PDA

Keisti į išsamų rodinį : Šiaurės Lietuvos buv. siaurieji geležinkeliai (Panevėžys-Joniškis, Gubernija-Biržai)


Puslapiai : [1] 2 3

Romas
2005.08.15, 20:59
Nors mūsų siaurasis geležinkelis reklamuojamas kaip ilgiausias Europoje ar dar kažkur, bet tai, deja, nėra teisybė - eksploatuojamas tik ruožas nuo Panevėžio iki Rubikių 50-60 km, o kiti kilometrai iki Biržų seniai nebeveikia.
Biržų-Vabalninko plento pervaža (jau tik buvusi) su siauruku ties Biržais
http://foto.terpe.lt/inkelti/20110418/i64_GEL 2005 08 Birzai -01520007.jpg

Vidma
2006.01.08, 02:34
Siauruko tiltai tampa pavojingi gyvybei
2006 01 07
http://www.paneveziobalsas.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=961&Itemid=&Itemid=87

Bendrovės ,,Lietuvos geležinkeliai'' antrinę įmonę Panevėžyje ,,Gelsita'' slegia kaskart didėjanti atsakomybės našta. Neprižiūrimame per 100 kilometrų siaurojo geležinkelio ruože Panevėžio, Biržų, Pasvalio, Pakruojo rajonuose siautėja vagys, žūsta arba susižaloja žmonės. Užvakar Joniškėlio miestelio kapinėse palaidota 73 metų joniškėlietė T.Š. Nenorėdama pas pažįstamą moterį eiti aplinkiniais keliais, senutė pasirinko tiesesnį kelią - siauruko bėgiais ir avarinės būklės geležinkelio tiltu per upę. Panevėžio apskrities viršininkė Gema Umbrasienė įsitikinusi, kad dėl nelaimės kalti ,,Gelsitos'' darbuotojai.

Nelaimė - ne pirma

Ketvirtadienį eidama siaurojo geležinkelio tiltu per Mažupę, 73 metų joniškėlietė T.Š., lūžus sudūlėjusiai lentai, krito iš 8 metrų aukščio ir žuvo.

Tokia skaudi nelaimė šiame neveikiančiame siauruko ruože - ne pirma. Prieš kurį laiką bandęs pereiti siaurojo geležinkelio tiltą per Lėvens upę žmogus taip pat krito žemyn ir susilaužė ranką.

Objektas turi vertę

Per šimtą kilometrų besidriekiantis neveikiantis geležinkelio ruožas šiaurinėje Lietuvos dalyje su visais jam priklausančiais statiniais įtrauktas į šalies Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Šiuos statinių kompleksus, turinčius istorinę, techninę, technologinę ir kraštovaizdinę vertę, saugo valstybė. Priežiūros darbus atlieka ,,Gelsitos'' įmonė, kuriai vadovauja Vladimiras Toporkovas.

Būklė prasta

Jis PB tvirtino, kad penki įmonės darbuotojai prižiūri ne tik neveikiantį siaurojo geležinkelio ruožą Panevėžys - Pasvalys - Biržai, bet ir Joniškėlis - Linkuva. ,,Reikia pripažinti, kad šių geležinkelio ruožų būklė - labai prasta. Itin blogai su avarinės būklės septyniais tiltais, kurie įrašyti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registro sąrašus. Penki įmonėje dirbantys darbuotojai negali tinkamai prižiūrėti tokio ilgio siaurojo geležinkelio ruožo. Juolab kad ir lėšų mums niekas neskiria'', - aiškino įmonės vadovas.

Kvietėsi komisija

V.Toporkovas pripažino, kad įvykusi nelaimė - skaudi. ,,Jei ir toliau niekas nesikeis, mums priskirtame prižiūrėti ruože, nelaimių gali įvykti ir daugiau. Kol šis ruožas bus paveldo objektas, tol nebus galima atlikti jokių darbų nesuderinus su Kultūros vertybių apsaugos departamentu. Pernai spalį kvietėmės komisiją, sudarytą iš Kultūros ir Susisiekimo ministerijos darbuotojų, ir siūlėme patikslinti kultūros vertybių sąrašą. Prašėme, kad iš paveldosaugos objektų sąrašo būtų išbraukti neveikiančio siaurojo geležinkelio statiniai. Jei tai pavyktų padaryti, apskrities savivaldybės galėtų perimti kai kuriuos statinius ir jais rūpintis'', - teigė vadovas.

PB pasiteiravus, kada ministerijų sudaryta komisija ketina patikslinti saugomų kultūros vertybių sąrašą, V.Toporkovas atsakė: ,,Tikėtina, kad patikslinimas bus atliktas 2006 metų antrąjį ketvirtį ir kai kuriais neveikiančio siaurojo geležinkelio objektais, manau, galės pradėti rūpintis Panevėžio, Pasvalio ir Biržų rajonų savivaldybės. Juk geležinkelio ruožas kaip tik ir kerta šių rajonų žemes''.

Saugoti sunku

,,Gelsitos'' įmonės vadovas tvirtino, kad itin sudėtinga penkiems darbuotojams saugoti neveikiantį siaurojo geležinkelio ruožą nuo vagysčių. ,,Per 2004 metus geležinkelio ruože įvyko 12, pernai - 8 bėgių vagystės. Keletas jų buvo išaiškinta. Įmonei sunku išsilaikyti, nes nei ,,Lietuvos geležinkelių'' bendrovė, nei Kultūros vertybių apsaugos departamentas mūsų nefinansuoja'', - aiškino V.Toporkovas.

Apie pavojų žinojo

Panevėžio apskrities viršininkė Gema Umbrasienė apie nelaimingą atsitikimą Joniškėlyje kalbėjo, kad labai sudėtinga vertinti, tačiau neslėpė mananti, kad dėl nelaimės kalti ,,Gelsitos'' darbuotojai. ,,Jie negali užtikrinti saugumo neveikiančiame siaurojo geležinkelio ruože. Juolab kad tokios nelaimės buvo galima išvengti. Juk geležinkelio tiltai nesusidėvi staiga. Ar reikėjo laukti, kad įvyktų nelaimė, ir paskui mąstyti, kaip to išvengti. Tai, kad objektas kelia pavojų žmonių gyvybei, įmonė tikrai žinojo ir nieko nedarė'', - įsitikinusi apskrities viršininkė.

Įmonė ruožo neprižiūri

Valdininkės nuomone, ,,Gelsitos'' įmonėje dirbantys penki žmonės ne tik nesaugo neveikiančio siaurojo geležinkelio ruožo, bet jo ir neprižiūri. ,,Jei būtų atliekama priežiūra, tokios bėdos buvo galima išvengti. Suprantu, kad nuo bėgių vagysčių apsisaugoti sudėtinga, bet kad yra supuvę geležinkelio tiltai, tikrai žinojo. Juos buvo galima skubiai remontuoti arba uždrausti jais vaikščioti''.

G.Umbrasienė PB sakė, kad po šios nelaimės reikia susirūpinti, jog įvykiai nesikartotų. ,,Tai ne tik apskrities rajonų savivaldybių rūpestis. Tai turėtų rūpėti ir kultūros paveldo specialistams. Jie galėtų pamąstyti, ar nevertėtų šį neveikiantį siaurojo geležinkelio ruožą išbraukti iš valstybės saugomų objektų sąrašo''.

Reikia pakeisti statusą

Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas taip pat buvo tos nuomonės, kad reikėtų peržiūrėti Nekilnojamųjų kultūros vertybių registro sąrašą. ,,Būtina pakeisti paveldosaugos objekto statusą. Jei jis būtų perduotas prižiūrėti rajono Savivaldybei, nelaimė nebūtų įvykusi. Esant dabartiniam jo statusui, savivaldybė negali atlikti jokių priežiūros darbų. Tokiems darbams mūsų biudžete lėšų nėra'', - teigė meras.

Pasvalio vadovas aiškino, kad kol siauruko bėgiai ir statiniai bus vienas kultūros paveldo objektų, Savivaldybė jų prižiūrėti nenorės. ,,Mums šis klausimas labai aktualus. Reikėtų užkirsti kelią galimoms būsimoms nelaimėms - supuvusius tiltus remontuoti. Žmonės vis tiek jais vaikšto, nors ir labai nesaugu. Gal ši tragedija padės išspręsti trijų siaurojo geležinkelio tiltų priklausomybę. Jie turėtų atitekti Savivaldybei. Tada jų priežiūra bus garantuota''.

Prižiūrinčių nematė

G.Gegužinskas taip pat neabejoja, kad ,,Gelsitos'' darbuotojai nesaugojo ir neužtikrino tinkamos objekto priežiūros. ,,Ką gali padaryti 5 žmonės? Ruožas ilgas, todėl ir priežiūra - simbolinė. Pastaruoju metu neteko matyti, kad priežiūrą atliekančios įmonės darbuotojai dirbtų ką nors. Ir kaip jie tai galėtų padaryti? Siauruko bėgiais važiuoti neįmanoma. Vienur jie pavogti, o kitur išaugę storiausi medžiai. Jei nebus susirūpinta siauruoju geležinkeliu, nelaimingų atsitikimų bus ne vienas''.

Raimonda MIKUČIONYTĖ
Tel. 502021
raimonda@paneveziobalsas.lt

Romas
2007.03.14, 20:51
Pirmosios Respublikos laikais Biržai buvo apskrities centras. Nuo Joniškėlio buvo atvestas siaurasis geležinkelis, veikęs iki kokių 198X metų.
Foto 2007 03

Siauruko likučiai (neveikiantys)
http://foto.miestai.net/inkelti/20070314/MV%20Birzai%20IMG_5323.jpg

udrius
2008.01.29, 06:10
Kas žino:
- ar TU2-013 jau supjaustytas į metalo laužą?
- koks kitų atgyvenusių šilumvežių TU2, kurie daug laiko stovėjo Panevėžio geležinkelio stotyje, likimas?

Tikrai taip TU2-013 jau metalo lauže. Šiaip jau kaip ir galejai tiesiai paklausti:) Del kitų - nieko dar nežinau, apart to kad vienas išvažiavo į Biržus, bet tą tai žinai..

Eimantas
2008.01.29, 13:32
O kokiu tikslu į Biržus?

Taut.
2008.01.29, 14:21
O įdomu jį i Biržus bėgiais nutempė (kas atrodo nelabai tikėtina) ar su fūra nugabeno ?

udrius
2008.01.29, 16:47
O kokiu tikslu į Biržus?

Atsakau į abu klausimus - atvežtas su fura. Pastatytas kaip paminklas. Ž.r. http://narrow.parovoz.com/newgallery/index.php?SHOW_ALL=1&LNG=RU&DESCR=ТУ2-051

Eimantas
2008.01.29, 16:51
Nors taip išsaugotas, gerai.
P.S. siaurukui manau atskiros temos reikia, jau daug pranešimų yra.

Vidma
2008.02.11, 23:45
Siaurukas susigrąžino praeities reliktus
http://www.aina.lt/index.php?article=44814
Panevėžio rytas
2008.02.09
Sigitas SAVICKAS

Po dešimties metų pertraukos į Pasvalio rajono Joniškėlio miestelio geležinkelio stotį sugrįžo siauruoju geležinkeliu sovietmečiu važinėjęs šilumvežis ir platforma kroviniams gabenti. 32 tonas sveriantį šilumvežį ir 7 tonų prekinę platformą atgabeno dvi galingos krovininės mašinos.

Sunkvežimius su istoriniu kroviniu visą kelionės laiką iš Panevėžio iki Joniškėlio lydėjo policijos pareigūnų ekipažai - rašo dienraštis "Panevėžio rytas".

Smalsavo ir seni, ir maži

Stebėti, kaip iškraunamas ir ant bėgių statomas krovinys, sugužėjo būriai joniškėliečių.

Kai kurie pagyvenę žmonės juokavo vėl pajutę sovietmečio kvapą. Tačiau dėl to jie ne nuogąstavo, o sakė su nostalgija prisimenantys tuos laikus, kai siaurukas jiems buvo pagrindinė susisiekimo priemonė.

Apžiūrėti dar neregėtų dalykų į stotį traukė ir vaikai. Jiems buvo smalsu sužinoti, kam tokie „griozdai“ tarnavo ir kaip jie buvo naudojami.

Įsikūrė laikinai

Sovietmečiu ir pirmaisiais atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais siauruku važinėjusį šilumvežį ir prekinę platformą kranai iškėlė ir laikinai pastatė Joniškėlio geležinkelio stotyje.

Vėliau šios krovinių gabenimo priemonės bus pastatytos ant siaurojo geležinkelio bėgių prie Joniškėlio pakraštyje esančio Karpių dvaro.

Šią vietą išrinko Joniškėlio miestelio seniūnas Steponas Rimkus, nes buvusios geležinkelio stoties pastatas privatizuotas, jame įrengti butai.

Šilumvežį tikisi užvesti

Ir pats šilumvežis su prekine platforma į Joniškėlį buvo atvežtas S.Rimkaus rūpesčiu.

Šią idėją seniūnas išsakė praėjusių metų pradžioje Joniškėlio kultūros namuose atidarant panevėžio fotomenininkų nuotraukų parodą „Siaurukas. Nuo retro iki...“

Sumanymas buvo pradėtas įgyvendinti sulaukus viešosios įstaigos Aukštaitijos siaurojo geležinkelio vadovo Gintaro Kerbedžio ir Panevėžio apskrities viršininkės Gemos Umbrasienės pritarimo.

Panevėžio apskritis pagal panaudos sutartį Joniškėlio miestelio seniūnijai perdavė šilumvežį ir prekinę platformą. Seniūnija, šiemet gavusi lėšų, finansavo jų atgabenimą ir iškrovimą.

S.Rimkus sakė, kad jo darbuotojams teks nuo šilumvežio nušveisti 4 sluoksnius dažų ir jį iš naujo nudažyti.

Šilumvežyje yra išlikusi visa įranga. Seniūnijos vadovas viliasi, kad pavyks jį užvesti. Tačiau riedėti bėgiais negalės, nes nebeeksploatuojamas geležinkelis – nesaugus.

Plačiau skaitykite dienraštyje "Panevėžio rytas"

Taut.
2008.02.12, 11:12
Tikri asilai yra tie, kas uždarė liniją Panevėžys-Pasvalys-Biržai.Aš manau kad 'alaus kelio' ekskursija siauruku būtų susilaukusi didžiulio pasisekimo.

Vitas
2008.03.01, 20:39
Šioje temoje mačiau įvairiausiais epitetais "pagražintų" minčių, kodėl siaurukas traukinys nevažinėja linija Panevėžys-Joniškėlis-Pasvalys-Biržai...
Pacituoti nesiimdamas, pridėsiu savų.

Keleiviniam susisiekimui iš Panevėžio į Biržus siaurukas netiktų. Pritariu, kad tiktų pramoginiam reisui su alaus degustacija ir pan. Toks reisui užtektų apsiriboti atkarpomis nuo Biržų iki Pasvalio, nuo Pasvalio iki Joniškėlio, nuo Panevėžio iki Joniškėlio ar dar arčiau (gal iki Skaistgirių).
Pasižiūriu į YOUTUBE filmukus apie siaurukus keleivinius (gal ne reisinius) traukiniukus Lenkijoje, ir taip norisi atsidusti: ax, kokie nevykėliai dirba "Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje"...


Filmukai apie pramoginius siaurukus traukinius Lenkijoje.
http://www.youtube.com/watch?v=QFlqX_lI1ts&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lX-0gbv6Gb8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IDx_SVcmKgc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=0cqOzKEca9Y&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=huzImPcZJZ4&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=I469vGTa_BQ&feature=related

toshas
2008.08.05, 22:00
Gal kas turi senu (prieskariniu, karo metu (1941-1945) ar ankstyvuju tarybiniu Siauliu meisto zemelapiu su pavaizduotomis siaurojo gelezinkelio linijomis.
Internete nieko nera.

Berods 1938m. Šiaulų planas, viena siaurojo atšaka ėjo atskira nuo Tilžės g. iki Gubernijos, kita nuo Gubernijos link Pakruojo kažkur pro Ginkūnus (žemėlapyje linija praeina virš Ginkūnų ežero). Berods šitaip buvo.

http://img505.imageshack.us/img505/3611/siaulsiaurrl1.jpg (http://imageshack.us)
http://img505.imageshack.us/img505/3611/siaulsiaurrl1.73ff264b66.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=505&i=siaulsiaurrl1.jpg)

Atšakos į nuo Gubernijos pro Ginkūnus išties gaila...

toshas
2008.08.05, 22:51
http://img241.imageshack.us/img241/9814/siaulsiaur3ty2.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=siaulsiaur3ty2.jpg)

Na, prašom didesnį. Raiškesnio neturiu, nes pats berods iš A4 skanavau.

Al1
2008.08.06, 21:07
http://img241.imageshack.us/img241/9814/siaulsiaur3ty2.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=siaulsiaur3ty2.jpg)

Na, prašom didesnį. Raiškesnio neturiu, nes pats berods iš A4 skanavau.

Ačiū.

O Tilžės gatvės viadukas per geležinkelį kada pastatytas? Apie 60? Ar Dubijos gatvė po siuo viaduku - buvusi siauruko trasa?

Kosovo
2008.08.06, 22:41
Tai va, šiandien specialiai nuvažiavau į Joniškėlį, į buvusį siaurojo geležinkelio stotį. Kažkada tai buvo stambus siaurojo geležinkelio mazgas.

P.S. viena bėda yra tai, kad beveik pasiekus joniškėlį, prisiminiau, kad nepasiėmiau fotiko :Z :Z :Z teko fotkint su mobilke, todėl atsiprašau už blogą nuotraukų kokybę

1. Ty2 - 090 Joniškėlio geležinkelio stotyje, jau apkentėjęs
http://img50.imageshack.us/img50/7127/atvaizd000pn1.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=atvaizd000pn1.jpg)

2. O čia krovininė platforma, irgi matosi apkentėjusi nuo "metalistų"
http://img392.imageshack.us/img392/7259/atvaizd001wk0.th.jpg (http://img392.imageshack.us/my.php?image=atvaizd001wk0.jpg)

3. Ty2 - 090 iš priekio
http://img98.imageshack.us/img98/2003/atvaizd004ki9.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=atvaizd004ki9.jpg)

4. Gamta greitai atsikovoja, tai kas iš jos buvo atimta. Tarp šių žolių suskaičiavau net 11 siaurojo geležinkelio kelių, iš jų 3 yra išardyti, bet pabėgiai likę
http://img413.imageshack.us/img413/8751/atvaizd009wt5.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=atvaizd009wt5.jpg)

5. 1-as ir 2-as peronai, dešinėje truputį matosi ir 3-ojo perono galas
http://img386.imageshack.us/img386/3464/atvaizd012ow6.th.jpg (http://img386.imageshack.us/my.php?image=atvaizd012ow6.jpg)

6. Ty2 - 090 ir dešinėje matomas stoties kampas
http://img253.imageshack.us/img253/741/atvaizd013hd8.th.jpg (http://img253.imageshack.us/my.php?image=atvaizd013hd8.jpg)

7. Stotis nuo Linkuvos pusės
http://img293.imageshack.us/img293/7169/atvaizd017pl0.th.jpg (http://img293.imageshack.us/my.php?image=atvaizd017pl0.jpg)

8. Tarp žolių radau iešmo liekanas
http://img120.imageshack.us/img120/3193/atvaizd021lx5.th.jpg (http://img120.imageshack.us/my.php?image=atvaizd021lx5.jpg)

9. Ir pabaigai :
Jau išvažiuojant iš Joniškėlio radau semaforą, nė kiek nenukentėjusį nuo metalistų :gitara: :gitara: :gitara: :jega: :jega: :jega:
http://img144.imageshack.us/img144/603/atvaizd023xj5.th.jpg (http://img144.imageshack.us/my.php?image=atvaizd023xj5.jpg)

P.S. Važiuosiu dar kurį savaitgalį, tik jau visai dienai ir aplankysiu visas stotis nuo Panevėžio iki Biržų, pakeliui užsuksiu dar į Pakruojį ir Linkuvą, tik šykart būtinai pasiimsiu fotiką. Laukite tesinio...

toshas
2008.08.06, 23:39
O Tilžės gatvės viadukas per geležinkelį kada pastatytas? Apie 60? Ar Dubijos gatvė po siuo viaduku - buvusi siauruko trasa?

Viadukas statytas pokaryje, kada nežinau, bet kiek girdėjęs Sniečkaus įsakymu - nes jam kartą besisvečiuojant Šiauliuose teko gerokai užgaišti prie pervažos.
Dubijos gatvė nuo viaduko į dešine šiek tiek sutampa su siauruko trasa, iki posūkio į Guberniją. Siauruko nuotraukų užtikti kolkas neteko ...

Taut.
2008.08.07, 00:32
Greičiausiai tas lokomotyvas nuo vagių nukentėjo dar Panevėžy stovėdamas...

udrius
2008.08.07, 06:16
Šiaip sako Joniškėlyje yra 4 semaforai. Beje, semaforai vokiško stiliau.

Romas
2008.08.07, 07:43
Ačiū už Joniškėlio nuotraukas, Kosovo

Palyginimui įdedu 1997 m. skanuotą skaidrę
http://img.photobucket.com/albums/v447/Romas2/LT%20gelezinkeliai/MVJoniszkelis1997052.jpg

Kosovo
2008.08.07, 12:29
Greičiausiai tas lokomotyvas nuo vagių nukentėjo dar Panevėžy stovėdamas...

Tai kad jis suremontuotas berods tik prieš pusmetį ten atgabentas buvo, nors dėl to nesu įsitikinęs, reiks giliau pasikapstyt

skunk
2008.08.26, 22:31
Biržai

http://img90.imageshack.us/img90/9670/p1120767og9.jpg (http://imageshack.us)

2Pack
2008.08.26, 22:41
O šitas aparatas veikinatis (ar bent prireikus veiktų?) Ar jau stovi tik kaip reliktas?

Vitas
2008.08.27, 20:54
O šitas aparatas veikinatis (ar bent prireikus veiktų?) Ar jau stovi tik kaip reliktas?

Ir dar įdomu - kiek gi km nuo buvusios Biržų geležinkelio stoties jis galėtų nuvažiuoti?
T.y. - už kiek km jam kelią pastotų užasfaltuota pervaža? Nes jei kažkokia proga reikėtų kažkam bėgiais pavažiuoti, tai su "fūra" atvežtų kitą "aparatą" (tikrai važiuojantį).

skunk
2008.08.27, 23:51
Šiaip tai variklis viduje yra...:nzn:

udrius
2008.09.04, 08:42
http://www.pava.lt/ava/content/news.jsp;jsessionid=E20E60BF8C061349187A5EB17210D9 47?docLocator=42ACF4FC780A11DDB863746164617373

Vitas
2008.09.04, 10:30
http://www.pava.lt/ava/content/news.jsp;jsessionid=E20E60BF8C061349187A5EB17210D9 47?docLocator=42ACF4FC780A11DDB863746164617373

Seniai taip reikėjo ! ! !
Bet geriau vėliau negu niekada.

Vytautas_LT
2008.09.04, 11:11
Seniai taip reikėjo ! ! !
Bet geriau vėliau negu niekada.

Skamba gražiai. Bet kaži kaip visa tai eisis. Norėčiau tikėtis, kad neužstrigs labai...

Taut.
2008.09.04, 11:15
http://www.pava.lt/ava/content/news.jsp;jsessionid=E20E60BF8C061349187A5EB17210D9 47?docLocator=42ACF4FC780A11DDB863746164617373

Labai šaunu.Blogiausiu atveju bent jau nerūdys tie lokomotyvai Panevėžio depe...

Miningan
2008.09.04, 17:27
Tai kaip suprantu bus atnaujintas kažkoks siauruko ruožas? Ar kas gali pasakyti kiek kilometrų tai bus?

Al1
2008.09.04, 17:33
Turbut nuo Panevezio iki Birzu. Reiketu, tikrai reiketu. Nemanau, kad nepasiteisintu. Bent jau turistiniai traukiniai. O siaip tai galetu ir is Europos saliu nusipirkti padevetu siauruju autmomotrisiu bei paleisti reguliarius priemiestinius traukinius. Is ES tikrai nemazai butu galima tam reikalui gauti, nes gelezinkeliai yra laikomi prioritetine transporto saka. Aisku, valstybe irgi turetu prisideti. Bet tai tikrai pagerintu regionu ivaizdi ir sumazintu socialine atskirti.

Vitas
2008.09.04, 21:16
Turbut nuo Panevezio iki Birzu. Reiketu, tikrai reiketu. Nemanau, kad nepasiteisintu. Bent jau turistiniai traukiniai. O siaip tai galetu ir is Europos saliu nusipirkti padevetu siauruju autmomotrisiu bei paleisti reguliarius priemiestinius traukinius. Is ES tikrai nemazai butu galima tam reikalui gauti, nes gelezinkeliai yra laikomi prioritetine transporto saka. Aisku, valstybe irgi turetu prisideti. Bet tai tikrai pagerintu regionu ivaizdi ir sumazintu socialine atskirti.

Svarbiausia - pramušti susidariusį sąstingį. O tai bus nelengva. Todėl ilgo maršruto norėti nereikėtų. Pradžiai tikrai užtektų iš Pakruojo į Petrašiūnus, Joniškėlį ir Linkuvą.

praetor
2008.11.24, 21:51
Bajaris buvo malonus. Skaitau knygą, o ten apie 1939 m. Nuolatinio Tarptautinio Teisingumo Teismo (PCIJ) byla Panevėžio - Saldutiškio geležinkelio byloje.

O buvo taip, jog 1919 m. Lietuvos Vyriausybė paėmė savo žinion t.y. nacionalizavo buvusiai Rusijos bendrovei "First Company of Secondary Railways" priklausiusį siaurabėgį geležinkelį. Tačiau toji rusiškoji bendrovė kaip teisių ir pareigų perėmėjas buvo įregistruota Estijoje pavadinimu "Esimene Juurdeveo Raudteede Selts Venemaal". Estijos vyriausybė ėmė taikyti joje registruotų asmenų naudai diplomatinę gynybą ir pareiškė reikalavimą Lietuvai Nuolatiniame Tarptautinio Teisingumo Teisme dėl jai priklausiusio turto grąžinimo arba kompensacijos dėl jo praradimo 14 000 000 aukso litų sumai.
Deja, tuomet jau estų bendrovei neišdegė gaut reikalavimo patenkinimo, nes nebuvo išnaudotos visos vidaus gynybos galimybės t.y. pirma estų bendrovė turėjo siekti ginčą išsspręst kreipiantis į Lietuvos teismą.

Nuoroda:
http://www.icj-cij.org/pcij/serie_AB/AB_76/01_Panevezys-Saldutiskis_Arret.pdf

Beje, radau dar vieną 1931 m. to paties teismo apie geležinkelio transportą tarp Lietuvos ir Lenkijos:
http://www.icj-cij.org/pcij/serie_AB/AB_42/Trafic_ferroviaire_Avis_consultatif.pdf

Įdomių dalykų būna kartais :)

udrius
2008.12.22, 07:19
O čia būtų istorinė medžiaga apie siauruosius geležinkelius lietuvoje:

http://www.ziemgala.lt/p/gtp_index_00.html

Kosovo
2009.01.21, 03:49
Noriu paklaust: koks likimas ištiko TU2-123 1984 m.? Įtariu, kad supjaustė į metalo laužą, užuot vėl atvežę į Panevėžį.

udrius
2009.01.21, 07:29
Gal čia buvo mintyje TU2-013? Jis buvo Anykščiuose, tačiau dabar jau jis metalo lauže..

Petrozilijus Cvakelmanas
2009.01.26, 23:17
Ekskursija... kurios nebuvo ir nebus

http://www.selonija.lt/2009/01/26/ekskursija-kurios-nebuvo-ir-nebus/

Apie siauruką Biržuose.

vectron
2009.01.27, 07:10
Ekskursija... kurios nebuvo ir nebus

http://www.selonija.lt/2009/01/26/ekskursija-kurios-nebuvo-ir-nebus/

Apie siauruką Biržuose.

Keletas pastebėjimų iš straipsnio:

Šilumvežiai TU 2, kurių nuo 1955 iki 1959 metų buvo pagaminta 274, būdavo nudažyti tamsiai žalia spalva su plona geltona juosta, einančia per visą lokomotyvo kėbulą. Raudona komunistų žvaigždė būdavo prikabinta mašinisto kabinos išorėje, truputį žemiau priekinių langų. Vėliau dauguma šilumvežių turėjo dar vieną geltoną juostą viršutinėje kėbulo dalyje.1970-80 metais Gaivorono depas pakeitė lokomotyvų dizainą. Šilumvežio galuose vietoj geltonos juostos buvo dažoma oranžinė ir ji buvo šiek tiek platesnė negu anksčiau dažyta. Apie 1990 metus tas pats depas ėmė dažyti įstrižas juostas šilumvežio galuose (raudonas arba geltonas), kurios labiau išryškino raudoną žvaigždę ant kėbulo. Analogiškas dažymas buvo atliekamas ir Panevėžio depe, tik subyrėjus Tarybų Sąjungai buvo nuimtos sovietinės žvaigždės.

Mano iš anglų kalbos versta medžiaga ir nukopijuota iš www.ngr.lt.

Turistinis maršrutas „siauruku” Anykščiai-Panevėžys taip pat nuostolingas.

Nenoriu patikėt, ar tikrai.

udrius
2009.02.01, 11:39
Ekskursija... kurios nebuvo ir nebus

http://www.selonija.lt/2009/01/26/ekskursija-kurios-nebuvo-ir-nebus/

Apie siauruką Biržuose.

Vis vien nesuprantu - reikia tik noro ir galima padaryti super ekskursiją... Gi aš tai padariau....:

http://www.travelnews.lt/?m_id=18064&i_id=2&pub_id=42008&i_ctr=26

Salvijus
2009.02.27, 19:13
Šiandien teko važinėtis gražiomis Šiaurės Lietuvos - Žiemgalos vietovėmis ir apžiūrėti Joniškio-Žeimelio-Joniškėlio geležinkelio ruožą. Jis panaudojus darbams savo kariuomenę, belaisvius bei vietos žmones buvo nutiestas 1916-1917 m., nurinktas kaip neekonomiškas 1960 m. Bėgių plotis - 600 mm.
Pokario metais šiame ruože tai buvo vienintelė susisiekimo priemonė iki pat 1960 m. - autobusai pradėjo važinėti tik 1959 m. kai buvo nutiestas naujas kelias.
Žmonės ir po šiai dienai atsimena šį geležinkelį. Gražiai skamba tarmiškai posakis ...čiuku, čiuku traukinuku par Skak's, Valak's tiesi į Kriok's [Kriukai]... (apie tai galima paskaityti: Klumbytė D., Atgyja ir nukirstos šaknys, Šiauliai, 2006).
Iki 1960 m. kursuodavo keleivinis traukinys, kuris vidurnaktį (1:00 val.) išvažiuodavo į Žeimelį ir ryte atgal važiuodavo į Joniškį. Joniškio depe buvo naudojami 2 garvežiai, trečiasis - atsarginis. Buvo 4-5 keleiviniai vagonai, o vagone - 20 sėdimų vietų.
Jo greitis buvo apie 19-20 km/h, garvežys - 120 arklo jėgų, svėrė 12 t, temdavo 1200 t, kurenamas anglimi. Maršrutui Joniškis-Žeimelis į priekį ir atgal (60 km) reikėjo 2 t anglių.
Dažniausias transportuodamas krovinys - runkeliai. Joniškyje buvo perkraunama į plačiojo geležinkelio traukinius. Važiuodavo iki 6 kartų per dieną.
Senųjų nuotraukų albumą galima apžiūrėti čia http://www.miestai.net/forumas/album.php?albumid=142.
Geležinkelio tiltas (pralaida) nuo Žeimelio 5 km link Joniškio
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0005.JPG
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0006.JPG
Žeimelio-Vaškų-Joniškėlio-(Panevėžio) ruožas pastatytas 1939 m., nurinktas kaip neekonomiškas berods 1980-1985 m. Bėgių plotis - 750 mm.
Žeimelio geležinkelio stotis. Pradžioje 1916-1917 m. ji buvo medinė. Apie 1930 m. senoji medinė stotis pagal paskirtį nebebuvo naudojama, todėl stotis laikinai buvo įsikūrusi viename iš vagonų. Buvo ruošiamasi statyti mūrinę, tačiau pabaigta tik 1939 m. ji ir šliko iki mūsų dienų.
Lauksodžio geležinkelio stotis. Čia iki 2000 m. buvo butai. Dar ir dabar veikia paštas. Įspūdinga ar ne kaip kaimui?
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0008.JPG
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0009.JPG
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0010.JPG
Išliko geležinkelio sampilas Lauksodžio kaime. Dabar taip kaimo keliukas fragmentiškai nueinantis link Diržių. Žmonės ir dabar šį keliuką vadina geležinkeliu, o atvažiavę svečiai iš kitų miestų ieškodami pašto prie geležinkelio nesėkmngai bando ieškoti geležinkelio kaip orientyro. Man toks atvejis buvo nutikęs 1999 m.
Sampilo likučiai išliko ir prie Skakų kaimo (Joniškio r.).
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0012.JPG
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_00111.JPG

Apie neveikiantį, bet dar esamą Linkuvos-Petrašiūnų geležinkelį skaitykite temoje "Siaurasis geležinkelis" http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=327917#post327917

Salvijus
2009.02.27, 19:31
Šiandien teko važinėti po gražias Šiaurės Lietuvos - Žiemgalos vietas.
Linkuvos-Petrašiūnų (Pakruojo r.) siaurasis geležinkelis pastatytas 1922 m. (http://www.ziemgala.lt/p/gtp_index_00.html, kiti nurodo 1916 m.) (kokie traukiniai važinėjo žr. http://www.miestai.net/forumas/album.php?albumid=142). Iš Kauno į Linkuvą važiuodavo plačiuoju geležinkeliu iki Šiaulių Gubernijos stoties, o iš ten ėjo 1916 m. vokiečių pastatytas siaurasis geležinkelis Gubernija-Pasvalys-(Biržai - 1922 m.).
Užfiksavau pernai sudegusią Linkuvos geležinkelio stotį ir bėgius.
Pamenu krovinius traukinius su pakrautais cukriniais runkeliais mačiau dar 1994 m., o paskutinis keleivinis iki Pakruojo kursavo apie 1986 m.
Laikas ir žmonės negailestingi...
Linkuvos "Lietūkio", stoties "magazino" pastatas, statytas 1937 m.
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0020.JPG
Dabar bėgiai apaugę žole, praeina palei plentą Joniškis-Linkuva-Pakruojis
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0021.JPG
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0022.JPG
Kitą savaitę važiuosiu daryti reportažo "Siaurasis geležinkelis Joniškėlis-Pasvalys-Biržai".

udrius
2009.02.27, 21:10
Žeimelio-Vaškų-Joniškėlio-(Panevėžio) ruožas pastatytas 1939 m., nurinktas kaip neekonomiškas berods 1980-1985 m. Bėgių plotis - 750 mm.
Žeimelio geležinkelio stotis. Pradžioje 1916-1917 m. ji buvo medinė. Apie 1930 m. senoji medinė stotis pagal paskirtį nebebuvo naudojama, todėl stotis laikinai buvo įsikūrusi viename iš vagonų. Buvo ruošiamasi statyti mūrinę, tačiau pabaigta tik 1939 m. ji ir šliko iki mūsų dienų.
Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20090227/IMG_0007.JPG)


Šitoje vietoje esi viškai neteisus, Žeimelio stotis yra čia:

http://narrow.parovoz.com/gallery/LT/20090130_120072.jpg

Tai ką nufotografavai, tai yra kooperatyvo sandėlys, statytas nepriklausomos lietuvos metu. Galėtum dar pasižiūrėti daugiau narrow.parovoz.com, šiame ruože buvau prieš porą mėnesių berods...

Vytautas_LT
2009.03.02, 23:11
Maži vagonėliai. Nemanau, kad galėtų būti plačiojo.

Vitas
2009.03.03, 10:55
Maži vagonėliai. Nemanau, kad galėtų būti plačiojo.

Ir pagal įžiūrimus bėgius nesunku spręsti, kad tai tikrai siaurukas.

Vytautas_LT
2009.03.03, 15:44
Bandžiau atsekti buvusį siauruko ruožą nuo Rubikių iki Utenos. www.maps.lt ortofoto jis puikiai matosi. Taip pat ir šiaurės Aukštaitijos geležinkeliai: Biržai, Joniškėlis, Linkuva, Pakruojis ir t.t... Nežinau ar ten bėgiai dar yra, nes tie geležinkeliai pažymėti ir žemėlapyje.

Nuo Pakruojo iki Radviliškio, kiek supratau, eina platusis geležinkelis (jeigu jis tebėra).

Wycka
2009.03.03, 23:43
Bandžiau atsekti buvusį siauruko ruožą nuo Rubikių iki Utenos. www.maps.lt (http://www.maps.lt) ortofoto jis puikiai matosi. Taip pat ir šiaurės Aukštaitijos geležinkeliai: Biržai, Joniškėlis, Linkuva, Pakruojis ir t.t... Nežinau ar ten bėgiai dar yra, nes tie geležinkeliai pažymėti ir žemėlapyje.

Bėgiai formaliai yra, tačiau... Vasarą važiavau palei bėgius siauruko pylimu nuo Panevėžio geležinkelio stoties Joniškėlio link. Gaila neturėjau fotoaparato, nes vienas vaizdas buvo super. Bėgiai teoriškai kerta šiaurvakarinį Panevėžio apvažiavimą, ties "pervaža" vairuotojai perskaito kelio ženklą, kuriame parašyta kad tai siaurasis geležinkelis, kultūrinio paveldo objektas. Tačiau bėgiai yra ne užasfaltuoti (kaip ties įvažiavimu į stiklo fabriką), o nupjauti abipus kelio. Tiesiog veizdzialis pyž''''c.

Salvijus
2009.03.09, 16:50
Taigi, ruošiamasi kai ateis geresni laikai asfaltuoti nurinktą Pakruojo-Petrašiūnų siauruko ruožą ir įrengti dviračių taką (www.maps.lt rodo geležinkelio ruožą kaip esamą).
Neblogai yra išlikęs pylimas, tiltai-pralaidos ir t.t. Geriau jau nieko neasfaltuotų ir lauktų geresnių laikų siaurojo geležinkelio ruožo atstatymui, nes kai užasfaltuos - tai amžiams. Pasak Pakruojo savivaldybės tarnautojų - siaurukas per didelė prabanga Pakruojo r.
Šis maršrutas turizmui būtų patrauklus - restauruojami Pakruojo dvaro ir Linkuvos vienuolyno kompleksai, bet to ir atstumas nedidelis - tik 15 km. Tai tie 15 km siauruko ruožo suteiktų didesnio patrauklumo išvardytiems objektams. Būtų galima paleidus automotrisę naudoti ir vietiniui susisiekimui. Tai kažkodėl sėkmingai buvo realizuota venstpilyje, kur 1996 m. nutiesta 4 km ilgio siaurojo geležinkelio atšaka (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=327545#post327545).
Kažką reikia daryti, nes paskutiniuoju metu Lietuvoje viskas tik naikinama, uždaroma ir t. t. Norisi išgirsti, kad ir kažkas atnaujinta, atidaryta - ne tik nauji "Akropoliai" ar kiti centrai.
Degu iš gėdos, kad mes joniškiečiai nesugebėjom išsaugoti Joniškio-Žeimelio-Joniškėlio siauruko ruožo.

Sula
2009.03.09, 17:23
Deja, niekas siauruko neatstatinės. Nėra jiems poreikio - kas važinės? Jeigu tik kažkaip panaudoja buvusią infrastruktūrą - jau tai sveikintina.

Salvijus
2009.03.12, 18:52
Taigi, ruošiamasi kai ateis geresni laikai asfaltuoti nurinktą Pakruojo-Petrašiūnų siauruko ruožą ir įrengti dviračių taką (www.maps.lt rodo geležinkelio ruožą kaip esamą).
Neblogai yra išlikęs pylimas, tiltai-pralaidos ir t.t. Geriau jau nieko neasfaltuotų ir lauktų geresnių laikų siaurojo geležinkelio ruožo atstatymui, nes kai užasfaltuos - tai amžiams. Pasak Pakruojo savivaldybės tarnautojų - siaurukas per didelė prabanga Pakruojo r.
Šis maršrutas turizmui būtų patrauklus - restauruojami Pakruojo dvaro ir Linkuvos vienuolyno kompleksai, bet to ir atstumas nedidelis - tik 15 km. Tai tie 15 km siauruko ruožo suteiktų didesnio patrauklumo išvardytiems objektams. Būtų galima paleidus automotrisę naudoti ir vietiniui susisiekimui. Tai kažkodėl sėkmingai buvo realizuota venstpilyje, kur 1996 m. nutiesta 4 km ilgio siaurojo geležinkelio atšaka (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=327545#post327545).
Kažką reikia daryti, nes paskutiniuoju metu Lietuvoje viskas tik naikinama, uždaroma ir t. t. Norisi išgirsti, kad ir kažkas atnaujinta, atidaryta - ne tik nauji "Akropoliai" ar kiti centrai.
Degu iš gėdos, kad mes joniškiečiai nesugebėjom išsaugoti Joniškio-Žeimelio-Joniškėlio siauruko ruožo.

Vis dėlto naujausiais nepatvirtintais gandais iš pareigūnų teko girdėti, kad turizmo tikslams ruošiamasi atkurti siaurojo geležinkelio ruožą nuo Petrašiūnų iki Pakruojo dvaro, o gal net ir iki senosios stoties - ten kur dabar yra Autobusų stotis. pagyvensim pamatysim.

Salvijus
2009.03.12, 21:32
Tai pavyzdys, kaip galima puikiai siaurąjį geležinkelį suderinti su miesto infrastruktūra ir padaryti jį naudinga ir malonia pramoga miesto visuomenei ir svečiams.:labas:

Visai prie ko. Mūsų siaurukas gali lygiai taip pata tarnauti turizmui. O Pakruojo-Petrašiūnų-Linkuvos variantas optimalus - tik 15 km. O jei dar sutvarkytų Linkuvos vienuolyną, Pakruojo dvarą - objektas Šiaurės Lietuvoje būtų labai patrauklus, tuo labiau, kad yra tarp dviejų didmiesčių - Šiaulių, Panevėžio. lengvai pasiekiamas plentu.

mikita
2009.03.13, 17:39
Beje, apie Joniškėlio siauruką dar šiek tiek galima rasti http://www.joniskelis.lt/content/view/481/2/ (čia)
Gana nemažai yra informacijos knygoje "Joniškėlis", Akstis, 2007, p.260
Šioje knygoje rašoma, kad paskutinis keleivinio traukinio maršrutas Panevėžys - Biržai buvo uždarytas 1988 m. vasario 15d. Miestelio gyventojai, sužinoję apie mėgstamo maršruto uždarymą, surinko kelis šimtus parašų prašydami palikti traukinuką, bet prašymas nebuvo išgirstas.
Joniškėlio stotyje visų traukinių eismas buvo uždarytas 1996m. liepos 1d.
Šaltinis - jau minėta knyga ir http://www.joniskelis.lt.

Keleivinis traukinys stotyje 1967 m.
http://www.joniskelis.lt/images/stories/Stotis/scan0010.jpg

1960 m. iešmas 2-ojo posto rajone.
http://www.joniskelis.lt/images/stories/Stotis/scan0006.jpg

1960 m. iešmas 3-ojo posto rajone.
http://www.joniskelis.lt/images/stories/Stotis/scan0007.jpg

1967m kolektyvas: Pirmoje eilėje iš kairės: stoties budėtojai J. Tinteris, V. Lašinis, stoties viršininkas J. Kaškelis, būtėtojai J. Jodinskas, J. Čeponkus. Antroje eilėje iš kairė: vyr. iešmininkai B. MUlevičius, P. Rimkevičius, J. Tautkus, D. Strigockis, J. Lukoševičius. Trečioje eilėje iš kairės vyr. iešmininkai P. Baliūnas, P. Vinciūnas, J. Giedrė, svėrėjas A. Astrauskas, vyr. iešmininkas J. Glebavičius. Ketvirtoje eilėje iš kairės vyr. iešmininkas J. Gruodis, kasininkas A. Žukauskas, vyr. iešmininkai A. Mikalajūnas, J. Vanagas.
http://www.joniskelis.lt/images/stories/Stotis/scan0004a.jpg

Beje, dar keletas kaip sako patys joniškėliečiai, retų nuotraukų:
Citata iš Joniškėlio bendruomenės tinklapio:
"Reta nuotrauka. 1929 metai. Traukinio avarija Joniškėlyje. Autorius – tarpukario miestelio fotografas – A. Janeliūnas.
Nuotraukoje matyti senasis medinis geležinkelio tiltas (naujasis metalinis atsirado apie 50-uosius praeito amžiaus metus), ir nuo jo į upę nuvažiavęs sąstatas."
http://static3.bareka.com/photos/medium/9239122.jpg

http://static4.bareka.com/photos/medium/9239119.jpg

http://static3.bareka.com/photos/medium/9239118.jpg

Salvijus
2009.03.13, 20:08
Beje, apie Joniškėlio siauruką dar šiek tiek galima rasti http://www.joniskelis.lt/content/view/481/2/ (čia)
Gana nemažai yra informacijos knygoje "Joniškėlis", Akstis, 2007, p.260
Šioje knygoje rašoma, kad paskutinis keleivinio traukinio maršrutas Panevėžys - Biržai buvo uždarytas 1988 m. vasario 15d. Miestelio gyventojai, sužinoję apie mėgstamo maršruto uždarymą, surinko kelis šimtus parašų prašydami palikti traukinuką, bet prašymas nebuvo išgirstas.
Joniškėlio stotyje visų traukinių eismas buvo uždarytas 1996m. liepos 1d.
Šaltinis - jau minėta knyga ir http://www.joniskelis.lt.[/URL]

Ačiū už gražų reportažą. Įkeliu dar vieną nuotrauką. Panašiu metu nustojo kursuoti traukinukas į Linkuvą. Vienu žodžiu mes viską tik naikinam, uždarome. Tikriausiai liksime betono ir asfalto valstybė su smalkių ir išmetamų teršalų smogu ore.
O dar atokiose vietose prasidėjo pasak mūsų literatūros klasiko kraštiečio J. Avyžiaus "Sodybų tuštėjimo metas" ir Lietuva taps panaši į buv. Rytprūsius.

Salvijus
2009.03.14, 21:35
1899 m. Praėjo 110 m. kai Lietuvoje buvo nutiestas Panevėžio-Rubikių-Švenčionėlių siaurojo geležinkelio ruožas. Laikas ir techninės inovacijos ilgokai neišstūmė šios transporto priemonės. Ji ilgiausiai išliko Šiaurės Lietuvoje - gelbėjo Panevėžio cukraus, linų, stiklo fabrikai. Į juos produkciją iki pat XX a. pabaigos gabeno Šiaurės Lietuvos žemdirbiai. Tad pagrįstai Panevėžys laikytinas neoficialia Lietuvos siaurojo geležinkelio sostine - panašiai kaip Radviliškis Lietuvos geležinkelių sostine.
Šiandien (2009 m. kovo 14 d.) su vienu kolega iš forumo dalyvavome ekspedicijoje, kurios tikslas aplankyti Šiaurės Lietuvos siaurąjį geležinkelį Pakruojis-Linkuva-Petrašiūnai-Joniškėlis-Pasvalys-Biržai. Jis buvo nutiestas 1916 ir 1922 m. Keleivių susisiekimui eksplotuotas iki 1988 m. (nepaisant vietos žmonių protestų - matyt siaurukas giliai buvo įsišaknijęs žmonių sąmonėje), krovinių - iki 1994-1996 m.
Didžiausią įspūdį paliko Joniškėlio stotis su 3 peronais ir 7 keliais, iešmais, semaforu ir t.t., dar likusiais buvusios sovietinių laikų stoties aplinkos tvarkos reliktais - betoninėmis gėlių klombomis, darželiais (kaip ir senose XX a. 6-9 dešimtmečių nuotrakose (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=331723#post331723; http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=331765#post331765) ...), ketaus suoleliais, išdaužytais peronų šviestuvais. Neveltui užrašas ant šilumvežio skelbia, kad ši stotis klestėjimo laikais buvo didžiausias siaurųjų geležinkelių mazgas Lietuvoje - geležinkeliai vedė į keturias puses - Žeimelį-Joniškį, Panevėžį-Švenčionėlius, Šiaulius, Biržus. Pasak kalbintų žmonių tiek vietoje, tiek autobuse maloniai besidalinančių prisiminimas keleivių, iš Joniškėlio stoties kursuodavo traukinių sąstatai iš 5-6 vagonų ir jie būdavo sausakimši keleivių (skubėdavo į darbą sūrių gamykloje), kelionė iki Pasvalio trukdavo beveik 1 val.
Įdomu buvo fiksuoti laiko ir žmonių nepaliestas didelę mūrinę Petrašiūnų ir medinę Linkuvos stotys su išlikusiais keliais ir iešmais, pralaidą prie Pakruojo, tiltus per Mūšą - ties Petrašiūnais, per Daugyvenę - ties Pamūšiu, per Mažupę - Joniškėlyje.
Iš visų stočių beveik pagal paskirtį - tarnauti keleiviams - naudojama tik Pakruojo stotis, kur dabar yra įrengta autobusų stotis.
Pasvalyje išliko keleivių patogumui svarbi detalė - mūrinis lauko tualetas.
Petrašiūnų stotyje veikia siaurojo geležionkelio eskpozicija. Tikriausiai tokia Lietuvoje yra vienintelė. Jus pasitiks malonus igametis Pamūšio stoties viršininkas p. Padgoreckas ir papasakos įdomias istorijas apie Petrašiūnų stoties traukinius, keliones ir bendradarbius geležinkelininkus, kurių gretos retėja... Bilietas kainuoja tik 2 Lt, kuriuos p. Padgoreckas atžymės su 1988 m. gegužės 27 d. data - kai paskutinį kartą buvo komposteruotas paskutinio traukinio Nr. 56 keleivio bilietas... ties ta data komposterius ir laikas sustojo ... amžinai ...
Bėgiais jau senokai nebedunda traukinių ratai ..., tik tyliai vėjo kedenama tarp bėgių šnara sužėlę žolės ir krūmų lapai...
Gal kiek romatiškai gavosi, tačiau ši ekspedicija man įspūdį padarė. Kviečiame ir kitus forumo dalyvius apsilankyti šiame ruože.

Vytautas_LT
2009.03.16, 23:33
1899 m. Praėjo 110 m. kai Lietuvoje buvo nutiestas Panevėžio-Rubikių-Švenčionėlių siaurojo geležinkelio ruožas. Laikas ir techninės inovacijos ilgokai neišstūmė šios transporto priemonės. Ji ilgiausiai išliko Šiaurės Lietuvoje - gelbėjo Panevėžio cukraus, linų, stiklo fabrikai. Į juos produkciją iki pat XX a. pabaigos gabeno Šiaurės Lietuvos žemdirbiai. Tad pagrįstai Panevėžys laikytinas neoficialia Lietuvos siaurojo geležinkelio sostine - panašiai kaip Radviliškis Lietuvos geležinkelių sostine.
Šiandien (2009 m. kovo 14 d.) su vienu kolega iš forumo dalyvavome ekspedicijoje, kurios tikslas aplankyti Šiaurės Lietuvos siaurąjį geležinkelį Pakruojis-Linkuva-Petrašiūnai-Joniškėlis-Pasvalys-Biržai. Jis buvo nutiestas 1916 ir 1922 m. Keleivių susisiekimui eksplotuotas iki 1988 m. (nepaisant vietos žmonių protestų - matyt siaurukas giliai buvo įsišaknijęs žmonių sąmonėje), krovinių - iki 1994-1996 m.
Didžiausią įspūdį paliko Joniškėlio stotis su 3 peronais ir 7 keliais, iešmais, semaforu ir t.t., dar likusiais buvusios sovietinių laikų stoties aplinkos tvarkos reliktais - betoninėmis gėlių klombomis, darželiais (kaip ir senose XX a. 6-9 dešimtmečių nuotrakose (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=331723#post331723; http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?p=331765#post331765) ...), ketaus suoleliais, išdaužytais peronų šviestuvais. Neveltui užrašas ant šilumvežio skelbia, kad ši stotis klestėjimo laikais buvo didžiausias siaurųjų geležinkelių mazgas Lietuvoje - geležinkeliai vedė į keturias puses - Žeimelį-Joniškį, Panevėžį-Švenčionėlius, Šiaulius, Biržus. Pasak kalbintų žmonių tiek vietoje, tiek autobuse maloniai besidalinančių prisiminimas keleivių, iš Joniškėlio stoties kursuodavo traukinių sąstatai iš 5-6 vagonų ir jie būdavo sausakimši keleivių (skubėdavo į darbą sūrių gamykloje), kelionė iki Pasvalio trukdavo beveik 1 val.
Įdomu buvo fiksuoti laiko ir žmonių nepaliestas didelę mūrinę Petrašiūnų ir medinę Linkuvos stotys su išlikusiais keliais ir iešmais, pralaidą prie Pakruojo, tiltus per Mūšą - ties Petrašiūnais, per Daugyvenę - ties Pamūšiu, per Mažupę - Joniškėlyje.
Iš visų stočių beveik pagal paskirtį - tarnauti keleiviams - naudojama tik Pakruojo stotis, kur dabar yra įrengta autobusų stotis.
Pasvalyje išliko keleivių patogumui svarbi detalė - mūrinis lauko tualetas.
Petrašiūnų stotyje veikia siaurojo geležionkelio eskpozicija. Tikriausiai tokia Lietuvoje yra vienintelė. Jus pasitiks malonus igametis Pamūšio stoties viršininkas p. Padgoreckas ir papasakos įdomias istorijas apie Petrašiūnų stoties traukinius, keliones ir bendradarbius geležinkelininkus, kurių gretos retėja... Bilietas kainuoja tik 2 Lt, kuriuos p. Padgoreckas atžymės su 1988 m. gegužės 27 d. data - kai paskutinį kartą buvo komposteruotas paskutinio traukinio Nr. 56 keleivio bilietas... ties ta data komposterius ir laikas sustojo ... amžinai ...
Bėgiais jau senokai nebedunda traukinių ratai ..., tik tyliai vėjo kedenama tarp bėgių šnara sužėlę žolės ir krūmų lapai...
Gal kiek romatiškai gavosi, tačiau ši ekspedicija man įspūdį padarė. Kviečiame ir kitus forumo dalyvius apsilankyti šiame ruože.

Papildau nuotraukomis.
Kelionė prasideda nuo Pakruojo. Čia kaip paminklas stovi siauruko šilumvežis su vagonėliu. Pakruojo geležinkelio stoties pastate dabar įsikūrė autobusų stotis. Matyti kur buvo peronai ir kelynas. Taip pat, ir sandėlio rampa.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09410.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09412.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09417.JPG

Sekdami palei nurinktą Pakruojo-Petrašiūnų ruožą netoli Pakruojo dvaro aptikome buvusį tiltuką.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09422.JPG

O čia Linkuvoje. Galinis punktas, bėgiai čia ir pasibaigia.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09435.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09441.JPG

Buvusi Linkuvos keleivių stotis.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09446.JPG

Bėgių būklė, kaip ir daugumoje vietų, atrodo liūdnai.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09452.JPG

Rampa Linkuvoje.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09459.JPG

Petrašiūnų-Linkuvos ruože geležinkelis eina prie pat automobilių kelio.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09460.JPG

Šis tiltas pastatytas siaurukui, bet vėliau išplatintas ir dabar per jį važinėja automobiliai. bet siauruko bėgiai išliko.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09464.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09467.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09475.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09476.JPG

Petrašiūnai (Petrošiūnai) - vienas iš didesniųjų siaurojo geležinkelio mazgų šiaurės Aukštaitijoje. Dabar stoties pastate gyvena žmonės, bet dalyje jo įrengta ekspozicija. Mums ją aprodė ilgametis stoties budėtojas.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09478.JPG

Ten, kur dabar matosi tvoros ir daržai - anksčiau ėjo geležinkelis į Pakruojį....
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09481.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09483.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09485.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09488.JPG

Kasos langelis buvusios stoties pastate...
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09493.JPG

Pervaža Petrašiūnuose. Priekyje atšaka eina į Linkuvą.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09502.JPG

Bėgiai netoli stoties.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09509.JPG

Bėgiai netoli tilto per Daugyvenę.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09516.JPG

Ir pats tiltas.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09518.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09520.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09521.JPG

Antroji dalis - rytoj.

Vytautas_LT
2009.03.17, 17:06
Tęsiame kelionę toliau.

Joniškėlis. Didžiausias siaurojo geležinkelio mazgas Lietuvoje. Čia sueidavo keliai nuo Panevėžio-Anykščių-Utenos-Švenčionėlių, Pasvalio-Biržų, Petrašiūnų-Pakruojo-Gubernijos (Šiaulių), Žeimelio-Joniškio.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09526.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09528.JPG

Joniškėlio stotyje pamatėme jau antrąjį šilumvežį-paminklą.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09529.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09535.JPG

O kažkada čia vyko intensyvus gyvenimas... Dabar viskas užaugę, apleista... Rūdija bėgiai, iešmai ir semaforai... Stotyse gyvena žmonės...
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09537.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09540.JPG

Tiltas Joniškėlyje.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09542.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09545.JPG

Ko gero vienintelis išlikęs siauruko semaforas.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09547.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09549.JPG

Pasvalys. Taip pat nemaža stotis.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09562.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09568.JPG

Privažiuojamųjų kelių buvo visur...
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09571.JPG

Na ir galinis siauruko, tuo pačiu ir mūsų kelionės punktas - Biržai. Stoties teritorijos būta didelės, nors pastatas ir nedidukas. Čia, kaip ir visur buvo prekių stoties sandėliai. Gerai išlikęs vandens bokštas ir depo pastatas.
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09573.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09576.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09577.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09579.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09581.JPG
http://www.talpykla.com/files/5426/Siaurukas/DSC09583.JPG

nagi
2009.03.18, 00:15
/\Puikus reportažas! Ačiū!
Užsikrėčiau noru iš arčiau patyrinėti Aukštaitijos siauruko likučius.

Wycka
2009.04.24, 23:21
Šįmet prieš pat Velykas aš su žmona keliavome dviračiais palei siauruko bėgius ruože Panevėžys — Joniškėlis. Padariau per 200 nuotraukų, bet ne visas dar sutvarkiau. Čia kol kas įkeliu tik tris, bet mano nuomone labiausiai iliustruojančias pastaruosius pranešimus. Manau, kad jų net komentuoti nebūtina:

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 236a.JPG

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 235a.JPG

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 234a.JPG

Vytautas_LT
2009.04.25, 11:01
Šįmet prieš pat Velykas aš su žmona keliavome dviračiais palei siauruko bėgius ruože Panevėžys — Joniškėlis. Padariau per 200 nuotraukų, bet ne visas dar sutvarkiau. Čia kol kas įkeliu tik tris, bet mano nuomone labiausiai iliustruojančias pastaruosius pranešimus. Manau, kad jų net komentuoti nebūtina:

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 236a.JPG)

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 235a.JPG)

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20090424/Picture 234a.JPG)

Semaforą vėl pavogė? :kkka?

Salvijus
2009.04.25, 12:08
Semaforą vėl pavogė? :kkka?

O kurioj vietoj jis buvo? Mes tada jį matėm tik ruože Petrašiūnai-Joniškėlis prie Joniškėlio.

Vytautas_LT
2009.04.25, 16:33
O kurioj vietoj jis buvo? Mes tada jį matėm tik ruože Petrašiūnai-Joniškėlis prie Joniškėlio.

Jų ten nemažai buvo prie Joniškėlio. Mes kai buvom aš mačiau tik vieną. Kitas gal buvo kitoje stoties pusėje... Ir tie patys buvo pavogti ne kartą. Vis sugrąžindavo vieton juos. Dabar atsiprašau, susimaišiau dėl vietos truputį.

O bėgių gabalą vis tiek pavogė...

Wycka
2009.04.25, 22:06
O bėgių gabalą vis tiek pavogė...

Na jeigu ir pavogė, tai legaliai, savi kelininkai http://www.miestai.net/forumas/images/icons/icon9.gif Sioje vietoje siuaruko begius kerta šiaurvakarinis Panevėžio aplinkelis. Bėgiai yra nupjauti, o tarp jų išpiltas asfaltas. Panašiai yra su atšaka į stiklo fabriką, tik ten tiesiai ant bėgių užasfaltuota.

Al1
2009.05.03, 12:54
AB “Lietuvos geležinkeliai” specialistų viešnagė Panevėžyje dėl ruožo Panevėžys – Linkuva, Joniškėlis – Biržai perspektyvos

2009 m. kovo 23 d. Panevėžyje lankėsi bendrovės “Lietuvos geležinkeliai” specialistų grupė:
Geležinkelių infrastruktūros direkcijos turto tarnybos viršininko pavaduotojas Rimantas Jogėla, turto valdymo skyriaus viršininkė Ilona Paskačimienė, teisės ir personalo skyriaus vyriausias teisininkas Linas Ivanauskas. Svečiai susitiko su Panevėžio apskrities viršininku Viktoru Trofimovu, Panevėžio apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento direktore Rita Abaravičiūte, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio teritorinio padalinio vedėju Arūnu Umbrasu ir VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” direktoriumi Gintaru Kerbedžiu. Įstaigų atstovai pasikeitė nuomonėmis dėl nenaudojamo šiaurinio ruožo, kurį valdo bendrovė “Lietuvos geležinkeliai” būklės, atkūrimo bei valdytojo kaitos klausimais.


Šaltinis http://www.siaurukas.eu/index.php?cid=8187

2Pack
2009.05.03, 14:52
Truputį senstelėjusi info. LG siūlo nenaudojamus ruožus demontuoti, o išardytą dalį panaudoti veikiančių ruožų remontui, kitą - saugoti ir sandėliuoti. Tokiam variantui iš esmės yra pritarusi ir Kultūros ministerija. Komplekso dalis siūloma perimti savivaldybėms ir Všį "ASG".

Al1
2009.05.03, 15:51
Jau geriau nieko nedarytu, o paliktu ir toliau begius rudyti, o pastatus griuti. Dabar ne laikas - krize. Priimami "neprotingi" sprendimai. Pasibaigus krizei viskas gali atrodyti kitaip. Ir netgi atsirasti lesu atstatymui. Jei bus isdraskyta, isardyta, isdalinta ir privatizuota, tai, kas dar like, apie atstatyma negales buti nei kalbu...

statyba
2009.05.03, 23:46
Truputį senstelėjusi info. LG siūlo nenaudojamus ruožus demontuoti, o išardytą dalį panaudoti veikiančių ruožų remontui, kitą - saugoti ir sandėliuoti. Tokiam variantui iš esmės yra pritarusi ir Kultūros ministerija. Komplekso dalis siūloma perimti savivaldybėms ir Všį "ASG".

LG nieko kito ir nezino, tik kaip griauti, demontuoti ar uzdaryti...

2Pack
2009.05.04, 19:10
Jei čia viskas gerai išeis, tai kokį birželio mėn, gal gegužės pab. "Atgimime" turėtų pasirodyti straipsnis apie visą šitą reikalą (kas dabar darosi su nenaudojamais ruožais).

Wycka
2009.05.04, 23:57
Grįžkime prie temos.

Visiškai teisingai. Jau geriau pasigrožėkime siaurojo geležinkelio tiltu per Atmatos upelį atkarpoje nuo Mikoliškio iki Pušaloto:

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090504/Picture 267a.JPG


O čia tas pats tiltelis iš viršaus (viršuje kairėje matosi Mikoliškio paukštynas):

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090504/Picture 268a.JPG

Kosovo
2009.05.06, 08:04
Kaip matau bėgių sujungimai jau seniai metalo krautuvėse

Wycka
2009.05.07, 19:05
Iš pradžių šias nuotraukas norėjau patalpinti skyrelyje "Siaurieji geležinkeliai", bet paskui apsigalvojau, nes jose ne patys bėgiai, o tik (buvusios) siaurojo geležinkelio stotys. Fotografuota 2009-04-11, atkarpoje Panevėžys — Joniškėlis. Tąkart mynėm dviračiais palei siauruko bėgius. Esu padaręs per 200 nuotraukų, bet ne visos vertos viešinimo, o ir šiaip beveik mėnesį niekaip neprisiruošiau jų įkelti.

Kai dar kažkada keleiviniai siauruko traukiniai išvažiuodavo iš Panevėžio Joniškėlio link, jie tikriausiai sustodavo šioje stotyje (~Bernatoniai, ~3km nuo Panevėžio):
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 242a.JPG

Pušaloto stoties paradinė pusė. Dabar joje butai. Jums geriau nežinoti kas juose gyvena...
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 284a.JPG

Kita Pušaloto stoties pusė:
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 289a.JPG

Kol pasiekėme Joniškėlio geležinkelio stotį, visiškai sutemo. Bandžiau fotografuoti naktį su blicu, bet patys matote kas iš to išėjo:
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 304a.JPG

Čia pabandžiau pašviesinti tą pačią nuotrauką". Beje, Joniškėlis yra/buvo didžiausias siaurojo geležinkelio mazgas Lietuvoje. Stotyje stovi lokomotyvas, ant jo yra visos Lietuvos siaurųjų geležinkelių žemėlapis.
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 304aa.JPG

Čia tos pačios Joniškėlio geležinkelio stoties "neparadinė" pusė. Deja, bet kokybė beveik tragiška:
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 310a.JPG

Dar bandžiau gelbėti nuotrauką, bet matyt tai ne man:
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090507/Picture 310aa.JPG

Daug sumokėčiau už galimybę atvažiuoti siauruku nuo Rubikių iki pat Joniškėlio. Matyt, tai bus dar negreitai, nes bėgiai užaugę krūmais ar net storokais medeliais, kai kur jie net užasfaltuoti, išklypę, vienoj vietoj net nupjauti. Ne ką geriau ir su siauruko tiltais.

Vismantas
2009.05.08, 15:35
Manau galima kalbėti kiek norime. Tai bus tas pats kad "iš tuščio į kiaurą pilstytumėme". Tikėtis iš valdžios paramos beviltiška. Ypač tokiais sunkiais laikais, kaip kai kurių veikėjų pasisakymu: dabar sunku bus dar sunkiau. Manau kol neatsiras entuzijastų kurie patys neapsiimt tvarkyti ir prižiūrėti tai kas liko tol nieko ir nebus.
Teko pasidomėti siauruoju geležinkeliu tai jis kaip ir paskutinėse nuotraukose. Apaugęs krūmais, kur kertasi su keliu tai demontuotas (viabaltika).
Vienas ASG direktorius tikrai niekuom nepagelbės geležinkeliui. Kaip sakoma vienas lauke ne karys. Reikalingas entuziastų klubas kuris užsiimtu atstatymu ir jo tvarkymu. Kol kas radau tik ASG remėjų sąjunga. Bet ten apie tai nieko nerašoma.

Wycka
2009.05.08, 16:08
Reikalingas entuziastų klubas kuris užsiimtu atstatymu ir jo tvarkymu. Kol kas radau tik ASG remėjų sąjunga. Bet ten apie tai nieko nerašoma.

Tai gal gali parašyti čia nuorodą į ASG remėjų sąjungą?

Vytautas_LT
2009.05.08, 18:58
Tai gal gali parašyti čia nuorodą į ASG remėjų sąjungą?

www.ngr.lt

Wycka
2009.05.14, 22:00
Kaip Panevėžio paminklosaugininkai Biržų siauruko ieškojo

Kęstutis Slavinskas
2008-06-10

Neveikliems Biržų valdininkams bejėgiškai skėsčiojant rankomis dėl neva reikiamų įstatymų nebuvimo, penktadienį iš Panevėžio atvykę kultūros paveldo specialistai per dvi valandas išnarpliojo siaurojo geležinkelio bėgių vagystę.


http://www.siaure.lt/ezimagecatalogue/catalogue/phpoLOJ1f.jpg
Kultūros paveldo specialistai Kazys Stančikas ir Rasuolė Kerbedienė ne tik apžiūrėjo suniokotą siauruką, bet ir ėmė sekti vagišių pėdomis.
Į valdininkus lyg į sieną Praėjusios savaitės pradžioje į „Šiaurės rytų" redakciją užsukęs biržietis pranešė, jog beeidamas siaurojo geležinkelio pylimu Klausučių kaimo link užtiko išardytų bėgių ruožą.
„Širdį skauda matant, kaip naikinamas kultūrinis bei istorinis paveldas. Daug kartų myniau rajono valdininkų slenksčius, bet jie atsitvėrę tyla. Tad paskutinė viltis - kreiptis į žiniasklaidą", - kalbėjo Biržų krašto istorinių paminklų likimu susirūpinęs biržietis.
Aplankę įvykio vietą užtikome akivaizdžius vagystės pėdsakus - stigo keliasdešimt metrų plieninių bėgių.
Vandalai paliko ir savo veiklos pėdsakus - iš sutrūnijusių pabėgių kyšančius sutvirtinamuosius varžtus ir sunkiąja technika išvažinėtus šalia pylimo augančius krūmus.
Vagystės pėdsakai vedė šalia esančio miškelio link - per sunkiasvore technika išguldytus krūmus bėgiai buvo išvilkti. Vagys savo kėslams pasirinko idealią vietą - čia geležinkelio ruožas eina įduba ir nuo kelio Biržai - Klausučiai vietovę užstoja kalva.

http://www.siaure.lt/ezimagecatalogue/catalogue/phpkISLJL.jpg
Kultūros paveldo specialistai bei policijos komisariato darbuotoja užfiksavo vagystės pėdsakus.

Į nusikaltimo vietą atvyko panevėžiečiai
Siaurojo geležinkelio apsauga rūpinasi Biržų rajono savivaldybės paminklosaugininkė Danutė Černienė. Tad savivaldybės administracijos pastate ketvirtadienį ieškome minėtos specialistės.
„D. Černienė šiuo metu ant biuletenio", - iliuzijas susisiekti su paveldodsaugininke išsklaido laikinai savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos pareigas einanti Loreta Munikienė.
Tenka kreiptis į Panevėžyje dirbančius apskrities paveldo specialistus.
„Biržuose įvykdytas nusikaltimas. Tučtuojau vykstame pas jus", - penktadienio rytą telefonu išklausiusi problemą atsakė Kultūros paveldo departamento Panevėžio teritorinio padalinio vyresnioji inspektorė Rasuolė Kerbedienė.
„Vagystės iš siaurojo geležinkelio ruožų tapo tikra nelaime. Mes, paminklosaugininkai, be visuomenės pagalbos esame bejėgiai", - kalbėjo po geros valandos kartu su R. Kerbediene į Biržus atvykęs Kupiškyje gyvenantis bei dirbantis Kultūros paveldo departamento Panevėžio padalinio vyriausiasis valstybės inspektorius Kazys Stančikas.

„Valstybės saugomas"
Paveldo specialistai kartu su Biržų policijos komisariato tyrėja Jolita Sorokaite nuvyko į geležinkelio bėgių vagystės vietą. „Keturis kartus per Nepriklausomybės laikotarpį buvo keičiamas kultūros paveldą reglamentuojantis įstatymas, deja, niokotojams ir ilgapirščiams palankių „skylių" dokumente tik padaugėjo", - pasakojo K. Stančikas. Pasak jo, iš Biržų Pasvalio link besidriekiantis siaurojo geležinkelio ruožas priskirtas UAB „Gelsitai", o šios įmonės padalinyje Panevėžio apskrityje dirba tik du darbuotojai. „Taip valstybė ir saugo savo turtą", - niūriai pastebėjo K. Stančikas. Pasak R. Kerbedienės, informavus apie bėgių vagystę Biržuose, „Gelsitos" atstovai „rado" priežastį nevykti į Biržus ir neapžiūrėti jiems saugoti priskirto valstybės turto.

Vagių pėdsakais
Kol policijos pareigūnė apžiūrinėjo vagystės vietą, o R. Kerbedienė rašė aktą dėl dingusio turto, K. Stančikas išmatavo suniokoto geležinkelio ruožą. Paaiškėjo, jog yra dingę dvidešimt penki metrai bėgių ruožo, t. y. pusšimtis metrų plieninių bėgių.
„Eisiu pasižvalgyti geležinkelio ruože - gal dar ir kitoje vietoje ilgapirščiai kėsinasi arba ardo geležinkelio ruožą", - traukdamas cigaretę kalbėjo vienas iš Kupiškio Sajūdžio pradininkų, aktyvus šio rajono visuomenės veikėjas K. Stančikas. Jis prisiminė, kaip prieš dešimtmetį kartu su tuometine Biržų rajono paminklosaugininke Roma Songailaite „Niva" markės automobiliu apvažiavę bei apžiūrėję per Biržų rajono teritoriją nusidriekusį geležinkelio ruožą.
„Jo tokia natūra - jis nesitaiksto su piktadarybėmis, įvykio vietoje šmirinėja, žiūrinėja ir kažką vis tiek iškapsto. Neatsitiktinai aš jį ir į Biržus kartu vykti pasikviečiau", - apie bendradarbį kalbėjo R. Kerbedienė.
Įsitikinęs likusių geležinkelio bėgių saugumu, K. Stančikas patraukė pagrobtųjų bėgių vilkimo kryptimi. „Žinok, darosi šilta, einu vilkimo žyme, o priešaky matau kažkokius sandėlius bei gyventojo sodybą. Greičiau lėkite pas mane", - po pusvalandžio kolegei mobiliuoju telefonu paskambina K. Stančikas.
„Tik ten labai nesiafišuok, išvydę nepažįstamąjį, vagys nusikaltimo įkalčius paslėps", - kolegai pataria R. Kerbedienė. „Jūs važiuokit, o aš tuo metu krūmeliuose patūnosiu, parūkysiu, aplinką paseksiu", - sako fotoaparatu „apsiginklavęs" K. Stančikas.

http://www.siaure.lt/ezimagecatalogue/catalogue/php6pHmsO.jpg
Kol paveldo specialistai matavo surastus bėgius, sodybos gyventoja bandė paaiškinti, kaip valstybės turtas atsirado privačioje valdoje.

Bėgius surado sodyboje
Policijos automobiliu grįžtame į Biržus ir žvyrkeliu pravažiavę UAB „Volimeda" cechus sukame sandėlių link. Apžiūrime ūkininkui priklausančią teritoriją, kurioje sukrautos trąšos. K. Stančikui kyla įtarimas dėl kadaise buvusių svarstyklių pastato betone išrėžtos stambaus gabarito krovinio vilkties. Pažvelgę pro geležinių durų tarpą, paminklosaugininkai įsitikina, jog patalpoje bėgių nėra.
„ O kas čia gyvena? Būtina pasižvalgyti ir po šią sodybą", - meta žvilgsnį į pastatus, stovinčius už keliasdešimt metrų nuo sandėlių. Anot K. Stančiko, vagis reikia imti ant karštųjų, nes vėliau policija galų nesurasianti". Tuo metu policijos darbuotoja praeivės moters pasiteirauja apie sodyboje gyvenančius asmenis.
„Čia kartu su motina gyvena Aurimas Andrikaitis. Žinomas mums šis vaikinas. Važiuokime į kiemą ir motinos paklausime, ką veikia sūnus", - siūlo J. Sorokaitė. Policijos džipas pasuka sodybos link.
Kol policininkė bendrauja su kieme sutikta moteriške, pėstute į sodybą atėjęs K. Stančikas laiko tuščiai neleidžia - apžiūri tarybinių laikų technika užstatytą sodą, ūkinio pastato prieigas.
„Yra, radau, eikite čia", - švytinčiu veidu K. Stančikas rodo į viršų iškeltą rankos nykštį.
„Kazys pasiekė savo - išrišo ir šią vagystę. Žmogus dirba kaip policininkas", - kolegą gyrė R. Kerbedienė.
Paminklosaugininkai nustato, kad sodyboje rasti bėgiai yra tos pačios rūšies, kaip ir pakloti ant geležinkelio pylimo. Vienas bėgis sulenktas, kitas jau pradėtas pjaustyti, o šalia guli metro ilgio medinė liniuotė, kokias naudoja prekeiviai. Prie pjaustymui paruoštų bėgių pritvirtintas metalinis trosas, kieme stovi „Zetor" markės ratinis traktorius be valstybinių numerių.
„Būtų spėję supjaustyti, gražaus pinigėlio užsikalę, o dabar tik baudžiamąją bylą turės", - kalbėjo prakaitą nuo kaktos braukdamas ir paskutinę cigaretę iš pakelio traukdamas K. Stančikas.
Paaiškėja, kad ši Biržų kaimo sodyba priklauso Konstancijai Ratkevičienei, o kartu su senole savininke gyvenanti dukra Genė Samulionienė paminklosaugininkams aiškinasi, kaip bėgiai atsidūrė šiame kieme.

Policininkai dėkojo už pagalbą
„Esame dėkingi principingiems žmonėms, kurie laiku praneša ar net padeda išaiškinti vagystę. Ką tik grįžome iš Kirdonių, kur įforminome grūdų vagystę. Labai daug popierizmo", - kalbėjo į K. Ratkevičienės sodybą atvykę Biržų policijos komisariato kriminalistai.
Gerą pusvalandį policininkai rašė protokolą bei apklausinėjo vagystę padėjusius išaiškinti paveldo specialistus. „Turime daug panašumų, nes popierizmas ir biurokratizmas mums irgi peilis po kaklu", - protokolą rašančius policininkus užjautė K. Stančikas.
Dvi valandas Biržuose pasidarbavę bei vagystę išaiškinę R. Kerbedienė ir Stančikas pasakojo, kad padarytą žalą nustatys Kultūros paveldo departamento sudaryta komisija, o vėliau byla keliaus į teismą.
Už kiek galima realizuoti bėgius, bandžiau klausti biržiečio, išmanančio metalo laužo supirkimo verslą.
„Penkeri metai už grotų", - ironizavo jis teigdamas, kad metalo supirktuvėms nei bėgių, nei varinių laidų neįsiūlysi, nes įmonės gali prarasti licenciją.
Tikėtina, kad vagys būtų pjaustę bėgius bei panaudoję statybose, kur metalas kainuoja apie 3 tūkstančius litų už toną, o aukštos kokybės plieninių bėgių kaina dar aukštesnė.

Šaltinis: http://www.siaure.lt/article/articlearchiveview/244/2008/06/10

Vismantas
2009.05.15, 17:29
Kiek teko matyti tai nuo Pakruojo iki Petrašiūnų siaurojo geležinkelio nebeliko. Taip pat ardomas ir pylimas. Kaip vietiniai sako tai žvyras praverčia prie statybų. Ties pakruojo dvaru liko tik tiltuko likučiai.

http://s61.radikal.ru/i172/0905/15/17911c194ae0.jpg

Siaurukas prasideda nuo Petrašiūnų geležinkelio stoties ( jei taip galima ja pavadinti) ir išsiskiria lin Linkavos ir Joniškėlio. Dar stotyje yra irengtas mini muziejus. Ten vietinis ir gyvena ir pasakoja savo istorija kaip jis dirbo nuo pradžių. Muziejukas įrengtas daugumoje iš jo asmeniniu daiktų.

http://s44.radikal.ru/i104/0905/21/1101a99fec81.jpg

Link Joniškėlio geležinkelio stovis tai kaip čia pasakius. Nieko gero. Tiltai per upelius taip pat avarinio stovio.

Keletas nuotrauku:

http://s54.radikal.ru/i146/0905/e6/2f7717871468.jpg

http://s57.radikal.ru/i157/0905/3c/91f947a31b01.jpg

http://s50.radikal.ru/i128/0905/e7/c90b334c0b62.jpg

Vismantas
2009.05.15, 17:54
Tiltas ties Pamūšiu :

http://s53.radikal.ru/i140/0905/d9/3fd9cc2cfcb4.jpg

http://s60.radikal.ru/i170/0905/aa/6a0b11d763f7.jpg

2Pack
2009.05.15, 18:30
Ketvirtoj nuotraukoj jau išimtos ir bėgvines, nuimti bėgiai, matyt vogt paruošta.

Vismantas
2009.05.15, 22:05
Pagalvojau ta pati. Balkiai ant tiek supuvę kad ant ju atsistoti negalima. Jie susispaudžia ir gali nugarmėti žemyn. Norint juos prikalti net nebutu prie ko prikalti. O vaizdas nuo tiltuko tikrai gražus. Visas praeitas maršrutas paliko gerus ispudžius. Bėgiai eina per pylimą tai važiuojant traukiniu tikrai vaizdas butų malonus akiai. O ir lankytinu vietų turizmui tikrai pakaktų.
Kiek pastebėjau tai tiltukų konstrukcija panaši. Skiriasi tik ilgiai.

Romas
2009.05.15, 22:07
Sveikas atvykęs ir labai ačiū už nuotraukas, Vismantai :)

2Pack
2009.05.15, 23:32
Pagalvojau ta pati. Balkiai ant tiek supuvę kad ant ju atsistoti negalima. Jie susispaudžia ir gali nugarmėti žemyn. Norint juos prikalti net nebutu prie ko prikalti. O vaizdas nuo tiltuko tikrai gražus. Visas praeitas maršrutas paliko gerus ispudžius. Bėgiai eina per pylimą tai važiuojant traukiniu tikrai vaizdas butų malonus akiai. O ir lankytinu vietų turizmui tikrai pakaktų.
Kiek pastebėjau tai tiltukų konstrukcija panaši. Skiriasi tik ilgiai.

Štai taip UAB "Gelsita" prižiūrėjo savo turtą.

Vismantas
2009.05.16, 22:43
Šiandien aplankiau dar karta siauruka. Tik maršrutas Panevėžys - Joniškėlis.
Nuo Panevėžio galima nuvažiuoti tik keleta kilometrų. Kelias baigiasi prie Viabaltika aplinkelio prie Bernatonių. Ten siauruko bėgiai per kelia visai panaikinti.
Aplankiai miestelių geležinkelio stotis, pabendravau su vietos gyventojai. Nuotraukas ryt pasistengsiu sukelt.

Vismantas
2009.05.18, 09:17
Ženklas informuojantis apie Kultūros pavelda (tiksliau kas iš jo liko).
http://s59.radikal.ru/i166/0905/ec/a7a6ab4f7406.jpg

Bėgiai einantys per kelią nupjauti. Like bėgiai apaugę krūmais ir žolėmis. Palei kelią matosi betoniniai siauruko pabėgiai.
http://s41.radikal.ru/i093/0905/96/4975b2bae9a6.jpg

http://s44.radikal.ru/i103/0905/c3/a4e6eb9251ee.jpg

Vismantas
2009.05.18, 09:40
Prieš Bernatonius pralaida per upelį.

http://s51.radikal.ru/i131/0905/a7/721b068aca71.jpg

Bernatonių geležinkelio stotis:

http://s55.radikal.ru/i149/0905/59/f3796f3a69b4.jpg

Palei stoti buvo ir traukinių prasilenkimo linija. Kiek pasakojo vietinis gyventojas kuris dirbo vyr. konduktoriumi tai per dieną pravažiuodavo šeši keleiviniai traukiniai. Trys pirmyn ir atgal. Kiek krovininių važiuodavo jau nebepamena.
Vietinio gyventojo pasakojimas: "Pamena kad vieną garvežį sudaužė jo pamainos metu. Girtas mašinistas su padėjėju greičiau norėjo padaryti "pochmela" ir padidino greitį. Nulėkė garvežys nuo bėgių. Juos visus uždarė ir po apklausos paleido tik ji kadangi jis buvo blaivus ir jis prie viso to nebuvo prisidėjęs. Kiti liko "sedėti". Dar pamena kaip pjaustė "čekus" tai net ašaros bėgo. (Čekų gamybos garvežiai).Kaip sako už tokius darbus prie sienos reikia statyti."

Tiltukas už Bernatonių. Pats esu panevėžietis, o nežinojau, kad už Bernatonių yra užtvankėlė. Sprendžiant pagal esama tilta tai panašu kad kiti tiltukai taip pat turėjo atrodyti panašiai. Su metaliniais turėklais.

http://s51.radikal.ru/i131/0905/e7/2124112a5225.jpg
http://s45.radikal.ru/i108/0905/c7/f037951d4193.jpg

Vismantas
2009.05.18, 09:55
Medikonių geležinkelio stotis. Panašiai viskas kaip ir Brnatoniu stotyje.

http://s57.radikal.ru/i156/0905/58/9157029d9e76.jpg

Iš kiemo pusės.

http://s41.radikal.ru/i092/0905/79/bee74571c9de.jpg

Klėtis statyta kartu su stotimi. Pradžioje stoties stogas buvo dengtas čerpėmis, o tik tvarkant stoga tarybiniais laikais buvo uždėtas šiferiu.

http://i054.radikal.ru/0905/97/51581edf6382.jpg

Vismantas
2009.05.18, 10:05
Pušaloto geležinkelio stotis. Pagal bendra viazda tai joje gyvena tik pirmame aukšte iš kiemo pusės. Pastatas apipieštas "vietinių grafiti meistrų".

http://s48.radikal.ru/i122/0905/08/f64127accedb.jpg

Lauko tualetas. Pagal užrašus ir pastatymą tai sprendžiu kad jis statytas kartu su stotimi. Pagal šalia tvyrantį kvapą tai jis dar lankomas.

http://s54.radikal.ru/i146/0905/9e/895b857f3456.jpg

Iškrovimo - pakrovimo sandėlys su rampa. Konstrukcija tokia pat kaip Pakruojyje. Pastato viduje pro išdaužta langą matėsi krūva metalo laužo.

http://i058.radikal.ru/0905/bd/9e7e667c9d78.jpg

Nuo perkrovos sandėlio link stoties eina akmenimis grįstas keliukas. Toliau keliukas pereina į akmenimis grįstą gatvę ir eina per miestelį.

http://i010.radikal.ru/0905/25/23856d2b7f7c.jpg

http://i046.radikal.ru/0905/53/9dcf0669b48f.jpg

Vismantas
2009.05.18, 10:26
Joniškėlio geležinkelio stotis. Stotyje pakeisti langai į plastikinius su medžio imitacija, patvarkytas keliukas iki stoties. Šalia stoties tvarkoma teritorija. Pasodinta gėlių, nupjauta žolė. Malonu kad gyvenantys pastate žmonės tvarko ir prižiūri pastatus ir teritorija. Yra tikimybė kad yra gauta parama pastatų tvarkymui.
Šalia ęsantis didelis pastatas tvarkomas. Ant jo matosi buvęs užrašas : "Joniškėlio žemės ūkio kooperatyvas" (gaila nuotraukos nepasidariau. Lygtais taip buvo užrašyta) . Ten taip pat pakeisti langai, durys. Sutvarkytas stogas.

http://s39.radikal.ru/i083/0905/fa/dffc0f0d2128.jpg

Stotyje stovi TY2 su kroviniu vagonu. Ant šonų uždėtas Lietuvos siauruko geležinkelių planas, o kitoje pusėje Joniškelio stoties bėgių schema.

http://s42.radikal.ru/i095/0905/1b/bccae134e8a3.jpg
http://s56.radikal.ru/i153/0905/8a/49adee54c5f5.jpg

Eimantas
2009.05.18, 15:28
Ačiū už nuotraukas, labai įdomu.

Dėl nupjautų bėgių prie kelio? Čia jokio kelininkų (ar, ir projektuotojų) nėra?

Vismantas
2009.05.18, 16:12
Ačiū už nuotraukas, labai įdomu.

Dėl nupjautų bėgių prie kelio? Čia jokio kelininkų (ar, ir projektuotojų) nėra?

Bėgiai jau seniai nupjauti. Ir atstatinėti tikrai niekas nesiruošia.

http://s42.radikal.ru/i096/0905/54/b1e3c5b0bd96.jpg

Dar kiek kalbėjau su vietiniais tai sakė kad prieš du mėnesius vaikščiojo ir viska fotografavo "kažkokia delegacija". Sakė atstatinės siauruka. Ar rimtai ar juokais tai pasakė neaišku.

Dar vienas pastebėjimas. Kai kur siauruko bėgiai sujungti medinėmis jungtimis.

http://s39.radikal.ru/i084/0905/91/818ca909b08f.jpg

Kosovo
2009.05.20, 03:07
Nupjovė žolę Joniškėly? Stebuklas! Pernai man jos beveik iki juosmens buvo. Visgi gerai, kad tvarko stoties teritoriją, nes pernai tai ji apgailėtinai atrodė, reiks kurį savaitgalį nulėkt pažiūrėt.

http://img413.imageshack.us/img413/8751/atvaizd009wt5.jpg

P.S. sorry dėl kokybės, pamiršau tada fotiką, teko imt mobilujį

Salvijus
2009.05.20, 15:48
Nupjovė žolę Joniškėly? Stebuklas! Pernai man jos beveik iki juosmens buvo. Visgi gerai, kad tvarko stoties teritoriją, nes pernai tai ji apgailėtinai atrodė, reiks kurį savaitgalį nulėkt pažiūrėt.

Atvaizdas
(http://img413.imageshack.us/img413/8751/atvaizd009wt5.jpg)

P.S. sorry dėl kokybės, pamiršau tada fotiką, teko imt mobilujį

Na dar pavasaris - nespėjo iki pažastų užaugt.

2Pack
2009.05.21, 20:24
Susitikimas su bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" generaliniu direktoriumi Stasiu Dailydka dėl šiaurinio siaurojo geležinkelio ruožo

http://www.siaurukas.eu/index.php?cid=8477

Vismantas
2009.06.04, 15:27
Dar įdomus palyginimas. Pirma tiltuko nuotrauka daryta 1989m. Sprendžiant iš nuotrauku tai 1989 m. siaurukas dar važiavo vakariniu ruožu. Kairėje pusėje matosi dar nebuvo sodų bendrijos. Trečia nuotrauka parodo dabartį.

http://s48.radikal.ru/i122/0906/69/497f777aafa6.jpg

http://s40.radikal.ru/i087/0906/8e/ea30090c7277.jpg

http://s56.radikal.ru/i152/0906/b5/4894b07a82ab.jpg

http://s49.radikal.ru/i123/0906/83/5e4240a034e7.jpg

Salvijus
2009.06.05, 10:27
Toks straipsnis yra ketvirtadienio "Šiaulių krašte":

Pavogti siauruko bėgiai
2009 m. Birželio 4 d.

Pakruojo komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl siaurojo geležinkelio bėgių vagystės. Pradiniais duomenimis, metalo vagys pagrobė daugiau kaip du kilometrus du šimtus metrų bėgių bei tvirtinimo detales.

Tyrimas dėl šios vagystės pradėtas praėjusį savaitgalį, gavus pareiškimą iš Kultūros paveldo departamento Šiaulių padalinio specialistų. Policijos informacijoje visuomenei teigiama, kad pavogtus bėgius paveldosaugininkai pastebėjo daugiau nei prieš porą mėnesių — balandžio pirmąją. Taip pat daugelyje vietų rado ardomą geležinkelio sankasą: kažkas čia prisikasė žvyro bei smėlio. Pradiniais skaičiavimais, šių medžiagų iškasta per du šimtus kubinių metrų.

Kada iš tikrųjų pavogti bėgiai, nežinoma — buvusiose jų vietose jau sužėlė žolė.

Pakruojo komisariato atstovas spaudai Ginas Pocevičius redakcijai sakė, kad geležinkelio bėgiai vogti ne ištisai, o dalimis — ties Megučionių, Titonių kaimais, kitose vietovėse. Taip pat kasinėjama ir sankasa.

Kiek nuostolių padaryta kultūros vertybei, siaurajam geležinkeliui, dar skaičiuojama.

Šaltinis - "Šiaulių kraštas", nuoroda: http://www.skrastas.lt/?data=2009-06-04&rub=1141654078&id=1244040561

Vitas
2009.06.05, 23:19
Dar įdomus palyginimas. Pirma tiltuko nuotrauka daryta 1989m. Sprendžiant iš nuotrauku tai 1989 m. siaurukas dar važiavo vakariniu ruožu....
Atvaizdas
(http://s48.radikal.ru/i122/0906/69/497f777aafa6.jpg)

Atvaizdas
(http://s40.radikal.ru/i087/0906/8e/ea30090c7277.jpg)

Atvaizdas
(http://s56.radikal.ru/i152/0906/b5/4894b07a82ab.jpg)

Atvaizdas
(http://s49.radikal.ru/i123/0906/83/5e4240a034e7.jpg)

Iš Panevėžio geležinkelio stoties vakarų kryptimi išvažiuojantį siauruką prekinį traukinį mačiau dar 1994 m. vasarą.

Salvijus
2009.06.06, 13:43
Teko vartyti įdomų straipsnį apie siauruko perspektyvas. Jis buvo rašytas apie 1970-1980 m. (gaila, kad nėra tikslios nuorodos, reiks paieškoti ir nuskanavus įkelti į forumą). Pabandysiu atpasakoti ką ten perskaičiau.
Jame rašoma, kad siaurojo geležinkelio eksploatacija nuostolinga - pajamos siekia apie 715 000 rub., o išlaidos 1 715 000 rub. Vadinasi jis visada buvo NUOSTOLINGAS, tačiau nežiūrint to jis sėkmingai veikė iki 1991-1999 m. ir Latvijoje iki pat dabar.
Toliau kalbama apie perspektyvas: rekonstruoti siauruką ruože Švenčionėliai-Panevėžys - taip sudarant naują geležinkelio koridorių su Orša Baltarusijos Rytuose. Buvo atlikta dalis darbų - rekonstruotas ruožas Švenčionėliai-Utena, pradėtas bet nepabaigtas Utenos-Anykščių ruožas.
Toliau kalbama apie Šiaulių-Biržų ruožą. Šis ruožas turėjo būti rekonstruotas keičiant geležinkelio kryptį nuo Radviliškio iki Pakruojo - tas ir buvo padaryta. Nurinktas Šiaulių-Pakruojo ruožas. Taip pat turėjo būti panaikintas Linkuvos-Petrašiūnų ruožas. Toliau nuo Biržų turėjo eiti link Krustpilio stoties Latvijoje sujungiant su Rygos-Daugpilio atšaka. Taip nuimant traukinių srautus nuo apkrautos Klaipėdos-Šiaulių-Daugpilio atšakos. Šiame ruože turėjo būti panaikinti Žeimelio-Joniškėlio-Panevėžio ruožai. Kas ir buvo padaryta - Žeimelio-Joniškėlio ruožas buvo likviduotas apie 1980 m.
Realizavus šiuos planus Lietuvoje būtų buvęs gana tankus geležinkelio tinkas, padidėjusi Šiaulių kaip geležinkelio mazgo reikšmė ir atsirastų dar 1 naujas - Panevėžys.
Tai neaišku ar gerai, kad šių planų nepavyko iki galo realizuoti. Plačiabėgis geležinkelis dar būtų pusiau veikęs jei būtų buvęs sujungtas su pagrindinėmis magistralėmis kaip kad buvo planuota arba ne.

Vismantas
2009.06.06, 19:59
Laikas ne siauruko naudai. Šiandien aplankiau už bernatoniu esantį tiltuka. Užtvankėlė prakiuro. Įdomu kas tai turėtų tvarkyti ? Ar bus pilikta gamtos valioje.

http://i081.radikal.ru/0906/8f/82d5dfc930b2.jpg

http://i033.radikal.ru/0906/7d/25cc85305784.jpg

Radau ant tiltuko iškaltus ir pastatymo metus.

http://i020.radikal.ru/0906/4d/41d849d0cb9d.jpg

Salvijus
2009.06.06, 20:17
Tikriausiai taip ir baigsis - ko neįveiks žmogus pribaigs laikas, arba atvirkščiai.

Vitas
2009.06.07, 18:37
Birželio 6 d. buvau pasišventęs Kauno prieigose žvilgtelėti į tą futbolo sirgalių pergalės traukinį, bet neteko. Gal dėl to kad „nė per nago juodymą“ nemėgstu to futbolo. Kadangi mėgstu sporto šakas, kokios "neįdomu" kitiems, netikėtai pasitaikė kelionė į Biržus.

Keliu „Via Baltica“ kertant Kaišiadorių-Radviliškio geležinkelį, bendrakeleivius nustebinau, kad nuo viaduko jau matoma (bent įėjimo šviesoforai matyti) stotis vadinasi Šilainiai . Keli šiame Kauno miesto mikrorajone gyvenantys draugai aiktelėjo garsiausiai.
Panevėžį apvažiavome vakariniu aplinkkeliu. Geležinkelį Radviliškis-Panevėžys nepastebėsi gal tik miegodamas, o Panevėžio-Joniškėlio siauruko nepamačiau jokių likučių... Lygiai taip „Via Baltica“ plentu už Pasvalio
„prazvimbėme“ Joniškėlio-Pasvalio-Biržų siauruko pervažos likučius.

Biržuose prie TU2 su viem vagonais pabūti teko. Važiuojant Respublikos gatve dar tikėjausi rasti pervažos likučių. Bet automobiliu jų nepastebėjau. Gatvės asfalte jokių pėdsakų nėra. Vis tik aptikti pavyko įdėmiai sekant miesto planą. Sustojome. Bėgiai žole apaugę siaubingai...
Įspūdingiau siauruką pamačiau važiuojant lauko keliuku nuo „Karvės olos“ link Klausučių (nuo šio gamtos paminklo plentą Pasvalys-Biržai kertant tiesiai). Žvyrkeliuku nuvažiavome 2 kilometrus ir jau laukiame, kada bus pervaža. Bet geležinkeliuko nematyti. Užtai matyti kelias į kairę. Ir netikėtai – staigus posūkis į kairę. Jokių įspėjamųjų kelio ženklų. Pasidarė įdomu, į ką atsitrenkti „garbė“ atitektų tą posūkį neįveikus. Ogi – į siauruko pylimą, gal net užšokti ant bėgių. Siaurukas apaugęs žole. Vienam bendrakeleiviui pasidarė įdomu, gal jos pasi pasišienauti būtų galima.
Už kokių 300 metrų labai kreivoje sankryžoje žvyrkelis išeina į asfaltuotą kelią Biržai-Vabalninkas. Šalia kažkada buvusią siauruko pervažą atrasi prisimindamas kelio vingį per ją.
Biržuose radome daug kelio ženklų, rodančių Rinkuškių alaus bravorą. Ties siauruko geležinkelio priartėjimais prie gatvių ir kelių, ties pervažų likučiais žymių nėra jokių.

P.S.: ne futbolą Iur ne krepšinį) žaisti, o pasivaikščioti pėsčias (pakeliauti kitaip) pamėgau turėdamas tikslą tuose pasivaikščiojimuose pamatyti daugiau negu "prazvimbiant' automobiliu... Biržų apylinkėse to padaryti neleido laiko stoka. Daugiau laiko turistys vietiniai nevaikšto - jiems siaurukas "neįdomu".

Vismantas
2009.06.08, 10:58
Įdomus dalykas tas pasivaikščiojimas ieškant siauruko bėgių. Dar įdomiau kai aptinki kokiame tai miestelyje buvusią stotį, pabendrauji su joje gyvenančiais žmonėmis. Senoliai dar atsimena laikus kai siaurukas riedėdavo. Jiems tai buvo ne tik traukinukas ar susisiekimo priemonė. Jie užaugo kartu su siauruku. Dabar siauruko nykimas lyg draugo netektis. Nei vieno neteko sutikti kuris pasakytų kad jis nereikalingas.
Valstybė skaičiuoja siauruka pinigine išraiška, o užmiršta dvasinę, kultūrinę vertę. Paleidus siauruka atgytų užmirštos gyvenvietės. O kiek gyvenvietėse yra įdomių ir užmirštų dalykų.
Pasaulis pasidarė per daug materialus.

Valdovų rūmus pastatėme už milijonus kad reprezentuotų Lietuva, tai kodėl siaurasis geležinkelis, kuriam tikrai tiek nereikalinga kad atkurti, negali reprezentuoti ir garsinti Lietuvos ? Ar vadovaujamasi tuo, kad reikalinga atkurti tik tai kas jau sunyko ?
O gal reikia gerbiamam A. Brazauskui pasiūlyti isigyti siauruko akcijų. Gal ir ledai pajudėtų

Vismantas
2009.06.08, 11:20
Gal yra žinančių kaip veikdavo siauruko semaforas. Kaip jais valdydavo traukinių eismą ? Kiek jų iš viso buvo siauruko ruože ?

Vytautas_LT
2009.06.08, 11:38
Gal yra žinančių kaip veikdavo siauruko semaforas. Kaip jais valdydavo traukinių eismą ? Kiek jų iš viso buvo siauruko ruože ?

Pagal mane tai būdavo stoties įleidžiamieji ir išleidžiamieji. Būdavo semaforo budėtojai, kurie pagal stoties viršininko nurodymus perjungdavo semaforą į reikiamą poziciją. Taip pat, kaip ir iešmininkai. Stotis tarpusavyje siedavo telegrafo ar telefono ryšys.

Wycka
2009.06.18, 00:32
Pakankamai ilgas straipsnis, todėl pateikiu tik nuorodą. Įdomu todėl, kad informacija labai paprastai ir aiškiai pateikta, viską supras net nesidomintis geležinkeliais:

Siaurųjų Lietuvos geležinkelių istorinė apžvalga

http://www.kontrastai.lt/?p=14332 (neveikia)
Kita nuoroda http://www.straipsniai.lt/gelezinkeliai/puslapis/9807

Wycka
2009.06.18, 01:21
Petrašiūnų siaurojo geležinkelio stotis

Adresas

Geležinkelio stoties – Petrašiūnų k., Klovainių sen., Pakruojo r.
Prekių sandėlio – Petrašiūnų k., Klovainių sen., Pakruojo r.
Tilto – Petrašiūnų k., Klovainių sen., Pakruojo r.
Stotis ir prekių sandėlys (jie sudaro vieną pastatą) stovi tarp siaurojo geležinkelio ruožo ir kelio Pakruojis-Linkuva. Tiltas pastatytas per Mūšos upę kelyje Pakruojis-Linkuva.

Istorija

Siaurasis geležinkelis Lietuvoje pradėtas tiesti tik XIX a. paskutiniame dešimtmetyje. Jo paskirtis buvo aptarnauti platųjį geležinkelį – gabenti krovinius, pervežti keleivius. Siaurojo geležinkelio statyba buvo pigesnė, lengvesnės techninės sąlygos. Kita vertus, siaurieji geležinkeliai buvo nuostolingi visą laiką, nes nebuvo vieningo jų tinklo. Vagonai buvo mažos kėlimo galios.
Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečių kariuomenė pradėjo statyti Gubernijos ir Pasvalio siaurojo geležinkelio liniją. 1922 m. ji buvo prailginta iki Biržų bei nutiesta Petrašiūnų ir Linkuvos atšaka. 1936 m. pastatyta Petrašiūnų stotis ir prekių sandėlis. 1937 m. — siaurojo geležinkelio Petrašiūnų tiltas per Mūšą, vėliau išplatintas iki automobilių tilto.
1940-1990 m., kai Lietuva buvo Sovietų Sąjungos priklausomybėje, dalis siaurojo geležinkelio buvo rekonstruota į plačios vėžės šakas, dalis tiesiog išardyta. Tai atspindėjo tuometinės valdžios ūkio politiką, kai daugiausia dėmesio ir finansų buvo skiriama tranzitiniams plačiojo geležinkelio ruožams.
Žinoma, kad tarpukariu iš Petrašiūnų buvo gabenamas kalkių akmuo A. Trečioko kalkių gaminimo dirbtuvei Gubernijos dvare (Šiaulių apsk.). Leidime šiai įmonei rašoma: „Veiks ištisus metus 1 pamaina. Mėnesiui reikės 100 tonų anglies. Mėnesiui kalkių akmens reikės 900 tonų, jis bus iš Pakruojo dvaro. Per metus bus pagaminta 6000 tonų kalkių ir jos bus vežamos į visą Lietuvą“. Specialūs vagonai – domkarai – automatiškai išsikraudavo skaldą. Ją veždavo iš Petrašiūnų į Guberniją arba Panevėžį, kur perkraudavo į plačiosios vėžės geležinkelius. Nuo 1961 m. iki 1978 m. suintensyvėjo cukrinių runkelių pervežimai. Ilgamečio siaurojo geležinkelio darbuotojo Jono Bernatavičiaus prisiminimais, per sezoną buvo pervežama iki 100 tūkstančių tonų, neskaitant naftos produktų, statybinių medžiagų. Tuo laikotarpiu krovinių perkrovos darbai vykdavo visas 24 val. iš plačiųjų į siauruosius geležinkelius arba atvirkščiai.
Šiandieną Petrašiūnų siaurojo geležinkelio kompleksą sudaro geležinkelio ruožas, geležinkelio tiltas, geležinkelio stotis ir prekių sandėlis (pastarieji du sudaro vieną statinį).

Reikšmė ir vertė

Lietuvoje veikia du siaurojo geležinkelio muziejai: Anykščiuose ir Petrašiūnuose. Todėl lankantis Šiaurės Lietuvoje ir norint susipažinti su geležinkelio paveldo, tikrai verta užsukti į Petrašiūnų siaurojo geležinkelio stotį. 1996 m. išlikę siaurojo geležinkelio ruožai ir statiniai kaip kompleksas įrašyti į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Dabartinė panauda

Petrašiūnuose siaurojo geležinkelio stoties pastate įrengta muziejinė ekspozicija. Didžiąją jos dalį sudaro tarpukario Lietuvos fotografijos, kuriose užfiksuoti geležinkelio tiesimo ir statybos darbai, garvežių raida, geležinkelininkų gyvenimo ir darbo akimirkos. Stenduose eksponuojamos Antrojo pasaulinio karo laikų dokumentų kopijos, maisto kortelės, reichsmarkės, geležinkelininkų pažymėjimai, uniformų ženklai, pinigų persiuntimo maišeliai, antspaudai, kirstukai, varžtai, bėgvinės, bėgių padėklai, kelio ženklai, prietaisas tarpubėgių pločiui ir bėgių nusėdimui matuoti, ratstabdžiai.

Šaltinis ir visas tekstas: http://turbine.su.lt/uploads/File/Petrasiunu%20siaurojo%20gelezinkelio%20stotis.doc

vectron
2009.06.18, 06:59
Pakankamai ilgas straipsnis, todėl pateikiu tik nuorodą. Įdomu todėl, kad informacija labai paprastai ir aiškiai pateikta, viską supras net nesidomintis geležinkeliais:

Siaurųjų Lietuvos geležinkelių istorinė apžvalga

http://www.kontrastai.lt/?p=14332

Straipsnis nukopijuotas iš www.ngr.lt.

Vismantas
2009.06.26, 10:51
Vakar aplankiau siauruko ruožą: Petrašiūnai - Linkava. Keleta nuotraukų:

Nuo Petrašiūnų stoties.

http://s56.radikal.ru/i153/0906/b5/180f1fb495df.jpg

Siauruko bėgiai per kelia link tilto.

http://s39.radikal.ru/i084/0906/81/c95d8eddce08.jpg

Bėgiai per tilta užtverti. Labai prasto stovio.

http://s59.radikal.ru/i166/0906/79/52dd10931010.jpg

Siauruko tiltas iš apačios.

http://s60.radikal.ru/i167/0906/23/af200b444f79.jpg

Siauruko bėgiai ant pylimo. Kaip ir visur apauges žole, krūmais, medžiais.

http://i011.radikal.ru/0906/f4/0a859ba2c205.jpg

http://s44.radikal.ru/i105/0906/4b/2b35f84541e2.jpg

http://s46.radikal.ru/i114/0906/23/f6b72bb105f8.jpg

Ties pralaida nuardyti bėgiai. Vietiniai šalia grėbę šieną pasakojo kad žiemą atvažiavo traktoriai ir nuardė dalį bėgių. Žingniais suskaičiavau 71 žingsni.

http://s49.radikal.ru/i124/0906/31/613255dc19c5.jpg

http://s44.radikal.ru/i104/0906/20/163b141c8c95.jpg

Vytautas_LT
2009.06.26, 20:06
Bėgiai per tilta užtverti. Labai prasto stovio.

Atvaizdas
(http://s59.radikal.ru/i166/0906/79/52dd10931010.jpg)


Kai buvom kovo mėnesį, dar nebuvo užtvertas...

http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=332726&postcount=305

http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=332950&postcount=306

2Pack
2009.07.29, 14:03
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizijas jau yra suskaitmeninęs dalį savo archyvų. Prie jų laisvai galima prieiti internete (www.lrt.l -> Aukso fondas). Čia tiems, kas dar nežino :)
Tas Aukso fondas yra tikras auksas ir railfanams :)
Ten yra suskaitmenintos visos filmų (laidos) ciklo "Mūsų miesteliai" dalys.
Rekomenduočiau peržiūrėti apybraižas apie Pušalotą, Joniškėlį, Linkuvą, Žeimelį, Troškūnus, Raguvėlę.
Ypač rekomenduoju dalį apie Joniškėlį, kur tikrai nemažai vietos skiriama ir siaurukui. Kalbinamas šviesios atminties Jonas Kaškelis, daugiau kaip 48 metus pradirbęs prie siauruko, iš jų daugiau kaip 44 m. buvo Joniškėlio stoties viršininkas (ten išgirsite, kaip jis pasakoja, kad 6-7 dešimtmečiuose Joniškėlio stoty buvo parduodama vien 50-70 nuolatinių bilietų keleiviams, kurie kainuodavo 1 rublį. Taip pat minima konkreti Šiaurinio ruožo uždarymo data - 1996 m. liepos 1 d.).
Filme apie Linkuvą (jis susuktas 1993 m.) galima matyti, kaip žmonės arba kelio darbininkai (nelabai supratau) stumiasi dreziną siaurukų į Linkuvą, o apybraižoje apie Pušalotą rodoma Pušaloto stotis ir pravažiuojantis krovininis sąstatas (ne tokiu jau ir mažu greičiu :) ).
Filme apie Troškūnus (statytas 1999) vienoje vietoje užfiksuotas reguliarusis reisas.
Žodžiu, bent jau Udriui tikrai ten ką pasižiūrėti yra (jei dar nematė) :)

Salvijus
2009.08.05, 23:08
Vienas toks neaiškumas yra su tais Šiaurės Lietuvos Joniškio-Žeimelio-Vaškų-Joniškėlio ruožo siaurukais.
1943 m. vokiečių išleistame Lietuvos geležinkelių sąvade nurodoma, kad 600 mm pločio bėgiai eina iš Joniškio iki Žeimelio ir dar toliau net iki Vaškų. Visuose mūsų leidiniuose iki šiol būdavo nurodoma, kad 600 mm vėžė ėjo tik iki Žeimelio, o iš ten per Vaškus link Joniškėlio jau 750 mm. Kaip suprasti šį faktą, kad iki Vaškų ėjo 600 mm vėžė? Vaškuose turėjo 2 skirtingos linijos.
Vokiečiai buvo (ir yra) labai preciziški, o tuo labiau geležinkelių sritis, kur klaidų negalėjo būti.

Kitas klausimas - nuo Darbėnų iki Šventosios nurodoma plačiojo geležinkelio vėžė, bet ne siaurojo kaip kad buvo pas mus teigiama.

Šiek tiek medžiagos diskusijoms:
Joniškio-Žeimelio-Vaškų-Joniškėlio ruožas
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090805/i80_Siaruk_vokiec_1.jpg

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090805/i80_Siaruk_vokiec_2.jpg

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090805/i80_Siaruk_vokiec_3.jpg

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090805/i80_Siaruk_vokiec_4.jpg

Darbėnų-Šventosios ruožas
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090805/i80_Siaruk_vokiec_5.jpg

P. S. Iliustracijos gavosi plačios (skenuota mažiausia rezoliucija 100 - mažesne nieko nebesimatytų) dėl lapo horizontalios padėties.

Almis
2009.08.05, 23:19
Vakar teko mašina pravažiuoti buvusio geležinkelio ruožą Gružai-Švobiškis. Dabar ten toks tiesus prastas žvyrkelis. Gaila, aparato neturėjau. Nors daugiau šiuo ruožu važiuot nebesinorėtų :)

udrius
2009.08.06, 06:40
Vienas toks neaiškumas yra su tais Šiaurės Lietuvos Joniškio-Žeimelio-Vaškų-Joniškėlio ruožo siaurukais.
1943 m. vokiečių išleistame Lietuvos geležinkelių sąvade nurodoma, kad 600 mm pločio bėgiai eina iš Joniškio iki Žeimelio ir dar toliau net iki Vaškų. Visuose mūsų leidiniuose iki šiol būdavo nurodoma, kad 600 mm vėžė ėjo tik iki Žeimelio, o iš ten per Vaškus link Joniškėlio jau 750 mm. Kaip suprasti šį faktą, kad iki Vaškų ėjo 600 mm vėžė? Vaškuose turėjo 2 skirtingos linijos.
Vokiečiai buvo (ir yra) labai preciziški, o tuo labiau geležinkelių sritis, kur klaidų negalėjo būti.


Apie pirmą klausimą diskutuota su Tomsu iš Latvijos, šalotinių paneigiančių ar patvirtinančių tai nerasta. Dėl antro klausimo - labai paprasta - pirma paklotas siaurukas (apie 1930 metus). Vokiečiams užėmus Klaipėdos kraštą , labai operatyviai į Šventosios uostą nutiestas platusis geležinkelis, kurio ilgis ~ 14 km.

Salvijus
2009.08.06, 09:06
Apie pirmą klausimą diskutuota su Tomsu iš Latvijos, šalotinių paneigiančių ar patvirtinančių tai nerasta. Dėl antro klausimo - labai paprasta - pirma paklotas siaurukas (apie 1930 metus). Vokiečiams užėmus Klaipėdos kraštą , labai operatyviai į Šventosios uostą nutiestas platusis geležinkelis, kurio ilgis ~ 14 km.

Vadinasi, dėl pirmo klausimo reikia žiūrėti atsargiai - netikėti, kas pas mus rašoma.
Antruoju - kažkas yra kitus suklaidinęs forume anskčiau.

dariuks
2009.08.06, 13:50
Vadinasi, dėl pirmo klausimo reikia žiūrėti atsargiai - netikėti, kas pas mus rašoma.
Antruoju - kažkas yra kitus suklaidinęs forume anskčiau.

forume buvo rasyta, kad Darbenai-Sventoji ne vienas gelezinkelis buves.

pan_zaibas
2009.08.12, 15:46
Panevėžys - Biržai. Tiltas per Sanžilę

http://foto.terpe.lt/inkelti/20090812/i41_siaurukas_tiltas_per_sanžilę_small.jpg

Vismantas
2009.08.13, 14:26
Čia tas tiltas kur tikriausiai už Bernatoniu yra.

LinS
2009.08.17, 09:44
Seniau žadėtas reportažas iš Joniškėlis - Panevėžys atkarpos: Vaitkūnai - Pušalotas. Čia įmetu keletą foto su komentarais, o visas rasit galerijoje ČIA (http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/index.html)

Atkarpa. Eita nuo Vaitkūnų link Pušaloto:
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/VaitkunaiPusalotas.JPG

Vaitkūnų stotis. Arčiau nėjom nes žmogus vaikščiojo. Prie progos važiuodamas pro šal dar truktelsiu iš arčiau :)
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150092.jpg

Buvusi pervaža šalia Vaitkūnų stoties. Pačiam dar teko važiuot prieš kelis metus ir dar bėgiai buvo, po to vieną dieną kažkas juos nupjovė. Įtariu kelininkai kad greideris nekliūtų.
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150093.jpg

Neriam į krūmus :)
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150095.jpg

Pabėgiai mediniai ir beeinant užmatytas vienišas betoninis. Tarp pabėgio ir bėgio guminė tarpinė
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150096.jpg

Sujungimai:
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150097.jpg

Džiunglės
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150099.jpg

Tarp bėgių tarpe užaugusi obelis. Skersmenį matot tos obelaitės (tarp kitko visas ruožas apaugęs obelimis, slyvomis, kriaušėmis ir t.t. įtariu kad seniau kai važinėdavo traukinukai visi kauliukus bei graužtukus per langą mesdavo lauk :D
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150100.jpg

Pirmas tiltas per Žąsa.
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150102.jpg

Iš arčiau
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150104.jpg

Neatsispyriau pagundai palyst po juo ir nufotkint nešančiąsias konstrukcijas
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150108.jpg

Apačia. Mano mėgėjišku supratimu ir tanką išlaikytų :) Tarp kitko vietinis žmogiukas pasakojo kad per jį ir traktoriai pervažiuoja norėdami išvengti lanksto tarp laukų.
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150110.jpg

Tipinis vaizdas: bėgių nėr, bet pažiūri po kojom ogi yra. Viskas užžėlę
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150121.jpg

Antras tiltas. Konstrukcija tokia pati tik yra vienas esminis skirtumas. Nežinau kaip jie vadinasi, metaliniai antri bėgiai tarp pagrindinių užsibaigiantys ir prasidedantys trikampiu :). Žinantys pakomentuos. Nuotraukose matysis apie ką aš.
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150123.jpg

Tai ką aš minėjau aukščiau
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150125.jpg

http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150132.jpg

Dauguma pabėgių suveržti apkaustais
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150135.jpg

Antra išardyta pervaža per kelią Pušalotas - Joniškėlis
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150138.jpg

Ženklas šalia Pušaloto (žinovai taip pat prašom komentarų ką tai reiškia)
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150141.jpg

Kuo arčiau Pušaloto tuo dažniau matyt skaldos po pabėgiais.
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150143.jpg

Ir vienas kitas betoninis pabėgis
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150144.jpg

Rampa
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150145.jpg

http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150147.jpg

Pužaloto stotis
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150148.jpg

http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150149.jpg

Peronas. Pirmas kelias išardytas
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150150.jpg

Pabaiga :)
http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/images/p8150151.jpg

Pora pastabu:
1. Bėgiai visi išlikę, tik nuardytos pervažos
2. Pabėgiai sutruniję, bet bėgiai visi tiesūs neišsikraipę, tad kokią drezyną atlaikytų manau :)

Sekantys planai nuo Vaitkūnu nueiti iki Joniškėlio. Labai tikiuosi tai padaryt dar šią vasarą ar rudenį.

Ačiū už gerą pavakarę asistentėms Laimai ir Dainai :D

statyba
2009.08.17, 10:40
Dekui autoriui uz puiku fotoreportaza! Lauksim daugiau :)

2Pack
2009.08.17, 10:56
Seniau žadėtas reportažas iš Joniškėlis - Panevėžys atkarpos: Vaitkūnai - Pušalotas. Čia įmetu keletą foto su komentarais, o visas rasit galerijoje ČIA (http://62.80.243.119/lins/Upload/VaitkunaiPusalotas/index.html)

A

Liūdnas vaizdas - o mąstoma apie šio ruožo pritaikymą turizmui...

pan_zaibas
2009.08.17, 23:08
Liūdnas vaizdas - o mąstoma apie šio ruožo pritaikymą turizmui...

Atstatysim. Saugokim ir išsaugosim.

Wycka
2009.08.18, 00:03
Liūdnas vaizdas - o mąstoma apie šio ruožo pritaikymą turizmui...

Kol kas yra minčių tik dėl ruožo Panevėžys-Pušalotas atstatymo ir pritaikymo turizmui, tačiau dar prieš tai reikia išspręsti nemažai teisinių ir kitokių dalykų su LG (ji kol kas yra šiaurinės siauruko dalies savininkė).

statyba
2009.08.19, 22:52
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090819/i40_Biržai_maza.jpg

Buvęs keleivinės stoties pastatas. Biržai 2008.11

Salvijus
2009.08.23, 20:44
Siaurojo geležinkelio depas
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090823/i52_IMG_0032.JPG

Depo langai išliko kaip ir užfiksuota senose nuotraukose
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090823/i52_IMG_0036.JPG

Siaurojo geležinkelio stotis (pastatas statytas 1919 m. (?)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090823/i52_IMG_0049.JPG

udrius
2009.08.25, 06:46
Šeštadienį trumpam buvo atvežtos dvi rankinės drezinos į Petrošiūnų stotelę. Atrodo kartais vardan tų kelionių duodiesi po tokį š... , įdedi velnioniškus nervus, bet kai pamatai sulėkusį vos ne visą kaimą ir laimingus lakstančius vaikus - pagalvoji , po velnių verta dirbti vien dėl to....

http://narrow.parovoz.com/gallery/LT/20090824_125285.jpg

Vismantas
2009.08.25, 08:45
Udriau gera vaikams rengini suorganizavai. Vaikams tai tikrai buvo gera pramoga. Buvo surengtos net lenktynės su drezinomis. Po dienos pasivažinėjimų bėgiai net blizgėjo.

http://s50.radikal.ru/i130/0908/4a/c8472c6049b8.jpg

Siekiant populiarinti siauraji geležinkeli galima butu vežioti savaitgali po stoteles drezina ir vaikams duoti važinėtis. O už tai vaikai galėtų prižiurėti bėgius kad neaugtu medeliai. (vaikai laužyti medžius tikrai moka :taip: ).

Pradžioje važinėjosi tik keli. Bet greitai net su automobiliais vaiku privežė. Manau iš gretimų miestelių.

http://s53.radikal.ru/i141/0908/d0/eb204aef4e3c.jpg

Salvijus
2009.09.06, 11:07
1928 m. Šiaulių miesto plane siaura taškučių linija pažymėta siauruko linija - eina nuo plačiojo geležinkelio stoties, į kairę (į Vakarus) nuo Tilžės g., palei S. Daukanto g. (į dešinę, į Rytus), po to J. Basanavičiaus g., daro staigų 90 laipsnių kampu vingį Gubernijoje (pramoniniame rajone, į kairę, į Vakarus, priartėja prie plačiojo geležinkelio), o po to suka link Ginkūnų, Pakruojo.
http://foto.terpe.lt/inkelti/20090906/i29_Siauliu_planas_1928.jpg

Didesnės įdėti negaliu, nes ištampo puslapį.
Šaltinis: Šiaulių "Aušros" muziejaus metraštis. 1992-2004, Šiauliai, 2008

Patyrinėjus giliau atrodo, kad galėjo šį geležinkelio ruožą panaudoti tramvajui nutiesti. Už Šiaulius mažesniame Daugpilyje tramvajus pastatytas 1946 m. (3 linijos).

Al1
2009.09.06, 11:20
Pernai pagal si plana pescias nuejau nuo stoties iki Ginkunu.

Vismantas
2009.10.08, 09:15
Vakar važiuojant pro Petrašiunai - Pakruojis mačiau jau tvarkomą siauruko pylimą. Išpjauti medžiai, krūmai. Išstumdytas gruntas po kokį 20 metru į šonus. Rytoj bandysiu sukelt nuotraukas. Kol kas pylimas bus naudojamas kaip pėsčiųjų dviratininkų takas, o vėliau kaip sakė Pakruojo savivaldybės atstovas jei iki Petrašiūnu atvyks traukinys tai dviračiu takas vėl virs bėgiais iki Pakruojo dvaro.
Ta pati galvoja daryti ir Utena. Nuo Rubikiu iki Utenos suformuoti sklypą per siauruko pylimą ir įrengti dviračiu taką. Vėliau gali but kad ir bėgiai atsiras.

Dabar Utenos - Rubikiu ruožas atrodo taip :
http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=568422&postcount=23

Taisyta: visas pranešimas perkeltas į Anykščių - Utenos siauruko (http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=11875&page=2) temą

Salvijus
2009.10.08, 09:43
Visi minimi ruožai 1990-2010 m. pagal 1970 m. sudarytus planus turėjo virsti plačiuoju geležinkeliu. Dalis darbų buvo realizuota Radviliškis-Pakruojis vietoj siaurojo Šiauliai-Pakruojis ir pradėta ruožo Utena-Anykščiai rekonstrukcija.

O dėl dviračių takų įrengimo buv. siauruko ruožuose - abejotinas reikalas. Geležinkeliai ten niekada nebus atstatyti.
Lai bent pradeda tvarkyti esamus ruožus.

dariuks
2009.10.08, 11:33
dviraciu takai tam, kad neisgrobstytu privatininkai tos zemes. veliau, manau, galima butu ir apie begius pagalvoti. ne amzina gi ta krize bus.

Al1
2009.10.08, 14:12
Begius? O kas ir uz ka juos klos? Del egzotikos salia dviraciu tako?

Salvijus
2009.10.11, 09:45
Vakar važiuodamas plentu Joniškis-Pakruojis mačiau vykdomus darbų pasekmes siaurojo geležinkelio ruože Petrašiūnai-Pakruojis. Dalis krūmų ir medžių iškirsta, žemė is senojo sankasa išsumdyta, supiltas naujas pylimas iš smėlio. Darys dviračių taką.
Įdomu kas suteikė leidimą, nes kiek žinau siaurukas yra įtrauktas į Nekilnojamų kultūros vertybių registro sąrašą kaip technikos paminklas. Tokio pobūdžio darbams vykdyti reikalingas Kultūros paveldo departamento, Šiaulių apskr. viršininko administracijos dsuerinimai.
Gerai, kad šių metų organizuotos ekspedicijos metu pavyko užfiksuoti šio ruožo buklę.

udrius
2009.10.11, 10:15
Vakar važiuodamas plentu Joniškis-Pakruojis mačiau vykdomus darbų pasekmes siaurojo geležinkelio ruože Petrašiūnai-Pakruojis. Dalis krūmų ir medžių iškirsta, žemė is senojo sankasa išsumdyta, supiltas naujas pylimas iš smėlio. Darys dviračių taką.
Įdomu kas suteikė leidimą, nes kiek žinau siaurukas yra įtrauktas į Nekilnojamų kultūros vertybių registro sąrašą kaip technikos paminklas. Tokio pobūdžio darbams vykdyti reikalingas Kultūros paveldo departamento, Šiaulių apskr. viršininko administracijos dsuerinimai.
Gerai, kad šių metų organizuotos ekspedicijos metu pavyko užfiksuoti šio ruožo buklę.

Ši dalis nėra saugomas objektas, nes nebuvo bėgių ten...

Salvijus
2009.10.11, 10:19
Ši dalis nėra saugomas objektas, nes nebuvo bėgių ten...

Tai belieka kaip yra sakoma "užgerti šaltu vandeniu". Tam ruožui viskas.
Departamente pavasarį varčiau bylą su atžymėta suagomo siauruko ruožo trasa, statinių brėžniais, aprašais, nuotraukom.

2Pack
2009.10.11, 10:43
Vakar važiuodamas plentu Joniškis-Pakruojis mačiau vykdomus darbų pasekmes siaurojo geležinkelio ruože Petrašiūnai-Pakruojis. Dalis krūmų ir medžių iškirsta, žemė is senojo sankasa išsumdyta, supiltas naujas pylimas iš smėlio. Darys dviračių taką.
Įdomu kas suteikė leidimą, nes kiek žinau siaurukas yra įtrauktas į Nekilnojamų kultūros vertybių registro sąrašą kaip technikos paminklas. Tokio pobūdžio darbams vykdyti reikalingas Kultūros paveldo departamento, Šiaulių apskr. viršininko administracijos dsuerinimai.
Gerai, kad šių metų organizuotos ekspedicijos metu pavyko užfiksuoti šio ruožo buklę.

Ten nebuvęs, bet pagal žemėlapius dar matyti viena geležinkelio linija nuo Pakruojo iki Petrašiūnų (einanti palei Pakruojo-Biržų plentą). Ar tai plačiojo geležinkelio linija?

udrius
2009.10.11, 13:38
Ten nebuvęs, bet pagal žemėlapius dar matyti viena geležinkelio linija nuo Pakruojo iki Petrašiūnų (einanti palei Pakruojo-Biržų plentą). Ar tai plačiojo geležinkelio linija?

Taip, karjerų linija , į AB "Dolomitas"

LinS
2009.10.11, 18:41
Linija ši prieš mėnesį buvo kapitaliai remontuojama. ar visas ruožas nežinau bet darbai dideli virė.

Vismantas
2009.10.12, 08:55
Keletas nuotraukų kaip atrodo Petrašiūnai - Pakruojis tvarkomas ruožas.

http://i018.radikal.ru/0910/f8/9342cbb56c88.jpg

http://s07.radikal.ru/i180/0910/6c/9de31d449b55.jpg

http://s48.radikal.ru/i121/0910/b1/f1d723c9a769.jpg

Vismantas
2009.10.29, 11:21
Dėl šiaurinių siaurojo geležinkelio ruožų Panevėžys - Biržai, Joniškėlis - Linkuva ateities
2009 m. spalio 28 dieną įvyko LR Susisiekimo ministerijos, Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Aukštaitijos siaurojo geležinkelio ir Lietuvos geležinkelių atstovų susitikimas dėl šiaurinių siaurojo geležinkelio ruožų Panevėžys – Biržai ir Joniškėlis – Linkuva ateities. Susitikimui pirmininkavo susisiekimo viceministras Arūnas Štaras. Išsakytos nuomonės, kad po valstybės institucijų reorganizacijų tikslinga valstybės programą „VšĮ Siaurojo geležinkelio komplekso išlaikymas ir priežiūra“ išplėsti, apimant šiaurinius ruožus, kurie būtų pritaikyti visuomenės reikmėms. Aukštaitijos siaurasis geležinkelis tikisi, kad minėtos programos vykdymą perims Susisiekimo ministerija, ir siaurukas kaip kadaise pūškuos Joniškėlio ir Biržų kryptimi.

http://www.siaurukas.eu/index.php?cid=10129

Romas
2009.11.22, 19:05
"Lietuvos rytas" 2009.11.21
Siauruką siaubia vagys
http://i971.photobucket.com/albums/ae199/Romas6/GEL/StrLrytas20091121-1.jpg

Wycka
2009.11.22, 21:54
/\ Čia chrestomatinis pavyzdys, kad niekieno turtą visada atsiras kas 'priglaus'. Šitas ruožas priklauso LG, kažkada nenorėjo jo atiduoti, bet dabar jau patys 'kratosi' jo. ASG vis dar neperėmė ruožo kontrolės. Tiesiog bevaldystė. Praktiškai neaišku, kas tuos bėgius turėtų saugoti.

pan_zaibas
2009.11.23, 12:49
Bėgius De facto saugo LG, ir kaip kultūros vertybę privalėtų atstatyti į pradinę būklę. Bet, matyt, viskas bus kitaip, deja.

Vismantas
2009.11.23, 14:24
Keista kad jus tai dar stebina. Jei pasidomėjus kiek bėgiu jau išvokta tai ne tiek čia ir daug. Palaukime kol praeis dar kokie 5 metai tai tik istorijos vadovėliuose bus minima kad toks buvo. Juk esame vagiu bendrininkai. Jie vagia, o mes vis ieškome pateisinamų priežaščiu kad nieko nedaryti.


Jei rimtai tai 200 metru yra nemažai. Rektu pasižvalgyti gal kas netoliese statosi koki tvarteli su G/B perdanga. Dažniausiai vagia tai kas šalia. Ir dar kada tai buvo padaryta. Gal jau senokai. Tik pranešta neseniai.
Laikinai reikia padaryti kad su drezina butu galima visa ruoža pravažiuoti. Krumus kirst, nuo velėnos nuvalyt. Naudojamu bėgiu nelabai vagia. Jei laukti kol bus pilnai atstatytas visas ruožas ir pritaikytas traukiniams tai tikrai nesulauksime.

Miningan
2009.11.23, 20:02
Galėtų tuos bėgius nuo nenaudojamų ruožų nuardyt ir sukraut kur nors saugiai. Vistiek nieks tų ruožų neatstatinės. Bėgius, jai dar koks geriau išsilaikęs būtų galima naudoti Panevėžio - Rubikių ruožo remontui...

Wycka
2009.11.23, 20:15
Galėtų tuos bėgius nuo nenaudojamų ruožų nuardyt ir sukraut kur nors saugiai. Vistiek nieks tų ruožų neatstatinės. Bėgius, jai dar koks geriau išsilaikęs būtų galima naudoti Panevėžio - Rubikių ruožo remontui...

Baik tuos sarkastiškus bajerius. Juk tai kultūros (o ne chaltūros) paveldas, kuriam jau daugiau nei 110 metų. Plius tai yra ilgiausias siaurasis geležinkelis Rytų Europoje, plius beveik pusė jo realiai veikiantis. Nejaugi apie siaurąjį geležinkelį sužinosime tik iš "traukinių kapinių"? :negeriau:

Miningan
2009.11.23, 20:26
Aš manau, kad geriau turėti maždaug 60 km ( nežinau tikslaus geležinkelio ilgio nuo Rubikių iki Panevėžio) normalaus geležinkelio, kurį galima naudoti, negu kelis šimtus km apžėlusio žolę, iš kurio greit gali ir pylimo nebelikt, nekalbant apie infrastruktūros likučius... Reikia saugoti tiek kiek galime, o ne tiek kiek apžiot norisi, nors tam galimybių nėra. Aš nesu prieš geležinkelių naikinimą, bet geriau taip negu niekaip...

Kitas Džiugas
2009.11.23, 20:29
Bet gal kada pasikeis LG valdžia ir šitą ruožą suremontuos

Wycka
2009.11.23, 21:15
Aš manau, kad geriau turėti maždaug 60 km ( nežinau tikslaus geležinkelio ilgio nuo Rubikių iki Panevėžio) normalaus geležinkelio, kurį galima naudoti, negu kelis šimtus km apžėlusio žolę, iš kurio greit gali ir pylimo nebelikt, nekalbant apie infrastruktūros likučius... Reikia saugoti tiek kiek galime, o ne tiek kiek apžiot norisi, nors tam galimybių nėra. Aš nesu prieš geležinkelių naikinimą, bet geriau taip negu niekaip...

Bet gal kada pasikeis LG valdžia ir šitą ruožą suremontuos

Vyrai, nepykite, bet švelniai tariant mažai žinote. Apie siauruko kone visus niuansus buvo rašyta net ir šios temos ankstesniuose puslapiuose. Yra savanorių, kurie net ir dabar eitų ir nemokamai (iš idėjos) eitų ir sutvarkytų šį ruožą. Kodėl jie to dar nedaro — net labai VIEŠA paslaptis, apie tai irgi šiek tiek rašyta šiame forume. Bene daugiausiai Aukštaitijos siauruku domisi Vismantas (aišku, yra ir daugiau forumiečių, bet jis organizuoja tas talkas), kreipkitės į jį, manau jis tikrai jums atsakys dar išsamiau negu aš :)

dariuks
2009.11.24, 00:55
pritariu tai idejai, jog reikia bent tiek sutvarkyti dabar nenaudojamus ruozus, kad galetu drezina vaziuot ("pionierka"). sumazetu pesimistu, veikiantys ruozai pritrauktu daugiau remeju...
be to - drezina galima butu organizuot siauruko fanatams keliones (neuzdyka, zinoma, visos atrkcijos siek tiek kainuoja :) ).

Wycka
2009.11.24, 01:08
drezina galima butu organizuot siauruko fanatams keliones (neuzdyka, zinoma, visos atrkcijos siek tiek kainuoja :) ).

Gal ir taip, bet ta kaina turėtų būti simbolinė arba bent jau "proto ribose". Pvz jeigu tas siauruko fanatas gyvena Alytuje arba Marijampolėje, tai jam vien kelionė autobusu į Panevėžį kainuoja virš 40Lt į vieną pusę.
Beje, pasivažinėjimai drezinomis nėra labai įprastas atvejis Lietuvoje, ypač siauruoju geležinkeliu. Įtariu, gerai paskalambijus susidomėtų ir žiniasklaida, ir tokiu būdu išreklamavus dar žiūrėk kelionės drezinomis populiarumu nenusileis TU2 traukiamiems traukiniams :jumi:

pan_zaibas
2009.11.24, 09:00
pritariu tai idejai, jog reikia bent tiek sutvarkyti dabar nenaudojamus ruozus, kad galetu drezina vaziuot ("pionierka"). sumazetu pesimistu, veikiantys ruozai pritrauktu daugiau remeju...
be to - drezina galima butu organizuot siauruko fanatams keliones (neuzdyka, zinoma, visos atrkcijos siek tiek kainuoja :) ).

Šiaip tai šiemet kelionė drezina būvo labai rimtai planuojama ir vos neivyko. Bet neivyko. O vėliau viena babytė iš ASG paprotino apie keliones drezina: reikia ir licenziją (teises) turėti norint dreziną vadelioti, ir ruožas yra uždarytas važinėjimui - tipo gel. inspekcija turi duoti leidimą. Na ir baudos - už dreziną, už važinėjimą..... Žodžiu nusodino.
O buvau jau susvaigęs: drezina, pora platformų, rimta chebra, alus, pielos, kastuvai, nakvynė prie laužo.
Na bet vėl ateis pavasaris, vėl pradėsim kažką planuoti. Gerai būtų susiorganizavus surengti kokią ekspediciją visai dienai nuo ankstaus ryto.
- Noriu drezina į Biržus - :siena:

JlL
2009.11.24, 09:29
O vėliau viena babytė iš ASG paprotino apie keliones drezina: reikia ir licenziją (teises) turėti norint dreziną vadelioti, ir ruožas yra uždarytas važinėjimui - tipo gel. inspekcija turi duoti leidimą. Na ir baudos - už dreziną, už važinėjimą..... Žodžiu nusodino.


turbut palei visa siauruka vien mentai, inspekcijos ir babytes stovi ir tik ir laukia kol kas su drezina prasines kad bauda duot :D

Vismantas
2009.11.24, 10:07
Pavasari manau susiorganizuosime "nelegalu" žygi į vakarus. Manau geriausiai butu dviem dienom. Dabar apgalvojama kaip, ka ir su kuo.
Yra minčiu vietoje drezinos panaudoti keturati motocikla su nuleidžiamais rateliais. Tuose ruožuose kur nėra bėgiu galima butu pravažiuoti pakėlus ratelius. Ir patikimumas didesnis nei sena drezina su K750 varikliu.
Pradžioje buvo galvota su rankine drezina važiuoti, bet kai teko pabandyti važiuoti nuo Petrašiunu tai po pirmo km praėjo noras. Toli taip nenuvažiuosi. O dar įrankiai, daiktai.

c2h5oh
2009.11.24, 10:12
Baik tuos sarkastiškus bajerius. Juk tai kultūros (o ne chaltūros) paveldas, kuriam jau daugiau nei 110 metų. Plius tai yra ilgiausias siaurasis geležinkelis Rytų Europoje, plius beveik pusė jo realiai veikiantis. Nejaugi apie siaurąjį geležinkelį sužinosime tik iš "traukinių kapinių"? :negeriau:

Paveldas, kurio žmonės nenaudoja pagal paskirtį, gali būti išsaugotas tik "Rumšiškėse" (steriliam negyvam muziejuj). Kad ruožas išliktų, turi būti prasmė iš Panevėžio į Biržus važiuoti siauruku - turi būt gražus vaizdai, arba kažkoks automobiliu nepasiekiamas kelionės tikslas, arba dar kažkas tokio. Vien iš entuziastų, kuriems smagu lėtai važiuoti per pievą su traukinuku be tikslo, neišgyvens.

ASG va bando tokį tikslą sukurti, bet sunku jiems, kol kas vyrauja teatro spektaliukai su alkoholiu.

udrius
2009.11.24, 10:14
Vat aš irgi taip sakau, kad daug ką reikia daryti pusiau nelegaliai... O dėl rankinių drezinų - aš irgi šiek tiek nusivyliau, plačiųjų geležinkelių analogiška drezina eina kaip tankas...

dariuks
2009.11.24, 11:13
Vat aš irgi taip sakau, kad daug ką reikia daryti pusiau nelegaliai... O dėl rankinių drezinų - aš irgi šiek tiek nusivyliau, plačiųjų geležinkelių analogiška drezina eina kaip tankas...

placios vezes drezinkos mase didesne - didesne inercija.
del nelegalumo tai irgi pritariu. nes kol legaliai visa biurokratu siena pramusi, tai ir begius pavogs, ir zvyra iskas. bus tvarkoma, bus kitas vaizdas. manau, didziausia problema (po visokiu inspekciju, instanciju, leidimu ir t.t.) - geras oras :)

Wycka
2009.11.24, 13:46
Tiesiog palyginau koks lengvas gyvenimas pvz Šveicarijos kalnų traukinukams - yra garantuoti vaizdai pro langą (Alpės), unikalus kelionės tikslas (kalno viršūnė, kur su mašina neatvažiuosi), naudojami ir paprastam susisiekimui (miesteliai, nepasiekiami mašina).

Na jeigu labai ieškai, tai ir Lietuvoje galima rasti. Važiuojant siauruku iš Anykščių į Rubikius, vos išvažiavus iš Anykščių atsiveria tokie vaizdai (status skardis į Anykštą), kad nedaug trūksta iki Šveicarijos Alpių :)

Kalbam apie pasiūlymą Panevėžio - Biržų ruožą prijungti prie ASG - ar tai prasminga ar ne. ASG išlaidos padidėtų proporcingai pagal ruožo ilgį, o pajamos? Kažin ar pramoginių reisų (kurie dominuoja kelionių sąraše) padidėtų atitinkamai? Ar Biržų kryptimi prie geležinkelio yra gražūs vaizdai, lankytini turizmo objektai, alaus daryklos, kiti kelionės tikslai? Jeigu yra, tai valio - jamam šitą ruožą. Bet jeigu nėra, tai bijau, kad papildomas ruožas (su savo papildomom išlaidom) nuskandintų visą ASG.

O ką — juk Pasvalio ir Biržų kraštai garsėja kaip aludarių kraštas, ir tikriausiai jau įsigaliojo įstatymas leidžiantis silpno alkoholio prekybą traukiniuose. Plius šalia šiaurinio ruožo yra tokie kultūros paveldo paminklai kaip Petrašiūnų dvaras ir Biržų pilis, o ir geležinkelio stotys (pvz Pušaloto, Joniškėlio) vertos dėmesio. Beje, Joniškėlis tarpukariu buvo didžiausias siaurojo geležinkelio mazgas Lietuvoje, pats pastatas ir aplinka puikiai išsilaikę, tik gaila, kad pačiam stoties pastate įrengti butai. Anyway, ten puiki vieta pvz rengti kiek įmanoma autentiškas retro šventes (ale Šabaniausko, Dolskio, Graužinio koncertus :)). Aš, kaip railfanas, pirkčiau bilietą kelionei siauruku Biržai-Rubikiai. Beje, yra planų kada nors atstatyti ruožą Rubikiai-Utena :)

nepolitikas
2009.11.24, 15:52
šiandien per žinias girdėjau, kad panevėžio rajone nenaudojamuose ruožuose vagiami ne tik bėgiai, bet ir nukasamas pylimas. gaila, bet valstybė nepajėgi apsaugoti šio paveldo objekto...

Vismantas
2009.11.24, 16:57
Tiesiog palyginau koks lengvas gyvenimas pvz Šveicarijos kalnų traukinukams - yra garantuoti vaizdai pro langą (Alpės), unikalus kelionės tikslas (kalno viršūnė, kur su mašina neatvažiuosi), naudojami ir paprastam susisiekimui (miesteliai, nepasiekiami mašina).


Kalbam apie pasiūlymą Panevėžio - Biržų ruožą prijungti prie ASG - ar tai prasminga ar ne. ASG išlaidos padidėtų proporcingai pagal ruožo ilgį, o pajamos? Kažin ar pramoginių reisų (kurie dominuoja kelionių sąraše) padidėtų atitinkamai? Ar Biržų kryptimi prie geležinkelio yra gražūs vaizdai, lankytini turizmo objektai, alaus daryklos, kiti kelionės tikslai? Jeigu yra, tai valio - jamam šitą ruožą. Bet jeigu nėra, tai bijau, kad papildomas ruožas (su savo papildomom išlaidom) nuskandintų visą ASG.

Kas įdomaus vakariniame ruože ? Ogi kaip ir ritiniame. Net dar gražiau:
1. Joniškėlio geležinkelio stotis. Ten stovi manau vienintelis išlikęs semaforas. O ir jo veikimo principas įdomus. Valdosi nuo prie pirmo iešmo buvusio namelio. Prie jo yra išlikusi ir rankena ir dalis semaforo valdymo linijos. Namelio liko tik pamatai kurie apauge krūmais ir žole. Atstatyti nėra sudėtinga. Taip pat ten buvo (o gal dar yra) apsisukimo trikampis. Manau taip pat retas dalykas siaurajame geležinkelyje.
2. Pušaloto stotis su didele teritorija ir iškrovimo rampa (labai tinkama rengti vosokiausius renginius). Nuo stoties iki pagr. kelio per miesteli išlikęs akmenimis grįstas kelias.
3. Petrašiūnų stotis. Joje net yra įrengtas siauruko muziejus. Taip pat yra geležinkelio paskirstymo mazgas: Linkuva - Pakruojis - Dolomito karjeras (Buvo kalba jei iki Petrašiunu atvažiuoja traukinys tai demontuota linija Petrašiunai - Pakruojis Pakruojo savivaldybė atstatys. Dabar pilimas tvarkomas ir daroma ant jo dviračių takas ir gali buti kad atsiras atšaka i karjera, o ten vaizdas gražus). Stotyje buvo dvi garvėžio vandens užpilimo kolonėlės. Išlikes tik pamatas.
4. Linkuvos stotis. Ten buvo galinė stotelė. Joje irgi buvo apsisukimo trikampis. Dabar yra išlikę dvi juostos. Atstatyti apsisukimo trikampi taip pat nesudėtinga. Pats Linkuvos miestelis su bendruomene nori prisidėti prie siauruko atstatymo. Miestelyje sovi sena bažnyčia su vienuolynu.
5. Pasvalio stotis. Prie stoties didelė aikštė grįsta akmenimis. Tinkama renginiams rengti. Netoli yra girnų muziejus.
6. Biržų stotelė. Galinė stotis turinti depą, vandens bokštą, iškrovimo rampa su sandėliu. Pati stotis "prichvatizuota". Na ir lankomas objektas manau Biržų pilis.

Pats visas kelias eina per lygumas, laukus, gyvenvietes. Važiuojant pylimu atsiveria nuostabus vaizdas, kelias neapauges miškais tai ir vaizdingu vietu daug. Alpėse kalnai pas mus lygumos. Taip pat tame ruože yra didesnių tiltų (prie Bernatonių, du tiltai ilgi prie Petrašūnų, Jonikėlio) kiek pamenu viso ar ne 14 vnt. Gretutiniai objektai: Pakruojo dvaras, Akmenėlio dvaras, Joniškėlio dvaras, pyliakalniai. Siulau skirti savaitgali ir prisijunkt prie Siaurojo geležinkelio klubo. Tada ir naudinga darba Lietuvai ir siaurukui atliktumėt ir daug įdomių dalyku sužinotumėte. Lietuvoje ne tik traku pilis ir gedimino bukštas su "valdovu rumais" (kad juos kur ...), o ir daug kitu idomių dalyku.

PVZ. Ka žinote apie Surdegį ? Manau kai kurie ši pavadinima pirma kart išgirdo. O apie Surdegį knyga galima parašyt.

Daugiau informacijos bus www.sgk.lt (siaurojo geležinkelio klubas). Kol kas puslapis ruošiamas. Jame bus ir forumas ir pilna informacija apie visos Lietuvos Siauraji geležinkeli (stotys, riedmenys).

statyba
2009.11.24, 18:56
tikrai nematau problemų surengti žygį siauruku "nelegaliai". Baudos ? Gausim parų :))? Nejuokinkit... anaiptol, dar ir pats prisidėčiau ir jei reiktų prie baudos "dasimesčiau":) Kartu būtų puiki proga suskti net video medžiagą apie ruožo situaciją.

Vismantai, jei tik kils kokių idėjų šiuo klausimu, mielai lauksiu privačios žinutės

Kitas Džiugas
2009.11.27, 16:40
šiandien per žinias girdėjau, kad Panevėžio rajone nenaudojamuose ruožuose vagiami ne tik bėgiai, bet ir nukasamas pylimas. gaila, bet valstybė nepajėgi apsaugoti šio paveldo objekto...

Reikės ieškot savanorių,kurie geležinkelį su automatais saugotų.

Kosovo
2009.11.27, 22:30
Matyt reiks siauruką saugot, taip, kaip kažkada "Radioshow" dainavo: "Šauk ir durk, susprogdink, imk ginklus ir miškan staigiai mink...", nes jau darosi baisu...

Wycka
2009.12.01, 00:17
Vagys pamėgo siauruką (http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/vagys-pamego-siauruka.d?id=26279361)

Pastaruoju metu Panevėžio regiono kultūros paveldas — siaurukas — kaip niekad dažnai nukenčia nuo ilgapirščių. Vien lapkritį užfiksuotos kelios vagystės. Didelių nuostolių padaro ir vandalai.
Šeštadienį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo informacijos apie dar vieną kultūros vertybės — siauruko — niokojimo atvejį.
Pranešta, jog apžiūrint siaurojo geležinkelio ruožą, atkarpoje Panevėžys–Joniškėlis, ties Panevėžio rajono Pamiškės kaimu (netoli Paliesės dvaro), sugadinti 25 metrai geležinkelio.
Tai padaryta traktoriumi važiuojant per bėgius. Sugadinti bėgiai po to buvo atlenkti. Taip pat nuo Palties upės tilto Panevėžio rajone pagrobta 20 metrų tiltinių kontrabėgių. Nuostolis — 14 087 litai.
„Panevėžio balsas“ jau rašė, kad siaurukas nuo vagių pastaruoju metu nukentėjo ne vieną kartą. Lapkričio 18 dieną pavogti 192 metrai bėgių, sugadinti 125 metrai kelio ruožo, iškastas 71 kubinis metras grunto. Nuostoliai tuomet siekė iki 80 000 litų.
Lapkričio 24 dieną Biržų rajone, Pabiržės seniūnijoje, Užugulbinės kaime, pastebėta, kad išardyti ir pavogti trys siaurojo geležinkelio 25 metrų ilgio bėgiai.

enigma
2009.12.01, 00:21
Vargšas siaurukas. :(

pan_zaibas
2009.12.01, 22:44
BIRŽŲ ŽINIOS
Biržai, 1932 metų spalių mėnesio 9 diena

Šiaulių ir Biržų geležinkelis
Kaip Kauno laikraščiai rašo, susisiekimo
ministerija jau yra atlikusi, kelio ir
statybos dir. p. J. Sližiui vadovaujant,
visus tyrinėjimus Šiaulių — Biržų siaurajam
geležinkeliui pravesti plačiuoju. Jau
paruoštas pilnas projektas ir sudaryta
sąmata. Pagal tą projektą platusis geležinkelis
eitų tomis pačiomis vietomis,
kuriomis dabar eina siaurasis, tiktai iš
pat Šiaulių suktųsi Radviliškio linkui,
bet ne Gubernijos. Platusis geležinkelis
būsiąs 12 klm. trumpesnis už siaurąjį.

Šaltinis:
www.epaveldas.lt

Vismantas
2009.12.04, 10:46
Žiuriu į nuotraukas ir negaliu atsigrožėti kaip buvo gražu Joniškėlio stotyje. Iš to posto buvo valdomas per trosą ir semaforas. Dabar iš to namuko liko tik pamatai. Postas Nr. 3

http://i016.radikal.ru/0912/78/f0d06ac3aa9c.jpg

Postas Nr. 2

http://s59.radikal.ru/i165/0912/72/fd6c68a4e633.jpg

Atkreipiau dėmesį kad iešmai su šviestuvais. Kokios ju spalvos buvo ir ka jos reiškė ? Veikimas manau buvo nuo žibalinės lempos.

Raptor
2009.12.06, 02:16
^^^
neblogai! :) butu labai gerai, jeigu bus pakankamai pinigu tai gal atstatys kai kurias demontuotas linijas, jeigu atstatytu iki pacios Utenos, tai butu pasaka :geras: :jura:

Wycka
2009.12.06, 03:14
^^^
ka tik patikrinau google maps, tai tikrai ilgas ruozas butu, tikrai geru ispudziu galima butu gaut po tokios keliones :)
as dar norejau paklaust, (nelabai norisi skaityt visus 39 puslapius ieskot jeigu toji informacija yra), bet ar siaurukas buvo kada nors naudojamas komerciniais/ keleiviniais marsrutais, ar tik turistiniais (jeigu siauruko linija iki Utenos tikrai atstatytu, ar kaip ne turistiniu marsrutu galetu gal butu galima nuvaziuoti iki Panevezio?, kiek zinau kad plataus gelezinkelio atsaka i Utena jau neveikianti) nezinot?, negaletumete pakomentuot?

Daug klausimų vienoje vietoje :)
Siaurukas imtas naudoti dar 1899m., juo veždavo ne tik keleivius, bet ir smėlį, plytas, žemės ūkio produkciją. XXa. pradžioje vienintelis būdas patekti iš Panevėžio į Vilnių buvo važiuoti siauruku iki Švenčionėlių ir ten persėsti į traukinį Peterburgas-Vilnius. 1983m. planuojant tiesti platųjį geležinkelį, siaurukas sutrumpintas tik iki Panevėžys-Rubikiai (jei neklystu, maždaug nuo to laiko nebenaudojama ir šiaurinė dalis į Biržus ir Linkuvą). Siaurukas praktiškai išgyveno tik dėl kvarcinio smėlio pervežimo iš Anykščių į Panevėžį ("Panevėžio stiklas" ir "Ekranas"), tačiau 2001m. kovo 24d. galutinai nutrauktas bet koks traukinių eismas siauruoju geležinkeliu :( Tačiau 2005m. įsteigta ASG, imta organizuoti kultūrines-pramogines keliones.
Klausei "jeigu siauruko linija iki Utenos tikrai atstatytu, ar kaip ne turistiniu marsrutu galetu gal butu galima nuvaziuoti iki Panevezio?" Kažin, ar važiuos neturistiniai traukiniai, bet visko gali būti. Dabar daugelį keleivių žavi siaurukas būtent kaip turizmo objektas, o atvėrus kelius reguliariesiems reisams dingtų dalis tokios kelionės žavesio, nebent pūškuotų garvežys :)
Plataus geležinkelio atšaka į Uteną iš dalies veikianti, bet labai retai naudojama. Girdėjau, kad ja LG veža tik lengvuosius automobilius (į/iš turgaus) ir mazutą (kūrenti šildymui ir karštam vandeniui); tad siaurukui tai kaip ir netrukdytų.
Beje, vasarą paleidžiami ir reguliarūs savaitgaliniai reisai iš Anykščių į Rubikius (prie 4-o pagal dydį ežero Lietuvoje) ir Troškūnus (į bernardinų vienuolyną) :)
Daugiau info:
www.siaurukas.eu (http://www.siaurukas.eu)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Siaurukas / http://en.wikipedia.org/wiki/Narrow_gauge_railway#Europe (angliškai)
http://www.travel.lt/turizmas/selectPage.do?docLocator=F693271C359C11DAB61C74616 4617373&inlanguage=lt
http://www.baranauskas.lt/siaurukas/siaur_gel_istorija.htm
http://narrow.parovoz.com/panevezys/ (rusiškai)
http://utena.lt.aha.lt/fotogalerija_12-1.htm
http://www.antour.lt/12/
http://www.ngr.lt/

Vytautas_LT
2009.12.06, 21:03
Bijau gaut per ausį už nepatvirtintos info nutekinimą, bet tokių planų yra :geras:

Jeigu viskas eisis pagal planą, dar nesulaukę pensijos turėsite galimybę nuvažiuoti traukiniu iš Biržų/Linkuvos iki pat Švenčionėlių be persėdimo :)

^^^
ka tik patikrinau google maps, tai tikrai ilgas ruozas butu, tikrai geru ispudziu galima butu gaut po tokios keliones :)
as dar norejau paklaust, (nelabai norisi skaityt visus 39 puslapius ieskot jeigu toji informacija yra), bet ar siaurukas buvo kada nors naudojamas komerciniais/ keleiviniais marsrutais, ar tik turistiniais (jeigu siauruko linija iki Utenos tikrai atstatytu, ar kaip ne turistiniu marsrutu galetu gal butu galima nuvaziuoti iki Panevezio?, kiek zinau kad plataus gelezinkelio atsaka i Utena jau neveikianti) nezinot?, negaletumete pakomentuot?


Ruožas Švenčionėliai-Utena yra "išplatintas", platusis pastatytas siaurojo vietoje. Dabar jis yra privažiuojamasis kelias, ten bent kartą per dieną turėtų pravažiuoti rinktinis traukinys.
Beje, dar ne taip seniai buvo toks dyzelinis traukinys Vilnius-Utena-Vilnius.

Siaurukas buvo naudojamas reguliariam susisiekimui tol, kol jį valdė LG.
Keleiviniai traukiniai ruožuose Panevėžys-Joniškėlis-Petrašiūnai-Pakruojis, Petrašiūnai-Linkuva, Joniškėlis-Biržai, pasak Petrašiūnų buv. stoties budėtojo, nustojo važinėti 1988 metais. Prekiniai dar važinėjo kelis metus.

Dabar šiuose ruožuose būklė yra gan liūdna. (žr. ankstesnius mano pranešimus šioje temoje), bet juos atstatyti yra gan realiau, nei ruožą Rubikiai-Utena.

Vismantas
2009.12.07, 11:47
Penktadieni lankiausi Joniškėlio stotyje. Tikslas buvo apžiūrėti semaforus.
Joniškėlyje yra trys semoforai. Vienas ant Pakruojo - Linkuvos kelio valdomas nuo (buvusio) posto Nr.3. Prie jo buvo semoforo reguliavimo rankena su kuria trosų pagalba ir buvo reguliuojamas semaforas.

http://s08.radikal.ru/i181/0912/1c/086b801edf0b.jpg

Viduryje viso atstumo buvo jėgos kompensatorius su atsvoriu. Iš jo liko tik remas.

http://i023.radikal.ru/0912/ae/d7c60bfbefb8.jpg

Trosa prilaikydavo stulpeliai.

http://s61.radikal.ru/i171/0912/d8/ec3d4e141e51.jpg

Kaip šviesdavo semaforo lempos ? Nejau buvo žibalinės ? Ar buvo tiesiamas elektros kabelis su lempute ?
Šis semaforas turi dvi rodykles. O kelias tai vienas.

http://i014.radikal.ru/0912/29/4a6a5abdb7d3.jpg

http://s54.radikal.ru/i146/0912/f6/ab546fb08c94.jpg

Vismantas
2009.12.07, 11:57
Antras semaforas stovi "ant Biržų" kelio. Valdymo nuo buvusio posto Nr. 2 nesimatė. Manau ir nebuvo nes jis netoli stovi posto vietos, o ir valdymas matosi buvo tik rankinis.

http://s55.radikal.ru/i148/0912/c4/da63e45c55f8.jpg

http://s57.radikal.ru/i157/0912/f3/50ae72c1bde8.jpg

Vytautas_LT
2009.12.07, 11:58
Šis semaforas turi dvi rodykles. O kelias tai vienas.


Atkreipkite dėmesį, kad semaforo rodyklės spalvos iš abiejų pusių yra skirtingos. Mašinistas vadovaujasi juo tik tuomet, kai mato tą pusę, kuri nudažyta raudonai.

Semaforų padėčių reikšmės:
Stop. Pravažiuoti semaforą draudžiama. (Šviesoforo atitikmuo - raudona)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20091207/i66_DSD04113.jpg

Dėl šito nesu tikras, gali būti dvi reikšmės:
-Leidžiama važiuoti mažesniu greičiu į stoties atšakinį kelią, kitas signalas - leidžiamasis. (Šviesoforo atitikmuo - dvi geltonos, kurių viena mirksi)
-Leidžiama važiuoti pasirengus sustoti, kitas signalas - draudžiamasis. (Šviesoforo atitikmuo - geltona, dvi geltonos)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20091207/i66_DSD04234.jpg

Kelias laisvas. Leidžiama važiuoti didžiausiu leistinu greičiu. (Šviesoforo atitikmuo - žalia)
http://foto.terpe.lt/inkelti/20091207/i66_DSD04220.jpg

Paskutinis šviesoforas fotografuotas jį pravažiavus, matome iš galo.

Nuotraukos darytos Lenkijoje. Vidurinėje matomas dubliuojantis šviesoforas, tačiau nesu įsitikinęs ar lenkiškos signalizacijos reikšmės tokios pačios, kaip ir rusiškos. Skliaustuose šviesoforų atitikmenis pateikiau rusiškos signalizacijos.

Vismantas
2009.12.07, 13:10
Trečiasis stovi šalia kelio į Panevėžį. Jis kaip ir pirmasis buvo valdomas per trosus. Išlike tik nedaugelis trosa prilaikančiuju stuplelių.

http://i073.radikal.ru/0912/2f/ed885cfefacc.jpg

http://s50.radikal.ru/i128/0912/d4/7988f23a24ef.jpg

http://i044.radikal.ru/0912/99/3d5768e84f0e.jpg

Taip pat likučiai pasukimo mechanizmo. Idomu tai kad semaforo valdymas yra kitoje kelio pusėje nei postas. Tai tekdavo semoforininkui kas kart eiti per kelia.

http://s15.radikal.ru/i188/0912/b5/5abba080af8e.jpg

Wycka
2009.12.08, 00:29
Žiuriu į nuotraukas ir negaliu atsigrožėti kaip buvo gražu Joniškėlio stotyje. Iš to posto buvo valdomas per trosą ir semaforas. Dabar iš to namuko liko tik pamatai. Postas Nr. 3
Atvaizdas (http://i016.radikal.ru/0912/78/f0d06ac3aa9c.jpg)
Postas Nr. 2
Atvaizdas (http://s59.radikal.ru/i165/0912/72/fd6c68a4e633.jpg)
Atkreipiau dėmesį kad iešmai su šviestuvais. Kokios ju spalvos buvo ir ka jos reiškė ? Veikimas manau buvo nuo žibalinės lempos.

Visa nuostabi siauruko istorinė fotogalerija:
http://www.joniskelis.lt/galerija/?album=1&gallery=5

Joniškėlyje lankiausi 2008m. Velykų išvakarėse (apie tai esu patalpinęs nuotraukų forume). Aišku, dabar ten realybėje nebe taip įspūdinga kaip istorinėse nuotraukose, bet manau atsiradus entuziastų galima nesunkiai atstatyti ir atrestauruoti. Beje, kaip supratau, pačioje stotyje jau butai su gyventojais :| Hmmm, kažkaip norėčiau tokiame name turėti butą :)

Vismantas
2009.12.08, 11:28
O tai gal gali siauruko entuziastai ir visi prijauciantys po truputi susimesti?
Reiketu tiktai s/n kur pinigus sumest. Visi po truputi ir, tikiuosi, susirinktu pakankama suma.

Tam reikalui buvo ikurtas VŠĮ Siaurojo geležinkelio klubas. Yra ir dvi saskaitos atidarytos ir paramos gavėjo statusas. 2 proc. taip pat galima bus po nauju pervesti Siaurojo geležinkelio riedmenis supirkt iš visų pakampių ir jas restauruoti. Viena saskaita klubo savanoriškai veiklai, o kita saskaita Siaurojo geležinkelio garvėžio restauracijai (stovinčiam Panevėžyje).
Oficialus puslapis bus www.sgk.lt (ruošiamas) jame bus pateikiama visa pilna informacija apie visos Lietuvos siauruosius geležinkelius 600 mm ir 750 mm pločio. Taip pat bus informacija apie savanoriška veiklą, planuojamus ir jau atliktus darbus.

Visus norinčius padėti siaurajam geležinkeliui prašome prisijungti prie mūsų.

BastA-7
2009.12.08, 15:30
Iš http://www.gelsistemos.lt

"Penktadienį 9 val. 30 min. Panevėžio geležinkelio ruožo darbuotojai, tikrindami siaurojo geležinkelio ruožą, Biržų rajone Pagirių kaime pastebėjo, kad yra pavogta apie 21 metras, o Patatuliečių kaime – 132 metrai geležinkelio bėgių"

AB13
2009.12.08, 17:38
Tam reikalui buvo ikurtas VŠĮ Siaurojo geležinkelio klubas. Yra ir dvi saskaitos atidarytos ir paramos gavėjo statusas. 2 proc. taip pat galima bus po nauju pervesti Siaurojo geležinkelio riedmenis supirkt iš visų pakampių ir jas restauruoti. Viena saskaita klubo savanoriškai veiklai, o kita saskaita Siaurojo geležinkelio garvėžio restauracijai (stovinčiam Panevėžyje).
Oficialus puslapis bus www.sgk.lt (ruošiamas) jame bus pateikiama visa pilna informacija apie visos Lietuvos siauruosius geležinkelius 600 mm ir 750 mm pločio. Taip pat bus informacija apie savanoriška veiklą, planuojamus ir jau atliktus darbus.

Visus norinčius padėti siaurajam geležinkeliui prašome prisijungti prie mūsų.

Aisku. Gaila, kad nespejom paskutinio TU 7 issaugot

udrius
2010.01.05, 19:33
Bet kad tikrai ne siaurukas - tai faktas. 600 mm siauruko vagonų foto, kurie kazkada buvo kaune , galite rasti keliuose skyriuose prieš tai... Nenoriu dar karta kopijuoti pranešimų...

Al1
2010.02.09, 22:17
Pakruojis

http://s45.radikal.ru/i108/1002/7f/9d103ca11763.jpg (http://www.radikal.ru)

Wycka
2010.02.09, 23:13
/\ Laaabai panaši, tik ne žiemiška šio lokomotyvo nuotrauka yra Siaurojo geležinkelio klubo e-puslapio nuotraukų galerijoje: http://www.sgk.lt/lt/Galerija-14.html

Romas
2010.02.10, 22:29
Jau virš 900 pranešimų.
Turbūt reikėtų atskirti į atskiras temas veikiantį siauruką, buvusius siauruosius geležinkelius ir čia priklydusias nuorodas apie užsienio siaurukus.

Taut.
2010.02.11, 13:41
Siūlau suskirstyti:

Panevėžio - Anykščių - Rubikių ruožas
Panevėžio - Biržų ruožas (ir jo atšakos)
Buvę siaurieji geležinkeliai Lietuvoje
Durpynų siaurieji geležinkeliai
Siaurojo geležinkelio riedmenys
Siaurieji geležinkeliai Latvijoje
Užsienio Siaurieji Geležinkeliai

vectron
2010.02.11, 16:57
Visgi ilgiausias siaurukas europoje tai ir pranešimų daug.

O kodėl ilgiausias Europoje??? O Ukraina tada - ne Europa? Pvz:

Antonovka (Rovno sritis) - 105 km;
Beregovo (Užkarpatės sritis) - 123 km.

Galbūt ir daugiau yra, surašiau man geriausiai žinomus.

Wycka
2010.02.11, 18:18
O kodėl ilgiausias Europoje??? O Ukraina tada - ne Europa? Pvz:

Antonovka (Rovno sritis) - 105 km;
Beregovo (Užkarpatės sritis) - 123 km.

Galbūt ir daugiau yra, surašiau man geriausiai žinomus.

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio visų bėgių ilgis yra 179km. Pvz Biržai-Rubikiai bus ~150km, o dar nuo Rubikių bėgiai ėjo pro Uteną, Švenčionėlius, Švenčionis, Lentupį iki pat Krulevščinos.

udrius
2010.02.11, 18:52
Tai buvo, bet dabar nėra. Veikiantis ruožas tik 68 km...

Almis
2010.02.11, 21:46
Siūlau suskirstyti:

Panevėžio - Anykščių - Rubikių ruožas
Panevėžio - Biržų ruožas (ir jo atšakos)
Buvę siaurieji geležinkeliai Lietuvoje
Durpynų siaurieji geležinkeliai
Siaurojo geležinkelio riedmenys
Siaurieji geležinkeliai Latvijoje
Užsienio Siaurieji Geležinkeliai

Pritariu.
Nors gal būt galima ir stambint iki 3-4 temų pradžiai.
Bent jau ASG ir viską, kas su juo susiję, tikrai vertėtų išskirti.

Salvijus
2010.02.11, 22:15
Siūlau suskirstyti:

Panevėžio - Anykščių - Rubikių ruožas
Panevėžio - Biržų ruožas (ir jo atšakos)
Buvę siaurieji geležinkeliai Lietuvoje
Durpynų siaurieji geležinkeliai
Siaurojo geležinkelio riedmenys
Siaurieji geležinkeliai Latvijoje
Užsienio Siaurieji Geležinkeliai

O kur tuomet dingsta Joniškėlio-Petrašiūnų-Linkuvos ruožas? Arba koreguoti potemę "Panevėžio-Biržų" į "Panevėžio-Joniškėlio ir Linkuvos-Biržų".
Anksčiau Linkuvos-Biržų veikė kaip Šiauliai-Biržai.

Vismantas
2010.02.12, 11:12
Eismo nėra, bet juk bėgiai liko. Jeigu ne tilto būklė per Sanžylą, tai tik teisinius formulumus sutvarkius traukinukas važiuotų iki Pušaloto. Liktų tik krūmus/medžius iškirsti ir patikrinti bėgius.

Šiek tiek patikslinsiu tave. Sanžilės tiltas yra juokai palyginus su VIA BALTIKA. Ten per kelia nebėra bėgiu ir nėra pervažos. Tai kad nuo Panevėžio gali davažiuoti iki Via Baltica ir STOP.

Vismantas
2010.02.12, 11:24
O kur tuomet dingsta Joniškėlio-Petrašiūnų-Linkuvos ruožas? Arba koreguoti potemę "Panevėžio-Biržų" į "Panevėžio-Joniškėlio ir Linkuvos-Biržų".
Anksčiau Linkuvos-Biržų veikė kaip Šiauliai-Biržai.

Manau turėtu būti "Vakarinis ruožas" ir "Rytinis ruožas".
Jei atkreipsite dėmesi i kilometru numeracija buvo numeruojama :
Šiauliai (0) - Biržai (105), Joniškis - Kobilnik (285) (+Joniškis - Žeimelis km.)

http://s48.radikal.ru/i120/1002/42/329eec3fdc2c.jpg

c2h5oh
2010.02.12, 12:53
Šiek tiek patikslinsiu tave. Sanžilės tiltas yra juokai palyginus su VIA BALTIKA. Ten per kelia nebėra bėgiu ir nėra pervažos. Tai kad nuo Panevėžio gali davažiuoti iki Via Baltica ir STOP.

Geriau jau skaičiuoti tik veikiantį ruožą, o ne kažkada veikusį arba kuris būti veiktiantis jeigu nebūtų apardytas.

Kiek to siauruko buvo kažkada praeity - tai jau duomenys į skyrelį "istorija", bet ir lyginti tada juos reikia su kitų šalių praeitimi, o ne dabartimi.

Salvijus
2010.02.12, 12:57
Geriau jau skaičiuoti tik veikiantį ruožą, o ne kažkada veikusį arba kuris būti veiktiantis jeigu nebūtų apardytas.

Kiek to siauruko buvo kažkada praeity - tai jau duomenys į skyrelį "istorija", bet ir lyginti tada juos reikia su kitų šalių praeitimi, o ne dabartimi.

Buvę reiškia buvo bėgiai. O prie likusių reiktų skaičiuot ir tuos kur yra išlikę bėgiai.

Joint
2010.02.12, 22:37
Gal kas turite Šiaulių miesto planą kuriame pažymėtas siaurukas?
P.S Atsiprašau iš anksto jei buvo įdėtas.

Al1
2010.02.12, 22:46
Čia yra Šiaulių planas su siauruoju geležinkeliu.
http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=274626&postcount=112

Romas
2010.03.14, 17:18
Žurnalas "Kelias" 2010 kovo mėn. 14 d. 15:58
Karina Vilkauskaitė,

Siaurukas – valstybės pamestas turtas?
Praeitų metų vasarą „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Stasys Dailydka išreiškė rūpestį dėl jau kelis dešimtmečius nenaudojamų jo vadovaujamos bendrovės priežiūrai paliktų šiaurinių siaurojo geležinkelio ruožų Panevėžys–Linkuva ir Joniškėlis–Biržai. Jau spalį Susisiekimo ministerijoje vyko pasitarimas dėl šių ruožų ateities perspektyvų. Susitikimui pirmininkavo susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, jame aktyviai dalyvavo Kultūros ministerijos, Panevėžio apskrities viršininko administracijos, „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ bei „Lietuvos geležinkelių“ atstovai. S. Dailydka išreiškė rūpestį dėl siaurojo geležinkelio būklės bei pasiūlė šiaurinius ruožus įtraukti į valstybės programą, pritaikyti visuomenės reikmėms ir perduoti juos Susisiekimo ministerijai ar vietos savivaldybėms

Šiaurinių siauruko ruožų būklė apgailėtina. Dėl nesuskaičiuojamų bėgių ir grunto vagysčių likusios tik atskiros vėžių atkarpos, jos užaugusios žole ir berželiais.
Prieš dešimt metų „Lietuvos geležinkeliai“ neskubėjo kitiems perduoti neveikiančių ruožų. Jiems prižiūrėti 1999 m. buvo įsteigta ir „Lietuvos geležinkeliams“ pavaldi UAB „Gelsita“. 2008 m. vasarą UAB „Gelsita“ paskelbta likviduojama įmone.
Praeitų metų balandį Panevėžio teritorinio padalinio pareigūnai patikrino siaurojo geležinkelio komplekso – ruožų ir statinių būklę ir nustatė, kad, negalutiniais duomenimis, valstybei padaryta didesnė nei 1,797 mln. litų žala. Taip pat buvo nustatyta, kad UAB „Gelsita“ direktorius pardavė įvairiems asmenims valstybei nuosavybės teise priklausančių statinių ir jų dalių Panevėžio apskrities teritorijoje už 84,11 tūkst. litų.
Nuo 1999 iki 2009 metų nusikalstamais veiksmais pagrobta 2 882 m siaurojo geležinkelio bėgių, 111 m kontrabėgių su tvirtinimo detalėmis ir sugadinta 210 m siaurojo geležinkelio bėgių
Visas straipsnis: http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/siaurukas--valstybes-pamestas-turtas.d?id=29986347

Wycka
2010.03.14, 17:56
/\ Su ta "Gelsita" yra/buvo kažkokia mistinė įmonė. Ne kažin kiek informacijos apie ją pavyksta surinkti:

http://www.cr.lt/imones/imone-UAB-Gelsita/noriu/nt_duom/info/141736/

Kas per vienas tas UAB "Gelsita" V. Toporkov? Internete apie jį tas pats kas nieko. Įtariu, kad žurnalistai klaidingai užrašė pavardę, o ir vardo bene tyčia neparašė?

Vismantas
2010.03.15, 13:51
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/siaurukas--valstybes-pamestas-turtas.d?id=29986347

.... Nuo 1999 iki 2009 metų nusikalstamais veiksmais pagrobta 2 882 m siaurojo geležinkelio bėgių, 111 m kontrabėgių su tvirtinimo detalėmis ir sugadinta 210 m siaurojo geležinkelio bėgių....

Labai įdomu 2882m, kur tiek metru buvo paklota ?

aesde
2010.03.15, 15:52
http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/siaurukas--valstybes-pamestas-turtas.d?id=29986347

Labai įdomu 2882m, kur tiek metru buvo paklota ?

1. į metalo laužą.
2. į statybas vietoje sijų

Romas
2010.03.28, 12:06
Tuoj bus 1000 pranešimų temoje "Siaurieji geležinkeliai" (50 puslapių).
Jei tai ne plepalų "čatas", kur svarbi tik prieš pusvalandį parašyta replika, gerai būtų, kad galėtum kažką dominačio surasti.
O surasti galima temoje, kurioje yra apie 10-15 puslapių (o jei daug nuotraukų - dar mažiau)
Gal reikėtų pagalvoti apie šitos temos skaidymą.

Mano pasiūlymas:
1. Bendros diskusijos apie Lietuvos siauruosius geležinkelius
2. Veikiantis ruožas Panevėžys - Anykščiai - Rubikiai
2.1. stotys
2.2. riedmenys
2.3. kelionės, tvarkaraščiai, renginiai
2.4. depai, įranga
3. Uždaryti ruožai (ruožų ir stočių nuotraukos, istoriniai tvarkaraščiai) labiau smulkinti neverta)
3.1. Šiaurinė dalis (Panevėžys - Joniškėlis - Biržai, Žeimelis, Linkuva)
3.2. Rubikiai - Utena - Švenčionėliai - Švenčionys - Lentupis
3.3. Durpynų geležinkeliai
3.4. Kiti geležinkeliai (Dūkštas - Apsas - Druja; Ukmergė -Jonava; Marcinkonys, Šventoji)

Eimantas
2010.03.28, 23:07
Pritariu.

Salvijus
2010.03.29, 07:26
Ir dar siūlymas. Pertvarkant būtų gerai ištrinti balastą (niekuom nereikšmingus informacijos požiūriu pranešimus (replikas ir t. t.).
Tuomet lankytojas greičiau susirastų jam reikalingą info.

udrius
2010.03.29, 11:23
Šiaip tai visiškai nesutinku su tokiu padalinimu. Ką pvz reiškia Bendro pobūdžio diskusijos? Kiek būtų pranešimų stotys ? depai? 1 ar 3 ? Kiek pranešimų būtų durpynų siaurukai?

Vismantas
2010.04.06, 09:41
Savaitgalį aplankiau vakarinį ruožą.

http://s46.radikal.ru/i114/1004/86/de4d92717484.jpg

http://i073.radikal.ru/1004/41/ee4e2c67c42e.jpg

Pabėgiai dauguma gero stovio. Yra puvėkų bet jų nėra daug. Nemažai gelžbetoninių pabėgių.

http://i026.radikal.ru/1004/80/a546da2f0fa8.jpg

Na ir vakarinio ruožo grožybės:

http://s48.radikal.ru/i122/1004/1d/34e80cb0eaf6.jpg

http://s47.radikal.ru/i116/1004/8d/d3efedaac06e.jpg

http://s61.radikal.ru/i172/1004/7d/4df5708ffb75.jpg

Gali būti kad tai semaforo likučiai.

http://i069.radikal.ru/1004/5a/9e58947f9fdd.jpg

Vismantas
2010.04.08, 08:56
Vakar aplankiau Joniškėlio - Biržų ruožą. Daudžgirių nei stotelės nei stoties neradau. Navigacija nuvedė kažkur i laukus :nzn: .
Radau tik Gulbinų stotį (http://www.sgk.lt/index.php?key=Galerija-14&lang=lt&gallery=44) ir Kraštų stotį (http://www.sgk.lt/index.php?key=Galerija-14&lang=lt&gallery=45) .
Kraštų stotis žemumoje. Visur šlapia. Stoties langai užkalti. Liūdnas vaizdas. Su visureigiu taip sėdome kad vos išsistūmėme. Pajiešmenės ir Migonių net nebeieškojome.

Al1
2010.04.08, 19:55
Reikia palaukti, kol pradzius.

Vismantas
2010.04.21, 15:23
Pagal Kubiliaus mastymą siauruko pilnai pakanka ir tiek .....

http://s40.radikal.ru/i088/1004/cb/e962d367b455.jpg

Salvijus
2010.05.23, 23:22
Kaip ten yra reikalai su buvusiu Pakruojo-Petrašiūnų siauruku? Palei plentą matyti, kad žemės sustumdytos, supiltas naujas žvyro pylimas.
Vieni šneka, kad ruošiasi atkuri siauruką Pakruojis-Petrašiūnai-Linkuva, o kiti, kad daro dviračių taką. Kaip ten yra iš tikrųjų?

Wycka
2010.05.23, 23:40
Kaip ten yra reikalai su buvusiu Pakruojo-Petrašiūnų siauruku? Palei plentą matyti, kad žemės sustumdytos, supiltas naujas žvyro pylimas.
Vieni šneka, kad ruošiasi atkuri siauruką Pakruojis-Petrašiūnai-Linkuva, o kiti, kad daro dviračių taką. Kaip ten yra iš tikrųjų?

Arčiau tiesos dviračių takas, nes šiuo metu šiaurinis ruožas (Panevėžys-Linkuva ir Joniškėlis-Biržai) formaliai priklauso LG, kuri niekada ir neplanavo atkurti traukinių eismo šiame ruože (kuris buvo nutrauktas 1983m.). Pagaliau dviračių takas — gerokai pigiau nei bėgių restauravimas ar kapitalinis remontas (ar ne panašiai buvo padaryta Alytuje Gardino gatvėje?) ;)

Vismantas
2010.05.25, 08:38
Teisingai. Ten ruošiama dviračių takui. Pakruojo savivaldybėje buvo pasakyta: "Jei atvarysite siauruka iki Petrašiūnų tai uždėsime ir bėgius".

c2h5oh
2010.05.25, 09:00
Teisingai. Ten ruošiama dviračių takui. Pakruojo savivaldybėje buvo pasakyta: "Jei atvarysite siauruka iki Petrašiūnų tai uždėsime ir bėgius".

O tai yra mandagus pasakymas, kad savivaldybė nieko daryti neplanuoja. Nes iki Petrašiūnų siauruko jūs (beje, kas tie jūs? ASG? siauruko mylėtojų klubas?) neatvarysite.

udrius
2010.05.25, 09:42
Niekad negali žinoti, kas ką gali atvaryti :)

udrius
2010.05.25, 18:14
600 mm geležinkelio bėgius kažkada vokietijoje per parą 30 km nutiesė :)

Salvijus
2010.05.25, 18:21
600 mm geležinkelio bėgius kažkada vokietijoje per parą 30 km nutiesė :)

O 1916 m. platusis geležinkelis Pagėgiai-Jelgava nutiestas per 5 mėn. Juo naudojamės ir dabar.
Dabar keliasdešimt kartų ilgiau trunka geležinkelių tiesimas "liežuviais".

Vismantas
2010.05.25, 23:27
Vakarinis ruožas ne toks baisus kaip ji visi "piešia". Rytinis ruožas vietomis net baisesnis. Didžiausia bėda Viabaltika. Jei tai išsprendžia toliau "gėlytės".

Teisingas pastebėjimas. Dabar kol kas liežuviu malimas vyksta. Tie kurie nori padaryti veikianti, kol kas to padaryti negali, o kas gali - to daryti nenori. Manau tai metu bėgyje turėtu išsispręsti.

c2h5oh
2010.05.26, 10:48
Teisingas pastebėjimas. Dabar kol kas liežuviu malimas vyksta. Tie kurie nori padaryti veikianti, kol kas to padaryti negali, o kas gali - to daryti nenori. Manau tai metu bėgyje turėtu išsispręsti.

Gal gali plačiau apie išsisprendimą?

Vismantas
2010.05.26, 13:39
Vyksta vakarinio ruožo perėmimo procedūra iš LG į Susisiekimo ministerija. O kaip žinia Aukštaitijos siaurasis geležinkelis taip pat pereina į susisiekimo ministerija.
Tai ir bus perduota Siaurukui.

Kosovo
2010.05.26, 22:20
Vyksta vakarinio ruožo perėmimo procedūra iš LG į Susisiekimo ministerija. O kaip žinia Aukštaitijos siaurasis geležinkelis taip pat pereina į susisiekimo ministerija.
Tai ir bus perduota Siaurukui.

Pagaliau kažkas vyksta...

Wycka
2010.05.26, 22:41
Vakarinis ruožas ne toks baisus kaip ji visi "piešia". Rytinis ruožas vietomis net baisesnis. Didžiausia bėda Viabaltika. Jei tai išsprendžia toliau "gėlytės".

Štai ta Via Baltikos ir siauruko „pervaža“ iš palydovo. Į viršų nuo rodyklės (t.y. į šiaurę nuo „pervažos“) — Bernatoniai.

http://foto.terpe.lt/inkelti/20100526/i42_siauruko pervaza.JPG

Vismantas
2010.05.27, 08:59
Pagaliau kažkas vyksta...

Pagal vakarykštes naujienas tai žinau kad LG prie Kraštų stoties tvarkė siauruko pylimą ir klojo naujus medinius pabėgius.

c2h5oh
2010.05.27, 09:05
Pagal vakarykštes naujienas tai žinau kad LG prie Kraštų stoties tvarkė siauruko pylimą ir klojo naujus medinius pabėgius.

Keista, kodėl jie kažką ten daro, jeigu netrukus tas objektas net jiems nepriklausys?

Wycka
2010.05.27, 16:37
Keista, kodėl jie kažką ten daro, jeigu netrukus tas objektas net jiems nepriklausys?

Ne viską žinau, bet ASG gen. direktorius Gintaras Kerbedis siekia, kad LG perduotų siauruką tokios pačios būklės, kokios jis buvo berods iki 1996m. (tais metais siaurukas pripažintas peveldo objektu). Tam buvo įkurta antrinė LG įmonė „Gelsita“, kurios veikla tebuvo siaurojo geležinkelio šiaurinio ruožo apsauga ir priežiūra. Deja, bet ta įmonė praktiškai tik darbuotojams atlyginimus mokėjo, kurie dar, anot gandų, išparceliavo dalį turto. Matyt Eligijus Masiulis ar kiti veikėjai dabar LG užspaudė, kad ši grąžintų pirminės būklės ruožą ;)

Wycka
2010.06.05, 15:52
Keista, kad pražioplinome tokį įvykį. Kažkodėl nenurodoma knygos apimtis ir kaina...

Surdegio geležinkelio stotyje pristatyta knyga „Siaurasis Lietuvos geležinkelis“ (http://www.siaurukas.eu/index.php?cid=15641)
http://www.siaurukas.eu/get.php?i.15649:w.150:h.150
2010 m. gegužės 26 d. Surdegio geležinkelio stotyje įvyko knygos „Siaurasis Lietuvos geležinkelis“ pristatymas. Iškylą organizavo Siaurojo geležinkelio rėmėjų sąjunga ir Aukštaitijos siaurasis geležinkelis. Renginio svečiai į renginį Surdegio stotyje atvyko siauruku. Garbingų svečių tarpe buvo bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius S. Dailydka, Susuisiekimo ministro visuomeninis konsultantas strateginio valdymo klausimais Š. Gustainis, Siaurojo geležinkelio rėmėjų sąjungos pirmininkas L. P. Lingaitis, knygos autorė, istorikė O. Stasiukaitienė ir kt.
Susirinkusieji aptarė nuomonių virsmą nuo siaurojo geležinkelio uždarymo ir likvidavimo iki jo išsaugojimo. Svečiai, įsigiję naujausią knygą apie siaurąjį geležinkelį, turėjo galimybę gauti ir autorės autografą. Siauruko mecenatas Lietuvos geležinkeliai knygos leidybai skyrė 10 000 Lt paramą.
Leidinį siaurojo geležinkelio keleiviai galės įsigyti Anykščių ir Surdegio geležinkelio stotyse.

Petrozilijus Cvakelmanas
2010.06.05, 15:55
Kaina apie 30 litų, mačiau knygyne. Apimtis, jei gerai pamenu, ~170 psl.

Salvijus
2010.06.05, 16:06
Kokiame knygyne? Dabar ne visuose platina.

Petrozilijus Cvakelmanas
2010.06.05, 17:33
Kokiame knygyne? Dabar ne visuose platina.
Vagoje, BIG prekybos centre.

udrius
2010.06.05, 22:08
Įdomu tik kokio lygio ta knyga - ar apima tik panevėžį , ar ir plačiau.

Almis
2010.06.06, 20:23
Šiandien teko pravažiuot siauruko pervažą ties Gailiūnais (tarp Skaistgirių ir Medikonių). Kažkaip nesitiki, kad galima atstatyt šiaurinį ruožą :(

http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04053m.jpg

Čia į šiaurę ir į pietus (arba atvirkščiai, nors koks skirtumas :))
http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04051m.jpg

http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04052m.jpg

Eimantas
2010.06.07, 00:28
Nešienauti kiemai ne ką prasčiau atrodo.

c2h5oh
2010.06.07, 10:32
Nešienauti kiemai ne ką prasčiau atrodo.
Bet per šitą "nešienautą kiemą" dar ir traukinys turėtų važiuoti, vien tik nušienavimo nepakaks, reikės daugiau pinigėlių.

Eimantas
2010.06.07, 11:56
Tai suprantama, bet žolė iki juosmens susitiprina neigiamą įspūdį.

Vismantas
2010.06.07, 22:50
Šiandien teko pravažiuot siauruko pervažą ties Gailiūnais (tarp Skaistgirių ir Medikonių). Kažkaip nesitiki, kad galima atstatyt šiaurinį ruožą :(

Kita karta atsargiau ant pervažos. Siaurukas gali užlėkti. ]:D

Almis
2010.06.08, 01:02
Taigi ir sustojom, net išėjau apsižvalgyt, ar tikrai neatlekia :). Beje, kelio ženklai, kad tuoj bus pervaža yra iš abiejų pusių. Gaila, per vėlai supratau, kad reikėjo nufotkint...

c2h5oh
2010.06.08, 08:50
Šiandien teko pravažiuot siauruko pervažą ties Gailiūnais (tarp Skaistgirių ir Medikonių). Kažkaip nesitiki, kad galima atstatyt šiaurinį ruožą :(

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04053m.jpg)

Čia į šiaurę ir į pietus (arba atvirkščiai, nors koks skirtumas :))
Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04051m.jpg)

Atvaizdas
(http://foto.terpe.lt/inkelti/20100606/i87_DSC04052m.jpg)

O tai šitam šabakštyne patys bėgiai yra? Ant "pervažos" (žvyrkelio) tai nesimato.

Vitas
2010.06.08, 11:09
O tai šitam šabakštyne patys bėgiai yra? Ant "pervažos" (žvyrkelio) tai nesimato.

Buvusiose siauruko pervažose išvis retai kur bėgiai likę. Bent Pasvalio ir Biržų prieigose tuo įsitikinau.

LinS
2010.06.08, 11:13
Tas pats tarp Pušaloto ir Joniškėlio.

osnas
2010.06.08, 11:36
o kokia situacija ne pervazose ?

LinS
2010.06.08, 12:56
PVZ čia: http://www.miestai.net/forumas/showpost.php?p=364154&postcount=543

Vismantas
2010.07.02, 08:09
Vakar aplankiau Šiaulių garvėžiuka. Apsauga leido į vidų ilipti. Viduje perkalta mediena, nudažytas. Gražiuoliukas.
Taip pat buvau ilipes ir į platuji garvėžį. Na įspudingas vaizdas. Gaila tik kad be foto aparato buvau.

Kosovo
2010.07.22, 22:52
P.S. Lenkai savo siaurukus iš numirusiųjų kelia, o Lietuvoje? Kada pradės veikti šiaurinis ruožas (bent jau siaurojo geležinkelio klubo mintyse)? Ir dar... negi nėra ką vežti (krovinių) traukiniais siaurojo geležinkelio ruožu? Sovietinė pramonė beveik sunyko (Panevėžy ne tik sovietinė, bet ir smetoninė), bet galima būtų pvz. vežti grūdus, maisto produktus, t.y. orientuotis į agrarinę pramonę

Vismantas
2010.08.08, 17:24
Lietuvos geležinkeliai pradėjo "valyti" Vakarinį ruožą nuo medžių.

http://i057.radikal.ru/1008/a9/aad926e73a78.jpg

Plačiau.. (http://forumas.sgk.lt/viewtopic.php?f=4&t=26&p=60#p60)

Kitas Džiugas
2010.08.08, 17:30
Kad čia bėgių tik liekanos :(

Wycka
2010.08.08, 17:38
Kad čia bėgių tik liekanos :(

Bėgiai yra, tik 'ant jų' užaugusi žolė, todėl nesimato. Jeigu būtų fotografuota ankstyvą pavasarį, kai sniegas dar tirpsta arba ką tik nutirpo, bėgių viršūnėlės matytųsi. Aišku, ten kur bėgius (ir pylimą) kerta Via Baltica, bėgiai nupjauti. Būtų stebuklas, jeigu per ateinančius 2 metus jie vėl atsirastų ;)

Kitas Džiugas
2010.08.08, 18:24
Įdomu, yra daugiau šiaurinio siauruko pervažų su užasfaltuotais bėgiais?

Wycka
2010.08.08, 18:34
Įdomu, yra daugiau šiaurinio siauruko pervažų su užasfaltuotais bėgiais?

Taip, ir ne viena. Tik ne visas žinau. Vieną net esu nufotografavęs ir įkėlęs į forumą — įvažiavimas į stiklo fabriko teritoriją. Važiuojant iš Panevėžio į Biržus ar Saločius, vos pravažiavus Pasvalį net neįtartum, kad pervažiuoji buvusį siauruką. Ar tik ne Vytautas_LT įkėlęs nuotrauką kažkur prie Biržų, kur irgi užasfaltuoti bėgiai. Už Via Balticos į Joniškėlio pusę kokios trys pervažos yra smulkiu žvyru užpiltos. Bėgius primena tik neaukštas pylimas ir abipus kelio išlikę ~0,5m aukščio betoniniai stulpeliai.

LinS
2010.08.08, 19:32
Mano foto matyti kaip pervaža ties Vaitkūnais taip pat žvyrkeliu patapusi.

Vytautas_LT
2010.08.08, 22:56
Taip, ir ne viena. Tik ne visas žinau. Vieną net esu nufotografavęs ir įkėlęs į forumą — įvažiavimas į stiklo fabriko teritoriją. Važiuojant iš Panevėžio į Biržus ar Saločius, vos pravažiavus Pasvalį net neįtartum, kad pervažiuoji buvusį siauruką. Ar tik ne Vytautas_LT įkėlęs nuotrauką kažkur prie Biržų, kur irgi užasfaltuoti bėgiai. Už Via Balticos į Joniškėlio pusę kokios trys pervažos yra smulkiu žvyru užpiltos. Bėgius primena tik neaukštas pylimas ir abipus kelio išlikę ~0,5m aukščio betoniniai stulpeliai.

Dažnas atvejis, kai bėgiai nupjaunami ir išlyginamas žvyrkelis ar klojamas asfaltas.

JlL
2010.09.22, 13:46
paskelbtas konkursas:

Siaurosios vėžės geležinkelio tilto, esančio Petrašiūnai-Biržai 59+150 km projektavimo ir remonto darbų pirkimas (konkurso šifras IF-3-057)

AB 'Lietuvos geležinkeliai' filialas 'Šiaulių geležinkelių infrastruktūra'

LinS
2010.09.22, 13:52
Kur čia tas tiltas yra?

nepolitikas
2010.09.22, 14:24
^^^ įtariu, kad per mūšos upę, o gal lavens upę

LinS
2010.09.22, 14:29
tai kad siaurukas Mūšos nekerta? Gal Lėvens upę?

nepolitikas
2010.09.22, 14:35
tai kad siaurukas Mūšos nekerta? Gal Lėvens upę?

mostelėjau į šoną :) ties petrašiūnais yra nenaudojama atšaka į linkuvą ir tiltukas per mūšą

JlL
2010.09.22, 15:19
man tai didesnis klausimas kodel remontuoja

Salvijus
2010.09.22, 15:24
tai kad siaurukas Mūšos nekerta? Gal Lėvens upę?

Lėvens upės siaurukas niekur nekerta, dar yra Daugyvenės upė. Jei nurodytas ruožas Petrašiūnai-Biržai tai Mūša mažai tikėtina.
Neaišku kokiu tikslu planuojama remontuoti tiltą jei ruožu nevyksta eismas.

LinS
2010.09.22, 16:03
o čia kas ne tiltas?
http://www.maps.lt/map/?lang=lt#obj=526752;6215614;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20 ta%C5%A1kas;&xy=526478,6214896&z=25000&lrs=vector,stops

o kam remontuoja tikrai geras klausimas.

Wycka
2010.09.22, 16:37
Lėvens upės siaurukas niekur nekerta, dar yra Daugyvenės upė. Jei nurodytas ruožas Petrašiūnai-Biržai tai Mūša mažai tikėtina.
Neaišku kokiu tikslu planuojama remontuoti tiltą jei ruožu nevyksta eismas.

Siauruko bėgiai kerta Lėvens upę pačiame Pasvalyje, o Mūšą kertą tik nuo Petrašiūnų atkarpoje į Linkuvą. Kokiu tikslu remontuoja įtariu, bet nenorėčiau skleisti nepatvirtintos informacijos. Gal Vismantas plačiau žinotų. Beje, įdomu, kokio lygio tie remontai — kosmetinis ar kapitalinis?