PDA

Keisti į išsamų rodinį : [VLN] Vilniaus viešasis transportas


Puslapiai : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

rufas...tr
2012.11.22, 19:25
Kaip ir minėjo rvr, atstova stotyje padaryta būtent dėl vairuotojų patogumo.

Nes važiuoti iš A. Panerių, tarkim, į Naująją Vilnia arba Baltupius yra akivaizdžiai per toli. Vien kelionei pirmyn-atgal sugaiši ne mažiau kaip 2,5h.

Na bet kai kurie autobusai daro juk daro pietų pertraukos atstovas Vaduvos st. ir kažkaip išgyvena vairuotojai. O nuo Aukštųjų Panerių iki Žemųjų Panerių suderinus grafikus viso labo tik 5 minutės. Taip, kad tikrai nematau didelio skirtumo, ar vairuotojas su savo autobusu važiuos iki Stoties ir po to vis tiek savo jėgom tįsis į kokią nors Naująją Vilnią, ar Baltupius, ar paliks autobusą Agrastų gatvėj ir namo važiuos su papildomu 5min. persėdimu. Ir bendrai, kažkodėl pernelyg susirūpinta Naujosios Vilnios ar Fabijoniškių vairuotojais. Neduok dieve kuris nors kitas vairuotojas gyvena Salininkuose arba dar geriau Žemuose Paneriuose - tai nors nusišauk su tokiu dabar siūlomu darbo rėžimu. Galų gale gal jau parkui pigiau atsieis tik papildomai sumokėti vairuotojui už tas laiko sąnaudas, kurias jis patirs važiuodamas namo papietauti (kas vėlgi yra klausimas, ar būtina, kai gyveni kitam miesto gale) ir palikti autobusą Agrastų gatvėj, negu tą autobusą tuščiai nuvaryti iki Stoties ir DAR sumokėti vairuotojui už nulinę ridą.

Mettal
2012.11.23, 14:45
9-o maršruto Zuikių g. žiedas. Nuotraukos kairėje už stulpo - šiaurinis (rytinis) įėjimas į Panerių tunelį.

http://i48.fastpic.ru/big/2012/1123/1a/9e43643f056ea32641179cfb7cc6b51a.jpg

Vaizdas nuo žiedo link kalno, kurį įveikti autobusui nebus lengva:

http://i48.fastpic.ru/big/2012/1123/52/7bef35996b5f039504b91aa259b3e652.jpg

Kelio plotis - kaip pačio autobuso. Ir toks kelias tęsiasi iki pat A. Panerių.

http://i48.fastpic.ru/big/2012/1123/f6/84c4e88106a1103dfa8a6b08abeb75f6.jpg

http://i48.fastpic.ru/big/2012/1123/53/69d7e34812c08e30579031c8fec26553.jpg

Pačiuose A. Paneriuose, Juodšilių gatvėje, vietoje 4 stotelių ženklų, stovi tik 2: po vieną kiekvieno pavadinimo stotelei. Vasarotojų st. yra tik link Agrastų g., o Kadugių st. - tik link Zuikių g. Tvarkaraštis iškabintas tik Zuikių st. Neatkreipiau dėmesio į Agrastų st., bet ir ten, atrodo, jo nėra.

digital
2012.11.26, 05:00
Jau visai netrukus 1A maršruto užsukimas iki Pašto st. turėtų pailgėti - autobusai važiuos viena stotele toliau, iki Rodūnios sodų stotelės. Naujas žiedas įrengtas jau esančioje aikštelėje. Viskas, ką reikėjo padaryti - įrengti peroną ir pastatyti stotelės ženklą.

Dar pasirodo reikia patraukti blokus - Kirtimų geležinkelio stotyje – kraupūs po vagonais lendančių žmonių vaizdai (http://www.alfa.lt/straipsnis/15067796/Kirtimu.gelezinkelio.stotyje..kraupus.po.vagonais. lendanciu.zmoniu.vaizdai=2012-11-25_18-48/)
2012-11-25 18:48 Lina Vyšniauskienė | Alfa.lt
Vilniaus Kirtimų geležinkelio stotyje vyksta gyvas judėjimas. Keturiais bėgių ruožais nuolat juda sąstatai. Pro čia tranzitu vyksta traukiniai iš Baltarusijos, kurie trumpam stabteli patikrinti stabdžių. Tačiau baisiausia, kad vyksta ir kitoks judėjimas. Trumpindami kelią per bėgius nuolat vaikšto žmonės, netgi lenda po stovinčiais vagonais, galinčiais pajudėti bet kurią akimirką. Stotyje jau užfiksuota ne viena nelaimė, kai žmonės žuvo ar buvo sužaloti.

Trumpindami kelią žmonės rizikuoja gyvybe

„Lietuvos geležinkelių“ bendrovės saugos tarnybos UAB „Gelsauga“ vadovai buvo priversti prie bėgių paskirti budėti apsaugininkus. Tačiau jie nepajėgia atbaidyti visų per bėgius einančių ir po sąstatais lendančių žmonių. Ypač padėtį sunkina tai, kad per bėgius į šalia esantį čigonų taborą ir iš jo būriais traukia narkomanai. Kamuojami abstinencijos ar jau apsvaigę nuo narkotikų jie paprasčiausiai nepastebi artėjančių traukinių arba apskritai sudrimba tiesiai ant bėgių.

Atvažiavę prie pavojingosios vietos išvydome trijulę, kuri aiškiai skubėjo į taborą. Jie to net ir neslėpė. „Einame savo dozės“, – sakė neaiškaus amžiaus, Jūrate prisistačiusi moteris. Ji net ir fotografuotis sutiko, tik su sąlyga, kad veido nebus matyti. Paklausėme, ar nebaisu šitaip vaikščioti – juk tai pavojinga gyvybei. „Labai baisu, žinau, kad gali sutraiškyti, bet ką darysi, kad kuo greičiau reikia susileisti. Aplink apeiti labai toli“, – atvirai sakė Jūratė.

Tokių einančių daug. Mat norint saugiai pereiti keturių juostų geležinkelio trasą tektų žygiuoti apie pusę kilometro toliau. O paskui tiek pat – grįžtant. Todėl rizikingą kelią dažnai renkasi ne tik narkomanai. Čia pat yra sodų masyvai, netoliese bendrabutis ir penkiaaukštis gyvenamasis namas. Jų gyventojai irgi neretai šitaip trumpina kelią.

Bendrabutyje gyvenantis Piotras Alfa. Lt teigė, kad irgi einąs per bėgius. „Kai esu blaivas, tai neinu. Bet kartais mėgstu išgerti. Tada einu tiesiai. Tik jūs nepagalvokite, aš daug negeriu“, – aiškino vyriškis. Beje, Piotras netekęs vienos kojos, vaikšto su ramentu. Net pastebėjus artėjantį traukinį jam būtų sunku laiku pasitraukti.

Išsaugoti gyvybėms pakanka smulkmenos – pratęsti autobuso maršrutą

„Gelsaugos“ Vilniaus rinktinės vadas Jonas Lazarenka Alfa.lt sakė, kad norint užtikrinti gyventojų saugumą – bent jau iš dalies – užtenka prailginti čia važiuojančio 1A autobuso maršrutą. „Kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę prašydami įrengti dar vieną stotelę. Dabar autobusas apsisuka Pušų stotelėje, tačiau pavažiavus toliau irgi yra vieta apsisukti. Iš šios vietos nesunku pasiekti vietą, kur galima saugiai pereiti bėgius“, – pasakojo J. Lazarenka.

Pasak jo, savivaldybės administracija sutiko išspręsti problemą. Juk palyginti nedidelė investicija apsaugotų ne vieną žmogų ir galbūt net ne vieną gyvybę. Savo žodį administracija ištesėjo: stotelė jau kelios savaitės įrengta. Tačiau autobusas iki jos važiuoti vis dėlto negali. Mat apsisukimo aikštelėje riogso betono blokų krūva, tad autobusas tiesiog negali manevruoti. J. Lazarenka teigė, kad su jų savininku buvo kalbėta, tačiau blokų jis iki šiol neišvežė. Neišvežė – tuo įsitikino ten apsilankę Alfa.lt žurnalistai.

Trukdančių eismui statybinių medžiagų savininkas pažadėjo jį išvežti

Alfa.lt išsiaiškino, kad ant miestui priklausančios žemės suverstos statybinės medžiagos priklauso čia pat įsikūrusios UAB „Argenta“ savininkui Aušriui Gedvilui. Jis iš pradžių neigė, kad su juo apie jų pašalinimą buvo kalbėta. Vėliau vis dėlto tai pripažino. „Ak taip, prieš mėnesį ar pusantro čia lankėsi „Gelsaugos“ darbuotojai, apžiūrinėjo vietą, kur bus įrengta aikštelė. Tada jie man sakė, kad blokus reikia pašalinti. Bet po to, kai buvo įrengta aikštelė, man neskambino nei jie, nei kas nors iš savivaldybės. Aš maniau, jūs klausėte, ar jie kalbėjo su manimi jau po aikštelės įrengimo“. – sakė jis. Pasiteiravus, kodėl blokų neišvežė, nors ir buvo įspėtas, „Argentos“ savininkas teigė, kad „viskas taip nutilo, nurimo“ ir jis nemanęs, kad reikia imtis kažkokių veiksmų.

„Aš tuoj pat pašalinsiu tuos blokus. Jūs pasakėte, kad reikia, tai jau pirmadienį viską išvešiu“, – sakė jis Alfa.lt

A.Gedvilo geranoriškumu norisi tikėti. Tačiau nesuprantama viena: kodėl tiek laiko šios problemos nesiėmė spręsti savivaldybės administracija? „Čia kiekvienais metais bent po vieną žmogų žūsta, nemažai ir sužalotų“, – Alfa.lt sakė Kirtimų stoties viršininkas Algirdas Paliukėnas. Reikalai pajudėjo tik dabar, kai tuo susirūpino palyginti neseniai dirbantys „Gelsaugos“ vadovai.

digital
2012.11.26, 05:12
Gal kas žino, kodėl pas mus (o gal ir kitur?) troleibusai dirba su pastovia, o ne kintama srove, juk nuostoliai didesni laiduose?

Mettal
2012.11.26, 11:49
Dar pasirodo reikia patraukti blokus

Tai jau nuo šiandienos ten pradėjo važiuoti autobusai. Mano akimis žiūrint, blokai nelabai maišo, nes autobusui apsisukti reikalinga plati, o ne ilga aikštelė.

Al1
2012.11.26, 11:52
Troleibusai visur yra varomi nuolatine srove, kaip ir tramvajai, metro, kaip ir didelė dalis geležinkelių. Tiesiog istoriškai taip susiklostė. O keisti dabar viską kainuoja daug. Jei didelių troleibusų sistemų šiais laikais pasaulyje neįrenginėjama, tai tramvajai dygsta kaip grybai po lietaus, ir vis tiek naujose sistemose naudojama nuolatinė srovė. Gali būti dar ir dėl to, kad mieste kintamos stovės KT generuoja per daug trikdžių.

sleader
2012.11.26, 15:49
"Malonu", kad recidyvistai integruojami į visuomenę keleivių kontrolės pavidalu.

Du nepilnamečiai Vilniaus kontrolierius kaltina smurtu (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/policininkai-vilniaus-kontrolierius-itaria-sumusus-du-nepilnamecius-59-282395)

Labai neaišku kas ten kaip įvyko, tačiau įvykis jau keliamas į viešumą be jokių aiškių detalių.

Papildyta 13.25 val. 15min.lt skaitytojas Tomas teigia matęs incidentą ir pasidalino jo detalėmis.

„Vienas iš troleibuse buvusių jaunuolių iššoko pro jo langą ir pabėgo. Kitam nepavyko iššokti ir žilas aukštas kontrolierius jį išsivedė iš troleibuso. Vedant vaikiną tikrai nebuvo naudojama jėga. Prie mašinos jis pradėjo maskatuotis alkūnėmis ir bandė smūgiuoti. Tuomet žilas kontrolierius jį sulaikė. Pro langą iššokęs vaikinas iš nugaros pusės kirto kontrolieriui ir jie visi trys nukrito ant žemės. Kontrolierius laikė išvestą „zuikį“ ant žemės užgriuvęs, o antrasis įnirtingai daužė kontrolierių. Daugiau nemačiau, nes važiavau namo“, – pasakojo Tomas.

sleader
2012.11.26, 16:21
Bauda 2x60 Lt. Gydymas ligoninėje ir ikiteisminio tyrimo vykdymas, manau minus keli tūkstančiai Lt? Jeigu vyrai negali vaikų pagauti, tai siūlau branginti bilietus ir samdyti apsaugos firmas.

Apsaugos firmose dirba kažkokie stebukladariai, o ne paprasti žmonės? Pasamdžius apsaugos firmą greičiausiai joje dirbtų tie patys darbuotojai, arba bent dalis jų. Ar čia reikia suprasti, kad kritus įtarimams apie sumušimą ant apsaugos darbuotojų, viskas būtų normalu ir savaime suprantama?

Jeigu jau imtis skaičiuoti buhalteriškai, tai neapsimokėti užsiimti su bet kokiais pažeidimais, kurių vertė mažesnė nei 500 Lt. Juk parduotuvėje pagavus vagį su dešra užantyje, policijos darbas kainuoja daugiau nei verta ta dešra. Arba eilinio KET pažeidėjo "apiforminimas" gali tarpti gerokai brangesniu už baudą, jei pažeidėjas nesutiks ir apskųs protokolą teismui.

Wycka
2012.11.26, 16:33
"Malonu", kad recidyvistai integruojami į visuomenę keleivių kontrolės pavidalu.

Du nepilnamečiai Vilniaus kontrolierius kaltina smurtu (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/policininkai-vilniaus-kontrolierius-itaria-sumusus-du-nepilnamecius-59-282395)

Tas pats įvykis nušviestas ir vis papildomas kitame naujienų portale:

Vilniuje sužaloti vaikai tikino, kad juos užpuolė viešojo transporto kontrolieriai (http://www.delfi.lt/news/daily/crime/vilniuje-suzaloti-vaikai-tikino-kad-juos-uzpuole-viesojo-transporto-kontrolieriai.d?id=60081617)


Į Vilniaus medikų rankas patekę sumušti paaugliai tikino, kad juos užpuolė kontrolieriai. Vienam paaugliui buvo akivaizdžiai į akis papurkšta dujų. Kitam medikai nustatė galvos sumušimus. (...)


P.S.: Šiaip tai jie jau nebe vaikai, o paaugliai.

sleader
2012.11.26, 16:59
Dėl apsaugos juokas buvo :)
Nežinau kaip KET, bet manau, kad zuikiai nepadengia gaudymo išlaidų. Gal nauja neprognozuojama bilietų sistema padės.

:)

Gaudymo išlaidų jie nepadengia bet kokiu atveju, nes pinigai už baudas keliauja į valstybės biudžetą. Tačiau jei niekas negaudytų, tai beveik niekas nepirktų ir bilietų.

Tanana
2012.11.26, 23:45
Naujasis 9-as maršrutas. Agrastų st.

Atvaizdas
(http://s001.radikal.ru/i193/1211/2a/8208da306b5a.jpg)

Atvaizdas
(http://s019.radikal.ru/i611/1211/fb/bc713cde869f.jpg)

Atvaizdas
(http://s018.radikal.ru/i520/1211/c9/dc7f1843442f.jpg)

Atrodo čia buvo 42 maršruto stotele.?

ssnaiperis
2012.11.26, 23:55
Atrodo čia buvo 42 maršruto stotele.?

Taip, buvo 42 maršrute dalimi reisų užsukimas į Agrastų gatvę. Į Pagirius iš šios stotelės nevažiuodavo. Berods 2008.04.23 jau panaikino šį 42 reisą Stotis - Agrastų gatvė.

Naujaneriai
2012.11.27, 12:08
NUO 2012 M. GRUODŽIO 1 D. KEIČIASI 88 IR 89 AUTOBUSŲ MARŠRUTŲ TRASOS (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=503)

Užvažiuos į Stotį.

Rijikas
2012.11.27, 13:16
NUO 2012 M. GRUODŽIO 1 D. KEIČIASI 88 IR 89 AUTOBUSŲ MARŠRUTŲ TRASOS (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=503)

Užvažiuos į Stotį.
įdomus sprendimas; man rodos pasiteisins, visokius atvykėlius į senamiesčio širdį nuveš :)

Mettal
2012.11.27, 13:46
Šiemet buvau susidūręs su keliais atvejais, kai žmonėms reikėjo nuo Maironio g. nukakti iki stoties ir atvirkščiai, tačiau nebuvo tiesioginio transporto. Nežiūrint į tai, kad yra persėdimų bilietai, užsukimas į stotį tikrai turėtų pridėti daugiau populiarumo Senamiesčio maršrutams.

Garbanius
2012.11.27, 17:51
Gera zinia. Man kaip tik Vilniuj prireike vakar i stoti nukakti, tai nustebau, kad tie 88 ir 89 iki jos nevaziavo. Teko toliausiai vilktis iki stoteles, del ko pavelavau i traukini :)

Resutas
2012.11.27, 19:34
NUO 2012 M. GRUODŽIO 1 D. KEIČIASI 88 IR 89 AUTOBUSŲ MARŠRUTŲ TRASOS (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=503)

Užvažiuos į Stotį.

Dažnai turėjau problemą greitai nusigautį į Stotį iš Senameščio.

kalabacharka
2012.11.27, 20:54
NUO 2012 M. GRUODŽIO 1 D. KEIČIASI 88 IR 89 AUTOBUSŲ MARŠRUTŲ TRASOS (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=503)

Užvažiuos į Stotį.

o intervalas dėl to nenukentės? juk stoty amžinai VT spūstys..

toleranceofculture
2012.11.29, 01:47
o intervalas dėl to nenukentės? juk stoty amžinai VT spūstys..

Jei jau leidžia tokį patogų maršrutą pro stotį tvarkaraštis turėtų būti dažnesnis.
Bent jau piko metu ryte ir vakare. Nes jei reikia laukti pusvalandį, nelabai apsimoka juo važiuoti - geičiau nueiti pėsčiomis.

toleranceofculture
2012.11.29, 02:12
Čia kaip suprantu VVT atstovauja perkant autobusus visiems miestams.
Informacija iš viešųjų pirkimų dokumento.

„MAŽAI TARŠIŲ MIESTO AUTOBUSŲ ĮSIGIJIMAS, ATNAUJINANT AUTOBUSŲ PARKŲ TRANSPORTO PRIEMONES“
***
Perkami suspaustomis dujomis (CNG) varomi autobusai (ne mažiau kaip 80 vnt.) ir suspaustomis dujomis (CNG) ir elektra varomi hibridiniai autobusai“ (10 vnt.).
***
Prekių pristatymo vieta
Lietuvos miestai: Šiauliai, Elektrėnai, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė, Panevėžys, Raseiniai, Telšiai, Ukmergė, Vilnius.
***
Transporto priemonės tipas
Vienaaukštis, žemagrindis (angl. low floor), vieno gamintojo ir vieno modelio miesto tipo autobusas (transporto priemonės kodas M3), pritaikytas dirbti žiemos (iki -30º C) ir vasaros (iki + 30º C) temperatūros sąlygomis, įlipimo/išlipimo aukštis nuo kelio paviršiaus ne didesnis kaip 350 mm.
Bendras ilgis 12000 ± 500 mm

Nuoroda (http://www.vilniausviesasistransportas.lt/lt/vieieji-pirkimai.html)

digital
2012.11.29, 06:03
Čia kaip suprantu VVT atstovauja perkant autobusus visiems miestams.
Taip, kažkada buvo rašyta, kad Vilnius perka visiems (konkursas per VVT vyksta).

Al1
2012.11.29, 09:53
Tai beveik visus metus nieko nebuvo daroma, tik dabar konkursas paskelbtas???

Denis_Simonov
2012.11.29, 10:46
Tai beveik visus metus nieko nebuvo daroma, tik dabar konkursas paskelbtas???

Norėčiau patikslinti, iki konkurso paskelbimo vežėjai derėjosi su ispanais dėl autobusų techninių reikalavimų.
Dėl to, kad vieną iš konkurso sąlygų (bei Ispanijos Vyriausybės reikalavimas) buvo pirkti 10 vnt. autobusų, kurie varomi dujomis ir elektra, tai šio metu tokius autobusus gamina tik „Castrosua“ ir „TATA Hispano“.
Visu dalyvius atitikimo kvalifikaciniams reikalavimams vertinimo procedūros truko keletą mėnesių. Jeigu jau paskelbė, reiškia jau išėjo susitarti dėl konkurso sąlygų.
Neišeidavo susiderinti visus klausimus, nes netenkino autobusų reikalavimai, t. y.:

Ispanai pasiūlė autobusus su su vienavėrėmis durimis. (parkai pareikalavo autobusus dvivėrėmis durimis, kurių formulė 2+2+2)
Intervalas, kurį jie siūlo nuvažiuoti vieną kartą pripildytais bakais jis sudaro vos 150 km. (Parkai pareikalavo 350–400km )

Tačiau, jeigu jau paskelbė konkursą, reiškia jau išėjo suderinti viską.

Resutas
2012.12.01, 13:59
Pastebėjau, kad visur yra išsukti ekranai Vilniuje kur iki šiol veikė, netgi Oro uoste.

Ar tai reiškia kad bus taisomi, įrengiami nauji? Kas nors ką nors žino?

ssnaiperis
2012.12.01, 14:01
Pastebėjau, kad visur yra išsukti ekranai Vilniuje kur iki šiol veikė, netgi Oro uoste.

Ar tai reiškia kad bus taisomi, įrengiami nauji? Kas nors ką nors žino?

Matomai jie nuimti dėl žiemos šalčių. Greičiausiai po žiemos vėl uždės

Denis_Simonov
2012.12.01, 14:13
Pastebėjau, kad visur yra išsukti ekranai Vilniuje kur iki šiol veikė, netgi Oro uoste.

Ar tai reiškia kad bus taisomi, įrengiami nauji? Kas nors ką nors žino?

Visos švieslentės buvo nuimtos ir dabar taisomos, nes dažniausiai jie rodydavo netikslus duomenys apie autobusų ir troleibusų atvykimą. Ir taip pat, kad apsaugoti švieslentės įtampos svyravimų atjungs maitinimą nuo troleibusų linijų tinklo, ir įdegti naują kabelį. Po to jau prijungs vėl švieslentes, bet čia jau tik maždaug pavasarį bus.

FRT
2012.12.02, 18:21
YoRe0EaQDsE

Štai kaip mes „gerbiam“ kontrolę. Mano manymu čia jau autoriai perlenkė lazdą :(

kalabacharka
2012.12.03, 23:34
Youtube video (http://www.youtube.com/watch?v=YoRe0EaQDsE)

Štai kaip mes „gerbiam“ kontrolę. Mano manymu čia jau autoriai perlenkė lazdą :(

įdomiai sugalvota :) bet šiaip, ar nėra tai jau vandalizmo aktas?

FRT
2012.12.04, 19:23
įdomiai sugalvota :) bet šiaip, ar nėra tai jau vandalizmo aktas?

Yra.

FRT
2012.12.07, 13:10
Kalediniai traukinukai artimiausiu metu (http://ebus.lt/autobusu-pasaulio-naujoves/3936--sostin-vl-atkeliauja-kaldinis-traukinukas.html)

Naujaneriai
2012.12.08, 23:47
Vilniuje siūloma pratęsti popierinių bilietų galiojimą (http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniuje-siuloma-pratesti-popieriniu-bilietu-galiojima.d?id=60175429)

Naujaneriai
2012.12.13, 16:22
Naujųjų metų naktį naktiniai autobusai važiuos dvigubai dažniau (http://www.vilnius.lt/index.php?3998931980)

Vilnietizz
2012.12.14, 11:44
Iš metų į metus kartojama klaida. Per Kūčias pratesiąmas tik troleibusų maršrutų darbas, visai pamirštant, kad ne į visus didžiuosius rajonus troleibusai kursuoja.

Naujaneriai
2012.12.14, 12:39
Iš metų į metus kartojama klaida. Per Kūčias pratesiąmas tik troleibusų maršrutų darbas, visai pamirštant, kad ne į visus didžiuosius rajonus troleibusai kursuoja.

Manau, kad reikėtų parašyti ant jų sienos socialiniame tinkle facebook'e SĮ „Susisiekimo paslaugos“ (http://www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos?ref=stream) ir priminti, kad kaip sakote, nevažiuoja troleibusai, daug kur į didesnius mikrorajonus važiuoja tik autobusai. Bet jie turbūt galvoja, kad ai paeis ten keletą kilometrų per pusnis.

FRT
2012.12.14, 12:57
Manau, kad reikėtų parašyti ant jų sienos socialiniame tinkle facebook'e SĮ „Susisiekimo paslaugos“ (http://www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos?ref=stream) ir priminti, kad kaip sakote, nevažiuoja troleibusai, daug kur į didesnius mikrorajonus važiuoja tik autobusai. Bet jie turbūt galvoja, kad ai paeis ten keletą kilometrų per pusnis.

Kai kuriuose kaimuose srautai nėra dideli, todėl pratęsinėt į visokius užkampius nėra prasmės.

Vilnietizz
2012.12.14, 13:05
Kai kuriuose kaimuose srautai nėra dideli, todėl pratęsinėt į visokius užkampius nėra prasmės.

Apie užkampius ir nekalbama. Turiu omeny tokius rajonus kaip Naujoji Vilnia, Fabijoniškės, Šeškinė, Santariškės, Pilaitė, Grigiškės, ir t.t. Ar ten yra troleibusai? :)

FRT
2012.12.14, 13:08
Apie užkampius ir nekalbama. Turiu omeny tokius rajonus kaip Naujoji Vilnia, Fabijoniškės, Šeškinė, Santariškės, Pilaitė, Grigiškės, ir t.t. Ar ten yra troleibusai? :)

Kur Jūs išvis ištraukėt tokią nesąmonę apie tik troleibusų prstęsimą? Jokios oficialios informacijos dar nėra.

Vilnietizz
2012.12.14, 13:19
Kur Jūs išvis ištraukėt tokią nesąmonę apie tik troleibusų prstęsimą? Jokios oficialios informacijos dar nėra.

Prašau: http://www.vilnius.lt/index.php?3998931980

Savivaldybės Facebooke- tokia pati informacija.

Ir šiaip pastaruosius 3 metus per Kūčias buvo pratęsiamas tik troleibusų darbas.

Naujaneriai
2012.12.14, 17:13
PERKELIAMA PAKALNIŠKIŲ STOTELĖ (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=505)

Resutas
2012.12.14, 17:18
Sniegu užversta Ryga: žmonės raginami palikti automobilius ir keliauti visuomeniniu transportu nemokamai (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/sniegu-uzversta-ryga-zmones-raginami-palikti-automobilius-ir-keliauti-visuomeniniu-transportu-nemokamai-57-288463)

Manau reiktų ir Vilniui pasiskolinti šią įdėją.

Creatium
2012.12.14, 22:47
Sniegu užversta Ryga: žmonės raginami palikti automobilius ir keliauti visuomeniniu transportu nemokamai (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/sniegu-uzversta-ryga-zmones-raginami-palikti-automobilius-ir-keliauti-visuomeniniu-transportu-nemokamai-57-288463)

Manau reiktų ir Vilniui pasiskolinti šią įdėją.

Vilnius nėra užverstas sniegu. Šiemet pakankamai gerai tvarkosi kelininkai, tad nėra tikslo tokį dalyką daryti, mat kelius vis tiek reikės valyti.

FRT
2012.12.14, 22:49
Vilnius nėra užverstas sniegu. Šiemet pakankamai gerai tvarkosi kelininkai, tad nėra tikslo tokį dalyką daryti, mat kelius vis tiek reikės valyti.

Aš nesutinku, kad gerai valomi keliai. Galėtų ir geriau dirbt.

Resutas
2012.12.14, 23:17
Gal ir neblogai valomi, bet problemų tikrai buvo ir nemokamas važiaviams tikrai daug kam pagelbėtų.

Marius_vln
2012.12.14, 23:34
PERKELIAMA PAKALNIŠKIŲ STOTELĖ (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=505)
Gal kas žino stotelės perkėlimo priežastį (ir ar stotelė perkeliama tik trumpam, ar visam laikui)? Nes dabar ten ateina pirkėjai iš Norfos ir kitų šalia esančių parduotuvių, o perkeliama kažkur, kiek suprantu, prie autodirbtuvių...

FRT
2012.12.14, 23:42
Gal kas žino stotelės perkėlimo priežastį (ir ar stotelė perkeliama tik trumpam, ar visam laikui)? Nes dabar ten ateina pirkėjai iš Norfos ir kitų šalia esančių parduotuvių, o perkeliama kažkur, kiek suprantu, prie autodirbtuvių...

Piliakalnio irgi buvo perkelta 30-50 metrų arčiau, bet dabar gražino į vietą.

Denis_Simonov
2012.12.15, 10:04
Gal kas žino stotelės perkėlimo priežastį (ir ar stotelė perkeliama tik trumpam, ar visam laikui)? Nes dabar ten ateina pirkėjai iš Norfos ir kitų šalia esančių parduotuvių, o perkeliama kažkur, kiek suprantu, prie autodirbtuvių...

Nes ten stato sankryža su šviesoforais.

Al1
2012.12.15, 10:08
Perkeliama visam laikui, nes ten (įvažiavimo link Norfos bazės) jau įrengta, bet dar neveikia nauja sankryža, reguliuojama šviesoforais.

grustnyj
2012.12.15, 16:56
Apie užkampius ir nekalbama. Turiu omeny tokius rajonus kaip Naujoji Vilnia, Fabijoniškės, Šeškinė, Santariškės, Pilaitė, Grigiškės, ir t.t. Ar ten yra troleibusai? :)

Galėtų dirbti ilgiau ir 23, 26A, 29, 47, 53, 88, 89 maršrutų autobusai ir dar 2 maršruto troleibusai.

Resutas
2012.12.17, 22:18
Pasitikrinti, ar Vilniečio kortelėje esantis bilietas aktyvintas, galima ir internetu (http://www.vilnius.lt/index.php?4137822118)

Vilnietizz
2012.12.18, 00:31
Vilnius nėra užverstas sniegu. Šiemet pakankamai gerai tvarkosi kelininkai, tad nėra tikslo tokį dalyką daryti, mat kelius vis tiek reikės valyti.

Kelius ir taip ir taip reikės valyti. Bet esmė ne tame.

Esmė tame, kad tokios akcijos, kad ir trumpalaikės, padėtų bent šiek tiek sumažinti kamščius gatvėse, kas palengvintų kelininkų darbą.
Be to, būtų paskatintas naudojomasis VT, kas irgi yra labai svarbu.

Naujaneriai
2012.12.27, 11:25
VILNIAUS MIESTO VIEŠOJO TRANSPORTO DARBAS KALĖDINIO BĖGIMO METU GRUODŽIO 30 DIENĄ (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=508)

FRT
2012.12.27, 11:28
VILNIAUS MIESTO VIEŠOJO TRANSPORTO DARBAS KALĖDINIO BĖGIMO METU GRUODŽIO 30 DIENĄ (http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=508)

Negalėjai tiesiog užvadinti, jog "gruodžio 30 nuo 12 iki 14.30 keisis 33 trasa"?Tai liečia tik šį maršrutą.

Naujaneriai
2012.12.27, 15:40
Nuo rytdienos Kalėdų traukinukas vėl vežios vilniečius ir svečius (http://www.vilnius.lt/index.php?1397399541)

Savivaldybė skelbs naujus maršrutinių mikroautobusų trasų konkursus, siekiant kad visi naudotųsi vieninga bilietų sistema (http://www.vilnius.lt/index.php?2040860587)

FRT
2012.12.27, 15:49
Savivaldybė skelbs naujus maršrutinių mikroautobusų trasų konkursus, siekiant kad visi naudotųsi vieninga bilietų sistema (http://www.vilnius.lt/index.php?2040860587)

Vilniaus viešasis transportas planuoja atsisakyti tam tikrų maršrutų ir juos perduoti kompanijoms, kurios keleivius veža mažesnėmis transporto priemonėmis – kadangi šios bendrovės dirbs vieningoje bilietų sistemoje, keleiviai šių skirtumų nepajus, žada savivaldybė.

Tykiuosi tai bus 35a, 87. Dar tegul skelbia mikriukų grafiką vilniustransport'e.

ssnaiperis
2012.12.27, 15:53
Tykiuosi tai bus 35a, 87. Dar tegul skelbia mikriukų grafiką vilniustransport'e.

Šiaip marsrutai.lt skelbia mikroautobusų tvarkaraščius :) Taip kad geriau ta sistema naudotis ;)

Pilaitis
2012.12.27, 15:53
Tykiuosi tai bus 35a, 87.

Tai bus ko gero 13, 15, 37, 35A, 41, 67, 76, 87. Ko gero, bus prijungti kai kurie mikrobų maršrutai.

FRT
2012.12.27, 15:55
Šiaip marsrutai.lt skelbia mikroautobusų tvarkaraščius :) Taip kad geriau ta sistema naudotis ;)

marsrutai.lt nebuvo ir niekada nebus oficiali tvarkaraščių sistema, todėl papraščiau yra įvesti tvarkaraštį į oficialią sistemą(vilniustransport) ir nesukti galvos kitiems :)

grustnyj
2012.12.27, 16:04
Manau, kad tai palies šiuos maršrutus: 9, 11, 15, 21, 35A, 37, 38, 41, 51, 52A, 67 (tik jeigu mikroautobusai piko metu kursuotų labai dažnai), 87.

ssnaiperis
2012.12.27, 16:11
marsrutai.lt nebuvo ir niekada nebus oficiali tvarkaraščių sistema, todėl papraščiau yra įvesti tvarkaraštį į oficialią sistemą(vilniustransport) ir nesukti galvos kitiems :)

Užtad pamiršai rajono gyventojus, kur ten visi tvarkaraščiai vienoj vietoj :kerta:

Pilaitis
2012.12.27, 16:12
Manau, kad tai palies šiuos maršrutus: 9, 11, 15, 21, 35A, 37, 38, 41, 51, 52A, 67 (tik jeigu mikroautobusai piko metu kursuotų labai dažnai), 87.

Tikrai ne 21, 38, 52A. Jais važiuoja nemažai keleivių. Tačiau šiap tai kiek kvaila: važiuoja X maršrutas, juo važiuoja trumpas autobusas, 30 min. intervalu. Autobusas tolygiai užpildytas. Paleidžiame mikroautobusą. Rezultatas manau aiškus... Tad reikia dažniau važinėjančių TP. Reziume: didelės kuro išlaidos. Nors kuro išlaidas dengs pats vežėjas (gal Transervis?)... Ir dar : 35A negali būti be 76, nes jie sujungti.

Atsiprašau už emocingą pranešimą.

Buss fanas
2012.12.27, 16:31
Tai bus ko gero 13, 15, 37, 35A, 41, 67, 76, 87. Ko gero, bus prijungti kai kurie mikrobų maršrutai.

Tikrai ne 37. Be minetu gali buti 11.

grustnyj
2012.12.27, 16:38
Tikrai ne 21, 38, 52A. Jais važiuoja nemažai keleivių. Tačiau šiap tai kiek kvaila: važiuoja X maršrutas, juo važiuoja trumpas autobusas, 30 min. intervalu. Autobusas tolygiai užpildytas. Paleidžiame mikroautobusą. Rezultatas manau aiškus... Tad reikia dažniau važinėjančių TP. Reziume: didelės kuro išlaidos. Nors kuro išlaidas dengs pats vežėjas (gal Transervis?)... Ir dar : 35A negali būti be 76, nes jie sujungti.

Atsiprašau už emocingą pranešimą.

a52A trasa gali būti kaip kadaise panaikinto 62 mikroautobuso. Važinės panašiu intervalu kaip ir 62. Visi bus patenkinti. a38 dienos metu važinėja apytuštis, taip pat labai dubliuoja a18. a21-ą kažkiek dubliuoja a22, todėl tik nedidelė dalis trasos (Lazdynėliai) lieka be autobuso, tačiau mikroautobusai gali dažniau važinėti.

Kas dėl kuro sąnaudų: 1 trumpo autobuso reisas gali būti lygus pvz. 3 mikroautobusų reisams pagal sąnaudas.

Pilaitis
2012.12.27, 19:06
Tikrai ne 37. Be minetu gali buti 11.

Būtent, kad 37. Jame nedaug keleivių.

Grustyj: 38 nedaug dubliuoja.

Naujaneriai
2012.12.27, 19:10
Tikrai ne 21, 38, 52A. Jais važiuoja nemažai keleivių. Tačiau šiap tai kiek kvaila: važiuoja X maršrutas, juo važiuoja trumpas autobusas, 30 min. intervalu. Autobusas tolygiai užpildytas. Paleidžiame mikroautobusą. Rezultatas manau aiškus... Tad reikia dažniau važinėjančių TP. Reziume: didelės kuro išlaidos. Nors kuro išlaidas dengs pats vežėjas (gal Transervis?)... Ir dar : 35A negali būti be 76, nes jie sujungti.

Atsiprašau už emocingą pranešimą.

Iš pradžių A35A buvo atskiras maršrutas ir nebuvo sujungtas su A76 maršrutu. Juos sujungė tik kažkur 2011-10-17 d.

Ir A35A gali būti atskiru maršrutu. O kaip važiavo A76 du autobusai taip ir važiuotų du arba vienas autobusai. A35A autobusas niekur nedingtų jį tiesiog atiduotų kitam maršrutui. O A35A važiuotų mažos talpos autobusai, kaip 2011 metų vasarą žadėjo pati Vilniaus miesto savivaldybė.

Al1
2012.12.27, 19:26
Aš tokio idiotizmo ir tikėjausi. Savivaldybės parkai skendi skolose, o privatininkams finansuoti pinigų tikrai suras. Na kitaip gi joks privatininkas ir neveš, jei jam mokės kad ir 70-80 proc. nuo to, kiek priklauso... O savivaldybės parkai ir toliau negaus pilnai finansavimo. Aš nematau nei vieno maršruto iš dabartinių mikroautobusų, kuriuos reikėtų integruoti į bendrą sistemą. O balvonams gali šauti mintis integruoti ir visus maršrutus... Net ir tuos, kurie važiuoja į Santariškes, Fabijoniškes, oro uostą.
Visi iš jų dubliuoja esamus autobusų ir troleibusų maršrutus ir tokiu mikrobų maršrutų buvimas tik rodo, kad autobusų ir troleibusų kursavimas nėra pakankamai dažnas.
Kas dėl dalies autobusų maršrutų atidavimo, tai vėl problema susiveda į blogą VT organizavimą. Kam reikalingas maršrutas, kuriuo Vt važiuoja 3-4 kartus per dieną??? Kol kas neaišku, kuriuos atiduos. Bet tvirtinti, kad keleiviai nepajus skirtumo, tai yra absurdas. Autobusas yra aukštesnio lygio susisiekimo priemonė nei mikrobas. O tai, kad mikrobai iš viso egzistuoja kaip transporto rūšis, tuo labiau, dabar jau kėsinasi ir į autobusų maršrutus, tik parodo, koks atsilikęs pas mus suvokimas apie viešąjį transportą. Iš tiesų Vilniui pakaktų vos kelių midibusais aptarnaujamų maršrutų į priemiesčius, kuriais kursuotų autobusų parko mašinos.
Štai taip ir "vystomas" Vilniaus miesto VT. Tai nėra ko stebėtis, kad keleivių vis mažėja, o užuot realiai gerinant VT, daromos kvailystės su mikrobais, svaigstama apie tramvajus ir metro... Nesugebama net išspirti mikrobų iš miesto centrinės dalies sustiprinant kai kuriuos maršrutus, kaip kad 1, 2, 26, 44, 53 autobusų, 7, 16 troleibuso ir kai kuriuos kitus...

Panevėžys išgrūdo nafig mikrobus ir niekas ten jų nebepasigenda...

Al1
2012.12.27, 19:35
Manau, kad tai palies šiuos maršrutus: 9, 11, 15, 21, 35A, 37, 38, 41, 51, 52A, 67 (tik jeigu mikroautobusai piko metu kursuotų labai dažnai), 87.

Tai kad juose visuose piko metu pakankamai keleivių midibusui ar net autobusu. 37 veža daug keleivių nuo pavasario iki lapkričio, nes aptarnauja Rokantiškių kapines.

grustnyj
2012.12.27, 20:01
Štai taip ir "vystomas" Vilniaus miesto VT. Tai nėra ko stebėtis, kad keleivių vis mažėja, o užuot realiai gerinant VT, daromos kvailystės su mikrobais, svaigstama apie tramvajus ir metro... Nesugebama net išspirti mikrobų iš miesto centrinės dalies

Niekam ne paslaptis, kad Jus esate prieš mikroautobusus ir padarytumėte bet ką, kad jų nebūtų. Tačiau įdomiausia tai, kad paprasti keleiviai vis prašo VMS atkurti 4, 62 mikroautobusų maršrutus; komentaruose vis pasirodo pranešimų, kad keleiviai nepatenkinti VT būkle, greičiu, tvarkaraščiais ir dėl to naudojasi nuosavom arba privatininkų TP.
Akivaizdžiai matosi, kad Jus labiausiai nepatenkinti mikroautobusais, o ne pvz. 05/062 privatininkų maršrutais. Tačiau pagalvokite galva - kas iš VMS bandys atsikratyti privatininkų, jeigu pačiai VMS gręs milijoninės sankcijos dėl draudimo steigti privatų verslą.
Kaip jau ne kartą Jums sakiau, nereikia išradinėti dviračio. Geriau leisti milijardus tramvajui, negu pasinaudoti tuo, kas jau yra mieste? Tačiau, atrodo, Jus ir pats esate prieš tramvajų statybas. Tačiau šūkaujate, kad reikia gerinti VT. Kuom? Kaip? Miestui (net pačiai valstybei) greit gali būti bankroto byla, bet visi bando vykdyti grandiozinius projektus. ES parama? Ne velnio. Taip, įmanoma, tačiau kokiu būdu mes visą tai gražinsim jiems atgal? Apie tai niekas negalvoja.
Taip kad geriau pabandyti pasinaudoti turimais ištekliais, kurie nekainuos milijardus, kaip kad naujų projektų įgyvendinimas.

37 veža daug keleivių nuo pavasario iki lapkričio, nes aptarnauja Rokantiškių kapines.
Jis aptarnauja kapines ir lapkritį-pavasarį. Tačiau dideli keleivių srautai būna spalio-lapkričio laikotarpį. Jūsų manymų geriau leisti a37 kartą per valandą, negu leisti kokį mikroautobusą 3 kartus per valandą (čia pvz.)?
Jus teigiate, kad a37 daug keleivių. O kodėl? Gal todėl, kad jis važiuoja kartą per valandą? O jei leistų dažniau - tas didelis keleivių srautas ir nesimatytų.

Al1
2012.12.27, 20:41
37 tikrai nemažai veža į kapines. Todėl leisti mikrobus yra visiška nesąmonė. 3 mikrobai vietoje vieno autobuso tikrai ne pigiau. Nes trys mikrobai tai trys vairuotojai vietoje vieno. O atlyginimas sudaro tikrai nemenką dalį išlaidų. Reikia, kad AP efektyviau valdytų savo turimų autobusų išteklius. Arba tiesiog "Susisiekimo paslaugos" turi pakilti į kokybiškai naują lygmenį ir nurodyti, kokius transporto priemones leisti į konkretų maršrutą atskiromis dienomis ar metų laiku, paros metu. Bet tam turi būti įvestas pilnas savivaldybės atsiskaitymas su vežėju. Kol jo nėra, tol parkas daro, kaip išeina, švaistomos lėšos.

Galiausiai įtariu, kad viskas liks mažai pakeista, bet mikrobai iš miesto centro nebus išguiti, tačiau juos integruos į bendrą sistemą. Ar nebus taip, kad tie žadėti greitieji maršrutai ir bus mikroautobusai, integruoti į bendro bilieto sistemą? Juk mūsų už VT atsakingiems valdžiažmogiams tokia mintis greičiausiai ir šaus. Ir ne be patepimo iš mikrobų firmų.

O kaip Panevėžys atsisakė mikrobų? Teismus prakišo? Nėra tų parazitų Panevėžyje ir juos jau žmonės užmiršo. Vilniuje mikrobų maršrutus kai kuriuos panaikino, bet juk teismų tai nebuvo...
Tai, kad vilniečiai skundžiasi dėl panaikintų 4, 62 mikroautobusų, parodo, kad valdžia nesugeba organizuoti VT. Vietoj naikinamų mikroautobusų turi būti pasiūlyta reali alternatyva, o ne jos parodija - 1 ar 2 autobusai per valandą. Kas dėl 62 mikrobo ir 062 autobuso, tai čia reikia 53 ir 53 A autobusus (būtinai dvigubus) paleisti kursuoti kas 5 minutes. O kas buvo padaryta? panaikintas 062, o ir taip apkrautu maršrutu nepaleista nei vieno papildomo autobuso. 4 mikrobas - seniai reikia 2 autobuso maršrutą stiprinti. Tiek oro uostui tai reikalinga, tiek ir Šeškinei. Perkūnkiemis, Tarandė - atskira kalba. Ten tikrai nereikia taip dažnai kursuojančio transporto. Tačiau 52A kursuoja per retai ir lėtai. Kodėl autobusas Ukmergės g. už miesto velkasi kaip mieste??? Galiausiai jis (kol normaliai neveikia persėdimo bilietų sistema) turi važiuoti į stotį pro Švitrigailos, Kauno g., tuomet ir keleivių bus daugiau maršrute. Kodėl 52 A negalėtų būti iš dalies greitasis maršrutas, nestojantis dalyje stotelių?
Dauguma mikrobų maršrutų išnyktų savaime, jei tik pagerėtų autobusų ir troleibusų eismas maršrutuose, kuriuos jie dubliuoja. Štai 44 mikroautobusas gyvuoja parazituodamas 44 autobuso sąskaita, nes visuomet važiuoja kelios minutės prieš autobusą. Kokia iš to nauda keleiviams? Autobusas kursuoja per retai, tvarkaraščio spragų mikrobas neužpildo. O kas draudžia paleisti autobusą bent kas 15 minučių ištisą dieną (o piko metu ir kas 10 min.)? Nėra keleivių? Ir nebus, jei VT kursuos 1-2 kartus per valandą.
Taip, dviračio išradinėti nereikia, tiesiog reikia sutvarkyti esamų autobusų ir troleibusų maršrutus ir mikrobai per porą metų išnyks. Juk daugybė išnyko vien dėl to, kad jie keleivių jau nebetenkino, be to ir autobusų, troleibusų eismo pagerėjimas kai kuriose gatvėse tam padarė įtakos. O tie, kurie neišnyks, tuos būtų galima damušti. Dabar gi integravus jie parazituos valdiško VT sąskaita, gaudami pilną finansavimą, savivaldybės įmonės gi toliau merdės. Ir tai vadinasi VT gerinimu? Pinigų nėra megaprojektams, o VT gerinimui milijardų iš karto nereikia. Tik reikia nuoseklaus darbo, o ne nesąmonių ir šokinėjimų. ES parama galima naudotis, tik mūsų valdžiažmogiai nesugeba. Todėl savivaldybės našta nebūtų tokia didelė ir nepalyginama su svaičiojimais apie tramvajų. Kodėl Latvija, Estija, Lenkija (netgi megaprjektams kaip metro Varšuvoje ar tramvajai) sugeba panaudoti ES lėšas VT plėtrai, o pas mus netgi dujinių autobusų ir troleibusų nenuperkama? Tie, kurie perkami yra lašas jūroje ir ne visai iš tų lėšų.

Pilaitis
2012.12.27, 20:45
Al1 teisus. Mikrobus reikia naikinti, tuo pačių gerinti VT. Kaip? Labai paprastai. Vizualiacija tokia:
1.Platinamos gatvės A juostoms. Kur trys juostos - neplatinama. Kai kuriuose sankryžose statomi viadukai VTui, specialūs šviesoforai. Palaipsniui įdiegiama stotelių pagal pareikalavimą tvarka(nori išlipti - spausk Stop mygtuką;nori įlipti - mojuok ranka). Pagaliau yra Ebilietas ir švieslentės autobusuose/troleibusuose. Yra ir tvarkaraščių švieslentės stotelėse. VT jau gana puikus ir greitas.
2.1 Remontuojamas esamas troleibusų tinklas.
2.2 Plečiamas troleibusų tinklas.
2.3 Perkama ~ 300 naujų troleibusų, iš jų 50 - trigubi. Senos Škodos nurašomos.
2.4 Elektra pigi, tad troleibusai dažnai važinėja.
3 VT tolygiai paskirstomas. Nelieka dalies dubliuojančių maršrutų.
4 Statoma Park&Ride sistema.
5 Statomi apvažiavimai(aplinkkeliai), kai kurie kiti infrastrūkturos objektai.
6 Įvedamas mokestis už automobilius.

Investicijos milžiniškos, tačiau koks efektas. Tai išspręstų visas susisiekimo problemas bent atrimiausiam 35-mečiui.

FRT
2012.12.27, 20:52
Troleibusu nebus. Jau priimtas projektas, kaad vietoj troleibusu ivest tramvaju :)

Pilaitis
2012.12.27, 20:54
Cha, noriu pamatyt šaltinį.

O jei ir bandys naikinti, užprotestuos gyventojai, kai buvo Tychuose(Lenkija). Ten irgi apie 90-uosius norėjo panaikinti troleibusus, tad buvo labai daug protestų. Dabar ten sekmingai teberieda 2009 metų Solariai.

Al1
2012.12.27, 21:03
Troleibusu nebus. Jau priimtas projektas, kaad vietoj troleibusu ivest tramvaju :)

Jei Zuokas su chebra nieko dėl tramvajaus nenuveiks (o tokius pinigus gauti nėra taip paprasta, joks privatus verslas milijardo neinvestuos), tai atėjusi kitos kadencijos valdžia tą Zuoko utopiją gali panaikinti. Arba nukels neribotam laikui - bo pinigų nėra. Svarbiausia, kad po to būtų užperkama bent 50 naujų troleibusų.

FRT
2012.12.27, 21:05
http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/vilniaus-tarybos-politikai-apsisprende-sostines-gatvemis-vazines-tramvajus-221-289857 . Štai. Ir tai gera mintis. :) Bus autobusai + tramvajus + mikriukai. :)
schema:
1. Išmetami troleibusai
2. Atsisakoma kai kurių autobuso maršrutų, paleidžiant ten mikriuką(šiandienos info).
3. Įdiegiamas tramvajus.
4. Suderinamos trasos, paleidžiami nauji autobusų maršrutai.
Vualia. :)

P.s. Dar reikia privatus iš 062 ir 05 mest lauk.

Pilaitis
2012.12.27, 21:06
Jei Zuokas su chebra nieko dėl tramvajaus nenuveiks (o tokius pinigus gauti nėra taip paprasta, joks privatus verslas milijardo neinvestuos), tai atėjusi kitos kadencijos valdžia tą Zuoko utopiją panaikins. Arba nukels neribotam laikui - bo pinigų nėra. Svarbiausia, kad po to būtų užperkama bent 50 naujų troleibusų.

Būtent. Svarbiausia, kad tramvajaus bus tik viena linija, troleibusų nebebus, bus apie 530 autobusų.:welcome:

Pilaitis
2012.12.27, 21:12
http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/vilniaus-tarybos-politikai-apsisprende-sostines-gatvemis-vazines-tramvajus-221-289857 . Štai. Ir tai gera mintis. :) Bus autobusai + tramvajus + mikriukai. :)
schema:
1. Išmetami troleibusai
2. Atsisakoma kai kurių autobuso maršrutų, paleidžiant ten mikriuką(šiandienos info).
3. Įdiegiamas tramvajus.
4. Suderinamos trasos, paleidžiami nauji autobusų maršrutai.
Vualia. :)

P.s. Dar reikia privatus iš 062 ir 05 mest lauk.

Apsisprendė - dar nereiškia, kad jis bus. Be to, kažkaip netikiu šiuo straipsnių. ,,Tramvajus negalės būti dvibėgis, turės būti vienbėgis`` - emocijos? Gal verčiau autorius norėjo prifaršuoti straipsnį pipirais. Be to, jeigu kažkokiam 15min.lt pasirodė kažkoks lievas straipsnis, ar tai reiškia, kad taip bus ir taškas? Ko gero, ne. Troleibusai - puiki transporto priemonė, daug pigesnė nei tramvajus, kuriuo išvis bus tik vieną liniją. AZas tramvajais giedoja kaip gegutė, nežiuredamas į alternatyvas.

Al1
2012.12.27, 21:16
http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/vilniaus-tarybos-politikai-apsisprende-sostines-gatvemis-vazines-tramvajus-221-289857 . Štai. Ir tai gera mintis. :) Bus autobusai + tramvajus + mikriukai. :)
schema:
1. Išmetami troleibusai
2. Atsisakoma kai kurių autobuso maršrutų, paleidžiant ten mikriuką(šiandienos info).
3. Įdiegiamas tramvajus.
4. Suderinamos trasos, paleidžiami nauji autobusų maršrutai.
Vualia. :)

P.s. Dar reikia privatus iš 062 ir 05 mest lauk.

Nieko gero. Mikrobus reikia mesti. Tramvajus tik tolimai perspektyvai, kai esamas VT būtų optimizuotas ir maksimaliai išnaudotas.
062 ir 05 autobusus reikia tikrai mesti lauk. 062 spraga užpildoma 53A pratęsiant iki Mykolo Lietuvio. 53 sutankinant. Normaliai įdiegus persėdimo bilietus, 53 retinti, pratęsti iki Mykolo Lietuvio, 53A trumpinti iki Fabijoniškių žiedo. Vietoj 05 paleisti autobusų parko autobusus 26A maršrutu, pratęsiant jį iki stoties. Papildomai paleisti daugiau 26 maršruto autobusų (intervalą sumažinant iki 10 min. nepiko metu). Įvedus persėdimo bilietus, 26A trumpinti iki Žaliojo tilto.

Pilaitis
2012.12.27, 21:35
Atsiprašau, kad tiek daug pranešimų, tačiau labai sunkų išsisakyti apie savo nuomonę šioje sferoje.

,,Įvertinus ryškias keleivių mažėjimo tendencjas, kontaktinio tinklo senumą ir mažą maršrutų skaičių, troleibusus naikinsime-sako A. Zuokas``. Mažą maršrutų skaičių? Ciūriche jų vos šeši, tačiau niekas neužsimena apie troleibusų naikinimą. Mažėja keleivių - mažėja gyventojų Vilniuje, mažėja ir besinaudojančių VT. Be to, ar plečiamas KT? KT senumas - ne problema. Skyrus šiam dalykui pinigų, ganėtinai nedaug, KT būtų naujutėlis.

Nereikia naikinti troleibusų, reikia plėsti trolebusų tinklą.

Mettal
2012.12.27, 21:37
Tai bus ko gero 13, 15, 37, 35A, 41, 67, 76, 87. Ko gero, bus prijungti kai kurie mikrobų maršrutai.

Manau, kad tai palies šiuos maršrutus: 9, 11, 15, 21, 35A, 37, 38, 41, 51, 52A, 67 (tik jeigu mikroautobusai piko metu kursuotų labai dažnai), 87.

13, 37, 67 į Mickūnus, 76 - tikrai ne oro vežiotojai. Jūsų žinios apie kai kuriuos maršrutus prastokos.

marsrutai.lt nebuvo ir niekada nebus oficiali tvarkaraščių sistema, todėl papraščiau yra įvesti tvarkaraštį į oficialią sistemą(vilniustransport) ir nesukti galvos kitiems :)

Ką reiškia neoficiali? Kaip tik absoliučiai visa informacija ten yra oficiali.

Tačiau 52A kursuoja per retai ir lėtai. Kodėl autobusas Ukmergės g. už miesto velkasi kaip mieste???

Kaip tik už Perkūnkiemio jisai lekia kaip akis išdegęs, o Konstitucijos pr. velkasi.

Al1
2012.12.27, 21:43
37??? Absurdas. Ateis pavasaris ir žmonės su pundais, grėbliukais ir laistytuvais, važiuojantys į kapines, grūsis supuvusioje skardinėje... Taip, žiemą ten keleivių mažai, bet negi AP negali paleisti midibuso??? Visgi keleivių padaugėtų maršrutą pratęsus Rokantiškių gatve, toliau Kalno g. ir iki N. Vilnios, apjungiant su 67 maršrutu. Užtat 67 į Mickūnus naikinti. Ten rajonas. Važinėja autobusai į Lavoriškes, Adomaičius. Gali spragas tvarkaraštyje papildomu autobusu patys užsipildyti.

Sula
2012.12.27, 21:44
Al1 teisus. Mikrobus reikia naikinti, tuo pačių gerinti VT. Kaip? Labai paprastai. Vizualiacija tokią:
1.Platinamos gatvės A juostoms. Kur trys juostos - neplatinama. Kai kuriuose sankryžose statomi viadukai VTui, specialūs šviesoforai. Palaipsniui įdiegiama stotelių pagal pareikalavimą tvarką(nori išlipti - spausk Stop mygtuką;nori įlipti - mojuok ranka). Pagaliau yra Ebilietas ir švieslentės autobusuose/troleibusuose. Yra ir tvarkaraščių švieslentės stotelėse. VT jau gana puikus ir greitas.(bet kokių atvejų) Kaina: ~ 800 mln. litų.
2.1 Remontuojamas esamas troleibusų tinklas. Kaina: ~ 35 000 000 LT.
2.2 Plečiamas troleibusų tinklas.
2.3 Perkama ~ 300 naujų troleibusai, iš jų 50 - trigubi. Senos Škodos nurašomos. Kaina: ~400 mln. litų.
2.4 Elektra pigi, tad troleibusai dažnai važinėja.
3 VT tolygiai paskirstomas. Nelieka dalies dubliujančių maršrutų.
4 Statoma Park&Ride sistema (bet kokių atvejų). Kaina: ~ 100 000 000 LT.
5 Statomi apvažiavimai(aplinkkeliai), kai kurie kiti infrastrūkturos objektai.
6 Įvedamas mokestis už automobilius.

Investicijos milžiniškos (apie 3 mlr. litų), tačiau koks efektas. Tai išspręstų visas susisiekimo problemas bent atrimiausiam 35-mečiui.

Tai Utopia miesto planas?
Neskaitant to, kad šios priemonės ne viską išsprendžia.
Pvz.: kaip spręsti miesto "išskydimo" procesą ir su tuo susijusią VT efektyvumo mažėjimą?

Pilaitis
2012.12.27, 21:49
Pacituosiu FRT AŽą man:
O kaip elektra gaminama? Prisimink Cernobili. jeigu teisingai valdžia viską darys, bus gerai. Tik reikai smegenu. Šiaip niekas iškart nieko nemes. Ir autobusai yra greitesni, nei troleibusai

Kuo čia dėtas Černobilis? O tai tramui elektros nereikės? O gyventojams elektra nereikalinga?
Būtent reikia smegenų. Troleibusai gali būti tokio pačio greičio kaip autobusai, jeigu būtų normalus tvarkaraštis ir normalus KT.

Sula: nebus elektrifikuojamos priemieščio linijos.

FRT
2012.12.27, 21:54
Pagyvensim ir pamatysim, baikim šitas nesąmones. Jeigu daryti viską su galva, viskas bus gerai. Daugiau šia tema nesakysiu nieko :).

grustnyj
2012.12.27, 21:56
Ar nebus taip, kad tie žadėti greitieji maršrutai ir bus mikroautobusai, integruoti į bendro bilieto sistemą? Juk mūsų už VT atsakingiems valdžiažmogiams tokia mintis greičiausiai ir šaus. Ir ne be patepimo iš mikrobų firmų.
Ne, greituosius maršrutus aptarnaus dabar perkami MAN autobusai ir Ispanijos įmonių autobusai. Ir nereikia čia visur matyti korupcijos. Ne taip lengva „įforminti“ kyšį kaip Jus manote.

O kaip Panevėžys atsisakė mikrobų? Teismus prakišo?
Čia jau galima pritaikyti Jūsų pamėgtą frazę dėl korupcijos. Galbūt Panevėžio valdžia „patepė“ teismus, galbūt įmonių savininkai nėra teisiškai išprusę. Juokai juokais, tačiau būkim „biedni“, bet teisingi, Panevėžys tikrai nėra pernelyg didelis miestas, kuriame reikėtų daug skirtingų VT rūšių.

Tai, kad vilniečiai skundžiasi dėl panaikintų 4, 62 mikroautobusų, parodo, kad valdžia nesugeba organizuoti VT. Vietoj naikinamų mikroautobusų turi būti pasiūlyta reali alternatyva, o ne jos parodija - 1 ar 2 autobusai per valandą.
Va čia sutinku. Tačiau reikia pripažinti, kad Tarandė ar Perkūnkiemis tikrai nėra dideli rajonai, todėl leisti ten autobusus dažnai – ne išeitis. Todėl ir lieka vienintelė išeitis – mikroautobusai, kurie kursuotų panašiu dažniu, kaip kursavo 62. Ir gyventojai patenkinti, ir valdžia turi palaikymą iš gyventojų, ir nėra nereikalingų išlaidų autobusams.

... reikia 53 ir 53 A autobusus (būtinai dvigubus) paleisti kursuoti kas 5 minutes.
Reikia. Jau seniai Vilniuje reikalingi autobusų maršrutai, kurio dažnis būtų kas 5-7 minutės. Tačiau tam reikia papildomų transporto priemonių, kurių šiandien mes neturime. Žiemą net rezervas būna ganėtinai įdomus (pvz. ilgas autobusas 4-am maršrute).

Štai 44 mikroautobusas gyvuoja parazituodamas 44 autobuso sąskaita, nes visuomet važiuoja kelios minutės prieš autobusą.
Štai būtent 44 mikroautobusas ir gelbėja keleivius (ir mane ne kartą gelbėjo) dienos metu, kai tarpai tarp a44 būna iki 36 minučių. Pvz. 44 autobuso maršruto tvarkaraščio fragmentas iš Žaliojo tilto: 10:23, 10:46, 11:23, 11:59. Tuo tarpu m44 važiuoja 10:15, 10:36, 10:56, 11:13, 11:34, 11:50. Jokių porą minučių prieš a44 nesimato, minimumas – 8 minutės. Ir kaip tik m44 ir padeda keleiviams. Bet kokiu atveju a44 vis tiek važiuoja pilnas, m44 – irgi. Na o dažniau niekas autobusų į Naująją Vilnią ir neleis, visgi neprioritetinis rajonas. Ir niekam nerūpi, kad keleivių srautai čia irgi dideli. Jeigu net nesiruošiama bent jau pabandymui, bent vieną sekmadienį leisti a74 pirmąjį reisą apie 6:00 (VMS atsakymas: bus mažas keleivių srautas), tai apie kokį tvarkaraščių dažninimą mes čia kalbame.

Kodėl Latvija, Estija, Lenkija (netgi megaprjektams kaip metro Varšuvoje ar tramvajai) sugeba panaudoti ES lėšas VT plėtrai, o pas mus netgi dujinių autobusų ir troleibusų nenuperkama? Tie, kurie perkami yra lašas jūroje ir ne visai iš tų lėšų.
Zuokas per daug galvoja apie savo įvaizdį, yra toks „imagemaker‘is“. Taip, tramvajus gražu, tačiau reikia ir vertinti realybę.

O jei ir bandys naikinti, užprotestuos gyventojai, kai buvo Tychuose(Lenkija). Ten irgi apie 90-uosius norėjo panaikinti troleibusus, tad buvo labai daug protestų. Dabar ten sekmingai teberieda 2009 metų Solariai.
Protestuos? Kas? Lietuviai? Nuo kada mes protestuojam prieš mums nepalankius sprendimus...

1. Išmetami troleibusai
2. Atsisakoma kai kurių autobuso maršrutų, paleidžiant ten mikriuką(šiandienos info).
3. Įdiegiamas tramvajus.
4. Suderinamos trasos, paleidžiami nauji autobusų maršrutai.
Kiek yra troleibusų maršrutų? 21. Kiek iš jų liktų po optimizavimo? 10-12. Kiek yra autobusų maršrutų? 69. Kiek iš jų liktų po optimizavimo? Gal kokie 50. Kiek siūloma tramvajaus linijų? Iš viso 4-5. Bet pradžiai tik viena Stotis – Santariškės. O tai ką daryti tiek metų kitų rajonų gyventojams? Autobusai neatstos. Net ir turint ateityje visas 4-5 trasas, jos tikrai neapjungs visų troleibusų trasų.

13, 37, 67 į Mickūnus, 76 - tikrai ne oro vežiotojai. Jūsų žinios apie kai kuriuos maršrutus prastokos.
Jeigu analizavai VMS specialistų siūlymus, tai jų planuose nėra 13 maršruto, kurio trasa eitų Pelesos ir Dzūkų gatvėmis. Tuo labiau, jie siūlo naikinti ir trasą į Ž. Pavilnį. Vertinant tokius pasisakymus galima teigti, jog a13 laviruoja tarp naikinimo ir niekam nerūpi, kad piko metu jis aptarnauja didelį kiekį vaikų (čia kaip pvz.). Jau seniai sakiau, kad a13 reikėtų dažninti, tačiau, tačiau, tačiau...
Kiek matau 37 – vis porą žmonių jame.
67 jokiu būdu nesiūlyčiau atiduoti mikroautobusams, tačiau jis laviruoja kaip ir a13 dėl „Mickūnai turi susisiekimą traukiniais“.
Mes dabar nekalbame apie šios dienos situaciją, todėl tokie niuansai, kaip VGTU specialistų pasisakymai yra svarus argumentas šioje diskusijoje.

Al1
2012.12.27, 21:59
Tai Utopia miesto planas?
Neskaitant to, kad šios priemonės ne viską išsprendžia.
Pvz.: kaip spręsti miesto "išskydimo" procesą ir su tuo susijusią VT efektyvumo mažėjimą?

Ne visos priemonės nukreiptos tiesiogiai į VT. Štai gatvių platinimas ir sankryžų pervarkymas ar netgi viadukų įrengimas duos naudos visai transporto sistemai, o kartu VT atskirs nuo kito transporto. Naujas transporto priemones bet kokiu atveju reikės pirkti, būtų tai autobusai ar troleibusai. Perkant autobusus kažkiek galima būtų išleisti mažiau, bet nukentės ekologija. O ir sąnaudos didesnės už troleibusų. Apie elektrobusus užmirškime. Kai jie bus masiškai gaminami bent jau kaip troleibusai, tuomet ir kalbėsime. Net ir jiems atsiradus, jie tikrai kainuos brangiau nei troleibusai. KT atnaujinti pradžiai pakaktų tik rekonstruoti sankryžas su iešmais, kryžmėmis. Tai būtų neišvengiama, jei sankryža būtų rekonstruojama ar statomas viadukas. Taip pat palaipsniui reikėtų atnaujinti traukos pastotes. Planingai per metus po vieną ir viskas bus OK. Dauguma jų būtų atnaujinta, jei viskas būtų daroma planingai, o ne taip, kaip pas mus - 5 metus nieko absoliučiai nedaroma, paskui šokama daryti. Ir po to vėl 5 metus nieko nedaroma. Be to KT atnaujinimui galima gauti ES lėšų. Park&Ride sistemą taip pat galima įdiegti iš dalies privačiomis lėšomis.

FRT
2012.12.27, 22:00
Palaukim kuo baigsis valdžios kalbos dėl mikriukų, tada žiūrėsim dėl tolimesnių perspektyvų. Visko iškart padaryti neįmanoma, tik palaipsniui. :)

Mettal
2012.12.27, 22:06
Jeigu analizavai VMS specialistų siūlymus, tai jų planuose nėra 13 maršruto, kurio trasa eitų Pelesos ir Dzūkų gatvėmis.

Tik permečiau akimis, ten nėra ko analizuoti. Man tie „specialistų“ utopiniai sprendimai su net nesuprojektuota infrastruktūra jokio įspūdžio nepaliko. Akivaizdu, kad ten viska atlikta „Pilaičio technika“ - pabraižymais ant žemėlapio, neatsižvelgiant į realius poreikius. Jau vien ko vertas argumentas „dėl per tankaus maršrutų tinklo eismas x gatve naikinamas“.

Sula
2012.12.27, 22:07
Sula: nebus elektrifikuojamos priemieščio linijos.

Na aš suprantu, kad į Salininkus troleibuso nebus. :)
BET, gal kada nors į juos galėtų važiuoti elektrinis traukinukas?

Mano vizija - reiktų diegti MRT ir lokalinio tinklo mišinį.
Pvz.: didelis autobuso-trolei-tramvajus su Pašilaičiai-Justiniškės-Viršuliškės-Karoliniškės-Lazdynai-Vilkpėdė-Stotis (tik tokie sutojimai, vid.greitis 43-47km/h) ir panašūs spinduliai.
Kaip tai padaryti, jau kitas klausimas.

Pilaitis
2012.12.27, 22:08
Ne visos priemonės nukreiptos tiesiogiai į VT. Štai gatvių platinimas ir sankryžų pervarkymas ar netgi viadukų įrengimas duos naudos visai transporto sistemai, o kartu VT atskirs nuo kito transporto. Naujas transporto priemones bet kokiu atveju reikės pirkti, būtų tai autobusai ar troleibusai. Perkant autobusus kažkiek galima būtų išleisti mažiau, bet nukentės ekologija. O ir sąnaudos didesnės už troleibusų. Apie elektrobusus užmirškime. Kai jie bus masiškai gaminami bent jau kaip troleibusai, tuomet ir kalbėsime. Net ir jiems atsiradus, jie tikrai kainuos brangiau nei troleibusai. KT atnaujinti pradžiai pakaktų tik rekonstruoti sankryžas su iešmais, kryžmėmis. Tai būtų neišvengiama, jei sankryža būtų rekonstruojama ar statomas viadukas. Taip pat palaipsniui reikėtų atnaujinti traukos pastotes. Planingai per metus po vieną ir viskas bus OK. Dauguma jų būtų atnaujinta, jei viskas būtų daroma planingai, o ne taip, kaip pas mus - 5 metus nieko absoliučiai nedaroma, paskui šokama daryti. Ir po to vėl 5 metus nieko nedaroma. Be to KT atnaujinimui galima gauti ES lėšų. Park&Ride sistemą taip pat galima įdiegti iš dalies privačiomis lėšomis.

Būtent. Pastačius A juostas sumažėtu transporto apkrova likusiam transportui. Reikia įvesti mokestį automobiliams. Panaiknti leidimą važiuoti A juostomis su 4 asmenais.

Pilaitis
2012.12.27, 22:10
Na aš suprantu, kad į Salininkus troleibuso nebus. :)
BET, gal kada nors į juos galėtų važiuoti elektrinis traukinukas?

Mano vizija - reiktų diegti MRT ir lokalinio tinklo mišinį.
Pvz.: didelis autobuso-trolei-tramvajus su Pašilaičiai-Justiniškės-Viršuliškės-Karoliniškės-Lazdynai-Vilkpėdė-Stotis (tik tokie sutojimai, vid.greitis 43-47km/h) ir panašūs spinduliai.
Kaip tai padaryti, jau kitas klausimas.

Būtent, kad galės būti elektryčka. Na, MRT kol kas turi toki statusą kaip ir El. autikai. Tačiau tai neblogas VT.

grustnyj
2012.12.27, 22:12
Tik permečiau akimis, ten nėra ko analizuoti. Man tie „specialistų“ utopiniai sprendimai su net nesuprojektuota infrastruktūra jokio įspūdžio nepaliko. Akivaizdu, kad ten viska atlikta „Pilaičio technika“ - pabraižymais ant žemėlapio, neatsižvelgiant į realius poreikius. Jau vien ko vertas argumentas „dėl per tankaus maršrutų tinklo eismas x gatve naikinamas“.

Bet problema tame, kad VGTU ne šiaip padarė tą tyrimą, sukūrė koncepciją. Jiems už tai tikrai turėjo būti sumokėta. O koks tikslas VMS mokėti, jeigu šia koncepcija nesiruošiama naudotis?

Sula
2012.12.27, 22:13
Ne visos priemonės nukreiptos tiesiogiai į VT.

Blogiausia tai, kad man vis vien tektų savo 20 km važiuoti pusantros valandos į vieną pusę. O kolegos iš Šeškinės iki Gedimino pr. tebevažiuos nuosavomis mašinomis.

Pilaitis
2012.12.27, 22:18
Bet problema tame, kad VGTU ne šiaip padarė tą tyrimą, sukūrė koncepciją. Jiems už tai tikrai turėjo būti sumokėta. O koks tikslas VMS mokėti, jeigu šia koncepcija nesiruošiama naudotis?

O kas ten žino, ar šia koncepcija ruošiamasi naudotis. VGTU tesiog sukurė keverzojimus, tad jiems sumokėta. Prašymą sukurti keverzojimus parašė ko gero pats AZas.

Al1
2012.12.27, 22:19
Ne, greituosius maršrutus aptarnaus dabar perkami MAN autobusai ir Ispanijos įmonių autobusai. Ir nereikia čia visur matyti korupcijos. Ne taip lengva „įforminti“ kyšį kaip Jus manote.


Čia jau galima pritaikyti Jūsų pamėgtą frazę dėl korupcijos. Galbūt Panevėžio valdžia „patepė“ teismus, galbūt įmonių savininkai nėra teisiškai išprusę. Juokai juokais, tačiau būkim „biedni“, bet teisingi, Panevėžys tikrai nėra pernelyg didelis miestas, kuriame reikėtų daug skirtingų VT rūšių.


Kaip galima papirkti, yra daug būdų. Abonentas tai žino...
Vilnius irgi nėra per daug didelis, kad reikėtų daug VT rūšių. Pilnai pakaktų gerai organizuotų dviejų. Ir integruoto į bendro bilieto sistemą priemiestinio susisiekimo autobusais ir traukiniais.


Va čia sutinku. Tačiau reikia pripažinti, kad Tarandė ar Perkūnkiemis tikrai nėra dideli rajonai, todėl leisti ten autobusus dažnai – ne išeitis. Todėl ir lieka vienintelė išeitis – mikroautobusai, kurie kursuotų panašiu dažniu, kaip kursavo 62. Ir gyventojai patenkinti, ir valdžia turi palaikymą iš gyventojų, ir nėra nereikalingų išlaidų autobusams.


AP turėtų įdigyti 10 midibusų, kurių pakaktų visokiems mažai apkrautiems maršrutams kartu su dabar turimais autobusais. Galbūt netgi keletą tokių:

http://i057.radikal.ru/1212/c0/72093feb8daa.jpg
http://www.mercedes-benz.no/content/norway/mpc/mpc_norway_website/no/home_mpc/bus/home/buses_world/update/update/minibusses_iaa_08.html


Reikia. Jau seniai Vilniuje reikalingi autobusų maršrutai, kurio dažnis būtų kas 5-7 minutės. Tačiau tam reikia papildomų transporto priemonių, kurių šiandien mes neturime. Žiemą net rezervas būna ganėtinai įdomus (pvz. ilgas autobusas 4-am maršrute).


Taip, tam reikia naudotis ES lėšomis. Deja, svaigstama apie tramvajus, o autobusų net nebandoma įsigyti... Žodžiu, viskas daroma liežuviais.


Štai būtent 44 mikroautobusas ir gelbėja keleivius (ir mane ne kartą gelbėjo) dienos metu, kai tarpai tarp a44 būna iki 36 minučių. Pvz. 44 autobuso maršruto tvarkaraščio fragmentas iš Žaliojo tilto: 10:23, 10:46, 11:23, 11:59. Tuo tarpu m44 važiuoja 10:15, 10:36, 10:56, 11:13, 11:34, 11:50. Jokių porą minučių prieš a44 nesimato, minimumas – 8 minutės. Ir kaip tik m44 ir padeda keleiviams. Bet kokiu atveju a44 vis tiek važiuoja pilnas, m44 – irgi. Na o dažniau niekas autobusų į Naująją Vilnią ir neleis, visgi neprioritetinis rajonas. Ir niekam nerūpi, kad keleivių srautai čia irgi dideli. Jeigu net nesiruošiama bent jau pabandymui, bent vieną sekmadienį leisti a74 pirmąjį reisą apie 6:00 (VMS atsakymas: bus mažas keleivių srautas), tai apie kokį tvarkaraščių dažninimą mes čia kalbame.


Žinoma, kad su tokiu valdžios požiūriu nieko gero ir nebus. Ir nebus nieko gero ne tik 44 maršrute.
O ką duotų mikrobo integracija? Ką, bent vienam papildomam autobusui į maršrutą pinigų nėra, o štai bent 4 ar 5 mikrobams, kurie ten dirba, pinigų atsirastų? O jie ir toliau parazituotų, važiuodami prieš autobusą, bet jau surinkdami keleivius su bilietais...

Pilaitis
2012.12.27, 22:19
Blogiausia tai, kad man vis vien tektų savo 20 km važiuoti pusantros valandos į vieną pusę. O kolegos iš Šeškinės iki Gedimino pr. tebevažiuos nuosavomis mašinomis.

Nevažiuos, nes bus mokestis automobiliams. Kiek fizinės manštos sveika.
Koks tavo maršrutas, Sula?

grustnyj
2012.12.27, 22:26
AP turėtų įdigyti 10 midibusų, kurių pakaktų visokiems mažai apkrautiems maršrutams kartu su dabar turimais autobusais. Galbūt netgi keletą tokių:

Atvaizdas
(http://i057.radikal.ru/1212/c0/72093feb8daa.jpg)
http://www.mercedes-benz.no/content/norway/mpc/mpc_norway_website/no/home_mpc/bus/home/buses_world/update/update/minibusses_iaa_08.html
Toks vienas naudotas kainuoja apie 30-40 tūkst. eurų.

O ką duotų mikrobo integracija? Ką, bent vienam papildomam autobusui į maršrutą pinigų nėra, o štai bent 4 ar 5 mikrobams, kurie ten dirba, pinigų atsirastų? O jie ir toliau parazituotų, važiuodami prieš autobusą, bet jau surinkdami keleivius su bilietais...
Jeigu VMS neapsimoka (jų teigimu) leisti pvz. a74 sekmadienį 6:00, tą gali padaryti keli mikroautobusų reisai (pvz. 5:55, 6:05). Kodėl aš turiu mokėti 3 litus Almirui, jeigu turiu Vilniečio kortelę ir, logiškai mąstant, ne tokį jau ir ankstu rytą man nėra autobuso reiso.

Sula
2012.12.27, 22:27
Nevažiuos, nes bus mokestis automobiliams. Kiek fizinės manštos sveika.
Koks tavo maršrutas, Sula?

Grigiškių žiedas - Salininkų žiedas :jura:

Al1
2012.12.27, 22:27
Bet problema tame, kad VGTU ne šiaip padarė tą tyrimą, sukūrė koncepciją. Jiems už tai tikrai turėjo būti sumokėta. O koks tikslas VMS mokėti, jeigu šia koncepcija nesiruošiama naudotis?


O kas ten žino, ar šia koncepcija ruošiamasi naudotis. VGTU tesiog sukurė keverzojimus, tad jiems sumokėta. Prašymą sukurti keverzojimus parašė ko gero pats AZas.

Tai kad koncepcijos naikinti kai kuriuos troleibusų maršrutus, autobusų maršrutus buvo jau iki Zuoko. Bet jis užsimojo sunaikinti troleibusus visiškai, nors pradžioje svaigo tik dėl tramvajaus, pertvarkant troleibusų tinklą.

Aišku, kad tai, kas turi būti koncepcijoje, gairės, buvo nurodytos užsakymo metu. O VGTU tai įvilko į "moksliškai pagrįstą" apvalkalą.


Blogiausia tai, kad man vis vien tektų savo 20 km važiuoti pusantros valandos į vieną pusę. O kolegos iš Šeškinės iki Gedimino pr. tebevažiuos nuosavomis mašinomis.

O man tenka 8 km troleibusu važiuoti 50-60 min. ir aš manau, kad tai normalu. Mašina išeina apie 20 min. dienos metu. Piko metu iki 30 min. Tačiau troleibusais vakare esu namo parsigavęs per 35 min. Kai pastarieji lekia kaip akis išdegę, o vienas persėdimas įvyksta iš vieno troleibuso peršokant į kitą per kelias sekundes.

Al1
2012.12.27, 22:33
Toks vienas naudotas kainuoja apie 30-40 tūkst. eurų.


Jeigu VMS neapsimoka (jų teigimu) leisti pvz. a74 sekmadienį 6:00, tą gali padaryti keli mikroautobusų reisai (pvz. 5:55, 6:05). Kodėl aš turiu mokėti 3 litus Almirui, jeigu turiu Vilniečio kortelę ir, logiškai mąstant, ne tokį jau ir ankstu rytą man nėra autobuso reiso.

O kas sako, kad reikia pirkti panaudotus? Kodėl ne už ES lėšas naujus?

Keli skirtingi vežėjai tame pačiame maršrute yra visiška nesąmonė. Be to joks privatininkas, jeigu jam neprimokės bent dvigubai, dėl poros reisų ryte už dabartinę VT bilieto kainą neveš. Suprask pagaliau, kad savivaldybė nemokės daugiau, nei dabar mikrobai ima. Dabar mikrobui galbūt apsimoka važiuoti ryte, kai nėra absoliučiai jokios konkurencijos, o keleivių yra. O paskui jis tą patį reisa turės atlikti už mažesnę kainą. Keleivių kažin ar padaugės anksti ryte.

Sula
2012.12.27, 22:34
O man tenka 8 km troleibusu važiuoti 50-60 min. ir aš manau, kad tai normalu. Mašina išeina apie 20 min. dienos metu. Piko metu iki 30 min. Tačiau troleibusais vakare esu namo parsigavęs per 35 min. Kai pastarieji lekia kaip akis išdegę, o vienas persėdimas įvyksta iš vieno troleibuso peršokant į kitą per kelias sekundes.

Teko patirti kaifą pusantros valandos pralaukti autobuso prie -20С. Tiksliau, nebelaukti, o eiti pėsčiomis iš A.Panerių į Ž.Panerius. :lauzas:
Beje šiais laikais autostopinikų baidomasi kaip ufonautų. :|

Blaze
2012.12.27, 22:35
a52A trasa gali būti kaip kadaise panaikinto 62 mikroautobuso. Važinės panašiu intervalu kaip ir 62. Visi bus patenkinti. a38 dienos metu važinėja apytuštis, taip pat labai dubliuoja a18. a21-ą kažkiek dubliuoja a22, todėl tik nedidelė dalis trasos (Lazdynėliai) lieka be autobuso, tačiau mikroautobusai gali dažniau važinėti.

52A iki Igno Šeiniaus piko metu būna visiškai sausakimšas. O ir toliau dar labai nemažai žmonių važiuoja.

Nieko gero. Mikrobus reikia mesti. Tramvajus tik tolimai perspektyvai, kai esamas VT būtų optimizuotas ir maksimaliai išnaudotas.
062 ir 05 autobusus reikia tikrai mesti lauk. 062 spraga užpildoma 53A pratęsiant iki Mykolo Lietuvio. 53 sutankinant. Normaliai įdiegus persėdimo bilietus, 53 retinti, pratęsti iki Mykolo Lietuvio, 53A trumpinti iki Fabijoniškių žiedo.

Blogai, kad nenorit įsiklausyti į argumentus kodėl žmonės reikalauja tų mikriukų atgal. 53 į centrą važiuoja apie 40-50min. pagal grafiką. Bet ties Pramogų arena-Kalvarijų gatve kamščiai tą laiką dar labiau prailgina. Maršruto dažninimas problemos neišspręs. Tuo labiau, kad 53 jau ir dabar greitai važinėja.

Reikia dažninti 43 ir 56, kad būtų galima be problemų persėsti Šeškinės arba Žaliojo tilto st. 56 nuvažiuoja iki Žaliojo tilto daug greičiau nei 53, o dar jo grafikas nereikalingai ištemtas. Svarbu, kad visiems būtų aišku, kad iš Šeškinės st. jokių problemų nuvažiuoti į Fabijoniškes bet kokiu paros metu nebus problemų.


Pildyta:
Blogiausia tai, kad man vis vien tektų savo 20 km važiuoti pusantros valandos į vieną pusę. O kolegos iš Šeškinės iki Gedimino pr. tebevažiuos nuosavomis mašinomis.

Tokių yra daug. Tą rodo užsikimšusios A.Goštauto, J.Tumo-Vaižganto, Pamėnkalnio, Jasinskio gatvės. Čia reikia pabloginti sąlygas automobiliams. Ir atitinkamai dažninti a6,24.

Pilaitis
2012.12.27, 22:36
Grigiškių žiedas - Salininkų žiedas :jura:
a29 pratęsti iki stoties. Du persėdimai.
Tai kad koncepcijos naikinti kai kuriuos troleibusų maršrutus, autobusų maršrutus buvo jau iki Zuoko. Bet jis užsimojo sunaikinti troleibusus visiškai, nors pradžioje svaigo tik dėl tramvajaus, pertvarkant troleibusų tinklą.
Galima panaikinti KT Titnago g. Kitur- ne nes jie sudaro gan stiprų VT šakny.
Aišku, kad tai, kas turi būti koncepcijoje, gairės, buvo nurodytos užsakymo metu. O VGTU tai įvilko į "moksliškai pagrįstą" apvalkalą.
Ne komentuosiu.

O man tenka 8 km troleibusu važiuoti 50-60 min. ir aš manau, kad tai normalu. Mašina išeina apie 20 min. dienos metu. Piko metu iki 30 min. Tačiau troleibusais vakare esu namo parsigavęs per 35 min. Kai pastarieji lekia kaip akis išdegę, o vienas persėdimas įvyksta iš vieno troleibuso peršokant į kitą per kelias sekundes.

Man tenka įvekti 1km peškom. Gerai kad t16 dažnai važiuoja. 10 min. ir aš jau Sietyno stotelėj (važiuoju nuo Lazdynų). Užtat tenka 47 apie 10 min laukti... 54 netinka pagal grafiką.

Al1
2012.12.27, 22:44
Blogai, kad nenorit įsiklausyti į argumentus kodėl žmonės reikalauja tų mikriukų atgal. 53 į centrą važiuoja apie 40-50min. pagal grafiką. Bet ties Pramogų arena-Kalvarijų gatve kamščiai tą laiką dar labiau prailgina. Maršruto dažninimas problemos neišspręs. Tuo labiau, kad 53 jau ir dabar greitai važinėja.

Reikia dažninti 43 ir 56, kad būtų galima be problemų persėsti Šeškinės arba Žaliojo tilto st. 56 nuvažiuoja iki Žaliojo tilto daug greičiau nei 53, o dar jo grafikas nereikalingai ištemtas. Svarbu, kad visiems būtų aišku, kad iš Šeškinės st. jokių problemų nuvažiuoti į Fabijoniškes bet kokiu paros metu nebus problemų.

Taip. Kadangi ten retai būnu, tai ne viską gerai žinau. Taigi, visgi, kaip minėjau, žmonėms nebuvo pasiūlyta normali alternatyva važiuoti autobusais. Tuo labiau, kad maršrutų naujų nelabai ir reikia priveisti, tik esamus sustiprinti, pakoreguoti.


Galima panaikinti KT Titnago g. Kitur- ne nes jie sudaro gan stiprų VT šakny.


Taip, žlugus pramonei, Titnago g. troleibusų panaikinimas visgi anksčiau ar vėliau įvyks. Pakaktų pratęsti 24 autobusą.
Dar Naugarduko g. Pakankamai gerai ji aptarnaujama 10, 17 ir 16 troleibusais bei autobusais.

grustnyj
2012.12.27, 22:48
Keli skirtingi vežėjai tame pačiame maršrute yra visiška nesąmonė. Be to joks privatininkas, jeigu jam neprimokės bent dvigubai, dėl poros reisų ryte už dabartinę VT bilieto kainą neveš.
O kas sakė, kad mikroautobusas turi dubliuoti a74 trasą? Va, privatininkui žymiai labiau apsimokėtų leisti mikroautobusą maršrutu Naujoji Vilnia - A. Kojelavičiaus g. - Stotis - Naujininkai.
Trasa: Linksmoji g., Parko g., Pergalės g., Dūmų g., A. Kojelavičiaus g., S. Batoro g., Subačiaus g., M. Daukšos g., Aušros Vartų g., Geležinkelio g., Dariaus ir Girėno g.

Pilaitis
2012.12.27, 22:50
Taip, žlugus pramonei, Titnago g. troleibusų panaikinimas visgi anksčiau ar vėliau įvyks. Pakaktų pratęsti 24 autobusą.
Dar Naugarduko g. Pakankamai gerai ji aptarnaujama 10, 17 ir 16 troleibusais bei autobusais.
Geriau padaryti 13 žiedinį: Švitrigailos g., Naugarduko g., Žemaitės g., Savanorių pr., S.Konarskio g., V. Kudirkos g. Panaudoti esamus, bet užkaneruotus iešmus.

Al1
2012.12.27, 22:52
O kas sakė, kad mikroautobusas turi dubliuoti a74 trasą? Va, privatininkui žymiai labiau apsimokėtų leisti mikroautobusą maršrutu Naujoji Vilnia - A. Kojelavičiaus g. - Stotis - Naujininkai.
Trasa: Linksmoji g., Parko g., Pergalės g., Dūmų g., A. Kojelavičiaus g., S. Batoro g., Subačiaus g., M. Daukšos g., Aušros Vartų g., Geležinkelio g., Dariaus ir Girėno g.

Ne, daugiau keleivių iš centro ir stoties važiuoja S. Batoro gatve.
Klaipėdos pavyzdys yra blogas.

grustnyj
2012.12.27, 22:56
Ne, daugiau keleivių iš centro ir stoties važiuoja S. Batoro gatve.
Klaipėdos pavyzdys yra blogas.

S. Batoro gatvėje dažniausiai niekas nei įlipa, nei išlipa (kalbu apie m74). O keleiviai važiuoja šiuo "autobanu", nes tokia trasa. Būtų A. Kojelavičiaus gatvėje - daugiau keleivių važiuotų ja.

ssnaiperis
2012.12.27, 23:06
Na aš suprantu, kad į Salininkus troleibuso nebus. :)
BET, gal kada nors į juos galėtų važiuoti elektrinis traukinukas?


Papasakok plačiau apie šį traukinuką :) Turi omeny elektrifikaciją iki pat Salininkų, ar kažkokį ratinį? :?

Al1
2012.12.27, 23:44
S. Batoro gatvėje dažniausiai niekas nei įlipa, nei išlipa (kalbu apie m74). O keleiviai važiuoja šiuo "autobanu", nes tokia trasa. Būtų A. Kojelavičiaus gatvėje - daugiau keleivių važiuotų ja.

Keleiviai važiuoja, nes daugiau VT juo važiuoja. Ir greičiau, nes nestoja. Be to ši gatvė ir yra greito eismo - iki 80 km/h, o ne siaura Kojelavičiaus. Be to tokia gatvei kaip Kojelavičiaus pakanka 4 ir 27 autobusų. Tikrai negalima norėti, kad tokia gatve VT važiuotų kaip 44 maršrutu...

Al1
2012.12.27, 23:49
Papasakok plačiau apie šį traukinuką :) Turi omeny elektrifikaciją iki pat Salininkų, ar kažkokį ratinį? :?

Šiaip tai reikėtų traukinio iki pat Valčiūnų. Dabar važiuoja priemiestiniai į Valčiūnus, Nr. 227 maždaug kas 1 val ir 20 min. Piko metu dažniau. Traukinys galėtų važiuoti ir stoti ties Salininkų pervaža. Tačiau tam reikia derinti autobusų ir traukinių maršrutus, o pas mus bardakas, kiekviena savivaldybė ir geležinkeliai nekoordinuoja veiksmų ir tuo labiau nėra VT rūšių prioritetų.

Vilnietizz
2012.12.28, 00:06
Taip, žlugus pramonei, Titnago g. troleibusų panaikinimas visgi anksčiau ar vėliau įvyks. Pakaktų pratęsti 24 autobusą.
Dar Naugarduko g. Pakankamai gerai ji aptarnaujama 10, 17 ir 16 troleibusais bei


Tai o koks skirtumas, ar Titnago g. važiuos T18, ar A24? Jokio. Vistiek tie, kam reikia kitur, persėda Vaduvos stotelėje.
Nematau prasmės kažkur naikinti kontaktinį tinklą ir toje vietoje vietoj troleibuso leisti autobusą. Kokia iš to finansinė nauda?

Dėl Naugarduko tai nežinau. Gal daugiabučių Naugarduko gatvėje gyventojams jis ir nelabai reikalingas (netoli Spartos ir Taraso Ševčenkos stotelės, tereikia kiek padažninti 10, 12 ,17 maršrutų kursavimą). Bet maršrutas reikalingas (sąlyginai) susisiekimui su svarbiu mieste objektu- pasų poskyriu. Nuo Žaliojo tilto ir Žirmūnų jis vienintelis ten veža.

ssnaiperis
2012.12.28, 00:12
Šiaip tai reikėtų traukinio iki pat Valčiūnų. Dabar važiuoja priemiestiniai į Valčiūnus, Nr. 227 maždaug kas 1 val ir 20 min. Piko metu dažniau. Traukinys galėtų važiuoti ir stoti ties Salininkų pervaža. Tačiau tam reikia derinti autobusų ir traukinių maršrutus, o pas mus bardakas, kiekviena savivaldybė ir geležinkeliai nekoordinuoja veiksmų ir tuo labiau nėra VT rūšių prioritetų.

O ar Valčiūnai negi neturi geležinkelio linijos? :? Taip, sutinku, kad reikia geležinkelio stotelės Salininkuose (kad ir pačią paprasčiausią nedidukę pavėsinę su suoliuku pastatyt ir nedidelį plotą asfaltu užkloti. Paimkim šiuo atveju kad ir Vokės stotelę). Rinko Salininkų bendruomenė parašus dėl traukinio ir siuntė savivaldybei bei darė apklausą dėl traukinio, bet vistiek nesėkmingai.

grustnyj
2012.12.28, 00:13
Keleiviai važiuoja, nes daugiau VT juo važiuoja. Ir greičiau, nes nestoja. Be to ši gatvė ir yra greito eismo - iki 80 km/h, o ne siaura Kojelavičiaus. Be to tokia gatvei kaip Kojelavičiaus pakanka 4 ir 27 autobusų. Tikrai negalima norėti, kad tokia gatve VT važiuotų kaip 44 maršrutu...

S. Batoro gatvėje (Lelijų st. - Girininkija atkarpoje) važiuoja tiek pat maršrutų, kaip ir A. Kojelavičiaus gatvėje (A. Kojelavičiaus st. - Viadukas). S. Batoro gatvė greita tik ant popieriaus, VT galėtų ir greičiau ja važiuoti.
Pakanka a4, kuris kursuoja kartą per valandą, o vėliau net kartą per pusantros valandos? Dėl tokio kursavimo ir prarandamas A. Kojelavičiaus g. - Bazilijonų g. susisiekimas.
Su a27 situacija geresnė. Tačiau įvertinus kiek toje vietoje gyvenamųjų namų ir potencialių VT keleivių - net a27 kursavimo dažnio neužtenka, jau nekalbant apie a4.

Vilnietizz
2012.12.28, 00:21
S. Batoro gatvėje (Lelijų st. - Girininkija atkarpoje) važiuoja tiek pat maršrutų, kaip ir A. Kojelavičiaus gatvėje (A. Kojelavičiaus st. - Viadukas). S. Batoro gatvė greita tik ant popieriaus, VT galėtų ir greičiau ja važiuoti.
Pakanka a4, kuris kursuoja kartą per valandą, o vėliau net kartą per pusantros valandos? Dėl tokio kursavimo ir prarandamas A. Kojelavičiaus g. - Bazilijonų g. susisiekimas.
Su a27 situacija geresnė. Tačiau įvertinus kiek toje vietoje gyvenamųjų namų ir potencialių VT keleivių - net a27 kursavimo dažnio neužtenka, jau nekalbant apie a4.

4-ąjį galima būtų trumpinti iki Stoties (jei tik normaliai veiks persėdimo bilietai) ir pridėti vieną autobusą. To ir turėtų pakakti- vistiek A. Kojelavičiaus g. keleivių nėra daug.

ssnaiperis
2012.12.28, 00:27
4-ąjį galima būtų trumpinti iki Stoties (jei tik normaliai veiks persėdimo bilietai) ir pridėti vieną autobusą. To ir turėtų pakakti- vistiek A. Kojelavičiaus g. keleivių nėra daug.

O Lukiškių aikštę (Kražių st.) nuo Rūdninkų stotelės kaip pasiekt? Siūlai paėjėti iki Bazilijonų stotelės kur stoja A88, važiuot iki stotelės "Lukiškių aikštė" ir paėjėt pėsčiomis?

Vilnietizz
2012.12.28, 00:31
O Lukiškių aikštę (Kražių st.) nuo Rūdninkų stotelės kaip pasiekt? Siūlai paėjėti iki Bazilijonų stotelės kur stoja A88, važiuot iki stotelės "Lukiškių aikštė" ir paėjėt pėsčiomis?

taigi kursuoja 1 ir 7 troleibusai. Nuo Pamėnkalnio st. iki Lukiškių A. - atstumas juokingas.

grustnyj
2012.12.28, 00:31
O Lukiškių aikštę (Kražių st.) nuo Rūdninkų stotelės kaip pasiekt? Siūlai paėjėti iki Bazilijonų stotelės kur stoja A88, važiuot iki stotelės "Lukiškių aikštė" ir paėjėt pėsčiomis?

Tikrai nemanau, kad kas nors lauktų valandą, kad važiuoti tiesiogiai a4. Jau greičiau visi važiuoja t1/t7 ir eina pėsčiom nuo Pamėnkalnio st.
P.S. Plius yra m1 blogiausiu atveju.

Al1
2012.12.28, 01:11
Tai o koks skirtumas, ar Titnago g. važiuos T18, ar A24? Jokio. Vistiek tie, kam reikia kitur, persėda Vaduvos stotelėje.
Nematau prasmės kažkur naikinti kontaktinį tinklą ir toje vietoje vietoj troleibuso leisti autobusą. Kokia iš to finansinė nauda?

Dėl Naugarduko tai nežinau. Gal daugiabučių Naugarduko gatvėje gyventojams jis ir nelabai reikalingas (netoli Spartos ir Taraso Ševčenkos stotelės, tereikia kiek padažninti 10, 12 ,17 maršrutų kursavimą). Bet maršrutas reikalingas (sąlyginai) susisiekimui su svarbiu mieste objektu- pasų poskyriu. Nuo Žaliojo tilto ir Žirmūnų jis vienintelis ten veža.

Titnago gatve dabar važiuoja mažai keleivių. Kol KT dar padorus, troleibusai gali važiuoti, bet KT susidėvėjus, jo atnaujinti nebeapsimokės, nes tenai vis tiek jau niekada nebus tokių keleivių srautų, kokie buvo tiesiant liniją. Iš kitos pusės, jei troleibusų nebepirks, tai pirmiausiai tokias linijų atkarpas ir naikins.
Į pasų skyrių galima nuvažiuoti kur kas dažniau kursuojančiais 6 ir 73 autobusais. O ir nuo jų stotelės eiti arčiau, nei nuo Naugarduko žiedo.


S. Batoro gatvėje (Lelijų st. - Girininkija atkarpoje) važiuoja tiek pat maršrutų, kaip ir A. Kojelavičiaus gatvėje (A. Kojelavičiaus st. - Viadukas). S. Batoro gatvė greita tik ant popieriaus, VT galėtų ir greičiau ja važiuoti.
Pakanka a4, kuris kursuoja kartą per valandą, o vėliau net kartą per pusantros valandos? Dėl tokio kursavimo ir prarandamas A. Kojelavičiaus g. - Bazilijonų g. susisiekimas.
Su a27 situacija geresnė. Tačiau įvertinus kiek toje vietoje gyvenamųjų namų ir potencialių VT keleivių - net a27 kursavimo dažnio neužtenka, jau nekalbant apie a4.

Skyles grafike būtų galima užkišti autobusais. Jokie mikrobai ten nereikalingi, nes jie tik atims autobusų srautus ir tuomet iš viso autobusus panaikintų, atiduodami viską į VT sistemą integruotiems mikrobams. O tokiu keliu einant galima labai daug maršrutų atiduoti mikrobams. Ir ką turėsime? Dar blogesnė VT nei dabar, nes mikrobai tai nėra normalus viešasis transportas, tai bananinių atsilikusių kolonijų transportas...
O joks vežėjas mikroautobusais dėl kelių reisų per dieną neims maršruto, net apmokamo ir iš savivaldybės.
Aš dar kartą kartoju, kad didžiausia mikrobų integravimo blogybė bus tai, kad jie penėsis autobusų ir troleibusų sąskaita, nes joks privatininkas nedirbs be savalaikio užmokesčio, o savo vežėjui savivaldybė kaip nemokėjo, taip ir nemokės pilnai už pervežtus keleivius ir toliau.

Pilaitis
2012.12.28, 08:57
Papasakok plačiau apie šį traukinuką :) Turi omeny elektrifikaciją iki pat Salininkų, ar kažkokį ratinį? :?

Aš turėjau omeny, kad bus elektryčka. Joje galios Vilniečio kortelė. Tačiau troleibusų iki Salininkų tikrai nebus. Tai iš esmės priemiestis, tad užteks kas 120 min važinėjančio dvigubo 19 su traukinių kas 15 min. ir privežamojo 19A Miškiniai-Eisiškių pl.-Salinkai-Pervaža, važinėjančio kas 15 min. Ten įkuriamas žiedas (kaip ir Miškiniuse).

Sula
2012.12.28, 09:22
Papasakok plačiau apie šį traukinuką :) Turi omeny elektrifikaciją iki pat Salininkų, ar kažkokį ratinį? :?

Čia pageidavimas, o ne realybė :)
Jei sausakimšas 19-as veža 30 min. iki stoties, gal būtų šiokia tokia alternatyva? Iki oro uosto automotrisė gi važiuoja.

Al1
2012.12.28, 10:06
Čia pageidavimas, o ne realybė :)
Jei sausakimšas 19-as veža 30 min. iki stoties, gal būtų šiokia tokia alternatyva? Iki oro uosto automotrisė gi važiuoja.

Oro uosto maršruto tikrai nepratęsinės, nes niekas nenori mūsuose gąsdinti užsieniečių bomžais, narkomanais ir tvartu dvokiančiais kaimiečiais. :)

Pilaitis
2012.12.28, 13:33
Tramvajaus nebus, nes nėra pinigų. Troleibusų irgi nebus. Autobusų maršrutai perduodami privatininkamas - taip nusiris ir iki vos kelių municipalinių (ne privatininikų). Kopijuojama Gruzijos patirtis - ten nėra elektrinio transporto (tik metro ir traukiniai), vos vienas kitas municipalinis autobusų maršrutas. Tik mikriukai. Gal geriau būtų Ukrainos pavyzdys - ten yra ir tramvajai ir troleibusai, tačiau beveik nėra autobusų - tik privatininkai.

Vilnietizz
2012.12.28, 14:24
Klaipėdos pavyzdys yra blogas.

Klaipėdos pavyzdys nėra blogas maršrutų tinklo atžvilgiu. Pliusas, kad nemaža dalis mikrobų maršrutų po sistemos pertvarkymo panaikinti.
Bet nėra geras transporto priemonių atžvilgiu, kai miesto maršrutui naudojamas nežemagrindis, senas mikroautobusas su rankinėmis durimis ir be stovimų vietų. Tai nėra normalu. Žinoma, viskas remiasi į finansavimą, tad nieko čia nepadarysi. Vis geriau nei išvis jokio susisiekimo. Bet aš asmeniškai nenorėčiau, kad kai kurie dabartiniai maršrutai, kursuojantys į atokias vietoves, kur jie yra vieninteliai maršrutai, būtų atiduoti mikroautobusams. Tuomet neįgalieji ir tėvai su vėžimėliais susisiekimą su miestu praras. Jie irgi keleiviai, ir jų interesų negalima nustumti į antrąjį planą.

Sula
2012.12.28, 14:33
Tramvajaus nebus, nes nėra pinigų. Troleibusų irgi nebus. Autobusų maršrutai perduodami privatininkamas - taip nusiris ir iki vos kelių municipalinių (ne privatininikų). Kopijuojama Gruzijos patirtis - ten nėra elektrinio transporto (tik metro ir traukiniai), vos vienas kitas municipalinis autobusų maršrutas. Tik mikriukai. Gal geriau būtų Ukrainos pavyzdys - ten yra ir tramvajai ir troleibusai, tačiau beveik nėra autobusų - tik privatininkai.

Girdėjau, kad Dalase (virš 1 mln. gyv.) iki 90-ųjų vidurio iš viso nebuvo jokio VT.

Andrys
2012.12.28, 14:57
o kuo tas metro varomas, pilaiti ? akmenimis ?
nebus es finansavimo, nebus tramo. tačiau tas dar nėra aišku, nors, žinoma, piliečiui A|1 tas aišku buvo prieš kelis metus.

dabar tiksliai nebeprisimenu, bet ar vilniaus centre kursuojantys zuoko mikriukai nėra žemagrindžiai ?

Al1
2012.12.28, 15:04
Gruzija ir Ukraina nėra mums pavyzdys. Imkime artimiausius kaimynus - Latviją, Lenkiją, Estiją.
Taline maršrutinių taksi buvo labai nedaug. Dabar radau informacijos, kad 2008 m. buvo likę tik du maršrutai. Dabar turbūt ir jų nebėra. Taline buvo gan nemažai privačių autobusų. Dabar likęs tik vienas maršrutas. Jo grafikus, kaip ir Vilniuje, skelbia oficialiame VT puslapyje atskirai išskiriant komercinį maršrutą. VT bilietai jame negalioja.
Rygoje mikroautobusų yra nemažai. Jų grafikai skelbiami oficialiame Rigas Satiksme puslapyje. Yra 33 maršrutai. Jie nėra integruoti į bendro bilieto sistemą. Be to važiavimas mikrobu kainuoja tiek pat, kiek vienkartinis bilietas normaliu VT - 0,5 lato. Tiesa, kai kurių maršrutų mikrobais važiuoti kainuoja 0,6 lato. Yra vienas maršrutas, kurio dalyje trasos kaina 0,7 lato, ir vienas, kuriuo važiuoti kainuoja 1 latą. Bet visi šie brangesnieji tikriausiai veža į priemiesčius.
Lenkijoje maršrutinių taksi kaip tokių nėra. Taip, kai kuriuose miestuose kai kuriais maršrutais kursuoja mikroautobusai, bet jie priklauso autobusų parkams. Varšuvoje jokių mikrobų nėra, tačiau kai kuriuose pakraščių maršrutuose naudojami midibusai. Jie visi priklauso Varšuvos miesto autobusų įmonei, ne privatininkams, kurių kelios firmos veža bendroje sistemoje tik autobusais.

Klaipėdos pavyzdys blogas, nes dalis mikrobų ir toliau parazituoja bei graibo grietinę. Nors jų poreikio visiškai nebūtų, jei būtų sustiprinti esami autobusų maršrutai. Mikrobai tiktų nebent į Karklę ir LEZ'ą. O ir tuos pačius maršrutus galėtų aptarnauti AP. Nėra pinigų? O ES lėšos? Aišku, privatininkams jos neprieinamos pagal ES reikalavimus. O kodėl savivaldybės AP negali įsigyti naujų autobusų? Kodėl pirkti padėvėtus autobusu atsiranda pinigų, užuot tuos pinigus skyrus priemokai prie ES lėšomis perkamų autobusų? Klaipėdos AP taipogi reikėtų kokio tuzino midibusų. Tik toks kelias įmanomas Klaipėdai, ir galiausiai privatininkai su autobusai taipogi būtų išspirti, nes jie nesugebėtų atnaujinti savo parko.

ssnaiperis
2012.12.28, 15:07
Aš turėjau omeny, kad bus elektryčka. Joje galios Vilniečio kortelė. Tačiau troleibusų iki Salininkų tikrai nebus. Tai iš esmės priemiestis, tad užteks kas 120 min važinėjančio dvigubo 19 su traukinių kas 15 min. ir privežamojo 19A Miškiniai-Eisiškių pl.-Salinkai-Pervaža, važinėjančio kas 15 min. Ten įkuriamas žiedas (kaip ir Miškiniuse).

Atsiprašau, bet per didelis laiko tarpas 120min A19 maršrutui /\ Manyčiau, jog tikrai pakaktų 2 ilgų autobusų su 35min intervalu, jeigu jau ruošiama daryti geležinkelio stotelę Salininkuose, kurioje traukinys stos kas 15min.

Beje, manau pakaktų traukinio į Stotį kas 20-25min, o ne kas 15min.

Čia pageidavimas, o ne realybė :)
Jei sausakimšas 19-as veža 30 min. iki stoties, gal būtų šiokia tokia alternatyva? Iki oro uosto automotrisė gi važiuoja.

Nesiginčysiu, kad reikia alternatyvos Salininkams, nes būna sausakimši tiek A19, tiek A42 autobusai. :)

Al1
2012.12.28, 15:08
Girdėjau, kad Dalase (virš 1 mln. gyv.) iki 90-ųjų vidurio iš viso nebuvo jokio VT.

O tai pavyzdys? Užtat pas juos buvo 10+10 gatvės ir greitkeliai per miestą su kilometriniais viadukais...

o kuo tas metro varomas, pilaiti ? akmenimis ?
nebus es finansavimo, nebus tramo. tačiau tas dar nėra aišku, nors, žinoma, piliečiui A|1 tas aišku buvo prieš kelis metus.

dabar tiksliai nebeprisimenu, bet ar vilniaus centre kursuojantys zuoko mikriukai nėra žemagrindžiai ?

ES finansavimas naujos rūšies VT įdiegimui neskiriamas. Jis skiriamas jau esamų sistemų plėtrai, atnaujinimui. Tuo pilnai galėtų pasinaudoti Vilnius.
Ne, tie mikrobai nėra žemagrindžiai. Be to jie nepritaikyti vežimėliui, nors visiškai nereikalinga aikštelė yra prieš duris įrengta. Vietoje jos galėtų būti 2 sėdimos vietos.

Al1
2012.12.28, 15:10
Beje, manau pakaktų traukinio į Stotį kas 20-25min, o ne kas 15min.


Niekada ten nebus traukinio kas 15 min. anei kas 30 min. Jei jau autobusą paleisti tokiu intervalu yra problema, tai ką apie traukinį kalbėti?

Pilaitis
2012.12.28, 15:13
Andriau, prie ko čia metro?


Atsiprašau, bet per didelis laiko tarpas 120min A19 maršrutui /\ Manyčiau, jog tikrai pakaktų 2 ilgų autobusų su 35min intervalu, jeigu jau ruošiama daryti geležinkelio stotelę Salininkuose, kurioje traukinys stos kas 15min.

Beje, manau pakaktų traukinio į Stotį kas 20-25min, o ne kas 15min.Nesiginčysiu, kad reikia alternatyvos Salininkams, nes būna sausakimši tiek A19, tiek A42 autobusai. :)

Ne per didelis. Su tokiu traukinio intervalu jo pakanka. Nepamiršk apie 19A (privežamajį).

Net jei FIATai būtų žemagrindžiai, jie vistiek būtų nepritaikyti neįgaliesiems, mat dūrys per siauros.

grustnyj
2012.12.28, 15:14
Aišku, privatininkams jos neprieinamos pagal ES reikalavimus. O kodėl savivaldybės AP negali įsigyti naujų autobusų? Kodėl pirkti padėvėtus autobusu atsiranda pinigų, užuot tuos pinigus skyrus priemokai prie ES lėšomis perkamų autobusų? Klaipėdos AP taipogi reikėtų kokio tuzino midibusų. Tik toks kelias įmanomas Klaipėdai, ir galiausiai privatininkai su autobusai taipogi būtų išspirti, nes jie nesugebėtų atnaujinti savo parko.
O jeigu Vilniaus skelbiamame konkurse dalyvautų Kautra ir pvz. laimėtų - ką Jus sakytumėte tokiu atveju? Manau, kad jie keleiviams pasiūlytų bent jau VW Crafter, kurie (pagal mane) nėra blogi.

Pilaitis
2012.12.28, 15:15
Niekada ten nebus traukinio kas 15 min. anei kas 30 min. Jei jau autobusą paleisti tokiu intervalu yra problema, tai ką apie traukinį kalbėti?

Turint smegenų, bus.

Sula
2012.12.28, 15:36
O tai pavyzdys? Užtat pas juos buvo 10+10 gatvės ir greitkeliai per miestą su kilometriniais viadukais...

Bet kokiu atveju matyt, kad prie to mes einame. T.y. VT biudžetas bus mažinamas iki visiško sunykimo. Tik niekas nenori pripažinti, kad karalius nuogas.

Vilnietizz
2012.12.28, 15:57
O jeigu Vilniaus skelbiamame konkurse dalyvautų Kautra ir pvz. laimėtų - ką Jus sakytumėte tokiu atveju? Manau, kad jie keleiviams pasiūlytų bent jau VW Crafter, kurie (pagal mane) nėra blogi.

Kaip miesto VT jie netiktų, nebent iš bėdos (nors vis vien geriau nei Sprinteriai). Tas pats kas ir Fiat Ducato, tik ne dujiniai.
Tiktų tokie http://fotobus.msk.ru/photo/572709/ . Nors šiaip midibusai geriausias variantas.

Al1
2012.12.28, 16:05
O jeigu Vilniaus skelbiamame konkurse dalyvautų Kautra ir pvz. laimėtų - ką Jus sakytumėte tokiu atveju? Manau, kad jie keleiviams pasiūlytų bent jau VW Crafter, kurie (pagal mane) nėra blogi.

Tai būtų labai labai blogai.
Tiesiog įvyks formalus konkursas, tie patys esami vežėjai pasiskirstys maršrutus ir tiek. Klaipėdon "Kautra" nelindo, Kaune į mikrobų sritį irgi nelenda. Nelįs ir Vilniuje. Tuo labiau, kad iš centro mikrobus, tikėtina, kad išmes, o pakraščių maršrutai yra menkas biznis.

Turint smegenų, bus.

Nebus, nes mūsuose smegenų nėra. Pirmiausia tegul paleidžia traukinį iki Trakų bent kas pusvalandį. Štai kur milžiniškas potencialas yra. Deja, nepaleis. O su laiku ir elektrifikaciją iki Trakų gali nuimti... Jau dabar apie pusę traukinių elektrinių traukinių maršrutų į Trakus aptarnaujami automotrisėmis...

Bet kokiu atveju matyt, kad prie to mes einame. T.y. VT biudžetas bus mažinamas iki visiško sunykimo. Tik niekas nenori pripažinti, kad karalius nuogas.

To nebus, nebent žlugtų valstybė. Tačiau VT tikrai nyks, jei ir toliau bus vykdoma tokia politika bei užsiimama utopiniais projektais. Būtent tramvajus ir užmuš Vilniaus VT, jei visgi jo tiesimą valdžia prastums.

Andrys
2012.12.28, 16:30
A|1, aš asmeniškai niekur nerandu info, kad nefinansuos. galima rasti pilna apie ekologiško transporto plėtrą, o kokia ta plėtra, ar paremta rekonsturkcija, ar nauja transporto rūšimi - niekur nerandu. tad lygiai taip pat teigiu, jog ES finansuoja naujos transporto rūšies finansavimą kaip kad tu teigti priešingai. Jeigu gali, pasidalink konkrečiais šaltiniais.

Al1
2012.12.28, 17:10
Nežinau nei vieno atvejo, kuomet ES mieste buvo nutiestas naujas (jei jau veikiančios sistemos mieste nebuvo) tramvajus ar metro už ES lėšas. Tai gal manai, jog kitų šalių valdžia tokia kvaila ir nebūtų norėjusi bei ieškojusi galimybių, kad projektą remtų ES?

grustnyj
2012.12.28, 17:14
Nuo kitų metų Vilniaus viešasis transportas kasmet tikisi sutaupyti beveik po 10 milijonų litų

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/nuo-kitu-metu-vilniaus-viesasis-transportas-kasmet-tikisi-sutaupyti-beveik-po-10-milijonu-litu-56-291884#ixzz2GM8HeXlo

Vilniaus viešasis transportas 2013 metais, įgyvendins išlaidų mažinimo miesto maršrutuose planą, kurio dėka kasmet tikimasi sutaupyti beveik 10 milijonų litų. Pavyzdžiui, planuojama optimizuoti autobusų ir troleibusų darbą, įsigyti mažesnės talpos transporto priemonių, statyti dalį autobusų Antrajame troleibusų parke Justiniškių gatvėje.
„Vien sujungę du viešojo transporto parkus , autobusų ir troleibusų, į vieną ir įgyvendinę pirmąjį bendrovės valdymo optimizavimo etapą jau dabar esame sutaupę apie 3,5 milijonus litų. Papildomai sumažinę išlaidas miesto maršrutuose ir kasmet sutaupydami beveik po 10 milijonų litų, planuojame atnaujinti parką ir taip pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“, – sakė įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis
Sujungus du viešojo transporto parkus – autobusų ir troleibusų – į vieną, atsirado galimybė optimaliai išnaudoti visas turimas teritorijas. 2013 metais ketinama apie 30 autobusų perkelti į troleibusų parką ir taip sumažinti ridą be keleivių, kai ryte autobusai tušti važiuoja į maršrutų pradžia, o vakare – grįžtą į parką. Iš Justiniškių gatvės autobusams arčiau pasiekti maršrutus Pilaitėje, Lazdynuose, Fabijoniškėse. Todėl prieš pradedant važiuoti jiems įprastais maršrutais, kelionės ilgis jiems sutrumpės apie 120 tūkst. km per metus, dėl to išlaidos kasmet sumažės 0, 6 milijonais litų.
Išlaidos bus mažinamos ir dyzeliniu kuru varomus autobusus pakeitus naujais dujiniais autobusais, taip tikimasi sutaupyti apie 4 milijonus litų kasmet.
Įgyvendinus išlaidų mažinimo planą, ne per piką, kuomet viešojo transporto keleivių skaičiai gerokai sumažėja, bus naudojami mažesnės talpos autobusai ir todėl kasmet bus sutaupoma beveik 3,2 milijonai litų.

Pilaitis
2012.12.28, 17:28
Šita reforma bent kažko verta, palyginus su troleibusų naikinimu.

Creatium
2012.12.28, 17:31
Aš tai tiesiog nesuprantu ko jūs apie tą troleibusų naikinimą taip įsikabinę kalbat, kai tas bus daroma ne mažiau nei po 10-15 metų... Toks jausmas, kad jau nuo ryt jie bus išimti iš VT. Juk taip nebus.

Pilaitis
2012.12.28, 17:31
Nežinau nei vieno atvejo, kuomet ES mieste buvo nutiestas naujas (jei jau veikiančios sistemos mieste nebuvo) tramvajus ar metro už ES lėšas. Tai gal manai, jog kitų šalių valdžia tokia kvaila ir nebūtų norėjusi bei ieškojusi galimybių, kad projektą remtų ES?

Olštynas.

grustnyj
2012.12.28, 17:35
Šita reforma bent kažko verta, palyginus su troleibusų naikinimu.
Jau seniai reikėjo pabandyti autobusus "įkišti" į Justiniškes. Tikėkimės, kad toks sprendimas bus naudingas. O va naujų mažos talpos TP pirkimas - yra įdomus.


Aš tai tiesiog nesuprantu ko jūs apie tą troleibusų naikinimą taip įsikabinę kalbat, kai tas bus daroma ne mažiau nei po 10-15 metų... Toks jausmas, kad jau nuo ryt jie bus išimti iš VT. Juk taip nebus.
Niekas čia labai ir nekalba apie troleibusus. Diskusijos branduolys - mikroautobusų integravimas.

Pilaitis
2012.12.28, 17:46
Jau seniai reikėjo pabandyti autobusus "įkišti" į Justiniškes. Tikėkimės, kad toks sprendimas bus naudingas. O va naujų mažos talpos TP pirkimas - yra įdomus.Niekas čia labai ir nekalba apie troleibusus. Diskusijos branduolys - mikroautobusų integravimas.

1. Ko gero, pirks papraščiausius 10 ir 12 metrų ilgio autobusus.

2. Kaip tai nekalba? FRT užmezgė šia diskusiją. Troleibusai normali transporto priemonė.

Po 15 metų? Tai kad ne. Jau po trijų - nebeliks troleibusų pirmoje tramvajaus trasoje. Nebeliks 1, 2, 3, 5, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 18A, 20. Naikinama 12 maršrutų iš 22 esamų. Kokia ekologija... Vėliau panaikins 18, 21, 8... Lieka tik 7 maršrutai-4, 7, 9, 12, 16, 17, 19... Autobusų pas mus - geri 600... Ekologija puiki.

Mettal
2012.12.28, 21:30
Gerbiamieji, nedarykime iš forumo Delfi'o turgaus - pridiskutuoti geri 4 puslapiai praktiškai apie nieką.
Apie tramvajų prašau diskutuoti tam tinkamoje temoje, nors ten ir taip viskas išdiskutuota n kartų. Svaičiojimus apie maršrutų naikinimus ir pakeitimus su 100 metų ateities perspektyva rekomenduoju pasilaikyti sau. Norintys paverkti apie tai, kaip čia viskas yra blogai - taip pat pasilaikykite tai sau arba siųskite tiesiogiai į savivaldybę.

neoplan
2012.12.29, 04:24
Po 15 metų? Tai kad ne. Jau po trijų - nebeliks troleibusų pirmoje tramvajaus trasoje. Nebeliks 1, 2, 3, 5, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 18A, 20. Naikinama 12 maršrutų iš 22 esamų. Kokia ekologija... Vėliau panaikins 18, 21, 8... Lieka tik 7 maršrutai-4, 7, 9, 12, 16, 17, 19... Autobusų pas mus - geri 600... Ekologija puiki.

Naivu tikėtis, jog jau po trijų metų pradės kažką krapštyti su tramvajaus projektu. Kai pirmą kartą Zuokas užsibrėžė šitą darbą atlikti, viskas baigėsi dar net neprasidėję. Išskyrus iš Prancūzijos parvežtą demonstracinę tramvajaus dalį. Jei vėl keisis miesto šeimininkas, greičiausiai pasikartos ta pati situacija. Kažkaip keista, kai prirašyta beveik pusantro šimto puslapių apie tai, kas dar neegzistuoja ir neaišku, kada atsiras. Tų planų ir strategijų, kaip reorganizuoti VT per dvidešimt metų buvo tikrai nemažai, bet iki šios dienos viskas iš esmės tam pačiam lygyje.


Autobusų pas mus - geri 600... Ekologija puiki

Ir ? Nematau, kaip būtų galima sumažinti šį skaičių, juolab, kai dieną jų dirba nedaugiau 300 turbūt. Tiesiog reikia atnaujinti parką, kol kas tai sunkiai, bet kažkiek lyg ir vykdoma.

Pilaitis
2012.12.29, 09:58
Naivu tikėtis, jog jau po trijų metų pradės kažką krapštyti su tramvajaus projektu. Kai pirmą kartą Zuokas užsibrėžė šitą darbą atlikti, viskas baigėsi dar net neprasidėję. Išskyrus iš Prancūzijos parvežtą demonstracinę tramvajaus dalį. Jei vėl keisis miesto šeimininkas, greičiausiai pasikartos ta pati situacija. Kažkaip keista, kai prirašyta beveik pusantro šimto puslapių apie tai, kas dar neegzistuoja ir neaišku, kada atsiras. Tų planų ir strategijų, kaip reorganizuoti VT per dvidešimt metų buvo tikrai nemažai, bet iki šios dienos viskas iš esmės tam pačiam lygyje.Ir ? Nematau, kaip būtų galima sumažinti šį skaičių, juolab, kai dieną jų dirba nedaugiau 300 turbūt. Tiesiog reikia atnaujinti parką, kol kas tai sunkiai, bet kažkiek lyg ir vykdoma.

Ji galima būtų sumažinti troleibusais.

Al1
2012.12.29, 10:24
Naivu tikėtis, jog jau po trijų metų pradės kažką krapštyti su tramvajaus projektu. Kai pirmą kartą Zuokas užsibrėžė šitą darbą atlikti, viskas baigėsi dar net neprasidėję. Išskyrus iš Prancūzijos parvežtą demonstracinę tramvajaus dalį. Jei vėl keisis miesto šeimininkas, greičiausiai pasikartos ta pati situacija. Kažkaip keista, kai prirašyta beveik pusantro šimto puslapių apie tai, kas dar neegzistuoja ir neaišku, kada atsiras. Tų planų ir strategijų, kaip reorganizuoti VT per dvidešimt metų buvo tikrai nemažai, bet iki šios dienos viskas iš esmės tam pačiam lygyje.


Matai, dabar jau prieita prie politinio sprendimo, kad tramvajui Vilniuje būti. Iki tol buvo tik pliurpiama ir parengtos kelios studijos. Aišku, kad didžiausia blogybė yra tik pliurpimas daugybę metų iš esmės nieko nedarant, kad VT gerėtų. Jei būtų normaliai tvarkomas esamas VT, tai ir kalbų apie tramvajų nereikėtų. Visgi, jei poreikis tramvajui būtų, tai jis būtų tikras, o ne dirbtinai kuriamas, kaip kad dabar.

Naujaneriai
2012.12.29, 10:51
Gerbiamieji, nedarykime iš forumo Delfi'o turgaus - pridiskutuoti geri 4 puslapiai praktiškai apie nieką.
Apie tramvajų prašau diskutuoti tam tinkamoje temoje, nors ten ir taip viskas išdiskutuota n kartų. Svaičiojimus apie maršrutų naikinimus ir pakeitimus su 100 metų ateities perspektyva rekomenduoju pasilaikyti sau. Norintys paverkti apie tai, kaip čia viskas yra blogai - taip pat pasilaikykite tai sau arba siųskite tiesiogiai į savivaldybę.

Gerbiamasis, kaip manote, kokie dabartiniai VVT autobusų maršrutai bus atiduoti privatiems vežėjams?

Mettal
2012.12.29, 10:56
Gerbiamasis, kaip manote, kokie dabartiniai VVT autobusų maršrutai bus atiduoti privatiems vežėjams?

Jokių vizijų šiuo atveju neturiu, nes tokių maršrutų gali būti labai daug. Be to, nesinori svaigti apie tai, kas net savivaldybėje dar nėra suplanuota / pradėta planuoti.

Creatium
2012.12.29, 12:19
Matai, dabar jau prieita prie politinio sprendimo, kad tramvajui Vilniuje būti. Iki tol buvo tik pliurpiama ir parengtos kelios studijos. Aišku, kad didžiausia blogybė yra tik pliurpimas daugybę metų iš esmės nieko nedarant, kad VT gerėtų. Jei būtų normaliai tvarkomas esamas VT, tai ir kalbų apie tramvajų nereikėtų. Visgi, jei poreikis tramvajui būtų, tai jis būtų tikras, o ne dirbtinai kuriamas, kaip kad dabar.

Siūlau ramiai gyventi. Turint omenyje, kad dar ne tokius projektus pas mus sugebama stabdyti (pvz. VAE), tai tą tramvajų nutolinti bus labai lengva.

Al1
2012.12.29, 12:58
Siūlau ramiai gyventi. Turint omenyje, kad dar ne tokius projektus pas mus sugebama stabdyti (pvz. VAE), tai tą tramvajų nutolinti bus labai lengva.

Tai aišku, kad tramvajaus įgyvendinimo tikimybė nėra labai didelė, tačiau blogiausia yra tai, kad pliurpiant apie tramvajų, esamas VT paliktas likimo valiai ir degraduoja. Nors ir perkama autobusų, nors ir yra kiek plečiamas maršrutų tinklas, tai yra lašas jūroje.

Creatium
2012.12.29, 13:09
Tai aišku, kad tramvajaus įgyvendinimo tikimybė nėra labai didelė, tačiau blogiausia yra tai, kad pliurpiant apie tramvajų, esamas VT paliktas likimo valiai ir degraduoja. Nors ir perkama autobusų, nors ir yra kiek plečiamas maršrutų tinklas, tai yra lašas jūroje.

Na, nebūčiau linkęs taip kategoriškai teigti. Juk buvo prieš porą mėnesių teigta, kad e. bilietas - tai tik ledkalnio viršūnė. Dabar, kaip matome, laukia mikriukų maršrutų perskirstymas ir prijungimas į vieną sistemą. Toliau seka autobusų ir troleibusų maršrutų tvarkymas. Gal ne viskas padaroma iš karto. Gal ne visi planai iškilę į viešumą? Juk visai galimas daiktas, kad mes dar daug ko nežinom apie planus VT srityje. Tad, manau, logiškiausia šioje vietoje būtų diskutuoti tik apie tai, apie ką tikrai yra žinoma ir kas tikrai bus daroma artimiausiu metu (mikriukai, autobusai).

Al1
2012.12.29, 13:12
Tą reikėjo jau daryti seniai, išskyrus mikrobų integracijos, kurios visai nereikia. Juos reikia palaipsniui išguiti. Prarasti ištisi du dešimtmečiai. Na gerai, kokių 15 metų, nes pirmieji nepriklausomybės metai iš tiesų buvo sunkūs... Netgi ekonominio burbulo metai iki krizės. Juk net jų metu nebuvo likviduotos VT skolos, nebuvo nupirkta naujų transporto priemonių. Taip, Volvo autobusų ir naujų troleibusų įsigijimas buvo pradėtas dar prieš įstojimą į ES.

Creatium
2012.12.29, 13:38
Tą reikėjo jau daryti seniai, išskyrus mikrobų integracijos, kurios visai nereikia. Juos reikia palaipsniui išguiti. Prarasti ištisi du dešimtmečiai. Na gerai, kokių 15 metų, nes pirmieji nepriklausomybės metai iš tiesų buvo sunkūs... Netgi ekonominio burbulo metai iki krizės. Juk net jų metu nebuvo likviduotos VT skolos, nebuvo nupirkta naujų transporto priemonių. Taip, Volvo autobusų ir naujų troleibusų įsigijimas buvo pradėtas dar prieš įstojimą į ES.

Nu tai mes žinom ką reikėjo daryt. Ir atominę jau reikėjo pasistatyt ir dujų terminalą ir valstybės valdymą efektyvinti ir biurokratiją mažinti. Kalbame juk apie tai, kas daroma dabar arba planuojama daryti artimiausiu metu. Juk, tai, kad paverskime, jog per 15 metų nieko nepadaryta, niekas nepasikeis :)

Kristisz
2012.12.31, 01:40
Atrodo, VT pokyčiai bus greičiau negu manyta - nuo liepos 1 d. naikinama krūva autobusų, troleibusų maršrutų, įvedami greitieji autobusai.

http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709

Autobusų skaičius bendrai atrodo nebus smarkiai pakitęs, o troleibusų gerokai sumažės - pradedamas naikinti troleibusų tinklas Vilniuje?

ZuluDrag
2012.12.31, 02:21
Kazi ar tie greitieji autobusai pagal planuojamus marsrutus tikrai atstos tai, kas bus panaikinta... Man net kazkaip bus keista, jog nebeliks populiariausiu 5-o troleibuso ir 2-o autobuso :S

Kristisz
2012.12.31, 03:04
Ar bus tokių vietų, kur dėl panaikintų troleibusų maršrutų nebebus naudojama kontaktinis tinklas? Jei taip, ar jis bus išmontuojamas?


Pagal šitą planą tai nebebus naudojama Naugarduko g. atkarpa tarp Žemaitės ir Švitrigailos gatvių, kuria naudojosi tik 13 maršrutas (grubiai 700m). Taip pat, šalia sankryžos su Žemaitės gatve, yra ir 13 maršruto žiedas. Apie išmontavimą dar gerokai per anksti šnekėti, manau.

neoplan
2012.12.31, 03:06
Įdomus sprendimai. Dabar bene pirmą kartą tenka pripažinti, jog troleibusų tinklą po truputį realiai siekiama naikinti. Ypač užkliūna 19 ir 16 maršrutai, kur transporto priemonių skaičius drastiškai mažinamas. Nors nesakau, kad tai blogai- jei transportininkai sugebės tinkamai aptarnauti trasas autobusais, paleis prailgintų (o jų čia reikia kaip oro), tai viskas puiku. Iš esmės tai reikėjo kažką daryti, kadangi naujų troleibusų neperkama, o seni netinka tokiam keleivių kiekiui aptarnauti. 5 troleibuso naikinimą vertinčiau neigiamai, nuimdavo srautą kažkiek nuo Kalvarijų, bet žinant, kad Žirmūnai ir taip turi tiesioginį maršrutą į stotį ir 5 didžiąją kelio dalį dubliuoja 6, gal ir visai logiškas sprendimas. Aišku, iki vasaros dar marios laiko, tad nereikia per daug skubėti su naikinimais. Juolab, jog čia tik pasiūlymai, kurie dar nepriimti.

Sula
2012.12.31, 08:55
Vilniaus savivaldybė planuoja naikinti 18 autobusų ir troleibusų maršrutų (http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709)

Kaip ir sakiau, savivaldybė eina "optimizacijos" keliu. Atsisakant 10-15% pajėgumų, saliamoniškai teigiama, kad "situacija pagerės".

Jeigu taip, tai nafik...

Vilniaus VT bloškiamas 30-čia metų atgal.

Aleksio
2012.12.31, 09:16
Kaip ir sakiau, savivaldybė eina "optimizacijos" keliu. Atsisakant 10-15% pajėgumų, saliamoniškai teigiama, kad "situacija pagerės".

Jeigu taip, tai nafik...

Vilniaus VT bloškiamas 30-čia metų atgal.Ne atgal Vilnius yra bloškiamas, o į rytus. Einama daugumos Rusijos miestų jau nueitu keliu - iš pradžiu optimizavimas, po to mikriukų ir nuosavų automobilių karalystė. :negerai:

Lettered
2012.12.31, 09:18
Vilniaus savivaldybė planuoja naikinti 18 autobusų ir troleibusų maršrutų (http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709)

Kaip ir sakiau, savivaldybė eina "optimizacijos" keliu. Atsisakant 10-15% pajėgumų, saliamoniškai teigiama, kad "situacija pagerės".

Jeigu taip, tai nafik...

Vilniaus VT bloškiamas 30-čia metų atgal.

Besidubluojantys maršrutai tikrai nebuvo racionalu, nors keleiviams ir patogu, bet su persėdimais į greituosius autobusus kelionės trukmė neturėtų pailgėti. Svarbu, kad atitinkamai padažnėtų kiti maršrutai, pvz. naikinamas autobusas iš pilaitės į centrą visada būdavo pilnas, net vėlai vakare paskutiniai autobusai. Kad mikrobų atsisakoma iš esmės irgi gerai.

Sula
2012.12.31, 09:44
Besidubluojantys maršrutai tikrai nebuvo racionalu, nors keleiviams ir patogu, bet su persėdimais į greituosius autobusus kelionės trukmė neturėtų pailgėti. Svarbu, kad atitinkamai padažnėtų kiti maršrutai, pvz. naikinamas autobusas iš pilaitės į centrą visada būdavo pilnas, net vėlai vakare paskutiniai autobusai. Kad mikrobų atsisakoma iš esmės irgi gerai.

Tokia logika vadovaujantis galima taupyti visur.
Kame čia pagerėjimas??? :|
Man sunku spręsti, bet iš to kas paskelbta beveik nematau, kur pagerės situacija. T5 ir T16 vieni labiausiai apkrautų, T19 irgi apypilnis (nebent laikus koreguoti). Beje, mieste yra maršrutų, kurie išties važiuoja apytuščiai. Bet jie neliečiami!! Gal teko matyti kaip apkrautas A9? :)
Kaip važinėjantis retkarčiais su keliais persėdimais galiu tik pasakyti, kad tai tragiškiausias kelionės būdas. Ypač rudens-žiemos metu. O tokiu būdu dabar bus verčiamas keliauti kone 250 tūkst. gyventojų masyvas.
Įtariu, kad savivaldybė sąmoningai komplikuoja padėtį, stumdama blogiausią tramvajaus variantą.
Dar 1988 metais reikėdavo praleisti 2-3 T16, nes elementariai nebuvo galimybės įlipti. Bet tuomet retas turėjo alternatyvą. Dabar gi visi persės į nuosavus automobilius. Gal atsiras pogrindinis VT.

Sula
2012.12.31, 09:50
Besidubluojantys maršrutai tikrai nebuvo racionalu, nors keleiviams ir patogu, bet su persėdimais į greituosius autobusus kelionės trukmė neturėtų pailgėti.

Kaip pagerės VT susisiekimas, sumažinus VT parką 15% procentų??
Didžiąja dalimi troleibusų sąskaita. Kaip pagerės ekologija, pvz.: Kalvarijų g., Laisvės pr.?

Silber418
2012.12.31, 10:07
Žiauriai nesmagi naujiena vilniečiams. :[

Marius_vln
2012.12.31, 10:45
Tai bent dovanėlė... tad dar kartą belieka paklausti - gal kas žino kokiomis realiomis priemonėmis įmanoma sustabdyti šitą destrukcinį procesą? Nes pasyviai stebėti kas zuokuliados yra daroma... dūšią drasko.

Sula
2012.12.31, 10:50
Įdomu, kuo bus stimuliuojamas "greitųjų" autobusų greitis? Juolab, kad žymiai padaugėjus persėdimų, pailgės stovėjimas sustojimuose. Antra, kaip bus išvengta "sutankėjimų" kaip T16 atveju, važiuojant 3-4 min. intervalu?

Naujaneriai
2012.12.31, 10:54
M.Burinskienė. Vilnius – ne muziejus, turintis išsaugoti troleibusus (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mburinskiene-vilnius-ne-muziejus-turintis-issaugoti-troleibusus.d?id=60317853)

Lettered
2012.12.31, 11:15
Įdomu, kuo bus stimuliuojamas "greitųjų" autobusų greitis? Juolab, kad žymiai padaugėjus persėdimų, pailgės stovėjimas sustojimuose. Antra, kaip bus išvengta "sutankėjimų" kaip T16 atveju, važiuojant 3-4 min. intervalu?

Padarys galbūt A juostų daugiau? Ypač jos praverstų Kalvarijų gatvėje, taip pat Ukmergės g. jų daug kur trūksta.

Marius_vln
2012.12.31, 11:17
Įdomu, kuo bus stimuliuojamas "greitųjų" autobusų greitis?
Turbūt tuose autobusuose bu išmontuoti stabdžiai ir pirmas bei antras bėgiai.

M.Burinskienė. Vilnius – ne muziejus, turintis išsaugoti troleibusus (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mburinskiene-vilnius-ne-muziejus-turintis-issaugoti-troleibusus.d?id=60317853)
Na va ir vėl propagandos, demagogijos, melo, faktų iškraipymo kampanija tęsiasi... pamiršo ponička paminėt, kad priklauso tramvajaus aktyvistams, kad jai buvo sumokėta už tramvajaus idėjos stūmimo Vilniuje "studiją" naikinant esamą viešąjį transportą, žinoma pamiršta kad yra pasaulyje ir troleibusų gamintojų, ir jų specialistų, ir kad troleibusų + jų tinklo atnaujinimui galima gauti ES paramą jei tik to valdžia norėtų (bet suprantama kodėl jie to nenori), pamiršta, kad ir tramvajui reikia elektros pastočių, kontaktinio tinklo, bėgių, ir kad jų manevringumas lygus baronkos skylei... įdomi "profesorė".

disident
2012.12.31, 11:27
http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709
Vilniaus savivaldybė planuoja naikinti 18 autobusų ir troleibusų maršrutų aiškėja, kaip kursuos greitieji autobusai

Tai yra pipiec.. Nelabai gaudausi Vilniuje kitų maršrutų apkrovime, tačiau daug metų tenka važinėti iš Lazdynų į centrą/stotį.
Jeigu nuo T16 atimama 10 troleibusų, kurie visada būna perpildyti, tai kiek jiems reikės tų autobusų? Kiek tai kainuos? Suprantu, būtų galima palikti tiek kiek yra mašinų T16 ir dar paleisti greituosius autobusus. Čia gal ir pagerinimas.
Naikinti T11? Tai kokiu būdu iš Lazdynų nuvažiuoti į Centrą? Su A21, kurio intervalas geriausiu laiku siekia pusvalandį? Na taip - persėdimai. Tačiau persėdimai turi būti reikalingi, norint iš vienos periferijos pasiekti kitą periferiją, o ne iš periferijos - centrą.

Dar vienas dalykas dėl tų greitųjų autobusų: kamštyje, kur visi vos juda, vienodai greitai juda ir troleibusas, ir autobusas, ir ferraris.

Neteko girdėti, kad nors vienas miestas šiais laikais judėtų tokia kryptimi. Taip, apie 1970 UK buvo visiškai panaikinti troleibusai, tačiau nafta tada buvo pigi. Ar Vilniaus valdžia planuoja, kad nafta pigs?

Sula
2012.12.31, 11:41
M.Burinskienė. Vilnius – ne muziejus, turintis išsaugoti troleibusus (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mburinskiene-vilnius-ne-muziejus-turintis-issaugoti-troleibusus.d?id=60317853)

Kiek žinau, autobusai atsirado gerokai anksčiau negu troleibusai.
Tai gal autobusus siunčiam į muziejų pirma?

Vilnietizz
2012.12.31, 11:59
Kaip buvo teigiama kažkurioje naujienoje, greitaisiais maršrutais autobusai kursuos labai dažnai. Tad bet kuriuo atveju, tuos maršrutus įvedant, reikėtų drastiškai karpyti kitus maršrutus, kad elementariai pakaktų transporto priemonių jiems. Žiūrint į greitųjų maršrutų schemą, bei naikinamų/retinamų maršrutų sąrašą, susidaro įspūdis, jog siekiama, kad tų greitųjų maršrutų nedubliuotų jokie kiti. Dėl to kai kuriems rajonams susisiekimas itin pablogės, dar turint omeny, kad jie stos ne visose stotelėse. Tiesa, tuo pačiu naikinami ir kai kurie maršrutai, kurie įvedus persėdimo bilietus, nebetenka prasmės (pvz: 13, 14, 15 troleibusų).

Dabar apie greituosius...
Vietoj 1GRA maršruto naikinamas A26 ir T5. Bet turint omeny, kad GRA stos ne visose stotelėse, kai kuriuose taškuose susisiekimas itin pablogės, nes keleiviams nebeliks jokios alternatyvos. Prie to, Kalvarijų gatvėje dar nebeliks ir T11.

2GRA maršrutas. Jį įvedus, drastiškai retinamas T16, naikinamas T11 ir A54, A55. Suprastės susisiekimas dalyje Lazdynų, Greitosios Pagalbos ligonine, Gariūnuose, Gririgiškėse. 55 maršrutas šiuose vietose tikrai yra populiarus. Vietoj šio maršruto naikinimo, vienas autobusas pridedamas 29 maršrute. Bet ar tai išspręs problemą? Vargu, nes į Grigiškes, bendrai susumavus, vėl kursuos tik 5 autobusai. O Gariūnuose gali iš naujo suklestėti privatininkai. Be to, Karoliniškėms susisiekimas itin suprastės dar ir dėl to, kad naikinamas T1, T11, retinamas T3. Negi jie mano, kad vienas greitasis maršrutas gali tiek daug pakeisti?

3GRA maršrutas. Visų pirma, kas tai per Šiaurinis terminalas? Jo net nėra, pagal schemą, ten Fabijoniškių žiedas. Šį maršrutą įvedus, naikinami ar trumpinami visa šūsnis kitų maršrutų. Naikinami A2, A6, A43 trumpinamas iki Lukiškių. Tiesa, dažninamas A24 Ir ką gi mes turime? Vakarinė Šeškinės dalis netenka susisiekimo tiek su Senamiesčiu, tiek su Stotimi, iš Oro uosto keleiviai nebegalės privažiuoti prie Žaliojo tilto ir Konstitucijos pr.- vieno svarbiausių mieste persėdimo punktų. Beje, A6 naikinamas, dar keičiama ir A73 trasa: Tuo tarpu 73 maršrutas „Justiniškės–Centras–Vilkpėdė“ po pusmečio turėtų važiuoti kiek kitaip, aprėpiant Kauno ir Naugarduko gatves.
Nežinau kaip bus iš tiesų, bet spėju, kad iš Švitrigailos g. suks į Naugarduko ir ja važiuos tiesiai iki Vilkpėdės žiedo. Ar iš to galima spręsti, kad Panerių gatvėje VT nebeliks iš viso?

4GRA. Vietoj jo, Pilaitėje naikinami net tris maršrutai (30, 47, 54). Nors kiek padažninamas A75, bet tai menka paguoda. Jei A30 ir A54 naikinimas dar suprantamas, tai A47 naikinimas- didžiulė klaida. Jį galima būtų kiek paretinti, bet tikrai ne naikinti. Susisiekimas Pilaitėje suprastės gerokai. Be to, Pilaitės prospekte VT nebeliks iš viso. Be Pilaitės, naikinamas T8 ir itin retinamas T19, taigi gyvenantiems šalia stotelių, kuriuose 4GRA nestos, susisiekimas tikrai pablogės.

5GRA. Pakeis 44 maršrutą. Bet ir čia kyla problema. Negi S. Batoro gatvės dalis tarp Rudens ir Lelijų st. liks išvis be VT?

7GRA. Pakeis 45. Susisiekimas suprastės gyvenantiems prie stotelių, kuriose 7GRA nestos,. Pagal schemą, spėju, tai šios stotelės: Medeinos, Sūduvių, Vaikų kaimas, Verkių, Valakampių tiltas, Lizdeikos/O. Milašiaus, Antakalnio žiedas/Nemenčinės pl. Susisiekimas prastės Pašilaičiams, taip pat neaišku, kodėl neužsuks į Antakalnio žiedą (turiu omeny, važiuos O. Milašiaus g.).

Kiti pakeitimai.
T13, T14, T15 maršrutai naikinami kaip dubliuojantys. Vietoj jų, stiprinami T4 ir T17. T18 ir T18A vėl sujungiami į vieną, t.y. iki Titnago g. VT kursuos daug dažniau.
Nelabai suprantu, kam reikia naikinti dar ir A48? Baltupio g. tai liks tik du autobusai (iš A26A). Be to, maršrutas reikalingas mokinių ir ligoninių klientų pervežimui. A75 dažninamas, bet jis ne visoje trasoje gali pakeisti A48.

Taigi, po visų pakeitimų, kur kas didesniai daliai miestiečių teks važiuoti su persėdimais net iki centro. Gal ir neblogai, jei normaliai veiks persėdimo bilietai. Bet tokiais pokyčiais tikrai neperviliosi keleivių iš mikriukų ar privačių autobusų. Tuo labiau iš automobilių. Naikinant privačius vežėjus, dalis keleivių gali persėsti ne į miesto VT, o į nuosavą transportą. Tie greitieji maršrutai, jokios prasmės neturės, kol jiems teks stovėti bendrajame kamštyje su kitais automobiliais. Tas nestojimas dalyje stotelių tuomet jau nelabai padės laiko atžvilgiu, bet gyvenantiems prie tų stotelių susisiekimą pablogins stipriai. Juolab ne visos stotelės, kuriuose greitieji nestos, yra tikrai mažai apkrautos. Apskritai, maršruto greitumo turi būti siekiama A juostų plėtra, specialiais šviesoforais bei protingų grafikų suspaudimu (kad nebūtų vos besivelkančių maršrutų). Mažiau apkrautose storelėse geriau įvesti sustojimą pagal pageidavimą, nei nestoti išvis. Taigi, bendra prasme, pkoyčius vertinu neigiamai.

Vilnietis387
2012.12.31, 12:19
Kolegos, man tokie savivaldybės sprendimai jau perpildė kantrybės taurę: iš pradžių šimtus milijonų kainuojantis abejotinos naudos tramvajus, dabar - masinis viešojo transporto maršrutų naikinimas... Man atrodo, jau verta nebe diskutuoti, o eiti artimiausiomis dienomis į savivaldybę išreikšti nepasitenkinimą! Ką ten nepasitenkinimą - įsiutimą!..

Kitas Džiugas
2012.12.31, 12:22
Bet jei gerai supratau, jie nepatvirtinti?..

Vilnietizz
2012.12.31, 12:27
Bet jei gerai supratau, jie nepatvirtinti?..

Kol nepatvirtinti, tol ir reikia reikšti nepasitenkinimą... Paskui jau bus per vėlu.

Vilnietis387
2012.12.31, 12:29
O koks skirtumas, patvirtitinti ar nepatvirtinti??? Kiek dar leisime valdininkams lipti mums ant galvos? Kažin, ar jie nors vienas važinėja visuomeniniu transportu.

Sula
2012.12.31, 12:36
T18 ir T18A vėl sujungiami į vieną, t.y. iki Titnago g. VT kursuos daug dažniau.

Bet kad ten jie ir taip pustuščiai važiuoja!


Taigi, po visų pakeitimų, kur kas didesniai daliai miestiečių teks važiuoti su persėdimais net iki centro. Gal ir neblogai, jei normaliai veiks persėdimo bilietai. Bet tokiais pokyčiais tikrai neperviliosi keleivių iš mikriukų ar privačių autobusų. Tuo labiau iš automobilių. Naikinant privačius vežėjus, dalis keleivių gali persėsti ne į miesto VT, o į nuosavą transportą. Tie greitieji maršrutai, jokios prasmės neturės, kol jiems teks stovėti bendrajame kamštyje su kitais automobiliais.

Kaip man, tai dar gerai, kad neliečia miesto pakraščių, kur autobusai nėra stipriai apkrauti (nes ir taip dauguma važiuoja nuosavu transportu). Tik tiek, kad vaikams sunkiau bus iki Saulėtekio nusigauti.

Bet tam tikrose tankiai apgyvendintose miesto dalyse prognozuočiau chaosą iki dalinės stabilizacijos.

Naujaneriai
2012.12.31, 12:40
Prieš keletą metų buvo svarstoma privatizuoti sujungta UAB „Vilniau viešasis transportas“ įmonę ir visas keleivių pervežimo paslaugas pirkti iš privačių vežėjų.

Jeruzalės g. gali greitasis autobusas nestoti tik Žaliųjų ežerų St.
Kalvarijų g. gali greitasis autobusas nestoti tik St. Seminarija.
O visuose kituose likusiuose stotelėse jis turi stoti, nes likusiuose stotelėse būna daug masiškai pilnos.

Justiniškių g. gali nestoti tik Justiniškių žiedas, Rygos g. gali nestoti tik tose stotelėse, kuriuose nėra mokyklų, tai yra Rygos St.

Ozo g. nestos tik Vaikų kaimas. Kareivių g. nestos Verkių St. Kareivių St. Vakalampių tiltas, Nemenčinės pl.

Praktiškai nuo 2013 m. VT Vilniuje yra sunaikinamas.

Vilnietizz
2012.12.31, 12:40
Beje, dar vienas niuansas...
Kad persėdimai bus daug dažnesni net ir kelionėse į centrą, tai dar pusė bėdos. Pakanka, kad būtų normalūs persėdimo bilietai. Didesnė problema yra ta, kad kai kuriems gyventojams iki artimiausios stotelės, kur VT kursuoja padoresniu intervalu, reikės eiti pėsčiom kur kas didesnį atstumą. Geriausias pavydzys yra Viršuliškės. 2GRA nestos nei Viršuliškių (!!!), nei Matulaičio stotelėse (pagal schemą). Ten liks tik ypač apkrpyti T16 ir T19.

Andrys
2012.12.31, 12:43
primenat pensininkus. jei kada ir statys tramvajų, galėsit stoti piestu, kaip kai kurie stojo prie tv bokšto anuomet. iš tiesų, juokinga. m.burinskienė labai aiškiai išdėstė, kodėl troleibusas palaipsniui tampa brangiai išlaikoma fosilija. jokių asmeniškumų ar subjektyvios neapykantos jų estetikai, tad būkite ir jūs kiek objektyvesni. taip pat labai norėčiau paprašyti ir priminti, jog jūsų nebestebi didysis brolis, ir tokie pakeitimai, kurie neneš naudos, be abejo bus koreguojami vėl ir vėl. juk tai ne konstanta. tai pirmieji ryžtigesni žingsniai per 20 metų. pasidžiaukime.

Aleksio
2012.12.31, 12:44
Kol nepatvirtinti, tol ir reikia reikšti nepasitenkinimą... Paskui jau bus per vėlu.Iš pradžių paskelbia, kad naikins daug maršrutų, po to, "atsižvelgus į vilniečių nuomonę" išbrauks kelis maršrutus iš panaikinamo sąrašo. ir žmonės bus "patenkinti". Nors kamščiai ir pailgės.
M.Burinskienė. Vilnius – ne muziejus, turintis išsaugoti troleibusus (http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/mburinskiene-vilnius-ne-muziejus-turintis-issaugoti-troleibusus.d?id=60317853) Ar ta "valdžios atstovė" išvis žino apie ką šneką? Kur ji matė troleibusus Prahoje (troleibusas panaikintas prieš 40 metų)? Kodėl nematė troleibusų Šveicarijoje, Rygoje, Zalcburge?

Andrys
2012.12.31, 12:49
GERBIAMIEJI PONAI IR PONIOS, DAR KARTĄ PRIMINSIU, JOG BET KOKIE PASIŪLYMAI GAUTI RAŠTU BE KEIKSMAŽODŽIŲ, TURINTYS RACIONALIĄ IR PRIIMTINĄ FORMĄ YRA SVARSTYTINI IR NEMETAMI Į ŠIUKŠLIŲ DĖŽĘ. sužybėkite raštu, parašu ir siųskite. po mėnesio gausite atsakymą. kame problemos ? rašyinėti kibernetinėje dėžėje - nevaisinga.

Sula
2012.12.31, 12:58
GERBIAMIEJI PONAI IR PONIOS, DAR KARTĄ PRIMINSIU, JOG BET KOKIE PASIŪLYMAI GAUTI RAŠTU BE KEIKSMAŽODŽIŲ, TURINTYS RACIONALIĄ IR PRIIMTINĄ FORMĄ YRA SVARSTYTINI IR NEMETAMI Į ŠIUKŠLIŲ DĖŽĘ. sužybėkite raštu, parašu ir siųskite. po mėnesio gausite atsakymą. kame problemos ? rašyinėti kibernetinėje dėžėje - nevaisinga.

Jūs įsitikinęs? NEI Į VIENĄ iš kelių oficialiai pagal visas raštvedybos taisykles sudarytų ir pasirašytų paklausimų savivaldybei el. paštu negavau atsakymo! Tik į vieną gavau visiškai formalų bereikšmį atsakymą po tikrai nemalonių pokalbių telefonu.
Netgi registruotą laišką teko ASMENIŠKAI po 1,5 mėn. iš raštinės pasiimti ir perduoti skyriaus viršininkui (atseit, neaišku, kuriam tiksliai valdininkui adresuotas).
Tiesa, tai buvo iki šios tarybos kadencijos, bet nelabai tikiu, kad situacija pasikeitė iš esmės.

Creatium
2012.12.31, 13:01
Man tai irgi atrodo, kad čia visi rašinėja nesąmones, pyktinasi, nors jokie planai nėra patvirtinti. Visai kaip paskelbtu kokia žiniasklaidos priemonė, kad senamiestį iškels, tai visi irgi stotų piestu ir rėktų, nors gandai ir liktų gandų lygyje. Palaukit kol VMS paskelbs savo patvirtintus planus ir aiškią poziciją šiuo klausimu ir tada jau žiūrėkit.

P.S. Nepamirškite prie šių maršrutų prijungti ir tramvajau.

Marius_vln
2012.12.31, 13:04
Kol nepatvirtinti, tol ir reikia reikšti nepasitenkinimą... Paskui jau bus per vėlu.
Jei dar keli iš forumo dalyvių prisidėtų, galime mėginti nueiti į savivaldybę, pvz., ketvirtadienį, sausio 3 d., pareikšti savo protestą (jei yra norinčių prisidėti - parašykite asmeninę žinutę). Žinoma, masiškesnis renginys su žurnalistų pasikvietimų būtų žymiai efektyvesnis, tačiau tokių renginių neorganizavęs, nesugebėčiau jo taip greit suorganizuoti...

Prieš keletą metų buvo svarstoma privatizuoti sujungta UAB „Vilniau viešasis transportas“ įmonę ir visas keleivių pervežimo paslaugas pirkti iš privačių vežėjų.
Manau, toks ir yra realus Zuoko ir Co tikslas - sunaikinti visuomeninį transportą, kad visi akivaizdžiai matytų, jog valdžia nebesugeba VT organizuoti, išparceliuoti praskolintus parkus, prichvatizuoti jau seniai geidžiamas troleibusų parkų teritorijas, ir perduoti keleivių vežimą privatininkams...

primenat pensininkus. jei kada ir statys tramvajų, galėsit stoti piestu, kaip kai kurie stojo prie tv bokšto anuomet. iš tiesų, juokinga. m.burinskienė labai aiškiai išdėstė, kodėl troleibusas palaipsniui tampa brangiai išlaikoma fosilija. jokių asmeniškumų ar subjektyvios neapykantos jų estetikai, tad būkite ir jūs kiek objektyvesni. taip pat labai norėčiau paprašyti ir priminti, jog jūsų nebestebi didysis brolis, ir tokie pakeitimai, kurie neneš naudos, be abejo bus koreguojami vėl ir vėl. juk tai ne konstanta. tai pirmieji ryžtigesni žingsniai per 20 metų. pasidžiaukime.

Ponios "argumentai" yra niekiniai - pirmiausia todėl, kad naikinama esama sistema nesant naujos, "tobulesnės". Kai važinės tramvajai, gondolos ar dar koks biesas, o troleibusuose nebebus keleivių - tada tegul ir skiedžia, o dabar troleibusai perveža apie pusę miesto viešojo transporto keleivių, todėl sistemos naikinimas - pražūtingas.

GERBIAMIEJI PONAI IR PONIOS, DAR KARTĄ PRIMINSIU, JOG BET KOKIE PASIŪLYMAI GAUTI RAŠTU BE KEIKSMAŽODŽIŲ, TURINTYS RACIONALIĄ IR PRIIMTINĄ FORMĄ YRA SVARSTYTINI IR NEMETAMI Į ŠIUKŠLIŲ DĖŽĘ. sužybėkite raštu, parašu ir siųskite. po mėnesio gausite atsakymą. kame problemos ? rašyinėti kibernetinėje dėžėje - nevaisinga.

Tokie susirašinėjimai užima labai daug laiko - be to - būkim biedni bet teisingi - dažniausiai atsakymas bus formalus ir be jokio rezultato. Be to, kaip minėjo Sula - neretai atsakymo išvis nebūna - turiu ir aš pavyzdžių, kaip į savivaldybėje įteiktą raštą nebuvo jokio atsakymo, kol nebuvo nueita po dviejų mėnesių ir nepradėta piktai to atsakymo reikalauti.

Vienintelė galimybė - viešinti planuojamas kenksmingas permainas visais įmanomais būdais ir siekti, kad aukštesnės institucijos įsikištų bei tokius planus sustabdytų.

Blaze
2012.12.31, 13:14
Vakarinė Šeškinės dalis netenka susisiekimo tiek su Senamiesčiu, tiek su Stotimi, iš Oro uosto keleiviai nebegalės privažiuoti prie Žaliojo tilto ir Konstitucijos pr.- vieno svarbiausių mieste persėdimo punktų.

Kaip tik plane numatyta, kad važiuos per Žaliąjį tiltą, o ne per Lukiškių gatvę. Tai reiškia, kad kaip tik iš Fabijoniškių į Naujamiestį reikės važiuoti ilgiau nei dabar su 6:|

7GRA. Pakeis 45. Susisiekimas suprastės gyvenantiems prie stotelių, kuriose 7GRA nestos,. Pagal schemą, spėju, tai šios stotelės: Medeinos, Sūduvių, Vaikų kaimas, Verkių, Valakampių tiltas, Lizdeikos/O. Milašiaus, Antakalnio žiedas/Nemenčinės pl. Susisiekimas prastės Pašilaičiams, taip pat neaišku, kodėl neužsuks į Antakalnio žiedą (turiu omeny, važiuos O. Milašiaus g.).

Dar iš bėdos pakenčiama, nes iš tų stotelių, kuriose nėra sustojimo galima persėsti į dažnai važiuojančius troleibusus (Justiniškių g. ir Kareivių). Nuo Vaikų kaimo Siesikų ir Buivydiškių st. arti.

Bet pagrindinis klausimas būtų kiek ten to laiko galima sutaupyti? Jau dabar tas autobusas greitai važiuoja. Beto kamščiai ir šviesoforai Ozo-Kareivių g. ten nieko neleistų sutaupyti. Tas pats galioja ir 1GRA.

4GRA. Vietoj jo, Pilaitėje naikinami net tris maršrutai (30, 47, 54). Nors kiek padažninamas A75, bet tai menka paguoda. Jei A30 ir A54 naikinimas dar suprantamas, tai A47 naikinimas- didžiulė klaida. Jį galima būtų kiek paretinti, bet tikrai ne naikinti. Susisiekimas Pilaitėje suprastės gerokai. Be to, Pilaitės prospekte VT nebeliks iš viso. Be Pilaitės, naikinamas T8 ir itin retinamas T19, taigi gyvenantiems šalia stotelių, kuriuose 4GRA nestos, susisiekimas tikrai pablogės.

Norint važiuoti į Senamiestį iš Pilaitės stipriai padidėtų persėdančių srautas į 7 troleibusą Narbuto st. Tuo labiau, kad ir 1 naikinamas. Jį reiktų leisti net dar dažniau nei dabar. Bet Justiniškių g. jis ištuštėtų. Beto nuvažiuoti iki Kudirkos a., Katedros išvis taptų nepatogu, nes tektų iš Europos a. kulniuoti iki Žaliojo tilto.

Vilnietizz
2012.12.31, 13:21
Man tai irgi atrodo, kad čia visi rašinėja nesąmones, pyktinasi, nors jokie planai nėra patvirtinti. Visai kaip paskelbtu kokia žiniasklaidos priemonė, kad senamiestį iškels, tai visi irgi stotų piestu ir rėktų, nors gandai ir liktų gandų lygyje. Palaukit kol VMS paskelbs savo patvirtintus planus ir aiškią poziciją šiuo klausimu ir tada jau žiūrėkit.

P.S. Nepamirškite prie šių maršrutų prijungti ir tramvajau.

Būtent, kol planai dar nepatvirtinti, ir reikia reikšti savo nepasitenkinimą. Nes vėliau, kai jau viskas bus patvirtinta, rašyti bet ką bus jau per vėlu. Iš savivaldybės atsakymas nors ir bus, bet formalus, kažkas panašaus į "jau viskas patvirtinta, nieko keisti nebegalime".

Apie tramvajų geriau nekalbėti, nes per pusę metų jo niekas nepastatys.

Ponios "argumentai" yra niekiniai - pirmiausia todėl, kad naikinama esama sistema nesant naujos, "tobulesnės". Kai važinės tramvajai, gondolos ar dar koks biesas, o troleibusuose nebebus keleivių - tada tegul ir skiedžia, o dabar troleibusai perveža apie pusę miesto viešojo transporto keleivių, todėl sistemos naikinimas - pražūtingas.

Būtent, naikinti troleibusus galima tik pasiūlius jiems tinkamą alternatyvą. Kol kas jos nėra ir nepanašu, kad bus. Viena tramvajaus linija visų troleibusų nepakeis. O kokių kitų alternatyvų savivaldybė net nesvarsto.

Tokie susirašinėjimai užima labai daug laiko - be to - būkim biedni bet teisingi - dažniausiai atsakymas bus formalus ir be jokio rezultato. Be to, kaip minėjo Sula - neretai atsakymo išvis nebūna - turiu ir aš pavyzdžių, kaip į savivaldybėje įteiktą raštą nebuvo jokio atsakymo, kol nebuvo nueita po dviejų mėnesių ir nepradėta piktai to atsakymo reikalauti.

Vienintelė galimybė - viešinti planuojamas kenksmingas permainas visais įmanomais būdais ir siekti, kad aukštesnės institucijos įsikištų bei tokius planus sustabdytų.

Nors savivaldybės darbuotojai ir atsako į laiškus, bet nedažnai tie laiškai turi įtakos galutiniams sprendimams.

Kaip tik plane numatyta, kad važiuos per Žaliąjį tiltą, o ne per Lukiškių gatvę. Tai reiškia, kad kaip tik iš Fabijoniškių į Naujamiestį reikės važiuoti ilgiau nei dabar su 6:|

Tikrai suklydau, važiuos per Žaliąjį tiltą. Tuomet 2 maršruto naikinimas tampa kaip ir suprantamas. Bet 6-ojo- ne. Kad ir rečiau kursuojantis, jis vistiek lieka reikalingas.

felar
2012.12.31, 13:26
Na nepradėkim piktintis nežinodami tiksliai kaip veiks tie greitieji maršrutai. Jeigu jiems bus rezervuotos A juostos kritiniuose ruožuose ir važinės kas 2-3 minutes - viskas teisingai - likę maršrutai turi tik feedinti. Apie verkšlenimus apie persėdimus išvis nekalbu.

Tai pat gal nustokiim sureikšminti tuos troleibusus? Čia tik transporto fanatikams atrodo svarbu ar yra šniūrai virš stogo ar ne. Jie sujungti su autobusais - viskas. Būtų pats laikas ir numeracija sujungti ir dvi spalvas panaikinti. Netgi tuo pačiu maršrutu galėtų važinėti ir troleibusai ir autobusai kartu - jokio skirtumo keleiviams nėra.

Laukiu tolimesnių naujienų. Kol kas džiaugiuosi, kad kažkas pagaliau keičiama.

Pilaitis
2012.12.31, 13:40
Prieš tuos GRA maršrutus! Prieš! Adomavičius gi sakė, kad niekas nenukentės. Dabar papraščiausiai prigalvojo nesamonių, tokių kaip 30 ir 54 maršrutų naikinimas. Na, dar galima suprasti 54 panaikinimą. O likusių? 45G neužvažiuos į Antakalnį. Žodžiu, Vilniaus VT visiškas panaikinimas, maršrutų atidavimas privatininkams, troleibusų naikinimas. Be to, tame straipnyje apie troleibusus - Iki šiol jie išlikę vos keliuose Europos Sąjungos miestuose, tarp jų – Vilnius (http://www.delfi.lt/temos/vilnius) ir Praha (http://www.delfi.lt/temos/praha), kurį reorganizuodami savo viešojo transporto tinklą

Jau mažu mažiausiai nuo 1970 Prahoje nėra troleibusų. Kalbant apie Čekiją, jie kiek žinau, yra antrame pagal didį Čekijos mieste Brno.
Be to, kažkodėl nei Kaunas, nei Ryga, nei Talinas (7 maršrutai vos), nei Ciūrichas (6 maršrutai vos), nei Gdynė, nei Lublinas, nei Tychė, nei Ženeva, nei Lionas, nei SF neplanuoja naikinti troleibusus. KT 50 metų - kaip žinome, troleibusai rieda ir Maskvoje, tačiau ten tinklui kitamet bus 80 metų. Tačiau net ir jie neplanuoja naikinti troleibusų, nors ten VT žymiai blogesnis.

Atsiprašau už emocingą pranešimą ir galimas gramatines klaidas.

Pilaitis
2012.12.31, 13:44
Na nepradėkim piktintis nežinodami tiksliai kaip veiks tie greitieji maršrutai. Jeigu jiems bus rezervuotos A juostos kritiniuose ruožuose ir važinės kas 2-3 minutes - viskas teisingai - likę maršrutai turi tik feedinti. Apie verkšlenimus apie persėdimus išvis nekalbu.

Tai pat gal nustokiim sureikšminti tuos troleibusus? Čia tik transporto fanatikams atrodo svarbu ar yra šniūrai virš stogo ar ne. Jie sujungti su autobusais - viskas. Būtų pats laikas ir numeracija sujungti ir dvi spalvas panaikinti. Netgi tuo pačiu maršrutu galėtų važinėti ir troleibusai ir autobusai kartu - jokio skirtumo keleiviams nėra.

Laukiu tolimesnių naujienų. Kol kas džiaugiuosi, kad kažkas pagaliau keičiama.
Troleibusai yra ilgaamžiški ir ekologiški. Be to, nelieka normalaus VT, maršrutai panaikinami. Nekalbų net apie tai, kad naikinamas VT Pilaitės pr., dalis stotelių lieka be VT. Žodžių, totalus košmaras ir napatogumai.

Rijikas
2012.12.31, 13:46
Kažkokios ašarų pakalnės... siaubas kaip gyvenime pokyčių nemėgstat, todėl ir visada ekonominė, socialinė, transporto ir bilekokia politika tokia nevykusi būna, kad niekada rimtai nieko negalima dėl verkšlenimų daryti. O jei manot, kad nusistovėjusi situacija yra gera; kad galime sau leisti tokį ekstensyvų maršrutinį tinklą, tai... :negerai:
Man pačiam tik viena abejonė: ar tuose greitųjų maršrutų trasos bus atskirtos nuo bendro eismo. Jei ne, pertvarka neprasminga. Jei taip, blogiau nei dabar nebus. Tad sutinku su felar nuomone...

Vilnietizz
2012.12.31, 13:48
Beje, įdomu, kaip bus sprendžiama VT nebuvimo problema tokiose vietose, kaip S. Batoro g. (atkarpa tarp Rudens ir Lelijų st.) ir Pilaitės pr. (kur dabar 30 važiuoja). Nors ten keleivių ir nėra daug, bet palikti tas atkarpas išvis be viešojo transporto nėra gerai. Beje, Pilaitėje susisiekimas pablogės dar ir dėl to, kad 4GRA nestos Tolminkiemio stotelėje, nors Pilaitėje tai viena labiausiai apkrautų stotelių. Iki jos Naujosios Pilaitės gyventojams buvo sąlyginai netoli eiti pėsčiom. Dabar jiems liks praktiškai tik 75. Ar tai tikrai padidins VT patrauklumą? :)
Beje, Piliakalnio stotelėje taip pat stos tik 75.

Na nepradėkim piktintis nežinodami tiksliai kaip veiks tie greitieji maršrutai. Jeigu jiems bus rezervuotos A juostos kritiniuose ruožuose ir važinės kas 2-3 minutes - viskas teisingai - likę maršrutai turi tik feedinti. Apie verkšlenimus apie persėdimus išvis nekalbu.

Tai pat gal nustokim sureikšminti tuos troleibusus? Čia tik transporto fanatikams atrodo svarbu ar yra šniūrai virš stogo ar ne. Jie sujungti su autobusais - viskas. Būtų pats laikas ir numeracija sujungti ir dvi spalvas panaikinti. Netgi tuo pačiu maršrutu galėtų važinėti ir troleibusai ir autobusai kartu - jokio skirtumo keleiviams nėra.

Laukiu tolimesnių naujienų. Kol kas džiaugiuosi, kad kažkas pagaliau keičiama.

Pagrinde verkšlenama ne dėl persėdimų. Apie A juostų plėtrą kol kas nekalbama, be to, nemažoje dalyje apkrautų gatvių A juostos be gatvių rekonstrukcijos neįkiši. Tuomet tie greitieji maršrutai netenka prasmės, nors nestodami dalyje stotelių, itin pablogina prie jų gyvenančių žmonių susisiekimą. Juk dubliuojantys juos maršrutai yra ne retinami, o išvis naikinami. Kodėl pablogina susisiekimą? Pakanka pažiūrėti į jų schemą. Pagal ją, greitieji maršrutai nestos net ir kai kuriose tokiose stotelėse, kuriose keleivių pakanka. Čia jau kyla tokia problema, kai žmogui tenka ilgiau eiti iki stotelės, kurioje VT kursuoja normaliu intervalu (yra greitasis maršrutas). O net ir dabar kai kurie renkasi automobilį vien dėl to, kad nereikėtų šaltuoju metų laiku eiti iki stotelės. Maža to, kad tose stotelėse greitieji nestos, tai dar ir esami maršrutai bus stipriai karpomi. Ar tai gali pritraukti keleivių į VT? Vargu .

Naujaneriai
2012.12.31, 13:50
Man tai irgi atrodo, kad čia visi rašinėja nesąmones, pyktinasi, nors jokie planai nėra patvirtinti. Visai kaip paskelbtu kokia žiniasklaidos priemonė, kad senamiestį iškels, tai visi irgi stotų piestu ir rėktų, nors gandai ir liktų gandų lygyje. Palaukit kol VMS paskelbs savo patvirtintus planus ir aiškią poziciją šiuo klausimu ir tada jau žiūrėkit.

P.S. Nepamirškite prie šių maršrutų prijungti ir tramvajau.

Tai, kad jau žemėlapis su GRA maršrutais yra oficialus, nes ant jo yra SĮSP logotipas
http://g4.delfi.lt/images/pix/planuojami-vilniaus-greituju-autobusu-marsrutai-60316879.jpg


http://imageshack.us/scaled/landing/708/silominaikintivilniausv.jpg

Paveikslėlio šaltinis: http://verslas.delfi.lt/transportas/vilniaus-savivaldybe-planuoja-naikinti-18-autobusu-ir-troleibusu-marsrutu.d?id=60316709#ixzz2GchcRgfM

Naujaneriai
2012.12.31, 13:52
Beje, įdomu, kaip bus sprendžiama VT nebuvimo problema tokiose vietose, kaip S. Batoro g. (atkarpa tarp Rudens ir Lelijų st.) ir Pilaitės pr. (kur dabar 30 važiuoja). Nors ten keleivių ir nėra daug, bet palikti tas atkarpas išvis be viešojo transporto nėra gerai. Beje, Pilaitėje susisiekimas pablogės dar ir dėl to, kad 4GRA nestos Tolminkiemio stotelėje, nors Pilaitėje tai viena labiausiai apkrautų stotelių. Iki jos Naujosios Pilaitės gyventojams buvo sąlyginai netoli eiti pėsčiom. Dabar jiems liks praktiškai tik 75. Ar tai tikrai padidins VT patrauklumą? :)
Beje, Piliakalnio stotelėje taip pat stos tik 75.

Ten kur yra mažas keleivių srautas, tai ten važiuos į bendrą bilietų sistemą įtraukti maršrutiniai taksi ir privatūs vežėjai.

Pilaitis
2012.12.31, 13:54
autobusas36, jis nėra patvirtintas.

Naujaneriai
2012.12.31, 13:57
Nuo rytdienos sostinėje 30, 60 minučių bei 1,3 ir 10 dienų bilietus bus galima įsigyti pigiau (http://www.vilnius.lt/index.php?3080247724)

Andrys
2012.12.31, 14:01
jūs tik pažiūrėkit, kiek emocijų ir energijos eikvojate internetiniam susirašinėjimui, o skundžiatės, kad sunku "išmušti" atsakymą iš savivaldybės. jeigu šią energiją pakreiptumėte tinkama linkme, būtume visi laimingesni. sėkmės.

tokie pakeitimai ne iš lempos daromi. siekiama ekonomijos mažinant ridą. jūs ten minit kai kurias atkarpas ir stoteles. ar tos atkarpos ženkliai apkrautos ? ar tų stotelių apyvarta yra didelė ? taigi, kad ne. jeigu ir nudegs keli pilaičiai, užtruks keliom minutėm ilgiau, tačiau bendras miesto VT naudotojų kelionės laikas mažės procentaliai, ar neverta ? mieste juk gyvenat, ne vienkiemį, kuriam nereikia derintis prie kitų

pilaiti, esamas VT tinklo tankis yra per didelis praktiškai visame vilniaus mieste pagrinde dėl dubliavimo, todėl vt dirba ne efektyviai ir tavo troleibusų ekonomija yra tiks lašas jūroje.

Sula
2012.12.31, 14:01
Kažkokios ašarų pakalnės...

Prie ko čia dabar? Čia gi juk diskusijų forumas. Negalima aptarinėti? Greitojo susisiekimo idėjai, manau, pritaria visi. Bet tai, kas planuojama, kelia rimtų abejonių dėl numatomo efekto. :|

Jeigu nuostata yra: "pilnai pasitikiu valdžia, kaip padarys, taip ir bus gerai" - tai irgi tam tikra pilietinė pozicija.

Vilnietizz
2012.12.31, 14:04
Andrys, troleibusų naikinimui niekas neprieštarautų, jeigu būtų tinkama alternatyva jiems. Keli greitieji maršrutai ir viena tramvajaus linija tikrai nėra tinkama alternatyva. O nieko daugiau planuojama kol kas nėra. Žinoma, ir troleibusus ne rytoj ir ne poryt naikinti ruošiasi, bet vistiek, reikia žinoti, kuo važiuosime vietoj jų.

Sula
2012.12.31, 14:11
Andrys, troleibusų naikinimui niekas neprieštarautų, jeigu būtų tinkama alternatyva jiems. Keli greitieji maršrutai ir viena tramvajaus linija tikrai nėra tinkama alternatyva.

Tramavajus bus ne anksčiau 2016 m., ir tik gavus ES paramą.
Be to, jis bus belaidis ir vienbėgis ar bebėgis, vadinasi važiuos bendrame automobilių sraute, ar bent jau važiuojamąja dalimi, skirtingai nei dauguma šiuolaikinių tikrų tramvajų.
Taip yra nutarta, ar aš neteisus?

Marius_vln
2012.12.31, 14:11
tokie pakeitimai ne iš lempos daromi. siekiama ekonomijos mažinant ridą. jūs ten minit kai kurias atkarpas ir stoteles. ar tos atkarpos ženkliai apkrautos ? ar tų stotelių apyvarta yra didelė ? taigi, kad ne. jeigu ir nudegs keli pilaičiai, užtruks keliom minutėm ilgiau, tačiau bendras miesto VT naudotojų kelionės laikas mažės procentaliai, ar neverta ? mieste juk gyvenat, ne vienkiemį, kuriam nereikia derintis prie kitų.
D.Britanijoje miestuose stotelės yra kas keliasdešimt metrų (tiesa, ten autobusai sustoja tik jei yra norinčių įlipti/išlipti, t.y., visos stotelės yra mūsiškio "pagal pareikalavimą" atitikmens) - bet ten juk kaimas, o pas mus milijoninis megapolis, todėl žmonės galės paeiti pusvalandį iki stotelės, nes kitaip ir paskutiniai turimi autobusai subyrės, kiekvienoj stotelėj sustodami ir duris atidarydami?
Ar paslauga turi būti patogi žmonėms, ar žmonės turi derintis prie paslaugos? Dabar tūkstančiams žmonių bus sukurti nepatogumai, nes protingi dėdės nesinaudojantys VT nusprendė sužlugdyti VT sistemą...

Nepamirškite, kad VT pas mus daugiausia naudojasi pažeidžiamiausi visuomenės sluoksniai - mažas pajamas turintys jauni žmonės arba atvirkščiai vyresni žmonės, kuriems tikrai bus sunku nueiti papildomus keliasdešimt metrų iki "patobulintos" stotelės.

Ponai, pagalvokite bent kartą galva...

...ir kodėl pas mus viskas turi būti daroma atbulai... na niekaip nesuprantu.

Vilnietizz
2012.12.31, 14:20
Ten kur yra mažas keleivių srautas, tai ten važiuos į bendrą bilietų sistemą įtraukti maršrutiniai taksi ir privatūs vežėjai.

Ar tikrai? :) Juk yra kalbama, kad kitus dubliuojantys privačių autobusų ir mikriukų maršrutai bus naikinami, o kiti integruojami į sistemą.

Naujaneriai
2012.12.31, 14:24
Ar tikrai? :) Juk yra kalbama, kad kitus dubliuojantys privačių autobusų ir mikriukų maršrutai bus naikinami, o kiti integruojami į sistemą.

Jie važiuos tik tokiomis gatvėmis, kuriomis nekursuos joks autobusas ir priveš iki persėdimo taško ten ir bus jų galutinė stotelė.

FRT
2012.12.31, 14:24
Na žurnalistai kaip visada išputė burbulą. Dalis naikinamų maršrutų keis į greituosius, todėl kelionė pagreitės. Šiaip maniau jie naikins kalchoziškus maršrutus, tokius, kaip 35A ir t.t. :)

Creatium
2012.12.31, 14:26
Ar tikrai? :) Juk yra kalbama, kad kitus dubliuojantys privačių autobusų ir mikriukų maršrutai bus naikinami, o kiti integruojami į sistemą.

VMS artimiausiu metu skelbs naujų maršrutų konkursus, kurie teiks privežamąją funkciją.

Nežinau kaip jūs sugebat skaičiuoti, kad iki stotelės reikės eiti 30 min - 1-2 km. Jeigu greitieji maršrutai bus, tai jie tikrai nebus palikti vieni. Juk schemoje puikiai matosi, kad jie tampa miesto arterijomis, kurios aptarnauja visą miesto pagrindą. Kiti maršrutai tampa aptarnaujančiaisiais. Net neabejoju, kad prie kiekvienos GRA stotelės galima bus privažiuoti kitu VT ir sėkmingai persėsti.

O greitieji maršrutai, net jeigu ir važiuos bendrame sraute, vistiek padės sutaupyti nemažai laiko. Žinoma, ne tais atvejais, kai visą maršrutą važiuojama kamštyje, bet tarkim Laisvės pr. tai tikrai. Pažiūrėkime, dabar iš rytoje tenai kamštis būna maždaug iki Karoliniškių. Po to kamštis išsisklaido. Greitojo maršruto privalumas čia tampa akivaizdus. Man pačiam kelionė turėtų sutrumpėti ženkliai (nuo Matulaičio a. iki Kauno g.).

Kas ten kalbėjo dėl oficialios schemos.. Tai jeigu aš ant savo veido prisiklijuosiu susisiekimo paslaugų įmonės logotipą, jis irgi taps oficialiu ir patvirtintu objektu?

O kur kalbos dėl viso VT privatizavimo, tai išvis juokinga. Konspiracijas pradėkit čia skleisti, tai forumas greitai neteks savo prasmės. Logikos naikinti privatininkus, reorganizuoti visą VT, keisti bilietų sistemą ir po to tiesiog viską išmesti, tai juokingiau negu juokinga...

Kitas Džiugas
2012.12.31, 14:28
Ekologijos mažėja, jei arterijomis tampa AUTOBUSAI.

Creatium
2012.12.31, 14:31
Ekologijos mažėja, jei arterijomis tampa AUTOBUSAI.

Ekologija.. O tu paskaičiavai kiek ta ekologija pablogės? Nes ir aš galiu rėkti, kad ekologija pablogėja vystat troleibusų tinklus (didėja elektros poreikis, jos gamybai reikia daugiau kertamų miškų, dujų, naftos), bet kas iš to, jeigu mano teiginiai absoliučiai niekuo nepagrįsti?

Pilaitis
2012.12.31, 14:33
Ekologija.. O tu paskaičiavai kiek ta ekologija pablogės? Nes ir aš galiu rėkti, kad ekologija pablogėja vystat troleibusų tinklus (didėja elektros poreikis, jos gamybai reikia daugiau kertamų miškų, dujų, naftos), bet kas iš to, jeigu mano teiginiai absoliučiai niekuo nepagrįsti?
Pablogėja, nes bus tik autobusai. Su tokiu intervalu dažnu taibus tik antiekolegija.

Sula
2012.12.31, 14:35
Ekologijos mažėja, jei arterijomis tampa AUTOBUSAI.

Kiek supratau, jie tam tikra prasme simuliuos būsimas autobuso-tramvajaus linijas :?
Čia labiau tiktų prie tramvajaus temos. Taip ir nesupratau kokio gamintojo ar veikiančio tinklo prototipą turi galvoje savivaldybė.

Pilaitis
2012.12.31, 14:37
Kiek supratau, jie tam tikra prasme simuliuos būsimas autobuso-tramvajaus linijas :?
Čia labiau tiktų prie tramvajaus temos. Taip ir nesupratau kokio gamintojo ar veikiančio tinklo prototipą turi galvoje savivaldybė.
Phileasą su magnetukais gal?

Vilnietizz
2012.12.31, 14:40
Nežinau kaip jūs sugebat skaičiuoti, kad iki stotelės reikės eiti 30 min - 1-2 km. Jeigu greitieji maršrutai bus, tai jie tikrai nebus palikti vieni. Juk schemoje puikiai matosi, kad jie tampa miesto arterijomis, kurios aptarnauja visą miesto pagrindą. Kiti maršrutai tampa aptarnaujančiaisiais. Net neabejoju, kad prie kiekvienos GRA stotelės galima bus privažiuoti kitu VT ir sėkmingai persėsti.

Tai esmė tame, kad, tose stotelėje, kuriose GRA nestos, transportas važiuos rečiau nei dabar. Nemažai maršrutų naikinama ar apkarpoma. Todėl, norint privažiuoti prie GRA, reikės arba ilgiau laukti, arba pačiam eiti iki artimiausios GRA stotelės.Ne visada ji yra arti. Ir vis dar neatsakytas klausimas. Kodėl GRA nestos net ir tose stotelėse, kur žmonių tikrai daug? (pvz: T. Ševčenkos, Viršuliškių, Giedraičių, Kalvarijos, Tolminkiemio ir tt.)? Tai sprendžiu iš schemos. Ten VT bus mažiau nei dabar, teks arba laukti privežančio maršruto, arba eiti pėsčiom. Manai, tai gerai?

O greitieji maršrutai, net jeigu ir važiuos bendrame sraute, vistiek padės sutaupyti nemažai laiko. Žinoma, ne tais atvejais, kai visą maršrutą važiuojama kamštyje, bet tarkim Laisvės pr. tai tikrai. Pažiūrėkime, dabar iš rytoje tenai kamštis būna maždaug iki Karoliniškių. Po to kamštis išsisklaido. Greitojo maršruto privalumas čia tampa akivaizdus. Man pačiam kelionė turėtų sutrumpėti ženkliai (nuo Matulaičio a. iki Kauno g.).

Netiesa. Kamštis greitai panaikintų tas pora dešimčių sekundžių, sutaupytų nestojant kai kuriose stotelėse. Be to, ilgiau bus stovima kitose stotelėse, nes juose lips daugiau keleivių. Tad sutaupoma bus labai nedaug laiko. Būtų gerai, jei greitieji autobusai dalyje stotelių stotų, bet pagal pageidavimą. O nestotų tik tose, kur keleivių yra labai mažai, minimumas. Tuomet prieštaraujančių nemanau, kad būtų.

Marius_vln
2012.12.31, 14:44
Ekologija.. O tu paskaičiavai kiek ta ekologija pablogės? Nes ir aš galiu rėkti, kad ekologija pablogėja vystat troleibusų tinklus (didėja elektros poreikis, jos gamybai reikia daugiau kertamų miškų, dujų, naftos), bet kas iš to, jeigu mano teiginiai absoliučiai niekuo nepagrįsti?
Taip mes nepaskaičiuosime kiek ko sunaudojama elektros gamybai - bet mes akivaizdžiai jaučiame plaučiais skirtumą, pvz. palyginę penkių autobusų ir penkių troleibusų skleidžiamą aromatą gatvėje. Vilnius ir taip nuolat turi problemų dėl per didelio užterštumo, pastaraisiais metais visur medžiai tik kertami, jų neatsodinant, o tuščias vietas užklojant plytelėmis (pvz - palei Antakalnio g. per paskutinius kelis metus medžių sumažėjo keliskart). Jūs man pamėginkite įrodyti, kad dyzelinis ar dujinis autobusas (kad ir kelių metų senumo) yra ekologiškesnis už troleibusą...

dainiauskas
2012.12.31, 14:44
Tai esmė tame, kad, tose stotelėje, kuriose GRA nestos, transportas važiuos rečiau nei dabar. Nemažai maršrutų naikinama ar apkarpoma. Todėl, norint privažiuoti prie GRA, reikės arba ilgiau laukti, arba pačiam eiti iki artimiausios GRA stotelės.Ne visada ji yra arti. Ir vis dar neatsakytas klausimas. Kodėl GRA nestos net ir tose stotelėse, kur žmonių tikrai daug? (pvz: T. Ševčenkos, Viršuliškių, Giedraičių, Kalvarijos, Tolminkiemio ir tt.)? Tai sprendžiu iš schemos. Ten VT bus mažiau nei dabar, teks arba laukti privežančio maršruto, arba eiti pėsčiom. Manai, tai gerai?

O ar taip sunku pasižiūrėti į grafiką ir troleibusu privažiuoti prie greitojo maršruto? Bendra kelionės trukmė juk trumpėja, tiesiog reikia sekti grafikus, kas nėra sudėtinga. O pvz. T. Ševčenkos stotelėj 17 troleibusas, kuris bus tankinamas iki 16 troleibusų maršrute, pilnai priveš iki ten kur stoja GRA

Pilaitis
2012.12.31, 14:47
O ar taip sunku pasižiūrėti į grafiką ir troleibusu privažiuoti prie greitojo maršruto? Bendra kelionės trukmė juk trumpėja, tiesiog reikia sekti grafikus, kas nėra sudėtinga. O pvz. T. Ševčenkos stotelėj 17 troleibusas, kuris bus tankinamas iki 16 troleibusų maršrute, pilnai priveš iki ten kur stoja GRA
O jeigu tas troleibusas važiuoja kas 30 min, pvz. 7:40, o man reikia jo 7:25, o man ankščiau nereikia, tai įsakysi man vėluoti į darbą/mokymo įstaigą?

Naujaneriai
2012.12.31, 14:48
Na žurnalistai kaip visada išputė burbulą. Dalis naikinamų maršrutų keis į greituosius, todėl kelionė pagreitės. Šiaip maniau jie naikins kalchoziškus maršrutus, tokius, kaip 35A ir t.t. :)

Protinguolį, tai vienintelis autobusas iš Ožkinių ir Naujųjų Verkių atvežantis mokinius iki mokyklos, ir po pamokų parvežantis mokinius į namus esančius Ožkiniuose ir Naujuose Verkiuose.

Tai, kas tavo manymu, tada atveš mokinius į mokyklą iš Ožkinių ir Naujųjų Verkių? Ir kas juos tada parveš po pamokų į namus esančius Ožkiniuose ir Naujuose Verkiuose.

Mokiniai mašinų vairuoti negali, o tėvai dirba iki vėlumos.

Tam ir atkurtas 35A maršrutas, kaip mokinių autobusas. Su juo naikinimu sutikčiau tik tuo atveju jeigu jo vietoje pratęsti 35 autobusą.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 14:48
Bet žmonėms nuo to nepatogiau, sekti grafikus.

Vilnietizz
2012.12.31, 14:48
O ar taip sunku pasižiūrėti į grafiką ir troleibusu privažiuoti prie greitojo maršruto? Bendra kelionės trukmė juk trumpėja, tiesiog reikia sekti grafikus, kas nėra sudėtinga. O pvz. T. Ševčenkos stotelėj 17 troleibusas, kuris bus tankinamas iki 16 troleibusų maršrute, pilnai priveš iki ten kur stoja GRA

Labai abejoju, kad bendras kelionės laikas mažės. Kad nesikartoti, pacituosiu ankstesnį savo pranešimą.


Netiesa. Kamštis greitai prarytų tas pora dešimčių sekundžių, sutaupytų nestojant kai kuriose stotelėse. Be to, ilgiau bus stovima kitose stotelėse, nes jose lips daugiau keleivių. Tad sutaupoma bus labai nedaug laiko. Būtų gerai, jei greitieji autobusai dalyje stotelių stotų, bet pagal pageidavimą. O nestotų tik tose, kur keleivių yra labai mažai, minimumas. Tuomet prieštaraujančių nemanau, kad būtų.

Creatium
2012.12.31, 14:58
Tai esmė tame, kad, tose stotelėje, kuriose GRA nestos, transportas važiuos rečiau nei dabar. Nemažai maršrutų naikinama ar apkarpoma. Todėl, norint privažiuoti prie GRA, reikės arba ilgiau laukti, arba pačiam eiti iki artimiausios GRA stotelės.Ne visada ji yra arti. Ir vis dar neatsakytas klausimas. Kodėl GRA nestos net ir tose stotelėse, kur žmonių tikrai daug? (pvz: T. Ševčenkos, Viršuliškių, Giedraičių, Kalvarijos, Tolminkiemio ir tt.)? Tai sprendžiu iš schemos. Ten VT bus mažiau nei dabar, teks arba laukti privežančio maršruto, arba eiti pėsčiom. Manai, tai gerai?

Netiesa. Kamštis greitai panaikintų tas pora dešimčių sekundžių, sutaupytų nestojant kai kuriose stotelėse. Be to, ilgiau bus stovima kitose stotelėse, nes juose lips daugiau keleivių. Tad sutaupoma bus labai nedaug laiko. Būtų gerai, jei greitieji autobusai dalyje stotelių stotų, bet pagal pageidavimą. O nestotų tik tose, kur keleivių yra labai mažai, minimumas. Tuomet prieštaraujančių nemanau, kad būtų.

Gerai, tarkim T16. Dabar važiuoja ko gero kas ~5 minutes. Vietoje jo bus GRA2. T16, tuo tarpu, bus tarkim ilginamas laikas iki 10 min. Tai kame problema atsiranda? Ar man bus sunkiau išeiti 5 minutėm anksčiau/vėliau ir sėsti į T16, pavažiuoti iki GRA2 stotelės ir persėsti tenai? Ne. Ypač turint omenyje, kad žadamas GRA dažnumas bus tikrai didelis (jeigu tai tiesa, kaip, beje ir visi dabartiniai planai). Tad problemos tikrai nelieka. Tas pats, spėju, ir kituose maršrutuose.

O dėl sustojimo.. Manau, kad laikras, praleistas stovint 1 stotelėje nuo laiko, stojant 4 papildomose stotelėse, tikrai skiriasi. Beje, autobusai savaime yra greitesni, negu troleibusai. Jau dabar man iš Kauno g. yra patogiau sėsti į 54 autobusą (jeigu pataikau į jį) ir važiuoti iki st. Laisvės prospektas, tenai persėsti į T16. Kodėl patogiau? Nes autobusas pakeliui dažnai aplenkia troleibusus. Kartais net ne vieną. GRA pranešumas šioje vietoje turėtų būti žymiai didesnis. Vėl gi, nekalbu apie kitas vietas, nes nesigilinu į situaciją ir nežinau kokia ji yra (netenka važiuoti dažnai).


Taip mes nepaskaičiuosime kiek ko sunaudojama elektros gamybai - bet mes akivaizdžiai jaučiame plaučiais skirtumą, pvz. palyginę penkių autobusų ir penkių troleibusų skleidžiamą aromatą gatvėje. Vilnius ir taip nuolat turi problemų dėl per didelio užterštumo, pastaraisiais metais visur medžiai tik kertami, jų neatsodinant, o tuščias vietas užklojant plytelėmis (pvz - palei Antakalnio g. per paskutinius kelis metus medžių sumažėjo keliskart). Jūs man pamėginkite įrodyti, kad dyzelinis ar dujinis autobusas (kad ir kelių metų senumo) yra ekologiškesnis už troleibusą...

Be jokios abejonės, kad autobusai yra mažiau ekologiški už troleibusus. Niekas nesiginčys dėl to. Klausimas tik koks tas skirtumas. Vilnius vienas žaliausių miestų Europoje. Medžių tikrai nemažėja (vien šiemet buvo pasodinta keli šimtai žalumynų: krūmų, medžių). Likusi tarša susidaro daugiau dėl mašinų, negu dėl autobusų.

Galų gale, nenorėkit, kad viskas būtų daroma iš karto. Kažkur seniau buvo užduotas klausimas, kodėl nėra viskas daroma iškarto ir kartu (pvz. e. bilietas, GRA, tramvajus, pertvarkymai). Atsakymas paprastas: ar geriau daryt kiekvieną projektą atskirai ir užtikrinti, kad jis bus sklandus (o jeigu ne, kad bus sutvarkyta kuo greičiau) ar daryti viską iš karto vienu metu ir taip absoliučiai paralyžuoti visą miestą, jeigu kas neatsitiks? Nepamirškime, kad ir specialistų yra ne begalė, ribotas skaičius.

Rijikas
2012.12.31, 15:10
Kam tas VT, su tokių jo lygių visi persės į automobilius.
Nors pats neteksiu poros patogių stotelių (rugių ir kalvarijos), bet dėl to tikrai nežadu atsisakyti VT
Jeigu nuostata yra: "pilnai pasitikiu valdžia, kaip padarys, taip ir bus gerai" - tai irgi tam tikra pilietinė pozicija.
na suprantama, kad kalbėti galima, bet matau daugiau isterijos nei diskusijos :) o iš tiesų tai gerai skaitai mintis: pasitikiu valdžia; iš kitos pusės žinau, kad ją reikia kontroliuoti, nes valdžia ne viską žino ir ne viską įvertina
Apie A juostų plėtrą kol kas nekalbama, be to, nemažoje dalyje apkrautų gatvių A juostos be gatvių rekonstrukcijos neįkiši.
mano požiūriu jau seniai laikas visose 4 juostų gatvėse, kur kursuoja VT, atimti 2 juostas visuomeniniam transportui. Beje valdžia tikiuosi girdi ir žino, kad su kelių eismo taisyklių pakeitimais atsiranda galimybė leisti naudotis A juosta tais atvejais, kai automobilyje yra, sakykim, 4 keleiviai. Aš tikiuosi X skyriaus specialistas supras, kad nuo santariškių iki pat stoties atiduoti 2 juostas tik VT būtų per drąsu; bet dalyje tos A juostos leisti važiuoti automobiliams su 4+ keleivių būtų naudinga. Tokiu būdu gal dar ir žmonių kooperacija pagerės, o tai dabar švelniai tariant apgailėtina... Jei to nepanaudos - sutinku su tavo nuomone, kad bus blogai

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:10
Būtent. Jau norisi išsikelti į Kauną, ten VT aukštesnio lygio.

Kauno troleibusai naujesni, Kauną autobusai šiemet irgi nauji pasiekė. El. bilietas veikia puikiai, nė kiek nepabrangęs (vienkartinių kainos: 36 ct/90 ct/1,9 Lt), ir galima per 0,5 h nemokamai persėsti. Bilietai pildomi internetu, švieslentės visose stotelėse, kur pakabintos, veikia. Vasarą dar ant 3 autobusų priekio galima dviratį pasikabint.
Kiekvieną penktadienį ir šeštadienį kursuoja 2 naktiniai troleibusų maršrutai (13N ir 14N) ir 1 autobusų (37N). Tiesa švenčių laikotarpiu jie važiuoja kasnakt.
Ir KIEKVIENOS priemonės viduje rasi švieslentę – ar bus senas Volvo B10B-65, ar šviežias Solaris Urbino 12 CNG (ten iš viso ekranas didžiulis, net ne švieslentė), ar Škoda 14 Tr, ar Solaris Trollino 12 AC.
Vilniuj turbūt blogiau.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:12
Be jokios abejonės, kad autobusai yra mažiau ekologiški už troleibusus. Niekas nesiginčys dėl to. Klausimas tik koks tas skirtumas. Vilnius vienas žaliausių miestų Europoje. Medžių tikrai nemažėja (vien šiemet buvo pasodinta keli šimtai žalumynų: krūmų, medžių). Likusi tarša susidaro daugiau dėl mašinų, negu dėl autobusų.

Kas geriau – gerai ar geriau?

Creatium
2012.12.31, 15:15
Kas geriau – gerai ar geriau?

Gausis kaip su atsinaujinančia energetika, ane? Tarsi visi ir palaiko, bet kai reikia susimokėti, niekas nenori to daryti. Taip ir čia. Pirkime brangesnius troleibusus, plėskime brangų KT, tvarkykime esamą. Turint omenyje VVT skolas, ar nebus taip, kad reikės už viską susimokėti visiems vilniečiams? Klausimas tik kas norės tą padaryti?

Apie tramvajų nekalbam, neaišku nei kada jis bus, nei koks bus, nei koks finansavimas bus, nors planai ir patvirtinti.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:17
Bet geriau pirkti pigesnius autobusus, kurie atitarnaus mažiau, nei troleibusai?
Troleibusai būna senesni, už tai, kad jie ir taip ilgiau laiko.

Aleksio
2012.12.31, 15:21
Gausis kaip su atsinaujinančia energetika, ane? Tarsi visi ir palaiko, bet kai reikia susimokėti, niekas nenori to daryti. Taip ir čia. Pirkime brangesnius troleibusus, plėskime brangų KT, tvarkykime esamą. O autobusai pigūs? Kuras jų pigus? Aš dar suprasčiau, jeigu greitieji autobusai važiuotų atskirtomis juostomis ~80-90 km/h, bet esamomis (arba planuojamomis) sąlygomis kaip tu jį nevadink, vistiek jis bus tie patys, kokie buvo pries pora dešimtmečių, kai buvo "paprastieji" ir "greitieji" (nestojantys dalyje stotelių) - bendras srautas, po ratai maišantys automobiliai, kamščiai.

Creatium
2012.12.31, 15:22
Bet geriau pirkti pigesnius autobusus, kurie atitarnaus mažiau, nei troleibusai?
Troleibusai būna senesni, už tai, kad jie ir taip ilgiau laiko.

Autobusai pas mus irgi labai seni važinėjo, kol jų nepakeitė naujesniais.

Energetikoje irgi yra geriau pastatyti ilgaamžį reaktorių, negu statyti vėjo jėgaines, kurios netarnauja tiek laiko. Bet žiū, visi stato vėjo jėgaines, nes joms aptarnauti reikia mažiau lėšų, negu reaktoriui.

Creatium
2012.12.31, 15:24
O autobusai pigūs? Kuras jų pigus? Aš dar suprasčiau, jeigu greitieji autobusai važiuotų atskirtomis juostomis ~80-90 km/h, bet esamomis (arba planuojamomis) sąlygomis kaip tu jį nevadink, vistiek jis bus tie patys, kokie buvo pries pora dešimtmečių, kai buvo "paprastieji" ir "greitieji" (nestojantys dalyje stotelių) - bendras srautas, po ratai maišantys automobiliai, kamščiai.

Autobusai pigesni, negu troleibusai. Bet troleibusams reikia daugiau priežiūrai skirti.

Nežinau kaip buvo anksčiau, turbūt dar negyvenau tada. Bet kaip nepažiūrėsi, greitasis autobusas turi pranašumą prieš troleibusą. O kodėl - jau rašiau aukščiau. Įdomu - pasiskaitysi.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:25
Bet gerai prižiūrima troleibusų sistema atsieitų geriau nei tramvajus+GRA.

Creatium
2012.12.31, 15:29
Bet gerai prižiūrima troleibusų sistema atsieitų geriau nei tramvajus+GRA.

Dėl tramvajaus sakiau, neaišku gi dar niekas, neverta kalbėti.

Sutinku, kad gerai prižiūrima troleibusų sistema būtų geresnis variantas. Bet tik tuo atveju, jeigu ji būtų nuolatos prižiūrima ir atnaujinama. Tuo tarpu dabar, kai stovime ant technologinio krašto VT srityje, troleibusai tikrai nėra pats patraukliausias pasirinkimas (žinant kokios technologijos artimiausiais metais bus). Todėl nemanau, kad verta investuoti į troleibusų sistemą, jeigu jau po kokių 10-15 metų juos laisvai galės pakeisti tarkim elektriniai autobusai.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:30
Dar ne vėlu. O tie elektrobusai nei ekologiški tiek, be to, labai brangūs (liks).
O GRA ir tie naikinimai daromi, dėl (būsimo) tramvajaus.

Creatium
2012.12.31, 15:35
Dar ne vėlu. O tie elektrobusai nei ekologiški tiek, be to, labai brangūs (liks).
O GRA ir tie naikinimai daromi, dėl (būsimo) tramvajaus.

Ar tikrai? Iš kur tokios žinios? Dabar brangūs, o ateityje? Nematau tikslo visiškai investuoti dabar pinigus į KT atnaujinimą, plėtrą, pirkti naujus troleibusus, o vėliau juos keisti elektriniais autobusais (kurie 100% atpigs nuo dabartinės kainos).

O tramvajus dar juk neaišku koks bus. Gal bus tie patys elektriniai autobusai Phileas? Tuo tarpu GRA maršrutai galės laisvai būti keičiami į kitokius arba tiesiog į paprastus.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:38
Bet tuo jau VT sistema jau artinama prie to, kas /bus/.

Creatium
2012.12.31, 15:45
Bet tuo jau VT sistema jau artinama prie to, kas /bus/.

Taip ir turėtų būti, o ne kas /buvo/. Nemanai taip?

Elementarus pavyzdys: tu dabar tarkim turi šilelį tv. Tai tu pirksi:
a) led televizorių, kuris yra brangesnis, kurio priežiūra brangesnė ir kurį norint įsirengti tau reikės keisti visą buto elektros instaliacją;
b) plazminį televizorių, kuris yra pigesnis, lengviau aptarnaujamas (tačiau eikvoja daugiau energijos) bei kuriam įsirengti nereikia nieko keisti; vėliau jį iškeisi į naujausių technologijų 3D kokį holografinį tv;

Verta paminėti, kad pasirinkus a variantą, tu jau nenorėsi vos išėjus holografiniam tv, iš karto jo pirkti, nes būsi tik ką įsigijęs led'ą.

dainiauskas
2012.12.31, 15:47
O jeigu tas troleibusas važiuoja kas 30 min, pvz. 7:40, o man reikia jo 7:25, o man ankščiau nereikia, tai įsakysi man vėluoti į darbą/mokymo įstaigą?

Kas 30 min važiuoja dabar tik patys rečiausi maršrutai. Tai 16 ar 19 praretinus du kartus, jie važiuos ko gero kas 10-15 minučių piko metu. Na atleiskite, bet dabar 10 troleibusas važiuoja panašiais intervalais ir problemos nėra. Ar problema nuvykti į mokymo įstaigą ar darbą 15 minučių anksčiau? Priedo jūs tik privažiuosit iki greitųjų maršrutų, o ne važiuosit visą kelią. Dar nenusistačiau ar šie pakeitimai geri ar blogi, bet faktas kad 10-15 minučių laukti troleibuso nėra daug civilizuotam žmogui, kuris, beje, dažniausiai turi smartphon'ą, kuriame gali turėti programą ir pažiūrėti tvarkarašti kad netektų šalti lauke.

Pilaitis
2012.12.31, 15:50
Taip ir turėtų būti, o ne kas /buvo/. Nemanai taip?

Elementarus pavyzdys: tu dabar tarkim turi šilelį tv. Tai tu pirksi:
a) led televizorių, kuris yra brangesnis, kurio priežiūra brangesnė ir kurį norint įsirengti tau reikės keisti visą buto elektros instaliacją;
b) plazminį televizorių, kuris yra pigesnis, lengviau aptarnaujamas (tačiau eikvoja daugiau energijos) bei kuriam įsirengti nereikia nieko keisti; vėliau jį iškeisi į naujausių technologijų 3D kokį holografinį tv;

Verta paminėti, kad pasirinkus a variantą, tu jau nenorėsi vos išėjus holografiniam tv, iš karto jo pirkti, nes būsi tik ką įsigijęs led'ą.
Kam reikia keisti elektros instaliaciją? Be to, kaip žinia, 3D gadina rega. Aš būtent pirkčiau led, nes jį galima pasiimti išsimokėtinai. Išvertus tai į VT, tai reiškia finansuos ES.

Pilaitis
2012.12.31, 15:52
Kas 30 min važiuoja dabar tik patys rečiausi maršrutai. Tai 16 ar 19 praretinus du kartus, jie važiuos ko gero kas 10-15 minučių piko metu. Na atleiskite, bet dabar 10 troleibusas važiuoja panašiais intervalais ir problemos nėra. Ar problema nuvykti į mokymo įstaigą ar darbą 15 minučių anksčiau? Priedo jūs tik privažiuosit iki greitųjų maršrutų, o ne važiuosit visą kelią. Dar nenusistačiau ar šie pakeitimai geri ar blogi, bet faktas kad 10-15 minučių laukti troleibuso nėra daug civilizuotam žmogui, kuris, beje, dažniausiai turi smartphon'ą, kuriame gali turėti programą ir pažiūrėti tvarkarašti kad netektų šalti lauke.
O ar visi Lietuvos gyventojai turi smartfonus? Ko gero, tik 20 procentų, jei nemažiau. O beje, nuo kada internetas telefone nemokamas?

Kitas Džiugas
2012.12.31, 15:54
Va. Bet ne, geriau savus pinigus mėtyti.
Kaunas, Šiauliai, Panevėžys už ES lėšas naujina savo transporto priemones, o Vilnius stagnuoja, stumdydamas maršrutus ir svaigdamas apie tramvajų už SAVO pinigus. Kai troleibusams jų TRŪKSTA!

Creatium
2012.12.31, 15:55
Kam reikia keisti elektros instaliaciją? Be to, kaip žinia, 3D gadina rega. Aš būtent pirkčiau led, nes jį galima pasiimti išsimokėtinai. Išvertus tai į VT, tai reiškia finansuos ES.

O tai KT tinklo keisti nereikia? Juk KT mano pasakojime yra elektros instaliacija. Nepriimkime visko tiesiogiai, tai tik apytikriai palyginimai. O 3D šioje vietoje juk kalbėjau apie holografiją, ne 3D akinius...

Be to, elektrinių autobusų (holografinių tv) įsigijimą ES irgi finansuotų (juk tai ekologiškas transportas).

Va. Bet ne, geriau savus pinigus mėtyti.
Kaunas, Šiauliai, Panevėžys už ES lėšas naujina savo transporto priemones, o Vilnius stagnuoja, stumdydamas maršrutus ir svaigdamas apie tramvajų už SAVO pinigus. Kai troleibusams jų TRŪKSTA!

Jeigu domėtumeisi realiai viskuo, kas yra apie tramvajų kalbama, tai jau seniai būtum perskaitęs informaciją, kad tramvajus planuojamas arba partnerystės su privačiu verslu arba finansuojant ES. Ir kažin, kaip Šiauliai, Panevėžys savo VT naujina, juk ES neremia neekologiškų TP vystymą (kaip čia kažkas bandė teigti anksčiau)?

dainiauskas
2012.12.31, 16:00
O ar visi Lietuvos gyventojai turi smartfonus? Ko gero, tik 20 procentų, jei nemažiau. O beje, nuo kada internetas telefone nemokamas?

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ko gero 90% studentų juos turi, nereikia nusišnekėti(nemažas procentas ir nuosavom ar tėvelių mašinom į universitetus važiuoja). Internetą taip pat daug kas turi, o jei ne nemokamą tai jis labai nebrangus. Plius unversitetuose yra Wifi, kaip ir kai kuriose miesto erdvėse. Vyresnių žmonių santykis mažesnis, bet daug kas taip pat juos turi. Ką jau kalbėti apie internetą namuose bei darbo vietoje(Lietuvoje interneto išsivystymo lygis vienas didesnių Europoje). Nenoras prisitaikyti ir pradėti naudotis technologijomis kita problema.

sleader
2012.12.31, 16:00
Bet tuo jau VT sistema jau artinama prie to, kas /bus/.

Tą jau seniai reikėjo padaryti. Nesiimsiu vertinti konkrečių pokyčių ir maršrutų, nes tam reiktu detaliau viską pasinagrinėti, bet pokyčių reikėjo jau seniai. Pagaliau pasiekėm tą stadiją, kai galima optimizuoti maršrutus, nes atsirado galimybė važinėti su persėdimais. Dėl vienkartinių bilietų apie keliones su persėdimu negalėjo būti nė kalbos. O tokių ašinių greitųjų maršrutų, kurie formuotų visą sistemos stuburą, reikėjo jau anksčiau, dar prieš rengiant visus specialiuosius planus tramvajui ar kokiam metro. Tada būtų įmanoma aiškiau matyti ir vertinti siūlomas trasas, gyventojų poreikius ir pan.

Kitas Džiugas
2012.12.31, 16:01
Tą jau seniai reikėjo padaryti. Nesiimsiu vertinti konkrečių pokyčių ir maršrutų, nes tam reiktu detaliau viską pasinagrinėti, bet pokyčių reikėjo jau seniai. Pagaliau pasiekėm tą stadiją, kai galima optimizuoti maršrutus, nes atsirado galimybė važinėti su persėdimais. Dėl vienkartinių bilietų apie keliones su persėdimu negalėjo būti nė kalbos. O tokių ašinių greitųjų maršrutų, kurie formuotų visą sistemos stuburą, reikėjo jau anksčiau, dar prieš rengiant visus specialiuosius planus tramvajui ar kokiam metro. Tada būtų įmanoma aiškiau matyti ir vertinti siūlomas trasas, gyventojų poreikius ir pan.

Čia karkasas tramvajinei sistemai.

dainiauskas
2012.12.31, 16:05
Čia karkasas tramvajinei sistemai.

Jei tai karkasas tramvajinei sistemai, kodėl GRA maršrutai eina tose vietose, kur planuojamas tramvajus. Jis pagal šią sistemą tampa tiesiog nereikalingas. Ypač jei jis bus dažnas tai tik įrodys, kad užtenka autobusų resursų pervežti keleivius ir jokie tramvajai nereikalingi.

sleader
2012.12.31, 16:15
Čia karkasas tramvajinei sistemai.

Čia karkasas optimaliai ir patogiai viešojo transporto sistemai. Neatsižvelgiant kokia transporto rūšis aptarnaują tuos pagrindinius maršrutus. Tą turi nulemti elementarūs keleivių srautai ir transporto dydžio poreikis. Jeigu autobusų/troleibusų nepakanka, reikia žiūrėti į tramvajų, jei srautai tokie, kad ir tramvajus kelia abejonių, tada reikia statyti metro ar kažką talpesnio. Netgi ir mikroautobusais galima aptarnauti tokius maršrutus, jeigu tai yra optimaliausia ir racionaliausia transporto priemonė tokiam maršrutui.

O ar visi Lietuvos gyventojai turi smartfonus? Ko gero, tik 20 procentų, jei nemažiau. O beje, nuo kada internetas telefone nemokamas?
Tokioje sistemoje kaip tik nyksta konkrečių tvarkaraščių žinojimo poreikis, nei dabar dominuojančioje padrikų tiesioginių maršrutų, su ganėtinai retu kursavimu. Tereikėtu tik prisiderinti prie pirminio maršruto (privežamojo), kuris privežtų prie GRA (ar betko kito), nes pastarasis važiuodamas dažnai eliminuoja poreikį prie jo derintis. Nespėjai į vieną autobusą, nieko tokio, tuoj atvažiuos kitas. O pirminio maršruto tvarkaraštį galima pasižiūrėti artimiausioje stotelėje ir užsirašyti, jeigu nėra techninių galimybių peržiūrinėti tvarkaraščius realiu laiku (išmanieji telefonai, kompiuteriai ir kt.).

Pilaitis
2012.12.31, 16:43
Didžiuosiuose Lietuvos miestuose ko gero 90% studentų juos turi, nereikia nusišnekėti(nemažas procentas ir nuosavom ar tėvelių mašinom į universitetus važiuoja). Internetą taip pat daug kas turi, o jei ne nemokamą tai jis labai nebrangus. Plius unversitetuose yra Wifi, kaip ir kai kuriose miesto erdvėse. Vyresnių žmonių santykis mažesnis, bet daug kas taip pat juos turi. Ką jau kalbėti apie internetą namuose bei darbo vietoje(Lietuvoje interneto išsivystymo lygis vienas didesnių Europoje). Nenoras prisitaikyti ir pradėti naudotis technologijomis kita problema.
Studentai? Na, nežinau. Tačiau kaip pvz 40 metų žmonės, neturintis interneto? Nebrangus? Na, 1Gb tai nėra labai daug, palyginus su kompiuteriu.

Buss fanas
2012.12.31, 16:47
Ar sia naujametine nakti vazineja dar koks VT be naktiniu ir taksi ir kokiais marsrutais jei vazineja?

Naujaneriai
2012.12.31, 16:48
Ar sia naujametine nakti vazineja dar koks VT be naktiniu ir taksi ir kokiais marsrutais jei vazineja?

Tik naktinių maršrutų autobusai. O dieniniai autobusų ir troleibusų maršrutai darbą baigs įprastu laiku, kaip ir kiekvieną darbo dieną.

Resutas
2012.12.31, 16:48
Nuo rytdienos sostinėje 30, 60 minučių bei 1,3 ir 10 dienų bilietus bus galima įsigyti pigiau (http://www.vilnius.lt/index.php?3080247724)

Man tai toks kyla klausimas. Juk mokestis buvo sumažintas visoje Lietuvoje bilietams, bet kodėl kitur (kituose miestuose, rajonuose) apie tai tylima?

Creatium
2012.12.31, 16:52
Studentai? Na, nežinau. Tačiau kaip pvz 40 metų žmonės, neturintis interneto? Nebrangus? Na, 1Gb tai nėra labai daug, palyginus su kompiuteriu.

Ieškoma problemų ten, kur jų nėra. Kas neturi kompiuterio namuose, interneto telefone, interneto darbe ir išvis nežino kas tai yra - tam yra tvarkaraščiai, kaip jau minėjo kolega aukščiau. O kas ir ten nesugeba pasižiūrėti, tai klausimas kaip išvis jie naudojasi VT dabar...

Creatium
2012.12.31, 16:54
O apie ką? Jei jų nepirks, tai ate autobusams, rojus troleibusams.

Jeigu jų niekas nepirks, tai niekas ir negamins. Iki to laiko dar pas mus troleibusai važinės, galėsim atsinaujinti, jeigu staiga kažkas susivoks, kad autobusą su laidais turėti yra geriau, negu autobusą be laidų, be su batarėjom.

Nuo rytdienos sostinėje 30, 60 minučių bei 1,3 ir 10 dienų bilietus bus galima įsigyti pigiau (http://www.vilnius.lt/index.php?3080247724)

Man tai toks kyla klausimas. Juk mokestis buvo sumažintas visoje Lietuvoje bilietams, bet kodėl kitur (kituose miestuose, rajonuose) apie tai tylima?

Nes, matyt, Vilnius turi rezervą kainų mažinimui. Kiti miestai, matyt, arba būtų kėlę kainas (jeigu nebūtų pvm lengvatos) arba būtų dirbę toliau į nuostolius. Na, neatmeskime ir piktnaudžiavimo pvm lengvata, kai tiesiog pelnomasi vartotojų sąskaita (kas iš esmės ir buvo žadėjo absoliučiai visoms pvm lengvatoms).

Vilnietizz
2012.12.31, 18:07
Gerai, tarkim T16. Dabar važiuoja ko gero kas ~5 minutes. Vietoje jo bus GRA2. T16, tuo tarpu, bus tarkim ilginamas laikas iki 10 min. Tai kame problema atsiranda? Ar man bus sunkiau išeiti 5 minutėm anksčiau/vėliau ir sėsti į T16, pavažiuoti iki GRA2 stotelės ir persėsti tenai? Ne. Ypač turint omenyje, kad žadamas GRA dažnumas bus tikrai didelis (jeigu tai tiesa, kaip, beje ir visi dabartiniai planai). Tad problemos tikrai nelieka. Tas pats, spėju, ir kituose maršrutuose.

O dėl sustojimo.. Manau, kad laikras, praleistas stovint 1 stotelėje nuo laiko, stojant 4 papildomose stotelėse, tikrai skiriasi. Beje, autobusai savaime yra greitesni, negu troleibusai. Jau dabar man iš Kauno g. yra patogiau sėsti į 54 autobusą (jeigu pataikau į jį) ir važiuoti iki st. Laisvės prospektas, tenai persėsti į T16. Kodėl patogiau? Nes autobusas pakeliui dažnai aplenkia troleibusus. Kartais net ne vieną. GRA pranešumas šioje vietoje turėtų būti žymiai didesnis. Vėl gi, nekalbu apie kitas vietas, nes nesigilinu į situaciją ir nežinau kokia ji yra (netenka važiuoti dažnai).


Čia jau problema A juostų pagrinidinėse gatvėse nebuvimas bei tvarkaraščiai, kurie verčia vairuotojus vos vilktis. Kur įmanoma, reikia įrengti daugiau A juostų ir suspausti tvarkaraščius- ir problemos nebeliks.
Nežinau, ar Vakarų Europoje kur nors yra taip, kad autobusas važiuoja pro tavo namus, bet prie jo dar turi privažiuoti kita transporto priemone. Jeigu ir yra greitasis maršrutas, dažniausiai jis turi ir lėtąją, norsi ir rečiau kursuojančią, alternatyvą. 2GRA atveju ta alternatyva išlieka, bet kitų maršrutų- nelabai.

O ar visi Lietuvos gyventojai turi smartfonus? Ko gero, tik 20 procentų, jei nemažiau. O beje, nuo kada internetas telefone nemokamas?

Jeigu turi smartphoną, dabar net ir be interneto tvarkaraščiai visada bus po ranka. ;) Tad problema išpūsta.

skunk
2012.12.31, 18:10
Jeigu tikėti tuo Delfio straipsniu, tai panaikinus tuos minimus autobusų maršrutus, atsiranda laisvi 67 autobusai. Kadangi konkursų pirkti daugiau autobusų nėra paskelbta, tai 67 autobusus padalinkime 6 naujiems maršrutams 67/6=11,16. Taigi norėčiau gerbiamų entuziastų paklausti, jei piko metu (laikykime, kad nauju A juostų nebus) į tuos naujus 6 greituosius maršrutus paleistume po 11 autobusų, kokiu dažniu jie kursuotų???. man rodos maršrutais 2 GRA ir 3 GRA gautūsi tik kas geras 15 min??

Creatium
2012.12.31, 18:11
Čia jau problema A juostų pagrinidinėse gatvėse nebuvimas bei tvarkaraščiai, kurie verčia vairuotojus vos vilktis. Kur įmanoma, reikia įrengti daugiau A juostų ir suspausti tvarkaraščius- ir problemos nebeliks.
Nežinau, ar Vakarų Europoje kur nors yra taip, kad autobusas važiuoja pro tavo namus, bet prie jo dar turi privažiuoti kita transporto priemone. Jeigu ir yra greitasis maršrutas, dažniausiai jis turi ir lėtąją, norsi ir rečiau kursuojančią, alternatyvą. 2GRA atveju ta alternatyva išlieka, bet kitų maršrutų- nelabai.

Sutinku su tavimi. Tačiau čia ir išlenda mūsų informacijos trūkumas. Žiniasklaida paskelbė, kad troleibusai važinės rečiau, autobusai kai kur irgi, nes jiems bus skirta mažiau TP. O gal po TP išėmimo tam tikruose maršrutuose, tvarkaraščiai bus sutankinti? Tokiu atveju, kaip tu rašai, iš troleibusų bus spaudžiamas maksimumas greičio prasme. Tuomet realiai tvarkaraščiai tuose maršrutuose keisis labai minimaliai :)

Jeigu tikėti tuo Delfio straipsniu, tai panaikinus tuos minimus autobusų maršrutus, atsiranda laisvi 67 autobusai. Kadangi konkursų pirkti daugiau autobusų nėra paskelbta, tai 67 autobusus padalinkime 6 naujiems maršrutams 67/6=11,16. Taigi norėčiau gerbiamų entuziastų paklausti, jei piko metu (laikykime, kad nauju A juostų nebus) į tuos naujus 6 greituosius maršrutus paleistume po 11 autobusų, kokiu dažniu jie kursuotų???. man rodos maršrutais 2 GRA ir 3 GRA gautūsi tik kas geras 15 min??

Nepamiršk, kad kitais metais atvyksta naujieji, berods, MAN autobusai.