyventojai prašys valdžios institucijų uždrausti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) Tailando investuotojams statyti PET žaliavų gamyklą.

Gyventojai mano, kad nėra tinkamai įvertintas jau pradėtos statyti gamyklos poveikis aplinkai, tad esą egzistuoja realus pavojus jų sveikatai ir turtui.

LEZ jau pradėta statyti Tailando koncerno "Indorama" polimerų pramonės gamykla, į kurią bus investuota daugiau nei 80 mln. eurų (276, 2 mln. litų). Gamykla gamins tam tikros rūšies polimero granules, iš kurių vėliau gaminamos plastiko plėvelės, ruošiniai PET taros buteliams pūsti ir kiti dirbiniai. Šis projektas Lietuvoje turėtų sukurti 120 naujų darbo vietų gamykloje. Projektinis gamyklos pajėgumas - 600 tonų produkcijos per dieną.

Šią gamyklą statančios tarptautinės "Indoramos" grupės atstovai tikina, kad ji yra ypač saugi. Esą visos būtinos procedūros buvo atliktos griežtai laikantis Lietuvos įstatymų, o gamyklos poveikis aplinkai yra žymiai mažesnis nei tarptautiniais ir šalies aplinkosauginiais reikalavimais nustatytos normos. Tokios pat nuomonės laikosi ir LEZ valdymo bendrovės vadovai.

Žinia, Budrikų atvejis jau yra antrasis, kai gyventojai ima priešintis milijoninėms investicijoms Klaipėdos regione. Neseniai bendrovės "Nemuno bangos grupė" sprendimui netoli Klaipėdos statyti taip pat PET pramonės gamyklą ypač aktyviai priešinosi Rimkų gyventojai.

Kreipsis į institucijas

Netoliese nuo LEZ teritorijos įsikūrę Budrikų kaimo gyventojai ir čia esančių žemės sklypų savininkai jau renka parašus po prašymu, skirtu Klaipėdos apskrities viršininko administracijai, Klaipėdos rajono merui, Visuomenės sveikatos ir higienos centrui bei kitoms institucijoms.

Jų prašyme rašoma, kad "Indoramos" statoma gamykla gamybai naudos labai kenksmingą žmogaus sveikatai ir gamtai medžiagą monoetilglikolį, kuris yra ypač pavojingas, jei patektų į aplinką. Gyventojai teigia, kad gamykla orą terš tokiomis toksiškomis medžiagomis kaip acetaldehidas (esą sukelia vėžį), dietilenenglikolis, toksiškai veikiantis inkstus ir kepenis, chroniškai toksiškas stibio triacetatas ir įkvėpus vėžį bei palikuonių mutaciją galintis sukelti kobalto acetatas.

Gyventojai baiminasi, kad didžiulę grėsmę jiems kels ir tai, kad visos gamybai reikalingos medžiagos bus transportuojamos autotransportu. Prašymo autorių įsitikinimu, LEZ valdymo bendrovės parengtas detalusis planas neįvertino to, kad šioje zonoje bus tokio dydžio chemijos pramonės gamykla bei galimo jos poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai.

Budrikiškiai taip pat yra įsitikinę, jog gamyklai nustatyta sanitarinės apsaugos zona neatitinka Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytų reikalavimų. Teigiama, kad jų gyvenamieji namai yra arčiau nei 200 metrų nuo būsimos gamyklos. Gyventojai tvirtina, kad gamyklą statanti UAB "Orion Global PET" apie visų projektų svarstymą su visuomene neinformavo vietinėje spaudoje ir kiekvieno iš gyventojų asmeniškai raštu.

Sklypas skirtas chemijos pramonei

LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas neslepia nusistebėjimo šia gyventojų iniciatyva.

"Investuotojai visas būtinas procedūras, tarp jų ir poveikio aplinkai vertinimą, atliko daugiau nei per pusę metų. Visų jų rezultatai buvo viešai pristatyti visuomenei. Buvo specialiai pakviesti technologijos gamintojai, esamų gamyklų vadovai, šios pramonės ekspertai, kurie konkrečiai ir nedviprasmiškai atsakė į visus kylančius klausimus, taip pat ir viešojo svarstymo metu. Abejonių dėl aplinkosaugos nekilo ir nekils ateityje. Tik viską atlikus buvo išduotas leidimas gamyklos statyboms" - sakė E. Kiudulas.

Jo teigimu, gyventojai yra visiškai neteisūs teigdami, kad LEZ detaliajame plane nebuvo numatyta ir įvertinta vieta chemijos gamyklai.

"Sklypas, kuriame statoma "Indoramos" gamykla, buvo numatytas būtent chemijos pramonei. Čia buvo galima statyti gamyklą, kuriai reikalinga žymiai didesnė sanitarinės apsaugos zona nei "Indoramos" gamyklai", - teigė LEZ valdymo bendrovės vadovas.

E. Kiudulas akcentavo, kad dėl "Nemuno bangos grupės" bei "Indoramos" investicijų Lietuva tampa vienu iš PET žaliavos gamybos centrų Europoje.

"Pramonės šaka bus sukurta beveik nuo nulio. Europos Sąjungos šalių valstybės, siekdamos pritraukti tokias investicijas, konkuruoja netgi sumokėdamos didžiąją dalį investuotojų išlaidų. Mums labai pasisekė, kad abu šie investuotojai pasirinko Lietuvą ir būtent Klaipėdą", - sakė pašnekovas.

Viskas pagal reikalavimus

"Indoramos" viceprezidentas ir būsimos gamyklos vadovas Sudhiras Sharma tikina, kad polimerų gamyba yra viena saugiausių chemijos industrijos šakų.

"Per 60 šios pramonės gyvavimo metų nebuvo nė vieno incidento. "Indorama" polimerų versle turi daugiau nei 25 metų patirtį, mūsų produkcija užima apie 13 proc. pasaulinės rinkos. Koncernui priklauso po gamyklą JAV, Didžioje Britanijoje, 4 gamyklos Indijoje, 2 - Tailande, 3 - Indonezijoje. Dar viena pastatyta Rumunijoje. Nė vienoje iš jų nėra įvykęs bent mažiausias incidentas", - "Vakarų ekspresui" teigė S. Sharma.

Anot jo, analogiškos gamyklos tai, kuri iškils LEZ, veikia ir Europoje - Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje. Viceprezidento teigimu, Klaipėdos gamykloje bus įrengta naujausia šveicariška įranga.

"Gamykloje vyks absoliučiai uždaras procesas, kontroliuojamas naujausių kompiuterinių technologijų. Jokios pavojingos atliekos į aplinką nėra išmetamos. Tai patvirtina ekspertų išvados. Gamykloje bus įdiegta gausybė saugiklių, kurie žmogiškosios klaidos atveju garantuoja automatišką gamybos proceso sustabdymą", - pasakojo "Indoramos" atstovas.

S. Sharmos teigimu, gyventojams neturėtų kelti nerimo pagrindinė gamybai naudojama žaliava monoetilenglikolis (MEG).

"Turime patvirtinimus iš šią medžiagą daugiau nei 30 metų gaminančių įmonių "MEGlobal Europe GmbH", "SABIC EuroPetroChemicals BV" ir BASF, kad MEG nėra įtrauktas į Jungtinių Tautų organizacijos ir Europos Sąjungos reglamentus dėl pavojingų medžiagų transportavimo. Tai nėra pavojingas chemikalas, jo transportavimas nesukelia jokios rizikos. Jis gali pradėti garuoti tik 197 laipsnių temperatūroje. Benzino transportavimas yra žymiai pavojingesnis", - sako "Indoramos" viceprezidentas.

Pasak pašnekovo, buvo parengti trys skirtingi gamyklos poveikio vertinimai. Juos atliko nepriklausoma konsultacinė-inžinerinė Lietuvos-Danijos bendrovė "COWI Baltic" ir UAB Baltijos konsultacijų grupė.

"Jų išvada - aplinkos taršos lygis yra labai žemas, lyginant su leidžiamomis Europos Sąjungos ir Lietuvos normomis. Šios studijos buvo pristatytos visuomenei, atsakyta į visus jos atstovų ir specialistų klausimus", - tvirtina vienas iš Tailando koncerno vadovų.

Jis pabrėžia, kad ekspertų atlikti skaičiavimai rodo, jog artimiausia gyvenvietė nuo būsimos gamyklos yra nutolusi 640 metrų.

Gamyklos statybas planuojama baigti šiemet gruodį, o gamyba prasidės 2006 metų sausį arba vasarį.

Statomos dar dvi PET gamyklos

"Vakarų ekspresas" nekart rašė apie tai, kad planai pastatyti panašios specifikacijos PET gamyklą apie 700 metrų nuo Rimkų gyvenvietės esančioje teritorijoje buvo sulaukę aršaus ten gyvenančių klaipėdiečių pasipriešinimo.

Visgi bendrovei "Nemuno bangos grupė" buvo leista statyti PET granulių gamyklą, skirtą plastikinių maistinių ir medicininių pakuočių gamybai. Į jau statomą gamyklą bus investuota apie 300 mln. litų ir bus sukurta daugiau kaip 300 darbo vietų. Gamyklos metiniai pajėgumai sieks apie 154 tūkst. tonų PET žaliavos.

Ta pati "Nemuno bangos grupė" Klaipėdos LEZ stato dar vieną PET ruošinių gamyklą. Šios plastiko gamyklos statybos projekto vertė - 33 mln. litų, gamykla užims 7 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Planuojama, kad naujoji įmonė apdoros 25 tūkst. tonų žaliavos, 95 proc. pagamintos produkcijos bus eksportuojama į Baltijos valstybes, Ukrainą, Vidurio Europą.

win2k3
2005.04.01, 08:55
Buvęs "gliuknamis" žadinamas naujam gyvenimui
http://www.ve.lt/galery/2005-04-01/laikrastis/78b7_.jpg

Artimiausiu metu Klaipėda turėtų atsikratyti dar vieno pastato vaiduoklio. Ligoninės gatvėje 16 numeriu pažymėtas namas, prieš dešimtmetį menininkų vadintas "gliuknamiu", šią savaitę pradėtas restauruoti.

Ilgus metus uostamiesto veidą darkiusį pastatą pernai įsigijo A. Skernevičiaus audio paslaugų įmonė "Tamsta". Vilnietis verslininkas planuoja restauraciją pabaigti iki šių metų rudens. Namas priskiriamas architektūriniam Lietuvos paveldui, dėl to jis nebus rekonstruojamas - ketinama atkurti ankstesnę jo išvaizdą. Darbus atlieka UAB "Irnukas".

Suremontuotame pastate bus įkurta muzikos prekių parduotuvė, o antrajame aukšte liks gyvenamosios patalpos. Jas naujieji šeimininkai ketina parduoti arba nuomoti.

Ligoninės gatvės 16 namą prieš gerą dešimtmetį žinojo visi Lietuvos menininkai ir kūrėjai. Anuomet čia buvo įsikūręs novatoriškomis idėjomis garsėjantis uostamiesčio "Gliukų" teatras.

Trejus metus pastate vyko ne tik teatro spektakliai, bet ir parodos. "Gliukų" įkūrėjas Benas Šarka, sužinojęs apie tolimesnį namo likimą teištarė: "Gaila".

Tai, kad buvusio teatro patalpose įsikurs parduotuvė, tik patvirtina, kad nuo sovietmečio laikų mažai kas pasikeitė, įsitikinęs B. Šarka.

"Kai mes ten atėjome, manėme, kad anksčiau ar vėliau pastatas liks mums. Uostamiesčio valdininkai tvirtino, kad pirmoji Klaipėdos mokykla turėtų išlaikyti savo misiją. Jie kalbėjo, kad namas turi išlikti kultūrinės paskirties objektu, mūsų teatras šitą sąvoką atitiko. Deja, tie patys valdininkai mus ir išvijo lauk. Kas vyko po to - žinote patys.

Jeigu būtų jį mums palikę, šiandien Ligoninės 16 garsėtų tuo, kuo ir anksčiau. Šiame name veikė menininkų dirbtuvės, ilgą laiką jame galėdavo apsistoti kūrėjai iš kitų miestų. Bet ką aš čia pasakoju - Klaipėdai tokie žmonės nereikalingi," - neslėpė nuoskaudos B. Šarka.

Šis Ligoninės gatvės namas turi išties turtingą istoriją. Jis buvo pastatytas dar 1816 metais, jame veikė pirmoji Klaipėdoje mokykla, kitaip dar vadinta Naujamiesčio mokykla. Kol uostamiestyje neišdygo daugiau mokymo įstaigų, Naujamiesčio mokykloje mokėsi tik mergaitės. XX amžiaus pradžioje pastate buvo įkurtas viešbutis, vėliau - miesto statybos įstaiga. Po antrojo pasaulinio karo jis tapo gyvenamuoju namu.

Uostamiesčio savivaldybės Paminklotvarkos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės teigimu, pastatas ilgą laiką priklausė Savivaldybei. Valdininkai buvo surengę net kelis aukcionus, tačiau apleisto namo niekas pirkti nepanoro, ir tik prieš trejus metus jį įsigijo privatūs asmenys. Jie ir perpardavė statinį verslininkui iš Vilniaus.

win2k3
2005.04.01, 08:59
Klaipėdoje išnyks dar viena dykvietė
http://www.ve.lt/galery/2005-04-01/laikrastis/6e1a_.jpg

Vakar uostamiesčio Savivaldybės taryba pritarė bendrovės "Hanner" paruoštam ties Taikos ir Baltijos prospektų sankryža esančio 3 hektarų sklypo detaliajam planui.

Jau po mėnesio čia turėtų būti pradėti 20 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centro statybos darbai. Į šį projektą "Hanner" ruošiasi investuoti apie 40 mln. litų.

Nusileido valdžiai

Pasak "Hanner" valdybos pirmininko Arvydo Avulio, patvirtintas šio sklypo detalusis planas yra didžiulio kompromiso rezultatas.

"Norime draugauti su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, mat planuojame uostamiestyje įgyvendinti dar ne vieną projektą. Tad minėtuoju atveju sutikome su visais jos reikalavimais ir sąlygomis, kurios komerciškai mums nėra patrauklios.

Šiame sklype norėjome statyti ne tik prekybos centrą, bet ir daugiabutį gyvenamąjį namą. Tačiau geranoriškai atsisakėme ne tik gyvenamosios statybos, bet ir sutikome prekybos centrą statyti arčiau Baltijos prospekto, nors komerciniu požiūriu arčiau jo turėtų būti automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat miesto valdžiai nusileidome dėl to, jog sklypas bus užstatomas perimetriniu būdu - pagrindiniai pastato fasadai bus atsukti į gatvę", - pasakojo A. Avulis.

Anot pašnekovo, prekybos centrų projektai paprastai pradedami kurti nuo pastato funkcinės struktūros schemos ir tik po to projektuojamas pats išorinis pastato vaizdas, galvojama apie įvaizdžio formavimą.

"Šiuo atveju mes padarėme viską atvirkščiai - pradėjome nuo to, kaip atrodys sankryža, ši miesto vieta. Mūsų komerciniai interesai liko antrame plane", - teigė "Hanner" atstovas.

Investuos 40 mln. litų

Patrauklioje vietoje iškilsiantis prekybos centras bus dviejų aukštų, jo plotas sieks 20 tūkst. kv. metrų.

"Su būsimais nuomininkais dar nėra galutinių sutarčių, tačiau jau yra preliminarūs susitarimai su "Rimi Lietuva", kuri turėtų prekybos centre atidaryti 3 tūkst. kv. metrų ploto parduotuvę. Tokia pat preliminari sutartis yra pasirašyta ir su namų apyvokos reikmenų prekybos bendrove "Jysk", - pasakojo A. Avulis.

Jo teigimu, sklype esančių inžinerinių tinklų iškėlimo darbai prasidės jau artimiausiomis dienomis, o statybos, jei Savivaldybės administracija neuždels prekybos centro projekto derinimo procedūrų, galėtų prasidėti jau balandžio pabaigoje.

"Tokiu atveju prekybos centrą planuojame atidaryti lapkritį. Prekybos centre pramogų neplanuojame. Jis bus orientuotas į kasdienių žmonių buities poreikių tenkinimą, namų apyvokos prekių pardavimą", - sakė "Hanner" valdybos pirmininkas.

Į prekybos centro statybas "Hanner" investuos apie 40 mln. litų. Už sklypą, kuriame jis iškils, 2003-iųjų pabaigoje bendrovė privatiems asmenims jau sumokėjo per 6 mln. litų.

A. Avulis taip pat pabrėžė, jog netolimoje ateityje virš prekybos centro gali būti pastatytos komercinės paskirties patalpos.

Domina gyvenamoji statyba

Kalbėdamas apie tolesnius "Hanner" planus uostamiestyje, A. Avulis teigė, jog jau po kelių savaičių Klaipėdos valdžiai bus pateiktas svarstyti greta būsimo prekybos centro esančių sklypų užstatymo planas.

"Jei šiems projektams Klaipėdos valdžia pritars, skirtume atitinkamas investicijas šiems sklypams įsigyti", - teigė A. Avulis.

Anot jo, Klaipėdoje bendrovę labiausiai domina gyvenamosios statybos projektai - šiuo metu "Hanner" ieško tinkamos teritorijos, kur galėtų būti statomas modernus gyvenamųjų namų kvartalas.

Teritoriją pagaliau užstatys

"Hanner" projektas yra pirmasis, kuriuo prasidės ilgą laiką uostamiestį darkiusios dykvietės užstatymas.

Vietoje gretimoje teritorijoje esančių nebaigtų statyti sporto komplekso statinių numatoma pastatyti miesto sporto areną.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, jog Klaipėdos valdžia neseniai pakeitė susitarimą su bendrove "Vilniaus prekyba", kuri yra nebaigto statyti komplekso savininkė - jos sklypas bus "perstumtas" arčiau Baltijos prospekto.

Tarp Baltijos, Taikos prospektų ir Dubysos gatvės taip pat numatoma galimybė pastatyti nedidelį, maždaug 3 tūkst. vietų, miesto stadioną.

ArTuRAs
2005.04.01, 10:39
Man vienas dalykas is galvos neiskrenta. Uz 40mln. 20tukst.? Cia ziauriai pigiai. Nors gal kad laisvas plotas ir 2 aukstais.

A. Avulis taip pat pabrėžė, jog netolimoje ateityje virš prekybos centro gali būti pastatytos komercinės paskirties patalpos.
Visgi gali but dangoraizis :)

Šiuo metu "Hanner" Klaipėdoje ieško tinkamos teritorijos, kur galėtų būti statomas modernus gyvenamųjų namų kvartalas.
O gal ir dar daugiau dangoraiziu :D

win2k3
2005.04.01, 11:17
Abejoju, kvartalas ne dangoraiziu o nuosavu namu manau.

Rokas
2005.04.01, 12:33
del to hannerio, tai gerai. tikrai l.reikia uztatyt ta vieta, bo ten tokia apleista teritorija praktiskai centre. tik vat butu idomu paziuret daugiau vizualizaciju kaip atrodys.

ArTuRAs
2005.04.01, 14:02
Abejoju, kvartalas ne dangoraiziu o nuosavu namu manau.

Visu pirma, esi girdejes kad hanneris nuosavus namus statytu?
Antra, jie norejo prie prekybos centro statyti daugiabucius, bet jiems neleido, nes ne daugiabuciams buvo skirta zona.
Todel iesko sklypo, idomu kur.

Kalbėdamas apie tolesnius "Hanner" planus uostamiestyje, A. Avulis teigė, jog jau po kelių savaičių Klaipėdos valdžiai bus pateiktas svarstyti greta būsimo prekybos centro esančių sklypų užstatymo planas.

"Jei šiems projektams Klaipėdos valdžia pritars, skirtume atitinkamas investicijas šiems sklypams įsigyti", - teigė A. Avulis.

Anot jo, Klaipėdoje bendrovę labiausiai domina gyvenamosios statybos projektai - šiuo metu "Hanner" ieško tinkamos teritorijos, kur galėtų būti statomas modernus gyvenamųjų namų kvartalas.

dr.Jackal
2005.04.01, 14:29
Pvz,ant kiek toli ta vieta nuo kitu numatomu Klp dangoraiziu?

ArTuRAs
2005.04.01, 14:42
Netoli netoli.
Kokie 400m nuo gandraliskiu ir 250-300 nuo elektromarkt.

Nors ne. Gal daugiau.

ArTuRAs
2005.04.01, 14:46
Beje Maximos ardymas jau isivaziavo. Siandien darbai jau vyko visu tempu

O gandraliskese jau 3 auksto sienas deda.

Mosk
2005.04.01, 16:49
TAI VA
tas maketas apie kuri as kalbejau jau grizo is Kanu, bet dabar dar architektu sajungoje, nes pasirodo, kad klaidu buvo pridaryta... o veliau si sedevra gales pamatyti ir eiliniai klaipedieciai... :D

PLIUS
siandien 19.00 Sauliu g. mieto koncertu saleje KNAUFO prezentacija ir darbu, kuriuose panaudota si medziaga parodele. labai graziu darbu bus.

Mosk
2005.04.01, 17:00
cia rimtai

ArTuRAs
2005.04.01, 17:13
Jei rimtai, tai kas tas KNAUFAS? :)
Beje, ka ten buvai sakes kazka apie svyturi?

Rokas
2005.04.02, 13:35
^^^
is paskutiniuju fotkiu buvo matyt, kaip pradedama formuot pastato K forma

ArTuRAs
2005.04.02, 13:36
Centre išdygs du dangoraižiai dvyniai

Šalia „Klaipėdos“ viešbučio, buvusioje automobilių stovėjimo aikštelėje, statomi du daugiaaukščiai biurų ir būstų pastatai.

Pastatai turi iškilti iki spalio, o viso komplekso statybą generalinis rangovas – bendrovė „Palangos statyba“ - planuoja baigti šių metų pabaigoje.

21 aukšto pastatai bus skirtingi, tačiau vienodo aukščio – 72 m. Antenos juos dar labiau paaukštins. Šie namai taps aukščiausi uostamiestyje. Tarp bokštų dvynių bus kelių aukštų komercinės paskirties pastatas. Iš šono prisiglaus dar vienas pastatas – lengvųjų automobilių stovėjimo keturaukštis.

Vienas rangovų – Vilniaus bendrovė „Ranga-4“ - jau sumūrijo pirmuosius šiaurinio bokšto aukštus. Pastate nebus daugiaaukščių rūsių, apsiribos tik vienu rūsio aukštu, kuris bus skirtas techninėms reikmėms. Jame bus įrengtos komunikacijos, liftų pagrindai. Bokštų pagrindas liejamas iš betono.

Pasak „Palangos statybos“ darbų vadovo Gintauto Mačiaus, statant pirmąjį bokštą didelių problemų dėl grunto nekilo. Panaudotos 20 m ilgio sijos, nes bokšto pagrindui tinkamas gruntas yra 17 m gylyje. Antrasis bokštas dar nepradėtas statyti.

Zinot ko truksta? Renderiu! :'(
@John
Kazkas is forumo buvo sakes kad bus K ir <| formu. Tipo vienas turi isipaisyt i kita, bent ja uas taip supratau. Bet negalvojau kad cia rimtai.
Ale klausykit dar vienas eilinis dangoraizis :D
Tik idomu kada zada antra statyt

Rokas
2005.04.02, 13:41
plius minus vienas dangoraizis. nieko nuostabaus - cia gi KLAIPEDA :D

win2k3
2005.04.02, 18:20
Prifotkinau siandien biski. Tuoj bus tema Klaipeda - 2005 pavasaris. :) Iskaitant: "K", Gandraliskes, Maxima ir kt. :)

Doncikas
2005.04.02, 18:27
Laukiam :geras:

ArTuRAs
2005.04.02, 18:28
Malonu girdet :geras:

win2k3
2005.04.02, 18:32
http://miestai.sutartis.net/showthread.php?p=29661#post29661

Mosk
2005.04.03, 13:00
Jei rimtai, tai kas tas KNAUFAS? :)
Beje, ka ten buvai sakes kazka apie svyturi?

KNAUFAS yra gerai :) www.knauf.lt viskas bus aisku. ir nueikit i ta koncertu sale parodeles paziureti iki balandzio 21 d.
o "K" raide yra sudu sudas.
apie svyturi... cha cha nebetures Klaipeda savo dryzuoto usuoto SVYTURIO !!!!

Rokas
2005.04.03, 14:02
^^^
gali "biski" aiskiau papasakoti apie svytury ir kodel tau K yra sudu sudas,a?

ArTuRAs
2005.04.03, 14:07
@Rokas
Sunkiai, sunkiai su juom... :D

Tomasl
2005.04.03, 17:18
Na "Knaufas" vienas iš vidaus apdailos lyderių, ir kas.

O "K" tikrai bus įspudingas.
Šiandien pasižvalgiau iš 12 aukšto, tai jei teisingai supratau tas kitas bokštas (kas man šauni naujiena) nebus lygegrečiai "K", istrįžai statomui iškasta gili duobė kur pūpso poliakalė.
Beja sparčiai jie ten sukasi.Daba keliasi visu plotu (garazai te a kas).Kai liks tik bokštai, tai kai jau šaus.

O gal Draugelis galėtu daugiau ką papasakot(ankščiau minėjo kad prieina prie info.)
PVZ. Ar bus panoraminis liftas.(jei ikištu tokį kaip "mega plaza" nu bųtu cool. :zirgagalv

ArTuRAs
2005.04.03, 18:03
Del panoraminiu liftu, tai man atrodo tiksliai turetu but. Vienas man atrodo net renderinguose matosi is siaurines puses.
Butu tikrai idomu pamatyt daugiau nuotrauku ir issamesniu biski :geras:

win2k3
2005.04.04, 09:28
Del panoraminiu liftu, tai man atrodo tiksliai turetu but. Vienas man atrodo net renderinguose matosi is siaurines puses.
Butu tikrai idomu pamatyt daugiau nuotrauku ir issamesniu biski :geras:

Kolkas nera reikalo tam. Visvien nieko is jus dar negalima pasakyti.

Tomasl
2005.04.04, 21:32
"Amsterdamas" tai daugiabučių kvartalas (kažkur apie 14 daugiabučių)

win2k3
2005.04.05, 14:01
Tiesti Šiaurinio išvažiavimo kelią trukdo daržai

Pradėjus tiesti Šiaurinio išvažiavimo kelio dalį nuo Kretingos iki Liepų gatvės, klaipėdiečių prašoma išsikelti šiame ruože esantį turtą. Kol kas dar tiksliai nežinoma, kiek bus sunaikinta čia esančių nelegalių daržų.

Pasak Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos pavaduotojo Romualdo Stasiulio, šis skaičius nežinomas todėl, kad trasa dar nėra tiksliai nužymėta.

Tačiau jau prašoma gyventojų iki balandžio 18 dienos ruože nuo Kretingos iki Liepų gatvės neužsėti daržų ir nukelti šiltnamius. Tiesiant kelią, klojant pamatus gatvėms minėtoje teritorijoje esantis neiškeldintas turtas būtų sunaikintas. Atlyginti už paliktą ir vėliau sunaikintą gyventojų turtą neketinama.

Anot R. Stasiulio, gyventojų daržai yra įrengti be jokio teisinio pagrindo. Kelias bus nutiestas ne per privačią, o per valstybės žemę, todėl nenumatoma mokėti jokių kompensacijų.

Vedėjos pavaduotojo žiniomis, kol kas nė vienas numatomose rekonstruoti gatvėse daržų turintis gyventojas, nepatenkintas prašymu iškelti turtą ar tiesiog norėdamas išsamesnės informacijos, į Savivaldybę nesikreipė.

Šiaurinio išvažiavimo kelio tiesimo darbai jau yra pradėti, tačiau kol kas į teritoriją, kurioje yra gyventojų daržai ir šiltnamiai, technika nevažiuoja.

------------------------------------------

Klaipėdos gatvės sulaukė duobių lopytojų desanto

Vakar paskelbta uostamiesčio gatvių tvarkymo darbų pradžia. Bendrovė "Klaipėdos keliai" pradėjo lopyti duobes Šilutės plente ir Minijos gatvėje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus įsitikinęs, jog šiemet duobės pardėtos lopyti pačiu laiku. Paankstinti darbų esą neleido laikęsis įšalas.

Vien duobių užlopymui šiemet planuojama išleisti per 1 milijoną litų. Tiek pat - uostamiesčio kiemams tvarkyti. Panašiai tiek pat buvo skirta ir praėjusiais metais.

Be to, planuojama dalį uostamiesčio gatvių padengti ištisine asfalto danga. Preliminariais duomenimis, tam bus išleista dar per 5 milijonus litų.

Duobėtos visos gatvės

"Skelbti labiausiai duobėtų gatvių sąrašą beprasmiška, nes duobių yra beveik visose Klaipėdos gatvėse. Pirmiausia duobės bus lopomos magistralinėse gatvėse, vėliau - šalutinėse gatvelėse. Duobes užlopyti planuojame per du mėnesius, žinoma, jei leis oro sąlygos", - tvirtino A. Šimkus.

Jo teigimu, numatytų lėšų duobėms lopyti gali ir neužtekti. Mat iš pirmo žvilgsnio atrodanti nedidelė duobelė, pradėjus ją taisyti, dažniausiai "išsiplečia" keliskart.

Pastaruoju metu reikalaujama, kad duobės lopui būtų suteikta dvejų metų garantija. Pasak departamento direktoriaus, paprastai užlopytos duobės per vienerius metus iš naujo neatsiveria, tačiau šalia užlopytųjų atsiranda naujos. Todėl susidaro įspūdis, kad kasmet lopomos vis tos pačios vietos.

"Ko norėti, jei kai kurių miesto gatvių asfalto danga yra net 30-ies metų senumo", - sakė A. Šimkus.

Dvi pamainos

Dalis uostamiesčio gatvių šiemet bus padengta ištisine asfalto danga. Šie darbai vyks pagal specialų grafiką, prasidės balandžio 20 dieną ir tęsis visą vasarą.

Pasak A. Šimkaus, siekiant kuo mažiau trikdyti eismo judėjimą mieste, šiemet gatvių rekonstravimo darbus planuojama atlikti dviem pamainomis. Tačiau naktimis darbai vis tiek nebus atliekami, kad nebūtų trikdoma miestiečių ramybė.

Ištisinę asfalto dangą planuojama padengti ne tik blogiausios būklės gatvėse, bet ir dalyje reprezentacinės Herkaus Manto gatvės. Planuojama rekonstruoti šios gatvės dalį nuo sankryžos su Daukanto gatve iki Liepų gatvės. Taip pat ištisine asfalto danga bus padengta atkarpa nuo universiteto miestelio iki Lydeikio gatvės.

Ištisinė asfalto danga bus tiesiama ir Minijos gatvės atkarpoje nuo Sausio 15-osios gatvės iki Agluonos gatvės, Taikos prospekto ir Sausio 15-osios sankryžoje, Mokyklos bei Malūnininkų gatvėse.

"Konkursai yra paskelbti didesniam skaičiui gatvių remontuoti. Tačiau, ar darbai vyks kitose gatvėse, priklausys nuo turimų lėšų", - minėjo departamento direktorius.

Ištisine asfalto danga padengtoms gatvėms, pasak A. Šimkaus, suteikiama 10-12 metų garantija.

Trukdo palikti automobiliai

Nuo gegužės 1 dienos bus pradėti tvarkyti ir gyvenamųjų namų kiemai bei įvažiavimai į juos. Iš viso yra numatyta kiemuose užlopyti per 2,6 tūkstančio kvadratinių metrų ploto asfalto dangos.

Duobės kiemuose bus lopomos visą vasaros laikotarpį. A. Šimkus prašo miestiečių būti supratingiems ir patraukti savo automobilius iš tvarkomų kiemų. Tokie likimo valiai palikti automobiliai, pasak departamento direktoriaus, yra didžiausia kliūtis tvarkant uostamiesčio gatves ir kiemus.

Pasak jo, ateityje yra numatyta kiemus tvarkyti kompleksiškai, įrengti juose daugiau vietų statyti automobiliams. Tačiau tam reikia parengti techninius projektus, o tam esą prireiks nemažai laiko.

Klaipėdos mieste dar nemažai yra ir žvyruotų gatvių. Joms tvarkyti šiemet planuojama išleisti 200 tūkstančių litų. Deja, šiemet nenumatoma nė vienos žvyruotos gatvės padengti asfalto danga.

ArTuRAs
2005.04.05, 14:12
"Amsterdamas" tai daugiabučių kvartalas (kažkur apie 14 daugiabučių)

Bet tie daugiabuciai kiek zinau bus iki 5 aukstu man atrodo. Ar ne?

Rokas
2005.04.06, 10:51
Klaipėdos centre - du dangoraižiai

http://www.ve.lt/?rub=1065924810&data=2005-04-06&id=1112715806

WILD_WEST
2005.04.06, 15:00
Klaipėdos centre - du dangoraižiai

http://img8.exs.cx/img8/6026/d5057hj.jpg
Pačiame miesto centre, šalia "Klaipėdos" viešbučio, jau statomas pirmasis iš dviejų čia stovėsiančių dangoraižių.

Šioje vietoje turėtų iškilti du aukščiausi Klaipėdos mieste pastatai. Abu dangoraižiai bus 20 aukštų ir sieks 70 metrų. Bendra projekto vertė - 50 milijonų litų.

Pirmasis 6 000 kv. m pastatas bus komercinės paskirties, jame taip pat įsikurs kavinė, beveik 100 vietų konferencijų salė. Ant stogo bus pristatyta stiklinė terasa, tad miestu bus galima grožėtis net iš 70 metrų aukščio. Šalia dangoraižio prisiglaus dviejų aukštų ir penkių lygių automobilių parkavimo aikštelė.

Pirmąjį dangoraižį statybų generalinis rangovas UAB "Palangos statyba" planuoja baigti iki šių metų Kalėdų. Šalia šio pastato iškils ir kitas jo brolis. Antrąjame tokio paties ploto dangoraižyje bus įrengtos gyvenamosios patalpos - 85 butai. Šį statinį rangovai turėtų užbaigti jau kitais metais.

Šalia abiejų bokštų ketinama pastatyti dviejų aukštų komercinės paskirties pastatą, kurį "Palangos statybos" valdybos pirmininkas Rimantas Jasiukėnas pavadino sumažintu sostinės prekybos centro "Europa" variantu.

Pirmame 900 kv. m aukšte bus įrengtas savitarnos restoranas, o likusį plotą planuojama išnuomoti prabangioms parduotuvėms bei nedideliam maisto produktų centrui. Antrame aukšte ketinama atidaryti didžiausią uostamiestyje 24 takelių boulingo centrą.

"Administracinės patalpos pirmame dangoraižyje bus A klasės, todėl kvadratinio metro nuomos kaina sieks apie 50 litų. Panašios kainos yra kituose didmiesčiuose - pavyzdžiui, Kaune, nors Vilniuje tokių patalpų nuomos kainos gerokai didesnės. Statybos tik pradėtos, o jau sudarome sutartis su būsimais nuomininkais. Dangoraižyje įsikurs jūrų organizacijos, Vilniaus bankas," - pasakojo R. Jasiukėnas.

Daugiau nuomininkų tikimasi sulaukti kuomet dangoraižis jau bus pastatytas.

"Klaipėda - specifinis miestas. Pavyzdžiui, sostinėje patalpas nuomoti ir pirkti firmos pradeda dar pamatams neiškilus, o uostamiestyje laukiama, kol bus galima apžiūrėti jau užbaigtą statinį - tikras žemaitiškas požiūris," - šypsojosi "Palangos statybos" valdybos pirmininkas.

Beje, užsakovų ir architektų - UAB "Architektūros estetikos linija" - sumanymu, pirmasis dangoraižis savo forma primins K raidę - tai esą simbolizuos Klaipėdos miesto pavadinimą. Toks sumanymas darbų rangovams statybas pabrangino milijonu eurų, nes pastatyti nestandartinį monolitą sudėtinga. Antrasis, gyvenamasis pastatas primins D raidę, kuri taip pat yra miesto pavadinime.

Pirmojo dangoraižio kompleksas bus sujungtas su "Klaipėdos" viešbučiu, todėl miesto svečiai į naujas parduotuves, boulingo centrą arba kavines galės patekti neišeidami į lauką. Grožėtis panoraminiu uostamiesčio vaizdu bus galima ir kylant greitaeigiais liftais į viršutinius aukštus.

R. Jasiukėnas užsiminė, kad sumančius pačioje uostamiesčio širdyje pastatyti 20 aukštų dangoraižius kilo kliūčių, nes kai kam atrodė, jog daugiaaukščiai darkys miesto veidą. Tačiau sunkumai įveikti, o už palaikymą bendrovė dėkinga uostamiesčio Savivaldybei.

WILD_WEST
2005.04.06, 15:11
Vietoj kino studijos - gyvenamasis kvartalas

http://img164.exs.cx/img164/5944/ec067gt.jpg
Dar šį rudenį buvusiame Lietuvos kino studijos sklype ketinama pradėti statyti gyvenamąjį kvartalą

Buvusiame Lietuvos kino studijos sklype tarp Kretingos gatvės ir Danės upės per kelerius metus turėtų išaugti naujas gyvenamųjų namų kvartalas su komercinės ir socialinės paskirties objektais.

Pasak architekto Edmundo Andrijausko, 2,1 hektarų ploto sklype, kuriame anksčiau būdavo sukami nedideli kariniai mokomieji filmukai, išaugs įvairaus aukščio pastatai - nuo trijų iki devynių aukštų su mansardomis. Kol kas detalusis planas tik pradedamas rengti, todėl tikslus numatomų įkurti butų skaičius dar nežinomas - jų turėtų būti 330-350.

Apie 400-500 automobilių stovėjimo vietų aikšteles ketinama įrengti po aukštesniaisiais pastatais.

Anot E. Andrijausko, kvartalo akcentas bus devynių aukštų su mansarda gyvenamasis namas, uždarysiantis Kretingos gatvę ir žymėsiantis kvartalą atvažiuojantiems iš Tauralaukio pusės.

Dėl socialinės paskirties statinio kol kas nenutarta. E. Andrijausko teigimu, čia iš pradžių buvo planuotas vaikų darželis, tačiau jis turėtų atsirasti priešingoje Kretingos gatvės pusėje, kitame gyvenamųjų namų kvartale, ketinamame statyti prie Miesto ligoninės.

Pasak Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko, šiaurinėje miesto dalyje ketinant statyti vis daugiau gyvenamųjų kvartalų, į kuriuos persikels dalis gyventojų iš pietinės dalies, prireiks naujų darželių ir mokyklų, todėl spręsti socialines problemas tikrai reikės.

Vis dėlto Teritorijų planavimo komiteto nariai neprieštaravo, kad Danės vingyje įsikurtų naujas kvartalas - vieta tokiam objektui esanti ideali.

"Jei kvartalas su poilsio zonomis eis iki pat upės, bus gerai, nes paupys dabar yra gana apleistas. Transporto schemą reikėtų pataisyti, o urbanistiniai sprendimai tinkami", - sakė Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas A. Mureika.

E. Andrijausko teigimu, projektavimą užsakiusi bendrovė "Investicijų kvadrantas" pirmąjį pastatą norėtų pradėti statyti dar šį rudenį, tačiau visą kompleksą nesitikima pastatyti greičiau nei per trejus metus

win2k3
2005.04.06, 15:36
TIKRAS KLAIPEDIETI, ziuriu is manes premiai VE apzvalgas ir bt to nelabai sekmingai. Nu bet tiek to...

Arturas001
2005.04.06, 16:08
Varykit pasikeisdami - nebus nuskriaustuju

WILD_WEST
2005.04.06, 16:10
TIKRAS KLAIPEDIETI, ziuriu is manes premiai VE apzvalgas ir bt to nelabai sekmingai. Nu bet tiek to...
nieko as neperemiau . Tiesiog nezinojau , jog tu tai darai visa laika. :nzn:

Rokas
2005.04.06, 17:20
aha, as ir nezinojau :| ziuriu, kad kazkas uzmigo, tai ir idejau ;)

win2k3
2005.04.06, 19:17
aha, as ir nezinojau :| ziuriu, kad kazkas uzmigo, tai ir idejau ;)

Neuzmiges, jei cia apie mane :lol: Ne nu kaip norit, juk neverkiant reik... Tik patarimas: Pirmiausia pavadinima ir potemes darykite bold stiliaus ir temas per centra. Fotkes po temos dekit. Toliau teksta. Graziau atrodys ;)

WILD_WEST
2005.04.06, 20:14
Neuzmiges, jei cia apie mane :lol: Ne nu kaip norit, juk neverkiant reik... Tik patarimas: Pirmiausia pavadinima ir potemes darykite bold stiliaus ir temas per centra. Fotkes po temos dekit. Toliau teksta. Graziau atrodys ;)

gerai atkreipsiu i tai demesi ir bandysiu tokiu klaidu nekartot

win2k3
2005.04.07, 12:46
Pagaliau atgims "Paryžius"
http://www.ve.lt/galery/2005-04-07/laikrastis/166d_.jpg

Herkaus Manto gatvėje, buvusio vadinamojo "Paryžiaus" vietoje, pagaliau prasidėjo ilgai atidėliotos statybos. Kitų metų antrajame ketvirtyje čia duris jau turėtų atverti keturių aukštų prekybos centras.

Projektą įgyvendinančios bendrovės "Šiaulių titanas" vadovo Stanislovo Valiaus teigimu, į prekybos centro statybas bus investuota apie 10 mln. litų.

Ilgai derino projektą

"Šiaulių titanas" naujo komercinės paskirties pastato statybas buvusios lauko kavinės vietoje ketino pradėti dar 2002 metų rugsėjį. Vėliau šis terminas buvo atidėtas iki 2004 metų balandžio, tačiau statybų darbai pagaliau prasidėjo tik prieš kelias dienas.

Pasak S. Valiaus, prie naujojo pastato projekto ir koncepcijos buvo dirbama labai atsakingai, tad tai ir lėmė, jog tiek ilgai neprasidėjo statybos.

Apie 5000 tūkst. kv. metrų ploto pastatas bus statomas 20 arų ploto sklype. "Šiaulių titano" generalinio direktoriaus teigimu, pastate įsikurs aukšto lygio prekybos centras.

"Pastatas bus keturių aukštų, po juo bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Pastato fasadas bus pritaikytas prie centrinės Klaipėdos gatvės koncepcijos. Jau esame pasirašę sutartis su būsimais nuomininkais - čia įsikurs prekiautojai avalyne, drabužiais, bižuterija", - teigė S. Valius.

Anot jo, investicijos į šį projektą sieks apie 10 mln. litų, o darbų pabaiga planuojama antrajame 2006 metų ketvirtyje.

Plėtos veiklą Klaipėdoje

Iki šiol Klaipėdoje "Šiaulių titanas" yra įgyvendinęs du projektus - pastatė viešbutį "Baltpark" ir daugiaaukštį namą Liepų gatvėje.

S. Valius teigia, kad jo vadovaujama bendrovė planuoja ir toliau Klaipėdoje įgyvendinti įvairius projektus.

"Mus domina ir gyvenamoji, ir komercinė statyba", - teigė S. Valius, tačiau ateities projektų nedetalizavo.

win2k3
2005.04.07, 12:47
---------------

Karo palikimą pajūryje planuojama panaudoti pramogoms
http://www.ve.lt/galery/2005-04-07/laikrastis/d4e5_.jpg

Uostamiesčio valdininkai puoselėja idėją naujam gyvenimui prikelti ne tik teritoriją Smiltynėje, prie vadinamųjų laivų kapinių, bet ir trijose vietose esančius apleistus karinius objektus - bunkerius, kuriais domisi ir specialistai iš Hamburgo.

Pasak Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjo Almanto Mureikos, anksčiau prie laivų kapinyno ketinta įrengti kadetų mokyklą, tačiau vėliau šios idėjos atsisakyta, nes nenorėta pernelyg agresyviai įsiveržti į gamtą - netoliese yra rezervatas. Šioje vietoje tikriausiai atsiras

vaikų buriavimo mokykla. Anot A. Mureikos, Klaipėdos apskrities viršininko administracija tam jau davė sutikimą.

"Miestai prie jūros, net perpus mažesni už Klaipėdą, dažnai turi daugiau nei dešimt jachtklubų - toks yra visuomenės poreikis. Vaikų buriavimo mokykla būtų tarsi dar vienas jachtklubas, juolab kad tokiam objektui nereikia išplėtotos infrastruktūros ir daryti poveikio aplinkai vertinimo", - sakė A. Mureika.

Prieš rengiant buriavimo mokyklą būtų išvalytos laivų kapinės, sutvirtintos krantinės.

Per kelis mėnesius jau ketinama parengti šios teritorijos detalųjį planą. Nustačius teritorijos ribas, Savivaldybė įregistruos šį turtą ir pradės ieškoti investuotojų.

Su Europos Sąjungos parama arba be jos ketinama atgaivinti ir pajūryje nuo karo laikų išlikusius vokiečių karinius įtvirtinimus.

Pasak A. Mureikos, konferencijos Hamburge metu vokiečių specialistai, tiriantys visų Baltijos jūros pakrantėje esančių karinių objektų renovacijos ir pritaikymo galimybę, pasiūlė bendradarbiauti ir prašyti ES pinigų.

Bunkeriai, kuriuos būtų galima pritaikyti turizmui ir pramogoms, yra Melnragės bei Girulių paplūdimiuose bei Smiltynėje priešais Kiaulės nugarą.

"Smiltynės krantinė šiuo metu yra labai negyva - prie triukšmingo uosto trūksta poilsio zonų. Žiemą slidėmis būtų galima nušliuožti iki bunkerio Smiltynėje, kur būtų kavinukė arba koks nors apžvalgos bokštas. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, yra labai populiaru įrengti poilsio saleles stebėti gamtą. Priešais Kiaulės nugarą būtų galima įrengti netgi paukščių stebėjimo punktą", - svarstė miesto vyr. architektas.

Melnragės bunkeryje, A. Mureikos nuomone, būtų galima įrengti kavinukę, o bunkerių renovaciją galbūt sieti net su krantotvarkos problemomis, nes yrant krantams šie kariniai objektai paplaunami nyksta.

Anot A. Mureikos, galimybių studiją, kuri pirmiausia ir bus rengiama siekiant įvertinti, kas turėtų atsirasti renovavus bunkerius, galima būtų pradėti jau kitą mėnesį, jei tik tam pritars miesto politikai.

---------------

Verslininkams Klaipėdos senamiestis atrodo baisiausias Europoje

http://www.ve.lt/galery/2005-04-07/laikrastis/48af_.jpg

Pasipiktinę Klaipėdos senamiesčio būkle šioje miesto vietoje įsikūrę verslininkai vakar surengė pasitarimą, kurio metu nutarė surašyti peticiją uostamiesčio savivaldybei.

"Labai įdomu, ką miesto valdžia gali padaryti, kad atvykstantys turistai nebesibaisėtų šiukšlynu ir "bomžynu" virtusiu senamiesčiu? Tokio baisaus senamiesčio, koks yra pas mus, nerasite nė viename Europos mieste," - piktinosi verslininkai.

Apie 20 veiklių žmonių "Vakarų ekspresui" aiškino jau

nebegalintys ramiai reaguoti į valdžios abejingumą. Anot jų, artėja vasaros sezonas, kai į Klaipėdą atplauks kruiziniai laivai ir į uostamiestį suplūs turistai. Verslininkų teigimu, kartą perėję šiurpiu senamiesčiu užsieniečiai "užmirš" mūsų miestą visiems laikams, o Savivaldybės administracijai tai esą nė motais.

Virto šiukšlynu

"Pažiūrėkit, kaip atrodo vieta, kuri turėtų puošti visą miestą - pastatai apgriuvę, nuteplioti grafitais, gatvės nevalomos, apšvietimo žibintai išdaužyti, o Teatro aikštės net turistai neranda, jiems atrodo, kad pateko į autobusų ir automobilių stovėjimo aikštelę. Miesto valdžia senamiestį prisimena tik per Jūros šventę arba Kaziuko mugę, kai reikia vietos linksmybėms, o kur jų investicijos? Ar nors kartą jie svarstė, kaip turėtų atrodyti teritorija, kuri reprezentuotų uostamiestį, ar kėlė klausimą, ką su šia vieta daryti? Pribrendo reikalas šiuos klausimus pateikti pačiam merui R. Taraškevičius. Norisi paklausti ar jam ne gėda?" - emocijų neslėpė viena iš susirinkimo dalyvių - verslininkė Eugenija Odebrecht.

Ji pasakojo girdėjusi, kad savo jachtomis uostamiestį pasiekę užsieniečiai net nebelipantys iš savo lavelių į krantą, nes girdėję, esą Klaipėdoje nėra kas veikti ir nėra ką pamatyti.

Verslininkai tikino patys bandantys savo jėgomis senamiesčiui suteikti patrauklesnį vaizdą - dažo pastatų fasadus, apsišluoja šaligatvius, tačiau už tokią iniciatyvą dar gauna pastabų. Jų teigimu, miesto valdžiai nepatinka dažų spalvos ir tai, kad namai renovuojami skirtingai - nesilaikant jokios vieningos koncepcijos.

"Tai tegul pateikia tą koncepciją, o ne grasina baudomis", - pyko susirinkusieji.

Dvokia šlapimu

Šalia kitų senamiesčio blogybių, verslininkai minėjo ir informacijos stoką apie architektūrinius paminklus. Į barus, kavines ir parduotuves užsukantys miesto svečiai nuolat klausinėja apie žymesnes senamiesčio vietas, pastatus ir gatvių pavadinimų kilmę.

Prisiminė verslininkai ir dar vieną skaudulį - jų teigimu, senamiestyje nė su žiburiu negalima surasti viešųjų tualetų. Dėl šios priežasties vasarą istorinę vertę turinti uostamiesčio teritorija jau iš tolo trenkia šlapimu.

Vieša išviete virto buvęs "Baltijos" kino teatro pastatas, Jono kalnelis, ir dar daug apleistų senamiesčio pastatų.

"Tų problemų tiek daug, kad jaučio odas galima prirašyti. Šis mūsų susitikimas yra pirmasis bandymas viešai, per spaudą išsakyti nepasitenkinimą miesto savivaldos darbu. Ko gero, teks burtis į asociaciją ir bendromis jėgomis bandyti ieškoti kompromiso su Klaipėdos valdininkais. Gali būti, kad greitu laiku juos pakviesime į ekskursiją po dvokiantį senamiestį," - apie senamiesčio gelbėjimo planus dienraščiui pasakojo klaipėdiečiai.

Pavyzdys - Majamis

Sužinojęs apie senamiesčio verslininkų susirinkimą, Klaipėdos mero pavaduotojas Vidmantas Plečkaitis tokią iniciatyvą įvertino skeptiškai.

"Tegul jie mažiau šaukia ir pirmiausia savęs paklausia, ką padarė dėl senamiesčio. Pyksta dėl to, kad daug šiukšlių? Įdomu būtų sužinoti ar už jų išvežimą jie moka mokesčius? O gal pila atliekas į gyventojams skirtus konteinerius? Kitas klausimas - kodėl verslininkai apsidažo tik apie savo parduotuves ir barus? Kas jiems trukdo susitarti su viso namo gyventojais ir bendromis jėgomis surinkti lėšas viso namo fasado atnaujinimui? Taip padarėme mes, kai nusprendėme, kad reikia perdažyti pastatą, kuriame įsikūrė Turizmo informacijos centras. Buvau Majamyje ir galiu pasakyti, kad ten verslininkai savo iniciatyva plauna šaligatvius ir iš valdžios nieko nereikalauja", - savo požiūrį dėstė V. Plečkaitis.

Mero pavaduotojas tikino, kad Savivaldybė neturi jokio įstatyminio pagrindo investuoti į svetimą turtą. Valdininkas omenyje turėjo privatizuotus senamiesčio pastatus. Anot jo, nors ir skiriamos baudos apleistų statinių savininkams, tai nepriverčia jų pradėti statybas arba bent jau apsitvarkyti teritorijas.

Paklaustas, ką miesto valdžia gali padaryti dėl senamiesčio, V. Plečkaitis pasiūlė verslininkams ateiti į susitikimą ir kartu aptarti problemą: "Miestas neturi tiek lėšų, kiek reikėtų senamiesčiui sutvarkyti, vadinasi, išeities reikia ieškoti bendromis pastangomis."

Ruošia studiją

Savivaldybės administracijos Investicijų ir verslo plėtros skyrius yra užsakęs senamiesčio regeneravimo galimybių studiją, kurią rengia bendrovė "Miestprojektas". Atlikus 147 tūkst. litų kainuojančią studiją, lėšų senamiesčiui tvarkyti bus ieškoma Europos Sąjungos struktūriniuose fonduose.

Paminklotvarkos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės teigimu, už fondų lėšas ketinama senamiestį prikelti naujam gyvenimui: atnaujinti grindinį, namų fasadus, stogus ir netgi Danės upės krantines.

Galimybių studiją miesto valdžia turės jau po kelių mėnesių. Joje bus pateiktos "Miestprojekto" išvados dėl prioritetinių finansavimo sričių.

Tačiau, kol Savivaldybė parengs projektus fondams, kol jie bus svarstomi ir finansuojami, praeis ne vieneri metai, - dienraščiui teigė Investicijų ir plėtros skyriaus specialistai.

Kai kuriuos senamiesčio tvarkymo darbus, tiesa, jau iš miesto biudžeto, ketinama pradėti dar šiemet. Numatyta iš esmės sutvarkyti Turgaus ir Daržų gatves.

Mosk
2005.04.07, 19:05
"Amsterdamas" tai daugiabučių kvartalas (kažkur apie 14 daugiabučių)

buvo individualiu namuku su lkanalais-todel ir Amsterdamas vadinasi, o dabar bus daugiabuciai 4,7, ir 9a. plius biski kotedziuku pametyta may be

Mosk
2005.04.07, 19:08
o stai ir Klaipedos nafta su savo administraciniu pastatu:

"Klaipėdos nafta" uostamiestį puoš labai atsakingai

Administracijos pastato projektavimo konkursą paskelbusi bendrovė "Klaipėdos nafta" vartus į Klaipėdą ir visą Lietuvą turėsiančio papuošti pastato projekto idėją renkasi itin kruopščiai.

Kol kas iš šešių pateiktų švyturio teritorijos sutvarkymo, memorialo "Devintoji banga" įrengimo ir administracijos pastato projektavimo idėjų komisijos nariai, vadovaujami bendrovės "Klaipėdos nafta" generalinio direktoriaus Jurgio Aušros, nugalėtojo dar neišrinko.

Konkursas bus pratęstas, bus kviečiami nauji kolektyvai, nes, komisijos nuomone, iki šiol parengtoms architektūrinėms idėjoms šio to trūko, ne visi dalyviai konkurso sąlygas suprato vienodai. Bendrovė šiam pastatui ir teritorijos sutvarkymui skiria labai daug dėmesio, nes pastatas reprezentuos visą uostamiestį ir net Lietuvą, jis bus tarsi vizitinė kortelė įplaukiantiems ir išplaukiantiems įvairių užsienio šalių laivams. "Klaipėdos nafta" siekia, kad pastatas ne tik būtų funkcionalus, unikalus bei novatoriškas, bet ir gražiai įsilietų į aplinką, trauktų klaipėdiečius ateiti pasigrožėti jūra, švyturiu, įrengtu memorialu.

Pasak J. Aušros, imtis naujo pastato projektavimo ir statybos nuspręsta dėl to, kad sparčiai besiplečiant pačiai "Klaipėdos naftai" ir aplinkinėms įmonėms, dabartinis administracinis pastatas atsidūrė krovos zonoje. Bendrovės vizija - šalia Klaipėdos simboliu tapusio švyturio ant kalvos išaugsiantis jūros vartus puošiantis pastatas.

ArTuRAs
2005.04.07, 19:09
@Mosk
Tu gal prie projektu tokiu sukies kur nors kad zinai viska? :hm:

Del naftos administracinio tai senos naujienos. Gal yra kokiu nauju ziniu?

Mosk
2005.04.07, 19:24
http://img116.exs.cx/img116/2100/untitled1hr.jpg


paskelbtas antras etapas
iki geguzes 2d. laukiama darbu
gal kas ir gausis is antro karto 8DD

Rokas
2005.04.07, 19:30
kada prasides HM rekonstrukcija nuo tos sankryzos iki bambolos,a?

Tomasl
2005.04.08, 22:32
Jau sukalti koliukai liepų gtv. jau tuoj puls, palengvinti vairuotojų......
Tas kitas plastmasės fbrk pasistatė du bokštinius kranus(VK). bus turbūt did. kaip ir NBG.gal kiek .....

Mosk
2005.04.10, 10:31
o stai ka Klaipedos architektai noretu matyti Vites kvartale

http://img152.exs.cx/my.php?loc=img152&image=vitte0us.jpg

Mantas
2005.04.10, 10:44
Dėkui. O šiaip ten dar nestatomi tie 2 15-aukščiai?

Mosk
2005.04.10, 10:46
nesigauna ideti fotke, o ne linka
na bandau dar kartahttp://img152.exs.cx/my.php?loc=img152&image=vitte0us.jpg

Rokas
2005.04.10, 10:52
^^^
Mosk, gal siek tiek daugiau info apie ta vizija galetum papostint cia, a? ;)

Tomasl
2005.04.10, 14:41
o stai ka Klaipedos architektai noretu matyti Vites kvartale

http://img152.exs.cx/my.php?loc=img152&image=vitte0us.jpg

Gerai pastebėta, kad svajonė.
nelabai isivaizduju kaip jiems pavyktu iškeldinti "Laivite"
ir ne tik.

ArTuRAs
2005.04.10, 17:19
Nu bet vieta tai ten nebloga. Kiek zinau turi but minijos g. rekonstruojama, gal kas nors zino kada?

@Mantaz
Juos turi pradet statyt 3-4 ketvirtyje.

Rokas
2005.04.10, 18:16
Siaip snekejau su viena tokia moteriske, kuri iesko klp issinuomot normalu biura ~60m2, tai sake yra tikrai l.bloga padetis :( kainos kosmines. praso ~80lt uz m2 arba 40m2, bet ten reikalingas kapitalinins remontas, o jo savininkai nedaro nebent pats nori. tai va... paklausa klp tikrai yra del biuru. aisku, ji nebegaline :) todel manau, kad K ir minijos dangoraiziai nebus vieninteleliai ir bus statoma dar ;)

Tomasl
2005.04.10, 19:19
Aš ir ta patį girdėjau:Pokolkas biurų paklausa viršija pasiulą.
Kodėl "pokolkas" :nzn:
O "Hanneris" teigia priešinga informacija.
TIESA turbūt slypi anapus(tai Malderio frz)

Rokas
2005.04.10, 19:32
idomiai, idomiai...

o ar dar nepradejo paruosiamuju darbu priesais avitela?

Rokas
2005.04.10, 19:36
ir ar kas nors man atsakys, kada prasides HM rekonstrukcija iki bambolos? :|

dubajus
2005.04.10, 19:54
o kaip ten su tuo antru pastatu kur bus butai, prie klaipedos viesbucio. Gal kas zinot daugiau info

Edd
2005.04.10, 19:55
Siaip snekejau su viena tokia moteriske, kuri iesko klp issinuomot normalu biura ~60m2, tai sake yra tikrai l.bloga padetis :( kainos kosmines. praso ~80lt uz m2 arba 40m2, bet ten reikalingas kapitalinins remontas, o jo savininkai nedaro nebent pats nori.Idomiai cia. Oberhaus visai nesenuose duomenyse - kovo men, raso, kad biuru nuoma Klaipedoje kainuoja nuo 15 lt/m2 iki 45 lt/m2

Draugelis
2005.04.10, 20:01
o kaip ten su tuo antru pastatu kur bus butai, prie klaipedos viesbucio. Gal kas zinot daugiau info

o kas tiksliai domina? :nzn:

dubajus
2005.04.10, 20:14
mane domina butai, nu zodziu viskas konkreciai apie ta zadama statyti nama

Rokas
2005.04.10, 20:29
butu neblogai isvyst vizualizaciajas ;)

ArTuRAs
2005.04.10, 21:13
Pats nemaciau, bet kazkas jau sake kad iskasta duobe tam dangoraiziui. Gal jau stato :hm:

ArTuRAs
2005.04.10, 21:45
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/dp_2.jpg

Cia senesne man atrodo Vites kvartalo vizija. Atrodo kad ten rimtai zadama daug statyt ka nors gal :D
Nors juk dabar ta 8 ir 5 aukstu stato kitoj gatves pusei, priesais. Dar tuos bokstus prades statyt, gal ir bus kas panasaus.

Draugelis
2005.04.10, 23:15
Keletas foto iš HYPER MAXIMOS - AKROPOLIO statybų aikštelės. Ten kaip matau darbai nestovi vietoje:

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04453.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04455.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04457.jpg

Mantas
2005.04.10, 23:21
O tai jie jau Akropolį pradėjo statyt? :kkka?

Beje, dėkui už nuotraukas :)

ArTuRAs
2005.04.10, 23:22
Darbai ten tai tikrai greit einas.

@Draugelis
Neturi nauju nuotrauku is statybvieciu?
Tikrai noreciau pamatyt :D

@Mantaz
Jau baigia :D
Joke
Atidarymas suplanuotas ant gruodzio 7 dienos ;)

Draugelis
2005.04.10, 23:37
Deje, bet ne. Labai prastas oras vaikštinėti. Tai lyja, tai šalta..

Rokas
2005.04.11, 00:50
Akropolio, tai tikrai neblogi statybu tempai :geras: Idomu kada gandraliskese prades statyt auksciausius :| ir kada ta D formos salia K. Ir ar gali man kas nors pasakyt kada visgi bus pradeta HM rekonstrukcija iki bambolos, a? :)

Rokas
2005.04.11, 12:03
Dienrastyje Klaipeda pamineta, jog jau pradetas statyti auksciausias Gandraliskiu pastatas :geras: Kiek ten yra tiesos nzn.

Win2k3 idek ta straipsni is Klaipedos ;)

ArTuRAs
2005.04.11, 15:55
Naujoms statyboms uostamiestyje paskirta šimtai milijonų litų

http://www.klaipeda.daily.lt/galery/2005-04-11/b500.jpg

Statybų pakylėjimas gali gerokai pakeisti Klaipėdos siluetą.

Dangoraižiai ir nauji pastatai ilgainiui uostamiesčiui suteiks dar stokojamo šiuolaikiškumo, pagerins ankstesnių laikų statybų palikimą. Klaipėdoje vis dar nesuformuotas verslo įstaigų kvartalas. Pavienių šiuolaikiškų pastatų atsirado Minijos g., Statybininkų pr. Kol kas mieste nėra vieningos daugiaaukščių pastatų koncepcijos. Vilniuje verslo kvartalas - neatsiejama šiuolaikiško Europos miesto dalis - kuriama dešiniajame Neries upės krante – ten jau stovi šeši daugiaaukščiai pastatai.

„Dangoraižiai visur ir visada akivaizdžiai liudijo ekonominę sėkmę, veržlią ūkio plėtrą, - sakė bendrovės „Palangos statyba“ valdybos pirmininkas Rimantas Jasiukėnas. Ir Vakarų Europos, ir Pietryčių Azijos miestai atrodo šiuolaikiški dėl daugiaaukščių pastatų, patogių transporto mazgų. Valstybių, vėliau pavadintų „Azijos tigrais“, ekonominis stebuklas pirmiausiai buvo išreikštas dangoraižiais.


Reikia daugiau biurų

Daugiaaukščiai pastatai – pirmiausiai biurų patalpos. Biurų paklausos didėjimas rodo, jog stiprėja šalies ūkis, kuriamos naujos įmonės ir darbo vietos. Pasak nekilnojamojo turto agentūros „Agrekas“ direktoriaus Artūro Kaktavičiaus, Klaipėdoje vis dar didelė aukštos klasės biurų patalpų paklausa. Tokios patalpos privalo būti strategiškai svarbiose miesto vietose, turėti visas šiuolaikiškas sistemas – nuo ventiliacijos iki kompiuterinių tinklų, patogius privažiavimo kelius ir pakankamai vietų automobiliams.

Pasak bendrovės „Vestrina“ generalinio direktoriaus Algimanto Zajankausko, didelė biurų paklausa Klaipėdoje nusistovėjo jau seniai, ir ji nemažės. Jeigu nebūtų paklausos, niekas ir nestatytų naujų biurų bei būstų pastatų, nepirktų brangios miesto žemės ir neužsakytų nepigių projektų.

„Verslo logika skatina statyti daugiaaukščius pastatus. Didelė žemės kaina atsiperka tik tada, kai biurams ar būstams bus išnuomojami arba parduodami dideli plotai“, - sakė R. Jasiukėnas.

Statybininkai teigia, kad šiuolaikinių pastatų naudingąjį plotą galima naudoti ir biurams, ir būstams. Pasikeitus paklausai, techniškai nesudėtinga biurų patalpas pritaikyti būstams. Tai padaryta viename pirmųjų šiuolaikinės statybos daugiaaukščių Minijos g. kampe ir Statybininkų pr. Kai kurie butai čia nuomojami ar nupirkti biurams.

Per pastaruosius dvejus metus įvairiuose uostamiesčio rajonuose pastatyti 9 daugiaaukščiai biurų pastatai.

Kaina žinoma iš anksto

Naujieji daugiaaukščiai dar nepastatyti, bet jau žinoma kai kurių pastatų nuomos kaina. Brangiausi pirmieji (parduotuvių) ir viršutiniai (prestižinių butų) aukštai. Nuomos kainos bei pastatų kompiuteriniai vaizdai jau pristatomi internete. 1 kv. m biuro ar buto nuoma Minijos g.1, 26, 27 aukštuose kainuos apie 50 Lt per mėnesį, 2, 23-25 aukštuose – 45 Lt, kituose – 35-40 Lt. Aštuonių aukštų pastatų 1 ir 8 aukštuose 1 kv. m nuoma – 70-80 Lt per mėnesį, 2-6 aukštuose – 30-35 Lt, 7-8 aukštuose – 35-40 Lt.

Būstų dar stinga, ypač naujos statybos. Butų naujuose namuose kainos nemažėja. Pasak vieno nekilnojamojo turto agentūros „Tureta“ vadovų Rimanto Skiručio, mieste yra apie 10 naujų daugiabučių namų, kuriuose parduodami butai. „Tai namai Birutės, Paryžiaus Komunos, trijose kitose gatvėse. 1 kv. m be apdailos juose kainuoja 2 500-3 000 Lt, su apdaila – 3 500-4 500 Lt“, - sakė R. Skirutis.

Naujajame Gandrališkių rajone 1 kv. m būsto kaina priklauso nuo buto tipo ir aukšto. Kvadratinio metro be apdailos (ne mažesnių nei 100 kv. m butų 10-12 aukštuose) kainuoja 3 700 Lt, su apdaila – 4 200 Lt, mažesnių butų (apie 70 kv. m 2-3 aukštuose) be apdailos – 2 700 Lt, su apdaila – 3 200 Lt.

Ateitis – dangoraižiams?

Senamiestis – daugybės apribojimų zona. Artimiausiu metu didelių statybų čia nebus. Bus pertvarkomi senamiesčio, taip pat Manto, Liepų g. esami pastatai. Tinkamiausia vieta statyti „verslo miestą“ - šiaurinė ir pietinė miesto dalys. Būtent čia ir planuojama statyti Klaipėdos dangoraižius.

Klaipėdiečiai jau dabar prie „Klaipėdos“ viešbučio gali išvysti pirmuosius vieno iš dviejų 20 aukštų pastatų aukštus. Patvirtinus detalųjį planą, „Palangos statyba“ čia pradės antrąjį tokio pat aukščio bokštą bei komercinės paskirties pastatą. Keturių aukštų stovėjimo aikštelė beveik baigta.

Tarp Minijos g. ir Taikos pr. (buvusio tankų pulko teritorijoje) dygsta pirmasis Gandrališkių mikrorajono 5 aukštų namas. Čia jau pradėtas statyti vienas 30 aukštų bokštas. Iš viso bus pastatyti 7 daugiaaukščiai namai.

Šalia „Saturno“ prekybos centro gali išdygti du 30 aukštų bokštai. Statytojai kol kas neatsisako savo sumanymų – ginčijamasi tik dėl aukštų skaičiaus, nes manoma, jog pernelyg aukšti bokštai gali užgožti Marijos Taikos Karalienės bažnyčią.

Dykvietėje šalia Minijos ir Bijūnų g. sankryžos ketinama statyti komercinės paskirties pastatų ir būstų kompleksą, kurį sudarys 27 aukštų bokštas, 8 aukštų namas ir 6 aukštų automobilių stovėjimo pastatas. Bendrovės „Vestrina“ generalinis direktorius A. Zajankauskas sakė, jog kompleksas jau beveik suprojektuotas, darbų liko porai savaičių. Jis nenurodė statybų pradžios termino, nes dar negautas leidimas. „Norėtume pradėti vasarą. Manau, jog derinimas truks ne mažiau kaip tris mėnesius“, - sakė A. Zajankauskas.

Kretingos g., prie posūkio į Tauralaukį, planuojama statyti gyvenamųjų namų rajoną. Lietuvos kino studijos pastatas bus nugriautas, o šioje teritorijoje bus pastatyti trys 5-9 aukštų namai. Statybos terminai dar nenumatyti.

Tarp galimų daugiaaukščių – 15 aukštų pastatas Taikos pr. 4a, 20 aukštų pastatas bankrutavusio kojinių fabriko vietoje prie Šilutės ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos, nemažai 5-10 aukštų gyvenamųjų namų.

Greta biurų ir gyvenamųjų pastatų artimiausiais metais Klaipėdoje numatoma statyti kelis didelius prekybos ir pramogų kompleksus. Baigiamas statyti prekybos centras Taikos pr. šalia Žvejų rūmų. Šalia „Hyper Maksimos“ ketinama statyti „Akropolio“ centrą. Kai kuriais duomenimis, klaipėdiečių pamėgtas centras statant „Akropolį“ nebus uždarytas.

Internete užsimenama, jog Tilžės g. 145 parduodamas didelis, maždaug 80 tūkst. kv. m sklypas centro statybai. Laikas parodys, ar čia išdygs naujas centras.

Rengia statybų planą

Pasak Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Kęstučio Vaitekūno, uostamiestyje statoma, projektuojama arba ketinama statyti iki 10 daugiaaukščių namų. „Tačiau dar nėra vieningos Klaipėdos užstatymo daugiaaukščiais pastatais vizijos, iki šiol dangoraižiai buvo statomi nesistemiškai“, - sakė K. Vaitekūnas.

Padėtį ištaisys daugiaaukščių pastatų išdėstymo planas – savivaldybė jį užsakė DLK Gedimino technikos universiteto Urbanistikos katedroje. „Po poros savaičių planas bus pateiktas svarstyti miesto planavimo komitetui“, - sakė K. Vaitekūnas. Skirtingai nei sostinė, turinti sudėtingą vietovės reljefą, Klaipėda – lygumoje. Tai palanku dangoraižių statybai. Ją gali riboti tik minkštas gruntas ir kultūros paveldo apsaugos reikalavimai. K. Vaitekūnas mano, jog daugiaaukščiams pastatams statyti labiausiai tinka teritorija į šiaurę nuo Danės, taip pat rajonai į pietus nuo senamiesčio.

Savivaldybė nereguliuoja ir verslininkams nenurodinėja, kur ir kada statyti prekybos centrą, daugiaaukštį biurų ar butų namą. Tiesa, bendrasis miesto planas neleis daugiabučio statyti pramoninėje zonoje. Viską lemia rinkos poreikiai – verslininkai patys sprendžia, ar naudinga investuoti į parduotuvę šiame ar aname miesto rajone. Savivaldybė ir kitos valstybinės institucijos tik tvarko žemės panaudos (pardavimo, nuomos) reikalus, teikia leidimus statyti, riboja aukštų skaičių.

Pasak K. Vaitekūno, mieste biurų pastatų ir didelių prekybos centrų rinka jau pripildyta. Klaipėdos centre stinga nedidelių maisto produktų parduotuvių.

Ar dangoraižiai patenkina klaipėdiečių poreikius butams? Projekto „Žaliasis slėnis“ (individualių gyvenamųjų namų statyba šalia Klaipėdos ir Palangos plento) vadovo Bernardo Kemundrio nuomone, daugiaaukščiuose namuose butus renkasi tam tikros kategorijos pirkėjai. „Tai energingi, šiuolaikiški, aktyviai gyvenantys žmonės, kurie neturi laiko prižiūrėti nuosavą namą. Gyvenimas šiuolaikiškuose daugiabučiuose turi privalumų ir trūkumų. Privalumai – arti prekybos centrai, mokyklos, verslo ir valdžios institucijos. Privatūs namai turi savų pliusų – arti gamta, didesnis atstumas nuo kaimynų. Daugiabučiai nėra individualių namų konkurentai. Abiejų rūšių būstai turi paklausą“, - sakė B. Kemundris.

O del Gandraliskiu dangoraizio tai abejoju :hm:

Arturas001
2005.04.11, 18:52
"20 aukštų pastatas bankrutavusio kojinių fabriko vietoje prie Šilutės ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos"


gal kas ka zino kas chia per daiktas?

win2k3
2005.04.11, 19:15
Moks nice :)

ArTuRAs
2005.04.11, 19:22
Aj rimtai. Pries kazkiek laiko neprisimenu "Hanner" ar kazkas panasaus nusipirko ta kojiniu fabrika ir zadejo prekybos ar pramogu centra statyt. Turbut planai pasikeite :geras:
Bet ten plotas juk zymiai didesnis negu reikalingas vienam dangoraiziui. Turetu dar kazkas but. :hm:

win2k3
2005.04.11, 19:26
Tarp Minijos g. ir Taikos pr. (buvusio tankų pulko teritorijoje) dygsta pirmasis Gandrališkių mikrorajono 5 aukštų namas. Čia jau pradėtas statyti vienas 30 aukštų bokštas. Iš viso bus pastatyti 7 daugiaaukščiai namai.

Šalia „Saturno“ prekybos centro gali išdygti du 30 aukštų bokštai. Statytojai kol kas neatsisako savo sumanymų – ginčijamasi tik dėl aukštų skaičiaus, nes manoma, jog pernelyg aukšti bokštai gali užgožti Marijos Taikos Karalienės bažnyčią.

"Čia jau pradėtas statyti vienas 30 aukštų bokštas." hum....

Del tu 30 aukstu dangoraiziu, tai nemanau, kad labai uzgostu... Tai tarsi du sargai butu is galo baznycios :) Isties butu idomu...

ArTuRAs
2005.04.11, 19:30
15 aukštų pastatas Taikos pr. 4a

http://www.maps.lt/redirect.asp?eid=560

Idomiai ka jie cia zada :hm:

Nors kartais cia ne vietoj tos batu parduotuves?

Mosk
2005.04.11, 19:51
hye
vizija ir liks vizija manau,
nors Kanuose si "laivites" teritorija buvo pazymeta
kaip galimu investiciju vieta...
va taip va
o ko jus taip tuo akropoliu dziaugiates? taigis suzlugdys mus visus tas materializmas ;)

Tomasl
2005.04.11, 21:38
O tiesa yra kita.Grįždamas idomumo dėlei užsukau žvilgtelt gandrališkiu dangoraižio.O gi ten nieko nevyksta,visai nieko.
Beje užkniso mane : yra paklausa biurams,nėra paklausos biurams.(kur tiesa) :gausi!

Rokas
2005.04.11, 21:46
^^^
jei stato, tai reiskias yra ;)

Arturas001
2005.04.12, 17:09
senukams priklauso tas kojiniu fabrikas. bet kam jiems 20 aukstu pastatas - galvoju kad spauda apsiriko

ArTuRAs
2005.04.14, 15:01
Buvusio dispanserio likimą lems ES pinigai

http://www.ve.lt/galery/2005-04-14/laikrastis/0524_.jpg

Greta prekybos centro "Saturnas" esančių buvusio Odos ir venerinių ligų dispanserio pastatų rekonstrukcija gali būti atidėta.

Taip nutiks, jei modernaus sveikatingumo komplekso ir viešbučio projektą šioje uostamiesčio vietoje ketinanti įgyvendinanti Panevėžio bendrovė "Kelias" negaus paramos iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.

Nori 4-5 mln. litų

Pasak UAB "Kelias" generalinio direktoriaus Algrido Kuklieriaus, buvusio dispanserio vietoje ketinama įrengti modernų sveikatingumo kompleksą, nedidelį viešbutį ir restoraną.

"Tikėjomės, kad sveikatingumo ir gydymo paslaugos bus patrauklios į Klaipėdą atvykstantiems turistams. Tačiau paskaičiavome, kad toks projektas yra gana rizikingas ir jį galima ryžtis įgyvendinti tik su ES struktūrinių fondų parama. Pateikėme paraišką 4-5 mln. litų paramai gauti. Prieš savaitę gavome atsakymą, kad paraiška praėjo pirmą atrankos etapą, tačiau optimizmo kupinime nesame, juk kalbama, kad pinigų nebėra", - sakė A. Kuklierius.

Jei visgi "Kelio" paraiška būtų patenkinta, tai buvusio dispanserio renovavimo darbai, anot pašnekovo, galėtų būti pradėti labai greitai - yra paruošti visi projektai, atlikti visi paruošiamieji darbai.

Jei įvykiai klostytis pesimistine linkme, tai "Kelio" vadovas teigia turėsiąs iš naujo derėtis su projektą finansuojančiu banku ir galvoti, ką įkurti vietoje sveikatingumo komplekso.

"Galbūt tokiu atveju vietoje jo įrengtume konferencijų sales, mat iš esmės dabartinio projekto keisti nenorime", - teigė "Kelio" generalinis direktorius.

Esami pastatai - vertybės

Pagal dabartinį 13 mln. litų vertės projektą Kūlių Vartų gatvėje esančių į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą įtrauktų pastatų išvaizda po rekonstrukcijos itin nepakistų. Greta senųjų pastatų, palei Taikos prospektą, ketinama pastatyti naują keturių aukštų šiuolaikinį priestatą. Projekte numatyta, jog išliks dabartinis vidinis kiemelis.

Bendras viso komplekso plotas turėtų užimti apie 4,5 tūkst. kv. metrų. Beje, ketinama įrengti apie 35 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Minėtus pastatus "Kelias" už 1,2 mln. litų įsigijo iš fizinio asmens. Pastarasis buvusį dispanserį prieš keletą metų įsigijo viešo aukciono metu.

Pastatai Kūlių Vartų gatvėje buvo pastatyti XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje ir buvo skirti apskrities ligoninei.

Gerai kad sutvarkys ta vieta bent jau :geras:

Edgaex
2005.04.15, 18:59
ta vieta tikrai yra baisi, saunu, kad ja sutvarkys.

Rokas
2005.04.15, 19:30
Vizualizacijos man patinka ir tikrai neblogai turetu isipaisyt i bendra vaizda :geras: Reik tiketis, kad visgi gaus jie ta parama :)

ArTuRAs
2005.04.16, 15:23
Daugiabutis vietoj "Batu kalno" parduotuves:
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp003.jpg
Gaila nesigavo maketo nuotrauka :'(

Prie Maximos jau dirba poliakales:
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp010.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp011.jpg

Pati maxima:
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp008.jpg

Naujas baldu centras vietoj Ryto spaustuves:
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp012.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp013.jpg

Naujas Peugeot centras:
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/klp015.jpg

Bizkit-D
2005.04.16, 16:03
Gražu žiūrėti kai miestas nestovi vietoje.

ArTuRAs
2005.04.16, 23:28
H.Manto g., Centras, Klaipėda

http://oh.ober-haus.com/photos/04c26461-bb32-4258-8672-517976e4e361/w315/OH37097-3.jpg

Obj.nr.: OH37097
Plotas: 9 195 m2
Sklypo plotas: 2 090 m2
Aukštas: 4
Nuoma: 35 Lt/kv.m


Klaipėdoje prie pagrindinės H.Manto g. moderniame 9195 m² ploto prekybos centre išnuomojamos patalpos. Liftai,eskalatoriai, kondicionavimo-vėdinimo sistema, patogus susisiekimas, dideli pėsčiųjų ir transporto srautai, didelė įstaigų, prekybinių taškų bei gyventojų koncentracija, geras pastato matomumas, įėjimas į prekybos centrą iš H.Manto g. ir Ligoninės g. Fasado ilgis prie centrinės gatvės - 45 metrai.Nuomos kainos: I a.- 80-100 Lt/m²+PVM; II a.- 50-60 Lt/m²+PVM; III a.-40-50 Lt/m²+PVM; IV a.-30-40 Lt/m²+PVM.

Kas nors ka nors apie sita daugiau zino? Ir kokioj cia vietoj?

Edgaex
2005.04.17, 02:34
kokioj vietoj ? H. Manto gatveje :D ... o tiksliau tai tikrai neisivaizduoju, bet grazus pastatukas bus. Ai zurnale parasyta, kad jau galim nuomuotis arba pirkti patalpas Stombergo 11 - aukstyje (6000kv.m), nors jis dar nepradetas net statyti parduoda po 4000 lt/kv.m, o nuomuoja uz 30 lt/kv.m tik idomu kada prades statyti ? Visai neseniai pastebejau, kad salia tos vietos kur Stombio namas bus jau beveik pastatyti du penkiaauksciai, na nieko ispudingo, bet vistiek stato :)

Draugelis
2005.04.17, 02:41
H.Manto g., Centras, Klaipėda

http://oh.ober-haus.com/photos/04c26461-bb32-4258-8672-517976e4e361/w315/OH37097-3.jpg

Obj.nr.: OH37097
Plotas: 9 195 m2
Sklypo plotas: 2 090 m2
Aukštas: 4
Nuoma: 35 Lt/kv.m


Klaipėdoje prie pagrindinės H.Manto g. moderniame 9195 m² ploto prekybos centre išnuomojamos patalpos. Liftai,eskalatoriai, kondicionavimo-vėdinimo sistema, patogus susisiekimas, dideli pėsčiųjų ir transporto srautai, didelė įstaigų, prekybinių taškų bei gyventojų koncentracija, geras pastato matomumas, įėjimas į prekybos centrą iš H.Manto g. ir Ligoninės g. Fasado ilgis prie centrinės gatvės - 45 metrai.Nuomos kainos: I a.- 80-100 Lt/m²+PVM; II a.- 50-60 Lt/m²+PVM; III a.-40-50 Lt/m²+PVM; IV a.-30-40 Lt/m²+PVM.

Kas nors ka nors apie sita daugiau zino? Ir kokioj cia vietoj?


Cia juk MEGAPLAZA prekybos centras. Kazkur maciau win2k3 fotkino sia vieta. Bet jis jau seniai pastatytas

Edgaex
2005.04.17, 02:49
oj ne tikrai klysti, Draugeli, jei cia butu Mega Plaza desineje matytusi viesbutis "Navalis" ir beto MP tikrai ne taip atrodo ;)... Bet man atrodo, kad jau ikirtau kas cia per vieta - ziurekit, ar cia tik ne ta vieta kur salia turetu stoveti "Audros rumu" dangoraiziukas ?? :hm:


http://img154.echo.cx/img154/7193/asdasdasd3jh.jpg

win2k3
2005.04.17, 10:10
:D Kaip jus savo miesto nepazystat.. GEDA! :D Matot marsruke? Matot :) Matot uz jos nama? Matot :) O tame name yra teismas, matot? Aisku nematot :D Ar tik cia nebus vietoj "buitinio"? Kur pesciuju perijos zenklas tai sone yra "NESE Casino" ;)

Rokas
2005.04.17, 10:30
^^^
:geras:

dar tiksliau, tai priesais batu pardyuotuve Dolita :)

win2k3
2005.04.17, 10:46
Na salia casino ta parduotuve. man tas pastatas primena seima ar bent jo viesbuti :D

Rokas
2005.04.17, 10:48
^^^
Reik sulaukt detalesniu vizualizaciju. Kazin ar nebus sis projektas "siek tiek" uzdelstas? :|

win2k3
2005.04.17, 10:49
Kad 'siek tiek' tai as tikiu.. Bet geriau veliau, nei niekada...

Rokas
2005.04.17, 11:22
^^^
Kas tiesa, tas nemelas :D

ArTuRAs
2005.04.17, 11:28
tai pala pala, taip ir nesuprantu vietoj kokio pastato cia?
Vietoj kokio buitinio?

Rokas
2005.04.17, 11:33
^^^
Ne, cia sita vieta yra uz sankryzos, kur dar nera HM rekonstruota. Kas tiksliai toj vietoj yra nzn. Lygtais tvora kazkokia murine. Sis pastatas liesis su tuo teismu ir Luja, tiksliau prie lujos statomu pastatu.

ArTuRAs
2005.04.17, 11:35
Tai cia vietoj kokio nors pastato ar kaip?
Nes laisvo ploto palei gatve tiek niekur nezinau, o palei plota tai cia reik tikrai nemazai vietos.
Beje renderij kartais ne kazkoks pastatas ipaisytas i ta PC? Panasiai kaip MP.

Rokas
2005.04.17, 11:39
Zinok senai bebuvau klp centre :) Kada reiks nulekt apsidairyt :)

ArTuRAs
2005.04.17, 11:56
Masciau masciau ir ismasciau :)

Pagaliau atgims "Paryžius"

http://www.ve.lt/galery/2005-04-07/laikrastis/166d_.jpg

Herkaus Manto gatvėje, buvusio vadinamojo "Paryžiaus" vietoje, pagaliau prasidėjo ilgai atidėliotos statybos. Kitų metų antrajame ketvirtyje čia duris jau turėtų atverti keturių aukštų prekybos centras.

Ar ne tas? :D

Nors gal ne tas? :oi!

Rokas
2005.04.17, 12:02
hmm...gal ir tas... :| Siaip esu mates visai kitoki to Paryziaus projekta. Nu nzn, nzn... :|

Rokas
2005.04.17, 12:05
Siap toj fotkej matos, kad tas nauajsis pastatas liecias su Luja. Tai reiskia, kad jau pradejo ji statyt, nes toj fotkej nera parodytas tas taip vadinams paryzius.

ArTuRAs
2005.04.17, 12:08
tai turbut, kad kitas, nes apie Paryziu rasoma, kad jo plotas bus apie 5000m2.
Reiskia dar vienas naujas PC centre. O gal turi to paryziaus renderiu? Ar bent prisimen ikaip turi atrodyt?

Rokas
2005.04.17, 12:17
Senai, senai ve skaiciau. Nieko ispudingo. Bet cia dabar mane suvele. Toj fotkej tas pastatas pavaizduotas didelis, nu turiu omeny, kad jam reiks vietos normaliai. O jei dar ta paryziu pastatys, tai kur ten vietos? :| Krc, pagyvensim, pamatysim. Mes gi vistiek nieko pakeist negalim :D

Rokas
2005.04.17, 12:20
Vsio jasna dabar :) Tai toj vietoj, kur zada statyt ta nauja pastata dabar stovi kitas namas. Tai reiskia, kad griaus ji. Ten kiek atsimenu kazkokia parduotuve buvo ar dar yra. Ansciau alkoholio prekiavo, paskutiniu metu, tai vaiku drabuziais prekiavo ar tebeprekiauja. "Mada" ten liktais.

ArTuRAs
2005.04.17, 12:23
Tada labai gerai :geras:
Vienu senu pastatu maziau

ArTuRAs
2005.04.18, 15:27
Tiltą per geležinkelį statys šiemet

Šiemet bus pradėta naujo pėsčiųjų tilto per geležinkelį iš Priestočio gatvės į Kretingos gatvę statyba.

Tai merui Rimantui Taraškevičiui pažadėjo bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Jonas Biržiškis.

Stotis - ne tvartas

Pėsčiųjų tiltas gali kainuoti net 8 milijonus litų, todėl projektas bus koreguojamas.

Meras juokavo, kad „Klaipėdos“ dienraščio „Margučio“ specialieji agentai, kurie dažnai rašo apie senąjį pėsčiųjų tiltą, liks be darbo.

J.Biržiškis taip pat pažadėjo, kad iki Jūrų šventės bus suremontuota dalis geležinkelio stoties perono.

„Reikia sutvarkyti šaligatvius, pakloti trinkeles, kad žmonės, išlipę iš traukinio, jaustųsi einą ne prie tvarto, o prie šiuolaikiškos geležinkelio stoties“,- sakė meras.

„Akropolis“ bus šiemet

Šiemet bus rekonstruotas didžiausias miesto prekybos centras „Hyper Maxima“.

Prekybos centre bus įrengta ledo arena, kino teatro salės. Bus rekonstruota Dubysos gatvė. Aukštos įtampos oro linijos, einančios palei Kauno gatvę, bus panaikintos ir laidai pakloti po žeme. Projektas turi būti įgyvendintas iki šv. Kalėdų.

Tuo pačiu apie 2,8 milijono litų bus investuota į Neptūno sporto salę. Prieš Naujuosius metus salė neatpažįstamai pasikeis, tenkins sportininkų ir sirgalių poreikius.

Papildomi milijonai

Per pirmąjį ketvirtį surinkta į biudžetą apie 54,2 milijono litų. Tai yra apie 2,37 milijono litų daugiau nei buvo planuota.

Meras supranta, kad biudžetas didėja, nes plečiasi verslas ir pramonė. Tačiau, anot R.Taraškevičiaus, to nebūtų, jei savivaldybė nesudarytų palankių sąlygų verslui, pramonei.

Meras pasidžiaugė, kad šiemet miesto ūkio tvarkymo darbams bus skirta apie 70 milijonų litų.

Merą Rimantą Taraškevičių kalbino Vigantas Danilavičius

Puikios naujienos del tilto :geras:

Rokas
2005.04.18, 15:39
Ne tik del tilto ;)

ArTuRAs
2005.04.18, 21:23
Nuolatinės statybos komisijos posėdis
2005-04-18

II. Detalieji planai
1. Žemės sklypo Žvejų g. 10 Klaipėdoje detaliojo plano projektas
2. Žemės sklypų Žvejų g. 4 ir 6 Klaipėdoje detaliojo plano projektas

Zveju 10 cia BRA viesbutis, zveju 4 - memelis, zveju 6 - "Prieplauka".
Idomiai kam tie detalieji planai ruosiami nauji memeliui ir prieplaukai? :hm:

Parduodamų žemės sklypų žinynas
...Komercinės paskirties ir smulkaus verslo objektų sąraše – 24 adresai; pramonės ir sandėliavimo objektų sąraše – 12 adresų; mažiausiai – 5 adresai - gyvenamosios statybos sąraše.
Ir kam dar kyla klausimai ar bus daugiau dangoraiziu Klaipedoj? :D

Arturas001
2005.04.20, 12:37
Akropolis“ bus klaipėdietiškas
2005-04-20 Gyventojų informavimo tarnybos vyr. specialistas Andrius JuškevičiusKlaipėdos miesto savivaldybės tarybos Teritorijų planavimo komitetas pritarė detalaus plano, numatančio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ statybą, pakeitimams.

Pasak Klaipėdos „Akropolio“ projekto vadovo Algirdo Šilgalio, atsižvelgdami į nuolat didėjantį automobilių kiekį, šalia būsimo prekybos ir pramogų centro projektuotojai pasiūlė statyti 3 aukštų automobilių stovėjimo aikštelę. Du aukštai būtų eksploatuojami nuolat, o aikštelės stogas – piko metu. Aikštelėse tilps iki 3 tūkst. automobilių.

Be to, projektuotojai numatė keisti ir visą būsimo prekybos centro išorę. Pasak A.Šilgalio, pastatų išorinės apdailos medžiagos bus artimesnės klaipėdietiškam stiliui ir tradicijoms. Pramogų centras „Akropolis“ su kino salių kompleksu išaugs palei Taikos prospektą, nes iš šios pusės lankytojams bus patogiau patekti į visą pramogų zoną.

Planuojama, kad statant „Akropolį“ rudenį porai mėnesių bus uždaryta „hyper Maxima”. Visas centras turėtų atsidaryti Kalėdų išvakarėse

WILD_WEST
2005.04.20, 21:03
Taikos pr., Smiltelės ir Liubeko gatvių sankirtoje, didžiausio Klaipėdoje prekybos centro“BIG” teritorijoje, UAB „Actual City Media“ įrengs 32 kv. m. ACM vaizdo ekraną. Įrangą planuojama sumontuoti ir paleisti eksploatavimui iki 2005 metų gegužės mėnesio. Tai bus pirmasis Klaipėdoje ir dešimtasis ACM vaizdo ekranas Lietuvoje.
http://img243.echo.cx/img243/9091/ban1016cq.gif

Draugelis
2005.04.20, 22:53
Keletas foto iš klaipėdos, kas domisi statybomis:

Kinoteatras Žemaitija:

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04595.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04596.jpg

S. Daukanto ir Naujojo uosto sankryža

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04594.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04588.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04587.jpg

Ir "K" namas (idejau jas prie šio namo temos) (http://www.miestai.sutartis.net/tinkle/showthread.php?t=1132&page=2&pp=20)

Rokas
2005.04.21, 00:25
Wow, tikrai l.idomios fotkes :geras: Dekui, draugelis ;)

liutass
2005.04.21, 07:52
Aciu :geras:

win2k3
2005.04.21, 12:15
Taikos pr., Smiltelės ir Liubeko gatvių sankirtoje, didžiausio Klaipėdoje prekybos centro“BIG” teritorijoje, UAB „Actual City Media“ įrengs 32 kv. m. ACM vaizdo ekraną. Įrangą planuojama sumontuoti ir paleisti eksploatavimui iki 2005 metų gegužės mėnesio. Tai bus pirmasis Klaipėdoje ir dešimtasis ACM vaizdo ekranas Lietuvoje.
http://img243.echo.cx/img243/9091/ban1016cq.gif

Pagaliau :) Kazkada buvau paraes laiskuti, kokio velnio Klaipedoje nera tokio krano :) Manau galima laukti ir prie Akropolio :lol:

Tomasl
2005.04.21, 16:32
Daugiabutukai

http://img198.echo.cx/img198/843/0076jg.jpg (http://www.imageshack.us)

http://img198.echo.cx/img198/8197/0087gf.jpg (http://www.imageshack.us) http://img198.echo.cx/img198/3007/0094rj.jpg (http://www.imageshack.us)

alonso
2005.04.21, 16:34
^^^ labai jau senus komius primena, galejo ka nors ir naujesnio imesti:hm:

WILD_WEST
2005.04.21, 17:54
gal zinot kada tuos daugiabucius prades statyt , ar jau stato? Ir kada pabaigs?

ArTuRAs
2005.04.21, 20:33
^^^ labai jau senus komius primena, galejo ka nors ir naujesnio imesti:hm:

Paziurek kur randas tie comiai:
http://www.maps.lt/redirect.asp?eid=26834

As tai isviso nemaniau kad juos kada nors baigs. Jie turetu but socialiai remtiniems ar kazkas panasaus. Inzinerijos centras cia sumaste atgaivint.
Bet ten tik vienas tera, turbut pastatys dar viena kad nebutu taip liudna :D

alonso
2005.04.21, 21:07
^^^ vidury lauku:D na bet ju isvaizda, nors ir uznesa i komiblokus, taciau kiek per gera socialiai remtiniems:hm:

ArTuRAs
2005.04.21, 21:13
Gal ir ne socialiai remtiniems, bet kazkas panasaus.
O del isvaizdos tai nemanau kad is ju butu galima daug ka isspausti.

Romas
2005.04.21, 23:00
Daugiabutukai

Kur suradai tokį grožį?

keen
2005.04.21, 23:35
Kodel jie pasvire ?

win2k3
2005.04.22, 07:26
^^^ labai jau senus komius primena, galejo ka nors ir naujesnio imesti:hm:

Gerai, kad isvis ta teritorija sutvarkytu! Ten prie pat kelto, sunkvezimiai beveik salia vazinejai, tai...

Eimantas
2005.04.22, 17:24
gal zinot kada tuos daugiabucius prades statyt , ar jau stato? Ir kada pabaigs?

Jau stato... Iš plytų mūrijamas penktas aukštas. O tas šalia nėra atsitiktinis, toje vietoje yra apleisti pamatai.

Rokas
2005.04.22, 23:49
Dar geru naujienu. Siandien pradejo Hanneri statyt. 3 buldozeriai jau rausia zemes.

Tomasl
2005.04.23, 00:55
Ne tik gandrališkės automobilius statys garažuose, su virš jų būsenčiom žaliosiomis terasomis.

Kai kas tai daro jau ir dabar.(patyliukais)
Šie du namai bus sujungti požeminiu garažu/terasa

http://img40.echo.cx/img40/1733/0137ua.jpg (http://www.imageshack.us)

win2k3
2005.04.23, 09:23
Oba! A kur cia?

Rokas
2005.04.23, 11:33
Matet Hannerio vizualizacijas? Galiu pasakyt, kad visai nedziugina jos :|

Deadman
2005.04.23, 11:57
Tomai, cia salia tos vietos, kur Stombergo 11 - aukstis stoves, taip ?

ArTuRAs
2005.04.23, 12:19
Del Hannerio taj jo, svarbiausia kad nebutu baisus. Gal dar ka nors ir pakeis tikekimes :hm:

Doncikas
2005.04.23, 14:14
Hanner`io pc renderiai:
http://www.hanner.lt/common/img/obj/21/big/0.jpg

http://www.hanner.lt/common/img/obj/21/big/1.jpg

win2k3
2005.04.23, 14:16
Tikekimes, kad bent ne ruda spalva...

Tomas
2005.04.23, 14:53
Tas pats š kaip ir "Savas" Kaune.

Rokas
2005.04.23, 15:56
Visai nedziuginantis pastatas :( Stampofke kazkokia...

Rokas
2005.04.23, 16:00
Kazkaip maniau, kad jie ka nors gero suprojektuos, nes gi uz keliu simtu metru akropolis dygsta, o ten tai nemanau, kad labai $ taupys. Jei interjieras bus panasus, kaip vln akropolis, tai tiek BIG'as, tiek Hanneris pajaus klientu stygiu.

Tomas
2005.04.23, 19:06
Šiaip jau Hanner stato pigiausiom medžiagom - stebuklų deja nebus.

Tomasl
2005.04.23, 23:46
Tomai, cia salia tos vietos, kur Stombergo 11 - aukstis stoves, taip ?

Esi teisus.
Butai buvo išpirkti dar jų nepastačius.
realiai aplinka tai š....(barakai/garažai ir t.t..)

win2k3
2005.04.24, 11:11
Pirmas statinys, kuris visai nedziugina...

ArTuRAs
2005.04.24, 11:14
@win2k3
Apie ka tu cia? Hanner?

win2k3
2005.04.24, 11:20
Parasiau Hanner laiskeli... :gausi!

win2k3
2005.04.24, 11:21
@win2k3
Apie ka tu cia? Hanner?

Zinoma!

ArTuRAs
2005.04.24, 11:22
Žemės sklypas Joniškės g., Klaipėdoje

Parduodamas 8100 m² ploto žemės sklypas centrinėje miesto dalyje. Šalia sklypo viena pagrindinių Klaipėdos gatvių, patogus privažiavimas nuo automagistralės Vilnius – Klaipėda, šalia yra geležinkelio atšaka. Komunikacijos: elektra, kanalizacija, vanduo, dujos. Yra detalusis planas komerciniams objektams statyti. Galima kita paskirtis. Parengta studija trijų gyvenamųjų namų (per 130 butų) su garažais ir komercinėmis patalpomis statybai. iŽemės sklype yra menkaverčiai gamybiniai pastatai.

http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/Joniskes1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/Joniskes3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/Joniskes4.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v520/ArTuRAs/Joniskes2.jpg

Pirmoj nuotraukoj matosi kokia milziniska "Trinyciu" teritorija, reikia tiketis kad Amerikancu investuotojai nepagailes pinigu naujam dangoraiziu kvartalui :D
Tada manau atsigautu sita miesto dalis, nes jinai yra tikrai geroj vietoj.

win2k3
2005.04.24, 11:25
Aha, trinyciai salia "Svyturio" beveik. Ta vieta kolkas (tikekimes) merdi...

Tomasl
2005.04.24, 12:49
Hanneris absurdas visiškas.
nebent jie ištaisys savo klaida jai už šio centro iškeltu dng.jie juk kažkaip planuoja ten kažka.

win2k3
2005.04.24, 12:56
Isvis ten nereikia jokio PC... Nei ten kas eis nei ka... Nebent tuos kelis men. kai Hyper Maxima bus uzdaryta...

Rokas
2005.04.24, 13:11
As beziuredamas i tas Hannerio vizualizacijas tuoj :eee:

Rokas
2005.04.24, 13:14
Win2k3, tai ten Hanneriui parasiai,a? Jei nepaslaptis, aisq ;)

Tomasl
2005.04.24, 14:09
Aš kažkada rašiau Hanneriui. man atrodo jiem phj.

win2k3
2005.04.24, 14:49
Jo, hanneriui. Zinau, kad jiems *x. As ir parasiau, kad jums turbut *x (tik grazioj formoj), bet kaip klaipediecio nuomone norejau issakyti. Nes tas pc toks g****s, kad nervai ima..

Tomasl
2005.04.24, 17:09
http://img136.echo.cx/img136/4060/stomberg7sf.jpg (http://www.imageshack.us)

ArTuRAs
2005.04.24, 17:18
Apie si centra tai zinojom, bet kad ji turejo pradet statyt balandzio pradzioj, o jokiu statybu pozymiu nesimato :nzn:

ArTuRAs
2005.04.26, 14:24
Italijos ambasadorius Kauną iškeitė į Klaipėdą

http://www.ve.lt/galery/2005-04-26/laikrastis/40c1_.jpg
Italijos ambasadorius Lietuvoje Dž. Pridžionis tikisi, jog netrukus uostamiestį pasieks milijoninės italų investicijos

Vakar pirmą kartą uostamiestyje per keturių mėnesių darbą mūsų šalyje viešėjęs Italijos ambasadorius Džiulijus Pridžionis teigė, jog priešingai nei kiti oficialūs asmenys, jis iš Vilniaus atvyko į Klaipėdą, aplenkdamas antrąjį šalies miestą - Kauną.

Į miesto Savivaldybę nepaprastasis ir įgaliotasis Italijos ambasadorius Lietuvoje Dž. Pridžionis atvyko drauge su savo šalies verslininkais. Be draugiško vizito pas merą Rimantą Taraškevičių, ambasadorius ir jo palyda susitiko su Klaipėdos laisvos ekonominės zonos (LEZ) vadovais.

Trys italų verslininkai jau turi rimtų ketinimų investuoti į LEZ. Pasak ambasadoriaus, vienas jų atstovauja stambiai Italijos popieriaus gaminimo mašinų kompanijai - detalės jai ir būtų gaminamos uostamiestyje.

"Man smagu, jog Lietuva, tapusi Europos Sąjungos ir NATO nare, skirtingai nei kitos Baltijos šalys, ieško kontaktų ne tik su Šiaurės Europos, bet ir Pietų valstybėmis. Lietuva ir Italija yra užmezgusi puikius ekonominius ir kultūrinius ryšius, - teigė diplomatas.

Pagrindinis mano, kaip ambasadoriaus, uždavinys - įrodyti Italijos verslininkiams, kokią svarbią poziciją Lietuva užima ir kokios perspektyvos jos laukia. Per keturis mano darbo mėnesius jūsų šalyje į Vilnių jau buvo atvykę apie šimtą Italijos verslininkų. Šį kartą viešėdamas Klaipėdoje turiu dar vieną svarbų tikslą - rasti žmogų, kuris užimtų Garbės konsulo pareigas."

Dž. Pridžionis teigė, kad Klaipėdos uostas yra puikus tiltas šiems ryšiams plėsti. Be to, jo įsitikinimu, galima būtų bendradarbiauti ir turizmo srityje.

Ambasadoriaus žiniomis, viena didžiausių kruizinių laivų komanijų Italijoje, patenkanti į pasaulio penketuką, ateinančiais metais į savo maršrutus žada įtraukti ir Klaipėdos uostą. Todėl, pasak Dž. Pridžionio, suinteresuoti asmenys Lietuvoje galėtų kreiptis pagalbos į italų firmas, užsiimančias turizmo verslu ir gauti nemažai naudingų patarimų.

win2k3
2005.04.26, 16:33
Uuuuu, geras :)

Draugelis
2005.04.26, 22:51
Hanner`io pc renderiai:
http://www.hanner.lt/common/img/obj/21/big/0.jpg

http://www.hanner.lt/common/img/obj/21/big/1.jpg


Hanner`io pc statybų pradžios foto... :hahaha:

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04633.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y37/Draugelis/DSC04635.jpg

Mantas
2005.04.26, 23:50
Dėkui už nuotraukas :taip:

keen
2005.04.27, 16:30
Klaipeda ! Klaipeda ! Klaipeda ! hehehe... ;)

Draugelis
2005.04.27, 16:37
NESUPRATAU, BET PATIKO... :D

Ka norėjai tuom pasakyti?

win2k3
2005.04.27, 23:01
NESUPRATAU, BET PATIKO... :D

Ka norėjai tuom pasakyti?

"Klaipeda ! Klaipeda ! Klaipeda ! hehehe..." :D

Draugelis
2005.04.28, 13:43
AČIŪ... Dabar Jau Aiškiau... :D :D :D

ArTuRAs
2005.04.28, 14:37
Modernus daugiaaukštis iškils po metų

http://www.ve.lt/galery/2005-04-28/laikrastis/e025_.jpg
Vietoje pastato, kuriame sovietmečiu veikė valgykla "Inkaras", per metus laiko iškils modernus daugiafunkcinės paskirties dvylikaaukštis

Vietoj anksčiau buvusios parduotuvės "Batų kalnas" iškilsiančio naujo modernaus daugiaaukščio statybas planuojama baigti ateinančių metų vasarą.

Taikos pr. 4A numeriu pažymėtas pastatas, kuriame sovietmečiu veikė valgykla "Inkaras", jau pradėtas griauti. Netrukus prasidės ir paties naujojo daugiafunkcinės paskirties dvylikaaukščio statybos.

Pasak projektą įgyvendinančios bendrovės Laivyno inžinerijos centras rinkodaros vadovės Birutės Mitkutės, pirmajame pastato aukšte įsikurs parduotuvėlės, antrajame ir trečiajame - biurai, o nuo ketvirtojo bus įrengti dviejų, trijų ir keturių kambarių butai.

"Butai bus 52-90 kvadratinių metrų ploto su balkonais, lodžijomis arba erkeriais, iš jų atsivers gražūs vaizdai. Be to, gyventojų patogumui name bus įrengti du liftai", - sakė B. Mitkutė.

Miesto centre trūksta automobilių aikštelių, todėl gyventojai savo automobilius galės statyti po pačiu pastatu - čia numatoma įrengti dviejų lygių aikštelę, kurioje tilps 45 automobiliai, t. y. tiek pat, kiek pastate bus butų.

Naujajame daugiaaukštyje ketinama įrengti modernią apsaugos sistemą, o pačiam pastatui bus naudojamos šiuolaikinės medžiagos, atspindinčios garsą ir sulaikančios šilumą. Anot B. Mitkutės, pastatas būsiąs šiltas ir saugus. Fasadas, kurį puoš erkeris, taip pat turėtų būti išskirtinis.

------------------

Prie Skulptūrų parko - dideli butai

Šalia Skulptūrų parko Daukanto gatvės 40A ir 40B numeriais pažymėtuose sklypuose iškils du nauji gyvenamieji pastatai, kuriuose numatoma įrengti didelius, komfortiškus butus.

Abu daugiabučiai turės po keturis gyvenamuosius aukštus, o automobilių stovėjimo vietoms, kurių bus tiek pat, kiek ir butų, numatoma skirti cokolinį aukštą.

Pasak architekto Vytenio Mazurkevičiaus, 1050 kvadratinių metrų bendrojo ploto pastate ketinama įrengti 8 butus, o kitame, turėsiančiame 1350 kvadratinių metrų ploto - 12, tačiau jų skaičius dar gali šiek tiek keistis. Abiejuose pastatuose įrengti butai turėtų būti komfortiški ir dideli - daugiau nei 100 kvadratinių metrų.

Projektavimo užsakovai - privatūs asmenys - taip pat ketina sutvarkyti greta esančią teritoriją. Be vaikų žaidimų aikštelės, čia svarstoma galimybė įrengti ir universalią bendro naudojimo aikštelę, kurioje būtų galima žaisti tinklinį ir kitus sportinius žaidimus. Ji galėtų atsirasti vietoje dabar Skulptūrų parke esančios šunų vedžiojimo aikštelės, tačiau, ar galima pastarąją perkelti ir kur tai įmanoma padaryti, dar bus svarstoma su Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento atstovais. Jei šunų vedžiojimo aikštelė būtų iškelta, darbų užsakovai naujojoje įrengtų reikiamą dangą, apšvietimą ir ją apželdintų.

Pasak Savivaldybės administracijos Paminklotvarkos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės, šalia būsimųjų daugiabučių yra buvęs vyno rūsys, todėl projektuotojams siūloma jį sutvarkyti ir ten ką nors įrengti. V. Mazurkevičiaus teigimu, šios galimybės jis dar nėra nagrinėjęs, tačiau kartu su valdininkais tai būsią galima padaryti.