PDA

Keisti į išsamų rodinį : Viešasis transportas

Puslapiai : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

lietus
2009.09.10, 09:24
Alytų pateikiau, kaip pavyzdį kas būna kai stotis net didesneme mieste iškelema į miesto pakraštį, beje įsivaizduokit kas būtų jei stotį būtų iškėlę prie Alytaus GS ir kiek keleivių važiuotų tada, juk geležinkelis Alytuje ir mirė dėl to, kad GS tapo nepatogi keleiviams (bent jau viena priežasčių).

aRa
2009.09.10, 15:18
O Alytaus savivaldybė, pardavusi senąją stotį, net nesugeba pareikalaut iš autobusų stoties (ar autobusų parko), kad jie informuotų vežėjus apie lyg ir esančią prie senosios AS tarpmiestinių autobusų stotelę... :( Ir užtikrinti, kad Vilniaus ir Varėnos kryptimis būtent pro čia ir būtų važiuojama.
Tai jau taip. Net ir dabar, praejus daugiau nei 1.5 metu, ne Alytaus vairuotojai kartais neranda kelio i nauja stoti. Paciam tuo teko isitikinti.
Turėjau galvoje ne kelio radimo problemą vairuotojams, o nepatogumą keleiviams, važiuojantiems į (iš) Vilnių ar Varėną.

Zorro
2009.09.29, 21:30
Eksperimentinis nemokamas maršrutas: Lentvaris - Maxima bazė.
Tokia reklama Lentvaryje.

http://i082.radikal.ru/0909/69/c32e31a29bf9.jpg

Ir autobusas (iš kairės) prie Maximos bazės.

http://i072.radikal.ru/0909/d3/2fd888ca089a.jpg

Ametistas
2009.09.29, 21:35
Čia kaip suprantu vežėjo paslaugas perka ir maršruto aptarnavimą užsakė UAB "Maxima". Nors vežėjo skelbimas tai superinis - klaidų kaip pradinuko rašinėlyje :D

Mettal
2009.09.29, 23:17
Ir aš pastebėjau kažkokį skelbimą Maxima Bazės stotelėje prieš pusantros savaitės, kaip man pasirodė apie "mikroautobusus Lentvaris-Maxima Bazė" :D. Kas ten dar buvo parašyta - nemačiau, nes stebėjau tai iš autobuso lango.

alm
2009.10.06, 15:36
Tai kad Lietuvoje yra tik viena nenuostolinga keleivinio transporto kryptis (neskaičiuojant tarptautinių maršrutų): Vilnius-Kaunas-Klaipėda/Palanga/Nida. Visa kita yra dotuojama. Tai kam dotuoti dvigubai tokius maršrutus kaip Panevėžys-Šiauliai, Panevėžys-Rokiškis, Klaipėda-Šilutė, Šiauliai-Klaipėda ir t.t.? Jeigu mes tokie turtingi, kad tik duokit ir dotuosim, tai galima dar padotuoti aviamaršrutą Vilnius-Kaunas.

Netiesa.
Be to tikrai neturi ir nesi matęs jokių skaičių kiek vieni ar kiti maršrutai ir transporto rūšys yra pelningi ar nuostolingi.

Wycka
2009.10.06, 15:49
Netiesa.
Be to tikrai neturi ir nesi matęs jokių skaičių kiek vieni ar kiti maršrutai ir transporto rūšys yra pelningi ar nuostolingi.

Manei pateikus konkrečius skaičius su kableliais kažkas labai pasikeis? Juk net LG darbuotojai šiame forume atvirauja, kad pelningi tik du maršrutai: Vilnius-Kaunas ir Vilnius-Klaipėda, tad kodėl su autobusais turėtų būti kitaip? Kiek žinau, autobuso pelningumas skaičiuojamas nuo 50proc užpildymo, bet su sąlyga, kad visi keleiviai mokėtų kainą be lengvatos. Todėl pas mus tiek daug mikroautobusų, nes jų eksploatacija pigesnė (mažiau reikia degalų) ir didesnė tikimybė, kad jis visas bus užpildytas.

alm
2009.10.06, 16:33
Manei pateikus konkrečius skaičius su kableliais kažkas labai pasikeis? Juk net LG darbuotojai šiame forume atvirauja, kad pelningi tik du maršrutai: Vilnius-Kaunas ir Vilnius-Klaipėda, tad kodėl su autobusais turėtų būti kitaip? Kiek žinau, autobuso pelningumas skaičiuojamas nuo 50proc užpildymo, bet su sąlyga, kad visi keleiviai mokėtų kainą be lengvatos. Todėl pas mus tiek daug mikroautobusų, nes jų eksploatacija pigesnė (mažiau reikia degalų) ir didesnė tikimybė, kad jis visas bus užpildytas.

:) maždaug mes čia pasitarėm ir sugalvojom, kad yra taip ir ne kitaip :)

Visi skaičiavimai tikrai yra gerokai sudėtingesni, o pats užpildymas kaip vienas skaičius nieko nereiškia. Ir autobusų bei traukinių kaštai irgi labai jau skirtingi.

Kaidaise prieš daug metų teko analizuoti ir specifikuoti vienos žinomos autobusų įmonės visą veiklą (informacines sistemas), tikrai ten buvo ir kiti pelningi maršrutai, ir skaičiavimai kitokie.

anaiptol
2009.10.07, 20:29
į kitą temą: visi važinėjantys vis. transportu turbūt pamena, kad taisyklėse parašyta, jog jei troleibusas sugenda, galima su pažymėtu bilietu toliau važiuoti tuo pačiu maršrutu kitu troleibusu.
ar kas nors praktiškai bandė tai padaryti? kaip sekėsi, jei užsuko kontrolė?

Ametistas
2009.10.07, 20:50
į kitą temą: visi važinėjantys vis. transportu turbūt pamena, kad taisyklėse parašyta, jog jei troleibusas sugenda, galima su pažymėtu bilietu toliau važiuoti tuo pačiu maršrutu kitu troleibusu.
ar kas nors praktiškai bandė tai padaryti? kaip sekėsi, jei užsuko kontrolė?Visai neseniai, prieš keletą dieną, parašiau Kauno Transporto skyriui užklausą dėl šios situacijos. Esmė, kad truputį pajudėjo seni ledai, tai man atsakymo teks palaukti, kol jie ten pasitars :D
O dėl Vilniaus tai sunku pasakyti, Kauno taisyklėse tai nėra numatyta, rodos.

anaiptol
2009.10.07, 20:55
Visai neseniai, prieš keletą dieną, parašiau Kauno Transporto skyriui užklausą dėl šios situacijos. Esmė, kad truputį pajudėjo seni ledai, tai man atsakymo teks palaukti, kol jie ten pasitars :D
O dėl Vilniaus tai sunku pasakyti, Kauno taisyklėse tai nėra numatyta, rodos.

mat kaip, o gal kada nors sugalvos ir ką daryti, jei sugenda visa linija, ir nori nenori reikia tikslą pasiekti kito numerio troleibusu:]

pvz., galėtų antspaudukus ant talonelių dėti vairuotojas: 'avarija' :D

Ametistas
2009.10.07, 21:02
mat kaip, o gal kada nors sugalvos ir ką daryti, jei sugenda visa linija, ir nori nenori reikia tikslą pasiekti kito numerio troleibusu:]

pvz., galėtų antspaudukus ant talonelių dėti vairuotojas: 'avarija' :DMaždaug tokia teorinė galimybė yra, bet niekas jos nenaudoja...

digital
2009.10.23, 01:20
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=24946603

Įdomus straipsnis apie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos viešąjį transportą, problemas, istoriją.

Ametistas
2009.10.23, 12:27
Straipsnis supolitizuotas, mažai kalbama apie konkrečiai nuveiktus darbus, dalijamasi tik vaikiškomis svajonėmis ir politizuojama.

Na, kad Klaipėdos VT turi mažiau skolų, tai labai logiška - juk Klaipėdos miestas išsidėstęs pailgai, tai labai lengva sudaryti maršrutus, nes dauguma pagrindinių gatvių eina lygiagrečiai, gyventojai gyvena vienoje miesto dalyje, centras - kitoje. Galima sakyti, Klaipėda viešajam transportui yra idealiausias miestas Lietuvoje pagal miesto geografiją, tad straipsnyje paminėjimas, kad Klaipėdoje mažiausios VT skolos neturėtų stebinti.

groundzer
2009.10.23, 12:42
Straipsnis supolitizuotas, mažai kalbama apie konkrečiai nuveiktus darbus, dalijamasi tik vaikiškomis svajonėmis ir politizuojama.

Na, kad Klaipėdos VT turi mažiau skolų, tai labai logiška - juk Klaipėdos miestas išsidėstęs pailgai, tai labai lengva sudaryti maršrutus, nes dauguma pagrindinių gatvių eina lygiagrečiai, gyventojai gyvena vienoje miesto dalyje, centras - kitoje. Galima sakyti, Klaipėda viešajam transportui yra idealiausias miestas Lietuvoje pagal miesto geografiją, tad straipsnyje paminėjimas, kad Klaipėdoje mažiausios VT skolos neturėtų stebinti.

Įdomu ką turi omeny KKT atstovai, sakydami jog didieji autobusai nebevažiuos į miesto pakraščius ? Aš nenoriu į universitetą važinėti su išklerusiais "mikriukais". :D Gal jie turi, kad autobusai nebevažinės už miesto ribų. Tačiau ir dabar nė vienas autobusų maršrutas neužsitęsia už miesto ribų. Nebent 11 maršrutas. Bet nemanau, kad maršrutiniai taksi galėtų susidoroti su to maršruto keleivių srautais.

Ametistas
2009.10.23, 12:56
Įdomu ką turi omeny KKT atstovai, sakydami jog didieji autobusai nebevažiuos į miesto pakraščius ? Aš nenoriu į universitetą važinėti su išklerusiais "mikriukais". :D Gal jie turi, kad autobusai nebevažinės už miesto ribų. Tačiau ir dabar nė vienas autobusų maršrutas neužsitęsia už miesto ribų. Nebent 11 maršrutas. Bet nemanau, kad maršrutiniai taksi galėtų susidoroti su to maršruto keleivių srautais.Ateityje tiek Klaipėda, tiek Kaunas turi viziją perorganizuoti maršrutus taip, kad maršrutiniai taksi važinėtų tik tuose miesto pakraščiuose, kur neapsimoka važiuoti autobusui. Privatūs maršrutiniai taksi būtų kontroliuojami, kaip dabar kontroliuojami autobusų vairuotojai, būtų vieninga bilietų sistema, tikslūs tvarkaraščiai. Maršrutiniai taksi vežtų keleivius iš miesto pakraščio iki tam tikrų pagrindinių persėdimo punktų, nuo kurių būtų galima tęsti kelionę autobusu. Kaune modelis būtų panašus, bet kiek kitoks, nes ten yra dar ir troleibusai. Kaune norima palaipsniui iš centro naikinti autobusų maršrutus, centre važiuotų tik troleibusai, o autobusų maršrutų pabaigos būtų Kauno pilyje, geležinkelio stotyje ir pan. punktuose. Tokia vizija, tikiu, bus įgyvendinta ne anksčiau kaip po 5-7 metų. Žinoma, norėčiau, kad tai būtų greičiau, nes tada mieste būtų didesnė VT darna.

Gator
2009.10.25, 01:35
Nepatinka man tokia vizija, juk reikes moket dvigubai brangiau uz kelione (su autobusu iki to punkto artimo centrui ir po to su troleibusu i centra)

sleader
2009.10.25, 02:05
Nepatinka man tokia vizija, juk reikes moket dvigubai brangiau uz kelione (su autobusu iki to punkto artimo centrui ir po to su troleibusu i centra)

Taigi ateityje turėtu būti valandinis bilietas.

Gator
2009.10.25, 02:51
bet tai neisnyks visai vienkartiniai (?). o valandinis jau ir bus brangesnis nei vienkartinis

Ametistas
2009.10.25, 04:54
Jau kiek kalbeta apie ta e. bilieta, o vis dar yra panikuojanciu :) ateity planuoja marsrutinius taksi integruot i ta pacia bilietu sistema. O kalbant apie e. bilietus - bus visokiu rusiu: vienkartiniai, valandiniai, terminuoti bilietai. Vienkartiniai visada bus, tik jie bus perkelti i kortele. Kioske reikes duot kortele ir i ja irasys norima bilietu skaiciu, pvz. 15 vienkartiniu bilietu. Popieriniu nebeliks. O kas nesinaudoja VT kasdien ir neturi e. bilieto, gales vienkartini popierini isigyt is vairuotojo, kaip ir dabar. Nors ateityje e. bilieta tures dauguma miestieciu, nes ji bus daugiafunkce: bus galima atsiskaityt ja uz parkavima, bus kaip VT kortele, taip pat kaip bibliotekos skaitytojo kortele. Nors sitos papildomus funkcijos dar greit neatsiras, nes tai nera to paties e. bilieto projekto planai.

Gator
2009.10.25, 15:55
Jei tu turejai mane tarp panikuojanciu tai nelabai supratau, kurioj vietoj tu atsakei i mano nepasitenkinima del to, kad vietoj autobuso man reiks naudotis autobusu + troleibusu taip isleidziant daugiau pinigu.

Ametistas
2009.10.25, 16:36
Jei tu turejai mane tarp panikuojanciu tai nelabai supratau, kurioj vietoj tu atsakei i mano nepasitenkinima del to, kad vietoj autobuso man reiks naudotis autobusu + troleibusu taip isleidziant daugiau pinigu.Aš tik pajuokavau, neįsižeisk, jei ką ;) Tiesiog dar tikrai daug yra žmonių, kurie tikrai pradeda panikuoti, sužinoję, kad bus naikinami vienkartiniai popieriniai bilietai. Jie mano, kad bus priversti naudoti mėnesinius bilietus. Bet taip yra tik dėl to, kad žmonės per mažai domisi. Na, sutikčiau, Transporto skyrius galėtų ir labiau pasistengti, kad žmonės būtų informuoti. Kita vertus, jie bus informuoti, kai to iš tiesų reikės :)
Daugiau pinigų nereikės išleisti. Kai bus naujos e. bilietų rūšys, bus galima naudoti pvz., valandinius bilietus. Nuo pažymėjimo laiko bus galima su kiek nori perlipimų nukeliauti ir tie papildomi perlipimai nieko nekainuos. Bus ir kitoks variantas: kreditiniai bilietai, reikia kiekvienąkart įlipus pažymėti ir nuskaitoma vienkartinio bilieto kaina. Išlipus iš vieno maršruto ir įlipus į kitą, jei perlipimo trukmė ne ilgesnė kaip 30 min., tai antras įlipimas kainuos tik 0,5 Lt, o ne visą kainą. Taip bus Kaune, kiti miestai, tikėtina, turės kitokią tarifikaciją, nors rūšys turės būti tos pačios, nes vėliau bilietas galios visuose trijuose miestuose.

Gator
2009.10.25, 17:52
Kalbi daug apie viska, bet tik ne konkreciai i tai ko as klausiu.
Sakai bus ir vienkartiniai ir valandiniai ir tt. Valandinis kainuos daugiau negu vienkartinis (bent jau logiskai taip turi but, nes su valandiniu galima bus pravaziuot kelis kartus).
Taigi vietoj to, kad as vaziuociau is kazkur su autobusu iki centro as dabar turesiu pirkt brangesni bilieta (valandini arba du vienkartinius), kad ta pati centra pasiekciau tuo kombo autobusas+troleibusas. Berods jau trecia karta kartoju.

disident
2009.10.25, 18:01
Man rodos, čia keliat daug triukšmo dėl nieko. Manau, kas liečia autobusus ir troleibusus tai turime lygiai tą patį modelį: galinės autobusų stotelės yra pilyje ir prie stoties. Dar yra tranzitiniai autobusų maršrutai kaip pvz 37, 39. Manau, nebūtų labai protinga tokius išskaidyti į du maršrutus. Taigi, nelabai matau, ką čia galima pakeisti.

Kas liečia mikroautobusus, tai taip, čia jau reikėtų pertvarkos.

Ametistas
2009.10.25, 18:28
Kalbi daug apie viska, bet tik ne konkreciai i tai ko as klausiu.
Sakai bus ir vienkartiniai ir valandiniai ir tt. Valandinis kainuos daugiau negu vienkartinis (bent jau logiskai taip turi but, nes su valandiniu galima bus pravaziuot kelis kartus).
Taigi vietoj to, kad as vaziuociau is kazkur su autobusu iki centro as dabar turesiu pirkt brangesni bilieta (valandini arba du vienkartinius), kad ta pati centra pasiekciau tuo kombo autobusas+troleibusas. Berods jau trecia karta kartoju.Tai gerai, naudoti bus galima mėnesinius - jie neriboja kelionės. O šiaip tai neįmanoma sudaryti maršrutus taip, kad į visur, kur nori, patektum be persėdimo. Šiaip, kaip suprantu, kaina yra verta nepasitenkinimo. O maršrutai taip ir sudaryti, kad ten, kur nėra tiesioginio maršruto, vadinasi, mažas keleivių srautas, tad ir yra taip, kad reikės už kelionę sumokėti daugiau. Viskas logiška. Pvz., Londone, už kelionę į kitą zoną moki brangiau. Kaina daugiau mažiau pririšta prie kilometražo. O Kaune yra kitaip: kur keleivių srautas didelis, maršrutas tiesioginis, o kur keleivių srautai maži, tenka keliauti su persėdimu ir mokėti brangiau. Kai atsiras naujos rūšys, reikės mokėti tik 0,5 Lt brangiau, o ne mokėti tiek pat už antrą bilietą. Valandinis, vėlgi, bus orientuotas į perlipančius. Kainos turės būti sudarytos taip, kad perlipantis asmuo mokėtų už kelionę ne daugiau, negu už maršrutinį taksi. Tikiuosi jau atsakiau į klausimą :)

Gator
2009.10.25, 18:32
Kam man tie menesiniai jei as pora kart per menesi vazineju. Tu idomiai keistas man, tiesiog radau neigiama puse to dalyko, kad autobusai nebus ileidziami i centra - zmonems reikes moket daugiau. O tu kazka per aplinkui aiskini, net visa ebilieto principa papasakojai ir tt :D

Ametistas
2009.10.25, 19:12
Kam man tie menesiniai jei as pora kart per menesi vazineju. Tu idomiai keistas man, tiesiog radau neigiama puse to dalyko, kad autobusai nebus ileidziami i centra - zmonems reikes moket daugiau. O tu kazka per aplinkui aiskini, net visa ebilieto principa papasakojai ir tt :DNes aš nesuprantu, kas tiksliai tau nepatinka :) Ar maršrutų išdėstymas, ar tai, kad per brangūs bilietai, ar tai, kad norint kur nors važiuoti, kur važiuoji, reikia persėsti, bet keblumas ne dėl persėdimo, o dėl antro bilieto pirkimo...
Bandau tau paaiškint, kad po to, kai bus paleista į prekybą naujų rūšių, dauguma problemų išnyks, nes keleiviams nebereikės už persėdimą tiek daug mokėti. Pro centrą autobusai nevažiuos, nes norima, kad centre būtų kuo mažiau transporto, maršrutiniai taksi iš centro bus išmesti į Karaliaus Mindaugo pr. (pro ten aplenks centrą). Centre važiuos tik vienas kitas maršrutinis taksi, autobusai, kurie yra ilgi maršrutai ir važiuoja pro Šilainius ir Aleksotą (kur nėra troleibusų), bei troleibusai.
Tai taip galiu ir toliau į pievas rašinėt, nes nelabai suprantu, kas negerai :)
Jei porąkart per mėnesį važiuoji, tai vis tiek gali įsigyt e. bilietą, į jį papildyt pvz. 20 Lt ir paskui kai reikia, tuos pinigus iš ten atskaitys, kai važiuosi :) Persėdimas nebus didelė problema, nes jis kainuos mažiau.

p.s., Sakiau, kad į centrą nebus leidžiami tik tie autobusų maršrutai, kuriais nėra didelio keleivių srauto ir kurie nėra kaip pagrindiniai. Na, pvz., greičiausiai nevažiuotų autobusai nr. 18, 24.
Dabar kaip ir supratau, ką nori pasakyt. Tų maršrutų keleiviai, kaip atpirkimo ožiai, turės mokėti brangiau už kelionę į centrą, nes turės perlipti. Iš esmės būtų toks netiesioginis apmokestinimas tų keleivių, kurie keliauja iš miesto pakraščių. Na, nesakau, kad tai puiki idėja, gal dar ne viskas apmąstyta, juk tai planai ir vizijos, kurioms įgyvendinti dar praeis nemažai laiko.

Gator
2009.10.25, 19:24
Penkta karta kartoju:
Mano pastebejimas toks, kad ivedus sia tvarka (autobusu marsrutai baigsis gel. stotyje, prie pilies ir panasiai) zmonems pabrangs kelione i centra. Tarkim dabar zmogus su autobusu is kurnors atvaziuoja i centra sumokejes uz vienkartini bilieta, o ivedus ta tvarka jam reikes persesti i troleibusa, kad pasiekti ta pati keliones tiksla. Ko pasekoje vietoj vieno vienkartinio bilieto jam reikes pirkti valandini arba du vienkartinius arba koki kita varianta, kuris bus brangesnis nei vienkartinis.

Ametistas
2009.10.25, 19:31
Penkta karta kartoju:
Mano pastebejimas toks, kad ivedus sia tvarka (autobusu marsrutai baigsis gel. stotyje, prie pilies ir panasiai) zmonems pabrangs kelione i centra. Tarkim dabar zmogus su autobusu is kurnors atvaziuoja i centra sumokejes uz vienkartini bilieta, o ivedus ta tvarka jam reikes persesti i troleibusa, kad pasiekti ta pati keliones tiksla. Ko pasekoje vietoj vieno vienkartinio bilieto jam reikes pirkti valandini arba du vienkartinius arba koki kita varianta, kuris bus brangesnis nei vienkartinis.Na tai brangiau mokės dėl to, kad keliaus iš miesto pakraščio (Romainiai, Palemonas, Kleboniškis ir pan.). Toliau važiuos - daugiau mokės. Ar manai, kad visi turi mokėti tą pačią kainą už kelionę iki centro? Bus principas tas, kad iš didesnių mikrorajonų keliaujantys iki centro nuvyks pigiau, nes ir autobusai bus pilnesni, ir keleivių srautai didesni. O nuo pakraščio važiuojantis autobusas nebūna perpildytas, todėl susimokės tą kainą už pavežėjimą iki kitų maršrutų linijų, o ne iki galutinio taško. Viskas čia gerai.

Čia panaši sistema į tokią, kai už ilgesnę kelionę turi sumokėti daugiau, o už trumpesnę - mažiau. Tik šiuo atveju bus sužaista su kaina netiesiogiai - per maršruto sutrumpinimą. Iš pakraščio keliaujantis sumokės tą pačią kainą, bet bus nuvežtas mažiau. Manau tai logiška ir nėra čia ko bėdavotis dėl tos kainos. Juk miesto pakraštys ir yra miesto pakraštys - nereikia norėti idealaus susisiekimo iš visų miesto vietų.

O mes nesusikalbėjome dėl to, kad tu matai problemą ten, kur aš jos nematau, dėl to taip ir nutiko, kad nesupratom vienas kito :)

anaiptol
2009.10.31, 21:30
negaliu nepacituoti.

Rusai sako, kad įstatymus galima apeiti. Lietuviai sako, jog pro įstatymus galima pralįsti. O Jonavos autobusų savininkai išrado būdą, kaip pro įstatymus pravažiuoti autobusais. Taisyklėse nustatyta, kokiais autobusais keleivius vežioti galima ir kokiais negalima. Bet kadangi labiausiai tikrina tiktai Kaune, tai Jonavos autobusininkai keleivius Jonavoje sodina į prieštvaninius autobusus [...] ir tik ties Kaunu keleivius persodina į gerus, kad įstatymai neprikibtų. Ir pasirodo, jog įstatymai iš tikrųjų prie jų neprikimba. Taip su visais autobusais ir neria kiaurai.
(Diena. 1931, balandžio 12, Nr. 15, p. 7)

daugiau senų laikraščių citatų čia: http://knyga.kvb.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=120

dar viena nuoroda: http://sfrolov.livejournal.com/68635.html
tarybinių laikų bilietų pardavimo automatai, stovėję autobusuose. pas mus nestovėjo, ane?

Wycka
2009.11.07, 18:11
Ne vienas rimtas/šmaikštus argumentas, kodėl verta naudotis viešuoju transportu:

Automobilio į kišenę neįsidėsi (http://www.alfa.lt/straipsnis/10298316/?Automobilio.i.kisene.neisidesi=2009-11-07_13-05)

Wycka
2009.11.07, 22:45
Baltijos šalių miestuose gali būti įvestas bendras elektroninis visuomeninio transporto bilietas (http://www.alfa.lt/straipsnis/10298291/?Baltijos.saliu.miestuose.gali.buti.ivestas.bendra s.elektroninis.visuomeninio.transporto.bilietas=20 09-11-06_14-50)

http://images.alfa.lt/84/69/28.jpg

Ryga sutiko, bendradarbiaudama su Talinu ir kitais Baltijos šalių miestais, įvesti bendrą važiavimo visuomeniniu transportu bilietą, pranešė Latvijos laikraštis „Diena“.
Laikraštis primena, kad ši idėja kilo dėl to, kad 2011 metais Talinas ir Suomijos Turku miestas bus Europos kultūros sostinės, todėl turistams būtų patogiau naudotis bendra atsiskaitymo sistema lankantis šiuose miestuose. Prie projekto taip pat prisijungė Helsinkis ir Tamperė. Projekto autoriai tikisi, kad prie jo taip pat prisijungs Sankt Peterburgas, Ryga ir Vilnius.
Aleksandras Brandavas – įmonės „Rigas karte“, aptarnaujančios Rygoje elektroninių važiavimo visuomeniniu transportu bilietų sistemą, sakė, jog Rygos sistema modernesnė nei Talino, todėl „jiems reikia atlikti „namų darbą“, kad galėtų prisijungti prie mūsų“.
Talino valdžios atstovas šiame projekte Allanas Alakula (Alanas Alakiula) patvirtino, jog Estija atliks šiais metais būtinus pasirengimo darbus, kad Taline būtų galima naudotis tokiais pat elektroniniais bilietais, kaip Rygoje ir Suomijos miestuose.

Taut.
2009.11.10, 20:42
Tikėjausi aptikti ir LAZ'ų, bet jau visi nurašyti.

Kažkur internete yra tekę aptikti informacijos, kad Pakruojo AP disponuoja dar bent vienu egzemplioriumi LAZ-695. :)

Al1
2009.11.11, 17:30
Pries pora metu Vilkaviskio LAZ-699R dar maciau Alytuje. Taip pat pries pora metu Zarasu AP LAZ-699R dar atvaziuodavo i Vilniu. Per ta laika daug kas pasikeite. Galbut Zarasuose dar isliko LAZ'as?

Al1
2009.11.15, 16:03
Seniai žadėjau Alytaus miesto žemėlapį su autobusų trasomis. Štai jis. Tai pirmasis tokio lygio Alytaus žemėlapis, išliestas 1999 m. Leidėjai VšĮ "Alytaus turizmo informacijos centras" ir UAB "Briedis".
Apie 1990-92 m. "Alytaus spaustuvė" buvo išleidusi miesto žemėlapį, kurį labiau tiktų vadinti miesto planu-schema. Pažymėtų miesto autobusų maršrutų jame nebuvo.

VT atitinka 1998 m. būklę, kai mieste dar važinėjo autobusai.

Failo dydis 5,4 Mb. Išmečiau komercinę informaciją.

http://rapidshare.com/files/307366401/Alytus_1999.jpg

Viršelis ir dalis lapo su trumpu miesto aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis.

http://img52.imageshack.us/img52/7251/virselis.th.jpg (http://img52.imageshack.us/i/virselis.jpg/)

Gatvių indeksas

http://img21.imageshack.us/img21/5391/gatves.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/gatves.jpg/)

Didelė nuotrauka iš viršelio.

http://img101.imageshack.us/img101/261/alytusjotvy.th.jpg (http://img101.imageshack.us/i/alytusjotvy.jpg/)

Mettal
2009.11.15, 16:58
Seniai žadėjau Alytaus miesto žemėlapį su autobusų trasomis. Štai jis. Tai pirmasis tokio lygio Alytaus žemėlapis, išliestas 1999 m. Leidėjai VšĮ "Alytaus turizmo informacijos centras" ir UAB "Briedis".
Apie 1990-92 m. "Alytaus spaustuvė" buvo išleidusi miesto žemėlapį, kurį labiau tiktų vadinti miesto planu-schema. Pažymėtų miesto autobusų maršrutų jame nebuvo.

VT atitinka 1998 m. būklę, kai mieste dar važinėjo autobusai.

Failo dydis 5,4 Mb. Išmečiau komercinę informaciją.

http://rapidshare.com/files/307366401/Alytus_1999.jpg

Viršelis ir dalis lapo su trumpu miesto aprašymu lietuvių ir anglų kalbomis.

Atvaizdas
(http://img52.imageshack.us/i/virselis.jpg/)

Gatvių indeksas

Atvaizdas
(http://img21.imageshack.us/i/gatves.jpg/)

Didelė nuotrauka iš viršelio.

Atvaizdas
(http://img101.imageshack.us/i/alytusjotvy.jpg/)
Turiu tokį patį žemėlapį ir atrodo, kažkur jau esu įdėjęs jo foto šiame forume.

Al1
2009.11.15, 17:06
Taip, maciau. Bet ten nieko iziureti negalima, nes fotografuota.

Norbert
2009.11.16, 22:01
Klausimas žinovams: Koks ilgiausias maršrutas? (autobuso)

Wycka
2009.11.16, 22:15

Konkrečiau: vietinis ar tarptautinis?

Lincas
2009.11.17, 09:12

Manyčiau Klaipėda - Zarasai :) Jei kalbama apie tarpmiestinius maršrutus

Wycka
2009.11.17, 14:10
/\ O aš manau Vilnius-Nida :)

adju
2009.11.17, 14:22
Vilnius - Nida 374 km.
Klaipėda - Zarasai 437 km.
Dar toks poilgis Druskininkai - Šventoji 390 km.

Mettal
2009.11.17, 14:23
Vilniaus miesto - 4A (ne ką trumpesnis - 33), Kauno miesto - 3, Klaipėdos miesto - 9 arba 4.
Vilniustransport.lt rašoma, kad ilgiausias yra 20, bet taip yra tik dėl to, kad Lazdynuose jis yra žiedinis ir ten nestovi (tačiau kažkodėl pamirštama, kad jis ten pietauja).

Wycka
2009.11.17, 14:29
Jeigu jau prakalbom apie rekordus, tai kur toliausiai galima iš Lietuvos nuvažiuoti autobusu be persėdimų (iki Londono ar dar toliau?)? Ir kiek daugiausiai keleivių talpina šiuo metu masiškai gaminamas autobusas, jeigu galima, ir kokiu maršrutu/ais jis važinėja?

Mettal
2009.11.17, 14:47
Jeigu jau prakalbom apie rekordus, tai kur toliausiai galima iš Lietuvos nuvažiuoti autobusu be persėdimų (iki Londono ar dar toliau?)? Ir kiek daugiausiai keleivių talpina šiuo metu masiškai gaminamas autobusas, jeigu galima, ir kokiu maršrutu/ais jis važinėja?

Spėju, kad vienas iš daugiausiai talpinančių yra Setra S228 DT ir jo analogai (dviaukštis), nors yra dar Neoplan Megaliner (keturašis, dviaukštis, vasarą mačiau Vilniuje vieną su lenkiškais numeriais). Dar pasitaiko prailgintų turistinių, bet jie gana reti.

Raikkonen
2009.11.17, 14:52
Vilnius - Nida 374 km.
Klaipėda - Zarasai 437 km.
Dar toks poilgis Druskininkai - Šventoji 390 km.

Ištiesų Druskininkai - Šventoji maršrutą reikėtų dalinti iš dviejų, kadangi vienas autobusas važiuoja Druskininkai - Kaunas, o po to persėdama į kitą ir važiuojama iki šventosios.

Karoleo
2009.11.17, 15:20
Man tai įdomu kokia nauda iš tokių padalytų reisų Druskininkai-Kaunas/Kaunas-Švetoji Kodėl negali pasikeisti vairuotojai nes kiek pastabėjau tai dažnai važiuoja panašaus dydžio autobusai, nors kartais iš didelio Neoplano tenka persėsti į Temsa Opilin ar kokį kitą mažesnį autobusą ?

Lincas
2009.11.17, 20:35
Vilniaus miesto - 4A (ne ką trumpesnis - 33), Kauno miesto - 3, Klaipėdos miesto - 9 arba 4.
Vilniustransport.lt rašoma, kad ilgiausias yra 20, bet taip yra tik dėl to, kad Lazdynuose jis yra žiedinis ir ten nestovi (tačiau kažkodėl pamirštama, kad jis ten pietauja).

Šiaulių miesto ilgiausias maršrutas - 18,3 km į vieną pusę.

Wycka
2009.11.17, 20:49
/\ Panevėžyje ilgiausi maršrutai (jeigu gerai apskaičiavau) yra 4 (Molainiai-Vaivadai) ir 15 (Dariaus ir Girėno g.-Piniava). Abu >9,5km

Mettal
2009.11.17, 20:55
Šiaulių miesto ilgiausias maršrutas - 18,3 km į vieną pusę.

Čia turbūt 10, 11 arba 16?

arsiakas
2009.11.17, 21:25
/\ Panevėžyje ilgiausi maršrutai (jeigu gerai apskaičiavau) yra 4 (Molainiai-Vaivadai) ir 15 (Dariaus ir Girėno g.-Piniava). Abu >9,5km

Pamiršai patį ilgiausią - 16. Mano apskaičiavimai:

16 Molainių g. - Prekybos bazė 10,6km
4 Molainiai - Vaivadai 9,9km
15 S.Dariaus ir S.Girėno g. - Piniava 9,7km

Kaune ilgiausias be abejonės yra 3 2-oji ligininė - Onkologijos ligoninė 29,3km

Lincas
2009.11.17, 22:08
Čia turbūt 10, 11 arba 16?

4a buvęs 16, po to 4 - 17,9 jei atmintis gerai veikia :)

WILD_WEST
2009.11.17, 23:33

Turbut toliausiai be persedimu iki Romos...
http://www.autobusustotis.lt/index.php?id=563

lietus
2009.11.20, 18:34
Apie ilgaisusius miestų maršrutus, tai Palangoj, berods 3 maršrutas važiuoja į Šventąją tai virš 15 km. bus į vieną pusę. Druskininkuose 5 maršrutas Latežeris-Gailiūnai tai gal ir 19 km. į vieną pusę bus.

Kosovo
2009.11.20, 22:50

Kiek žinau buvo ilgiausias Panevėžys - Vilnius - Kaunas - London, dabar berods iki Rygos pratęstas

Pamiršai patį ilgiausią - 16. Mano apskaičiavimai:

16 Molainių g. - Prekybos bazė 10,6km
4 Molainiai - Vaivadai 9,9km
15 S.Dariaus ir S.Girėno g. - Piniava 9,7km

6 Pajuostės plentas - J. Janonio g. 10,2 km., o atgal - 10,7 km.
7 Velžio kelias - AB "Gilėnai" 10,1 km.
13 Velžio kelias - Techninės apžiūros centras 9,7 km.

P.S. Pastačius pramonės parką, reikia tikėtis, kad 6-as autobusų maršrutas pailgės pagal miesto transporto plėtros planą 2,2 km, o gal ir daugiau

Ametistas
2009.11.26, 20:01
Kaip Kaunastrans.lt tinklapio tvarkytojas prašau pagalbos dėl Kėdainių miesto ir priemiesčio maršrutų.

Šįkart man reikia informacijos apie Kėdainių miesto autobusų ir maršrutinių taksi maršrutus. Reikalingas detalesnis maršruto trasos aprašas - kokiomis gatvėmis važiuoja maršrutas, nebūtina labai smulkmeniškai.

Miesto maršrutai:
1 Autobusų stotis - Kuro tiekimo bazė.
2 Autobusų stotis - AB "Lifosa"
3 AB "Lifosa" - Vilaniai - Ligoninė - Justinavos sodai
4 ir 4A Autobusų stotis - Profesinio rengimo centras (kuo skiriasi 4 ir 4A?)
6 Autobusų stotis - Biochemikų g.
7 Autobusų stotis - Ligoninė
9 Profesinio rengimo centras - Biochemikų g.

Valius Kedainietis
2009.11.27, 07:23
Sveiki forumiečiai, ačiū Amiko už patarimą dėl Opera naršyklės. Jei kam įdomu, galėčiau įkelti Kėdbuso autobusų sąrašą

aRa
2009.11.27, 09:47
Sveiki forumiečiai, ačiū Amiko už patarimą dėl Opera naršyklės. Jei kam įdomu, galėčiau įkelti Kėdbuso autobusų sąrašą

Taip, įdomu :) Tik gal geriau - į šią temą (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=8753).

Valius Kedainietis
2009.11.27, 13:22
Taip ir padarysiu

Ametistas
2009.11.30, 16:19
Keleivių saugumas – tik jų pačių reikalas

Baimė, pyktis ir bejėgiškumo jausmas - tokias emocijas yra tekę išgyventi ne vienam vilniečiui, tapusiam smurto scenų miesto viešajame transporte liudininkais ar aukomis.
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Deja, atsakymo į šį klausimą neturi nei viešojo transporto valdytojai, nei policija. Peršasi išvada, jog, kol pilnai pradės funkcionuoti e. bilieto sistema, leisianti autobusų ir troleibusų vairuotojams palaikyti tiesioginį ryšį su dispečeriais, pasirūpinti savimi turi patys keleiviai.

Kiek daugiau nei prieš savaitę Vilnių sukrėtė žinomo advokato nužudymas autobusų stotelėje – tąsyk konfliktas prasidėjo būtent autobuse. Kitą dieną taip pat maršrutiniame autobuse peilio dūriu į kaklą sužalotas jaunuolis.

Viešojo transporto vairuotojams tokie įvykiai – kone kasdienybė. „Vilniaus autobusų“ transporto skyriaus viršininkas Alfredas Mocka tvirtino, kad per mėnesį fiziškai būna sužalojami 1–2 vairuotojai, tačiau imtis kokių nors apsaugos priemonių, pavyzdžiui, autobusuose įrengti tiesioginį ryšį su policija, „Vilniaus autobusai“ neturi pakankamai pinigų.

Policijos pareigūnai pripažįsta, kad jiems priklauso rūpintis saugumu viešajame transporte, kaip ir bet kurioje kitoje viešoje vietoje. Tačiau ir čia susiduriama su lėšų trūkumu. „Neturime galimybių skirti po pareigūną kiekviename troleibuse ir autobuse. Tai kainuotų nepaprastai daug“, – sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys.

Pareigūnas patarė iškilus pavojui, kuo greičiau informuoti policiją. „Tačiau be abejo, reikia atsižvelgti į konkrečią situaciją ir ją įvertinti, kad skambutis policijai neišprovokuotų dar didesnio agresijos protrūkio. Tačiau juk yra ir tokių chuliganų, kurie nusiramina tik pagrasinus skambučiu policijai“, – kalbėjo V.Grašys.

„Vilniaus autobusų“ atstovas A.Mocka „15min“ pasakojo, kad bendrose darbo instrukcijose yra numatoma, jog iškilus pavojui vairuotojas nedelsdamas turi susisiekti su policija. Tačiau jei situacija susiklosto taip, kad dėl grasinimų vairuotojas negali mobiliajame telefone surinkti pagalbos numerio, kito būdo išsikviesti policiją kol kas nėra.

Nukenčia ir vairuotojai, ir autobusai

Būtent dėl šios priežasties, „Vilniaus autobusų“ vairuotojai nuo smurtaujančių keleivių nukenčia bent kartą per mėnesį. „Dažniausiai chuliganai pasinaudoja kumščiais, neretai papurškia dujų. Tačiau yra buvę ir tokių atvejų, kai vairuotojas apšaudomas. Dar dažniau nukenčia patys autobusai – išdaužomi langai, spardomos ir pjaustomos sėdynės“, – pasakojo A.Mocka. Anot jo, dažniausiai tokius nusikaltimus daro išgėrę jauni vaikinai.

Jis pasakojo, jog smurtautojai dažniausiai siautėja tolimesnius maršrutus aptarnaujančiuose autobusuose, vykstančiuose į Pagirius, Skaidiškes, Pilaitę, Naująją Vilnią. „Stengiamės, kad šiais maršrutais vykstantys autobusai būtų su stiklu atskirtomis vairuotojų kabinomis, tačiau dėl ribotų finansinių galimybių ne visada tai pavyksta“, – sakė pašnekovas.

Išgelbės tiesioginis ryšys

„Vilniaus troleibusų“ generalinis direktorius Vidmantas Striška pasakojo, kad troleibusuose dėl ribotų maršrutų ilgių muštynių pasitaiko mažiau, o vairuotojai nukenčia labai retai. „Troleibusai negali „nulipti“ nuo linijos, todėl daugiau važinėja miesto centre, nevažiuoja į atokesnius rajonus“, – sakė V.Striška. Vis dėlto jis tikino, kad vairuotojų saugumu reikia rūpintis bet kuriuo atveju. „Nuo gruodžio pradėsime testuoti e. bilieto sistemą, kuri leis iš centrinės bazės matyti, kur koks troleibusas yra, kokiu greičiu jis juda. Vairuotojo kabinoje atsiras galimybė palaikyti tiesioginį ryšį su dispečeriais“, – pasakojo V.Striška.

VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininkas V.Grašys mano, kad rūpintis saugumu padėtų ir viešajame transporte įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. „Gal tai sulaikytų nusikalsti norinčius žmones, – vylėsi V.Grašys. – Taip pat yra tikimybė, kad juos sulaikytų žinojimas, jog vairuotojas vienu mygtuko paspaudimu gali labai greitai iškviesti policiją“.

Kaltas mentalitetas

A.Mocka mano, kad muštynės ir rimtesni incidentai viešajame transporte kyla dėl žemos visuomenės kultūros. „Reikia kelti visuomenės kultūrą. Gal padėtų ir tai, jei chuliganai žinotų, kad jiems nepavyks išvengti bausmės“, – sakė A.Mocka. Jis pripažino, jog vairuotojai ne visada kišasi į autobuso salone vykstančias muštynes. „Jei vairuotojas vyresnio amžiaus ar moteris, jo įsikišimas dar daugiau bėdų pridarytų. Paprastai, jei nedūžta autobuso langai, vairuotojas paskambina policijai, pasako, kuria kryptimi važiuoja ir juda toliau“, – aiškino pašnekovas.

Grasino peiliu pagražinti veidą

Itin nemalonių emocijų prieš kelias savaites teko patirti vilnietei Vaidai. „Stotelėje kartu su manimi autobuso laukė grupė jaunų sportine apranga vilkinčių vyrų. Lauke jie susiginčijo, o sulipę į autobusą susimušė. Šešiese ar septyniese užpuolė du: pargriovė juos ant žemės, mušė kumščiais, spardė“, – pasakojo Vaida. Anot jos, muštynių sustabdyti nebuvo kam, nes autobuse be siautėjančios gaujos važiavo tik du vyrai, kurie patys akivaizdžiai bijojo.

Į muštynes sureagavo tik vairuotojas: jis sustojo, atidarė duris, bet mušeikos užstojo kelią, tad žmonės negalėjo išlipti. „Manau, kad jie buvo vartoję narkotikų, atrodė paklaikę iš pykčio, kažką nesuprantamai rėkė ant keleivių. Bandžiau paskambinti policijai, bet vienas jų tai pamatė, pribėgo ir pasiūlė peiliu pagražinti man veidą“, – klaikiais prisiminimais dalijosi Vaida. Mergina sakė, kad autobusas stovėjo gal 10 minučių ir pajudėjo tik tada, kai sumuštas aukas mušeikos išspyrė ant šaligatvio ir išlipo patys.

„Keisčiausia, kad keleiviai neatrodė labai pasibaisėję tuo, kas vyksta. Šalia sėdėjusios moterys purkštavo, kad moka virš 100 Lt už mėnesinį bilietą, o dabar vėluoja grįžti namo, piktinosi, kad visi abejingi ir niekas neskambino policijai, nors puikiai matė, kuo viskas baigėsi, kai bandžiau paskambinti. Be to, juk pačios turėjo telefonus“, – kalbėjo pašnekovė.

15min.lt (http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/keleiviu-saugumas-tik-ju-paciu-reikalas-41-73454)

zanaz
2009.12.01, 03:02
Kaži kodėl Lietuvos nėra Google Transit (http://maps.google.co.uk/intl/en/landing/transit/), nors www.marsrutai.lt pakabinti ant Google Maps, yra visi maršrutai, žemėlapiai, grafikai :) Ar dirbama ta linkme (http://maps.google.com/help/maps/transit/partners/)?

Ametistas
2009.12.01, 11:04
Ne, nedirbama. Marsrutai.lt uz savo veikla pajamu negauna, o Kauno m. Transporto skyrius dabar labai uzsiemes su e. bilieto projektu, nori kuo greiciau pabaigti ir pradziuginti jei ne Kaledu, tai tikrai Velyku proga :) be to, Kaune nera idiegtos reikiamos infrastrukturos, kuri stebetu eismo situacija, duomenis rinktu i viena duomenu baze ir atvaizduotu realiu laiku. Vilnius arciau viso to, jis jau gali tai daryti ir daro, tik ne per google maps.

kaskas
2009.12.01, 20:54
Ne i tema truputi...
Sveiki, gal kas nors turite Varenos autobusu stoties nuotrauku? Jei turite, gal galite atsiusti man? (skype - pjuklasgrysta)

Rolandas.
2009.12.01, 21:05
Ne i tema truputi...
Sveiki, gal kas nors turite Varenos autobusu stoties nuotrauku? Jei turite, gal galite atsiusti man? (skype - pjuklasgrysta)

Čia viena nuotrauka yra. http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=360641&postcount=181 :D

Vilnietizz
2009.12.01, 21:12
Jau sėkmingai veikia Lėktuvų eismo stebėjimas (http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/orlaiviai-ore/) Vilniaus oro uosto svetainėje... Kažin ar įdiegus e.bilieto sistemą nebus įmanoma padaryti tokios pat programos ir Vilniaus ir Kauno viešajame transporte.

Bet yra vienas bet... Lėktuvuose padėties nustatymo technika yra įdiegiama surenkant, o autobusuose ir troleibusuose ją jau įrengia šeimininkas savo nuožiūra... Savaime suprantama, ji brangiai kainuoja, o domėsis ja tik nedidelis ratas žmonių, realiai besidominančių šia tema... Kažin ar savivaldybės leis milžiniškas sumas vien dėl besidominančių padėties nustatymu...
:( :(

Ametistas
2009.12.01, 21:15
Jau sėkmingai veikia Lėktuvų eismo stebėjimas (http://vno.lt/lt/informacija-keleiviams/orlaiviai-ore/) Vilniaus oro uosto svetainėje... Kažin ar įdiegus e.bilieto sistemą nebus įmanoma padaryti tokios pat programos ir Vilniaus ir Kauno viešajame transporte.

Bet yra vienas bet... Lėktuvuose padėties nustatymo technika yra įdiegiama surenkant, o autobusuose ir troleibusuose ją jau įrengia šeimininkas savo nuožiūra... Savaime suprantama, ji brangiai kainuoja, o domėsis ja tik nedidelis ratas žmonių, realiai besidominančių šia tema... Kažin ar savivaldybės leis milžiniškas sumas vien dėl besidominančių padėties nustatymu...
:( :(Klaipėdos, Panevėžio, Kauno ir Vilniaus VT jau senokai matomi realiu laiku kompiuterio ekrane, bet tik parkų dispečeriams leidžiama prieiti prie šios informacijos. Tokios sistemos, kad duomenis matytų visi, neplanuojama diegti, pakanka stotelėse esančių švieslenčių ir internete esančių tvarkaraščių. Na gal Vilniui ir būtų tai naudinga, bet kituose miestuose - neapsimokėtų plėsti šią sistemą.

kaskas
2009.12.01, 21:17
Čia viena nuotrauka yra. http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=360641&postcount=181 :D

Aciu. :D

Raikkonen
2009.12.08, 17:48
Sveiki visi viešuoju transportu besidomintys.

Nusprendžiau, kad Lietuvoje apie tai informacijos yra ypač mažai, todėl nutariau skirti savo laisvo laiko ir informuoti Jus apie viešojo transporto naujienas visame pasaulyje. autobusas.ucoz.com puslapyje stengsiuosi operatyviai pateikti pačias svarbiausias naujienas ir straipsnius. Jau šiuo metu užsukę į puslapį galite sužinoti apie hibridinius Volvo autobusus Liuksemburge bei Dongfeng liejimąsi į pasaulinę rinką.

Labai lauksiu pastabų ir komentarų apie šį projektą ir su Jūsų visų pagalba stengsimės tobulėti.

Pagarbiai, Kimster

Raikkonen
2009.12.09, 17:28
JAV pirks 500 Proterra autobusų

Vašingtone įsikūrusi JAV vyriausybė neseniai patvirtino, jog bus nupirkta 500 Proterra autobusų, kuriais bus stengiamasi šalį padarys šiek tiek ekologiškesne. Ypatingai ekologiškų autobusų baterijos, esančios ant autobuso stogo, bus pakraunamos specialiose stotyse per 5-10 minučių. Paskaičiuota, jog viena transporto priemonė, kurioje važiuoja 68 keleiviai, 18 ir 29 mylių atstumui turėtų sunaudoti tik vieną galoną dyzelino, o tai 500% mažiau, negu dabar naudojamuose dyzeliniuose autobusuose.

Atsidarius naujiems, arba rekonstravus senuosius, parkus prireiks 6000 darbuotojų aptarnauti 500 Proterra autobusų. Pranešama, jog per dvylika metų išmetamųjų CO2 dujų kiekis sumažėtų 840000 tonomis, taip pat būtų sunaudojama 82 milijonais galonų mažiau naftos produktų.

Šiuo metu 23 viešojo transporto operatoriai iš vienuolikos valstijų, pateikė prašymus gauti lėšoms naujųjų autobusų įsigijimui ir jų pakrovimo stočių įrengimui.

Proterra praneša, kad vyksta derybos ir su keliais tarptautiniais klientais.

Šaltinis: busworld.org

autobusas.ucoz.com

Al1
2009.12.09, 19:51
Na, na. 18 myliu tai 28.9 km, 1 galonas tai 3.78 litro. Tai 100 km iseina 13 litru. Is kur tie 500 procentu? Viso labo mazdaug trecdaliu maziau. Ir ka reiskia akumuliatorinio autobuso lyginimas su dyzeliniu. Bukam amerikonui toks palyginimas. O gal vis delto tas akumuliatorinis autobusas naudos dyzeli apsildymo sistemai. Nes elektromobiliuose yra didele problema tiek apsildymas, tiek ir kondicionavimas, kurie surija gan nemenka dali energijos. Ka reiskia akumuliatoriu krovimas per 5-10 minuciu. Tegul nepudrina smegenu. Nera akumuliatoriu, kuriuos per toki laika pakrautum. O ir greito krovimo metu issiskiria milziniskas silumos kiekis... Gal greiciau tokioje stotyje jau pakrauti akumuliatoriai bus gretai pritvirtinti vietoj isnaudotu. O sie paliekami pakrovimui.

praeivis
2009.12.09, 19:54
Jei 500 autobusu aptarnauti reikia 6000 zmoniu-tai cia jau tragedija,o ne autobusai.

Ametistas
2009.12.09, 20:00
Jei 500 autobusu aptarnauti reikia 6000 zmoniu-tai cia jau tragedija,o ne autobusai.Tikrai kad sunkiai suvokiamas skaičius. Sutaupys kurui, bet turbūt dar daugiau kainuos darbuotojų išlaikymas. Bet gal čia ir nėra tikslas sutaupyti, reikėtų suprasti, kad tikslas - ekologija. Bet ir tai abejotina. Juk įkraunant akumuliatorius skleidžiama šilumą, naudojama papildoma energija, o tai tikrai nėra ekologiškumo bruožas. O jei dar akumuliatoriai būtų kraunami per tas utopinės 5-10 min., tai reikia įsivaizduoti kiek energijos būtų išeikvojama ir karščio į aplinką išleidžiama... Čia veikiausiai net ne ekologija, bet paprasčiausiai bandymas pereiti prie alternatyvaus kuro.

Raikkonen
2009.12.09, 20:05
Jei 500 autobusu aptarnauti reikia 6000 zmoniu-tai cia jau tragedija,o ne autobusai.

Na skaičiuojant su visais vairuotojais, administracija, darbuotojais besirūpinančiais akomuliatorių pakrovimu, o dar visi mechanikai stai gaunasi nemažai...

mskapss
2009.12.10, 09:09
bet jei yra 4 vairuotojai vienai transporto priemonei (nors lietuvoj panasu miestiniams autobusams pakanka ir 3), tai vis tiek lieka 3/4 aptarnaujancio personalo.... (nebent kontrolieriai kiekviename autobuse

Garbanius
2009.12.10, 12:03
bet jei yra 4 vairuotojai vienai transporto priemonei (nors lietuvoj panasu miestiniams autobusams pakanka ir 3), tai vis tiek lieka 3/4 aptarnaujancio personalo.... (nebent kontrolieriai kiekviename autobuse

Lietuvoje max 3 vairuotojai, paprastai buna 1-2.

praeivis
2009.12.10, 13:15
Specifikacijos Zasięg na jednym ładowaniu: 50-65 km Range už mokestį: 50-65 km
Liczba miejsc: 72 (37 siedzących) Vietų skaičius: 72 (37 vietų)

Silnik elektryczny: trójfazowy (UQM PowerPhase 150) Elektrinis variklis: trys fazės (UQM PowerPhase 150)
Znamionowa moc: 134 KM (100 kW) Nominali galia: 134 AG (100 kW)
Moc maksymalna: 201 KM (150 kW) Didžiausia galia: 201 AG (150 kW)
Znamionowy moment obrotowy: 400 Nm Nominalus sukimo momentas: 400 Nm
Maks. moment obrotowy: 650 Nm Sukimo momentas: 650 Nm
Hamowanie odzyskowe: tak, ponad 90% sprawność Regeneracinių stabdžių: Taip, daugiau nei 90% efektyvumą

Akumulatory: litowo-jonowe Altairnano (TerraVolt Energy Storage System) Batteries: Ličio jonų Altairnano (TerraVolt energijos saugojimo sistemą)
Czas ładowania 0-100%: około 10 minut (zewnętrzną ładowarką dużej mocy) 0-100% Įkrovimo laikas: apie 10 minučių (išorės baterija su didelio galingumo)
Energia zgromadzona w akumulatorach: prawdopodobnie 35 kWh Energijos sukaupta baterijos: galbūt 35 kWh
Szacowana żywotność: 12 lat Numatoma trukmė: 12 metų

Kaina apie 2 mln.doleriu:-)

http://foto.terpe.lt/inkelti/20091210/thumb_/thumb_i93_proterra-b35

Nuotraukos : http://www.samochodyelektryczne.org/nowe_zdjecia_proterra_ecoride_be35.htm

[img]http://foto.terpe.lt/inkelti/20091210/i93_proterra-b35.jpg

Raikkonen
2009.12.10, 16:40
Amsterdamo viešojo transporto įmonė GVB kitų metų antroje pusėje pradės bandymus su dviem Phileas ypatingai ekologiškais autobusais. GVB šiuos praktinius bandymus vykdys dvejus metus. Nuo 2003 m. iki 2008 m. tokių specifikacijų autobusus bandė Mercedes-Benz.

Energijos saugojimo sistema abiejuose autobusuose autobusuose grindžiama akumuliatoriumi ir stabdymo metu išsiskyrusios kinetinės energijos kaupimo įrenginiu. Pastarasis turėtų ypač pagelbėti autobusui judant iš stotelės.

Visas šis projektas turėtų atsieiti 6 milijonus eurų. Didžioji dalis lėšų bus gauta iš Olandijos susisiekimo ministerijos, kuri investuos 4 milijonus eurų. Likusią dalį sumokės Amsterdamas ir VDL/APTS kompanija. Šių autobusų gamintojai taip pat sukonstruos ir du papildomus autobusus, kuriais bus naudojamasi Kelno mieste.

Šaltinis: busworld.org

autobusas.ucoz.com

Raikkonen
2009.12.12, 13:32
Straipsnis: Autotraukinys - Scania OmniExpress

Ar žinote kiek sėdimų vietų yra traukinyje "Aurora", kuris kursuoja tarp Sankt Peterburgo ir Maskvos? Šešiasdešimt keturios. O kiek sėdimųjų vietų yra 15-os metrų ilgio baltutėliame Scania OmniExpress, kuris Rusijoje debiutavo rugsėjo pabaigoje? Viena vieta daugiau! Tiesa, jame nėra rūkymui skirtos fojė, keleiviai gali naudotis tik vienu tualetu, tačiau autobuso savininkai lažintųsi, jog galėtų lygiomis sąlygomis konkuruoti su geležinkeliu.

Visą straipsnį galite perskaityti autobusas.ucoz.com

Wycka
2009.12.12, 15:23
Ar žinote kiek sėdimų vietų yra traukinyje "Aurora", kuris kursuoja tarp Sankt Peterburgo ir Maskvos? Šešiasdešimt keturios. O kiek sėdimųjų vietų yra 15-os metrų ilgio baltutėliame Scania OmniExpress, kuris Rusijoje debiutavo rugsėjo pabaigoje? Viena vieta daugiau! Visą straipsnį galite perskaityti autobusas.ucoz.com (http://autobusas.ucoz.com)

Visi nauji autobusai yra labai gražūs ir nauji, bet 65 sėdimų vietų autobusas — jokia naujiena. Štai pvz kad ir Setra S328 DT (http://www.toks.lt/komforto-klase)turi 70 vietų. Tiesa, jis dviaukštis, o Scania OmniExpress — vienaaukštis; bet kada Scania pagamins kad ir dviaukštį ~100 vietų autobusą, galintį saugiai važiuoti didesniu nei 100km/h greičiu — va čia tai bus įvykis :)

http://www.toks.lt/get.php?i.82:h.600:w.800

Raikkonen
2009.12.13, 16:56
PAZ pristato dar vieną dujomis varomą autobusą

2009 metų rudenį Pavlovo autobusų gamykla pradėjo nedidelių PAZ-3204-08 autobusų gamybą, kurie varomi dujomis. Gamintojai leidžia pirkėjams rinktis gamtines (metano) arba suskystintas (propanas – butanas) dujas. Tokių autobusų poreikis kasmet didėja, pavyzdžiui, ankstesnių PAZ-32053 autobusų su dujom pritaikytu varikliu buvo parduota net 260 vienetų. Šie autobusai sulaukė gerų atsiliepimų iš pirkėjų tiek Rusijoje, tiek užsienio šalyse. Dujomis varomi PAZ autobusai dažniausiai būdavo naudojami miesto ir priemiesčių maršrutuose.

PAZ-3204-08 skirtas vežti 39 keleivius. Palyginus su bazine modelio versija, autobusas šiek tiek mažesnes. Kairiame ir dešiniame autobuso šone išilgai montuojami trys 50 litrų dujų balionai. 7100×2410×2880 matmenų autobuse montuojamas 130 AG ZMZ variklis. Nedidelės dujinio kuro sąnaudos sumažina transporto priemonės atsipirkimo laikotarpį, o dujų balionų įtakotas neblogas balansas suteikia patikimumo prastos kokybės keliuose.

Gamykla rengia dar vieną PAZ-3204 versiją, kurioje būtų montuojamas "Autodiesel” gaminamas YMZ-534 variklis. Agregatas turėtų būti gerokai tylesnis, o taip pat ir taupesnis.

Šaltinis: Gruzovik.ru

autobusas.ucoz.com

Wycka
2009.12.13, 17:26
/\ Nu yra ir dyzelinių PAZ'ikų (http://bus.ru/eng/prod_paz3204.htm), bent jau jų dizainas atrodo labai gražiai :)
http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bus_sm.jpg
http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bok_s.jpg

Kaunietis16
2009.12.13, 22:31
Sveiki, gal kas turite detalius Škoda 14Tr brėžinius? Bei daugiau Info apie šį troleibusą? Jeigu turite, prašau pasidalinkite. :)

Raikkonen
2009.12.14, 17:16
/\ Nu yra ir dyzelinių PAZ'ikų (http://bus.ru/eng/prod_paz3204.htm), bent jau jų dizainas atrodo labai gražiai :)
Atvaizdas
(http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bus_sm.jpg)
Atvaizdas
(http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bok_s.jpg)

Žinant kiek keitės Lada ir Niva dizainas per kelis dešimtmečius, tai tie autobusai atrodo dar visai neblogai :)

Raikkonen
2009.12.14, 17:17
Kokybės sutartis Anglijoje pradės galioti jau sausį

Nuo sausio mėnesio įsigaliosianti kokybės sutartis leis Anglijos vietos institucijoms lengviau kontroliuoti šalies viešuoju transportu užsiimančių vežėjų veiklą. Kokybės sutartis įpareigos operatorius tartis su vietos valdžia dėl naujų maršrutų steigimo, tvarkaraščių koregavimo, bilietų kainų, transporto priemonių standartų ir sutarčių sudarymo. Susisiekimo ministras tikino, jog taip bus užtikrinamas kokybiškas viešasis transportas visoje šalyje.

Sadiq Khanas, susisiekimo ministras: „Autobusai yra ir liks svarbiausias visuomeninis transportas vietiniuose maršrutuose. Nors turime daug aukštos kokybės paslaugų suteikimo pavyzdžių, tačiau taip pat yra nemažai vietų, kur viešasis transportas neatitinka keleivių lūkesčių."

Šaltinis: Busandcoach.com

autobusas.ucoz.com

kaskas
2009.12.15, 19:41
Sveiki, gal kas nors žinote, kur sužinoti visuomeniniu transportu (autobusais, priemestiniais ir tarpmiestiniais) keleivių srautus? Ar kur nors tai yra registruojama?

Ametistas
2009.12.15, 19:53
Sveiki, gal kas nors žinote, kur sužinoti visuomeniniu transportu (autobusais, priemestiniais ir tarpmiestiniais) keleivių srautus? Ar kur nors tai yra registruojama?Tikslių skaičių niekas neskelbia, tik išvadas galima rasti. Prieš maždaug metus VGTU studentai Kauno rajone vykdė keleivių srautų tyrimą - projektą. Jo išvadas galima rasti per google paieškojus.

praeivis
2009.12.15, 21:11
Sveiki, gal kas nors žinote, kur sužinoti visuomeniniu transportu (autobusais, priemestiniais ir tarpmiestiniais) keleivių srautus? Ar kur nors tai yra registruojama?

Pats kai vaziuoji,tai ir matai. Stai sakykim paprasta darbo diena vaziuoji is vilniaus i panevezi ir matai,kad yra kokie 25 keleiviai ,kiekvienas moka po 33 litus ,o autobusu parkas skundziasi ,kad jam mazai....:-)) Cia tas pats kaip su tais prakeiktais sukciais taksistais. Juk pameni kaip jie skundesi ,kad po 4 lt/km jiems vaziuoti nuostolinga ir reikia kelti kainas. O dabar vaziuoja po 1,25 lt/km ir apsimoka ir dar pelno lieka:-))) Lygiai tas pats ir su autobusu parkais.

kaskas
2009.12.15, 21:22
Pats kai vaziuoji,tai ir matai. Stai sakykim paprasta darbo diena vaziuoji is vilniaus i panevezi ir matai,kad yra kokie 25 keleiviai ,kiekvienas moka po 33 litus ,o autobusu parkas skundziasi ,kad jam mazai....:-)) Cia tas pats kaip su tais prakeiktais sukciais taksistais. Juk pameni kaip jie skundesi ,kad po 4 lt/km jiems vaziuoti nuostolinga ir reikia kelti kainas. O dabar vaziuoja po 1,25 lt/km ir apsimoka ir dar pelno lieka:-))) Lygiai tas pats ir su autobusu parkais.

Ačiū, Praeivis,. Tai žinoma, dėl kainų politikos sutinku, nes apsiskaičiavau bilietų savikainą, tarkim Vilnius - Kaunas, vienos kėdės kaina gaunasi apie 5-7lt (be PVM, turint 50 vietų autobusą).
Bet jeigu as nevažinėju niekur tai man belieka tik autobusų stotyje stovėti ir skaičiuoti keleivius.. :D

Ačiū, Amiko,. Apie VGTU studentų darbus nieko neradau, tik vieną dokumentą, kuris neatsidaro.

Ametistas
2009.12.16, 10:21
Ačiū, Praeivis,. Tai žinoma, dėl kainų politikos sutinku, nes apsiskaičiavau bilietų savikainą, tarkim Vilnius - Kaunas, vienos kėdės kaina gaunasi apie 5-7lt (be PVM, turint 50 vietų autobusą).
Bet jeigu as nevažinėju niekur tai man belieka tik autobusų stotyje stovėti ir skaičiuoti keleivius.. :D

Ačiū, Amiko,. Apie VGTU studentų darbus nieko neradau, tik vieną dokumentą, kuris neatsidaro.
Nuorodos, susijusios su tema "viešojo transporto optimizavimas (Kauno rajone)":
http://www.lrytas.lt/-12338229961231969982-kauno-rajono-vie%C5%A1ojo-transporto-laukia-permainos.htm

http://www.aina.lt/naujienos/aukstaitija/8874-optimizacija-pagal-petra-pladi-ir-savivaldybes-administracija.html

http://www.mokslai.lt/referatai/kursinis/viesojo-keleivinio-transporto-organizavimas-x-rajone-puslapis1.html

Kaip skaičiavai vieno bilieto savikainą? Mikroautobusas, net jei bus kainos labai mažos, vis tiek nebus 100 proc. užpildytas, paprastai realusis tarpmiestinių reisų užpildymas 30-65 proc., šiuo atveju turėtų būti panašiau į 50-70 proc. O tu, kaip supratau, apskaičiavai, jei būtų užimtos visos vietos. Man savikaina panašesnė į 9-11 Lt.

Raikkonen
2009.12.16, 17:19
Ekspertai palankiai įvertino Europos ateities autobusų sistemą

Projektą Europos ateities autobusų sistemą (EBSF) koordinuojanti tarptautinė viešojo transporto sąjungą (UITP) sėkmingai užbaigė pirmąjį susitikimą su Europos komisijos ekspertais. Buvo pristatytas per pirmuosius veiklos metus nuveiktas darbas, kurį specialistai įvertino palankiai.

Nuo 2008 m. rugsėjo pradėtas vykdyti ketverių metų projektas yra vienas didžiausių Europos Sąjungos sausumos transporto projektų. Prie Europos ateities autobusų sistemos kūrimo prisideda 47 partneriai, tarp kurių penki didžiausių autobusų gamintojai Europoje (Evobus/Mercedes, Irisbus Iveco, MAN, Scania, Volvo).

Pirmųjų metų tikslas buvo viso projekto apibrėžimas bei duomenų rinkimas ir jų panaudojimas projekte. UITP po pristatymo sulaukė pagyrimų už aukšto techninio lygio projektą, taip pat gavo rekomendacijų tolesniai veiklai.

Priminsime, jog pagrindinis šio projekto tikslas yra sukurti patrauklią, efektyvią ir ekologišką autobusų transporto sistemą.

Šaltinis: Busworld.org

autobusas.ucoz.com

kaskas
2009.12.16, 17:35
Nuorodos, susijusios su tema "viešojo transporto optimizavimas (Kauno rajone)":
http://www.lrytas.lt/-12338229961231969982-kauno-rajono-vie%C5%A1ojo-transporto-laukia-permainos.htm

http://www.aina.lt/naujienos/aukstaitija/8874-optimizacija-pagal-petra-pladi-ir-savivaldybes-administracija.html

http://www.mokslai.lt/referatai/kursinis/viesojo-keleivinio-transporto-organizavimas-x-rajone-puslapis1.html

Kaip skaičiavai vieno bilieto savikainą? Mikroautobusas, net jei bus kainos labai mažos, vis tiek nebus 100 proc. užpildytas, paprastai realusis tarpmiestinių reisų užpildymas 30-65 proc., šiuo atveju turėtų būti panašiau į 50-70 proc. O tu, kaip supratau, apskaičiavai, jei būtų užimtos visos vietos. Man savikaina panašesnė į 9-11 Lt.

Aš kalbėjau apie autobuso (turinčio 48 vietas) "kėdės" savikainą, ji gaunasi apie 5-7lt, o jau tada reikia žiūrėti į užpildymo galimybes. Jei užpildymas apie 50% zinoma jau apie 10lt gaunasi savikaina.

Al1
2009.12.16, 17:43

Ar žinote kiek sėdimų vietų yra traukinyje "Aurora", kuris kursuoja tarp Sankt Peterburgo ir Maskvos? Šešiasdešimt keturios. O kiek sėdimųjų vietų yra 15-os metrų ilgio baltutėliame Scania OmniExpress, kuris Rusijoje debiutavo rugsėjo pabaigoje? Viena vieta daugiau! Tiesa, jame nėra rūkymui skirtos fojė, keleiviai gali naudotis tik vienu tualetu, tačiau autobuso savininkai lažintųsi, jog galėtų lygiomis sąlygomis konkuruoti su geležinkeliu.

Visą straipsnį galite perskaityti autobusas.ucoz.com

Viename vagone, o ne traukinyje. Be to per 5 val 30 min joks autobusas nenuvaziuos is S. Peerburgo i Maskva.

Atvaizdas
(http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bus_sm.jpg)
Atvaizdas
(http://bus.ru/eng/images/paz3204/3204_bok_s.jpg)

Tik priekines durys labai jau nepatogioje vietoje. Jei miesto marsrutui - tai dar nieko (kai ilipama per abi duris), o priemiestyje, kai vairuotojas dar turi pardavineti bilietus - nepatogu.

Al1
2009.12.16, 17:44
Aš kalbėjau apie autobuso (turinčio 48 vietas) "kėdės" savikainą, ji gaunasi apie 5-7lt, o jau tada reikia žiūrėti į užpildymo galimybes. Jei užpildymas apie 50% zinoma jau apie 10lt gaunasi savikaina.

Savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus.

kaskas
2009.12.16, 18:17
Savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus.

Vykdant tokį verslą, reikia žinoti, kokia yra savikaina ir apsiskaičiuoti nuo prognozuojamo keleivių skaičiaus už kokią kaina pardavinėti, kad atsipirktų ir gautūsi pelno.

Al1
2009.12.16, 18:19
Taip, bet savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus tiesiogiai.

kaskas
2009.12.16, 18:31
Taip, bet savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus tiesiogiai.

Is dalies pritariu, jei kalbant apie reiso sanaudas, kurios Vilnius - Kaunas 300-400lt. Jei bus keli keleiviai, ar gal apypilnis, nesikeis kaštai, bet jei skaičiuoti, kiek maždaug turi iš kiekvieno keleivio uždirbti, tai ta "kėdės" kaina ir gaunasi nuo keleivių skaičiaus.

praeivis
2009.12.16, 18:50
Is dalies pritariu, jei kalbant apie reiso sanaudas, kurios Vilnius - Kaunas 300-400lt. Jei bus keli keleiviai, ar gal apypilnis, nesikeis kaštai, bet jei skaičiuoti, kiek maždaug turi iš kiekvieno keleivio uždirbti, tai ta "kėdės" kaina ir gaunasi nuo keleivių skaičiaus.

Is kur tokias dideles sanaudas istraukei 100 km kelio iveikti?

Ametistas
2009.12.16, 19:00
Aš kalbėjau apie autobuso (turinčio 48 vietas) "kėdės" savikainą, ji gaunasi apie 5-7lt, o jau tada reikia žiūrėti į užpildymo galimybes. Jei užpildymas apie 50% zinoma jau apie 10lt gaunasi savikaina.Dar labiau neįtikėtina, nes 48 vietų jau autobusas, o pagal mano skaičiavimus mikroautobuse vienos vietos savikaina apie 9-11 Lt. Autobuso savikaina turėtų būti panaši, bet ne tiek maža. Todėl dar kartą klausiu - kaip skaičiavai? :)
Ką supliusavai ir iš kiek padalinai?Savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus.Priklauso, nes vairuotojo atlyginimas ir įmonės administravimo išlaidos išskaidomos didesniam vietų skaičiui. Jei vietų skaičius didesnis, yra galimybė pervežti daugiau žmonių - daugiau pajamų, taigi galima vienam bilietui išskaidyti po mažesnę išlaidų sumą, nes yra galimybė vienu metu pervežti daugiau žmonių. Beje, čia dar yra kontrargumentas - daugiau vietų ims daugiau kuro, didesnės draudimo išlaidos, didesnės amortizacijos išlaidos ir pan.Taip, bet savikaina nepriklauso nuo keleiviu skaiciaus tiesiogiai.

Priklauso, nes administravimo išlaidos išdalijamos didesniam skaičiui, tada mažėja savikaina. Be to, jei važiuoja tas pats autobusas, tai žinoma geriau pritraukti daugiau keleivių ir vežti vidutiniškai 20, negu vidutiniškai 15 žmonių. Daugiau žmonių - didesnės pajamos, didesniam žmonių skaičiui išdalijamos nuolatinės išlaidos ir mažėja savikaina. Bet sumažėjus keleivių skaičiui iškart didėja savikaina.Is kur tokias dideles sanaudas istraukei 100 km kelio iveikti?

Aš irgi manau, kad per didelės išlaidos priskaičiuotos. Ką ten tiek pripliusavai?

kaskas
2009.12.16, 19:20
Dar labiau neįtikėtina, nes 48 vietų jau autobusas, o pagal mano skaičiavimus mikroautobuse vienos vietos savikaina apie 9-11 Lt. Autobuso savikaina turėtų būti panaši, bet ne tiek maža. Todėl dar kartą klausiu - kaip skaičiavai? :)
Ką supliusavai ir iš kiek padalinai?Priklauso, nes vairuotojo atlyginimas ir įmonės administravimo išlaidos išskaidomos didesniam vietų skaičiui. Jei vietų skaičius didesnis, yra galimybė pervežti daugiau žmonių - daugiau pajamų, taigi galima vienam bilietui išskaidyti po mažesnę išlaidų sumą, nes yra galimybė vienu metu pervežti daugiau žmonių. Beje, čia dar yra kontrargumentas - daugiau vietų ims daugiau kuro, didesnės draudimo išlaidos, didesnės amortizacijos išlaidos ir pan.

Priklauso, nes administravimo išlaidos išdalijamos didesniam skaičiui, tada mažėja savikaina. Be to, jei važiuoja tas pats autobusas, tai žinoma geriau pritraukti daugiau keleivių ir vežti vidutiniškai 20, negu vidutiniškai 15 žmonių. Daugiau žmonių - didesnės pajamos, didesniam žmonių skaičiui išdalijamos nuolatinės išlaidos ir mažėja savikaina. Bet sumažėjus keleivių skaičiui iškart didėja savikaina.

Aš irgi manau, kad per didelės išlaidos priskaičiuotos. Ką ten tiek pripliusavai?

Sužinojau autobuso nuomos kainas, Tarp Vilniaus ir Kauno vien autobuso kaštai yra maždaug 250lt, plius administracinės išlaidos ir reklama. tai mažiausiai 300lt per viena reisa vidutiniškai reikia surinkti, kad atsipirktų, o kad pelno gauti, reikia dar daugiau surinkti..
Nors jei jau dirbi toje srityje ir uždirbi pelno (pvz mikroautobusu) tai galima paimti paskolą, nupirkti autobusą, ir pritaikyti low-cost variantą (parduodant bilietus internetu).

Ametistas
2009.12.16, 19:23
Sužinojau autobuso nuomos kainas, Tarp Vilniaus ir Kauno vien autobuso kaštai yra maždaug 250lt, plius administracinės išlaidos ir reklama. tai mažiausiai 300lt per viena reisa vidutiniškai reikia surinkti, kad atsipirktų, o kad pelno gauti, reikia dar daugiau surinkti..
Nors jei jau dirbi toje srityje ir uždirbi pelno (pvz mikroautobusu) tai galima paimti paskolą, nupirkti autobusą, ir pritaikyti low-cost variantą (parduodant bilietus internetu).Čia turbūt autobuso nuomos kaina su svetimu vairuotoju, o jei ne - tai labai didelė prabanga švaistyti tokius pinigus, nes dar už vairuotojo algą reikia papildomai mokėt. Pigiau ir protingiau imti paskolą ir įsigyti autobusą. O nuomoti ir laviruoti tarp pelno - nuostolio yra gryniausia nesąmonė. Reikia nepamiršti, kad nuomojant autobusą, reikia pačiam piltis degalus, o ilgą laiką nuomojant tą patį autobusą reikėtų dar rūpintis technine autobuso priežiūra (nors čia priklausomai pagal nuomos sutartį), tepalų, padangų keitimu + didelė turtinė atsakomybė - turtas juk ne tavo.

lietus
2009.12.16, 19:24
Is kur tokias dideles sanaudas istraukei 100 km kelio iveikti?

Kodėl didelės, autobusas 100 km sunaudoja virš 30 litrų kuro, o dar iš Vilniaus autobusų stoties reikia įveikti kamštį kas irgi turbūt didina išlaidas kurui, tai vien kurui gaunasi apie 120 Lt vien nuo šitos sumos PVM 55 Lt, vairuotoja atlyginimui su mokesčiai dar apie 100 Lt, paskui draudimai, tepalai, administracija, pajamų mokesčiai, taigi 300 Lt visai reali suma.

kaskas
2009.12.16, 19:25
Čia turbūt autobuso nuomos kaina su vairuotoju, o jei ne - tai labai didelė prabanga švaistyti tokius pinigus. Pigiau ir protingiau imti paskolą ir įsigyti autobusą. O nuomoti ir laviruoti tarp pelno - nuostolio yra gryniausia nesąmonė.

tokia kaina su vairuotoju, su draudimu, su viskuom, tik be autobusų stočių mokesčio/ių ir administracinių išlaidų.

Ametistas
2009.12.16, 19:32
tokia kaina su vairuotoju, su draudimu, su viskuom, tik be autobusų stočių mokesčio/ių ir administracinių išlaidų.Administracinės išlaidos būtų lašas jūroje, sakykime keli litai už reisą, stočių mokesčio nežinau. Bet aišku, kad neapsimoka, mikroautobusų išlaikymas būtų pigesnis ir galėtų kursuoti dažniau (bet jau reikia daugiau vairuotojų, didėja transporto išlaikymo kaštai). Mums apie tai vertėtų diskutuoti tam skirtoje temoje.
(http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=8165&page=2)

Al1
2009.12.16, 19:36
Dar labiau neįtikėtina, nes 48 vietų jau autobusas, o pagal mano skaičiavimus mikroautobuse vienos vietos savikaina apie 9-11 Lt. Autobuso savikaina turėtų būti panaši, bet ne tiek maža. Todėl dar kartą klausiu - kaip skaičiavai? :)
Ką supliusavai ir iš kiek padalinai?Priklauso, nes vairuotojo atlyginimas ir įmonės administravimo išlaidos išskaidomos didesniam vietų skaičiui. Jei vietų skaičius didesnis, yra galimybė pervežti daugiau žmonių - daugiau pajamų, taigi galima vienam bilietui išskaidyti po mažesnę išlaidų sumą, nes yra galimybė vienu metu pervežti daugiau žmonių. Beje, čia dar yra kontrargumentas - daugiau vietų ims daugiau kuro, didesnės draudimo išlaidos, didesnės amortizacijos išlaidos ir pan.

Priklauso, nes administravimo išlaidos išdalijamos didesniam skaičiui, tada mažėja savikaina. Be to, jei važiuoja tas pats autobusas, tai žinoma geriau pritraukti daugiau keleivių ir vežti vidutiniškai 20, negu vidutiniškai 15 žmonių. Daugiau žmonių - didesnės pajamos, didesniam žmonių skaičiui išdalijamos nuolatinės išlaidos ir mažėja savikaina. Bet sumažėjus keleivių skaičiui iškart didėja savikaina.

Taip, bet visa tai nera tiesiogiai susije. Sarysiai netiesioginiai.

praeivis
2009.12.16, 19:38
Kodėl didelės, autobusas 100 km sunaudoja virš 30 litrų kuro, o dar iš Vilniaus autobusų stoties reikia įveikti kamštį kas irgi turbūt didina išlaidas kurui, tai vien kurui gaunasi apie 120 Lt vien nuo šitos sumos PVM 55 Lt, vairuotoja atlyginimui su mokesčiai dar apie 100 Lt, paskui draudimai, tepalai, administracija, pajamų mokesčiai, taigi 300 Lt visai reali suma.

Skaiciuoji neteisingai.Tegul kuro bus ir 35 litrai X 4 lt= 140 lt. Cia jau su visais PVM ir tai dar kaina paemiau per didele,nes parkai perka kura dideliais kiekiais ir tikrai nemoka 4 litu uz litra:-))) Taip,kad PVM atskirai tu jau neskaiciuok. Vairuotojo atlyginima tu paemei visos dienos ir numetei vienam reisui. Vairuotojas per diena vilnius-kaunas suvazines kelis kartus ,taip kad savo 100 litu dalink maziausiai is 4 kartu.

lietus
2009.12.16, 19:44
Skaiciuoji neteisingai.Tegul kuro bus ir 35 litrai X 4 lt= 140 lt. Cia jau su visais PVM ir tai dar kaina paemiau per didele,nes parkai perka kura dideliais kiekiais ir tikrai nemoka 4 litu uz litra:-))) Taip,kad PVM atskirai tu jau neskaiciuok. Vairuotojo atlyginima tu paemei visos dienos ir numetei vienam reisui. Vairuotojas per diena vilnius-kaunas suvazines kelis kartus ,taip kad savo 100 litu dalink maziausiai is 4 kartu.

Aš turiu omenije, kad tau atsipiktų 140 lt už kurą` parduot bilietų turėsi už 200 Lt nes nuo bilietų kainos bus nuskaičiuotas PVM, nors aišku PVM reiktų pridėt pačiam gale pasakičiavus visas išlaidas, o dėl atlyginimo tai prisimink, kad jei vairuotojas gauna atlyginimo 100 Lt nuo kurio jis moka 24% pajamų mokesčio,tai darbovietė dar papildomai moka 30%

kaskas
2009.12.16, 19:49

Kura pats netaisingai skaičiuoji. Autobusas per 100km suryja 30litrų (juk važiuojama greitkeliu didžiają dalį kelio) ir kuras yra ne bendzinas, o dyzelinas, kuris nekainuoja 4lt, o dar žinoma jei perka urmu kurą, tai gal ir pigiau kuras kainuoja. Tai per 100km bus truputi daugiau negu 100lt.
Skambinau ir klausiau vienos autobusų kompanijos nuomos kainos, tai jei nuvažiuoti 400km tai nuoma kainuoja 1000lt (su viskuom) tai padalinus gaunasi 250LT. Telieka pridėti administracines išlaidas ir autobusų stočių mokesčius. Grubiai imant gaunasi apie 300lt.

praeivis
2009.12.16, 21:06
Kura pats netaisingai skaičiuoji. Autobusas per 100km suryja 30litrų (juk važiuojama greitkeliu didžiają dalį kelio) ir kuras yra ne bendzinas, o dyzelinas, kuris nekainuoja 4lt, o dar žinoma jei perka urmu kurą, tai gal ir pigiau kuras kainuoja. Tai per 100km bus truputi daugiau negu 100lt.
Skambinau ir klausiau vienos autobusų kompanijos nuomos kainos, tai jei nuvažiuoti 400km tai nuoma kainuoja 1000lt (su viskuom) tai padalinus gaunasi 250LT. Telieka pridėti administracines išlaidas ir autobusų stočių mokesčius. Grubiai imant gaunasi apie 300lt.

Pagal VKEKK nustatytus tarifus vietiniams vežėjams įvažiavimo į stotį mokestis siekia 3 Lt, o Vilniuje – 6 Lt. Taigi galima beveik net neskaiciuoti.250 lt kuriuos tu gauni pagal autobusu nuomos ikaini,tai cia jau ieina viskas: ir kuras ir visos islaidos ir net tos imones pelnas:-))) Taigi ,jei tu skaiciuotum teisingai,tai turetum sakyti,kad uztenka is keleiviu uz bilietus surinkti 250 lt uz 100 km atstuma,kad atsipirktu visos islaidos ir dar liktu pelno. O tu apverti viska aukstyn kojomis ,visiskai susimaisei ir aiskini,kad islaidos siekia 300-400 litu:-)))

kaskas
2009.12.16, 21:24
Pagal VKEKK nustatytus tarifus vietiniams vežėjams įvažiavimo į stotį mokestis siekia 3 Lt, o Vilniuje – 6 Lt. Taigi galima beveik net neskaiciuoti.250 lt kuriuos tu gauni pagal autobusu nuomos ikaini,tai cia jau ieina viskas: ir kuras ir visos islaidos ir net tos imones pelnas:-))) Taigi ,jei tu skaiciuotum teisingai,tai turetum sakyti,kad uztenka is keleiviu uz bilietus surinkti 250 lt uz 100 km atstuma,kad atsipirktu visos islaidos ir dar liktu pelno. O tu apverti viska aukstyn kojomis ,visiskai susimaisei ir aiskini,kad islaidos siekia 300-400 litu:-)))

Nors pripažinsiu, kad 400lt čia jau perdėjau... Bet jei nuoma kainuoja 250lt, be mano įmonės administracinių sąnaudų (direktoriaus,buhalteres,sekretorės atlyginimų, biuro nuomos, papildpmų išlaidų, plius palūkanos bankams), tai gaunasi maždaug 300lt vienam reisui. ;) Jeigu autobusas turimas nuosavas, galimos sanaudos ir 250lt už vieną reisa.. :))

kaskas
2009.12.16, 23:20
Čia turbūt autobuso nuomos kaina su svetimu vairuotoju, o jei ne - tai labai didelė prabanga švaistyti tokius pinigus, nes dar už vairuotojo algą reikia papildomai mokėt. Pigiau ir protingiau imti paskolą ir įsigyti autobusą. O nuomoti ir laviruoti tarp pelno - nuostolio yra gryniausia nesąmonė. Reikia nepamiršti, kad nuomojant autobusą, reikia pačiam piltis degalus, o ilgą laiką nuomojant tą patį autobusą reikėtų dar rūpintis technine autobuso priežiūra (nors čia priklausomai pagal nuomos sutartį), tepalų, padangų keitimu + didelė turtinė atsakomybė - turtas juk ne tavo.

Autobusą nuomos tik su vairuotoju, ir į kainą bus įskaičiuotas draudimas, vairuotojo alga, techninė priežiūra autobuso ir t.t. tik dėl kuro, tai greičiausiai būtų nuoma už autobusą (viena kaina) ir už kurą (antra kaina)...
Bet tai aišku geriau turėti nuosavą transporto priemonę, taip labiau apsimoka. :)

Ametistas
2009.12.16, 23:27
Autobusą nuomos tik su vairuotoju, ir į kainą bus įskaičiuotas draudimas, vairuotojo alga, techninė priežiūra autobuso ir t.t. tik dėl kuro, tai greičiausiai būtų nuoma už autobusą (viena kaina) ir už kurą (antra kaina)...
Bet tai aišku geriau turėti nuosavą transporto priemonę, taip labiau apsimoka. :)Tai jei autobusą nuomoja su vairuotoju, kas rūpintųsi bilietų pardavimu ir jų tikrinimu? Abejoju ar įmonė apsiimtų vairuotoją tai įpareigot, nes reikėtų perrašyt pareiginius darbo nuostatus. Nuomotis vairuotoją manau yra brangiau, nei pačiam jį samdyti.Nors pripažinsiu, kad 400lt čia jau perdėjau... Bet jei nuoma kainuoja 250lt, be mano įmonės administracinių sąnaudų (direktoriaus,buhalteres,sekretorės atlyginimų, biuro nuomos, papildpmų išlaidų, plius palūkanos bankams), tai gaunasi maždaug 300lt vienam reisui. ;) Jeigu autobusas turimas nuosavas, galimos sanaudos ir 250lt už vieną reisa.. :))Įmonės direktorius būtų įmonės savininkas, jis galėtų atlikti sekretorės darbą, kam ta sekretorė mažai įmonei (pradžiai manau būtų maža), buhalterės irgi turbūt nelabai reikia - pigiau pikti buhalterijos paslaugas iš įmonės (būtų panašiai kaip nuomotis autobusą su vairuotoju). Kam tas biuras? :D Dauguma mažų keleivių pervežimu besirūpinančių įmonių neturi jokio biuro! Ir kam jis? Juo labiau jei autobusų įmonė neturėtų, tai nei garažo nereikia.
Jei autobusas nuosavas, vis tiek biuro nereikia, nesuprantu - kam jis reikalingas?! Kam ta sekretorė, ką ji veiktų? Buhalterė - gal, bet ir tai pradžiai būtų pigiau pirkti buhalterijos paslaugas iš kitos įmonės.

kaskas
2009.12.16, 23:59
Tai jei autobusą nuomoja su vairuotoju, kas rūpintųsi bilietų pardavimu ir jų tikrinimu? Abejoju ar įmonė apsiimtų vairuotoją tai įpareigot, nes reikėtų perrašyt pareiginius darbo nuostatus. Nuomotis vairuotoją manau yra brangiau, nei pačiam jį samdyti.
Bilietai parduodami internetu, ir kasose... Tik tai būtų rizikinga dėl galimo per mažo autobuso užpildymo. Žinoma toks autobusas galėtų būti ekspresas...
Įmonės direktorius būtų įmonės savininkas, jis galėtų atlikti sekretorės darbą, kam ta sekretorė mažai įmonei (pradžiai manau būtų maža), buhalterės irgi turbūt nelabai reikia - pigiau pikti buhalterijos paslaugas iš įmonės (būtų panašiai kaip nuomotis autobusą su vairuotoju). Kam tas biuras? :D Dauguma mažų keleivių pervežimu besirūpinančių įmonių neturi jokio biuro! Ir kam jis? Juo labiau jei autobusų įmonė neturėtų, tai nei garažo nereikia.
Jei autobusas nuosavas, vis tiek biuro nereikia, nesuprantu - kam jis reikalingas?! Kam ta sekretorė, ką ji veiktų? Buhalterė - gal, bet ir tai pradžiai būtų pigiau pirkti buhalterijos paslaugas iš kitos įmonės.

Dėl administracinių išlaidų truputi nusikalbėjau. :D Bet tiek darbuotojų galėtų būti, jei įmonė būtu didelė.
Tiesa dėl tos buhalterijos, jei įkursiu įmonę, tai Pats viską tvarkysiu (kitaip neapsimokėtų), nors buhalterijos paslaugas gal ir pirkčiau iš kitos įmonės.

Ametistas
2009.12.17, 00:22
Bilietai parduodami internetu, ir kasose... Tik tai būtų rizikinga dėl galimo per mažo autobuso užpildymo. Žinoma toks autobusas galėtų būti ekspresas...
Bet nusipirkus internetu bilietą jį turi tikrinti vairuotojas, o jei jis dirba ne tavo įmonei, tai jis netikrins, nes jam tai nepriklauso pagal darbo sutartį.
Pardavimui internetu reikėtų pasirašyti sutartis su bankais, tai trunka 3-6 mėn., priklausomai nuo jų susidomėjimo. Kadangi įmonė būtų maža ir bilietų pirkimas būtų atitinkamai mažas, bankai gali net nepasirašyti sutarties, nes jiems gali neapsimokėt investuoti į autentifikavimo licencijos suteikimą. O be bankų tarpininkavimo neįmanoma įsigyti bilieto internetu.

kaskas
2009.12.17, 00:26
Bet nusipirkus internetu bilietą jį turi tikrinti vairuotojas, o jei jis dirba ne tavo įmonei, tai jis netikrins, nes jam tai nepriklauso pagal darbo sutartį.
Pardavimui internetu reikėtų pasirašyti sutartis su bankais, tai trunka 3-6 mėn., priklausomai nuo jų susidomėjimo. Kadangi įmonė būtų maža ir bilietų pirkimas būtų atitinkamai mažas, bankai gali net nepasirašyti sutarties, nes jiems gali neapsimokėt investuoti į autentifikavimo licencijos suteikimą. O be bankų tarpininkavimo neįmanoma įsigyti bilieto internetu.

Dėl bilietų tikrinimo galima susitarti su autobusą nuomojančia įmone.
Pardavinėti internetu nesunkiai įmanoma, juk yra tokios sistemos kaip pvz mokejimai.lt, nežinau kiek reikia laukti, bet manau pusė metų per daug.

Raikkonen
2009.12.17, 17:33
Tel Avive bus pertvarkomas autobusų tinklas

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi transporto planavimo kompanija TPi laimėjo konkursą reorganizuoti Tel Avivo autobusų tinklą. Izraelyje įsikūrusio miesto valdžia nusprendė, jog reikia skubiai pertvarkyti viešajį transportą, kad būtų išvengta ateityje kilsiančių problemų su nepakankamais keleivių srautais bei ekologija.

Pirmasis TPi tikslas yra sukurti naują ir geresnės struktūros viešojo transporto sistemą. Naująją sistemą peržiūrės speciali komisija, kuri patars ką dar reikia tobulint, norint ją sėkmingai įgyvendinti. Taip pat bus peržiūrimi visi dabartiniai miesto maršrutai bei jų tvarkaraščiai. Pranešama, jog mieste planuojama įvesti „greitųjų autobusų" sistemą, kuri taikoma daugelyje pasaulio šalių.

autobusas.ucoz.com

Raikkonen
2009.12.22, 12:21
Veolia ir Transdev juda link susijungimo

Prancūzijos transporto gigantai Veolia ir Transdev žengė dar vieną žingsnį ties galutiniu susitarimu dėl įmonių susijungimo. Anot vežėjų atstovų, per ilgą laiką vykusias diskusijas buvo labai smarkiai pasistūmėta ir sprendimo laukti tikrai ilgai nereikės.

Veolia Transport Jungtinėje Karalystėje eksploatuoja 750 autobusų. Tuo tarpu Transdev UK parką sudaro 1300 transporto priemonių. Manoma, jog susijungus įmonėms, jose dirbtų 120000 darbuotojų, o apyvarta sudarytų 7 milijardus svarų sterlingų.

Šaltinis: Busandcoach.com

autobusas.ucoz.com

Valius Kedainietis
2009.12.23, 05:29
John, autobusai apie kuriuos klausi yra varomi dujomis (CNG), o tose "dėžėse"-dujų balionai

praeivis
2009.12.23, 10:59
John, autobusai apie kuriuos klausi yra varomi dujomis (CNG), o tose "dėžėse"-dujų balionai

Taip ten duju balionai ir lauke artejant temperaturai prie nulio gali pamatyti idomu vaizda : tustedami tie balionai sala ir pasidengia storu serksno sluoksniu,o paskui stovint autobusui pries saulute tas ledas tirpsta ir vanduo zliaugia nuo autobuso stogo,nors diena buna sausa ir be lietaus:-)))

Garbanius
2009.12.23, 11:58
O dezes ant kai kuriu Skoda troleibusu? Kaune tokiu visai nera..

Mettal
2009.12.23, 12:18
O dezes ant kai kuriu Skoda troleibusu? Kaune tokiu visai nera..

O čia jau geras klausimas...

Al1
2009.12.23, 16:17
Veolia Vilniuje siuksles veza.

Raikkonen
2009.12.23, 16:55
Veolia Vilniuje siuksles veza.

Jeigu tiksliau, tai Vilniuje šiukšles renka VEOLIA ENVIRONMENTAL SERVICES LIETUVA.

mandan
2009.12.23, 19:10
Turiu klausima:
Gal zinote kokius marsrutus aptarnauja AUTOTURAS?

uH1978
2009.12.23, 19:17
Vilnius-Druskininkai ir Vilnius-Anykščiai. Plius Maxima Bazė.

mandan
2009.12.23, 21:49
Vilnius-Anykščiai tai aptarnauja Julturas

Mettal
2009.12.23, 23:48
Maxima bazės maršrutą ir Vilnius - Anykščiai tai tikrai. Autoturo Neoplanas maršrute Vilnius - Anykščiai:
http://fotobus3.msk.ru/photo/01/33/69/133691.jpg

disident
2009.12.24, 10:19
O tai į tą rezervą atbulinka įvažiuoja, rodos, ane? :) Tiesa sakant, niekad nemačiau troleibuso atbulom važiuojančio.

Wycka
2009.12.24, 16:46
http://foto.terpe.lt/inkelti/20091224/i42_AUTO.jpg
Nuotraukos autorius: A|1

/\ Oba, autobuso durys paremtos iš lauko pagaliu? Autobusų parkas nebeturi pinigų net spynai? :D

mandan
2009.12.24, 21:26
Iš Vilniaus į Ankščius yra 5 maršrutai per dieną, vieną iš jų aptarnauja pasirodo Autoturas, bet jis važiuoja per Molėtus, o visus kitus Julturas per Širvintas ir Ukmergę. Butent šis autobusas dažnai važiuoja pro ukmergę, vadinasi yra Julturo. Nebent Julturas nuomojasi jį iš Autoturo. Taip pat Julturo autobusai "ilsisi" Autoturo aikštelėje.

Lincas
2009.12.24, 21:37
Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20091224/i42_AUTO.jpg)

/\ Oba, autobuso durys paremtos iš lauko pagaliu? Autobusų parkas nebeturi pinigų net spynai? :D

Pagal visas nuostatas, autobusų negalima laikyti užrakintų. Gaisro atveju visada turi būti galimybė autobusą užvesti ir patraukti nuo gaisro židinio. Matomai to ir yra laikomasi, pagaliukas tik prilaiko duris nuo lietaus ar sniego :)

Su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais 2010 Metais. Linkiu dar daugiau nuotraukų iš viešojo transporto sektoriaus :)

Mettal
2009.12.24, 22:10
Iš Vilniaus į Ankščius yra 5 maršrutai per dieną, vieną iš jų aptarnauja pasirodo Autoturas, bet jis važiuoja per Molėtus, o visus kitus Julturas per Širvintas ir Ukmergę. Butent šis autobusas dažnai važiuoja pro ukmergę, vadinasi yra Julturo. Nebent Julturas nuomojasi jį iš Autoturo. Taip pat Julturo autobusai "ilsisi" Autoturo aikštelėje.

Ant šio autobuso yra parašyta Autoturas.

Mettal
2009.12.24, 22:14
O tai į tą rezervą atbulinka įvažiuoja, rodos, ane? :) Tiesa sakant, niekad nemačiau troleibuso atbulom važiuojančio.
Taip, atbulom :). Pasitako, kad važiuoja, bet labai jau retai.
O kai yra su oro kondicionavimu autobusuose? Ar yra daugiau autobusų Vilniuje be Volvo 7700 ir MB Citaro, kurie turi oro kondicionierius?
Yra, bet nedaug kas žino, kaip tuos kondicionierius įjungti. Juos turi kai kurie Saffle 5000 (mašinos tarp 858 ir 868 numerių). Dar turi MB Cito ;).

sleader
2009.12.24, 23:12
Yra, bet nedaug kas žino, kaip tuos kondicionierius įjungti. Juos turi kai kurie Saffle 5000 (mašinos tarp 858 ir 868 numerių). Dar turi MB Cito ;).

Įjungt yra viena, bet dar neaišku ar jie veiktu, nes gali būti išsihermetizavusi sistema ir išgaravęs freonas. Tai iš tokio kondicionieriaus naudos 0, tik kompresorius apkrautu variklį, kas atsilieptu kuro sanaudoms.

Mettal
2009.12.25, 11:26
Įjungt yra viena, bet dar neaišku ar jie veiktu, nes gali būti išsihermetizavusi sistema ir išgaravęs freonas. Tai iš tokio kondicionieriaus naudos 0, tik kompresorius apkrautu variklį, kas atsilieptu kuro sanaudoms.

Visko gali būti :nzn: ... O dujiniai autobusai, pasirodo, nėra tokie jau šilti - vakar mašina nr.860 36-u maršrutu vairuotojas važinėjo su striuke ir kepure :oi!.

Raikkonen
2009.12.25, 11:29
Atvaizdas

Gali būti ir labiau Šakių AP situaciją atspindintis variantas, kad jie tiesiog neturi pinigų remontuoti autobusų spynoms. Pavyzdžiui, žinau vieną parką (dėl saugumo neminėsiu), kurio nemaža dalis autobusų neužsirakina ir varuotojas tik nuvaidina, jog rakina autobusą, nors bet kas gali į jį įlipti.

praeivis
2009.12.25, 11:42
Gali būti ir labiau Šakių AP situaciją atspindintis variantas, kad jie tiesiog neturi pinigų remontuoti autobusų spynoms. Pavyzdžiui, žinau vieną parką (dėl saugumo neminėsiu), kurio nemaža dalis autobusų neužsirakina ir varuotojas tik nuvaidina, jog rakina autobusą, nors bet kas gali į jį įlipti.

Anokia cia paslaptis . Parodyk bent viena vilniaus autobusu parko autobusa kuris rakinasi:-))) Aisku yra tokiu keletas,bet pagrindine mase-nerakinama.

Raikkonen
2009.12.25, 11:56
Anokia cia paslaptis . Parodyk bent viena vilniaus autobusu parko autobusa kuris rakinasi:-))) Aisku yra tokiu keletas,bet pagrindine mase-nerakinama.

Miestuose kursuojančių autobusų vairuotojai praktiškai visuomet būna autobusuose, o nakvoti jie paliekami saugomame parke. Tuo tarpu tarpmiestiniais, ar tarptautiniais reisais važiuojančios transporto priemonės dažniau būna paliekamos vienos stotyse, kuriose kartais net nebūna apsaugos.

praeivis
2009.12.25, 12:01

Ir ka veiksi ilipes i autobusa??? Miegoti benamiams dabar jau salta:-)))

Raikkonen
2009.12.25, 12:09
Ir ka veiksi ilipes i autobusa??? Miegoti benamiams dabar jau salta:-)))

Kai kurie vairuotojai palieka autobuse už bilietus gautus pinigus, savo asmeninius daiktus. Arba pasislėpęs autobuso gale gali nemokamai pasivažinėti :)

praeivis
2009.12.25, 12:11
Kai kurie vairuotojai palieka autobuse už bilietus gautus pinigus, savo asmeninius daiktus. Arba pasislėpęs autobuso gale gali nemokamai pasivažinėti :)

Tikrai pinigu nepalieka autobuse,gali net nesvajoti:-)) Ne taip lengvai jie uzdirbami,kad juos palikineti. Pasislepes nepasivazinesi,nes vairuotojas praeina patikrinti ar ko nepaliko keleiviai.

Raikkonen
2009.12.25, 12:14
Tikrai pinigu nepalieka autobuse,gali net nesvajoti:-)) Ne taip lengvai jie uzdirbami,kad juos palikineti. Pasislepes nepasivazinesi,nes vairuotojas praeina patikrinti ar ko nepaliko keleiviai.

Peržiūri autobusą tik atvažiavus į galutinį sustojimą. Na tavo tiesa, pinigus dabar jau labai retai kas palieka, o dar žinodami, kad jų autobusas neužsirakina, tikriausiai niekas nerizikuoja.

taccido
2009.12.25, 15:15
Atvaizdas

Dar prisimenu, kai prieš kokius 7 metus kaimynystėje gyveno tokia bobulė, kuri nerakindavo durų, o paremdavo pagaliu duris, kad ateinantys žinotų, jog jos nėra namie:geras:

Raikkonen
2009.12.27, 12:14
Rusijoje bus surenkami STREET autobusai

Rusijoje esančio Uljanovsko regiono vyriausybės išplatintame pranešime teigiama, jog nuo kitų metų kovo mėnesio planuojama statyti BAW STREET autobusų surinkimo gamyklą. Nedidelių autobusų surinkimą į Rusiją perkelia Kinijos kompanija BAIEC. „Tai buvo paskelbta per projekto prezentaciją, kurią OOO atstovai pravedė šiame regione." – tikslino Uljanovsko spaudos tarnyba.

Kol kas yra žinoma, jog pirmaisiais gamybos metais planuojama surinkti 300 STREET autobusų. Gamykloje, kurioje dirbs 500 darbuotojų, manoma, jog iki 2015 m. bus surinkta 2000 šios markės autobusų. STREET autobusų važiuoklė ir variklis bus atvežami iš Kinijos, o daugelis kitų mazgų ir sudėtinių dalių (apie 600) bus įsigyjami iš Rusijos tiekėjų.

Projekto kaina kol kas nėra skelbiama, pranešama, jog skaičiai paaiškės rengiant detalesnius gamyklos planus.

Šaltinis: Trucklist.ru

autobusas.ucoz.com

Raikkonen
2010.01.01, 11:53
Vidurio rytuose bus pristatytas pirmasis hibridinis autobusas

Atlikus privalomus bandymus, Irano paskutinę kalendorinių metų dieną (2010 m. kovo 20 d.) bus pristatytas pirmasis hibridinis autobusas, kurį kūrė Iran Khodro Industrial Group. Autobusas yra bendras Teherano universiteto, Isfahano technologijų universiteto ir Irano kuro išsaugojimo grupės darbas. Autobusuose buvo stengiamasi panaudoti jau esamus įrenginius, taip sumažinant projekto išlaidas.

Mohsenas Isfahanianas, hibridinio autobuso projekto vadovas: „Hibridinė sistema buvo suprojektuota ir išbandyta vieno Irano miesto autobusuose. Norint sukurti hibridinį autobusą reikėjo 457-iuose autobusuose 260 kW variklį pakeisti į 130 kW variklį, taip 80% padidinant sunaudojamos energijos efektyvumą. Naujasis produktas 30-40 procentų sumažina degalų suvartojimą ir taršą. Elektrinis variklis gali būti pakraunamas išsiskyrusia kinetine energija autobusui stabdant, taip pat įmanomą jį pakrauti autobusui stovint aikštelėje."

autobusas.ucoz.com

praeivis
2010.01.03, 11:08
Šiandien labai skubėjau į stotį, bet bebėgdamas spėjau užfiksuoti pora autobusų, po švieslenčių informacijos pakeitimo. Labai džiaugiuosi šiais pokyčiais. Atsiprašau už kokybę, kitą kartą bus geriau.

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20100102/i10_DSC00900.JPG)

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20100102/i10_DSC00899.JPG)

Keista ispudi sukelia tokios nuotraukos. Namai kaip is pokario eros ,o autobusas is ateities:-))

Garbanius
2010.01.03, 11:41
Tos sveislentes kaip sprendimas labai geras, bet man asmeniskai:
1. Krypti reiketu nurodyti ne i ka vaziuoja,o bendrai pvz: Ne i Svencioniu, o paprasciausiai Svencioniu.
2. Tik pirmoji zodzio raide didzioji, aiskiau butu pamatyti..

praeivis
2010.01.03, 11:52
1. Krypti reiketu nurodyti ne i ka vaziuoja,o bendrai pvz: Ne i Svencioniu, o paprasciausiai Svencioniu.
2. Tik pirmoji zodzio raide didzioji, aiskiau butu pamatyti..

Nezinau kaip cia ,bet vilniaus autobusuose su tom svieslentem yra blogas konstrukcinis sprendimas. Ju apsvietimas ijugiamas kartu su salono apsvitimu,o ne atskirai. todel vakarejant,apsiniaukus ,kol dar neijungtas apsvietimas salone,tos svieslentes is toli blogai matosi.

Lincas
2010.01.03, 22:37
Nezinau kaip cia ,bet vilniaus autobusuose su tom svieslentem yra blogas konstrukcinis sprendimas. Ju apsvietimas ijugiamas kartu su salono apsvitimu,o ne atskirai. todel vakarejant,apsiniaukus ,kol dar neijungtas apsvietimas salone,tos svieslentes is toli blogai matosi.

Priverstinio apšvietimo galimybė yra Scania ir Volvo autobusuose. Kaip su Solaris ir kitais modeliais nežinau.

praeivis
2010.01.04, 10:09
Priverstinio apšvietimo galimybė yra Scania ir Volvo autobusuose. Kaip su Solaris ir kitais modeliais nežinau.

Niekada nemaciau ,kad koks nors volvo 7700 butu ijunges svieslentes apsvietima atskirai nuo salono. Nebent tu kokius kitus volvo turejai minty.

Lincas
2010.01.04, 10:27
Niekada nemaciau ,kad koks nors volvo 7700 butu ijunges svieslentes apsvietima atskirai nuo salono. Nebent tu kokius kitus volvo turejai minty.

Kaip tik apie šiuos modelius ir nieko nesakau, nes Šiauliuose tokių autobusų nėra. Kalbu apie Saffle ar Aabenraa.

Raikkonen
2010.01.06, 12:10
Eberswalde važinės nauji Solaris troleibusai

Solaris Bus & Coach į Vokietijoje esantį miestą Eberswaldą netrukus pristatys 12 Solaris Trollino troleibusų. Šie sujungti troleibusai atnaujins seniausią Vokietijos troleibusų parką. 50 km. nuo Berlyno esantis miestas turi tik tris troleibusų linijas.

Naujasis Solaris Trollino 18 yra žemagrindis troleibusas. Transporto priemonėje sumontuotos 42 sėdimos vietos, o keturios automatiškai atsidarančios durys leidžia sustojimuose keleiviams išlipti ir įlipti per labai trumpą laiką. Platesnės antrosios ir trečiosios troleibuso durys leidžia nesunkiai patekti neįgaliesiems.

Troleibuse sumontuotas 240 kW variklis, taip pat jame įrengta stabdymo metu išsiskyrusios kinetinės energijos kaupimo sistema, kuri vėliau panaudojama transporto priemonei judant iš sustojimo vietos, taip mažindama energijos suvartojimą.

Solaris Trollino 18 bus įrengtas 100 kW dyzelinis galios tiekimo įrenginys, kuris leis troleibusui judėti net ir nutrūkus elektros tiekimui. Griežtus Euro 5 standartus atitinkantis įrenginys leis troleibusui net penkis kilometrus nuvažiuoti, atsijungus nuo elektros tinklo.

Pirmuosius Solaris troleibusus Vokietijoje pradėsiantis eksploatuoti Eberswaldo parkas 2010 metų lapkričio mėnesį švęs 70 metų jubiliejų, būtent tada ir bus pristatytas pirmasis Solaris Trollino 18. Likusi troleibusų partija į gatves išvažiuos tik 2012 m. pabaigoje.

Nuo 2001 metų pradėtų gaminti Solaris troleibusų Europoje buvo parduota net 350.

autobusas.ucoz.com

praeivis
2010.01.06, 12:44
[B]

Solaris Trollino 18 bus įrengtas 100 kW dyzelinis galios tiekimo įrenginys, kuris leis troleibusui judėti net ir nutrūkus elektros tiekimui. Griežtus Euro 5 standartus atitinkantis įrenginys leis troleibusui net penkis kilometrus nuvažiuoti, atsijungus nuo elektros tinklo.

[/url]

troleibusui dyzelinis variklis....dar net 100 kw,tai jau normalus lengvosios variklis. ir kur jis vaziuos 5 km??? prie laidu privaziuoti per daug, iki parko grizti per mazai.....

Linas
2010.01.06, 13:55
troleibusui dyzelinis variklis....dar net 100 kw,tai jau normalus lengvosios variklis. ir kur jis vaziuos 5 km??? prie laidu privaziuoti per daug, iki parko grizti per mazai.....

Gal bus galima suorganizuoti kokį maršrutą, pravažiuojant gatve, kur nėra tinklo, bet troleibusas būtų reikalingas. Pavyzdžiui, labai toks troleibusas tiktų privažiuoti prie Kauno "Akropolio". Linijos netoli, bet su pirkiniais būtų dar patogiau, kad sustotų prie pat ar net garažo pirmame aukšte.

arsiakas
2010.01.06, 14:37
Gal bus galima suorganizuoti kokį maršrutą, pravažiuojant gatve, kur nėra tinklo, bet troleibusas būtų reikalingas. Pavyzdžiui, labai toks troleibusas tiktų privažiuoti prie Kauno "Akropolio". Linijos netoli, bet su pirkiniais būtų dar patogiau, kad sustotų prie pat ar net garažo pirmame aukšte.

Pavyzdys būtų Rygos troleibusų maršrutas Nr.27 Stacijas laukums - Ābolu iela. Taip pat tą patį daro Nr.9 Stacijas laukums - Iļģuciems

Važiavau su 27 prieš mėnesį, tai jis, įvažiuodamas į centrinę gatvę, numeta savo laidus nuo kontaktinio tinklo, ir dar apie 700m važiuoja. Tada apsisuka, ir ten jo galinis punktas. Grįžęs tą atstumą atgal, užsideda laidus, ir sėkmingai važiuoja toliau.

sleader
2010.01.06, 15:04
Man tai kažkaip keistai skamba, kad bus įrengtas lyg ir normalus dyzelinis generatorius, bet leis nuvažiuoti netgi (greičiau tik) 5 kilometrus. Tai ką ten kuro bakas 2l ? Suprasčiau jei tai būtų papildomi akumuliatoriai, kurie leistu nuvažiuoti 5km ir išsikrautu.

Raikkonen
2010.01.06, 15:12
Man tai kažkaip keistai skamba, kad bus įrengtas lyg ir normalus dyzelinis generatorius, bet leis nuvažiuoti netgi (greičiau tik) 5 kilometrus. Tai ką ten kuro bakas 2l ? Suprasčiau jei tai būtų papildomi akumuliatoriai, kurie leistu nuvažiuoti 5km ir išsikrautu.

Nereiktų pamiršti, jog troleibusas yra sudurtinis ir pilnas keleivių sveria tikrai nemažai. Taip pat tai nėra paprastas varikliukas nes atitinka Euro 5 standartus.

Vytautas_LT
2010.01.06, 15:52

Ant Solaris berods nuo gabaritinių šviesų veikia apšvietimas, MB Cito/Citaro irgi.

Garbanius
2010.01.06, 16:12
Ant Solaris berods nuo gabaritinių šviesų veikia apšvietimas, MB Cito/Citaro irgi.

Bent Kauno Solaris, tai apsvietimas veikia nepriklausomai nuo sviesu..

taccido
2010.01.06, 17:19
Dyzelinis variklis puikiai tiktų, jeigu kontaktinis tinklas remontuojamas, arba gatvė rekonstruojama.
Labai šaunus dalykas.:loli:

digital
2010.01.07, 00:16
Kai nutrūksta kontaktinio tinklo laidai, gali nelaukti, kol sutaisys, o važiuoti toliau :) Bet čia su sąlyga, kad visi troleibusai nauji, kitaip atsirems į stovintį. Nors bendrai galės apvažiuoti :)

Raikkonen
2010.01.07, 16:30
„Daimler buses“ ir „Sutlej motors“ pristatė naują autobusą

Neseniai Naujajame Delyje vykusioje parodoje „Daimler buses" ir „Sutlej motors" pristatė prabangų trijų ašių turistinį autobusą. O 500 RSD 2436 Mercedes-Benz autobusas bus surenkamas pas partnerius Indijoje, „Sutlej Motors". Naujieji autobusai visus saugumo, kokybės, komforto ir patikimumo standartus, taip pat autobusas atitinka ir Euro 3 keliamus reikalavimus. Manoma, jog naujo produkto pristatymas leis „Daimler" dar labiau sustiprinti savo pozicijas Indijoje. Į šios šalies rinką buvo pradėta investuoti jau 2007 metais, nuo tada pradėta bendradarbiauti su vietos kompanija „Sutlej Motors", o pirmasis bendras autobusas pradėtas gaminti buvo 2008 m. rugsėjo pradžioje. Kasmet Indijoje parduodama 1000 tokio tipo autobusų.

Mercedes-Benz autobusai buvo pritaikomi pagal Indijos rinkos poreikius. „Sutlej Motors" turės galimybę surinkti dviejų arba trijų ašių šio modelio autobusus. Autobusai bus parduodami tik Indijoje.

Autobuso nuotraukos ir techniniai duomenys autobusas.ucoz.com

praeivis
2010.01.08, 11:53
„Daimler buses“ ir „Sutlej motors“ pristatė naują autobusą

Neseniai Naujajame Delyje vykusioje parodoje „Daimler buses" ir „Sutlej motors" pristatė prabangų trijų ašių turistinį autobusą. O 500 RSD 2436 Mercedes-Benz autobusas bus surenkamas pas partnerius Indijoje, „Sutlej Motors". Naujieji autobusai visus saugumo, kokybės, komforto ir patikimumo standartus, taip pat autobusas atitinka ir Euro 3 keliamus reikalavimus. Manoma, jog naujo produkto pristatymas leis „Daimler" dar labiau sustiprinti savo pozicijas Indijoje. Į šios šalies rinką buvo pradėta investuoti jau 2007 metais, nuo tada pradėta bendradarbiauti su vietos kompanija „Sutlej Motors", o pirmasis bendras autobusas pradėtas gaminti buvo 2008 m. rugsėjo pradžioje. Kasmet Indijoje parduodama 1000 tokio tipo autobusų.

Mercedes-Benz autobusai buvo pritaikomi pagal Indijos rinkos poreikius. „Sutlej Motors" turės galimybę surinkti dviejų arba trijų ašių šio modelio autobusus. Autobusai bus parduodami tik Indijoje.

Autobuso nuotraukos ir techniniai duomenys autobusas.ucoz.com

Tai bus autobusas skirtas grynai tik indijos rinkai ir niekur kitur jo neparduosi. Tai parodo tas euro 3 , kai dabar jau net sunkvezimiai (furos) lakstancios po europa yra euro 5 standarto , o visokie ten euro 3 moka didelius mokescius uz vazinejima.

Raikkonen
2010.01.08, 19:23
„Nettbuss“ užsakė 12 hibridinių Volvo autobusų

Norvegijos operatorius „Nettbuss“ užsakė 12 hibridinių Volvo autobusų. Transporto priemonėms pasiekus šalį, Norvegija taps pirmoji šalis iš Skandinavijos šią hibridinę technologiją pritaikiusi komerciniais tikslais. Dešimt „Nettbuss“ užsakytų Volvo 7700 Hybrid bus naudojami Trondheime, o du likę kursuos Arendale. Norvegijos operatorius teigė, jog buvo išanalizuoti šių hibridinių autobusų bandymų duomenys iš Gothenburgo ir Londono, taip pat jie buvo išbandyti įvairiuose Norvegijos miestuose.

Arne Veggeland, „Nettbuss“: „Mes visuomet galvojome naudoti hibridinius autobusus tada, kai ši technologija taps komerciškai perspektyvi. Dabar atėjo šis laikas ir aš džiaugiuosi, jog mes žengėme dar vieną žingsnį link gamtos saugojimo.“

Svenn-Age Lokkenas, Volvo atstovas Norvegijoje: „Džiaugiuosi, jog mūsų parduodami hibridiniai autobusai įgauna pagreitį. Taip pat džiaugiamės, jog sudarėme sandėrį su „Nettbuss“ – tai moderni kompanija gamtos atžvilgiu ir vieni iš svarbiausių mūsų klientų.“

Volvo autobuse sumontuotas nedidelis penkių litrų dyzelinis variklis, taip pat elektrinis variklis. Elektrinis variklis - tai baterija, kuri pasikrauna nuo išsiskiriančios energijos, autobusui stabdant. Tai lygiagretus hibridas, kadangi vairuotojas gali naudoti vieną, arba kitą variklį, taip pat yra galimybė vienu metu naudotis abiem varikliais.

Hibridinė technologija yra ypatingai svarbi mieste, kai autobusas stabdo, pajuda iš sustojimo vietos, ar yra užstrigęs spūstyse. Lygiagretaus hibrido funkcija leidžia puikiai atrodyti ir priemiestiniuose maršrutuose, kur stotelės išsidėsčiusios toliau viena nuo kitos.

Dar vienas didelis šio autobuso pranašumas yra tai, jog dyzelinis variklis pats išsijungia, autobusui sustojus stotelėje. Elektrinis variklis pradeda dirbti su dyzelinius pasiekus ne mažesnį negu 15-20 km./h. greitį. Šis sprendimas priimtas norint apsaugoti miesto aplinką, taip pat dėl to, kad keleivius, pėsčiuosius ir priemiesčių gyventojus kuo mažiau trikdytų keliamas triukšmas ir išmetamųjų dujų kiekis.

Pavasarį Volvo šiuos autobusus pristatys į Šveicariją, Austriją, Vokietiją ir Daniją. Serijinė gamyba bus pradėta 2010 m. balandį. Norvegiją autobusai pasieks šių metų liepos mėnesį.

Šaltinis: Eobus.com

autobusas.ucoz.com

Al1
2010.01.10, 11:16
Skuode – nauja autobusų stotis

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/skuode-nauja-autobusu-stotis-55-75920

Kosovo
2010.01.10, 17:17
Skuode – nauja autobusų stotis

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/skuode-nauja-autobusu-stotis-55-75920

O Panevėžio naujoji autobusų stotis ir jos konkursas bei pinigai nugrimzdo į nežinią... :( Matyt pataps amžiaus statybom, kaip kad Pilėnų vidurinė mokykla, kur dar prieš gerus 6 metus turėjo duris atvert,o ji iki šiol nebaigta

Wycka
2010.01.10, 18:24
O Panevėžio naujoji autobusų stotis ir jos konkursas bei pinigai nugrimzdo į nežinią... :( Matyt pataps amžiaus statybom, kaip kad Pilėnų vidurinė mokykla, kur dar prieš gerus 6 metus turėjo duris atvert,o ji iki šiol nebaigta

Kažkas nešvaraus vyksta ar vyko Panevėžyje su ta autobusų stotimi. Dar sovietmečio pabaigoje norėta iškelti į Kniaudiškes (tarp Klaipėdos, Žvaigždžių ir Kniaudiškių gatvių), bet subyrėjus TSRS toje vietoje iškilo namai. Tada labai logiškai planuota statyti šalia geležinkelio stoties. Bet ten 1996m. visiškai legaliai pastatyta degalinė, atseit ji labai trukdė, nors kai kurie politikai (pvz T. Josas) teigė, kad ji netrukdytų. galiausiai priimtas sprendimas iškelti prie dabartinio AP tarp Basanavičiaus ir Beržų gatvių. Tie, kas prieina prie dokumentų, sako, kad jau kažką pakeisti per vėlu. Keista, nes visuose didmiesčiuose AS ir GS yra šalia viena kitos, Lietuvoje išimtis nebent Kėdainiai.

Raikkonen
2010.01.11, 16:44
King Long statys gamyklą Vengrijoje

Fujian provincijoje įsikūręs pagrindinis Kinijos autobusų gamintojas Xiamen King Long statys Europai skirtų transporto priemonių surinkimo gamyklą Vengrijoje. King Long generalinis direktorius Janosas Kelemenas pranešė, jog jau pasirašyti visi investicijų planai, bet gamyklos įkūrimo kainos nepanoro atskleisti.

Pranešama, jog autobusai greičiausiai bus gaminami rytų Vengrijoje, tačiau konkreti vieta dar nėra pasirinkta. Manoma, jog tai greičiausiai bus Gyongyoso arba Miskolco miestas. Per dieną gamykloje turėtų būti surenkami du autobusai, kurie bus parduodami Europos rinkoje. Pernai King Long Europoje pardavė 1000 autobusų, iš kurių 150 nusipirko vengrai. Kiniškų autobusų gamintojas neseniai laimėjo konkursą Vengrijos Volan kompanijai pagaminti 60 tarpmiestinių autobusų.

King Long statybos darbus tikisi pradėti po šešių mėnesių.

autobusas.ucoz.com

Al1
2010.01.11, 18:06
Kokia degradacija...

Raikkonen
2010.01.14, 16:40
Volvo gavo apdovanojimą už saugumą

Švedijos eismo saugumo apdovanojimai (Stora Trafiksäkerhetspriset) – prestižinis renginys, kurį organizuoja apie Švedijos transportą rašančių leidinių vadovai: Trafikforum, Resforum, Transport idag ir Logistik idag. Atsakingi asmenys skyrė Volvo apdovanojimą už aktyvų kompanijos darbą ties keleivių aptarnavimo tobulinimu, taip sukuriant saugesnes transporto priemones.

Manoma, jog pagrindinė priežastis, kodėl šis apdovanojimas atiteko Volvo – tai „alcolock" sistema, kuri gali būti montuojama autobusuose. Naudojantis „alcolock" vairuotojas gali užvesti variklį be kvėpavimo testo, tačiau stabdžiai lieka užsiblokavę, kol šis testas nebūna atliktas.

Ulfas Gustafssonas, Volvo autobusų saugumo vadovas: „Labai malonu, jog buvome pripažinti, po įdėtų didžiulių pastangų autobusų saugumo srityje.

Volvo autobusų padalinys saugumą laiko viena iš svarbiausių mūsų savybių, kadangi jau nuo kompanijos įkūrimo 1927 metais pristatėme galybę naujovių saugumo srityje. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais Volvo pradėjo skirti daug dėmesio priekinės autobuso dalies stiprinimui, taip apsaugant vairuotoją bei gidą, avarijos atveju."

Šaltinis: Vovo spaudos tarnybos informacija

autobusas.ucoz.com

Al1
2010.01.14, 17:07
Na jo, saugumas, saugumas. Idomu, ar tokiuose autobusuose kaip Temsa Prestij, Opalin, Isuzu Turquoise vairuotojai yra saugesni nei, sakykime, senuose PAZ 672?

Gnoss
2010.01.14, 20:39
Gerai, Vilniuj vazineja Volvo autobusai - saugumas garantuotas

Raikkonen
2010.01.14, 21:43
Na jo, saugumas, saugumas. Idomu, ar tokiuose autobusuose kaip Temsa Prestij, Opalin, Isuzu Turquoise vairuotojai yra saugesni nei, sakykime, senuose PAZ 672?

Labai platus klausimas, kadangi reikėtų nagrinėti kiekvieną autobuso modelį ir jame pritaikytas technologijas, tačiau aš manau, jog visuose išvardintuose modeliuose vairuotojai jaučiasi saugiau, negu PAZ 672 vien dėl to, kad jie buvo kuriami kai keleivių bei vairuotojo saugumui buvo skiriamai gerokai daugiau dėmesio, negu tada, kai buvo projektuojamas PAZ 672. Tačiau jeigu žiūrėtume į 1987 metais (maždaug) pagamintus tiek Temsa, tiek Isuzu autobusus, jie patikimumu ir užtikrinamu saugumo lygiu atsilieka nuo PAZ'ikų.

Mettal
2010.01.15, 18:47
Gerai, Vilniuj vazineja Volvo autobusai - saugumas garantuotas

Patikslinsiu - Volvo 7700 ir 7700A. Kiti "Volvo" nėra tokie saugūs ;).

alm
2010.01.18, 19:40
Gavau emailą iš Lux Express apie tarptautinių autobusų bilietų išpardavimą, gal bus kam įdomu:

RYGA, TALINAS, SANKT PETERBURGAS

Kaina nuo 14,9 LTL, tik sausio 19-24 d

Sąlygos:

1. Kaina galioja reisui į vieną pusę, kuriam bilietas pirktas internete arba Eurolines Lux Express bilietų pardavimo atstovybėje.
2. Perkant bilietą partnerių atstovybėse, gali būti taikomas paslaugos mokestis pagal jų nustatytą kainyną.
3. Pasiūlymas galioja reisams nuo 2010 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d imtinai
4. Akcijos metu įsigyti bilietai negrąžinami.
5. Klientas turi teisę keisti išvykimo datą ir laiką, sumokėdamas skirtumą tarp akcijinės ir įprastos bilieto kainų.
6. Bilietų kiekis ribotas.

Bilietą pirkti čia! (http://ticket.eurolines.ee/?utm_source=newsletter_jan2010&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_jan2010_LT)

Ametistas
2010.01.21, 11:55
2. Tik pirmoji zodzio raide didzioji, aiskiau butu pamatyti..Pasirinktas lietuviškesnis variantas su prielinksniu "į". Taip su laiku bus ir Vilniuje, nes Valstybinė lietuvių kalbos komisija vilniečiams jau davė ne kartą pastabą.''Kaišiadorių paslaugos ''autobusus vkti gali apkrauti baudomis uz labai paprasta dalyka ,kad neteisingai pasirinkta maršrutų lentelių raidzių spalva(pagal taisykles turi būti raidės mėlynos spalvos )Pagal KOKIAS taisykles? Pirmąkart girdžiu apie tokią prievolę. Tai dar nuo sovietmečio likęs įprotis, gal vienoje kitoje savivaldybėje - susitarimas.

r08n
2010.01.21, 13:37
Pasirinktas lietuviškesnis variantas su prielinksniu "į".

Kodėl netinka vardininko linksnis, pvz., "Petrašiūnai"? Užrašas turėtų būti kuo trumpesnis ir paprastesnis (beje, ir užsieniečiams taip būtų suprantamiau). Plg: maršrutuose rašo, pvz., "Šiauliai -- Klaipėda", o ne "Iš Šiaulių į Klaipėdą".

Nikas
2010.01.22, 01:25
LYL6NyU1g3k

Labai išsamus straipsnis rusų k. : http://www.membrana.ru/articles/technic/2009/10/19/185500.html?wire=mainsection

Raikkonen
2010.01.22, 14:57
Dvidešimt elektra varomų Ankai autobusų pristatyta į Hefėjų

Neseniai dvidešimt naujų Ankai elektra varomų autobusų buvo pristatyta į Hefėjaus ekonominės plėtros zoną. Trijuose Kinijos miesto viešąjį transportą aptarnaujančiuose parkuose buvo pastatytos įkrovimo stotys. Visi Ankai HFF6120G03EV yra dvylikos metrų ilgio ir talpina 32 keleivius

12 grupių ličio baterijų teikia energiją elektra varomam varikliui. Autobuse sumonuotas 300 kWh talpos akomuliaturius, jo pilnas įkrovimas trunka 3-5 valandas, o su įjungtu kondicionieriumi autobusas gali nuvažiuoti 160 km. Anot Ankai atstovų, be kondicionieriaus transporto priemonė galėtų nuvažiuoti 250-300 km.

Pirmieji elektra varomi autobusai į reisus turėtų išvažiuoti jau šį mėnesį.

autobusas.ucoz.com

Gnoss
2010.01.25, 13:44
As bisky ne i tema isiterpsiu, bet mano nuomone, tai yra gan svarbu.
Manu, kad zmones, daug ismanantys apie VT, galetu sukurt straipsniu apie tai Vikipedijoje. Taip pat ir apie VT sistemas Lietuvos miestuose.

Ametistas
2010.01.25, 13:46
As bisky ne i tema isiterpsiu, bet mano nuomone, tai yra gan svarbu.
Manu, kad zmones, daug ismanantys apie VT, galetu sukurt straipsniu apie tai Vikipedijoje. Taip pat ir apie VT sistemas Lietuvos miestuose.Nieko nesupratau :D Ką konkrečiai siūlai, patikslink savo mintį :P

Gnoss
2010.01.25, 13:53
Kad reikia sukurt daugiau straipsniu apie viešaji transporta ( ir ne tik viesaji ) Lietuvoje ir ne tik.

r08n
2010.01.25, 18:47
Baterijos gali išgauti 300 kW / h galią.

Kas yra "300 kW / h galia"? Jei galia, tai gal 300 kW. Jei akumuliatoriaus talpa (t.y., jame sukaupta energija), tai gal 300 kWh.

Ametistas
2010.01.25, 18:49
Kad reikia sukurt daugiau straipsniu apie viešaji transporta ( ir ne tik viesaji ) Lietuvoje ir ne tik.Apie tai galiu atsižvelgti kurdamas www.kaunastrans.lt tinklapį :)

Tuo pačiu klausiu:
Koks naujasis Kaunastrans.lt (http://www.kaunastrans.lt) tinklapio dizainas Jums labiausiai patiktų: www.kaunastrans.lt/index/0-208.

Savo nuomonę galite išsakyti to paties tinklapio puslapyje Pastabos ir nuomonės >>> (http://kaunastrans.ucoz.net/gb/)

O balsavimas vyksta www.kaunastrans.lt (http://www.kaunastrans.lt) tinklapio kairėje šiek tiek žemiau.

r08n
2010.01.25, 18:52
Nieko nesupratau :D Ką konkrečiai siūlai, patikslink savo mintį :P

Kaip supratau, jis siūlo Wikipedijoj aprašyti LT miestų viešąjį transportą. Galėtų būti, pvz., kažkas tokio:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amsterdam_Metro
Ten surašyti ne tik maršrutai, bet net aprašytos kai kurios stotelės.

Ametistas
2010.01.25, 18:58
Kaip supratau, jis siūlo Wikipedijoj aprašyti LT miestų viešąjį transportą. Galėtų būti, pvz., kažkas tokio:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amsterdam_Metro
Ten surašyti ne tik maršrutai, bet net aprašytos kai kurios stotelės.Geras pasiūlymas. Gal kas nors iš mūsų ir padarys :) Aš greičiausiai ne, nes jau man per gerklę lenda visi darbai darbeliai :)

groundzer
2010.01.25, 18:59
Greitu metu planuoju pateikti Klaipėdos autobusų sąrašą. Panašų, kokį yra padaręs Mettal.

Ametistas
2010.01.25, 19:03
Greitu metu planuoju pateikti Klaipėdos autobusų sąrašą. Panašų, kokį yra padaręs Mettal.Kur? :)

groundzer
2010.01.25, 19:08
Kur? :)

Na žinoma į savo puslapį ir į miestai.net forumą.

Ametistas
2010.01.25, 19:21
Tikriausiai į kaunastrans puslapį :DApsišovei :P Kaunastrans kol kas nepritaikytas priimti kitus miestus. Ateity planuosiu jungtis su mettal ir groundzer tinklapiais, bet tai gal po pusės metų ar šiek tiek vėliau :)

Vilnietizz
2010.01.25, 19:24
Apsišovei :P Kaunastrans kol kas nepritaikytas priimti kitus miestus. Ateity planuosiu jungtis su mettal ir groundzer tinklapiais, bet tai gal po pusės metų ar šiek tiek vėliau :)

Planuoji sukurti bendrą puslapį su visų didmiesčių tvarkaraščiais ? Idėja gera
Su groundzer susijungti nėra jokių problemų, bet Mettal puslapis tiktai rusų kalba..

Ametistas
2010.01.25, 19:35
Planuoji sukurti bendrą puslapį su visų didmiesčių tvarkaraščiais ? Idėja gera
Su groundzer susijungti nėra jokių problemų, bet Mettal puslapis tiktai rusų kalba..Mettal po tam tikro laiko planuoja sulietuvinti savo tinklapį. Tvarkaraščių idėją pamažu perkeliu į maršrutai.lt tinklapį. Juk jau dabar tai įgyvendinau - maršrutai.lt tinklapyje jau yra Kauno rajono visų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Visas stoteles, trasas ir maršrutus bei tvarkaraščius suvedžiau per maždaug pusantro mėnesio savo rankomis. Dabar paišau žemėlapyje pamažu... Mano tinklapis Kaunastrans.lt pamažu lygiuosis ne į eismo tvarkaraščių ieškotojus, bet į viešojo transporto entuziastus. Neturiu tikslo konkuruoti su maršrutai.lt, kurie eismo tvarkaraščių atvaizdavimo rinkoje yra absoliutūs favoritai. Atvirkščiai, su jais mezgu ir vystau gražaus bendradarbiavimo ryšius :)

groundzer
2010.01.25, 19:36
Mettal po tam tikro laiko planuoja sulietuvinti savo tinklapį. Tvarkaraščių idėją pamažu perkeliu į maršrutai.lt tinklapį. Juk jau dabar tai įgyvendinau - maršrutai.lt tinklapyje jau yra Kauno rajono visų maršrutų eismo tvarkaraščiai. Visas stoteles, trasas ir maršrutus bei tvarkaraščius suvedžiau per maždaug pusantro mėnesio savo rankomis. Dabar paišau žemėlapyje pamažu... Mano tinklapis Kaunastrans.lt pamažu lygiuosis ne į eismo tvarkaraščių ieškotojus, bet į viešojo transporto entuziastus. Neturiu tikslo konkuruoti su maršrutai.lt, kurie eismo tvarkaraščių atvaizdavimo rinkoje yra absoliutūs favoritai. Atvirkščiai, su jais mezgu ir vystau gražaus bendradarbiavimo ryšius :)

Teisinga linkme mastai amiko. :D Sėkmės tau.

Ametistas
2010.01.25, 19:44
Teisinga linkme mastai amiko. :D Sėkmės tau.Na, tu juk ir atvedei mane į doros kelią :D man labai patiko tas tavo išreikštas nusivylimas manimi prieš keletą dienų - suteikė minčių apmąstyti Kaunastrans.lt ateitį :) Bet norėčiau, kad prie tinklapio veiklos prisidėtų daugiau žmonių, norėčiau greičiau susijungti su tavo, mettal ir Raikkonen kuriamais tinklapiais. Kad būtume visi vienodai atsakingi už tinklapio kūrimą, visi administratoriai - tik tokiu būdu tinklapis turėtų realią išlikimo ateitį. Ir svarbiausia, tik tokiu būdu tinklapis būtų vertinamas lankytojų - lankomas...

Mettal
2010.01.25, 21:21
Kai jau prasidės kaunastrans.lt ir klpautobusai tinklapių jungimas, savo tinklapį išversiu į lietuvių kalbą (rusų kalba jau nebebus) ir tuo pačiu galima bus plačiau parašyti apie kiekvieną maršrutą: http://ltautobusai.my1.ru/index/aut/0-15 ir jį taip pat prijungti prei bendros sistemos.

Vilnietizz
2010.01.25, 21:25
Kai jau prasidės kaunastrans.lt ir klpautobusai tinklapių jungimas, savo tinklapį išversiu į lietuvių kalbą (rusų kalba jau nebebus) ir tuo pačiu galima bus plačiau parašyti apie kiekvieną maršrutą: http://ltautobusai.my1.ru/index/aut/0-15 ir jį taip pat prijungti prei bendros sistemos.

Plačiau parašyti apie kiekvieną maršrutą- čia kaip suprasti ? Kiek mašinų jame kursuoja, kokie garažiniai ir valstybiniai numeriai ir tt. ?

Raikkonen
2010.01.25, 21:36
Kas yra "300 kW / h galia"? Jei galia, tai gal 300 kW. Jei akumuliatoriaus talpa (t.y., jame sukaupta energija), tai gal 300 kWh.

Dėkui, pataisyta.

Na, tu juk ir atvedei mane į doros kelią :D man labai patiko tas tavo išreikštas nusivylimas manimi prieš keletą dienų - suteikė minčių apmąstyti Kaunastrans.lt ateitį :) Bet norėčiau, kad prie tinklapio veiklos prisidėtų daugiau žmonių, norėčiau greičiau susijungti su tavo, mettal ir Raikkonen kuriamais tinklapiais. Kad būtume visi vienodai atsakingi už tinklapio kūrimą, visi administratoriai - tik tokiu būdu tinklapis turėtų realią išlikimo ateitį. Ir svarbiausia, tik tokiu būdu tinklapis būtų vertinamas lankytojų - lankomas...

Labai tam pritariu, tikrai būtų puiku viską turėti vienoje vietoje.

Mettal
2010.01.25, 22:04
Plačiau parašyti apie kiekvieną maršrutą- čia kaip suprasti ? Kiek mašinų jame kursuoja, kokie garažiniai ir valstybiniai numeriai ir tt. ?

Kiek autobusų kursuoja šiuo metu, maršruto trasa, schema, autobuso nuotrauka ir maršruto istorija (nuo atidarymo iki dabar, bet bus daug netikslumų su numeriais 1-30 (patys pirmieji ir labiausiai keisti maršrutai su ilgiausia istorija). Va kažkas panašaus: http://www.ltautobusai.my1.ru/index/lazdynai_gariunai/0-14

Ametistas
2010.01.25, 22:15
Labai tam pritariu, tikrai būtų puiku viską turėti vienoje vietoje.
Puiku, rodos visi tam pritariame :jeee: Beje, visi naudojame tą patį ucoz, tad manau tai dar vienas pliusas. O siūlau jungtis prie mano tinklapio, nes... Na nežinau, mano tinklapio lankomumas kol kas didžiausias. Šiaip tai jungtis mes galėtume kad ir vasario mėnesį: tereikėtų susisiekti ir visiems per skype konferenciją apkalbėti ko kiekvienas norime ir kokia sritimi užsiimtume. Parašau kiekvienam dabar AŽ, gal tikrai pavyks visa tai atlikti greičiau, nei manau.
Tiesa - jei visi jungtumėmės, mums reikėtų sugalvoti naują tinklapio antraštę (titulinį pavadinimą), bei reikėtų susimetus po kelioliką litų įsigyti naują domeną. Kaip tik šiuo metu Kaunastrans.lt tinklapiui renku naują dizainą, tad manau, jei greit jungtumėmės, vertėtų dizainą rinktis jau grynai tam susijungimo variantui.

Gnoss
2010.01.26, 16:42
Tiesiog pastebejau, jog yra labai daug informacijos apie VT uzsienio salyse anglu ir ne tik kalbomis, tad manau, kad reiketu nenusileisti....
Tiesa, pastebejau idomu dalyka. Esu sukures puslapi apie Vilniaus autobusu sistema, ir pastebejau, jog yra toks pat puslapis vokiskai (Vikipedijoje)!

Vilnietizz
2010.01.26, 17:18
Ką gi, jūsų susivienijimo idėja "neišlaiko pagyrimų jūros" :)

Tuomet tai man bus tik dar vienas stimulas tęsti savo darbą bandant sudėti į vieną vietą Vilniaus mikroautobusų bei rajoninių vežėjų tvarkaraščius . Tikiuosi, kažkada jums to prireiks :)

Mettal
2010.01.26, 19:35
Tiesiog pastebejau, jog yra labai daug informacijos apie VT uzsienio salyse anglu ir ne tik kalbomis, tad manau, kad reiketu nenusileisti....
Tiesa, pastebejau idomu dalyka. Esu sukures puslapi apie Vilniaus autobusu sistema, ir pastebejau, jog yra toks pat puslapis vokiskai (Vikipedijoje)!
Gal kas išvertė? Ir ar tokiam dalykui nereikia klausti autoriaus leidimo?

Ametistas
2010.01.26, 20:29
Ką gi, jūsų susivienijimo idėja "neišlaiko pagyrimų jūros" :)

Tuomet tai man bus tik dar vienas stimulas tęsti savo darbą bandant sudėti į vieną vietą Vilniaus mikroautobusų bei rajoninių vežėjų tvarkaraščius . Tikiuosi, kažkada jums to prireiks :)Jei siūlysi ir lįsi į akis - žinoma būsi išgirstas :juokas:

Gnoss
2010.01.26, 22:40
T.y. manęs? Tikrai ne.

Ametistas
2010.01.26, 23:14
T.y. manęs? Tikrai ne.
Ne tavęs, būk ramus :lt:

Gnoss
2010.01.27, 12:18
Gal kas išvertė? Ir ar tokiam dalykui nereikia klausti autoriaus leidimo?

Ne, ten yra laisva enciklopedija, ir jokių sutikimų nereikia.

Ametistas
2010.01.27, 12:25
Ne, ten yra laisva enciklopedija, ir jokių sutikimų nereikia.Laisvoji enciklopedija - įrankis. O toje enciklopedijoje esanti informacija - autorinė. Tačiau kalbant apie tokio tipo medžiagą, tai ji yra enciklopedinė, todėl negali būti autorinė, bet nuotraukos, jei pažymėtos, gali būti autorinės ir ginamos autorystės įstatymo.

Gnoss
2010.01.28, 17:09
Puiku, rodos visi tam pritariame :jeee: Beje, visi naudojame tą patį ucoz, tad manau tai dar vienas pliusas. O siūlau jungtis prie mano tinklapio, nes... Na nežinau, mano tinklapio lankomumas kol kas didžiausias. Šiaip tai jungtis mes galėtume kad ir vasario mėnesį: tereikėtų susisiekti ir visiems per skype konferenciją apkalbėti ko kiekvienas norime ir kokia sritimi užsiimtume. Parašau kiekvienam dabar AŽ, gal tikrai pavyks visa tai atlikti greičiau, nei manau.
Tiesa - jei visi jungtumėmės, mums reikėtų sugalvoti naują tinklapio antraštę (titulinį pavadinimą), bei reikėtų susimetus po kelioliką litų įsigyti naują domeną. Kaip tik šiuo metu Kaunastrans.lt tinklapiui renku naują dizainą, tad manau, jei greit jungtumėmės, vertėtų dizainą rinktis jau grynai tam susijungimo variantui.

Aaa.....Ar apsimoka jungtis, ar apsimoka sukurti viena bendra?

groundzer
2010.01.28, 17:10

Tai tas pats.

Ametistas
2010.01.28, 17:21
Susijungę vis tiek turėsime pirkti naują domeną (tinklapio adresą), nes esamas Kaunastrans.lt netiks, kadangi bus keičiama visa tinklapio koncepcija. Manau naudingiau jungtis ir išlaikyti esamus Kaunastrans.lt tinklapio lankytojus, negu naikinti tinklapį Kaunastrans.lt ir kurti vieną bendrą arba dar blogiau - palikti Kaunastrans.lt tokį, koks jis dabar yra ir sukūrus naują tinklapį, dubliuoti vėl temas.

groundzer
2010.01.29, 22:15
Na kaip ir žadėjau, pristatau jums "šviežiai iškeptą" Klaipėdos autobusų sąrašą.

Parsisiūsti sąrašą (http://klpautobusai.ucoz.net/bus.sraas.v1.0.xls)

Žinoma, be galo dėkoju Mettal. Be jo ši idėja nieko būtų nieko verta. Tiesa sakant, visą pagrindinį darbą padarė jis, o aš tik viską suvedžiau į Excel dokumentą. :D

Al1
2010.01.29, 22:44
Liudnai atrodo tie privatininkai - autobusai seni...

groundzer
2010.01.29, 22:45
Liudnai atrodo tie privatininkai - autobusai seni...

Seni tai seni, bet užtat rieda. :D

Gnoss
2010.01.30, 15:02
Nelabai ismanau apie Klaipedos VT, bet nustebau pamates, kad nera ne vienos Karosos. Kaip cia taip?

Al1
2010.01.30, 15:44
Yra.

Mettal
2010.01.30, 16:26
Yra gi Karosa B741...

Gnoss
2010.01.30, 20:28
Taip, bet tik vienas.

groundzer
2010.01.30, 20:41
Taip, bet tik vienas.

Dar buvo dvi Karosa B732. Bet jas pardavė Kretingos AP.

Al1
2010.02.02, 19:59
Pzlotnik raso apie tai, kokie grandioziniai darbai ir dideles investicijos yra vykdomos Poznaneje ruosiantis Euro 2012 futbolo cempionatui. Gi pas mus Lietuvoje isvis nieko nera kalbama apie viesojo transporto panaudojima Europos krepsinio cempionato metu. Kazin, ar bus taip jau paprastai issiversta su esamais resusrsais. Ne tik miesto transporto srityje, bet ir tarpmiestinio susisiekimo srityje.

mersiukas
2010.02.02, 21:24
Kautra greitai supirks visus Pietų Lietuvos autobusų parkus po Druskininkų bus Marijampolė,Vilkaviškis patys prašys paimti po KAUTROS vėliava

Raikkonen
2010.02.02, 21:29
Volvo as dar sausi maciau. Bet jei perduota per 10 autobusu, visgi dali senu turejo nurasyti. Arba anksciau is Kauno duotus autobusus kazkur kitur (i Prienus ar i Kauna) perduoti.

Galbūt į Prienus buvo iš Alytaus atsiūsti keli Opalin, o šiaip tai visi kiti ten atvažiavo iš Kauno arba buvo nupirkti nauji. Beje įdomu būti sužinoti apie priemiestinius/tarpmiestinius keleivių srautus Alytuje, kadangi į ten sukišo krūva didelių autobusų, kuriems vietos Kaune nebuvo. Neseniai teko matyti iš Alytaus į Šiaulius važiavusį Neoplan N316SHD Transliner, kuris Kaune turėjo tik keturis keleivius...

Al1
2010.02.02, 21:44
Kautra greitai supirks visus Pietų Lietuvos autobusų parkus po Druskininkų bus Marijampolė,Vilkaviškis patys prašys paimti po KAUTROS vėliava

Nesupirks. Pinigu visiems truksta. O siaip tai Vilkaviskio bukle apgailetina. Marijampoles AP irgi ne kokia padetis. Nieko gero as nematau - tik rinkos koncentracija. Ne tokia VT strategija turetu buti Letuvoje.

Mettal
2010.02.02, 22:40
Vilnius užvers svečius savo pasididžiavimu - ekologiškais dujiniais (kad tai dujiniai išduoda jų salono kvapas) autobusais ir taip ir neparduotomis trumpomis Karosomis :D.

Garbanius
2010.02.02, 23:37
Nesupirks. Pinigu visiems truksta. O siaip tai Vilkaviskio bukle apgailetina. Marijampoles AP irgi ne kokia padetis. Nieko gero as nematau - tik rinkos koncentracija. Ne tokia VT strategija turetu buti Letuvoje.

Bet "KAUTRA" turetu buti kaip pavyzdys kitiems AP. Privati firma, plecia tinkla, perka naujus autobusus, puikiai priziuri, tvarkingi vairuotojai ir dar pelno geba turet.. O kitur vien nuostolis...

Raikkonen
2010.02.03, 15:48
Bet "KAUTRA" turetu buti kaip pavyzdys kitiems AP. Privati firma, plecia tinkla, perka naujus autobusus, puikiai priziuri, tvarkingi vairuotojai ir dar pelno geba turet.. O kitur vien nuostolis...

Kiti autobusų parkai yra priklausomi nuo savivaldybės, todėl jų veiksmai yra labai stipriai apriboti. Aš Kautros vietoje būčiau nusiperkęs TOKS vietoj Alytaus ir Prienų, tuomet tikrai būtų praktiškai garantuotas lyderio vaidmuo tarpmiestiniuose maršrutuose.

Pasikartosiu, jog pasirašiusi sutartis apternauti Druskinininkų miestą ir priemiestį, Kautra tikrai neturės kažkios strateginės persvaros, todėl neverta net kalbėti, jog tai leidžia jiems stiprinti pozicijas Lietuvoje. Galbūt net atvirkščiai, tie Druskininkai pradžioje duos tik minusą.

_Bead_
2010.02.03, 18:39
Iskart atsiprasau, jei kartojuosi. Norejau paklausti kiek elektros energijos sunaudoja Skoda troleibusai ir naujieji Solaris. Butu idomu pamatyti palyginamaja lentele. :)

Al1
2010.02.03, 19:14
Kad tai gan skirtingos skalės renginiai... kaži, ar be lietuvių sulauksim tiek daug užsieniečių, kad reiktų kažkokių esminių permainų transporto srityje.

Skirtingos tai skirtingos, bet beveik didzioji dalis atvykusiu is uzsienio ziurovu tures naudotis VT. Be tor Vilniuje bei Kaune tures buti ribojamas automobiliu eismas sporto arenu prieigose (nemazu spinduliu). Todel VT bus reikalingas ir vietiniams.
Lietuvos vartai - Vilnius ir Kaunas, per kuriuos atvykstama i sali lektuvais. Dalis ziurovu atvyks per Vilniu. Automotrise iki oro uosto labai reikalinga butu tuo metu. Jei i Kauna nera problemos nuvykti, tai, pavyzdziui, i Siaulius geriausia vaziuoti traukiniu. Triju traukiniu per diena nepakanka, nes nuo rytinio antrojo traukinio iki vakarinio labai didelis laiko tarpas. Taip pat ir i Klaipeda. Vietiniai gi irgi vaziuos.
Atskridus i Kauna yra problema nusigauti i miesta. Bent cempionato metu reikia paleisti daugiau 29 marsruto autobusu. Arba netgi specialius greituosius, suderintus su lektuvu grafikais. Is Kauno i Siaulius ar Klaipeda taip pat geriausia vaziuoti traukiniu, kaip yra iprate uzsienieciai. O tokiu traukiniu nera. Autobusai irgi ne stebuklingai vazineja.
Tuo tarpu i Alytu is Vilniaus ir Kauno apie puse reisu vykdoma mikroautobusais. Geda ir nesusitvarkys su srautais tokios transporto priemones.

Maxas
2010.02.03, 19:25
LIETUVOS REKORDAI :-D

Kaunas ir Klaipėda:

http://foto.terpe.lt/inkelti/20100203/i16_dazn.JPG

Al1
2010.02.03, 19:26

Privati, todel veza tik tais marsrutais, kurie yra pelningi. Ir be skrupulu atsisako nuostolingu. O mazose savivaldybese beveik visi marsrutai yra nuostolingi, ypac priemiescio. Patikek, taip yra, paciam teko apsilankyti ne vienoje savivaldybeje ir vaizdai autobusu stotyje pabuvus kelias valandas nuteikia labai pesimistiskai. Keleiviu mazai, o esamu dauguma - lengvatininkai.
Jokia privati firma neuzsiims tokia veikla, nebent jai savivaldybe moketu dotacijas. Savivaldybems gi geriau nemoketi dotaciju ir sunkti paskutines sultis is savo AP. Bet tai negali testi amzinai ir per kelis metus AP atsiduria ant bankroto ribos. Tada savivaldybes, kaip, pavyzdziui, Prienu, parduoda savo AP ir vis tiek yra priverstos moketi dotacijas privatininkui uz nuostoligus marsrutus. Arba juos panaikina, neatsizvelgdamos i zmoniu poreikius ir pageidavimus. Dar blogiau, jei savivaldybeje esantys keli pelningi marsrutai yra atiduodami privatininkui, o savivadybes AP veza maziau pelningais ar nuostoligais marsrutais. Pavyzdziu toli ieskoti nereikia - Salcininkai (dalis marsrutu i Vilniu), Jurbarkas (visi marsrutai i Kauna), Pakruojis (marsrutai i Siaulius), Svencionys (kol dar buvo AP, UAB "Svirka" atiteko dalis pelningiausiu marsutru i Vilniu) ir kt.

Al1
2010.02.03, 19:33
Tokius marsrutus kaip 30 mikorautobusas Kaune turetu aptarnauti autobusai.

EXP
2010.02.03, 20:36
...Aš Kautros vietoje būčiau nusiperkęs TOKS vietoj Alytaus ir Prienų, tuomet tikrai būtų praktiškai garantuotas lyderio vaidmuo tarpmiestiniuose maršrutuose.
.
Berods tai ir buvo bandoma padaryti net ne 1 karta, tik kaip matom rezultato vis nesigaudavo...

mersiukas
2010.02.03, 20:54
o tarpmiestinius maršrutus ''Druskininkų autobusų parkas''turbūt dar vykdo kazin ar ilgai Kautra apšils kojas ir juos paims jiems miesto ir priemiescio tikrai neuzteks

disident
2010.02.03, 21:03
Tokius marsrutus kaip 30 mikorautobusas Kaune turetu aptarnauti autobusai.

Jei tuo maršrutu važiuotų autobusas, jo intervalas tikrai nebūtų dažnesnis kaip 20 min. Panaši situacija yra su 33 mikru, ir 12 - 9 troleibusu, trasos identiškos, bet mikras vistiek važiuoja. Tokios jau tos realijos, žmogui be nuolatinio yra patogiau mikras tuoj pat, nei autobusas už 15 minučių, o kaina skirias nedaug. O žmonės, kur turi nuolatinius, tai studentai ir pensininkai, juos vežti dažniau neapsimoka.

Ametistas
2010.02.03, 21:07
Gaila, jau tas "kaunietiškas rekordas" suprastėjo. Prieš keletą metų piko metu 30-asis kursavo kas 1 min., o buvo laikotarpis, kai rytinio piko metu kursavo po 2 mikroautobusus kas 1 min. :D Ir tai buvo oficialiai registruota tvarkaraštyje. Tada juokaudavome, kad pakelk ranką ir iškart privažiuos 30-as :D Bet tie laikai jau praėjo.Jei tuo maršrutu važiuotų autobusas, jo intervalas tikrai nebūtų dažnesnis kaip 20 min. Panaši situacija yra su 33 mikru, ir 12 - 9 troleibusu, trasos identiškos, bet mikras vistiek važiuoja. Tokios jau tos realijos, žmogui be nuolatinio yra patogiau mikras tuoj pat, nei autobusas už 15 minučių, o kaina skirias nedaug. O žmonės, kur turi nuolatinius, tai studentai ir pensininkai, juos vežti dažniau neapsimoka.Mikroautobuse vietų apie 15-18, o autobuse apie 50 (sėdimos + stovint be didelio stumdymosi). Taigi tokiame maršrute piko metu autobusas galėtų kursuoti kas 13-18 min., o ne piko metu kas 15-28 min. Būtų panašus kursavimas į 3-iojo autobuso - ganėtinai neblogas.

Raikkonen
2010.02.03, 21:27
o tarpmiestinius maršrutus ''Druskininkų autobusų parkas''turbūt dar vykdo kazin ar ilgai Kautra apšils kojas ir juos paims jiems miesto ir priemiescio tikrai neuzteks

Taip, kol kas yra tarpmiestinius maršrutus vykdo DAP, bet ar ilgai tai labai neaišku. Teko kalbėtis su vienu vairuotoju, tai sakė, jog jie kaip ir patys siūlėsi Kautra, tačiau jie nepirko. Matyt bando numušinėt kainas, bet ateityje tai neišviangiamai įvyks.

Berods tai ir buvo bandoma padaryti net ne 1 karta, tik kaip matom rezultato vis nesigaudavo...

Pirkinys labai didelis, todėl tai reikalauja didelių pinigų. Prieš krizę labai sklido tokios kalbos, tačiau pelnas apmažėjo ir Kautra nusprendė nerizikuoti.

Al1
2010.02.03, 22:05
Toks'ui irgi laikas plestis. Gal suvirskins koki Sirvintu AP ar Traku AP?

kaskas
2010.02.04, 12:45
Sveiki, gal kas zinote ar is Vilniaus vaziuoja tesioginis autobusas i Gardina? Kiek mazdaug kainuoja bilietas? :)

Zorro
2010.02.04, 14:10
Lyg yra toks.
Гродно - Рига - Гродно
http://intaks.com.by/riga/

kaskas
2010.02.04, 14:21
Lyg yra toks.
Гродно - Рига - Гродно

Aciu. :)

Al1
2010.02.04, 22:57
Yra autobusu ir is Drsuskininku:

► DRUSKININKAI - GARDINAS 06:55 - 08:40 Druskininkų AP pr. a. t. k. p. š. s. 9,00 Lt
► DRUSKININKAI - GARDINAS 10:45 - 12:00 Kautra pr. a. t. k. p. š. s. 10,00 Lt
► DRUSKININKAI - GARDINAS 14:30 - 16:10 Gardino AP pr. a. t. k. š. s. 9,00 Lt
► DRUSKININKAI - GARDINAS 15:28 - 16:55 Gardino AP š. 8,80 Lt
► DRUSKININKAI - GARDINAS 16:25 - 17:55 Gardino AP pr. a. t. k. p. š. s. 8,80 Lt

Is cia http://www.druskininkuap.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=117&Itemid=60

digital
2010.02.06, 23:43
Lyg yra toks.
Гродно - Рига - Гродно
Panašu, kad senas grafikas - КПП Салочияй Литва Прибытие 02.20, КПП Гренцталэ Латвия Отправление 03.40.

Zorro
2010.02.07, 00:08
Šiandien žiūrėjau autobusų stotyje. Į Gardiną yra autobusas 5.40, bet tik šeštadienį.

Gnoss
2010.02.19, 20:52
Idomu, kaip butu su vilniumi :). Gaila, kad taip prastai ivertino Paryziu, manau, ten susisiekimas geras.

Ametistas
2010.02.19, 23:44
Idomu, kaip butu su vilniumi :). Gaila, kad taip prastai ivertino Paryziu, manau, ten susisiekimas geras.Vertintas ne susisiekimas, bet miesto VT sistema ir jos veiksnumas.

Ametistas
2010.02.20, 03:57
Kaunastrans.lt (http://www.kaunastrans.lt) viešojo transporto entuziastai dirba ir toliau, kad patenkintų visus mūsų lankytojų norus.

Nuo šiol tinklapyje galima rasti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos regionų viešojo transporto ir tarptautinių bei tarpmiestinių maršrutų archyvą. Jame yra ne tik esamų, bet ir buvusių maršrutų sąrašas.

Prašome visų, kurie pamena anksčiau egzistavusius minėtų miestų ir tarpmiestinius bei tarptautinius viešojo transporto maršrutus, pasidalyti šia informacija su mumis, mielai laukiame iš Jūsų laiškų.

Sąrašas bus nuolat koreguojamas ir atnaujinamas.

Viešojo transporto maršrutų archyvą rasite www.kaunastrans.lt puslapyje MARŠRUTŲ ARCHYVAS (http://www.kaunastrans.lt/index/marsrutu_archyvas/0-220).

lietus
2010.02.20, 13:19
^^^ Turėčiau tokį pasiųlymą, gal vietoj Archyvo reiktų padaryt du atskirus sąrašus, tai-veikiantys maršrutai ir buvę maršrutai. kaip pavyzdžiui 8 Vilniaus troleibusas per savo egzistavimą turėjo gal 3 trasas, tai Žirmūnai-Paupys, poto kažkokį laiką apie 1992 metus važiavo Laivės prospektu į Paupį, tiesa nepamenu iš kur, beroda iš Justiniškių ir dabartinė jo trasa Šiaurės miestelis-Justiniškės. Taigi pirmus du būtų galima iškelti į buvusius maršrutus, į kur išsikeltų ir visi raudonai pažymėti bendrame sąraše dabar esantys.

Ametistas
2010.02.20, 13:26
^^^ Turėčiau tokį pasiųlymą, gal vietoj Archyvo reiktų padaryt du atskirus sąrašus, tai-veikiantys maršrutai ir buvę maršrutai. kaip pavyzdžiui 8 Vilniaus troleibusas per savo egzistavimą turėjo gal 3 trasas, tai Žirmūnai-Paupys, poto kažkokį laiką apie 1992 metus važiavo Laivės prospektu į Paupį, tiesa nepamenu iš kur, beroda iš Justiniškių ir dabartinė jo trasa Šiaurės miestelis-Justiniškės. Taigi pirmus du būtų galima iškelti į buvusius maršrutus, į kur išsikeltų ir visi raudonai pažymėti bendrame sąraše dabar esantys.Turime minčių, kad tiesiog spustelėjus ant to maršruto, atsidarytų puslapis, kuriame būtų to maršruto istorija. Bet tokiai informacijai sukaupti, turime gauti pagalbos iš šono, nes dauguma esame per jauni prisiminti kuo daugiau to maršruto istorijos.

Mettal
2010.02.20, 13:45
http://auto.plius.lt/skelbimas/autobusai-mikroautobusai-turistiniai-nameliai/autobusai/mercedes_benz/id-681328?qt= - "Druskininkų autobusai" parduoda savo 3 MB Citaro. Taip pat ten galima rasti ir Trakų autobusų 2 mašinas.

Ametistas
2010.02.20, 14:00
http://auto.plius.lt/skelbimas/autobusai-mikroautobusai-turistiniai-nameliai/autobusai/mercedes_benz/id-681328?qt= - "Druskininkų autobusai" parduoda savo 3 MB Citaro. Taip pat ten galima rasti ir Trakų autobusų 2 mašinas.Druskininkų AP nelaimėjo konkurso aptarnauti miesto VT, todėl ir miesto autobusai jiems jau nereikalingi. Dabar Druskininkuose sukiojasi "Kautra".

Raikkonen
2010.02.20, 15:23
Druskininkų AP nelaimėjo konkurso aptarnauti miesto VT, todėl ir miesto autobusai jiems jau nereikalingi. Dabar Druskininkuose sukiojasi "Kautra".

Kiek pataisysiu, "Druskininkų autobusai" nelaimėjo konkurso, Druskininkų AP niekada neaptarnavo miesto VT.

Kiek žinau Kautra iš principo atsisakė nuomotis tuos Citaro.

Ametistas
2010.02.20, 16:08
Kiek pataisysiu, "Druskininkų autobusai" nelaimėjo konkurso, Druskininkų AP niekada neaptarnavo miesto VT.

Kiek žinau Kautra iš principo atsisakė nuomotis tuos Citaro.
Tai nesuprantu, ką pataisei :) "Druskininkų autobusai" nelaimėjo konkurso - TAIP. Druskininkų AP niekada neaptarnavo miesto VT - TAIP, nors apie tai net nekalbėjau. Tai dvi skirtingos įmonės. "Kautra", kaip konkurentas principingai nenuomojo - ir teisingai, ir aš taip daryčiau :)